brasero 3.11.x - en to nb translation catalogue (938 entries)

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
nb: GStreamer-tillegg «%s» ble ikke funnet

en: "%s" cannot be added to the selection.
nb: Klarte ikke å legge til «%s» i utvalget.

en: "%s" cannot be found.
nb: Finner ikke «%s».

en: "%s" cannot be read
nb: Klarte ikke å lese «%s»

en: "%s" cannot be unlocked
nb: Klarte ikke å låse opp «%s»

en: "%s" cannot write.
nb: «%s» klarte ikke å skrive.

en: "%s" could not be found
nb: «%s» ble ikke funnet

en: "%s" could not be found in the path
nb: Fant ikke «%s» i stien

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
nb: GStramer klarte ikke å håndtere «%s».

en: "%s" could not be opened (%s)
nb: Klarte ikke å åpne «%s» (%s)

en: "%s" could not be opened.
nb: Klarte ikke å åpne «%s».

en: "%s" did not behave properly
nb: «%s» oppførte seg ikke som den skal

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
nb: «%s» er ikke av riktig type for video-prosjekter.

en: "%s" is a recursive symbolic link.
nb: «%s» er en rekursiv symbolsk lenke.

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
nb: «%s» er en symbolsk lenke som peker til et annet program

en: "%s" is busy.
nb: «%s» er opptatt.

en: "%s" is not a valid URI
nb: «%s» er ikke en gyldig URI

en: "%s" is not suitable for audio or video media
nb: «%s» passer ikke for lyd- eller bildemedier

en: "%s" was removed from the file system.
nb: «%s» ble fjernet fra filsystemet.

en: "%s": %s
nb: «%s»: %s

en: "%s": loading
nb: «%s»: laster

en: "%s": unknown disc image type
nb: «%s»: ukjent type plateavtrykk

en: %.1f× (BD)
nb: %.1fx (BD)

en: %.1f× (BD) %.1f× (DVD) %.1f× (CD)
nb: %.1fx (BD) %.1fx (DVD) %.1fx (CD)

en: %.1f× (CD)
nb: %.1fx (CD)

en: %.1f× (DVD)
nb: %.1fx (DVD)

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
nb[0]: %d fil kan legges til (%s)
nb[1]: %d filer kan legges til (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
nb[0]: %d fil er støttet (%s)
nb[1]: %d filer er støttet (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
nb[0]: %d fil valgt (%s)
nb[1]: %d filer valgt (%s)

en: %d item | %d items
nb[0]: %d oppføring
nb[1]: %d oppføringer

en: %d song | %d songs
nb[0]: %d sang
nb[1]: %d sanger

en: %i MiB of %i MiB
nb: %i MiB av %i MiB

en: %i × %i pixels
nb: %i x %i piksler

en: %s (%i%% Done)
nb: %s (%i%% ferdig)

en: %s (GStreamer plugin)
nb: %s (GStreamer-tillegg)

en: %s (application)
nb: %s (program)

en: %s (library)
nb: %s (bibliotek)

en: %s element could not be created
nb: Klarte ikke å lage element %s

en: %s h
nb: %s t

en: %s h %s
nb: %s t %s

en: %s h %s min %s
nb: %s t %s min %s

en: %s in %s
nb: %s i %s

en: %s: "%s"
nb: %s: «%s»

en: %s: %s free
nb: %s: %s ledig

en: %s: %s of free space
nb: %s: %s ledig plass

en: %s: empty
nb: %s: tom

en: %s: not enough free space
nb: %s: ikke nok ledig plass

en: (S)VCD successfully burned
nb: Skriving av (S)VCD fullført

en: (loading…)
nb: (laster …)

en: <Keep current values>
nb: <Behold nåværende verdier>

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
nb: En test av dataintegriteten vil starte så snart platen settes inn.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
nb: En fil kunne ikke opprettes i plasseringen som er oppgitt for midlertidige filer

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
nb: En fil med dette navnet eksisterer i mappen allerede. Hvis du erstatter den vil du overskrive innholdet i den på platen som skal skrives.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
nb: En ny skrivbar plate kreves når den som er lastet nå er ferdig kopiert.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
nb: Et brukervennlig program for skriving av CDer/DVDer for GNOME

en: A_ctivate
nb: A_ktiver

en: About
nb: Om

en: Ac_tivate All
nb: Ak_tiver alle

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
nb: Slå på rask tømming i motsetning til en lenger, og mer grundig tømming

en: Add a 2 second pause after the track
nb: Legg til en 2-sekunders pause etter sporet

en: Add a splitting point
nb: Legg til delingspunkt

en: Add files to the project
nb: Legg til filer i prosjektet

en: Add the files stored in the clipboard
nb: Legg til filer fra utklippstavlen

en: Additional song information
nb: Tilleggsinformasjon om sang

en: Al_ways Add Such File
nb: Le_gg alltid til slike filer

en: Al_ways Replace
nb: Alltid e_rstatt

en: Align left
nb: Juster til venstre

en: Align right
nb: Juster til høyre

en: All files
nb: Alle filer

en: All files need to be analysed to complete this operation.
nb: Alle filer må analyseres for å fullføre denne operasjonen.

en: All required applications and libraries are not installed.
nb: Du har ikke alle nødvendige programmer og biblioteker installert.

en: Allow DAO use
nb: Tillat bruk av DAO

en: Allow to add more data to the disc later
nb: Gjør det mulig å legge til mer data på platen senere

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
nb: Lar deg skrive filer som er lagt til i «CD/DVD mappen» i Nautilus

en: Allows files not stored locally to be burned
nb: Muliggjør skriving av filer som ikke ligger lokalt

en: Always K_eep
nb: Alltid b_ehold

en: An error occurred while detecting silences.
nb: En feil oppsto under gjenkjenning av stillhet.

en: An error occurred while writing to disc
nb: En feil oppsto under skriving til platen

en: An image could not be created
nb: Klarte ikke å lage avtrykk

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
nb: Et avtrykk av platen er laget på din harddisk.
    Skriving vil starte så snart en skrivbar plate er satt inn.

en: An internal error occurred
nb: En intern feil oppsto

en: An internal error occurred (%s)
nb: En intern feil oppsto (%s)

en: An unknown error occurred
nb: En ukjent feil oppsto

en: An unknown error occurred.
nb: En ukjent feil oppsto.

en: Analysing "%s"
nb: Analyserer «%s»

en: Analysing audio files
nb: Analyserer lydfiler

en: Analysing files
nb: Analyserer filer

en: Analysing track %02i
nb: Analyserer spor %02i

en: Analysing video files
nb: Analyserer videofiler

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
nb: En ny kopi vil starte så snart du setter inn en ny skrivbar plate. Hvis du ikke vil skrive en ny kopi kan du trykke «Avbryt».

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
nb: Det anbefales ikke å legge til lydspor på en CD.

en: Aspect ratio:
nb: Aspektrate:

en: Audi_o project
nb: Lydpr_osjekt

en: Audio %s in %s
nb: Lyd-%s i %s

en: Audio CD successfully burned
nb: Skriving av lyd-CD fullført

en: Audio and data %s in %s
nb: Lyd og data %s i %s

en: Audio and data disc (%s)
nb: Lyd- og dataplate %s

en: Audio disc (%s)
nb: Lydplate (%s)

en: Audio files
nb: Lydfiler

en: Autodetect
nb: Gjenkjenn automatisk

en: Average drive speed:
nb: Gjennomsnittshastighet for enhet:

en: BACK COVER
nb: BAKSIDE

en: Bac_kground Properties
nb: Egens_kaper for bakgrunn

en: Background Properties
nb: Egenskaper for bakgrunn

en: Background properties
nb: Egenskaper for bakgrunn

en: Bad argument
nb: Ugyldig argument

en: Blank %s in %s
nb: Tom %s i %s

en: Blank _Again
nb: Tøm _igjen

en: Blank a disc
nb: Tøm en plate

en: Blank disc (%s)
nb: Tom plate (%s)

en: Blank this CD or DVD
nb: Tøm denne CDen eller DVDen

en: Blanking
nb: Tømmer

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
nb: Tømmer og formaterer omskrivbare DVDer og BDer

en: Blu-ray disc
nb: Blu-ray plate

en: Bold
nb: Uthevet

en: Brasero Disc Burner
nb: Brasero brenneprogram

en: Brasero Homepage
nb: Hjemmeside for Brasero

en: Brasero Plugins
nb: Brasero-tillegg

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
nb: Brasero kan lage, kopiere og skrive data- og lyd-CDer/DVDer. Det støtter CD-TEXT-, multisesjon- og joliet-utvidelsene. Du kan dra og slippe filer fra andre lokale programmer eller fra eksterne delte stasjoner for å skrive dem til en plate på en enkel måte.

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
nb: Brasero er et program for GNOME-skrivebordet som skriver CD- og DVD-plater. Det er laget for å være så lettvint som mulig, og lar deg lage plater lett og raskt.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Brasero distribueres i håp om at det er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Brasero er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: Brasero media burning library
nb: Brasero-bibliotek for brenning av media

en: Brasero notification
nb: Brasero varsling

en: Brasero optical media library
nb: Brasero-bibliotek for optiske medier

en: Brasero project file
nb: Brasero prosjektfil

en: Brasero utilities library
nb: Brasero-verktøybibliotek

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
nb: Brasero vil simulere skriving og, hvis en ikke feiler, gå videre med faktisk skriving etter 10 sekunder

en: Brasero — %s (Audio Disc)
nb: Brasero - %s (lydplate)

en: Brasero — %s (Data Disc)
nb: Brasero - %s (dataplate)

en: Brasero — %s (Video Disc)
nb: Brasero - %s (videoplate)

en: Brasero — Disc Copy
nb: Brasero – Kopiering av plate

en: Brasero — New Audio Disc Project
nb: Brasero – Nytt prosjekt for lydplate

en: Brasero — New Data Disc Project
nb: Brasero – Nytt prosjekt for dataplate

en: Brasero — New Image File
nb: Brasero – Ny avtrykksfil

en: Brasero — New Video Disc Project
nb: Brasero – Nytt prosjekt for videoplate

en: Broken symbolic link
nb: Brutt symbolsk lenke

en: Browse the file system
nb: Bla gjennom filsystemet

en: Burn _Contents…
nb: Skriv _innhold …

en: Burn _Now
nb: Skriv _nå

en: Burn _Several Copies
nb: Skriv _flere kopier

en: Burn _image
nb: Skr_iv avtrykk

en: Burn an Image File
nb: Skriv som avtrykk

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
nb: Skriv et eksisterende CD-/DVD-avtrykk til plate

en: Burn as _Data
nb: Skriv som _data

en: Burn as _File
nb: Skriv som _fil

en: Burn as _Image
nb: Skr_iv som avtrykk

en: Burn beyond the disc's reported capacity
nb: Skriv utover oppgitt kapasitet for platen

en: Burn the contents of the burn:// URI
nb: Skriv innholdet i burn:// URIen

en: Burn the disc
nb: Skriv platen

en: Burn the image directly _without saving it to disc
nb: Brenn bildet direkte _uten å lagre det til disk

en: Burn the selection of files across several media
nb: Skriv filutvalget over flere medier

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
nb: Skriv oppgitt prosjekt og fjern det.
    Dette alternativet er hovedsaklig nyttig for integrasjon med andre programmer.

en: Burning (S)VCD
nb: Skriver (S)VCD

en: Burning CD
nb: Skriver CD

en: Burning CD/DVD
nb: Skriver CD/DVD

en: Burning DVD
nb: Skriver DVD

en: Burning Disc
nb: Skriver plate

en: Burning audio CD
nb: Skriver lyd-CD

en: Burning data CD
nb: Skriver data-CD

en: Burning data DVD
nb: Skriver data-DVD

en: Burning data disc
nb: Skriver dataplate

en: Burning flags to be used
nb: Flagg som skal brukes ved skriving

en: Burning image to CD
nb: Skriver avtrykk til CD

en: Burning image to DVD
nb: Skriver avtrykk til DVD

en: Burning image to disc
nb: Skriver avtrykk til plate

en: Burning speed
nb: Skrivehastighet

en: Burning video DVD
nb: Skriver video-DVD

en: Burning video disc
nb: Skriver videoplate

en: Burns and blanks DVDs and BDs
nb: Skriver og tømmer DVDer og BDer

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
nb: Lager, tømmer og kopierer CDer eller DVDer

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
nb: Skriver, tømmer og formaterer CDer, DVDer og BDer

en: CD successfully copied
nb: Kopiering av CD fullført

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
nb: CD-RW lydplater fungerer ikke alltid med eldre CD-spiller og CD-Text vil ikke bli skrevet.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
nb: CD-RW lydplater spilles ikke korrekt i eldre CD-spillere.

en: CD/DVD Creator
nb: CD/DVD-skriving

en: CD/DVD Creator Folder
nb: Mappe for CD/DVD-skriving

en: C_onfigure
nb: K_onfigurer

en: C_ontinue
nb: F_ortsett

en: C_ontinue Burning
nb: F_ortsett skriving

en: Cancel loading current project
nb: Avbryt lasting av dette prosjektet

en: Cdrdao image
nb: Cdrdao-avtrykk

en: Center
nb: Sentrert

en: Centered
nb: Sentrert

en: Change _Extension
nb: Bytt _filnavn

en: Check _Again
nb: Sjekk _igjen

en: Check data integrity of disc
nb: Sjekk platens dataintegritet

en: Check the data integrity on this CD or DVD
nb: Sjekk dataintegritet for denne CDen eller DVDen

en: Checking file integrity
nb: Sjekker integritet for fil

en: Checks disc integrity after it is burnt
nb: Sjekk platens dataintegritet etter skriving

en: Checks file integrities on a disc
nb: Sjekk filintegritet på en plate

en: Choose an image
nb: Velg et bilde

en: Choose plugins for Brasero
nb: Velg tillegg for Brasero

en: Cl_ose Without Saving
nb: L_ukk uten å lagre

en: Clear the slices preview
nb: Tøm forhåndsvisning av stykker

en: Click here to burn all songs as regular tracks
nb: Klikk her for å skrive alle sangene som normale spor

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
nb: Klikk her for å skrive alle passende sanger som DTS-spor

en: Click here to import its contents
nb: Klikk her for å importere innholdet

en: Click here to select a disc _image
nb: Kl_ikk her for å velge et plateavtrykk

en: Click to close the side pane
nb: Klikk for å lukke sidelinjen

en: Composer:
nb: Komponist:

en: Configure recording options
nb: Konfigurer alternativer for opptak

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
nb: Inneholder absolutt sti til mappen som sist ble brukt til å finne avtrykk for brenning

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
nb: Inneholder liste med ekstra tillegg som Brasero skal bruke til å skrive plater. Hvis den settes til NULL, laster Brasero inn alle sammen.

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
nb: Inneholder navn på preferert skrivemotor. Denne vil brukes hvis mulig.

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
nb: Inneholder sti til mappen hvor brasero skal lagre midlertidige filer. Hvis denne verdien er tom, brukes standardmappe for glib.

en: Continue with the current modified project
nb: Fortsett med endret prosjekt

en: Converting toc file
nb: Konverterer toc-fil

en: Converting video file to MPEG2
nb: Konverterer videofilen til MPEG2

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
nb: Konverterer alle sanger til format som passer for lyd-CDer

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
nb: Konverterer videofiler til et format som passer for video DVDer

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
nb: Kopier CSS-krypterte video-DVDer til et plateavtrykk

en: Copies any disc to a disc image
nb: Kopierer enhver plate til et avtrykk

en: Copies, burns and blanks CDs
nb: Kopierer, skriver og tømmer CDer

en: Copy #%i has been burned successfully.
nb: Skriving av kopi #%i er fullført.

en: Copy CD/DVD
nb: Kopier CD/DVD

en: Copy Disc
nb: Kopier plate

en: Copy _Disc…
nb: Ko_pier plate …

en: Copy a Disc
nb: Kopier en plate

en: Copy a disc
nb: Kopier en plate

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
nb: Kopier spor fra en lyd-CD med all assossiert informasjon

en: Copying CD
nb: Kopierer CD

en: Copying DVD
nb: Kopierer DVD

en: Copying Disc
nb: Kopierer plate

en: Copying audio track
nb: Kopierer lydspor

en: Copying audio track %02d
nb: Kopierer lydspor %02d

en: Copying checksum file
nb: Kopierer sjekksumfil

en: Copying data DVD
nb: Kopierer data-DVD

en: Copying data track
nb: Kopierer dataspor

en: Copying disc
nb: Kopierer plate

en: Copying file
nb: Kopierer fil

en: Copying files locally
nb: Kopierer filene lokalt

en: Copying video DVD
nb: Kopierer video-DVD

en: Copyright %s
nb: Opphavsrett %s

en: Corrupted Files
nb: Korrupte filer

en: Cover Editor
nb: Redigering av omslag

en: Cover to use
nb: Omslag som skal brukes

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
nb: Lag en 1:1 kopi av en CD/DVD

en: Create CDs and DVDs
nb: Lag CDer og DVDer

en: Create Co_ver
nb: _Lag omslag

en: Create _DTS Tracks
nb: Lag _DTS-spor

en: Create _Image
nb: Lag avtr_ykk

en: Create _Regular Tracks
nb: Lag no_rmale spor

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
nb: Lag en 1:1 kopi av en lyd-CD eller en data-CD/DVD på din harddisk eller på en annen CD/DVD

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
nb: Lag en CD/DVD som inneholder data som bare kan lese på en datamaskin

en: Create a VCD
nb: Lag en VCD

en: Create a Video Project
nb: Lag et videoprosjekt

en: Create a copy of this CD or DVD
nb: Lag en kopi av denne CDen eller DVDen

en: Create a data CD/DVD
nb: Lag en data-CD/DVD

en: Create a new empty folder
nb: Lager en ny tom mappe

en: Create a new project
nb: Lag nytt prosjekt

en: Create a new project:
nb: Lag et nytt prosjekt:

en: Create a traditional audio CD
nb: Lag en vanlig lyd-CD

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
nb: Lag en vanlig lyd-CD som kan spilles av på datamaskiner og stereoanlegg

en: Create a video DVD or an SVCD
nb: Lag en video-DVD eller SVCD

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
nb: Lag en video-DVD eller SVCD som er lesbar på TV-lesere

en: Create an Audio Project
nb: Lag et lydprosjekt

en: Create an SVCD
nb: Lag en SVCD

en: Create an image file instead of burning
nb: Lag en avtrykksfil i stedet for å skrive

en: Create and copy CDs and DVDs
nb: Skriv og kopier CDer eller DVDer

en: Creates disc images from a file selection
nb: Lager plateavtrykk fra et filutvalg

en: Creates disc images suitable for SVCDs
nb: Lager en plate som passer til SVCDer

en: Creates disc images suitable for video DVDs
nb: Lager plateavtrykk som passer til video-DVDer

en: Creating Image
nb: Lager avtrykk

en: Creating checksum
nb: Lager sjekksum

en: Creating checksum for image files
nb: Lager sjekksum for avtrykk

en: Creating file layout
nb: Lager filutforming

en: Creating image
nb: Lager avtrykk

en: Creating image checksum
nb: Lager sjekksum for avtrykk

en: Cue image
nb: Cue-avtrykk

en: DEVICE PATH
nb: ENHETSSTI

en: DVD successfully copied
nb: Kopiering av DVD fullført

en: DVD+R dual layer
nb: DVD+R to lag

en: DVD+RW dual layer
nb: DVD+RW to lag

en: DVD-R dual layer
nb: DVD-R to lag

en: D_ata project
nb: D_ataprosjekt

en: Data %s in %s
nb: Data-%s i %s

en: Data CD successfully burned
nb: Skriving av data-CD fullført

en: Data DVD successfully burned
nb: Skriving av data-DVD fullført

en: Data could not be read (%s)
nb: Klarte ikke å lese data (%s)

en: Data could not be written (%s)
nb: Klarte ikke å skrive data (%s)

en: Data disc (%s)
nb: Data-plate (%s)

en: Delete every occurrence of
nb: Slett alle oppføringer av

en: Delete text
nb: Slett tekst

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Design and print covers for CDs
nb: Utform og skriv ut omslag for CDer

en: Directories cannot be added to video or audio discs
nb: Du kan ikke legge mapper på video- eller lydplater

en: Directory could not be created (%s)
nb: Klarte ikke å opprette mappe (%s)

en: Directory to use for temporary files
nb: Mappe som skal brukes for midlertidige filer

en: Disc Blanking
nb: Tømming av plate

en: Disc Burner
nb: Lag plater

en: Disc Burner and Copier
nb: Skriv og kopier plater

en: Disc Burning Setup
nb: Oppsett av skriving av plate

en: Disc Checking
nb: Sjekk av plate

en: Disc Name:
nb: Navn på plate:

en: Disc _copy
nb: _Kopier plate

en: Disc file
nb: Etikett for plate

en: Disc image type:
nb: Type plateavtrykk:

en: Discard the current modified project
nb: Forkast endret prosjekt

en: Discard the current modified project ?
nb: Forkast aktivt endret prosjekt?

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
nb: Vis feilsøkingsinformasjon for Brasero brennebibliotek

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
nb: Vis feilsøkingsinformasjon på standard ut for Brasero mediebibliotek

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
nb: Vis feilsøkingsinformasjon på stdout for Braseros verktøybibliotek

en: Display help
nb: Vis hjelp

en: Display options for Brasero media library
nb: Vis alternativer for Brasero mediebiblioteket

en: Display options for Brasero-burn library
nb: Vis alternativer for Brasero brennebibliotek

en: Display options for Brasero-utils library
nb: Vis alternativer for Brasero verktøybibliotek

en: Display playlists and their contents
nb: Vis spillelister og deres innhold

en: Display the projects recently opened
nb: Vis sist åpnede prosjekter

en: Display video, audio and image preview
nb: Forhåndsvisning av video, lyd og bilde

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
nb: Vil du virkelig legge til «%s» i utvalget og bruke tredje versjon av ISO9660-standarden for å støtte den?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
nb: Vil du virkelig legge til «%s» i utvalget?

en: Do you really want to blank the current disc?
nb: Vil du virkelig slette denne platen?

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
nb: Vil du virkelig fortsette med automatisk splitting?

en: Do you really want to choose this location?
nb: Vil du virkelig velge denne adressen?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
nb: Vil du virkelig lage et nytt prosjekt og forkaste det nåværende?

en: Do you really want to empty the current project?
nb: Vil du virkelig tømme nåværende prosjekt?

en: Do you really want to empty the slices preview?
nb: Vil du virkelig tømme forhåndsvisning av stykker?

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
nb: Vil du beholde denne utvidelsen for navnet på avtrykket av platen?

en: Do you really want to quit?
nb: Vil du virkelig avslutte?

en: Do you really want to split the track?
nb: Vil du virkelig dele sporet?

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
nb: Vil du legge til «%s», som er en videofil?

en: Do you want to continue anyway?
nb: Vil du fortsette likevel?

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
nb: Vil du fortsette med full Windows-kompatibilitet slått av?

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
nb: Vil du lage en plate fra innholdet på avtrykket eller med avtrykksfilen som innhold?

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
nb: Vil du lage en lyd-CD med DTS-spor?

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
nb: Vil du forkaste filutvalget eller legge det til i et nytt prosjekt?

en: Do you want to import the session from "%s"?
nb: Vil du importere økten fra «%s»?

en: Do you want to replace "%s"?
nb: Vil du erstatte «%s»?

en: Do you want to replace the disc and continue?
nb: Vil du erstatte platen og fortsette?

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
nb: Vil du søke etter lydfiler i denne mappen?

en: Do you want to search for video files inside the directory?
nb: Vil du søke etter videofiler i mappen?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
nb: Vil du oppgi en annen adresse for denne økten eller prøve på nytt med valgt adresse?

en: Don't connect to an already-running instance
nb: Ikke koble til kjørende instans

en: Downloading MD5 file
nb: Laster ned MD5-fil

en: Drag or copy files below to write them to disc
nb: Dra eller kopier filer hit for å skrive dem til platen

en: E_ject
nb: _Løs ut

en: E_mpty Project
nb: To_mt prosjekt

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
nb: Rediger informasjon om spor (start, slutt, forfatter, etc.)

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
nb: Rediger informasjon om videoen (start, slutt, forfatter, etc.)

en: Eject Disc
nb: Løs ut plate

en: Eject a disc
nb: Løs ut en plate

en: Ejecting medium
nb: Løser ut medie

en: Empty
nb: Tom

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
nb: Hvis du tømmer et prosjekt vil dette fjerne alle filer som allerede er lagt til. Alt arbeid vil gå tapt. Merk at filene ikke vil bli slettet fra opprinnelig lokasjon. De vil bare ikke vises her lenger.

en: Enable file preview
nb: Slå på forhånsvisning av filer

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
nb: Slå på «--driver generic-mmc-raw» flagget (se hjelp for cdrdao)

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
nb: Slp på «-immed»-flagget (se hjelp for cdrecord)

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
nb: Bruk flagget «-immed» (se manualsiden for wodim)

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
nb: Bruk flagget «-immed» med cdrecord

en: Enabled
nb: Aktivert

en: End
nb: Slutt

en: Error parsing playlist "%s".
nb: Feil ved lesing av spilleliste «%s».

en: Error while blanking.
nb: Feil ved tømming.

en: Error while burning.
nb: Feil ved skriving.

en: Error while getting duration
nb: Feil under henting av varighet

en: Error while loading the project
nb: Feil under lasting av prosjekt

en: Error while loading the project.
nb: Feil under lasting av prosjekt.

en: Error while padding file (%s)
nb: Feil under utfylling av fil (%s)

en: Error while reading video DVD (%s)
nb: Feil under lesing av video-DVD (%s)

en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
nb: Feil under henting av nøkkel som brukes for kryptering. Du kan løse dette problemet med en av følgende metoder: sett riktig kode for DVD-region for din CD/DVD-spiller i en terminal med kommandoen «regionset %s» eller kjør kommandoen «DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session»

en: Estimated drive speed:
nb: Estimert hastighet for enhet:

en: Estimated project size: %s
nb: Estimert prosjektstørrelse: %s

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
nb: Estimert gjenværende tid: %02i:%02i:%02i

en: Estimated size: %s
nb: Estimert størrelse: %s

en: FRONT COVER
nb: FORSIDE

en: Favourite burn engine
nb: Foretrukket motor for skriving

en: File
nb: Fil

en: File "%s" could not be opened
nb: Klarte ikke å åpne filen «%s»

en: File "%s" could not be opened (%s)
nb: Klarte ikke å åpne filen «%s» (%s)

en: File Checksum
nb: Sjekksum for fil

en: File Downloader
nb: Nedlasting av fil

en: File Renaming
nb: Endre navn på fil

en: Files
nb: Filer

en: Filter Options
nb: Alternativer for filtrering

en: Filter _broken symbolic links
nb: Filtrer bort _brutte symbolske lenker

en: Filter _hidden files
nb: Filtrer bort _skjulte filer

en: Filtering options
nb: Alternativer for filtrering

en: Finalizing
nb: Sluttfører

en: Font family and size
nb: Skriftfamilie og størrelse

en: Force Brasero to display the project selection page
nb: Tving Brasero til å vise side for valg av prosjekt

en: Format used mostly in Europe
nb: Format som for det meste brukes i Europa

en: Format used mostly on the North American continent
nb: Format som for det meste brukes på det nord-amerikanske kontinentet

en: Formatting disc
nb: Formaterer platen

en: Frames (1 second = 75 frames)
nb: Bilder (1 sekund = 75 bilder)

en: Generates .cue files from audio
nb: Lager .cue filer fra lyd

en: Genre
nb: Sjanger

en: Getting size
nb: Henter størrelse

en: Gives the length of the pause that should follow the track
nb: Angir lengden på pausen som skal legges inn etter sporet

en: Hashing algorithm to be used:
nb: Hash-algoritme som skal brukes:

en: Hidden file
nb: Skjult fil

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
nb[0]: Skjul _filtrert filliste (%d fil)
nb[1]: Skjul _filtrert filliste (%d filer)

en: Horizontal gradient
nb: Horisontal gradient

en: Hours
nb: Timer

en: ISO9660 image
nb: ISO9660-avtrykk

en: I_mport
nb: I_mporter

en: I_mport %s
nb: I_mporter %s

en: I_mport Session
nb: I_mporter økt

en: I_nsert a Pause
nb: Sett i_nn en pause

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
nb: Hvis du velger å lage et nytt tomt prosjekt vil alle endringer gå tapt.

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
nb: Hvis du velger å lage et nytt tomt prosjekt vil filutvalget bli forkastet.

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
nb: Hvis du velger å beholde den vil noen programmer kanskje ikke gjenkjenne filen.

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringene gå tapt.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
nb: Hvis ikke vil filene vil bli usynlige (men fremdeles lesbare).

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
nb: Hvis du importerer dem vil du kunne se og bruke dem når aktivt utvalg med filer er skrevet.

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
nb: Hvis du deler sporet vil størrelsen på det nye sporet bli kortere enn 6 sekunder og det vil bli fylt ut.

en: Image Burning Setup
nb: Oppsett av skriving av avtrykk

en: Image Checksum
nb: Sjekksum for avtrykk

en: Image File
nb: Avtrykksfil

en: Image of CD successfully created
nb: Oppretting av CD-avtrykk fullført

en: Image of DVD successfully created
nb: Oppretting av DVD-avtrykk fullført

en: Image path:
nb: Sti til bilde:

en: Image style:
nb: Stil for bilde:

en: Image successfully burned to CD
nb: Skriving av avtrykk til CD fullført

en: Image successfully burned to DVD
nb: Skriving av avtrykk til DVD fullført

en: Image successfully created
nb: Oppretting av avtrykk fullført

en: Image type:
nb: Type avtrykk:

en: Images
nb: Bilder

en: Import %s
nb: Importer %s

en: Impossible to link plugin pads
nb: Klarte ikke å lenke til rampe for programtillegg

en: Impossible to retrieve local file path
nb: Klarte ikke å hente lokal filsti

en: Impossible to retrieve speeds
nb: Klarte ikke å hente hastigheter

en: Impossible to split more than one song at a time
nb: Du kan ikke dele opp flere enn én sang samtidig

en: Incompatible command line options used.
nb: Inkompatible kommandolinjeflagg ble oppgitt.

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert number sequence at beginning
nb: Sett inn tallsekvens ved starten

en: Insert text
nb: Sett inn tekst

en: Interrupting the process may make disc unusable.
nb: Hvis du avbryter prosessen vil platen kunne bli ubrukelig.

en: Invalid address
nb: Ugyldig adresse

en: Invalid command
nb: Ugyldig kommando

en: Invalid field in command
nb: Ugyldig felt i kommando

en: Invalid parameter in command
nb: Ugyldig parameter i kommando

en: Invalid track mode
nb: Ugyldig spormodus

en: It does not appear to be a valid ISO image
nb: Den ser ikke ut til å være et gyldig ISO-avtrykk

en: It does not exist at the specified location
nb: Den eksisterer ikke i oppgitt adresse

en: It does not seem to be a valid Brasero project
nb: Ser ikke ut til å være et gyldig Brasero-prosjekt

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
nb: Ser ikke ut til å være et gyldig avtrykk eller CUE-fil.

en: It is a recursive symlink
nb: Den er en rekursiv symbolsk lenke

en: Italic
nb: Kursiv

en: Key not established
nb: Nøkkel ikke etablert

en: Last _Unsaved Project
nb: Siste ikke la_grede prosjekt

en: Last session import failed
nb: Siste import av økt feilet

en: Leave the disc _open to add other files later
nb: La platen være _åpen for å kunne legge til andre filer senere

en: Length
nb: Lengde

en: Let you choose your new project
nb: Velg et nytt prosjekt

en: Load the last project that was not burned and not saved
nb: Last siste prosjekt som ikke ble skrevet eller lagret

en: Location for Image File
nb: Adresse til avtrykksfil

en: Location for Temporary Files
nb: Adresse til midlertidige filer

en: Location for _Temporary Files
nb: Adresse til midler_tidige filer

en: M_ethod:
nb: M_etode:

en: Make _More Copies
nb: L_ag flere kopier

en: Make _Several Copies
nb: Lag flere _kopier

en: Make sure another application is not using it
nb: Sjekk at ingen andre programmer bruker den.

en: Make sure the appropriate codec is installed
nb: Sjekk at relevant kodek er installert

en: Maximum speed
nb: Maksimal hastighet

en: Medium Icon
nb: Middels ikon

en: Menu
nb: Meny

en: Mer_ge
nb: _Flett

en: Merge a selected slice with the next selected one
nb: Flett et valgt stykke med neste som er valgt

en: Merging data is impossible with this disc
nb: Fletting av data er umulig med denne platen

en: Method to be used to split the track
nb: Metode som skal brukes til å dele opp spor

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
nb: Minste fyllrate for diskbuffer (i %%) (se hjelp for cdrecord):

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
nb: Minste fyllrate for diskbuffer (i %) (se hjelp for wodim):

en: Minutes
nb: Minutter

en: Movies
nb: Filmer

en: Native _format
nb: Eget _format

en: Ne_ver Add Such File
nb: Legg al_dri til slike filer

en: New _Audio Project
nb: Nytt _lydprosjekt

en: New _Data Project
nb: Nytt _dataprosjekt

en: New _Folder
nb: Ny _mappe

en: New _Video Project
nb: Nytt _videoprosjekt

en: New disc in the burner holding the source disc
nb: Ny plate i enheten inneholder kildeplaten

en: New folder
nb: Ny mappe

en: New folder %i
nb: Ny mappe %i

en: No MD5 file was given.
nb: Ingen MD5-fil oppgitt.

en: No burner specified
nb: Ingen enhet oppgitt

en: No checksum file could be found on the disc
nb: Fant ingen sjekksumfil på platen.

en: No disc available
nb: Ingen plate tilgjengelig

en: No file
nb: Ingen fil

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
nb[0]: Ingen fil kan legges til (%i valgt fil)
nb[1]: Ingen filer kan legges til (%i valgt fil)

en: No file filtered
nb: Ingen filer er filtrert

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
nb[0]: Ingen fil er støttet (%i valgt fil)
nb[1]: Ingen filer er støttet (%i valgt fil)

en: No file selected
nb: Ingen fil er valgt

en: No format for the temporary image could be found
nb: Format for midlertidig avtrykk ble ikke funnet

en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
nb: Fant ingen opphav i treet for stien «%s»

en: No path was specified for the image output
nb: Ingen sti oppgitt for skriving av avtrykket

en: No preview
nb: Ingen forhåndsvisning

en: No recently used project
nb: Ingen nylig brukte prosjekter

en: No silence could be detected
nb: Ingen stillhet ble funnet

en: No source drive specified
nb: Ingen kildeenhet oppgitt

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
nb: Ingen informasjon om spor vil bli skrevet til platen (artist, tittel, …).

en: Normalization
nb: Normalisering

en: Normalizing tracks
nb: Normaliserer spor

en: Not enough space available on the disc
nb: Ikke nok plass tilgjengelig på platen

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
nb: Ikke nok plass tilgjengelig på platen (%s tilgjengelig for %s)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
nb: Ikke nok plass tilgjengelig på platen i «%s».

en: Number files according to a pattern
nb: Antall filer i følge et mønster

en: Number of Songs
nb: Antall sanger

en: Ongoing blanking process
nb: Sletteprosess pågår

en: Ongoing burning process
nb: Pågående skriveprosess

en: Ongoing checksumming operation
nb: Sjekksumprosess pågår

en: Ongoing copying process
nb: Kopieringsprosess i gang

en: Only _Append
nb: Kun _legg til

en: Only one option can be given at a time
nb: Kun ett flagg kan gis om gangen

en: Only one track at a time can be checked
nb: Du kan kun krysse av for et spor om gangen

en: Open Project
nb: Åpne prosjekt

en: Open a New Window
nb: Åpne et nytt vindu

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
nb: Åpne et dataprosjekt og legg til URIer som oppgitt på kommandolinjen

en: Open a project
nb: Åpne et prosjekt

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
nb: Åpne et videoprosjekt og legg til URIer som oppgitt på kommandolinjen

en: Open an MD5 file
nb: Åpne en MD5-fil

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
nb: Åpne et lydprosjekt og legg til URIer som oppgitt på kommandolinjen

en: Open the blank disc dialog
nb: Åpne dialog for å tømme medie

en: Open the check disc dialog
nb: Åpne dialog for å sjekke medie

en: Open the selected files
nb: Åpne valgte filer

en: Open the selected video
nb: Åpne valgt video

en: Open the specified playlist as an audio project
nb: Åpne oppgitt spilleliste som et lydprosjekt

en: Open the specified project
nb: Åpne oppgitt prosjekt

en: Options
nb: Alternativer

en: Options for plugin %s
nb: Alternativer for tillegg %s

en: Outrange address
nb: Adresse utenfor gyldig område

en: PATH
nb: STI

en: PATH TO COVER
nb: STI TIL OMSLAG

en: PATH TO DEVICE
nb: STI TIL ENHET

en: PATH TO IMAGE
nb: STI TIL AVTRYKK

en: PLAYLIST
nb: SPILLELISTE

en: PROJECT
nb: PROSJEKT

en: P_lugins
nb: Ti_llegg

en: P_review
nb: Fo_rhåndsvis

en: Paste files
nb: Lim inn filer

en: Pause length:
nb: Lengde på pause:

en: Pick a Color
nb: Velg en farge

en: Playlists
nb: Spilleliste

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
nb: Du kan ikke legge spillelister på video- eller lydplater

en: Please add files to the project.
nb: Legg til filer i prosjektet.

en: Please add files.
nb: Legg til filer.

en: Please add songs to the project.
nb: Legg til sanger i prosjektet.

en: Please add songs.
nb: Legg til sanger.

en: Please add videos.
nb: Legg til videoer.

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
nb: Vennligst velg en annen CD eller DVD eller sett inn en ny.

en: Please eject the disc and reload it.
nb: Løs ut platen og last den på nytt.

en: Please eject the disc from "%s" manually.
nb: Vennligst løs ut platen fra «%s» manuelt.

en: Please insert a disc holding data.
nb: Sett inn en plate med data.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
nb: Sett inn en plate som ikke er kopibeskyttet.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
nb: Sett inn en omskrivbar plate som har data.

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
nb: Sett inn skrivbar CD eller DVD hvis du ikke vil skrive til en avtrykksfil.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst sett inn en skrivbar CD eller DVD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please insert a writable CD or DVD.
nb: Vennligst sett inn en skrivbar CD eller DVD.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst sett inn en skrivbar CD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please insert a writable CD.
nb: Vennligst sett inn en skrivbar CD.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst sett inn skrivbar DVD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please insert a writable DVD.
nb: Vennligst sett inn en skrivbar DVD.

en: Please install the following manually and try again:
nb: Vennligst installer følgende manuelt og prøv igjen:

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
nb: Vennligst installer følgende programmer og biblioteker manuelt og prøv igjen:

en: Please only add files with video content
nb: Legg kun til filer med videoinnhold

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
nb: Sett inn platen på nytt i CD/DVD-brenneren.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
nb: Erstatt platen med en plate som har data.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
nb: Erstatt platen med en omskrivbar plate som har data.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
nb: Erstatt platen med en CD eller DVD som er støttet.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar CD eller DVD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar CD eller DVD.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar CD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please replace the disc with a writable CD.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar CD.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar DVD med minst %i MiB ledig plass.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
nb: Vennligst erstatt platen med en skrivbar DVD.

en: Please select a disc image.
nb: Velg et plateavtrykk.

en: Please set it manually
nb: Velg et avtrykk.

en: Please type "%s --help" to see all available options
nb: Vennligst skriv «%s --help» for å se alle tilgjengelige flagg

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
nb: Vennligst vent til estimering av størrelse er fullført.

en: Please wait while the project is loading.
nb: Vent mens prosjektet lastes.

en: Plugin
nb: Tillegg

en: Preparing to copy audio disc
nb: Forbereder kopiering av lydplate

en: Preparing to write
nb: Forbereder skriving

en: Print
nb: Skriv ut

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
nb: Prosess «%s» avsluttet med en feilkode (%i)

en: Progress
nb: Framdrift

en: Properties of %s
nb: Egenskaper for %s

en: Quit Brasero
nb: Avslutt Brasero

en: R_ename…
nb: _Endre navn …

en: Re_move All
nb: Fjer_n alle

en: Re_place symbolic links
nb: Erstatt sym_bolske lenker

en: Read options could not be created
nb: Klarte ikke å lage lesealternativer

en: Readcd/Readom image
nb: Readcd/Readom-avtrykk

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
nb: Skriveoperasjonen vil starte om 10 sekunder.

en: Recent projects:
nb: Siste prosjekter:

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
nb: Skriving av lydspor til en omskrivbar plate er ikke anbefalt.

en: Recursive symbolic link
nb: Rekursiv symbolsk lenke

en: Remove all files from the project
nb: Fjern alle filer fra prosjektet

en: Remove silences
nb: Fjern stillhet

en: Remove the selected files from the project
nb: Fjern valgte filer fra prosjektet

en: Remove the selected slices
nb: Fjern valgte deler

en: Remove the selected videos from the project
nb: Fjern valgte videoer fra prosjektet

en: Rename the selected file
nb: Endre navn på valgt fil

en: Rename to
nb: Endre navn til

en: Renaming mode
nb: Modus for endring av navn

en: Replace symbolic links by their targets
nb: Erstatt symbolske lenker med mål

en: Restore the selected files
nb: Gjenopprett valgte filer

en: Retrieving DVD keys
nb: Henter nøkler for DVD

en: Retrieving image format and size
nb: Henter format og størrelse på avtrykk

en: Rewritable Blu-ray disc
nb: Omskrivbar Blu-ray plate

en: SIDES
nb: SIDER

en: SVCD image
nb: SVCD-avtrykk

en: Save Current Project
nb: Lagre aktivt prosjekt

en: Save Current Session
nb: Lagre denne økten

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Save current project
nb: Lagre aktivt prosjekt

en: Save current project to a different location
nb: Lagre aktivt prosjekt til en ny adresse

en: Save project as a Brasero audio project
nb: Lagre prosjekt som et Brasero-lydprosjekt

en: Save project as a PLS playlist
nb: Lagre prosjekt som en PLS-spilleliste

en: Save project as a plain text list
nb: Lagre prosjektet som en vanlig tekstliste

en: Save project as an M3U playlist
nb: Lagre prosjekt som en M3U-spilleliste

en: Save project as an XSPF playlist
nb: Lagre prosjekt som en XSPF-spilleliste

en: Save project as an iriver playlist
nb: Lagre prosjekt som en iriver-spilleliste

en: Save the changes of current project before closing?
nb: Lagre endringene i dette prosjektet før det lukkes?

en: Scaled
nb: Skalert

en: Search _Directory
nb: Søk i _mappe

en: Searching for available discs
nb: Søker etter tilgjengelige plater

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Select Disc Image
nb: Velg plateavtrykk

en: Select Files
nb: Velg filer

en: Select Playlist
nb: Velg spilleliste

en: Select a disc
nb: Velg en plate

en: Select a disc image to write
nb: Velg et plateavtrykk som skal skrives

en: Select a disc to write to
nb: Velg en plate å skrive til

en: Select disc to copy
nb: Velg plate som skal kopieres

en: Select one song only please.
nb: Velg kun en sang.

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
nb: Velg filene du vil gjenopprette og klikk på «Gjenopprett»-knappen

en: Set Bac_kground Properties
nb: Sett egenskaper for ba_kgrunn

en: Set a horizontal layout
nb: Sett en horisontal utforming

en: Set a vertical layout
nb: Sett en vertikal utforming

en: Set the directory where to store temporary files
nb: Oppgi mappe hvor midlertidige filer skal lagres

en: Set the drive to be used for burning
nb: Sett stasjon som skal brukes ved skriving

en: Set the options for file filtering
nb: Sett alternativer for filtrering av filer

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
nb: Sett  til 0 for MD5, 1 for SHA1 og 2 for SHA256

en: Sets consistent sound levels between tracks
nb: Setter konsistente lydnivåer mellom spor

en: Should Nautilus extension output debug statements
nb: Slå på feilsøkingsinformasjon fra Nautilus-utvidelser

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
nb: Sett til «true» hvis nautilustillegget skal skrive ut feilsøkingsinformasjon.

en: Should brasero filter broken symbolic links
nb: Skal brasero filtrere bort brutte symbolske lenker

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
nb: Om brasero skal filtrere ut ødelagte symbolske lenker. Hvis verdien er sann («true»), filtreres ødelagte symbolske lenker ut av prosjektet.

en: Should brasero filter hidden files
nb: Skal brasero filtrere skjulte filer

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
nb: Hvorvidt brasero filtrerer ut skjulte filer. Sett til «true» for at brasero skal filtrere ut skjulte filer.

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
nb: Om brasero skal erstatte symbolske lenker med målfiler i prosjektet. Hvis verdien er sann («true »), erstattes lenker med mål.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
nb: Skal filer få nytt navn for å bli fullt ut kompatibel med Windows?

en: Show a side pane along the project
nb: Vis en sidelinje sammen med prosjektet

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
nb[0]: Vis _filtrert filliste (%d fil)
nb[1]: Vis _filtrert filliste (%d filer)

en: Simulation of (S)VCD burning
nb: Simulerer skriving av (S)VCD

en: Simulation of CD copying
nb: Simulerer kopiering av CD

en: Simulation of audio CD burning
nb: Simulerer skriving av lyd-CD

en: Simulation of data CD burning
nb: Simulerer skriving av data-CD

en: Simulation of data DVD burning
nb: Simulering av DVD-skriving

en: Simulation of data DVD copying
nb: Simulerer kopiering av DVD

en: Simulation of data disc burning
nb: Simulerer skriving av dataplate

en: Simulation of disc copying
nb: Simulerer kopiering av plate

en: Simulation of image to CD burning
nb: Simulerer skriving av avtrykk til CD

en: Simulation of image to DVD burning
nb: Simulering av skriving av avtrykk til DVD

en: Simulation of image to disc burning
nb: Simulerer skriving av avtrykk til plate

en: Simulation of video DVD burning
nb: Simulerer skriving av filer til platen

en: Simulation of video disc burning
nb: Simulerer skriving av video-plate

en: Size
nb: Størrelse

en: Size Estimation
nb: Estimert størrelse

en: Size mismatch
nb: Feil størrelse

en: Slices Preview
nb: Forhåndsvisning av stykker

en: Slicing Method
nb: Oppdelingsmetode

en: Solid color
nb: Helfylt farge

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
nb: Noen av filene har ikke et passende navn for en Windows-kompatibel CD.

en: Some files have invalid filenames
nb: Noen filer har ugyldige filnavn

en: Some files may be corrupted on the disc
nb: Noen filer kan være korrupte på platen

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
nb: Noen av de valgte sangene kan brukes til å lage DTS-spor.
    Denne typen lydspor på CDer gir høyere lydkvalitet men kan kun spilles av på spesifikke digitale avspillere.
    Merk: Hvis du godtar vil ikke normalisering påføres på disse sporene.

en: Song Information
nb: Informasjon om sang

en: Song end:
nb: Slutt på sang:

en: Song information for track %02i
nb: Sanginformasjon for spor %02i

en: Song start:
nb: Start på sang:

en: Song titles
nb: Sangtitler

en: Space
nb: Plass

en: Split
nb: Del

en: Split Track
nb: Del spor

en: Split the selected track
nb: Del valgt spor

en: Split this track every
nb: Del opp dette sporet hver

en: Split this track in
nb: Del dette sporet i

en: Split track for each silence
nb: Del spor for hver stillhet

en: Split track in a fixed number of parts
nb: Del spor i et fast antall deler

en: Split track in parts with a fixed length
nb: Del spor i deler med fast lengde

en: Split track manually
nb: Del spor manuelt

en: Start and stop playing
nb: Start og stopp avspilling

en: Start burning immediately.
nb: Start skriving med en gang.

en: Start to burn the contents of the selection
nb: Start skriving av innholdet i utvalget

en: Starting to record
nb: Starter opptak

en: Substitute text
nb: Erstatt tekst

en: Success
nb: Fullført

en: Temporary files
nb: Midlertidige filer

en: Text color
nb: Tekstfarge

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
nb: På denne måten vil gamle filer fra tidligere sesjoner kunne brukes etter skriving.

en: The XID of the parent window
nb: XID for opphavsvinduet

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
nb: Undermapper av denne mappen får 7 foreldermapper.
    Brasero kan lage avtrykk av slike filhierarkier og skrive disse, men platen vil ikke være lesbar på alle operativsystemer.
    Merk: Slike filhierarkier fungerer på Linux.

en: The contents of the project changed since it was saved.
nb: Innholdet i prosjektet er endret siden det ble lagret.

en: The currently inserted disc could not be blanked.
nb: Klarte ikke å tømme platen som er satt inn.

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
nb: Datastørrelsen er for stor for platen og du må fjerne filer fra utvalget.
    Du vil kanskje bruke dette alternativet hvis du bruker 90 eller 100 minutters CD-R(W) som ikke blir riktig gjenkjent og trenger alternativet for overbrenning.
    MERK: Dette valget kan forårsake feil.

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
nb: Datastørrelsen er for stor for platen selv med alternativ for overbrenning.

en: The device timed out
nb: Tidsavbrudd for enhet

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
nb: Klarte ikke å løse ut platen. Den må fjernes for at aktiv handling skal kunne fortsette.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
nb: Klarte ikke å løse ut platen i «%s»

en: The disc in "%s" is empty.
nb: Platen i «%s» er tom.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
nb: Platen i «%s» er ikke omskrivbar.

en: The disc in "%s" is not supported.
nb: Platen i «%s» er ikke støttet.

en: The disc in "%s" is not writable.
nb: Platen i «%s» er ikke skrivbar.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
nb: Platen i «%s» må lastes på nytt.

en: The disc in the drive holds data.
nb: Platen i enheten inneholder data.

en: The disc is not supported
nb: Denne platen er ikke støttet

en: The disc is ready for use.
nb: Platen er klar for bruk.

en: The disc mount point could not be retrieved
nb: Fant ikke monteringspunkt for disken

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
nb: Platen må lastes på nytt før den kan tas opp

en: The disc was successfully blanked.
nb: Tømming av plate fullført.

en: The drive address could not be retrieved
nb: Klarte ikke å hente adresse til enhet

en: The drive cannot be locked (%s)
nb: Klarte ikke å låse enheten (%s).

en: The drive cannot burn
nb: Enheten har ikke skrivefunksjon

en: The drive has no rewriting capabilities
nb: Enheten støtter ikke omskriving

en: The drive is busy
nb: Enheten er opptatt

en: The drive is empty
nb: Enheten er tom

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
nb: Stasjonen som inneholder kildeplaten vil også brukes til å skrive.

en: The file does not appear to be a playlist
nb: Filen ser ikke ut til å være en spilleliste

en: The file integrity check could not be performed.
nb: Klarte ikke å sjekke filintegritet.

en: The file integrity check was performed successfully.
nb: Sjekk av filintegritet ble fullført.

en: The file is empty
nb: Filen er tom

en: The file is not stored locally
nb: Filen er ikke lagret lokalt

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
nb: Filsystemet på dette volumet støtter ikke store filer (størrelse over 2 GiB).
    Dette kan være et problem når man skriver DVDer eller store platebilder.

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
nb: Filsystemet du har valgt til å lagre midlertidige filer støtter ikke filer med størrelse over 2 GiB

en: The following files appear to be corrupted:
nb: Følgende filer ser ut til å være korrupte:

en: The format of the disc image could not be identified
nb: Klarte ikke å identifisere avtrykksformat

en: The image could not be created at the specified location
nb: Klarte ikke å lage avtrykket på oppgitt adresse

en: The image could not be loaded.
nb: Klarte ikke å laste inn bildet.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
nb: Sist lest mappe ved søk etter avtrykk som skal skrives

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
nb: Adressen som er valgt til å lagre avtrykket har ikke nok plass til plateavtrykket

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
nb: Adressen som er valgt for å lagre midlertidig avtrykk har ikke nok plass til å lagre plateavtrykket (%ld MiB kreves)

en: The operation cannot be performed.
nb: Klarte ikke å utføre handlingen.

en: The priority value for the plugin
nb: Prioritetsverdi for tillegg

en: The project "%s" does not exist
nb: Prosjekt «%s» eksisterer ikke

en: The project could not be opened
nb: Klarte ikke å åpne prosjektet

en: The project is empty
nb: Prosjektet er tomt

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
nb: Prosjektet er for stort for platen og du må fjerne filer fra det.
    Du vil kanskje bruke dette alternativet hvis du bruker 90 eller 100 minutters CD-R(W) som ikke kan gjenkjennes på riktig måte og derfor trenger flagget for overbrenning.
    Merk: Dette alternativet kan medføre feil.

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
nb: Prosjektet er for stort for platen selv med overburn-alternativet.

en: The session could not be imported.
nb: Klarte ikke å importere økten.

en: The simulation was successful.
nb: Simulering fullført.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
nb: Størrelsen på filen er over 2 GiB. Filer større enn 2 GiB er ikke støttet av ISO9660-standarden i første og andre versjon (de mest utbredte versjonene).
    Det anbefales å bruke tredje versjon av ISO9660-standarden, som støttes av de fleste operativsystemer inklusive Linux og alle versjoner av Windows™.
    Mac OS X kan ikke lese CD-bilder skrevet med versjon 3 av ISO9660-standarden.

en: The size of the volume could not be retrieved
nb: Fant ikke ut størrelsen på volumet

en: The speed to be used
nb: Hastighet som skal brukes

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
nb: Systemet er for tregt til å skrive platen med denne hastigheten. Prøv en lavere hastighet.

en: The track is shorter than 6 seconds
nb: Sporet er kortere enn 6 sekunder

en: The track wasn't split.
nb: Sporet ble ikke delt.

en: The track will be padded at its end.
nb: Sporet vil bli fylt ut mot slutten.

en: The type of checksum used for files
nb: Type sjekksum som brukes for filer

en: The type of checksum used for images
nb: Type sjekksum som brukes for avtrykk

en: The version of "%s" is too old
nb: Versjonen av «%s» er for gammel.

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
nb: Det er skrevet filer på denne platen allerede. Vil du importere dem?

en: There are no files to write to disc
nb: Ingen filer å skrive til platen

en: There are no songs to write to disc
nb: Ingen sanger å skrive til platen

en: There are no videos to write to disc
nb: Ingen videoer å skrive til platen

en: There are some files left to burn
nb: Det er noen flere filer igjen å skrive

en: There are some more songs left to burn
nb: Det er noen flere sanger igjen å skrive

en: There are some more videos left to burn
nb: Det er noen flere videoer igjen å skrive

en: There is no disc in "%s".
nb: Ingen plate i «%s».

en: There is no inserted disc to copy.
nb: Det er ikke satt inn en plate som kan kopieres.

en: There is no selected disc image.
nb: Ingen plateavtrykk valgt.

en: There is no space left on the device
nb: Ingen plass tilgjengelig på enheten

en: There is no track to burn
nb: Ingen spor å skrive

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
nb: Kun en fil er valgt («%s»). Den er et bilde av en plate og innholdet av denne kan skrives

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
nb: Kun en fil er valgt («%s»). Denne er et platebilde og innholdet kan skrives.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
nb: Det ser ikke ut til å være korrupte filer på platen

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
nb: Denne filen er en video og derfor kan kun lyddelen skrives til platen.

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
nb: Denne informasjonen vil bli skrevet til platen som CD-tekst. Den kan leses og vises av noen CD-spillere.

en: This is not supported by the current active burning backend.
nb: Dette er ikke støttet av aktiv skrivemotor.

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
nb: Denne verdien viser brenningsvalgene som ble brukt i en slik kontekst forrige gang.

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
nb: Denne verdien representerer hastigheten som ble brukt i en slik kontekst forrige gang.

en: This version of genisoimage is not supported
nb: Denne versjonen av genisoimage er ikke støttet

en: This version of mkisofs is not supported
nb: Denne versjonen av mkisofs er ikke støttet

en: This will remove all previous results.
nb: Dette vil fjerne alle tidligere resultater.

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
nb: Navnene skal endres og avkortes til 64 tegn.

en: Tiled
nb: Flislagt

en: Title
nb: Tittel

en: Title:
nb: Tittel:

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
nb: Klikk på «Legg til»-knappen eller dra filer til dette området for å legge til filer i prosjektet

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
nb: Velg filer og klikk på «Fjern»-knappen eller trykk på «Delete»-tasten

en: Total time: %02i:%02i:%02i
nb: Total tid: %02i:%02i:%02i

en: Track
nb: Spor

en: Track length:
nb: Lengde på spor:

en: Transcoding "%s"
nb: Transkoder «%s»

en: Transcoding song
nb: Koder sang

en: Type mismatch
nb: Feil type

en: URI of an image file to burn (autodetected)
nb: URI til en bildefil som skal skrives (automatisk gjenkjent)

en: Underline
nb: Understreket

en: Unknown character encoding
nb: Ukjent tegnkoding

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: Unknown song
nb: Ukjent sang

en: Unnamed CD/DVD Drive
nb: CD/DVD-enhet uten navn

en: Unreadable file
nb: Uleselig fil

en: Use an _MD5 file to check the disc
nb: Bruk en _MD5-fil til å sjekke platen

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
nb: Bruk en ekstern .md5-fil som har sjekksum for platen

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
nb: Bruk burn_proof (minsker risiko for feil)

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
nb: Brukes sammen med «-immed» flagget med cdrecord

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
nb: Brukes sammen med «-immed»-flagget med cdrecord.

en: VCD image
nb: VCD-avtrykk

en: VCD type:
nb: Type VCD:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
nb: VIDEO_TS-mappen mangler eller er ugyldig

en: Vertical gradient
nb: Vertikal gradient

en: Video DVD could not be opened
nb: Klarte ikke å åpne video-DVD

en: Video DVD image
nb: Video-DVD avtrykk

en: Video DVD successfully burned
nb: Skriving av video-DVD fullført

en: Video Options
nb: Alternativer for video

en: Video disc (%s)
nb: Videoplate (%s)

en: Video format:
nb: Videoformat:

en: Volume could not be created
nb: Klarte ikke å lage volum

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
nb: Når flere programtillegg er tilgjengelig for å løse samme oppgave, avgjør denne verdien hvilket tillegg som skal prioriteres. 0 betyr at tilleggets egne prioritet skal gjelde. Positiv verdi overstyrer tilleggets egen prioritet. Negativ verdi slår av tillegget.

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
nb: Hvorvidt forhåndsvisning av filer skal brukes. Sett til «true» for å bruke dette.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
nb: Hvorvidt flagget «--driver generic-mmc-raw» skal brukes med cdrdao

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
nb: Om cdrdao skal kjøres med valget «--driver generic-mmc-raw». Slått på og brukes av brasero som standard. Dette kan fungere som en reserveløsning for enkelte enheter/oppsett.

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
nb: Om cdrecord skal kjøres med valget «-immed». Vær forsiktig med å slå på dette valget, da det bare er ment som en reserveløsning for enkelte enheter/oppsett.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
nb: Hvorvidt flagget «-use-the-force-luke=dao» med growisofs

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
nb: Om growisofs skal kjøres med valget «-use-the-force-luke=dao». Dette er avslått og brukes ikke av brasero som standard, men kan fungere som en reserveløsning for enkelte enheter/oppsett.

en: White list of additional plugins to use
nb: Hvitliste med ekstra tillegg som skal brukes

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
nb: Vil du skrive utover platens oppgitte kapasitet?

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
nb: Vil du skrive filutvalget til over flere medier?

en: Writable Blu-ray disc
nb: Skrivbar Blu-ray plate

en: Write contents to a CD or DVD
nb: Skriv innholdet til en CD eller DVD

en: Write disc image to a CD or DVD
nb: Skriv avtrykk av platen til en CD eller DVD

en: Write to Disc
nb: Skriv til plate

en: Writing
nb: Skriver

en: Writing CD-Text information
nb: Skriver CD-Text informasjon

en: Writing cue sheet
nb: Skriver innholdsfortegnelse

en: Writing leadin
nb: Skriver innledning

en: Writing leadout
nb: Skriver «leadout»

en: Writing track %02i
nb: Skriver spor %02i

en: Writing track %s
nb: Skriver spor %s

en: Wrong command line option.
nb: Feil kommandolinjeflagg.

en: You do not have the required permission to write at this location
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å skrive i denne adressen.

en: You do not have the required permissions to use this drive
nb: Du har ikke nødvendige rettigheter til å bruke denne stasjonen

en: You may want to free some space on the disc and retry
nb: Du må kanskje frigjøre litt plass på platen og prøve igjen

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Your project has not been saved.
nb: Prosjektet er ikke lagret.

en: _About
nb: _Om

en: _Add
nb: Le_gg til

en: _Add File
nb: _Legg til fil

en: _Add Files
nb: L_egg til filer

en: _Blank
nb: _Tøm

en: _Blank Disc
nb: Tø_m plate

en: _Blank Disc…
nb: Tø_m plate …

en: _Blank…
nb: _Tøm …

en: _Burn
nb: _Skriv

en: _Burn Image…
nb: _Skriv avtrykk …

en: _Burn Several Discs
nb: Skriv _flere plater

en: _Burn…
nb: _Skriv …

en: _Cancel Burning
nb: _Avbryt skriving

en: _Cancel Loading
nb: A_vbryt lasting

en: _Change Location
nb: _Bytt lokasjon

en: _Check
nb: _Sjekk

en: _Check Disc…
nb: _Sjekk plate …

en: _Check Integrity…
nb: _Sjekk integritet …

en: _Color
nb: _Farge

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Copy Disc…
nb: _Kopier plate …

en: _Cover Editor
nb: Redigering av _omslag

en: _Deactivate All
nb: _Deaktiver alle

en: _Disable Full Windows Compatibility
nb: Slå av full Windows-kompatibilitet

en: _Discard
nb: _Forkast

en: _Discard Changes
nb: _Forkast endringer

en: _Discard File
nb: _Forkast filen

en: _Discard File Selection
nb: _Forkast filutvalg

en: _Discard Project
nb: For_kast prosjekt

en: _Don't split
nb: Ikke _del

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Edit Information…
nb: R_ediger informasjon …

en: _Eject
nb: _Løs ut

en: _Empty Project
nb: _Tøm prosjekt

en: _Fast blanking
nb: _Rask tømming

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Hide changes
nb: Sk_jul endringer

en: _Horizontal Layout
nb: _Horisontal plassering

en: _Image
nb: B_ilde

en: _Import
nb: _Importer

en: _Keep
nb: _Behold

en: _Keep Current Extension
nb: _Behold filtype

en: _Keep Current Location
nb: _Behold nåværende lokasjon

en: _Keep File Selection
nb: _Behold filutvalg

en: _List of slices that are to be created:
nb: _Liste med stykker som skal lages:

en: _New
nb: _Ny

en: _New Project
nb: _Nytt prosjekt

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: _Options…
nb: _Alternativer …

en: _Overburn
nb: _Overbrenn

en: _Project
nb: _Prosjekt

en: _Recent Projects
nb: Siste p_rosjekter

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Remove Files
nb: Fje_rn filer

en: _Rename
nb: End_re navn

en: _Rename for Full Windows Compatibility
nb: End_re navn for full Windows-kompatibilitet

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Replace Disc
nb: E_rstatt plate

en: _Restore
nb: Gjenopp_rett

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save Log
nb: _Lagre logg

en: _Search Directory
nb: _Søk i mappe

en: _Show Side Panel
nb: Vi_s sidepanel

en: _Show changes
nb: Vi_s endringer

en: _Simulate before burning
nb: _Simuler før skriving

en: _Slice
nb: _Del

en: _Split
nb: _Del

en: _Split Track…
nb: _Del spor …

en: _Text Color
nb: _Tekstfarge

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Vertical Layout
nb: _Vertikal utforming

en: _Video project
nb: _Videoprosjekt

en: _View
nb: _Vis

en: _Write to Disc…
nb: _Skriv til plate …

en: at the beginning
nb: ved begynnelsen

en: at the end
nb: ved slutten

en: by %s
nb: av %s

en: cdrdao burning suite
nb: cdrdao skrivepakke

en: cdrkit burning suite
nb: cdrkit-programvare

en: cdrtools burning suite
nb: cdrtools-programvare

[ctx: disc]
en: Image files
nb: Avtrykksfiler

[ctx: disc]
en: Please select another image.
nb: Velg et annet avtrykk.

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
nb: disc;cdrom;dvd;brenn;lyd;video;

en: growisofs burning suite
nb: growisofs-programvare

en: libburn library could not be initialized
nb: Klarte ikke å starte opp libburn-biblioteket

en: libburn track could not be created
nb: Klarte ikke å lage libburn-spor

en: libburnia burning suite
nb: libburnia-programvare

en: libisofs could not be initialized.
nb: Klarte ikke å starte opp libisofs.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
nb: libisofs rapporterte en feil under tillegg av innhold i mappen «%s» (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
nb: libisofs rapporterte en feil under tillegg av fil i sti «%s»

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
nb: libisofs rapporterte en feil under laging av mappen «%s»

en: parts
nb: deler

[ctx: picture]
en: Image files
nb: Bildefiler

[ctx: picture]
en: Please select another image.
nb: Velg et annet avtrykk.

en: seconds
nb: sekunder

en: with
nb: med

en: {number}
nb: {antall}
