seahorse - en to ro translation catalogue (530 entries)

en: %s (%d bit)
ro: %s (%d biți)

en: %s — Private key
ro: %s — Cheie privată

en: %s — Public key
ro: %s — Cheie publică

en: (Unknown)
ro: (Necunoscută)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ro: (cheie shell securizat necitibilă)

en: (and %d other) | (and %d others)
ro[0]: (și %d altul)
ro[1]: (și %d altele)
ro[2]: (și %d altele)

en: (unknown)
ro: (necunoscut)

en: 1024 bits
ro: 1024 biți

en: 256 bits
ro: 256 biți

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ro[0]: <b>%d cheie este selectată pentru sincronizare</b>
ro[1]: <b>%d chei sunt selectate pentru sincronizare</b>
ro[2]: <b>%d de chei sunt selectate pentru sincronizare</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
ro: <big><b>Fotografia este prea mare</b></big>
    Dimensiunea recomandată pentru o fotografie este de %d x %d pixeli.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ro: <i>Obișnuit:</i> înseamnă că ați făcut o verificare obișnuită a identități persoanei care revendică deținerea cheii. De exemplu, ați citit deținătorului amprenta cheii prin telefon.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ro: <i>Deloc:</i> înseamnă că nu ați verificat dacă cheia aparține celui care o revendică că o deține, dar credeți că este adevărat.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ro: <i>Cu multă atenție:</i> Alegeti această opțiune doar dacă sunteți absolut sigur că cheia este autentică.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ro: O cheie PGP vă permite să criptați emailuri și fișiere pe care le trimiteți altora.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
ro: Cheia pentru shellul securizat (SSH) vă permite să vă conectați în siguranță la alte calculatoare.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
ro: Un inel de chei care este deblocat automat la autentificare

en: A keyring used to store passwords
ro: Un inel de chei folosit pentru stocarea parolelor

en: Access a network share or resource
ro: Accesează un dosar partajat sau o resursă din rețea

en: Access a website
ro: Accesează o pagină web

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Key Server
ro: Adaugă server de chei

en: Add Password
ro: Adaugă o parolă

en: Add User ID
ro: Adaugă ID utilizator

en: Add a new key or item
ro: Adaugă o nouă cheie sau element

en: Add a photo to this key
ro: Adaugă o fotografie la această cheie

en: Add keyserver
ro: Adaugă server de chei

en: Add password keyring
ro: Adaugă un inel de chei pentru parole

en: Add subkey to %s
ro: Adaugă subcheia la %s

en: Add user ID
ro: Adaugă ID utilizator

en: Add user ID to %s
ro: Adaugă ID de utilizator la %s

en: Algorithm
ro: Algoritm

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
ro: Necunoscut

en: All JPEG files
ro: Toate fișierele JPEG

en: All files
ro: Toate fișierele

en: All image files
ro: Toate fișierele imagini

en: All key files
ro: Toate fișierele chei

en: Allows accessing this computer remotely
ro: Permite accesarea acestui calculator de la distanță

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți %d parolă?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți %d parole?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți %d de parole?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți %u cheie de shell securizat (ssh)?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți %u chei de shell securizat (ssh)?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți %u de chei de shell securizat (ssh)?

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
ro: Sigur doriți să ștergeți inelul de chei cu parole „%s”?

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
ro: Sigur doriți să ștergeți parola „%s”?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
ro: Sigur doriți să ștergeți cheia de shell securizat (ssh) „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d certificat?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d certificate?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d de certificate?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d cheie?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d chei?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți permanent %d de chei?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent %s?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent subcheia %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
ro: Sigur doriți să ștergeți permanent ID-ul de utilizator „%s”?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ro: Sigur doriți să ștergeți fotografia curentă din cheie?

en: Armored PGP keys
ro: Chei PGP cu armură

en: Authenticate
ro: Autentifică

en: Auto publish keys
ro: Publică automat cheile

en: Auto retrieve keys
ro: Obține automat cheile

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ro: Descarcă automat chei de la serverele de c_hei

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ro: Sincronizează automat cheile _modificate cu serverele de chei

en: Back
ro: Înapoi

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ro: Semnând indicați încrederea că cheia aparține lui:

en: C_hange
ro: Sc_himbă

en: C_reate
ro: C_reează

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cannot delete
ro: Nu se poate șterge

en: Can’t import key
ro: Nu s-au putut importa cheia

en: Certificate
ro: Certificat

en: Certificate request
ro: Cerere certificat

en: Certificates
ro: Certificate

en: Certificates (DER encoded)
ro: Certificări (codate DER)

en: Certify
ro: Certifică

en: Change Passphrase
ro: Schimbă frază secretă

en: Change _Passphrase
ro: Schimbă _frază secretă

en: Change _Password
ro: Schimbă _parola

en: Change _passphrase
ro: Schimbă _frază secretă

en: Change expiration date
ro: Modifică data expirării

en: Change expiry date
ro: Modifica data de expirare

en: Change password
ro: Modifică parola

en: Choose Photo to Add to Key
ro: Alegeți fotografia de adăugat la cheie

en: Clipboard text
ro: Text clipboard

en: Comment
ro: Comentariu

en: Compromised
ro: Compromisă

en: Con_firm Passphrase:
ro: Con_firmați fraza secretă:

en: Configure Key for Secure Shell…
ro: Configurează cheia pentru shell securizat (ssh)…

en: Configuring Secure Shell Keys…
ro: Se configurează cheile pentru shell securizat (ssh)…

en: Confirm new passphrase
ro: Confirmați noua frază secretă

en: Confirm:
ro: Confirmă:

en: Connecting to: %s
ro: Se conectează la: %s

en: Contributions:
ro: Contribuții:

en: Copy
ro: Copiază

en: Copy public key to clipboard
ro: Copiază cheia publică în clipboard

en: Copy secret
ro: Copiază secretul

en: Couldn’t add item
ro: Nu s-a putut adăuga elementul

en: Couldn’t add keyring
ro: Nu s-a putut adăuga inelul de chei

en: Couldn’t add photo
ro: Nu s-a putut adăuga fotografia

en: Couldn’t add user ID
ro: Nu s-a putut adăuga ID-ul de utilizator

en: Couldn’t change authorization for key.
ro: Nu s-a putut schimba autorizarea cheii.

en: Couldn’t change expiry date
ro: Nu s-a putut modifica data de expirare

en: Couldn’t change keyring password
ro: Nu s-a putut schimba parola inelului de chei

en: Couldn’t change passphrase for key.
ro: Nu s-a putut schimba fraza secretă a cheii.

en: Couldn’t change password.
ro: Nu s-a putut modifica parola.

en: Couldn’t change primary photo
ro: Nu s-a putut modifica fotografia principală

en: Couldn’t change primary user ID
ro: Nu s-a putut modifica id-ul utilizatorului principal

en: Couldn’t communicate with %s: %s
ro: Nu s-a putut comunica cu „%s”: %s

en: Couldn’t communicate with server “%s”: %s
ro: Nu s-a putut comunica cu serverul „%s”: %s

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
ro: Nu s-au putut configura cheile pentru shell securizat (ssh) pe calculatorul de la distanță.

en: Couldn’t create certificate request
ro: Nu s-a putut crea cererea pentru certificat

en: Couldn’t delete
ro: Nu s-a putut șterge

en: Couldn’t delete photo
ro: Nu s-a putut șterge fotografia

en: Couldn’t delete subkey
ro: Nu s-a putut șterge subcheia

en: Couldn’t delete user ID
ro: Nu s-a putut șterge ID-ul utilizatorului

en: Couldn’t export data
ro: Nu s-au putut exporta datele

en: Couldn’t export key
ro: Nu s-a putut exporta cheia

en: Couldn’t export keys
ro: Nu s-au putut exporta cheile

en: Couldn’t generate PGP key
ro: Nu s-a putut genera cheia PGP

en: Couldn’t generate Secure Shell key
ro: Nu s-a putut genera cheia pentru shell securizat (ssh)

en: Couldn’t generate private key
ro: Nu s-a putut genera cheia privată

en: Couldn’t import key: %s
ro: Nu s-au putut importa cheia: %s

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
ro: Nu s-a putut încărca cheia pentru shell securizat (ssh) generată recent

en: Couldn’t lock
ro: Nu s-a putut bloca

en: Couldn’t prepare photo
ro: Nu s-a putut pregăti fotografia

en: Couldn’t publish keys to server
ro: Nu s-au putut publica cheile pe server

en: Couldn’t rename key.
ro: Nu s-a putut redenumi cheia.

en: Couldn’t resolve address %s
ro: Nu s-a putut rezolva adresa %s

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
ro: Nu s-au putut obține cheile de pe server: %s

en: Couldn’t revoke subkey
ro: Nu s-a putut revoca subcheia

en: Couldn’t save certificate request
ro: Nu s-a putut salva cererea de certificat

en: Couldn’t set default keyring
ro: Nu s-a putut stabili inelul de chei implicit

en: Couldn’t set description.
ro: Nu s-a putut stabili descrierea.

en: Couldn’t sign key
ro: Nu s-a putut semna cheia

en: Couldn’t unlock
ro: Nu s-a putut debloca

en: Couldn’t unlock keyring
ro: Nu s-a putut debloca inelul de chei

en: Create
ro: Creează

en: Create a certificate request file for this key
ro: Creează un fișier pentru cererea certificatului acestei chei

en: Create a certificate request file.
ro: Creează un fișier pentru cererea certificatului.

en: Create a new private key
ro: Creează o nouă cheie privată

en: Create the new user ID
ro: Creează un nou ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Created on
ro: Creat la

en: Creating Secure Shell Key
ro: Se creează cheia pentru shell securizat (ssh)

en: Custom
ro: Personalizat

en: DSA (sign only)
ro: DSA (doar pentru semnare)

en: Data to be imported
ro: Date de importat

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ro: Decriptarea a eșuat. Probabil nu dețineți cheia de decriptare.

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Password
ro: Șterge parola

en: Delete subkey
ro: Șterge subcheia

en: Delete this certificate or key
ro: Șterge certificatul sau cheia

en: Description
ro: Descriere

en: Details
ro: Detalii

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
ro: Dublu clic pe o cheie pentru a o inspecta, sau clic pe butonul de importare pentru a o importa în inelul local de chei.

en: Dropped text
ro: Text aruncat

en: E_xpiration Date
ro: Data e_xpirării

en: ElGamal (encrypt only)
ro: ElGamal (doar pentru criptare)

en: Encrypt
ro: Criptează

en: Encryption _Type
ro: _Tip de criptare

en: Encryption key password
ro: Parola cheii de criptare

en: Enter Key Passphrase
ro: Introduceți fraza secretă

en: Enter PIN or password for: %s
ro: Introduceți PIN-ul sau parola pentru: %s

en: Enter new passphrase
ro: Introduceți fraza secretă nouă

en: Enter new passphrase for “%s”
ro: Introduceți o parolă de tip frază nouă pentru „%s”

en: Enter passphrase
ro: Introduceți fraza secretă

en: Enter passphrase for “%s”
ro: Introduceți parola de tip frază pentru „%s”

en: Enter the date directly
ro: Introduceți direct data

en: Enter the new passphrase again: %s
ro: Introduceți noua frază secretă din nou: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
ro: Introduceți noua frază secretă pentru: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
ro: Introduceți fraza secretă veche pentru: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ro: Introduceți de două ori fraza secretă pentru noua cheie.

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ro: Introduceți fraza secretă pentru Shell securizat (ssh):

en: Error changing password
ro: Eroare la schimbarea parolei

en: Error deleting the SSH key.
ro: Eroare la ștergerea cheii SSH.

en: Error deleting the password.
ro: Eroare la ștergerea parolei.

en: Expiration Date
ro: Data expirării

en: Expires
ro: Expiră

[ctx: Expires]
en: Never
ro: Niciodată

en: Expiry: %s
ro: Expirare: %s

en: Export
ro: Exportă

en: Export _public key
ro: Exportă cheia publică

en: Export _secret key
ro: _Exportă cheia secretă

en: Export the certificate
ro: Exportă certificatul

en: Exporting data
ro: Se exportă date

en: Export…
ro: Exportă…

en: Failed to export certificate
ro: Nu s-a putut exporta certificatul

en: Filter
ro: Filtru

en: Filter items:
ro: Filtrează elemente:

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
ro: Filtrează care elemente să fie arătate. Dacă este gol, arată toate elementele, dacă este „personal” arată cheile personale, dacă este „de încredere” arată cele de încredere.

en: Find Remote Keys
ro: Caută chei la distanță

en: Fingerprint
ro: Amprentă

en: Full _Name
ro: _Nume complet

en: GNOME Online Accounts password
ro: Parola pentru conturile online GNOME

en: GNOME Web password
ro: Parolă GNOME Web

en: GPG key
ro: Cheie GPG

en: Generate a new key
ro: Generează o nouă cheie

en: Generate a new subkey
ro: Generează o nouă subcheie

en: Generating key
ro: Se generează cheia

en: Give a trust level to the owner of this key
ro: Oferiți un nivel de încredere deținătorul acestei chei

en: GnuPG keys
ro: Chei GnuPG

en: GnuPG: default keyring directory
ro: GnuPG: dosarul implicit al inelului de chei

en: Go to next photo
ro: Treci la fotografia următoare

en: Go to previous photo
ro: Treci la fotografia precedentă

en: Google Chrome password
ro: Parola pentru Google Chrome

en: HTTP Key Server
ro: Server HTTP de chei

en: HTTPS Key Server
ro: Server HTTPS de chei

en: Height (in pixels) of the window.
ro: Înălțimea (în pixeli) a ferestrei.

en: Height of the window
ro: Înălțimea ferestrei

en: Host:
ro: Gazdă:

en: How carefully have you checked this key?
ro: Cât de atent ați verificat cheia aceasta?

en: How others will see this signature:
ro: Cum vor vedea ceilalți această semnătură:

en: I believe “%s” is the owner of this key
ro: Se presupune că „%s” este deținătorul acestei chei

en: I can _revoke this signature at a later date.
ro: Pot _revoca semnătura la o dată ulterioară.

en: I no longer trust that “%s” owns this key
ro: Nu mai am încredere că „%s” deține cheia

en: I trust signatures from this key on other keys
ro: Am încredere în semnăturile acestei chei către alte chei

en: I understand that all items will be permanently deleted.
ro: Înțeleg faptul că toate elementele vor fi șterse permanent.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
ro: Înțeleg că această cheie va fi ștearsă permanent.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
ro: Înțeleg că această cheie secretă va fi ștearsă permanent.

en: IM account password for
ro: Parola contului de IM pentru

en: If key never expires
ro: Dacă cheia nu expiră niciodată

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
ro: Dacă există deja un calculator pe care doriți să-l utilizați folosind această cheie, puteți să-l configurați să recunoască noua cheie.

en: Import
ro: Importă

en: Import Key
ro: Importă chei

en: Import failed
ro: Importarea a eșuat

en: Import from file…
ro: Importă dintr-un fișier…

en: Importing data
ro: Se importă date

en: Importing key. Enter passphrase
ro: Se importă cheia. Introduceți fraza secretă

en: Importing key: %s
ro: Se importă cheia: %s

en: Instant messaging password
ro: Parola pentru mesagerie instant

en: Invalid URI: %s
ro: URInevalid: %s

en: Invalid expiry date
ro: Dată de expirare nevalidă

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ro: Datele cheii nu sunt valide (lipsesc UID-urile). Motivul poate fi data calculatorului este definită în viitor sau auto-semnătura lipsește.

en: Item Properties
ro: Proprietăți element

en: Key
ro: Cheie

en: Key Co_mment
ro: Co_mentariu cheie

en: Key Data
ro: Datele cheii

en: Key ID
ro: ID cheie

en: Key Length
ro: Lungime cheie

en: Key Name
ro: Nume cheie

en: Key Server Type:
ro: Tip server de chei:

en: Key Synchronization
ro: Sincronizare chei

en: Key _Length
ro: _Lungime cheie

en: Key _Strength (bits)
ro: Com_plexitate cheie (biți)

en: Key _Strength (bits):
ro: Com_plexitate cheie (biți):

en: Key _Type
ro: _Tip cheie

en: Key _Type:
ro: _Tip cheie:

en: Key has been compromised
ro: Cheia a fost compromisă

en: Key has been superseded
ro: Cheia a fost înlocuită

en: Key import succeeded
ro: Importarea cheii a reușit

en: Key is no longer used
ro: Cheia nu mai este folosită

en: Key storage password
ro: Parola pentru stocarea cheilor

en: Keyring is locked
ro: Inelul de chei este blocat

en: Keyring password
ro: Parola inelului de chei

en: Keyring properties
ro: Proprietățile inelului de chei

en: Keys
ro: Chei

en: Keys used to connect securely to other computers
ro: Chei folosite pentru conectarea securizată la alte calculatoare

en: Keyservers
ro: Servere de chei

en: LDAP Key Server
ro: Server LDAP de chei

[ctx: Label]
en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Label:
ro: Etichetă:

en: Last key server search pattern
ro: Ultimul șablon de căutare a unui server de chei

en: Last key servers used
ro: Ultimele servere de chei folosite

en: Length of Key
ro: Lungimea cheii

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ro[0]: S-a încărcat %d cheie
ro[1]: S-au încărcat %d chei
ro[2]: S-au încărcat %d de chei

en: Location
ro: Locație

en: Login
ro: Autentificare

en: Make _primary
ro: Fă _primară

en: Make this photo the primary photo
ro: Definește această fotografie ca fotografia principală

en: Manage your passwords and encryption keys
ro: Administează parolele și cheile de criptare

en: Multiple Keys
ro: Chei multiple

en: Must be at least 5 characters long
ro: Trebuie să aibă minimum 5 caractere

en: Name
ro: Nume

en: Name (CN):
ro: Nume (CN):

en: Name must be at least 5 characters long.
ro: Trebuie să aibă minimum 5 caractere.

en: Ne_ver Expires
ro: Nu e_xpiră niciodată

en: Network Credentials
ro: Autorizări de rețea

en: Network Manager secret
ro: Secretul pentru Network Manager

en: Network connection secret
ro: Secret pentru conexiunea de rețea

en: Network password
ro: Parola rețelei

en: Never E_xpires
ro: Nu e_xpiră niciodată

en: Never expires
ro: Nu expiră niciodată

en: New Key Passphrase
ro: Noua frază secretă

en: New Keyring Name:
ro: Numele noului inel de chei:

en: New PGP key
ro: Cheie PGP nouă

en: New Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat nouă

en: New _Passphrase:
ro: Noua _frază secretă:

en: New private key
ro: Cheie privată nouă

en: No keys usable for signing
ro: Nu există chei ce pot fi folosite la semnare

en: No longer in use.
ro: Nu se mai află în uz.

en: No private key file is available for this key.
ro: Nu există fișier cheie privată pentru această cheie.

en: No public key file is available for this key.
ro: Nu este disponibil niciun fișier de cheie publică pentru această cheie.

en: No reason
ro: Niciun motiv

en: No reason for revoking key
ro: Nu s-a dat niciun motiv pentru revocarea cheii

en: No signatures available
ro: Nicio semnătură disponibilă

en: None: Don’t publish keys
ro: Nimic: nu publica cheile

en: Not Used
ro: Neutilizată

en: Old Key Passphrase
ro: Vechea frază secretă a cheii

en: Only display the signatures of people I trust
ro: Afișează doar semnăturile persoanelor în care am încredere

en: Only trusted
ro: Arată de încredere

en: OpenSSH keys
ro: Chei OpenSSH

en: Optional comment describing key
ro: Comentariu opțional care descrie cheia

en: Optional description of revocation
ro: Descriere opțională de revocare

en: Optional email address
ro: Adresă e-mail opțională

en: Override owner trust
ro: Suprascrie nivelul de încredere al proprietarului

en: Owner trust
ro: Încrederea proprietarului

en: PEM encoded request
ro: Cerere codată PEM

en: PGP Keys
ro: Chei PGP

en: PGP key
ro: Cheie PGP

en: PGP keys
ro: Chei PGP

en: PGP keys are for encrypting email or files
ro: Cheile PGP sunt folosite pentru a cripta emailuri și fișiere

en: Passphrase
ro: Frază secretă

en: Passphrase for New PGP Key
ro: Fraza secretă pentru noua cheie PGP

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ro: Fraza secretă pentru noua cheie pentru shell securizat (ssh)

en: Password
ro: Parolă

en: Password keyring
ro: Inel de chei pentru parole

en: Password or Secret
ro: Parolă sau secret

en: Password:
ro: Parolă:

en: Passwords
ro: Parole

en: Passwords and Keys
ro: Parole și chei

en: Personal PGP key
ro: Cheie PGP personală

en: Personal SSH key
ro: Cheie SSH personală

en: Personal certificate
ro: Certificat personal

en: Personal certificate and key
ro: Certificat și cheie personală

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ro: Alegeți un nume pentru noul inel de chei. Vi se va solicita o parolă de deblocare.

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Private key
ro: Cheie privată

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Public SSH keys
ro: Chei SSH publice

en: Publish keys to this key server
ro: Publică cheile pe acest server de chei

en: RSA (encrypt only)
ro: RSA (doar pentru criptare)

en: RSA (sign only)
ro: RSA (doar pentru semnare)

en: Re_voke
ro: Re_vocă

en: Reason for revoking the key
ro: Motiv pentru revocarea cheii

en: Remote Host Password
ro: Parola calculatorului la distanță

en: Remote access
ro: Acces de la distanță

en: Remote keys
ro: Chei la distanță

en: Remote keys containing “%s”
ro: Chei la distanță care conțin „%s”

en: Remove this photo from this key
ro: Șterge această fotografie din această cheie

en: Request Certificate
ro: Cere un certificat

en: Resolving server address: %s
ro: Se rezolvă adresa serverului: %s

en: Retrieving data
ro: Se obțin date

en: Revoke
ro: Revocă

en: Revoke key
ro: Revocă cheia

en: Revoke key signature
ro: _Revocă semnătura cheii

en: Revoke subkey
ro: Revocă subcheia

en: Revoke: %s
ro: Revocă: %s

en: SSH Key
ro: Cheie SSH

en: SSH Key Properties
ro: Proprietăți cheie SSH

en: SSH key
ro: Cheie SSH

en: Safely store a password or secret
ro: Stochează în siguranță o parolă sau un secret

en: Save
ro: Salvează

en: Save certificate request
ro: Salvează cererea certificatului

en: Save changes for this item?
ro: Salvați modificările pentru acest element?

en: Saved password or login
ro: Parolă sau autentificare salvată

en: Seahorse Project Homepage
ro: Pagina proiectului Seahorse

en: Seahorse is a GNOME application for managing encryption keys.
ro: Seahorse este o aplicație GNOME pentru gestionarea cheilor de criptare.

en: Search for a key or password
ro: Caută după o cheie sau o parolă

en: Search was not specific enough. Server “%s” found too many keys.
ro: Căutarea nu a fost destul de precisă. Serverul „%s” a găsit prea multe chei.

en: Secret SSH keys
ro: Chei SSH secrete

en: Secure Shell
ro: Shell securizat

en: Secure Shell Key
ro: Cheie pentru shell securizat (ssh)

en: Secure Shell key
ro: Cheie pentru shell securizat (ssh)

en: Select the date from a calendar
ro: Alegeți data dintr-un calendar

en: Sending data
ro: Se trimit date

en: Set Up
ro: Configurează

en: Set Up Computer for SSH Connection
ro: Configurează un calculator pentru o conexiune SSH

en: Set as default
ro: Stabilește ca implicit

en: Show _trusted
ro: Arată de î_ncredere

en: Show an_y
ro: Arată _oricare

en: Show expiry column
ro: Afișează coloana de expirare

en: Show keyrings sidebar
ro: Arată bara laterală a inelelor de chei

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
ro: Arată bara laterală a inelelor de chei în Seahorse.

en: Show p_ersonal
ro: Arată p_ersonale

en: Show trust column
ro: Arată coloana de încredere

en: Show type column
ro: Afișează coloana de tipuri

en: Show validity column
ro: Afișează coloana de validitate

en: Show/Hide password
ro: Arată/ascunde parola

en: Sign
ro: Semnează

en: Sign Key
ro: Semnează cheia

en: Sign key
ro: Semnează cheia

en: Sign key as:
ro: Semnează cheia ca:

en: Signature trust
ro: Încrederea semnăturii

en: Signatures
ro: Semnături

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
ro: Specifică coloana după care se sortează fereastra principală de administrare a cheilor Seahorse. Coloanele sunt: „nume”, „id”, „validitate”, „expirare”, „încredere” și „tip”. Puneți un „-” în fața numelui coloanei pentru a o sorta descrescător.

en: Stored at:
ro: Stocat la:

en: Stored note
ro: Note salvate

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
ro: Parole, certificări și secrete personale stocate

en: Subkey %d of %s
ro: Subcheia %d din %s

en: Subkey has expired
ro: Subcheia a expirat

en: Subkey is disabled
ro: Subcheia este dezactivată

en: Subkey was revoked
ro: Subcheia a fost revocată

en: Subkeys
ro: Subchei

en: Superseded
ro: Înlocuită

en: Sync Keys
ro: Sincronizează cheile

en: Synchronizing keys…
ro: Se sincronizează cheile…

en: Telepathy password
ro: Parola pentru Telepathy

en: The GNOME Project
ro: Proiectul GNOME

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
ro: URL-urile inelelor de chei alese în bara laterală.

en: The column to sort the Seahorse keys by
ro: Coloana după care se sortează cheile Seahorse

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
ro: Numele comun (CN) pus în cererea pentru certificat.

en: The default width of the side pane.
ro: Lățimea implicită a panoului lateral.

en: The expiry date must be in the future
ro: Data de expirare trebuie să fie în viitor

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
ro: Fișierul nu a putut fi încărcat. Poate să fie într-un format nevalid.

en: The host name or address of the server.
ro: Numele sau adresa serverului.

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
ro: Serverul de chei către care se publică cheile PGP. Lăsați-l gol pentru a împiedica publicarea de chei PGP.

en: The keyrings chosen
ro: Inelele de chei alese

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
ro: Ultimul server de chei folosit pentru a căuta o cheie sau gol pentru toate serverele de chei.

en: The last search pattern searched for against a key server.
ro: Ultimul șablon de căutare folosit pentru a căuta pe un server de chei.

en: The operation was cancelled
ro: Operația a fost anulată

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
ro: Deținătorul cheii a revocat cheia. Nu mai poate fi folosită.

en: The port to access the server on.
ro: Portul pe care se poate accesa serverul.

en: The search for keys failed.
ro: Căutarea cheilor a eșuat.

en: This collection seems to be empty
ro: Această colecție pare să fie goală

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ro: Acest fișier nu este o imagine sau este un tip necunoscut de imagini. Încercați să folosiți o imagine JPEG.

en: This key expired on %s
ro: Această cheie a expirat la %s

en: This key was already signed by
    “%s”
ro: Această cheie a fost deja semnată de către
    „%s”

en: This subkey can be used for authentication
ro: Această subcheie poate fi folosită pentru autentificare

en: This subkey can be used for encryption
ro: Această subcheie poate fi folosită pentru criptare

en: This subkey can be used to create certificates
ro: Această subcheie poate fi folosită pentru a crea certificate

en: This subkey can be used to create data signatures
ro: Această subcheie poate fi folosită la crearea semnăturii de date

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
ro: Aceasta a fost a treia încercare în care ați introdus o parolă greșită. Încercați din nou.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ro: Aceasta va căuta chei la distanță pe Internet. Aceste chei pot fi apoi importate în inelul de chei local.

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
ro: Va publica cheile din inelul dumneavoastră de chei astfel încât să fie disponibile altora. De asemenea, veți primi și toate modificările pe care alții le-au făcut de când ați primit cheile lor.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ro: Veți primi toate modificările pe care alții le-au făcut de când ați primit cheile lor. Niciun server de chei nu este selectat pentru publicare, prin urmare cheile dumneavoastră nu vor fi făcute publice.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ro: Pentru a folosi cheia pentru shell securizat pe un alt calculatorul care folosește SSH, trebuie să aveți deja un cont de autentificare pe acel calculator.

en: Trust
ro: Încredere

en: Type
ro: Tip

en: Unable to change trust
ro: Nu s-a putut modifica nivelul de încredere

en: Unavailable
ro: Indisponibil

en: Unknown
ro: Necunoscută

en: Unknown date
ro: Dată necunoscută

en: Unknown key type!
ro: Tip de cheie necunoscut!

en: Unknown type
ro: Tip necunoscut

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Unlocks a PGP key
ro: Deblochează o cheie PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
ro: Deblochează o cheie de shell securizat (SSH)

en: Unnamed
ro: Nedenumit

en: Unnamed private key
ro: Cheie privată nedenumită

en: Usages
ro: Utilizări

en: Use
ro: Utilizează

en: Used to access other computers
ro: Folosită pentru conectarea la alte calculatoare

en: Used to encrypt emails and files
ro: Utilizată pentru a cripta emailuri și fișiere

en: Used to request a certificate
ro: Folosit pentru a cere un certificat

en: Used to store application and network passwords
ro: Folosit pentru a stoca parole de aplicație și rețea

en: User IDs
ro: ID-uri utilizator

[ctx: Validity]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: Validity]
en: Full
ro: Deplină

[ctx: Validity]
en: Fully
ro: Deplină

[ctx: Validity]
en: Marginal
ro: Marginală

[ctx: Validity]
en: Marginally
ro: Marginală

[ctx: Validity]
en: Never
ro: Niciodată

[ctx: Validity]
en: Revoked
ro: Revocat

[ctx: Validity]
en: Ultimate
ro: Esențială

[ctx: Validity]
en: Ultimately
ro: Esențială

[ctx: Validity]
en: Unknown
ro: Necunoscută

en: Version of this application
ro: Versiunea aceastei aplicații

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
ro: La crearea unei chei trebuie să generăm multe
    date aleatorii și avem nevoie de ajutorul dumneavoastră.
    Este o idee bună să efectuați și o altă acțiune cum ar fi
    tastarea pe tastatură, mișcarea mausului, utilizarea aplicațiilor.
    Aceasta oferă sistemului datele aleatorii de care are nevoie.

en: Where to search:
ro: Unde să se caute:

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
ro: Dacă să se primească automat sau nu chei de la servere de chei.

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
ro: Dacă să se publice automat sau nu cheile modificate.

en: Which items to show
ro: Care elemente să fie arătate

en: Wi-Fi password
ro: Parolă Wi-Fi

en: Width (in pixels) of the window.
ro: Lățimea (în pixeli) a ferestrei.

en: Width of the side pane
ro: Lățimea panoului lateral

en: Width of the window
ro: Lățimea ferestrei

en: With seahorse you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
ro: Cu seahorse puteți crea și administra chei PGP, crea și administra chei SSH, publica și obține chei de la serverele de chei, păstrați în memoria cache parola de tip frază pentru a nu fi nevoie de a o tasta și puteți crea o copie de rezervă a cheilor și inelului de chei.

en: Wrong passphrase.
ro: Frază secretă greșită.

en: Wrong password
ro: Arată parola

en: X.509 certificates and related keys
ro: Certificate și chei asociate X.509

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ro: Puteți folosi o metodă greu de falsificat (de ex. un pașaport) pentru a verifica personal dacă numele cheii este corect. Ar fi trebuit să fi folosit emailul pentru a verifica dacă adresa de email aparține acestei persoane.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ro: Nu aveți chei PGP personale care pot fi folosite pentru a indica încrederea în această cheie.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
ro: Folosiți adresa de email sau un alt memento pentru a ști pentru ce este această cheie.

en: Your trust of this key
ro: Încrederea în această cheie

en: _About Passwords and Keys
ro: _Despre Parole și chei

en: _Add subkey
ro: Adaugă subcheie

en: _Advanced key options
ro: Opțiuni _avansate pentru cheie

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Casually
ro: O_bișnuit

en: _Comment
ro: _Comentariu

en: _Create and Set Up
ro: _Creează și configurează

en: _Delete
ro: Ș_terge

en: _Delete SSH Key
ro: Ș_terge cheia SSH

en: _Description
ro: _Descriere

en: _Description:
ro: _Descriere:

en: _Don’t Resize
ro: Nu re_dimensiona

en: _Email Address
ro: Adresă _email

en: _Export
ro: _Exportă

en: _Find remote keys…
ro: _Caută chei la distanță…

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Import
ro: _Importă

en: _Just Create Key
ro: D_oar creează cheia

en: _Key Servers
ro: Servere de c_hei

en: _Keyboard Shortcuts
ro: Scurtături de _tastatură

en: _Keyring:
ro: _Inel de chei:

en: _Lock
ro: B_lochează

en: _Login name:
ro: Nume autentifica_re:

en: _Never expires
ro: Nu expiră _niciodată

en: _Not at all
ro: _Deloc

en: _Open
ro: _Deschide

en: _Others may not see this signature
ro: Alții nu p_ot vedea această semnătură

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Properties
ro: _Proprietăți

en: _Publish keys to:
ro: _Publică chei via:

en: _Reason:
ro: Mot_iv:

en: _Resize
ro: _Redimensionează

en: _Revoke
ro: _Revocă

en: _Save
ro: _Salvează

en: _Search
ro: _Caută

en: _Search for keys containing:
ro: Cau_tă chei ce conțin:

en: _Server address:
ro: Adresă de _server:

en: _Set as default
ro: Definește ca i_mplicit

en: _Sign
ro: _Semnează

en: _Sign key
ro: _Semnează cheia

en: _Signer:
ro: _Semnatar:

en: _Sync
ro: _Sincronizează

en: _Sync and publish keys…
ro: _Sincronizează și publică cheile…

en: _Unlock
ro: _Deblochează

en: _Very Carefully
ro: Cu multă a_tenție

en: eg: fileserver.example.com:port
ro: de ex: exemplu.serverfișiere.com:port

en: initial temporary item
ro: element inițial temporar

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
ro: keyring;encryption;security;sign;ssh;inel de chei;criptare;securitate;semn;

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name
ro: Nume

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
ro: Creează un nou element

[ctx: shortcut window]
en: Help
ro: Ajutor

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
ro: Importă element dintr-un fișier

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ro: Navigare

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ro: Deschide meniul

[ctx: shortcut window]
en: Overview
ro: Vedere de ansamblu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ro: Ieșire

[ctx: shortcut window]
en: Search
ro: Căută

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
ro: Selectează inelul de chei următor

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
ro: Selectează inelul de chei anterior

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
ro: Listă de scurtături

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
ro: Arată conținutul inelului de chei (pe ecrane mici)

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
ro: Arată bara laterală (pe ecrane mici)
