gnome-software 4.0 - en to nb translation catalogue (571 entries)

en:  and
nb:  og

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d hour ago | %d hours ago
nb[0]: %d time siden
nb[1]: %d timer siden

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: %d month ago | %d months ago
nb[0]: %d måned siden
nb[1]: %d måneder siden

en: %d week ago | %d weeks ago
nb[0]: %d uke siden
nb[1]: %d uker siden

en: %d year ago | %d years ago
nb[0]: %d år siden
nb[1]: %d år siden

en: %s %s is no longer supported.
nb: %s %s er ikke støttet lenger.

en: %s (Installed)
nb: %s (installert)

en: %s (Installing)
nb: %s (installerer)

en: %s (Removing)
nb: %s (fjerner)

en: %s CPU Microcode Update
nb: %s CPU mikrokodeoppdatering

en: %s Configuration Update
nb: %s konfigurasjonsoppdatering

en: %s Consumer ME Update
nb: Oppdatering for %s ME for konsumenter

en: %s Controller Update
nb: Oppdatering for %s kontroller

en: %s Corporate ME Update
nb: Oppdatering for %s administrasjonsmotor for bedrifter

en: %s Device Update
nb: Oppdatering for enhet %s

en: %s Embedded Controller Update
nb: Oppdatering for innebygget kontroller %s

en: %s ME Update
nb: Oppdatering for administrasjonsmotor %s

en: %s System Update
nb: Oppdatering for system %s

en: %s Thunderbolt Controller Update
nb: Oppdatering for %s Thunderbolt kontroller

en: %s and %s have been updated.
nb: %s og %s er oppdatert.

en: %s and %s installed | %s and %s installed
nb[0]: %s og %s er nå installert
nb[1]: %s og %s er nå installert

en: %s file format
nb: %s filformat

en: %s has been updated.
nb: %s er oppdatert.

en: %s is designed, developed, and translated by an international community of volunteers.
    
    This means that while it’s not yet available in your language, you can get involved and help translate it yourself.
nb: %s blir designet, utviklet og oversatt av et internasjonalt fellesskap av frivillige.
    
    Det betyr at selv om den ikke er tilgjengelig på ditt språk ennå, så kan du bli med og hjelpe til med å oversette den selv.

en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
nb: %s er ikke <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open_source_software">programvare som er fri og åpen kildekode</a>, og tilbys av «%s».

en: %s is not available.
nb: %s er ikke tilgjengelig

en: %s is now installed
nb: %s er nå installert

en: %s is provided by “%s”.
nb: %s tilbys av %s.

en: %s is requesting additional file format support.
nb: %s ber om støtte for flere filformater.

en: %s is requesting additional fonts.
nb: %s forespør flere skrifter.

en: %s is requesting additional multimedia codecs.
nb: %s ber om flere mulimediekodeker.

en: %s is requesting additional packages.
nb: %s ber om flere pakker.

en: %s is requesting additional printer drivers.
nb: %s ber om flere skriverdrivere.

en: %s is suitable for %s
nb: %s er egnet for %s

en: %s is suitable for everyone
nb: %s er egnet for alle

en: %s is suitable for teenagers
nb: %s er egnet for tenåringer

en: %s is suitable for toddlers
nb: %s er egnet for babyer

en: %s is suitable for young children
nb: %s er egnet for små barn

en: %s not found
nb: Fant ikke %s

en: %s will be uninstalled, and you will have to install it to use it again.
nb: %s vil bli avinstallert og du vil måtte installere det for å bruke det igjen.

en: %u Application Updated | %u Applications Updated
nb[0]: %u program oppdatert
nb[1]: %u programmer oppdatert

en: %u Application Updated — Restart Required | %u Applications Updated — Restart Required
nb[0]: %u program oppdatert – omstart kreves
nb[1]: %u programmer oppdatert – omstart kreves

en: %u add-on | %u add-ons
nb[0]: %u tillegg
nb[1]: %u tillegg

en: %u add-on installed | %u add-ons installed
nb[0]: %u tillegg installert
nb[1]: %u tillegg installert

en: %u application | %u applications
nb[0]: %u program
nb[1]: %u programmer

en: %u application installed | %u applications installed
nb[0]: %u program installert
nb[1]: %u programmer installert

en: %u application requires a restart. | %u applications require a restart.
nb[0]: %u program krever en omstart.
nb[1]: %u programmer krever en omstart.

en: %u more match | %u more matches
nb[0]: %u treff til
nb[1]: %u treff til

en: A list of compatible projects
nb: En liste med kompatible objekter

en: A list of popular applications
nb: En liste med populære programmer

en: A major upgrade, with new features and added polish.
nb: En større oppgradering, med ny funksjonalitet og annet.

en: A new version of %s is available to install
nb: En ny versjon av %s er tilgjengelig for installering

en: A nice way to manage the software on your system.
nb: En enkel måte å håndtere programmene på ditt system.

en: A restart is required for it to take effect. | A restart is required for them to take effect.
nb[0]: En omstart kreves for å ta den i bruk.
nb[1]: En omstart kreves for å ta dem i bruk.

en: A restart is required for the changes to take effect.
nb: En omstart kreves for å ta endringene i bruk.

en: A snap is a universal Linux package
nb: En snap er en universell Linux-pakke

en: AC power is required
nb: Strømtilkobling kreves

en: About Software
nb: Om Programvare

en: Add, remove or update software on this computer
nb: Legg til eller fjern programvare på denne datamaskinen

en: Add-ons
nb: Tillegg

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
nb: Hvis du legger til denne programvarekilden vil du få tilgang til flere programmer og oppgraderinger.

en: Additional Fonts Required
nb: Ekstra skrifter kreves

en: Additional MIME Types Required
nb: Flere MIME-typer kreves

en: Additional Multimedia Codecs Required
nb: Flere multimediekodeker kreves

en: Additional Packages Required
nb: Flere pakker kreves

en: Additional Printer Drivers Required
nb: Flere skriverdrivere kreves

en: Additions
nb: Lagt til

en: Adultery
nb: Utroskap

en: Advertising
nb: Reklame

en: Age Rating
nb: Aldersrangering

en: Alcohol
nb: Alkohol

en: All
nb: Alle

en: All applications from %s will be uninstalled, and you will have to re-install the repository to use them again.
nb: Alle programmer fra %s vil bli avinstallert og du vil måtte installere kilden på nytt for å bruke dem igjen.

en: An Endless OS update with new features and fixes.
nb: En operativsystemoppdatering for Endless med ny funksjonalitet og feilrettinger.

en: An application
nb: Et program

en: An important software update is ready to be installed.
nb: En viktig programvareoppdatering er klar for installasjon.

en: An update has been installed | Updates have been installed
nb[0]: En oppdatering ble installert
nb[1]: Oppdateringer ble installert

en: Application Updates
nb: Programoppdateringer

en: Application is ready to be used.
nb: Programmet er klart til bruk.

en: Application manager for GNOME
nb: Programhåndtering for GNOME

en: Applications
nb: Programvare

en: Are you sure you want to remove the %s repository?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne kilden %s?

en: Are you sure you want to uninstall %s?
nb: Er du sikker på at du vil avinstallere %s?

en: Automatic Update Notifications
nb: Varsling om automatiske oppdateringer

en: Automatic Updates
nb: Automatiske oppdateringer

en: Automatic Updates Paused
nb: Automatiske oppdateringer satt på pause

en: Automatically download and install updates
nb: Last ned og installer oppdateringer automatisk

en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
nb[0]: Tilgjengelige skrifter for skriptet %s
nb[1]: Tilgjengelige skrifter for skriptene %s

en: Available software for %s | Available software for %s
nb[0]: Tilgjengelig programvare for %s
nb[1]: Tilgjengelig programvare for %s

en: Branch
nb: Gren

en: Can access D-Bus services on the session bus
nb: Kan aksessere D-Bus-tjenester på øktbussen

en: Can access D-Bus services on the system bus
nb: Kan aksessere D-Bus tjenester på systembussen

en: Can access system device files
nb: Kan aksessere enhetsfiler for systemet

en: Can communicate over the network
nb: Kan kommunisere over nettverk

en: Can escape the sandbox and circumvent any other restrictions
nb: Kan unslippe sandkassen og omgå andre begrensninger

en: Can read all your data
nb: Kan lese alle filer

en: Can read your downloads
nb: Kan lese dine nedlastede filer

en: Can read/write all your data
nb: Kan lese/skrive til alle filer

en: Can read/write your downloads
nb: Kan lese/skrive til nedlastede filer

en: Can view and change any settings
nb: Kan vise og endre alle innstillinger

en: Can view files
nb: Kan vise filer

en: Can view, edit and create files
nb: Kan vise, redigere og opprette filer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Channel
nb: Kanal

en: Charges May Apply
nb: Kostnader kan påløpe

en: Check _Anyway
nb: Sjekk _likevel

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
nb: Sjekk etter oppdateringer mens du bruker mobilt bredbånd kan medføre at det påløper kostnader.

en: Checking…
nb: Sjekker …

en: Choose an application:
nb: Velg et program:

en: Codecs page
nb: Side for kodeker

en: Could not create cache
nb: Kunne ikke lage buffer

en: Critical Software Update Ready to Install
nb: Kritisk programvareoppdatering er klar for installasjon

en: Critical Software Updates Available to Download
nb: Kritisk programvareoppdateringer er tilgjengelig for nedlasting

en: Desktop Only
nb: Kun for skrivebords-maskiner

en: Detailed errors from the package manager follow:
nb: Detaljert feilmelding fra pakkehåndtereren følger:

en: Details
nb: Detaljer

en: Details page
nb: Side med detaljer

en: Details panel
nb: Panel med detaljer

en: Device Firmware
nb: Fastvare for enhet

en: Device cannot be used during update.
nb: Enheten kan ikke brukes under oppdatering.

en: Devices
nb: Enheter

[ctx: Distribution name]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Doesn’t support your current screen size
nb: Støtter ikke din nåværende skjermstørrelse

en: Don’t Warn Again
nb: Ikke varsle igjen

en: Don’t like it
nb: Liker det ikke

en: Downgrades
nb: Nedgraderinger

en: Download Size
nb: Nedlastet størrelse

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Downloading application ratings…
nb: Laster ned poengsummer for programmer …

en: Downloading extra metadata files…
nb: Laster ned ekstra metadatafiler …

en: Downloading featured images…
nb: Laster ned utvalgte bilder …

en: Downloading upgrade information…
nb: Laster ned informasjon om oppgradering …

en: Downloads folder
nb: Mappe for nedlastinger

en: EOS update service could not fetch and apply the update.
nb: EOS oppdateringstjenesten kunne ikke hente og installere oppdateringen.

en: Enable
nb: Slå på

en: Enable Third Party Software Repositories?
nb: Slå på tredjeparts programvarekilde?

en: Enable Third-Party Software Repository?
nb: Slå på tredjeparts programvarekilde?

en: Enable and Install
nb: Slå på og installer

en: Endless OS
nb: Endless operativsystem

en: Examine Disk
nb: Undesøk disk

en: FILENAME
nb: FILNAVN

en: Failed To Update
nb: Klarte ikke å oppdatere

en: Failed to find requested software
nb: Fant ikke forespurt programvare

en: Failed to install file: authentication failed
nb: Klarte ikke å installere fil: autentisering feilet

en: Failed to install file: not supported
nb: Kan ikke installere filen: ikke støttet

en: Failed to install: authentication failed
nb: Klarte ikke å installere: autentisering feilet

en: Failed to install: not supported
nb: Klarte ikke å installere: ikke støttet

en: Failed to load image
nb: Klarte ikke å laste bilde

en: Failed to parse command line arguments
nb: Klarte ikke å tolke kommandolinjeargumenter

en: Featured
nb: Utvalgte

en: Featured Apps List
nb: Liste med utvalgte programmer

en: File system
nb: Filsystem

en: Find Out _More
nb: Finn ut _mer

en: Find in Software
nb: Finn i programvare

en: Find what data is sent in our <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">privacy policy</a>.
nb: Finn ut hvilke data som oversendes i våre <a href="https://odrs.gnome.org/privacy">Retningslinjer for personvern</a>.

en: Firmware Upgrade Support
nb: Støtte for oppgradering av fastvare

en: Flatpak Support
nb: Støtte for Flatpak

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
nb: Flatpak er et rammeverk for skrivebordsprogrammer på Linux

en: GNOME Software
nb: GNOME Programvare

en: GNOME Software AppStream system-wide installer
nb: GNOME programvare AppStream systeminstallasjon

en: GNOME Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
nb: GNOME programvare viser utvalgte og populære programmer med nyttige beskrivelser og flere skjermbilder for hvert program. Programmer kan finnes ved å bla gjennom listen med kategorier eller ved å søke. Det lar deg også oppdatere systemet ved bruk av frakoblet oppdatering.

en: Gamepad Needed
nb: Krever spill-kontroller

en: Getting flatpak metadata for %s…
nb: Henter flatpak-metadata for %s …

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
nb: Gi et kort sammendrag av tilbakemeldingen. For eksempel: «Bra program, anbefales».

en: Go back
nb: Gå tilbake

en: Has network access
nb: Har nettverkstilgang

en: Hate it
nb: Hater det

en: Help Translate %s
nb: Hjelp til med å oversette %s

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

en: Important: critical software updates are waiting.
nb: Viktig: kritiske programvareoppdateringer venter.

en: In Progress
nb: Prosesseres

en: Inappropriate Humor
nb: Usømmelig humor

en: Includes %s, %s and %s.
nb: Inkluderer %s, %s og %s.

en: Incompatible Software
nb: Inkompatibel programvare

en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
nb: Informasjon om %s og alternativer for å få tak i en kodek som kan spille av dette formatet kan finnes %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
nb: Informasjon om %s og alternativer for å få tak i en driver som støtter denne skriveren kan finnes %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
nb: Informasjon om %s og alternativer for å få tak i ekstra Plasma-ressurser kan finnes %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
nb: Informasjon om %s og alternativer for å få tak i ekstra skrifter kan finnes %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
nb: Informasjon om %s og alternativer for å få tak i programmer som støtter dette formatet kan finnes %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
nb: Informasjon om %s, og alternativer for å få tak i manglende programmer kan finnes %s.

en: Install
nb: Installer

en: Install Third-Party Software?
nb: Installer tredjepartsprogramvare?

en: Install an appstream file into a system location
nb: Installer en appstream-fil i en systemlokasjon

en: Install selected software on the system
nb: Installer utvalgt programvare på systemet

en: Install the application (using application ID)
nb: Installer programmet. Bruker programmets ID

en: Installation
nb: Installasjon

en: Installed
nb: Installert

en: Installed Size
nb: Installert størrelse

en: Installed Updates
nb: Installerte oppdateringer

en: Installed on %s
nb: Installert %s

en: Installed page
nb: Side med installert programvare

en: Installed panel
nb: Panel med installert programvare

en: Installing
nb: Installerer

en: Installing an appstream file into a system location
nb: Installerer en appstream-fil i en systemlokasjon

en: Installs any pending updates in the background
nb: Installerer utestående oppdateringer i bakgrunnen

en: Install…
nb: Installer …

en: Integrated Firmware
nb: Integrert fastvare

en: Internet access is required to check for updates.
nb: Tilgang til internett kreves for å se etter oppdateringer.

en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
nb: Tilgang til internett var nødvendig men ikke tilgjengelig. Sjekk at du har tilgang til internett og prøv igjen.

en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
nb: Det anbefales at du oppgraderer til en nyere versjon.

en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
nb: Det kan være ulovlig å installere eller bruke %s i noen land.

en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
nb: Det kan være ulovlig å installere eller bruke denne kodeken i noen land.

en: It’s OK
nb: Det er OK

en: Just now
nb: Akkurat nå

en: Last checked: %s
nb: Siste sjekk: %s

en: Launch
nb: Start

en: Legacy display system
nb: Gammelt skjermsystem

en: License
nb: Lisens

en: Like it
nb: Liker det

en: Loading application details…
nb: Laster detaljer for program …

en: Loading page
nb: Laster side

en: Loading…
nb: Laster …

en: Local file
nb: Lokal fil

en: Location Sharing
nb: Deling av lokasjon

en: Login Required
nb: Pålogging kreves

en: Login required remote %s (realm %s)
nb: Pålogging kreves - ekstern %s (område %s)

en: Love it
nb: Elsker det

en: MODE
nb: MODUS

en: Meh
nb: Samme det

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
nb: Kodeker

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
nb: Skrifter

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
nb: Maskinvaredrivere

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
nb: Inndatakilder

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
nb: Språkpakker

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
nb: Lokalisering

[ctx: Menu of Art]
en: Art
nb: Kunst

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
nb: Lag og rediger lyder

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
nb: Musikkspillere

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
nb: Lynmeldinger

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
nb: Nyheter

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
nb: Nettlesere

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
nb: Feilsøkere

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
nb: IDEer

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
nb: Kunstig intelligens

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
nb: Astronomi

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
nb: Kjemi

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
nb: Språk

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
nb: Matematikk

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
nb: Robotikk

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
nb: Eventyr

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
nb: Blokk

[ctx: Menu of Games]
en: Board
nb: Brett

[ctx: Menu of Games]
en: Card
nb: Kort

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
nb: Emulatorer

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
nb: Barn

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
nb: Logikk

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
nb: Rollespill

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
nb: Sport

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
nb: Strategi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
nb: 3D-grafikk

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
nb: Fotografi

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
nb: Skanning

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
nb: Vektorgrafikk

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
nb: Visning

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
nb: Alle

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
nb: Kalender

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
nb: Utvalgte

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
nb: Finans

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
nb: Tekstbehandler

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
nb: Geografi

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
nb: Tegneserier

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
nb: Action

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
nb: Helse

[ctx: Menu of Reference]
en: History
nb: Historie

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
nb: Livsstil

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
nb: Politikk

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
nb: Sport

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
nb: Tekstredigering

en: Mobile Only
nb: Kun for mobil

en: Moderate page
nb: Moderer side

en: More Information
nb: Mer informasjon

en: Name
nb: Navn

en: Narcotics
nb: Ulovlige rusmidler

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Settings
nb: Innstillinger for nettverk

en: New in Version %s
nb: Nytt i versjon %s

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: No Application Data Found
nb: Ingen programdata funnet

en: No Application Found
nb: Ingen program funnet

en: No Metadata
nb: Ingen metadata

en: No Network
nb: Ikke noe nettverk

en: No Plasma resources are available for %s support.
nb: Ingen Plasma-ressurser er tilgjengelig for å støtte %s.

en: No Software Repository Included
nb: Ingen programvarekilde inkludert

en: No addon codecs are available for the %s format.
nb: Ingen tilleggskodeker tilgjengelig for formatet %s.

en: No applications are available for %s support.
nb: Ingen programmer er tilgjengelig for å støtte %s.

en: No applications are available that provide the file %s.
nb: Fant ingen programmer som inneholder filen %s.

en: No details for this release
nb: Ingen detaljer for denne versjonen

en: No fonts are available for the %s script support.
nb: Ingen skrifter er tilgjengelig for å støtte skript %s.

en: No printer drivers are available for %s.
nb: Ingen skriverdrivere er tilgjengelig for %s.

en: No screenshot provided
nb: Ingen skjermdump gitt

en: No update description available.
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig for oppdateringen.

en: No updates have been installed on this system.
nb: Ingen oppdateringer er installert på dette systemet.

en: Not Now
nb: Ikke nå

en: Not enough disk space — free up some space and try again
nb: Ikke nok diskplass – frigjør plass og prøv igjen

en: Nudity
nb: Nakenhet

en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
nb: Hvis en tilbakemelding rapporteres vil den bli skjult til den er sjekket av en administrator.

en: Only use software repositories that you trust.
nb: Bruk kun programvarekilder du stoler på.

en: Only works on a large screen
nb: Fungerer bare på store skjermer

en: Only works on a small screen
nb: Fungerer bare på små skjermer

en: Open Network _Settings
nb: Åpne inn_stillinger for nettverk

en: Open a local package file
nb: Åpne en lokal pakkefil

en: Operating System Updates Unavailable
nb: Ingen oppdateringer er tilgjengelig for operativsystemet

en: Other
nb: Andre

en: Other Software
nb: Annen Programvare

en: Overview page
nb: Oversiktsside

en: Overview panel
nb: Oversiktspanel

en: PKGNAME
nb: PAKKENAVN

en: Package
nb: Pakke

en: Pending
nb: Utestående

en: Pending installation…
nb: Utestående installasjon …

en: Pending update…
nb: Utestående oppdatering …

en: Play
nb: Lek

en: Please check for software updates.
nb: Vennligst se etter programvareoppdateringer.

en: Please choose a star rating
nb: Vennligst velg antall stjerner

en: Please download waiting software updates.
nb: Vennligst last ned  programvareoppdateringer som er på vent.

en: Please enter a number from 1 to %u:
nb: Skriv inn et tall fra 1 til %u:

en: Please restart the application.
nb: Vennligst start programmet på nytt.

en: Please take more time writing the review
nb: Vennligst bruk litt mer tid på tilbakemeldingen

en: Post Review
nb: Legg inn tilbakemelding

en: Potentially Unsafe
nb: Potensielt utrygg

en: Prefer local file sources to AppStream
nb: Foretrekk lokale filkilder over AppStream

en: Prepare %s
nb: Forbered %s

en: Preparing…
nb: Forbereder …

en: Previous
nb: Forrige

en: Probably requires a keyboard or mouse
nb: Krever sannsynligvis tastatur eller mus

en: Profanity
nb: Grovt språk

en: Proprietary
nb: Proprietær

en: Prostitution
nb: Sexsalg

en: Provides support for firmware upgrades
nb: Gir støtte for oppgradering av fastvare

en: Purchasing
nb: Kjøp

en: Quit the running instance
nb: Avslutt kjørende instans

en: Rating
nb: Rangering

en: Realistic Violence
nb: Realistisk vold

en: Recently installed updates are available to review
nb: Nylig installerte oppdateringer er tilgjengelig for å skrive en tilbakemelding

en: Removals
nb: Fjernet

en: Remove…
nb: Fjern …

en: Removing
nb: Fjerner

en: Removing…
nb: Fjerner …

en: Renamed from %s
nb: Endret navn fra %s

en: Report
nb: Rapporter

en: Report Review?
nb: Rapporter tilbakemelding?

en: Report…
nb: Rapporter …

en: Requested software not found
nb: Forespurt programvare ble ikke funnet

en: Requires Restart
nb: Krever omstart

en: Requires a gamepad to play
nb: Krever en spill-kontroller for å spille

en: Requires additional permissions
nb: Krever flere rettigheter

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart & Update
nb: Start på nytt og oppdater

en: Restart Now
nb: Start på nytt nå

[ctx: Reviewer name]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: Reviews
nb: Tilbakemeldinger

en: SEARCH
nb: SØK

en: Safe
nb: Trygg

en: Sandbox escape
nb: Kan unslippe sandkasse

en: Screenshot
nb: Skjermdump

en: Screenshot not available
nb: Skjermdump ikke tilgjengelig

en: Screenshot not found
nb: Skjermbilde ikke funnet

en: Screenshot not valid
nb: Skjermdump ikke gyldig

en: Screenshot size not found
nb: Størrelse på skjermbilde ble ikke funnet

en: Search
nb: Søk

en: Search for applications
nb: Søk etter programmer

en: Search page
nb: Søkeside

en: Selected add-ons will be installed with the application.
nb: Valgte tillegg vil bli installert med programmet.

en: Session Services
nb: Økttjenester

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Sexual Themes
nb: Seksuelle temaer

en: Sexual Violence
nb: Seksuell vold

en: Sexualized Characters
nb: Seksualiserte karakterer

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Show application details (using application ID)
nb: Vis detaljer for program. Bruker programmets ID

en: Show application details (using package name)
nb: Vis detaljer for program. Bruker programmets pakkenavn

en: Show notifications when updates have been automatically installed.
nb: Vis varsling når oppdateringer har blitt installert automatisk.

en: Show update preferences
nb: Vis brukervalg for oppdatering

en: Show verbose debugging information
nb: Vis detaljert feilsøkingsinformasjon

en: Show version number
nb: Vis versjonsnummer

en: Size is unknown
nb: Ukjent størrelse

en: Slavery
nb: Slaveri

en: Snap Support
nb: Støtte for Snap

en: Socialize
nb: Sosialisér

en: Software
nb: Programvare

en: Software Install
nb: Installer programvare

en: Software Repositories
nb: Programvarekilder

en: Software Repository Identified
nb: Programvarekilde indentifisert

en: Software Repository Included
nb: Programvarekilde inkludert

en: Software Update Installed | Software Updates Installed
nb[0]: Programvareoppdatering installert
nb[1]: Programvareoppdateringer installert

en: Software Updates Are Out of Date
nb: Programvareoppdateringer er utdatert

en: Software Updates Available to Download
nb: Programvareoppdateringer er tilgjengelig for nedlasting

en: Software Updates Failed
nb: Programvareoppdateringer feilet

en: Software Updates Ready to Install
nb: Programvareoppdateringer klar for installasjon

en: Software Upgrade Available
nb: Oppgradering er tilgjengelig

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
nb: Programvare lar deg finne og installere nye programmer og systemutvidelser samt fjerne eksisterende installerte programmer.

en: Software catalog is being downloaded
nb: Programvarekatalogen lastes ned

en: Software lets you install all the software you need, all from one place. See our recommendations, browse the categories, or search for the applications you want.
nb: Programvare lar deg installere alle programmer du trenger fra ett og samme sted. Se våre anbefalinger, bla gjennom kategorier eller søk etter programmene du ønsker.

en: Software needs to be restarted to use new plugins.
nb: Programvare må startes på nytt for å bruke nye tillegg.

en: Software updates are waiting and ready to be installed.
nb: Programvareoppdateringer venter og er klar for installasjon.

en: Some of the currently installed software is not compatible with %s. If you continue, the following will be automatically removed during the upgrade:
nb: Deler av den installerte programvaren er ikke kompatibel med %s. Hvis du fortsetter vil følgende bli fjernet automatisk under oppgraderingen:

en: Sorry! There are no details for that application.
nb: Beklager! Ingen detaljer for dette programmet.

en: Sorry, something went wrong
nb: Beklager, noe gikk galt

en: Source
nb: Kilde

en: Source: %s
nb: Kilde: %s

en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
nb: Oppstartsmodus: enten «updates», «updated», «installed» eller «overview»

en: Starting up…
nb: Starter opp …

en: Summary
nb: Sammendrag

en: System Applications
nb: Systemprogrammer

en: System Services
nb: Systemtjenester

en: System Upgrade Complete
nb: Systemoppgradering fullført

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: The battery level is too low
nb: Batterinivået er for lavt

en: The current network is metered. Metered connections have data limits or charges associated with them. To save data, automatic updates have therefore been paused.
    
    Automatic updates will be resumed when an un­metered network becomes available. Until then, it is still possible to manually install updates.
    
    Alternatively, if the current network has been in­correctly identified as being metered, this setting can be changed.
nb: Nettverket som brukes har en dataplan. Tilkoblinger med en dataplan har begrensninger på datamengde eller kostnader forbundet med seg. For å spare på bruk av data har derfor automatiske oppdateringer blitt satt på pause.
    
    Automatiske oppdateringer vil gjenopptas når et nettverk uten dataplan blir tilgjengelig. Inntil dette skjer er det fortsatt mulig å installere oppdateringer manuelt.
    
    Alternativt kan innstillingen endres hvis nettverket er identifisert med dataplan uten at dette er korrekt.

en: The description is too long
nb: Beskrivelsen er for lang

en: The description is too short
nb: Beskrivelsen er for kort

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
nb: Type interaksjon som forventes for denne handlingen: enten «none», «notify» eller «full»

en: The last update notification timestamp
nb: Tidsstempel for forrige varsling om oppdateringer

en: The last update timestamp
nb: Tidsstempel for forrige oppdatering

en: The summary is too long
nb: Sammendraget er for langt

en: The summary is too short
nb: Sammendraget er for kort

en: The system was already up to date.
nb: Systemet var allerede oppdatert.

en: The update details
nb: Vis detaljer for oppdatering

en: The update was cancelled.
nb: Oppdateringen ble avbrutt.

en: There are no reviews to moderate
nb: Ingen tilbakemeldinger å moderere

en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
nb: Det var ikke nok diskplass. Vennligst frigjør plass og prøv igjen.

en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
nb: Oppdateringen hadde problemer med sikkerheten. Spør progamvareleverandøren om flere detaljer.

en: These repositories supplement the default software provided by %s.
nb: Disse kildene supplementerer forvalgt programvare som tilbys av %s.

en: This application can only be used when there is an active internet connection.
nb: Dette programmet kan kun brukes når det finnes en aktiv tilkobling til internett.

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
nb: Dette programmet inkluderer ikke en programvarekilde. Det vil ikke bli oppdatert med nye versjoner.

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
nb: Dette programmet inkluderer en programvarekilde som gir deg oppdateringer og tilgang til annen programvare.

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
nb: Dette er en liste med kompatible prosjekter vi bør vise slik som GNOME, KDE og XFCE.

en: This means that it does not receive security updates.
nb: Dette betyr at det ikke får sikkerhetsoppdateringer.

en: This program can only be used by the root user
nb: Dette programmet kan kun brukes av root-brukeren

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
nb: Denne programvaren tilbys allerede av din distribusjon og bør ikke erstattes.

en: This software is not available in your language and will appear in US English.
nb: Denne programvaren er ikke tilgjengelig på ditt språk og vil vises på engelsk.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
nb: Dette programvarelageret må slås på for å fortsette installasjonen.

en: Tobacco
nb: Tobakk

en: Translations
nb: Oversettelse

en: Unable to Find Requested Software
nb: Fant ikke forespurt programvare

en: Unable to contact %s
nb: Kan ikke kontakte %s

en: Unable to download firmware updates from %s
nb: Kan ikke laste ned fastvareoppdateringer fra %s

en: Unable to download updates
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer

en: Unable to download updates from %s
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer fra %s

en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer fra %s: ikke nok diskplass

en: Unable to download updates: authentication was invalid
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer: autentiseringen var ugyldig

en: Unable to download updates: authentication was required
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer: autentisering var påkrevet

en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer: Tilgang til internett kreves men var ikke tilgjengelig

en: Unable to download updates: not enough disk space
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer: ikke nok diskplass

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
nb: Kan ikke laste ned oppdateringer: du har ikke rettigheter til å installere programvare

en: Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information. | Unable to find the %s requested by %s. Please see %s for more information.
nb[0]: Fant ikke %s forespurt av %s. Vennligst se %s for mer informasjon.
nb[1]: Fant ikke %s forespurt av %s. Vennligst se %s for mer informasjon.

en: Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information. | Unable to find the %s you were searching for. Please see %s for more information.
nb[0]: Fant ikke %s du søkte etter. Vennligst se %s for mer informasjon.
nb[1]: Fant ikke %s du søkte etter. Vennligst se %s for mer informasjon.

en: Unable to find “%s”
nb: Fant ikke «%s»

en: Unable to get list of updates
nb: Kan ikke hente liste med oppdateringer

en: Unable to install %s
nb: Kan ikke installere %s

en: Unable to install %s as download failed
nb: Kan ikke installere %s fordi nedlastingen feilet

en: Unable to install %s as download failed from %s
nb: Kan ikke installere %s siden nedlasting fra %s feilet

en: Unable to install %s as not supported
nb: Kan ikke installere %s da den ikke er støttet

en: Unable to install %s as runtime %s not available
nb: Kan ikke installere %s fordi kjøretidsmiljø %s ikke er tilgjengelig

en: Unable to install %s: AC power is required
nb: Kan ikke installere %s: Strømtilkobling kreves

en: Unable to install %s: The battery level is too low
nb: Kan ikke installere %s: Batterinivået er for lavt

en: Unable to install %s: authentication was invalid
nb: Kan ikke installere %s: ugyldig autentisering

en: Unable to install %s: authentication was required
nb: Kan ikke installere %s: autentisering var påkrevet

en: Unable to install %s: not enough disk space
nb: Kan ikke installere %s: ikke nok diskplass

en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
nb: Kan ikke installere %s: du har ikke rettigheter til å installere programvare

en: Unable to install updates
nb: Kan ikke installere oppdateringer

en: Unable to install updates as download failed
nb: Kan ikke installere oppdateringer fordi nedlastingen feilet

en: Unable to install updates from %s as download failed
nb: Kan ikke installere oppdateringer fra %s fordi nedlastingen feilet

en: Unable to install updates: AC power is required
nb: Kan ikke installere oppdateringer: Strømtilkobling kreves

en: Unable to install updates: The battery level is too low
nb: Kan ikke installere oppdateringer: Batterinivået er for lavt

en: Unable to install updates: authentication was invalid
nb: Kan ikke installere oppdateringer: ugyldig autentisering

en: Unable to install updates: authentication was required
nb: Kan ikke installere oppdateringer: autentisering var påkrevet

en: Unable to install updates: not enough disk space
nb: Kan ikke installere oppdateringer: ikke nok diskplass

en: Unable to install updates: you do not have permission to update software
nb: Kan ikke oppdatere oppdateringer: du har ikke rettigheter til å oppdatere programvare

en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
nb: Kan ikke installere: Tilgang til internett kreves men var ikke tilgjengelig

en: Unable to install: the application has an invalid format
nb: Kan ikke installere: programmet har ugyldig format

en: Unable to launch %s: %s is not installed
nb: Kan ikke starte %s: %s er ikke installert

en: Unable to remove %s
nb: Kan ikke fjerne %s

en: Unable to remove %s: AC power is required
nb: Kan ikke fjerne %s: strømtilkobling er påkrevet

en: Unable to remove %s: The battery level is too low
nb: Kan ikke fjerne %s: Batterinivået er for lavt

en: Unable to remove %s: authentication was invalid
nb: Kan ikke fjerne %s: autentiseringen var ugyldig

en: Unable to remove %s: authentication was required
nb: Kan ikke fjerne %s: autentisering var påkrevet

en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
nb: Kan ikke fjerne %s: du har ikke rettigheter til å fjerne programvare

en: Unable to update %s
nb: Kan ikke oppdatere %s

en: Unable to update %s as download failed
nb: Kan ikke oppdatere %s siden nedlasting feilet

en: Unable to update %s from %s as download failed
nb: Kan ikke oppdatere %s fra %s siden nedlasting feilet

en: Unable to update %s: AC power is required
nb: Kan ikke oppdatere %s: strømtilkobling er påkrevet

en: Unable to update %s: The battery level is too low
nb: Kan ikke oppdatere %s: Batterinivået er for lavt

en: Unable to update %s: authentication was invalid
nb: Kan ikke oppdatere %s: autentiseringen var ugyldig

en: Unable to update %s: authentication was required
nb: Kan ikke oppdatere %s: autentisering var påkrevet

en: Unable to update %s: not enough disk space
nb: Kan ikke oppdatere %s: ikke nok diskplass

en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
nb: Kan ikke oppdatere %s: du har ikke rettigheter til å oppdatere programvare

en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
nb: Kan ikke oppdatere: Tilgang til internett var påkrevet men var ikke tilgjengelig

en: Unable to upgrade to %s
nb: Kan ikke oppgradere til %s

en: Unable to upgrade to %s as download failed
nb: Kan ikke oppgradere til %s siden nedlasting feilet

en: Unable to upgrade to %s from %s
nb: Kan ikke oppgradere til %s fra %s

en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
nb: Kan ikke oppgradere til %s: strømtilkobling er påkrevet

en: Unable to upgrade to %s: The battery level is too low
nb: Kan ikke oppgradere til %s: Batterinivået er for lavt

en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
nb: Kan ikke oppgradere til %s: autentiseringen var ugyldig

en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
nb: Kan ikke oppgradere til %s: autentisering var påkrevet

en: Unable to upgrade to %s: internet access was required but wasn’t available
nb: Kan ikke oppgradere til %s: nødvendig tilgang til internett var ikke tilgjengelig

en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
nb: Kan ikke oppgradere til %s: ikke nok diskplass

en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
nb: Kan ikke oppgradere til %s: du har ikke rettigheter til å oppgradere

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Uninstalling
nb: Avinstallerer

en: Unsafe
nb: Utrygg

en: Update
nb: Oppdater

en: Update All
nb: Oppdater alle

en: Update Preferences
nb: Oppdater brukervalg

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Updates page
nb: Side med oppdateringer

en: Updates panel
nb: Panel med oppdateringer

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
nb: Oppdateringer;Oppgrader;Kilder;Repo;Brukervalg;Installer;Avinstaller;Program;Programvare;App;Butikk;

en: Upgrade for the latest features, performance and stability improvements.
nb: Oppgrader ditt Fedora system med de siste funksjonene og forbedringene for ytelse og stabilitet.

en: Upgrade to continue receiving security updates.
nb: Oppgrader for å få nye sikkerhetsoppdateringer.

en: Uses an old, insecure display system
nb: Bruker et gammelt og usikkert skjermsystem

en: Version
nb: Versjon

en: Version %s
nb: Versjon %s

en: Version History
nb: Versjonshistorikk

en: Violence Depicting Bloodshed
nb: Vold som viser blod

en: Was this review useful to you?
nb: Var denne tilbakemeldingen nyttig for deg?

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Welcome to %s %s!
nb: Velkommen til %s %s!

en: Welcome to Software
nb: Velkommen til programvare

en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
nb: Beklager, installering av oppdateringen feilet. Vennligst vent på en ny oppdatering og prøv igjen. Ta kontakt med programvareleverandøren hvis problemet vedvarer.

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
nb: Hva mener du om programmet? Prøv å begrunne dine syn.

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
nb: Hvorvidt oppdateringer skal lastes ned automatisk på en betalt tilkobling

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
nb: Hvorvidt oppdateringer og oppgraderinger skal håndteres i GNOME programvare

en: Work
nb: Arbeid

en: Works on desktops and laptops
nb: Fungerer på skrivebord- og bærebare maskiner

en: Works on phones, tablets and desktops
nb: Fungerer på telefoner, nettbrett og skrivebords-maskiner

en: Yes
nb: Ja

en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
nb: Du kan rapportere tilbakemeldinger hvis de inneholder støtende, uforskammede eller diskriminerende oppførsel.

en: You need internet access to write a review
nb: Du må ha tilgang til internett for å skrive en tilbakemelding

en: You need to specify exactly one filename
nb: Du må oppgi eksakt ett filnavn

en: _Accept
nb: _Aksepter

en: _Browse Software
nb: _Bla gjennom programvare

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Check Anyway
nb: _Sjekk likevel

en: _Continue
nb: _Fortsett

en: _Donate
nb: _Doner

en: _Download
nb: Last ne_d

en: _Install
nb: _Installer

en: _Install…
nb: _Installer …

en: _Login
nb: _Logg inn

en: _Network Settings
nb: Innstillinger for _nettverk

en: _Password
nb: _Passord

en: _Post
nb: _Legg inn

en: _Show More
nb: Vi_s mer

en: _Software Repositories
nb: _Programvarekilder

en: _Uninstall
nb: _Avinstaller

en: _Update
nb: _Oppdater

en: _Update Preferences
nb: Br_ukervalg for oppdatering

en: _User
nb: Br_uker

en: _Write a Review
nb: S_kriv en tilbakemelding

[ctx: app review]
en: Review
nb: Gi tilbakemelding

en: on the website
nb: på nettstedet

en: the documentation
nb: dokumentasjon

en: the operating system
nb: operativsystemet

[ctx: updates]
en: Review
nb: Se gjennom

en: user
nb: bruker

en: “%s”
nb: «%s»
