file-roller - en to sk translation catalogue (300 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
sk: %e. %B %Y o %H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
sk[0]: Zostáva %d súborov
sk[1]: Zostáva %d súbor
sk[2]: Zostávajú %d súbory

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
sk: Priečinok s názvom „%s“ už existuje.
    
    %s

en: ARCHIVE
sk: ARCHÍV

[ctx: Action]
en: Add Files
sk: Pridať súbory

[ctx: Action]
en: Extract
sk: Rozbaliť

[ctx: Action]
en: Open
sk: Otvoriť

en: Actions
sk: Akcie

en: Add
sk: Pridať

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sk: Pridá súbory, vyžiada názov archívu a ukončí program

en: Add files to the specified archive and quit the program
sk: Pridá súbory do zadaného archívu a ukončí program

en: Add only if _newer
sk: Pridať iba ak je _novší

en: Adding the files to “%s”
sk: Pridávajú sa súbory do „%s“

en: Adding “%s”
sk: Pridáva sa súbor „%s“

en: All archives
sk: Všetky archívy

en: All files
sk: Všetky súbory

en: An archive manager for GNOME.
sk: Správca archívov pre GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sk: Pri pridávaní súborov do archívu nastala chyba.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sk: Pri odstraňovaní súborov z archívu nastala chyba.

en: An error occurred while extracting files.
sk: Pri rozbaľovaní súborov nastala chyba.

en: An error occurred while loading the archive.
sk: Pri načítavaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred while renaming the files.
sk: Pri premenovávaní súborov nastala chyba.

en: An error occurred while saving the archive.
sk: Pri ukladaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred while testing archive.
sk: Pri testovaní archívu nastala chyba.

en: An error occurred while updating the files.
sk: Pri aktualizovaní súborov nastala chyba.

en: An error occurred.
sk: Nastala chyba.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sk: Iný súbor s rovnakým názvom už existuje v „%s“.

en: Archive Manager
sk: Správca archívov

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
sk: Správca archívov (tiež známy ako File Roller) je predvolenou aplikáciou prostredia GNOME na otváranie, vytváranie a úpravu archívov a komprimovaných súborov archívov.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
sk: Správca archívov podporuje široký okruh rôznych súborov archívov, vrátane:

en: Archive not found
sk: Archív sa nenašiel

en: Archive size:
sk: Veľkosť archívu:

en: Archive type not supported.
sk: Nepodporovaný typ archívu.

en: C_ommand Line Output:
sk: Výstup _príkazového riadka:

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: Change password visibility
sk: Zmení viditeľnosť hesla

en: Command exited abnormally.
sk: Príkaz skončil neobvykle.

en: Command not found.
sk: Príkaz nenájdený.

en: Compress
sk: Komprimácia

en: Compression level
sk: Úroveň kompresie

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
sk: Úroveň kompresie použitá pri pridávaní súborov do archívu. Možné hodnoty sú: very-fast (veľmi rýchla), fast (rýchla), normal (normálna), maximum (maximálna).

en: Compression ratio:
sk: Kompresný pomer:

en: Content size:
sk: Veľkosť obsahu:

en: Contents
sk: Obsah

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copying the extracted files to the destination
sk: Kopírujú sa rozbalené súbory do cieľa

en: Copying the files from “%s” to “%s”
sk: Kopírujú sa súbory z „%s“ do „%s“

en: Copying the files to add to “%s”
sk: Kopírujú sa súbory kvôli pridaniu do „%s“

en: Could not add the files to the archive
sk: Nepodarilo sa pridať súbory do archívu

en: Could not create the archive
sk: Nepodarilo sa vytvoriť archív

en: Could not create the destination folder: %s.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť cieľový priečinok: %s.

en: Could not delete the old archive.
sk: Nepodarilo sa odstrániť starý archív.

en: Could not display help
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka

en: Could not display the folder “%s”
sk: Nepodarilo sa zobraziť priečinok „%s“

en: Could not find the volume: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť zväzok: %s

en: Could not load the location
sk: Umiestnenie sa nepodarilo načítať

en: Could not open this file type
sk: Nepodarilo sa otvoriť tento typ súboru

en: Could not open “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť „%s“

en: Could not perform the operation
sk: Operáciu sa nepodarilo vykonať

en: Could not rename the file
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor

en: Could not rename the folder
sk: Nepodarilo sa premenovať priečinok

en: Could not save the archive “%s”
sk: Nepodarilo sa uložiť archív „%s“

en: Create _Archive
sk: _Vytvoriť archív

en: Create _Folder
sk: Vytvoriť _priečinok

en: Create and modify an archive
sk: Vytvára a upravuje archív

en: Create destination folder without asking confirmation
sk: Vytvorí cieľový priečinok bez vyžiadania potvrdenia

en: Creating “%s”
sk: Vytvára sa „%s“

en: Cu_t
sk: Vystri_hnúť

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: D_eselect All
sk: _Zrušiť výber

en: Decompressing archive
sk: Archív sa rozbaľuje

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
sk: Predvolený priečinok, ktorý sa má použiť pri príkazoch „--add“ a „--extract“

en: Default volume size
sk: Predvolená veľkosť zväzku

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Deleting files from archive
sk: Odstraňujú sa súbory z archívu

en: Deleting the files from “%s”
sk: Odstraňujú sa súbory z „%s“

en: Dese_lect All
sk: _Zrušiť výber

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
sk: Cieľový priečinok „%s“ neexistuje.
    
    Chcete ho vytvoriť?

en: Display path
sk: Zobraziť cestu

en: Display size
sk: Zobraziť veľkosť

en: Display the path column in the main window.
sk: Zobrazí v hlavnom okne stĺpec s cestou.

en: Display the size column in the main window.
sk: Zobrazí v hlavnom okne stĺpec s veľkosťou.

en: Display the time column in the main window.
sk: Zobrazí v hlavnom okne stĺpec s časom.

en: Display the type column in the main window.
sk: Zobrazí v hlavnom okne stĺpec s typom.

en: Display time
sk: Zobraziť čas

en: Display type
sk: Zobraziť typ

en: Do not _overwrite newer files
sk: _Neprepisovať novšie súbory

en: Do not overwrite newer files
sk: Neprepisovať novšie súbory

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sk: Chcete pridať tento súbor do aktuálneho archívu, alebo ho otvoriť ako nový archív?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sk: Chcete vytvoriť nový archív obsahujúci tieto súbory?

en: Dump gobject introspection file
sk: Vypíše diagnostický súbor knižnice gobject

en: E_xclude files:
sk: V_ynechať súbory:

en: Editors
sk: Editory

en: Encrypt the archive header
sk: Zašifrovať hlavičku archívu

en: Enter a password for “%s”
sk: Zadajte heslo pre archív „%s“

en: Extract Here
sk: Rozbaliť sem

en: Extract To…
sk: Rozbaliť do…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sk: Rozbalí archívy, vyžiada cieľový priečinok a ukončí program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sk: Rozbalí archívy do zadaného cieľového priečinka a ukončí program

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sk: Rozbalí obsah archívov v priečinku archívu a ukončí program

en: Extract the selected archive
sk: Rozbalí zvolený archív

en: Extract the selected archive to the current position
sk: Rozbalí zvolený archív do aktuálneho priečinka

en: Extracting the files from “%s”
sk: Rozbaľujú sa súbory z „%s“

en: Extracting “%s”
sk: Rozbaľuje sa „%s“

en: Extraction completed successfully
sk: Rozbaľovanie bolo úspešne dokončené

en: Extraction not performed
sk: Rozbalenie nebolo uskutočnené

en: FOLDER
sk: PRIEČINOK

[ctx: File]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: File]
en: Modified
sk: Zmenený

[ctx: File]
en: Name
sk: Názov

[ctx: File]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: File]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: File]
en: Type
sk: Typ

en: Find files by name
sk: Nájde súbory podľa názvu

en: Folder
sk: Priečinok

en: Folders
sk: Priečinky

en: Getting the file list
sk: Získava sa zoznam súborov

en: Go to the home location
sk: Prejde do domovského priečinka

en: Go to the next visited location
sk: Prejde na nasledujúce navštívené umiestnenie

en: Go to the previous visited location
sk: Prejde na predchádzajúce navštívené umiestnenie

en: Go up one level
sk: Prejde o jednu úroveň vyššie

en: How to sort files
sk: Ako sa majú usporiadať súbory

en: Include _files:
sk: Zahrnúť _súbory:

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Last Output
sk: Posledný výstup

en: Last modified:
sk: Dátum zmeny:

en: List Mode
sk: Režim zoznamu

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
sk: Zoznam aplikácií zadaných v dialógovom okne „Otvoriť súbor“, ktoré nie sú priradené k typom súborov.

en: Load Options
sk: Načítať voľby

en: Loading “%s”
sk: Načítava sa „%s“

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
sk: Presúvajú sa súbory z „%s“ do „%s“

en: Name column width
sk: Šírka stĺpca s názvom

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
sk: Názov „%s“ nie je platný, pretože obsahuje najmenej jeden z nasledujúcich znakov: %s. Prosím, zadajte iný názov.

en: New Archive
sk: Nový archív

en: New name is the same as old one, please type other name.
sk: Nový názov je rovnaký ako starý, prosím, zadajte iný názov.

en: New name is void, please type a name.
sk: Nový názov je prázdny, prosím, zadajte názov.

en: Number of files:
sk: Počet súborov:

en: Open, modify and create compressed archive files
sk: Otvára, upravuje a vytvára komprimované súbory archívov

en: Operation completed
sk: Operácia dokončená

en: Pass_word…
sk: _Heslo…

en: Password required for “%s”
sk: Je vyžadované heslo pre archív „%s“

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Paste Selection
sk: Prilepiť výber

en: Please use a different name.
sk: Prosím, použite iný názov.

en: Please wait…
sk: Prosím, čakajte…

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Reading “%s”
sk: Číta sa „%s“

en: Recompressing archive
sk: Archív sa nanovo komprimuje

en: Recreate the folders stored in the archive
sk: Znova vytvoriť priečinky uložené v archíve

en: Removing “%s”
sk: Odstraňuje sa súbor „%s“

en: Rename
sk: Premenovanie

en: Renaming the files in “%s”
sk: Premenovávajú sa súbory v „%s“

en: Replace _All
sk: Nahr_adiť všetky

en: Replace _Nothing
sk: _Nenahradiť nič

en: Replace file “%s”?
sk: Nahradiť súbor „%s“?

en: Reset Options
sk: Obnoviť voľby

en: S_elect the files you want to update:
sk: Vyb_erte súbory, ktoré chcete aktualizovať:

en: Save
sk: Uložiť

en: Save Options
sk: Uložiť voľby

en: Save _As…
sk: Uložiť _ako…

en: Saving “%s”
sk: Ukladá sa „%s“

en: Set Pass_word…
sk: Nastaviť heslo…

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show version
sk: Zobrazí verziu

en: Show/hide the extra options
sk: Zobraziť alebo skryť voľby navyše

en: Side_bar
sk: Postranný _panel

en: Sidebar
sk: Postranný panel

en: Sort type
sk: Typ usporiadania

en: Split into _volumes of
sk: _Rozdeliť na zväzky po

en: Start as a service
sk: Spustí ako službu

en: Test Result
sk: Výsledok testu

en: Testing “%s”
sk: Testuje sa „%s“

en: The default size for volumes.
sk: Predvolená veľkosť pre zväzky.

en: The default width of the name column in the file list.
sk: Predvolená šírka stĺpca s názvom v zozname súborov.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sk: Súbor už v „%s“ existuje. Nahradením sa prepíše jeho obsah.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
sk[0]: Týchto %d súborov bolo zmenených externou aplikáciou. Ak neaktualizujete súbory v archíve, všetky vykonané zmeny sa stratia.
sk[1]: Tento súbor bol zmenený externou aplikáciou. Ak neaktualizujete súbor v archíve, všetky vykonané zmeny sa stratia.
sk[2]: Tieto %d súbory boli zmenené externou aplikáciou. Ak neaktualizujete súbory v archíve, všetky vykonané zmeny sa stratia.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sk: Pre súbory typu %s nie je nainštalovaný žiadny príkaz.
    Chcete vyhľadať príkaz na otvorenie tohto súboru?

en: There was an internal error trying to search for applications:
sk: Pri pokuse nájsť aplikácie nastala vnútorná chyba:

en: This archive type cannot be modified
sk: Tento typ archívu nemôže byť zmenený

en: Type:
sk: Typ:

en: Update Files
sk: Aktualizácia súborov

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
sk: Aktualizovať súbor „%s“ v archíve „%s“?

en: Update the files in the archive “%s”?
sk: Aktualizovať súbory v archíve „%s“?

en: Updating the files in “%s”
sk: Aktualizujú sa súbory v „%s“

en: Use the notification system to notify the operation completion
sk: Použije systém upozornení na upozornenie o dokončení operácie

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
sk: Keď chcete zobraziť všetky súbory z archívu v jednom zozname, použite „all-files“. Ak sa chcete v archíve pohybovať ako v priečinku, použite „as-folder“.

en: View All _Files
sk: _Zobraziť všetky súbory

en: View as a F_older
sk: Zobraziť _ako priečinok

en: View the sidebar
sk: Zobrazí postranný panel

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
sk: Aké kritérium musí byť použité na usporiadanie súborov. Možné hodnoty: name (názov), size (veľkosť), type (typ), time (čas), path (cesta).

en: Whether to display the sidebar.
sk: Či sa má zobraziť postranný panel.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
sk: Či sa má zašifrovať hlavička archívu. Ak je hlavička zašifrovaná, bude sa vyžadovať heslo aj na zobrazenie obsahu archívu.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
sk: Či sa majú zobraziť ostatné voľby. Ak je nastavené, voľby navyše budú zobrazené.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
sk: Či sa má usporiadavať vzostupne alebo zostupne. Možné hodnoty: ascending (vzostupne), descending (zostupne).

[ctx: Window title]
en: Add Files
sk: Pridanie súborov

[ctx: Window title]
en: Extract
sk: Rozbaľovanie

[ctx: Window title]
en: Extract archive
sk: Rozbaľovanie archívu

[ctx: Window title]
en: Load Options
sk: Načítanie volieb

[ctx: Window title]
en: Open
sk: Otvorenie

[ctx: Window title]
en: Save Options
sk: Uloženie volieb

en: Wrong password.
sk: Nesprávne heslo.

en: You can’t add an archive to itself.
sk: Nemôžete pridať archív do seba samého.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
sk: Nemáte oprávnenia na vytvorenie archívu v tomto priečinku

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na rozbalenie archívu do priečinku „%s“

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na čítanie súborov z priečinka „%s“

en: You don’t have the right permissions.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia.

en: You have to specify an archive name.
sk: Musíte zadať názov archívu.

en: [read only]
sk: [len na čítanie]

en: _About
sk: _O programe

en: _About Archive Manager
sk: _O aplikácii Správca archívov

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Add Files…
sk: _Pridať súbory…

en: _All files
sk: _Všetky súbory

en: _Apply
sk: _Použiť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Delete Files…
sk: O_dstrániť súbory…

en: _Destination folder:
sk: _Cieľový priečinok:

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Encrypt the file list
sk: _Zašifrovať zoznam súborov

en: _Encrypt the file list too
sk: _Zašifrovať aj zoznam súborov

en: _Exclude folders:
sk: Vyn_echať priečinky:

en: _Extract
sk: _Rozbaliť

en: _Extract Files…
sk: _Rozbaliť súbory…

en: _Extract…
sk: _Rozbaliť…

en: _File
sk: _Súbor

en: _Filename:
sk: Názov _súboru:

en: _Files:
sk: _Súbory:

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Follow symbolic links
sk: _Nasledovať symbolické odkazy

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Keep directory structure
sk: _Zachovať štruktúru adresárov

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Location:
sk: _Umiestnenie:

en: _New Archive…
sk: _Nový archív…

en: _New file name:
sk: _Nový názov súboru:

en: _New folder name:
sk: _Nový názov priečinka:

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open With…
sk: Otvoriť _pomocou…

en: _Open the Archive
sk: _Otvoriť archív

en: _Open…
sk: _Otvoriť…

en: _Options
sk: _Voľby

en: _Options Name:
sk: Názov pre _voľby:

en: _Other Options
sk: Ďalšie _voľby

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Paste
sk: _Prilepiť

en: _Properties
sk: V_lastnosti

en: _Rename
sk: Pre_menovať

en: _Rename…
sk: Pre_menovať…

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save As…
sk: _Uložiť ako…

en: _Search Command
sk: _Hľadať príkaz

en: _Select All
sk: Vy_brať všetko

en: _Selected files
sk: Vy_brané súbory

en: _Show the Files
sk: _Zobraziť súbory

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: _Test Integrity
sk: _Skontrolovať integritu

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: _View
sk: _Zobraziť

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
sk: archívov bzip (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
sk: príklad: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sk: príklad: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
sk: archívov gzip (.tar.gz, .tgz)

en: input.txt,output.xml
sk: vstup.txt,vystup.xml

[ctx: shortcut window]
en: Archive
sk: Archív

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sk: Zatvorenie okna

[ctx: shortcut window]
en: Common
sk: Spoločné

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
sk: Vytvorenie nového archívu

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
sk: Odstránenie súborov alebo priečinkov z archívu

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
sk: Zrušenie výberu všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
sk: Prepnutie na stromové zobrazenie priečinkov v postrannom paneli

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
sk: Rozbalenie archívu

[ctx: shortcut window]
en: Find
sk: Nájdenie

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
sk: Otvorenie archívu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
sk: Obnovenie

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
sk: Premenovanie súboru alebo priečinku v archíve

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
sk: Uloženie s iným názvom

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
sk: Zastavenie operácie

[ctx: shortcut window]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
sk: Zobrazenie vlastností archívu

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
sk: Zobrazenie obsahu archívu ako štruktúru priečinkov

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
sk: Zobrazenie obsahu archívu ako zoznam súborov

en: xz archives (.tar.xz)
sk: archívov xz (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
sk: archívov zip (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
sk: zip;tar;extrahovať;rozbaliť;

en: — Create and modify an archive
sk: — Vytvára a upravuje archív

en: “%s” created successfully
sk: Súbor „%s“ bol úspešne vytvorený
