simple-scan 4.0 - en to nb translation catalogue (193 entries)

en: %d dpi (default)
nb: %d dpi (standard)

en: %d dpi (draft)
nb: %d dpi (kladd)

en: %d dpi (high resolution)
nb: %d dpi (høy oppløsning)

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
nb: En fil med navnet «%s» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: A really easy way to scan both text and images. You can crop out the bad parts of an image and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
nb: En enkel måte å skanne både tekst og bilder på. Du kan skjære bort uønskede deler og rotere bilder hvis de skannes inn feil vei. Skannede elementer kan skrives ut, eksporteres som pdf og lagres i ulike bildeformater.

en: A_3
nb: A_4

en: About Document Scanner
nb: Om Dokumentskanner

en: Additional Software Needed
nb: Tilleggsprogramvare må installeres

en: All Files
nb: Alle Filer

en: All Pages From _Feeder
nb: Alle sider fra _papirmater

en: An autosaved book exists. Do you want to open it?
nb: En automatisk lagret bok eksisterer. Vil du åpne den?

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Back
nb: Bakside

en: Both
nb: Begge

en: Brightness of scan
nb: Skanningens lysstyrke

en: Cancel
nb: A_vbryt

en: Combine sides
nb: Kombiner sider

en: Combine sides (reverse)
nb: Kombiner sider (omvendt)

en: Compression:
nb: Komprimering:

en: Contacting Scanner…
nb: Kontakter skanner…

en: Contrast of scan
nb: Skanningens kontrastforsterkning

en: Crop the selected page
nb: Beskjær valgt side

en: Darker
nb: Mørkere

en: Delay in millisecond between pages
nb: Pause mellom sider i millisekunder

en: Delay in millisecond between pages.
nb: Pause i millisekunder mellom sider.

en: Delete the selected page
nb: Slett valgt side

en: Device to scan from
nb: Enhet det skal skannes fra

en: Directory to save files to
nb: Lagringsmappe

en: Document Scanner
nb: Dokumentskanner

en: Document feeder empty
nb: Dokumentmateren er tom

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
nb: Du skal kunne finne drivere på <a href="https://support.brother.com/g/b/productsearch.aspx?c=no&lang=no&content=dl">Brothers nettsider</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
nb: Drivere er tilgjengelig på <a href="https://epson.com/Support/">Epsons nettside</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.lexmark.com">Lexmark website</a>.
nb: Du skal kunne finne drivere på <a href="https://support.lexmark.com/no_no/drivers-downloads.html">Lexmarks nettsider</a>.

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a> (HP acquired Samsung's printing business).
nb: Drivere er tilgjengelig på <a href="https://support.hp.com/no-no/drivers">HPs nettsider</a>. (HP har kjøpt opp Samsungs utskriftsforretning).

en: Drivers for this are available on the <a href="https://support.hp.com">HP website</a>.
nb: Drivere er tilgjengelig på <a href="https://support.hp.com/no-no/drivers">HPs nettside</a>.

en: Drivers installed successfully!
nb: Driverne er nå installert.

en: Error communicating with scanner
nb: Det oppsto en kommunikasjonsfeil mellom skanneren og datamaskinen

en: Failed to install drivers (error code %d).
nb: Klarte ikke å installere drivere (feilkode %d).

en: Failed to install drivers.
nb: Klarte ikke å installere drivere.

en: Failed to save file
nb: Lagring av fil mislyktes

en: Failed to scan
nb: Klarte ikke å utføre skanningen

en: File format that is used for saving image files
nb: Filformat som brukes til å lagre bildefiler

en: File format:
nb: Filformat:

en: Fix PDF files generated with older versions of this app
nb: Reparer PDF-filer som er generert med eldre versjoner av dette programmet

en: Front
nb: Forside

en: Full detail
nb: Alle detaljer

en: Height of paper in tenths of a mm
nb: Papirhøyde i tiendels millimeter

en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil endringene gå tapt for alltid.

en: Image Files
nb: Bildefiler

en: Install drivers
nb: Installer drivere

en: Installing drivers…
nb: Installerer drivere…

en: Insufficient memory to perform scan.
    Try to decrease <tt>Resolution</tt> or <tt>Page Size</tt> in <tt>Preferences</tt> menu. For some scanners when scanning in high resolution, the scan size is restricted.
nb: Ikke nok minne til å utføre skanning.
    Prøv å sette lavere <tt>oppløsning</tt> eller <tt>sidestørrelse</tt> i <tt>Brukervalg</tt>-menyen. På noen skannere begrenses størrelsen når du skanner i høy oppløsning.

en: Interval to scan multiple pages
nb: Intervall for å skanne flere sider

en: JPEG (compressed)
nb: JPEG (komprimert)

en: Keep unchanged
nb: Behold uendret

en: Le_gal
nb: US Le_gal

en: Less
nb: Mindre

en: Lighter
nb: Lysere

en: MIME type that is used for saving image files. Examples of supported MIME types: image/jpeg, image/png, application/pdf
nb: MIME-type som brukes ved lagring av bildefiler. Eksempler på støttede MIME-typer: image/jpeg, image/png, application/pdf

en: Make a digital copy of your photos and documents
nb: Lag en digital kopi av dine bilder og dokumenter

en: Minimum size
nb: Minste størrelse

en: More
nb: Mer

en: Move Left
nb: Flytt til venstre

en: Move Right
nb: Flytt til høyre

en: No Scanners Detected
nb: Fant ingen skannere

en: No scanners available.  Please connect a scanner.
nb: Ingen skanner tilgjengelig. Koble til en skanner.

en: Once installed you will need to restart this app.
nb: Når driveren er installert må du starte programmet på nytt.

en: PDF (multi-page document)
nb: PDF (flersidig dokument)

en: PNG (lossless)
nb: PNG (tapsfri)

en: Page side to scan
nb: Side som skal skannes

en: Please check if your <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">scanner is supported by SANE</a>, otherwise report the issue to the <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE mailing list</a>.
nb: Vennligst sjekk om din <a href="http://www.sane-project.org/sane-supported-devices.html">skanner er støttet av SANE</a>, hvis ikke kan du rapportere dette til <a href="https://alioth-lists.debian.net/cgi-bin/mailman/listinfo/sane-devel">SANE e-postlisten</a>.

en: Please check your scanner is connected and powered on.
nb: Undersøk om skanneren er riktig tilkoblet, og at den er slått på.

en: Postprocessing
nb: Etterbehandling

en: Print debugging messages
nb: Vis feilsøkingsmeldinger

en: Quality
nb: Kvalitet

en: Quality value to use for JPEG compression
nb: Kvalitetsverdi som skal brukes til JPEG-komprimering

en: Quality value to use for JPEG compression.
nb: Kvalitetsverdi som skal brukes til JPEG-komprimering.

en: Ready to Scan
nb: Klar til å skanne

en: Refresh device list
nb: Oppdater enhetsliste

en: Resolution for image scans
nb: Oppløsning for bildeskanning

en: Resolution for text scans
nb: Oppløsning for tekstskanning

en: Reverse
nb: Omvendt

en: Rotate _Left
nb: Roter mot _venstre

en: Rotate _Right
nb: Roter mot _høyre

en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
nb: Roter siden til venstre (mot klokka)

en: Rotate the page to the right (clockwise)
nb: Roter siden til høyre (med klokka)

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
nb: Kjør «%s --help» for å se en full liste over tilgjengelige kommandolinjevalg.

en: SANE device to acquire images from.
nb: SANE-enhet som bilder skal hentes fra.

en: S_top
nb: S_topp

en: Save As…
nb: Lagre som…

en: Save current document?
nb: Lagre gjeldende dokument?

en: Save document before quitting?
nb: Lagre dokumentet før du avslutter?

en: Save document to a file
nb: Lagre dokument til fil

en: Saving
nb: Lagrer

en: Scan _Sides
nb: Skann _sider

en: Scan a single page from the scanner
nb: Skann én enkel side fra skanneren

en: Scan in progress
nb: Skanning pågår

en: Scan multiple pages from the scanner
nb: Skann flere sider fra skanneren

en: Scanned Document
nb: Skannet dokument

en: Scanning
nb: Skanning

en: Searching for Scanners…
nb: Søker etter skannere…

en: Show release version
nb: Vis utgivelsesversjon

en: Simple document scanning tool
nb: Enkelt verktøy for å skanne dokumenter

en: Stop the current scan
nb: Stopp skanning

en: The GNOME Project
nb: GNOME-prosjektet

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
nb: Justering av lysstyrke fra -100 til 100 (0 betyr ingen lys).

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
nb: Justering av kontrast fra -100 til 100 (en verdi på 0 gir ingen forsterkning).

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
nb: Mappen filer skal lagres til. Standard er dokumentmappen.

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
nb: Papirhøyde i tiendels millimeter (eller 0 for automatisk gjenkjenning).

en: The page side to scan.
nb: Siden som skal skannes.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning images.
nb: Oppløsningen i punkter-per-tomme for skanning av bilder.

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
nb: Oppløsningen i punkter-per-tomme for skanning av tekst.

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
nb: Papirbredden i tiendels millimeter (eller 0 for automatisk gjenkjenning).

en: This app uses the SANE framework to support most existing scanners.
nb: Dette programmet bruker rammeverket SANE til å støtte de fleste skannere.

en: Type of document being scanned
nb: Dokumenttype som skannes

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
nb: Dokumenttype som skal scannes. Denne innstillingen endrer oppløsning, farger og etterbehandling.

en: Unable to connect to scanner
nb: Klarte ikke å koble til skanneren

en: Unable to encode page %i
nb: Klarte ikke å kode side %i

en: Unable to open help file
nb: Klarte ikke å åpne hjelpefil

en: Unable to open image preview application
nb: Åpning av forhåndsvisning mislyktes

en: Unable to save image for preview
nb: Klarte ikke å lagre forhåndsvisning

en: Unable to start scan
nb: Klarte ikke å starte å skanne

en: Username and password required to access “%s”
nb: Behøver brukernavn og passord for å få tilgang til «%s»

en: WebP (compressed)
nb: WebP (komprimert)

en: Width of paper in tenths of a mm
nb: Papirbredde i tiendels millimeter

en: You appear to have a Brother scanner.
nb: Det ser ut som at du har en Brother-skanner.

en: You appear to have a Canon scanner, which is supported by the <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma SANE backend</a>.
nb: Det ser ut som at du har en Canon-skanner som er støttet av <a href="http://www.sane-project.org/man/sane-pixma.5.html">Pixma-motoren for SANE</a>.

en: You appear to have a Samsung scanner.
nb: Det ser ut som at du har en Samsung-skanner.

en: You appear to have an Epson scanner.
nb: Det ser ut som at du har en Epson-skanner.

en: You appear to have an HP scanner.
nb: Det ser ut som at du har en HP-skanner.

en: You appear to have an Lexmark scanner.
nb: Det ser ut som at du har en Lexmark-skanner.

en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
nb: Du må <a href="install-firmware">installere en driver</a> for din skanner.

en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
nb[0]: Du må installere %s-pakken.
nb[1]: Du må installere %s-pakkene.

en: [DEVICE…] — Scanning utility
nb: [ENHET …] – Skanneutstyr

en: _About Document Scanner
nb: _Om Dokumentskanner

en: _Authorize
nb: _Autoriser

en: _Brightness
nb: _Lysstyrke

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Contrast
nb: _Kontrast

en: _Crop
nb: _Beskjær

en: _Custom
nb: E_gendefinert

en: _Delay in Seconds
nb: _Pause i sekunder

en: _Discard Changes
nb: Forkast en_dringer

en: _Email
nb: _E-post

en: _Enable Postprocessing
nb: Slå på _etterbehandling

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Image
nb: B_ilde

en: _Image Resolution
nb: B_ildeoppløsning

en: _Keep original file
nb: _Behold original fil

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: _Letter
nb: US _Letter

en: _Multiple Pages From Flatbed
nb: _Flere sider fra planskanner

en: _New Document
nb: _Nytt dokument

en: _None
nb: _Ingen

en: _Page Size
nb: Si_destørrelse

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Quit without Saving
nb: _Avslutt uten å lagre

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: _Rotate Crop
nb: _Roter beskjæringsområdet

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Scan
nb: _Skann

en: _Script arguments
nb: _Script-argumenter

en: _Single Page
nb: Enkel _side

en: _Text
nb: _Tekst

en: _Text Resolution
nb: _Tekstoppløsning

en: _Username for resource:
nb: _Brukernavn for ressurs:

[ctx: dialog title]
en: Reorder Pages
nb: Omroker sider

[ctx: menu]
en: _Reorder Pages
nb: Om_roker Sidene

en: scan;scanner;flatbed;adf;
nb: skan;skanner;scan;scanner;planskanner;adf;

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
nb: Kopier denne siden til utklippstavlen

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
nb: Slett side

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
nb: Dokumenthåndtering

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
nb: Dokumentendring

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
nb: Send skannet dokument via e-post

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
nb: Flytt side til venstre

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
nb: Flytt side til høyre

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
nb: Åpne meny

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
nb: Skriv ut skannet dokument

[ctx: shortcut window]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
nb: Roter side til venstre (mot klokka)

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
nb: Roter side til høyre (med klokka)

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
nb: Lagre skannet dokument

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
nb: Skann en enkelt side

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
nb: Skann alle sider fra dokumentmateren

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
nb: Skann kontinuerlig fra en planskanner

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
nb: Skanner

[ctx: shortcut window]
en: Show help
nb: Vis hjelp

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
nb: Lag et nytt dokument

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
nb: Stopp pågående skanning
