gnome-games - en to sk translation catalogue (253 entries)

en: A classic game of positional strategy
sk: Klasická hra pozičnej stratégie

en: A flag to enable board numbering
sk: Príznak povoľujúci číslovanie šachovnice

en: A flag to enable maximized mode
sk: Príznak povoľujúci režim maximalizovaného okna

en: A flag to enable move hints
sk: Príznak povoľujúci zobrazenie možných ťahov

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Are you sure you want to resign?
sk: Naozaj sa chcete vzdať?

en: Black Wins
sk: Vyhral čierny

en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierny strelec z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierny strelec z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierny strelec z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierny strelec z %1$s berie bielu dámu na %2$s

en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierny strelec z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá strelca z %1$s na %2$s

en: Black captured White's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
sk: Čierny zobral pešiaka bielemu <span font_style='italic'>en passant</span>.

en: Black castles kingside
sk: Čierny robí malú rošádu

en: Black castles queenside
sk: Čierny robí veľkú rošádu

en: Black has resigned.
sk: Čierny sa vzdal.

en: Black has run out of time.
sk: Čiernemu uplynul čas.

en: Black is Thinking…
sk: Čierny premýšľa…

en: Black is in Check
sk: Čierny má šach

en: Black is in check and cannot move.
sk: Čierny má šach a nevie sa pohnúť.

en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierny kráľ z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierny kráľ z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierny kráľ z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierny kráľ z %1$s berie bielu dámu na %2$s

en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierny kráľ z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black king moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá kráľa z %1$s na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierny jazdec z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierny jazdec z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierny jazdec z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierny jazdec z %1$s berie bielu kráľovnú na %2$s

en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierny jazdec z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black knight moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá jazdca z %1$s na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bielu dámu na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black pawn at %1$s takes white pawn at %2$s en passant
sk: Čierny pešiak z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s en passant

en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá pešiaka z %1$s na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierna dáma z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierna dáma z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierna dáma z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierna dáma z %1$s berie bielu dámu na %2$s

en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierna dáma z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black queen moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá dámu z %1$s na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
sk: Čierna veža z %1$s berie bieleho strelca na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
sk: Čierna veža z %1$s berie bieleho jazdca na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
sk: Čierna veža z %1$s berie bieleho pešiaka na %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
sk: Čierna veža z %1$s berie bielu dámu %2$s

en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
sk: Čierna veža z %1$s berie bielu vežu na %2$s

en: Black rook moves from %1$s to %2$s
sk: Čierny ťahá vežu z %1$s na %2$s

en: Black to Move
sk: Na ťahu je čierny

en: Board _orientation:
sk: _Orientácia šachovnice:

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
sk: Môže byť 'human' (hra proti druhému človeku v úlohe protihráča), '' (použije prvý dostupný šachový stroj) alebo názov konkrétneho šachového stroja, proti ktorému sa bude hrať

en: Changes will take effect for the next game.
sk: Zmeny sa prejavia v nasledujúcej hre.

en: Chess
sk: Šach

en: Chess Game
sk: Šachová hra

en: Computer chess enthusiasts will appreciate GNOME Chess’s compatibility with nearly all modern computer chess engines, and its ability to detect several popular engines automatically if installed.
sk: Nadšenci v oblasti počítačového šachu ocenia kompatibilitu s takmer všetkými modernými šachovými strojmi, a tiež schopnosť automatického zistenia ich prítomnosti na vašom počítači.

en: Custom
sk: Vlastné nastavenie

en: Difficulty of the opponent chess engine
sk: Obtiažnosť šachového stroja v úlohe protihráča

en: Failed to load PGN: move %s is invalid.
sk: Zlyhalo načítanie PGN: ťah %s je neplatný.

en: Failed to save game: %s
sk: Zlyhalo uloženie hry: %s

en: Fancy
sk: Elegantné

en: Five minutes
sk: Päť minút

en: GNOME Chess
sk: Šach GNOME

en: GNOME Chess can only open one PGN at a time.
sk: Šach GNOME dokáže otvoriť súčasne iba jeden súbor PGN.

en: GNOME Chess is a simple chess game. You can play against your computer at three different difficulty levels, or against a friend at your computer.
sk: Šach GNOME je jednoduchá hra, ktorú môžete hrať proti počítaču (tri úrovne obtiažnosti) alebo proti vášmu kamarátovi na vašom počítači.

en: Game Start
sk: Začiatok hry

en: Game is Drawn
sk: Hra skončila remízou

en: Invalid %s : %s in PGN, setting timer to infinity.
sk: Neplatná značka %s : %s v PGN. Nastavuje sa časovač na nekonečno.

en: Invalid clock type in PGN: %s, using a simple clock.
sk: Neplatný typ hodín v PGN: %s, použijú sa jednoduché hodiny.

en: Invalid timer increment in PGN: %s, using a simple clock.
sk: Neplatný prírastok časovača v PGN: %s, použijú sa jednoduché hodiny.

en: Load Chess Game
sk: Nahrať šachovú hru

en: Move _format:
sk: _Spôsob zápisu:

en: Neither player can checkmate.
sk: Ani jeden z hráčov nevie dosiahnuť šachmat.

en: No chess engine is installed. You will not be able to play against the computer.
sk: Nie je nainštalovaný žiadny obslužný program pre šach. Nebudete môcť hrať proti počítaču.

en: No limit
sk: Bez obmedzenia

en: No piece was taken or pawn moved in 75 moves.
sk: Za posledných 75 ťahov nebola vyhodená žiadna figúrka ani sa neťahalo žiadnym pešiakom.

en: No piece was taken or pawn moved in fifty moves.
sk: Za posledných päťdesiat ťahov nebola vyhodená žiadna figúrka ani sa neťahalo žiadnym pešiakom.

en: One hour
sk: Jedna hodina

en: Oops!
sk: Ale nie!

en: PGN files
sk: PNG súbory

en: Pause the game
sk: Pozastaví hru

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Play the classic two-player board game of chess
sk: Hrajte klasický stolný šach pre dvoch hráčov

en: Player cannot move.
sk: Hráč sa nevie pohnúť.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Rewind to the game start
sk: Presunie hru na začiatok

en: Save Chess Game
sk: Uložiť šachovú hru

en: Save this game before loading another one?
sk: Uložiť túto hru pred načítaním inej?

en: Save this game before starting a new one?
sk: Uložiť túto hru pred spustením novej?

en: Select Promotion Type
sk: Vyberte figúrku na premenu

en: Show release version
sk: Zobraziť verziu vydania

en: Show the current move
sk: Ukáže aktuálny stav hry

en: Show the next move
sk: Ukáže ďalší ťah

en: Show the previous move
sk: Ukáže predchádzajúci ťah

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Ten minutes
sk: Desať minút

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: The board side to play as
sk: Strana šachovnice, na ktorej hrať

en: The computer player is confused. The game cannot continue.
sk: Automat hrajúci za počítač je veľmi zmätený. V hre sa nedá pokračovať.

en: The directory to open the load game dialog in
sk: Adresár, ktorý sa má otvoriť v dialógovom okne na nahranie hry

en: The directory to open the save game dialog in
sk: Adresár, ktorý sa má otvoriť v dialógovom okne na uloženie hry

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
sk: Trvanie hry v sekundách (0 znamená bez obmedzenia)

en: The format to display moves in
sk: Formát zobrazenia ťahov

en: The game has been abandoned.
sk: Hra bola predčasne ukončená.

en: The game log says a player died!
sk: Záznam hry tvrdí, že hráč zomrel!

en: The height of the main window in pixels.
sk: Výška hlavného okna v pixeloch.

en: The height of the window
sk: Výška okna

en: The last side the player played as
sk: Naposledy použitá strana, na ktorej hral hráč

en: The opponent player
sk: Protihráč

en: The piece theme to use
sk: Téma figúrok, ktorá sa má použiť

en: The same board state has occurred five times.
sk: Aktuálne rozloženie šachovnice sa päťkrát opakovalo.

en: The same board state has occurred three times.
sk: Aktuálne rozloženie šachovnice sa trikrát opakovalo.

en: The side of the board that is in the foreground
sk: Strana šachovnice, ktorá je vpredu

en: The timer increment set corresponding to clock type (1 second minimum)
sk: Prírastok časomeru nastavený podľa adekvátneho typu hodín (minimum 1 sekunda)

en: The type of clock (simple/fischer/bronstein)
sk: Typ hodín (simple(jednoduché)/fischer/bronstein)

en: The width of the main window in pixels.
sk: Šírka hlavného okna v pixeloch.

en: The width of the window
sk: Šírka okna

en: Thirty minutes
sk: Tridsať minút

en: This does not look like a valid PGN game.
sk: Táto hra sa nezdá byť platnou hrou PGN.

en: This is needed when play-as is set to alternate. This should only be set to black or white.
sk: Táto vlastnosť je potrebná, keď strana hráča nastavená na striedanie. Mala by byť nastavená na „black“ (čierny) alebo „white“ (biely).

en: This makes sense if you plan to save the game as a record of your loss.
sk: Toto má zmysel iba ak chcete hru uložiť ako vašu prehru.

en: Three hours
sk: Tri hodiny

en: Timer _increment:
sk: _Prírastok časomeru:

en: Two hours
sk: Dve hodiny

en: Undo your most recent move
sk: Vráti naposledy použitý ťah

en: Unpause the game
sk: Zruší pozastavenie hry

en: Untitled Chess Game
sk: Nepomenovaná šachová hra

en: White Wins
sk: Vyhral biely

en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biely strelec z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biely strelec z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biely strelec z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biely strelec z %1$s berie čiernu dámu na %2$s

en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biely strelec z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White bishop moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá strelca z %1$s na %2$s

en: White captured Black's pawn <span font_style='italic'>en passant</span>.
sk: Biely zobral pešiaka čiernemu <span font_style='italic'>en passant</span>.

en: White castles kingside
sk: Biely robí malú rošádu

en: White castles queenside
sk: Biely robí veľkú rošádu

en: White has resigned.
sk: Biely sa vzdal.

en: White has run out of time.
sk: Bielemu uplynul čas.

en: White is Thinking…
sk: Biely premýšľa…

en: White is in Check
sk: Biely má šach

en: White is in check and cannot move.
sk: Biely má šach a nevie sa pohnúť.

en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biely kráľ z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biely kráľ z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biely kráľ z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biely kráľ z %1$s berie čiernu dámu %2$s

en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biely kráľ z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White king moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá kráľa z %1$s na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biely jazdec z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biely jazdec z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biely jazdec z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biely jazdec z %1$s berie čiernu dámu na %2$s

en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biely jazdec z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White knight moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá jazdca z %1$s na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biely pešiak z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biely pešiak z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biely pešiak z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s en passant
sk: Biely pešiak z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s en passant

en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biely pešiak z %1$s berie čiernu dámu na %2$s

en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biely pešiak z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White pawn moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá pešiaka z %1$s na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biela dáma z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biela dáma z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biela dáma z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biela dáma z %1$s berie čiernu dámu na %2$s

en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biela dáma z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White queen moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá dámu z %1$s na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
sk: Biela veža z %1$s berie čierneho strelca na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
sk: Biela veža z %1$s berie čierneho jazdca na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
sk: Biela veža z %1$s berie čierneho pešiaka na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
sk: Biela veža z %1$s berie čiernu dámu na %2$s

en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
sk: Biela veža z %1$s berie čiernu vežu na %2$s

en: White rook moves from %1$s to %2$s
sk: Biely ťahá vežu z %1$s na %2$s

en: White to Move
sk: Na ťahu je biely

en: Would you like to claim a draw?
sk: Chceli by ste navrhnúť remízu?

en: You may claim a draw because fifty moves have passed without a capture or pawn advancement. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
sk: Môžete navrhnúť remízu, pretože za posledných päťdesiat ťahov nebola zobraná žiadna figúrka, alebo ťah pešiakom. (Počítačový hráč môže stále navrhnúť remízu, aj keď sa rozhodnete pokračovať v hre.)

en: You may claim a draw because the current board position has occurred three times. (The computer player may still choose to claim a draw even if you choose to keep playing.)
sk: Môžete navrhnúť remízu, pretože aktuálna pozícia šachovnice sa opakovala trikrát. (Počítačový hráč môže stále navrhnúť remízu, aj keď sa rozhodnete pokračovať v hre.)

en: _Abandon game
sk: _Opustiť hru

en: _About Chess
sk: _O aplikácii Šach

en: _Appearance
sk: _Vzhľad

en: _Bishop
sk: _Strelec

en: _Board numbering
sk: Čí_slovanie šachovnice

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Claim Draw
sk: _Navrhnúť remízu

en: _Clock type:
sk: Typ _hodín:

en: _Difficulty:
sk: _Obtiažnosť:

en: _Discard game
sk: _Zahodiť hru

en: _Game
sk: _Hra

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Keep Playing
sk: _Pokračovať v hraní

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Knight
sk: _Jazdec

en: _Move hints
sk: _Možnosti ťahu

en: _New Game
sk: _Nová hra

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open Game…
sk: _Otvoriť hru…

en: _Opposing player:
sk: _Protihráč:

en: _Piece style:
sk: Štýl _figúrok:

en: _Play as:
sk: Hrať _ako:

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Queen
sk: _Dáma

en: _Resign
sk: _Vzdať sa

en: _Resign Game
sk: _Vzdať hru

en: _Rook
sk: _Veža

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save Game
sk: U_ložiť hru

en: _Save Game As…
sk: U_ložiť hru ako…

en: _Save game for later
sk: _Uložiť hru na neskôr

en: _Save game log
sk: U_ložiť záznam hry

en: _Time limit:
sk: Časový _limit:

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
sk: S obrázkami figúr

[ctx: chess-move-format]
en: Human
sk: Opisný

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
sk: Dlhý algebraický

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
sk: Krátky algebraický

[ctx: chess-opponent]
en: Human
sk: Človek

[ctx: chess-player]
en: Alternate
sk: Striedať

[ctx: chess-player]
en: Black
sk: Čierny

[ctx: chess-player]
en: White
sk: Biely

[ctx: chess-side]
en: Black Side
sk: Strana čierneho

[ctx: chess-side]
en: Current Player
sk: Práve ťahajúci hráč

[ctx: chess-side]
en: Human Side
sk: Strana človeka

[ctx: chess-side]
en: White Side
sk: Strana bieleho

[ctx: custom_duration_units]
en: Simple
sk: Jednoduché

[ctx: custom_duration_units]
en: hours
sk: hodín

[ctx: custom_duration_units]
en: minutes
sk: minút

[ctx: custom_duration_units]
en: seconds
sk: sekúnd

[ctx: difficulty]
en: Easy
sk: Ľahká

[ctx: difficulty]
en: Hard
sk: Ťažká

[ctx: difficulty]
en: Normal
sk: Normálna

en: game;strategy;
sk: hra;strategická;stratégia;šach;

en: hour | hours
sk[0]: hodín
sk[1]: hodina
sk[2]: hodiny

en: minute | minutes
sk[0]: minút
sk[1]: minúta
sk[2]: minúty

en: second | seconds
sk[0]: sekúnd
sk[1]: sekunda
sk[2]: sekundy

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: History
sk: História

[ctx: shortcut window]
en: Open a saved game
sk: Otvorenie uloženej hry

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Pause the game
sk: Pozastavenie hry

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Rewind to the game start
sk: Presun hry na začiatok

[ctx: shortcut window]
en: Save the game
sk: Uloženie hry

[ctx: shortcut window]
en: Save the game with a different name
sk: Uloženie hry pod iným názvom

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
sk: Zobrazenie klávesových skratiek

[ctx: shortcut window]
en: Show the current move
sk: Zobrazenie aktuálneho ťahu

[ctx: shortcut window]
en: Show the next move
sk: Zobrazenie nasledujúceho ťahu

[ctx: shortcut window]
en: Show the previous move
sk: Zobrazenie predchádzajúceho ťahu

[ctx: shortcut window]
en: Start a new game
sk: Spustenie novej hry

[ctx: shortcut window]
en: Undo move
sk: Vrátenie ťahu
