gnome-tetravex - en to pl translation catalogue (157 entries)

en: %.0fs
pl: %.0f s

en: %.1fs
pl: %.1f s

en: %.2fs
pl: %.2f s

en: %.3fs
pl: %.3f s

en: %u × %u
pl: %u×%u

en: %uh %um %us
pl: %u∶%.2u∶%.2u

en: %um %us
pl: %.2u∶%.2u

en: %us
pl: %u s

en: (nothing)
pl: (nic)

en: A flag to enable maximized mode
pl: Flaga włączająca tryb zmaksymalizowany

en: A lowercase targets a tile in the left/final board.
pl: Mała litera określa kafelek na planszy końcowej (po lewej).

en: A_ppearance
pl: Wyglą_d

en: An uppercase targets a tile from the initial board.
pl: Wielka litera określa kafelek na planszy początkowej.

en: Are you sure you want to give up and view the solution?
pl: Na pewno poddać grę i wyświetlić rozwiązanie?

en: Are you sure you want to start a new %u × %u game?
pl: Na pewno rozpocząć nową grę na planszy %u×%u?

en: Available commands:
pl: Dostępne polecenia:

en: Best time:
pl: Najlepszy czas:

en: Both given tiles are empty, aborting.
pl: Oba podane kafelki są puste, przerywanie.

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: Cannot finish automatically. If you want to give up and view the solution, use “solve”.
pl: Nie można automatycznie ukończyć. „solve” umożliwia poddanie gry i wyświetlenie rozwiązania.

en: Cannot move down left-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na lewej planszy w dół.

en: Cannot move down right-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na prawej planszy w dół.

en: Cannot move left left-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na lewej planszy w lewo.

en: Cannot move left right-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na prawej planszy w lewo.

en: Cannot move right left-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na lewej planszy w prawo.

en: Cannot move right right-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na prawej planszy w prawo.

en: Cannot move up left-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na lewej planszy w górę.

en: Cannot move up right-board tiles.
pl: Nie można przesunąć kafelków na prawej planszy w górę.

en: Cannot parse instruction, aborting.
pl: Nie można przetworzyć instrukcji, przerywanie.

en: Cannot swap the given tiles, aborting.
pl: Nie można wymienić podanych kafelków, przerywanie.

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
pl: Dopasowywanie numerowanych kafelków

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
pl: Copyright © %u-%u Arnaud Bonatti

en: Copyright © %u-%u – Lars Rydlinge
pl: Copyright © %u-%u Lars Rydlinge

en: Create a new puzzle; for changing size, use --size.
pl: Tworzy nową układankę. „--size” umożliwia zmianę rozmiaru.

en: Date
pl: Data

en: Digits specify the rows of the two tiles to invert.
pl: Cyfry określają rzędy kafelków do odwrócenia.

en: Each square piece has a number on each side. Position the pieces on the left side of the board so that the same numbers are next to each other. If the numbers don’t match, you can’t put the piece there. Move quickly: you’re being timed!
pl: Każdy kafelek posiada liczby po każdej stronie. Należy ułożyć kafelki po lewej stronie planszy tak, aby te same liczby były obok siebie. Jeśli liczby nie pasują, to nie można ułożyć kafelka. Należy ruszać się szybko: czas jest liczony!

en: Failed to parse command-line arguments.
pl: Przetworzenie parametrów wiersza poleceń się nie powiodło.

en: Finish current puzzle, automatically. Alias: “end”.
pl: Automatycznie kończy bieżącą układankę. Alias: „end”.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will determine if any action is taken inside of the window when either is pressed.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz określa, czy wykonywane będzie działanie w oknie po naciśnięciu jednego z przycisków.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Redo” command. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie „Ponów”. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: For users which have a mouse with “Forward” and “Back” buttons, this key will set which button activates the “Undo” command. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które mają przyciski „Dalej” i „Wstecz”, ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie „Cofnij”. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: Fourth:
pl: Czwarte miejsce:

en: Free!
pl: Dodaj swój wynik!

en: Game size and colors number can only be given for new puzzles.
pl: Rozmiar planszy i liczbę kolorów można podawać tylko dla nowych układanek.

en: Give up and view the solution
pl: Poddaje grę i wyświetla rozwiązanie

en: Give up with current puzzle, and view the solution.
pl: Poddaje bieżącą układankę i wyświetla rozwiązanie.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
pl: Jeśli wynosi „true”, to główne okno jest uruchamiane w trybie zmaksymalizowanym.

en: Invert two tiles, the one in A1, and the one in b2.
pl: Odwraca dwa kafelki, jeden w A1, a drugi w b2.

en: Looks like you haven’t finished a game yet.
    
    Maybe try a 2 × 2 grid, they are easy. 🙂️
pl: Wygląda na to, że jeszcze nie ukończono żadnej gry.
    
    Początkującym polecamy planszę 2×2. 🙂️

en: Mouse button to activate the “Redo” command
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia „Ponów”

en: Mouse button to activate the “Undo” command
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia „Cofnij”

en: Move all left-board tiles down by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na lewej planszy w dół.

en: Move all left-board tiles left by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na lewej planszy w lewo.

en: Move all left-board tiles right by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na lewej planszy w prawo.

en: Move all left-board tiles up by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na lewej planszy w górę.

en: Move all right-board tiles down by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na prawej planszy w dół.

en: Move all right-board tiles left by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na prawej planszy w lewo.

en: Move all right-board tiles right by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na prawej planszy w prawo.

en: Move all right-board tiles up by one.
pl: Przesuwa wszystkie kafelki na prawej planszy w górę.

en: Move all tiles left
pl: Przenosi wszystkie kafelki na lewo

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: New best time!
pl: Nowy najlepszy czas!

en: Out of podium:
pl: Poza podium:

en: Page on GNOME wiki
pl: Strona na wiki projektu GNOME

en: Pause the game
pl: Wstrzymuje grę

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Place %u:
pl: %u. miejsce:

en: Play in the terminal (see “--cli=help”)
pl: Gra w terminalu („--cli=help” wyświetli więcej informacji)

en: Position pieces so that the same numbers are touching each other
pl: Układanie kafelków w taki sposób, by te same numery stykały się ze sobą

en: Print release version and exit
pl: Wyświetla wersję wydania i kończy działanie

en: Puzzle is already solved! If you want to start a new one, use “new”.
pl: Układanka jest już rozwiązana. „new” umożliwia rozpoczęcie nowej.

en: Puzzle is solved!
pl: Układanka jest rozwiązana.

en: Puzzle is solved! If you want to start a new one, use “new”.
pl: Układanka jest rozwiązana. „new” umożliwia rozpoczęcie nowej.

en: Reorder tiles to fit a square
pl: Ułóż kafelki, aby pasowały do kwadratu

en: Restore last game
pl: Przywróć ostatnią grę

en: Restore last game, if any
pl: Przywraca ostatnią grę, jeśli istnieje

en: Resume the game
pl: Wznawia grę

en: SIZE
pl: ROZMIAR

en: Saved game, if any
pl: Zapisana gra, jeśli istnieje

en: Second:
pl: Drugie miejsce:

en: Set number of colors (2-10)
pl: Ustawia liczbę kolorów (2-10)

en: Set size of board (2-6)
pl: Ustawia rozmiar planszy (2-6)

en: Show scores
pl: Wyświetl wyniki

en: Show the current puzzle. Alias: “status” or “show”.
pl: Wyświetla bieżącą układankę. Aliasy: „status” i „show”.

en: Si_ze
pl: _Rozmiar

en: Size could only be from 2 to 6.
pl: Rozmiar może wynosić tylko od 2 do 6.

en: Start a new game
pl: Rozpoczyna nową grę

en: Start the game paused
pl: Rozpoczyna grę w stanie wstrzymania

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: The height of the main window in pixels.
pl: Wysokość głównego okna w pikselach.

en: The height of the window
pl: Wysokość okna

en: The key has value “nothing” if there is no saved game. Else, it contains a description of the board, with its size, the number of colors, and the time elapsed, then the list of tiles, saved as properties: their current position (x and y), their colors (north, east, south and west), and their original position (x and y), and finally the history, with the last move index, and history entries saved as properties: coordinates of the two tiles swapped, and the move id.
pl: Klucz ma wartość „nothing” (nic), jeśli nie ma żadnej zapisanej gry. W przeciwnym wypadku zawiera opis planszy z jej rozmiarem, liczbą kolorów i czasem, jaki upłynął, a następnie listę kafelków, zapisaną jako właściwości: ich bieżące położenie (na osi X i Y), kolory (północ, wschód, południe i zachód), pierwotne położenie (na osi X i Y) oraz historię z indeksem ostatniego ruchu i wpisami historii zapisanymi jako właściwości: współrzędne dwóch wymienionych kafelków i identyfikator ruchu.

en: The size of the playing grid
pl: Rozmiar siatki planszy

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
pl: Wartość tego klucza określa rozmiar siatki planszy.

en: The width of the main window in pixels.
pl: Szerokość głównego okna w pikselach.

en: The width of the window
pl: Szerokość okna

en: Theme
pl: Motyw

en: There could only be between 2 and 10 colors.
pl: Może być tylko między 2 a 10 kolorami.

en: Third:
pl: Trzecie miejsce:

en: Time
pl: Czas

en: To play GNOME Tetravex in command-line:
pl: Aby zagrać w GNOME Tetravex w wierszu poleceń:

en: To use `gnome-tetravex-cli`, pass as argument:
pl: Aby użyć „gnome-tetravex-cli”, należy przekazać parametr:

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
pl: Używanie zdarzeń przycisków „Dalej” i „Wstecz” myszy

en: Works for puzzles solved right or if one tile left.
pl: Działa dla układanek rozwiązanych po prawej stronie lub jeśli został jeden kafelek.

en: Worst time:
pl: Najgorszy czas:

en: You can make the game easier or harder by changing the size of the board.
pl: Można ułatwić lub utrudnić grę zmieniając rozmiar planszy.

en: Your time:
pl: Czas tej gry:

en: [COMMAND]
pl: [POLECENIE]

en: _2 × 2
pl: _2×2

en: _3 × 3
pl: _3×3

en: _4 × 4
pl: _4×4

en: _5 × 5
pl: _5×5

en: _6 × 6
pl: _6×6

en: _About Tetravex
pl: _O grze

en: _Extrusion
pl: _Wytłoczenie

en: _Give Up
pl: _Poddaj grę

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keep Playing
pl: _Graj dalej

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _New Game
pl: _Nowa gra

en: _Scores
pl: _Wyniki

en: _Start New Game
pl: _Rozpocznij nową grę

en: _Synesthesia
pl: _Synestezja

en: game;logic;board;
pl: gra;gierka;logiczna;logika;planszowa;plansza;

[ctx: shortcut window]
en: Advanced gameplay
pl: Rozgrywka zaawansowana

[ctx: shortcut window]
en: Generic
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: History
pl: Historia

[ctx: shortcut window]
en: Main functions
pl: Główne funkcje

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board down by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na lewej połowie planszy w dół

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board left by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na lewej połowie planszy w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board right by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na lewej połowie planszy w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the left half-board up by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na lewej połowie planszy w górę

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board down by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na prawej połowie planszy w dół

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board left by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na prawej połowie planszy w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board right by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na prawej połowie planszy w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Move all the pieces in the right half-board up by one
pl: Przesunięcie wszystkich kafelków na prawej połowie planszy w górę

[ctx: shortcut window]
en: Move keyboard highlight
pl: Przeniesienie wyróżnienia klawiatury

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
pl: Wstrzymanie gry

[ctx: shortcut window]
en: Play with keyboard
pl: Gra za pomocą klawiatury

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Redo
pl: Ponowienie

[ctx: shortcut window]
en: Reload initial position
pl: Przywrócenie planszy początkowej

[ctx: shortcut window]
en: Select left half-board column
pl: Zaznaczenie kolumny lewej połowy planszy

[ctx: shortcut window]
en: Select right half-board column
pl: Zaznaczenie kolumny prawej połowy planszy

[ctx: shortcut window]
en: Select the given row
pl: Zaznaczenie danego rzędu

[ctx: shortcut window]
en: Select, move or unselect
pl: Zaznaczenie, przeniesienie lub odznaczenie

[ctx: shortcut window]
en: Show About
pl: Wyświetlenie informacji o grze

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
pl: Wyświetlenie skrótów klawiszowych

[ctx: shortcut window]
en: Show scores
pl: Wyświetlenie wyników

[ctx: shortcut window]
en: Solve the game
pl: Rozwiązanie gry

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
pl: Rozpoczęcie nowej gry

[ctx: shortcut window]
en: Toggle main menu
pl: Przełączenie głównego menu

[ctx: shortcut window]
en: Undo
pl: Cofnięcie

[ctx: shortcut window]
en: Validate right half-board
pl: Sprawdzenie prawej połowy planszy
