gnome-maps master - en to oc translation catalogue (297 entries)

en: %s below sea level
oc: %s jol nivèl de la mar

en: %s ft
oc: %s pès

en: %s hour | %s hours
oc[0]: %s ora
oc[1]: %s oras

en: %s km
oc: %s km

en: %s m
oc: %s m

en: %s mi
oc: %s miles

en: %s minute | %s minutes
oc[0]: %s minuta
oc[1]: %s minutas

en: %s:%s hour | %s:%s hours
oc[0]: %s:%s ora
oc[1]: %s:%s oras

en: <span weight="bold" size="x-large">Sign in to edit maps</span>
oc: <span weight="bold" size="x-large">S'identificar per modificar de mapas</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Signed In</span>
oc: <span weight="bold" size="x-large">Sètz inscrit</span>

en: A path to a local tiles directory structure
oc: Un camin cap a un repertòri local d'estructura de teulas

en: A simple maps application
oc: Una aplicacion cartografica simpla

en: Abort printing
oc: Interrompre l'impression

en: About Maps
oc: A prepaus de Maps

en: Accuracy
oc: Precision

en: Accuracy: %s
oc: Precision de la posicion : %s

en: Add %s to %s
oc: Apondre %s a %s

en: Add Field
oc: Apondre un camp

en: Add intermediate destination
oc: Apondre una destinacion intermediària

en: Add to OpenStreetMap
oc: Apondre a OpenStreetMap

en: Add to new route
oc: Apondre a un novèl itinerari

en: Add via location
oc: Apondre un emplaçament intermediari

en: Address
oc: Adreça

en: Airplanes
oc: Avions

en: All Layer Files
oc: Totes los fichièrs de jaces

en: Allows your location to be shown on the map.
oc: Permet d'afichar vòstre emplaçament sus la mapa.

en: Altitude
oc: Altitud

en: An error has occurred
oc: Una error s'es produita

en: Animism
oc: Animisme

en: Around the clock
oc: 24h/24

en: Arrive
oc: Arribada

en: Arrive By
oc: Arribada

en: Arrive at %s
oc: Arribada a %s

en: At sea level
oc: Al nivèl de la mar

en: Bad request
oc: Marrida requèsta

en: Bahá’í
oc: Baaïsme

en: Buddhism
oc: Bodisme

en: Buses
oc: Bus

en: Cancel
oc: Anullar

en: Caodaism
oc: Caodaïsme

en: Choose map type
oc: Causir lo tipe de mapa

en: Christianity
oc: Cristianisme

en: City
oc: Vila

en: Comment
oc: Comentari

en: Computers available for use
oc: Ordenadors a disposicion

en: Conflict, someone else has just modified the object
oc: Conflicte, qualqu'un mai ven de modificar l'objècte

en: Confucianism
oc: Confucianisme

en: Continue
oc: Contunhar

en: Continue on %s
oc: Contunhar sus %s

en: Coordinates
oc: Coordenadas

en: Coordinates in URL are not valid
oc: Las coordenadas dins l’URL son pas validas

en: Coordinates of last viewed location.
oc: Coordenadas del darrièr emplaçament afichat.

en: Copy
oc: Copiar

en: Copy location
oc: Copiar l'emplaçament

en: Copyright © 2011 – 2022 Red Hat, Inc. and The GNOME Maps authors
oc: Copyright © 2011 – 2022 Red Hat, Inc. e los autors de Mapas de GNOME

en: Could not find OSM element
oc: Impossible de trobar l'element OSM

en: Current Location
oc: Luòc actual

en: Designated
oc: Reservat

en: Designated for wheelchair users
oc: Accès als fautuèlhs rotlants

en: Directions
oc: Direccions

en: Do you want to continue?
oc: Volètz contunhar ?

en: Does not offer takeaway
oc: Prepausa pas per emportar

en: Done
oc: Fait

en: Drag to change order of the route
oc: Fasètz lisar per modificar l'òrdre de l'itinerari

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Edit on OpenStreetMap
oc: Modificar sus OpenStreetMap

en: Elevation (height above sea level) of a point in metres.
oc: Elevacion (nautor en dessús del nivèl de la mar) d'un punt en mètres.

en: Estimated time: %s
oc: Temps estimat : %s

en: Every day
oc: Cada jorn

en: Exact
oc: Exacta

en: Export as Image
oc: Exportar coma imatge

en: Export view
oc: Exportacion de l'afichatge

en: Failed to connect to location service
oc: Fracàs a la connexion al servici de localizacion

en: Failed to find tile structure in directory
oc: Impossible de trobar una estructura de teulas dins lo repertòri

en: Failed to open GeoURI
oc: Fracàs de dobertura de la Geo URI

en: Failed to open URI
oc: Fracàs de dobertura de l'URI

en: Failed to open layer
oc: Fracàs de dobertura del jaç

en: Failed to parse Geo URI
oc: Fracàs a l'analisi de la Geo URI

en: Failed to parse XML document
oc: Fracàs d'analisi d'un document XML

en: Ferries
oc: Vaissèls

en: File type is not supported
oc: Lo tipe de fichièr es pas pris en charge

en: Filesystem is read only
oc: Lo sistèma de fichièrs es en lectura sola

en: Find places around the world
oc: Recèrca d'emplaçaments a l'entorn del monde

en: From %s to %s
oc: De %s a %s

en: From sunrise to sunset
oc: Del sortir al colcar del solelh

en: Go to current location
oc: Anar a ma posicion actuala

en: Help to improve the map, using an
    OpenStreetMap account.
oc: Ajudar al melhorament de las mapas amb
    un compte OpenStreetMap.

en: Hide intermediate stops and information
oc: Amagar los arrèsts e informacions intermediàrias

en: Hide walking instructions
oc: Amagar las instruccions de caminada a pè

en: Hinduism
oc: Indoïsme

en: House number
oc: Numèro d'ostal

en: Incorrect user name or password
oc: Nom d'utilizaire o senhal incorrècte

en: Indicates if the user has signed in to edit OpenStreetMap data.
oc: Indica se l'utilizaire s'es identificat per modificar de donadas OpenStreetMap.

en: Information used to inform other mappers about non-obvious information about an element, the author’s intent when creating it, or hints for further improvement.
oc: Informacions utilizadas per informar d’autres cartografes sus las informacions non evidentas sus un element, l’intencion de l’autor al moment de sa creacion, o de las indicacions per de possibles melhoraments.

en: Internet access
oc: Accès internet

en: Internet assistance available
oc: Assisténcia Internet disponibla

en: Itineraries provided by %s
oc: Itineraris provesits per %s

en: Jainism
oc: Jaïnisme

en: Judaism
oc: Judaïsme

en: Last used transportation type for routing
oc: Tipe de transpòrt utilizat al moment del darrièr itinerari

en: Leave By
oc: Despart

en: Leave Now
oc: Partir ara

en: Limited
oc: Limitat

en: Limited wheelchair accessibility
oc: Accès als fautuèlhs rotlants limitat

en: Load earlier alternatives
oc: Cargar las alternativas precedentas

en: Load later alternatives
oc: Cargar las alternativas seguentas

en: Loading map tiles for printing
oc: Cargament de las teulas de mapa per l'impression

en: Location Settings
oc: Paramètres de localizacion

en: Location was added to the map, note that it may take a while before it shows on the map and in search results.
oc: L'emplaçament es estat apondut a la mapa, notatz qu'aquò pòt prene un moment abans qu'aparesca sus la mapa e dins los resultats de recèrca.

en: Map Data Provider
oc: Provesidor de donadas cartografica

en: Map changes will be visible on all maps that use
    OpenStreetMap data.
oc: Las modificacions de la mapa seràn visiblas sus totas
    las mapas qu'utilizan de donadas OpenStreetMap.

en: Map data by %s and contributors
oc: Donadas cartograficas de %s e contributors

en: Map tiles provided by %s
oc: Jaces de donadas cartograficas provesidas per %s

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Maps
oc: Mapas

en: Maps at %f, %f.png
oc: Mapas situadas a %f, %f.png

en: Maps gives you quick access to maps all across the world. It allows you to quickly find the place you’re looking for by searching for a city or street, or locate a place to meet a friend.
oc: L'aplicacion Mapas vos dona un accès rapid a de mapas del monde entièr. Permet de trobar rapidament un emplaçament en recercant per vila o per carrièra, o de situar un endreit de recontre amb un amic.

en: Maps uses the collaborative OpenStreetMap database, made by hundreds of thousands of people across the globe.
oc: Las mapas utilizan la basa de donadas collaborativa OpenStreetMap, a la quala contribuisson de centenats de milierats de personas dins lo monde entièr.

en: Maps;
oc: Mapas;

en: Mark as favorite
oc: Marcar coma favorit

en: Maximum number of search results
oc: Nombre maximum de resultats de recèrca

en: Maximum number of search results from geocode search.
oc: Nombre maximum de resultats d'una recèrca per geocòdi.

en: Missing required attributes
oc: Atributs obligatòris mancants

en: Multiple Religions
oc: Mantuna religion

en: Name
oc: Nom

en: Next
oc: Seguent

en: No
oc: Non

en: No earlier alternatives found.
oc: Cap d'alternativa precedenta pas trobada.

en: No filename specified
oc: Cap de nom de fichièr pas indicat

en: No internet access
oc: Cap d'accès internet

en: No later alternatives found.
oc: Cap d'alternativa seguenta pas trobada.

en: No provider found for this route.
oc: Cap de provesidor pas trobat per aquesta rota.

en: No results found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: No route found.
oc: Cap d'itinerari pas trobat.

en: No timetable data found for this route.
oc: Cap d'orari pas trobat per aqueste itinerari.

en: No toilets available
oc: Cap de comun pas disponible

en: None
oc: Pas cap

en: Not wheelchair accessible
oc: Cap d'accès als fautuèlhs rotlants

en: Note
oc: Nòta

en: Nothing found here!
oc: Res es pas estat trobat a aqueste endreit !

en: Number of recent places to store
oc: Nombre de posicions recentas d'emmagazinar

en: Number of recent routes to store
oc: Nombre de posicions recentas d'emmagazinar

en: Number of recently visited places to store.
oc: Nombre de posicions visitadas recentament d'emmagazinar.

en: Number of recently visited routes to store.
oc: Nombre de posicions visitadas recentament d'emmagazinar.

en: Object has been deleted
oc: L'objècte es estat suprimit

en: Object not found
oc: Objècte pas trobat

en: Offers takeaway
oc: Prepausa per emportar

en: Only
oc: Sonque

en: Only offers takeaway
oc: Prepausa sonque per emportar

en: Open Location
oc: Dobrir l'emplaçament

en: Open Shape Layer
oc: Dobrir un jaç de formas

en: Open Shape Layer…
oc: Dobrir un jaç de formas…

en: Open main menu
oc: Dobrir lo menú principal

en: Open with %s
oc: Dobrir amb %s

en: OpenStreetMap Account
oc: Compte OpenStreetMap

en: OpenStreetMap username or e-mail address
oc: Nom d'utilizaire o adreça electronica OpenStreetMap

en: Opening hours
oc: Oras de dobertura

en: Paganism
oc: Paganisme

en: Pastafarianism
oc: Pastafarisme

en: Phone
oc: Telefòn

en: Phone number
oc: Numèro de telefòn

en: Phone number. Use the international format, starting with a + sign. Beware of local privacy laws, especially for private phone numbers.
oc: Numèro de telefòn. Utilizatz lo format internacional, en començant per un signe +. Atencion a las leis localas sus la vida privada, sustot pels numéros de telefòn dels particulars.

en: Place not found in OpenStreetMap
oc: Luòc pas trobat dins OpenStreetMap

en: Population
oc: Populacion

en: Postal code
oc: Còdi postal

en: Print Route
oc: Imprimir l'itinerari

en: Public Wi-Fi
oc: Wi-Fi public

en: Public holidays
oc: Jorns de fèsta

en: Public internet access
oc: Accès internet public

en: Recently Used
oc: Darrièrament utilizat

en: Religion:
oc: Religion :

en: Remove Shape Layer
oc: Tirar lo jaç de fòrmas

en: Remove via location
oc: Suprimir l’emplaçament intermediari

en: Reverse route
oc: Camin invèrse

en: Route from here
oc: Itinerari dempuèi aicí

en: Route request failed.
oc: Fracàs de la recèrca d'itinerari.

en: Route search by GraphHopper
oc: Recèrca d'itinerari amb GraphHopper

en: Route to here
oc: Itinerari fins a aqueste punt

en: School holidays
oc: Vacanças escolaras

en: Scientology
oc: Scientologie

en: Search Provider
oc: Provesidor de recèrca

en: Search for places
oc: Recercar de lòcs

en: Search provided by %s using %s
oc: Recèrca fornida per %s en utilizant %s

en: See the link in the label for help on format.
oc: Veire lo ligam dins l'etiqueta per de l'ajuda sul format.

en: Select Type
oc: Seleccionar un tipe

en: Send To…
oc: Enviar a…

en: Service
oc: Servici

en: Set up OpenStreetMap Account
oc: Configurar un compte OpenStreetMap

en: Share location
oc: Partejar l'emplaçament

en: Shinto
oc: Shintoïsme

en: Show
oc: Afichar

en: Show Scale
oc: Afichar l’escala

en: Show intermediate stops and information
oc: Afichar los arrèsts e informacions intermediàrias

en: Show scale
oc: Afichar l’escala

en: Show the version of the program
oc: Afichar la version del logicial

en: Show walking instructions
oc: Afichar las instruccions de caminada a pè

en: Sign In
oc: Connexion

en: Sign Out
oc: Desconnexion

en: Sign up
oc: S’inscriure

en: Sikhism
oc: Sikhisme

en: Spiritualism
oc: Spiritualisme

en: Start
oc: Despart

en: Start at %s
oc: Despart de %s

en: Start!
oc: Es partit !

en: Street
oc: Carrièra

en: Subway
oc: Mètros

en: Success
oc: Succès

en: Take the elevator
oc: Préner l’ascensor

en: Take the roundabout
oc: Préner la rotonda

en: Takeaway
oc: Per emportar

en: Taoism
oc: Taoïsme

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: The directory does not exist
oc: Lo dorsièr existís pas

en: The format used should include the language code and the article title like “en:Article title”.
oc: Lo format utilizat deuriá comprene lo còdi lenga e lo títol de l’article, coma « oc:Títol de l’article ».

en: The official name. This is typically what appears on signs.
oc: Lo nom oficial. Es en general çò qu'es escrit sus l'ensenha.

en: The official website. Try to use the most basic form of a URL i.e. http://example.com instead of http://example.com/index.html.
oc: Lo site officiel. Ensajatz d'utilizar la forma la plus simple per l'URL, es a dire http://example.com al luòc de http://example.com/index.html.

en: The type of map to display (street, aerial, etc.)
oc: Lo tipe de carta d’afichar (carrièra, airal, etc.)

en: The verification code didn’t match, please try again.
oc: Lo còdi de verificacion correspond pas, ensajatz encara un còp.

en: This is not a valid URL. Make sure to include http:// or https://.
oc: Es pas una URL valida. Asseguratz-vos d'inclure http:// o https://.

en: Tile size for local tiles directory
oc: Talha del repertòri local de teulas

en: Toggle favorites
oc: Bascular los favorits

en: Toggle route planner
oc: Bascular cap a l'itinerari

en: Toggle visible
oc: Inversar la visibilitat

en: Toilets
oc: Comuns

en: Toilets available
oc: Comuns disponibles

en: Trains
oc: Trens

en: Turn left
oc: Virar a man esquèrra

en: Turn on location services to find your location
oc: Activar los servicis de localizacion per trobar vòstra posicion

en: Turn right
oc: Virar a man drecha

en: Type
oc: Tipe

en: URL is not supported
oc: L'URL donat es pas pres en carga

en: Unable to export view
oc: Impossible d'exportar l'afichatge

en: Unitarian Universalism
oc: Unitarisme universalista

en: Unknown
oc: Desconeguda

en: Unnamed place
oc: Luòc sens nom

en: Verification code
oc: Còdi de verificacion

en: Verify
oc: Verificar

en: Voodoo
oc: Vodó

en: Walk %s
oc: Caminar %s

en: Way or relation refers to non-existing children
oc: Lo camin o la relacion se referís a d'enfants qu'existisson pas

en: Website
oc: Site internet

en: What's here?
oc: De qué i a aicí ?

en: Wheelchair access
oc: Accès als fautuèlhs rotlants

en: Wheelchair accessible
oc: Accès als fautuèlhs rotlants

en: Whether to show the scale.
oc: Indica se cal afichar l’escala.

en: Wikipedia
oc: Wikipèdia

en: Window maximization state
oc: Estat d'agrandiment de la fenèstra

en: Window maximized
oc: Fenèstra agrandida

en: Window position
oc: Posicion de la fenèstra

en: Window position (X and Y).
oc: Posicion de la fenèstra (X e Y).

en: Window size
oc: Talha de la fenèstra

en: Window size (width and height).
oc: Talha de la fenèstra (nautor e largor).

en: Wired
oc: Fialar

en: Wired internet access
oc: Accès internet per cable

en: Yazidism
oc: Iezidisme

en: Yes
oc: Òc

en: You are about to open files with a total size of %s MB. This could take some time to load
oc: Sètz a mand de dobrir de fichièrs amb una talha total de %s Mo. Aquòt pòt trigar a cargar

en: You can abort printing if this takes too long
oc: Podètz interrompre l'impression se cela pren tròp de temps

en: You do not have permission to save there
oc: Avètz pas la permission d'enregistrar a aqueste endreit

en: Your OpenStreetMap account is active.
oc: Vòstre compte OpenStreetMap es actiu.

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom in to add location!
oc: Zoomatz per apondre un emplaçament !

en: Zoom level
oc: Nivèl de zoom

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: Zoroastrianism
oc: Zoroastrisme

en: [FILE…|URI]
oc: [FICHIÈR|URI...]

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Export
oc: _Exportar

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis de clavièr

en: _Open
oc: _Dobrir

[ctx: day interval list]
en: %s,%s
oc: %s, %s

[ctx: day interval list]
en: %s,%s,%s
oc: %s, %s, %s

[ctx: day range]
en: %s-%s
oc: %s — %s

[ctx: dialog title]
en: Add to OpenStreetMap
oc: Apondre a OpenStreetMap

en: failed to load file
oc: impossible de cargar lo fichièr

en: invalid coordinate
oc: coordenada pas valabla

en: last viewed location
oc: darrièr emplaçament vist

[ctx: month-day-date]
en: %b %e
oc: %e %b

en: not open
oc: tampat

en: parse error
oc: error d'analisi

[ctx: shortcut window]
en: Go to current location
oc: Anar a ma posicion actuala

[ctx: shortcut window]
en: Map View
oc: Afichar la mapa

[ctx: shortcut window]
en: Open main menu
oc: Dobrir lo menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Open shape layer
oc: Dobrir un jaç de formas

[ctx: shortcut window]
en: Print route
oc: Imprimir l'itinerari

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Recercar

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
oc: Afichar los acorchis

[ctx: shortcut window]
en: Switch to aerial view
oc: Passar en vista aeriana

[ctx: shortcut window]
en: Switch to street view
oc: Passar en vista cartografica

[ctx: shortcut window]
en: Toggle route planner
oc: Bascular cap a l'itinerari

[ctx: shortcut window]
en: Toggle scale
oc: Bascular los favorits

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
oc: Zoom avant

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

[ctx: time interval]
en: %s-%s
oc: %s — %s

en: unknown geometry
oc: geometria desconeguda
