gnome-games - en to sk translation catalogue (629 entries)

en: %d%%
sk: %d %%

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: %s je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v GNU General Public License.

en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
sk: %s je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a upravovať podľa ustanovení licencie GNU General Public Licence (Všeobecná zverejňovacia licencia GNU), vydávanej nadáciou Free Software Foundation a to buď podľa %d. verzie tejto Licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: A scheme exception occurred
sk: Nastal problém so schémou

en: About AisleRiot
sk: O aplikácii Aisleriot

en: About Solitaire
sk: O aplikácii Solitér

en: About this game
sk: O tejto hre

en: Accordion
sk: Akordeón

en: Add to the sequence in row ~a.
sk: Pridajte ďalšiu kartu do sledu v rade ~a.

en: Agnes
sk: Agnesa

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
sk: Snažte sa umiestniť druhy kariet v takom poradí, ktoré najprirodzenejšie zodpovedá aktuálnemu rozloženiu.

en: AisleRiot Solitaire
sk: Solitér AisleRiot

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played.
sk: Hra AisleRiot poskytuje stroj pre kartové hry typu solitér, ktorý umožňuje hranie veľkého množstva rôznych hier.

en: AisleRiot web site
sk: Webová stránka hry AisleRiot

en: Aisleriot Solitaire
sk: Solitér Aisleriot

en: Aisleriot cannot find the last game you played.
sk: Program Aisleriot nedokáže nájsť naposledy hranú hru.

en: Aisleriot — also known as sol or solitaire — is a card game application that features over 80 different solitaire-type card games which are designed to play using a mouse, keyboard, or trackpad.
sk: Hra Aisleriot - tiež známa ako sol alebo solitér - je kartová hra, ktorá disponuje s viac ako 80 rôznymi kartovými hrami typu solitér, ktoré sú navrhnuté na hranie pomocou myši, klávesnice alebo trackpadu.

en: Allow temporary spots use
sk: Povoliť použitie dočasných miest

en: Alternating colors
sk: Striedajúce sa farby

en: Athena
sk: Aténa

en: Attack a face-down pile.
sk: Zaútočte na kôpku kariet s tvárou dolu.

en: Aunt Mary
sk: Teta Mary

en: Autoplay
sk: Automatická hra

en: Backbone
sk: Chrbtica

en: Bakers Dozen
sk: Tucet pekárov

en: Bakers Game
sk: Hra pekárov

en: Base Card:
sk: Základná karta:

en: Base Card:
sk: Základná karta:

en: Base Card: Ace
sk: Základná karta: Eso

en: Base Card: Jack
sk: Základná karta: Dolník

en: Base Card: King
sk: Základná karta: Kráľ

en: Base Card: Queen
sk: Základná karta: Horník

en: Base Card: ~a
sk: Základná karta: ~a

en: Bear River
sk: Medvedia rieka

en: Beleaguered Castle
sk: Obliehaný zámok

en: Best:
sk: Najlepší:

en: Block Ten
sk: Blok desiatky

en: Blondes and Brunettes
sk: Blondínky a brunetky

en: Cannot start the game “%s”
sk: Nepodarilo sa spustiť hru „%s“

en: Card games:
sk: Kartové hry:

en: Card themes:
sk: Motívy kariet:

en: Cards remaining: ~a
sk: Zostávajúce karty: ~a

en: Carpet
sk: Koberec

en: Chessboard
sk: Šachovnica

en: Choices left:
sk: Možností zostáva:

en: Clock
sk: Hodiny

en: Close this window
sk: Zavrie toto okno

en: Congratulations, you have won!
sk: Gratulujem, vyhrali ste!

en: Consider moving something into an empty slot
sk: Zvážte presun niečoho na prázdne úložisko

en: Consistency is key
sk: Kľúčová je konzistencia

en: Could not show help for “%s”
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka pre „%s“

en: Cover
sk: Kryt

en: Cruel
sk: Krutá

en: Deal a card
sk: Zoberte si kartu

en: Deal a card from stock
sk: Zoberte si kartu z talónu

en: Deal a card from the deck
sk: Zoberte si kartu z balíka

en: Deal a new card
sk: Zoberte si novú kartu

en: Deal a new card from the deck
sk: Zoberte si novú kartu z balíka

en: Deal a new round.
sk: Rozdajte nové kolo.

en: Deal a row
sk: Rozdať rad

en: Deal another card
sk: Zoberte si ďalšiu kartu

en: Deal another hand
sk: Rozdajte ďalšiu sadu

en: Deal another round
sk: Rozdajte ďalšie kolo

en: Deal cards.
sk: Zoberte si karty.

en: Deal more cards
sk: Rozdať ďalšie karty

en: Deal new cards from the deck
sk: Zoberte si novú kartu z balíka

en: Deal next card or cards
sk: Zoberie ďalšiu kartu alebo viac kariet

en: Deal the cards
sk: Rozdajte karty

en: Deals left:
sk: Rozdaní zostáva:

en: Deals left: ~a
sk: Rozdaní zostáva: ~a

en: Diamond Mine
sk: Diamantová baňa

en: Display cards with “%s” card theme
sk: Zobrazí karty s motívom „%s“

en: Double click any card to redeal.
sk: Rozdajte karty znova dvojklikom na ľubovoľnú kartu.

en: Doublets
sk: Dvojice

en: Eagle Wing
sk: Krídlo orla

en: Easthaven
sk: Východný prístav

en: Eight Off
sk: Osem mimo

en: Elevator
sk: Výťah

en: Eliminator
sk: Likvidátor

en: Escalator
sk: Eskalátor

en: Falling Stars
sk: Padajúce hviezdy

en: Fill an empty slot.
sk: Naplňte prázdne úložisko.

en: First Law
sk: Prvé pravidlo

en: Fishing wire makes bad dental floss
sk: Rybársky vlasec poškodzuje zubnú sklovinu

en: Five Foundations
sk: Päť cieľových kôpok

en: Fortress
sk: Pevnosť

en: Fortunes
sk: Náhody

en: Forty Thieves
sk: Štyridsať lúpežníkov

en: Four Foundations
sk: Štyri cieľové kôpky

en: Four Suits
sk: Štyri druhy kariet

en: Fourteen
sk: Štrnástka

en: FreeCell Solitaire
sk: Solitér FreeCell

en: GNOME Solitaire
sk: GNOME Solitér

en: GPL-3.0+ or GFDL-1.3-only
sk: Iba GPL-3.0+ alebo GFDL-1.3-

en: Gaps
sk: Medzery

en: General's Patience
sk: Generálova trpezlivosť

en: Get a hint for your next move
sk: Zobrazí radu pre ďalší ťah

en: Giant
sk: Obor

en: Gold Mine
sk: Zlatá baňa

en: Gypsy
sk: Cigán

en: Have you read the help file?
sk: Čítali ste pomocníka?

en: Help file “%s.%s” not found
sk: Súbor pomocníka „%s.%s“ nenájdený

en: Hopscotch
sk: Škôlka

en: I could sure use a backrub right about now...
sk: Určite by sa teraz hodila poriadna masáž chrbta...

en: I'm not sure
sk: Nie som si istý

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
sk: Ak ste sa niekedy stratili sami v lese, objímte strom

en: Install card themes…
sk: Nainštalovať motívy kariet…

en: Install new card themes from the distribution packages repositories
sk: Nainštaluje nové motívy kariet z repozitára balíkov distribúcie

en: Isabel
sk: Izabela

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
sk: To, že prechod cez cestu vyzerá ako škôlka na skákanie, ešte neznamená, že ňou je

en: King Albert
sk: Kráľ Albert

en: Kings Audience
sk: Audiencia u kráľa

en: Klondike
sk: Klondajka

en: Labyrinth
sk: Labyrint

en: Look both ways before you cross the street
sk: Pred prechádzaním cesty sa pozrite na obe strany

en: Main game:
sk: Hlavná hra:

en: Match the top two cards of the waste.
sk: Spárujte dve vrchné karty v odkladacej kôpke.

en: Maze
sk: Bludisko

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
sk: Monitory neposkytujú vitamín D - ale slnko áno...

en: Move %s onto %s.
sk: Presuňte kartu %s na %s.

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
sk: Presuňte sled kariet na prázdne úložisko na stole

en: Move a card from the reserve onto the empty tableau slot
sk: Presuňte kartu z rezervy na prázdne úložisko na stole

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
sk: Presuňte kartu alebo sled kariet na prázdne úložisko

en: Move a card to an empty temporary slot
sk: Presuňte kartu do prázdneho dočasného úložiska

en: Move a card to the Foundation
sk: Presuňte kartu do cieľovej kôpky

en: Move a king onto an empty tableau slot.
sk: Presuňte kráľa na prázdne úložisko na stole.

en: Move card from waste
sk: Presuňte kartu z odkladacej kôpky

en: Move something into the empty Tableau slot
sk: Presuňte niečo do prázdneho úložiska na stole

en: Move something on to an empty reserve
sk: Presuňte niečo do prázdnej rezervy

en: Move something onto an empty right-hand tableau slot
sk: Presuňte niečo do prázdneho úložiska v pravej časti stola

en: Move something onto an empty tableau slot.
sk: Presuňte niečo do prázdneho úložiska na stole.

en: Move waste back to stock
sk: Presuňte odkladaciu kôpku späť do talóna

en: Move waste on to a reserve slot
sk: Presuňte odkladaciu kôpku na úložisko rezervy

en: Move waste to stock
sk: Presuňte odkladaciu kôpku do talónu

en: Move ~a onto an empty bottom slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho spodného úložiska.

en: Move ~a onto an empty corner slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho rohového úložiska.

en: Move ~a onto an empty edge slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho krajného úložiska.

en: Move ~a onto an empty foundation slot.
sk: Presuňte kartu ~a na prázdnu cieľovú kôpku.

en: Move ~a onto an empty left slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho ľavého úložiska.

en: Move ~a onto an empty reserve slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho rezervného úložiska.

en: Move ~a onto an empty right slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho pravého úložiska.

en: Move ~a onto an empty slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho úložiska.

en: Move ~a onto an empty tableau slot.
sk: Presuňte kartu ~a na prázdne úložisko na stole.

en: Move ~a onto an empty top slot.
sk: Presuňte kartu ~a do prázdneho horného úložiska.

en: Move ~a onto the ace of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížové eso.

en: Move ~a onto the ace of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na kárové eso.

en: Move ~a onto the ace of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcové eso.

en: Move ~a onto the ace of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikové eso.

en: Move ~a onto the black joker.
sk: Presuňte kartu ~a na čierneho žolíka.

en: Move ~a onto the eight of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú osmičku.

en: Move ~a onto the eight of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú osmičku.

en: Move ~a onto the eight of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú osmičku.

en: Move ~a onto the eight of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú osmičku.

en: Move ~a onto the five of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú päťku.

en: Move ~a onto the five of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú päťku.

en: Move ~a onto the five of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú päťku.

en: Move ~a onto the five of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú päťku.

en: Move ~a onto the foundation.
sk: Presuňte kartu ~a do cieľovej kôpky.

en: Move ~a onto the four of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú štvorku.

en: Move ~a onto the four of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú štvorku.

en: Move ~a onto the four of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú štvorku.

en: Move ~a onto the four of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú štvorku.

en: Move ~a onto the jack of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížového dolníka.

en: Move ~a onto the jack of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na kárového dolníka.

en: Move ~a onto the jack of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcového dolníka.

en: Move ~a onto the jack of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikového dolníka.

en: Move ~a onto the king of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížového kráľa.

en: Move ~a onto the king of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na kárového kráľa.

en: Move ~a onto the king of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcového kráľa.

en: Move ~a onto the king of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikového kráľa.

en: Move ~a onto the nine of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú deviatku.

en: Move ~a onto the nine of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú deviatku.

en: Move ~a onto the nine of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú deviatku.

en: Move ~a onto the nine of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú deviatku.

en: Move ~a onto the queen of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížového horníka.

en: Move ~a onto the queen of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na kárového horníka.

en: Move ~a onto the queen of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcového horníka.

en: Move ~a onto the queen of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikového horníka.

en: Move ~a onto the red joker.
sk: Presuňte kartu ~a na červeného žolíka.

en: Move ~a onto the reserve.
sk: Presuňte kartu ~a do rezervy.

en: Move ~a onto the seven of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú sedmičku.

en: Move ~a onto the seven of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú sedmičku.

en: Move ~a onto the seven of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú sedmičku.

en: Move ~a onto the seven of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú sedmičku.

en: Move ~a onto the six of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú šestku.

en: Move ~a onto the six of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú šestku.

en: Move ~a onto the six of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú šestku.

en: Move ~a onto the six of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú šestku.

en: Move ~a onto the tableau.
sk: Presuňte kartu ~a na stôl.

en: Move ~a onto the ten of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú desiatku.

en: Move ~a onto the ten of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú desiatku.

en: Move ~a onto the ten of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú desiatku.

en: Move ~a onto the ten of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú desiatku.

en: Move ~a onto the three of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú trojku.

en: Move ~a onto the three of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú trojku.

en: Move ~a onto the three of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú trojku.

en: Move ~a onto the three of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú trojkú.

en: Move ~a onto the two of clubs.
sk: Presuňte kartu ~a na krížovú dvojku.

en: Move ~a onto the two of diamonds.
sk: Presuňte kartu ~a na károvú dvojku.

en: Move ~a onto the two of hearts.
sk: Presuňte kartu ~a na srdcovú dvojku.

en: Move ~a onto the two of spades.
sk: Presuňte kartu ~a na pikovú dvojku.

en: Move ~a onto the unknown card.
sk: Presuňte kartu ~a na neznámu kartu.

en: Multiplier Scoring
sk: Násobené skórovanie

en: N/A
sk: Nie je k dispozícii

en: NAME
sk: NÁZOV

en: Napoleons Tomb
sk: Napoleonova hrobka

en: Neighbor
sk: Sused

en: Never blow in a dog's ear
sk: Nikdy nefúkajte psovi do ucha

en: No hint available
sk: Nie je dostupná žiadna rada

en: No hint available right now
sk: Momentálne nie je k dispozícii žiadna rada

en: No hint available.
sk: Rada nie je dostupná.

en: No moves are possible. Undo or start again.
sk: Nie sú možné ďalšie ťahy. Vráťte ťah alebo začnite odznova.

en: No moves.
sk: Žiadne ťahy.

en: No redeals
sk: Bez možnosti obrátenia

en: Odessa
sk: Odesa

en: Odessa is a better game.  Really.
sk: Odesa je lepšia hra. Naozaj.

en: One Suit
sk: Jeden druh kariet

en: Osmosis
sk: Osmóza

en: Peek
sk: Vrchol

en: Percentage:
sk: Percentá:

en: Pick up and drop cards by clicking
sk: Zodvihnúť a pokladať karty klikaním

en: Pileon
sk: Pylón

en: Place a two in the leftmost slot of row ~a.
sk: Umiestnite dvojku do prvého úložiska zľava v rade ~a.

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
sk: Umiestnite karty na stôl do formy pokrových rúk

en: Place something on empty slot
sk: Umiestnite niečo na prázdne úložisko

en: Place the eight of clubs next to the seven of clubs.
sk: Umiestnite krížovú osmičku vedľa krížovej sedmičky.

en: Place the eight of diamonds next to the seven of diamonds.
sk: Umiestnite károvú osmičku vedľa károvej sedmičky.

en: Place the eight of hearts next to the seven of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú osmičku vedľa srdcovej sedmičky.

en: Place the eight of spades next to the seven of spades.
sk: Umiestnite pikovú osmičku vedľa pikovej sedmičky.

en: Place the five of clubs next to the four of clubs.
sk: Umiestnite krížovú päťku vedľa krížovej štvorky.

en: Place the five of diamonds next to the four of diamonds.
sk: Umiestnite károvú päťku vedľa károvej štvorky.

en: Place the five of hearts next to the four of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú päťku vedľa srdcovej štvorky.

en: Place the five of spades next to the four of spades.
sk: Umiestnite pikovú päťku vedľa pikovej štvorky.

en: Place the four of clubs next to the three of clubs.
sk: Umiestnite krížovú štvorku vedľa krížovej trojky.

en: Place the four of diamonds next to the three of diamonds.
sk: Umiestnite károvú štvorku vedľa károvej trojky.

en: Place the four of hearts next to the three of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú štvorku vedľa srdcovej trojky.

en: Place the four of spades next to the three of spades.
sk: Umiestnite pikovú štvorku vedľa pikovej trojky.

en: Place the jack of clubs next to the ten of clubs.
sk: Umiestnite krížového dolníka vedľa krížovej desiatky.

en: Place the jack of diamonds next to the ten of diamonds.
sk: Umiestnite kárového dolníka vedľa károvej desiatky.

en: Place the jack of hearts next to the ten of hearts.
sk: Umiestnite srdcového dolníka vedľa srdcovej desiatky.

en: Place the jack of spades next to the ten of spades.
sk: Umiestnite pikového dolníka vedľa pikovej desiatky.

en: Place the king of clubs next to the queen of clubs.
sk: Umiestnite krížového kráľa vedľa krížového horníka.

en: Place the king of diamonds next to the queen of diamonds.
sk: Umiestnite kárového kráľa vedľa kárového horníka.

en: Place the king of hearts next to the queen of hearts.
sk: Umiestnite srdcového kráľa vedľa srdcového horníka.

en: Place the king of spades next to the queen of spades.
sk: Umiestnite pikového kráľa vedľa pikového horníka.

en: Place the nine of clubs next to the eight of clubs.
sk: Umiestnite krížovú deviatku vedľa krížovej osmičky.

en: Place the nine of diamonds next to the eight of diamonds.
sk: Umiestnite károvú deviatku vedľa károvej osmičky.

en: Place the nine of hearts next to the eight of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú deviatku vedľa srdcovej osmičky.

en: Place the nine of spades next to the eight of spades.
sk: Umiestnite pikovú deviatku vedľa pikovej osmičky.

en: Place the queen of clubs next to the jack of clubs.
sk: Umiestnite krížového horníka vedľa krížového dolníka.

en: Place the queen of diamonds next to the jack of diamonds.
sk: Umiestnite kárového horníka vedľa kárového dolníka.

en: Place the queen of hearts next to the jack of hearts.
sk: Umiestnite srdcového horníka vedľa srdcového dolníka.

en: Place the queen of spades next to the jack of spades.
sk: Umiestnite pikového horníka vedľa pikového dolníka.

en: Place the seven of clubs next to the six of clubs.
sk: Umiestnite krížovú sedmičku vedľa krížovej šestky.

en: Place the seven of diamonds next to the six of diamonds.
sk: Umiestnite károvú sedmičku vedľa károvej šestky.

en: Place the seven of hearts next to the six of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú sedmičku vedľa srdcovej šestky.

en: Place the seven of spades next to the six of spades.
sk: Umiestnite pikovú sedmičku vedľa pikovej šestky.

en: Place the six of clubs next to the five of clubs.
sk: Umiestnite krížovú šestku vedľa krížovej päťky.

en: Place the six of diamonds next to the five of diamonds.
sk: Umiestnite károvú šestku vedľa károvej päťky.

en: Place the six of hearts next to the five of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú šestku vedľa srdcovej päťky.

en: Place the six of spades next to the five of spades.
sk: Umiestnite pikovú šestku vedľa pikovej päťky.

en: Place the ten of clubs next to the nine of clubs.
sk: Umiestnite krížovú desiatku vedľa krížovej deviatky.

en: Place the ten of diamonds next to the nine of diamonds.
sk: Umiestnite károvú desiatku vedľa károvej deviatky.

en: Place the ten of hearts next to the nine of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú desiatku vedľa srdcovej deviatky.

en: Place the ten of spades next to the nine of spades.
sk: Umiestnite pikovú desiatku vedľa pikovej deviatky.

en: Place the three of clubs next to the two of clubs.
sk: Umiestnite krížovú trojku vedľa krížovej dvojky.

en: Place the three of diamonds next to the two of diamonds.
sk: Umiestnite károvú trojku vedľa károvej dvojky.

en: Place the three of hearts next to the two of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú trojku vedľa srdcovej dvojky.

en: Place the three of spades next to the two of spades.
sk: Umiestnite pikovú trojku vedľa pikovej dvojky.

en: Place the two of clubs next to the ace of clubs.
sk: Umiestnite krížovú dvojku vedľa krížoveho esa.

en: Place the two of diamonds next to the ace of diamonds.
sk: Umiestnite károvú dvojku vedľa károveho esa.

en: Place the two of hearts next to the ace of hearts.
sk: Umiestnite srdcovú dvojku vedľa srdcoveho esa.

en: Place the two of spades next to the ace of spades.
sk: Umiestnite pikovú dvojku vedľa pikoveho esa.

en: Plait
sk: Prepletenec

en: Play a card to foundation.
sk: Presuňte kartu do cieľovej kôpky.

en: Play a different game
sk: Spustí inú hru

en: Play many different solitaire games
sk: Množstvo kartových hier pre jedného hráča

en: Play “%s”
sk: Hrať „%s“

en: Please fill in empty pile first.
sk: Prosím, najprv naplňte prázdnu kôpku.

en: Please report this bug to the developers.
sk: Nahláste, prosím, túto chybu vývojárom.

en: Progressive Rounds
sk: Kumulatívne skóre

en: Randomly Placed Gaps on Redeal
sk: Náhodne rozmiestnené medzery pri rozdávaní

en: Redeal.
sk: Rozdajte znova.

en: Redeals left:
sk: Zostávajúce obrátenia:

en: Redeals left: ~a
sk: Zostávajúce obrátenia: ~a

en: Redheads
sk: Ryšavky

en: Redo the undone move
sk: Zopakuje vrátený ťah

en: Remove the ace of clubs.
sk: Odstráňte krížové eso.

en: Remove the ace of diamonds.
sk: Odstráňte károvú dvojku.

en: Remove the ace of hearts.
sk: Odstráňte srdcové eso.

en: Remove the ace of spades.
sk: Odstráňte pikové eso.

en: Remove the aces
sk: Odstráňte esá

en: Remove the black joker.
sk: Odstráňte čierneho žolíka.

en: Remove the eight of clubs.
sk: Odstráňte krížovú osmičku.

en: Remove the eight of diamonds.
sk: Odstráňte károvú osmičku.

en: Remove the eight of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú osmičku.

en: Remove the eight of spades.
sk: Odstráňte pikovú osmičku.

en: Remove the eights
sk: Odstráňte osmičky

en: Remove the five of clubs.
sk: Odstráňte krížovú päťku.

en: Remove the five of diamonds.
sk: Odstráňte károvú päťku.

en: Remove the five of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú päťku.

en: Remove the five of spades.
sk: Odstráňte pikovú päťku.

en: Remove the fives
sk: Odstráňte päťky

en: Remove the four of clubs.
sk: Odstráňte krížovú štvorku.

en: Remove the four of diamonds.
sk: Odstráňte károvú štvorku.

en: Remove the four of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú štvorku.

en: Remove the four of spades.
sk: Odstráňte pikovú štvorku.

en: Remove the fours
sk: Odstráňte štvorky

en: Remove the jack of clubs.
sk: Odstráňte krížového dolníka.

en: Remove the jack of diamonds.
sk: Odstráňte kárového dolníka.

en: Remove the jack of hearts.
sk: Odstráňte srdcového dolníka.

en: Remove the jack of spades.
sk: Odstráňte pikového dolníka.

en: Remove the jacks
sk: Odstráňte dolníkov

en: Remove the king of clubs.
sk: Odstráňte krížového kráľa.

en: Remove the king of diamonds.
sk: Odstráňte kárového kráľa.

en: Remove the king of hearts.
sk: Odstráňte srdcového kráľa.

en: Remove the king of spades.
sk: Odstráňte pikového kráľa.

en: Remove the kings
sk: Odstráňte kráľov

en: Remove the nine of clubs.
sk: Odstráňte krížovú deviatku.

en: Remove the nine of diamonds.
sk: Odstráňte károvú deviatku.

en: Remove the nine of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú deviatku.

en: Remove the nine of spades.
sk: Odstráňte pikovú deviatku.

en: Remove the nines
sk: Odstráňte deviatky

en: Remove the queen of clubs.
sk: Odstráňte krížového horníka.

en: Remove the queen of diamonds.
sk: Odstráňte kárového horníka.

en: Remove the queen of hearts.
sk: Odstráňte srdcového horníka.

en: Remove the queen of spades.
sk: Odstráňte pikového horníka.

en: Remove the queens
sk: Odstráňte horníkov

en: Remove the red joker.
sk: Odstráňte červeného žolíka.

en: Remove the seven of clubs.
sk: Odstráňte krížovú sedmičku.

en: Remove the seven of diamonds.
sk: Odstráňte károvú sedmičku.

en: Remove the seven of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú sedmičku.

en: Remove the seven of spades.
sk: Odstráňte pikovú sedmičku.

en: Remove the sevens
sk: Odstráňte sedmičky

en: Remove the six of clubs.
sk: Odstráňte krížovú šestku.

en: Remove the six of diamonds.
sk: Odstráňte károvú šestku.

en: Remove the six of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú šestku.

en: Remove the six of spades.
sk: Odstráňte pikovú šestku.

en: Remove the sixes
sk: Odstráňte šestky

en: Remove the ten of clubs.
sk: Odstráňte krížovú desiatku.

en: Remove the ten of diamonds.
sk: Odstráňte károvú desiatku.

en: Remove the ten of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú desiatku.

en: Remove the ten of spades.
sk: Odstráňte pikovú desiatku.

en: Remove the tens
sk: Odstráňte desiatky

en: Remove the three of clubs.
sk: Odstráňte krížovú trojku.

en: Remove the three of diamonds.
sk: Odstráňte károvú trojku.

en: Remove the three of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú trojku.

en: Remove the three of spades.
sk: Odstráňte pikovú trojku.

en: Remove the threes
sk: Odstráňte trojky

en: Remove the two of clubs.
sk: Odstráňte krížovú dvojku.

en: Remove the two of diamonds.
sk: Odstráňte károvú trojku.

en: Remove the two of hearts.
sk: Odstráňte srdcovú dvojku.

en: Remove the two of spades.
sk: Odstráňte pikovú dvojku.

en: Remove the twos
sk: Odstráňte dvojky

en: Remove the unknown card.
sk: Odstráňte neznámu kartu.

en: Reserve left:
sk: V rezerve zostáva:

en: Reshuffle cards
sk: Premiešajte karty

en: Restart the game
sk: Začne hru odznova

en: Return cards to stock
sk: Vráťte karty do talóna

en: Royal East
sk: Kráľovský východ

en: S_tatistics
sk: Š_tatistiky

en: Same suit
sk: Rovnaký druh

en: Score:
sk: Skóre:

en: Scorpion
sk: Škorpión

en: Scuffle
sk: Bitka

en: Seahaven
sk: Morský prístav

en: Select Game
sk: Vybrať hru

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
sk: Vyberte kartu z rezervy pre prvú cieľovú kôpku

en: Select the game type to play
sk: Vybrať hru, ktorá sa bude hrať

en: Show gameplay statistics
sk: Zobrazí štatistiky o hranej hre

en: Show or hide statusbar
sk: Zobrazí alebo skryje stavovú lištu

en: Show or hide the toolbar
sk: Zobrazí alebo skryje lištu nástrojov

en: Shuffle mode
sk: Náhodný režim

en: Signora
sk: Slečna

en: Single card deals
sk: Brať po jednej karte

en: Six Foundations
sk: Šesť cieľových kôpok

en: Solitaire
sk: Solitér

en: Spider
sk: Pavúk

en: Spider Three Decks
sk: Trojbalíčkový Pavúk

en: Spiderette
sk: Pavúčik

en: Start a new game
sk: Začne novú hru

en: Start card:
sk: Počiatočná karta:

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Stock left:
sk: V talóne zostáva:

en: Stock left: 0
sk: V talóne zostáva: 0

en: Stock left: ~a
sk: V talóne zostáva: ~a

en: Stock remaining: ~a
sk: V talóne zostáva: ~a

en: Straight Up
sk: Rad hore

en: Streets And Alleys
sk: Ulice a aleje

en: Template
sk: Šablóna

en: Ten Across
sk: Desať naprieč

en: Terrace
sk: Terasa

en: The game has no solution. Undo or start again.
sk: Hra nemá riešenie. Vráťte ťah alebo začnite odznova.

en: There are no more moves
sk: Žiadne platné ťahy už nie sú k dispozícii

en: Thieves
sk: Zlodeji

en: Thirteen
sk: Trinásť

en: This game does not have hint support yet.
sk: Táto hra ešte nepodporuje rady.

en: This game is unable to provide a hint.
sk: Táto hra neposkytuje rady.

en: This usually occurs when you run an older version of Aisleriot which does not have the game you last played. The default game, Klondike, is being started instead.
sk: Toto sa väčšinou stane, keď spustíte staršiu verziu programu Aisleriot, ktorý neobsahuje naposledy hranú hru. Predvolená hra je Klondike, ktorá sa spustí miesto nej.

en: Three card deals
sk: Brať trojicu kariet

en: Thumb And Pouch
sk: Palec a taška

en: Time
sk: Čas

en: Time:
sk: Čas:

en: Total:
sk: Celkom:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
sk: Turnikety nie sú doporučované, ak nejde o najvyššiu núdzu

en: Triple Peaks
sk: Trojité vrcholy

en: Try dealing a row of cards
sk: Skúste rozdať rad kariet

en: Try moving a card to the reserve
sk: Skúste presunúť kartu do rezervy

en: Try moving card piles around
sk: Skúste navzájom popresúvať kôpky kariet

en: Try moving cards down from the foundation
sk: Skúste presunúť karty dolu z cieľových kôpok

en: Try moving cards down from the foundations.
sk: Skúste presunúť karty dolu z cieľových kôpok.

en: Try rearranging the cards
sk: Skúste popresúvať karty

en: Turn over the top card of the stock.
sk: Otočte vrchnú kartu z talónu.

en: Two Suits
sk: Dva druhy kariet

en: Undo the last move
sk: Vráti posledný ťah

en: Undo until there are enough cards to fill all tableau piles
sk: Vracať pokým nie je dostatok kariet na naplnenie všetkých kôpok na stole

en: Union Square
sk: Jednotný štvorec

en: Unknown color
sk: Neznáma farba

en: Unknown value
sk: Neznáma hodnota

en: Unlimited redeals
sk: Neobmedzený počet obrátení

en: Valentine
sk: Valentín

en: View help for Aisleriot
sk: Zobrazí pomocníka pre hru Aisleriot

en: View help for this game
sk: Zobrazí pomocníka pre túto hru

en: Wall
sk: Hradba

en: Westhaven
sk: Západný prístav

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
sk: Ak nemáte zošívačku, pomôže spinka a pravítko

en: Whether or not to play event sounds
sk: Určuje, či sa majú alebo nemajú prehrať zvuky udalostí

en: Whether the window is fullscreen
sk: Určuje, či je okno na celú obrazovku

en: Whether the window is maximized
sk: Určuje, či je okno maximalizované

en: Whitehead
sk: Starec

en: Window height
sk: Výška okna

en: Window width
sk: Šírka okna

en: Wins
sk: Víťazstvá

en: Wins:
sk: Víťazstvá:

en: Wood
sk: Les

en: Worst:
sk: Najhorší:

en: Yield
sk: Úroda

en: You are searching for a five.
sk: Hľadáte päťku.

en: You are searching for a four.
sk: Hľadáte štvorku.

en: You are searching for a jack.
sk: Hľadáte dolníka.

en: You are searching for a king.
sk: Hľadáte kráľa.

en: You are searching for a nine.
sk: Hľadáte deviatku.

en: You are searching for a queen.
sk: Hľadáte horníka.

en: You are searching for a seven.
sk: Hľadáte sedmičku.

en: You are searching for a six.
sk: Hľadáte šestku.

en: You are searching for a ten.
sk: Hľadáte desiatku.

en: You are searching for a three.
sk: Hľadáte trojku.

en: You are searching for a two.
sk: Hľadáte dvojku.

en: You are searching for an ace.
sk: Hľadáte eso.

en: You are searching for an eight.
sk: Hľadáte osmičku.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sk: Kópiu GNU General Public License (Všeobecnej zverejňovacej licencie GNU) ste mali dostať spolu s týmto programom. Ak sa tak nestalo navštívte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: _Card Style
sk: Štýl _kariet

en: _Click to Move
sk: _Presúvať klikaním

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: _Control
sk: _Ovládanie

en: _Deal
sk: _Zobrať kartu

en: _Don't report
sk: _Nenahlásiť

en: _Fullscreen
sk: _Celoobrazovkový režim

en: _Game
sk: _Hra

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hint
sk: _Rada

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Leave Fullscreen
sk: _Opustiť celú obrazovku

en: _New
sk: _Nová

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: _Recently Played
sk: Naposledy _hrané

en: _Redo Move
sk: Z_opakovať vrátený ťah

en: _Report
sk: Na_hlásiť

en: _Reset
sk: _Vynulovať

en: _Restart
sk: Hrať _odznova

en: _Select
sk: _Vybrať

en: _Select Game…
sk: Vy_brať hru…

en: _Sound
sk: _Zvuk

en: _Statusbar
sk: _Stavová lišta

en: _Toolbar
sk: Lišta _nástrojov

en: _Undo Move
sk: _Vrátiť ťah

en: _View
sk: _Zobraziť

en: ace
sk: eso

en: ace of clubs
sk: krížové eso

en: ace of diamonds
sk: kárové eso

en: ace of hearts
sk: srdcové eso

en: ace of spades
sk: pikové eso

en: an empty slot
sk: prázdne úložisko

en: black joker
sk: čierny žolík

en: eight
sk: osmička

en: eight of clubs
sk: krížová osmička

en: eight of diamonds
sk: kárová osmička

en: eight of hearts
sk: srdcová osmička

en: eight of spades
sk: piková osmička

en: face-down card
sk: karta tvárou dolu

en: five
sk: päťka

en: five of clubs
sk: krížová päťka

en: five of diamonds
sk: kárová päťka

en: five of hearts
sk: srdcová päťka

en: five of spades
sk: piková päťka

en: four
sk: štvorka

en: four of clubs
sk: krížová štvorka

en: four of diamonds
sk: kárová štvorka

en: four of hearts
sk: srdcová štvorka

en: four of spades
sk: piková štvorka

en: jack
sk: dolník

en: jack of clubs
sk: krížový dolník

en: jack of diamonds
sk: kárový dolník

en: jack of hearts
sk: srdcový dolník

en: jack of spades
sk: pikový dolník

en: king
sk: kráľ

en: king of clubs
sk: krížový kráľ

en: king of diamonds
sk: kárový kráľ

en: king of hearts
sk: srdcový kráľ

en: king of spades
sk: pikový kráľ

en: nine
sk: deviatka

en: nine of clubs
sk: krížová deviatka

en: nine of diamonds
sk: kárová deviatka

en: nine of hearts
sk: srdcová deviatka

en: nine of spades
sk: piková deviatka

en: queen
sk: horník

en: queen of clubs
sk: krížový horník

en: queen of diamonds
sk: kárový horník

en: queen of hearts
sk: srdcový horník

en: queen of spades
sk: pikový horník

en: red joker
sk: červený žolík

en: seven
sk: sedmička

en: seven of clubs
sk: krížová sedmička

en: seven of diamonds
sk: kárová sedmička

en: seven of hearts
sk: srdcová sedmička

en: seven of spades
sk: piková sedmička

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sk: Zatvorenie okna

[ctx: shortcut window]
en: Deal
sk: Rozdanie kariet

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sk: Zopakovanie

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Show Help for this game
sk: Zobrazenie pomocníka pre túto hru

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sk: Zobrazenie klávesových skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Show a hint
sk: Zobrazenie rady

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
sk: Spustenie novej hry

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sk: Vrátenie späť

en: six
sk: šestka

en: six of clubs
sk: krížová šestka

en: six of diamonds
sk: kárová šestka

en: six of hearts
sk: srdcová šestka

en: six of spades
sk: piková šestka

[ctx: slot hint]
en: %s on chooser
sk: %s vo vybraných

[ctx: slot hint]
en: %s on foundation
sk: %s v cieľovej kôpke

[ctx: slot hint]
en: %s on reserve
sk: %s v rezerve

[ctx: slot hint]
en: %s on stock
sk: %s v talóne

[ctx: slot hint]
en: %s on tableau
sk: %s na stole

[ctx: slot hint]
en: %s on waste
sk: %s v odkladacej kôpke

[ctx: slot type]
en: chooser
sk: vybrané

[ctx: slot type]
en: foundation
sk: cieľová kôpka

[ctx: slot type]
en: reserve
sk: rezerva

[ctx: slot type]
en: stock
sk: talón

[ctx: slot type]
en: tableau
sk: stôl

[ctx: slot type]
en: waste
sk: odkladacia kôpka

en: solitaire;cards;klondike;spider;freecell;patience;
sk: solitér;karty;klondajka;pavúk;freecell;trpezlivosť;

en: something
sk: niečo

en: ten
sk: desiatka

en: ten of clubs
sk: krížová desiatka

en: ten of diamonds
sk: kárová desiatka

en: ten of hearts
sk: srdcová desiatka

en: ten of spades
sk: piková desiatka

en: the ace of clubs
sk: krížové eso

en: the ace of diamonds
sk: kárové eso

en: the ace of hearts
sk: srdcové eso

en: the ace of spades
sk: pikové eso

en: the black joker
sk: čierny žolík

en: the eight of clubs
sk: krížová osmička

en: the eight of diamonds
sk: kárová osmička

en: the eight of hearts
sk: srdcová osmička

en: the eight of spades
sk: piková osmička

en: the five of clubs
sk: krížová päťka

en: the five of diamonds
sk: kárová päťka

en: the five of hearts
sk: srdcová päťka

en: the five of spades
sk: piková päťka

en: the foundation
sk: cieľovej kôpky

en: the four of clubs
sk: krížová štvorka

en: the four of diamonds
sk: kárová štvorka

en: the four of hearts
sk: srdcová štvorka

en: the four of spades
sk: piková štvorka

en: the jack of clubs
sk: krížový dolník

en: the jack of diamonds
sk: kárový dolník

en: the jack of hearts
sk: srdcový dolník

en: the jack of spades
sk: pikový dolník

en: the king of clubs
sk: krížový kráľ

en: the king of diamonds
sk: kárový kráľ

en: the king of hearts
sk: srdcový kráľ

en: the king of spades
sk: pikový kráľ

en: the nine of clubs
sk: krížová deviatka

en: the nine of diamonds
sk: kárová deviatka

en: the nine of hearts
sk: srdcová deviatka

en: the nine of spades
sk: piková deviatka

en: the queen of clubs
sk: krížový horník

en: the queen of diamonds
sk: kárový horník

en: the queen of hearts
sk: srdcový horník

en: the queen of spades
sk: pikový horník

en: the red joker
sk: červený žolík

en: the seven of clubs
sk: krížová sedmička

en: the seven of diamonds
sk: kárová sedmička

en: the seven of hearts
sk: srdcová sedmička

en: the seven of spades
sk: piková sedmička

en: the six of clubs
sk: krížová šestka

en: the six of diamonds
sk: kárová šestka

en: the six of hearts
sk: srdcová šestka

en: the six of spades
sk: piková šestka

en: the ten of clubs
sk: krížová desiatka

en: the ten of diamonds
sk: kárová desiatka

en: the ten of hearts
sk: srdcová desiatka

en: the ten of spades
sk: piková desiatka

en: the three of clubs
sk: krížová trojka

en: the three of diamonds
sk: kárová trojka

en: the three of hearts
sk: srdcová trojka

en: the three of spades
sk: piková trojka

en: the two of clubs
sk: krížová dvojka

en: the two of diamonds
sk: kárová dvojka

en: the two of hearts
sk: srdcová dvojka

en: the two of spades
sk: piková dvojka

en: the unknown card
sk: neznáma karta

en: three
sk: trojka

en: three of clubs
sk: krížová trojka

en: three of diamonds
sk: kárová trojka

en: three of hearts
sk: srdcová trojka

en: three of spades
sk: piková trojka

en: two
sk: dvojka

en: two of clubs
sk: krížová dvojka

en: two of diamonds
sk: kárová dvojka

en: two of hearts
sk: srdcová dvojka

en: two of spades
sk: piková dvojka
