gnome-disk-utility - en to pl translation catalogue (723 entries)

en: %.0f° C / %.0f° F
pl: %.0f °C/%.0f °F

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
pl: %2.1f%% (%s) danych na urządzeniu „%s” było nieczytelnych i zastąpionych zerami w utworzonym pliku obrazu dysku. Zwykle zdarza się to, jeśli nośnik jest porysowany lub napęd uległ fizycznym uszkodzeniom

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dni

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d milli-second | %d milli-seconds
pl[0]: %d milisekunda
pl[1]: %d milisekundy
pl[2]: %d milisekund

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: %d month | %d months
pl[0]: %d miesiąc
pl[1]: %d miesiące
pl[2]: %d miesięcy

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: %d sector | %d sectors
pl[0]: %d sektor
pl[1]: %d sektory
pl[2]: %d sektorów

en: %d year | %d years
pl[0]: %d rok
pl[1]: %d lata
pl[2]: %d lat

en: %s (Read-Only)
pl: %s (tylko do odczytu)

en: %s ago
pl: %s temu

en: %s of %s — %s
pl: %s z %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
pl: %s jest nieczytelne (zastąpione zerami)

en: %s when decompressed
pl: %s po dekompresji

en: %s — %s free (%.1f%% full)
pl: %s — %s wolnego miejsca (zapełnione w %.1f%%)

en: %u sample | %u samples
pl[0]: %u próbka
pl[1]: %u próbki
pl[2]: %u próbek

en: (None)
pl: (Brak)

en: --format-device must be used together with --block-device
pl: --format-device musi być używane razem z opcją --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
pl: --format-device nie może być używane razem z opcją --restore-disk-image

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
pl: Dane konfiguracji /etc/crypttab są błędnie sformatowane

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 3 hours
pl: 3 godziny

en: 5 minutes
pl: 5 minut

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
pl: <b>Wskazówka</b>: jeśli planowany jest recykling, sprzedaż lub oddanie starego komputera lub dysku, to należy użyć dokładniejszego typu usuwania zawartości, aby uniknąć przejęcia danych przez niewłaściwe osoby

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
pl: <b>OSTRZEŻENIE</b>: wykonanie polecenia bezpiecznego usuwania zawartości może zająć bardzo dużo czasu, nie może zostać anulowane i może błędnie działać z niektórym sprzętem. W najgorszym przypadku dysk stanie się nieużywalny lub komputer może się zawiesić. Przed kontynuowaniem proszę przeczytać artykuł o <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Bezpiecznym usuwaniu zawartości ATA</a> (dostępny w języku angielskim), aby zrozumieć związane z tym ryzyko

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje. Zastąpić go?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
pl: Naprawa systemu plików nie zawsze jest możliwa, i może spowodować utratę danych. Należy najpierw skopiować je w bezpieczne miejsce, aby użyć specjalistycznych narzędzi odzyskiwania. To działanie może zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli partycja zawiera dużo danych.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
pl: Flaga używana przez program startowy platformy do ustalenia, skąd wczytać system operacyjny. Czasami partycja z tą flagą jest nazywana partycją <i>aktywną</i>

en: AAM Level
pl: Poziom zarządzania hałasem

en: APM Level
pl: Poziom zarządzanie zasilaniem

en: ATA Enhanced Secure Erase
pl: Ulepszone bezpieczne usuwanie zawartości ATA

en: ATA Secure Erase
pl: Bezpieczne usuwanie zawartości ATA

en: Access Time
pl: Czas dostępu

en: Activate selected swap partition
pl: Aktywuje zaznaczoną partycję wymiany

en: Additional partition options
pl: Dodatkowe opcje partycji

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
pl: Agresywne ustawienie wyłączania może spowodować szybsze zużycie dysku. Proszę od czasu do czasu sprawdzić atrybut SMART „Liczba uruchomień/zatrzymań”

en: Airflow Temperature
pl: Temperatura powietrza

en: Airflow temperature of the drive
pl: Temperatura przepływu powietrza w dysku

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
pl: Wszystkie dane na dysku zostaną utracone, ale wciąż mogą zostać przywrócone przez serwis przywracania danych

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
pl: Wszystkie dane na dysku zostaną nadpisane i prawdopodobnie nie będą mogły zostać przywrócone przez serwis przywracania danych

en: All data on the partition will be lost
pl: Wszystkie dane na partycji zostaną utracone

en: All existing data will be lost
pl: Wszystkie istniejące dane zostaną utracone

en: Allocating Disk Image
pl: Przydzielanie obrazu dysku

en: Allow writing to the image
pl: Zezwolenie na zapisywanie do obrazu

en: Amount of high current used to spin up the drive
pl: Najwyższa wartość prądu potrzebna do rozpędzenia talerzy dysku

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
pl: Amplituda drgania głowic (głowica GMR) w trybie uruchomionym

en: An easy way to manage your disks
pl: Łatwy sposób na zarządzanie dyskami

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
pl: Wystąpił błąd podczas próby przejścia dysku w stan spoczynku

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
pl: Wystąpił błąd podczas próby przełączenia włączenia SMART

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
pl: Wystąpił błąd podczas próby przebudzenia dysku ze stanu spoczynku

en: Application Menu
pl: Menu programu

en: Apply Advanced Power Management Settings
pl: Zastosowanie ustawień zaawansowanego zarządzania zasilaniem

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
pl: Zastosowanie ustawień automatycznego zarządzania hałasem

en: Apply Standby Timeout Settings
pl: Zastosowanie ustawień czasu oczekiwania przed przejściem w stan spoczynku

en: Apply Write Cache Settings
pl: Zastosowanie ustawień pamięci podręcznej zapisu

en: Approximately %s
pl: Około %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
pl: Na pewno usunąć partycję?

en: Are you sure you want to format the disk?
pl: Na pewno sformatować dysk?

en: Are you sure you want to power off the drives?
pl: Na pewno wyłączyć dyski?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
pl: Na pewno zapisać obraz dysku na urządzeniu?

en: Assessment
pl: Ocena

en: At least %s
pl: Co najmniej %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
pl: Podłącza lub montuje jeden lub więcej plików obrazów dysków.

en: Attach new _Image…
pl: Podłącz nowy _obraz…

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Auto-clear
pl: Automatyczne czyszczenie

en: Average Access Time
pl: Średnia prędkość dostępu

en: Average Read Rate
pl: Średnia prędkość odczytu

en: Average Write Rate
pl: Średnia prędkość zapisu

en: Average efficiency of operations while positioning
pl: Średnia wydajność działań podczas pozycjonowania

en: Average efficiency of the disk
pl: Średnia wydajność dysku

en: Backing File
pl: Wykonywanie kopii zapasowej pliku

en: Benchmark
pl: Test wydajności

en: Benchmark Settings
pl: Ustawienia testu wydajności

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
pl: Testowanie wydajności obejmuje mierzenie prędkości przesyłania na różnych obszarach urządzenia, a także czasu trwania przejścia z jednego losowego obszaru do innego. Proszę utworzyć kopię zapasową ważnych danych przed użyciem testu zapisu.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
pl: Testowanie prędkości zapisu dysku wymaga wyłącznego dostępu do niego (tzn. dysk lub jego partycje nie mogą być zamontowane lub używane) i obejmuje odczytywanie danych i zapisywanie ich z powrotem. W wyniku testu zawartość dysku nie jest zmieniana.
    
    Jeśli nie zaznaczono tej opcji, to część testu związana z zapisem nie zostanie wykonana, ale za to nie jest wymagany wyłączny dostęp do urządzenia (tzn. dysk lub urządzenie może być używane).

en: Block device is empty
pl: Urządzenie blokowe jest puste

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
pl: Btrfs — system plików typu COW systemu Linux do migawek

en: C_hange
pl: _Zmień

en: C_heck Filesystem…
pl: Spra_wdź system plików…

en: C_onfirm Passphrase
pl: P_otwierdzenie hasła

en: Calibration Retry Count
pl: Liczba prób kalibracji

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
pl: Nie można utworzyć nowej partycji. Istnieją już cztery partycje podstawowe.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
pl: Nie można otworzyć „%s”. Wolumin nie jest zamontowany?

en: Cannot restore image of size 0
pl: Nie można przywrócić obrazu, jeśli rozmiar wynosi 0

en: Change Filesystem Label
pl: Zmiana etykiety systemu plików

en: Change Pa_ssphrase…
pl: Zmień _hasło…

en: Change Passphrase
pl: Zmiana hasła

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
pl: Zmienia właściciela systemu plików na swojego użytkownika i grupę. Tryb rekursywny zmienia także właściciela wszystkich podkatalogów i plików, co może doprowadzić do utraty danych, jeśli system plików zawiera strukturę katalogów, w której właścicielami powinni być inni użytkownicy (np. kopia zapasowa systemu lub system plików używany przez wielu użytkowników).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
pl: Zmiana hasła dla tego urządzenie spowoduje także aktualizację hasła wymienionego w pliku <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
pl: Zaznaczenie tego pola wyboru spowoduje wyświetlanie haseł wprowadzanych powyżej

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
pl: Kliknięcie wymusza ponowne odczytanie danych SMART z dysku twardego

en: Click to start a SMART self-test
pl: Kliknięcie rozpocznie test SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
pl: Kliknięcie zatrzymuje obecnie wykonywany test SMART

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
pl: Kliknięcie przełącza włączenie SMART dla dysku twardego

en: Close
pl: Zamknij

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
pl: Zamknięcie w tej chwili zatrzyma trwające zadania i spowoduje uszkodzenie danych.

en: Compatible with all systems and devices
pl: Zgodny ze wszystkimi systemami i urządzeniami

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
pl: Zgodny z nowoczesnymi systemami i dyskami twardymi większymi niż 2 TB

en: Confirm Check
pl: Potwierdzenie sprawdzania

en: Confirm Details
pl: Potwierdzenie informacji

en: Confirm Repair
pl: Potwierdzenie naprawy

en: Confirm Taking Ownership
pl: Potwierdzenie zmiany właściciela

en: Confirm passphrase entered above
pl: Proszę potwierdzić hasło wprowadzone powyżej

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
pl: Proszę potwierdzić informacje o obecnym woluminie przed kontynuowaniem.

en: Connected to another seat
pl: Połączony z innym stanowiskiem

en: Contents
pl: Zawartość

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
pl: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 Projekt GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
pl: Liczba ponownie przydzielonych sektorów. Kiedy dysk twardy znajduje błąd odczytu/zapisu/sprawdzania, oznacza sektor jako „ponownie przydzielony” i przesyła dane do specjalnego zastrzeżonego obszaru zapasowego

en: Cre_ate
pl: _Utwórz

en: Create Disk Image
pl: Utworzenie obrazu dysku

en: Create Partition
pl: Utworzenie partycji

en: Create partition in unallocated space
pl: Tworzy partycję w nieprzydzielonym miejscu

en: Creating Disk Image
pl: Tworzenie obrazu dysku

en: Curr_ent Passphrase
pl: _Obecne hasło

en: Current Pending Sector Count
pl: Liczba obecnie oczekujących sektorów

en: Current Size
pl: Obecny rozmiar

en: Current internal temperature of the drive
pl: Obecna temperatura wewnętrzna dysku

en: Custom Format
pl: Inny format

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
pl: DYSK NIEDŁUGO ULEGNIE AWARII

en: Data Address Mark Errors
pl: Błędy znaczników adresów danych

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
pl: Dane przechowywane w woluminie będą dostępne tylko po podaniu właściwego hasła. Należy uważać, aby go nie zapomnieć.

en: Deactivate selected swap partition
pl: Dezaktywuje zaznaczoną partycję wymiany

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
pl: Domyślne położenie dla okien dialogowych tworzenia/przywracania obrazów dysków

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
pl: Domyślne położenie dla okien dialogowych tworzenia/przywracania obrazów dysków. Jeśli jest puste, to zostanie użyty katalog ~/Dokumenty.

en: Delete selected partition
pl: Usuwa zaznaczoną partycję

en: Destination
pl: Cel

en: Detach loop device after unmount action
pl: Odłącza urządzenie zwrotne po odmontowaniu

en: Detach this loop device
pl: Odłącza to urządzenie zwrotne

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device is size 0
pl: Urządzenie ma zerowy rozmiar

en: Disable Write Cache
pl: Wyłączenie pamięci podręcznej zapisu

en: Disk Drives
pl: Napędy dysków

en: Disk Image Mounter
pl: Montowanie obrazu dysku

en: Disk Image Writer
pl: Zapisywanie obrazów dysków

en: Disk Image of %s (%s).img
pl: Obraz dysku %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
pl: Obrazy dysków (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
pl: Obrazy dysków (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
pl: Przełączenie dysku

en: Disk image copying complete
pl: Ukończono kopiowanie obrazu dysku

en: Disk image read error
pl: Błąd odczytu obrazu dysku

en: Disk is OK
pl: Dysk jest OK

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
pl[0]: Dysk jest OK, jeden atrybut uległ awarii w przeszłości
pl[1]: Dysk jest OK, %d atrybuty uległy awarii w przeszłości
pl[2]: Dysk jest OK, %d atrybutów uległo awarii w przeszłości

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
pl[0]: Dysk jest OK, ale ma jeden błędny sektor
pl[1]: Dysk jest OK, ale ma %d błędne sektory
pl[2]: Dysk jest OK, ale ma %d błędnych sektorów

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
pl[0]: Dysk jest OK, jeden atrybut uległ awarii
pl[1]: Dysk jest OK, %d atrybuty uległy awarii
pl[2]: Dysk jest OK, %d atrybutów uległo awarii

en: Disk management utility for GNOME
pl: Narzędzie do zarządzania dyskami dla środowiska GNOME

en: Disk or Device
pl: Dysk lub urządzenie

en: Disks
pl: Dyski

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
pl: Program Dyski dostarcza łatwy sposób na badanie, formatowanie, partycjonowanie i konfigurowanie dysków oraz urządzeń blokowych.

en: Display _Name
pl: Wyświetlana _nazwa

en: Don’t overwrite existing data
pl: Bez zastępowania istniejących danych

en: Drive Options
pl: Opcje dysku

en: Drive S_ettings…
pl: _Ustawienia dysku…

en: Drive Settings
pl: Ustawienia dysku

en: Drive’s seek performance during offline operations
pl: Wydajność wyszukiwania na dysku podczas działań w trybie offline

en: Edit Encr_yption Options…
pl: Modyfi_kuj opcje szyfrowania…

en: Edit Partition
pl: Modyfikacja partycji

en: Edit _Filesystem…
pl: M_odyfikuj system plików…

en: Edit _Mount Options…
pl: Mo_dyfikuj opcje montowania…

en: Eject this disk
pl: Wysuwa ten dysk

en: Empty
pl: Puste

en: Enable Write Cache
pl: Włączenie pamięci podręcznej zapisu

en: Enable _recursive mode
pl: _Tryb rekursywny

en: Encryption Options
pl: Opcje szyfrowania

en: Endurance Remaining
pl: Pozostała wytrzymałość

en: Enter Standby After
pl: Przejście w stan spoczynku po

en: Enter current passphrase used to protect the data
pl: Proszę wprowadzić obecne hasło używane do ochrony danych

en: Enter new passphrase used to protect the data
pl: Proszę wprowadzić nowe hasło używane do ochrony danych

en: Enter passphrase to unlock
pl: Proszę wprowadzić hasło, aby odblokować

en: Enter passphrase used to protect the data
pl: Proszę wpisać hasło używane do ochrony danych

en: Erase Multiple Disks
pl: Usunięcie zawartości wielu dysków

en: Erase _Type
pl: _Typ usuwania zawartości

en: Error aborting SMART self-test
pl: Błąd podczas przerywania testu SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
pl: Błąd podczas dodawania wpisu do pliku /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
pl: Błąd podczas dodawania nowego wpisu do pliku /etc/fstab

en: Error allocating space for disk image file:
pl: Błąd podczas przydzielania miejsca dla pliku obrazu dysku:

en: Error attaching disk image
pl: Błąd podczas podłączania obrazu dysku

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
pl: Błąd podczas podłączania obrazu dysku: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
pl: Błąd podczas anulowania zadania

en: Error changing passphrase
pl: Błąd podczas zmieniania hasła

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
pl: Błąd podczas łączenia z usługą udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
pl: Błąd podczas tworzenia obrazu dysku

en: Error creating partition
pl: Błąd podczas tworzenia partycji

en: Error deleting loop device
pl: Błąd podczas usuwania urządzenia zwrotnego

en: Error deleting partition
pl: Błąd podczas usuwania partycji

en: Error determining size of device:
pl: Błąd podczas ustalania rozmiaru urządzenia:

en: Error determining size of file
pl: Błąd podczas ustalania rozmiaru pliku

en: Error disabling autoclear for loop device
pl: Błąd podczas wyłączania automatycznego czyszczenia urządzenia zwrotnego

en: Error ejecting media
pl: Błąd podczas wysuwania nośnika

en: Error formatting disk
pl: Błąd podczas formatowania dysku

en: Error formatting volume
pl: Błąd podczas formatowania woluminu

en: Error locking device
pl: Błąd podczas blokowania urządzenia

en: Error looking up block device for %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania urządzenia blokowego dla %s

en: Error mounting filesystem
pl: Błąd podczas montowania systemu plików

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
pl: Błąd podczas montowania systemu plików do obliczenia minimalnego rozmiaru

en: Error mounting the filesystem
pl: Błąd podczas montowania systemu plików

en: Error opening %s: %s
pl: Błąd podczas otwierania %s: %s

en: Error opening file for reading
pl: Błąd podczas otwierania pliku do odczytania

en: Error opening file for writing
pl: Błąd podczas otwierania pliku do zapisania

en: Error opening “%s”: %m
pl: Błąd podczas otwierania „%s”: %m

en: Error powering off drive
pl: Błąd podczas wyłączania urządzenia

en: Error refreshing SMART data
pl: Błąd podczas odświeżania danych SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
pl: Błąd podczas usuwania wpisu w pliku /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
pl: Błąd podczas usuwania poprzedniego wpisu z pliku /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
pl: Błąd podczas naprawiania systemu plików

en: Error repairing filesystem after resize
pl: Błąd podczas naprawiania systemu plików po zmianie rozmiaru

en: Error resizing filesystem
pl: Błąd podczas zmieniania rozmiaru systemu plików

en: Error resizing partition
pl: Błąd podczas zmieniania rozmiaru partycji

en: Error restoring disk image
pl: Błąd podczas przywracania obrazu dysku

en: Error retrieving configuration data
pl: Błąd podczas pobierania danych konfiguracji

en: Error setting autoclear flag
pl: Błąd podczas ustawiania flagi automatycznego czyszczenia

en: Error setting configuration
pl: Błąd podczas ustawiania konfiguracji

en: Error setting label
pl: Błąd podczas ustawiania etykiety

en: Error setting partition flags
pl: Błąd podczas ustawiania flag partycji

en: Error setting partition name
pl: Błąd podczas ustawiania nazwy partycji

en: Error setting partition type
pl: Błąd podczas ustawiania typu partycji

en: Error starting SMART self-test
pl: Błąd podczas rozpoczynania testu SMART

en: Error starting swap
pl: Błąd podczas uruchamiania obszaru wymiany

en: Error stopping swap
pl: Błąd podczas zatrzymywania obszaru wymiany

en: Error unlocking device
pl: Błąd podczas odblokowywania urządzenia

en: Error unmounting filesystem
pl: Błąd podczas odmontowywania systemu plików

en: Error updating /etc/crypttab
pl: Błąd podczas aktualizowania pliku /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
pl: Błąd podczas aktualizowania wpisu w pliku /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
pl: Błąd podczas aktualizowania wpisu w pliku /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
pl: Błąd podczas sprawdzania systemu plików

en: Error while repairing filesystem
pl: Błąd podczas naprawiania systemu plików

en: Error while taking filesystem ownership
pl: Błąd podczas zmiany właściciela systemu plików

en: Error writing file
pl: Błąd podczas zapisywania pliku

en: Extended Partition
pl: Partycja rozszerzona

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
pl: Partycje rozszerzone mogą zawierać partycje logiczne

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
pl: F2FS — system plików systemu Linux dla urządzeń typu flash

en: FAILING
pl: NIEPOWODZENIE

en: Failed in the past
pl: Problemy w przeszłości

en: File does not appear to be XZ compressed
pl: Plik nie jest skompresowany za pomocą XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
pl: Nie można naprawić systemu plików %s na %s.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
pl: Naprawiono system plików %s na %s.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
pl: System plików %s na %s nie jest uszkodzony.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
pl: System plików %s na %s wymaga naprawy.

en: Filesystem _Type
pl: _Typ systemu plików

en: Filesystem damaged
pl: System plików jest uszkodzony

en: Filesystem intact
pl: System plików jest nienaruszony

en: Fit to size
pl: Dopasuj do rozmiaru

en: Flags
pl: Flagi

en: Flying Height
pl: Wysokość głowicy

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
pl: Na przykład: „Pliki Alicji” lub „Kopia zapasowa”.

en: For use with _Windows (NTFS)
pl: Dla systemu _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
pl: Dla wszystkich _systemów i urządzeń (FAT)

en: Form_at
pl: Sf_ormatuj

en: Format Disk
pl: Formatowanie dysku

en: Format Volume
pl: Formatowanie woluminu

en: Format _Disk…
pl: Sformatuj _dysk…

en: Format _Partition…
pl: _Sformatuj partycję…

en: Format selected device
pl: Formatuje wybrane urządzenie

en: Free Space _Following
pl: Wolne _miejsce po partycji

en: Frequency of errors while positioning
pl: Częstotliwość błędów podczas pozycjonowania

en: Frequency of errors while reading from the disk
pl: Częstotliwość błędów podczas odczytywania z dysku

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
pl: Częstotliwość błędów podczas odczytywania surowych danych z dysku. Wartość niewynosząca zero wskazuje na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
pl: Częstotliwość pomyłek w wyniku zwiększonego obciążenia

en: G-sense Error Rate
pl: Wskaźnik błędów podczas uderzeń

en: GMR Head Amplitude
pl: Amplituda głowicy GMR

en: General time for loading in a drive
pl: Ogólny czas obciążenia na dysku

en: Go back to main view
pl: Wraca do głównego widoku

en: Good Block Rate
pl: Wskaźnik dobrych bloków

en: Hardware ECC Recovered
pl: Przywrócono sprzętowe ECC

en: Head Flying Hours
pl: Godziny pracy głowicy poza zakresem

en: Height of heads above the disk surface
pl: Wysokość głowicy nad powierzchnią dysku

en: Hide from _Firmware
pl: Ukrycie przed _oprogramowaniem sprzętowym

en: High Fly Writes
pl: Zapisy poza zakresem pracy

en: ID
pl: Identyfikator

en: I_dentify As
pl: I_dentyfikowanie jako

en: Icon Na_me
pl: Nazwa _ikony

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
pl: Jeśli jest zaznaczone, to wymagane będzie dodatkowe upoważnienie, aby zamontować urządzenie [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
pl: Jeśli jest zaznaczone, to do odblokowania urządzenia wymagane będzie dodatkowe upoważnienie [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
pl: Jeśli jest zaznaczone, to urządzenie będzie zawsze wyświetlane w interfejsie użytkownika, niezależnie od jego katalogu [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
pl: Jeśli jest zaznaczone, to urządzenie będzie montowane podczas uruchamiania systemu [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
pl: Jeśli jest zaznaczone, to urządzenie będzie odblokowywane podczas uruchamiania systemu [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
pl: Jeśli jest zaznaczone, to urządzenie zwrotne będzie tylko do odczytu. Jest to przydatne, jeśli plik podstawowy ma nie być modyfikowany

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
pl: Jeśli jest zaznaczone, to punkt montowania będzie tylko do odczytu. Jest to przydatne, jeśli podstawowy obraz dysku ma nie być modyfikowany

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
pl: Jeśli jest ustawiony, numeryczna wartość kodu PIM (osobistego mnożnika wielokrotności) woluminu VeraCrypt do użycia dla tego woluminu.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
pl: Jeśli jest ustawione, to ta nazwa ikony będzie używana dla urządzenia w interfejsie użytkownika [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
pl: Jeśli jest ustawione, to ta nazwa ikony symbolicznej będzie używana dla urządzenia w interfejsie użytkownika [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
pl: Jeśli jest ustawione, to ta nazwa będzie używana dla urządzenia w interfejsie użytkownika [x-gvfs-name=]

en: If specified
pl: Jeśli podano

en: Ignored, kept for compatibility
pl: Ignorowane, zachowane dla zgodności

en: Image Size
pl: Rozmiar obrazu

en: Image _Size
pl: _Rozmiar obrazu

en: Image to Restore
pl: Obraz do przywrócenia

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
pl: Jeśli domyślne opcje nie pasują do wymagań, to można wybrać jeden z poniższych systemów plików. Należy pamiętać o technicznych różnicach między nimi i zbadać zastosowanie.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
pl: Wskazuje, że oprogramowanie sprzętowe EFI ma ignorować zawartość partycji i nie odczytywać z niej

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
pl: Zamiast odblokować ten wolumin próbuje odblokować drugi wolumin ukryty w środku.

en: Internal error
pl: Wewnętrzny błąd

en: Invalid PIM
pl: Nieprawidłowy kod PIM

en: Invalid compressed data
pl: Nieprawidłowe skompresowane dane

en: Job
pl: Zadanie

en: Last Benchmarked
pl: Ostatni test wydajności

en: Legacy BIOS _Bootable
pl: Przestarzała partycja _startowa BIOS

en: Linux Swap Partition
pl: Partycja wymiany systemu Linux

en: Load Friction
pl: Tarcie obciążenia

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
pl: Obciążenie dysku spowodowane przez tarcie mechanicznych części dysku

en: Load-in Time
pl: Czas pod obciążeniem

en: Load/Unload Cycle Count
pl: Liczba cykli wczytania/usunięcia

en: Load/Unload Retry Count
pl: Liczba prób wczytania/usunięcia

en: Loaded Hours
pl: Liczba godzin pod obciążeniem

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
pl: Obciążenie dysku spowodowane przez liczne ponowne wystąpienia działań takich jak odczytywania, nagrywanie, pozycjonowanie głowic itp.

en: Location
pl: Położenie

en: Lock selected encrypted partition
pl: Zablokowuje zaznaczoną zaszyfrowaną partycję

en: Loop device is empty
pl: Urządzenie zwrotne jest puste

en: Loud (Fast)
pl: Głośno (szybko)

en: MBR / DOS
pl: MBR/DOS

en: Manage Drives and Media
pl: Zarządzanie dyskami i nośnikami

en: Margin of a channel while reading data.
pl: Rezerwa kanału podczas odczytywania danych.

en: Matches any device with the given label
pl: Dopasowuje każde urządzenie z podaną etykietą

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
pl: Dopasowuje partycję %u każdego urządzenia połączonego na podanym porcie lub adresie

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
pl: Dopasowuje partycję %u urządzenia z podanymi ważnymi danymi produktu

en: Matches the device with the given UUID
pl: Dopasowuje urządzenie z podanym UUID

en: Matches the given device
pl: Dopasowuje podane urządzenie

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
pl: Dopasowuje cały dysk każdego urządzenia połączonego na podanym porcie lub adresie

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
pl: Dopasowuje cały dysk urządzenia z podanymi ważnymi danymi produktu

en: Media
pl: Nośnik

en: Minimal Size
pl: Minimalny rozmiar

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
pl: Należy mieszać wielkie i małe litery oraz dodać cyfrę lub dwie.

en: Mount Disk Images
pl: Montowanie obrazów dysków

en: Mount Opt_ions
pl: Opcj_e montowania

en: Mount Options
pl: Opcje montowania

en: Mount _Point
pl: _Punkt montowania

en: Mount at system _startup
pl: Montowanie podczas _uruchamiania systemu

en: Mount selected partition
pl: Montuje zaznaczoną partycję

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: N_ext
pl: _Dalej

en: Name
pl: Nazwa

en: Need more input
pl: Wymagane jest więcej wejścia

en: Never
pl: Nigdy

en: New Disk Image
pl: Nowy obraz dysku

en: New _Passphrase
pl: Nowe _hasło

en: No Device Selected
pl: Nie wybrano żadnego urządzenia

en: No Filesystem
pl: Bez systemu plików

en: No Media
pl: Brak nośnika

en: No description for attribute %d
pl: Brak opisu atrybutu %d

en: No partitioning
pl: Brak partycjonowania

en: None
pl: Brak

en: Normalized
pl: Uśredniona

en: Not enough memory
pl: Brak pamięci

en: Number of CRC errors during UDMA mode
pl: Liczba błędów CRC podczas działania w trybie UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
pl: Liczba błędów znaczników adresów danych (DAM) lub specyficznych dla producenta

en: Number of ECC errors
pl: Liczba błędów ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
pl: Liczba błędów ECC w trakcie działania

en: Number of S_amples
pl: _Liczba próbek

en: Number of Sampl_es
pl: Li_czba próbek

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
pl: Wskaźnik błędów termicznych

en: Number of attempts to calibrate the device
pl: Liczba prób skalibrowania urządzenia

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
pl: Liczba dostępnych zastrzeżonych bloków jako procent całkowitej liczby zastrzeżonych bloków

en: Number of buzz routines to spin up the drive
pl: Liczba procedur wybudzania dysku

en: Number of cycles into landing zone position
pl: Liczba cykli w pozycji spoczynkowej

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
pl: Liczba błędów w wyniku zwiększonego obciążenia wykrytego przez czujnik wstrząsów

en: Number of errors corrected by software ECC
pl: Liczba błędów naprawionych przez programowe ECC

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
pl: Liczba błędów, których nie można naprawić za pomocą sprzętowego ECC

en: Number of errors while reading from a disk
pl: Liczba błędów podczas odczytywania z dysku

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
pl: Liczba błędów podczas zapisywania na dysku (lub) Wskaźnik błędów w wielu strefach (lub) wysokość głowicy

en: Number of hours elapsed in the power-on state
pl: Liczba godzin w trybie włączonym

en: Number of hours in general operational state
pl: Liczba godzin w ogólnym stanie działania

en: Number of off-track errors
pl: Liczba błędów poza ścieżką

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
pl: Liczba fizycznych cykli wymazywania ukończonych na dysku jako procent maksymalnych fizycznych cykli wymazywania obsługiwanych przez dysk

en: Number of power-off or emergency retract cycles
pl: Liczba cykli wycofania podczas wyłączenia zasilania lub w trybie awaryjnym

en: Number of power-off retract events
pl: Liczba zdarzeń wycofania podczas wyłączenia

en: Number of power-on events
pl: Liczba zdarzeń podczas włączenia

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
pl: Liczba działań ponownego mapowania. Surowa wartość tego atrybutu pokazuje całkowitą liczbę (pomyślnych bądź nie) prób przesłania danych z ponownie przydzielonych sektorów do obszaru zapasowego

en: Number of retry attempts to spin up
pl: Liczba prób ponowienia wybudzenia

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
pl: Liczba próbek. Większa liczba zapewnia dokładniejszy obraz wzorów czasu dostępu, ale zajmuje więcej czasu.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
pl: Liczba próbek. Większa liczba zapewnia płynniejsze wykresy, ale test zajmie więcej czasu.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
pl: Liczba sektorów oczekujących na ponowne mapowanie. Jeśli sektor oczekujący na ponowne mapowanie jest pomyślnie zapisywany lub odczytywany, ta wartość będzie się zmniejszała, a sektor nie zostanie ponownie mapowany. Błędy odczytu sektora nie spowodują ponownego mapowania sektora, natomiast nieudana próba zapisu tak

en: Number of spindle start/stop cycles
pl: Liczba cykli uruchomienia/zatrzymania talerzy

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
pl: Ile razy głowica nagrywająca znajduje się poza normalnym zakresem pracy

en: Number of uncorrectable ECC errors
pl: Liczba błędów ECC niemożliwych do naprawy

en: Offline Seek Performance
pl: Wydajność wyszukiwania w trybie offline

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
pl: Tylko hasło wymienione w pliku <i>/etc/crypttab</i> zostanie zmienione. Aby zmienić hasło na dysku, należy użyć przycisku <i>Zmień hasło…</i>

en: Opt_ions
pl: Op_cje

en: Options to use when unlocking the device
pl: Opcje używane podczas odblokowywania urządzenia

en: Other Devices
pl: Inne urządzenia

en: Overall Assessment
pl: Ogólna ocena

en: Overwrite existing data with zeroes
pl: Zastąpienie istniejących danych zerami

en: Overwrites existing data, but takes longer.
pl: Zastępuje istniejące dane, ale trwa dłużej.

en: PI_M
pl: Kod PI_M

en: Partition Type
pl: Typ partycji

en: Partition _Size
pl: Ro_zmiar partycji

en: Partitioning
pl: Partycjonowanie

en: Passphrase File
pl: Plik hasła

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
pl: Hasło urządzenia lub pozostawione puste, aby zażądać je od użytkownika po ustawieniu urządzenia

[ctx: Password strength]
en: Fair
pl: Dostateczne

[ctx: Password strength]
en: Good
pl: Dobre

[ctx: Password strength]
en: Strong
pl: Silne

[ctx: Password strength]
en: Weak
pl: Słabe

en: Perform Better
pl: Lepsza wydajność

en: Perform _write-benchmark
pl: Wykonanie testu _zapisu

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
pl: Wydajność jest zwiększana przez włączenie pamięci podręcznej zapisu, ale komputer staje się wrażliwy na utratę danych podczas braku zasilania

en: Power Cycle Count
pl: Liczba cyklów zasilania

en: Power off this disk
pl: Wyłącza ten dysk

en: Power-On Hours
pl: Godziny włączone

en: Power-off Retract Count
pl: Liczba wycofań podczas wyłączania zasilania

en: Powered On
pl: Czas działania

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
pl: Ilościowe wysiłki momentu obrotowego dysku

en: Quick
pl: Szybko

en: Quiet (Slow)
pl: Cicho (wolno)

en: Read Channel Margin
pl: Rezerwa kanału odczytu

en: Read Error Rate
pl: Wskaźnik błędów odczytu

en: Read Error Retry Rate
pl: Wskaźnik ponawiania błędów odczytu

en: Reallocated Sector Count
pl: Liczba ponownie przydzielonych sektorów

en: Reallocation Count
pl: Liczba ponownych przydzieleń

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Rep_air Filesystem…
pl: _Napraw system plików…

en: Repair failed
pl: Naprawa się nie powiodła

en: Repair successful
pl: Pomyślnie naprawiono

en: Reported Uncorrectable Errors
pl: Zgłoszone błędy niemożliwe do naprawienia

en: Require additional authori_zation to mount
pl: Wy_maganie dodatkowego upoważnienia do zamontowania

en: Require additional authori_zation to unlock
pl: Wymaganie dodatkowego _upoważnienia do odblokowania

en: Resi_ze…
pl: _Zmień rozmiar…

en: Resize Volume
pl: Zmiana rozmiaru

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
pl: Zmiana rozmiaru systemu plików może spowodować utratę danych. Zalecane jest skopiowanie ich w bezpieczne miejsce przed rozpoczęciem. Czas zmieniania rozmiaru zależy od ilości przenoszonych danych. Minimalny rozmiar jest obliczany na podstawie obecnej zawartości. Dodatkowe wolne miejsce zapewnia szybkie i niezawodne działanie systemu plików.

en: Resizing not ready
pl: Zmiana rozmiaru nie jest gotowa

en: Restore Disk Image
pl: Przywrócenie obrazu dysku

en: Restore disk image
pl: Przywraca obraz dysku

en: Restoring Disk Image
pl: Przywracanie obrazu dysku

en: Retrieving DVD keys
pl: Pobieranie kluczy DVD

en: Run Out Cancel
pl: Anulowanie wycofania

en: SELF-TEST FAILED
pl: TEST SIĘ NIE POWIÓDŁ

en: SMART Data & Self-Tests
pl: Dane i testy SMART

en: SMART _Attributes
pl: _Atrybuty SMART

en: SMART is not enabled
pl: SMART nie jest włączone

en: SMART is not supported
pl: SMART nie jest obsługiwane

en: S_etting
pl: _Ustawienie

en: S_tandby Now
pl: P_rzejdź w stan spoczynku

en: S_ymbolic Icon Name
pl: Nazwa ikony _symbolicznej

en: Sample S_ize (MiB)
pl: R_ozmiar próbki (MiB)

en: Sample Size
pl: Rozmiar próbki

en: Save Power
pl: Oszczędzanie zasilania

en: Save in _Folder
pl: Zapis w _katalogu

en: Seek Error Rate
pl: Wskaźnik błędów wyszukiwania

en: Seek Timer Performance
pl: Wydajność zegara wyszukiwania

en: Select Disk Image to Attach
pl: Wybór obrazu dysku do podłączenia

en: Select Disk Image to Restore
pl: Wybór obrazu dysku do przywrócenia

en: Select Disk Image(s) to Mount
pl: Wybór obrazów dysków do zamontowania

en: Select a Folder
pl: Wybór katalogu

en: Select a Keyfile
pl: Wybierz plik klucza

en: Select a device to manage.
pl: Proszę wybrać urządzenie do zarządzania.

en: Select a keyfile to unlock this volume
pl: Wybiera plik klucza, aby odblokować ten wolumin

en: Select device
pl: Wybiera urządzenie

en: Self-assessment
pl: Ocena własna

en: Self-test Result
pl: Wyniki testu

en: Self-test in progress
pl: Trwa test

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Set Password
pl: Ustawienie hasła

en: Set options to unlock
pl: Ustawienie opcji do odblokowania

en: Set up _read-only loop device
pl: Ustawienie urządzenia zw_rotnego tylko do odczytu

en: Set up _read-only mount
pl: Punktu montowania tylko do _odczytu

en: Sh_ow Password
pl: _Wyświetlanie hasła

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
pl: Przełączenie dysku jest możliwe w wyniku silnego wstrząsu podczas obciążenia dysku, jego awarii (lub) temperatury

en: Sho_w Passphrases
pl: _Wyświetlanie haseł

en: Sho_w in user interface
pl: _Wyświetlanie w interfejsie użytkownika

en: Sho_w passphrase
pl: _Wyświetlanie hasła

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slow
pl: Wolno

en: Soft ECC correction
pl: Programowa naprawa ECC

en: Soft Read Error Rate
pl: Wskaźnik programowych błędów odczytu

en: Soft read error rate
pl: Wskaźnik programowych błędów odczytu

en: Source
pl: Źródło

en: Spin Buzz
pl: Próby wybudzenia

en: Spin High Current
pl: Wartość prądu do rozpędzenia

en: Spinup Retry Count
pl: Liczba ponowień wybudzania

en: Spinup Time
pl: Czas wybudzania

en: Start/Stop Count
pl: Liczba uruchomień/zatrzymań

en: Stop running jobs?
pl: Zatrzymać trwające zadania?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
pl: Wyłączenie <i>Domyślnych ustawień sesji użytkownika</i> umożliwia zarządzanie opcjami szyfrowania i hasłami dla urządzenia. Opcje odpowiadają wpisom w pliku <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
pl: Wyłączenie <i>Domyślnych ustawień sesji użytkownika</i> umożliwia zarządzanie punktami i opcjami montowania dla urządzenia. Opcje odpowiadają wpisom w pliku <b>/etc/fstab</b>

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Temperature of the drive
pl: Temperatura dysku

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
pl: <b>Specjalny plik urządzenia</b> — należy użyć dowiązań symbolicznych w katalogu <b>/dev/disk</b>, aby kontrolować zakres tego wpisu

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
pl: Ilość danych odczytanych podczas okresu korzystania z dysku

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
pl: Ilość danych zapisanych podczas okresu korzystania z dysku

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
pl: Sprawdzanie może zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli partycja zawiera dużo danych.

en: The difference to the previous partition size
pl: Różnica od poprzedniego rozmiaru partycji

en: The directory to mount the device in
pl: Katalog, w którym montować urządzenie

en: The disk image is %s bigger than the target device
pl: Obraz dysku jest o %s większy niż urządzenie docelowe

en: The disk image is %s smaller than the target device
pl: Obraz dysku jest o %s mniejszy niż urządzenie docelowe

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
pl: Pobrano hasło szyfrowania z bazy kluczy

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
pl: Plik już istnieje w „%s”. Zastąpienie go nadpisze jego zawartość.

en: The filesystem type to use
pl: Używany typ systemu plików

en: The free space following the partition
pl: Wolne miejsce po partycji

en: The label matches the existing label
pl: Etykieta jest identyczna jak poprzednia

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
pl: Opcje montowania przechowywane w pliku <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
pl: Nazwa do użycia dla systemu plików. Jest to przydatne, jeśli używane jest dowiązanie symboliczne urządzenia w katalogu /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
pl: Nazwa używana dla odblokowanego urządzenia — urządzenie jest ustawione jako nazwa poprzedzona przez <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
pl: Liczba MiB (1048576 bajtów) odczytywanych/zapisywanych dla każdej próbki.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
pl: Liczba MiB (1048576 bajtów) do odczytania/zapisania dla każdej próbki. Duże rozmiary próbek zapewniają dokładniejszy test wydajności, ale za cenę czasu jego trwania.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
pl: Liczba próbek używanych podczas testu wydajności czasu dostępu.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
pl: Liczba próbek używanych podczas testu wydajności odczytu/zapisu.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
pl: Nazwa partycji (do 36 znaków unikodu). Jest to przydatne, jeśli używane jest dowiązanie symboliczne urządzenia w katalogu <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
pl: Typ partycji w formie 8-bitowej liczby całkowitej bez znaku

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
pl: Typ partycji przedstawiony jako 32-bitowy numer <i>GUID</i>

en: The passphrase matches the existing passphrase
pl: Hasło jest identyczne jak poprzednie

en: The passphrases do not match
pl: Hasła się nie zgadzają

en: The passwords do not match
pl: Hasła się nie zgadzają

en: The size of the image to create
pl: Rozmiar tworzonego obrazu

en: The size of the partition to create
pl: Rozmiar tworzonej partycji

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
pl: Specjalny plik urządzenia — należy użyć dowiązań symbolicznych w katalogu /dev/disk, aby kontrolować zakres tego wpisu

en: The strength of the passphrase
pl: Siła hasła

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
pl: Komputer może nie działać poprawnie, jeśli ten wpis zostanie zmodyfikowany lub usunięty.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
pl: Całkowita liczba błędów niemożliwych do naprawienia podczas odczytywania/zapisywania sektora. Zwiększanie wartości tego atrybutu wskazuje na zepsutą powierzchnię dysku lub problemy z podsystemem mechanicznym

en: The utility %s is missing.
pl: Brak narzędzia „%s”.

en: Thermal Asperity Rate
pl: Wskaźnik błędów termicznych

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
pl: Ten system plików zostanie automatycznie odmontowany przed wprowadzeniem zmian.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
pl: Jest to odpowiednik flagi <i>startowa</i> głównego sektora startowego. Jest zwykle używane tylko dla partycji GPT w komputerach używających MBR

en: This is the last primary partition that can be created.
pl: To ostatnia partycja podstawowa, jaką można utworzyć.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
pl: To działanie przygotuje komputer na wyłączenie i usunięcie następujących dysków.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
pl: Może być woluminem VeraCrypt, ponieważ zawiera losowe dane.

en: Threshold
pl: Próg

en: Threshold exceeded
pl: Przekroczono próg

en: Threshold not exceeded
pl: Nie przekroczono progu

en: Throughput Performance
pl: Ogólna wydajność dysku

en: Time needed to spin up the disk
pl: Czas wymagany do wybudzenia dysku

en: Time while head is positioning
pl: Czas, kiedy głowica pozycjonuje

en: To enable or disable the write test.
pl: Czy włączyć test zapisu.

en: Torque Amplification Count
pl: Liczba wzmocnień momentu obrotowego

en: Total LBAs Read
pl: Całkowita liczba odczytanych LBA

en: Total LBAs Written
pl: Całkowita liczba zapisanych LBA

en: Total number of load cycles
pl: Całkowita liczba cykli obciążenia

en: Transfer Rate
pl: Prędkość przesyłania

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
pl: Należy włączyć, aby skonfigurować AAM podczas uruchamiania oraz kiedy dysk jest podłączony

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
pl: Należy włączyć, aby skonfigurować APM podczas uruchamiania oraz kiedy dysk jest podłączony

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
pl: Należy włączyć, aby skonfigurować czas oczekiwania przed przejściem w stan spoczynku oraz kiedy dysk jest podłączony

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
pl: Należy włączyć, aby skonfigurować ustawienia pamięci podręcznej zapisu podczas uruchamiania oraz kiedy dysk jest podłączony

en: Type
pl: Typ

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
pl: UDF — dla urządzeń wymiennych w wielu systemach

en: UDMA CRC Error Rate
pl: Wskaźnik błędów CRC UDMA

en: Unallocated Space
pl: Nieprzydzielone miejsce

en: Uncorrectable ECC Count
pl: Liczba ECC niemożliwych do naprawy

en: Uncorrectable Sector Count
pl: Liczba sektorów niemożliwych do naprawy

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
pl: Odblokowuje zaszyfrowaną partycję lub dysk systemu Windows.

en: Unlock selected encrypted partition
pl: Odblokowuje zaznaczoną zaszyfrowaną partycję

en: Unmount selected partition
pl: Odmontowuje zaznaczoną partycję

en: Unnamed (%s).img
pl: Bez nazwy (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
pl: Nieodwracalne błędy odczytu podczas tworzenia obrazu dysku

en: Updated
pl: Zaktualizowano

en: Updates
pl: Aktualizacje

en: Us_er Session Defaults
pl: _Domyślne ustawienia sesji użytkownika

en: Used
pl: Używane

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
pl: Używane do wskazania, że partycja i jej zawartość są wymagane do działania systemu operacyjnego/platformy. Podczas jej usuwania lub zastępowania powinno zachować się szczególną ostrożność

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
pl: Za pomocą programu Dyski można wyświetlać dane SMART, zarządzać urządzeniami, testować wydajność fizycznych dysków i nagrywać obrazy na dyski USB.

en: Value
pl: Wartość

en: Vendor Recommended
pl: Zalecane przez producenta

en: View, modify and configure disks and media
pl: Wyświetlanie, modyfikowanie i konfigurowanie dysków oraz nośników

en: Volume
pl: Wolumin

en: Volume _Name
pl: _Nazwa woluminu

en: Volume type
pl: Typ woluminu

en: Volumes Grid
pl: Siatka woluminów

en: Waited too long for the filesystem
pl: Za długo oczekiwano na system plików

en: Warning: all data on the volume will be lost
pl: Ostrzeżenie: wszystkie dane na woluminie zostaną utracone

en: Will be created
pl: Zostanie utworzona

en: Will be deleted
pl: Zostanie usunięta

en: Windows _system
pl: _System Windows

en: World Wide Name
pl: WWN

en: Worst
pl: Najniższa

en: Wr_ite Cache
pl: Pamięć podręczna _zapisu

en: Write Disk Images to Devices
pl: Zapisywanie obrazów dysków na urządzenia

en: Write Error Rate
pl: Wskaźnik błędów zapisu

en: XFS — Linux Filesystem
pl: XFS — system plików systemu Linux

en: _Abort Benchmark
pl: _Przerwij test wydajności

en: _About Disks
pl: _O programie

en: _Attach
pl: _Podłącz

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
pl: _Podłącz obraz dysku (.iso, .img)…

en: _Benchmark Disk…
pl: _Test wydajności dysku…

en: _Benchmark Partition…
pl: _Test wydajności partycji…

en: _Bootable
pl: _Startowa

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Confirm
pl: _Potwierdzenie

en: _Conveyance
pl: _Transportowy

en: _Create Disk Image…
pl: Ut_wórz obraz dysku…

en: _Create Partition Image…
pl: _Utwórz obraz partycji…

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete Disk Image File
pl: _Usuń plik obrazu dysku

en: _Destination
pl: _Cel

en: _Difference
pl: _Różnica

en: _Edit Partition…
pl: _Modyfikuj partycję…

en: _Erase
pl: _Usunięcie zawartości

en: _Erase…
pl: _Usuń zawartość…

en: _Extended
pl: _Rozszerzony

en: _Format
pl: _Sformatuj

en: _Format…
pl: _Sformatuj…

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Hidden
pl: _Ukryty

en: _Image to Restore
pl: _Obraz do przywrócenia

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
pl: _Wewnętrzny dysk tylko dla systemu Linux (ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Keyfiles
pl: _Pliki kluczy

en: _Label
pl: _Etykieta

en: _Mount
pl: Za_montuj

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _New Disk Image…
pl: _Nowy obraz dysku…

en: _Other
pl: _Inny

en: _Partitioning
pl: _Partycjonowanie

en: _Passphrase
pl: _Hasło

en: _Password
pl: _Hasło

en: _Password protect volume (LUKS)
pl: Wolumin chroniony _hasłem (LUKS)

en: _Power Off
pl: _Wyłącz

en: _Previous
pl: _Wstecz

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Resize
pl: _Zmień rozmiar

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: _Restore Disk Image…
pl: _Przywróć obraz dysku…

en: _Restore Partition Image…
pl: P_rzywróć obraz partycji…

en: _SMART Data & Self-Tests…
pl: Dane i testy _SMART…

en: _Short
pl: _Krótki

en: _Standby
pl: Przejdź w _stan spoczynku

en: _Start Benchmarking…
pl: _Rozpocznij testowanie wydajności…

en: _Start Benchmark…
pl: _Rozpocznij test wydajności…

en: _Start Creating…
pl: _Rozpocznij tworzenie…

en: _Start Restoring…
pl: _Rozpocznij przywracanie…

en: _Start Self-test
pl: _Rozpocznij test

en: _Stop Self-test
pl: _Zatrzymaj test

en: _System Partition
pl: Partycja _systemowa

en: _Take Ownership…
pl: Zmień właś_ciciela na siebie…

en: _Type
pl: _Typ

en: _Unlock
pl: O_dblokuj

en: _Unlock at system startup
pl: _Odblokowywanie podczas uruchamiania systemu

en: _Volumes
pl: _Woluminy

en: _Wake-Up from Standby
pl: Prz_ebudź ze stanu spoczynku

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
pl: 0 (wyłączone)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
pl: %d (spoczynek jest niedozwolony)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
pl: %d (spoczynek jest dozwolony)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
pl: 255 (wyłączone)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
pl: %.2f ms

[ctx: benchmark-graph]
en: %3g ms
pl: %3g ms

[ctx: benchmark-graph]
en: %d MB/s
pl: %d MB/s

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
pl: %s (%s temu)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
pl: Mierzenie czasu dostępu (ukończono %2.1f%%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
pl: Mierzenie prędkości przesyłania (ukończono %2.1f%%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
pl: Brak dostępnych danych testu wydajności

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
pl: Otwieranie urządzenia…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
pl: Błąd podczas pobierania rozmiaru strony: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
pl: Błąd podczas pobierania rozmiaru urządzenia: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
pl: Błąd podczas odczytywania z uprzedzeniem %lld B z wyrównania %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
pl: Błąd podczas odczytywania z uprzedzeniem %s z wyrównania %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
pl: Błąd podczas odczytywania %lld B z wyrównania %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
pl: Błąd podczas odczytywania %s z wyrównania %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
pl: Błąd podczas przechodzenia do wyrównania %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
pl: Błąd podczas przechodzenia do wyrównania %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
pl: Błąd podczas przechodzenia do wyrównania %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
pl: Błąd podczas synchronizowania (na wyrównaniu %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
pl: Błąd podczas zapisywania %lld B z wyrównania %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
pl: Oczekiwano zapisania %lld B, ale zapisano tylko %lld: %m

en: bytes
pl: B

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
pl: Dotyczy urządzeń

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
pl: Testowanie wydajności urządzenia

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
pl: Kopiowanie urządzenia na obraz dysku

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
pl: dysk;disk;napęd;wolumin;wolumen;dysk;twardy;hdd;płyta;disc;cdrom;dvd;partycja;patrycja;iso;obraz;kopia;zapasowa;przywrócenie;przywróć;benchmark;test;wydajności;wydajność;raid;luks;szyfrowanie;zaszyfruj;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
pl: Mniej niż minuta

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
pl: %s i %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
pl: %s i %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
pl: %s i %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
pl: %s i %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
pl: %s, %s i %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
pl: exFAT — system plików systemu Windows dla urządzeń typu flash, używany na kartach SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
pl: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (zbudowane za pomocą wersji %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
pl: Pozostało: %s

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
pl: Pozostało: %s (%s/s)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
pl: Dysk twardy niedługo może ulec awarii.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
pl: Sprawdź

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
pl: Wykryto problemy z dyskiem twardym

[ctx: partition type]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
pl: Nieznany (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
pl: Kopiowanie obrazu dysku do urządzenia

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
pl: Podłączenie istniejącego obrazu dysku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
pl: Utworzenie nowego, pustego obrazu dysku

[ctx: shortcut window]
en: Disks
pl: Dyski

[ctx: shortcut window]
en: Drive
pl: Dysk

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
pl: Ustawienia dysku

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
pl: Sformatowanie dysku

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
pl: Sformatowanie wybranego woluminu

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
pl: Otwarcie menu programu

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
pl: Otwarcie menu dysku

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
pl: Otwarcie menu woluminu

[ctx: shortcut window]
en: Partition
pl: Partycja

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
pl: Przywrócenie obrazu do dysku

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
pl: Dane SMART

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
pl: Odznaczenie bieżącego dysku

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
pl: Pomyślnie ukończono ostatni test

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
pl: Nie ukończono ostatniego testu

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
pl: Ostatni test się nie powiódł

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
pl: Ostatni test się nie powiódł (układ elektryczny)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
pl: Ostatni test się nie powiódł (podejrzenie uszkodzenia)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
pl: Ostatni test się nie powiódł (układ odczytu)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
pl: Ostatni test się nie powiódł (układ serwomechaniczny)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
pl: Anulowano ostatni test

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
pl: Przerwano ostatni test

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
pl: Trwa test — pozostało: %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
pl: Nieznane (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: standby-value]
en: Reserved
pl: Zastrzeżone

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
pl: Określone przez producenta

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
pl: Zablokowane

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
pl: Odblokowane

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
pl: Główny katalog systemu plików

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
pl: Zamontowane w: %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
pl: Niezamontowane

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
pl: Aktywne

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
pl: Nieaktywne

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
pl: Partycja rozszerzona

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
pl: Partycja rozszerzona

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
pl: System plików

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
pl: Wolne miejsce

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
pl: %u. partycja

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
pl: %u. partycja: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
pl: Obszar wymiany

en: ← Spindown
pl: ← Spoczynek
