orca 4.0 - en to nb translation catalogue (1633 entries)

en:  %d column |  %d columns
nb[0]:  %d kolonne
nb[1]:  %d kolonner

en:  dot dot dot
nb:  prikk prikk prikk

en:  subscript %s
nb:  subskript %s

en:  superscript %s
nb:  superskript %s

en: %(count)d %(repeatChar)s character | %(count)d %(repeatChar)s characters
nb[0]:  %(count)d %(repeatChar)s tegn
nb[1]:  %(count)d %(repeatChar)s tegn

en: %(count)d Screen reader shortcut for %(application)s found. | %(count)d Screen reader shortcuts for %(application)s found.
nb[0]: %(count)d skjermleser-snarvei for %(application)s funnet.
nb[1]: %(count)d skjermleser-snarveier for %(application)s funnet.

en: %(index)d of %(total)d
nb: %(index)d av %(total)d

en: %(index)d of %(total)d item selected | %(index)d of %(total)d items selected
nb[0]: %(index)d av %(total)d oppføring valgt
nb[1]: %(index)d av %(total)d oppføringer valgt

en: %(role)s level %(level)d
nb: %(role)s nivå %(level)d

en: %(uri)s link to %(file)s
nb: %(uri)s lenker til %(file)s

en: %H hours and %M minutes
nb: %H timer og %M minutter

en: %H hours, %M minutes and %S seconds
nb: %H timer, %M minutter og %S sekunder

en: %d Screen reader default shortcut found. | %d Screen reader default shortcuts found.
nb[0]: %d forvalgt snarvei for skjermleser funnet.
nb[1]: %d forvalgte snarveier for skjermleser funnet.

en: %d character too long | %d characters too long
nb[0]: %d tegn for lang
nb[1]: %d tegn for lang

en: %d column | %d columns
nb[0]: %d kolonne
nb[1]: %d kolonner

en: %d file found | %d files found
nb[0]: %d fil funnet
nb[1]: %d filer funnet

en: %d form | %d forms
nb[0]: %d skjema
nb[1]: %d skjema

en: %d heading | %d headings
nb[0]: %d overskrift
nb[1]: %d overskrifter

en: %d item | %d items
nb[0]: %d oppføring
nb[1]: %d oppføringer

en: %d item found | %d items found
nb[0]: %d oppføring funnet
nb[1]: %d oppføringer funnet

en: %d landmark | %d landmarks
nb[0]: %d landemerke
nb[1]: %d landemerker

en: %d message.
     | %d messages.
nb[0]: %d melding.
nb[1]: %d meldinger.

en: %d percent of document read | %d percent of document read
nb[0]: %d prosent av dokumentet er lest
nb[1]: %d prosent av dokumentet er lest

en: %d percent. | %d percent.
nb[0]: %d prosent.
nb[1]: %d prosent.

en: %d pixel | %d pixels
nb[0]: %d piksel
nb[1]: %d piksler

en: %d space | %d spaces
nb[0]: %d mellomrom
nb[1]: %d mellomrom

en: %d tab | %d tabs
nb[0]: %d tabulator
nb[1]: %d tabulatorer

en: %d table | %d tables
nb[0]: %d tabell
nb[1]: %d tabeller

en: %d unfocused dialog | %d unfocused dialogs
nb[0]: %d dialog uten fokus
nb[1]: %d dialoger uten fokus

en: %d unvisited link | %d unvisited links
nb[0]: %d lenke som ikke er besøkt
nb[1]: %d lenker som ikke er besøkt

en: %d visited link | %d visited links
nb[0]: %d besøkt lenke
nb[1]: %d besøkte lenker

en: %s default voice
nb: %s forvalgt stemme

en: %s link
nb: %s-lenke

en: (%d dialog) | (%d dialogs)
nb[0]: (%d dialog)
nb[1]: (%d dialoger)

en: 0 items
nb: 0 oppføringer

en: A ACUTE
nb: A AKUTT

en: A CIRCUMFLEX
nb: A SIRKUMFLEKS

en: A E
nb: Æ

en: A GRAVE
nb: A GRAVIS

en: A RING
nb: Å

en: A UMLAUT
nb: A TREMA

en: A channel only if its _window is active
nb: En kanal kun hvis _vinduet er aktivt

en: Active _Profile:
nb: Aktiv _profil:

en: Actual String
nb: Faktisk streng

en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Adjust selected attribute
nb: Juster valgt attributt

en: Advance live region politeness setting
nb: Øk innstilling for høflighet for levende region

en: All cha_nnels
nb: Alle ka_naler

en: All channels when an_y %s window is active
nb: Alle kanaler når eth_vert %s-vindu er aktivt

en: All live regions set to off
nb: Alle levende regioner satt til av

en: Announce _forms during navigation
nb: Annonser _skjema under navigering

en: Announce _lists during navigation
nb: Annonser _lister under navigering

en: Announce _panels during navigation
nb: Annonser _paneler under navigering

en: Announce _tables during navigation
nb: Annonser _tabeller under navigering

en: Announce block_quotes during navigation
nb: Annonser blokk_sitater under navigering

en: Announce cell _header
nb: Annonser celle_topptekst

en: Announce land_marks during navigation
nb: Annonser lande_merker under navigering

en: Announce when your _buddies are typing
nb: Si i fra når dine _venner skriver

en: Another screen reader process is already running for this session.
    Run “orca --replace” to replace that process with a new one.
nb: En annen skjermleserprosess kjører allerede for denne økten.
    Kjør «orca --replace» for å erstatte den prosessen med en ny.

en: Append the contents under flat review to the clipboard
nb: Legg til innhold i flat visning til utklippstavlen

en: Appended contents to clipboard.
nb: La til innholdet på utklippstavlen.

en: Application
nb: Program

en: Applies to:
nb: Brukes på:

en: Arabic Grade 1
nb: Arabisk grad 1

en: Attribute Name
nb: Navn på attributt

en: Automatic focus mode during caret navigation
nb: Automatisk fokusmodus ved markørbevegelse

en: Automatic focus mode during native navigation
nb: Automatisk fokusmodus ved markørbevegelse

en: Automatic focus mode during structural navigation
nb: Automatisk fokusmodus under strukturell navigering

en: Automatically start speaking a page when it is first _loaded
nb: Start uttale av en side automatisk når den _lastes første gang

en: Beginning of row.
nb: Begynnelse av rad.

en: Belgium Dutch Grade 1
nb: Belgisk hollandsk grad 1

en: Bookmark where am I with respect to current position
nb: Lag bokmerke for plassering i forhold til nåværende posisjon

en: Bottom Left
nb: Nederst til venstre

en: Bottom of column.
nb: Bunnen på kolonnen.

en: Braille Bindings
nb: Braille-bindinger

en: Braille Indicator
nb: Indikator for blindeskrift

en: Break speech into ch_unks between pauses
nb: Bryt tale inn i biter mellom pa_user

en: Brie_f
nb: _Kort

en: Browse mode
nb: Utforskermodus

en: Browse mode is sticky.
nb: Utforskermodus blir husket.

en: Bypass mode enabled.
nb: Send tastaturkommandoer til applikasjon.

en: C CEDILLA
nb: C CEDILLE

en: C_urrent location
nb: N_åværende lokasjon

en: Canada French Grade 1
nb: Kanadisk fransk grad 1

en: Canada French Grade 2
nb: Kanadisk fransk grad 2

en: Cannot start the screen reader because it cannot connect to the Desktop.
nb: Kan ikke starte skjermleser fordi den ikke kan koble til skrivebordet.

en: Capitalization style set to icon.
nb: Stil for tegnsettingsnivå satt til ikon.

en: Capitalization style set to none.
nb: Stil for tegnsettingsnivå satt til ingen.

en: Capitalization style set to spell.
nb: Tegnsettingsnivå satt til staving.

en: Caps_Lock
nb: Caps_lock

en: Cause the current combo box to be expanded
nb: Utvider aktiv kombinasjonsboks

en: Cell %s
nb: Celle %s

en: Cell spans %d column | Cell spans %d columns
nb[0]: Cellen går over %d kolonne
nb[1]: Cellen går over %d kolonner

en: Cell spans %d row | Cell spans %d rows
nb[0]: Cellen går over %d rad
nb[1]: Cellen går over %d rader

en: Clear the dynamic column headers
nb: Tøm dynamiske kolonneoverskrifter

en: Clear the dynamic row headers
nb: Tøm dynamiske radoverskrifter

en: Column %s selected
nb: Kolonne %s valgt

en: Column %s unselected
nb: Fjernet utvalg for kolonne %s

en: Columns %s through %s selected
nb: Kolonner %s til og med %s valgt

en: Columns %s through %s unselected
nb: Fjernet utvalg for kolonne %s til og med %s

en: Columns reordered
nb: Kolonner sortert

en: Command
nb: Kommando

en: Context is %s
nb: Konteksten er %s

en: Contraction _Table:
nb: Sammentrekkings_tabell:

en: Control caret navigation
nb: Kontroller markørnavigering

en: Copied contents to clipboard.
nb: Kopierte innhold til utklippstavlen.

en: Copied selection to clipboard.
nb: Kopierte innhold til utklippstavlen.

en: Copy the contents under flat review to the clipboard
nb: Kopier innholdet i flat visning til utklippstavlen

en: Could not activate the settings manager. Exiting.
nb: Kunne ikke aktivere innstillingshåndterer. Avslutter.

en: Could not find current location.
nb: Kunne ikke finne nåværende lokasjon.

en: Cursor Position
nb: Markørposisjon

en: Cursor Routing
nb: Markørruting

en: Cut Begin
nb: Start klipp ut

en: Cut Line
nb: Klipp ut linje

en: Cut selection to clipboard.
nb: Klippet ut innhold til utklippstavlen.

en: Cycle the debug level at run time
nb: Bytt feilsøkingsnivå ved kjøring

en: Cycle to the next capitalization style
nb: Bytt til neste tegnsettingsnivå

en: Cycle to the next key echo level
nb: Bytt til neste nivå for tasteekko

en: Cycle to the next settings profile
nb: Bytt til neste innstillingsprofil

en: Cycle to the next speaking of punctuation level
nb: Bytt til neste uttale av tegnsettingsnivå

en: Czech Grade 1
nb: Tsjekkisk grad 1

en: DIR
nb: KATALOG

en: D_uration (secs):
nb: _Varighet (sekunder):

en: Dat_e format:
nb: Dato_format:

en: Decrease the speech pitch
nb: Senk stemmens tonehøyde

en: Decrease the speech rate
nb: Begrens talehastigheten

en: Decrease the speech volume
nb: Senk volumet for tale

en: Default
nb: Forvalg

en: Default Synthesizer
nb: Forvalgt synthesizer

en: Default button is %s
nb: Forvalgt knapp er %s

en: Disable _end of line symbol
nb: Slå av symbol _for slutt på linjen

en: Display Settings
nb: Innstillinger for skjerm

en: Display a list of blockquotes
nb: Vis en liste med blokksitater

en: Display a list of buttons
nb: Vis en liste med knapper

en: Display a list of check boxes
nb: Vis en liste med avkrysningsbokser

en: Display a list of clickables
nb: Vis en liste med klikkbare

en: Display a list of combo boxes
nb: Vis en liste med kombinasjonsbokser

en: Display a list of entries
nb: Vis en liste med oppføringer

en: Display a list of form fields
nb: Vis en liste med skjemafelter

en: Display a list of headings
nb: Vis en liste med overskrifter

en: Display a list of headings at level %d
nb: Vis en liste med overskrifter på nivå %d

en: Display a list of images
nb: Vis en liste med bilder

en: Display a list of landmarks
nb: Vis en liste med landemerker

en: Display a list of large objects
nb: Vis en liste med store objekter

en: Display a list of links
nb: Vis en liste med lenker

en: Display a list of list items
nb: Vis en liste med listeoppføringer

en: Display a list of lists
nb: Vis en liste med lister

en: Display a list of paragraphs
nb: Vis en liste med avsnitt

en: Display a list of radio buttons
nb: Vis en liste med radioknapper

en: Display a list of tables
nb: Vis en liste med tabeller

en: Display a list of unvisited links
nb: Vis en liste med ubesøkte lenker

en: Display a list of visited links
nb: Vis en liste med besøkte lenker

en: Display the application preferences configuration dialog
nb: Vis brukervalgdialogen for programmet

en: Display the preferences configuration dialog
nb: Vis vindu for konfigurasjon av brukervalg

en: Do not announce when your buddies are typing.
nb: Ikke annonser når dine venner skriver.

en: Do not provide chat room specific message histories.
nb: Ikke vis prateromspesifikk meldingshistorikk.

en: Do not speak chat room name.
nb: Ikke les opp samtaleromnavn.

en: Dot _7
nb: Punkt _7

en: Dot _8
nb: Punkt _8

en: Dots 7 an_d 8
nb: Punkter 7 o_g 8

en: Dynamic column header cleared.
nb: Dynamisk kolonneoverskrift tømt.

en: Dynamic column header set for row %d
nb: Dynamisk kolonneoverskrift satt for rad %d

en: Dynamic row header cleared.
nb: Dynamisk radoverskrift tømt.

en: Dynamic row header set for column %s
nb: Dynamisk radoverskrift satt for kolonne %s

en: E ACUTE
nb: E AKUTT

en: E CIRCUMFLEX
nb: E SIRKUMFLEKS

en: E GRAVE
nb: E GRAVIS

en: E UMLAUT
nb: E TREMA

en: Echo
nb: Ekko

en: Echo set to None.
nb: Tasteekko satt til ingen.

en: Echo set to key and word.
nb: Tasteekko satt til tast og ord.

en: Echo set to key.
nb: Tasteekko satt til tast.

en: Echo set to sentence.
nb: Tasteekko satt til setning.

en: Echo set to word and sentence.
nb: Tasteekko satt til ord og setning.

en: Echo set to word.
nb: Tasteekko satt til ord.

en: Enable Braille _support
nb: Slå på braille_støtte

en: Enable _alphabetic keys
nb: Slå på _alfabetiske taster

en: Enable _function keys
nb: Slå på _funksjonstaster

en: Enable _key echo
nb: Slå på taste_ekko

en: Enable _modifier keys
nb: Slå på _modifiseringstaster

en: Enable _navigation keys
nb: Slå på _navigasjonstaster

en: Enable _punctuation keys
nb: Slå på _taster for tegnsetting

en: Enable _space
nb: _Slå på mellomrom

en: Enable _structural navigation
nb: Slår av/på strukturell navigering

en: Enable _structural navigation in Say All
nb: Slå på strukturell navigering i Si alt

en: Enable _word wrap
nb: Slå på _ordbryting

en: Enable ac_tion keys
nb: Slå på _aksjonstaster

en: Enable echo by _sentence
nb: Slå på _setningsekko

en: Enable echo by _word
nb: Slå på _ordekko

en: Enable echo by cha_racter
nb: Slå på ekko per _tegn

en: Enable flash _messages
nb: Slå på korte _meldinger

en: Enable layout mode for content
nb: Slå på utformingsmodus for innhold

en: Enable n_umeric keys
nb: Slå på _numeriske taster

en: Enable non-spacing _diacritical keys
nb: Slå på _diakritiske tegn uten avstand

en: Enable sticky browse mode
nb: Slår på varig utforskingsmodus

en: Enable sticky focus mode
nb: Slå på varig fokusmodus

en: End of container.
nb: Slutt på kontainer.

en: End of row.
nb: Slutten av rad.

en: End of table
nb: Slutt på tabell

en: Enter and exit flat review mode
nb: Gå inn i og ut av flat visningsmodus

en: Enter learn mode.  Press escape to exit learn mode
nb: Gå inn i læringsmodus. Trykk escape for å gå ut igjen

en: Entering flat review.
nb: Går inn i flat visningsmodus.

en: Entering learn mode.  Press any key to hear its function.  To view the screen reader’s documentation, press F1. To get a list of the screen reader’s default shortcuts, press F2. To get a list of the screen reader’s shortcuts for the current application, press F3. To exit learn mode, press the escape key.
nb: Går inn i læringsmodus.  Trykk en knapp for å høre hva den brukes til. Trykk F1 for å vise dokumentasjonen for skjermleser. Trykk F2 for å få en liste med skjermleserens forvalgte snarveier. Trykk F3 for å få en liste med skjermleserens snarveier for aktivt program. Trykk esc for å avslutte læremodus.

en: Error: Could not create list of objects.
nb: Feil: Kunne ikke lage liste med objekter.

en: Exiting learn mode.
nb: Går ut av læringsmodus.

en: Exiting list notification messages mode.
nb: Går ut av modus for å liste varslingsmeldinger.

en: FILE
nb: FIL

en: Find
nb: Finn

en: Find Options
nb: Alternativer for søk

en: Finished loading %s.
nb: Fullført lasting av %s.

en: Finished loading.
nb: Fullført lasting.

en: Flash Message Settings
nb: Innstillinger for korte meldinger

en: Focus mode
nb: Fokusmodus

en: Focus mode is sticky.
nb: Fokusmodus blir husket.

en: Force use of option
nb: Tvungen bruk av valg

en: France French Grade 1
nb: Fransk fransk grad 1

en: France French Grade 2
nb: Fransk grad 2

en: Freeze
nb: Frys

en: General
nb: Generelt

en: German Grade 0
nb: Tysk grad 0

en: German Grade 1
nb: Tysk grad 1

en: German Grade 2
nb: Tysk grad 2

en: Global Voice Settings
nb: Globale stemmeinnstillinger

en: Go down one cell
nb: Gå ned en celle

en: Go left one cell
nb: Gå en celle til venstre

en: Go right one cell
nb: Gå en celle til høyre

en: Go to bookmark
nb: Gå til bokmerke

en: Go to end of container
nb: Gå til slutten av kontaineren

en: Go to next blockquote
nb: Gå til neste blokksitat

en: Go to next bookmark location
nb: Gå til neste bokmerkelokasjon

en: Go to next button
nb: Gå til neste knapp

en: Go to next character
nb: Gå til neste tegn

en: Go to next check box
nb: Gå til neste avkrysningsboks

en: Go to next clickable
nb: Gå til neste klikkbare

en: Go to next combo box
nb: Gå til neste komboboks

en: Go to next entry
nb: Gå til neste oppføring

en: Go to next form field
nb: Gå til neste felt i skjema

en: Go to next heading
nb: Gå til neste overskrift

en: Go to next heading at level %d
nb: Gå til neste overskrift med nivå %d

en: Go to next image
nb: Gå til neste bilde

en: Go to next landmark
nb: Gå til neste landemerke

en: Go to next large object
nb: Gå til neste store objekt

en: Go to next line
nb: Gå til neste linje

en: Go to next link
nb: Gå til neste lenke

en: Go to next list
nb: Gå til neste liste

en: Go to next list item
nb: Gå til neste lenkeoppføring

en: Go to next live region
nb: Gå til neste levende region

en: Go to next paragraph
nb: Gå til neste avsnitt

en: Go to next radio button
nb: Gå til neste radioknapp

en: Go to next separator
nb: Gå til neste skilletegn

en: Go to next table
nb: Gå til neste tabell

en: Go to next unvisited link
nb: Gå til neste ubesøkte lenke

en: Go to next visited link
nb: Gå til neste besøkte lenke

en: Go to next word
nb: Gå til neste ord

en: Go to previous blockquote
nb: Gå til forrige blokksitat

en: Go to previous bookmark location
nb: Gå til forrige bokmerkelokasjon

en: Go to previous button
nb: Gå til forrige knapp

en: Go to previous character
nb: Gå til forrige tegn

en: Go to previous check box
nb: Gå til forrige avkrysningsboks

en: Go to previous clickable
nb: Gå til forrige klikkbare

en: Go to previous combo box
nb: Gå til forrige komboboks

en: Go to previous entry
nb: Gå til forrige oppføring

en: Go to previous form field
nb: Gå til forrige felt i skjema

en: Go to previous heading
nb: Gå til forrige overskrift

en: Go to previous heading at level %d
nb: Gå til forrige overskrift med nivå %d

en: Go to previous image
nb: Gå til forrige bilde

en: Go to previous landmark
nb: Gå til forrige landemerke

en: Go to previous large object
nb: Gå til forrige store objekt

en: Go to previous line
nb: Gå til forrige linje

en: Go to previous link
nb: Gå til forrige lenke

en: Go to previous list
nb: Gå til forrige liste

en: Go to previous list item
nb: Gå til forrige listeoppføring

en: Go to previous live region
nb: Gå til forrige levende region

en: Go to previous paragraph
nb: Gå til forrige avsnitt

en: Go to previous radio button
nb: Gå til forrige radioknapp

en: Go to previous separator
nb: Gå til forrige skilletegn

en: Go to previous table
nb: Gå til forrige tabell

en: Go to previous unvisited link
nb: Gå til forrige ubesøkte lenke

en: Go to previous visited link
nb: Gå til forrige besøkte lenke

en: Go to previous word
nb: Gå til forrige ord

en: Go to start of container
nb: Gå til starten av kontaineren

en: Go to the beginning of the line
nb: Gå til begynnelsen av linjen

en: Go to the bottom of the file
nb: Gå til slutten av filen

en: Go to the end of the line
nb: Gå til slutten av linjen

en: Go to the first cell in a table
nb: Gå til den første cellen i en tabell

en: Go to the last cell in a table
nb: Gå til den siste cellen i en tabell

en: Go to the last live region which made an announcement
nb: Gå til siste levende region som gjorde en annonsering

en: Go to the next object
nb: Gå til neste objekt

en: Go to the previous object
nb: Gå til forrige objekt

en: Go to the top of the file
nb: Gå til starten av filen

en: Go up one cell
nb: Gå en celle opp

en: Greek Grade 1
nb: Gresk grad 1

en: Hindi Grade 1
nb: Hindi grad 1

en: Hungarian 8 dot computer
nb: Ungarsk 8 punkt datamaskin

en: Hungarian Grade 1
nb: Ungarsk første grad

en: Hyperlink
nb: Hyperlenke

en: Hyperlink Indicator
nb: Indikator for hyperlenke

en: I ACUTE
nb: I AKUTT

en: I CIRCUMFLEX
nb: I SIRKUMFLEKS

en: I GRAVE
nb: I GRAVIS

en: I UMLAUT
nb: I TREMA

en: Icon panel
nb: Ikonpanel

en: Increase the speech pitch
nb: Øk stemmens tonehøyde

en: Increase the speech rate
nb: Øker talehastigheten

en: Increase the speech volume
nb: Øk volumet for tale

en: Insert
nb: Sett inn

en: Italian Grade 1
nb: Italiensk grad 1

en: Key Binding
nb: Tastaturbinding

en: Key Bindings
nb: Tastaturbindinger

en: Key binding deleted. Press enter to confirm.
nb: Tastaturbinding slettet. Trykk linjeskift for å bekrefte.

en: Key captured: %s. Press enter to confirm.
nb: Tast fanget: %s. Trykk linjeskift for å bekrefte.

en: Keyboard Layout
nb: Tastaturutforming

en: LEVEL %d
nb: NIVÅ %d

en: Last row deleted.
nb: Siste rad slettet.

en: Latvian Grade 1
nb: Latvisk grad 1

en: Layout mode.
nb: Utformingsmodus.

en: Learn mode.  Press escape to exit.
nb: Læringsmodus.  Trykk escape for å gå ut av det.

en: Leaving %d blockquote. | Leaving %d blockquotes.
nb[0]: Forlater %d blokksitat.
nb[1]: Forlater %d blokksitater.

en: Leaving %d list. | Leaving %d lists.
nb[0]: Forlater %d liste.
nb[1]: Forlater %d lister.

en: Leaving flat review.
nb: Forlater flat visningsmodus.

en: Line
nb: Linje

en: Line Down
nb: Linje ned

en: Line Left
nb: Linje venstre

en: Line Right
nb: Linje høyre

en: Line Up
nb: Linje opp

en: List with %d item | List with %d items
nb[0]: Liste med %d oppføring
nb[1]: Liste med %d oppføringer

en: Live region support is off
nb: Støtte for levende regioner er slått av

en: Live regions monitoring off
nb: Overvåking av levende regioner slått av

en: Live regions monitoring on
nb: Overvåking av levende regioner slått på

en: Load profile
nb: Last profil

en: Load user profile
nb: Last brukerprofil

en: Loading.  Please wait.
nb: Laster. Vennligst vent.

en: M_ost
nb: M_est

en: Mark in braille
nb: Marker i blindeskrift

en: Mark the beginning of a text selection
nb: Marker starten av en tekstmarkering

en: Mark the end of a text selection
nb: Marker slutten på en tekstmarkering

en: Match _entire word only
nb: Treff kun på h_ele ord

en: Message from chat room %s
nb: Melding fra samtalerom %s

en: Messages are _detailed
nb: Meldinger er _detaljerte

en: Messages are _persistent
nb: Meldinger er _persistente

en: Minimum length of matched text:
nb: Minste lengde på tekst med treff:

en: Misspelled word: %s
nb: Feilstavet ord: %s

en: Monitor live regions
nb: Overvåk levende regioner

en: Mouse
nb: Mus

en: Mouse over object not found.
nb: Mus over objekt ikke funnet.

en: Mouse review disabled.
nb: Forbedringsmodus for mus slått av.

en: Mouse review enabled.
nb: Forbedringsmodus for mus slått på.

en: Move _down one
nb: Flytt en ne_d

en: Move _up one
nb: Flytt en _opp

en: Move flat review to the beginning of the next line
nb: Flytt flat visning til begynnelsen av neste linje

en: Move flat review to the beginning of the previous line
nb: Flytt flat visning til begynnelsen av forrige linje

en: Move flat review to the bottom left
nb: Flytt flat visning til nederst til venstre

en: Move flat review to the end of the line
nb: Flytt flat visning til enden av linjen

en: Move flat review to the end position
nb: Flytt flat visning til sluttposisjonen

en: Move flat review to the home position
nb: Flytt flat visning til hjemposisjonen

en: Move flat review to the next character
nb: Flytt flat visning til neste tegn

en: Move flat review to the next item or word
nb: Flytt flat visning til den neste oppføringen eller ordet

en: Move flat review to the previous character
nb: Flytt flat visning til forrige tegn

en: Move flat review to the previous item or word
nb: Flytt flat visning til forrige oppføring eller ord

en: Move flat review to the word above the current word
nb: Flytt flat visning til ordet over gjeldende ord

en: Move flat review to the word below the current word
nb: Flytt flat visning til ordet under det gjeldende ordet

en: Move focus into and away from the current mouse over
nb: Flytt fokus inn i og bort fra aktiv musposisjon

en: Move to _bottom
nb: Flytt til _bunn

en: Move to _top
nb: Flytt til _toppen

en: NAME
nb: NAVN

en: Nesting level %d
nb: Nøstenivå %d

en: Netherlands Dutch Grade 1
nb: Hollandsk grad 1

en: New chat tab %s
nb: Ny pratefane %s

en: New item has been added
nb: Ny oppføring er lagt til

en: No application has focus.
nb: Ingen programmer har fokus.

en: No files found.
nb: Ingen filer funnet.

en: No focus
nb: Ingen fokus

en: No landmark found.
nb: Ingen landemerker funnet.

en: No more blockquotes.
nb: Det finnes ikke flere blokksitater.

en: No more buttons.
nb: Ingen flere knapper.

en: No more check boxes.
nb: Ingen flere avkrysningsbokser.

en: No more clickables.
nb: Ingen flere klikkbare.

en: No more combo boxes.
nb: Ingen flere kombobokser.

en: No more entries.
nb: Ingen flere oppføringer.

en: No more form fields.
nb: Det finnes ikke flere felt i skjema.

en: No more headings at level %d.
nb: Ingen flere overskrifter på nivå %d.

en: No more headings.
nb: Ingen flere topptekster.

en: No more images.
nb: Ingen flere bilder.

en: No more large objects.
nb: Ingen flere store objekter.

en: No more links.
nb: Ingen flere lenker.

en: No more list items.
nb: Det finnes ingen flere oppføringer i listen.

en: No more lists.
nb: Det finnes ingen flere lister.

en: No more live regions.
nb: Det finnes ikke flere levende regioner.

en: No more paragraphs.
nb: Ingen flere avsnitt.

en: No more radio buttons.
nb: Ingen flere radioknapper.

en: No more separators.
nb: Ingen flere skilletegn.

en: No more tables.
nb: Ingen flere tabeller.

en: No more unvisited links.
nb: Det finnes ingen flere ubesøkte lenker.

en: No more visited links.
nb: Det finnes ingen flere besøkte lenker.

en: No notification messages
nb: Ingen varslingsmeldinger

en: No profiles found.
nb: Ingen profiler funnet.

en: No selected text.
nb: Ingen tekst valgt.

en: Non-uniform
nb: Ikke-uniform

en: Norwegian Grade 0
nb: Norsk grad 0

en: Norwegian Grade 1
nb: Norsk grad 1

en: Norwegian Grade 2
nb: Norsk grad 2

en: Norwegian Grade 3
nb: Norsk grad 3

en: Not in a container.
nb: Ikke i en kontainer.

en: Not in a table.
nb: Ikke i en tabell.

en: Not on a link.
nb: Ikke på en lenke.

en: Not using flat review.
nb: Bruker ikke flat visning.

en: Notification
nb: Varsling

en: O ACUTE
nb: O AKUTT

en: O CIRCUMFLEX
nb: O SIRKUMFLEKS

en: O GRAVE
nb: O GRAVIS

en: O STROKE
nb: Ø

en: O UMLAUT
nb: O TREMA

en: OPTION
nb: ALTERNATIV

en: Object mode.
nb: Objektmodus.

en: Onl_y speak changed lines during find
nb: Uttal k_un endrede linjer under søk

en: Only speak displayed text
nb: Uttal kun vist tekst

en: Open the Find dialog
nb: Åpne dialog for søk

[ctx: OptionGroup]
en: Spell Check
nb: Stavekontroll

en: Optional arguments
nb: Valgfrie argumenter

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Orca Screen Reader
nb: Orca skjermleser

en: Page Navigation
nb: Sidenavigering

en: Page has %s.
nb: Siden har %s.

en: Pan the braille display to the left
nb: Forskyver braillevisningen til venstre

en: Pan the braille display to the right
nb: Forskyver braillevisningen til høyre

en: Pass the next command on to the current application
nb: Send neste kommando videre til aktivt program

en: Pasted contents from clipboard.
nb: Limte inn innhold fra utklippstavlen.

en: Perform left click on current flat review item
nb: Utfør venstreklikk på gjeldende oppføring i flat visning.

en: Perform right click on current flat review item
nb: Utfør høyreklikk på gjeldene oppføring i flat visning.

en: Perform the basic Where Am I operation
nb: Utfør grunnleggende «hvor er jeg»-operasjon

en: Perform the detailed Where Am I operation
nb: Utfør detaljert versjon av «hvor er jeg»-operasjonen

en: Phonetically speak the current flat review character
nb: Les opp fonetisk det gjeldende tegnet fra flat visning

en: Phonetically spell the current flat review item or word
nb: Stav fonetisk gjeldende oppføring eller ord i flat visning

en: Phonetically spell the current flat review line
nb: Stav fonetisk aktiv linje i flat visning

en: Pi_tch:
nb: Tone_høyde

en: Polish Grade 1
nb: Polsk grad 1

en: Portuguese Grade 1
nb: Portugisisk grad 1

en: Present Unless
nb: Tilstede med mindre

en: Present _context of error
nb: Vis _kontekst for feilen

en: Present current date
nb: Vis dato

en: Present current time
nb: Vis klokkeslett

en: Present last notification message
nb: Vis siste varslingsmelding

en: Present notification messages list
nb: Vis liste med varslingsmeldinger

en: Present previous notification message
nb: Vis forrige varslingsmelding

en: Present size and location of current object
nb: Vis størrelse og lokasjon for aktivt objekt

en: Present the contents of the input line
nb: Presenter innholdet av innskrivingsfeltet

en: Press alt+f6 to give focus to child windows.
nb: Trykk alt+f6 for å gi fokus til undervinduer.

en: Press h for help.
nb: Trykk h for hjelp.

en: Press space to expand, and use up and down to select an item.
nb: Trykk mellomrom for å utvide og bruk opp og ned for å velge en oppføring.

en: Press space to toggle.
nb: Trykk mellomrom for å bytte.

en: Prevent use of option
nb: Hindre bruk av et alternativ

en: Print the known running applications
nb: Skriv ut kjente kjørende programmer

en: Process a cursor routing key
nb: Prosesser en tast for markørrute

en: Profile %s already exists.
    Continue updating the existing profile with these new changes?
nb: Profil %s eksisterer allerede.
    Fortsett med å oppdatere eksisterende profil med disse nye endringene?

en: Profile could not be loaded: %s
nb: Profilen kunne ikke lastes: %s

en: Profile set to %s.
nb: Profil satt til %s.

en: Profiles
nb: Profiler

en: Progress Bar Updates
nb: Oppdateringer for fremdriftsviser

en: Progress bar %d.
nb: Fremdriftsviser %d.

[ctx: ProgressBar]
en: All
nb: Alle

[ctx: ProgressBar]
en: Application
nb: Program

[ctx: ProgressBar]
en: Frequency (secs):
nb: Frekvens (sekunder):

[ctx: ProgressBar]
en: Window
nb: Vindu

en: Pronunciation
nb: Uttale

en: Pronunciation Dictionary
nb: Ordbok for uttale

en: Provide chat room specific _message histories
nb: Tilby prateromsspesifikke _meldingshistorikker

en: Provide chat room specific message histories.
nb: Vis prateromspesifikk meldingshistorikk.

en: Punctuation Level
nb: Tegnsettingsnivå

en: Punctuation level set to all.
nb: Tegnsettingsnivå satt til alle.

en: Punctuation level set to most.
nb: Tegnsettingsnivå satt til mesteparten.

en: Punctuation level set to none.
nb: Tegnsettingsnivå satt til ingen.

en: Punctuation level set to some.
nb: Tegnsettingsnivå satt til litt.

en: Quit the screen reader
nb: Avslutt skjermleser

en: Read the attributes associated with the current text character
nb: Les attributtene tilordnet det gjeldende tekstlige tegnet

en: Remove user profile
nb: Fjern brukerprofil

en: Replace a currently running instance of this screen reader
nb: Erstatt en kjørende instans av denne skjermleseren

en: Replacement String
nb: Erstatningsstreng

en: Report bugs to orca-list@gnome.org.
nb: Rapporter feil til orca-list@gnome.org.

en: Return to object with keyboard focus
nb: Returner til objektet med tastaturfokus

en: Review live region announcement
nb: Gjennomgå annonsering fra levende region

en: Route the pointer to the current item
nb: Flytt pekeren til aktiv oppføring

en: Row %(row)d, column %(column)d.
nb: Rad %(row)d, kolonne %(column)d.

en: Row %s selected
nb: Rad %s valgt

en: Row %s unselected
nb: Fjernet utvalg for rad %s

en: Row deleted.
nb: Rad slettet.

en: Row inserted at the end of the table.
nb: Rad satt inn ved slutten av tabellen.

en: Row inserted.
nb: Rad satt inn.

en: Rows %s through %s selected
nb: Rad %s til og med %s valgt

en: Rows %s through %s unselected
nb: Fjernet utvalg for rad %s til og med %s

en: Rows reordered
nb: Rader sortert

en: S_peak colors as names
nb: Uttal _farger som navn

en: Save Profile As
nb: Lagre profil som

en: Save Profile As Conflict
nb: Lagre profil som konflikt

en: Save _As
nb: Lagre _som

en: Save bookmarks
nb: Lagre bokmerke

en: Say All
nb: Les opp alt

en: Say All B_y:
nb: Si alt e_tter:

en: Screen Reader Find Dialog
nb: Søkedialog for skjermleser

en: Screen Reader Preferences
nb: Brukervalg for skjermleser

en: Screen Reader Preferences for %s
nb: Brukervalg for skjermleser for %s

en: Screen Reader _Modifier Key(s):
nb: E_ndringstast(er) for skjermleser:

en: Screen reader off.
nb: Skjermleser av.

en: Screen reader on.
nb: Skjermleser på.

en: Screen reader settings reloaded.
nb: Innstillinger for skjermleser ble lastet på nytt.

en: Screen reader version %s.
nb: Skjermleser versjon %s.

en: Search _backwards
nb: Søk _bakover

en: Search complete.
nb: Søk fullført.

en: Search direction:
nb: Søkeretning:

en: Search for the next instance of a string
nb: Søk etter neste instans av en streng

en: Search for the previous instance of a string
nb: Søk etter forrige instans av en streng

en: Search for:
nb: Søk etter:

en: Searching.
nb: Søker.

en: Selected text is: %s
nb: Valgt tekst er: %s

en: Selection Indicator
nb: Indikator for utvalg

en: Selection deleted.
nb: Utvalg slettet.

en: Selection restored.
nb: Utvalg gjenopprettet.

en: Send debug output to debug-YYYY-MM-DD-HH:MM:SS.out
nb: Send feilsøkingsdata til debug-YYY-MM-DD-HH:MM:SS.out

en: Send debug output to the specified file
nb: Send feilsøkingsinformasjon til oppgitt fil

en: Sentence
nb: Setning

en: Set default live region politeness level to off
nb: Sett forvalgt høflighetsnivå for levende region til av

en: Set the column to use as dynamic row headers
nb: Sett kolonnen som brukes til dynamiske radtopptekster

en: Set the row to use as dynamic column headers
nb: Sett rad som skal brukes som dynamiske kolonneoverskrifter

en: Set up user preferences (GUI version)
nb: Sett brukervalg (GUI-versjon)

en: Set up user preferences (text version)
nb: Sett brukervalg (tekstversjon)

en: Show this help message and exit
nb: Vis denne hjelpeteksten og avslutt

en: Six Dots
nb: Seks punkter

en: Size: %d, %d. Location: %d, %d.
nb: Størrelse: %d, %d. Lokasjon: %d, %d.

en: Skip _blank cells
nb: Hopp over tomme ce_ller

en: So_me
nb: _Noen

en: Spanish Grade 1
nb: Spansk grad 1

en: Spea_k object mnemonics
nb: Les hurtigtast for obje_kt

en: Speak
nb: Snakk

en: Speak _cell
nb: Les _celle

en: Speak _cell coordinates
nb: Uttal _cellekoordinater

en: Speak _description
nb: Uttal _beskrivelse

en: Speak _indentation and justification
nb: Les opp tekst_indentering og tekstjustering

en: Speak _misspelled-word indicator
nb: Indikator for uttale av _feilstavede ord

en: Speak _multiple cell spans
nb: Uttal _flere celleområder

en: Speak _none
nb: Ikke s_nakk

en: Speak _numbers as digits
nb: Les opp _nummer som sifre

en: Speak and braille a previous chat room message
nb: Les opp og braille en tidligere samtaleromsmelding

en: Speak blank lines
nb: Tal tomme linjer

en: Speak cell
nb: Les celle

en: Speak child p_osition
nb: Uttal underp_osisjon

en: Speak entire document
nb: Les opp hele dokumentet

en: Speak entire window using flat review
nb: Les opp hele vinduet i flat visning

en: Speak full row in _GUI tables
nb: Uttal full rad i _GUI-tabeller

en: Speak full row in _document tables
nb: Uttal full rad i _dokumenttabeller

en: Speak full row in sp_readsheets
nb: Uttal full rad i _regneark

en: Speak link details
nb: Les detaljer om lenke

en: Speak messages from
nb: Les meldinger fra

en: Speak multicase strings as wor_ds
nb: Uttal strenger med blanding av store og små bokstaver som or_d

en: Speak numbers as digits.
nb: Les opp tall som siffer.

en: Speak numbers as words.
nb: Les opp tall som ord.

en: Speak object under mo_use
nb: Les objektet under m_usen

en: Speak results during _find
nb: Uttal resultater under _søk

en: Speak row
nb: Les rad

en: Speak spreadsheet cell coordinates
nb: Uttal cellekoordinater i regneark

en: Speak the current flat review character
nb: Les opp det gjeldende tegnet fra flat visning

en: Speak the current flat review item or word
nb: Les opp den gjeldende oppføringen eller det gjeldende ordet i flat visning

en: Speak the current flat review line
nb: Les opp den gjeldende linjen i flat visning

en: Speak the current flat review object
nb: Les opp det gjeldende flatvisningsobjektet

en: Speak the current selection
nb: Les opp gjeldende utvalg

en: Speak the status bar
nb: Les opp teksten i statuslinjen

en: Speak the title bar
nb: Les opp teksten i tittelfeltet

en: Speak tutorial messages
nb: Les hjelpmeldinger

en: Speak unicode value of the current flat review character
nb: Les opp unicode-verdien for det gjeldende tegnet fra flat visning

en: Speaking of indentation and justification disabled.
nb: Leser ikke opp tekstindentering og tekstjustering.

en: Speaking of indentation and justification enabled.
nb: Les opp tekstindentering og tekstjustering.

en: Speech
nb: Tale

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: brief
nb: Detaljnivå: kort

[ctx: Speech]
en: Verbosity level: verbose
nb: Detaljnivå: utfyllende

en: Speech Dispatcher
nb: Taleutsender

en: Speech _system:
nb: Opplesnings_system:

en: Speech disabled.
nb: Opplesning slått av.

en: Speech enabled.
nb: Opplesning slått på.

en: Speech is unavailable.
nb: Opplesning er utilgjengelig.

en: Speech synthesi_zer:
nb: Opplesningssynthesi_zer:

en: Spell _error
nb: Stavef_eil

en: Spell _suggestion
nb: Forslag til _staving

en: Spell the current flat review item or word
nb: Stav den gjeldende oppføringen eller det ordet i flat visning

en: Spell the current flat review line
nb: Stav den gjeldende linjen i flat visning

en: Spoken Context
nb: Uttalt kontekst

en: Start from:
nb: Start fra:

en: Start-up Profile:
nb: Oppstartsprofil:

en: Status bar not found
nb: Fant ikke statuslinje

en: Structural navigation keys off.
nb: Strukturelle navigasjonstaster er slått av.

en: Structural navigation keys on.
nb: Strukturelle navigasjonstaster er slått på.

en: Swedish Grade 1
nb: Svensk grad 1

en: Switch between browse mode and focus mode
nb: Bytt mellom utforskermodus og fokusmodus

en: Switch between native and screen-reader caret navigation
nb: Bytt mellom innebygget markørnavigering og markørnavigering med skjermleser

en: TREE LEVEL %d
nb: TRENIVÅ %d

en: Table Navigation
nb: Tabellnavigasjon

en: Text Attributes
nb: Tekstattributter

en: Text attributes
nb: Tekstattributter

en: The application is controlling the caret.
nb: Programmet styrer markøren.

en: The following are not valid:
nb: Følgende er ikke gyldige:

en: The key entered is already bound to %s
nb: Tasten som ble oppgitt er allerede bundet til %s

en: The keybinding has been removed.
nb: Tastaturbindingen ble fjernet.

en: The new key is: %s
nb: Den nye tasten er: %s

en: The screen reader is controlling the caret.
nb: Skjermleser styrer markøren.

en: Time and Date
nb: Tid og dato

en: To activate press return.
nb: Trykk linjeskift for å aktivere.

en: To activate press space.
nb: Trykk mellomrom for å aktivere.

en: To collapse, press shift plus left.
nb: Trykk shift og venstre for å slå sammen.

en: To decrease press left arrow, to increase press right arrow. To go to minimum press home, and for maximum press end.
nb: Trykk pil til venstre for å minske, og pil til høyre for å øke. For å gå til laveste verdi trykk home og trykk end for høyeste verdi.

en: To enable focus mode press %s.
nb: Trykk %s for å slå på fokusmodus.

en: To enter sub menu, press right arrow.
nb: Trykk høyre pil for å gå inn i undermeny.

en: To expand, press shift plus right.
nb: Trykk shift og høyre for å utvide.

en: To get to the system menus press the alt+f1 key.
nb: Trykk alt+f1 for å gå til systemmenyen.

en: To move to items, use either the arrow keys or type ahead searching.
nb: Bruk piltaster for å gå til oppføringer eller skriv for å søke.

en: To navigate, press left or right arrow. To move through items press up or down arrow.
nb: Trykk venstre eller høyre pil for å navigere. For å gå gjennom oppføringer trykk pil opp eller ned.

en: Toggle layout mode
nb: Slår av/på utformingsmodus

en: Toggle mouse review mode
nb: Slår av/på forbedringsmodus for mus

en: Toggle speech verbosity level
nb: Bytter detaljnivå for tale

en: Toggle structural navigation keys
nb: Slå av/på navigasjonstaster for struktur

en: Toggle the silencing of speech
nb: Slå av og på lyd for opplesning

en: Toggle the speaking of indentation and justification
nb: Slå av/på opplesing av tekstindentering og tekstjustering

en: Toggle whether to read just the current table cell or the whole row
nb: Velg om gjeldende celle i tabellen skal leses, eller hele raden

en: Toggle whether we announce when our buddies are typing
nb: Slå av varsling om venner skriver

en: Toggle whether we prefix chat room messages with the name of the chat room
nb: Slå av/på om navnet på samtalerom skal legges til begynnelsen av hver meldingstekst

en: Toggle whether we provide chat room specific message histories
nb: Slå av/på hvorvidt hvert praterom skal ha egen meldingshistorikk

en: Top Left
nb: Øverst til venstre

en: Top of column.
nb: Toppen på kolonnen.

en: Top of window
nb: Toppen av vinduet

en: Turn contracted braille on and off
nb: Slår av/på sammentrukket blindeskrift

en: Type in text.
nb: Skriv inn tekst.

en: U ACUTE
nb: U AKUTT

en: U CIRCUMFLEX
nb: U SIRKUMFLEKS

en: U GRAVE
nb: U GRAVIS

en: U UMLAUT
nb: U TREMA

en: U.K. English Grade 1
nb: Britisk engelsk grad 1

en: U.K. English Grade 2
nb: Britisk engelsk grad 2

en: U.S. English Grade 1
nb: Amerikansk engelsk grad 1

en: U.S. English Grade 2
nb: Amerikansk engelsk grad 2

en: Unable to get calculator display
nb: Kan ikke hente kalkulatorvisning

en: Unbound
nb: Ikke bundet

en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Usage:
nb: Bruk:

en: Use Up and Down Arrow to navigate the list. Press Escape to exit.
nb: Bruk opp og ned pilene for å navigere i listen. Trykk Escape for å avslutte.

en: Use Up, Down, Home or End to navigate in the list.
    Press Escape to exit.
    Press Space to repeat the last message read.
    Press one digit to read a specific message.
nb: Bruk opp, ned, home eller end for å navigere i listen.
    Trykk Escape for å avslutte
    Trykk mellomrom for å gjenta sist leste melding.
    Trykk et tall for å lese en spesifikk melding.

en: Use alternate directory for user preferences
nb: Bruk alternativ katalog for brukervalg

en: Use arrow keys to change.
nb: Bruk piltaster for å endre.

en: Use left and right to view other tabs.
nb: Bruk venstre og høyre for å vise andre faner.

en: Use up and down to select an item.
nb: Bruk opp og ned for å velge en oppføring.

en: Use up or down arrow to select value. Or type in the desired numerical value.
nb: Bruk pil opp eller ned for å velge en verdi. Eller skrif inn ønsket numerisk verdi.

en: User Profile Conflict!
nb: Konflikt i brukerprofil!

en: Ver_bose
nb: _Ekstra informasjon

en: Verbosity
nb: Detaljgrad

en: Version of this application
nb: Versjon av dette programmet

en: Vo_lume:
nb: Vo_lum:

en: Voice
nb: Stemme

en: Voice Type Settings
nb: Stemmetypeinnstillinger

[ctx: VoiceType]
en: Default
nb: Forvalgt

[ctx: VoiceType]
en: Hyperlink
nb: Hyperlenke

[ctx: VoiceType]
en: Uppercase
nb: Store bokstaver

en: Welsh Grade 1
nb: Walisisk grad 1

en: Welsh Grade 2
nb: Walisisk grad 2

en: Width: %d. Height: %d. %d from left. %d from top.
nb: Bredde: %d. Høyde: %d. %d fra venstre. %d fra toppen.

en: Window
nb: Vindu

en: Wrapping to bottom.
nb: Går rundt til bunnen.

en: Wrapping to top.
nb: Går rundt til toppen.

en: Y ACUTE
nb: Y AKUTT

en: Y UMLAUT
nb: Y TREMA

en: You already have an instance of an Orca preferences dialog open.
    Please close it before opening a new one.
nb: Du har allerede en brukervalgdialog for Orca åpent.
    
    Lukk denne før du åpner en ny.

en: You are about to change the active profile. If you
    have just made changes in your preferences, they will
    be dropped at profile load.
    
    Continue loading profile discarding previous changes?
nb: Du er i ferd med å endre aktiv profil. Hvis du
    akkurat har gjort endringer i brukervalg vil
    disse bli forkastet ved lasting av profil.
    
    Fortsett med å laste profil og forkaste tidligere endringer?

en: You are about to remove profile %s. All unsaved settings and settings saved in this profile will be lost. Do you want to continue and remove this profile and all related settings?
nb: Du er i ferd med å fjerne profil %s. Alle innstillinger som ikke er lagret eller som er lagret i denne profilen vil gå tapt. Vil du fortsette med å fjerne denne profilen og alle dens relaterte innstillinger?

en: _Abbreviated role names
nb: _Forkortedde rollenavn

en: _Activate
nb: _Aktiver

en: _All
nb: _Alle

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Braille updates
nb: Oppdateringer for _blindeskrift

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Capitalization style:
nb: _Stil for tegnsetting:

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Desktop
nb: _Skrivebord

en: _Enable Contracted Braille
nb: _Slå på sammentrukket Braille

en: _Enable speech
nb: _Slå på opplesning

en: _Find
nb: _Finn

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Jump to
nb: _Gå til

en: _Language:
nb: _Språk

en: _Laptop
nb: _Bærbar

en: _Load
nb: _Last

en: _Match case
nb: _Treff på små/store bokstaver

en: _New entry
nb: _Ny oppføring

en: _Present summary of a page when it is first loaded
nb: _Presenter et sammendrag av en side når den lastes første gang

en: _Present tooltips
nb: _Vis verktøytips

en: _Profile Name:
nb: Navn på _profil:

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Reset
nb: _Nullstill

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: _Speak Chat Room name
nb: Le_s opp navn på samtalerom

en: _Speak all
nb: _Si alt

en: _Speak updates
nb: _Les oppdateringer

en: _System messages are detailed
nb: _Systemmeldinger er detaljerte

en: _Time format:
nb: _Tidformat:

en: _Top of window
nb: _Toppen av vinduet

en: _Voice type:
nb: _Stemmetype:

en: _Wrap around
nb: _Bryt

en: a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu
nb: "a : alpha, b : bravo, c : charlie, d : delta, e : echo, f : foxtrot, g : "
    "golf, h : hotel, i : india, j : juliet, k : kilo, l : lima, m : mike, n : "
    "november, o : oscar, p : papa, q : quebec, r : romeo, s : sierra, t : tango, "
    "u : uniform, v : victor, w : whiskey, x : xray, y : yankee, z : zulu, æ : ærlig, ø : østen, å : åse

en: a acute
nb: a akutt

en: a circumflex
nb: a cirkumfleks

en: a e
nb: æ

en: a grave
nb: a gravis

en: a ring
nb: å

en: a umlaut
nb: a trema

en: acute
nb: akutt

en: all items selected
nb: alle oppføringer valgt

en: alrt
nb: alrm

en: and
nb: og

en: announce when your buddies are typing.
nb: annonser når dine venner skriver.

en: apostrophe
nb: apostrof

en: app
nb: prg

en: arw
nb: pil

en: at
nb: krøllalfa

en: backslash
nb: omvendt skråstrek

en: backspace
nb: slett

en: begin
nb: start

en: black diamond
nb: sort diamant

en: black square
nb: sort firkant

en: bold
nb: uthevet

en: bookmark entered
nb: bokmerke skrevet inn

en: bookmarks could not be saved
nb: bokmerket kunne ikke bli lagret

en: bookmarks saved
nb: bokmerker lagret

[ctx: braille dots]
en: _None
nb: I_ngen

en: broken bar
nb: brutt stolpe

en: btn
nb: knp

en: bullet
nb: kulepunkt

en: c cedilla
nb: c cedille

en: cal
nb: kal

[ctx: capitalization style]
en: Icon
nb: Ikon

[ctx: capitalization style]
en: None
nb: Ingen

[ctx: capitalization style]
en: Spell
nb: Stav

[ctx: capitalization style]
en: icon
nb: ikon

[ctx: capitalization style]
en: none
nb: ingen

[ctx: capitalization style]
en: spell
nb: staving

en: caret
nb: sirkumfleks

en: cbo
nb: kbo

en: cedilla
nb: cedille

[ctx: cell]
en: %s selected
nb: %s valgt

[ctx: cell]
en: %s through %s selected
nb: %s til og med %s valgt

[ctx: cell]
en: %s through %s unselected
nb: Fjernet utvalg for %s til og med %s

[ctx: cell]
en: %s unselected
nb: Fjernet utvalg for %s

en: cents
nb: cent

en: check mark
nb: avkrysningsmerke

[ctx: checkbox]
en: checked
nb: merket av

[ctx: checkbox]
en: not checked
nb: ikke merket av

[ctx: checkbox]
en: partially checked
nb: delvis merket av

en: chk
nb: akb

en: circumflex
nb: cirkumfleks

en: clickable
nb: klikkbar

[ctx: clipboard]
en: copied
nb: kopierte

[ctx: clipboard]
en: cut
nb: klippet ut

[ctx: clipboard]
en: pasted
nb: limte inn

en: clrchsr
nb: frgvlg

en: cnv
nb: ram

en: colhdr
nb: kolov

en: collapsed
nb: sammenslått

en: colon
nb: kolon

[ctx: color name]
en: alice blue
nb: alice blå

[ctx: color name]
en: antique white
nb: antikkhvit

[ctx: color name]
en: aquamarine
nb: akvamarin

[ctx: color name]
en: azure
nb: asurblå

[ctx: color name]
en: bisque
nb: lys brun

[ctx: color name]
en: black
nb: sort

[ctx: color name]
en: blanched almond
nb: forvellet mandel

[ctx: color name]
en: blue
nb: blå

[ctx: color name]
en: blue violet
nb: blåfiolett

[ctx: color name]
en: brown
nb: brun

[ctx: color name]
en: burlywood
nb: storskog

[ctx: color name]
en: cadet blue
nb: kadettblå

[ctx: color name]
en: chocolate
nb: sjokolade

[ctx: color name]
en: coral
nb: korall

[ctx: color name]
en: cornflower blue
nb: kornblomstblå

[ctx: color name]
en: cornsilk
nb: maissilke

[ctx: color name]
en: crimson
nb: blodrød

[ctx: color name]
en: cyan
nb: grønnblå

[ctx: color name]
en: dark blue
nb: mørk blå

[ctx: color name]
en: dark cyan
nb: mørk grønnblå

[ctx: color name]
en: dark goldenrod
nb: mørk oker

[ctx: color name]
en: dark gray
nb: mørk grå

[ctx: color name]
en: dark green
nb: mørk grønn

[ctx: color name]
en: dark khaki
nb: mørk khaki

[ctx: color name]
en: dark magenta
nb: mørk magenta

[ctx: color name]
en: dark olive green
nb: mørk olivengrønn

[ctx: color name]
en: dark orange
nb: mørk oransje

[ctx: color name]
en: dark orchid
nb: mørk orkide

[ctx: color name]
en: dark red
nb: mørk rød

[ctx: color name]
en: dark salmon
nb: mørk laks

[ctx: color name]
en: dark sea green
nb: mørk sjøgrønn

[ctx: color name]
en: dark slate blue
nb: mørk skiferblå

[ctx: color name]
en: dark slate gray
nb: mørk skifergrå

[ctx: color name]
en: dark turquoise
nb: mørk turkis

[ctx: color name]
en: dark violet
nb: mørk fiolett

[ctx: color name]
en: deep pink
nb: dyp rosa

[ctx: color name]
en: deep sky blue
nb: dyp himmelblå

[ctx: color name]
en: dim gray
nb: uklar grå

[ctx: color name]
en: dodger blue
nb: dodger blå

[ctx: color name]
en: fire brick
nb: flammemurstein

[ctx: color name]
en: floral white
nb: blomsterhvit

[ctx: color name]
en: forest green
nb: skoggrønn

[ctx: color name]
en: fuchsia
nb: fuksia

[ctx: color name]
en: ghost white
nb: spøkelseshvit

[ctx: color name]
en: gold
nb: gull

[ctx: color name]
en: goldenrod
nb: oker

[ctx: color name]
en: gray
nb: grå

[ctx: color name]
en: green
nb: grønn

[ctx: color name]
en: green yellow
nb: grønngul

[ctx: color name]
en: honeydew
nb: honningdugg

[ctx: color name]
en: hot pink
nb: varm rosa

[ctx: color name]
en: indian red
nb: indianerrød

[ctx: color name]
en: ivory
nb: elfenben

[ctx: color name]
en: lavender
nb: lavendel

[ctx: color name]
en: lavender blush
nb: rødmende lavendel

[ctx: color name]
en: lawn green
nb: gressgrønn

[ctx: color name]
en: lemon chiffon
nb: sitronsjiffong

[ctx: color name]
en: light blue
nb: lys blå

[ctx: color name]
en: light coral
nb: lys korall

[ctx: color name]
en: light cyan
nb: lys blågrønn

[ctx: color name]
en: light goldenrod yellow
nb: lys okergul

[ctx: color name]
en: light gray
nb: lys grå

[ctx: color name]
en: light green
nb: lys grønn

[ctx: color name]
en: light pink
nb: lys rosa

[ctx: color name]
en: light salmon
nb: lys laks

[ctx: color name]
en: light sea green
nb: lys sjøgrønn

[ctx: color name]
en: light sky blue
nb: lys himmelblå

[ctx: color name]
en: light slate gray
nb: lys skifergrå

[ctx: color name]
en: light steel blue
nb: lys stålblå

[ctx: color name]
en: light yellow
nb: lys gul

[ctx: color name]
en: lime green
nb: limegrønn

[ctx: color name]
en: linen
nb: lin

[ctx: color name]
en: maroon
nb: rødbrun

[ctx: color name]
en: medium aquamarine
nb: middels akvamarin

[ctx: color name]
en: medium blue
nb: middels blå

[ctx: color name]
en: medium orchid
nb: middels orkide

[ctx: color name]
en: medium purple
nb: middels lilla

[ctx: color name]
en: medium sea green
nb: middels sjøgrønn

[ctx: color name]
en: medium slate blue
nb: middels skiferblå

[ctx: color name]
en: medium spring green
nb: middels vårgrønn

[ctx: color name]
en: medium turquoise
nb: middels turkis

[ctx: color name]
en: medium violet red
nb: middels fiolettrød

[ctx: color name]
en: midnight blue
nb: midnattblå

[ctx: color name]
en: mint cream
nb: myntekrem

[ctx: color name]
en: misty rose
nb: tåkete rose

[ctx: color name]
en: moccasin
nb: mokkasin

[ctx: color name]
en: navajo white
nb: navajohvit

[ctx: color name]
en: navy
nb: marine

[ctx: color name]
en: old lace
nb: gamle blonder

[ctx: color name]
en: olive
nb: oliven

[ctx: color name]
en: olive drab
nb: trist oliven

[ctx: color name]
en: orange
nb: oransje

[ctx: color name]
en: orange red
nb: oransjerød

[ctx: color name]
en: orchid
nb: orkide

[ctx: color name]
en: pale goldenrod
nb: blek oker

[ctx: color name]
en: pale green
nb: blek grønn

[ctx: color name]
en: pale turquoise
nb: blek turkis

[ctx: color name]
en: pale violet red
nb: blek fiolettrød

[ctx: color name]
en: pink
nb: rosa

[ctx: color name]
en: plum
nb: plomme

[ctx: color name]
en: powder blue
nb: pudderblå

[ctx: color name]
en: purple
nb: lilla

[ctx: color name]
en: red
nb: rød

[ctx: color name]
en: rosy brown
nb: rosebrun

[ctx: color name]
en: royal blue
nb: kongeblå

[ctx: color name]
en: saddle brown
nb: sadelbrun

[ctx: color name]
en: salmon
nb: laks

[ctx: color name]
en: sandy brown
nb: sandbrun

[ctx: color name]
en: sea green
nb: sjøgrønn

[ctx: color name]
en: seashell
nb: sjell

[ctx: color name]
en: silver
nb: sølv

[ctx: color name]
en: sky blue
nb: himmelblå

[ctx: color name]
en: slate blue
nb: skiferblå

[ctx: color name]
en: slate gray
nb: skifergrå

[ctx: color name]
en: snow
nb: snø

[ctx: color name]
en: spring green
nb: vårgrønn

[ctx: color name]
en: steel blue
nb: stålblå

[ctx: color name]
en: tan
nb: gulbrun

[ctx: color name]
en: teal
nb: blågrønn

[ctx: color name]
en: thistle
nb: tistel

[ctx: color name]
en: tomato
nb: tomat

[ctx: color name]
en: turquoise
nb: turkis

[ctx: color name]
en: violet
nb: fiolett

[ctx: color name]
en: wheat
nb: hvete

[ctx: color name]
en: white
nb: hvit

[ctx: color name]
en: white smoke
nb: hvit røyk

[ctx: color name]
en: yellow
nb: gul

[ctx: color name]
en: yellow green
nb: gulgrønn

en: column %(index)d of %(total)d
nb: kolonne %(index)d av %(total)d

en: column %d
nb: kolonne %d

en: comma
nb: komma

[ctx: command]
en: redo
nb: gjør om

[ctx: command]
en: undo
nb: angre

[ctx: content]
en: deletion end
nb: slutt på sletting

[ctx: content]
en: deletion start
nb: start på sletting

[ctx: content]
en: highlight end
nb: slutt på utheving

[ctx: content]
en: highlight start
nb: start på utheving

[ctx: content]
en: insertion end
nb: slutt på innsetting

[ctx: content]
en: insertion start
nb: start på innsetting

[ctx: content]
en: suggestion end
nb: slutt på forslag

en: copyright
nb: opphavsrett

en: cube root of
nb: kubikkroten av

en: currency sign
nb: valutategn

en: dagger
nb: kors

en: dash
nb: bindestrek

en: degrees
nb: grader

en: delete
nb: slett

en: details for %s
nb: detaljer for %s

en: different site
nb: annet nettsted

en: dip
nb: map

en: divided by
nb: delt på

en: document selected from cursor position
nb: dokument valgt fra markørposisjon

en: document selected to cursor position
nb: dokument valgt til markørposisjon

en: document unselected from cursor position
nb: dokument valgt bort fra markørposisjon

en: document unselected to cursor position
nb: dokument valgt bort til markørposisjon

en: dot
nb: punktum

en: double click
nb: dobbeltklikk

en: double dagger
nb: dobbeltkors

en: double low quote
nb: dobbelt lavt sitattegn

en: double prime
nb: dobbelt primtall

en: down
nb: ned

en: draw
nb: tegn

en: e acute
nb: e akutt

en: e circumflex
nb: e cirkumfleks

en: e grave
nb: e gravis

en: e umlaut
nb: e trema

en: editable combo box
nb: redigerbar komboboks

en: editable content
nb: redigerbart innhold

en: edtbr
nb: redl

en: emb
nb: inp

en: empty
nb: tom

en: en dash
nb: bindestrek

en: end
nb: slutt

en: enter
nb: linjeskift

en: enter new key
nb: oppgi ny tast

en: entire document selected
nb: hele dokumentet valgt

en: entire document unselected
nb: fjernet utvalg for hele dokumentet

en: equals
nb: er lik

[ctx: error]
en: grammar
nb: gramatikk

[ctx: error]
en: invalid
nb: ugyldig

[ctx: error]
en: invalid entry
nb: ugyldig oppføring

[ctx: error]
en: invalid grammar
nb: ugyldig gramatikk

[ctx: error]
en: invalid spelling
nb: ugyldig staving

[ctx: error]
en: spelling
nb: staving

en: exclaim
nb: utropstegn

en: expanded
nb: utvidet

en: faster.
nb: raskere.

en: fchsr
nb: fil

en: flr
nb: fll

en: fnt
nb: skr

en: fraction end
nb: slutt på brøk

en: fraction start
nb: start på brøk

en: ftr
nb: bun

[ctx: generic name]
en: application
nb: program

en: gpn
nb: glf

en: grayed
nb: grået ut

en: greater
nb: større

en: has details in %s
nb: har detaljer i %s

en: has formula
nb: har formel

en: has long description
nb: har lang beskrivelse

en: hdng
nb: tptkst

en: hdr
nb: top

en: heavy check mark
nb: tungt avkryssingsmerke

en: help
nb: hjelp

en: higher.
nb: høyere.

en: home
nb: hjem

en: horizontal
nb: horisontal

en: horizontal scroll bar
nb: horisontalt rullefelt

en: horizontal slider
nb: horisontalt rullefelt

en: horizontal splitter
nb: horisontal delelinje

en: hyphen bullet
nb: bindestrekkulepunkt

en: i acute
nb: i akutt

en: i circumflex
nb: i cirkumfleks

en: i grave
nb: i gravis

en: i umlaut
nb: i trema

en: icn
nb: ikn

en: image map link
nb: bildekartlenke

en: img
nb: bld

en: inaccessible
nb: utilgjengelig

[ctx: indentation and justification]
en: Disabled
nb: Slått av

[ctx: indentation and justification]
en: Enabled
nb: Slått på

en: insert
nb: sett inn

en: inverted exclamation point
nb: omvendt utropstegn

en: inverted question mark
nb: omvendt spørsmålstegn

[ctx: key echo]
en: None
nb: Ingen

[ctx: key echo]
en: key
nb: tast

[ctx: key echo]
en: key and word
nb: tast og ord

[ctx: key echo]
en: sentence
nb: setning

[ctx: key echo]
en: word
nb: ord

[ctx: key echo]
en: word and sentence
nb: ord og setning

[ctx: keybindings]
en: Default
nb: Forvalg

[ctx: keybindings]
en: Modified
nb: Endret

en: lbl
nb: etk

en: leaving blockquote.
nb: forlater blokksitat.

en: leaving details.
nb: forlater detaljer.

en: leaving form.
nb: forlater skjema.

en: leaving list.
nb: forlater liste.

en: leaving panel.
nb: forlater panel.

en: leaving table.
nb: forlater tabell.

en: leaving tooltip.
nb: forlater verktøytips.

en: left
nb: venstre

en: left alt
nb: venstre alt

en: left brace
nb: venstre krøllparentes

en: left bracket
nb: venstre hakeparentes

en: left control
nb: venstre ctrl

en: left double angle bracket
nb: venstre dobbel hakeparentes

en: left double quote
nb: venstre dobbelt sitattegn

en: left meta
nb: venstre meta

en: left paren
nb: venstre parantes

en: left shift
nb: venstre shift

en: left single quote
nb: venstre enkelt sitattegn

en: left super
nb: venstre super

en: left tab
nb: venstre tab

en: less
nb: mindre

en: line selected down from cursor position
nb: linje valgt ned fra markørposisjon

en: line selected from start to previous cursor position
nb: linje valgt fra start til forrige markørposisjon

en: line selected to end from previous cursor position
nb: linje valgt til slutt fra forrige markørposisjon

en: line selected up from cursor position
nb: linje valgt opp fra markørposisjon

en: line unselected down from cursor position
nb: linje valgt bort ned fra markørposisjon

en: line unselected up from cursor position
nb: linje valgt bort opp fra markørposisjon

en: link
nb: lenke

[ctx: link state]
en: unvisited
nb: ikke besøkt

[ctx: link state]
en: visited
nb: besøkt

[ctx: listitem]
en: not selected
nb: ikke valgt

en: live regions politeness levels restored
nb: nivå for høflighet for levende regioner gjenopprettet

en: lnk
nb: lnke

[ctx: location]
en: Not found
nb: Ikke funnet

[ctx: locking key state]
en: off
nb: av

[ctx: locking key state]
en: on
nb: på

en: logical not
nb: logisk ikke

en: louder.
nb: høyere.

en: lower.
nb: lavere.

en: lstitm
nb: lstop

en: lyrdpn
nb: lagf

[ctx: math enclosure]
en: Enclosed by: %s
nb: Omsluttet av: %s

[ctx: math enclosure]
en: a box
nb: en boks

[ctx: math enclosure]
en: a circle
nb: en sirkel

[ctx: math enclosure]
en: a down diagonal strike
nb: diagonal gjennomstreking

[ctx: math enclosure]
en: a horizontal strike
nb: en horisontal gjennomstreking

[ctx: math enclosure]
en: a line at the bottom
nb: en linje nederst

[ctx: math enclosure]
en: a line at the top
nb: en linje øverst

[ctx: math enclosure]
en: a line on the left
nb: en linje til venstre

[ctx: math enclosure]
en: a line on the right
nb: en linje til høyre

[ctx: math enclosure]
en: a long division sign
nb: et langt deletegn

[ctx: math enclosure]
en: a northeast arrow
nb: en nordøst pil

[ctx: math enclosure]
en: a rounded box
nb: en avrundet boks

[ctx: math enclosure]
en: a vertical strike
nb: vertikal gjennomstreking

[ctx: math enclosure]
en: and
nb: og

[ctx: math script]
en: pre-subscript
nb: pre-subskript

[ctx: math script]
en: pre-superscript
nb: pre-superskript

[ctx: math script generic]
en: overscript
nb: overskript

[ctx: math script generic]
en: subscript
nb: subskript

[ctx: math script generic]
en: superscript
nb: superskript

[ctx: math script generic]
en: underscript
nb: underskript

[ctx: math symbol]
en: %s with underline
nb: %s med understrek

[ctx: math symbol]
en: %s with vertical line
nb: %s med vertikal linje

[ctx: math symbol]
en: all equal to
nb: helt lik

[ctx: math symbol]
en: almost equal or equal to
nb: nesten lik eller lik til

[ctx: math symbol]
en: almost equal to
nb: nesten lik

[ctx: math symbol]
en: angle
nb: vinkel

[ctx: math symbol]
en: approaches the limit
nb: nærmer seg grensen

[ctx: math symbol]
en: approximately but not actually equal to
nb: tilnærmet men ikke faktisk lik til

[ctx: math symbol]
en: approximately equal to
nb: tilnærmet lik til

[ctx: math symbol]
en: assertion
nb: påstand

[ctx: math symbol]
en: asymptotically equal to
nb: asymptotisk lik

[ctx: math symbol]
en: because
nb: fordi

[ctx: math symbol]
en: between
nb: mellom

[ctx: math symbol]
en: black circle
nb: sort sirkel

[ctx: math symbol]
en: black diamond
nb: sort diamant

[ctx: math symbol]
en: black medium small square
nb: sort middels liten firkant

[ctx: math symbol]
en: black square
nb: sort firkant

[ctx: math symbol]
en: bold %s
nb: uthevet %s

[ctx: math symbol]
en: bold italic %s
nb: uthevet kursiv %s

[ctx: math symbol]
en: bold script %s
nb: uthevet skript %s

[ctx: math symbol]
en: circumflex
nb: cirkumfleks

[ctx: math symbol]
en: colon equals
nb: kolon er lik

[ctx: math symbol]
en: complement
nb: komplement

[ctx: math symbol]
en: contains as a member
nb: inneholder som et medlem

[ctx: math symbol]
en: coproduct
nb: koprodukt

[ctx: math symbol]
en: corresponds to
nb: korresponderer til

[ctx: math symbol]
en: cube root
nb: kubikkrot

[ctx: math symbol]
en: delta equal to
nb: delta lik

[ctx: math symbol]
en: difference between
nb: forskjell mellom

[ctx: math symbol]
en: divides
nb: deler

[ctx: math symbol]
en: division slash
nb: delingsskråstrek

[ctx: math symbol]
en: does not contain as a member
nb: inneholder ikke som et medlem

[ctx: math symbol]
en: does not divide
nb: deler ikke

[ctx: math symbol]
en: does not precede
nb: forutgår ikke

[ctx: math symbol]
en: does not prove
nb: beviser ikke

[ctx: math symbol]
en: does not succeed
nb: etterfølger ikke

[ctx: math symbol]
en: dot
nb: punktum

[ctx: math symbol]
en: dot plus
nb: dot pluss

[ctx: math symbol]
en: double integral
nb: dobbelt integral

[ctx: math symbol]
en: double intersection
nb: dobbelt skjæringspunkt

[ctx: math symbol]
en: double subset
nb: dobbelt subsett

[ctx: math symbol]
en: double superset
nb: dobbelt supersett

[ctx: math symbol]
en: double union
nb: dobbel union

[ctx: math symbol]
en: double vertical line
nb: dobbel vertikal linje

[ctx: math symbol]
en: down arrow
nb: pil ned

[ctx: math symbol]
en: down arrow from bar
nb: pil ned fra stolpe

[ctx: math symbol]
en: down double arrow
nb: dobbel pil ned

[ctx: math symbol]
en: element of
nb: element av

[ctx: math symbol]
en: empty set
nb: tomt sett

[ctx: math symbol]
en: end of proof
nb: slutt på bevis

[ctx: math symbol]
en: equal and parallel to
nb: lik og parallell til

[ctx: math symbol]
en: equal to by definition
nb: lik per definisjon

[ctx: math symbol]
en: equal to or greater than
nb: lik eller større enn

[ctx: math symbol]
en: equal to or less than
nb: lik eller mindre enn

[ctx: math symbol]
en: equals colon
nb: er lik kolon

[ctx: math symbol]
en: equiangular to
nb: vinkelmessig lik

[ctx: math symbol]
en: equivalent to
nb: ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: estimates
nb: estimerer

[ctx: math symbol]
en: excess
nb: overflod

[ctx: math symbol]
en: for all
nb: for alle

[ctx: math symbol]
en: forces
nb: tvinger

[ctx: math symbol]
en: fourth root
nb: fjerde kvadratrot

[ctx: math symbol]
en: geometric proportion
nb: geometrisk proporsjon

[ctx: math symbol]
en: geometrically equal to
nb: geometrisk lik til

[ctx: math symbol]
en: geometrically equivalent to
nb: geometrisk ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: greater than
nb: større enn

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equal to
nb: større enn men ikke lik til

[ctx: math symbol]
en: greater than but not equivalent to
nb: større enn men ikke ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: greater than equal to or less than
nb: større enn eller mindre enn

[ctx: math symbol]
en: greater than or equal to
nb: større enn eller lik til

[ctx: math symbol]
en: greater than or equivalent to
nb: større enn eller ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: greater than or less than
nb: større enn eller mindre enn

[ctx: math symbol]
en: greater than over equal to
nb: større enn over lik

[ctx: math symbol]
en: greater than with dot
nb: større enn med dot

[ctx: math symbol]
en: horizontal ellipsis
nb: horisontal ellipse

[ctx: math symbol]
en: identical to
nb: identisk til

[ctx: math symbol]
en: image of
nb: bilde av

[ctx: math symbol]
en: infinity
nb: uendelig

[ctx: math symbol]
en: intersection
nb: skjæringspunkt

[ctx: math symbol]
en: italic %s
nb: kursiv %s

[ctx: math symbol]
en: left arrow
nb: venstre pil

[ctx: math symbol]
en: left arrow from bar
nb: venstre pil fra stolpe

[ctx: math symbol]
en: left ceiling
nb: venstre tak

[ctx: math symbol]
en: left double arrow
nb: dobbel venstre pil

[ctx: math symbol]
en: left right arrow
nb: venstre / høyre pil

[ctx: math symbol]
en: left right double arrow
nb: dobbel pil venstre høyre

[ctx: math symbol]
en: less than
nb: mindre enn

[ctx: math symbol]
en: less than but not equal to
nb: mindre enn men ikke lik til

[ctx: math symbol]
en: less than but not equivalent to
nb: mindre enn men ikke ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: less than equal to or greater than
nb: mindre enn lik eller større enn

[ctx: math symbol]
en: less than or equal to
nb: mindre enn eller lik til

[ctx: math symbol]
en: less than or equivalent to
nb: mindre enn eller ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: less than or greater than
nb: mindre enn eller større enn

[ctx: math symbol]
en: less than over equal to
nb: mindre enn over lik

[ctx: math symbol]
en: less than with dot
nb: mindre enn med dot

[ctx: math symbol]
en: logical and
nb: logisk og

[ctx: math symbol]
en: logical or
nb: logisk eller

[ctx: math symbol]
en: measured angle
nb: målt vinkel

[ctx: math symbol]
en: measured by
nb: målt av

[ctx: math symbol]
en: minus or plus
nb: minus eller pluss

[ctx: math symbol]
en: models
nb: modellerer

[ctx: math symbol]
en: monospace %s
nb: enhetlig %s

[ctx: math symbol]
en: much greater than
nb: mye større enn

[ctx: math symbol]
en: much less than
nb: mye mindre enn

[ctx: math symbol]
en: multiset
nb: multisett

[ctx: math symbol]
en: nand
nb: ikke og

[ctx: math symbol]
en: neither a subset of nor equal to
nb: hverken subsett av eller lik

[ctx: math symbol]
en: neither a superset of nor equal to
nb: hverken supersett av eller lik

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equal to
nb: hverken større enn eller lik

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor equivalent to
nb: hverken større enn eller ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: neither greater than nor less than
nb: hverken større enn eller mindre enn

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equal to
nb: hverken mindre enn eller lik

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor equivalent to
nb: hverken mindre enn eller ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: neither less than nor greater than
nb: hverken mindre enn eller større enn

[ctx: math symbol]
en: nor
nb: ikke eller

[ctx: math symbol]
en: north east arrow
nb: nordøst pil

[ctx: math symbol]
en: north east double arrow
nb: dobbel pil nordøst

[ctx: math symbol]
en: north west arrow
nb: nordvest pil

[ctx: math symbol]
en: north west double arrow
nb: dobbel pil nordvest

[ctx: math symbol]
en: not a subset of
nb: ikke et subsett av

[ctx: math symbol]
en: not a superset of
nb: ikke et supersett av

[ctx: math symbol]
en: not almost equal to
nb: ikke nesten lik til

[ctx: math symbol]
en: not an element of
nb: ikke et element av

[ctx: math symbol]
en: not asymptotically equal to
nb: ikke asymptotisk lik

[ctx: math symbol]
en: not equal to
nb: ikke lik

[ctx: math symbol]
en: not equivalent to
nb: ikke ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: not greater than
nb: ikke større enn

[ctx: math symbol]
en: not identical to
nb: ikke identisk til

[ctx: math symbol]
en: not less than
nb: ikke mindre enn

[ctx: math symbol]
en: not normal subgroup of
nb: ikke normal undergruppe av

[ctx: math symbol]
en: not parallel to
nb: ikke paralell til

[ctx: math symbol]
en: not tilde
nb: ikke tilde

[ctx: math symbol]
en: not true
nb: ikke sann

[ctx: math symbol]
en: original of
nb: original av

[ctx: math symbol]
en: parallel to
nb: paralell til

[ctx: math symbol]
en: precedes
nb: forutgår

[ctx: math symbol]
en: precedes but not equivalent to
nb: forutgår men er ikke ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: precedes or equal to
nb: forutgår eller lik

[ctx: math symbol]
en: precedes or equivalent to
nb: forutgår eller ekvivalent

[ctx: math symbol]
en: product
nb: produkt

[ctx: math symbol]
en: proportion
nb: proporsjon

[ctx: math symbol]
en: proportional to
nb: proporsjonal til

[ctx: math symbol]
en: ratio
nb: forholdstall

[ctx: math symbol]
en: right angle
nb: høyre vinkel

[ctx: math symbol]
en: right angle with arc
nb: høyre vinkel med bue

[ctx: math symbol]
en: right arrow
nb: høyre pil

[ctx: math symbol]
en: right arrow from bar
nb: høyre pil fra stolpe

[ctx: math symbol]
en: right ceiling
nb: høyre tak

[ctx: math symbol]
en: right double arrow
nb: dobbel pil høyre

[ctx: math symbol]
en: right triangle
nb: høyre triangel

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrow
nb: pil som peker til høyre

[ctx: math symbol]
en: right-pointing arrowhead
nb: høyrepekende pilhode

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold %s
nb: sans-serif uthevet %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif bold italic %s
nb: sans-serif uthevet kursiv %s

[ctx: math symbol]
en: sans-serif italic %s
nb: sans-serif kursiv %s

[ctx: math symbol]
en: script %s
nb:  skript %s

[ctx: math symbol]
en: set minus
nb: sett minus

[ctx: math symbol]
en: sine wave
nb: sinusbølge

[ctx: math symbol]
en: small element of
nb: lite element av

[ctx: math symbol]
en: south east arrow
nb: sydøst pil

[ctx: math symbol]
en: south east double arrow
nb: dobbel pil sydøst

[ctx: math symbol]
en: south west double arrow
nb: dobbel pil sydvest

[ctx: math symbol]
en: spherical angle
nb: sfærisk vinkel

[ctx: math symbol]
en: square root
nb: kvadratrot

[ctx: math symbol]
en: star equals
nb: stjerne lik

[ctx: math symbol]
en: strictly equivalent to
nb: strengt ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: subset of
nb: subsett av

[ctx: math symbol]
en: subset of or equal to
nb: subsett av eller lik

[ctx: math symbol]
en: subset of with not equal to
nb: subsett av med ikke lik

[ctx: math symbol]
en: succeeds
nb: etterfølger

[ctx: math symbol]
en: succeeds but not equivalent to
nb: etterfølger men er ikke ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equal to
nb: etterfølger eller lik

[ctx: math symbol]
en: succeeds or equivalent to
nb: etterfølger eller ekvivalent til

[ctx: math symbol]
en: superset of
nb: supersett av

[ctx: math symbol]
en: superset of or equal to
nb: supersett av eller lik

[ctx: math symbol]
en: superset of with not equal to
nb: supersett av med ikke lik

[ctx: math symbol]
en: there does not exist
nb: eksisterer ikke

[ctx: math symbol]
en: there exists
nb: eksisterer

[ctx: math symbol]
en: therefore
nb: derfor

[ctx: math symbol]
en: triple tilde
nb: trippel tilde

[ctx: math symbol]
en: true
nb: sann

[ctx: math symbol]
en: up arrow
nb: pil opp

[ctx: math symbol]
en: up arrow from bar
nb: pil opp fra stolpe

[ctx: math symbol]
en: up double arrow
nb: dobbel pil opp

[ctx: math symbol]
en: up down arrow
nb: opp / ned pil

[ctx: math symbol]
en: up down double arrow
nb: dobbel pil opp ned

[ctx: math symbol]
en: vertical ellipsis
nb: vertikal ellipse

[ctx: math symbol]
en: very much greater than
nb: meget større enn

[ctx: math symbol]
en: very much less than
nb: meget mindre enn

[ctx: math symbol]
en: white bullet
nb: hvitt kulepunkt

[ctx: math symbol]
en: white circle
nb: hvit sirkel

[ctx: math symbol]
en: white square
nb: hvit firkant

[ctx: math table]
en: nested table end
nb: slutt på nøstet tabell

[ctx: math table]
en: table end
nb: slutt på tabell

en: math table with %d row | math table with %d rows
nb[0]: matematisk tabell med %d rad
nb[1]: matematisk tabell med %d rader

en: menu
nb: meny

en: menu button
nb: menyknapp

en: middle dot
nb: midtstilt punkt

en: misspelled
nb: feilstavet

en: mnu
nb: mny

en: mnubr
nb: mnyl

en: mnuitm
nb: mnel

en: mode switch
nb: bytte av modus

en: mu
nb: my

en: multi-select
nb: flervalg

en: nested math table with %d row | nested math table with %d rows
nb[0]: nøstet matematisk tabell med %d rad
nb[1]: nøstet matematisk tabell med %d rader

en: newline
nb: ny linje

en: no break space
nb: mellomrom uten bryting av linje

en: no live message saved
nb: ingen levende melding lagret

[ctx: notification]
en: Bottom
nb: Bunn

[ctx: notification]
en: Top
nb: Topp

en: number
nb: nummer

[ctx: number style]
en: digits
nb: siffer

[ctx: number style]
en: words
nb: ord

en: o acute
nb: o akutt

en: o circumflex
nb: o cirkumfleks

en: o grave
nb: o gravis

en: o stroke
nb: ø

en: o umlaut
nb: o trema

en: object replacement character
nb: tegn for erstatning av objekt

en: off
nb: av

en: on
nb: på

en: on %(index)d of %(total)d
nb: ved %(index)d av %(total)d

en: one fourth
nb: en fjerdedel

en: one half
nb: en halv

en: opens dialog
nb: åpner dialog

en: opens grid
nb: åpner rutenett

en: opens listbox
nb: åpner listeboks

en: opens menu
nb: åpner meny

en: opens tree
nb: åpner tre

en: optnpn
nb: alter

en: page selected from cursor position
nb: side valgt fra markørposisjon

en: page selected to cursor position
nb: side valgt til markørposisjon

en: page unselected from cursor position
nb: side valgt bort fra markørposisjon

en: page unselected to cursor position
nb: side valgt bort til markørposisjon

en: para
nb: avsn

en: paragraph marker
nb: avsnittsmarkør

en: paragraph selected down from cursor position
nb: avsnitt valgt ned fra markørposisjon

en: paragraph selected up from cursor position
nb: avsnitt valgt opp fra markørposisjon

en: paragraph unselected down from cursor position
nb: avsnitt valgt bort ned fra markørposisjon

en: paragraph unselected up from cursor position
nb: avsnitt valgt bort opp fra markørposisjon

en: per mille
nb: promille

en: percent
nb: prosent

en: pgbar
nb: frdvs

en: pgt
nb: sdt

en: plus
nb: pluss

en: plus or minus
nb: pluss eller minus

en: politeness level %s
nb: høflighetsnivå %s

en: popmnu
nb: oppspr

en: pounds
nb: pund

en: prime
nb: primtall

[ctx: punctuation level]
en: _None
nb: I_ngen

en: pwd
nb: prd

en: question
nb: spørsmålstegn

en: quote
nb: sitattegn

[ctx: radiobutton]
en: not selected
nb: ikke valgt

[ctx: radiobutton]
en: selected
nb: valgt

en: rdmnuitm
nb: rdmnyopf

en: registered
nb: registrert

en: required
nb: krevet

en: return
nb: retur

en: right
nb: høyre

en: right alt
nb: høyre alt

en: right brace
nb: høyre krøllparentes

en: right bracket
nb: høyre hakeparentes

en: right control
nb: høyre kontroll

en: right double angle bracket
nb: høyre dobbel hakeparentes

en: right double quote
nb: høyre dobbelt sitattegn

en: right meta
nb: høyre meta

en: right paren
nb: høyre parantes

en: right shift
nb: høyre shift

en: right single quote
nb: høyre enkelt sitattegn

en: right super
nb: høyre super

[ctx: role]
en: abstract
nb: abstrakt

[ctx: role]
en: afterword
nb: etterord

[ctx: role]
en: appendix
nb: appendiks

[ctx: role]
en: bibliography
nb: bibliografi

[ctx: role]
en: bibliography entry
nb: bibliografioppføring

[ctx: role]
en: chapter
nb: kapittel

[ctx: role]
en: colophon
nb: kolofon

[ctx: role]
en: complementary content
nb: komplementært innhold

[ctx: role]
en: conclusion
nb: konklusjon

[ctx: role]
en: cover
nb: omslag

[ctx: role]
en: epilogue
nb: epilog

[ctx: role]
en: example
nb: eksempel

[ctx: role]
en: feed
nb: strøm

[ctx: role]
en: figure
nb: figur

[ctx: role]
en: foreword
nb: forord

[ctx: role]
en: glossary
nb: ordliste

[ctx: role]
en: index
nb: indeks

[ctx: role]
en: information
nb: informasjon

[ctx: role]
en: introduction
nb: innledning

[ctx: role]
en: leaving abstract.
nb: forlater abstrakt.

[ctx: role]
en: leaving acknowledgments.
nb: forlater bekreftelser.

[ctx: role]
en: leaving afterword.
nb: forlater etterord.

[ctx: role]
en: leaving appendix.
nb: forlater appendiks.

[ctx: role]
en: leaving banner.
nb: forlater banner.

[ctx: role]
en: leaving bibliography.
nb: forlater bibliografi.

[ctx: role]
en: leaving chapter.
nb: forlater kapittel.

[ctx: role]
en: leaving colophon.
nb: forlater kolofon.

[ctx: role]
en: leaving complementary content.
nb: forlater komplementært innhold.

[ctx: role]
en: leaving conclusion.
nb: forlater konklusjon.

[ctx: role]
en: leaving credit.
nb: forlater omtale.

[ctx: role]
en: leaving credits.
nb: forlater omtaler.

[ctx: role]
en: leaving epilogue.
nb: forlater epilog.

[ctx: role]
en: leaving example.
nb: forlater eksempel.

[ctx: role]
en: leaving feed.
nb: forlater strøm.

[ctx: role]
en: leaving figure.
nb: forlater figur.

[ctx: role]
en: leaving foreword.
nb: forlater forord.

[ctx: role]
en: leaving glossary.
nb: forlater ordliste.

[ctx: role]
en: leaving index.
nb: forlater indeks.

[ctx: role]
en: leaving information.
nb: forlater informasjon.

[ctx: role]
en: leaving introduction.
nb: forlater innledning.

[ctx: role]
en: leaving main content.
nb: forlater hovedinnhold.

[ctx: role]
en: leaving navigation.
nb: forlater navigering.

[ctx: role]
en: leaving page list.
nb: forlater sideliste.

[ctx: role]
en: leaving part.
nb: forlater del.

[ctx: role]
en: leaving preface.
nb: forlater forord.

[ctx: role]
en: leaving prologue.
nb: forlater prolog.

[ctx: role]
en: leaving region.
nb: forlater region.

[ctx: role]
en: leaving search.
nb: forlater søk.

[ctx: role]
en: leaving suggestion.
nb: forlater forslag.

[ctx: role]
en: leaving table of contents.
nb: forlater innholdsfortegnelse.

[ctx: role]
en: main content
nb: hovedinnhold

[ctx: role]
en: navigation
nb: navigering

[ctx: role]
en: page break
nb: sideskift

[ctx: role]
en: page list
nb: sideliste

[ctx: role]
en: part
nb: del

[ctx: role]
en: preface
nb: forord

[ctx: role]
en: prologue
nb: prolog

[ctx: role]
en: search
nb: søk

[ctx: role]
en: subtitle
nb: undertittel

[ctx: role]
en: suggestion
nb: forslag

[ctx: role]
en: switch
nb: bytt

[ctx: role]
en: table of contents
nb: innholdsfortegnelse

en: root of
nb: roten av

en: row %(index)d of %(total)d
nb: rad %(index)d av %(total)d

en: row %d
nb: rad %d

en: rtpn
nb: hvdf

en: rwhdr
nb: radov

en: s sharp
nb: skarp s

en: same page
nb: samme side

en: same site
nb: samme nettsted

en: scbr
nb: rull

en: scpn
nb: rulf

en: sctn
nb: del

en: section
nb: del

en: semicolon
nb: semikolon

en: seprtr
nb: sep

en: setting live region to assertive
nb: setter levende region til påståelig

en: setting live region to off
nb: setter levende region til av

en: setting live region to polite
nb: setter levende region til høflig

en: setting live region to rude
nb: setter levende region til uhøflig

[ctx: shortbraille]
en: dial
nb: skive

[ctx: shortbraille]
en: form
nb: skjema

en: single low quote
nb: enkelt lavt sitattegn

en: slash
nb: skråstrek

en: sldr
nb: glid

en: slide %(position)d of %(count)d
nb: lysbilde %(position)d av %(count)d

en: slower.
nb: saktere.

en: soft hyphen
nb: myk bindestrek

en: softer.
nb: mykere.

en: sorted
nb: sortert

en: sorted ascending
nb: sortert stigende

en: sorted descending
nb: sortert synkende

en: space
nb: mellomrom

en: speak chat room name.
nb: Les opp samtaleromnavn.

en: spin
nb: snkn

en: spltpn
nb: spltf

[ctx: spoken punctuation]
en: All
nb: Alle

[ctx: spoken punctuation]
en: Most
nb: Mesteparten

[ctx: spoken punctuation]
en: None
nb: Ingen

[ctx: spoken punctuation]
en: Some
nb: Noe

en: square root of
nb: kvadratroten av

en: star
nb: stjerne

en: statbr
nb: statl

[ctx: status bar]
en: Not found
nb: Ikke funnet

en: string not found
nb: streng ikke funnet

en: stroke
nb: skråstrek

[ctx: structural navigation]
en: Blockquote
nb: Blokksitat

[ctx: structural navigation]
en: Blockquotes
nb: Blokksitater

[ctx: structural navigation]
en: Button
nb: Knapp

[ctx: structural navigation]
en: Buttons
nb: Knapper

[ctx: structural navigation]
en: Caption
nb: Bildetekst

[ctx: structural navigation]
en: Check Box
nb: Avkrysningsboks

[ctx: structural navigation]
en: Check Boxes
nb: Avkrysningsbokser

[ctx: structural navigation]
en: Clickable
nb: Klikkbar

[ctx: structural navigation]
en: Clickables
nb: Klikkbare

[ctx: structural navigation]
en: Combo Box
nb: Kombinasjonsboks

[ctx: structural navigation]
en: Combo Boxes
nb: Kombinasjonsbokser

[ctx: structural navigation]
en: Description
nb: Beskrivelse

[ctx: structural navigation]
en: Entries
nb: Oppføringer

[ctx: structural navigation]
en: Form Fields
nb: Skjemafelter

[ctx: structural navigation]
en: Heading
nb: Overskrift

[ctx: structural navigation]
en: Headings
nb: Overskrifter

[ctx: structural navigation]
en: Headings at Level %d
nb: Overskrifter på nivå %d

[ctx: structural navigation]
en: Image
nb: Bilde

[ctx: structural navigation]
en: Images
nb: Bilder

[ctx: structural navigation]
en: Label
nb: Etikett

[ctx: structural navigation]
en: Landmark
nb: Landemerke

[ctx: structural navigation]
en: Landmarks
nb: Landemerker

[ctx: structural navigation]
en: Large Objects
nb: Store objekter

[ctx: structural navigation]
en: Level
nb: Nivå

[ctx: structural navigation]
en: Link
nb: Lenke

[ctx: structural navigation]
en: Links
nb: Lenker

[ctx: structural navigation]
en: List
nb: Liste

[ctx: structural navigation]
en: List Item
nb: Listeoppføring

[ctx: structural navigation]
en: List Items
nb: Listeoppføringer

[ctx: structural navigation]
en: Lists
nb: Lister

[ctx: structural navigation]
en: Not found
nb: Ikke funnet

[ctx: structural navigation]
en: Object
nb: Objekt

[ctx: structural navigation]
en: Paragraph
nb: Avsnitt

[ctx: structural navigation]
en: Paragraphs
nb: Avsnitt

[ctx: structural navigation]
en: Radio Button
nb: Radioknapp

[ctx: structural navigation]
en: Radio Buttons
nb: Radioknapper

[ctx: structural navigation]
en: Role
nb: Rolle

[ctx: structural navigation]
en: Selected Item
nb: Valgt oppføring

[ctx: structural navigation]
en: State
nb: Tilstand

[ctx: structural navigation]
en: Tables
nb: Tabeller

[ctx: structural navigation]
en: Text
nb: tekst

[ctx: structural navigation]
en: URI
nb: Adresse

[ctx: structural navigation]
en: Unvisited Links
nb: Lenker som ikke er besøkt

[ctx: structural navigation]
en: Value
nb: Verdi

[ctx: structural navigation]
en: Visited Links
nb: Besøkte lenker

en: subscript 0
nb: subskript 0

en: subscript 1
nb: subskript 1

en: subscript 2
nb: subskript 2

en: subscript 3
nb: subskript 3

en: subscript 4
nb: subskript 4

en: subscript 5
nb: subskript 5

en: subscript 6
nb: subskript 6

en: subscript 7
nb: subskript 7

en: subscript 8
nb: subskript 8

en: subscript 9
nb: subskript 9

en: subscript equals
nb: subskript er lik

en: subscript left paren
nb: subskript venstre parantes

en: subscript minus
nb: subskript minus

en: subscript plus
nb: subskript pluss

en: subscript right paren
nb: subskript høyre parantes

en: superscript 0
nb: superskript 0

en: superscript 1
nb: superskript 1

en: superscript 2
nb: superskript 2

en: superscript 3
nb: superskript 3

en: superscript 4
nb: superskript 4

en: superscript 5
nb: superskript 5

en: superscript 6
nb: superskript 6

en: superscript 7
nb: superskript 7

en: superscript 8
nb: superskript 8

en: superscript 9
nb: superskript 9

en: superscript a
nb: superskript a

en: superscript equals
nb: superskript er lik

en: superscript left paren
nb: superskript venstre parantes

en: superscript minus
nb: superskript minus

en: superscript n
nb: superskript n

en: superscript plus
nb: superskript pluss

en: superscript right paren
nb: superskript høyre parantes

[ctx: switch]
en: off
nb: av

[ctx: switch]
en: on
nb: på

en: table with %d row | table with %d rows
nb[0]: tabell med %d rad
nb[1]: tabell med %d rader

[ctx: tablecell]
en: not selected
nb: ikke valgt

en: tbar
nb: verl

en: tblst
nb: aflst

[ctx: text]
en: rdonly
nb: skrivebeskyttet

[ctx: text]
en: read only
nb: skrivebeskyttet

[ctx: text]
en: selected
nb: valgt

[ctx: text]
en: unselected
nb: ikke valgt

[ctx: textattr]
en: Default
nb: Forvalg

[ctx: textattr]
en: Heading
nb: Overskrift

[ctx: textattr]
en: Text body
nb: tekstkropp

[ctx: textattr]
en: background color
nb: bakgrunnsfarge

[ctx: textattr]
en: background full height
nb: bakgrunn full høyde

[ctx: textattr]
en: background stipple
nb: bakgrunn stiplet

[ctx: textattr]
en: baseline
nb: grunnlinje

[ctx: textattr]
en: black
nb: sort

[ctx: textattr]
en: bottom
nb: bunn

[ctx: textattr]
en: center
nb: senter

[ctx: textattr]
en: char
nb: tegn

[ctx: textattr]
en: condensed
nb: sammentrukket

[ctx: textattr]
en: direction
nb: retning

[ctx: textattr]
en: double
nb: dobbel

[ctx: textattr]
en: editable
nb: redigerbar

[ctx: textattr]
en: emboss
nb: uthev

[ctx: textattr]
en: engrave
nb: graver

[ctx: textattr]
en: expanded
nb: utvidet

[ctx: textattr]
en: extra condensed
nb: ekstra sammentrukket

[ctx: textattr]
en: extra expanded
nb: ekstra utvidet

[ctx: textattr]
en: false
nb: usann

[ctx: textattr]
en: family name
nb: familienavn

[ctx: textattr]
en: fill
nb: fyll

[ctx: textattr]
en: font effect
nb: effekt for skrift

[ctx: textattr]
en: foreground color
nb: forgrunnsfarge

[ctx: textattr]
en: foreground stipple
nb: forgrunn stiplet

[ctx: textattr]
en: indent
nb: innrykk

[ctx: textattr]
en: inherit
nb: arv

[ctx: textattr]
en: invisible
nb: usynlig

[ctx: textattr]
en: italic
nb: kursiv

[ctx: textattr]
en: justification
nb: justering

[ctx: textattr]
en: language
nb: språk

[ctx: textattr]
en: left
nb: venstre

[ctx: textattr]
en: left margin
nb: venstre marg

[ctx: textattr]
en: line height
nb: linjehøyde

[ctx: textattr]
en: line through
nb: gjennomstrek

[ctx: textattr]
en: low
nb: lav

[ctx: textattr]
en: middle
nb: midt

[ctx: textattr]
en: mistake
nb: feil

[ctx: textattr]
en: no justification
nb: ingen justering

[ctx: textattr]
en: none
nb: ingen

[ctx: textattr]
en: oblique
nb: skråstilt

[ctx: textattr]
en: outline
nb: omriss

[ctx: textattr]
en: overline
nb: overstrek

[ctx: textattr]
en: paragraph style
nb: stil for avsnitt

[ctx: textattr]
en: pixels above lines
nb: piksler over linjer

[ctx: textattr]
en: pixels below lines
nb: piksler under linjer

[ctx: textattr]
en: pixels inside wrap
nb: piksler i bryting

[ctx: textattr]
en: right
nb: høyre

[ctx: textattr]
en: right margin
nb: høyre marg

[ctx: textattr]
en: rise
nb: hev

[ctx: textattr]
en: scale
nb: skalering

[ctx: textattr]
en: semi condensed
nb: litt sammentrukket

[ctx: textattr]
en: semi expanded
nb: delvis utvidet

[ctx: textattr]
en: single
nb: enkel

[ctx: textattr]
en: size
nb: størrelse

[ctx: textattr]
en: small caps
nb: kapitéler

[ctx: textattr]
en: solid
nb: helfylt

[ctx: textattr]
en: spelling
nb: staving

[ctx: textattr]
en: stretch
nb: strekk

[ctx: textattr]
en: strike through
nb: gjennomstreking

[ctx: textattr]
en: style
nb: stil

[ctx: textattr]
en: text decoration
nb: tekstdekorasjon

[ctx: textattr]
en: text rotation
nb: tekstrotasjon

[ctx: textattr]
en: text shadow
nb: tekstskygge

[ctx: textattr]
en: text-bottom
nb: tekst-nederst

[ctx: textattr]
en: text-top
nb: tekst-øverst

[ctx: textattr]
en: top
nb: topp

[ctx: textattr]
en: true
nb: sann

[ctx: textattr]
en: ultra condensed
nb: ultratett

[ctx: textattr]
en: ultra expanded
nb: ultrautvidet

[ctx: textattr]
en: underline
nb: understrek

[ctx: textattr]
en: vertical align
nb: vertikal justering

[ctx: textattr]
en: weight
nb: vekt

[ctx: textattr]
en: word
nb: ord

[ctx: textattr]
en: word char
nb: ordtegn

[ctx: textattr]
en: wrap mode
nb: brytningsmodus

[ctx: textattr]
en: writing mode
nb: skrivemodus

en: tglbtn
nb: bryter

en: three fourths
nb: tre fjerdedeler

en: times
nb: ganger

en: tip
nb: vtp

en: toggle
nb: bryter

[ctx: togglebutton]
en: not pressed
nb: ikke trykket

[ctx: togglebutton]
en: pressed
nb: trykket

en: tomnuitm
nb: tamnyopf

en: trademark
nb: varemerke

en: tree level %d
nb: trenivå %d

en: triangular bullet
nb: trekantet kulepunkt

en: triple click
nb: trippelklikk

en: triple prime
nb: trippelt primtall

en: txt
nb: tks

en: u acute
nb: u akutt

en: u circumflex
nb: u cirkumfleks

en: u grave
nb: u gravis

en: u umlaut
nb: u trema

en: underline
nb: understrek

en: unk
nb: ukj

en: up
nb: opp

en: vertical
nb: vertikal

en: vertical bar
nb: vertikal linje

en: vertical scroll bar
nb: vertikalt rullefelt

en: vertical slider
nb: vertikalt rullefelt

en: vertical splitter
nb: vertikal delelinje

en: visited %s link
nb: besøkte %s-lenke

en: visited link
nb: besøkt lenke

en: vwprt
nb: vomr

en: white space
nb: mellomrom

en: wnd
nb: vnd

en: x-shaped bullet
nb: x-formet kulepunkt

en: y acute
nb: y akutt

en: y umlaut
nb: y trema
