mutter - en to nl translation catalogue (144 entries)

en: %s (on %s)
nl: %s (op %s)

en: Activate the window menu
nl: Venstermenu activeren

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
nl: Blijvend virtueel beeldscherm toevoegen (BxH of BxH@V)

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
nl: X11-onderscheppingen toestaan om toetsenbordfocus met Xwayland te vergrendelen

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
nl: Toestaan dat alle toetsgebeurtenissen met een onderschepping doorverwezen worden naar X11-‘doorverwijzingsoverschrijfvensters’ wanneer ze in Xwayland draaien. Deze optie dient ter ondersteuning van X11-cliënten (die geen toetsenbordfocus verkrijgen) die een venster om doorverwijzingen te overschrijven gebruiken en een toetsenbordonderschepping gebruiken om alle toetsgebeurtenissen naar dat venster dwingen. Deze optie wordt zelden gebruikt en heeft geen effect op gewone X11-vensters, die in normale omstandigheden toetsenbordfocus kunnen verkrijgen. Om rekening te houden met een X11-onderschepping onder Wayland, moet de client ook: óf een specifieke X11-ClientMessage naar het root-venster sturen, óf vermeld staan in de lijst van toegestane toepassingen in de sleutel ‘xwayland-grab-access-rules’.

en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
nl: Er is al een andere ‘compositing manager’ actief op scherm %i van beeldscherm ‘%s’.

en: Attach modal dialogs
nl: Blokkerende dialoogvensters vastmaken

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
nl: Vensters van bijna-monitorformaat auto-maximaliseren

en: Bell event
nl: Bel-gebeurtenis

en: Built-in display
nl: Ingebouwd beeldscherm

en: Cancel tab popup
nl: Tab-pop-up annuleren

en: Close window
nl: Venster sluiten

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
nl: Aandacht vertragen totdat de muispijl stopt met bewegen

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
nl: Bepaalt of het gebruik van pop-up en markering van het kader uitgeschakeld wordt voor het vensterbladeren.

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
nl: Geeft aan of wisselen van werkblad voor vensters op alle schermen of alleen voor vensters op het hoofdscherm moet gebeuren.

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
nl: Bepaalt of werkbladen dynamisch worden beheerd of dat er een statisch aantal werkbladen is (gegeven door de sleutel num-workspaces in org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Disable connection to session manager
nl: Schakel de verbinding met het sessiebeheer uit

en: Disable selected X extensions in Xwayland
nl: Geselecteerde X-uitbreidingen uitschakelen in Xwayland

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
nl: Beeldscherm ‘%s’ heeft al een vensterbeheerder; probeer de optie: --replace te gebruiken om de huidige vensterbeheerder te vervangen.

en: Draggable border width
nl: Sleepbare randbreedte

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
nl: Randtegels inschakelen bij het slepen van vensters naar schermranden

en: Enable experimental features
nl: Experimentele functies inschakelen

en: Failed to initialize GDK
nl: Initialiseren van GDK mislukt

en: Failed to open X Window System display “%s”
nl: Openen van X Window System display ‘%s’ mislukt

en: Format %s not supported
nl: Formaat %s wordt niet ondersteund

en: Hide all normal windows
nl: Alle normale vensters verbergen

en: Hide window
nl: Venster verbergen

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
nl: Indien ingeschakeld, zal het laten vallen van vensters op verticale schermranden ze verticaal maximaliseren en horizontaal op halve schermgrootte brengen. Het laten vallen van vensters op de bovenrand van het scherm maximaliseert ze helemaal.

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
nl: Indien ingeschakeld, worden vensters die initieel ongeveer even groot zijn als de monitor automatisch gemaximaliseerd.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
nl: Indien op ‘true’ ingesteld en de aandachtsmodus is ofwel ‘sloppy’ of ‘mouse’, dan zal de aandacht niet direct veranderd worden bij het binnengaan van een venster, maar slechts wanneer de muispijl stopt met bewegen.

en: Initialize session from savefile
nl: Initialiseer de sessie middels een opslagbestand

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
nl: Lijst met bronnamen of -klassen van X11-vensters die al dan niet worden toegestaan X11-toetsonderscheppingen onder Xwayland uit te voeren. De bronnaam of -klasse van een gegeven X11-venster kan worden verkregen met de opdracht ‘xprop WM_CLASS’. Jokers als ‘*’ en ‘?’ worden ondersteund. Waarden die beginnen met ‘!’ worden geweigerd, en dit heeft voorrang op de lijst met toegestane waarden, om toepassingen de toegang tot de standaardsysteemlijst te ontzeggen. De standaardsysteemlijst bevat volgende toepassingen: ‘@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@’. Gebruikers kunnen een bestaande toetsonderschepping verbreken door de sneltoets te gebruiken die door de toetsinstellende toets ‘restore-shortcuts’ wordt gedefinieerd.

en: Lower window below other windows
nl: Venster achter andere vensters brengen

en: Make X calls synchronous
nl: X-aanroepen synchroon maken

en: Maximize window
nl: Venster maximaliseren

en: Maximize window horizontally
nl: Venster horizontaal maximaliseren

en: Maximize window vertically
nl: Venster verticaal maximaliseren

en: Mode Switch (Group %d)
nl: Moduswisselaar (groep %d)

en: Mode Switch: Mode %d
nl: Moduswisselaar: modus %d

en: Modifier to use for extended window management operations
nl: Controletoets voor uitgebreide vensterbeheerfunctionaliteit

en: Modifier to use to locate the pointer
nl: Controletoets om de muispijl te lokaliseren

en: Move to workspace above
nl: Verplaatsen naar werkblad hierboven

en: Move to workspace below
nl: Verplaatsen naar werkblad hieronder

en: Move to workspace on the left
nl: Verplaatsen naar werkblad aan linkerkant

en: Move to workspace on the right
nl: Verplaatsen naar werkblad aan rechterkant

en: Move window
nl: Venster verplaatsen

en: Move window one monitor down
nl: Venster één monitor naar beneden verplaatsen

en: Move window one monitor to the left
nl: Venster één monitor naar links verplaatsen

en: Move window one monitor to the right
nl: Venster één monitor naar rechts verplaatsen

en: Move window one monitor up
nl: Venster één monitor naar boven verplaatsen

en: Move window one workspace down
nl: Venster één werkblad naar beneden verplaatsen

en: Move window one workspace to the left
nl: Venster één werkblad naar links verplaatsen

en: Move window one workspace to the right
nl: Venster één werkblad naar rechts verplaatsen

en: Move window one workspace up
nl: Venster één werkblad naar boven verplaatsen

en: Move window to last workspace
nl: Venster verplaatsen naar laatste werkblad

en: Move window to workspace 1
nl: Venster verplaatsen naar werkblad 1

en: Move window to workspace 2
nl: Venster verplaatsen naar werkblad 2

en: Move window to workspace 3
nl: Venster verplaatsen naar werkblad 3

en: Move window to workspace 4
nl: Venster verplaatsen naar werkblad 4

en: Mutter plugin to use
nl: Te gebruiken Mutter-plug-in

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
nl: Mutter is gecompileerd zonder ondersteuning voor verbose-mode

en: Navigation
nl: Navigatie

en: No tab popup
nl: Geen tab-pop-up

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
nl: Aantal milliseconden dat een cliënt heeft om te antwoorden om een ping-verzoek om niet als bevroren beschouwd te worden. Stel dit in op 0 om de levenscontrole volledig uit te schakelen.

en: Place new windows in the center
nl: Plaats nieuwe vensters in het midden

en: Print version
nl: Versie-informatie tonen

en: Privacy Screen Disabled
nl: Privacyscherm uitgeschakeld

en: Privacy Screen Enabled
nl: Privacyscherm ingeschakeld

en: Raise window above other windows
nl: Venster voor andere vensters halen

en: Raise window if covered, otherwise lower it
nl: Vensters naar voren halen indien bedekt of anders naar achter brengen

en: Re-enable shortcuts
nl: Sneltoetsen opnieuw inschakelen

en: Replace the running window manager
nl: De huidige toepassing voor vensterbeheer vervangen

en: Resize window
nl: Vensterafmetingen veranderen

en: Restore the keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen opnieuw instellen

en: Restore window
nl: Venster herstellen

en: Rotates the built-in monitor configuration
nl: Roteert de ingebouwde beeldschermconfiguratie

en: Run as a full display server, rather than nested
nl: Uitvoeren als een volledige displayserver, in plaats van genest

en: Run as a headless display server
nl: Uitvoeren als een ‘headless’ displayserver

en: Run as a nested compositor
nl: Uitvoeren als een geneste compositor

en: Run as a wayland compositor
nl: Uitvoeren als een wayland compositor

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
nl: Wayland-compositor uitvoeren zonder Xwayland te starten

en: Run with X11 backend
nl: Uitvoeren met X11-backend

en: Screen %d on display “%s” is invalid
nl: Scherm %d op beeldscherm ‘%s’ is ongeldig

en: Select window from tab popup
nl: Venster selecteren uit tab-pop-up

en: Show on-screen help
nl: Hulptekst op scherm tonen

en: Show the run command prompt
nl: Het opdrachtregelvenster tonen

en: Specify Wayland display name to use
nl: Bepaal de te gebruiken Wayland-weergavenaam

en: Specify session management ID
nl: Bepaal de ID van het sessiebeheer

en: Switch applications
nl: Tussen toepassingen schakelen

en: Switch directly to previous system control
nl: Direct schakelen naar vorige systeemregelaar

en: Switch directly to previous window
nl: Schakel direct naar vorig venster

en: Switch directly to previous window of an app
nl: Direct wisselen naar vorig venster van een toepassing

en: Switch monitor
nl: Van beeldscherm wisselen

en: Switch monitor configurations
nl: Tussen beeldschermconfiguraties schakelen

en: Switch system controls
nl: Systeemschermen wisselen

en: Switch system controls directly
nl: Direct tussen systeemschermen wisselen

en: Switch to VT 1
nl: Schakelen naar VT 1

en: Switch to VT 10
nl: Schakelen naar VT 10

en: Switch to VT 11
nl: Schakelen naar VT 11

en: Switch to VT 12
nl: Schakelen naar VT 12

en: Switch to VT 2
nl: Schakelen naar VT 2

en: Switch to VT 3
nl: Schakelen naar VT 3

en: Switch to VT 4
nl: Schakelen naar VT 4

en: Switch to VT 5
nl: Schakelen naar VT 5

en: Switch to VT 6
nl: Schakelen naar VT 6

en: Switch to VT 7
nl: Schakelen naar VT 7

en: Switch to VT 8
nl: Schakelen naar VT 8

en: Switch to VT 9
nl: Schakelen naar VT 9

en: Switch to last workspace
nl: Overschakelen naar laatste werkblad

en: Switch to previous application
nl: Schakelen naar vorige toepassing

en: Switch to previous system control
nl: Schakelen naar vorige systeemregelaar

en: Switch to previous window
nl: Schakelen naar vorig venster

en: Switch to previous window of an application
nl: Wisselen naar vorig gebruikte venster van een toepassing

en: Switch to workspace 1
nl: Schakelen naar werkblad 1

en: Switch to workspace 2
nl: Schakelen naar werkblad 2

en: Switch to workspace 3
nl: Schakelen naar werkblad 3

en: Switch to workspace 4
nl: Schakelen naar werkblad 4

en: Switch windows
nl: Tussen vensters schakelen

en: Switch windows directly
nl: Direct tussen vensters schakelen

en: Switch windows of an app directly
nl: Direct wisselen van venster binnen een toepassing

en: Switch windows of an application
nl: Wisselen van venster binnen een toepassing

en: System
nl: Systeem

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
nl: Het totaal aantal sleepbare randen. Als de zichtbare randen in het thema onvoldoende zijn, worden onzichtbare randen toegevoegd om deze waarde te bereiken.

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
nl: Deze sleutel activeert de actie ‘muispijl lokaliseren’.

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
nl: Deze sleutel activeert de ‘overlay’, een combinatie van een vensteroverzicht en een systeem om toepassingen te starten. Standaard is dit de ‘Windows-toets’ en de bedoeling is dat deze sneltoets ofwel de standaardwaarde bevat ofwel leeggemaakt is.

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
nl: Deze optie schakelt de geselecteerde X-uitbreidingen uit in Xwayland als Xwayland gecompileerd is met ondersteuning voor die X-uitbreidingen. Deze optie heeft geen effect als Xwayland gecompileerd is zonder ondersteuning voor de geselecteerde uitbreidingen. Deze instellingen treedt pas in werking wanneer Xwayland wordt herstart.

en: Timeout for check-alive ping
nl: Time-out voor levenscontroleping

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “rt-scheduler” — makes mutter request a low priority real-time scheduling. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
nl: Voeg het sleutelwoord van een experimentele functie toe aan de lijst om deze in te schakelen. Of de compositor herstart moet worden vooraleer de functie gebruikt kan worden is afhankelijk van de functie. Experimentele functies die u aan deze lijst toevoegt kunnen op een later moment weer verwijderd of op een andere manier ingesteld worden, waardoor het mogelijk is dat ze dan niet meer werken. Momenteel bruikbare sleutelwoorden: • ‘scale-monitor-framebuffer’ — zorgt dat mutter standaard logische beeldschermen indeelt in een logische pixelcoördinaatruimte, en beeldschermframebuffers schaalt in plaats van vensterinhoud, om HiDPI-beeldschermen te beheren. Hiervoor is opnieuw opstarten niet vereist. • ‘kms-modifiers’ — zorgt ervoor dat mutter scanoutbuffers steeds toewijst met uitdrukkelijke modifiers, indien dit ondersteund wordt door het stuurprogramma. Hiervoor is opnieuw opstarten vereist. • “rt-scheduler” — zorgt ervoor dat mutter real-time plannen met lage prioriteit aanvraagt. Hiervoor is opnieuw opstarten vereist. • “autoclose-xwayland” — beëindigt Xwayland automatisch wanneer er geen relevante X11-cliënten meer zijn. Hiervoor is opnieuw opstarten vereist.

en: Toggle fullscreen mode
nl: Volledig-schermmodus omschakelen

en: Toggle maximization state
nl: Maximalisatie in- of uitschakelen

en: Toggle window on all workspaces or one
nl: Schakelen tussen venster op alle werkbladen zichtbaar of op één

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown Display
nl: Onbekend beeldscherm

en: View split on left
nl: Weergave gesplitst op links

en: View split on right
nl: Weergave gesplitst op rechts

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
nl: Indien ingeschakeld worden blokkerende dialoogvensters niet los getoond, maar vastgekoppeld aan het achterliggende venster en bewegen daardoor ook mee met het achterliggende venster.

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
nl: Indien waar zullen nieuwe vensters steeds in het midden van het actieve scherm van de monitor geplaatst worden.

en: Windows
nl: Vensters

en: Workspace %d
nl: Werkblad %d

en: Workspace switched
nl: Werkblad gewisseld

en: Workspaces are managed dynamically
nl: Werkbladen worden dynamisch beheerd

en: Workspaces only on primary
nl: Werkbladen alleen voor primaire venster

en: X Display to use
nl: De te gebruiken X-weergave

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
nl: Xwayland-toepassingen mogen toetsenbordonderscheppingen doen
