evince 4.2 - en to nb translation catalogue (419 entries)

en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
nb:  (Ikke en av de 14 standardskriftene)

en:  (One of the Standard 14 Fonts)
nb: (En av de 14 standardskriftene)

en: %.0f × %.0f mm
nb: %.0f x %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
nb: %.2f x %.2f tomme

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
nb[0]: %d utestående jobb i køen
nb[1]: %d utestående jobber i køen

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
nb: %s%s
    Koding: %s
    %s

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
nb: %s%s
    Koding: %s
    %s
    Erstatter med <b>%s</b>
    (%s)

en: %s, Landscape (%s)
nb: %s, landskap (%s)

en: %s, Portrait (%s)
nb: %s, portrett (%s)

en: (%d of %d)
nb: (%d av %d)

en: A clear, simple UI
nb: Et rent og enkelt brukergrensesnitt

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
nb: Et dokumentvisningsprogram for GNOME skrivebordet. Du kan vise, søke i eller notere i dokumenter i mange forskjellige formater.

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Add highlight annotation
nb: Legg til uthevet tekstanmerkning

en: Add text annotation
nb: Legg til tekstanmerkning

en: Adds support for reading DVI documents
nb: Legger til støtte for å lese DVI-dokumenter

en: Adds support for reading DjVu documents
nb: Legger til støtte for å lese DjVu-dokumenter

en: Adds support for reading PDF Documents
nb: Legger til støtte for å lese PDF-dokumenter

en: Adds support for reading PostScript documents
nb: Legger til støtte for å lese PostScript-dokumenter

en: Adds support for reading TIFF documents
nb: Legger til støtte for å lese TIFF-dokumenter

en: Adds support for reading XPS documents
nb: Legger til støtte for å lese XPS-dokumenter

en: Adds support for reading comic books
nb: Legger til støtte for tegneserier

en: Advanced highlighting and annotation
nb: Avansert uvheving og tekstanmerkning

en: All Documents
nb: Alle dokumenter

en: All Files
nb: Alle filer

en: All fonts are either standard or embedded.
nb: Alle skrifter er enten standard eller innebygget.

en: Allow links to change the zoom level.
nb: La lenker endre zoom-nivå.

en: Annotate document
nb: Lag tekstanmerkninger i dokumentet

en: Annotate the document
nb: Lag tekstanmerkninger i dokumentet

en: Annotation Properties
nb: Egenskaper for anmerkninger

en: Annotation Properties…
nb: Egenskaper for anmerkninger …

en: Annotation _Properties…
nb: Egenskaper for anmerkninger …

en: Annotations
nb: Notater

en: Archive is encrypted
nb: Arkivet er kryptert

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Auto Rotate and Center
nb: Roter og sentrer automatisk

en: Auto_scroll
nb: Automati_sk rulling

en: Automatically reload the document
nb: Last dokumentet på nytt automatisk

en: Back
nb: Tilbake

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: C_ancel
nb: A_vbryt

en: C_ase Sensitive
nb: _Skill mellom små og store bokstaver

en: Can not get local path for archive
nb: Kan ikke finne lokal sti for arkivet

en: Cancel _print and Close
nb: Avbryt _utskrift og lukk

en: Circle
nb: Sirkel

en: Close
nb: Lukk

en: Close _after Printing
nb: Lukk etter ut_skrift

en: Close _without Saving
nb: Fortsett _uten å lagre

en: Collapse all tree
nb: Slå sammen hele treet

en: Color:
nb: Farge:

en: Comic Books
nb: Tegneserier

en: Comment
nb: Kommentar

en: Contains Javascript:
nb: Inneholder Javascript:

en: Copy _Image
nb: Kopier b_ilde

en: Could not send current document
nb: Klarte ikke å sende gjeldende dokument

en: Couldn’t find appropriate format to save image
nb: Fant ingen passende format å lagre filen i

en: Couldn’t open attachment “%s”
nb: Klarte ikke å åpne vedlegget «%s»

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
nb: Klarte ikke å åpne vedlegget «%s»: %s

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
nb: Klarte ikke å lagre vedlegget «%s»: %s

en: Created:
nb: Opprettet:

en: Creator:
nb: Opprettet av:

en: Cross
nb: Kryss

en: DEST
nb: MÅL

en: DVI Documents
nb: DVI-dokumenter

en: DVI document has incorrect format
nb: DVI-dokumentet har feil format

en: Delete the temporary file
nb: Slett midlertidig fil

en: DjVu Documents
nb: DjVu-dokumenter

en: DjVu document has incorrect format
nb: DjVu-dokumentet har feil format

en: Document
nb: Dokument

en: Document License
nb: Dokumentlisens

en: Document View
nb: Dokumentvisning

en: Document Viewer
nb: Dokumentvisning

en: Document contains form fields that have been filled out.
nb: Dokumentet inneholder skjemafelter som er fylt ut.

en: Document contains new or modified annotations.
nb: Dokumentet inneholder nye eller endrede notater.

en: Document contains no annotations
nb: Dokumentet inneholder ingen notater

en: Document viewer for popular document formats
nb: Dokumentviser som støtter populære dokumentformater

en: Don’t show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Downloading document (%d%%)
nb: Laster ned dokument (%d%%)

en: Draw border around pages
nb: Tegn en kant rundt sider

en: Embedded
nb: Innebygd

en: Embedded subset
nb: Innebygd subsett

en: Enable caret navigation?
nb: Slå på navigering med markør?

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
nb: Slutt på presentasjonen. Trykk Esc eller klikk for å avslutte.

en: Enlarge the document
nb: Forstørr dokumentet

en: Evince Document Viewer
nb: Evince dokumentvisning

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
nb: Dette er en dokumentviser for GNOME

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
nb: Evince støtter følgende formater: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (med SyncTeX) og Comic Books-arkiv (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: Expand all tree
nb: Utvid hele treet

en: Expand all under this element
nb: Utvid alle under dette elementet

en: FILE
nb: FIL

en: Failed to create a temporary directory: %s
nb: Klarte ikke å lage en midlertidig katalog: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
nb: Klarte ikke å lage en midlertidig fil: %s

en: Failed to create thumbnail for page %d
nb: Klarte ikke å lage en miniatyr for side %d

en: Failed to load document “%s”
nb: Klarte ikke å åpne dokumentet «%s»

en: Failed to load remote file.
nb: Klarte ikke å laste ekstern fil.

en: Failed to print document
nb: Klarte ikke å skrive ut dokumentet

en: Failed to print page %d: %s
nb: Klarte ikke å skrive ut side %d: %s

en: Failed to reload document.
nb: Klarte ikke å lese dokumentet på nytt.

en: Failed to render page %d
nb: Klarte ikke å tegne side %d

en: Failed to render page %d: %s
nb: Klarte ikke å tegne side %d: %s

en: Failed to save document “%s”
nb: Klarte ikke å lagre dokumentet «%s»

en: File descriptor of input file
nb: Fildeskriptor for inndatafil

en: File descriptor of print settings file
nb: Fildeskriptor for filen for utskriftsinnstillinger

en: File is corrupted
nb: Filen er korrupt

en: File options
nb: Alternativer for fil

en: File specifying print settings
nb: Fil som spesifiserer innstillinger for utskrift

en: File type %s (%s) is not supported
nb: Filtype %s (%s) er ikke støttet

en: Find
nb: Søk

en: Find a word or phrase in the document
nb: Finn et ord eller en frase i dokumentet

en: Find next occurrence of the search string
nb: Søk etter neste oppøring av søkestrengen

en: Find previous occurrence of the search string
nb: Søk etter forrige oppføring av søkestrengen

en: Finishing…
nb: Fullfører …

en: First Page
nb: Første side

en: Fit Pa_ge
nb: Til_pass siden

en: Fit _Width
nb: Tilpass _bredde

en: Fit to Printable Area
nb: Tilpass utskriftsområde

en: Font
nb: Skrifttype

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Forget password _immediately
nb: Glem passordet _med en gang

en: Forward
nb: Framover

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Further Information
nb: Videre informasjon

en: GNOME Document Previewer
nb: GNOME dokumentvisning

en: GNOME Document Viewer
nb: GNOME dokumentvisning

en: Gathering font information… %3d%%
nb: Samler informasjon om skrifter … %3d%%

en: General
nb: Generelt

en: Generating preview: page %d of %d
nb: Lager forhåndsvisning: %d av %d

en: Go to %s on file “%s”
nb: Gå til %s i fil «%s»

en: Go to file “%s”
nb: Gå til fil «%s»

en: Go to first page
nb: Gå til første side

en: Go to last page
nb: Gå til siste side

en: Go to next page
nb: Gå til neste side

en: Go to page
nb: Gå til side

en: Go to page %s
nb: Gå til side %s

en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

en: Help
nb: Hjelp

en: Highlight
nb: Uthev

en: Highlight text
nb: Uthev tekst

en: History
nb: Historikk

en: Icon:
nb: Ikon:

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
nb: Hvis du lukker vinduet vil utestående utskriftsjobber ikke bli fullført.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
nb: Hvis du ikke lagrer en kopi vil disse endringene gå tapt.

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
nb: Hvis du laster dokumentet på nytt vil endringene gå tapt.

en: Initial window state:
nb: Opprinnelig  tilstand for vindu:

en: Insert
nb: Sett inn

en: Invalid document
nb: Ugyldig dokument

en: Invalid page selection
nb: Ugyldig sideutvalg

en: Jump to page:
nb: Gå til side:

en: Key
nb: Nøkkel

en: Keywords:
nb: Nøkkelord:

en: Last Page
nb: Siste side

en: Launch %s
nb: Start %s

en: Layers
nb: Lag

en: Loading document from “%s”
nb: Laster dokument fra «%s»

en: Loading…
nb: Laster …

en: Location:
nb: Adresse:

en: MIME type of input file
nb: MIME-type for inndatafil

en: Markup type:
nb: Type merking:

en: Modified:
nb: Endret:

en: NUMBER
nb: NUMMER

en: Named destination to display.
nb: Navngitt mål som skal vises.

en: Navigation
nb: Navigering

en: New Paragraph
nb: Nytt avsnitt

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Next Page
nb: Neste side

en: Ni_ght Mode
nb: Natt_modus

en: No
nb: Nei

en: No files in archive
nb: Ingen filer i arkivet

en: No name
nb: Uten navn

en: No supported images in archive
nb: Ingen støttede bilder i arkivet

en: None
nb: Ingen

en: Not a comic book MIME type: %s
nb: «%s» er ikke en tegneserie-MIME-type

en: Not embedded
nb: Ikke innebygd

en: Not found, click to change search options
nb: Ingen treff. Klikk for å endre alternativer for søk

en: Note
nb: Notat

en: Note text
nb: Notattekst

en: Number of Pages:
nb: Antall sider:

en: Opacity:
nb: Ugjennomsiktighet:

en: Open
nb: Åpne

en: Open Containing _Folder
nb: Åpner opphavs_mappe

en: Open Document
nb: Åpne dokument

en: Open a C_opy
nb: Åpne en k_opi

en: Open a new window.
nb: Åpne i nytt vindu.

en: Open an existing document
nb: Åpne et eksisterende dokument

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: Open…
nb: Åpne …

en: Optimized:
nb: Optimalisert:

en: Outline
nb: Omriss

en: Override document restrictions
nb: Overstyr begrensninger satt i dokumentet

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
nb: Overstyr dokumentbegrensninger som f.eks mulighet til å kopiere eller skrive ut.

en: PAGE
nb: SIDE

en: PDF Documents
nb: PDF-dokumenter

en: Page %d
nb: Side %d

en: Page %s
nb: Side %s

en: Page Handling
nb: Sidehåndtering

en: Page Scaling:
nb: Skalering av side:

en: Page cache size in MiB
nb: Størrelse på sidebuffer i MiB

en: Paper Size:
nb: Papirstørrelse:

en: Paragraph
nb: Avsnitt

en: Password Required
nb: Du må oppgi passord for å gjøre dette

en: Password for document %s
nb: Passord for dokument %s

en: Password required
nb: Passord kreves

en: PostScript Documents
nb: PostScript-dokumenter

en: Preparing preview…
nb: Forbereder forhåndsvisning …

en: Preparing to print…
nb: Forbereder utskrift …

en: Present as _Slideshow
nb: Vis som _lysbildefremvisning

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
nb: Trykk F7 for å slå markørnavigering på eller av. Denne funksjonen plasserer en flyttbar markør på tekstsider, og lar deg flytte rundt og markere tekst med tastaturet. Vil du slå på markørnavigering?

en: Preview before printing
nb: Forhåndsvis før utskrift

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print this document
nb: Skriv ut dette dokumentet

en: Printing job “%s”
nb: Skriver ut jobb %s

en: Printing page %d of %d…
nb: Skriver ut side %d av %d …

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Producer:
nb: Produsert av:

en: Prop_erties
nb: _Egenskaper

en: Properties
nb: Egenskaper

en: R_emove Annotation
nb: Fj_ern anmerking

en: Recent Documents
nb: Nylige dokumenter

en: Reload document “%s”?
nb: Last dokumentet «%s» på nytt?

en: Reloading document from %s
nb: Leser dokument fra %s på nytt

en: Remember _forever
nb: Husk _for alltid

en: Remember password until you _log out
nb: Husk passordet til du _logger ut

en: Remove Annotation
nb: Fjern anmerking

en: Remove bookmark
nb: Fjern bokmerke

en: Requested format is not supported by this printer.
nb: Forespurt format støttes ikke av denne skriveren.

en: Reset form
nb: Nullstill skjema

en: Reset zoom and make the page fit in the window
nb: Nullstill zoom og tilpass siden til vinduet

en: Right to Left Document
nb: Høyre til venstre dokumenter

en: Ro_tate ⤵
nb: Roter ⤵

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
nb: Roter skriverens sideorientering for hver side til å passe orientering i dokumentet. Dokumentets sider vil bli sentrert innenfor utskriftsområdet.

en: Run evince as a previewer
nb: Kjør evince som forhåndsvisning

en: Run evince in fullscreen mode
nb: Kjør evince i fullskjerm-modus

en: Run evince in presentation mode
nb: Kjør evince i presentasjonsmodus

en: Running in presentation mode
nb: Kjører i presentasjonsmodus

en: STRING
nb: STRENG

en: Save As…
nb: Lagre som …

en: Save Attachment
nb: Lagre vedlegg

en: Save Current Settings as Defa_ult
nb: Lagre gjeldende innstillinger som _standardvalg

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Save a _Copy
nb: Lagre en _kopi

en: Save a copy of document “%s” before closing?
nb: Lagre en kopi av dokument «%s» før programmet lukkes?

en: Saving attachment to %s
nb: Lagrer vedlegg til %s

en: Saving document to %s
nb: Lagrer dokumentet til %s

en: Saving image to %s
nb: Lagrer bilde til %s

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
nb: Skaler dokumentets sider til å passe til skriverens sidestørrelse. Velg fra en av følgende:
    
    • «None»: Ingen skalering av sidene utføres.
    
    • «Shrink to Printable Area»: Dokumentsider som er større enn utskriftsområdet reduseres til å passe til skriverens utskriftsområde.
    
    • «Fit to Printable Area»: Dokumentets sider forstørres eller forminskes til å passe utskriftsområdet for skriveren etter behov.

en: Scroll Down
nb: Rull ned

en: Scroll Up
nb: Rull opp

en: Scroll View Down
nb: Rull visning ned

en: Scroll View Up
nb: Rull visning opp

en: Search not available for this document
nb: Søk er ikke tilgjengelig i dette dokumentet

en: Search options
nb: Alternativer for søk

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
nb: Sikkerhetsvarsel: dette dokumentet har blitt hindret fra å åpne filen «%s»

en: Security:
nb: Sikkerhet:

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select or set the zoom level of the document
nb: Velg eller sett zoom-nivå for dokumentet

en: Select page
nb: Velg side

en: Select page or search in the index
nb: Velg side eller søk i indeksen

en: Select page size using document page size
nb: Velg sidestørrelse ved bruk av dokumentets sidestørrelse

en: Send To…
nb: Send til …

en: Set zoom level
nb: Sett zoom-nivå

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
nb: Vis en dialog for å bekrefte at bruker ønsker å aktivere markørnavigasjon.

en: Shrink the document
nb: Komprimer dokumentet

en: Shrink to Printable Area
nb: Krymp til utskriftsområde

en: Side pane
nb: Sidefelt

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Squiggly
nb: Snirklete

en: Strike out
nb: Gjennomstrek

en: Subject:
nb: Emne:

en: Supported Image Files
nb: Støttede bildefiler

en: TIFF Documents
nb: TIFF-dokumenter

en: Text License
nb: Tekstlisens

en: The URI of the directory last used to open or save a document
nb: URI til sist brukte katalog for åpning eller lagring av et dokument

en: The URI of the directory last used to save a picture
nb: URI til sist brukte katalog for lagring av et bilde

en: The attachment could not be saved.
nb: Klarte ikke å lagre vedlegget.

en: The document contains no pages
nb: Dokumentet inneholder ingen sider

en: The document contains only empty pages
nb: Dokumentet inneholder kun tomme sider

en: The document is automatically reloaded on file change.
nb: Dokumentet lastes på nytt automatisk hvis filen endres.

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
nb: Dette dokumentet består av flere filer. Dokumentviseren mangler tilgang til én eller flere av disse filene.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
nb: Dokumentet «%s» er låst og krever et passord før det kan åpnes.

en: The file could not be saved as “%s”.
nb: Klarte ikke å lagre filen som «%s».

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
nb: Filen «%s» eksisterer allerede. Hvis du erstatter den vil du skrive over innholdet.

en: The image could not be saved.
nb: Klarte ikke å lagre bildet.

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
nb: Maksimum størrelse som vil brukes for å bufre viste sider. Begrenser maksimum zoom-nivå.

en: The page label of the document to display.
nb: Sideetiketten i dokumentet som skal vises.

en: The page number of the document to display.
nb: Nummer på siden i dokumentet som skal vises.

en: The selected printer “%s” could not be found
nb: Valgt skriver «%s» ble ikke funnet

en: The word or phrase to find in the document
nb: Ord eller frase som skal finnes i dokumentet

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
nb[0]: Det er %d aktiv utskriftsjobb. Vent med å lukke programmet til denne er fullført?
nb[1]: Det er %d aktive utskriftsjobber. Vent med å lukke programmet til disse er fullført?

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
nb: Dette dokumentet inneholder eksterne skrifter som ikke inngår i PDF-standard 14. Hvis erstatningsskriftene som velges av fontconfig ikke er de samme som skriftene som ble brukt til å lage PDF'en vil dokumentet kanskje ikke vises korrekt.

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
nb: Dette dokumentet er låst og kan kun leses etter å ha oppgitt korrekt passord.

en: This work is in the Public Domain
nb: Dette arbeidet er allemannseie («Public Domain»)

en: Thumbnails
nb: Miniatyrer

en: Title:
nb: Tittel:

en: Unable to open attachment
nb: Klarte ikke å åpne vedlegg

en: Unable to open document “%s”.
nb: Klarte ikke å åpne dokumentet «%s».

en: Unable to open external link
nb: Klarte ikke å åpne ekstern lenke

en: Underline
nb: Understrek

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown MIME Type
nb: Ukjent MIME-type

en: Unknown font type
nb: Ukjent skrifttype

en: Uploading attachment (%d%%)
nb: Laster opp vedlegg (%d%%)

en: Uploading document (%d%%)
nb: Laster opp dokument (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
nb: Laster opp bilde (%d%%)

en: Usage terms
nb: Vilkår for bruk

en: View multi-page documents
nb: Vis dokumenter med mange sider

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
nb: Vent med å lukke programmet til utskriftsjobb %s er fullført?

en: Warning
nb: Advarsel

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
nb: Hvis dette slås på vil en kant tegnes rundt hver side.

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
nb: Hver side vil bli skrevet ut på samme papirstørrelse som dokumentets sidestørrelse hvis dette slås på.

en: XPS Documents
nb: XPS-dokumenter

en: Yes
nb: Ja

en: Your print range selection does not include any pages
nb: Ingen sider i området som er valgt for utskrift

en: [FILE…]
nb: [FIL …]

en: _About Document Viewer
nb: _Om Dokumentvisning

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Continuous
nb: _Sammenhengende

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Copy Link Address
nb: _Kopier lenkeadressen

en: _Delete Bookmark
nb: _Slett bokmerke

en: _Dual
nb: _Dobbel

en: _Enable
nb: _Slå på

en: _Go To
nb: _Gå til

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Highlight Selected Text
nb: _Uthev markert tekst

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Next Page
nb: _Neste side

en: _No
nb: _Nei

en: _Odd Pages Left
nb: _Oddetallssider til venstre

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open Attachment
nb: _Åpne vedlegg

en: _Open Bookmark
nb: Åpne bokmerke

en: _Open Link
nb: _Åpne lenke

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Previous Page
nb: _Forrige side

en: _Print
nb: _Skriv ut

en: _Reload
nb: L_es på nytt

en: _Rename Bookmark
nb: End_re navn på bokmerke

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Save As…
nb: Lagre _som …

en: _Save Attachment As…
nb: Lagre vedlegg _som …

en: _Save Image As…
nb: Lagre bilde _som …

en: _Unlock
nb: _Lås opp

en: _Unlock Document
nb: _Lås opp dokument

en: _Whole Words Only
nb: Kun _hele ord

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
nb: libarchive mangler støtte for denne tegneseriens komprimering. Vennligst kontakt distributøren

en: of %d
nb: av %d

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
nb: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokument;presentasjon;visning;evince;

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
nb: Legg til en gul lapp

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
nb: Automatisk zoom

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
nb: Lukk dette dokumentvinduet

[ctx: shortcut window]
en: Close window
nb: Lukk vindu

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
nb: Kopier markert tekst

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
nb: Egenskaper for dokument

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
nb: Dokumentvisning og håndtering

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
nb: Gå til presentasjonsmodus

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
nb: Søk etter tekst

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
nb: Tilpass siden

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
nb: Tilpass bredde

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
nb: Gå til neste side

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
nb: Gå til neste side (rask)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
nb: Gå til neste besøkte side

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
nb: Gå til sidenummer

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
nb: Gå til forrige side (rask)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
nb: Gå til forrige besøkte side

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
nb: Gå til begynnelsen av dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
nb: Gå til begynnelsen av en side

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
nb: Gå til slutten av dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
nb: Gå til neste søkeresultat

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
nb: Gå til forrige søkeresultat

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
nb: Uthev tekst

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
nb: Gå opp/ned en side

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
nb: Gå opp/ned på en side flere linjer om gangen

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
nb: Navigasjon i dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
nb: Åpne en kopi av dette dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
nb: Åpne et dokument

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
nb: Åpne, lukke, lagre og skriv ut

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
nb: Presentasjonsmodus

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
nb: Skriv ut dette dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
nb: Last dokumentet på nytt

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
nb: Fjern bokmerke

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
nb: Roter siden 90 grader med klokken

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
nb: Roter siden 90 grader mot klokken

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
nb: Rotering og zoom

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
nb: Lagre en kopi av dette dokumentet

[ctx: shortcut window]
en: Save current settings as default
nb: Lagre gjeldende innstillinger som standardvalg

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
nb: Velg all teksten i et dokument

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
nb: Velg og kopier tekst

[ctx: shortcut window]
en: Show help
nb: Vis hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
nb: Vis søkelinjen

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
nb: Slå av/på sort skjerm

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
nb: Slå av/på navigering med markør

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
nb: Slå av/på kontinuerlig rulling

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
nb: Slå av/på dobbeltside

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
nb: Slå av/på fullskjerm

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
nb: Slå av/på nattmodus

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
nb: Slå av/på oddetallssider til venstre

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
nb: Vis/skjul hovedmeny

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
nb: Slå av/på sidefelt

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
nb: Slå av/på hvit skjerm

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
nb: Bevegelser for pekeplate

[ctx: shortcut window]
en: Window
nb: Vindu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
nb: Zoom 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nb: Zoom inn

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
nb: Zoom inn (alternativ)

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
nb: © 1996-2022 Evince-utviklerene
