nautilus 4.3 - en to nb translation catalogue (1037 entries)

en:  (another copy)
nb:  (ny kopi)

en:  (copy)
nb:  (kopi)

en: %'d / %'d — %s left | %'d / %'d — %s left
nb[0]: %'d / %'d – %s gjenstår
nb[1]: %'d / %'d – %s gjenstår

en: %'d / %'d — %s left (%s/sec) | %'d / %'d — %s left (%s/sec)
nb[0]: %'d / %'d – %s gjenstår (%s/sek)
nb[1]: %'d / %'d – %s gjenstår (%s/sek)

en: %'d file operation active | %'d file operations active
nb[0]: %'d aktiv filoperasjon
nb[1]: %'d aktive filoperasjoner

en: %'d folder selected | %'d folders selected
nb[0]: %'d mappe valgt
nb[1]: %'d mapper valgt

en: %'d hour | %'d hours
nb[0]: %'d time
nb[1]: %'d timer

en: %'d item selected | %'d items selected
nb[0]: %'d oppføring valgt
nb[1]: %'d oppføringer valgt

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
nb[0]: %'d oppføring, med størrelse %s
nb[1]: %'d oppføringer, med størrelse %s

en: %'d minute | %'d minutes
nb[0]: %'d minutt
nb[1]: %'d minutter

en: %'d other item selected | %'d other items selected
nb[0]: %'d annen oppføring valgt
nb[1]: %'d andre oppføringer valgt

en: %'d second | %'d seconds
nb[0]: %'d sekund
nb[1]: %'d sekunder

en: %'dnd link to %s
nb: %'dre lenke til %s

en: %'drd link to %s
nb: %'ddje lenke til %s

en: %'dst link to %s
nb: %'dste lenke til %s

en: %'dth link to %s
nb: %'dde lenke til %s

en: %'u file | %'u files
nb[0]: %'u fil
nb[1]: %'u filer

en: %'u folder | %'u folders
nb[0]: %'u mappe
nb[1]: %'u mapper

en: %'u item | %'u items
nb[0]: %'u oppføring
nb[1]: %'u oppføringer

en: %-e %b
nb: %-e. %b.

en: %-e %b %H:%M
nb: %-e. %b. %H:%M

en: %-e %b %Y
nb: %-e. %b. %Y

en: %-e %b %Y %H:%M
nb: %-e. %b. %Y %H:%M

en: %-e %b %Y %l:%M %p
nb: %-e. %b. %Y %l:%M %p

en: %-e %b %l:%M %p
nb: %-e. %b. %l:%M %p

en: %0.2f frame per second | %0.2f frames per second
nb[0]: %0.2f bilde per sekund
nb[1]: %0.2f bilder per sekund

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d file deleted | %d files deleted
nb[0]: %d fil slettet
nb[1]: %d filer slettet

en: %d file unstarred | %d files unstarred
nb[0]: fjernet favorittmerking fra %d fil
nb[1]: fjernet favorittmerking fra %d filer

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d pixel | %d pixels
nb[0]: %d piksel
nb[1]: %d piksler

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %s (%'dnd copy)%s
nb: %s (%'ddre kopi)%s

en: %s (%'drd copy)%s
nb: %s (%'ddje kopi)%s

en: %s (%'dst copy)%s
nb: %s (%'dste kopi)%s

en: %s (%'dth copy)%s
nb: %s (%'dde kopi)%s

en: %s (You)
nb: %s (Du)

en: %s (another copy)%s
nb: %s (ny kopi)%s

en: %s (copy)%s
nb: %s (kopi)%s

en: %s / %s available | %s / %s available
nb[0]: %s / %s tilgjengelig
nb[1]: %s / %s tilgjengelig

en: %s / %s — %s left (%s/sec) | %s / %s — %s left (%s/sec)
nb[0]: %s / %s – %s gjenstår (%s/sek)
nb[1]: %s / %s – %s gjenstår (%s/sek)

en: %s Filesystem
nb: %s filsystem

en: %s Free
nb: %s ledig

en: %s already exists in the bookmarks list
nb: %s eksisterer allerede i bokmerkelisten

en: %s does not exist in the bookmarks list
nb: %s eksisterer ikke i bokmerkelisten

en: %s more space is required to copy to the destination.
nb: %s mer plass kreves for å kopiere til målet.

en: (%d file/sec) | (%d files/sec)
nb[0]: (%d fil/sek)
nb[1]: (%d filer/sek)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
nb[0]: (med %'d oppføring)
nb[1]: (med %'d oppføringer)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
nb[0]: (med totalt %'d oppføring)
nb[1]: (med totalt %'d oppføringer)

en: (some contents unreadable)
nb: (noe innhold ikke lesbart)

en: --check cannot be used with other options.
nb: --check kan ikke brukes med samtidig med andre valg.

en: --quit cannot be used with URIs.
nb: --quit kan ikke brukes med adresser.

en: --select must be used with at least an URI.
nb: --selevt må brukes med minst én adresse.

en: 0 seconds
nb: 0 sekunder

en: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME help for templates">Learn more…</a>
nb: <a href="help:gnome-help/files-templates" title="GNOME hjelp for maler">Lær mer …</a>

en: ? items
nb: ? oppføringer

en: A file cannot be called “..”.
nb: En fil kan ikke kalles «..».

en: A file cannot be called “.”.
nb: En fil kan ikke kalles «.».

en: A file with that name already exists.
nb: En fil med dette navnet eksisterer allerede.

en: A folder cannot be called “..”.
nb: En mappe kan ikke kalles «..».

en: A folder cannot be called “.”.
nb: En mappe kan ikke kalles «.».

en: A folder with that name already exists.
nb: En mappe med dette navnet eksisterer allerede.

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en mappe med samme navn i «%s».

en: A list of captions below an icon in the icon view. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: “size”, “type”, “date_modified”, “owner”, “group”, “permissions”, and “mime_type”.
nb: En liste med bildetekst under ikoner i ikonvisning og på skrivebordet. Antall bildetekster som vises er avhengig av zoom-nivå. Mulige verdier er: «size», «type», «date_modified», «owner», «group», «permissions» og «mime_type».

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en nyere fil med samme navn i «%s».

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en nyere mappe med samme navn i «%s».

en: Access
nb: Tilgang

en: Access and organize files
nb: Utforsk og organiser filer

en: Access files
nb: Utforsk filer

en: Access-only
nb: Kun tilgang

en: Accessed
nb: Åpnet

en: Action to Open Items
nb: Handling for å åpne oppføringer

en: Add
nb: Legg til

en: Add a new bookmark
nb: Legg til et nytt bokmerke

en: Add information to be displayed beneath file and folder names. More information will appear when zooming closer.
nb: Legg til informasjon som skal vises under fil og mappenavn. Mer informasjon vises etter hvert som du zoomer inn.

en: Add to _Bookmarks
nb: Legg til i _bokmerker

en: Administrator Root
nb: Administrators rot

en: Album Name
nb: Navn på album

en: Album name
nb: Navn på album

en: All file operations have been completed
nb: Alle filoperasjoner er fullført

en: All files
nb: Alle filer

en: All folders
nb: Alle mapper

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
nb: Alt som ligger i papirkurven slettes for godt.

en: All locations
nb: Alle plasseringer

en: Always open a new window for browsing specified URIs
nb: Åpne alltid et nytt vindu for eksplisitt angitte adresser

en: Always use for this file type
nb: Bruk alltid for denne filtypen

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
nb: Alltid bruk adressefeltet i stedet for stilinjen

en: An archive cannot be called “..”.
nb: Et arkiv kan ikke kalles «..».

en: An archive cannot be called “.”.
nb: Et arkiv kan ikke kalles «.».

en: An invalid drag type was used.
nb: En ugyldig type ble brukt for draoperasjon.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en eldre fil med samme navn i «%s».

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en eldre mappe med samme navn i «%s».

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en annen fil med samme navn i «%s».

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
nb: Det finnes allerede en annen mappe med samme navn i «%s».

en: Another link to %s
nb: En annen lenke til %s

en: Any time
nb: Når som helst

en: Anything
nb: Hva som helst

en: Aperture Value
nb: Blenderverdi

en: Apply this action to all files and folders
nb: Bruk denne handlingen på alle filer og mapper

en: Archive
nb: Arkiv

en: Archive name
nb: Navn på arkiv

en: Archive name is too long.
nb: Navnet på arkivet er for langt.

en: Archive names cannot contain “/”.
nb: Arkivnavn kan ikke inneholde «/».

en: Archives with “.” at the beginning of their name are hidden.
nb: Arkiver med «.» i starten av navnet er skjulte.

en: Are you sure you want to open all files?
nb: Er du sikker på at du vil åpne alle filer?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgt oppføring fra papirkurven permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgte oppføringer fra papirkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgt oppføring permanent?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %'d valgte oppføringer permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s” from the trash?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%s» fra papirkurven permanent?

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%s» permanent?

en: Artist Name
nb: Navn på artist

en: Artist name
nb: Navn på artist

en: Audio
nb: Lyd-CD

en: Audio Bit Rate
nb: Bitrate for lyd:

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: Audio Codec
nb: Lydkodek

en: Audio DVD
nb: Lyd-DVD

en: Audio Properties
nb: Egenskaper for lyd

en: Audio and Video Properties
nb: Egenskaper for lyd og video

en: Audio/Video Properties
nb: Egenskaper for lyd/video

en: Automatic Numbering Order
nb: Automatisk nummereringsrekkefølge

en: Automatic Numbers
nb: Automatisk nummerering

en: Available Protocols
nb: Tilgjengelige protokoller

en: Back
nb: Tilbake

en: Batch rename %d file | Batch rename %d files
nb[0]: Kjør jobb å endre navn på %d fil
nb[1]: Kjør jobb for å endre navn på %d filer

en: Binary
nb: Binærfil

en: C_hange
nb: E_ndre

en: C_ompress…
nb: K_omprimer …

en: Calendar
nb: Kalender

en: Camera Brand
nb: Merke for kamera

en: Camera Model
nb: Kameramodell

en: Camera model
nb: Kameramodell

en: Cance_l
nb: A_vbryt

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel Group Change?
nb: Vil du avbryte endring av gruppetilhørighet?

en: Cancel Owner Change?
nb: Vil du avbryte endring av eier?

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Change Permissions for Enclosed Files
nb: Endre tillatelser for underliggende filer

en: Change Permissions for Enclosed Files…
nb: Endre tillatelser for vedlagte filer …

en: Channels
nb: Kanaler

en: Choose an application to open <b>%s</b>.
nb: Velg en applikasjon som skal åpne <b>%s</b>.

en: Choose an application to open the selected files.
nb: Velg en applikasjon for å åpne valgte filer.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
nb: Velg rekkefølgen for informasjonen som skal vises i denne mappen

en: Clear entry
nb: Tøm oppføring

en: Clear the currently selected date
nb: Fjern valgt dato

en: Close current view
nb: Lukk aktiv visning

en: Column order in list view
nb: Rekkefølge for kolonner i listevisning

en: Columns visible in list view
nb: Kolonner synlig i listevisning

en: Comment
nb: Kommentar

en: Compatible with all operating systems.
nb: Kompatibel med alle operativsystemer

en: Compress %d file | Compress %d files
nb[0]: Komprimer %d fil
nb[1]: Komprimer %d filer

en: Compress “%s”
nb: Komprimer «%s»

en: Compressed %'d file into “%s” | Compressed %'d files into “%s”
nb[0]: Komprimerte %'d fil til «%s»
nb[1]: Komprimerte %'d filer til «%s»

en: Compressed “%s” into “%s”
nb: Komprimerte «%s» til «%s»

en: Compressing %'d file into “%s” | Compressing %'d files into “%s”
nb[0]: Komprimerer %'d fil til «%s»
nb[1]: Komprimerer %'d filer til «%s»

en: Compressing Files
nb: Komprimerer filer

en: Compressing “%s” into “%s”
nb: Komprimerer «%s» til «%s»

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Con_nect
nb: K_oble til

en: Connect to _Server
nb: Koble til _tjener

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Container
nb: Konteiner

en: Contains digital photos
nb: Inneholder digitale bilder

en: Contains music
nb: Inneholder musikk

en: Contains music and photos
nb: Inneholder musikk og bilder

en: Contains photos and music
nb: Inneholder bilder og musikk

en: Contains software to install
nb: Inneholder programvare som kan installeres

en: Contains software to run
nb: Inneholder programvare som kan kjøres

en: Content View
nb: Innholdsvisning

en: Contents unreadable
nb: Innhold ikke lesbart

en: Contents:
nb: Innhold:

en: Coordinates
nb: Koordinater

en: Copied %'d file to “%s” | Copied %'d files to “%s”
nb[0]: Kopierte %'d fil til «%s»
nb[1]: Kopierer %'d filer til «%s»

en: Copied “%s” to “%s”
nb: Kopierte «%s» til «%s»

en: Copy %d item to “%s” | Copy %d items to “%s”
nb[0]: Kopier %d oppføring til «%s»
nb[1]: Kopier %d oppføringer til «%s»

en: Copy _Anyway
nb: Kopier _likevel

en: Copy to…
nb: Kopier til …

en: Copy “%s” to “%s”
nb: Kopier «%s» til «%s»

en: Copying %'d file to “%s” | Copying %'d files to “%s”
nb[0]: Kopierer %'d fil til «%s»
nb[1]: Kopierer %'d filer til «%s»

en: Copying Files
nb: Kopierer filer

en: Copying “%s” to “%s”
nb: Kopierer «%s» til «%s»

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Could Not Display “%s”
nb: Klarte ikke å vise «%s»

en: Could not determine original location of “%s”
nb: Fant ikke opprinnelig plassering for «%s»

en: Could not paste files
nb: Klarte ikke å lime inn filer

en: Could not remove the already existing file with the same name in %s.
nb: Klarte ikke å fjerne eksisterende fil med samme navn i %s.

en: Could not remove the source folder.
nb: Klarte ikke å fjerne kildemappen.

en: Could not set as default
nb: Klarte ikke å sette denne som forvalg

en: Count Number of Files in Folders
nb: Tell antall filer i mapper

en: Create
nb: Lag

en: Create Compressed Archive
nb: Lag komprimert arkiv

en: Create _Link
nb: _Lag lenke

en: Create a new folder “%s”
nb: Lag en ny mappe «%s»

en: Create an empty file “%s”
nb: Lag en tom fil «%s»

en: Create and delete files
nb: Opprett og slett filer

en: Create link to “%s”
nb: Lag lenke til «%s»

en: Create links to %d item | Create links to %d items
nb[0]: Lag lenke til %d oppføring
nb[1]: Lag lenker til %d oppføringer

en: Create new file “%s” from template
nb: Lag en ny fil «%s» fra mal

en: Created
nb: Laget

en: Created On
nb: Laget

en: Creating Properties window.
nb: Oppretter egenskaper-vindu.

en: Creating links in “%s”
nb: Oppretter lenker i «%s»

en: Creation Date
nb: Dato for opprettelse

en: Creation date
nb: Dato for opprettelse

en: Creator
nb: Opprettet av

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Current Folder Menu
nb: Aktiv mappemeny

en: Currently installed plugins:
nb: Installerte tillegg:

en: Date when file was moved to the Trash
nb: Når filen ble lagt i papirkurven

en: Default folder viewer
nb: Forvalgt mappevisning

en: Default format for compressing files
nb: Forvalgt format for komprimering av filer

en: Default icon view zoom level
nb: Forvalgt zoom-nivå for ikonvisning

en: Default list view zoom level
nb: Forvalgt zoom-nivå for listevisning

en: Default sort order
nb: Forvalgt søkerekkefølge

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
nb[0]: Slett %d kopiert oppføring
nb[1]: Slett %d kopierte oppføringer

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
nb[0]: Slett %d duplisert oppføring
nb[1]: Slett %d dupliserte oppføringer

en: Delete %d extracted file | Delete %d extracted files
nb[0]: Slett %d utpakket fil
nb[1]: Slett %d utpakkede filer

en: Delete _All
nb: Slett _alle

en: Delete link to “%s”
nb: Slett lenke til «%s»

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
nb[0]: Slett lenke til %d oppføring
nb[1]: Slett lenker til %d oppføringer

en: Delete “%s”
nb: Slett «%s»

en: Deleted %'d file | Deleted %'d files
nb[0]: Slettet %'d fil
nb[1]: Sletter %'d filer

en: Deleted “%s”
nb: Slettet «%s»

en: Deleting %'d file | Deleting %'d files
nb[0]: Sletter %'d fil
nb[1]: Sletter %'d filer

en: Deleting Files
nb: Sletter filer

en: Deleting “%s”
nb: Sletter «%s»

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Detailed Type
nb: Detaljert type

en: Details:
nb: Detaljer:

en: Details: %s
nb: Detaljer: %s

en: Details: The proxy has not been created.
nb: Detaljer: Mellomtjener ble ikke opprettet.

en: Detected as “%s”
nb: Gjenkjent som «%s»

en: Dimensions
nb: Størrelser

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: Do _not Empty Trash
nb: Ikke tø_m papirkurv

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
nb: Vil du tømme papirkurven før enheten blir avmontert?

en: Document
nb: Dokument

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Don’t have permission to access the requested location.
nb: Du har ikke tilgang til forespurt plassering.

en: Double click
nb: Dobbeltklikk

en: Drag and drop is not supported.
nb: Dra-og-slipp er ikke støttet.

en: Dropped Text.txt
nb: Sluppet tekst.txt

en: Duplicate %d item in “%s” | Duplicate %d items in “%s”
nb[0]: Dupliser %d oppføring i «%s»
nb[1]: Dupliserer %d oppføringer i «%s»

en: Duplicate “%s” in “%s”
nb: Dupliser %s i «%s»

en: Duplicated %'d file in “%s” | Duplicated %'d files in “%s”
nb[0]: Dupliserte %'d fil i «%s»
nb[1]: Dupliserer %'d filer i «%s»

en: Duplicated “%s”
nb: Dupliserte «%s»

en: Duplicating %'d file in “%s” | Duplicating %'d files in “%s”
nb[0]: Dupliserer %'d fil i «%s»
nb[1]: Dupliserer %'d filer i «%s»

en: Duplicating “%s”
nb: Dupliserer «%s»

en: Duration
nb: Varighet

en: E
nb: Ø

en: E_xtract to…
nb: Pak_k ut til …

en: Eject
nb: Løs ut

en: Email…
nb: E-post …

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurv

en: Empty _Trash
nb: _Tøm papirkurv

en: Empty all items from Trash?
nb: Vil du slette alt som ligger i papirkurven?

en: Empty folder
nb: Tom mappe

en: Emptying Trash
nb: Tømmer papirkurv

en: Enter Location
nb: Skriv inn plassering

en: Enter a password here.
nb: Skriv inn et passord her.

en: Enter password…
nb: Skriv inn passord …

en: Enter server address…
nb: Skriv inn tjeneradresse …

en: Episode Number
nb: Episode nummer

en: Episode number
nb: Episode nummer

en: Error compressing %'d file into “%s” | Error compressing %'d files into “%s”
nb[0]: Feil ved komprimering av %'d fil til «%s»
nb[1]: Feil ved komprimering av %'d filer til «%s»

en: Error compressing “%s” into “%s”
nb: Feil ved komprimering av «%s» til «%s»

en: Error extracting “%s”
nb: Feil under utpakking av «%s»

en: Error sending email.
nb: Feil ved utsendelse av e-post.

en: Error unlocking “%s”
nb: Feil ved opplåsing av «%s»

en: Error while compressing files.
nb: Feil under komprimering av filer.

en: Error while copying to “%s”.
nb: Feil under kopiering til «%s».

en: Error while copying “%s”.
nb: Feil under kopiering av «%s».

en: Error while copying.
nb: Feil under kopiering.

en: Error while creating directory %s.
nb: Feil under oppretting av mappe %s.

en: Error while creating file %s.
nb: Feil under oppretting av fil %s.

en: Error while creating link to %s.
nb: Feil under oppretting av lenke til %s.

en: Error while deleting.
nb: Feil under sletting.

en: Error while moving files to trash.
nb: Feil under flytting av filer til papirkurv.

en: Error while moving “%s”.
nb: Feil under flytting av «%s».

en: Error while moving.
nb: Feil under flytting.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
nb: Feil ved førsøk på å sette «%s» som forvalgt program: %s

en: Examples:
nb: Eksempler:

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
nb: Kjørbare filer i denne mappen vises i Skript-menyen.

en: Existing Text
nb: Eksisterende tekst

en: Exposure Program
nb: Lukkerprogram

en: Exposure Time
nb: Lukkertid

en: Extract
nb: Pakk ut

en: Extract %d file | Extract %d files
nb[0]: Pakk ut %d fil
nb[1]: Pakk ut %d filer

en: Extract to…
nb: Pakk ut til …

en: Extract “%s”
nb: Pakk ut «%s»

en: Extracted %'d file to “%s” | Extracted %'d files to “%s”
nb[0]: Pakket ut %'d fil til «%s»
nb[1]: Pakket ut %'d filer til «%s»

en: Extracted “%s” to “%s”
nb: Pakket ut «%s» til «%s»

en: Extracting Files
nb: Pakker ut filer

en: Extracting “%s”
nb: Pakker ut «%s»

en: Failed to load image information
nb: Klarte ikke å laste inn bildeinformasjon

en: File Access
nb: Filtilgang

en: File Name
nb: Filnavn

en: File Operations
nb: Filoperasjoner

en: File and Folder conflict
nb: Konflikt med fil og mappe

en: File conflict
nb: Filkonflikt

en: File name is too long.
nb: Filnavnet er for langt.

en: File names cannot contain “/”.
nb: Filnavn kan ikke inneholde «/».

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

en: Files
nb: Filer

en: Files in the folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen «%s» kan ikke kopieres, fordi du ikke har tilgang til å se dem.

en: Files in the folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
nb: Filer i mappen «%s» kan ikke håndteres, fordi du ikke har tilgang til å se dem.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
nb: Filer med «.» i starten av navnet er skjulte.

en: Files, also known as Nautilus, is the default file manager of the GNOME desktop. It provides a simple and integrated way of managing your files and browsing your file system.
nb: Filer, også kjent som Nautilus, er forvalgt filbehandler for GNOME-skrivebordet. Det gir deg en enkel og integrert måte å håndtere filer og filsystemet på.

en: Find and replace _text
nb: Finn og erstatt _tekst

en: First Created
nb: Først opprettet

en: First Modified
nb: Først endret

en: Flash Fired
nb: Blitz brukt

en: Focal Length
nb: Brennvidde

en: Folder
nb: Mappe

en: Folder Access
nb: Mappetilgang

en: Folder is Empty
nb: Mappen er tom

en: Folder name
nb: Mappenavn

en: Folder name is too long.
nb: Mappenavnet er for langt.

en: Folder names cannot contain “/”.
nb: Mappenavn kan ikke inneholde «/».

en: Folders
nb: Mapper

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
nb: Mapper med «.» i starten av navnet er skjulte.

en: Font
nb: Skrift

en: For bug testing only, the following command can be used:
nb: For feiltesting. Følgende kommando kan brukes:

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nb: Denne nøkkelen bestemmer hvilken av musens evt. «Frem»- og «Tilbake»-knapper som utløser «Tilbake»-kommandoen i et utforskervindu. Gyldige verdier er tall mellom 6 og 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
nb: Denne nøkkelen bestemmer hvilken av musens evt. «Frem»- og «Tilbake»-knapper som utløser «Frem»-kommandoen i et utforskervindu. Gyldige verdier er tall mellom 6 og 14.

en: For users with mice that have “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
nb: Denne nøkkelen bestemmer hvilken handling som utføres i Nautilus når brukere med mus som har «Frem»- og «Tilbake»-knapper trykker på disse.

en: Format
nb: Formater

en: Format…
nb: Formater …

en: Forward
nb: Fremover

en: Frame Rate
nb: Bildehastighet

en: Full Text
nb: Full tekst

en: Full text match
nb: Treff på hele teksten

en: General
nb: Generelt

en: Grid View
nb: Rutenettvisning

en: Grid View Captions
nb: Sammendrag for rutenettvisning

en: Group
nb: Gruppe

en: Height
nb: Høyde

en: Home
nb: Hjem

en: ISO Speed Rating
nb: ISO hastighet

en: Icon Size
nb: Størrelse på ikon

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
nb: Nye vinduer har adressefeltet synlig hvis verdien er «true».

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
nb: Hvis nøkkelen settes til «true», bruker Nautilus leservinduer alltid et tekstfelt som adressefelt i stedet for stilinjen.

en: If this is set to true, when performing a drag and drop operation the hovered folder will open automatically after a timeout.
nb: Hvis verdien er «true», vil en mappe man står over åpnes automatisk etter en tid ved dra-og-slipp operasjoner.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. I.e., if sorted by name, then instead of sorting the files from “a” to “z”, they will be sorted from “z” to “a”; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
nb: Filer i nye vinduer sorteres i omvendt rekkefølge hvis verdien er «true». For eksempel, hvis man sorterer på navn, sorteres filene fra «å» til «a» i stedet for «a» til «å». Hvis man sorterer på størrelse, sorteres filer i synkende rekkefølge i stedet for stigende.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
nb: Hvis du sletter en oppføring, blir den borte for godt.

en: If you don’t trust this location or aren’t sure, press Cancel.
nb: Trykk Avbryt hvis du ikke stoler på denne plasseringen, eller hvis du er usikker.

en: Illustration
nb: Illustrasjon

en: Image
nb: Bilde

en: Image Properties
nb: Egenskaper for bilde

en: Image Type
nb: Bildetype

en: Images over this size (in megabytes) won’t be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
nb: Bilder som (i megabyte) er større enn dette får ikke miniatyrer. Formålet med denne innstillingen er å unngå å lage miniatyrer av store bilder som kan ta lang tid å laste inn eller bruke mye minne.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
nb: Papirkurven må tømmes for å få tilbake ledig plass på dette volumet. Alt som ligger i papirkurven slettes permanent.

en: Initial size of the window
nb: Initiell størrelse på vinduet

en: Items in Trash older than %d day are automatically deleted | Items in Trash older than %d days are automatically deleted
nb[0]: Oppføringer i papirkurven som er eldre enn %d dag slettes automatisk
nb[1]: Oppføringer i papirkurven som er eldre enn %d dager slettes automatisk

en: Items in Trash older than 1 hour are automatically deleted
nb: Oppføringer i papirkurven som er eldre enn 1 time slettes automatisk

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Last Created
nb: Sist opprettet

en: Last Modified
nb: Sist endret

en: Last _Modified
nb: Sist e_ndret

en: Last _Trashed
nb: Sist lagt i _papirkurven

en: Last _modified
nb: Sist e_ndret

en: Last _used
nb: Sist br_ukt

en: Last modified:
nb: Sist endret:

en: Last month | %d months ago
nb[0]: Forrige måned
nb[1]: %d måneder siden

en: Last week | %d weeks ago
nb[0]: Forrige uke
nb[1]: %d uker siden

en: Last year | %d years ago
nb[0]: I fjor
nb[1]: %d år siden

en: Link
nb: Lenke

en: Link (broken)
nb: Lenke (ødelagt)

en: Link Target
nb: Mål for lenke

en: Link to %s
nb: Lenke til %s

en: List View
nb: Listevisning

en: List files only
nb: Vis kun filer

en: List of common local and remote mountpoints.
nb: Liste med vanlige lokale og eksterne monteringspunkt.

en: List of common shortcuts, mountpoints, and bookmarks.
nb: Liste med vanlige snarveier, monteringspunkt og bokmerker.

en: List of possible captions on icons
nb: Liste med mulig bildetekst for ikoner

en: Loading…
nb: Laster …

en: Location
nb: Plassering

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
nb[0]: Oppretter lenke til %'d fil
nb[1]: Oppretter lenker til %'d filer

en: Manually enter a location
nb: Skriv inn plassering manuelt

en: Markup
nb: Merking

en: Maximum image size for thumbnailing
nb: Maksimal miniatyrbildestørrelse

en: Merge
nb: Flett

en: Merge Folder
nb: Flett mappe

en: Merge _All
nb: Flett _alle

en: Merge folder “%s”?
nb: Vil du flette mappen «%s»?

en: Merge with
nb: Flett med

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
nb: Ved fletting blir du - hvis aktuelt - bedt om å bekrefte at filer du kopierer skal erstatte filer i målmappen med samme navn.

en: Metering Mode
nb: Målingsmodus

en: Mo_ve to Trash
nb: Fl_ytt til papirkurv

en: Modified
nb: Endret

en: Modified — Time
nb: Endret – Tid

en: Mount and open “%s”
nb: Monter og åpne «%s»

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
nb: Musknapp som aktiverer «Tilbake»-knappen i nettleservinduet

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
nb: Musknapp som aktiverer «Fremover»-knappen i nettleservinduet

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
nb[0]: Flytt %d oppføring tilbake til papirkurv
nb[1]: Flytt %d oppføringer tilbake til papirkurv

en: Move %d item back to “%s” | Move %d items back to “%s”
nb[0]: Flytt %d oppføring tilbake til «%s»
nb[1]: Flytt %d oppføringer tilbake til «%s»

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
nb[0]: Flytt %d oppføring til papirkurv
nb[1]: Flytt %d oppføringer til papirkurv

en: Move %d item to “%s” | Move %d items to “%s”
nb[0]: Flytt %d oppføring til «%s»
nb[1]: Flytt %d oppføringer til «%s»

en: Move Tab _Left
nb: F_lytt fane til venstre

en: Move Tab _Right
nb: Flytt fane til høy_re

en: Move to…
nb: Flytt til …

en: Move “%s” back to trash
nb: Flytt «%s» tilbake til papirkurv

en: Move “%s” back to “%s”
nb: Flytt «%s» tilbake til «%s»

en: Move “%s” to trash
nb: Flytt «%s» til papirkurv

en: Move “%s” to “%s”
nb: Flytt «%s» til «%s»

en: Moved %'d file to “%s” | Moved %'d files to “%s”
nb[0]: Flyttet %'d fil til «%s»
nb[1]: Flytter %'d filer til «%s»

en: Moved “%s” to “%s”
nb: Flyttet «%s» til «%s»

en: Moving %'d file to “%s” | Moving %'d files to “%s”
nb[0]: Flytter %'d fil til «%s»
nb[1]: Flytter %'d filer til «%s»

en: Moving Files
nb: Flytter filer

en: Moving “%s” to “%s”
nb: Flytter «%s» til «%s»

en: Multiple
nb: Flere

en: Music
nb: Musikk

en: Name
nb: Navn

en: Name cannot be empty.
nb: Navnet kan ikke være tomt.

en: Name cannot contain “/”.
nb: Filnavn kan ikke inneholde «/».

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
nb: Nautilus 3.6 bruker ikke denne mappen lenger, og prøvde å flytte oppsettet til ~/.local/share/nautilus

en: Nautilus supports all the basic functions of a file manager and more. It can search and manage your files and folders, both locally and on a network, read and write data to and from removable media, run scripts, and launch applications. It has three views: Icon Grid, Icon List, and Tree List. Its functions can be extended with plugins and scripts.
nb: Nautilus støtter alle grunnleggende funksjoner i en filbehandler og mer. Den kan finne og håndtere filer og mapper, både lokalt og på nettverket, lese og skrive data fra eksterne medier samt kjøre skript og starte programmer. Den har tre visninger: Ikonrutenett, ikonliste og treliste. Funksjonaliteten kan utvides med tillegg og skript.

en: Networks
nb: Nettverk

en: Never
nb: Aldri

en: New Filename
nb: Nytt filnavn

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
nb[0]: Ny mappe med utvalg (%'d oppføring)
nb[1]: Ny mappe med utvalg (%'d oppføringer)

en: New Tab
nb: Ny fane

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: New _Document
nb: Nytt _dokument

en: New _Folder…
nb: Ny _mappe …

en: New bookmark
nb: Nytt bokmerke

en: New tab
nb: Ny fane

en: No Recent Files
nb: Ingen nylig brukte filer

en: No Recent Servers
nb: Ingen nylig brukte tjenere

en: No Results Found
nb: Fant ingen resultater

en: No Starred Files
nb: Ingen stjernemerkede filer

en: No network locations found
nb: Fant ingen nettverkslokasjoner

en: No plugins currently installed.
nb: Ingen tillegg installert.

en: None
nb: Ingen

en: Not allowed to set group
nb: Ingen tilgang til å tilordne gruppe

en: Not allowed to set owner
nb: Du har ikke tilgang til å velge eier

en: Not allowed to set permissions
nb: Du har ikke tilgang til å endre tillatelser

en: Not enough free space to extract %s
nb: Ikke nok ledig plass til å pakke ut %s

en: On This Computer
nb: På denne datamaskinen

en: On this computer only
nb: Kun på denne datamaskinen

en: Only searching the current folder
nb: Søker kun i aktiv mappe

en: Oops! Something went wrong.
nb: Oops! Noe gikk galt.

en: Oops! There was a problem running this software.
nb: Oops! Det oppsto et problem med å kjøre dette programmet.

en: Open
nb: Åpne

en: Open %s
nb: Åpne %s

en: Open File
nb: Åpne fil

en: Open Folder
nb: Åpne mappe

en: Open In New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

en: Open In New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: Open Items
nb: Åpne oppføringer

en: Open With %s
nb: Åpne med %s

en: Open _With…
nb: Åpne _med …

en: Open in Consol_e
nb: Åpne i konsoll_et

en: Open in Disks
nb: Åpne med Disker

en: Open in New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: Open the contents of the file system
nb: Åpne innholdet i filsystemet

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne innholdet på skrivebordet i en mappe

en: Open the trash
nb: Åpne papirkurv

en: Open with:
nb: Åpne med:

en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

en: Opening %d item. | Opening %d items.
nb[0]: Åpner %d oppføring.
nb[1]: Åpner %d oppføringer.

en: Opening “%s”.
nb: Åpner «%s».

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: Optional Context Menu Actions
nb: Valgfrie handlinger for kontekstmenyer

en: Original File Name
nb: Navn på originalfil

en: Original Folder
nb: Opprinnelig mappe

en: Original Location
nb: Opprinnelig plassering

en: Original Name (Ascending)
nb: Opprinnelig navn (stigende)

en: Original Name (Descending)
nb: Opprinnelig navn (synkende)

en: Original file
nb: Originalfil

en: Original file name
nb: Navn på originalfil

en: Original folder
nb: Opprinnelig mappe

en: Original location of file before moved to the Trash
nb: Hvor filen lå før den ble flyttet til papirkurven

en: Other
nb: Andre

en: Other Locations
nb: Andre lokasjoner

en: Other Type…
nb: Annen type …

en: Others
nb: Andre

en: Owner
nb: Eier

en: P_roperties
nb: E_genskaper

en: Parent Folder
nb: Opphavsmappe

en: Parent folder
nb: Opphavsmappe

en: Password
nb: Passord

en: Password Required
nb: Du må oppgi passord

en: Password protected .zip, must be installed on Windows and Mac.
nb: Passordbeskyttede .zip arkiver må installeres på Windows og Mac.

en: Password-protected archives are not yet supported. This list contains applications that can open the archive.
nb: Passordbeskyttede arkiver støttes ikke ennå. Denne listen inneholder programmer som kan åpne arkivet.

en: Paste as _Link
nb: _Lim inn som lenke

en: Pattern
nb: Mønster

en: Perform a quick set of self-check tests.
nb: Utfør et raskt sett med selvsjekk-tester.

en: Performance
nb: Ytelse

en: Permissions
nb: Tillatelser

en: Permissions do not allow pasting files in this directory
nb: Rettiheter tillater ikke å lime inn filer i denne katalogen

en: Photo CD
nb: Photo-CD

en: Picture
nb: Bilde

en: Picture CD
nb: Bilde-CD

en: Please drop just one image to set a custom icon.
nb: Slipp kun ett bilde for å sette et egendefinert ikon.

en: Please rename the symbolic link or press the skip button.
nb: Vennligst endre navn på den symbolske lenken eller velg hopp over.

en: Possible values are “single” to launch files on a single click, or “double” to launch them on a double click.
nb: Mulige verdier er «single» for å starte filer ved enkeltklikk eller «double» for å starte dem med dobbeltklikk.

en: Prefix
nb: Prefiks

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Preparing to compress %'d file | Preparing to compress %'d files
nb[0]: Forbereder komprimering av %'d fil
nb[1]: Forbereder komprimering av %'d filer

en: Preparing to copy %'d file (%s) | Preparing to copy %'d files (%s)
nb[0]: Forbereder kopiering av %'d fil (%s)
nb[1]: Forbereder kopiering av %'d filer (%s)

en: Preparing to delete %'d file (%s) | Preparing to delete %'d files (%s)
nb[0]: Forbereder sletting av %'d fil (%s)
nb[1]: Forbereder sletting av %'d filer (%s)

en: Preparing to extract
nb: Forbereder utpakking

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer

en: Preparing to move %'d file (%s) | Preparing to move %'d files (%s)
nb[0]: Forbereder flytting av %'d fil (%s)
nb[1]: Forbereder flytting av %'d filer (%s)

en: Preparing to move to “%s”
nb: Forbereder flytting til «%s»

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
nb[0]: Forbereder kasting av %'d fil
nb[1]: Forbereder kasting av %'d filer

en: Presentation
nb: Presentasjon

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Put files in this folder to use them as templates for new documents.
nb: Plasser filer i denne mappen for å bruke dem som maler for nye dokumenter.

en: Quit Nautilus.
nb: Avslutt Nautilus.

en: R_eload
nb: L_ast på nytt

en: Rating
nb: Poeng

en: Re_name
nb: E_ndre navn

en: Re_place
nb: Ers_tatt

en: Read and write
nb: Skriv og les

en: Read-only
nb: Skrivebeskyttet

en: Read/write, no access
nb: Les/skriv, ingen tilgang

en: Recency
nb: Tidspunkt

en: Recent
nb: Nylig

en: Recent Servers
nb: Nylig brukte tjenere

en: Recent files
nb: Nylig brukte filer

en: Redo
nb: Gjør om

en: Redo last undone action
nb: Gjør om angret handling

en: Relevance
nb: Relevans

en: Relevance rank for search
nb: Relevanseplassering for søk

en: Remote location — only searching the current folder
nb: Ekstern lokasjon – søker kun i aktiv mappe

en: Rena_me…
nb: E_ndre navn …

en: Rename %d File | Rename %d Files
nb[0]: Endre navn på %d fil
nb[1]: Endre navn på %d filer

en: Rename %d File and Folder | Rename %d Files and Folders
nb[0]: Endre navn på %d fil og mappe
nb[1]: Endre navn på %d filer og mapper

en: Rename %d Folder | Rename %d Folders
nb[0]: Endre navn på %d mappe
nb[1]: Endre navn på %d mapper

en: Rename File
nb: Endre navn på fil

en: Rename Folder
nb: Endre navn på mappe

en: Rename _using a template
nb: Endre navn ved bruk av _mal

en: Rename “%s” as “%s”
nb: Endre navn fra «%s» til «%s»

en: Renaming “%s” to “%s”.
nb: Endrer navn fra «%s» til «%s».

en: Replace With
nb: Erstatt med

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

en: Replace file “%s”?
nb: Vil du erstatte filen «%s»?

en: Replace folder “%s”?
nb: Vil du erstatte mappen «%s»?

en: Replace the current List Columns settings with the default settings
nb: Erstatt gjeldende oppsett for listekolonner med standardoppsett

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: Replacing it will overwrite its content.
nb: Hvis du erstatter den, blir innholdet overskrevet.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
nb: Hvis du erstatter den, fjernes alle filer i mappen.

en: Reset to De_fault
nb: Tilbakestill til sta_ndardverdi

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
nb[0]: Gjenopprett %d oppføring fra papirkurven
nb[1]: Gjenopprett %d oppføringer fra papirkurven

en: Restore group of “%s” to “%s”
nb: Gjenopprett gruppe for «%s» til «%s»

en: Restore original permissions of items enclosed in “%s”
nb: Gjenopprett opprinnelige tillatelser på oppføringene som ligger i «%s»

en: Restore original permissions of “%s”
nb: Gjenopprett opprinnelige tillatelser for «%s»

en: Restore owner of “%s” to “%s”
nb: Gjenopprett eier av «%s» til «%s»

en: Restore “%s” from trash
nb: Gjenopprett «%s» fra papirkurven

en: Restore “%s” to “%s”
nb: Gjenopprett «%s» til «%s»

en: Reverse sort order in new windows
nb: Omvendt sorteringsrekkefølge i nye vinduer

en: Run
nb: Kjør

en: Run Software
nb: Kjør programvare

en: S_kip All
nb: Ho_pp over alle

en: Sample Rate
nb: Samplingsrate

en: Search
nb: Søk

en: Search for “%s”
nb: Søk etter «%s»

en: Search in Subfolders
nb: Søk i undermapper

en: Search on the file content and name
nb: Søk på filinnhold og navn

en: Search only on the file name
nb: Søk kun på filnavn

en: Searching for network locations
nb: Søker etter nettverkslokasjoner

en: Searching locations only
nb: Søker kun i lokasjoner

en: Searching network locations only
nb: Søker kun på nettverkslokasjoner

en: Searching…
nb: Søker …

en: Season Number
nb: Sesong nummer

en: Season number
nb: Sesong nummer

en: Security Context
nb: Sikkerhetskontekst

en: Select
nb: Velg

en: Select Copy Destination
nb: Velg mål for kopiering

en: Select Custom Icon
nb: Velg selvvalgt ikon

en: Select Dates…
nb: Velg datoer …

en: Select Extract Destination
nb: Velg mål for utpakking

en: Select Items Matching
nb: Velg oppføringer med treff

en: Select Move Destination
nb: Velg mål for flytting

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select a date
nb: Velg en dato

en: Select specified URI in parent folder.
nb: Velg oppgitt adresse i opphavsmappen.

en: Select type
nb: Velg type

en: Server Addresses
nb: Tjeneradresser

en: Server addresses are made up of a protocol prefix and an address. Examples:
nb: Tjeneradresser settes sammen av et protokollprefiks og en adresse. Eksempler:

en: Set Custom Permissions
nb: Sett egendefinerte tillatelser

en: Set as Background…
nb: Sett som bakgrunn …

en: Set group of “%s” to “%s”
nb: Endre gruppe for «%s» til «%s»

en: Set owner of “%s” to “%s”
nb: Endre eier på «%s» til «%s»

en: Set permissions of items enclosed in “%s”
nb: Endre tilltaltelser for oppføringer som ligger i «%s»

en: Set permissions of “%s”
nb: Endre tillatelser for «%s»

en: Setting permissions
nb: Endrer tillatelser

en: Sharing Settings
nb: Innstillinger for deling

en: Show Details
nb: Vis detaljer

en: Show Thumbnails
nb: Vis miniatyrer

en: Show _Hidden Files
nb: Vis skjulte _filer

en: Show a calendar to select the date
nb: Vis en kalender for å velge dato

en: Show a list to select the date
nb: Vis en liste for å velge dato

en: Show location bar in new windows
nb: Vis adressefelt i nye vinduer

en: Show more actions in the menus. Keyboard shortcuts can be used even if the actions are not shown.
nb: Vis flere handlinger i menyene. Tastatursnarveier kan brukes selv om handlingene ikke vises.

en: Show operations
nb: Vis operasjoner

en: Show other locations
nb: Vis andre plasseringer

en: Show sidebar
nb: Vis sidelinjen

en: Show the package installer for unknown MIME types
nb: Vis pakkeinstallasjon for ukjente MIME-typer

en: Show the version of the program.
nb: Vis versjonen av programmet.

en: Shows if file is starred.
nb: Viser om filen er en favoritt.

en: Sidebar
nb: Sidelinje

en: Since %d day ago | Since %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: Since last month | Since %d months ago
nb[0]: Forrige måned
nb[1]: %d måneder siden

en: Since last week | Since %d weeks ago
nb[0]: Forrige uke
nb[1]: %d uker siden

en: Since last year | Since %d years ago
nb[0]: I fjor
nb[1]: %d år siden

en: Since…
nb: Siden …

en: Single click
nb: Enkeltklikk

en: Size
nb: Størrelse

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Slashes are not allowed in filenames
nb: Skråstrek er ikke tillatt i filnavn

en: Smaller archives but Linux and Mac only.
nb: Mindre arkiver, men kun for Linux og Mac.

en: Smaller archives but must be installed on Windows and Mac.
nb: Mindre arkiver men må installeres på Windows og Mac.

en: Software
nb: Programvare

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
nb: Beklager, du kan ikke kjøre kommandoer fra en ekstern tjener.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
nb: Klarte ikke å endre gruppetilhørighet for «%s»: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
nb: Klarte ikke å endre eier av «%s»: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
nb: Klarte ikke å endre tillatelser for «%s»: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
nb: Klarte ikke å vise alt innhold i «%s»: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
nb: Klarte ikke å endre filnavnet «%s» til «%s»: %s

[ctx: Sort Criterion]
en: _A-Z
nb: _A-Å

[ctx: Sort Criterion]
en: _Z-A
nb: _Å-A

en: Sort _Folders Before Files
nb: Sorter mapper _før filer

en: Specified group “%s” doesn’t exist
nb: Oppgitt gruppe «%s» finnes ikke

en: Specified owner “%s” doesn’t exist
nb: Oppgitt eier «%s» finnes ikke

en: Speed trade-off for when to show a file as a thumbnail. If set to “always” then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show thumbnails for local file systems. If set to “never” then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
nb: Optimalisering ved visning av miniatyrbilder. Hvis verdien er «always», vises alltid miniatyrer, selv om mappen er på en ekstern tjener. Hvis verdien er «local-only», vises miniatyrer bare på lokale filsystemer. Hvis verdien er «never», vises alltid et forvalgt ikon i stedet for miniatyrer. Verdien brukes for alle filtyper som kan forhåndsvises, på tross av hva navnet tilsier.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to “always” then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to “local-only” then only show counts for local file systems. If set to “never” then never bother to compute item counts.
nb: Optimalisering ved visning av antall oppføringer i en mappe. Hvis verdien er  «always», vises alltid antall oppføringer, selv om mappen er på en ekstern tjener. Hvis verdien er «local-only», vises antallet bare for lokale filsystemer. Hvis verdien er «never», blir antallet aldri beregnet.

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: St_op
nb: St_opp

en: Star
nb: Stjerne

en: Star %d file | Star %d files
nb[0]: Merk %d fil med stjerne
nb[1]: Merk %d filer med stjerne

en: Starred
nb: Merket med stjerne

en: Starred files
nb: Filer merket med stjerne

en: Stop Drive
nb: Stopp stasjon

en: Super Video CD
nb: Super Video-CD

en: Symbolic links only supported for local files
nb: Symbolske lenker er kun støttet for lokale filer.

en: Text
nb: Tekst

en: Text File
nb: Tekstfil:

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: The date the file was accessed by the user.
nb: Dato når filen ble aksessert sist av bruker.

en: The date the file was accessed.
nb: Når filen ble åpnet sist.

en: The date the file was created.
nb: Når filen ble laget.

en: The date the file was modified.
nb: Når filen ble endret sist.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are “name”, “size”, “type”, “mtime”, “atime” and “starred”.
nb: Forvalgt sorteringsrekkefølge for oppføringer i ikonvisning. Mulige verdier er «name», «size», «type», «mtime», «atime» og «starred».

en: The destination folder is inside the source folder.
nb: Målmappen ligger i kildemappen.

en: The destination is not a folder.
nb: Målet er ikke en mappe.

en: The destination is read-only.
nb: Målet er skrivebeskyttet.

en: The detailed type of the file.
nb: Detaljert filtype.

en: The file is of an unknown type
nb: Filen er av en ukjent type

en: The file that you dropped is not an image.
nb: Filen du slapp er ikke et bilde.

en: The file that you dropped is not local.
nb: Filen du slapp er ikke lokal.

en: The file “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Filen «%s» kan ikke håndteres, fordi du ikke har tilgang til å lese den.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
nb: Mappen «%s» kan ikke kopieres, fordi du ikke har tilgang til å opprette den på målet.

en: The folder “%s” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
nb: Mappen «%s» kan ikke kopieres, fordi du ikke har tilgang til å lese den.

en: The folder “%s” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
nb: Mappen «%s» kan ikke håndteres, fordi du ikke har tilgang til å lese den.

en: The format that will be selected when compressing files.
nb: Format som blir valgt ved komprimering av filer.

en: The group could not be changed.
nb: Gruppetilhørighet er ikke endret.

en: The group of the file.
nb: Gruppe som filen tilhører.

en: The item cannot be restored from trash
nb: Oppføringen kan ikke gjenopprettes fra papirkurven

en: The item could not be renamed.
nb: Oppføringens navn er ikke endret.

en: The link “%s” is broken.
nb: Lenken «%s» er ødelagt.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
nb: Lenken «%s» er ødelagt. Vil du flytte den til papirkurven?

en: The location of the file.
nb: Hvor filen ligger.

en: The name and icon of the file.
nb: Navn og ikon for filen.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er allerede i bruk her. Bruk et annet navn.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er ikke gyldig fordi det inneholder tegnet «/». Bruk et annet navn.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er ugyldig. Bruk et annet navn.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
nb: Navnet «%s» er for langt. Bruk et annet navn.

en: The owner could not be changed.
nb: Eier er ikke endret.

en: The owner of the file.
nb: Hvem som eier filen.

en: The permissions could not be changed.
nb: Tillatelser er ikke endret.

en: The permissions of the file.
nb: Tillatelser og rettigheter til filen.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
nb: Klarte ikke å kontrollere tillatelser for valgt fil.

en: The permissions of the selected files could not be determined.
nb: Klarte ikke å bestemme tillatelser for valgte filer.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
nb: Klarte ikke å kontrollere tillatelser for «%s».

en: The server has refused the connection. Typically this means that the firewall is blocking access or that the remote service is not running.
nb: Tjeneren har nektet tilkoblingen. Dette betyr vanligvis at en brannmur blokkerer tilgangen eller at den eksterne tjenesten ikke kjører.

en: The size of the file.
nb: Størrelse på filen.

en: The source file would be overwritten by the destination.
nb: Kildefilen ville blitt overskrevet av målet.

en: The target doesn’t support symbolic links.
nb: Målet støtter ikke symbolske lenker.

en: The type of the file.
nb: Filens type.

en: There is no application installed for “%s” files
nb: Ingen program installert for %s-filer

en: There is no application installed for “%s” files. Do you want to search for an application to open this file?
nb: Ingen programmer er installert for «%s»-filer. Vil du søke etter et program som kan åpne denne filen?

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
nb: «%s» finnes ikke her. Kanskje den er flyttet eller slettet nylig?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
nb: Ikke nok plass på målet. Prøve å fjerne filer for å frigjøre plass.

en: There was an error copying the file into %s.
nb: Det oppsto en feil under kopiering av filen til %s.

en: There was an error creating the directory in %s.
nb: Det oppsto en feil under oppretting av mappe i %s.

en: There was an error creating the folder “%s”.
nb: Det oppsto en feil under oppretting av mappe «%s».

en: There was an error creating the symlink in %s.
nb: Det oppsto en feil ved oppretting av symbolsk lenke i %s.

en: There was an error deleting the file “%s”.
nb: Det oppsto en feil under sletting av fil «%s».

en: There was an error deleting the folder “%s”.
nb: Det oppsto en feil under sletting av mappe «%s».

en: There was an error displaying help: 
    %s
nb: Det oppstod en feil under vising av hjelp: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
nb: Det oppsto en feil under henting av informsjon om målet.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%s”.
nb: Det oppsto en feil under henting av informasjon om filer i mappen «%s».

en: There was an error getting information about the source.
nb: Det oppsto en feil under henting av informsjon om kilden.

en: There was an error getting information about “%s”.
nb: Det oppsto en feil under henting av informasjon om «%s».

en: There was an error launching the application.
nb: Det oppstod en feil under oppstart av programmet.

en: There was an error moving the file into %s.
nb: Det oppsto en feil ved flytting av filen til %s.

en: There was an error reading the folder “%s”.
nb: Det oppsto en feil under lesing av mappe «%s».

en: There was an error while compressing files.
nb: Det oppsto en feil under komprimering av filer.

en: There was an error while extracting “%s”.
nb: Det oppsto en feil under utpakking av %s.

en: There was an internal error trying to search for applications:
nb: En intern feil oppsto under søk etter programmer:

en: These features may cause slowdowns and excess network usage, especially when browsing files outside this computer, such as on a remote server.
nb: Disse funksjonene kan forårsake treghet og unødig bruk av nettverk. Spesielt når du ser på filer på andre datamaskiner slik som en ekstern tjener.

en: This drop target only supports local files.
nb: Mål for slipp støtter kun lokale filer.

en: This file cannot be ejected
nb: Denne filen kan ikke utløses

en: This file cannot be mounted
nb: Denne filen kan ikke monteres

en: This file cannot be started
nb: Denne filen kan ikke startes

en: This file cannot be stopped
nb: Denne filen kan ikke stoppes

en: This file cannot be unmounted
nb: Denne filen kan ikke avmonteres

en: This is disabled due to security considerations.
nb: Dette er avslått av sikkerhetshensyn.

en: This is not allowed in order to avoid the deletion of the destination folder’s contents.
nb: Dette tillates ikke for å unngå sletting av målmappens innhold.

en: This key is deprecated and ignored. The “show-hidden” key from “org.gtk.Settings.FileChooser” is now used instead.
nb: Dette nøkkelen er utgått, og blir ignorert. Nøkkelen «show-hidden» fra «org.gtk.Settings.FileChooser» brukes i stedet.

en: This link cannot be used because it has no target.
nb: Denne lenken kan ikke brukes fordi den ikke har noe mål.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn’t exist.
nb: Denne lenken kan ikke brukes, fordi målet «%s» ikke finnes.

en: This location could not be displayed.
nb: Denne plasseringen kunne ikke vises.

en: This location doesn’t appear to be a folder.
nb: Plasseringen ser ikke ut til å være en mappe.

en: This name is already taken
nb: Navnet er allerede i bruk

en: This remote location does not support sending items to the trash.
nb: Denne eksterne plasseringen støtter ikke å legge filer i papirkurven.

en: This will open %d separate tab and window. | This will open %d separate tabs and windows.
nb[0]: Dette åpner %d separat fane og vindu.
nb[1]: Dette åpner %d separate faner og vinduer.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
nb[0]: Dette åpner %d separat fane.
nb[1]: Dette åpner %d separate faner.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nb[0]: Dette åpner %d separat vindu.
nb[1]: Dette åpner %d separate vinduer.

en: Title
nb: Tittel

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
nb: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
nb: For å åpne eksterne filer må du kopiere dem til en lokal mappe og slippe dem igjen. De lokale filene du slapp er allerede åpnet.

en: Toplevel files cannot be renamed
nb: Du kan ikke endre filnavn på toppnivå

en: Track Number
nb: Spor nummer

en: Track number
nb: Spor nummer

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Trash is Empty
nb: Papirkurven er tom

en: Trashed %'d file | Trashed %'d files
nb[0]: La %'d fil i papirkurven
nb[1]: La %'d filer i papirkurven

en: Trashed On
nb: Lagt i papirkurv

en: Trashed on
nb: Lagt i papirkurv

en: Trashed “%s”
nb: La «%s» i papirkurven

en: Trashing %'d file | Trashing %'d files
nb[0]: Legger %'d fil i papirkurven
nb[1]: Legger %'d filer i papirkurven

en: Trashing Files
nb: Legger filer i papirkurven

en: Trashing “%s”
nb: Legger «%s» i papirkurven

en: Try a different search.
nb: Prøv et annet søk.

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
nb: Slå på fildeling for å dele innholdet i denne mappen over nettverket.

en: Type of click used to launch/open files
nb: Type klikk som brukes for å starte/åpne filer

en: U_nlock Drive
nb: _Lås opp stasjon

en: Unable to access location
nb: Fikk ikke tilgang til plasseringen

en: Unable to access the requested location.
nb: Fikk ikke tilgang til forespurt plassering.

en: Unable to access “%s”
nb: Fikk ikke tilgang til «%s»

en: Unable to complete the requested search
nb: Klarte ikke fullføre forespurt søk

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
nb: Klarte ikke å opprette nødvendig mappe. Opprett denne mappen, eller endre tillatelser slik at den kan opprettes:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
nb: Klarte ikke å opprette nødvendige mapper. Opprett disse mappene, eller endre tillatelser slik at de kan opprettes:
    %s

en: Unable to display the contents of this folder.
nb: Klarte ikke å vise innholdet i denne mappen.

en: Unable to eject %s
nb: Klarte ikke å løse ut %s

en: Unable to eject “%s”
nb: Klarte ikke å løse ut «%s»

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
nb: Fant ikke forespurt fil. Sjekk stavingen og prøv igjen.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
nb: Fant ikke forespurt plassering. Sjekk staving og evt. nettverksinnstillinger.

en: Unable to find “%s”. Please check the spelling and try again.
nb: Fant ikke «%s». Sjekk stavingen og prøv igjen.

en: Unable to get remote server location
nb: Klarte ikke å hente ekstern serverlokasjon

en: Unable to handle this kind of location.
nb: Kan ikke håndtere denne typen plassering.

en: Unable to load location
nb: Klarte ikke å laste inn plassering

en: Unable to locate the program
nb: Fant ikke programmet

en: Unable to poll “%s” for media changes
nb: Klarte ikke å sjekke «%s» for medieendringer

en: Unable to remove “%s”
nb: Klarte ikke å fjerne «%s»

en: Unable to search for application
nb: Klarte ikke å søke etter program

en: Unable to start location
nb: Klarte ikke å starte plassering

en: Unable to start the program:
    %s
nb: Klarte ikke å starte programmet:
    %s

en: Unable to start “%s”
nb: Klarte ikke å starte «%s»

en: Unable to stop drive
nb: Klarte ikke å stoppe stasjon

en: Unable to stop “%s”
nb: Klarte ikke å stoppe «%s»

en: Unable to unmount %s
nb: Klarte ikke å avmontere %s

en: Unable to unmount volume
nb: Kan ikke avmontere volum

en: Undo
nb: Angre

en: Undo last action
nb: Angre forrige handling

en: Unhandled error message: %s
nb: Uhåndtert feilmelding: %s

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Filesystem
nb: Ukjent filsystem

en: Unknown Permissions
nb: Ukjente tillatelser

en: Unknown type
nb: Ukjent type

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Unstar
nb: Fjern stjerne

en: Unstar %d file | Unstar %d files
nb[0]: Fjern stjerne fra %d fil
nb[1]: Fjern stjerne fra %d filer

en: Untitled Document
nb: Dokument uten navn

en: Untitled Folder
nb: Mappe uten navn

en: Use extra mouse button events in Nautilus’ browser window
nb: Bruk ekstra museknapphendelser i Nautilus leservinduer

en: Use tree view
nb: Bruk trevisning

en: Verifying destination
nb: Verifiserer mål

en: Video Bit Rate
nb: Bitrate for video:

en: Video CD
nb: Video-CD

en: Video Codec
nb: Videokodek

en: Video DVD
nb: Video-DVD

en: Video Properties
nb: Egenskaper for video

en: View Options
nb: Alternativer for visning

en: View of the current folder
nb: Visning for aktiv mappe

en: Visible Columns
nb: Synlige kolonner

en: W
nb: V

en: What
nb: Hva

en: When
nb: Når

en: When to show number of items in a folder
nb: Bestemmer når antall oppføringer i en mappe skal vises

en: When to show thumbnails of files
nb: Når filminiatyrer skal vises

en: Where to perform recursive search
nb: Hvor rekursivt søk skal utføres

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list.
nb: Hvorvidt et tre skal brukes for navigasjon i listevisning i stedet for en flat liste.

en: Whether the navigation window should be maximized
nb: Hvorvidt navigeringsvinduet skal være maksimert

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
nb: Hvorvidt navigeringsvinduet skal være maksimert som forvalg.

en: Whether to open the hovered folder after a timeout when drag and drop operation
nb: Hvorvidt en mappe man står over vil åpnes automatisk etter en tid ved dra-og-slipp operasjoner

en: Whether to show hidden files
nb: Om skjulte filer skal vises

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
nb: Hvorvidt en pakkeinstallasjonsdialog skal vises når en ukjent MIME-type åpnes, slik at brukeren kan søke etter et program for å håndtere den.

en: Which file types will be searched
nb: Filtyper som blir med i søket

en: Width
nb: Bredde

en: Write-only
nb: Kun skriv

en: Write-only, no access
nb: Kun skriv, ingen tilgang

en: Year
nb: År

en: Yesterday
nb: I går

en: Yesterday %H:%M
nb: I går %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
nb: I går %l:%M %p

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
nb: Du er ikke eier og kan derfor ikke endre disse tillatelsene.

en: You are trying to replace the destination folder “%s” with a symbolic link.
nb: Du prøver å erstatte målmappe «%s» med en symbolsk lenke.

en: You can only use local images as custom icons.
nb: Du kan bare bruke lokale bilder som selvvalgte ikoner.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
nb: Du kan avbryte dette ved å trykke avbryt.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
nb: Du kan ikke tilegne flere enn ett selvvalgt ikon om gangen!

en: You cannot copy a file over itself.
nb: Du kan ikke kopiere en fil over seg selv.

en: You cannot copy a folder into itself.
nb: Du kan ikke kopiere en mappe til seg selv.

en: You cannot move a file over itself.
nb: Du kan ikke flytte en fil over seg selv.

en: You cannot move a folder into itself.
nb: Du kan ikke flytte en mappe til seg selv.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
nb: Du har ikke tilgang til målmappen.

en: You do not have sufficient permissions to delete the file “%s”.
nb: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å slette filen «%s».

en: You do not have sufficient permissions to delete the folder “%s”.
nb: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å slette mappe «%s».

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
nb: Du har ikke tillatelse til å endre gruppetilhørighet for «%s».

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
nb: Du har ikke tillatelse til å endre navn på «%s».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
nb: Du har ikke tillatelse til å se innholdet i «%s».

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: [URI…]
nb: [Adresse …]

en: _About Files
nb: _Om Filer

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: _Connect
nb: _Koble til

en: _Connect Drive
nb: _Koble til enhet

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Copy Here
nb: _Kopier hit

en: _Copy Location
nb: _Kopier plassering

en: _Delete
nb: Sle_tt

en: _Delete Permanently
nb: Slett _permanent

en: _Delete Permanently…
nb: _Slett permanent …

en: _Delete from Trash
nb: _Slett fra papirkurv

en: _Detect Media
nb: _Gjenkjenn media

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: _Disconnect Drive
nb: _Koble fra disk

en: _Eject
nb: Løs _ut

en: _Executable as Program
nb: _Kjørbar som et program

en: _Expandable Folders in List View
nb: _Utvidbare mapper i listevisning

en: _Extract
nb: _Pakk ut

en: _Files
nb: _Filer

en: _First Modified
nb: _Først endret

en: _Group
nb: _Gruppe

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Link Here
nb: _Lag lenke her

en: _Lock Device
nb: _Lås enhet

en: _Lock Drive
nb: _Lås stasjon

en: _Merge
nb: _Flett

en: _Mount
nb: _Monter

en: _Move Here
nb: _Flytt hit

en: _New Tab
nb: _Ny fane

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open All
nb: _Åpne alle

en: _Open Item Location
nb: _Åpne tilhørende mappe

en: _Open Scripts Folder
nb: _Åpne skript-mappe

en: _Owner
nb: _Eier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Paste Into Folder
nb: _Lim filer inn i mappe

en: _Permissions
nb: _Tillatelser

en: _Power On
nb: Slå _på

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Properties
nb: E_genskaper

en: _Redo
nb: Gjø_r om

en: _Redo Batch Rename
nb: Gjø_r om jobb for endring av navn

en: _Redo Change Group
nb: Gjø_r om endring av gruppe

en: _Redo Change Owner
nb: Gjø_r om endring av eier

en: _Redo Change Permissions
nb: Gjø_r om endring av tillatelser

en: _Redo Compress
nb: Gjø_r om komprimering

en: _Redo Copy
nb: Gjø_r om kopiering

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
nb[0]: Gjø_r om kopiering av %d oppføring
nb[1]: Gjø_r om kopiering av %d oppføringer

en: _Redo Create Empty File
nb: Gjø_r om oppretting av tom fil

en: _Redo Create Folder
nb: Gjø_r om oppretting av mappe

en: _Redo Create Link
nb: Gjø_r om oppretting av lenke

en: _Redo Create from Template
nb: Gjø_r om oppretting fra mal

en: _Redo Duplicate
nb: Gjø_r om duplisering

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
nb[0]: Gjø_r om duplisering av %d oppføring
nb[1]: Gjø_r om duplisering av %d oppføringer

en: _Redo Extract
nb: Gjø_r om utpakking

en: _Redo Move
nb: Gjø_r om flytt

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
nb[0]: Gjø_r om flytting av %d oppføring
nb[1]: Gjø_r om flytting av %d oppføringer

en: _Redo Rename
nb: Gjø_r om endring av navn

en: _Redo Restore from Trash
nb: Gjø_r om gjenoppretting fra papirkurven

en: _Redo Starring
nb: _Gjenta merking med stjerne

en: _Redo Trash
nb: Gjø_r om papirkurv

en: _Redo Unstarring
nb: _Gjenta fjerning av stjerne

en: _Remove from Bookmarks
nb: Fje_rn fra bokmerker

en: _Remove from Recent
nb: Fje_rn fra nylige

en: _Rename
nb: End_re navn

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Restore From Trash
nb: _Gjenopprett fra papirkurv

en: _Retry
nb: P_røv igjen

en: _Revert
nb: Fo_rkast

en: _Run
nb: Kjø_r

en: _Run as a Program
nb: Kjø_r som et program

en: _Safely Remove Drive
nb: _Fjern stasjon på en trygg måte

en: _Scripts
nb: _Skript

en: _Search in Software
nb: _Søk i Programvare

en: _Select
nb: _Velg

en: _Select Application
nb: _Velg et program

en: _Select a new name for the destination
nb: _Velg et nytt navn for målet

en: _Settings
nb: Inn_stillinger

en: _Size
nb: _Størrelse

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: _Skip files
nb: _Hopp over filer

en: _Start Multi-disk Device
nb: _Start stasjon med flere disker

en: _Start Multi-disk Drive
nb: _Start stasjon med flere disker

en: _Stop
nb: _Stopp

en: _Stop Multi-disk Device
nb: _Stopp stasjon med flere disker

en: _Stop Multi-disk Drive
nb: _Stopp stasjon med flere disker

en: _Undo
nb: A_ngre

en: _Undo Batch Rename
nb: An_gre jobb for endring av navn

en: _Undo Change Group
nb: An_gre endring av gruppe

en: _Undo Change Owner
nb: An_gre endring av eier

en: _Undo Change Permissions
nb: An_gre endring av tillatelser

en: _Undo Compress
nb: An_gre komprimering

en: _Undo Copy
nb: An_gre kopiering

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
nb[0]: An_gre kopiering av %d oppføring
nb[1]: An_gre kopiering av %d oppføringer

en: _Undo Create Empty File
nb: An_gre oppretting av tom fil

en: _Undo Create Folder
nb: An_gre oppretting av mappe

en: _Undo Create Link
nb: An_gre oppretting av lenke

en: _Undo Create from Template
nb: An_gre oppretting fra mal

en: _Undo Duplicate
nb: An_gre duplisering

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
nb[0]: An_gre duplisering av %d oppføring
nb[1]: An_gre duplisering av %d oppføringer

en: _Undo Extract
nb: An_gre utpakking

en: _Undo Move
nb: An_gre flytt

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
nb[0]: An_gre flytting av %d oppføring
nb[1]: An_gre flytting av %d oppføringer

en: _Undo Rename
nb: An_gre endring av navn

en: _Undo Restore from Trash
nb: An_gre gjenoppretting fra papirkurven

en: _Undo Starring
nb: Angre _merking med stjerne

en: _Undo Trash
nb: An_gre papirkurv

en: _Undo Unstarring
nb: Angre fjerning av _stjerne

en: _Unlock Device
nb: _Lås opp enhet

en: _Unmount
nb: _Avmonter

en: _Visible Columns…
nb: Synlige _kolonner …

en: dav:// or davs://
nb: dav:// eller davs://

en: dropped data
nb: data som ble sluppet

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;nautilus;
nb: mappe;håndterer;utforsk;disk;filsystem;nautilus;

en: free
nb: ledig

en: ftp:// or ftps://
nb: ftp:// eller ftps://

[ctx: menu item]
en: Sort
nb: Sortering

en: nd copy)
nb: . (kopi)

en: rd copy)
nb: . (kopi)

en: sftp:// or ssh://
nb: sftp:// eller ssh://

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
nb: Lag bokmerke for denne plasseringen

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
nb: Lukk vindu eller fane

[ctx: shortcut window]
en: Collapse folder
nb: Slå sammen mappe

[ctx: shortcut window]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
nb: Lag mappe

[ctx: shortcut window]
en: Create link to copied item
nb: Lag lenke til kopiert oppføring

[ctx: shortcut window]
en: Create link to selected item
nb: Lag lenke til valgt oppføring

[ctx: shortcut window]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
nb: Slett permanent

[ctx: shortcut window]
en: Editing
nb: Redigerer

[ctx: shortcut window]
en: Enter location
nb: Skriv inn plassering

[ctx: shortcut window]
en: Expand folder
nb: Utvid mappe

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generell

[ctx: shortcut window]
en: Go back
nb: Gå tilbake

[ctx: shortcut window]
en: Go down
nb: Gå ned

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
nb: Gå fremover

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
nb: Gå til hjemmemappe

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
nb: Gå til neste fane

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
nb: Gå til forrige fane

[ctx: shortcut window]
en: Go up
nb: Gå opp

[ctx: shortcut window]
en: Grid view
nb: Rutenettvisning

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
nb: Snu om valg

[ctx: shortcut window]
en: List view
nb: Listevisning

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with home location
nb: Lokasjonslinje med hjemmelokasjonen

[ctx: shortcut window]
en: Location bar with root location
nb: Lokasjonslinje med rotlokasjonen

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
nb: Flytt fane til venstre

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
nb: Flytt fane til høyre

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
nb: Flytt til papirkurv

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
nb: Navigasjon

[ctx: shortcut window]
en: New tab
nb: Ny fane

[ctx: shortcut window]
en: New window
nb: Nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: shortcut window]
en: Open file and close window
nb: Åpne fil og lukk vindu

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
nb: Åpne i ny fane

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
nb: Åpne i nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (search and recent only)
nb: Åpne oppføringens lokasjon (kun i søk og nylig brukte)

[ctx: shortcut window]
en: Open tab
nb: Åpne fane

[ctx: shortcut window]
en: Open with default application
nb: Åpne med forvalgt program

[ctx: shortcut window]
en: Opening
nb: Åpner

[ctx: shortcut window]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
nb: Oppdater visning

[ctx: shortcut window]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
nb: Nullstill zoom

[ctx: shortcut window]
en: Restore tab
nb: Gjenopprett fane

[ctx: shortcut window]
en: Search
nb: Søk

[ctx: shortcut window]
en: Select all
nb: Velg alt

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
nb: Velg oppføringer med treff

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
nb: Snarveier

[ctx: shortcut window]
en: Show help
nb: Vis hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
nb: Vis egenskaper for oppføring

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
nb: Vis/skjul handlingsmeny

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
nb: Vis/skjul skjulte filer

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
nb: Vis/skjul sidelinjen

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
nb: Faner

[ctx: shortcut window]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: shortcut window]
en: View
nb: Visning

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
nb: Zoom inn

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: st copy)
nb: . (kopi)

en: th copy)
nb: . (kopi)

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: First
nb: Første

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Second
nb: Andre

[ctx: the n-th position of an icon caption]
en: Third
nb: Tredje

[ctx: title]
en: Replace
nb: Erstatt

en: unknown
nb: ukjent

en: used
nb: brukt

en: “%s” can’t be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
nb: «%s» kan ikke legges i papirkurven. Vil du slette den med det samme?

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
nb: «%s» inneholder programvare som skal kjøres automatisk. Vil du kjøre programvaren?

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
nb: «%s» ble ikke funnet. Kanskje den ble slettet nylig.

en: “%s” is an internal protocol. Opening this location directly is not supported.
nb: «%s» er en intern protokoll. Du kan ikke åpne denne lokasjonen direkte.

en: “%s” is password-protected.
nb: «%s» er passordbeskyttet

en: “%s” locations are not supported.
nb: «%s»-plasseringer støttes ikke.

en: “%s” moved to trash
nb: «%s» ble flyttet til papirkurven

en: “%s” selected
nb: «%s» valgt

en: “%s” unstarred
nb: fjernet favorittmerking fra «%s»

en: “%s” would conflict with an existing file.
nb: «%s» vil være i konflikt med en eksisterende fil.

en: “%s” would not be a unique new name.
nb: «%s» ville ikke være et unikt nytt navn.

en: “..” is not a valid name.
nb: «..» er ikke et gyldig navn.

en: “.” is not a valid name.
nb: «.» er ikke et gyldig navn.
