gnome-control-center 3.40.x - en to nb translation catalogue (1506 entries)

en: %b %e
nb: %e. %b

en: %b %e, %Y
nb: %e. %b, %Y

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d modified | %d modified
nb[0]: %d endret
nb[1]: %d endret

en: %d pixel | %d pixels
nb[0]: %d piksel
nb[1]: %d piksler

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %e %B %Y, %R
nb: %B %e %Y, %R

en: %e %B %Y, %l:%M %p
nb: %B %e %Y, %a %H.%M

en: %i day ago | %i days ago
nb[0]: %i dag siden
nb[1]: %i dager siden

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %l:%M %p
nb: %H.%M

en: %s Account
nb: %s-konto

en: %s Camera
nb: %s kamera

en: %s Details
nb: Detaljer for %s

en: %s Monitor
nb: %s skjerm

en: %s Printer
nb: %s skriver

en: %s Scanner
nb: %s skanner

en: %s Webcam
nb: %s webkamera

en: %s has the following permissions built-in. These cannot be altered. If you are concerned about these permissions, consider removing this application.
nb: %s har følgende rettigheter innebygget. Disse kan ikke endres. Hvis du er bekymret for disse tilgangene bør du vurdere å fjerne dette programmet.

en: %s is already being used for %s. If you replace it, %s will be disabled
nb: %s brukes allerede for %s. Hvis du erstatter den vil %s bli slått av

en: %s is still logged in
nb: %s er fremdeles logget inn

en: %s remaining
nb: %s gjenstår

en: %s removed
nb: %s fjernet

en: %s until fully charged
nb: fullt ladet om %s

en: %s — Account Activity
nb: %s – kontoaktivitet

en: %s; Build ID: %s
nb: %s; bygg-ID: %s

en: %u Input | %u Inputs
nb[0]: %u inngang
nb[1]: %u innganger

en: %u Job | %u Jobs
nb[0]: %u jobb
nb[1]: %u jobber

en: %u Job Requires Authentication | %u Jobs Require Authentication
nb[0]: %u jobb krever autentisering
nb[1]: %u jobber krever autentisering

en: %u Output | %u Outputs
nb[0]: %u utgang
nb[1]: %u utganger

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
nb: (Feil: klarte ikke å laste inn VPN-tilkoblingsbehandler)

en: 0 seconds
nb: 0 sekunder

en: 1 (Default)
nb: 1 (forvalg)

en: 15 minutes
nb: 15 minutter

en: 24-hour
nb: 24-timer

en: 2G Only
nb: Kun 2G

en: 30 minutes
nb: 30 minutter

en: 3G Only
nb: Kun 3G

en: 40 minutes
nb: 40 minutter

en: 4G Only
nb: Kun 4G

en: 802.1x _Security
nb: 802.1x sikkerhet

en: 802.1x supplicant configuration failed
nb: Oppsett av 802.1x-hjelper mislyktes

en: 802.1x supplicant disconnected
nb: 802.1x-hjelper frakoblet

en: 802.1x supplicant failed
nb: 802.1x-hjelper mislyktes

en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
nb: 802.1x-hjelper brukte for lang tid på autentisering

en: <b>Total</b>
nb: <b>Totalt</b>

en: A file named “%s” already exists.
nb: En fil med navn «%s» eksisterer allerede.

en: A_cceptance delay:
nb: _Pause før godkjenning:

en: A_uthenticate
nb: A_utentiser

en: A_utomatic Login
nb: A_utomatisk pålogging

en: About
nb: Om

en: Access Points
nb: Aksesspunkter

en: Access device location data.
nb: Få tilgang til stedsdata for enheten.

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Account Activity
nb: Kontoaktivitet

en: Add
nb: Legg til

en: Add Custom Shortcut
nb: Legg til egendefinert snarvei

en: Add Custom Shortcuts
nb: Legg til egendefinerte snarveier

en: Add Location
nb: Legg til plassering

en: Add Picture…
nb: Legg til bilde …

en: Add Printer
nb: Legg til skriver

en: Add Printer…
nb: Legg til en skriver …

en: Add Profile
nb: Legg til profil

en: Add Shortcut
nb: Legg til snarvei

en: Add User
nb: Legg til bruker

en: Add User…
nb: Legg til bruker …

en: Add VPN
nb: Legg til VPN

en: Add a Printer…
nb: Legg til en skriver …

en: Add an Input Source
nb: Legg til en inndatakilde

en: Add an account
nb: Legg til konto

en: Add new connection
nb: Legg til ny tilkobling

en: Add or remove users and change your password
nb: Legg til eller fjern brukere og bytt passord

en: Add printers, view printer jobs and decide how you want to print
nb: Legg til skrivere, vis utskriftsjobber og bestem hvordan du ønsker å skrive ut

en: Address
nb: Adresse

en: Address: %s
nb: Adresse: %s

en: Addresses
nb: Adresser

en: Adjust for TV
nb: Juster for TV

en: Administrator Password
nb: Passord for administrator

en: Administrator _Name
nb: _Navn på administrator

en: Administrators can add and remove other users, and can change settings for all users.
nb: Administratorer kan legge til og fjerne andre brukere, og kan endre innstillinger for alle brukere.

en: Advanced
nb: Avansert

en: Affects system performance and power usage.
nb: Påvirker systemets ytelse og strømbruk.

en: Airplane Mode
nb: Flymodus

en: Airplane Mode On
nb: Flymodus er på

en: Airplane Mode is On
nb: Flymodus er på

en: Alert Sound
nb: Varsellyd

en: All Displays
nb: Alle skjermer

en: All Formats
nb: Alle formater

en: All Settings
nb: Alle innstillinger

en: All files
nb: Alle filer

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nb: Alle elementer i papirkurven slettes permanent.

en: All the temporary files will be permanently deleted.
nb: Alle midlertidige filer slettes permanent.

en: Allow automatic PAC pro_visioning
nb: Tillat automatisk PAC-pro_visjonering

en: Allow direct access to devices such as docks and external GPUs.
nb: Tillat direkte tilgang til enheter som dokkingstasjoner og eksterne GPUer.

en: Allow user to change their password on next login
nb: La bruker endre sitt passord ved neste pålogging

en: Alternate Characters Key
nb: Tast for alternative tegn

en: Alternatively, you can use the brightness level used with one of the other profiles for this device.
nb: Du kan eventuelt bruke lysstyrkenivået som allerede er valgt av en av de andre profilene for denne enheten.

en: An internal error occurred that could not be recovered.
nb: Det oppstod en intern feil som ikke kan rettes opp.

en: Anony_mous identity
nb: Anony_m identitet

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Appearance
nb: Utseende

en: Application
nb: Program

en: Application Search
nb: Programsøk

en: Application Switching
nb: Bytting mellom programmer

en: Applications
nb: Programmer

en: Apply Changes?
nb: Bruk endringer?

en: Approximate Time
nb: Tilnærmet tid

en: Are you sure you want to revoke remotely managed %s’s account?
nb: Er du sikker på at du vil trekke tilbake eksternt håndtert konto for %s?

en: Ask what to do
nb: Spør hva som skal gjøres

en: Au_thentication
nb: Au_tentisering

en: Authenticated
nb: Autentisert

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Authentication Required
nb: Autentisering kreves

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: Authentication is required to change user data
nb: Du må autentisere deg for å endre brukerdata

en: Authentication is required to enable or disable remote login
nb: Du må autentisere deg for å slå av eller på ekstern pålogging

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Authorize and Connect
nb: Autoriser og koble til

en: Authorized at:
nb: Autorisert hos:

en: Auto Select
nb: Automatisk valg

en: AutoIP service error
nb: Feil i AutoIP-tjeneste

en: AutoIP service failed
nb: AutoIP-tjeneste mislyktes

en: AutoIP service failed to start
nb: AutoIP-tjeneste startet ikke

en: Autogenerate Password
nb: Lag passord automatisk

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic (DHCP)
nb: Automatisk (DHCP)

en: Automatic DNS
nb: Automatisk DNS

en: Automatic Power Saver
nb: Automatisk strømsparing

en: Automatic Routes
nb: Automatiske ruter

en: Automatic Screen Brightness
nb: Automatisk lysstyrke

en: Automatic Screen _Lock
nb: Automatisk _låsing av skjerm

en: Automatic Suspend
nb: Automatisk hvilemodus

en: Automatic Time _Zone
nb: Automatisk tids_sone

en: Automatic _Date &amp; Time
nb: Automatisk _dato &amp; klokkeslett

en: Automatic _Screen Lock Delay
nb: Pause før automatisk _låsing av skjerm

en: Automatic suspend
nb: Automatisk hvilemodus

en: Automatic, DHCP only
nb: Automatisk. Kun DHCP

en: Automatically Delete Temporary _Files
nb: Tøm _midlertidige filer automatisk

en: Automatically Delete _Period
nb: _Periode for automatisk sletting

en: Automatically Delete _Trash Content
nb: Tøm _papirkurven automatisk

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatically locking the screen prevents others from accessing the computer while you're away.
nb: Automatisk låsing av skjermen forhindrer andres tilgang til datamaskinen når du er borte.

en: Automatically removes empty workspaces.
nb: Fjerner tomme arbeidsområder automatisk.

en: Available panels:
nb: Tilgjengelige paneler:

en: Back
nb: Tilbake

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Background;Wallpaper;Screen;Desktop;Style;Light;Dark;
nb: Bakgrunn;Skjerm;Skrivebord;Skrivebord;Stil;Lys;Mørk;

en: Balance
nb: Balanse

en: Bark
nb: Bjeff

en: Batteries
nb: Batterier

en: Battery
nb: Batteri

[ctx: Battery name]
en: Extra
nb: Ekstra

[ctx: Battery name]
en: Main
nb: Hoved

en: Beep when Num Lock or Caps Lock are turned on or off.
nb: Pip når Num Lock eller Caps Lock slås på eller av.

en: Beep when a _modifier key is pressed
nb: Pip når en e_ndringstast blir trykket ned

en: Beep when a key is _accepted
nb: Pip når en tast godt_as

en: Beep when a key is _rejected
nb: Pip nå_r en tast avvises

en: Beep when a key is pr_essed
nb: Pip når en tast trykkes n_ed

en: Blank Screen Delay
nb: Pause før skjermen slås av

en: Block standard keyboard shortcuts.
nb: Hindre systemets tastatursnarveier

en: Blu-ray video disc
nb: Blu-ray videoplate

en: Bluetooth Turned Off
nb: Bluetooth er slått av

en: Bluetooth connection failed
nb: Tilkobling med Bluetooth mislyktes

en: Bluetooth is disabled when airplane mode is on.
nb: Bluetooth er slått av når flymodus er på.

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Both
nb: Begge

en: Bottom Half
nb: Nederste halvdel

en: Bounce keys typing delay
nb: Pause for tasting med sprettetaster

en: Browse for more pictures
nb: Se etter flere bilder

en: Built-in Permissions
nb: Innebygde rettigheter

en: Built-in Webcam
nb: Innebygget webkamera

en: Button %d
nb: Knapp %d

en: CD _audio
nb: CD-_lyd

en: C_A certificate
nb: C_A-sertifikat

en: C_ursor Size
nb: Mark_ørstørrelse

en: Cable unplugged
nb: Kabel koblet fra

en: Cache
nb: Buffer

en: Calculating…
nb: Beregner …

en: Calibrate
nb: Kalibrer

en: Calibrate the color of your devices, such as displays, cameras or printers
nb: Kalibrer farger for enheter som f.eks. skjermer, kamera eller skrivere

en: Calibrate the device
nb: Kalibrer enheten

en: Calibration Device
nb: Kalibreringsenhet

en: Calibration Quality
nb: Kvalitet på kalibrering

en: Calibration failed!
nb: Kalibrering mislyktes!

[ctx: Calibration quality]
en: High
nb: Høy

[ctx: Calibration quality]
en: Low
nb: Lav

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
nb: Middels

en: Calibration will produce a profile that you can use to color manage your screen. The longer you spend on calibration, the better the quality of the color profile.
nb: Kalibrering lager en profil som du kan bruke til å styre farger på skjermen. Kvaliteten på fargeprofilen blir bedre hvis du lar kalibreringen bruke lang tid.

en: Camera
nb: Kamera

en: Camera is Turned Off
nb: Kamera er slått av

en: Can change settings
nb: Kan endre innstillinger

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot automatically join this type of domain
nb: Du kan ikke bli medlem av denne type domene automatisk

en: Cannot export VPN connection
nb: Klarte ikke å eksportere VPN-forbindelse

en: Cannot import VPN connection
nb: Klarte ikke å importere VPN-forbindelse

en: Cannot log in as %s at the %s domain
nb: Klarte ikke å logge inn som %s på domenet %s

en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;Audio;Output;Input;
nb: Kort;Mikrofon;Volum;Fade;Balanse;Bluetooth;Hodetelefon;Lyd;Utgang;Inngang;

en: Caution: %s remaining
nb: Advarsel: %s gjenstår

en: Cellphone
nb: Mobiltelefon

en: Ch_ange
nb: _Endre

en: Change Password
nb: Endre passord

en: Change keyboard shortcuts and set your typing preferences, keyboard layouts and input sources
nb: Endre tastatursnarveier, endre skriveoppsett, tastaturutforming og inndatakilder

en: Change sound levels, inputs, outputs, and alert sounds
nb: Endre lydvolum, innganger, utganger og lyder for hendelser

en: Change system time and date settings
nb: Endre innstillinger for systemets klokke og dato

en: Change the date and time, including time zone
nb: Endra dato og klokkeslett - inklusive tidssone

en: Change your background image or the UI colors
nb: Bytt bakgrunnsbilde eller farger på brukergrensesnittet

en: Change your mouse or touchpad sensitivity and select right or left-handed
nb: Endre sensitivitet for mus eller pekeplate og velg om du er høyrehendt eller venstrehendt

en: Changes Cannot be Applied
nb: Endringer kan ikke brukes

en: Charging
nb: Lader

en: Choose Network
nb: Velg nettverk

en: Choose a Certificate Authority certificate
nb: Velg et sertifikat fra en sertifikatutsteder

en: Choose a Folder
nb: Velg en mappe

en: Choose a PAC file
nb: Velg en PAC-fil

en: Choose how to use connected monitors and projectors
nb: Velg hvordan tilkoblede skjermer og prosjektorer skal brukes

en: Choose the fingerprint device you want to configure
nb: Velg fingeravtrykksleseren du vil konfigurere

en: Choose your personal certificate
nb: Velg personlig sertifikat

en: Choose your private key
nb: Velg privatnøkkel

en: Clean Print Heads
nb: Rens utskriftshodene

en: Clean print heads
nb: Rens utskriftshodene

en: Clear All
nb: Tøm alle

en: Clear Cache…
nb: Tøm buffer …

en: Click Assist
nb: Klikkassistent

en: Click a speaker to test
nb: Klikk på en høyttaler for å teste

en: Clock;Timezone;Location;
nb: Klokke;Tidssone;Plassering;Adresse;

en: Close
nb: Lukk

en: Co_lor:
nb: F_arge:

en: Color
nb: Farge

en: Color Effects
nb: Fargeeffekter

en: Color Effects:
nb: Fargeeffekter:

en: Color Temperature
nb: Fargetemperatur

en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
nb: Farge;ICC;Profil;Kalibrer;Skriver;Skjerm;

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
nb: Forvalgt CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
nb: Forvalgt grå

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
nb: Forvalgt RGB

en: Colorspace:
nb: Fargeområde:

en: Command
nb: Kommando

en: Common Formats
nb: Vanlige formater

en: Complete!
nb: Fullført

en: Compose Key
nb: Komponeringstast

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Configuration failed
nb: Oppsett mislyktes

en: Configure Default Applications
nb: Konfigurer forvalgte programmer

en: Configure Removable Media settings
nb: Konfigurer innstillinger for avtagbare medier

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Confirm Password
nb: Bekreft passord

en: Connect _automatically
nb: Koble til _automatisk

en: Connect to your data in the cloud
nb: Koble til dine data i skyen

en: Connect to your online accounts and decide what to use them for
nb: Koble til nettkontoer og bestem hva de skal brukes til

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Connected at:
nb: Tilkoblet på:

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Connection dependency failed
nb: Tilkoblingsavhengighet mislyktes

en: Connection disappeared
nb: Tilkobling forsvant

en: Connection failed
nb: Tilkobling mislyktes

en: Contains top bar and Activities
nb: Inneholder topplinje og aktiviteter

en: Control how you connect to Wi-Fi networks
nb: Kontroller hvordan du kobler til trådløse nettverk

en: Control how you connect to the Internet
nb: Kontroller hvordan du kobler til internett

en: Control various application permissions and settings
nb: Kontroller forskjellige rettigheter og innstillinger for programmer

en: Control what you want to share with others
nb: Kontroller hva du vil dele med andre

en: Control which applications show search results in the Activities Overview
nb: Kontroller hvilke programmer som viser resultater i aktivitetsoversikten

en: Control which notifications are displayed and what they show
nb: Kontroller hvilke varslinger som vises og hva de viser

en: Convert to PS level 1
nb: Konverter til PS nivå 1

en: Convert to PS level 2
nb: Konverter til PS nivå 2

en: Copy profile
nb: Kopier profil

en: Could not connect to the thunderbolt subsystem.
nb: Kunne ikke koble til thunderbolt-undersystem.

en: Could not load ui: %s
nb: Klarte ikke å laste brukergrensesnitt: %s

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
nb: Kunne ikke koble til domenet %s: %s

en: Create a color profile for the selected device
nb: Lag en fargeprofil for valgt enhet

en: Crosshairs
nb: Siktekryss

en: Current Password
nb: Gjeldende passord

en: Current background
nb: Gjeldende bakgrunn

en: Cursor Blinking
nb: Markørblinking

en: Cursor Size
nb: Markørstørrelse

en: Cursor _Blinking
nb: Markør_blinking

en: Cursor blinking speed
nb: Hastighet for markørblinking

en: Cursor blinks in text fields.
nb: Markøren blinker i tekstfelt.

en: Cursor size can be combined with zoom to make it easier to see the cursor.
nb: Markørstørrelsen kan kombineres med zoom for å gjøre det lettere å se markøren.

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom Shortcuts
nb: Egendefinerte snarveier

en: D50 (Printing and publishing)
nb: D50 (Utskrift og trykking)

en: D65 (Photography and graphics)
nb: D65 (fotografi og grafikk)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
nb: DER- eller PEM-sertifikater (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
nb: DER, PEM eller PKCS#12 private nøkler (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DHCP client error
nb: Feil i DHCP-klient

en: DHCP client failed
nb: DHCP-klient mislyktes

en: DHCP client failed to start
nb: DHCP-klient startet ikke

en: D_elay:
nb: Paus_e:

en: Dark
nb: Mørk

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Date &amp; _Time
nb: Da_to &amp; klokkeslett

en: Dates
nb: Datoer

en: Dates & Times
nb: Dato og klokkeslett

en: Day
nb: Dag

en: December
nb: Desember

en: Decrease text size
nb: Mindre tekststørrelse

en: Decrement Hour
nb: Reduser time

en: Decrement Minute
nb: Reduser minutt

en: Default Applications
nb: Forvalgte programmer

en: Default Route
nb: Forvalgt rute

en: Default:
nb: Forvalg:

en: Delay
nb: Pause

en: Delete Address
nb: Slett adresse

en: Delete Route
nb: Slett rute

en: Delete all the temporary files?
nb: Slett alle midlertidige filer?

en: Delete the selected user account
nb: Slett valgt brukerkonto

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
nb: Hvis du sletter en innlogget bruker kan systemet ende opp i en inkonsistent tilstand.

en: Denied
nb: Nektet

en: Depends on %u other device | Depends on %u other devices
nb[0]: Avhenger av %u annen enhet
nb[1]: Avhenger av %u andre enheter

en: Details
nb: Detaljer

en: Device Name
nb: Navn på enhet

en: Devices
nb: Enheter

en: Diagnostics
nb: Diagnostikk

en: Dialing attempt failed
nb: Oppringingsforsøk mislyktes

en: Dialing request timed out
nb: Tidsavbrudd for oppringing

en: Dim Screen
nb: Demp skjerm

en: Direct Access
nb: Direkte tilgang

en: Disable
nb: Slå av

en: Disabled
nb: Slått av

en: Disables Wi-Fi, Bluetooth and mobile broadband
nb: Slår av Wi-Fi, blåtann og mobilt bredbånd

en: Discharging
nb: Lader ut

en: Disconnecting
nb: Kobler fra

en: Disk Capacity
nb: Diskkapasitet

en: Display Arrangement
nb: Plassering av skjerm

en: Display Brightness
nb: Lysstyrke for skjerm

en: Display Calibration
nb: Kalibrering av skjerm

en: Display Type
nb: Type skjerm

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
nb: Landskap

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
nb: Landskap (vendt)

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
nb: Portrett venstre

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
nb: Portrett høyre

en: Display version number
nb: Vis versjonsnummer

en: Displays
nb: Skjermer

[ctx: Distance]
en: Long
nb: Lang

[ctx: Distance]
en: Short
nb: Kort

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
nb: ¼ skjerm

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
nb: ½ skjerm

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
nb: ¾ skjerm

en: Do not disturb the calibration device while in progress
nb: Ikke forstyrr kalibreringsenheten mens kalibrering pågår

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
nb: Vil du slette dine registrerte fingeravtrykk slik at innlogging med fingeravtrykk slås av?

en: Do you want to keep %s’s files?
nb: Vil du beholde filene til %s?

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nb: Vil du erstatte %s med VPN-forbindelsen du lagrer?

en: Domain
nb: Domene

en: Domain Administrator Login
nb: Brukernavn for domeneadministrator

en: Don't leave traces
nb: Ikke etterlat spor

en: Double click, middle button
nb: Dobbeltklikk, midterste knapp

en: Double click, primary button
nb: Dobbeltklikk, primærknapp

en: Double click, secondary button
nb: Dobbeltklikk, sekundærknapp

en: Double-Click Delay
nb: Pause for dobbeltklikk

en: Drip
nb: Drypp

en: Dynamic WEP (802.1x)
nb: Dynamisk WEP (802.1x)

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
nb: Hver enhet må ha en oppdatert fargeprofil for å bli fargestyrt.

en: Edge Scrolling
nb: Kantrulling

en: Eject
nb: Utløs

en: Embed GhostScript fonts only
nb: Kun innebyggede GhostScript skrifter

en: Empty
nb: Tom

en: Empty all items from Trash?
nb: Tøm alle oppføringer fra papirkurven?

en: Enable color management for %s
nb: Slå på fargehåndtering for %s

en: Enable or disable remote login
nb: Slå på eller av ekstern pålogging

en: Enable verbose mode
nb: Vis mer informasjon

en: Enabled
nb: Slått på

en: Encryption Fingerprint
nb: Fingeravtrykk for kryptering

en: Enrolled at:
nb: Meldt inn hos:

en: Ensure the device is properly connected.
nb: Sjekk av enheten er koblet til riktig.

en: Enter a network address or search for a printer
nb: Skriv inn en nettverksadresse, eller søk etter en skriver

en: Enter credentials to print from %s.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å skrive ut fra %s.

en: Enter new shortcut to change %s.
nb: Oppgi ny snarvei for å endre %s.

en: Enter the new shortcut
nb: Oppgi den nye snarveien

en: Enter username and password to view printers on %s.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å vise skrivere på %s.

en: Enter username and password to view printers on Print Server.
nb: Oppgi brukernavn og passord for å se skrivere på utskriftstjener.

en: Enterprise
nb: Bedrift

en: Enterprise Login
nb: Bedriftspålogging

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
nb: Bedriftspålogging lar deg bruke en eksisterende og sentralt håndtert brukerkoknto  på denne enheten. Du kan også bruke denne kontoen til å aksessere bedriftsressurser på internett.

en: Eraser Pressure Feel
nb: Følsomhet for sletteknapp

en: Error removing account
nb: Feil ved fjerning av konto

en: Error switching direct mode: %s
nb: Feil ved bytting av direkte modus: %s

en: Existing connection was assumed
nb: Eksisterende tilkobling ble antatt

en: Export VPN connection
nb: Eksporter VPN-forbindelse

en: FTP proxy port
nb: Port for FTP-mellomtjener

en: Failed to add account
nb: Klarte ikke å legge til en konto

en: Failed to add new printer.
nb: Klarte ikke å legge til ny skriver.

en: Failed to authorize device:
nb: Klarte ikke å autorisere enhet:

en: Failed to claim fingerprint device %s: %s
nb: Klarte ikke å gjøre krav på fingeravtrykkleser %s: %s

en: Failed to communicate with the device during enrollment
nb: Klarte ikke å kommunisere med enheten under registrering

en: Failed to communicate with the fingerprint daemon
nb: Klarte ikke å kommunisere med fingeravtrykktjenesten

en: Failed to communicate with the fingerprint reader
nb: Klarte ikke å kommunisere med fingeravtrykkleseren

en: Failed to contact the accounts service
nb: Klarte ikke å kontakte kontotjenesten

en: Failed to delete saved fingerprints: %s
nb: Klarte ikke å slette lagrede fingeravtrykk: %s

en: Failed to delete user
nb: Klarte ikke å slette bruker

en: Failed to enroll new fingerprint
nb: Klarte ikke å lese inn nytt fingeravtrykk

en: Failed to forget device:
nb: Klarte ikke å glemme enhet:

en: Failed to get fingerprint devices: %s
nb: Klarte ikke å hente fingeravtrykklesere: %s

en: Failed to join domain
nb: Klarte ikke å bli med i domenet

en: Failed to list fingerprints: %s
nb: Klarte ikke å vise fingeravtrykk: %s

en: Failed to log into domain
nb: Klarte ikke å logge inn i domenet

en: Failed to register account
nb: Klarte ikke å registrere konto

en: Failed to register with the requested network
nb: Klarte ikke å registrere med forespurt nettverk

en: Failed to release fingerprint device %s: %s
nb: Klarte ikke å frigjøre finngeravtrykkleser %s: %s

en: Failed to revoke remotely managed user
nb: Klarte ikke å trekke tilbake eksternt håndtert bruker

en: Failed to select the specified APN
nb: Klarte ikke å velge angitt APN

en: Failed to start enrollment: %s
nb: Klarte ikke å starte innlesing: %s

en: Failed to stop enrollment: %s
nb: Klarte ikke å stoppe innlesing: %s

en: February
nb: Februar

en: File H_istory
nb: Filh_istorikk

en: File History
nb: Filhistorikk

en: File History & Trash
nb: Filhistorikk og papirkurv

en: File Sharing
nb: Fildeling

en: File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: %s
nb: Fildeling lar deg dele offentlig mappe med andre på samme nettverk ved å bruke: %s

en: File System
nb: Filsystem

en: File Types
nb: Filtyper

en: File _History Duration
nb: Periode for fil_historikk

en: File history keeps a record of files that you have used. This information is shared between applications, and makes it easier to find files that you might want to use.
nb: Filhistorikk holder oversikt over filer du har brukt. Denne informasjonen deles mellom programmer og gjør det lettere å finne filer du kanskje vil bruke.

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Fingerprint Device
nb: Fingeravtrykksleser

en: Fingerprint Enroll
nb: Innlesing av fingeravtrykk

en: Fingerprint Login
nb: Innlogging med fingeravtrykk

en: Fingerprint Manager
nb: Administrasjon av fingeravtrykk

en: Fingerprint device disconnected
nb: Fingeravtrykkleser koblet fra

en: Fingerprint device storage is full
nb: Lagring for fingeravtrykkleser er full

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Complete
nb: Fullført

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Failed to enroll new fingerprint
nb: Klarte ikke å lese inn nytt fingeravtrykk

[ctx: Fingerprint enroll state]
en: Problem Reading Device
nb: Problem med å lese fra enhet

en: Fingerprint login allows you to unlock and log into your computer with your finger
nb: Fingeravtrykkspålogging lar deg låse opp og logge inn på datamaskinen med fingeren.

en: Firmware Version
nb: Fastvareversjon

en: Firmware for the device may be missing
nb: Fastvare for enheten mangler kanskje

en: Firmware missing
nb: Fastvare mangler

en: Five clicks, GEGL time!
nb: Fem klikk. Tid for GEGL!

en: Flash the entire _screen
nb: La hele _skjermen blinke

en: Flash the entire _window
nb: La hele _vinduet blinke

en: Folders
nb: Mapper

en: Folders which are searched by system applications, such as Files, Photos and Videos.
nb: Mapper som brukes av systemprogrammer, slik som filer, bilder og videoer.

en: Forbid new _USB devices
nb: Forby nye _USB-enheter

en: Forget Connection
nb: Glem tilkobling

en: Forget Device
nb: Glem enhet

en: Formats
nb: Formater

en: From
nb: Fra

en: Front
nb: Foran

en: Full Screen
nb: Full skjerm

en: Full access
nb: Full tilgang

en: Full access to /dev
nb: Full tilgang til /dev

en: Full-screen display correction not possible with this profile
nb: Skjermkorrigering i fullskjerm er ikke mulig med denne profilen

en: Fully charged
nb: Fullt ladet

en: GNOME Version
nb: GNOME versjon

en: Gaming input device
nb: Inndataenhet for spill

en: General
nb: Generelt

en: Generate Random Password
nb: Generer et tilfeldig passord

en: GhostScript pre-filtering
nb: Forhåndsfiltrering med GhostScript

en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Pocket;ReadItLater;
nb: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Nett;Lynmeldinger;Kalender;E-post;Kontakt;ownCloud;Kerberos;IMAP;SMTP;Lomme;ReadItLater;

en: Graphics
nb: Grafikk

en: HD DVD video disc
nb: HD-DVD-videoplate

en: HTTP proxy port
nb: Port for HTTP-mellomtjener

en: HTTPS proxy port
nb: Port for HTTPS-mellomtjener

en: H_TTPS Proxy
nb: H_TTP-mellomtjener

en: Hardware Address
nb: Maskinvareadresse

en: Hardware Airplane Mode is On
nb: Flymodus slått på med maskinvare

en: Hardware Model
nb: Maskinvaremodell

en: Has network access
nb: Har tilgang til nettverk

en: Hearing
nb: Hørsel

en: Help
nb: Hjelp

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: High contrast on or off
nb: Høy kontrast på eller av

en: High performance and power usage.
nb: Høy ytelse og strømbruk.

en: Home
nb: Hjem

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

en: Hour
nb: Time

en: How much disk space this application is occupying with app data and caches.
nb: Hvor mye diskplass programmet bruker med applikasjonsdata og mellomlager.

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: IP configuration expired
nb: IP-oppsett er utgått

en: IP configuration failed
nb: IP-oppsett mislyktes

en: IPv4 Address
nb: IPv4-adresse

en: IPv6 Address
nb: IPv6-adresse

en: IPv_4 Method
nb: IPv_4-metode

en: IPv_6 Method
nb: IPv_6-metode

en: I_dentity
nb: I_dentitet

en: Identity
nb: Identitet

[ctx: Idle time]
en: Never
nb: Aldri

en: Ignores fast duplicate keypresses
nb: Ignorer raskt dupliserte tastaturtrykk

en: Import from file…
nb: Importer fil …

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
nb: For å bruke pålogging for bedrifter må datamaskinen være medlem
    i domenet. Be domeneadministrator om å skrive inn
    domenepassord her.

en: Increase text size
nb: Større tekststørrelse

en: Increment Hour
nb: Øk time

en: Increment Minute
nb: Øk minutt

en: Inhibit Shortcuts
nb: Hindre snarveier

en: Ink Level
nb: Blekknivå

en: Input
nb: Inngang

en: Input Device
nb: Inngangsenhet

[ctx: Input Source]
en: Other
nb: Annen

en: Input Source Switching
nb: Bytt inndatakilde

en: Input Sources
nb: Inndatakilder

en: Input methods can’t be used on the login screen
nb: Inndatametoder kan ikke brukes på påloggingsskjermen

en: Insecure network (WEP)
nb: Usikret nettverk (WEP)

en: Install PPD File…
nb: Installer PPD-fil …

en: Install some…
nb: Installer noen …

en: Invalid password, please try again
nb: Ugyldig passord. Prøv igjen

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
nb: Det er mulig å beholde hjemmemappe, e-postkø og midlertidige filer når du sletter en brukerkonto.

en: January
nb: Januar

en: JetDirect Printer
nb: JetDirect-skriver

en: Join
nb: Slå sammen

en: July
nb: Juli

en: June
nb: Juni

en: Keep Aspect Ratio
nb: Behold høyde-/breddeforhold

en: Key presses repeat when key is held down.
nb: Tastetrykk repeteres når tasten holdes nede.

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Known Wi-Fi Networks
nb: Kjente trådløse nettverk

en: LCD (CCFL backlight)
nb: LCD (CCFL-baklys)

en: LCD (RGB LED backlight)
nb: LCD (RGB LED-baklys)

en: LCD (white LED backlight)
nb: LCD (hvitt LED-baklys)

en: LPD Printer
nb: LPD-skriver

en: Landscape
nb: Landskap

en: Language;Layout;Keyboard;Input;
nb: Språk;Utforming;Tastatur;Inndata;

en: Laptop Screen
nb: Skjerm på bærbar

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Last Week
nb: Forrige uke

en: Last used
nb: Sist brukt

en: Launch calculator
nb: Start kalkulator

en: Launch email client
nb: Start e-postprogram

en: Launch help browser
nb: Start hjelpleser

en: Launch media player
nb: Start mediespiller

en: Launch web browser
nb: Start nettleser

en: Launchers
nb: Oppstartere

en: Learn more
nb: Lær mer

en: Learn more about color management
nb: Lær mer om fargehåndtering

en: Left
nb: Venstre

en: Left Half
nb: Venstre halvdel

en: Left Hand Orientation
nb: Venstrehendt orientering

en: Left little finger
nb: Venstre lillefinger

en: Left middle finger
nb: Venstre langefinger

en: Left ring finger
nb: Venstre ringfinger

en: Left thumb
nb: Venstre tommel

en: Light
nb: Lys

en: Line busy
nb: Linjen er opptatt

en: Link Types
nb: Lenketyper

en: Link speed
nb: Hastighet for tilkobling

en: Link-Local Only
nb: Kun link-local

en: List possible panel names and exit
nb: Vis mulige navn på paneler og avslutt

en: Loading drivers database…
nb: Laster driverdatabase …

en: Location
nb: Plassering

en: Location Services
nb: Stedstjenester

en: Location Services Turned Off
nb: Stedstjenester er slått av

en: Location: %s
nb: Plassering: %s

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Lock your screen
nb: Lås skjermen

en: Log out
nb: Logg ut

en: Logged in
nb: Logget inn

en: Login Screen
nb: Påloggingsskjerm

en: Long Edge (Standard)
nb: Lang kant (standard)

en: Low on a marker supply
nb: Lite farge

en: Low on developer
nb: Lite fremkaller

en: Low on paper
nb: Lite papir

en: Low on toner
nb: Lite toner

en: MSCHAPv2 (no EAP)
nb: MSCHAPv2 (uten EAP)

en: M_usic
nb: M_usikk

en: Magnifier
nb: Forstørrelsesglass

en: Magnifier Position:
nb: Posisjon for forstørrelse:

en: Magnifier _extends outside of screen
nb: _Forstørrelsesglass fortsetter utenfor skjermen

en: Magnifier cursor _pushes contents around
nb: Forstørrelsesglasspeker _dytter innholdet rundt

en: Magnifier cursor moves with _contents
nb: Forstørrelsesglasspeker flytter seg med _innholdet

en: Make available to _other users
nb: Gjør tilgjengelig for _andre brukere

en: Make it easier to see, hear, type, point and click
nb: Gjør det lettere å se, høre, skrive og peke og klikke

en: Make sure you have a Wi-Fi adapter plugged and turned on
nb: Sjekk at du har et Wi-Fi-kort som er satt inn og slått på

en: Manage Thunderbolt devices
nb: Håndter Thunderbolt-enheter

en: Manage user accounts
nb: Håndter brukerkontoer

en: Manual
nb: Manuell

en: Manual Schedule
nb: Manuell tidsplan

en: Manufacturer
nb: Produsent

en: Map Buttons
nb: Tilegne knapper

en: Map buttons to functions
nb: Koble knapper til funksjoner

en: March
nb: Mars

en: May
nb: Mai

en: Measurement
nb: Måleenheter

en: Media Sharing
nb: Deling av media

en: Media player
nb: Musikkavspiller

en: Memory
nb: Minne

en: Methods for entering symbols and letter variants using the keyboard.
nb: Metoder for å skrive symboler og bokstavvarianter med tastaturet.

en: Metric
nb: Måleverdi

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Microphone Turned Off
nb: Mikrofonen er slått av

en: Microphone mute/unmute
nb: Demp / slå på mikrofon

en: Minute
nb: Minutt

en: Mirror
nb: Speil

en: Mis-click detected, restarting…
nb: Feil klikk oppdaget. Starter på nytt …

en: Mobile devices can scan the QR code to connect.
nb: Mobile enheter kan skanne QR-koden for å koble til.

en: Model
nb: Modell

en: Modem Details
nb: Detaljer om modem

en: Modem Status
nb: Status for modem:

en: Modem initialization failed
nb: Oppstart av modem mislyktes

en: Modem not found
nb: Fant ikke modem

en: Month
nb: Måned

en: More…
nb: Mer …

en: Motion _threshold:
nb: _Terskel for bevegelse:

en: Mouse
nb: Mus

en: Mouse & Touchpad
nb: Mus og pekeplate

en: Mouse Speed
nb: Mushastighet

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move your calibration device to the calibrate position and press “Continue”
nb: Flytt kalibreringsenheten til kalibreringsposisjon og trykk «Fortsett»

en: Move your calibration device to the surface position and press “Continue”
nb: Flytt kalibreringsenheten til overflateposisjon og trykk «Fortsett»

en: Multi-Monitor
nb: Flerskjerm

en: Multiple Displays
nb: Flere skjermer

en: Must have a maximum of %d character | Must have a maximum of %d characters
nb[0]: Må bestå av minst %d tegn
nb[1]: Må bestå av minst %d tegn

en: Must have a minimum of 8 characters
nb: Må bestå av minst 8 tegn

en: N_etwork
nb: N_ettverk

en: Name
nb: Navn

en: Name:
nb: Navn:

en: Native to display
nb: Skjermens egen

en: Natural Scrolling
nb: Naturlig rulling

en: Netmask
nb: Nettverksmaske

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Name
nb: Nettverksnavn

en: Network Proxy
nb: Nettverksmellomtjener

en: Network Status
nb: Nettverksstatus

en: Network Type
nb: Nettverkstype

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
nb: Nettverksdetaljer for valgte nettverk - inkludert passord og innstillinger - går tapt.

en: Network registration denied
nb: Nettverksregistrering nektet

en: Network registration timed out
nb: Tidsavbrudd for nettverksregistrering

en: Network;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;vpn;DNS;
nb: Nettverk;IP;LAN;Mellomtjener;WAN;Bredbånd;Modem;Blåtann;vpn;DNS;

en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Broadband;DNS;Hotspot;
nb: Nettverk;Trådløst;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Bredbånd;DNS;Aksesspunkt;

en: NetworkManager needs to be running
nb: NetworkManager må kjøre

en: NetworkManager needs to be running.
nb: NetworkManager må kjøre.

en: Networks
nb: Nettverk

en: Never
nb: Aldri

en: New Password
nb: Nytt passord

en: New Profile
nb: Ny profil

en: New shortcut…
nb: Ny snarvei …

en: Next track
nb: Neste spor

en: Night Light
nb: Nattlys

en: Night light makes the screen color warmer. This can help to prevent eye strain and sleeplessness.
nb: Nattlys gjør skjermens farger varmere. Dette kan hjelpe til å motvirke belastning på øyet og søvnløshet.

en: No Active Jobs
nb: Ingen aktive jobber

en: No Active Printer Jobs
nb: Ingen aktive utskriftsjobber

en: No Applications Have Asked for Camera Access
nb: Ingen programmer har bedt om tilgang til kamera

en: No Applications Have Asked for Location Access
nb: Ingen programmer har bedt om stedsinformasjon

en: No Applications Have Asked for Microphone Access
nb: Ingen programmer har bedt om tilgang til mikrofonen

en: No Bluetooth Found
nb: Fant ikke Bluetooth

en: No CA certificate is _required
nb: Ingen CA-sertifikat k_reves

en: No Desktop Background
nb: Ingen skrivebordsbakgrunn

en: No Fingerprint device
nb: Ingen fingeravtrykkleser

en: No Printers Found
nb: Fant ingen skrivere

en: No SIM
nb: Ingen SIM

en: No Search Results
nb: Ingen søkeresultater

en: No Thunderbolt Support
nb: Ingen støtte for Thunderbolt

en: No Users Found
nb: Fant ingen brukere

en: No Wi-Fi Adapter Found
nb: Fant ingen trådløse kort

en: No applications
nb: Ingen programmer

en: No applications can capture photos or video.
nb: Ingen programmer kan ta bilder eller video.

en: No applications can obtain location information.
nb: Ingen programmer kan hente stedsinformasjon.

en: No applications can record sound.
nb: Ingen programmer kan ta opp lyd.

en: No applications found
nb: Fant ingen programmer

en: No carrier could be established
nb: Klarte ikke å etablere bærekanal

en: No devices attached
nb: Ingen enheter koblet til

en: No dial tone
nb: Ingen summetone

en: No fingerprint device
nb: Ingen fingeravtrykkleser

en: No input source selected
nb: Ingen inndatakilder valgt

en: No input sources found
nb: Fant ingen inndatakilder

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
nb: Ingen tilkobling til internett – koble til for å sette opp nye kontoer på nettet

en: No keyboard shortcut found
nb: Ingen tastatursnarvei funnet

en: No languages found
nb: Fant ingen språk

en: No networks selected for sharing
nb: Ingen nettverk valgt for deling

en: No pre-filtering
nb: Ingen forhåndsfiltrering

en: No printers
nb: Ingen skrivere

en: No results found
nb: Fant ingen resultater

en: No such domain or realm found
nb: Fant ikke dette domenet eller området

en: No suitable driver found
nb: Fant ingen passende driver

en: No supported way to authenticate with this domain
nb: Ingen støttet måte å autentisere med dette domenet

en: No tablet detected
nb: Fant ingen tegnebrett

en: None
nb: Ingen

en: Not calibrated
nb: Ikke kalibrert

en: Not charging
nb: Lader ikke

en: Not searching for networks
nb: Søker ikke etter nettverk

en: Not set up
nb: Ikke satt opp

en: Nothing
nb: Ingenting

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Notifications will continue to appear in the notification list when popups are disabled.
nb: Varslinger vil fortsatt vises i varslinslisten når meldingsbokser slås av.

en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
nb: Varslinger;Banner;Melding;Trau;Oppsprett;

en: Numbers
nb: Tall

en: OS Name
nb: Navn på operativsystem

en: OS Type
nb: Type operativsystem

en: October
nb: Oktober

en: Off
nb: Av

en: On
nb: På

en: On _Battery Power
nb: På _batteristrøm

en: One Sided
nb: Ensidig

[ctx: Online Account]
en: Other
nb: Annen

en: Online Accounts
nb: Kontoer på nettet

en: Only USB and Display Port devices can attach.
nb: Kun USB og Display Port enheter kan koble til.

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
nb: Oi! Noe gikk galt. Kontakt programvareleverandøren.

en: Open
nb: Åpne

en: Open System
nb: Åpent system

en: Open cover
nb: Åpent deksel

en: Open door
nb: Åpen dør

en: Open folder
nb: Åpne mappe

en: Open the Parental Controls application.
nb: Åpne programmet for foreldrekontroll

en: Options…
nb: Valg …

en: Orientation
nb: Orientering

en: Other Devices
nb: Andre enheter

en: Other Media
nb: Annet medie

en: Other Users
nb: Andre brukere

en: Others
nb: Andre

en: Other…
nb: Annet …

en: Out of a marker supply
nb: Tom for farge

en: Out of developer
nb: Tom for fremkaller

en: Out of paper
nb: Tom for papir

en: Out of toner
nb: Tom for toner

en: Output
nb: Utgang

en: Output Device
nb: Utgangsenhet

en: Output Tray
nb: Skuff

en: Own Number
nb: Eget nummer

en: PAC _file
nb: PAC-_fil

en: PAC files (*.pac)
nb: PAC-filer (*.pac)

en: PEAP _version
nb: PEAP-_versjon

en: PIN check failed
nb: PIN-sjekk mislyktes

en: PPP failed
nb: PPP mislyktes

en: PPP service disconnected
nb: PPP-tjeneste koblet fra

en: PPP service failed to start
nb: PPP-tjeneste klarte ikke å starte

en: Pages per side
nb: Sider per side

en: Panel to display
nb: Panel som skal vises

en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;Monitor;Night;Light;Blue;redshift;color;sunset;sunrise;
nb: Panel;Prosjektor;xrandr;Skjerm;Oppløsning;Oppdater;Skjerm;Natt;Lys;Blå;redshift;farge;solnedgang;soloppgang;

en: Paper
nb: Papir

en: Paper Source
nb: Papirkilde

en: Paper Type
nb: Papirtype

en: Parallel Port
nb: Parallellport

en: Password
nb: Passord

en: Password could not be changed
nb: Passordet kunne ikke endres

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
nb: Passordet blir sterkere hvis det ikke inneholder brukernavnet ditt.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
nb: Passordet blir sterkere hvis du legger til flere bokstaver, tall og spesialtegn.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
nb: Bland store og små bokstaver, og prøv å bruke et tall eller to.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
nb: Passordet må være lenger. Prøv å bruke en blanding av bokstaver, tall og tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
nb: Det nye passordet må være ulikt det gamle.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
nb: Prøv å endre noen bokstaver og tall.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
nb: Prøv å endre passord enda litt mer.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
nb: Prøv å unngå vanlige ord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
nb: Prøv å unngå å endre rekkefølge på eksisterende ord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
nb: Prøv å unngå å gjenta samme tegn.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
nb: Prøv å unngå å gjenta samme type tegn. Du må blande bokstaver, tall og tegnsettingstegn.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
nb: Prøv å unngå sekvenser som 1234 eller abcs.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
nb: Prøv å unngå noen av ordene som brukes i passordet.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
nb: Prøv å unngå å bruke navnet ditt i passordet.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
nb: Prøv å bruke en blanding av bokstaver, tall og tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
nb: Prøv å bruke flere små bokstaver.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
nb: Prøv å bruke flere tall.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
nb: Prøv å bruke flere spesialtegn, som tegnsetting.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
nb: Prøv å bruke flere store bokstaver.

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
nb: Kontoen er sperret

[ctx: Password mode]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
nb: Velges ved neste innlogging

en: Pause playback
nb: Pause avspilling

en: Pending Devices
nb: Utestående enheter

en: Performance mode activated by “%s”.
nb: Ytelsesmodus aktivert av «%s».

en: Performance mode temporarily disabled.
nb: Ytelsesmodus er midlertidig slått av.

en: Period after the screen blanks when the screen is automatically locked.
nb: Periode etter skjermen slås av før den låses automatisk.

en: Period of inactivity after which the screen will go blank.
nb: Periode med inaktivitet før skjermen slås av.

en: Personal digital assistant
nb: Personlig digital assistent

en: Picture CD
nb: Bilde-CD

en: Place your calibration device over the square and press “Start”
nb: Plasser kalibreringsenheten over firkanten og trykk «Start»

en: Places
nb: Steder

en: Play (or play/pause)
nb: Spill av (eller spill av/pause)

en: Please choose another password.
nb: Velg et annet passord.

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
nb: Sjekk at kontotjenesten er installert og aktivert.

en: Please restart when the problem is resolved.
nb: Vennligst start på nytt når problemet er løst.

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
nb: Still skjermen til en lysstyrke du typisk foretrekker. Fargehåndtering tilpasses slik at farger vises mest nøyaktig ved dette lysnivået.

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
nb: Trykk på målmarkørene når de vises på skjermen for å kalibrere tegnebrettet.

en: Please type your current password again.
nb: Skriv inn gjeldende passord en gang til.

en: Plug in a dongle to use Bluetooth.
nb: Koble til en dongle for å bruke Bluetooth.

en: Po_wer Button Behavior
nb: Handling for str_ømknapp

en: Pointing &amp; Clicking
nb: Pek og klikk

en: Portrait
nb: Portrett

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
nb: PostScript Printer Description-filer (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)

en: Power
nb: Strøm

en: Power Mode
nb: Strømmodus

en: Power Off
nb: Slå av

en: Power Saver mode activated by “%s”.
nb: Strømsparingsmodus aktivert av «%s».

en: Power Saving Options
nb: Alternativer for strømsparing

[ctx: Power profile]
en: Balanced
nb: Balansert

[ctx: Power profile]
en: Performance
nb: Høy ytelse

[ctx: Power profile]
en: Power Saver
nb: Strømsparing

en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;Brightness;Dim;Blank;Monitor;DPMS;Idle;Energy;
nb: Strøm;Sove;Hvile;Dvale;Batteri;Lysstyrke;Demp;Slå av;Skjerm;DPMS;Inaktiv;Energi;

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Preferences;Settings;
nb: Brukervalg;Innstillinger;

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Preserve
nb: Behold

en: Press Esc to cancel or Backspace to disable the keyboard shortcut.
nb: Trykk Esc for å avbryte eller Slett for å nullstille tastatursnarveien.

en: Prevent new USB devices from interacting with the system when the screen is locked.
nb: Forhindre nye USB-enheter fra å ha interaksjon med systemet når skjermen er låst.

en: Preview
nb: Forhåndvisning

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Primary Button
nb: Primærknapp

en: Primary Display
nb: Primær skjerm

en: Primary Menu
nb: Hovedmeny

en: Printer Default
nb: Forvalg for skriver

en: Printer Details
nb: Detaljer for skriver

[ctx: Printer Option Group]
en: Advanced
nb: Avansert

[ctx: Printer Option Group]
en: Color
nb: Farge

[ctx: Printer Option Group]
en: Finishing
nb: Fullføring

[ctx: Printer Option Group]
en: General
nb: Generelt

[ctx: Printer Option Group]
en: Image Quality
nb: Bildekvalitet

[ctx: Printer Option Group]
en: Installable Options
nb: Installerbare alternativer

[ctx: Printer Option Group]
en: Job
nb: Jobb

[ctx: Printer Option Group]
en: Page Setup
nb: Sideoppsett

[ctx: Printer jobs dialog title]
en: %s — Active Jobs
nb: %s – Aktive jobber

en: Printer “%s” has been deleted
nb: Skriver «%s» er slettet

en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
nb: Skriver;Kø;Utskrift;Papir;Blekk;Toner;

en: Printers
nb: Skrivere

en: Printing Options
nb: Alternativer for utskrift

en: Privacy
nb: Personvern

en: Private _key
nb: Privat nø_kkel

en: Problem Reporting
nb: Problemrapportering

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
nb: Fant problemer. Profilen vil kanskje ikke fungere som den skal. <a href="">Vis detaljer.</a>

en: Processor
nb: Prosessor

en: Profile %d
nb: Profil %d

en: Profile Name
nb: Navn på profil

en: Profile Name:
nb: Navn på profil:

en: Profile Whitepoint
nb: Hvitpunkt for profil

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
nb: Høy kvalitet

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
nb: Lav kvalitet

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
nb: Middels kvalitet

en: Profile successfully created!
nb: Oppretting av profil fullført!

en: Projector
nb: Prosjektor

en: Protect your conversations
nb: Beskytt samtalene dine

en: Protect your location information
nb: Beskytt din stedsinformasjon

en: Protect your pictures
nb: Beskytt bildene dine

en: Protected EAP (PEAP)
nb: Beskyttet EAP (PEAP)

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
nb: Setter inn en pause fra en tast trykkes ned til den godtas

en: Quality
nb: Kvalitet

en: R_epeat Keys
nb: R_epeter taster

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: Rear
nb: Bak

en: Record audio with the microphone.
nb: Ta opp lyd med mikrofonen.

en: Reduced performance and power usage.
nb: Redusert ytelse og strømbruk.

en: Refresh Rate
nb: Oppfriskingshastighet

en: Region & Language
nb: Region og språk

en: Registered
nb: Registrert

en: Remote Control
nb: Ekstern kontroll

en: Remote Desktop
nb: Eksternt skrivebord

en: Remote Login
nb: Ekstern pålogging

en: Removable Media
nb: Avtagbare medier

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Account
nb: Fjern konto

en: Remove Connection Profile
nb: Fjern tilkoblingsprofil

en: Remove Printer
nb: Fjern skriver

en: Remove User…
nb: Fjern bruker …

en: Remove VPN
nb: Fjern VPN

en: Rename Device
nb: Endre navn på enhet

en: Repeat Keys
nb: Repeter taster

en: Repeat keys delay
nb: Pause for tasterepetering

en: Repeat keys speed
nb: Hastighet for tasterepetering

en: Repeatedly lift and place your finger on the reader to enroll your fingerprint
nb: Legg fingeren din på leseren gjentatte ganger for å lagre fingeravtrykket ditt

en: Replace
nb: Erstatt

en: Report your problems
nb: Rapporter problemene dine

en: Requires internet access
nb: Krever tilkobling til internett

en: Requires location services enabled and internet access
nb: Krever tilgang til internett og at tjeneste for stedsinformasjon kjører

en: Requires writable media
nb: Krever skrivbart medie

en: Reset
nb: Nullstill

en: Reset All
nb: Nullstill alle

en: Reset All Shortcuts?
nb: Nullstill alle snarveier?

en: Reset All…
nb: Nullstill alle …

en: Reset all shortcuts to their default keybindings
nb: Nullstill alle snarveier til sine forvalgte verdier

en: Reset the shortcut to its default value
nb: Nullstill snarveien til sin forvalgte verdi

en: Resetting the shortcuts may affect your custom shortcuts. This cannot be undone.
nb: Hvis du nullstiller snarveiene kan dette påvirke dine egendefinerte snarveier. Dette kan ikke angres.

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart Filter
nb: Start filter på nytt

en: Restart Now
nb: Start på nytt nå

en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

en: Right
nb: Høyre

en: Right Half
nb: Høyre halvdel

en: Right little finger
nb: Høyre lillefinger

en: Right middle finger
nb: Høyre langfinger

en: Right ring finger
nb: Høyre ringfinger

en: Right thumb
nb: Høyre tommel

en: Routes
nb: Ruter

en: Run in background
nb: Kjør i bakgrunnen

en: SIM Card not inserted
nb: SIM-kort er ikke satt inn

en: SIM Locked
nb: SIM låst

en: SIM Pin required
nb: Pin for SIM kreves

en: SIM Puk required
nb: Puk for SIM kreves

en: SIM wrong
nb: Feil SIM

en: S_ecurity
nb: Sikk_erhet

en: S_low Keys
nb: T_rege taster

en: Save Profile
nb: Lagre profil

en: Scan new fingerprint
nb: Les inn nytt fingeravtrykk

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Screen
nb: Skjerm

en: Screen Calibration
nb: Kalibrering av skjerm

en: Screen Lock
nb: Lås skjerm

en: Screen _Blank
nb: _Blank skjerm

en: Screen _Keyboard
nb: Tastatur på s_kjermen

en: Screen _Reader
nb: Skjermlese_r

en: Screen brightness adjusts to the surrounding light.
nb: Lysstyrke på skjermen justeres i forhold til omgivelsene.

en: Scrolling moves the content, not the view.
nb: Rulling flytter innholdet, ikke visningen.

en: Search
nb: Søk

en: Search Locations
nb: Søkelokasjoner

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Search for Drivers
nb: Søker etter drivere

en: Search for a city
nb: Søk etter en by

en: Search for the string
nb: Søk etter strengen

en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
nb: Søk;finn;Indeks;Skjul;Personvern;Resultater;

en: Searches can be for countries or languages.
nb: Du kan søke etter land eller språk.

en: Searching
nb: Søker

en: Searching for Printers
nb: Søker etter skrivere

en: Searching for preferred drivers…
nb: Søker etter foretrukne drivere …

en: Secondary click delay
nb: Pause for sekundært klikk

en: Secrets were required, but not provided
nb: Hemmeligheter kreves men ble ikke oppgitt

en: Secure network
nb: Sikret nettverk

en: Secure network (WPA)
nb: Sikret nettverk (WPA)

en: Secure network (WPA2)
nb: Sikret nettverk (WPA2)

en: Secure network (WPA3)
nb: Sikret nettverk (WPA3)

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Seeing
nb: Syn

en: Select
nb: Velg

en: Select ICC Profile File
nb: Velg fil for ICC-profil

en: Select Language
nb: Velg språk

en: Select Location
nb: Velg lokasjon

en: Select PPD File
nb: Velg PPD-fil

en: Select Printer Driver
nb: Velger skriverdriver

en: Select a File…
nb: Velg en fil …

en: Select a display target white point. Most displays should be calibrated to a D65 illuminant.
nb: Velg et hvitpunkt for skjermen. De fleste skjermer bør kalibreres til en D65 lyskilde.

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: Select a picture
nb: Velg et bilde

en: Select an application for audio CDs
nb: Velg et program for lyd-CDer

en: Select an application for software CDs
nb: Velg et program for programvare-CDer

en: Select an application for video DVDs
nb: Velg et program for video-DVDer

en: Select an application to run when a camera is connected
nb: Velg et program som skal kjøres når et kamera kobles til

en: Select an application to run when a music player is connected
nb: Velg et program som skal kjøres når en musikkavspiller kobles til

en: Select file to import
nb: Velg fil som skal importeres

en: Select from Database…
nb: Velg fra database …

en: Select how media should be handled
nb: Velg hvordan medier skal håndteres

en: Select how other media should be handled
nb: Velg hvordan andre medier skal håndteres

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
nb: Velg hvilken sensorenhet du vil kalibrere med.

en: Select the type of display that is connected.
nb: Velg type skjerm som er koblet til.

en: Sending reports of technical problems helps us improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data. %s
nb: Problemrapportering hjelper oss med å forbedre %s. Rapporter sendes anonymt, og inneholder ikke personlig data. %s

en: Separate IP addresses with commas
nb: Separer IP-adresser med komma

en: Serial Port
nb: Seriellport

en: Server requires authentication
nb: Tjener krever autentisering

en: Session Bus
nb: Øktbuss

en: Session Ended
nb: Økten ble avsluttet

en: Session Started
nb: Økten startet

en: Set
nb: Sett

en: Set Custom Shortcut
nb: Sett egendefinert snarvei

en: Set Shortcut
nb: Sett snarvei

en: Set Shortcut…
nb: Sett snarvei …

en: Set a password now
nb: Velg passord nå

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
nb: Tilordne knapper og juster følsomhet for penn for grafiske tegnebrett

en: Set password now
nb: Sett passordet nå

en: Set this profile for all users on this computer
nb: Angi denne profilen for alle brukere på denne datamaskinen

en: Set up custom shortcuts for launching apps, running scripts, and more.
nb: Sett opp egendefinerte snarveier for å starte programmer, kjøre skript og mer.

en: Sets the order of physical buttons on mice and touchpads.
nb: Setter rekkefølge for de fysiske knappene på mus og pekeflater.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Settings is the primary interface for configuring your system.
nb: Innstillinger er primærgrensesnittet for å konfigurere systemet ditt.

en: Share music, photos and videos over the network.
nb: Del musikk, bilder og videoer over nettverket.

en: Shared Key
nb: Delt nøkkel

en: Shared connection service failed
nb: Tjeneste for delt tilkobling mislyktes

en: Shared connection service failed to start
nb: Tjeneste for delt tilkobling startet ikke

en: Shared to other computers
nb: Delt med andre datamaskiner

en: Sharing
nb: Deling

en: Sho_w key
nb: _Vis nøkkel

en: Sho_w password
nb: Vi_s passord

en: Short Edge (Flip)
nb: Kort kant (vend)

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Shortcut;Workspace;Window;Resize;Zoom;Contrast;Input;Source;Lock;Volume;
nb: snarvei;arbeidsområde;vindu;endre størrelse;zoom;kontrast;inndata;kilde;lås;volum

en: Should match the web address of your login provider.
nb: Skal være lik kontotilbyders nettstedsadresse.

en: Show Battery _Percentage
nb: Vis batteri_prosent

en: Show _Notifications on Lock Screen
nb: Vis varsli_nger på låseskjerm

en: Show color profiles for %s
nb: Vis fargeprofiler for %s

en: Show system notifications.
nb: Vis systemvarslinger.

en: Shut the laptop lid
nb: Lukk lokket på bærbar

en: Signal Strength
nb: Signalstyrke

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
nb: Utmerket

[ctx: Signal strength]
en: Good
nb: God

[ctx: Signal strength]
en: None
nb: Ingen

[ctx: Signal strength]
en: Weak
nb: Svak

en: Single click, middle button
nb: Enkeltklikk, midterste knapp

en: Single click, primary button
nb: Enkeltklikk, primærknapp

en: Single click, secondary button
nb: Enkeltklikk, sekundærknapp

en: Slow keys typing delay
nb: Pause for tasting med trege taster

en: Socks proxy port
nb: Port for Socks-mellomtjener

en: Software Updates
nb: Programvareoppdateringer

en: Software updates and other large downloads will not be started automatically.
nb: Programvareoppdateringer og andre store nedlastinger vil ikke startes automatisk.

en: Some settings must be unlocked before they can be changed.
nb: Noen innstillinger må låses opp før de kan endres.

en: Sorry! The system printing service
        doesn’t seem to be available.
nb: Beklager! Systemets utskriftstjeneste
    ser ikke ut til å være tilgjengelig.

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
nb: Beklager, det brukernavnet er ikke tilgjengelig. Prøv et annet.

en: Sound
nb: Lyd

en: Sound and Media
nb: Lyd og media

en: Sounds
nb: Lyder

en: Special Character Entry
nb: Skriv spesielle tegn

en: Speed
nb: Hastighet

en: Stable
nb: Stabil

en: Standard Space
nb: Standard fargeområde

en: Standard performance and power usage.
nb: Standard ytelse og strømbruk.

en: Status unknown
nb: Ukjent status

en: Status unknown (missing)
nb: Ukjent status (mangler)

en: Stop hotspot and disconnect any users?
nb: Vil du slå av trådløst aksesspunkt og koble fra brukere?

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Storage
nb: Lagring

en: Style
nb: Stil

en: Subwoofer
nb: Basselement

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Sunset to Sunrise
nb: Solnedgang til soloppgang

en: Supported Frequencies
nb: Støttede frekvenser

en: Supported ICC profiles
nb: Støttede ICC-profiler

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Switch input sources _individually for each window
nb: Bytt inndatakilder _individuelt for hvert vindu

en: Switch to next input source
nb: Bytt til neste inndatakilde

en: Switch to previous input source
nb: Bytt til forrige inndatakilde

en: System Bus
nb: Systembuss

en: System Logo
nb: Systemlogo

en: System Sounds
nb: Systemlyder

en: System Volume
nb: Systemvolum

en: System access that is required by the app
nb: Systemtilgang som kreves av dette programmet.

en: System policy prohibits use as a Hotspot
nb: Systemregler hindrer oppsett av aksesspunkt

en: Tablet
nb: Tegnebrett

en: Tablet Mode
nb: Tegnebrettmodus

en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
nb: Tegnebrett;Wacom;Stylus;Viskelær;Mus;

en: Take pictures with the camera.
nb: Ta bilder med kameraet.

en: Tap to Click
nb: Tapp for å klikke

en: Temporarily Disabled Until Tomorrow
nb: Midlertidig deaktivert til i morgen

en: Test Page
nb: Testside

en: Test Profile
nb: Testprofil

en: Test Your _Settings
nb: Test inn_stillinger

en: Test page
nb: Testside

en: Test profile:
nb: Testprofil:

en: Testing %s
nb: Tester %s

en: That login name didn’t work.
    Please try again.
nb: Brukernavnet virket ikke.
    Vennligst prøv igjen.

en: That login password didn’t work.
    Please try again.
nb: Passordet for påloggingen virket ikke.
    Vennligst prøv igjen.

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
nb: MAC-adressen som oppgis her vil bli brukt som maskinvareadresse for nettverksenheten denne tilkoblingen aktiveres på. Denne funksjonen er kjent som MAC-kloning eller spoofing. Eksempel: 00:11:22:33:44:55

en: The Thunderbolt subsystem (boltd) is not installed or not set up properly.
nb: Thunderbolt støtte (boltd) er ikke installert eller ikke satt opp korrekt.

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
nb: VPN-forbindelse «%s» kunne ikke eksporteres til %s.
    
    Feil: %s.

en: The alternate characters key can be used to enter additional characters. These are sometimes printed as a third-option on your keyboard.
nb: Tasten for alternative taster kan brukes til å skrive flere tegn. Disse vises noen ganger som et tredje alternativ på tastaturet ditt.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press compose then a sequence of characters.  For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
nb: Compose-tasten lar deg skrive en stor variasjon av tegn. For å bruke den trykker du Compose og så en sekvens med tegn. For eksempel Compose-tasten fulgt av <b>C</b> og <b>o</b> vil skrive <b>©</b>, <b>a</b> fulgt av <b>'</b> vil skrive <b>á</b>.

en: The device name is used to identify this device when it is viewed over the network, or when pairing Bluetooth devices.
nb: Enhetsnavnet brukes til å identifisere denne enheten når den vises over nettverket eller ved paring med Bluetooth-enheter.

en: The device type is not currently supported.
nb: Enhetstypen er ikke støttet.

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
nb: Filen «%s» kunne ikke leses, eller inneholder ikke gjenkjent informasjon om VPN-tilkobling
    
    Feil: %s.

en: The identifier for the last Settings panel to be opened
nb: Identifikator for siste innstillingspanel som ble åpnet

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
nb: Måleinstrumentet støtter ikke profilering av skrivere.

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
nb: Fant ikke måleinstrument. Kontroller at det er slått på og riktig tilkoblet.

en: The new password does not contain enough different characters
nb: Det nye passordet inneholder ikke nok spesielle tegn

en: The new password has already been used recently.
nb: Det nye passordet har allerede blitt brukt nylig.

en: The new password is too short
nb: Det nye passordet er for kort

en: The new password is too simple
nb: Det nye passordet er for enkelt

en: The new password must contain numeric or special characters
nb: Det nye passordet må inneholde tall eller spesielle tegn

en: The old and new passwords are the same
nb: Gammelt og nytt passord er det samme

en: The old and new passwords are too similar
nb: Gammelt og nytt passord er for like

en: The optical photo conductor is near end of life
nb: Optisk fotoleder er nær slutten på sin levetid

en: The optical photo conductor is no longer functioning
nb: Optisk fotoleder fungerer ikke lenger

en: The passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: The profile could not be generated.
nb: Profilen kunne ikke genereres.

en: The screen reader reads displayed text as you move the focus.
nb: Skjermleser leser tekst som vises mens du flytter fokus.

en: The selected private key does not appear to be protected by a password. This could allow your security credentials to be compromised. Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
nb: Valgt privat nøkkel ser ikke ut til å være beskyttet av et passord. Dette kan medføre at påloggingsinformasjonen kan kompromitteres. Velg en passordbeskyttet privat nøkkel.
    
    Privat nøkkel kan passordbeskyttes med openssl.

en: The target whitepoint was not obtainable.
nb: Hvitpunkt for mål kunne ikke hentes.

en: The username is too long.
nb: Brukernavnet er for langt.

en: The username should usually only consist of lower case letters from a-z, digits and the following characters: - _
nb: Brukernavnet inneholder vanligvis små bokstaver fra a-z, tall, samt tegnene «.», «-» og «_».

en: This Week
nb: Denne uken

en: This could be due to hardware limitations.
nb: Dette kan være på grunn av begrensninger i maskinvaren.

en: This is not recommended for untrusted public networks.
nb: Dette anbefales ikke for offentlige nettverk du ikke stoler på.

en: This profile may no longer be accurate
nb: Denne profilen er kanskje ikke nøyaktig lenger

en: This version of Settings should only be used for development purposes. You may experience incorrect system behavior, data loss, and other unexpected issues.
nb: Denne versjonen av Innstillinger bør kun brukes for utviklingsformål. Du kan oppleve feil i systemets oppførsel, datatap og andre uventede feil.

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorization Error
nb: Feil ved autorisering

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorized
nb: Autorisert

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Authorizing
nb: Autoriserer

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected
nb: Tilkoblet

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connected & Authorized
nb: Tilkoblet og autorisert

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Connecting
nb: Kobler til

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Disconnected
nb: Koblet fra

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Error
nb: Feil

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Reduced Functionality
nb: Redusert funksjonalitet

[ctx: Thunderbolt Device Status]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Thunderbolt could not be detected.
    Either the system lacks Thunderbolt support, it has been disabled in the BIOS or is set to an unsupported security level in the BIOS.
nb: Thunderbolt ble ikke funnet.
    Enten mangler systemet støtte for Thunderbolt eller så er det deaktivert eller satt til et sikkerhetsnivå i BIOS som ikke er støttet.

en: Thunderbolt security level could not be determined.
nb: Kunne ikke avgjøre sikkerhetsnivå for Thunderbolt.

en: Thunderbolt support has been disabled in the BIOS.
nb: Støtte for Thunderbolt er slått av i BIOS

en: Thunderbolt;privacy;
nb: Thunderbolt;Personvern;

en: Time
nb: Tid

en: Time Z_one
nb: Tidss_one

en: Time Zone
nb: Tidssone

en: Time _Format
nb: Tids_format

en: Times
nb: Tid

en: Tip Pressure Feel
nb: Følelse av trykk på tuppen

en: To
nb: Til

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
nb: Du må autentisere deg for å endre innstillinger for tid og dato.

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
nb: Klikk på *-ikonet
    for å slette valgt brukerkonto

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
nb: Velg handlingen «Send tastetrykk», trykk inn tastatursnarveiknappen og hold nede en ny tastekombinasjon for å redigere en snarvei, eller trykk slettetast for å fjerne den.

en: Today
nb: I dag

en: Tools required for calibration are not installed.
nb: Verktøy som kreves for kalibrering er ikke installert.

en: Top Half
nb: Øverste halvdel

en: Touchpad
nb: Pekeplate

en: Touchpad Speed
nb: Hastighet for pekeplate

en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;Scroll;
nb: Styrepute;Peker;Klikk;Tapp;Dobbel;Knapp;Styrekule;Rull;

en: Trash &amp; Temporary Files
nb: Papirkurv og midlertidige filer

en: Trash and temporary files can sometimes include personal or sensitive information. Automatically deleting them can help to protect privacy.
nb: Papirkurv og midlertidige filer kan noen ganger inneholde personlig eller sensitiv informasjon. Automatisk sletting kan hjelpe personvernet ditt.

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
nb: Behandler en sekvens med endringstaster som en tastekombinasjon

en: Trigger a click when the pointer hovers
nb: Initier klikk når pekeren henger over et punkt

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
nb: Utløs sekundærklikk ved å holde nede primærknappen

en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Try clicking, double clicking, scrolling
nb: Prøv klikk, dobbeltklikk og rulling

en: Tunneled TLS
nb: Tunnelert TLS

en: Turn Bluetooth on and off and connect your devices
nb: Slå av/på bluetooth og koble til enheter

en: Turn Off Airplane Mode
nb: Slå av flymodus

en: Turn Off Hotspot…
nb: Slå av trådløst aksesspunkt …

en: Turn On Wi-Fi Hotspot?
nb: Slå på trådløst aksesspunkt?

en: Turn VPN connection off
nb: Slå av VPN-forbindelse

en: Turn Wi-Fi off
nb: Slå trådløs av

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
nb: Slå på funksjoner for tilgjengelighet fra tastaturet

en: Turn device off
nb: Slå enhet av

en: Turn off the Airplane mode switch to enable Bluetooth.
nb: Slå av flymodus-bryteren for å slå på Bluetooth.

en: Turn off to use Wi-Fi
nb: Slå av for å bruke Wi-Fi

en: Turn on to connect devices and receive file transfers.
nb: Slå på for å koble til enheter og motta filer.

en: Turn on-screen keyboard on or off
nb: Slå av/på tastatur på skjermen

en: Turn screen reader on or off
nb: Slå av/på skjermleser

en: Turn zoom on or off
nb: Slå av/på zoom

en: Turning on the hotspot will disconnect from %s, and it will not be possible to access the internet through Wi-Fi.
nb: Hvis du slår på hotspot vil du bli koblet fra %s, og det vil ikke være mulig å aksessere internett via Wi-Fi.

en: Two Sided
nb: Tosidig

en: Two-finger Scrolling
nb: Rulling med to fingre

en: Two-sided
nb: Tosidig

en: Typing
nb: Skriving

en: Typing Assist
nb: Skriveassistent

en: Unable to detect any devices that can be color managed
nb: Fant ingen enheter som støtter fargehåndtering

en: Unable to find the domain. Maybe you misspelled it?
nb: Fant ikke domenet. Kanskje du stavet det feil?

en: Unable to open connection editor
nb: Klarte ikke å åpne tilkoblingsbehandler

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Undo
nb: Angre

en: Unencrypted private keys are insecure
nb: Ukrypterte private nøkler er usikre

en: Uninterruptible power supply
nb: Avbruddsfri strømforsyning

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Finger
nb: Ukjent finger

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown error validating 802.1X security
nb: Ukjent feil ved validering av 802.1x sikkerhet

en: Unknown time
nb: Ukjent tid

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock %s.
nb: Lås opp %s.

en: Unlock Print Server
nb: Lås opp utskriftstjener

en: Unlock SIM card
nb: Lås opp SIM-kort

en: Unlock to Add Printers and Change Settings
nb: Lås opp for å legge til skrivere og endre innstillinger

en: Unlock to Add Users and Change Settings
nb: Lås opp for å legge til brukere og endre innstillinger

en: Unlock to Change Settings
nb: Lås opp for å endre innstillinger

en: Unlock to add a user account.
nb: Lås opp for å legge til en brukerkonto.

en: Unlocking…
nb: Låser opp …

en: Unlock…
nb: Lås opp …

en: Unmanaged
nb: Ikke administrert

en: Use Printer by Default
nb: Bruk skriver som forvalgt

en: Use a visual indication when an alert sound occurs.
nb: Bruk en visuell indikasjon når en varsellyd spilles av.

en: Use of the camera allows applications to capture photos and video. Disabling the camera may cause some applications to not function properly.
    
    Allow the applications below to use your camera.
nb: Bruk av kamera lar programmer ta bilder og video. Hvis du slår av kamera vil noen programmer ikke lenger fungere korrekt.
    
    Tillat at programmene under kan bruke ditt kamera.

en: Use of the microphone allows applications to record and listen to audio. Disabling the microphone may cause some applications to not function properly.
    
    Allow the applications below to use your microphone.
nb: Bruk av mikrofonen lar programmer ta opp og lytte til lyd. Hvis du slår av mikrofonen kan dette medføre at noen programmer ikke fungerer slik de skal.
    
    Tillat at programmene under kan bruke din mikrofon.

en: Use the _same source for all windows
nb: Bruk _samme kilde for alle vinduer

en: Use this connection _only for resources on its network
nb: Bruk denne tilkoblingen _kun for ressurser på dette nettverket

en: User Name
nb: Brukernavn

en: User sets password on first login
nb: Bruker setter passordet ved første pålogging

en: Username
nb: Brukernavn

en: Users
nb: Brukere

en: Utility to configure the GNOME desktop
nb: Verktøy som lar deg tilpasse GNOME-skrivebordet

en: Vendor supplied factory calibration data
nb: Kalibreringsdata fra fabrikken levert av forhandler

en: Verify Encryption
nb: Verifiser kryptering

en: Version 0
nb: Versjon 0

en: Version 1
nb: Versjon 1

en: Video CD
nb: Video-CD

en: View Details
nb: Vis detaljer

en: View Keyboard Layout
nb: Vis tastaturutforming

en: View and Customize Shortcuts
nb: Vis og tilpass snarveier

en: View information about your system
nb: Vis informasjon om systemet

en: View your battery status and change power saving settings
nb: Vis batteristatus og endre innstillinger for strømsparing

en: Virtualization
nb: Virtualisering

en: Visible Networks
nb: Synlige nettverk

en: Visual Alerts
nb: Synlige varsel

en: Volume
nb: Volum

en: Volume Levels
nb: Volumnivåer

en: Volume down
nb: Volum ned

en: Volume mute/unmute
nb: Demp / slå på volum

en: Volume up
nb: Volum opp

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bit passordfrase

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nb: WEP 40/128-bit nøkkel (heksadesimal eller ASCII)

en: WEP inde_x
nb: WEP-indeks

en: WPA & WPA2 Enterprise
nb: WPA & WPA2 bedrift

en: WPA & WPA2 Personal
nb: WPA & WPA2 personlig

en: WPA3 Personal
nb: WPA3 personlig

en: Wacom Tablet
nb: Wacom pekeplate

[ctx: Wacom action-type]
en: Application defined
nb: Program definert

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
nb: Send tastetrykk

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
nb: Vis hjelp på skjermen

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
nb: Bytt skjerm

en: Warning: Development Version
nb: Advarsel: Utviklerversjon

en: Waste receptacle almost full
nb: Søppelbeholderen er nesten full

en: Waste receptacle full
nb: Søppelbeholderen er full

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
nb: Automatisk gjenkjenning av web-mellomtjener brukes når du ikke oppgir nettadresse til et oppsett.

en: When _idle
nb: Når led_ig

en: When on battery power
nb: På batteristrøm

en: When plugged in
nb: Når den er koblet til strøm

en: When remote login is enabled, remote users can connect using the Secure Shell command:
    %s
nb: Når ekstern pålogging er aktivert kan eksterne brukere koble seg til med Secure Shell-kommandoen:
    %s

en: Wi-Fi
nb: Trådløs

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Network Name
nb: Nettverksnavn

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Password
nb: Passord

[ctx: Wi-Fi Hotspot]
en: Security type
nb: Type sikkerhet

en: Wi-Fi Hotspot Active
nb: Trådløst aksesspunkt er aktivt

[ctx: Wi-Fi Network]
en: _Forget
nb: _Glem

en: Wi-Fi hotspot allows others to share your internet connection, by creating a Wi-Fi network that they can connect to. To do this, you must have an internet connection through a source other than Wi-Fi.
nb: Wi-Fi hotspot tillater andre å dele din internettforbindelse ved å lage et Wi-Fi nettverk de kan koble til. For å gjøre dette må du ha en internettforbindelse gjennom noe annet enn Wi-Fi.

en: Wi-Fi password is missing.
nb: Passord for Wi-Fi mangler.

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
nb: Ingen

en: Wide gamut LCD (CCFL backlight)
nb: Bred gamut LCD (CCFL-baklys)

en: Wide gamut LCD (RGB LED backlight)
nb: Bred gamut LCD (RGB LED-baklys)

[ctx: Wifi security]
en: None
nb: Ingen

en: Windowing System
nb: Vindussystem

[ctx: Windowing system (Wayland, X11, or Unknown)]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Windows software
nb: Windows programvare

en: Wired
nb: Kablet

en: Wireless device does not support Hotspot mode
nb: Trådløs enhet støtter ikke hotspotmodus

en: Wireless keyboard
nb: Trådløst tastatur

en: Wireless mouse
nb: Trådløs mus

en: Workspaces
nb: Arbeidsområder

en: Year
nb: År

en: Yesterday
nb: I går

en: You are Offline
nb: Du er frakoblet

en: You can remove the calibration device.
nb: Du kan fjerne kalibreringsenheten.

en: You can use a color profile on different computers, or even create profiles for different lighting conditions.
nb: Du kan bruke en fargeprofil på forskjellige datamaskiner, eller til og med lage profiler for forskjellige lysforhold.

en: You cannot delete your own account.
nb: Du kan ikke slette din egen konto.

en: You may find these instructions on how to use the profile on <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> and <a href="windows">Microsoft Windows</a> systems useful.
nb: Instruksjonene om hvordan profilen skal brukes på <a href="linux">GNU/Linux</a>, <a href="osx">Apple OS X</a> og <a href="windows">Microsoft Windows</a> systemer kan være nyttig.

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
nb: Du kan ikke bruke datamaskinen mens skjermen blir kalibrert.

en: Your Account
nb: Din konto

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
nb: Passordet ditt er endret siden første autentisering!

en: Your session needs to be restarted for changes to take effect
nb: Økten må startes på nytt for at endringene skal tre i kraft

en: Zoom Options
nb: Alternativer for zoom

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: [PANEL] [ARGUMENT…]
nb: [PANEL] [ARGUMENT …]

en: _Action:
nb: H_andling:

en: _Active Screen Edges
nb: _Aktive skjermkanter

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Add profile
nb: _Legg til profil

en: _Always Show Accessibility Menu
nb: _Alltid vis meny for universell tilgang

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Authenticate
nb: _Autentiser

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: _Automatic Problem Reporting
nb: _Automatisk problemrapportering

en: _Automatic Suspend
nb: _Automatisk hvilemodus

en: _Bounce Keys
nb: S_prettetaster

en: _Brightness:
nb: _Lysstyrke:

en: _Calendar
nb: _Kalender

en: _Calibrate…
nb: _Kalibrer …

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Clear History…
nb: _Tøm historikk …

en: _Click Assist
nb: _Klikkassistent

en: _Cloned Address
nb: _Klonet adresse

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Computer Name
nb: Navn på _datamaskin

en: _Configuration URL
nb: _Nettadresse til oppsett

en: _Connect to Hidden Network…
nb: _Koble til skjult nettverk …

en: _Contrast:
nb: _Kontrast:

en: _Crosshairs:
nb: _Siktekryss:

en: _DVD video
nb: _DVD-video

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete Files
nb: _Slett filer

en: _Delete Fingerprints
nb: _Slett fingeravtrykk

en: _Delete Temporary Files…
nb: _Slett midlertidige filer …

en: _Disable if two keys are pressed together
nb: _Slå av hvis to taster trykkes ned samtidig

en: _Do Not Disturb
nb: _Ikke forstyrr

en: _Domain
nb: _Domene

en: _Done
nb: Fer_dig

en: _Double-Click Delay
nb: Pause for _dobbeltklikk

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurv

en: _Empty Trash…
nb: _Tøm papirkurv …

en: _Enable
nb: _Slå på

en: _Enable by Keyboard
nb: Slå _på via tastatur

en: _Enroll
nb: _Meld inn

en: _FTP Proxy
nb: _FTP-mellomtjener

en: _File Sharing
nb: _Fildeling

en: _Fingerprint Login
nb: Innlogging med _fingeravtrykk

en: _Fixed number of workspaces
nb: _Fast antall arbeidsområder

en: _Follow mouse cursor
nb: _Følg muspeker

en: _Forget
nb: _Glem

en: _Formats
nb: _Formater

en: _HTTP Proxy
nb: _HTTP-mellomtjener

en: _High Contrast
nb: _Høy kontrast

en: _Hover Click
nb: _Henge-klikk

en: _Ignore Hosts
nb: _Ignorer verter

en: _Import
nb: _Importer

en: _Import File…
nb: _Importer fil …

en: _Inner authentication
nb: _Indre autentisering

en: _Keep Files
nb: _Behold filer

en: _Keep magnifier cursor centered
nb: _Hold forstørrelsesglasspeker sentrert

en: _Key
nb: Nø_kkel

en: _Known Wi-Fi Networks
nb: _Kjente trådløse nettverk

en: _Language
nb: _Språk

en: _Large Text
nb: _Stor tekst

en: _Left index finger
nb: _Venstre pekefinger

en: _Length:
nb: _Lengde:

en: _Locate Pointer
nb: _Finn peker

en: _Lock Screen Notifications
nb: Vars_linger på låseskjerm

en: _MAC Address
nb: _MAC-adresse

en: _Magnification:
nb: For_størrelse:

en: _Mail
nb: _E-post

en: _Media Sharing
nb: Deling av _media

en: _Metered connection: has data limits or can incur charges
nb: _Målt tilkobling: har begrensninger på data eller kan forårsake kostnader

en: _Mobile Data
nb: _Mobildata

en: _Mouse Keys
nb: _Mustaster

en: _Music player
nb: _Musikkavspiller

en: _Name
nb: _Navn

en: _Network Mode
nb: _Nettverksmodus

en: _Never prompt or start programs on media insertion
nb: _Aldri spør eller start programmer når et medie settes inn

en: _No
nb: _Nei

en: _Number of Workspaces
nb: A_tall arbeidsområder

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Other Media…
nb: Annet medie …

en: _Overlaps mouse cursor
nb: _Overlapper med muspeker

en: _Parental Controls
nb: _Foreldrekontroll

en: _Password
nb: _Passord

en: _Photos
nb: _Fotografier

en: _Plugged In
nb: Når den er _koblet til strøm

en: _Private key password
nb: _Passord for privat nøkkel

en: _Purge Temporary Files
nb: _Fjern midlertidige filer

en: _Re-enroll this finger…
nb: Les inn denne finge_ren på nytt …

en: _Remote Login
nb: Ekste_rn pålogging

en: _Remove profile
nb: Fje_rn profil

en: _Rename
nb: End_re navn

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Require Password
nb: K_rev passord

en: _Resume
nb: G_jenoppta

en: _Right index finger
nb: Høy_re pekefinger

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Screen part:
nb: Del av _skjermen:

en: _Select
nb: _Velg

en: _Set for all users
nb: _Bruk på alle brukere

en: _Simulated Secondary Click
nb: _Simulert andreklikk

en: _Socks Host
nb: _Socks-vert

en: _Software
nb: _Programvare

en: _Sound Keys
nb: _Lydtaster

en: _Sticky Keys
nb: Klebrige ta_ster

en: _Stop Hotspot
nb: _Stopp hotspot

en: _Test flash
nb: _Test blinking

en: _Thickness:
nb: _Tykkelse:

en: _Turn On
nb: _Slå på

en: _Turn On Wi-Fi Hotspot…
nb: Slå på _trådløst aksesspunkt …

en: _Typing Assist (AccessX)
nb: _Skriveassistent (AccessX)

en: _Unlock
nb: Lås _opp

en: _User certificate
nb: Br_ukersertifikat

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: _View details
nb: _Vis detaljer

en: _Visual Alerts
nb: _Synlige varsel

en: _Web
nb: _Nett

en: _White on black:
nb: _Hvit på sort:

en: _Yes
nb: _Ja

en: application;flatpak;permission;setting;
nb: program;flatpak;rettighet;innstilling;

en: audio DVD
nb: Lyd-DVD

en: automatic
nb: automatisk

[ctx: automatic_suspend]
en: 1 hour
nb: 1 time

[ctx: automatic_suspend]
en: 100 minutes
nb: 100 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 15 minutes
nb: 15 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 2 hours
nb: 2 timer

[ctx: automatic_suspend]
en: 20 minutes
nb: 20 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 25 minutes
nb: 25 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 30 minutes
nb: 30 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 45 minutes
nb: 45 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 80 minutes
nb: 80 minutter

[ctx: automatic_suspend]
en: 90 minutes
nb: 90 minutter

en: blank Blu-ray disc
nb: Tom Blu-ray-plate

en: blank CD disc
nb: Tom CD-plate

en: blank DVD disc
nb: Tom DVD-plate

en: blank HD DVD disc
nb: tom HD-DVD plate

[ctx: blank_screen]
en: 1 minute
nb: 1 minutt

[ctx: blank_screen]
en: 10 minutes
nb: 10 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 12 minutes
nb: 12 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 15 minutes
nb: 15 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 2 minutes
nb: 2 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 3 minutes
nb: 3 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 4 minutes
nb: 4 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 5 minutes
nb: 5 minutter

[ctx: blank_screen]
en: 8 minutes
nb: 8 minutter

[ctx: blank_screen]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: bounce keys delay]
en: Long
nb: Lang

[ctx: bounce keys delay]
en: Short
nb: Kort

[ctx: cursor size]
en: Default
nb: Forvalgt

[ctx: cursor size]
en: Large
nb: Stor

[ctx: cursor size]
en: Larger
nb: Større

[ctx: cursor size]
en: Largest
nb: Størst

[ctx: cursor size]
en: Medium
nb: Middels

en: default;application;preferred;media;
nb: forvalgt;program;foretrukket;medie;

en: device;system;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
nb: enhet;system;forvalg;program;foretrukket;cd;dvd;usb;lyd;video;plate;avtagbar;medie;automatisk kjøring;

en: device;system;information;hostname;memory;processor;version;default;application;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
nb: enhet;system;informasjon;minne;vertsnavn;prosessor;versjon;forvalg;program;foretrukket;cd;dvd;usb;lyd;video;plate;avtagbar;medie;automatisk kjøring;

[ctx: display setting]
en: Button 1
nb: Knapp 1

[ctx: display setting]
en: Button 2
nb: Knapp 2

[ctx: display setting]
en: Button 3
nb: Knapp 3

[ctx: display setting]
en: Map to Monitor
nb: Knytt til skjerm

[ctx: display setting]
en: Orientation
nb: Orientering

[ctx: display setting]
en: Resolution
nb: Oppløsning

[ctx: display setting]
en: Scale
nb: Skalering

[ctx: dwell click delay]
en: Long
nb: Lang

[ctx: dwell click delay]
en: Short
nb: Kort

[ctx: dwell click threshold]
en: Large
nb: Stor

[ctx: dwell click threshold]
en: Small
nb: Liten

en: e-book reader
nb: E-bokleser

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-PEAP CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-PEAP CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TLS CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
nb: ugyldig EAP-TLS privat nøkkel: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TLS brukersertifikat: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
nb: ugyldig EAP-TTLS CA-sertifikat: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
nb: ugyldig EAP-TTLS CA-sertifikat: ingen sertifikat oppgitt

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med en lengde på %zu må kun inneholde ASCII-tegn

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
nb: ugyldig wep-nøkkel: nøkkel med lengde %zu må kun inneholde heksadesimale tall

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
nb: ugyldig wep-nøkkel: passordfrasen kan ikke være tom

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
nb: ugyldig wep-nøkkel: passordfrasen må være kortere enn 64 tegn

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
nb: ugyldig wep-nøkkel: feil lengde på nøkkel %zu. En nøkkel må enten være av lengde 5/13 (ascii) eller 10/26 (heksadesimal)

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
nb: ugyldig wpa-psk: kan ikke tolke nøkkel med 64 bytes som hex

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
nb: ugyldig wpa-psk: ugyldig key-length %zu. Må være [8,63] bytes eller 64 hex sifre

[ctx: keybinding]
en: Search
nb: Søk

[ctx: keyboard key]
en: Left Alt
nb: Venstre Alt

[ctx: keyboard key]
en: Left Super
nb: Venstre super

[ctx: keyboard key]
en: Menu key
nb: Menytast

[ctx: keyboard key]
en: Right Alt
nb: Høyre Alt

[ctx: keyboard key]
en: Right Ctrl
nb: Høyre Ctrl

[ctx: keyboard key]
en: Right Super
nb: Høyre super

[ctx: lock_screen]
en: 1 hour
nb: 1 time

[ctx: lock_screen]
en: 1 minute
nb: 1 minutt

[ctx: lock_screen]
en: 2 minutes
nb: 2 minutter

[ctx: lock_screen]
en: 3 minutes
nb: 3 minutter

[ctx: lock_screen]
en: 30 minutes
nb: 30 minutter

[ctx: lock_screen]
en: 30 seconds
nb: 30 sekunder

[ctx: lock_screen]
en: Screen Turns Off
nb: Skjermen slår seg av

[ctx: login date-time]
en: %k:%M
nb: %k.%M

[ctx: login history week label]
en: %b %e
nb: %e. %b

[ctx: login history week label]
en: %b %e, %Y
nb: %e. %b, %Y

[ctx: login history week label]
en: %s — %s
nb: %s – %s

[ctx: measurement format]
en: Imperial
nb: Imperisk

[ctx: measurement format]
en: Metric
nb: Metrisk

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: missing EAP password
nb: mangler passord for EAP

en: missing EAP username
nb: mangler brukernavn for EAP

en: missing EAP-FAST PAC file
nb: mangler EAP-FAST PAC-fil

en: missing EAP-LEAP password
nb: mangler passord for EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP username
nb: mangler brukernavn for EAP-LEAP

en: missing EAP-TLS identity
nb: mangler identitet for EAP-TLS

en: missing leap-password
nb: mangler leap-passord

en: missing leap-username
nb: mangler leap-brukernavn

en: missing wep-key
nb: mangler wep-nøkkel

en: multiple sizes
nb: flere størrelser

en: never
nb: aldri

en: no file selected
nb: ingen fil valgt

en: no prints have been enrolled
nb: ingen fingeravtrykk er registrert

[ctx: notifications]
en: Notification _Popups
nb: _Varslinger

[ctx: notifications]
en: Show Message C_ontent on Lock Screen
nb: Vis meldingsinnh_old på låseskjerm

[ctx: notifications]
en: Show Message _Content in Popups
nb: Vis meldings_innhold i varslingsdialoger

[ctx: notifications]
en: Sound _Alerts
nb: Lydv_arsel

[ctx: notifications]
en: _Lock Screen Notifications
nb: Vars_linger på låseskjerm

[ctx: notifications]
en: _Notifications
nb: _Varslinger

[ctx: print job]
en: Aborted
nb: Avbrutt med feil

[ctx: print job]
en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

[ctx: print job]
en: Canceled
nb: Avbrutt

[ctx: print job]
en: Completed
nb: Fullført

[ctx: print job]
en: Paused
nb: På pause

[ctx: print job]
en: Pending
nb: Utestående

[ctx: print job]
en: Processing
nb: Prosesserer

[ctx: print job]
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: printer state]
en: Does not accept jobs
nb: Godtar ikke jobber

[ctx: printer state]
en: Offline
nb: Frakoblet

[ctx: printer state]
en: Processing
nb: Prosesserer

[ctx: printer state]
en: Ready
nb: Klar

[ctx: printer state]
en: Stopped
nb: Stoppet

[ctx: printing option]
en: Resolution
nb: Oppløsning

[ctx: purge_files]
en: 1 day
nb: 1 dag

[ctx: purge_files]
en: 1 hour
nb: 1 time

[ctx: purge_files]
en: 14 days
nb: 14 dager

[ctx: purge_files]
en: 2 days
nb: 2 dager

[ctx: purge_files]
en: 3 days
nb: 3 dager

[ctx: purge_files]
en: 30 days
nb: 30 dager

[ctx: purge_files]
en: 4 days
nb: 4 dager

[ctx: purge_files]
en: 5 days
nb: 5 dager

[ctx: purge_files]
en: 6 days
nb: 6 dager

[ctx: purge_files]
en: 7 days
nb: 7 dager

[ctx: retain_history]
en: 1 day
nb: 1 dag

[ctx: retain_history]
en: 30 days
nb: 30 dager

[ctx: retain_history]
en: 7 days
nb: 7 dager

[ctx: retain_history]
en: Forever
nb: For alltid

en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
nb: skjerm;lås;diagnostikk;krash;privat;nylige filer;midlertidig;tmp;indeks;navn;nettverk;identitet;

en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;privacy;
nb: skjerm;lås;diagnostikk;krash;privat;nylige filer;midlertidig;tmp;indeks;navn;nettverk;identitet;personvern;

[ctx: secondary click]
en: Short
nb: Kort

[ctx: secondary click delay]
en: Long
nb: Lang

[ctx: service is active]
en: Active
nb: Aktiv

[ctx: service is disabled]
en: Off
nb: Av

[ctx: service is enabled]
en: Enabled
nb: Slått på

[ctx: service is enabled]
en: On
nb: På

en: share;sharing;bluetooth;obex;
nb: del;deling;bluetooth;obex;

en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
nb: del;deling;ssh;vert;navn;ekstern;skrivebord;media;lyd;video;bilder;foto;filmer;tjener;visning;

[ctx: shortcut window]
en: Cancel search
nb: Avbryt søk

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Go back to previous panel
nb: Gå tilbake til forrige panel

[ctx: shortcut window]
en: Panels
nb: Paneler

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Search
nb: Søk

[ctx: slow keys delay]
en: Long
nb: Lang

[ctx: slow keys delay]
en: Short
nb: Kort

en: the device is already claimed by another process
nb: enheten er allerede gjort krav på av en annen prosess

en: the device needs to be claimed to perform this action
nb: enheten må gjøres krav på for å utføre denne handlingen

en: today
nb: i dag

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
nb: udefinert feil i 802.1x sikkerhet (wpa-eap)

[ctx: universal access, brightness]
en: High
nb: Høy

[ctx: universal access, brightness]
en: Low
nb: Lav

[ctx: universal access, color]
en: None
nb: Ingen

[ctx: universal access, contrast]
en: Co_lor
nb: F_arge

[ctx: universal access, contrast]
en: High
nb: Høy

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
nb: Lav

[ctx: universal access, thickness]
en: Thick
nb: Tykk

[ctx: universal access, thickness]
en: Thin
nb: Tynn

en: unspecified error validating eap-method file
nb: uspesifisert feil ved validering av fil for eap-metode

en: yesterday
nb: i går

en: you do not have permission to perform the action
nb: du har ikke rettigheter til å utføre handlingen
