shotwell master - en to oc translation catalogue (1244 entries)

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
oc[0]: 
    
    E %d mai.
oc[1]: 
    
    E %d mai.

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
oc: 
    
    Benlèu que lo fichièr « %s » es pas pres en carga o tròp gròs per aquesta instància de Gallery3.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
oc: 
    
    Volètz contunhar l'exportacion ?

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
oc: 
    Notatz que Gallery3 pren en carga que los formats vidèos que Flowplayer pren en carga.

en:  Site Not Found
oc:  Site pas trobat

en: %.1f seconds
oc: %.1f segondas

en: %a %b %d, %Y
oc: %a %d %B de %Y

en: %d Event | %d Events
oc[0]: %d eveniment
oc[1]: %d eveniments

en: %d Photo | %d Photos
oc[0]: %d fòto
oc[1]: %d fòtos

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
oc[0]: %d Fòto/Vidèo
oc[1]: %d Fòtos/Vidèos

en: %d Video | %d Videos
oc[0]: %d vidèo
oc[1]: %d vidèos

en: %d hour | %d hours
oc[0]: %d ora
oc[1]: %d oras

en: %d minute | %d minutes
oc[0]: %d minuta
oc[1]: %d minutas

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

en: %d%%
oc: %d %%

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
oc: %d/%m/%Y, %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
oc: %d/%m/%Y, %I:%M:%S %p

en: %s (%d%%)
oc: %s (%d %%)

en: %s Database
oc: Banca de donadas %s

en: %s does not exist.
oc: %s existís pas.

en: %s does not support the file format of
    %s.
oc: %s pren pas en carga lo format del fichièr
    %s.

en: %s is not a file.
oc: %s es pas un fichièr.

en: %s or Better
oc: %s o mai

en: (Help)
oc: (ajuda)

en: (None)
oc: (pas cap)

en: (and %d more)
oc: (e %d mai)

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
oc[0]: 1 fòto duplicada pas importada :
oc[1]: %d fòtos duplicadas pas importadas :

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
oc[0]: 1 fòto/vidèo duplicada pas importada :
oc[1]: %d fòtos/vidèos duplicadas pas importadas :

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
oc[0]: 1 vidèo duplicada pas importada :
oc[1]: %d vidèos duplicadas pas importadas :

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
oc[0]: 1 fichièr a pas pogut èsser importat perque èra corromput :
oc[1]: %d fichièrs an pas pogut èsser importats perque èran corromputs :

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
oc[0]: 1 fichièr a pas pogut èsser importat perque lo dorsièr de la fototèca es pas accessible en escritura :
oc[1]: %d fichièrs an pas pogut èsser importats perque lo dorsièr de la fototèca es pas accessible en escritura :

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
oc[0]: 1 fichièr a pas pogut èsser importat a causa d'una error d'aparelh :
oc[1]: %d fichièrs an pas pogut èsser importats a causa d'una error d'aparelh :

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
oc[0]: 1 fichièr a pas pogut èsser importat a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: %d fichièrs an pas pogut èsser importats a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
oc[0]: 1 fichièr omés per anullacion de l'utilizaire :
oc[1]: %d fichièrs omeses per anullacion de l'utilizaire :

en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
oc[0]: 1 fichièr non-imatge omés.
oc[1]: %d fichièrs non-imatge omeses.

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
oc[0]: 1 fòto a pas pogut èsser importada perque èra corrompuda :
oc[1]: %d fòtos an pas pogut èsser importadas perque èran corrompudas :

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
oc[0]: 1 fòto a pas pogut èsser importada a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: %d fòtos an pas pogut èsser importadas a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
oc[0]: L'importacion d'una fòto a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :
oc[1]: L'importacion de %d fòtos a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
oc[0]: L'importacion d'una fòto a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: L'importacion de %d fòtos a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
oc[0]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission d'una fòto :
oc[1]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission de %d fòtos :

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
oc[0]: Una fòto importada amb succès.
oc[1]: %d fòtos importadas amb succès.

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
oc[0]: 1 fòto/vidèo a pas pogut èsser importada perque èra corrompuda :
oc[1]: %d fòtos/vidèos an pas pogut èsser importadas perque èran corrompudas :

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
oc[0]: 1 fòto/vidèo a pas pogut èsser importada a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: %d fòtos/vidèos an pas pogut èsser importadas a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
oc[0]: L'importacion d'una fòto/vidèo a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :
oc[1]: L'importacion de %d fòtos/vidèos a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
oc[0]: L'importacion d'una fòto/vidèo a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: L'importacion de %d fòtos/vidèos a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
oc[0]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission d'una fòto/vidèo :
oc[1]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission de %d fòtos/vidèos :

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
oc[0]: Una fòto/vidèo importada amb succès.
oc[1]: %d fòtos/vidèos importadas amb succès.

en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
oc[0]: Una fòto pas presa en carga es estada omesa :
oc[1]: %d fòtos pas presas en carga son estadas omesas :

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
oc[0]: 1 vidèo a pas pogut èsser importada perque èra corrompuda :
oc[1]: %d vidèos an pas pogut èsser importadas perque èran corrompudas :

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
oc[0]: 1 vidèo a pas pogut èsser importada a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: %d vidèos an pas pogut èsser importadas a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
oc[0]: L'importacion d'una vidèo a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :
oc[1]: L'importacion de %d vidèos a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
oc[0]: L'importacion d'una vidèo a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :
oc[1]: L'importacion de %d vidèos a fracassat a causa d'una error de fichièr o materiala :

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
oc[0]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission d'una vidèo :
oc[1]: L'anullacion de l'utilizaire a provocat l'omission de %d vidèos :

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
oc[0]: Una vidèo importada amb succès.
oc[1]: %d vidèos importadas amb succès.

en: 1024 × 768 pixels
oc: 1024 x 768 pixèls

en: 1280 × 853 pixels
oc: 1280 × 853 pixèls

en: 16 images per page
oc: 16 imatges per pagina

en: 2 images per page
oc: 2 imatges per pagina

en: 2048 × 1536 pixels
oc: 2048 × 1536 pixèls

en: 32 images per page
oc: 32 imatges per pagina

en: 4 images per page
oc: 4 imatges per pagina

en: 4096 × 3072 pixels
oc: 4096 × 3072 pixèls

en: 500 × 375 pixels
oc: 500 × 375 pixèls

en: 6 images per page
oc: 6 imatges per pagina

en: 8 images per page
oc: 8 imatges per pagina

en: <b>Pixel Resolution</b>
oc: <b>Resolucion en pixèls</b>

en: <b>Printed Image Size</b>
oc: Talha de l'imatge imprimit

en: <b>Titles</b>
oc: <b>Títols</b>

en: A _new album
oc: Un album _novèl

en: A _new album named
oc: Un album _novèl nomenat

en: A _new album named:
oc: Un album _novèl nomenat :

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
oc: Una error fatala s'es produita al moment de l’accès a la fototèca de Shotwell. Shotwell pòt pas contunhar.
    
    %s

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
oc: Un fichièr requesit per la publicacion es indisponible. Impossible de contunhar la publicacion cap a %s.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can’t continue.
oc: Un fichièr requesit per la publicacion es indisponible. Impossible de contunhar la publicacion cap a Facebook.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
oc: Un fichièr requesit per la publicacion es indisponible. Impossible de contunhar la publicacion cap a Flickr.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
oc: Un fichièr requesit per la publicacion es indisponible. Impossible de contunhar la publicacion cap a Youtube.

en: A new album named
oc: Un album novèl nomenat

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered.
oc: Un entièr positiu mai grand que zèro que representa la nautor de las proporcions de retalhatge que l’utilizaire a picat en darrièr.

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered.
oc: Un entièr positiu mai grand que zèro que representa la largor de las proporcions de retalhatge que l’utilizaire a picat en darrièr.

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
oc: Un còdi numeric que representa lo mòde d’imatges per pagina actualament seleccionat utilizat per l’impression

en: A numeric code representing the default size for photos published to Facebook
oc: Un còdi numeric que representa la talha per defaut de las fòtos publicadas sus Facebook

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
oc: Un còdi numeric que representa la talha per defaut de las fòtos publicadas sus Flickr

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Google Photos Albums
oc: Un còdi numeric que representa la talha per defaut per las fòtos mandadas cap a Tumblr

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
oc: Un còdi numeric que representa la talha per defaut per las fòtos mandadas cap a Tumblr

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
oc: Un còdi numeric que representa la visibilitat per defaut de las fòtos publicadas sus Flickr

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made.
oc: Un còdi numeric que representa la darrièra causida de menú de retalhatge per l’utilizaire.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo.
oc: Un còdi numeric que representa la darrièra talha predefinida de fòto al moment de la publicacion cap a Piwigo.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Rajce.
oc: Un còdi numeric representant la darrièra talha predefinida de fòto al moment de la publicacion cap a Rajce.

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
oc: Un còdi numeric que representa lo darrièr service a partir del qual de fòtos son estadas importadas

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
oc: Un còdi numeric que representa lo darrièr servici sul qual de fòtos son estadas publicadas

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
oc: Un còdi numeric que representa l’unitat de mesura (poces o centimètres) utilizada al moment de l’impression

en: A numeric code that captures the state of the GStreamer plug-in environment
oc: Un còdi numeric que captura l’estat de l’environament dels empeutons de GStreamer

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
oc: Un còdi numeric que descriu la disposicion de las fòtos sus una pagina al moment de l’impression

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views.
oc: Un còdi numeric indicant los critèris de triada de las fòtos dins las vistas de la bibliotèca.

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import.
oc: Una cadena que conten un motiu de nomenatge personalizat que serà utilizat per nomenar los repertòris de fòtos al moment de las importacions.

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import.
oc: Una cadena que conten un motiu de nomenatge que serà utilizat per nomenar los repertòris de fòtos al moment de las importacions.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
oc: Un fichièr temporari necessari a la publicacion es pas disponible

en: A3 (297 × 420 mm)
oc: A3 (297 × 420 mm)

en: A4 (210 × 297 mm)
oc: A4 (210 × 297 mm)

en: AM
oc: Matin

en: API _Key:
oc: _Clau API :

en: API key
oc: clau d’API

en: Access _type:
oc: _Tipe d'accès :

en: Add Tag “%s”
oc: Apondre l'etiqueta « %s »

en: Add Tags “%s” and “%s”
oc: Apondre las etiquetas « %s » e « %s »

en: Add _Tags…
oc: Apondre d'e_tiquetas…

en: Adjust
oc: Ajustar

en: Adjust Date and Time
oc: Reglar la data e l'ora

en: Adjust Date and Time…
oc: Ajustar la data e l’ora…

en: Adjust the photo’s color and tone
oc: Ajusta las colors e las tonalitats de la fòto

en: Adjust the size of the thumbnails
oc: Agrandir o reduire las miniaturas

en: Adjusting Date and Time
oc: Ajustament de la data e de l'ora

en: Admins
oc: Administrators

en: Admins, Family
oc: Administrators, familha

en: Admins, Family, Friends
oc: Administrators, amics, familha

en: Admins, Family, Friends, Contacts
oc: Administrators, Familha, Amics, Contactes

en: Album comment
oc: Comentari d’album

en: All + _Rejected
oc: Totas + re_getadas

en: All Events
oc: Totes los eveniments

en: All photo source files are missing.
oc: Totes los fichièrs fonts de los fòtos son mancants.

en: An _existing album
oc: Un album _existent

en: An _existing album:
oc: Un album e_xistent :

en: An _existing category
oc: Una categoria _existenta

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
oc: Un messatge d'error es aparegut al moment de la publicacion sus Piwigo. Tornatz ensajar.

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
oc: Un messatge d’error es aparegut al moment de la publicacion sus Rajce. Reensajatz.

en: An existing album
oc: Un album existent

en: Angle:
oc: Angle :

en: Any text
oc: Un tèxte quin que siá

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
oc: Aplicar los reglatges de color copiats sus las fòtos seleccionadas

en: Applying Color Transformations
oc: Aplicacion de las transformacions de color

en: Artist:
oc: Artista :

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
oc[0]: Temptativa d'impòrt de %d fichièr.
oc[1]: Temptativa d'impòrt de %d fichièrs.

en: Auto-importing photos…
oc: Importacion automatica de fòtos…

en: Automatically improve the photo’s appearance
oc: Renauça automaticament la qualitat de la fòto

en: Back
oc: Precedenta

en: Best _Fit
oc: Talha _ideala

en: Blinds
oc: Estòrs

en: Blogs:
oc: Blogs :

en: Browse the library’s folder structure
oc: Navigatz dins l’arborescéncia dels dorsièrs de la fototèca

en: Browse the library’s import history
oc: Navigatz dins l’istoric d’importacion de la fototèca

en: Browse through your events
oc: Navigatz demest los eveniments

[ctx: Button Label]
en: Edit Title
oc: Modificar lo títol

en: By Exposure _Date
oc: Per _data

en: By _Filename
oc: Per _nom de fichièr

en: By _Rating
oc: Per _nòta

en: By _Title
oc: Per _nom

en: Camera
oc: Aparelh de fòto

en: Camera error
oc: Error de l'aparelh de fòto

en: Camera make:
oc: Fabricant de l'aparelh de fòto :

en: Camera model:
oc: Modèl de l'aparelh fòto :

en: Cameras
oc: Aparelhs de fòto

en: Cancel
oc: Anullada

en: Cancel face detection
oc: Anullar la deteccion de cara

en: Certificate of %s
oc: Certificat de %s

en: Change slideshow settings
oc: Configurar lo diaporama

en: Change the rating of your photo
oc: Cambiar la nòte d'aquesta fòto

en: Checkered
oc: Damièr

en: Chess
oc: Damièr

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
oc: Causissètz <span weight="bold">Fichièr %s Importar dempuèi un dorsièr</span>

en: Circle
oc: Cercle

en: Circles
oc: Cercles

en: Click and drag to tag a face
oc: Clicar e lisar per etiquetar un cara

en: Click to edit face <i>%s</i>
oc: Clicar per modificar la cara <i>%s</i>

en: Clock
oc: Relòtge

en: Close
oc: Barrar

en: Close _without Saving
oc: Tampar _sens enregistrar

en: Close the Faces tool without saving changes
oc: Tampar l'aisina caras sens enregistrar las modificacions

en: Close the red-eye tool
oc: Tampar l'aisina uèlhs roges

en: Co_py Photos
oc: Co_piar las fòtos

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
oc: Color d'utilizar se lo rèireplan dels imatges transparents es definit a una color unida

en: Combine events into a single event
oc: Combina mantun eveniments en un sol

en: Comment
oc: Comentari

en: Comment:
oc: Comentari :

en: Con_tinue
oc: Con_tunhar

en: Connect a camera to your computer and import
oc: Connectatz un aparelh de fòto a vòstre ordenador e importatz de fòtos

en: Connecting to camera, please wait…
oc: Connexion a l’aparelh de fòto, esperatz…

en: Continue the slideshow
oc: Contunhar lo diaporama

en: Contrast
oc: Contraste

en: Contrast Expansion
oc: Espandiment del contraste

en: Contrast:
oc: Contraste :

en: Copy Color Adjustments
oc: Copiar los reglatges de color

en: Copy the color adjustments applied to the photo
oc: Copiar los reglatges de color aplicats a la fòto

en: Copyright:
oc: Dreches d'autor :

en: Core Publishing Services
oc: Servicis de publicacion principals

en: Core Slideshow Transitions
oc: Transicions de diaporama principalas

en: Corrupt image file
oc: Fichièr imatge corromput

en: Could not load UI: %s
oc: Impossible de cargar l'interfàcia d'utilizaire : %s

en: Could not make directory %s writable
oc: Impossible de rendre lo dorsièr %s accessible en escritura

en: Could not make directory %s writable: %s
oc: Impossible de rendre lo dorsièr %s accessible en escritura : %s

en: Create Tag
oc: Crear una etiqueta

en: Create a _new album named:
oc: Crear un album _novèl sonat :

en: Creating New Event
oc: Creacion d'un eveniment novèl

en: Creating album %s…
oc: Album %s en cors de creacion…

en: Creating album…
oc: Creacion d’un album…

en: Crop
oc: Retalhar

en: Crop the photo’s size
oc: Efectua un retalhatge de la fòto

en: Crumble
oc: Dissolucion

en: Current
oc: Actual

en: Current Development:
oc: Desvolopament en cors :

en: Custom
oc: Personalizat

en: DIRECTORY
oc: DORSIÈR

en: D_escending
oc: D_escreissent

en: Data Imports
oc: Importacions de donadas

en: Database error
oc: Error de la banca de donadas

en: Database file:
oc: Fichièr de banca de donadas :

en: Date
oc: Data

en: Date:
oc: Data :

en: De_fault:
oc: De_faut :

en: Decrease Rating
oc: Abaissar la nòta

en: Decreasing ratings
oc: Demesiment de las nòtas

en: Default album
oc: Album per defaut

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use.
oc: Opcion per defaut qu'indican quin revelator RAW Shotwell va utilizar.

en: Delay (in seconds) between photos in the slideshow.
oc: Relambi (en segondas) entre las fòtos en mòde diaporama.

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete Face
oc: Suprimir una cara

en: Delete Face “%s”
oc: Suprimir lo cara « %s »

en: Delete Search
oc: Suprimir la recèrca

en: Delete Search “%s”
oc: Suprimir la recèrca « %s »

en: Delete Tag
oc: Suprimir l'etiqueta

en: Delete Tag “%s”
oc: Suprimir l’etiqueta « %s »

en: Delete all photos in the trash
oc: Suprimir totas las fòtos de l'escobilhièr

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
oc[0]: Suprimir aquestes fichièrs de l'aparelh ?
oc[1]: Suprimir aquestes %d fichièrs de l'aparelh ?

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
oc[0]: Suprimir aquesta fòto de l'aparelh fòto ?
oc[1]: Suprimir aquestas %d fòtos de l'aparelh fòto ?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
oc[0]: Suprimir aquesta fòto/vidèo de l'aparelh de fòto ?
oc[1]: Suprimir aquestas %d fòtos/vidèos de l'aparelh de fòto ?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
oc[0]: Suprimir aquesta vidèo de l'aparelh fòto ?
oc[1]: Suprimir aquestas %d vidèos de l'aparelh fòto ?

en: Deleting Photos
oc: Supression de fòtos

en: Deleting…
oc: Supression…

en: Detect faces on this photo
oc: Detectar las caras sus aquesta fòto

en: Detect faces…
oc: Detectar las caras…

en: Detecting faces
oc: Deteccion de caras

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better.
oc: Determina lo filtratge de las fòtos en foncion de lor notacion. 1 : regetada o melhor, 2 : pas notada o melhor, 3 : un o melhor, 4 : dos o melhor, 5 : tres o melhor, 6 : quatre o melhor, 7 : cinc o melhor.

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
oc: Determina se las talhas d’impression personalizadas devon correspondre a las proporcions de la fòto d’origina

en: Developer:
oc: Desvolopaire :

[ctx: Dialog Title]
en: Add Tags
oc: Apondre d'etiquetas

[ctx: Dialog Title]
en: Edit Title
oc: Modificar lo títol

en: Directory in which imported photo files are placed.
oc: Repertòri dins lo qual son plaçadas las fòtos importadas.

en: Disable _comments
oc: Desactivar los _comentaris

en: Disk failure
oc: Defalhença del disc

en: Disk full
oc: Disc plen

en: Display
oc: Afichatge

en: Display %s
oc: Afichar %s

en: Display %s or Better
oc: Afichar %s o mai

en: Display each photo’s rating
oc: Aficha la nòta de cada fòto

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
oc: Susvelhar pas las modificacions dins lo repertòri de la fototèca a l'aviada

en: Don’t display startup progress meter
oc: Afichar pas l’indicator de progression de l'aviada

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
oc: Fasètz lisar de fòtos dins la fenèstra de Shotwell

en: Duplicate
oc: Duplicar

en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
oc: Duplicar las fòtos/vidèos pas importadas :

en: Duplicating photos
oc: Duplicacion de fòtos

en: Duration:
oc: Durada :

en: E_xtended Information
oc: Informacions espand_idas

en: E_xternal photo editor:
oc: Editor d'imatge extèrne :

en: Edit Comment
oc: Modificar lo Comentari

en: Edit Event Comment
oc: Modificar lo comentari de l'eveniment

en: Edit Event _Comment…
oc: Modificar lo _comentari de l’eveniment…

en: Edit Photo/Video Comment
oc: Modificar lo comentari de la fòto/vidèo

en: Edit _Comment…
oc: Modificar lo _comentari…

en: Edit _Title…
oc: Modificar lo _títol…

en: Empty T_rash
oc: Voidar l'escobilhiè_r

en: Empty Trash
oc: Voidar l'escobilhièr

en: Emptying Trash…
oc: Supression del contengut de l'escobilhièr…

en: Enhance
oc: Melhorar

en: Enhancing
oc: Melhorament

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
oc: Picatz lo nom d’utilizaire e lo senhal de vòstre compte Racje.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
oc: Entratz l’URL per vòstre site Gallery3 e los identificants (o la clau API) per vòstre compte Gallery3.

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
oc: Picatz l'URL de vòstra fototèca Piwigo amai vòstres identificant e senhal associats a vòstre compte Piwigo per aquesta fototèca.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
oc: Entratz lo nom d'utilizaire e lo senhal associats de vòstre compte Tumblr.

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
oc: Error d'accès al fichièr de banca de donadas :
     %s
    
    L'error es : 
    %s

en: Error loading search bar UI: %s
oc: Error de cargament de l’interfàcia de la barra de recèrca : %s

en: Error trying to spawn face detection program:
oc: Error al moment de l'aviada del programa de deteccion de caras :

en: Error while saving to %s: %s
oc: Error al moment de l'enregistrament de %s : %s

en: Even_ts
oc: Evenimen_ts

en: Event %s
oc: Eveniment %s

en: Event name
oc: Nom de l'eveniment

en: Events
oc: Eveniments

en: Everyone
oc: Tot lo monde

en: Example:
oc: Exemple :

en: Export
oc: Exportar

en: Export Photo | Export Photos
oc[0]: Exportar la fòto
oc[1]: Exportar la fòto

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
oc[0]: Exportar la fòto/vidèo
oc[1]: Exportar la fòto/vidèo

en: Export Photos
oc: Exportar las fòtos

en: Export Video
oc: Exportar la vidèo

en: Export Videos
oc: Exportar las vidèos

en: Export _metadata:
oc: Exportar las _metadonadas :

en: Exporting
oc: Exportacion

en: Exposure
oc: Exposicion

en: Exposure bias:
oc: Correccion de l'exposicion :

en: Exposure date:
oc: Data d'exposicion :

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
oc: La data de presa de vista serà recuolada de
    %d %s, %d %s, %d %s e %d %s.

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
oc: La data de la presa de vista serà avançada de
    %d %s, %d %s, %d %s e %d %s.

en: Exposure time:
oc: Ora d'exposicion :

en: Exposure:
oc: Exposicion :

en: External Editors
oc: Editors extèrnes

en: External _RAW editor:
oc: Editor _RAW extèrne :

en: External application used to edit RAW photos.
oc: Aplicacion extèrna per l’edicion de las fòtos RAW.

en: External application used to edit photos.
oc: Aplicacion extèrna per modificar las fòtos.

en: Face
oc: Cara

en: Facebook OAuth token for the currently logged in session, if any
oc: Geton OAuth Facebook per la session actualament connectada, se fa mestièr

en: Facebook user i.d. for the currently logged in user, if any
oc: Identificant utilizaire Facebook per l’utilizaire actualament connectat, se fa mestièr

en: Faces
oc: Caras

en: Fade
oc: Fondut

en: Family only
oc: Familha unicament

en: Fetching account information…
oc: Recuperacion de las informacions sul compte…

en: Fetching photo information
oc: Recuperacion de las informacions sus las fòtos

en: Fetching preview for %s
oc: Recuperacion de l'apercebut de %s

en: File %s already exists. Replace?
oc: Lo fichièr %s existís ja. Lo cal remplaçar ?

en: File already exists in database
oc: Lo fichièr existís ja dins la banca de donadas

en: File error
oc: Error de fichièr

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: File size:
oc: Talha del fichièr :

en: File write error
oc: Error d'escritura de fichièr

en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
oc: Fichièrs non importats perque son pas estats reconeguts en tant que fòtos o vidèos :

en: Fill the entire page
oc: Emplenar la pagina entièra

en: Filter Photos
oc: Filtrar las fòtos

en: Find
oc: Recercar

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
oc: Recercar un imatge en picant de tèxte que se tròba dins son nom o sas etiquetas

en: Fit to _Page
oc: Adaptar a la _pagina

en: Flag
oc: Marcar

en: Flag selected photos
oc: Marcar las fòtos seleccionadas

en: Flag state
oc: Estat marcat

en: Flagged
oc: Marcadas

en: Flagging selected photos
oc: Marcatge de las fòtos seleccionadas

en: Flash:
oc: Flash :

en: Flickr authorization failed
oc: L’autorizacion de Flickr a fracassat

en: Flip Hori_zontally
oc: Miralh _orizontal

en: Flip Horizontally
oc: Virar orizontalament

en: Flip Verti_cally
oc: Miralh _vertical

en: Flip Vertically
oc: Virar verticalament

en: Flipping Horizontally
oc: Miralh orizontal

en: Flipping Vertically
oc: Miralh vertical

en: Focal length:
oc: Distància focala :

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Friends
oc: Amics

en: Friends & family only
oc: Pas que los amics e la familha

en: Friends only
oc: Amics unicament

en: From:
oc: De :

en: Fulls_creen
oc: Ecran com_plet

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

en: GPS latitude:
oc: Latitud GPS :

en: GPS longitude:
oc: Longitud GPS :

en: Gallery3 API key
oc: Clau d’API de Gallery3

en: Gallery3 publishing module
oc: Modul de publicacion Gallery3

en: Gallery3 site URL
oc: URL del site Gallery3

en: Gallery3 username
oc: Nom d’utilizaire Gallery3

en: Generate desktop background slideshow
oc: Generar un diaporama de fons d'ecran

en: Go _Back
oc: _Retorn

en: Go to the next photo
oc: Passa a la fòto seguenta

en: Go to the previous photo
oc: Tòrna a la fòto precedenta

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
oc: Google+ (2048 × 1536 pixèls)

en: HD Video (16 ∶ 9)
oc: Vidèo HD (16 : 9)

en: Height
oc: Nautor

en: Hide photos already imported
oc: Amagar las fòtos ja importadas

en: High (%d%%)
oc: Fòrt (%d%%)

en: Highlights
oc: Tons clars

en: Highlights:
oc: Tons clars :

en: How long each photo is shown on the desktop background
oc: Durada d'afichatge de las fòtos en fons d'ecran

en: I understand, please _proceed.
oc: Compreni e vòli _contunhar.

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
oc: Se verai, Shotwell convertís totes los noms de fichièrs en minusculas al moment de l’importacion de fichièrs fòtos

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file.
oc: Se verai, las modificacions de metadonadas (etiquetas, títols, etc.) son escritas dins lo fichièr fòto principal.

en: If true, files added to the library directory are automatically imported.
oc: Se verai, los fichièrs aponduts dins lo dorsièr de la fototèca son automaticament importats.

en: If true, hide the newly created Rajce album.
oc: Se verai, amagar l’album Racje novèlament creat.

en: If true, open target album in the web browser just after uploading photos
oc: Se verai, dobrir l’album cibla dins lo navigador Web juste aprèp lo mandadís de las fòtos

en: If true, remember last login.
oc: Se verai, se remembrar de la darrièra connexion.

en: If true, remember the Piwigo password.
oc: Se verai, se remembrar del senhal Piwigo.

en: If you don’t set the name of unknown faces they won’t be saved.
oc: Se donatz pas de nom a las caras desconegudas, seràn pas enregistrats.

en: Image Settings
oc: Paramètres de l'imatge

en: Import Complete
oc: Importacion acabada

en: Import From Application
oc: Importar a partir d'una aplicacion

en: Import From Folder
oc: Importacion d'un dorsièr

en: Import From _Application…
oc: Importar a partir d’una _aplicacion…

en: Import Results Report
oc: Importar los resultats del rapòrt

en: Import _All
oc: Importar _tot

en: Import _Selected
oc: Importar la _seleccion

en: Import media _from:
oc: Importar de contengut a _partir de :

en: Import photos from your %s library
oc: Importar de fòtos de la bibliotèca %s

en: Import to Library
oc: Importar dins la fototèca

en: Imported %s
oc: %s importat

en: Imported failed (%d)
oc: Fracàs de l'importacion (%d)

en: Importing
oc: Importacion

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
oc: L’importacion a partir de %s pòt pas contunhar perque una error s'es produita :

en: Importing…
oc: Importacion…

en: Imports
oc: Importacions

en: Increase Rating
oc: Melhorar la nòta

en: Increasing ratings
oc: Melhorament de las nòtas

en: Indicates whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Gallery3 devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Invalid URL
oc: URL invalida

en: Invalid User Email or Password
oc: L’adreça de corrièl de l’utilizaire o lo senhal es pas valid

en: Invalid User Name or Password
oc: Lo nom d'utilizaire o lo senhal es invalid

en: Invalid email and/or password. Please try again
oc: Adreça de corrièl e/o senhal invalid. Reensajatz.

en: Invalid pattern
oc: Modèl pas valable

en: Items:
oc: Elements :

en: JPEG quality option
oc: opcion de qualitat JPEG

en: Just me
oc: Pas que ieu

en: Large (2048 pixels)
oc: Grand (2048 pixèls)

en: Last Import
oc: Darrièra importacion

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page.
oc: Darrièr estat de seleccion de l’opcion « amagar las fòtos ja importadas » sus la pagina d’importacion.

en: Leave _Fullscreen
oc: Quitar lo mòde _ecran complet

en: Leave fullscreen
oc: Quitar l'ecran complet

en: Letter (8.5 × 11 in.)
oc: Format Letra (8.5 × 11 poces)

en: Library
oc: Bibliotèca

en: Library Location
oc: Emplaçament de la bibliotèca

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
oc: Limitar lo nombre de las fòtos afichadas en utilizant un filtre

en: List of all discovered camera devices
oc: Lista de totes los aparelhs de fòtos trobats

en: Loading Shotwell
oc: Cargament de Shotwell

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Log in
oc: Se connectar

en: Logging in…
oc: Connexion en cors…

en: Logout
oc: Desconnexion

en: Longest edge
oc: Bòrd lo mai long

en: Lose changes to %s?
oc: Pèrdre las modificacions aplicadas a %s ?

en: Low (%d%%)
oc: Feble (%d%%)

en: Make Key Photo for Event
oc: Far de la fòto una fòto clau de l'eveniment

en: Make _Key Photo for Event
oc: Far de la fòto una fòto _clau de l'eveniment

en: Make a duplicate of the photo
oc: Crèa un duplicata de la fòto

en: Mark faces of people in the photo
oc: Marca las caras dins la fòto

en: Media type
oc: Tipe de mèdia

en: Medium (%d%%)
oc: Mejan (%d%%)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
oc: Mejan (1024 × 768 pixèls)

en: Merge
oc: Fusionar

en: Merging
oc: Fusion en cors

en: Metadata
oc: Metadonadas

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
oc: Portafuèlhas metric (9 × 13 cm)

en: Missing Files
oc: Fichièrs mancants

en: Modif_y Tags…
oc: Mod_ifier las etiquetas…

en: Modify Faces
oc: Modificar las caras

en: Modify Tags
oc: Modificar las etiquetas

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice.
oc: Darrièra causida de menú utilizat que concernís las proporcions al moment del retalhatge.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator.
oc: Darrièra causida personalizada de denominator de proporcions al moment del retalhatge.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator.
oc: Darrièra causida personalizada de numerator de proporcions al moment del retalhatge.

en: Move Photos
oc: Desplaçar las fòtos

en: Move Photos to Trash
oc: Metre las fòtos dins l'escobilhièr

en: Move Tag “%s”
oc: Desplaçar l’etiqueta « %s »

en: Move or modify the face shape or name and press Enter
oc: Desplaçar o modificar la forma del cara o nomenar e picar Entrada

en: Move photos to an event
oc: Desplaça las fòtos cap a un eveniment

en: Move the photos to the Shotwell trash
oc: Desplaçar las fòtos dins l'escobilhièr de Shotwell

en: Move the selected photos back into the library
oc: Restablir las fòtos dins la fototèca

en: Moving Photos to New Event
oc: Desplaçar las fòtos cap a l'eveniment novèl

en: Moving Photos to Trash
oc: Desplaçament de las fòtos dins l'escobilhièr

[ctx: MultidayFormat]
en: %a %b %d
oc: %a %d %B

[ctx: MultidayFormat]
en: %d, %Y
oc: %d %b %Y

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d
oc: %a %d %B

[ctx: MultimonthFormat]
en: %a %b %d, %Y
oc: %a %d %b %Y

en: Name:
oc: Nom :

en: Ne_w Saved Search…
oc: No_vèla recèrca enregistrada…

en: New Event
oc: Eveniment novèl

en: New _Tag…
oc: Novèla e_tiqueta…

en: Next
oc: Seguenta

en: Next photo
oc: Fòto seguenta

en: No Event
oc: Pas cap d'eveniment

en: No changes to save
oc: Pas cap de modificacion d'enregistrar

en: No events
oc: Pas cap d'eveniment

en: No events found
oc: Cap d'eveniment pas trobat

en: No new photos/videos found on camera
oc: Cap de fòto o vidèo pas trobada sus l’aparelh

en: No photos or videos imported.
oc: Cap de fòto o de vidèo pas importada.

en: No photos/videos
oc: Pas de fòto/vidèo

en: No photos/videos found which match the current filter
oc: Cap de fòto o vidèo correspond pas al filtre actual

en: None
oc: Pas cap

en: Not a file
oc: Es pas un fichièr

en: Not an image file
oc: Es pas un fichièr imatge

en: Notecard (3 × 5 in.)
oc: Notecard (3 × 5 po.)

en: OAuth Access Phase Token
oc: Geton de fasa d’accès OAuth

en: OAuth Access Phase Token Secret
oc: Element secret del geton de fasa d’accès OAuth

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
oc[0]: Demest aqueles darrièrs, %d fichièr es estat importat amb succès.
oc[1]: Demest aqueles darrièrs, %d fichièrs son estats importats amb succès.

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
oc[0]: Una fòto originala a pas pogut èsser ajustada.
oc[1]: Las fòtos originalas seguentas an pas pogut èsser ajustadas.

en: Only display photos that have not been imported
oc: Far veire solament las fòtos que son pas estadas importadas

en: Only show photos with a rating of %s
oc: Far veire sonque las fòtos amb una nòta de %s

en: Only show photos with a rating of %s or better
oc: Afichar pas que las fòtos amb una nòta de %s o mai

en: Open With E_xternal Editor
oc: Dobrir amb un editor e_xtèrne

en: Open With RA_W Editor
oc: Dobrir amb l'editor RA_W

en: Open target _album in browser
oc: Dobertura de l’_album cibla dins lo navigador

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
oc: Dobrís lo dorsièr de las fòtos seleccionadas dins lo gestionari de fichièrs

en: Organize and browse your photos
oc: Organizatz e navigatz demest vòstras fòtos

en: Organize and browse your photo’s tags
oc: Organizatz e percorrètz vòstras etiquetas de fòtos

en: Organize your photos
oc: Organizatz vòstras fòtos

en: Organize your saved searches
oc: Organizatz vòstras recèrcas enregistradas

en: Original Size
oc: Talha d'origina

en: Original dimensions:
oc: Dimensions originalas :

en: Original photo could not be adjusted.
oc: La fòto originala a pas pogut èsser ajustada.

en: Original size
oc: Talha originala

en: Original:
oc: Original :

en: PM
oc: Aprèp-dinnar

en: Paste Color Adjustments
oc: Pegar los reglatges de color

en: Path to Shotwell’s private data
oc: Camin cap a las donadas privadas de Shotwell

en: Pause
oc: Pausa

en: Pause the slideshow
oc: Metre lo diaporama en pausa

en: Photo Manager
oc: Gestionari de fòtos

en: Photo Viewer
oc: Visionador de fòtos

en: Photo _size preset
oc: _Talha preestablida de las fòtos

en: Photo _size:
oc: _Talha de la fòto :

en: Photo size
oc: Talha de la fòto

en: Photo source file missing: %s
oc: Fichièr font de la fòto mancant : %s

en: Photo state
oc: Estatut de la fòto

en: Photos
oc: Fòtos

en: Photos _visible to:
oc: Fòtos _visiblas per :

en: Photos and videos _visible to:
oc: Fòtos e vidèos _visiblas per :

en: Photos cannot be exported to this directory.
oc: Las fòtos pòdon pas èsser exportadas dins aquel dorsièr.

en: Photos cannot be imported from this directory.
oc: Las fòtos pòdon pas èsser importadas dempuèi aqueste dorsièr.

en: Photos will appear in:
oc: Las fòtos apareisseràn dins :

en: Photos will be _visible by
oc: Las fòtos seràn _visiblas per

en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
oc: Fòtos/vidèos pas importadas perque los fichièrs son corromputs :

en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
oc: Fòtos/vidèos non importadas perque Shotwell a pas pogut las copiar dins sa bibliotèca :

en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
oc: Fòtos/vidèos non importadas perque èran pas dins un format reconegut per Shotwell :

en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
oc: L'importacion de fòtos/vidèos a fracassat a causa d'una error de l'aparelh de fòto :

en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
oc: L'importacion de las fòtos/vidèos a fracassat per d'autras rasons :

en: Pictures
oc: Fòtos

en: Pin Toolbar
oc: Fixar la barra d'aisinas

en: Pin the toolbar open
oc: Fixar la barra d'aisinas visibla

en: Pin toolbar in fullscreen, or not.
oc: Indica se la barra d’aisinas es immobilizada en mòde ecran complet.

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
oc: Pivotar lo rectangle de rosegatge entre las orientacions retrach e païsatge

en: Piwigo URL
oc: URL Piwigo

en: Piwigo password, if logged in.
oc: Senhal Piwigo, se connectat.

en: Piwigo username, if logged in.
oc: Nom d’utilizaire Piwigo, se connectat.

en: Play
oc: Aviar

en: Please close any other application using the camera.
oc: Tampatz totas las autras aplicacions qu'utilizan l'aparelh fòto.

en: Please unmount the camera.
oc: Demontatz l'aparelh de fòto.

en: Plugins
oc: Empeutons

en: Popular photo manager
oc: Un gestionari de fòtos popular

en: Postcard (10 × 15 cm)
oc: Carta postala (10 × 15 cm)

en: Preparing for login…
oc: Preparacion de la connexion…

en: Preparing for upload
oc: Preparacion del mandadís

en: Preparing to auto-import photos…
oc: Preparacion de l’importacion automatica de fòtos…

en: Preparing to import…
oc: Importacion en preparacion…

en: Previous photo
oc: Fòto precedenta

en: Print image _title
oc: Imprimir lo _títol de l'imatge

en: Printing…
oc: Impression…

en: Private
oc: Privadas

en: Pu_blish…
oc: Pu_blicar…

en: Public listed
oc: Publicas

en: Public unlisted
oc: Pas repertoriadas

en: Publish
oc: Publicar

en: Publish Photos
oc: Publicar las fòtos

en: Publish Photos and Videos
oc: Publicar de fòtos e de vidèos

en: Publish Videos
oc: Publicar las vidèos

en: Publish photos _to:
oc: Publicar las fòtos _sus :

en: Publish photos and videos _to
oc: Publicar las fòtos e las vidèos _sus

en: Publish to an e_xisting album:
oc: Publicar cap a un album e_xistent :

en: Publish to various websites
oc: Publica sus mantun site Web

en: Publish videos _to
oc: Publicar las vidèos _sus

en: Publishing
oc: Publicacion

en: Publishing to %s as %s.
oc: Publicar sus %s en tant que %s.

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
oc: La publicacion cap a %s ne peut pas contunhar perque una error es survenue :

en: RAW Developer
oc: Revelador RAW

en: RAW Photos
oc: Fòtos RAW

en: RAW developer default
oc: revelator RAW per defaut

en: R_emove From Library
oc: Su_primir de la fototèca

en: R_ename imported files to lowercase
oc: Tornat nom_enar los fichièrs importats en minusculas

en: Rajce URL
oc: URL de Racje

en: Rajce username, if logged in.
oc: Nom d’utilizaire Racje, se connectat.

en: Random
oc: Aleatòri

en: Rate %s
oc: Notar %s

en: Rate Rejected
oc: Notar per regetar

en: Rate Unrated
oc: Levar la nòta

en: Rating
oc: Nòta

en: Re_name Event…
oc: Re_nomenar l’eveniment…

en: Re_name Face “%s”…
oc: Re_nomenar la cara « %s »…

en: Re_name Tag “%s”…
oc: Re_nomenar l’etiqueta « %s »…

en: Re_name…
oc: Re_nomenar…

en: Re_vert External Edit
oc: A_nullar l'edicion extèrna

en: Re_vert External Edits
oc: A_nullar las edicions extèrnas

en: Re_vert to Original
oc: Tornar a l'ori_ginal

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
oc: Recomandat (1600 × 1200 pixèls)

en: Recurse Into Subfolders
oc: Inclure los sosdorsièrs

en: Red-eye
oc: Uèlhs roges

en: Redo
oc: Restablir

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
oc: Suprimir o reduire l'efièch uèlhs roges

en: Rejected
oc: Refusat

en: Rejected Only
oc: Regetadas unicament

en: Rejected _Only
oc: Regetadas _unicament

en: Remember Password
oc: Se remembrar del senhal

en: Remove Face “%s” From Photo | Remove Face “%s” From Photos
oc[0]: Levar lo cara « %s » de la fòto
oc[1]: Levar l'etiqueta « %s » de la fòto

en: Remove Face “%s” From _Photo | Remove Face “%s” From _Photos
oc[0]: Levar lo cara « %s » de la _fòto
oc[1]: Levar l'etiqueta « %s » de la _fòto

en: Remove From Library
oc: Suprimir de la fototèca

en: Remove Photo From Library
oc: Levar la fòto de la fototèca

en: Remove Photos From Library
oc: Levar las fòtos de la fototèca

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
oc[0]: Levar l’etiqueta « %s » de la fòto
oc[1]: Levar l'etiqueta « %s » de la fòto

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
oc[0]: Levar l’etiqueta « %s » de la _fòto
oc[1]: Levar l'etiqueta « %s » de la _fòto

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
oc[0]: Suprimir e me_tre lo fichièr a l'escobilhièr
oc[1]: Botar los fichièrs dins l'_escobilhièr

en: Remove any ratings
oc: Suprimir totas las nòtas

en: Remove any red-eye effects in the selected region
oc: Suprimir o reduire l'efièch uèlhs roges dins la zòna de seleccion

en: Remove the selected photos from the library
oc: Suprimir las fòtos seleccionadas de la fototèca

en: Remove the selected photos from the trash
oc: Suprimir las fòtos seleccionadas de l'escobilhièr

en: Removing Event
oc: Suprimir l'eveniment

en: Removing Photo From Library
oc: Supression de la fòto de la fototèca

en: Removing Photos From Library
oc: Supression de las fòtos de la fototèca

en: Removing duplicated photos
oc: Supression de las fòtos duplicadas

en: Removing photos/videos from camera
oc: Supression de las fòtos/vidèos de l'aparelh de fòto

en: Rename Event
oc: Tornar nomenar l'eveniment

en: Rename Face “%s” to “%s”
oc: Renomenar lo cara « %s » en « %s »

en: Rename Search “%s” to “%s”
oc: Renomenar la recèrca « %s » en « %s »

en: Rename Tag “%s” to “%s”
oc: Renomenar l’etiqueta « %s » en « %s »

en: Rename…
oc: Renommar…

en: Replace _All
oc: Remplaçar _tot

en: Reset Colors
oc: Reïnicializar las colors

en: Reset all color adjustments to original
oc: Reïnicializa totes los ajustaments colorimetrics a l'original

en: Restore Photos from Trash
oc: Restablir las fòtos de l'escobilhièr

en: Restore the photos back to the Shotwell library
oc: Restablir las fòtos dins la fototèca de Shotwell

en: Restoring Photos From Trash
oc: Restabliment de las fòtos de l'escobilhièr

en: Restoring previous RAW developer
oc: Restablir lo revelador RAW precedent

en: Restoring previous rating
oc: Restablir la nòta precedenta

en: Return to current photo dimensions
oc: Tornar a las dimensions actualas de la fòto

en: Revert External E_dits
oc: Anullar las e_dicions extèrnas

en: Revert External Edit?
oc: Anullar l'edicion extèrna ?

en: Revert External Edits?
oc: Anullar las edicions extèrnas ?

en: Revert to Original
oc: Tornar a l'original

en: Revert to the master photo
oc: Tòrna a la fòto originala

en: Reverting
oc: Restabliment

en: Rotate
oc: Pivotar

en: Rotate Left
oc: Pivotar cap a esquèrra

en: Rotate Right
oc: Pivotar cap a drecha

en: Rotate _Left
oc: Pivotar cap a es_quèrra

en: Rotate _Right
oc: Pivotar cap a _drecha

en: Rotate the photos left
oc: Pivòta las fòtos cap a esquèrra

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
oc: Pivòta las fòtos cap a drecha (quichatz sus Ctrl per pivotar cap a esquèrra)

en: Rotating
oc: Rotacion

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
oc: Executatz « %s --help » per veire la lista completa de las opcions disponiblas en linha de comanda.

en: SD Video (4 ∶ 3)
oc: Vidèo SD (4 : 3)

en: S_idebar
oc: _Panèl lateral

en: S_lideshow
oc: Diapora_ma

en: Saturation
oc: Saturacion

en: Saturation:
oc: Saturacion :

en: Save As
oc: Enregistrar jos

en: Save Details
oc: Enregistrar los detalhs

en: Save Details…
oc: Enregistrar los detalhs…

en: Save _As
oc: Enregistrar _jos

en: Save _As…
oc: Enregistrar _jos…

en: Save changes and close the Faces tool
oc: Enregistrar las modificacions e tampar l'aisina caras

en: Saved Search
oc: Recèrca enregistrada

en: Saved Searches
oc: Recèrcas enregistradas

en: Scaling constraint:
oc: Constrenta d’escala :

en: Screen
oc: Ecran

en: Search
oc: Recercar

en: Secret token
oc: Geton secret

en: Select _All
oc: Seleccionar _tot

en: Select all items
oc: Seleccionar totes los elements

en: Selection state of “hide photos” option
oc: Estat de seleccion de l’opcion « amagar las fòtos »

en: Send T_o…
oc: Man_dar cap a…

en: Send To
oc: Mandar a

en: Send _To…
oc: Man_dar a…

en: Set Developer
oc: Definir lo desvolopaire

en: Set Rating
oc: Atribuir una nòta

en: Set _all photos/videos to this time
oc: De_finir aquesta data per totas las fòtos/vidèos

en: Set as Desktop Background
oc: Definir coma fons d’ecran

en: Set as Desktop Slideshow
oc: Definir coma diaporama d'ecran

en: Set as _Desktop Background
oc: Definir coma rèireplan del _burèu

en: Set as _Desktop Slideshow…
oc: Definir coma _diaporama d’ecran…

en: Set rating to %s
oc: Balhar una nòta a %s

en: Set rating to rejected
oc: Notar per regetar

en: Set selected image to be the new desktop background
oc: Definís l'imatge seleccionat coma lo novèl fons d'ecran

en: Set the crop for this photo
oc: Efectuar l'accion de retalhatge

en: Setting Photos to Previous Event
oc: Desplaçar las fòtos cap a l'eveniment precedent

en: Setting RAW developer
oc: Configurar lo revelador RAW

en: Setting as rejected
oc: Notar per regetar

en: Setting as unrated
oc: Suprimir la nòta

en: Setting in export dialog: format setting, special value
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : paramètre de format, valor especiala

en: Setting in export dialog: format setting, type value
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : paramètre de format, valor de tipe

en: Setting in export dialog: how to trim images
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : cossí retalhar los imatges

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : opcion de qualitat JPEG

en: Setting in export dialog: maximal size of image
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : talha d’imatge maximala

en: Setting in export dialog: option to export metadata
oc: Paramètre de la bóstia de dialòg d’exportacion : opcion per exportar las metadonadas

en: Setting rating to %s
oc: Atribucion de nòta a %s

en: Settings
oc: Paramètres

en: Shadows
oc: Ombras

en: Shadows:
oc: Ombras :

en: Shotwell Extra Publishing Services
oc: Servicis de publicacion suplementaris de Shotwell

en: Shotwell Preferences
oc: Preferéncias de Shotwell

en: Shotwell Viewer
oc: Visionador de fòtos

en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
oc: Shotwell pòt copiar las fòtos dins vòstra fototèca o las pòt importar sens las copiar.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
oc: Shotwell pòt pas contactar vòstra fototèca Piwigo. Verificatz l'URL qu'avètz picada

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
oc: Shotwell pòt pas publicar los elements seleccionats perque cap d'empeuton de publicacion compatible es pas activat. Per corregir aquò, causissètz <b>Edicion %s Preferéncias</b> e activatz un o mantun empeuton de publicacion dins l'onglet <b>Empeutons</b>.

en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
oc: Shotwell a pas pogut crear un fichièr per modificar aquesta fòto perque avètz pas las permissions d’escritura dins %s.

en: Shotwell default directory
oc: Repertòri per defaut de Shotwell

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
oc: Shotwell es un organizador de fòtos de bon utilizar e rapid, concebut pour lo bureau GNOME. Permet d’importar de fòtos a partir d’aparelhs de fòto o de disques, de las organizar per data e per tèma, e quitament per notacion. Ofrís tanben de foncionalitats d’edicion basicas talas coma lo retalhatge, la correccion dels uèlhs roges, l’ajustament de las colors e lo requilhament. L’editor d’imatge non destructiu de Shotwell tòca pas a las fòtos originalas, aquò facilita los ensages e la correccion d’errors.

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
oc: Shotwell es configurat per importar de fòtos cap a vòstre repertòri personal.
    Vos recomandam de modificar aquò dins <span weight="bold">Edicion %s Preferéncias</span>.
    Volètz contunhar l'importacion de las fòtos ?

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
oc: Shotwell deu desmontar l’aparelh de fòto del sistèma de fichièrs per i poder accedir. Contunhar ?

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
oc: Shotwell pren en carga los formats JPEG, PNG, TIFF emai una granda varietat de formats de fichièr RAW.

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
oc: Shotwell a pas pogut legir la vidèo seleccionada :
    %s

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
oc: Shotwell es dins l’impossibilitat de metre a nivèl vòstra fototèca de la version %s (esquèma %d) a la version %s (esquèma %d). Per mai d’informacions, consultatz lo wiki de Shotwell sus %s

en: Show all photos
oc: Afichar totas las fòtos

en: Show each photo for
oc: Afichar cada fòtos pendent

en: Show in File Mana_ger
oc: Dobrir dins lo _gestionari de fichièrs

en: Show only rejected photos
oc: Afichar solament las fòtos regetadas

en: Show t_itle
oc: Afichar lo t_ítol

en: Show the application’s version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: Show the certificate…
oc: Afichar lo certificat…

en: Show title
oc: Afichar lo títol

en: Size:
oc: Talha :

en: Slide
oc: Lisament

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Slideshow Transitions
oc: Transicions de diaporama

en: Small (640 × 480 pixels)
oc: Petit (640 × 480 pixèls)

en: Software:
oc: Logicial :

en: Solid color
oc: Color unida

en: Sort _Ascending
oc: Triar dins l’òrdre creiss_ent

en: Sort _Descending
oc: Triar dins l’òrdre _descreissent

en: Sort _Events
oc: Triar los even_iments

en: Sort _Photos
oc: Triar las _fòtos

en: Specifies the sort criteria for event photos.
oc: Indique los critèris de triada de las fòtos dels eveniments.

en: Square
oc: Carrat

en: Squares
oc: Carrats

en: Standard (720 pixels)
oc: Estandard (720 pixèls)

en: Start the application in fullscreen mode
oc: Aviar l’aplicacion en ecran complet

en: Starting import, please wait…
oc: Aviada de l’importacion, pacientatz…

en: Stop dragging to add your face and name it.
oc: Arrestar de lisar per apondre vòstre cara e lo nomenar.

en: Straighten
oc: Requilhament

en: Straighten the photo
oc: Requilhar la fòto

en: Stripes
oc: Bendas

en: Success
oc: Succès

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
oc[0]: Cambiar de revelador vos farà pèrdre totas las modificacions aportadas a aquesta fòto dins Shotwell
oc[1]: Cambiar de revelador vos farà pèrdre totas las modificacions aportadas a aquestas fòtos dins Shotwell

en: T_oolbar
oc: Barra d’_aisinas

en: T_ools
oc: _Aisinas

en: Ta_gs
oc: E_tiquetas

en: Tabloid (11 × 17 in.)
oc: Format Tabloïd (11 × 17 poces)

en: Tag
oc: Etiquetar

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
oc[0]: Etiquetar la fòto amb « %s »
oc[1]: Atribuir l'etiqueta « %s » a aquesta fòto

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
oc[0]: Etiquetar la fòto seleccionada amb « %s »
oc[1]: Atribuir l'etiqueta « %s » a la fòto seleccionada

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Tags (separated by commas):
oc: Etiquetas (separadas per de virgulas) :

en: Temperature
oc: Temperatura

en: Temperature:
oc: Temperatura :

en: The OAuth token used to refresh the Google Photos session for the currently logged in user, if any.
oc: Lo geton OAuth utilizat per actualizar la session YouTube per l’utilizaire actualament connectat, se fa mestièr.

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any.
oc: Lo geton OAuth utilizat per actualizar la session YouTube per l’utilizaire actualament connectat, se fa mestièr.

en: The Shotwell developers
oc: Los desvolopaires de Shotwell

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
oc: Sembla que l’URL picada es pas lo repertòri principal d’una instància Gallery3. Asseguratz-vos que l'avètz completada corrèctament e qu'a pas d’autres components (ex : index.php).

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
oc: Lo geton d’autorizacion de l’utilizaire Flickr actualament connectat, se fa mestièr

en: The background to use for transparent images.
oc: Lo rèireplan d'utilizar pels imatges transparents.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
oc: L’aparelh de fòto es verrolhat per una autra aplicacion. Shotwell pòt pas accedir a l’aparelh de fòto que quand es desverrolhat. Tampatz tota autra aplicacion qu'utiliza l’aparelh de fòto puèi reensajatz.

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
oc: Sembla que l’aparelh de fòto es void. Cap de fòto o vidèo pas trobada per l’importacion

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
oc: Lo secret criptografic utilizat per signar las requèstas del geton d’autorizacion per l’utilizaire Flickr actualament connectat, se fa mestièr

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
oc: La nautor de l’emulsion imprimida sus la pagina pendent l’impression

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
oc: L’indici de la talha d’impression actuala dins una lista predefinida de talhas estandardas

en: The last chosen Piwigo permission level.
oc: Lo darrièr nivèl de permission Piwigo causit.

en: The last recorded height of the direct-edit application window.
oc: Darrièra nautor enregistrada per la fenèstra d’aplicacion d’edicion dirècta.

en: The last recorded height of the library application window.
oc: Darrièra nautor memorizada de la fenèstra de l’aplicacion bibliotèca.

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window.
oc: Darrièra posicion enregistrada de la division entre la barra laterala e la zòna d’afichatge dins la fenèstra d’aplicacion fototèca.

en: The last recorded width of the direct-edit application window.
oc: Darrièra largor enregistrada per la fenèstra d’aplicacion d’edicion dirècta.

en: The last recorded width of the library application window.
oc: Darrièra largor memorizada de la fenèstra de l’aplicacion bibliotèca.

en: The last selected Piwigo category.
oc: La darrièra categoria Piwigo seleccionada.

en: The last selected Rajce category.
oc: La darrièra categoria Racje seleccionada.

en: The name of the currently logged in Facebook user, if any
oc: Lo nom de l’utilizaire Facebook actualament connectat, se fa mestièr

en: The name of the default blog of the user, if any
oc: Lo nom del blog per defaut de l’utilizaire, se fa mestièr

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed.
oc: Lo nom de la poliça d'utilizar pels títols de las fòtos al moment de lor impression.

en: The name of the last album the user published photos to, if any
oc: Lo nom del darrièr album dins lo qual l’utilizaire a publicat de fòtos, se fa mestièr

en: The name of the transition effect that will be used between photos when running a slideshow
oc: Lo nom de l’efièit de transicion utilizat entre las fòtos al moment del foncionament en mòde diaporama

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
oc: Nombre de pixèls per poce (ppp) mandat a l’imprimenta pendent l’impression

en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
oc[0]: La fòto o la vidèo pòt pas èsser suprimida.
oc[1]: %d fòtos o vidèos pòdon pas èsser suprimidas.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
oc[0]: La fòto o la vidèo pòt pas èsser mesa a l'escobilhièr. Cal suprimir le fichièr ?
oc[1]: %d fòtos o vidèos pòdon pas èsser mesas a l'escobilhièr. Cal suprimir los fichièrs ?

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
oc: Los pixèls de l’axe principal dels imatges de mandar ; utilizat solament quand scaling-constraint-id conten una valor apropriada

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360.
oc: L’escala de las vinhetas de fòtos, de 72 a 360.

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
oc: L’identificant de constrenta d’escala de l’imatge de mandar

en: The secret token to sign oauth requests
oc: Lo geton secret per signar las requèstas Oauth

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
oc[0]: La fòto seleccionada es estada publicada amb succès.
oc[1]: La fòto seleccionada es estada publicada amb succès.

en: The selected photos/videos were successfully published.
oc: Las fòtos/vidèos seleccionadas son estadas publicadas amb succès.

en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
oc[0]: La vidèo seleccionada es estada publicada amb succès.
oc[1]: La vidèo seleccionada es estada publicada amb succès.

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
oc: Temps (en segondas) que dura la transicion entre las fòtos en mòde diaporama

en: The token to access tumblr
oc: Lo geton per accedir a tumblr

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
oc: Lo nom d’utilizaire de l’utilizaire Flickr actualament connectat, se fa mestièr

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
oc: Lo nom d’utilizaire, lo senhal o vòstra clau API es incorrècte. Per reensajar, entratz tornamai vòtre senhal e nom d’utilizaire çaijós.

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
oc: La largor de l’emulsion imprimida sus la pagina pendent l’impression

en: The width, in pixels, of the sidebar
oc: La largor de la barra laterala en pixèls

en: This connection is not secure
oc: Aquesta connexion es pas segura

en: This does not look like the real <b>%s</b>. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
oc: Sembla qu'aquò es pas lo vertadièr <b>%s</b>. Se poiriá que d' atacants ensagen de panar o de modificar d'informacions cap a o en provenéncia d'aqueste site (per exemple, de messatges privats, d'informacions de carta de crèdit o de senhals).

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
oc[0]: Aquò destruirà totes los cambiaments aplicats al fichièr extèrne. Contunhar ?
oc[1]: Aquò destruirà totes los cambiaments efectuats als %d fichièrs extèrnes. Contunhar ?

en: This will remove the face “%s” from one photo. Continue? | This will remove the face “%s” from %d photos. Continue?
oc[0]: Aquò levarà lo cara « %s » d’una photo. Contunhar ?
oc[1]: Aquò levarà l'etiqueta « %s » de %d fòtos. Contunhar ?

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
oc[0]: Aquò levarà la fòto de la fototèca. Contunhar ?
oc[1]: Aquò levarà %d fòtos de la fototèca. Contunhar ?

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
oc[0]: Aquò levarà la fòto de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar lo fichièr dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion es pas reversibla.
oc[1]: Aquò suprimirà %d fótos de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar los fichièrs dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion pòt pas èsser anullada.

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
oc[0]: Aquò levarà la fòto/vidèo de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar lo fichièr dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion es pas reversibla.
oc[1]: Aquò suprimirà %d fòtos/vidèos de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar los fichièrs dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion pòt pas èsser anullada.

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
oc: Aquò levarà la recèrca enregistrada « %s ». Contunhar ?

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
oc[0]: Aquò levarà l’etiqueta « %s » d’una photo. Contunhar ?
oc[1]: Aquò levarà l'etiqueta « %s » de %d fòtos. Contunhar ?

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
oc[0]: Aquò levarà la vidèo de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar lo fichièr dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion es pas reversibla.
oc[1]: Aquò suprimirà %d vidèos de vòstra fototèca Shotwell. Volètz tanben desplaçar los fichièrs dins l'escobilhièr de vòstre ordenador ?
    
    Aquesta accion pòt pas èsser anullada.

en: Time Adjustment Error
oc: Error de l'ajustament de la data

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
oc[0]: L'ajustament de l'ora a pas pogut èsser anullat sul fichièr de fòto seguent.
oc[1]: L'ajustament de l'ora a pas pogut èsser anullat suls fichièrs de fòto seguents.

en: Time:
oc: Ora :

en: Tint
oc: Tencha

en: Tint:
oc: Tencha :

en: Title
oc: Títol

en: Title:
oc: Títol :

en: To get started, import photos in any of these ways:
oc: Per començar, importatz de fòtos d'una de las manièras seguentas :

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
oc: Per temptar d'importar a partir d'un autre servici, fasètz vòstra causida dins lo menú çaisús.

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
oc: Per ensajar de publicar sus un autre servici, seleccionatz-ne un dempuèi lo menú çaisús.

en: To:
oc: A :

en: Today
oc: Uèi

en: Toggle _Flag
oc: Apondre/levar la _marca

en: Token
oc: Geton

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
oc: Afichar totas las fòtos, amai las que son regetadas

en: Transition d_elay:
oc: Relamb_i de transicion :

en: Transparent Background:
oc: Rèireplan transparent :

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Trash is empty
oc: L'escobilhièr es void

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise.
oc: Se verai, las nòtas de las fòtos son afichadas en surimpression.

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise.
oc: Se verai, l’aplicacion d’edicion dirècta es maximizada.

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise.
oc: Se verai, los comentaris dels eveniments son afichats jos las vinhetas dins las vistas per eveniment.

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending.
oc: Se verai, las fòtos dels eveniments son triadas per òrdre creissent, siquenon descreissent.

en: True if events should be sorted ascending, false if descending.
oc: Se verai, los eveniments son triats per òrdre creissent, autrament descreissent.

en: True if library application is maximized, false otherwise.
oc: Se verai, la fenèstra de la bibliotèca es maximizada.

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending.
oc: Se verai, las fòtos de la bibliotèca son triadas per òrdre creissent, sinon descreissent.

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
oc: Se verai, los comentaris de las fòtos son afichats jos las vinhetas dins las vistas per colleccion.

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
oc: Se verai, las etiquetas de las fòtos son afichats jos las vinhetas dins las vistas per colleccion.

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
oc: Se verai, los títols de la fòtos son afichats jos las vinhetas dins las vistas per colleccion.

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation.
oc: Se verai, las oras son afichadas dins un format 24 oras, siquenon utilizan la notacion am/pm sus 12 oras.

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Stores es activat

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Damièr es activat

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Cercle es activat

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Cercles es activat

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Relòtge es activat

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Dissolution es activat

en: True if the F-Spot import plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton d’importacion F-Spot es activat

en: True if the Facebook publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Facebook es activat

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Fondut es activat

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Flickr es activat

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Gallery3 es activat

en: True if the Google Photos publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Google Photos es activat, autrament es false

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Piwigo es activat

en: True if the Rajce publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Racje es activat

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise.
oc: Se verai, la barra d’aisinas recercar/filtrar es afichada, autrament non.

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Lisament es activat

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Carrats es activat

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de transicion de diaporama Raiaduras es activat

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Tumblr es activat

en: True if the Yandex.Fotki publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a Yandex.Fotki es activat

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
oc: Se verai, l'empeuton de publicacion cap a YouTube es activat

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise.
oc: Se verai, lo panèl de las proprietats de basa es afichat, siquenon non.

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise.
oc: Se verai, la barra d’aisinas inferiora es afichada, siquenon non.

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise.
oc: Se verai, la fenèstra de las proprietats espandidas es afichada, siquenon non.

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise.
oc: Se verai, lo panèl lateral es afichat, siquenon non.

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise.
oc: Se verai, lo títol de las fòtos es imprimit al moment de l’impression.

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time.
oc: Se verai, lo temps relatiu es mantengut al moment de l’ajustament de l’ora e de la data de las fòtos. Siquenon, totas las fòtos recebon la meteissa date/ora.

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database.
oc: Se verai, los fichièrs originals son tanben modificats al moment de l’ajustament de l’ora e de la data de las fòtos. Autrament, las modificacions son pas faitas que dins la basa de donadas.

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown.
oc: Se verai, una bóstia de dialòg de benvenguda apareis al moment de l'aviada. Siquenon, apareis pas.

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
oc: TumblrPublisher: start( ): impossible d'aviar ; aquesta publicacion es pas reaviabla.

en: Type
oc: Tipe

en: Type a name for this face, then press Enter
oc: Picar un nom per aqueste cara, puèi quichar sus Entrada

en: URL of the Piwigo server.
oc: URL del servidor Piwigo.

en: URL of the Rajce server.
oc: URL del servidor Racje.

en: Un_flag
oc: L_evar la marca

en: Unable open photo %s. Sorry.
oc: Impossible de dobrir la fòto %s. O planhèm.

en: Unable to create cache directory %s: %s
oc: Impossible de crear lo repertòri escondedor %s : %s

en: Unable to create data directory %s: %s
oc: Impossible de crear lo dorsièr de donadas %s : %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
oc: Impossible de crear lo sosdorsièr de donadas %s : %s

en: Unable to create temporary directory %s: %s
oc: Impossible de crear lo dorsièr temporari %s : %s

en: Unable to decode file
oc: Impossible de desencodar lo fichièr

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
oc[0]: Impossible de suprimir %d fòto/vidèo de l'aparelh fòto a causa d'errors.
oc[1]: Impossible de suprimir %d fòtos/vidèos de l'aparelh fòto a causa d'errors.

en: Unable to display FAQ: %s
oc: Impossible d'afichar la FAQ : %s

en: Unable to display help: %s
oc: Impossible d'afichar l'ajuda : %s

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
oc[0]: Impossible de duplicar una fòto a causa d'una error de fichièr
oc[1]: Impossible de duplicar %d fòtos a causa d'errors de fichièr

en: Unable to export %s: %s
oc: Impossible d'exportar %s : %s

en: Unable to export background to %s: %s
oc: Impossible d'exportar lo fons d'ecran cap a %s : %s

en: Unable to export the following photo due to a file error.
oc: Impossible d'exportar la fòto seguenta a causa d'una error de fichièr.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
oc: Impossible de recuperar los apercebuts dempuèi l'aparelh fòto :
    %s

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
oc: Impossible de crear un fichièr temporari per %s : %s

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
oc: Impossible d'aviar Nautilus Send-To : %s

en: Unable to launch editor: %s
oc: Impossible d'aviar l'editor : %s

en: Unable to lock camera: %s
oc: Impossible de verrolhar l'aparelh de fòto : %s

en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
oc: Impossible de susvelhar %s : es pas un dorsièr (%s)

en: Unable to navigate to bug database: %s
oc: Impossible de navigar dins la banca dels bugs : %s

en: Unable to open in file manager: %s
oc: Impossible de dobrir dins lo gestionari de fichièrs : %s

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
oc: Impossible de dobrir o crear la banca de donadas de fòtos %s : còde d'error %d

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
oc: Impossible de preparar lo diaporama d'ecran : %s

en: Unable to print photo:
    
    %s
oc: Impossible d'imprimir la fòto :
    
    %s

en: Unable to process monitoring updates: %s
oc: Impossible de verificar las mesas a jorn : %s

en: Unable to publish
oc: Impossible de publicar

en: Unable to rename face to “%s” because the face already exists.
oc: Impossible de renomenar lo cara en « %s » perque aqueste nom existís ja.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
oc: Impossible de renomenar la recèrca en « %s » perque aqueste nom existís ja.

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
oc: Impossible de renomenar l’etiqueta en « %s » perque aqueste nom existís ja.

en: Unable to restore photo database %s
oc: Impossible de restablir la basa de donadas de fòtos %s

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
oc: Impossible de desmontar l’aparelh de fòto. Ensajatz de desmontar l’aparelh fòto a partir del gestionari de fichièrs.

en: Unable to write to photo database file:
     %s
oc: Impossible d'escriure dins lo fichièr de banca de donadas de fòtos :
     %s

en: Unconstrained
oc: Sens contrencha

en: Undated
oc: Pas datada

en: Undo
oc: Anullar

[ctx: UndoRedo menu entry]
en: Add Tags
oc: Apondre d'etiquetas

en: Undoing Color Transformations
oc: Anullacion de las transformacions de color

en: Undoing Date and Time Adjustment
oc: Anullar l'ajustament de la data e de l'ora

en: Undoing Enhance
oc: Anullar lo melhorament

en: Undoing Flip Horizontally
oc: Anullar lo miralh orizontal

en: Undoing Flip Vertically
oc: Anullar lo miralh vertical

en: Undoing Revert
oc: Anullar lo restabliment

en: Undoing Rotate
oc: Anullar la rotacion

en: Unflag
oc: Levar la marca

en: Unflag selected photos
oc: Levar la marca de las fòtos seleccionadas

en: Unflagging selected photos
oc: Suprimir lo marcatge de las fòtos seleccionadas

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
oc: Error desconeguda al moment de la temptativa de verificacion de la basa de donadas de Shotwell : %s

en: Unmerging
oc: Anullar la fusion

en: Unmodified
oc: Pas modificat

en: Unmounting…
oc: Desmontatge…

en: Unrated
oc: Pas notat

en: Unrecognized User
oc: Utilizaire pas reconegut

en: Unsupported file format
oc: Format de fichièr pas pres en carga

en: Updating library…
oc: Mesa a jorn de la fototèca…

en: Upload _size:
oc: _Talha de mandadís :

en: Uploading %d of %d
oc: Mandadís de l'element %d sus %d

en: Use a _standard size:
oc: Utilizar una talha e_standarda :

en: Use a c_ustom size:
oc: Utilizar una talha _personalizada :

en: Use a saved search to filter items in the current view
oc: Utilizatz una recèrca enregistrada per filtrar los elements de l’afichatge actual

en: Use dark theme:
oc: Utilizar un tèma escur :

en: Use for Desktop
oc: Utilizar pel burèu

en: Use for Lock Screen
oc: Utilizar per l’ecran de verrolhatge

en: User _name
oc: _Identificant

en: User aborted import
oc: L'utilizaire a interromput l'importacion

en: Username and/or password invalid. Please try again
oc: Nom d'utilizaire o senhal invalid. Ensajatz encara un còp

en: Verifying authorization…
oc: Verificacion de l’autorizacion…

en: Video privacy _setting:
oc: Paramètre de confidencialitat de las vidèos :

en: Videos
oc: Vidèos

en: Videos _visible to:
oc: Vidèos _visiblas per :

en: Videos and new photo albums _visible to:
oc: Vidèos e novèls albums fòtos _visibles per :

en: Videos will appear in:
oc: Las vidèos apareisseràn dins :

en: View Eve_nt for Photo
oc: Afichar l'e_veniment de la fòto

en: Visit the Shotwell home page
oc: Visitar la pagina del projet Shotwell

en: Visit the Shotwell web site
oc: Visitar lo site Web del projècte Shotwell

en: Visit the Yandex.Fotki web site
oc: Visitatz lo site Web Yandex.Fotki

en: Wallet (2 × 3 in.)
oc: Portefeuille (2 × 3 po.)

en: Welcome to Shotwell!
oc: Benvenguda sus Shotwell

en: Welcome!
oc: Benvenguda !

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web sites, such as Facebook, Flickr, Google Photos, and more.
oc: Un còp prèst, Shotwell pòt enviar vòstras fòtos a mantun site web, coma Facebook, Flickr, Google Photos e encara mai.

en: When viewing images that are transparent, they will be drawn against this background.
oc: Al moment de l’afichatge d’imatges transparents, es aqueste rèireplan que serà visible.

en: Where would you like to publish the selected photos?
oc: Ont volètz publicar las fòtos seleccionadas ?

en: Whether images being uploaded to Facebook should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Facebook devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Flickr devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Whether images being uploaded to Google Photos should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Racje devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
oc: Indica se lo comentari dels imatges mandats a Piwigo deu èsser deduit del títol quand lo títol es definit mentre que lo comentari l’es pas

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Piwigo devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server.
oc: Indica se las etiquetas dels imatges son levats abans de los mandar cap a Piwigo per qu'aquelas etiquetas figuren pas sul servidor Piwigo distant.

en: Whether images being uploaded to Rajce should have their metadata removed first
oc: Indica se los imatges mandats cap a Racje devon èsser prealablament privats de lors metadonadas

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
oc: Indica se lo títol de las fòtos es afichat en mòde diaporama

en: Whether to use the dark theme of GTK+ for Shotwell or not.
oc: Indica se cal utilizar lo tèma escur de GTK+ per Shotwell.

en: Width
oc: Largor

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
oc: Escriure las etiquetas, los noms e las autras _metadonadas dins los fichièrs de las fòtos

en: Writing metadata to files…
oc: Escritura de las metadonadas dins los fichièrs…

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in.
oc: Geton d’autentificacion Yandex-Fotki, se connectat.

en: Year%sMonth
oc: Annada%sMes

en: Year%sMonth%sDay
oc: Annada%sMes%sJorn

en: Year%sMonth-Day
oc: Annada%sMes-Jorn

en: Year-Month-Day
oc: Annada-Mes-Jorn

en: Yesterday
oc: Ièr

en: You are logged into Facebook as %s.
oc: Sètz connectat sus Facebook en tant que %s.

en: You are logged into Flickr as %s.
oc: Sètz connectat sus Flickr en tant que %s.

en: You are logged into Google Photos as %s.
oc: Sètz connectat a Google Photos coma %s.

en: You are logged into Rajce as %s.
oc: Sètz connectat sus Rajce en tant que %s.

en: You are logged into Tumblr as %s.
oc: Sètz connectat a Tumblr coma %s.

en: You are logged into YouTube as %s.
oc: Sètz connectat a YouTube en tant que %s.

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don’t yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
oc: Actualament, sètz pas connectat sus Facebook.
    
    Se avètz pas encara de compte Facebook, ne podèt crear un pendent lo processus de connexion. Al moment de la connexion, Shotwell Connect poiriá vos demandar la permission de mandar de fòtos e de las publicar sus vòstre flux de difusion. Aquelas permissions son necessàrias per que Shotwell Connect foncione corrèctament.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
oc: Actualament, sètz pas connectat a Flickr.
    
    Clicatz sus « Se connectar » per aviar la connexion dins vòstre navigador Web. Vos caldrà autorizar Shotwell Connect a se ligar a vòstre compte Flickr.

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
oc: Actualament, sètz pas connectat a Yandex.Fotki.

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
oc: Actualament, sètz pas connectat a vòstra Gallery.
    
    Vos cal ja aver un compte Gallery3 per contunhar la procedura de connexion.

en: You can also import photos in any of these ways:
oc: Tanben podètz importar de fòtos amb los metòdes seguentas :

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
oc: Cap d'empeuton d'importacion de donadas es pas activat.
    
    Per poder utilizar l'importacion a partir d'una aplicacion, al mens un empeuton deu èsser disponible. Pòdon èsser activats dins la fenèstra de las Preferéncias.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
oc: Vos sètz ja connectat e desconnectat de Facebook pendent aquesta session de Shotwell.
    Per contunhar de publicar sus Facebook, quitatz e reaviatz Shotwell, puèi ensajatz de publicar tornarmai.

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
oc: Vos sètz ja connectat e desconnectat d'un servici de Google pendent aquesta sesilha de Shotwell.
    
    Per contunhar de publicar suls servicis de Google, quitatz e reaviatz Shotwell, puèi ensajatz de publicar tornarmai.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
oc: Vòstre compte Fickr Pro vos balha drech de mandar autant de fòtos coma volètz.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
oc: Vòstre compte Flickr gratuit limita la quantitat de donadas que podètz mandar per mes.
    Aqueste mes, podètz encara mandar %s abans d’aténher vòstre quota.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
oc: Vòstra fototèca es pas compatibla amb aquesta version de Shotwell. Sembla qu’es estada creada per Shotwell %s (esquèma %d). Aquesta version es la %s (esquèma %d). Escafatz vòstra fototèca en supriment %s puèi reïmportatz vòstras fòtos.

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
oc: Vòstra fototèca es pas compatibla amb aquesta version de Shotwell. Sembla qu’es estada creada per Shotwell %s (esquèma %d). Aquesta version es la %s (esquèma %d). Utilizatz la darrièra version de Shotwell.

en: Zoom _100%
oc: Zoom _100 %

en: Zoom _200%
oc: Zoom _200 %

en: Zoom _In
oc: Zoom a_vant

en: Zoom _Out
oc: Zoo_m arrièr

en: [FILE]
oc: [FICHIÈR]

en: _About
oc: _A prepaus

en: _Add Tags…
oc: _Apondre d'etiquetas…

en: _Adjust
oc: _Ajustar

en: _Adjust Date and Time…
oc: _Ajustar la data e l’ora…

en: _Albums (or write new):
oc: _Albums (o crear un novèl) :

en: _All Photos
oc: _Totas las fòtos

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: _Ascending
oc: _Creissent

en: _Autosize:
oc: Talha _automatica :

en: _Basic Information
oc: Informacions _basicas

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Comments
oc: _Comentaris

en: _Copy Color Adjustments
oc: _Copiar los reglatges de color

en: _Crop
oc: Retal_hatge

en: _Decrease
oc: A_baissar

en: _Delay:
oc: Relam_bi :

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Delete Face “%s”
oc: _Suprimir lo cara « %s »

en: _Delete Tag “%s”
oc: _Suprimir l’etiqueta « %s »

en: _Descending
oc: Òrdre _descreissent

en: _Developer
oc: _Desvolopaire

en: _Directory structure:
oc: Estructura de _dorsièr :

en: _Do no upload tags
oc: _Telecargar pas las balisas

en: _Don’t show this message again
oc: Afichar _pas mai lo messatge

en: _Duplicate
oc: _Duplicar

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Edit…
oc: _Edicion…

en: _Email address
oc: Adreça de corri_èl

en: _Enhance
oc: _Melhorar

en: _Export…
oc: _Exportar…

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Filter Photos
oc: _Filtrar las fòtos

en: _Find
oc: _Recercar

en: _Find…
oc: _Recercar…

en: _Flag
oc: _Marcar

en: _Forbid downloading original photo
oc: _Interdire lo telecargament de la fòto originala

en: _Format:
oc: _Format :

en: _Forward
oc: _Far seguir

en: _Frequently Asked Questions
oc: _Fèira de las questions

en: _Gallery3 URL:
oc: URL de _Gallery3 :

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Hide album
oc: Ama_gar l’album

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
oc: _Se un títol es entrat e pas lo comentari, utiliza lo títol coma comentari

en: _Import
oc: _Importar

en: _Import From Folder…
oc: _Importar dempuèi un dorsièr…

en: _Import in Place
oc: Importar _sens copiar

en: _Import photos from your %s folder
oc: _Importar de fotografias del repertòri %s

en: _Import photos to:
oc: _Importar las fòtos dins :

en: _Increase
oc: _Aumentar

en: _Keep
oc: _Gardar

en: _Log in
oc: _Se connectar

en: _Logout
oc: _Desconnexion

en: _Match
oc: _Correspondéncia

en: _Match photo aspect ratio
oc: _Conservar las proporcions de la fòto

en: _Merge Events
oc: _Fusionar los eveniments

en: _Modify original file | _Modify original files
oc[0]: _Modificar lo fichièr original
oc[1]: _Modificar lo fichièr original

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
oc[0]: _Modificar la fòto d’origina
oc[1]: _Modificar lo fichièr fòto original

en: _Move to Trash
oc: _Metre dins l'escobilhièr

en: _Name of search:
oc: _Nom de la recèrca :

en: _New
oc: _Novèl

en: _New Event
oc: Eveniment _novèl

en: _Next
oc: _Seguenta

en: _Next Photo
oc: Fòto _seguenta

en: _Normal Size
oc: Talha _normala

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: _Output photo at:
oc: _Imprimir la fòto a :

en: _Password
oc: _Senhal

en: _Password:
oc: _Senhal :

en: _Paste Color Adjustments
oc: _Pegar los reglatges de color

en: _Pattern:
oc: _Modèl :

en: _Photo
oc: _Fòto

en: _Photos
oc: _Fòtos

en: _Pixels:
oc: _Pixèls :

en: _Play
oc: _Legir

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Previous
oc: _Precedenta

en: _Previous Photo
oc: Fòto _precedenta

en: _Print
oc: _Imprimir

en: _Print…
oc: _Imprimir…

en: _Publish
oc: _Publicar

en: _Quality:
oc: _Qualitat :

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Ratings
oc: _Nòtas

en: _Red-eye
oc: _Uèlhs roges

en: _Redo
oc: _Restablir

en: _Refresh
oc: _Refrescar

en: _Rejected
oc: Re_getar

en: _Remember
oc: _Se remembrar de ieu

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Remove From Library
oc: Supp_rimer de la fototèca

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
oc: Suprimir l'emplaçament, lo tipe d'aparelh fòto e tanben las autras informacions d’identificacion abans lo mandadís

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
oc: _Suprimir l’emplaçament, las etiquetas e autras informacions que permeton d’identificar l’aparelh abans de mandar las fòtos

en: _Rename…
oc: _Renommar…

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: _Report a Problem…
oc: _Senhalar un problèma…

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: _Restore
oc: _Restablir

en: _Revert
oc: _Restablir

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Save a Copy
oc: _Enregistrar una còpia

en: _Scaling constraint:
oc: _Contrencha d'escala :

en: _Search Bar
oc: Barra de _recèrca

en: _Set Rating
oc: Nota_r

en: _Shift photos/videos by the same amount
oc: _Decalar las fòtos/vidèos de la meteissa durada

en: _Skip
oc: _Ignorar

en: _Stop
oc: _Arrestar

en: _Stop Import
oc: _Arrestar l'importacion

en: _Straighten
oc: Re_quilhar

en: _Switch Developer
oc: _Cambiar de revelador

en: _Titles
oc: _Títols

en: _Transition effect:
oc: Efièch de _transicion :

en: _URL of your Piwigo photo library
oc: _URL de vòstra galariá Piwigo

en: _Undelete
oc: _Recuperar

en: _Undo
oc: _Anullar

en: _Unmount
oc: _Desmontar

en: _Unrated
oc: _Sens nòta

en: _User name:
oc: Nom d'_utilizaire :

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Watch library directory for new files
oc: _Detectar los novèls fichièrs dins lo dorsièr de la fototèca

en: a raw photo
oc: una fòto bruta

en: a video
oc: una vidèo

en: access token
oc: geton d’accès

en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
oc: album;aparelh de fòto;aparelhs fòto;rogner;editar;melhorar;exportacion;galariá;imatge;imatges;importacion;organizar;fòto;fotografias;fòtos;imatge;imatges;fotografia;imprimir;publicar;rotacion;partejar;balisas;vidèo;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;

en: all
oc: totes

en: and
oc: e

en: and higher
oc: e mai

en: and lower
oc: e mens

en: any
oc: totas

en: any photo
oc: tota fòto

en: authentication token
oc: geton d’autentificacion

en: background for transparent images
oc: rèireplan pels imatges transparents

en: color for solid transparency background
oc: color pel rèireplan de transparéncia unit

en: contains
oc: conten

en: content height
oc: nautor de contengut

en: content layout mode
oc: mòde de disposicion de contengut

en: content ppi
oc: ppp de contengut

en: content units
oc: unitats de contengut

en: content width
oc: largor de contengut

en: couldn’t copy %s
    	to %s
oc: impossible de copiar %s
    	vers %s

en: day | days
oc[0]: jorn
oc[1]: jorns

en: default blog
oc: blog per defaut

en: default publishing service
oc: servici de publicacion per defaut

en: default size
oc: talha per defaut

en: default size code
oc: còdi de talha per defaut

en: default visibility
oc: visibilitat per defaut

en: delay
oc: relambi

en: directory pattern
oc: motiu de repertòri

en: directory pattern custom
oc: motiu de repertòri personalizat

en: display basic properties
oc: afichar las proprietats de basa

en: display event comments
oc: afichar los comentaris dels eveniments

en: display extended properties
oc: afichar las proprietats espandidas

en: display photo comments
oc: afichar los comentaris de las fòtos

en: display photo ratings
oc: afichar las nòtas de las fòtos

en: display photo tags
oc: afichar las etiquetas de las fòtos

en: display photo titles
oc: afichar los títols de las fòtos

en: display search bar
oc: afichar la barra de recèrca

en: display sidebar
oc: afichar lo panèl lateral

en: display toolbar
oc: afichar la barra d’aisinas

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
oc: mandar pas las etiquetas al moment dels mandadisses cap a Piwigo

en: does not contain
oc: conten pas

en: duplicates existing media item
oc: duplica los elements existents

en: enable F-Spot import plugin
oc: activar l'empeuton d’importacion F-Spot

en: enable Google Photos publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion Google Photos

en: enable facebook publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Facebook

en: enable flickr publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Flickr

en: enable gallery3 publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Gallery3

en: enable piwigo publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Piwigo

en: enable rajce publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Racje

en: enable slideshow blinds transition
oc: activar la transicion de diaporama Stores

en: enable slideshow chess transition
oc: activar la transicion de diaporama Damièr

en: enable slideshow circle transition
oc: activar la transicion de diaporama Cercle

en: enable slideshow circles transition
oc: activar la transicion de diaporama Cercle

en: enable slideshow clock transition
oc: activar la transicion de diaporama Relòtge

en: enable slideshow crumble transition
oc: activar la transicion de diaporama Dissolution

en: enable slideshow fade transition
oc: activar la transicion de diaporama Fondut

en: enable slideshow slide transition
oc: activar la transicion de diaporama Lisament

en: enable slideshow squares transition
oc: activar la transicion de diaporama Carrats

en: enable slideshow stripes transition
oc: activar la transicion de diaporama Raiaduras

en: enable tumblr publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Tumblr

en: enable yandex publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a Yandex

en: enable youtube publishing plugin
oc: activar l'empeuton de publicacion cap a YouTube

en: ends with
oc: finís per

en: error message:
oc: messatge d'error :

en: export metadata
oc: exportar las metadonadas

en: external modifications
oc: modificacions extèrnas

en: external photo editor
oc: editor de fòto extèrne

en: external raw editor
oc: editor raw extèrne

en: flagged
oc: marcada

en: format setting, special value
oc: paramètre de format, valor especiala

en: format setting, type value
oc: paramètre de format, valor de tipe

en: has
oc: a

en: has no
oc: a pas

en: height of direct-edit window
oc: nautor de la fenèstra edicion dirècta

en: height of library window
oc: nautor de la fenèstra de bibliotèca

en: hide album
oc: amagar l’album

en: hour | hours
oc[0]: ora
oc[1]: oras

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
oc: se un títol es definit e qu’i a pas de comentari, utilizar lo títol coma comentari pels mandadisses cap a Piwigo

en: images per page code
oc: imatges per pagina

en: import directory
oc: repertòri d’importacion

en: internal modifications
oc: modificacions intèrnas

en: interpreter state cookie
oc: cookie d’estat d’interpretador

en: is
oc: es

en: is after
oc: es aprèp

en: is before
oc: es abans

en: is between
oc: es entre

en: is exactly
oc: val exactament

en: is not
oc: es pas

en: is not set
oc: es pas definit

en: is set
oc: es causit

en: keep relative time between photos
oc: conservar lo temps relatiu entre las fòtos

en: label
oc: etiqueta

en: last album
oc: darrièr album

en: last category
oc: darrièra categoria

en: last permission level
oc: darrièr nivèl de permission

en: last photo size
oc: darrièra talha de fòto

en: last used import service
oc: darrièr servici d’importacion utilizat

en: last used publishing service
oc: darrièr servici de publicacion utilizat

en: match aspect ratio
oc: conservar las proporcions

en: maximal size of image
oc: talha d’imatge maximala

en: maximize direct-edit window
oc: maximizar la fenèstra edicion dirècta

en: maximize library window
oc: fenèstra de bibliotèca maximizada

en: minute | minutes
oc[0]: minuta
oc[1]: minutas

en: modifications
oc: modificacions

en: modified
oc: modificat

en: modify original photo files
oc: modifier las fòtos d’origine

en: none
oc: pas cap

en: not flagged
oc: pas marcada

en: of the following:
oc: demest las seguentas :

en: only
oc: solament

en: open album in web browser
oc: dobrir l’album dins lo navigador Web

en: or
oc: o

en: password
oc: senhal

en: period of time
oc: interval temporal

en: photo thumbnail scale
oc: escala de vinheta de las fòtos

en: pin toolbar state
oc: estat immobilizat de la barra d’aisinas

en: pixels
oc: pixèls

en: pixels of the major axis uploaded picture
oc: pixèls de l’axe principal dels imatges mandats

en: pixels per inch
oc: pixèls per poce

en: prefer GTK+’s dark theme
oc: privilegiar lo tèma escur de GTK+

en: print titles
oc: imprimir los títols

en: rating filter level
oc: nivèl de filtratge de las nòtas

en: refresh token
oc: geton d’actualizacion

en: remember
oc: se remembrar

en: remember password
oc: se remembrar del senhal

en: remove sensitive info from uploads
oc: levar las informacions sensiblas dins los mandadisses

en: scaling constraint of uploaded picture
oc: constrenta de mesa a l’escala dels imatges mandats

en: second | seconds
oc[0]: segonda
oc[1]: segondas

en: seconds
oc: segondas

en: show welcome dialog on startup
oc: afichar la bóstia de dialòg de benvenguda a l'aviada

en: sidebar divider position
oc: posicion de la division de barra laterala

en: sidebar position
oc: posicion de la barra laterala

en: size selection
oc: seleccion de talha

en: sort event photos ascending
oc: triar las fòtos dels eveniments per òrdre creissent

en: sort event photos criteria
oc: critèris de triada de las fòtos dels eveniments

en: sort events ascending
oc: triar los eveniments per òrdre creissent

en: sort library photos ascending
oc: triar las fòtos de la bibliotèca per òrdre creissent

en: sort library photos criteria
oc: critèris de triada de las fòtos de la bibliotèca

en: starts with
oc: comença per

en: titles font
oc: poliça dels títols

en: token
oc: geton

en: transition delay
oc: relambi de transicion

en: transition effect id
oc: id d’effet de transicion

en: untitled
oc: sens títol

en: use 24 hour time
oc: utilizar lo format 24 oras

en: use lowercase filenames
oc: utilizar de noms de fichièrs en minusculas

en: user i.d.
oc: identificant utilizaire

en: user name
oc: nom d'utilizaire

en: user token, if remembered.
oc: geton utilizaire, se se'n cal remembrar.

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: watch library directory for new files
oc: detectar los novèls fichièrs dins lo dorsièr de la fototèca

en: width of direct-edit window
oc: largor de la fenèstra edicion dirècta

en: width of library window
oc: largor de la fenèstra de bibliotèca

en: within category
oc: dins la categoria

en: write metadata to master files
oc: escriure las metadonadas dins los fichièrs principals

en: ★+ Rating
oc: Valoracion ★+

en: ★★+ Rating
oc: Valoracion ★★+

en: ★★★+ Rating
oc: Valoracion ★★★+

en: ★★★★+ Rating
oc: Valoracion ★★★★+

en: ★★★★★+ Rating
oc: Valoracion ★★★★★+

en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
oc: ⚫ Aqueste site Web a presentat una identification qu'aparten a un autre site.

en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web es pas fisabla perque utiliza un chiframent fòrça feble.

en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web a pas pogut èsser examinada. Poiriá èsser damatjada.

en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web es estada revocada per l’organizacion certificada que l’a emesa.

en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web es pas valida que pel futur. Verificatz la data sus l’agenda de vòstre ordenador.

en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web es tròp anciana. Verificatz la data sus l’agenda de vòstre ordenador.

en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
oc: ⚫ L’identificacion d'aqueste site Web es pas estada emesa per una organizacion certificada.
