gnome-shell master - en to nn translation catalogue (302 entries)

en: %A %B %e, %Y
nn: %a %e. %B %Y

en: %d %s %d %s remaining
nn: %d %s %d %s står att

en: %d hour remaining | %d hours remaining
nn[0]: %d time står att
nn[1]: %d timar står att

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
nn[0]: %d minutt står att
nn[1]: %d minutt står att

en: %s has been added to your favorites.
nn: %s har vorte lagt til i dine favorittar.

en: %s has been removed from your favorites.
nn: %s har vorte fjerna frå dine favorittar.

en: %s is inviting you to join %s
nn: %s inviterer deg til å vera med i %s

en: %s is now known as %s
nn: %s er no kjend som %s

en: %s is sending you %s
nn: %s sender deg %s

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
nn[0]: %s vil verta logga ut automatisk om %d sekund.
nn[1]: %s vil verta logga ut automatisk om %d sekund.

en: %s would like permission to see when you are online
nn: %s ønskjer å sjå når du er tilkopla

en: %u Input | %u Inputs
nn[0]: %u inngang
nn[1]: %u inngangar

en: %u Output | %u Outputs
nn[0]: %u utgang
nn[1]: %u utgangar

en: '%s' is ready
nn: «%s» er klar

en: (or swipe finger)
nn: (eller dra finger)

en: <unknown>
nn: <ukjend>

en: A password is required to connect to '%s'.
nn: Passord er nødvendig for å kopla til «%s».

en: AC adapter
nn: Straumadapter

en: APPLICATIONS
nn: PROGRAM

en: Accept
nn: Godta

en: Activation of network connection failed
nn: Klarte ikkje slå på nettverkstilkopling

en: Activities
nn: Aktivitetar

en: Add to Favorites
nn: Legg til i favorittar

en: All
nn: Alle

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
nn: Tillèt tilgang til interne feilfiksings- og overvakingsverktøy gjennom «Alt + F2»-dialogvindauget.

en: Always grant access
nn: Gje tilgang alltid

en: Answer
nn: Svar

en: Applications
nn: Program

en: Authenticate
nn: Autentiser

en: Authentication Required
nn: Autentisering påkravd

en: Authentication dialog was dismissed by the user
nn: Autentiseringsvindauget vart lata att av brukaren

en: Authentication failed
nn: Feil under autentisering

en: Authentication required by wireless network
nn: Trådlaust nettverk krev autentisering

en: Authorization request from %s
nn: Førespurnad om autorisering frå %s

en: Auto %s
nn: Automatisk %s

en: Auto Ethernet
nn: Automatisk Ethernet

en: Auto bluetooth
nn: Automatisk blåtann

en: Auto broadband
nn: Automatisk breiband

en: Auto dial-up
nn: Automatisk oppringd

en: Auto wireless
nn: Automatisk trådlaus

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Away
nn: Vekke

en: Battery
nn: Batteri

en: Bluetooth
nn: Blåtann

en: Bluetooth Settings
nn: Innstillingar for blåtann

en: Bounce Keys
nn: Sprettetastar

en: Browse Files...
nn: Bla gjennom filer …

en: Busy
nn: Oppteken

en: Call
nn: Ring

en: Call from %s
nn: Oppringing frå %s

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cell phone
nn: Mobiltelefon

en: Certificate expired
nn: Sertifikatet er utgått

en: Certificate fingerprint mismatch
nn: Fingeravtrykket til sertifikatet er feil

en: Certificate has been revoked
nn: Sertifikatet er trekt tilbake

en: Certificate hostname mismatch
nn: Feil vertsnamn for sertifikatet

en: Certificate is invalid
nn: Sertifikatet er ugyldig

en: Certificate not activated
nn: Sertifikatet er ikkje slått på

en: Certificate not provided
nn: Sertifikat ikkje oppgjeve

en: Certificate self-signed
nn: Sertifikatet er sjølvsignert

en: Certificate untrusted
nn: Sertifikatet er upåliteleg

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
nn: Sertifikatet brukar ei usikker sifferalgoritme eller er kryptografisk svakt

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
nn: Vel «Logg ut» for å avslutta desse programma og logga ut av systemet.

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
nn: Vel «Slå av» for å avslutta desse programma og slå av systemet.

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
nn: Vel «Start på nytt» for å avslutta desse programma og starta systemet på nytt.

en: Command not found
nn: Fann ikkje kommando

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Connect
nn: Kopla til

en: Connect to...
nn: Kopla til …

en: Connected (private)
nn: Tilkopla (privat)

en: Connection
nn: Tilkopling

en: Connection can't be established
nn: Kan ikkje kopla til

en: Connection error
nn: Tilkoplingsfeil

en: Connection failed
nn: Klarte ikkje kopla til

en: Connection has been lost
nn: Mista tilkoplinga

en: Connection has been refused
nn: Tilkopling nekta

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
nn: Tilkoplinga er bytt ut med ei ny tilkopling som bruker same ressurs

en: Connection to %s failed
nn: Klarte ikkje kopla til %s

en: Copy
nn: Kopier

en: Could not parse command:
nn: Klarte ikkje lesa kommando:

en: DSL authentication
nn: DSL-autentisering

en: Dash
nn: Favorittar

en: Date and Time Settings
nn: Innstillingar for dato og tid

en: Decline
nn: Avslå

en: Default
nn: Standard

en: Device %s wants access to the service '%s'
nn: Eininga %s vil ha tilgang til tenesta «%s»

en: Device %s wants to pair with this computer
nn: Eininga %s vil kopla seg saman med denne datamaskina

en: Disabled
nn: Avslått

en: Does not match
nn: Samsvarer ikkje

en: Download and install '%s' from extensions.gnome.org?
nn: Lasta ned og installera «%s» frå extensions.gnome.org?

en: Downloading
nn: Lastar ned

en: Edit account
nn: Endra konto

en: Eject
nn: Løys ut

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
nn: Slå på interne verktøy for utviklarar og testarar frå Alt + F2

en: Enable networking
nn: Slå på nettverk

en: Enabled
nn: Påslått

en: Encryption error
nn: Krypteringsfeil

en: Encryption is not available
nn: Kryptering er ikkje tilgjengeleg

en: Error
nn: Feil

en: Error browsing device
nn: Klarte ikkje lesa eining

en: Estimating...
nn: Reknar ut …

en: Evolution Calendar
nn: Evolution kalender

en: Execution of '%s' failed:
nn: Klarte ikkje køyra «%s»:

en: Failed to launch '%s'
nn: Klarte ikkje starta «%s»

en: Failed to unmount '%s'
nn: Klarte ikkje avmontera «%s»

en: File System
nn: Filsystem

en: File Transfer
nn: Filoverføring

en: File extension used for storing the screencast
nn: Filtype brukt for å lagra skjermvideoen

en: Framerate used for recording screencasts.
nn: Biletrate brukt for filming av skjermvideo.

en: Grant this time only
nn: Gje tilgang berre denne gongen

en: Hide Errors
nn: Gøym feil

en: Hide Text
nn: Gøym tekst

en: High Contrast
nn: Høg kontrast

en: History for command (Alt-F2) dialog
nn: Historikk for kommandovindauget (Alt + F2)

en: History for the looking glass dialog
nn: Historikk for forstørringsglasvindauget

en: Home
nn: Heim

en: Identity:
nn: Identitet:

en: Idle
nn: Uverksam

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
nn: Viss sann, vis ISO-vekedag i kalenderen.

en: Install
nn: Installer

en: Internal error
nn: Intern feil

en: Invisible
nn: Usynleg

en: Invitation
nn: Invitasjon

en: Invitation to %s
nn: Invitasjon til %s

en: Key:
nn: Nøkkel:

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Keyboard Settings
nn: Innstillingar for tastatur

en: Laptop battery
nn: Batteri

en: Large Text
nn: Stor tekst

en: List of desktop file IDs for favorite applications
nn: Liste over skrivebordsfil-ID-ar for favorittprogram

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Logging out of the system.
nn: Loggar ut av systemet.

en: Login Window
nn: Innloggingsvindauge

en: Matches
nn: Samsvarer

en: Media player
nn: Mediaspelar

en: Microphone
nn: Mikrofon

en: Mobile broadband
nn: Mobilt breiband

en: Mobile broadband network password
nn: Nettverkspassord for mobilt breiband

en: Mode used by GDM for login screen
nn: Modus brukt av GDM for innloggingskjermen

en: Monitor
nn: Skjerm

en: More...
nn: Meir …

en: Mouse
nn: Mus

en: Mouse Keys
nn: Musetastar

en: Mouse Settings
nn: Innstillingar for mus

en: Mute
nn: Demp

en: Network Manager
nn: Nettverkshandsaming

en: Network Settings
nn: Innstillingar for nettverk

en: Network error
nn: Nettverksfeil

en: Network name:
nn: Nettverksnamn:

en: Networking is disabled
nn: Nettverk er slått av

en: New Window
nn: Nytt vindauge

en: Next week
nn: Neste veke

en: No extensions installed
nn: Ingen utvidingar er installerte

en: No matching results.
nn: Ingen treff.

en: Not listed?
nn: Ikkje oppført?

en: Nothing Scheduled
nn: Ingenting er planlagt

en: Notifications
nn: Varslingar

en: Notifications are now disabled, including chat messages. Your online status has been adjusted to let others know that you might not see their messages.
nn: Varslingar er no slått av, òg for nettpratmeldingar. Nettstatusen din er endra, slik at andre får vite at du kanskje ikkje ser meldingane deira.

en: Open
nn: Opna

en: Open Calendar
nn: Opna kalender

en: Open with %s
nn: Opna med %s

en: Out of date
nn: Utgått på dato

en: Overview
nn: Oversikt

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nn: Mobilt breibandeining krev PIN-kode

en: PIN code required
nn: PIN-kode påkravd

en: PLACES & DEVICES
nn: PLASSERING OG EININGAR

en: Pairing confirmation for %s
nn: Tilkopling for %s stadfesta

en: Pairing request for %s
nn: Førespurnad om tilkopling for %s

en: Password:
nn: Passord:

en: Password:
nn: Passord:

en: Passwords do not match.
nn: Passorda samsvarer ikkje.

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
nn: Passord eller krypteringsnøklar er nødvendig for å kopla til det trådlause nettverket «%s».

en: Paste
nn: Lim inn

en: Please confirm whether the PIN '%06d' matches the one on the device.
nn: Kontroller at PIN-koden «%06d» samsvarer med koden på eininga.

en: Please enter a command:
nn: Skriv inn kommando:

en: Please enter the PIN mentioned on the device.
nn: Skriv inn PIN-koden oppgjeve på eininga.

en: Power Off
nn: Slå av

en: Power Settings
nn: Innstillingar for straum

en: Powering off the system.
nn: Slår av systemet.

en: Print version
nn: Skriv ut versjon

en: Private key password:
nn: Passord for privat nøkkel:

en: Quit
nn: Avslutt

en: Reconnect
nn: Kopla til på nytt

en: Region and Language Settings
nn: Innstillingar for region og språk

en: Reject
nn: Avvis

en: Removable Devices
nn: Flyttbare einingar

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove from Favorites
nn: Fjern frå favorittar

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Restarting the system.
nn: Startar systemet på nytt.

en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: SETTINGS
nn: INNSTILLINGAR

en: Screen Keyboard
nn: Skjermtastatur

en: Screen Reader
nn: Skjermlesar

en: Search
nn: Søk

en: Searching...
nn: Søker …

en: Send Files to Device...
nn: Send filer til eining …

en: Send Files...
nn: Send filer …

en: Sent at <b>%X</b> on <b>%A</b>
nn: Sendt <b>%A</b> <b>%X</b>

en: Sent on <b>%A</b>, <b>%B %d</b>
nn: Sendt <b>%A</b> <b>%d. %B</b>

en: Sent on <b>%A</b>, <b>%B %d</b>, %Y
nn: Sendt <b>%A</b> <b>%d. %B</b> %Y

en: Server is currently too busy to handle the connection
nn: Tenaren er for oppteken til å ta i mot tilkoplinga

en: Service:
nn: Teneste:

en: Session...
nn: Økt …

en: Set up a New Device...
nn: Set opp ei ny eining …

en: Show Errors
nn: Vis feil

en: Show Keyboard Layout
nn: Vis tastaturutforming

en: Show Text
nn: Vis tekst

en: Show the week date in the calendar
nn: Vis vekedag i kalenderen

en: Slow Keys
nn: Treige tastar

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
nn: Det verka ikkje. Prøv på nytt.

en: Sound Settings
nn: Innstillingar for lyd

en: Status is set to offline
nn: Status er sett til fråkopla

en: Sticky Keys
nn: Faste valtastar

en: Subscription request
nn: Førespurnad om abonnering

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Switch Session
nn: Byt økt

en: Switch User
nn: Byt brukar

en: System Information
nn: Systeminformasjon

en: System Settings
nn: Systeminnstillingar

en: System Sounds
nn: Systemlydar

en: Tablet
nn: Nettbrett

en: The account already exists on the server
nn: Kontoen finst allereie på tenaren

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
nn: Programma som korresponderer til desse identifikatorane vil verta viste i favorittområdet.

en: The filename for recorded screencasts will be a unique filename based on the current date, and use this extension. It should be changed when recording to a different container format.
nn: Filnamnet for skjermvideoopptak vil vera eit unikt filnamn basert på gjeldande dato, og vil bruka dette filetternamnet. Det bør endrast når du gjer opptak til eit anna oppbevaringsformat.

en: The framerate of the resulting screencast recordered by GNOME Shell's screencast recorder in frames-per-second.
nn: Biletfrekvensen til den ferdige skjermvideoen, teken opp med skjermvideoopptakaren i GNOME Shell, i bilete per sekund.

en: The gstreamer pipeline used to encode the screencast
nn: GStreamer-kanalen brukt til å koda skjermvideoen

en: The length of the server certificate, or the depth of the server certificate chain, exceed the limits imposed by the cryptography library
nn: Lengda på tenarsertifikatet eller djupna på sertifikatkjeda oversteig grensa som er sett i kryptografibiblioteket

en: The requested device cannot be browsed, error is '%s'
nn: Kan ikkje bla gjennom eininga. Feilen er «%s»

en: The shell normally monitors active applications in order to present the most used ones (e.g. in launchers). While this data will be kept private, you may want to disable this for privacy reasons. Please note that doing so won't remove already saved data.
nn: Shell overvakar aktive program for å visa dei mest brukte (t.d. i oppstartaren). Sjølv om desse data vil haldast private, så kan det henda at du ønskjer å slå dette av med omsyn til personvern. Legg merke til at det vil ikkje fjerna data som alt er lagra.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
nn[0]: Systemet vil slå seg av automatisk om %d sekund.
nn[1]: Systemet vil slå seg av automatisk om %d sekund.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
nn[0]: Systemet vil startast på nytt om %d sekund.
nn[1]: Systemet vil startast på nytt om %d sekund.

en: The type of keyboard to use.
nn: Type tastatur som skal brukast.

en: This account is already connected to the server
nn: Denne kontoen er allereie kopla til tenaren

en: This week
nn: Denne veka

en: Today
nn: I dag

en: Tomorrow
nn: I morgon

en: Top Bar
nn: Toppanel

en: Type to search...
nn: Skriv for å søkja …

en: Unavailable
nn: Utilgjengeleg

en: Undo
nn: Angra

en: United Kingdom
nn: Storbritannia

en: Universal Access Settings
nn: Innstillingar for tilgjenge

en: Unknown reason
nn: Ukjend årsak

en: Unmute
nn: Fjern demping

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Uuids of extensions to enable
nn: Uuid-ar til utvidingar som skal slåast på

en: VPN Connections
nn: VPN-tilkoplingar

en: Video call from %s
nn: Videooppringing frå %s

en: View Source
nn: Vis kjeldekode

en: Visibility
nn: Synleg

en: Visual Alerts
nn: Synleg varsling

en: Volume
nn: Lydstyrke

en: Web Page
nn: Nettside

en: Whether to collect stats about applications usage
nn: Om statistikk om programbruk skal innsamlast

en: Which keyboard to use
nn: Tastatur som skal brukast

en: Window management and application launching
nn: Vindaugshandsaming og programstarting

en: Windows
nn: Vindauge

en: Wired
nn: Kabla

en: Wired 802.1X authentication
nn: Kabla 802.1X-autentisering

en: Wireless
nn: Trådlaus

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
nn[0]: Du vil verta logga ut automatisk om %d sekund.
nn[1]: Du vil verta logga ut automatisk om %d sekund.

en: Your chat status will be set to busy
nn: Nettpratstatusen din vil verta sett til oppteken

en: Zoom
nn: Forstørring

en: authentication required
nn: autentisering påkravd

[ctx: button]
en: Log Out
nn: Logg ut

[ctx: button]
en: Power Off
nn: Slå av

[ctx: button]
en: Restart
nn: Start på nytt

[ctx: button]
en: Sign In
nn: Logg inn

en: cable unplugged
nn: kabel kopla frå

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d
nn: %A %d. %B

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d, %Y
nn: %A %d. %B %Y

en: connecting...
nn: koplar til …

en: connection failed
nn: klarte ikkje kopla til

[ctx: device]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: disabled
nn: slått av

en: disabled OpenSearch providers
nn: OpenSearch-tilbydarar slått av

en: disconnecting...
nn: koplar frå …

[ctx: event list time]
en: %H:%M
nn: %H.%M

[ctx: event list time]
en: %l:%M %p
nn: %l.%M %p

[ctx: event list time]
en: All Day
nn: Heile dagen

en: firmware missing
nn: fastvare manglar

[ctx: grid saturday]
en: S
nn: L

[ctx: grid wednesday]
en: W
nn: O

en: hardware disabled
nn: eining slått av

en: hour | hours
nn[0]: time
nn[1]: timar

[ctx: list saturday]
en: S
nn: L

[ctx: list sunday]
en: Su
nn: S

[ctx: list thursday]
en: Th
nn: To

[ctx: list wednesday]
en: W
nn: O

en: minute | minutes
nn[0]: minutt
nn[1]: minutt

[ctx: percent of battery remaining]
en: %d%%
nn: %d %%

[ctx: program]
en: Unknown
nn: Ukjend

[ctx: title]
en: Log Out
nn: Logg ut

[ctx: title]
en: Log Out %s
nn: Logg ut %s

[ctx: title]
en: Power Off
nn: Slå av

[ctx: title]
en: Restart
nn: Start på nytt

[ctx: title]
en: Sign In
nn: Logg inn

en: toggle-switch-us
nn: toggle-switch-intl

en: tray
nn: varslingsområde

en: unavailable
nn: utilgjengeleg

en: unmanaged
nn: ikkje handsama
