gcr 3.38.x - en to nb translation catalogue (252 entries)

en: - View certificate and key files
nb: - Vis sertifikat- og nøkkelfiler

en: A file already exists with this name.
nb: En fil med dette navnet eksisterer allerede.

en: Access Prompt
nb: Tilgangsdialog

en: Algorithm
nb: Algoritme

en: Allowed Purposes
nb: Tillatte formål

en: Another prompt is already in progress
nb: En annen dialog er allerede i gang

en: Attribute
nb: Attributt

en: Authenticate
nb: Autentiser

en: Automatically chosen
nb: Automatisk valgt

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
nb: Lås opp denne nøkkelringen automatisk når jeg er logget inn

en: Basic Constraints
nb: Grunnleggende begrensninger

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot display a file of this type.
nb: Kan ikke vise en fil av denne typen.

en: Cannot import because there are no compatible importers
nb: Kan ikke importere fordi det finnes ingen kompatible importerere

en: Capabilities
nb: Evner

en: Casual certification of key
nb: Tilfeldig sertifisering av nøkkel

en: Certificate
nb: Sertifikat

en: Certificate Authority
nb: Sertifikatautoritet

en: Certificate Fingerprints
nb: Fingeravtrykk for sertifikat

en: Certificate Request
nb: Sertifikatforespørsel

en: Certificate Viewer
nb: Sertifikatvisning

en: Certificate files
nb: Sertifikatfiler

en: Certificate request
nb: Sertifikatforespørsel

en: Certificate signature
nb: Sertifikatsignatur

en: Certification revocation signature
nb: Signatur for tilbaketrekking av sertifisering

en: Certify
nb: Sertifiser

en: Challenge
nb: Utfordring

en: Class
nb: Klasse

en: Client Authentication
nb: Klientautentisering

en: Code Signing
nb: Kodesignering

en: Comment
nb: Kommentar

en: Common Name
nb: Vanlig navn

en: Confirm:
nb: Bekreft:

en: Continue
nb: Fortsett

en: Could not display file
nb: Kunne ikke vise fil

en: Could not display “%s”
nb: Kunne ikke vise «%s»

en: Could not parse invalid or corrupted data.
nb: Kunne ikke lese ugyldige eller korrupte data.

en: Couldn’t build public key
nb: Klarte ikke å bygge offentlig nøkkel

en: Couldn’t export the certificate.
nb: Klarte ikke å eksportere sertifikatet.

en: Couldn’t find a place to store the pinned certificate
nb: Klarte ikke å finne en plass å lagre festet sertifikat

en: Couldn’t initialize PKCS#11 module: %s
nb: Kunne ikke initiere PKCS#11-modul: %s

en: Couldn’t initialize registered PKCS#11 modules: %s
nb: Kunne ikke initiere registrerte PKCS#11-moduler: %s

en: Country
nb: Land

en: Country of Citizenship
nb: Land med statsborgerskap

en: Country of Residence
nb: Bostedsland

en: Created
nb: Laget

en: Critical
nb: Kritisk

en: DN Qualifier
nb: DN-kvalifikator

en: Data encipherment
nb: Metode for kryptering av data

en: Date of Birth
nb: Fødselsdato

en: Decipher only
nb: Kun dekryptering

en: Digital signature
nb: Digital signatur

en: Directory Name
nb: Navn på katalog

en: Distrusted
nb: Uten tillit

en: Do you want to replace it with a new file?
nb: Vil du erstatte den med en ny fil?

en: Domain Component
nb: Domenekomponent

en: EDI Party Name
nb: Navn på EDI-partner

en: Elliptic Curve
nb: Eliptisk kurve

en: Email
nb: E-post

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Email Protection
nb: Beskyttelse av e-post

en: Encipher only
nb: Kun kryptering

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Enter your OpenSSH passphrase
nb: Oppgi passordfrase for OpenSSH

en: Error loading PKCS#11 module: %s
nb: Feil under lasting av PKCS#11-modul: %s

en: Expired
nb: Utløpt

en: Expires
nb: Utløper

en: Expiry
nb: Utløper

en: Export Certificate…
nb: Eksporter sertifikat …

en: Export certificate
nb: Eksporter sertifikat

en: Exportable
nb: Eksporterbar

en: Extended Key Usage
nb: Utvidet bruk av nøkkel

en: Extension
nb: Utvidelse

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Fingerprints
nb: Fingeravtrykk

en: Fully trusted
nb: Full tillit

en: GCR Certificate and Key Viewer
nb: Visning av GCR-sertifikat og nøkkel

en: GOST R 34.10-2012 256-bit curve
nb: GOST R 34.10-2012 256-bit kurve

en: GOST R 34.10-2012 512-bit curve
nb: GOST R 34.10-2012 512-bit kurve

en: GOST R 34.11-2012/256 with GOST R 34.10-2012 256-bit curve
nb: GOST R 34.11-2012/256 med GOST R 34.10-2012 256-bit kurve

en: GOST R 34.11-2012/512 with GOST R 34.10-2012 512-bit curve
nb: GOST R 34.11-2012/512 med GOST R 34.10-2012 512-bit kurve

en: GOST R 34.11-94 with GOST R 34.10-2001
nb: GOST R 34.11-94 med GOST R 34.10-2001

en: Gender
nb: Kjønn

en: Generation Qualifier
nb: Kvalifikator for generering

en: Generic certification of key
nb: Generisk sertifisering av nøkkel

en: Given Name
nb: Gitt navn

en: GnuPG Keyring
nb: GnuPG nøkkelring

en: GnuPG Keyring: %s
nb: GnuPG-nøkkelring: %s

en: Gnupg process exited with code: %d
nb: Gnupg-prosessen avsluttet med kode: %d

en: Gnupg process was terminated with signal: %d
nb: Gnupg-prosessen ble terminert med signal: %d

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Identifier
nb: Identifikator

en: Identity
nb: Identitet

en: Import
nb: Importer

en: Import failed
nb: Import feilet

en: Import is in progress…
nb: Import pågår …

en: Import settings
nb: Innstillinger for import

en: Import to: %s
nb: Importer til: %s

en: Imported
nb: Importert

en: Imported to: %s
nb: Importert til: %s

en: In order to import, please enter the password.
nb: Vennligst oppgi passordet for å importere.

en: Initializing…
nb: Initierer …

en: Initials
nb: Initialer

en: Invalid
nb: Ugyldig

en: Issued Certificate
nb: Utstedt sertifikat

en: Issuer Name
nb: Navn på utsteder

en: Key
nb: Nøkkel

en: Key Algorithm
nb: Algoritme for nøkkel

en: Key ID
nb: Nøkkel-ID

en: Key Identifier
nb: Identifikator for nøkkel

en: Key Parameters
nb: Nøkkelparametere

en: Key SHA1 Fingerprint
nb: SHA1-fingeravtrykk for nøkkel

en: Key Size
nb: Størrelse på nøkkel

en: Key Usage
nb: Bruk av nøkkel

en: Key agreement
nb: Nøkkelavtale

en: Key encipherment
nb: Metode for kryptering av nøkkel

en: Key revocation signature
nb: Signatur for tilbaketrekkings av nøkkel

en: Label:
nb: Etikett:

en: Local only
nb: Kun lokal

en: Locality
nb: Lokalitet

en: Lock this keyring after
nb: Lås denne nøkkelringen etter

en: Lock this keyring if idle for
nb: Lås denne nøkkelringen hvis inaktiv i

en: Lock this keyring when I log out
nb: Lås denne nøkkelringen når jeg logger ut

en: MD2 with RSA
nb: MD2 med RSA

en: MD5 with RSA
nb: MD5 med RSA

en: Marginally trusted
nb: Marginal tillit

en: Max Path Length
nb: Maksimal lengde på sti

en: Name
nb: Navn

en: No
nb: Nei

en: No data to import
nb: Ingen data å importere

en: Non repudiation
nb: Ikke avvisning

en: Not Valid After
nb: Ikke gyldig etter

en: Not Valid Before
nb: Ikke gyldig før

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Other Name
nb: Annet navn

en: Owner trust
nb: Tillitsforhold til eier

en: PEM files
nb: PEM-filer

en: PGP Key
nb: PGP-nøkkel

en: Password
nb: Passord

en: Password cannot be blank
nb: Passordet kan ikke være tomt

en: Password:
nb: Passord:

en: Passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: Persona certification of key
nb: Persona sertifisering av nøkkel

en: Place of Birth
nb: Fødested

en: Positive certification of key
nb: Positiv sertifisering av nøkkel

en: Primary key binding signature
nb: Bindende signatur med primærnøkkel

en: Private DSA Key
nb: Privat DSA-nøkkel

en: Private Elliptic Curve Key
nb: Privat eliptisk kurve nøkkel

en: Private Key
nb: Privat nøkkel

en: Private RSA Key
nb: Privat RSA-nøkkel

en: Public DSA Key
nb: Offentlig DSA-nøkkel

en: Public Elliptic Curve Key
nb: Offentlig eliptisk kurve nøkkel

en: Public Key
nb: Offentlig nøkkel

en: Public Key Info
nb: Informasjon om offentlig nøkkel

en: Public Subkey
nb: Offentlig undernøkkel

en: Reason
nb: Årsak

en: Registered ID
nb: Registrert ID

en: Revocation Key
nb: Nøkkel for tilbaketrekking

en: Revocation list signature
nb: Signatur for tilbaketrekkingsliste

en: Revoked
nb: Trukket tilbake

en: SHA1 with DSA
nb: SHA1 med DSA

en: SHA1 with ECDSA
nb: SHA1 med ECDSA

en: SHA1 with RSA
nb: SHA1 med DSA

en: SHA224 with ECDSA
nb: SHA224 med ECDSA

en: SHA256 with ECDSA
nb: SHA256 med ECDSA

en: SHA384 with ECDSA
nb: SHA384 med ECDSA

en: SHA512 with ECDSA
nb: SHA512 med ECDSA

en: Secret Key
nb: Hemmelig nøkkel

en: Secret Subkey
nb: Hemmelig undernøkkel

en: Serial Number
nb: Serienummer

en: Server Authentication
nb: Tjenerautentisering

en: Show the application's version
nb: Vis programmets versjon

en: Sign
nb: Signer

en: Signature
nb: Signatur

en: Signature Algorithm
nb: Algoritme for signatur

en: Signature Parameters
nb: Parametere for signatur

en: Signature directly on key
nb: Signatur direkte på nøkkelen

en: Signature of a binary document
nb: Signatur for et binært dokument

en: Signature of a canonical text document
nb: Signatur på et tekstdokument

en: Size
nb: Størrelse

en: Standalone signature
nb: Frittstående signatur

en: State
nb: Stat

en: Street
nb: Gate

en: Strength
nb: Styrke

en: Subject Alternative Names
nb: Alternative navn på subjekt

en: Subject Key Identifier
nb: Identifikator for subjektnøkkel

en: Subject Name
nb: Navn på subjekt

en: Subkey binding signature
nb: Bindende signatur med undernøkkel

en: Subkey revocation signature
nb: Signatur for tilbaketrekking av undernøkkel

en: Surname
nb: Etternavn

en: Telephone Number
nb: Telefonnummer

en: The URI does not have the “pkcs11” scheme.
nb: URI har ikke skjema «pkcs11».

en: The URI has a bad version number.
nb: URI har feil versjonsnummer.

en: The URI has bad syntax.
nb: URI har uygyldig syntaks.

en: The URI has invalid encoding.
nb: URI har ugyldig koding.

en: The contents are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
nb: Innholdet er låst. Du må oppgi korrekt passord for å vise innholdet.

en: The contents of “%s” are locked. In order to view the contents, enter the correct password.
nb: Innholdet i «%s» er låst. Du må oppgi korrekt passord for å vise innholdet.

en: The data is locked
nb: Data er låst

en: The information in this key has not yet been verified
nb: Informasjonen i denne nøkkelen er ikke verifisert ennå

en: The key cannot be used to sign the request
nb: Nøkkelen kan ikke brukes til å signere forespørselen

en: The operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

en: The operation was cancelled.
nb: Operasjonen ble avbrutt.

en: The password was incorrect
nb: Passordet var feil

en: The stream was closed
nb: Strømmen ble lukket

en: The user cancelled the operation
nb: Bruker avbrøt operasjonen

en: Third-party confirmation signature
nb: Signatur for tredjeparts bekreftelse

en: This key has been disabled
nb: Denne nøkkelen er deaktivert

en: This key has been revoked
nb: Denne nøkkelen er trukket tilbake

en: This key has expired
nb: Denne nøkkelen er utløpt

en: This key is distrusted
nb: Stoler ikke på denne nøkkelen

en: This key is fully trusted
nb: Stoler på denne nøkkelen

en: This key is invalid
nb: Denne nøkkelen er ugyldig

en: This key is marginally trusted
nb: Stoler marginalt på denne nøkkelen

en: This key is ultimately trusted
nb: Stoler helt og fullt på denne nøkkelen

en: Time Stamping
nb: Tidsstempling

en: Timestamp signature
nb: Signatur for tidsstempel

en: Title
nb: Tittel

en: Token:
nb: Tegn:

en: Ultimately trusted
nb: Absolutt tillit

en: Undefined trust
nb: Udefinert tillitsforhold

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock access to passwords and other secrets
nb: Lås opp tilgang til passord og andre hemmeligheter

en: Unlock: %s
nb: Lås opp: %s

en: Unrecognized or unavailable attributes for key
nb: Ikke gjenkjent eller utilgjengelige attributter for nøkkel

en: Unrecognized or unsupported data.
nb: Ikke gjenkjente eller støttede data.

en: Unsupported key type for certificate request
nb: Ikke støttet nøkkeltype for sertifikatforespørsel

en: Usages
nb: Bruksområder

en: User Attribute
nb: Brukerattributt

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Value
nb: Verdi

en: Verified by
nb: Verifisert av

en: Version
nb: Versjon

en: View file
nb: Vis fil

en: X400 Address
nb: X400-adresse

en: XMPP Addr
nb: XMPP-adresse

en: Yes
nb: Ja

en: [file...]
nb: [fil …]

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Close
nb: L_ukk

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Save
nb: _Lagre

[ctx: capability]
en: Disabled
nb: Slått av

[ctx: column]
en: Expires
nb: Utløper

[ctx: column]
en: Issued By
nb: Utstedt av

[ctx: column]
en: Key ID
nb: Nøkkel-ID

[ctx: column]
en: Name
nb: Navn

en: minutes
nb: minutter

[ctx: ownertrust]
en: Disabled
nb: Slått av
