NetworkManager 0.1.x - en to nn translation catalogue (220 entries)

en: %d day ago | %d days ago
nn[0]: %d dag sidan
nn[1]: %d dagar sidan

en: %d hour ago | %d hours ago
nn[0]: %d time sidan
nn[1]: %d timar sidan

en: %d minute ago | %d minutes ago
nn[0]: %d minutt sidan
nn[1]: %d minutt sida

en: %d month ago | %d months ago
nn[0]: %d månad sidan
nn[1]: %d månader sidan

en: %d year ago | %d years ago
nn[0]: %d år sidan
nn[1]: %d år sidan

en: %s (%s roaming)
nn: %s (%s utanlands)

en: %s (roaming)
nn: %s (utanlands)

en: (none)
nn: (ingen)

en: 802.1X Security
nn: 802.1X-tryggleik

en: Address
nn: Adresse

[ctx: Address]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Addresses
nn: Adresser

en: Advanced
nn: Avansert

en: Allow _BSD data compression
nn: Tillat _BSD-datakomprimering

en: Allow _Deflate data compression
nn: Tillat _Deflate-datakomprimering

en: Allow _roaming if home network is not available
nn: Tillat _vandring dersom heimenettverk ikkje er tilgjengeleg

en: Allowed Authentication Methods
nn: Tillatne autentiseringsmetodar

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
nn: Er du sikker på at du vil sletta tilkoplinga %s?

en: Authenticate to delete the selected connection
nn: Autentiser til å sletta den valde tilkoplinga

en: Authenticate to edit the selected connection
nn: Autentiser for å redigera den valde tilkoplinga

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
nn: Autentiser til å lagra denne innstillinga til alle brukarane av denne maskina.

en: Authentication
nn: Autentisering

en: Auto Ethernet
nn: Automatisk lokalnett

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Automatic (DHCP)
nn: Automatisk (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
nn: Berre automatiske (DHCP-) adresser

en: Automatic (PPPoE)
nn: Automatisk (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
nn: Berre automatiske (PPPoE-) adresser

en: Automatic (VPN)
nn: Automatisk (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
nn: Berre automatiske (VPN-) adresser

en: Automatic with manual DNS settings
nn: Automatisk med manuelle DNS-innstillingar

en: Automatic, DHCP only
nn: Automatisk, berre DHCP

en: Automatic, addresses only
nn: Automatisk, berre adresser

en: Automatically unlock this device
nn: Lås opp denne eininga automatisk

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: B/G (2.4 GHz)
nn: B/G (2,4 GHz)

en: Base Connection
nn: Grunntilkopling

en: Basic
nn: Grunnleggjande

en: Broadcast Address
nn: Kringkastingsadresse

en: C_onnect
nn: K_oble til

en: Cannot export VPN connection
nn: Klarte ikkje eksportera VPN-tilkopling

en: Choose a VPN Connection Type
nn: Vel type VPN-tilkopling

en: Compression
nn: Komprimering

en: Configure _Methods…
nn: Set opp _metodar …

en: Connection Established
nn: Tilkoplinga er sett opp

en: Connection Information
nn: Tilkoplingsinformasjon

en: Connection _Information
nn: Tilkoplings_informasjon

en: Connection activation failed
nn: Klarte ikkje ta i bruk tilkopling

en: Connection add failed
nn: Klarte ikkje leggja til tilkopling

en: Connection delete failed
nn: Sletting av tilkopling feila

en: Connection failure
nn: Feil under tilkopling

en: Could not create new connection
nn: Klarte ikkje laga ny tilkopling

en: Could not edit connection
nn: Klarte ikkje redigera tilkopling

en: Could not load DSL user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for DSL-nettverk.

en: Could not load IPv4 user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for IPv4-nettverk.

en: Could not load IPv6 user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for IPv6-nettverk

en: Could not load PPP user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for PPP-nettverk

en: Could not load VPN user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for VPN.

en: Could not load mobile broadband user interface.
nn: Klarte ikkje lasta brukargrensesnitt for mobilt breibandnettverk.

en: DSL authentication
nn: DSL autentisering

en: DSL connection %d
nn: DSL-tilkopling %d

en: Default
nn: Standard

en: Default Route
nn: Standard rute

en: Delete the selected connection
nn: Slett vald tilkopling

en: Device disconnect failed
nn: Klarte ikkje kopla frå eining

en: Disable connected notifications
nn: Slå av varsel om tilkopling

en: Disable disconnected notifications
nn: Slå av varsel om fråkopling

en: Disabled
nn: Slått av

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Disconnect failure
nn: Feil under fråkopling

en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
nn: Vil du byta ut %s med VPN-tilkoplinga du no lagrar?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
nn: Eitt eller fleire domene som vert brukt til å slå opp vertsnamn. Bruk komma for å skilja domener frå kvarandre.

en: Dynamic WEP
nn: Dynamisk WEP

en: Dynamic WEP (802.1X)
nn: Dynamisk WEP (802.1X)

en: Echo
nn: Ekko

en: Edit the selected connection
nn: Rediger valt tilkopling

en: Editing %s
nn: Redigerer %s

en: Editing IPv4 routes for %s
nn: Redigerer IPv4-ruter for %s

en: Editing IPv6 routes for %s
nn: Redigerer IPv6-ruter for %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
nn: Endrar PPP-autentiseringsmetodar for %s

en: Editing un-named connection
nn: Redigerer tilkopling utan namn

en: Enable N_otifications
nn: Slå på _varsling

en: Enable _Mobile Broadband
nn: Slå på _mobilt breiband

en: Enable _Networking
nn: Slå på _nettverk

en: Error creating connection
nn: Klarte ikkje oppretta tilkopling

en: Error displaying connection information:
nn: Feil under vising av tilkoplingsinformasjon:

en: Error editing connection
nn: Feil under redigering av tilkopling

en: Error initializing editor
nn: Feil når redigeringsverktøyet skulle startast

en: Failed to activate connection
nn: Klarte ikkje å ta i bruk tilkoplinga

en: Failed to add new connection
nn: Klarte ikkje leggja til ny tilkopling

en: Failed to add/activate connection
nn: Klarte ikkje laga/ta i bruk tilkopling

en: Gateway
nn: Portnar

en: General
nn: Generelt

en: Hardware Address
nn: Maskinvareadresse

en: Home network
nn: Heimenettverk

en: Home network (%s)
nn: Heimenettverk (%s)

en: IP Address
nn: IP-adresse

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
nn: IP-adresser til domenenamntenarar vert brukt til å slå opp versnamn. Bruk komma for å skilja fleire adresser til domenenamntenarar.

en: IPv4 Settings
nn: IPv4-innstillingar

en: IPv6 Settings
nn: IPv6-innstillingar

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
nn: Viss det er kryssa av her vil denne tilkoplinga aldri verta brukt som den forvalde nettverkstilkoplinga.

en: Ig_nore automatically obtained routes
nn: O_versjå automatisk innhenta ruter

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
nn: Det er ikkje meint for å brukast gjennom kommandolinja, men heller å køyrast i GNOME-skrivebordsmiljøet.

en: Last Used
nn: Sist brukt

en: Link-Local
nn: Tilkopling-lokal

en: Link-Local Only
nn: Berre lokal lekkje

en: Manage and change your network connection settings
nn: Handter og endra innstillingar for nettverkstilkopling

en: Manage your network connections
nn: Handsam nettverkstilkoplingane

en: Manual
nn: Manuell

en: Metric
nn: Kostnad

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
nn: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol versjon 2

en: Missing resources
nn: Manglande ressursar

en: Mobile Broadband
nn: Mobilt breiband

en: Mobile Broadband (%s)
nn: Mobilt breiband (%s)

en: Mobile broadband network password
nn: Passord for mobilt breibandsnettverk

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
nn: Min tilbydar brukar C_DMA-basert teknologi (1xRTT, EVDO)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
nn: Min tilbydar brukar _GSM-basert teknologi (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: Name
nn: Namn

en: Netmask
nn: Nettmaske

en: Network
nn: Nettverk

en: Network Connections
nn: Nettverkstilkoplingar

en: NetworkManager Applet
nn: Panelprogram for NetworkManager

en: NetworkManager Website
nn: Netstaden til NetworkManager

en: Networking disabled
nn: Nettverk slått av

en: New PIN code:
nn: Ny PIN-kode:

en: No network connection
nn: Inga nettverkstilkopling

en: No network devices available
nn: Ingen nettverkseiningar er tilgjengelege

en: No valid active connections found!
nn: Fann ingen tilkoplingar som er i bruk.

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
nn: Panelprogram for handtering av dine nettverkseiningar og -tilkoplingar.

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
nn: PIN-kode er påkravd av den mobile breibandseininga

en: PIN code required
nn: PIN-kode påkravd

en: PIN code:
nn: PIN-kode:

en: PPP Settings
nn: PPP-innstillingar

en: PUK code:
nn: PUK-kode:

en: Password:
nn: Passord:

en: Prefix
nn: Prefiks

en: Re-enter new PIN code:
nn: Skriv inn ny PUK-kode på nytt:

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
nn: Krev IPv4-adressering for å fullføra denne tilkoplinga

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
nn: Krev IPv6-adressering for å fullføra denne tilkoplinga

en: Roaming network
nn: Utanlandsk nettverk

en: Roaming network (%s)
nn: Utanlandsk nettverk (%s)

en: SIM PIN Unlock Required
nn: Opplåsingskode for SIM-kortet er nødvendig

en: SIM PIN unlock required
nn: Opplåsingskode for SIM-kortet er nødvendig

en: SIM PUK Unlock Required
nn: Opplåsing av PUK-koden til SIM-kortet er nødvendig

en: SIM PUK unlock required
nn: Opplåsing av PUK-koden til SIM-kortet er nødvendig

en: Save any changes made to this connection.
nn: Lagra alle endringar for denne tilkoplinga.

en: Select Mobile Broadband Provider Type
nn: Vel mobil breibandtilbydartype

en: Select file to import
nn: Vel fil som skal importerast

en: Send PPP _echo packets
nn: Send PPP-ekkopakkar

en: Shared to other computers
nn: Delt med andre datamaskiner

en: Sho_w password
nn: V_is passord

en: Sho_w passwords
nn: _Vis passord

en: Show PIN code
nn: Vis PIN-kode

en: Show PIN/PUK codes
nn: Vis PIN/PUK-kodar

en: Speed
nn: Snøggleik

[ctx: Speed]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Stamp
nn: Stempel

en: Subnet Mask
nn: Subnettmaske

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Suppress networks available notifications
nn: Hindra varsel om tilgjengelege nettverk

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
nn: NetworkManager-miniprogrammet fann ikkje alle nødvendige ressursar (fann ikkje .ui-fila).

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
nn: Tilkoplingsredigering fann ikkje alle nødvendige ressursar (fann ikkje .ui-fila)

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
nn: Klarte ikkje starta dialogvindauge for tilkoplingsredigering på grunn av ein ukjend feil.

en: The network connection has been disconnected.
nn: Nettverkstilkoplinga er fråkopla.

en: Twisted Pair (TP)
nn: Tvinna Par (TP)

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unsupported mobile broadband connection type.
nn: Ustøtta mobil breibandtilkoplingstype.

en: Usage:
nn: Bruk:

en: Use 802.1_X security for this connection
nn: Bruk 802.1_X-tryggleik for denne tilkoplinga

en: Use TCP _header compression
nn: Bruk komprimering på TCP-hovud

en: Use _stateful MPPE
nn: Bruk til_standsrik MPPE

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
nn: Brukt til å fastslå om innstillingar skal verta migrert til ein ny versjon.

en: VPN Banner
nn: VPN-topptekst

en: VPN Connection Failed
nn: VPN-tilkoplinga vart mislukka

en: VPN Gateway
nn: VPN-portnar

en: VPN Login Message
nn: Påloggingsmelding for VPN

en: VPN Type
nn: VPN-type

en: VPN Username
nn: VPN-brukarnamn

en: VPN connection %d
nn: VPN-tilkopling %d

en: VPN connection has been successfully established.
nn: VPN-tilkopling vart kopla opp.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
nn: VPN-tilkopling vart kopla opp.
    
    %s

en: WEP 128-bit Passphrase
nn: WEP 128-bit passfrase

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
nn: WEP 40/128-bit-nøkkel (Heksadesimal eller ASCII)

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
nn: Tillèt bruk av IPv4 ved tilkopling til nettverk med støtte for IPv4, dersom IPv6-oppsett ikkje fungerer.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
nn: Tillèt bruk av IPv6 ved tilkopling til nettverk med støtte for IPv6, dersom IPv4-oppsett ikkje fungerer.

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
nn: Feil PIN-kode. Kontakt leverandøren.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
nn: Feil PUK-kode. Kontakt leverandøren.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
nn: Du er no kopla til eit mobilt breibandnettverk.

en: You are now registered on a roaming network.
nn: Du er no registrert som gjest på eit utanlandsk nettverk.

en: You are now registered on the home network.
nn: Du er no registrert på heimenettverket.

en: _About
nn: _Om

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _Replace
nn: _Byt ut

en: _Require 128-bit encryption
nn: _Krev 128-bitars kryptering

en: _Routes…
nn: _Ruter …

en: _Save
nn: _Lagra

en: _Unlock
nn: _Lås opp

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
nn: _Bruk punkt-til-punkt-kryptering (MPPE)

en: _Use this connection only for resources on its network
nn: Br_uk denne tilkoplinga berre for ressursar på nettverket ho tilhøyrer

en: _VPN Connections
nn: _VPN-tilkoplingar

en: automatic
nn: automatisk

en: bytes
nn: bytar

en: default
nn: forval

en: device not managed
nn: eining ikkje handsama

en: device not ready
nn: eininga er ikkje klar

en: device not ready (firmware missing)
nn: eininga er ikkje klar (manglar fastvare)

en: disconnected
nn: fråkopla

en: never
nn: aldri

en: none
nn: ingen

en: not enabled
nn: ikkje slått på

en: not registered
nn: ikkje registrert

en: now
nn: no

en: registration denied
nn: registrering nekta

en: roaming
nn: utanlands

en: searching
nn: søkjer
