rygel master - en to ro translation catalogue (300 entries)

en:  must be 1
ro:  trebuie să fie 1

en: @REALNAME@’s media
ro: Mediile lui @REALNAME@

en: @id must be set to "" in CreateObject call
ro: @id trebuie stabilit la "" în apelul CreateObject

en: A module named %s is already loaded
ro: Un modul numit %s este încărcat deja

en: Action Failed
ro: Acțiunea a eșuat

en: Add a directory to the list of shared directories
ro: Adaugă un director la lista cu directoare partajate

en: Add a network interface Rygel should serve files on
ro: Adaugă o interfață de rețea prin care Rygel va servi fișiere

en: Add network interface
ro: Adaugă interfață de rețea

en: Add shared directory
ro: Adaugă un director partajat

en: Albums
ro: Albume

en: All
ro: Toate

en: Another instance of Rygel is already running. Not starting.
ro: O altă instanță de Rygel rulează deja. Nu se pornește.

en: Artists
ro: Artiști

en: Bad URI: %s
ro: URI malformat: %s

en: Bad current tag value.
ro: Valoarea curentă a etichetei este rea.

en: Bad new tag value.
ro: Valoarea nouă a etichetei este rea.

en: Can only process file-based MediaObjects (MediaFileItems)
ro: Pot procesa numai MediaObjects bazate pe fișiere (MediaFileItems)

en: Cannot browse children on item
ro: Nu s-au putut naviga copii elementului

en: Cannot create object of class “%s”: Not supported
ro: Nu se poate crea obiect din clasa „%s”: Nesuportat

en: Cannot create references to containers
ro: Nu s-au putut crea referințe la containere

en: Cannot create restricted item
ro: Nu se poate restricționa elementul

en: Cannot run “NSLookup” action: HostName is empty
ro: Nu se poate rula acțiunea „NSLookup”: Numele de gazdă este gol

en: Cannot run “Ping” action: Host is empty
ro: Nu se poate rula acțiunea „Ping”: Gazda este goală

en: Cannot run “Traceroute” action: Host is empty
ro: Nu se poate rula acțiunea „Traceroute”: Gazda este goală

en: Cannot upgrade from version %d
ro: Nu se poate înnoi de la versiunea %d

en: Can’t add containers in %s
ro: Nu se poate adăuga containere în %s

en: Can’t create items in %s
ro: Nu se pot crea elemente în: %s

en: Can’t process URI %s with protocol %s
ro: Nu pot procesa URI-ul %s cu protocolul %s

en: Can’t remove containers in %s
ro: Nu se pot elimina containere în %s

en: Can’t remove items in %s
ro: Nu se pot elimina elementele din %s

en: Comma-separated list of domain:level pairs. See rygel(1) for details
ro: Listă de perechi domeniu:nivel separate prin virgulă. Consultați rygel(1) pentru detalii

en: Comments not allowed in XML
ro: Comentariile nu sunt permise în XML

en: ContainerID missing
ro: Lipsește ContainerID

en: Could not create GStreamer player
ro: Nu s-a putut crea playerul GStreamer

en: Could not create GstElement for URI %s
ro: Nu s-a putut crea GstElement din URI-ul %s

en: Could not create a transcoder configuration. Your GStreamer installation might be missing a plug-in
ro: Nu s-a putut crea configurația transcodorului. Instalației GStreamer îi poate lipsi un modul

en: Could not determine protocol for %s
ro: Nu s-a putut determina protocolul pentru %s

en: Could not determine protocol for URI %s
ro: Nu s-a putut determina protocolul pentru URI-ul %s

en: Could not find object %d in cache
ro: Nu s-a putut găsi niciun obiect %d în memoria cache

en: Could not find object %s or its parent. Database is inconsistent
ro: Nu s-a putut găsi obiectul %s sau părintele său. Baza de date este inconsistentă

en: Could not load plugin: %s
ro: Nu s-a putut încărca modulul: %s

en: Could not subscribe to Tracker signals: %s
ro: Nu s-a putut abona la semnalele Tracker: %s

en: Couldn’t create data source for %s
ro: Nu s-a putut crea sursa de date pentru %s

en: DLNA profile “%s” not supported
ro: Profilul DLNA „%s” nu este suportat

en: Database upgrade to v18 failed: %s
ro: Înnoirea bazei de date la v18 a eșuat: %s

en: Disable plugin
ro: Dezactivează modul

en: Disable transcoding
ro: Dezactivează transcodarea

en: Disallow deletion
ro: Interzice ștergerea

en: Disallow upload
ro: Interzice încărcarea

en: Display version number
ro: Afișează numărul versiunii

en: Engine Path
ro: Cale motor

en: Error creating D-Bus proxy for ACL: %s
ro: Eroare la crearea unui proxy D-Bus pentru ACL: %s

en: Error fetching object “%s” from database: %s
ro: Eroare la preluarea obiectului „%s” din baza de date: %s

en: Error from container “%s” on trying to find the newly added child object “%s” in it: %s
ro: Eroare de la containerul „%s” la încercarea găsirii obiectului copil nou adăugat „%s” în el: %s

en: Error from pipeline %s: %s
ro: Eroare în linia de asamblare %s: %s

en: Error getting all values for “%s”: %s
ro: Eșec la obținerea tuturor valorilor pentru „%s”: %s

en: Error getting item count under category “%s”: %s
ro: Eroare la obținerea numărului de elemente din categoria „%s”: %s

en: Error listing contents of folder “%s”: %s
ro: Eroare la listarea conținutului dosarului „%s”: %s

en: Error removing object from database: %s
ro: Eroare la ștergerea obiectului din baza de date: %s

en: Error while opening SQLite database %s: %s
ro: Eroare la deschiderea bazei de date SQLite %s: %s

en: External provider %s did not provide mandatory property “%s”
ro: Furnizorul extern %s nu a oferit proprietatea obligatorie „%s”

en: Failed to access resource at %s: %s
ro: Eșec la accesarea resursei de la %s: %s

en: Failed to add %s to ignored files: %s
ro: Nu s-a putu adăuga %s la fișierele ignorate: %s

en: Failed to add album art for %s: %s
ro: Eșec la adăugarea artei albumului pentru %s: %s

en: Failed to add item with ID %s: %s
ro: Nu s-a reușit adăugarea unui element cu ID %s: %s

en: Failed to add object: %s
ro: Eșec la adăugarea obiectului: %s

en: Failed to browse “%s”: %s
ro: Navigarea „%s” a eșuat: %s

en: Failed to construct URI for folder “%s”: %s
ro: Eșec la construirea URI-ului pentru dosarul „%s”: %s

en: Failed to create GStreamer data source for %s: %s
ro: Nu s-au putut crea sursa de date GStreamer pentru %s: %s

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
ro: Nu s-a putut crea RootDevice pentru %s. Motiv: %s

en: Failed to create Tracker connection: %s
ro: Eșec la crearea conexiunii la Tracker: %s

en: Failed to create a Tracker connection: %s
ro: Nu s-a putut crea o conexiune Tracker: %s

en: Failed to create database schema: %s
ro: Crearea schemei bazei de date a eșuat: %s

en: Failed to create indices: %s
ro: Eșec la crearea indicilor: %s

en: Failed to create item under “%s”: %s
ro: Eșec la crearea elementului sub „%s”: %s

en: Failed to create media art extractor: %s
ro: Eșec la crearea extractorului de arte media: %s

en: Failed to create object under “%s”: %s
ro: Eșec la crearea obiectului sub „%s”: %s

en: Failed to create pipeline
ro: Eșec la crearea conductei

en: Failed to create preferences dialog: %s
ro: Nu s-a putut crea dialogul de preferințe: %s

en: Failed to create root device factory: %s
ro: Nu s-a putut crea fabrica de dispozitive rădăcină: %s

en: Failed to destroy object “%s”: %s
ro: Distrugerea obiectului „%s” a eșuat: %s

en: Failed to discover URI %s: %s
ro: Eșec la descoperirea URI-ului %s: %s

en: Failed to enumerate folder “%s”: %s
ro: Eșec la enumerarea dosarului „%s”: %s

en: Failed to extract meta-data for file %s
ro: Nu s-au putut extrage meta-datele pentru fișierul %s

en: Failed to find entry point function “%s” in “%s”: %s
ro: Eșec la găsirea funcției de intrare „%s” în „%s”: %s

en: Failed to find lsdvd binary in path. DVD extraction will not be available
ro: Eșec la găsirea binarului lsdvd în cale. Extragerea DVD nu va fi disponibilă

en: Failed to find media art for %s: %s
ro: Eșec la găsirea artei media pentru %s: %s

en: Failed to force reindex to fix database: %s
ro: Eșec la reindexarea forțată pentru repararea bazei de date: %s

en: Failed to generate playlist
ro: Eroare la generarea listei de redare

en: Failed to get MAC address for %s: %s
ro: Eșec la obținerea adresei MAC pentru %s: %s

en: Failed to get Tracker connection: %s
ro: Eșec la obținerea conexiunii la Tracker: %s

en: Failed to get a socket: %s
ro: Eșec la obținerea unui soclu: %s

en: Failed to get child count of query container: %s
ro: Eșec la obținerea numărului copiilor containerului de interogat: %s

en: Failed to get child count: %s
ro: Eșec la obținerea numărului de copii: %s

en: Failed to get children of container %s: %s
ro: Nu s-au putut obține copiii containerului %s: %s

en: Failed to get log level from configuration: %s
ro: Nu s-a putut afla nivelul de jurnalizare din configurație: %s

en: Failed to get original URI for “%s”: %s
ro: Eșec la obținerea URI-ului original pentru „%s”: %s

en: Failed to get reset token
ro: Eșec la obținerea jetonului de restabilire

en: Failed to get update IDs: %s
ro: Eșec la obținerea ID-urilor de actualizare: %s

en: Failed to get whether URI %s is ignored: %s
ro: Nu s-a putut obține dacă URI-ul %s este ignorat: %s

en: Failed to get whether item %s is guarded: %s
ro: Eșec la obținerea dacă elementul %s este apărat: %s

en: Failed to gracefully stop the process. Using KILL
ro: Eșuare la oprirea elegantă a procesului. Se folosește KILL

en: Failed to harvest file %s: %s
ro: Nu s-a reușit recoltarea fișierului %s: %s

en: Failed to import file from %s: %s
ro: Eșec la importarea fișierului din %s: %s

en: Failed to link %s to %s
ro: Nu s-a putut lega %s la %s

en: Failed to link pad %s to %s
ro: Nu s-a putut lega blocul %s la %s

en: Failed to load module from path “%s”: %s
ro: Eșec la încărcarea modulului din calea „%s”: %s

en: Failed to load plugin %s: %s
ro: Eșec la încărcarea modulului %s: %s

en: Failed to load user configuration from file “%s”: %s
ro: Eșec la încărcarea configurației utilizatorului din fișierul „%s”: %s

en: Failed to load user configuration: %s
ro: Nu s-a putut încărca configurația utilizatorului: %s

en: Failed to mark item %s as guarded (%d): %s
ro: Eșec la marcarea elementului %s ca apărat (%d): %s

en: Failed to monitor the file %s — %s
ro: Eșec la monitorizarea fișierului %s — %s

en: Failed to move dotfile %s: %s
ro: Eșec la mutarea fișierului-punct %s: %s

en: Failed to open plugins folder: “%s”
ro: Eșec la deschiderea dosarului cu module: „%s”

en: Failed to parse commandline args: %s
ro: Eșec la parsarea argumentelor liniei de comandă: %s

en: Failed to persist ServiceResetToken: %s
ro: Eșec la persistarea ServiceResetToken: %s

en: Failed to query ACL: %s
ro: Interogarea ACL a eșuat: %s

en: Failed to query content type for “%s”
ro: Interogarea tipului conținutului pentru „%s” a eșuat

en: Failed to query database: %s
ro: Interogarea bazei de date a eșuat: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
ro: Eșec la interogarea informațiilor unui fișier %s: %s

en: Failed to read error output from %s: %s
ro: Eșec la citirea ieșirii erorilor din %s: %s

en: Failed to read from pipe: %s
ro: Eșec la citirea din pipe: %s

en: Failed to read standard output from %s: %s
ro: Eșec la citirea ieșirii standard din %s: %s

en: Failed to remove entry: %s
ro: Nu s-a putut șterge intrarea: %s

en: Failed to remove file %s: %s
ro: Eșec la eliminarea fișierului %s: %s

en: Failed to remove object: %s
ro: Eșec la eliminarea obiectului: %s

en: Failed to remove virtual folders: %s
ro: Eșec la eliminarea dosarelor virtuale: %s

en: Failed to roll back transaction: %s
ro: Anularea tranzacției a eșuat: %s

en: Failed to save configuration data to file “%s”: %s
ro: Salvarea datelor de configurație în fișierul „%s” a eșuat: %s

en: Failed to save object: %s
ro: Eșec la salvarea obiectului: %s

en: Failed to search in “%s”: %s
ro: Nu s-a putut căuta în „%s”: %s

en: Failed to seek
ro: Eșec la derulare

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
ro: Eșec la derularea la decalajele %lld:%lld

en: Failed to send command to child: %s
ro: Eșec la trimiterea comenzii copilului: %s

en: Failed to send error to parent: %s
ro: Eșec la trimiterea erorii către părinte: %s

en: Failed to set UIList for file %s — %s
ro: Nu s-a putut construi un URI pentru dosarul %s — %s

en: Failed to set initial UI list for file %s — %s
ro: Eșec la stabilirea listei UI pentru fișierul %s — %s

en: Failed to setup up file monitor for %s: %s
ro: Eșec la configurarea monitorului de fișiere pentru %s: %s

en: Failed to shut down other Rygel instance: %s
ro: Eșec la închiderea celeilalte instanțe Rygel: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
ro: Nu s-a putut porni serviciul D-Bus: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
ro: Nu s-a putut porni serviciul Tracker: %s. Modulul este dezactivat.

en: Failed to stop Rygel service: %s
ro: Nu s-a putut opri serviciul D-Bus: %s

en: Failed to update object “%s”: %s
ro: Actualizarea obiectului „%s” a eșuat: %s

en: Failed to write modified description to %s
ro: Scrierea descrierii modificate în %s a eșuat

en: Files & Folders
ro: Fișiere și dosare

en: Flags that must not be set were found in “dlnaManaged”
ro: Fanioane care nu trebuiesc configurate au fost găsite în „dlnaManaged”

en: GStreamer Player
ro: Player GStreamer

en: GStreamer element “dvdreadsrc” not found. DVD support does not work
ro: Elementul Gstreamer „dvdreadsrc” nu a fost găsit. Suportul DVD nu funcționează

en: Genre
ro: Gen

en: HTTPSeekRequest type %s unsupported
ro: Tipul HTTPSeekRequest %s este nesuportat

en: Illegal MIME-type
ro: Tip MIME ilegal

en: Illegal seek target
ro: Ținta derulării ilegală

en: Incompatible schema… cannot proceed
ro: Schemă incompatibilă… nu se poate continua

en: Inconsistent database: item %s does not have parent %s
ro: Bază de date inconsistentă: elementul %s nu are părintele %s

en: Invalid Arguments
ro: Argumente nevalide

en: Invalid Channel
ro: Canal nevalid

en: Invalid InstanceID
ro: InstanceID nevalid

en: Invalid Name
ro: Nume nevalid

en: Invalid Request (only GET and HEAD supported)
ro: Cerere nevalidă (numai GET și HEAD sunt suportate)

en: Invalid Test State “%s”
ro: Stare test nevalidă „%s”

en: Invalid UI filter: %s
ro: Filtru UI nevalid: %s

en: Invalid URI without prefix: %s
ro: URI nevalid fără prefix: %s

en: Invalid URI “%s”
ro: URI nevalid „%s”

en: Invalid argument
ro: Argument nevalid

en: Invalid command received, ignoring
ro: Comandă nevalidă primită, se ignoră

en: Invalid connection reference
ro: Referință la conexiune nevalidă

en: Invalid database, cannot query sqlite_master table: %s
ro: Bază de date nevalidă, nu se poate interoga tabelul sqlite_master: %s

en: Invalid date format: %s
ro: Format de dată nevalid: %s

en: Invalid date: %s
ro: Dată nevalidă: %s

en: Invalid number of arguments
ro: Număr de argumente nevalid

en: Invalid range
ro: Interval nevalid

en: Invalid search criteria given
ro: Criterii de căutare nevalide

en: Invalid upnp:class given in CreateObject
ro: upnp:class nevalidă dată în CreateObject

en: MAC and network type querying not implemented
ro: Interogarea MAC și a tipului de rețea nu este implementată

en: MPRIS interface at %s is read-only. Ignoring.
ro: Interfața MPRIS la %s este protejată la scriere. Se ignoră.

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
ro: MediaEngine.init nu a fost apelat. Nu se poate continua.

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
ro: Nu sunt permise modificările metadatelor obiectului %s fiind copil al obiectului restricționat %s

en: Metadata modification of object %s not allowed
ro: Modificarea metadatelor obiectului %s nu este permisă

en: Missing ContainerID argument
ro: Lipsește argumentul ContainerID

en: Missing filter
ro: Filtru lipsă

en: Module '%s' conflicts with already loaded module '%s'. Skipping
ro: Modulul „%s” intră în conflict cu modulul încărcat „%s”. Se omite

en: Module “%s” could not connect to D-Bus session bus. Ignoring…
ro: Modulul „%s” nu s-a putut conecta la magistrala sesiunii D-Bus. Se ignoră…

en: Music
ro: Muzică

en: Network Interfaces
ro: Interfețe rețea

en: Networks:
ro: Rețele:

en: New plugin “%s” available
ro: Noul modul „%s” este disponibil

en: No ACL fallback policy found. Using “allow”
ro: Nicio politică ACL de rezervă nu a fost găsită. Se folosește „permite”

en: No ACL fallback policy found. Using “deny”
ro: Nicio politică ACL de rezervă nu a fost găsită. Se folosește „refuză”

en: No D-Bus thumbnailer available
ro: Niciun generator de miniaturi D-Bus disponibil

en: No D-Bus thumbnailer service available
ro: Nu există vreun serviciu de miniaturi D-Bus

en: No Such Test
ro: Nu există un astfel de test

en: No media engine found.
ro: Niciun motor media nu a fost găsit.

en: No objects in DIDL-Lite from client: “%s”
ro: Niciun element în DIDL-Lite de la client: „%s”

en: No plugins found in %d second; giving up… | No plugins found in %d seconds; giving up…
ro[0]: Nu s-a găsit niciun modul în %d secundă, se renunță…
ro[1]: Nu s-a găsit niciun modul în %d secunde, se renunță…
ro[2]: Nu s-a găsit niciun modul în %d de secunde, se renunță…

en: No subtitle available
ro: Nicio subtitrare disponibilă

en: No such container
ro: Nu există un astfel de container

en: No such file transfer
ro: Nu există un astfel de transfer de fișiere

en: No such object
ro: Nu există un astfel de obiect

en: No thumbnail available
ro: Nu există miniatură disponibilă

en: No thumbnail available. Generation requested.
ro: Nicio miniatură disponibilă. S-a cerut generarea.

en: No thumbnailer available: %s
ro: Nu există un creator de miniaturi disponibil: %s

en: No value available
ro: Nicio valoare disponibilă

en: No value available for “%s/%s”
ro: Nicio valoare disponibilă pentru „%s/%s”

en: No value available for “%s”
ro: Nicio valoare disponibilă pentru „%s”

en: No value set for “%s/enabled”
ro: Nicio valoare stabilită pentru „%s/activat”

en: No value set for “%s/title”
ro: Nicio valoare stabilită pentru „%s/titlu”

en: No writable URI for %s available
ro: Nu există niciun URI pentru %s care poate fi scris

en: Not Applicable
ro: Nu este aplicabil

en: Not found
ro: Nu a fost găsit

en: Not implemented
ro: Neimplementat

en: Not supported
ro: Nesuportat

en: Object ID missing
ro: Lipsește Object ID

en: Object creation in %s not allowed
ro: Crearea obiectului %s nu este permisă

en: Object is missing the @restricted attribute
ro: Obiectului îi lipsește atributul @restricted

en: Object removal from %s not allowed
ro: Eliminarea unui obiect din %s nu este permisă

en: ObjectID argument missing
ro: Argumentul ObjectID lipsește

en: Only byte-based seek supported
ro: Numai derularea bazată pe byți este suportată

en: Parameter count mismatch.
ro: Numărul de parametri nu se potrivește.

en: Pictures
ro: Fotografii

en: Play mode not supported
ro: Modul de redare nu este suportat

en: Play speed not supported
ro: Viteza de redare nu este suportată

en: Playlists
ro: Liste de redare

en: Playspeed not supported
ro: Viteza de redare nu este suportată

en: Plugin Path
ro: Cale modul

en: Plugin module %s does not exist
ro: Modulul %s nu există

en: Problem parsing playlist: %s
ro: Problemă la parsarea listei de redare: %s

en: Process check_async failed: %s
ro: Eșec la procesul check_async: %s

en: Process died while handling URI %s
ro: Procesul a murit în timpul rezolvării URI-ului %s

en: Pushing data to non-empty item “%s” not allowed
ro: Trimiterea datelor către elementul ne-gol „%s” nu este permisă

en: Read from child failed: %s
ro: Citirea de la copil a eșuat: %s

en: Received ill-formed response string %s from child…
ro: S-a primit un șir de răspuns malformat %s de la copil…

en: Received invalid string from child: %s
ro: S-a primit un șir de caractere nevalid de la copil: %s

en: Removal of object %s not allowed
ro: Eliminarea obiectului %s nu este permisă

en: Remove a directory from the list of shared directories
ro: Elimină un director din lista cu directoare partajate

en: Remove a network interface Rygel should no longer serve files on
ro: Elimină o interfață de rețea prin care Rygel nu ar mai trebui să servească fișiere

en: Remove network interface
ro: Elimină interfața de rețea

en: Remove shared directory
ro: Elimină director partajat

en: Replace currently running instance of Rygel
ro: Înlocuiește instanța de Rygel ce rulează curent

en: Requested item “%s” not found
ro: Elementul cerut „%s” nu a fost găsit

en: Required element %s missing
ro: Elementul necesar %s lipsește

en: Resource not found
ro: Resursă negăsită

en: Rygel Preferences
ro: Preferințe Rygel

en: Rygel v%s starting…
ro: Se pornește Rygel v%s…

en: Seek mode not supported
ro: Modul derulare nu este suportat

en: Seeking not supported
ro: Derularea nu este suportată

en: Select folders
ro: Alegeți dosarele

en: Set plugin options
ro: Configurează opțiunile modulelor

en: Set plugin titles
ro: Configurează titlurile modulelor

en: Setting up extraction subprocess failed: %s
ro: Configurarea suprocesului de extragere a eșuat: %s

en: Shared media
ro: Medii partajate

en: Shut down remote Rygel reference
ro: Închide referința Rygel de la distanță

en: Shutting down remote Rygel instance
ro: Se închide instanța Rygel de la distanță

en: Skipping URI %s; extraction completely failed: %s
ro: Se omite URI-ul %s; extragerea a eșuat complet: %s

en: Skipping unsupported sort field: %s
ro: Se omite câmpul de sortare nesuportat: %s

en: Speed not supported
ro: Viteza nu este suportată

en: State “%s” Precludes Cancel
ro: Starea „%s” previne anularea

en: Successfully destroyed object “%s”
ro: Obiectul „%s” a fost distrus cu succes

en: Successfully updated object “%s”
ro: Obiectul „%s” a fost actualizat cu succes

en: The version “%d” of the detected database is newer than our supported version “%d”
ro: Versiunea „%d” a bazei de date detectate este mai nouă decât versiunea suportată „%d”

en: Thumbnailing not supported
ro: Generarea miniaturilor nu este suportată

en: Title %d
ro: Titlu %d

en: Titles
ro: Titluri

en: Transition not available
ro: Tranziția nu este disponibilă

en: Tried to change read-only property.
ro: S-a încercat modificarea unei proprietăți protejată la scriere.

en: Tried to delete required tag.
ro: S-a încerca ștergerea unui tag necesar.

en: UPnP class “%s” not supported
ro: Clasa UPnP „%s” nu este suportată

en: UPnP/DLNA Preferences
ro: Preferințe UPnP/DLNA

en: UPnP/DLNA Services
ro: Serviciile UPnP/DLNA

en: URI “%s” invalid for importing contents to
ro: URI-ul „%s” nu este valid pentru a importa conținut în el

en: Unable to parse Icon data — unexpected node: %s
ro: Nu s-a putut parsa datele iconiței — nod neașteptat: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected attribute: %s
ro: Nu s-a putut parsa datele protocolului — atribut neașteptat: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected node: %s
ro: Nu s-a putut parsa datele protocolului — nod neașteptat: %s

en: Unable to parse UI data — unexpected node: %s
ro: Nu s-a putut parsa datele UI — nod neașteptat: %s

en: Unable to parse UI list file %s
ro: Nu s-a putut parsa fișierul listei UI %s

en: Unable to parse device profile data: %s
ro: Nu s-a putut parsa datele profilului dispozitivului: %s

en: Unknown
ro: Necuonscut

en: Unknown MediaContainer resource: %s
ro: Resursă necunoscută MediaContainer: %s

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Unsupported seek type
ro: Tip de derulare nesuportat

en: Unsupported type %s
ro: Tip nesuportat %s

en: Use configuration file instead of user configuration
ro: Folosește fișierul de configurație în loc de configurația utilizatorului

en: Value of “%s” out of range
ro: Valoarea lui „%s” este în afara intervalului

en: Videos
ro: Videoclipuri

en: Warning from pipeline %s: %s
ro: Avertisment de la linia de asamblare %s: %s

en: Will not monitor file changes
ro: Nu se vor monitoriza modificările de fișiere

en: Wrong Test Type
ro: Tip de test greșit

en: Year
ro: An

en: Years
ro: Ani

en: Your GStreamer installation seems to be missing the “playbin3” element. The Rygel GStreamer renderer implementation cannot work without it
ro: Instalației GStreamer pare să îi lipsească elementul „playbin”. Implementarea randorului GStreamer Rygel nu poate funcționa fără el

en: [Plugin] group not found
ro: [Modul] grup negăsit

en: _Share media through DLNA
ro: _Partajați fișiere media prin DLNA

en: dc:title must not be empty in CreateObject call
ro: dc:title nu trebuie să fie gol în apelul CreateObject

en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
ro: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;servermedia;sunet;imagini;

en: upnp:class not supported in %s
ro: upnp:class nu este suportată în %s

en: upnp:createClass value not supported
ro: Valoarea upnp:createClass nu este suportată

en: — helper binary for Rygel to extract metadata
ro: — binar ajutător pentru Rygel pentru a extrage metadate

en: “%s” harvested
ro: „%s” recoltat

en: “ContainerID” agument missing.
ro: Argumentul „ContainerID” lipsește.

en: “Elements” argument missing.
ro: Argumentul „Elemente” lipsește.

en: “ObjectID” argument missing.
ro: Argumentul „ObjectID” lipsește.
