file-roller - en to pl translation catalogue (301 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
pl: %-d %b %Y, %H∶%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
pl[0]: Pozostał %d plik
pl[1]: Pozostały %'d pliki
pl[2]: Pozostało %'d plików

en: %s Properties
pl: Właściwości archiwum „%s”

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje. Zastąpić go?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
pl: Katalog o nazwie „%s” już istnieje.
    
    %s

en: ARCHIVE
pl: ARCHIWUM

[ctx: Action]
en: Add Files
pl: Dodaje pliki

[ctx: Action]
en: Extract
pl: Rozpakuj

[ctx: Action]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: Action]
en: _Extract
pl: _Rozpakuj

en: Actions
pl: Działania

en: Add
pl: Dodaj

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
pl: Dodaje pliki pytając o nazwę archiwum i kończy działanie programu

en: Add files to the specified archive and quit the program
pl: Dodaje pliki do podanego archiwum i kończy działanie programu

en: Add only if _newer
pl: Dodawanie tylko, jeśli _nowszy

en: Adding the files to “%s”
pl: Dodawanie plików do „%s”

en: Adding “%s”
pl: Dodawanie pliku „%s”

en: All archives
pl: Wszystkie archiwa

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: An archive manager for GNOME.
pl: Menedżer archiwów dla środowiska GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas dodawania plików do archiwum.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania plików z archiwum.

en: An error occurred while extracting files.
pl: Wystąpił błąd podczas rozpakowywania plików.

en: An error occurred while loading the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania archiwum.

en: An error occurred while renaming the files.
pl: Wystąpił błąd podczas zmieniania nazw plików.

en: An error occurred while saving the archive.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania archiwum.

en: An error occurred while testing archive.
pl: Wystąpił błąd podczas sprawdzania archiwum.

en: An error occurred while updating the files.
pl: Wystąpił błąd podczas aktualizowania plików.

en: An error occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
pl: Inny plik o tej samej nazwie już istnieje w „%s”.

en: Archive Manager
pl: Archiwa

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
pl: Menedżer archiwów (znany również pod nazwą File Roller) jest domyślnym programem dla środowiska GNOME do otwierania, tworzenia i modyfikowania archiwów i skompresowanych plików archiwów.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
pl: Menedżer archiwów obsługuje szeroki zakres plików archiwów, w tym:

en: Archive not found
pl: Nie odnaleziono archiwum

en: Archive size:
pl: Rozmiar archiwum:

en: Archive type not supported.
pl: Nieobsługiwany typ archiwum.

en: C_ommand Line Output:
pl: _Dane w wierszu poleceń:

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Change password visibility
pl: Zmienia widoczność hasła

en: Command exited abnormally.
pl: Polecenie zakończyło się z kodem błędu.

en: Command not found.
pl: Nie odnaleziono polecenia.

en: Compress
pl: Kompresja

en: Compression level
pl: Poziom kompresji

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
pl: Poziom kompresji używany podczas dodawania plików do archiwum. Możliwe wartości: very-fast, fast, normal, maximum.

en: Compression ratio:
pl: Współczynnik kompresji:

en: Content size:
pl: Rozmiar zawartości:

en: Contents
pl: Spis treści

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copying the extracted files to the destination
pl: Kopiowanie rozpakowanych plików do miejsca docelowego

en: Copying the files from “%s” to “%s”
pl: Kopiowanie plików z „%s” do „%s”

en: Copying the files to add to “%s”
pl: Kopiowanie plików do dodania do „%s”

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
pl: Copyright © 2001-2014 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not add the files to the archive
pl: Nie można dodać plików do archiwum

en: Could not create the archive
pl: Nie można utworzyć archiwum

en: Could not create the destination folder: %s.
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego: %s.

en: Could not delete the old archive.
pl: Nie można usunąć starego archiwum.

en: Could not display help
pl: Nie można wyświetlić pomocy

en: Could not display the folder “%s”
pl: Nie można wyświetlić katalogu „%s”

en: Could not find the volume: %s
pl: Nie można odnaleźć woluminu: %s

en: Could not load the location
pl: Nie można wczytać położenia

en: Could not open this file type
pl: Nie można otworzyć pliku tego typu

en: Could not open “%s”
pl: Nie można otworzyć „%s”

en: Could not perform the operation
pl: Nie można wykonać działania

en: Could not rename the file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: Could not rename the folder
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu

en: Could not save the archive “%s”
pl: Nie można zapisać archiwum „%s”

en: Create _Archive
pl: U_twórz archiwum

en: Create _Folder
pl: U_twórz katalog

en: Create and modify an archive
pl: Tworzenie i modyfikowanie archiwów

en: Create destination folder without asking confirmation
pl: Tworzy katalog docelowy bez potwierdzenia

en: Creating “%s”
pl: Tworzenie pliku „%s”

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut
pl: Wytnij

en: D_eselect All
pl: Odz_nacz wszystkie

en: Decompressing archive
pl: Dekompresowanie archiwum

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
pl: Domyślny katalog, używany przy poleceniach „--add” i „--extract”

en: Default volume size
pl: Domyślny rozmiar woluminu

en: Delete
pl: Usuń

en: Deleting files from archive
pl: Usuwanie plików z archiwum

en: Deleting the files from “%s”
pl: Usuwanie plików z „%s”

en: Dese_lect All
pl: Odz_nacz wszystkie

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
pl: Katalog docelowy „%s” nie istnieje.
    
    Utworzyć go?

en: Display path
pl: Wyświetlanie ścieżki

en: Display size
pl: Wyświetlanie rozmiaru

en: Display the path column in the main window.
pl: Wyświetlanie kolumny ścieżki w głównym oknie.

en: Display the size column in the main window.
pl: Wyświetlanie kolumny rozmiaru w głównym oknie.

en: Display the time column in the main window.
pl: Wyświetlanie kolumny daty w głównym oknie.

en: Display the type column in the main window.
pl: Wyświetlanie kolumny typu w głównym oknie.

en: Display time
pl: Wyświetlanie daty

en: Display type
pl: Wyświetlanie typu

en: Do not _overwrite newer files
pl: Bez _zastępowania nowszych plików

en: Do not overwrite newer files
pl: Bez zastępowania nowszych plików

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
pl: Dodać ten plik do bieżącego archiwum, czy też otworzyć go jako nowe archiwum?

en: Do you want to create a new archive with these files?
pl: Utworzyć nowe archiwum z użyciem tych plików?

en: E_xclude files:
pl: _Bez tych plików:

en: Editors
pl: Edytory

en: Encrypt the archive header
pl: Szyfrowanie nagłówka archiwum

en: Enter a password for “%s”
pl: Hasło dla „%s”

en: Extract Here
pl: Rozpakuj tutaj

en: Extract To…
pl: Rozpakuj do…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
pl: Rozpakowuje pliki z archiwów pytając o katalog i kończy działanie programu

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
pl: Rozpakowuje pliki z archiwów do podanego katalogu i kończy działanie programu

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
pl: Rozpakowuje zawartość archiwów do katalogu archiwum i kończy działanie programu

en: Extract the selected archive
pl: Rozpakowuje zaznaczone archiwum

en: Extract the selected archive to the current position
pl: Rozpakowuje zaznaczone archiwum w bieżącym położeniu

en: Extracting the files from “%s”
pl: Rozpakowywanie plików z „%s”

en: Extracting “%s”
pl: Rozpakowywanie pliku „%s”

en: Extraction completed successfully
pl: Pomyślnie ukończono rozpakowywanie

en: Extraction not performed
pl: Nie przeprowadzono rozpakowania plików

en: FOLDER
pl: KATALOG

[ctx: File]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: File]
en: Modified
pl: Modyfikacja

[ctx: File]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: File]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: File]
en: Size
pl: Rozmiar

[ctx: File]
en: Type
pl: Typ

en: Find files by name
pl: Wyszukuje pliki według nazwy

en: Folder
pl: Katalog

en: Folders
pl: Katalogi

en: Getting the file list
pl: Pobieranie listy plików

en: Go to the home location
pl: Przechodzi do położenia początkowego

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do następnego odwiedzonego położenia

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Go up one level
pl: Przechodzi o poziom w górę

en: How to sort files
pl: Jak porządkować pliki

en: Include _files:
pl: Z _tymi plikami:

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Last Output
pl: Ostatnie dane

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: List Mode
pl: Tryb listy

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
pl: Lista programów podanych w oknie „Otwórz plik”, niepowiązanych z typem pliku.

en: Load Options
pl: Wczytaj opcje

en: Loading “%s”
pl: Wczytywanie pliku „%s”

en: Location
pl: Położenie

en: Location:
pl: Położenie:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
pl: Przenoszenie plików z „%s” do „%s”

en: Name column width
pl: Szerokość kolumny nazwy

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
pl: Nazwa „%s” jest nieprawidłowa, ponieważ zawiera co najmniej jeden z następujących znaków: %s. Proszę wpisać inną nazwę.

en: New Archive
pl: Nowe archiwum

en: New name is the same as old one, please type other name.
pl: Nowa nazwa jest taka sama jak poprzednia. Proszę wpisać inną.

en: New name is void, please type a name.
pl: Nowa nazwa jest pusta. Proszę wpisać nazwę.

en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Open _Item Location
pl: Ot_wórz położenie elementu

en: Open, modify and create compressed archive files
pl: Otwieranie, modyfikowanie i tworzenie skompresowanych plików archiwów

en: Operation completed
pl: Ukończono działanie

en: Pass_word…
pl: _Hasło…

en: Password required for “%s”
pl: Wymagane jest hasło dla „%s”

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Selection
pl: Wklejanie zaznaczenia

en: Please use a different name.
pl: Proszę użyć innej nazwy.

en: Please wait…
pl: Proszę czekać…

en: Properties
pl: Właściwości

en: Reading “%s”
pl: Odczytywanie pliku „%s”

en: Recompressing archive
pl: Ponowne kompresowanie archiwum

en: Recreate the folders stored in the archive
pl: Odtwarzanie katalogów w archiwum

en: Removing “%s”
pl: Usuwanie pliku „%s”

en: Rename
pl: Zmiana nazwy

en: Renaming the files in “%s”
pl: Zmienianie nazw plików w „%s”

en: Replace _All
pl: Z_astąp wszystkie

en: Replace _Nothing
pl: _Nie zastępuj niczego

en: Replace file “%s”?
pl: Zastąpić plik „%s”?

en: Reset Options
pl: Przywróć domyślne opcje

en: S_elect the files you want to update:
pl: _Pliki do aktualizacji:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Options
pl: Zapisz opcje

en: Save _As…
pl: Z_apisz jako…

en: Saving “%s”
pl: Zapisywanie pliku „%s”

en: Set Pass_word…
pl: Ustaw _hasło…

en: Show Hidden Files
pl: Wyświetlanie ukrytych plików

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: Show/hide the extra options
pl: Wyświetlanie dodatkowych opcji

en: Side_bar
pl: Panel _boczny

en: Sidebar
pl: Panel boczny

en: Sort type
pl: Rodzaj porządkowania

en: Split into _volumes of
pl: Podział na _woluminy o rozmiarze

en: Start as a service
pl: Uruchamia jako usługa

en: Test Result
pl: Wyniki sprawdzania

en: Testing “%s”
pl: Sprawdzanie pliku „%s”

en: The default size for volumes.
pl: Domyślny rozmiar woluminów.

en: The default width of the name column in the file list.
pl: Domyślna szerokość kolumny nazwy na liście plików.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
pl: Plik już istnieje w „%s”. Zastąpienie go nadpisze jego zawartość.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
pl[0]: Plik został zmodyfikowany za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli plik w archiwum nie zostanie zaktualizowany, to wszystkie zmiany zostaną utracone.
pl[1]: %d pliki zostały zmodyfikowane za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli pliki w archiwum nie zostaną zaktualizowane, to wszystkie zmiany zostaną utracone.
pl[2]: %d plików zostało zmodyfikowanych za pomocą zewnętrznego programu. Jeśli pliki w archiwum nie zostaną zaktualizowane, to wszystkie zmiany zostaną utracone.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
pl: Nie zainstalowano polecenia dla plików %s.
    Wyszukać polecenie, aby otworzyć ten plik?

en: There was an internal error trying to search for applications:
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd podczas próby wyszukania programów:

en: This archive type cannot be modified
pl: Tego typu archiwum nie można modyfikować

en: Type:
pl: Typ:

en: Update Files
pl: Aktualizacja plików

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
pl: Zaktualizować plik „%s” w archiwum „%s”?

en: Update the files in the archive “%s”?
pl: Zaktualizować pliki w archiwum „%s”?

en: Updating the files in “%s”
pl: Aktualizowanie plików w „%s”

en: Use the notification system to notify the operation completion
pl: Używa systemu powiadamiania do powiadomienia o ukończeniu działania

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
pl: Użycie wartości „all-files” wyświetli wszystkie pliki w archiwum na pojedynczej liście, użycie wartości „as-folder” wyświetli archiwum jako katalog.

en: View All _Files
pl: Wyświetlanie _wszystkich plików

en: View as a F_older
pl: Wyświetlanie w postaci kata_logu

en: View the sidebar
pl: Wyświetlanie panelu bocznego

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
pl: Jakich kryteriów używać do porządkowania plików. Możliwe wartości: name, size, type, time, path.

en: Whether to display the sidebar.
pl: Określa, czy wyświetlić panel boczny.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
pl: Określa, czy szyfrować nagłówek archiwum. Jeśli nagłówek jest szyfrowany, to do wyświetlenia zawartości archiwum będzie wymagane hasło.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
pl: Czy wyświetlać pozostałe opcje.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
pl: Określa, czy porządkować w kierunku rosnącym lub malejącym. Możliwe wartości: ascending, descending.

[ctx: Window title]
en: Add Files
pl: Dodanie plików

[ctx: Window title]
en: Extract
pl: Rozpakowanie

[ctx: Window title]
en: Extract archive
pl: Rozpakowanie archiwum

[ctx: Window title]
en: Load Options
pl: Wczytanie opcji

[ctx: Window title]
en: Open
pl: Otwarcie

[ctx: Window title]
en: Save Options
pl: Zapis opcji

en: Wrong password.
pl: Błędne hasło.

en: You can’t add an archive to itself.
pl: Nie można dodać pliku archiwum do niego samego.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
pl: Brak uprawnień do utworzenia archiwum w tym katalogu

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
pl: Brak uprawnień do rozpakowania plików do katalogu „%s”

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
pl: Brak uprawnień do odczytu plików z katalogu „%s”

en: You don’t have the right permissions.
pl: Brak uprawnień.

en: You have to specify an archive name.
pl: Należy podać nazwę archiwum.

en: [read only]
pl: (tylko do odczytu)

en: _About
pl: _O programie

en: _About Archive Manager
pl: _O programie

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add Files…
pl: _Dodaj pliki…

en: _All files
pl: W_szystkie pliki

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete Files…
pl: _Usuń pliki…

en: _Destination folder:
pl: Katalog _docelowy:

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Encrypt the file list
pl: Szyfrowanie _listy plików

en: _Encrypt the file list too
pl: Szyfrowanie także _listy plików

en: _Exclude folders:
pl: Be_z tych katalogów:

en: _Extract
pl: R_ozpakuj

en: _Extract Files…
pl: R_ozpakuj pliki…

en: _Extract…
pl: _Rozpakuj…

en: _File
pl: _Plik

en: _Filename:
pl: _Nazwa pliku:

en: _Files:
pl: _Te pliki:

en: _Find
pl: _Znajdź

en: _Follow symbolic links
pl: _Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keep directory structure
pl: Zachowanie _struktury katalogów

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: _New Archive…
pl: _Nowe archiwum…

en: _New file name:
pl: _Nowa nazwa pliku:

en: _New folder name:
pl: _Nowa nazwa katalogu:

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open With…
pl: _Otwórz za pomocą…

en: _Open the Archive
pl: _Otwórz archiwum

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: _Options
pl: _Opcje

en: _Options Name:
pl: Nazwa _opcji:

en: _Other Options
pl: _Inne opcje

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Rename
pl: Zmień n_azwę

en: _Rename…
pl: Zmień n_azwę…

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save As…
pl: Z_apisz jako…

en: _Search Command
pl: Wy_szukaj polecenie

en: _Select All
pl: _Zaznacz wszystkie

en: _Selected files
pl: _Wybrane pliki

en: _Show the Files
pl: _Wyświetl pliki

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Test Integrity
pl: Sprawdź _spójność

en: _Update
pl: Zakt_ualizuj

en: _View
pl: _Widok

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
pl: archiwa bzip (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
pl: Na przykład: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
pl: Na przykład: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
pl: archiwa gzip (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
pl: Archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Close window
pl: Zamknięcie okna

[ctx: shortcut window]
en: Common
pl: Wspólne

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
pl: Utworzenie nowego archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
pl: Usunięcie plików lub katalogów z archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
pl: Odznaczenie wszystkiego

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
pl: Wyświetlenie drzewa katalogów w panelu bocznym

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
pl: Rozpakowanie archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Find
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
pl: Otwarcie archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
pl: Odświeżenie

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
pl: Zmiana nazwy pliku lub katalogu w archiwum

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
pl: Zapisanie pod inną nazwą

[ctx: shortcut window]
en: Select all
pl: Zaznaczenie wszystkiego

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
pl: Zatrzymanie działania

[ctx: shortcut window]
en: View
pl: Widok

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
pl: Wyświetlenie właściwości archiwum

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
pl: Wyświetlenie zawartości archiwum jako strukturę katalogów

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
pl: Wyświetlenie zawartości archiwum jako listę plików

en: xz archives (.tar.xz)
pl: archiwa xz (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
pl: archiwa zip (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
pl: zip;tar;rozpakuj;rozpakowanie;rozpakowywanie;dekompresja;dekompresowanie;zdekompresuj;archiwum;

en: — Create and modify an archive
pl: — tworzenie i modyfikowanie archiwów

en: “%s” created successfully
pl: Pomyślnie utworzono „%s”
