gnome-disk-utility - en to sk translation catalogue (726 entries)

en: %.0f° C / %.0f° F
sk: %.0f °C / %.0f °F

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
sk: %2.1f %% (%s) údajov bolo nečitateľných na zariadení „%s“. Vo vytvorenom obraze disku boli tieto údaje nahradené nulami. Toto sa zvyčajne stáva ak je nosič poškriabaný alebo ak je jednotka fyzicky poškodená

en: %d day | %d days
sk[0]: %d dní
sk[1]: %d deň
sk[2]: %d dni

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodín
sk[1]: %d hodina
sk[2]: %d hodiny

en: %d milli-second | %d milli-seconds
sk[0]: %d milisekúnd
sk[1]: %d milisekunda
sk[2]: %d milisekundy

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minút
sk[1]: %d minúta
sk[2]: %d minúty

en: %d month | %d months
sk[0]: %d mesiacov
sk[1]: %d mesiac
sk[2]: %d mesiace

en: %d second | %d seconds
sk[0]: %d sekúnd
sk[1]: %d sekunda
sk[2]: %d sekundy

en: %d sector | %d sectors
sk[0]: %d sektorov
sk[1]: %d sektor
sk[2]: %d sektory

en: %d year | %d years
sk[0]: %d rokov
sk[1]: %d rok
sk[2]: %d roky

en: %s (Read-Only)
sk: %s (Iba na čítanie)

en: %s ago
sk: Pred %s

en: %s of %s — %s
sk: %s z %s — %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
sk: Nečitateľných %s (nahradené nulami)

en: %s when decompressed
sk: %s po rozbalení

en: %s — %s free (%.1f%% full)
sk: %s — %s voľných (zaplnených %.1f %%)

en: %s: %2.1f%%
sk: %s: %2.1f %%

en: %u sample | %u samples
sk[0]: %u vzoriek
sk[1]: %u vzorka
sk[2]: %u vzorky

en: (None)
sk: (Žiadne)

en: --format-device must be used together with --block-device
sk: Voľba --format-device musí byť použitá spolu s --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
sk: Voľba --format-device nemôže byť použitá spolu s --restore-disk-image

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
sk: Konfiguračné údaje /etc/crypttab sú poškodené

en: 10 minutes
sk: 10 minút

en: 15 minutes
sk: 15 minút

en: 3 hours
sk: 3 hodiny

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
sk: <b>Rada</b>: Ak plánujete zrecyklovať, predať alebo darovať disk z vášho starého počítača, mali by ste na zachovanie vašich osobných informácií použiť dôkladnejšie zmazanie a vyhnúť sa tak ich zneužitiu

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
sk: <b>UPOZORNENIE</b>: Vykonávanie bezpečného zmazania sa nedá zrušiť a môže trvať veľmi dlhú dobu. Taktiež nemusí na niektorých zariadeniach správne fungovať. V najhoršom prípade môže byť vaša jednotka považovaná za nepoužiteľnú, alebo váš systém môže prestať pracovať, poprípade môže byť zablokovaný. Pred pokračovaním si prečítajte článok o <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Bezpečnom zmazaní ATA</a> a oboznámte sa s možnými rizikami

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
sk: Oprava súborového systému nie je vždy možná a môže viesť k strate údajov. Zvážte najskôr vykonanie zálohy, aby ste sa vyhli forenzným nástrojom na obnovu stratených súborov. Operácia môže trvať dlhšiu dobu, obzvlášť, ak oddiel obsahuje veľké množstvo údajov.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
sk: Príznak používaný zavádzačom na určenie toho, odkiaľ sa má zavádzať operačný systém. Niekedy sa oddiel s týmto príznakom označuje aj pojmom <i>aktívny</i> oddiel.

en: AAM Level
sk: Úroveň automatickej správy hlučnosti

en: APM Level
sk: Úroveň pokročilej správy napájania

en: ATA Enhanced Secure Erase
sk: Rozšírené bezpečné zmazanie ATA

en: ATA Secure Erase
sk: Bezpečné zmazanie ATA

en: A_PM
sk: _Správa spotreby

en: Access Time
sk: Prístupová doba

en: Activate selected swap partition
sk: Aktivuje vybratý oddiel odkladacieho priestoru

en: Additional partition options
sk: Dodatočné voľby oddielu

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
sk: Násilné vypínanie disku môže mať za následok rýchlejšie opotrebovanie jednotky. Prosím, čas od času skontrolujte atribút „Počet zapnutí/vypnutí“ systému SMART

en: Airflow Temperature
sk: Teplota prúdiaceho vzduchu

en: Airflow temperature of the drive
sk: Teplota prúdiaceho vzduchu v disku

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
sk: Všetky údaje na disku budú stratené, ale môžu byť stále obnovené pomocou služieb na obnovu údajov

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
sk: Všetky údaje na disku budú prepísané a pravdepodobne ich nebude možné obnoviť službami na obnovu údajov

en: All data on the partition will be lost
sk: Všetky údaje na oddieli budú stratené

en: All existing data will be lost
sk: Všetky existujúce údaje budú stratené

en: Allocating Disk Image
sk: Rezervuje sa miesto pre obraz disku

en: Allow writing to the image
sk: Povolí zapisovanie do obrazu

en: Amount of high current used to spin up the drive
sk: Množstvo napájacieho prúdu potrebného na roztočenie disku

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
sk: Rozkmit hláv pri ich chvení počas behu

en: An easy way to manage your disks
sk: Jednoduchý spôsob správy vašich diskov

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse o prepnutie jednotky do pohotovostného režimu

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse o povolenie alebo zakázanie systému SMART

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse o prebudenie jednotky z pohotovostného režimu

en: Application Menu
sk: Ponuka aplikácie

en: Apply Advanced Power Management Settings
sk: Použiť nastavenia pokročilej správy napájania (APM)

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
sk: Použiť nastavenia automatickej správy hlučnosti (AAM)

en: Apply Standby Timeout Settings
sk: Použiť nastavenia ča_sového limitu pre pohotovostný režim

en: Apply Write Cache Settings
sk: Použiť nastavenia vyrovnávacej pamäte pre zápis

en: Approximately %s
sk: Približne %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
sk: Naozaj chcete odstrániť oddiel?

en: Are you sure you want to format the disk?
sk: Naozaj chcete formátovať disk?

en: Are you sure you want to power off the drives?
sk: Naozaj chcete vypnúť jednotky?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
sk: Naozaj chcete zapísať obraz disku na zariadenie?

en: Assessment
sk: Zhodnotenie

en: At least %s
sk: Aspoň %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
sk: Pričlení a následne pripojí jeden alebo viacero súborov obrazu disku.

en: Attach new _Image…
sk: Pričleniť nový o_braz…

en: Attribute
sk: Atribút

en: Auto-clear
sk: Automatické vymazanie

en: Average Access Time
sk: Priemerná doba prístupu

en: Average Read Rate
sk: Priemerná rýchlosť čítania

en: Average Write Rate
sk: Priemerná rýchlosť zápisu

en: Average efficiency of operations while positioning
sk: Priemerná výkonnosť operácií pri umiestňovaní hlavičiek

en: Average efficiency of the disk
sk: Priemerná účinnosť disku

en: Backing File
sk: Súbor ukladania

en: Benchmark
sk: Skúška výkonu

en: Benchmark Settings
sk: Nastavenia skúšky výkonu

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
sk: Skúška výkonu zmeria prenosovú rýchlosť na rôznych oblastiach zariadenia a taktiež čas presunu z jednej náhodnej oblasti na inú. Prosím, pred skúškou výkonu zápisu si zálohujte dôležité údaje.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
sk: Skúška výkonu zápisu vyžaduje výhradný prístup k disku (t.j. disk alebo jeho oddiely nesmú byť pripojené, ani sa nesmú používať) a zahŕňa čítanie údajov a potom ich následný spätný zápis. V konečnom dôsledku nie je zmenený obsah disku.
    
    Pri nezaškrtnutí tejto možnosti, nebude vykonaná zapisovacia časť skúšky výkonu, čiže výhradný prístup k zariadeniu nebude vyžadovaný (t.j. disk alebo zariadenie sa môže používať).

en: Block device is empty
sk: Blokové zariadenie je prázdne

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
sk: Btrfs — Linuxový súborový systém s technikou Copy-on-write, pre snímky

en: C_hange
sk: Z_meniť

en: C_heck Filesystem…
sk: Skontro_lovať súborový systém…

en: C_onfirm Passphrase
sk: _Potvrdiť heslo

en: Calibration Retry Count
sk: Počet opakovaných kalibrácií

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
sk: Nedá sa vytvoriť nový oddiel. Už existujú štyri hlavné oddiely.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
sk: Nedá sa otvoriť „%s“ — možno zväzok nie je pripojený?

en: Cannot restore image of size 0
sk: Nedá sa obnoviť obraz s nulovou veľkosťou

en: Change Filesystem Label
sk: Zmena menovky súborového systému

en: Change Pa_ssphrase…
sk: Zmeniť _heslo…

en: Change Passphrase
sk: Zmena hesla

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
sk: Zmení vlastníctvo súborového systému na vášho používateľa a skupinu. Rekurzívny režim tiež zmení vlastníctvo všetkých podadresárov a súborov. To môže viesť k deštruktívnym výsledkom, ak súborový systém obsahuje štruktúru adresárov, kde vlastníctvo by malo patriť iným používateľom (napr. systémová záloha alebo súborový systém, ku ktorému pristupujú viacerí používatelia).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
sk: Zmena hesla pre toto zariadenie, aktualizuje aj heslo, na ktoré odkazuje súbor <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
sk: Zaškrtnite toto pole, keď chcete vidieť heslá zadané vyššie

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
sk: Kliknutím vynútite znovunačítanie údajov systému SMART z pevného disku

en: Click to start a SMART self-test
sk: Kliknutím spustíte samokontrolu systému SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
sk: Kliknutím zastavíte práve prebiehajúcu samokontrolu systému SMART

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
sk: Kliknutím povolíte alebo zakážete systém SMART pevného disku

en: Close
sk: Zavrieť

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
sk: Zatvorením sa zastavia spustené úlohy, čo bude viesť k chybnému výsledku.

en: Compatible with all systems and devices
sk: Kompatibilný so všetkými systémami a zariadeniami

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
sk: Kompatibilný so všetkými modernými systémami a pevnými diskami > 2TB

en: Confirm Check
sk: Potvrdenie kontroly

en: Confirm Details
sk: Potvrdenie podrobností

en: Confirm Repair
sk: Potvrdenie opravy

en: Confirm Taking Ownership
sk: Potvrdenie prevzatia vlastníctva

en: Confirm passphrase entered above
sk: Potvrďte heslo zadané vyššie

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
sk: Pred pokračovaním potvrďte podrobnosti o aktuálnom zväzku.

en: Connected to another seat
sk: Pripojený k inému sedeniu

en: Contents
sk: Obsah

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
sk: Autorské práva © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Autorské práva © 2008-2013 David Zeuthen
    Autorské práva © 2009-2017 Projekt GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
sk: Počet premapovaných sektorov. Keď pevný disk narazí na chybu pri čítaní/zápise/overovaní, označí sektor ako „reallocated“ (zmenená rezervácia) a údaje presunie do špeciálnej rezervovanej oblasti (náhradnej oblasti)

en: Cre_ate
sk: V_ytvoriť

en: Create Disk Image
sk: Vytvorenie obrazu disku

en: Create Partition
sk: Vytvorenie oddielu

en: Create partition in unallocated space
sk: Vytvorí oddiel v nevyhradenom priestore

en: Creating Disk Image
sk: Vytváranie obrazu disku

en: Curr_ent Passphrase
sk: _Aktuálne heslo

en: Current Pending Sector Count
sk: Aktuálny počet čakajúcich sektorov

en: Current Size
sk: Aktuálna veľkosť

en: Current internal temperature of the drive
sk: Aktuálna vnútorná teplota disku

en: Custom Format
sk: Vlastný formát

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
sk: DISK PRAVDEPODOBNE ČOSKORO ZLYHÁ

en: Data Address Mark Errors
sk: Chyby údajových adresovacích značiek

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
sk: Údaje uložené na zväzku môžu byť sprístupnené iba po zadaní správneho hesla. Buďte opatrný a nezabudnite heslo.

en: Deactivate selected swap partition
sk: Deaktivuje vybratý oddiel odkladacieho priestoru

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
sk: Predvolené umiestnenie, ktoré sa otvorí v dialógových oknách na vytvorenie alebo obnovu obrazu diskov

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
sk: Predvolené umiestnenie, ktoré sa otvorí v dialógových oknách na vytvorenie alebo obnovu disku. Ak je prázdne, bude použitý priečinok ~/Dokumenty.

en: Delete selected partition
sk: Odstráni vybratý oddiel

en: Destination
sk: Cieľ

en: Detach loop device after unmount action
sk: Vykoná vyňatie zariadenie slučky po odpojení

en: Detach this loop device
sk: Vykoná vyňatie tohto zariadenie slučky

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device is size 0
sk: Zariadenie má nulovú veľkosť

en: Disable Write Cache
sk: Zakázať vyrovnávaciu pamäť pre zápis

en: Disk Drives
sk: Disky

en: Disk Image Mounter
sk: Nástroj na pripojenie obrazu disku

en: Disk Image Writer
sk: Nástroj na zápis obrazu disku

en: Disk Image of %s (%s).img
sk: Obraz disku %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
sk: Obrazy diskov (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
sk: Obrazy diskov (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
sk: Posun disku

en: Disk image copying complete
sk: Kopírovanie obrazu disku dokončené

en: Disk image read error
sk: Chyba pri čítaní obrazu disku

en: Disk is OK
sk: Disk je v poriadku

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
sk[0]: Disk je v poriadku, %d príznakov zlyhalo v minulosti
sk[1]: Disk je v poriadku, jeden príznak zlyhal v minulosti
sk[2]: Disk je v poriadku, %d príznaky zlyhali v minulosti

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
sk[0]: Disk je v poriadku, má %d chybných sektorov
sk[1]: Disk je v poriadku, má jeden chybný sektor
sk[2]: Disk je v poriadku, má %d chybné sektory

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
sk[0]: Disk je v poriadku, zlyháva %d príznakov zlyhania
sk[1]: Disk je v poriadku, zlyháva jeden príznak zlyhania
sk[2]: Disk je v poriadku, zlyhávajú %d príznaky zlyhania

en: Disk management utility for GNOME
sk: Nástroj na správu diskov pre prostredie GNOME

en: Disk or Device
sk: Disk alebo zariadenie

en: Disks
sk: Disky

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
sk: Aplikácia Disky poskytuje jednoduchý spôsob ako kontrolovať, formátovať, deliť a konfigurovať disky a blokové zariadenia.

en: Display _Name
sk: Zobraziť _názov

en: Don’t overwrite existing data
sk: Neprepísať existujúce údaje

en: Drive Options
sk: Voľby jednotky

en: Drive S_ettings…
sk: _Nastavenia jednotky…

en: Drive Settings
sk: Nastavenia jednotky

en: Drive’s seek performance during offline operations
sk: Výkon presunu hláv pri nedátových operáciách

en: Edit Encr_yption Options…
sk: _Upraviť voľby šifrovania…

en: Edit Partition
sk: Úprava oddielu

en: Edit _Filesystem…
sk: Upraviť súbo_rový systém…

en: Edit _Mount Options…
sk: U_praviť voľby pripojenia…

en: Eject this disk
sk: Vysunie tento disk

en: Empty
sk: Prázdny

en: Enable Write Cache
sk: Povoliť vyrovnávaciu pamäť pre zápis

en: Enable _recursive mode
sk: Povoliť _rekurzívny režim

en: Encryption Options
sk: Voľby šifrovania

en: Endurance Remaining
sk: Zostávajúca odolnosť

en: Enter Standby After
sk: Prejsť do pohotovostného režimu po

en: Enter current passphrase used to protect the data
sk: Zadajte aktuálne heslo používané na ochranu údajov

en: Enter new passphrase used to protect the data
sk: Zadajte nové heslo používané na ochranu údajov

en: Enter passphrase to unlock
sk: Zadanie hesla na odomknutie

en: Enter passphrase used to protect the data
sk: Zadajte heslo používané na ochranu údajov

en: Erase Multiple Disks
sk: Vymazanie viacerých diskov

en: Erase _Type
sk: _Typ vymazania

en: Error aborting SMART self-test
sk: Chyba pri rušení samokontroly SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
sk: Chyba pri pridávaní záznamu do /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
sk: Chyba pri pridávaní nového záznamu do /etc/fstab

en: Error allocating space for disk image file:
sk: Chyba pri rezervovaní miesta pre súbor s obrazom disku:

en: Error attaching disk image
sk: Chyba pri pričleňovaní obrazu disku

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
sk: Chyba pri pričleňovaní obrazu disku: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
sk: Chyba pri rušení úlohy

en: Error changing passphrase
sk: Chyba pri zmene hesla

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
sk: Chyba pri pripájaní sa k démonovi udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
sk: Chyba pri vytváraní obrazu disku

en: Error creating partition
sk: Chyba pri vytváraní oddielu

en: Error deleting loop device
sk: Chyba pri odstraňovaní zariadenia slučky

en: Error deleting partition
sk: Chyba pri odstraňovaní oddielu

en: Error determining size of device:
sk: Chyba pri určovaní veľkosti zariadenia:

en: Error determining size of file
sk: Chyba pri určovaní veľkosti súboru

en: Error disabling autoclear for loop device
sk: Chyba pri zakázaní príznaku autoclear pre zariadenie slučky

en: Error ejecting media
sk: Chyba pri vysúvaní nosiča

en: Error formatting disk
sk: Chyba pri formátovaní disku

en: Error formatting volume
sk: Chyba pri formátovaní zväzku

en: Error locking device
sk: Chyba pri zamykaní zariadenia

en: Error looking up block device for %s
sk: Chyba pri hľadaní blokového zariadenia pre %s

en: Error mounting filesystem
sk: Chyba pri pripájaní súborového systému

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
sk: Chyba pri pripájaní súborového systému kvôli výpočtu minimálnej veľkosti

en: Error mounting the filesystem
sk: Chyba pri pripájaní súborového systému

en: Error opening %s: %s
sk: Chyba pri otváraní %s: %s

en: Error opening file for reading
sk: Chyba pri otváraní súboru na čítanie

en: Error opening file for writing
sk: Chyba pri otváraní súboru na zápis

en: Error opening “%s”: %m
sk: Chyba pri otváraní „%s“: %m

en: Error powering off drive
sk: Chyba pri vypínaní jednotky

en: Error refreshing SMART data
sk: Chyba pri obnovovaní údajov SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
sk: Chyba pri odstraňovaní záznamu z /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
sk: Chyba pri odstraňovaní starého záznamu z /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
sk: Chyba pri opravovaní súborového systému

en: Error repairing filesystem after resize
sk: Chyba pri opravovaní súborového systému po zmene veľkosti

en: Error resizing filesystem
sk: Chyba pri zmene veľkosti súborového systému

en: Error resizing partition
sk: Chyba pri zmene veľkosti oddielu

en: Error restoring disk image
sk: Chyba pri obnovovaní obrazu disku

en: Error retrieving configuration data
sk: Chyba pri získavaní konfiguračných údajov

en: Error setting autoclear flag
sk: Chyba pri nastavovaní príznaku „autoclear“

en: Error setting configuration
sk: Chyba pri nastavovaní konfigurácie

en: Error setting label
sk: Chyba pri nastavovaní menovky

en: Error setting partition flags
sk: Chyba pri nastavovaní príznakov oddielu

en: Error setting partition name
sk: Chyba pri nastavovaní názvu oddielu

en: Error setting partition type
sk: Chyba pri nastavovaní typu oddielu

en: Error starting SMART self-test
sk: Chyba pri spustení samokontroly SMART

en: Error starting swap
sk: Chyba pri spúšťaní odkladacieho priestoru

en: Error stopping swap
sk: Chyba pri zastavovaní odkladacieho priestoru

en: Error unlocking device
sk: Chyba pri odomykaní zariadenia

en: Error unmounting filesystem
sk: Chyba pri odpájaní súborového systému

en: Error updating /etc/crypttab
sk: Chyba pri aktualizácii /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
sk: Chyba pri aktualizovaní záznamu v /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
sk: Chyba pri aktualizovaní záznamu v /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
sk: Chyba počas kontroly súborového systému

en: Error while repairing filesystem
sk: Chyba počas opravovania súborového systému

en: Error while taking filesystem ownership
sk: Chyba počas prevzatia vlastníctva súborového systému

en: Error writing file
sk: Chyba pri zapisovaní súboru

en: Extended Partition
sk: Rozšírený oddiel

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
sk: Rozšírené oddiely môžu obsahovať logické oddiely

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
sk: F2FS — Linuxový súborový systém pre úložiská typu flash

en: FAILING
sk: ZLYHANIE

en: Failed in the past
sk: Dávnejšie zlyhanie

en: File does not appear to be XZ compressed
sk: Súbor nevyzerá byť zabalený pomocou XZ

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
sk: Súborový systém %s na zväzku %s nemohol byť opravený.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
sk: Súborový systém %s na zväzku %s bol opravený.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
sk: Súborový systém %s na zväzku %s nie je poškodený.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
sk: Súborový systém %s na zväzku %s vyžaduje opravu.

en: Filesystem _Type
sk: _Typ súborového systému

en: Filesystem damaged
sk: Súborový systém je poškodený

en: Filesystem intact
sk: Súborový systém nie je poškodený

en: Fit to size
sk: Prispôsobiť veľkosti

en: Flags
sk: Príznaky

en: Flying Height
sk: Výška nad povrchom

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
sk: Napríklad: „Angeline súbory“ alebo „Záloha“.

en: For use with _Windows (NTFS)
sk: Pre použitie so systémom _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
sk: Pre použitie so všetkými _systémami a zariadeniami (FAT)

en: Form_at
sk: Formátov_ať

en: Format Disk
sk: Formátovanie disku

en: Format Volume
sk: Formátovanie zväzku

en: Format _Disk…
sk: Formátovať _disk…

en: Format _Partition…
sk: _Formátovať oddiel…

en: Format selected device
sk: Naformátuje vybrané zariadenie

en: Free Space _Following
sk: _Nasledujúce voľné miesto

en: Frequency of errors while positioning
sk: Frekvencia chýb počas umiestňovania hlavičiek

en: Frequency of errors while reading from the disk
sk: Frekvencia chýb počas čítania údajov z disku

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
sk: Frekvencia chýb pri čítaní nespracovaných údajov z disku. Nenulová hodnota indikuje problém s povrchom disku alebo čítacími/zapisovacími hlavami

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
sk: Frekvencia chýb ako dôsledok nárazov

en: G-sense Error Rate
sk: Frekvencia chýb z nárazov

en: GMR Head Amplitude
sk: Rozkmit hláv GMR

en: General time for loading in a drive
sk: Celková doba záťaže disku

en: Go back to main view
sk: Prejde späť na hlavné zobrazenie

en: Good Block Rate
sk: Počet dobrých blokov

en: Hardware ECC Recovered
sk: Chyby opravené hardvérovým ECC

en: Head Flying Hours
sk: Počet hodín pohybu hláv

en: Height of heads above the disk surface
sk: Výška hláv nad povrchom disku

en: Hide from _Firmware
sk: Skryť z _firmvéru

en: High Fly Writes
sk: Vybočenia hláv pri zápisoch

en: ID
sk: Identifikátor

en: I_dentify As
sk: I_dentifikovať ako

en: Icon Na_me
sk: Ná_zov ikony

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
sk: Ak je zaškrtnuté, vyžiada sa potvrdenie prístupu na pripojenie zariadenia [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
sk: Ak je zaškrtnuté, bude sa pri odomknutí zariadenia vyžadovať dodatočné potvrdenie prístupu [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
sk: Ak je zaškrtnuté, potom sa zariadenie vždy zobrazí v používateľskom rozhraní bez ohľadu na to, aký je jeho adresár [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
sk: Ak je zaškrtnuté, zariadenie sa pripojí pri štarte systému [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
sk: Ak je zaškrtnuté, zariadenie sa odomkne pri štarte systému [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
sk: Ak je zaškrtnuté, zariadenie slučky bude iba na čítanie. Toto je užitočné, ak nechceme aby sa zmenil podkladový súbor

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
sk: Ak je zaškrtnuté, pripojenie bude iba na čítanie. Toto je užitočné, ak nechcete aby sa zmenil podkladový obraz disku

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
sk: Ak je nastavené, bude použitá číselná hodnota pre VeraCrypt PIM (osobný násobič opakovaní) pre tento zväzok.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
sk: Ak je nastavené, názov ikony sa použije v zariadení v používateľskom rozhraní [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
sk: Ak je nastavené, názov symbolickej ikony, ktorá sa použije pre zariadenie v používateľskom rozhraní [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
sk: Ak je nastavené, názov sa použije pre zariadenie v používateľskom rozhraní [x-gvfs-name=]

en: If specified
sk: Ak je určené

en: Ignored, kept for compatibility
sk: Ignorovaný parameter, ponechaný kvôli kompatibilite

en: Image Size
sk: Veľkosť obrazu

en: Image _Size
sk: Veľkosť o_brazu

en: Image to Restore
sk: Obraz na obnovenie

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
sk: V prípade, že predvolené voľby nevyhovujú vašim požiadavkám, vyberte jeden z nasledovných súborových systémov. Dajte pozor na technické rozdiely a preskúmajte použitie vo vašom prípade.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
sk: Indikuje, že firmvér EFI by mal ignorovať obsah oddielu a nemal by sa pokúšať z neho čítať

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
sk: Pokúsi sa odomknúť vedľajší skrytý zväzok vo vnútri, namiesto odomknutia tohoto zväzku.

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: Invalid PIM
sk: Neplatný PIM

en: Invalid compressed data
sk: Neplatné zabalené údaje

en: Job
sk: Úloha

en: Last Benchmarked
sk: Naposledy skúšaný výkon

en: Legacy BIOS _Bootable
sk: _Zavádzací oddiel staršieho systému BIOS

en: Linux Swap Partition
sk: Odkladací oddiel systému Linux

en: Load Friction
sk: Záťaž trením

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
sk: Záťaž disku spôsobená trením mechanických častí úložiska

en: Load-in Time
sk: Doba prevádzky

en: Load/Unload Cycle Count
sk: Počet cyklov zaparkovania/odparkovania hláv

en: Load/Unload Retry Count
sk: Počet opakovaných záťaží

en: Loaded Hours
sk: Počet hodín prevádzky

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
sk: Záťaž disku spôsobená početnými opakovanými operáciami, ako napríklad čítanie, zápis, nastavovanie hláv, atď.

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Lock selected encrypted partition
sk: Uzamkne vybratý zašifrovaný oddiel

en: Loop device is empty
sk: Zariadenie slučky je prázdne

en: Loud (Fast)
sk: Hlasno (Rýchle)

en: Manage Drives and Media
sk: Spravuje disky a nosiče

en: Margin of a channel while reading data.
sk: Ohraničenie kanála počas čítania údajov.

en: Matches any device with the given label
sk: Vyhľadá zariadenie zhodné so zadanou menovkou

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
sk: Vyhľadá oddiel číslo %u zhodný s akýmkoľvek zariadením pripojeným na zadanom porte alebo adrese

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
sk: Vyhľadá oddiel číslo %u na zariadení zhodný so zadanými kľúčovými produktovými údajmi

en: Matches the device with the given UUID
sk: Vyhľadá zariadenie zhodné so zadaným UUID

en: Matches the given device
sk: Vyhľadá zhodné zadané zariadenie

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
sk: Vyhľadá celý disk zhodný s akýmkoľvek pripojeným zariadením na zadanom porte alebo adrese

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
sk: Vyhľadá celý disk zariadenia zhodný so zadanými kľúčovými produktovými údajmi

en: Media
sk: Nosič

en: Minimal Size
sk: Minimálna veľkosť

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
sk: Zmiešajte veľké a malé písmená a skúste použiť jedno alebo viac číslic.

en: Mount Disk Images
sk: Pripája obrazy diskov

en: Mount Opt_ions
sk: _Voľby pripojenia

en: Mount Options
sk: Voľby pripojenia

en: Mount _Point
sk: Prípojný _bod

en: Mount at system _startup
sk: _Pripojiť pri štarte systému

en: Mount selected partition
sk: Pripojí vybratý oddiel

en: N/A
sk: Nedostupné

en: N_ext
sk: Ďa_lej

en: Name
sk: Názov

en: Need more input
sk: Na vstupe sa očakáva viac

en: Never
sk: Nikdy

en: New Disk Image
sk: Nový obraz disku

en: New _Passphrase
sk: _Nové heslo

en: No Device Selected
sk: Nie je vybrané žiadne zariadenie

en: No Filesystem
sk: Žiadny súborový systém

en: No Media
sk: Bez nosiča

en: No description for attribute %d
sk: Pre atribút %d neexistuje popis

en: No partitioning
sk: Bez rozdelenia

en: None
sk: Žiadne

en: Normalized
sk: Normalizovaná

en: Not enough memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Number of CRC errors during UDMA mode
sk: Počet chýb CRC v režime UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
sk: Počet chýb údajových adresovacích značiek (DAM) (alebo) špecifické pre výrobcu

en: Number of ECC errors
sk: Počet chýb ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
sk: Počet opravených chýb za behu pomocou ECC

en: Number of S_amples
sk: Počet _vzoriek

en: Number of Sampl_es
sk: Počet vzori_ek

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
sk: Počet chýb spôsobených príliš veľkou teplotou

en: Number of attempts to calibrate the device
sk: Počet pokusov o kalibráciu zariadenia

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
sk: Percentuálny pomer dostupných vyhradených blokov k celkovému počtu vyhradených blokov

en: Number of buzz routines to spin up the drive
sk: Počet vyrovnaní výkyvov točenia disku

en: Number of cycles into landing zone position
sk: Počet cyklov odstavenia do parkovacej zóny

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
sk: Počet chýb, ktoré nastali dôsledkom silných nárazov zistených senzorom otrasov

en: Number of errors corrected by software ECC
sk: Počet chýb opravených softvérovým ECC

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
sk: Počet chýb, ktoré nebolo možné opraviť pomocou hardvérového ECC

en: Number of errors while reading from a disk
sk: Počet chýb počas čítania z disku

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
sk: Počet chýb počas zápisu na disk (alebo) frekvencia viaczónových chýb (alebo) vzdialenosti od povrchu

en: Number of hours elapsed in the power-on state
sk: Počet hodín strávených v zapnutom stave

en: Number of hours in general operational state
sk: Počet hodín v bežnom prevádzkovom stave

en: Number of off-track errors
sk: Počet nesledovaných chýb

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
sk: Percentuálny pomer počtu fyzicky uskutočnených mazacích cyklov k maximálnemu počtu možných mazacích cyklov

en: Number of power-off or emergency retract cycles
sk: Počet cyklov vypnutia alebo núdzového odstavenia

en: Number of power-off retract events
sk: Počet zaparkovaní spôsobených stratou energie

en: Number of power-on events
sk: Počet udalostí zapnutia

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
sk: Počet operácií premapovania. Nespracovaná hodnota tohoto atribútu predstavuje celkový počet (úspešných aj neúspešných) pokusov o presunutie údajov zo sektorov so zmenenou rezerváciou do náhradnej oblasti

en: Number of retry attempts to spin up
sk: Počet opakovaných pokusov o roztočenie

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
sk: Počet vzoriek. Väčšie číslo preukáže presnejší obraz o charakteristike doby prístupu, ale zaberie viac času.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
sk: Počet vzoriek. Väčšie číslo vytvorí hladšie grafy, ale skúška výkonu zaberie viac času.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
sk: Počet sektorov, ktoré čakajú na premapovanie. Ak sa sektor čakajúci na premapovanie neskôr podarí úspešne zapísať alebo prečítať, tak sa táto hodnota zníži a sektor nebude premapovaný. Chyby pri čítaní sektora jeho premapovanie neovplyvňujú, premapovanie sa vykoná iba pri chybnom pokuse o zápis

en: Number of spindle start/stop cycles
sk: Počet cyklov roztočenia a zastavenia hriadeľa

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
sk: Počet situácií, kedy zapisovacia hlava vyšla von zo svojej operačnej oblasti

en: Number of uncorrectable ECC errors
sk: Počet neopraviteľných chýb ECC

en: Offline
sk: Odpojený

en: Offline Seek Performance
sk: Výkon presunu hláv

en: Old-Age
sk: Starý

en: Online
sk: Pripojený

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
sk: Budú zmenené iba heslá, na ktoré odkazuje súbor <i>/etc/crypttab</i>. Keď chcete zmeniť heslo na disku, použite <i>Zmeniť heslo…</i>

en: Opt_ions
sk: _Voľby

en: Options to use when unlocking the device
sk: Voľby, ktoré sa použijú pri odomykaní zariadenia

en: Other Devices
sk: Iné zariadenia

en: Overall Assessment
sk: Celkové zhodnotenie

en: Overwrite existing data with zeroes
sk: Prepísať existujúce údaje nulami

en: Overwrites existing data, but takes longer.
sk: Prepíše existujúce údaje, ale bude to trvať dlhšie.

en: Partition Type
sk: Typ oddielu

en: Partition _Size
sk: _Veľkosť oddielu

en: Partitioning
sk: Rozdelenie

en: Passphrase File
sk: Súbor hesla

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
sk: Heslo zariadenia alebo prázdne pole pre vyžiadanie si hesla od používateľa pri nastavovaní zariadenia

[ctx: Password strength]
en: Fair
sk: Dostatočná

[ctx: Password strength]
en: Good
sk: Dobrá

[ctx: Password strength]
en: Strong
sk: Silná

[ctx: Password strength]
en: Weak
sk: Slabá

en: Perform Better
sk: Vyšší výkon

en: Perform _write-benchmark
sk: Vykonať s_kúšku výkonu pre zápis

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
sk: Povolením vyrovnávacej pamäte pre zápis sa zvýši výkon, ale taktiež sa systém stane viac náchylným na stratu údajov pri výpadku napájania

en: Power Cycle Count
sk: Počet cyklov zapnutia

en: Power off this disk
sk: Vypne tento disk

en: Power-On Hours
sk: Doba zapnutia v hodinách

en: Power-off Retract Count
sk: Počet vypnutí odstavením

en: Powered On
sk: V prevádzke

en: Pre-Fail
sk: Zlyhávajúci

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
sk: Počet pokusov o vyrovnanie krútiaceho momentu disku

en: Quick
sk: Rýchle

en: Quiet (Slow)
sk: Potichu (Pomalé)

en: Read Channel Margin
sk: Ohraničenie čítaného kanála

en: Read Error Rate
sk: Frekvencia chýb pri čítaní

en: Read Error Retry Rate
sk: Frekvencia chýb opakovaného čítania

en: Reallocated Sector Count
sk: Počet sektorov so zmenenou rezerváciou

en: Reallocation Count
sk: Počet zmien rezervácie

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Rep_air Filesystem…
sk: Opraviť súborový systé_m…

en: Repair failed
sk: Oprave zlyhala

en: Repair successful
sk: Oprava prebehla úspešne

en: Reported Uncorrectable Errors
sk: Počet nahlásených neopraviteľných chýb

en: Require additional authori_zation to mount
sk: P_ožadovať dodatočné potvrdenie prístupu na pripojenie

en: Require additional authori_zation to unlock
sk: Vyžiadať dodatočné potvrdenie _prístupu na odomknutie

en: Resi_ze…
sk: _Zmeniť veľkosť…

en: Resize Volume
sk: Zmena veľkosti zväzku

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
sk: Zmena veľkosti súborového systému môže viesť k strate údajov. Pred vykonaním tejto operácie vám radíme zálohovať si svoje údaje. Operácia zmeny veľkosti bude trvať dlhšie, ak má byť presunuté veľké množstvo údajov. Minimálna veľkosť je vypočítaná v závislosti na aktuálnom obsahu. Ponechajte súborovému systému dodatočné voľné miesto, aby bola operácia vykonaná rýchlo a spoľahlivo.

en: Resizing not ready
sk: Zmena veľkosti nie je pripravená

en: Restore Disk Image
sk: Obnovenie obrazu disku

en: Restore disk image
sk: Obnoví obraz disku

en: Restoring Disk Image
sk: Obnovenie obrazu disku

en: Retrieving DVD keys
sk: Získavajú sa DVD kľúče

en: Run Out Cancel
sk: Zrušenie vybehnutia

en: SELF-TEST FAILED
sk: SAMOKONTROLA ZLYHALA

en: SMART Data & Self-Tests
sk: Údaje SMART a samokontroly

en: SMART _Attributes
sk: _Atribúty SMART

en: SMART is not enabled
sk: Systém SMART nie je povolený

en: SMART is not supported
sk: Systém SMART nie je podporovaný

en: S_etting
sk: _Nastavenie

en: S_tandby Now
sk: _Prejsť do pohotovostného režimu teraz

en: S_ymbolic Icon Name
sk: Ná_zov symbolickej ikony

en: Sample S_ize (MiB)
sk: Veľkosť _vzorky (MiB)

en: Sample Size
sk: Veľkosť vzorky

en: Save Power
sk: Úspora energie

en: Save in _Folder
sk: Uložiť v _priečinku

en: Seek Error Rate
sk: Frekvencia chýb pri presúvaní

en: Seek Timer Performance
sk: Trvanie presunu

en: Select Disk Image to Attach
sk: Výber obrazu disku na pričlenenie

en: Select Disk Image to Restore
sk: Výber obrazu disku na obnovenie

en: Select Disk Image(s) to Mount
sk: Výber obrazu(ov) disku na pripojenie

en: Select a Folder
sk: Výber priečinka

en: Select a Keyfile
sk: Vybrať kľúčový súbor

en: Select a device to manage.
sk: Vyberte zariadenie na spravovanie.

en: Select a keyfile to unlock this volume
sk: Vyberie kľúčový súbor na odomknutie tohoto zväzku

en: Select device
sk: Vyberie zariadenie

en: Self-assessment
sk: Samozhodnotenie

en: Self-test Result
sk: Výsledky samokontroly

en: Self-test in progress
sk: Prebieha samokontrola

en: Serial Number
sk: Sériové číslo

en: Set Password
sk: Nastavenie hesla

en: Set options to unlock
sk: Nastavenie volieb na odomknutie

en: Set up _read-only loop device
sk: Nastaviť zariadenie slučky _iba na čítanie

en: Set up _read-only mount
sk: Nastaviť pripojenie _iba na čítanie

en: Sh_ow Password
sk: Z_obraziť heslo

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
sk: Posun disku môže nastať silným nárazom pri skladovaní, následkom pádu alebo teploty

en: Sho_w Passphrases
sk: Z_obraziť heslá

en: Sho_w in user interface
sk: _Zobraziť v používateľskom rozhraní

en: Sho_w passphrase
sk: Z_obraziť heslo

en: Size
sk: Veľkosť

en: Slow
sk: Pomalé

en: Soft ECC correction
sk: Chyby opravené softvérovým ECC

en: Soft Read Error Rate
sk: Frekvencia neopravených chýb

en: Soft read error rate
sk: Frekvencia neopravených chýb

en: Source
sk: Zdroj

en: Spin Buzz
sk: Výkyvy točenia

en: Spin High Current
sk: Prúd potrebný na roztočenie disku

en: Spinup Retry Count
sk: Počet opakovaných roztočení

en: Spinup Time
sk: Čas roztočenia

en: Start/Stop Count
sk: Počet zastavení/roztočení

en: Stop running jobs?
sk: Zastaviť spustené úlohy?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
sk: Vypnite voľbu <i>Predvolené reláciou používateľa</i>, ak chcete nastaviť voľby šifrovania a heslo pre zariadenie. Voľby zodpovedajú záznamu v súbore <b>/etc/crypttab</b>

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
sk: Vypnite voľbu <i>Predvolené reláciou používateľa</i>, ak chcete spravovať prípojný bod a voľby pripojenia ručne. Voľby zodpovedajú záznamu v súbore <b>/etc/fstab</b>

en: Temperature
sk: Teplota

en: Temperature of the drive
sk: Teplota disku

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
sk: <b>Špeciálny súbor zariadenia</b> — použite symbolické odkazy v hierarchii <b>/dev/disk</b> na nastavenie rozsahu platnosti záznamu

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
sk: Množstvo prečítaných údajov počas životnosti disku

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
sk: Množstvo údajov zapísaných počas životnosti disku

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
sk: Kontrola môže trvať dlhšiu dobu, obzvlášť ak oddiel obsahuje množstvo údajov.

en: The difference to the previous partition size
sk: Rozdiel oproti predošlej veľkosti oddielu

en: The directory to mount the device in
sk: Adresár, do ktorého sa pripojí zariadenie

en: The disk image is %s bigger than the target device
sk: Obraz disku je o %s väčší ako cieľové zariadenie

en: The disk image is %s smaller than the target device
sk: Obraz disku je o %s menší ako cieľové zariadenie

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
sk: Heslo pre šifrovanie bolo získané zo zväzku kľúčov

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sk: Súbor už v „%s“ existuje. Nahradenie prepíše jeho obsah.

en: The filesystem type to use
sk: Súborový systém, ktorý sa použije

en: The free space following the partition
sk: Voľné miesto nasledujúce za oddielom

en: The label matches the existing label
sk: Menovka sa zhoduje s exitujúcou menovkou

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
sk: Voľby pripojenia uložené v súbore <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
sk: Názov, ktorý sa použije pre súborový systém. Toto je užitočné, ak chcete odkázať na zariadenie pomocou symbolického odkazu v adresári /dev/disk/by-label.

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
sk: Názov, ktorý sa použije pre odomknuté zariadenie — zariadenie sa nastaví ako názov s predponou <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
sk: Počet MiB (1048576 bajtov) na čítanie/zápis pre každú vzorku.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
sk: Počet MiB (1048576 bajtov) každej zapisovanej alebo čítanej vzorky. Veľké vzorky budú viesť k presnejším skúškam výkonu, čo ale zaberie viac času.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
sk: Počet vzoriek, ktoré vykoná skúška výkonu počas testu prístupovej doby.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
sk: Počet vzoriek, ktoré budú zahrnuté pri skúške výkonu čítania/zápisu.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
sk: Názov oddielu (možných až 36 znakov unicode), ktorý je užitočný ak chcete odkázať na zariadenie pomocou symbolického odkazu v adresári <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
sk: Typ oddielu ako 8 bitová číselná hodnota bez znamienka

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
sk: Typ oddielu reprezentovaný ako 32 bitový <i>GUID</i>

en: The passphrase matches the existing passphrase
sk: Heslo sa zhoduje s existujúcim heslom

en: The passphrases do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: The passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: The size of the image to create
sk: Veľkosť obrazu, ktorý sa má vytvoriť

en: The size of the partition to create
sk: Veľkosť oddielu, ktorý sa má vytvoriť

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
sk: Špeciálny súbor zariadenia — použite symbolické odkazy v hierarchii /dev/disk na nastavenie rozsahu platnosti záznamu

en: The strength of the passphrase
sk: Sila hesla

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
sk: Ak bude tento záznam zmenený alebo odstránený, systém nemusí správne fungovať.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
sk: Celkový počet neopraviteľných chýb pri čítaní/zápise sektora. Nárast hodnoty tohto atribútu signalizuje chybu na povrchu disku a/alebo problémy v mechanickej časti

en: The utility %s is missing.
sk: Chýba nástroj %s.

en: Thermal Asperity Rate
sk: Frekvencia prekročení teploty

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
sk: Súborový systém bude automaticky odpojený pred vykonaním akýchkoľvek zmien.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
sk: Toto je ekvivalent príznaku <i>zavádzací</i> hlavného zavádzacieho záznamu. Zvyčajne sa používa iba pre GPT oddiely v systémoch MBR.

en: This is the last primary partition that can be created.
sk: Toto je posledný hlavný oddiel, ktorý môže byť vytvorený.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
sk: Táto operácia pripraví systém na vypnutie a odstránenie nasledovných jednotiek.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
sk: Tento zväzok môže byť zväzkom VeraCrypt, pretože obsahuje náhodné údaje.

en: Threshold
sk: Prah

en: Threshold exceeded
sk: Prekročený prah

en: Threshold not exceeded
sk: Neprekročený prah

en: Throughput Performance
sk: Priepustnosť

en: Time needed to spin up the disk
sk: Čas potrebný na roztočenie disku

en: Time while head is positioning
sk: Čas strávený umiestňovaním hláv

en: To enable or disable the write test.
sk: Na povolenie alebo zakázanie skúšky zápisu.

en: Torque Amplification Count
sk: Počet zvýšení krútiaceho momentu

en: Total LBAs Read
sk: Celkový počet čítaných sektorov LBA

en: Total LBAs Written
sk: Celkový počet zapísaných sektorov LBA

en: Total number of load cycles
sk: Celkový počet posunov hlavičiek

en: Transfer Rate
sk: Prenosová rýchlosť

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
sk: Zapne nastavenia automatickej správy hlučnosi pri spustení a tiež pri pripojení disku

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
sk: Zapne nastavenia pokročilej správy napájania pri spustení a tiež pri pripojení disku

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
sk: Zapne nastavenia časového limitu pri spustení a tiež pri pripojení disku

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
sk: Zapne nastavenia vyrovnávacej pamäte pre zápis pri spustení a tiež pri pripojení disku

en: Type
sk: Typ

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
sk: UDF — Univerzálny diskový formát, pre vymeniteľné zariadenia mnohých systémov

en: UDMA CRC Error Rate
sk: Frekvencia CRC chýb v UDMA

en: Unallocated Space
sk: Nevyhradené miesto

en: Uncorrectable ECC Count
sk: Počet neopraviteľných chýb ECC

en: Uncorrectable Sector Count
sk: Počet neopraviteľných sektorov

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
sk: Odomkne zašifrovaný oddiel alebo jednotku systému Windows.

en: Unlock selected encrypted partition
sk: Odomkne vybratý zašifrovaný oddiel

en: Unmount selected partition
sk: Odpojí vybratý oddiel

en: Unnamed (%s).img
sk: Nepomenovaný (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
sk: Neobnoviteľné chyby čítania pri vytváraní obrazu disku

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Us_er Session Defaults
sk: Predvolené _reláciou používateľa

en: Used
sk: Použité

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
sk: Používa sa na určenie toho, či je oddiel a jeho obsah potrebný pre funkčnosť operačného systému alebo platformy. Pri odstraňovaní alebo prepisovaní obsahu je potrebná mimoriadna opatrnosť

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
sk: Vďaka aplikácii Disky môžete prezerať údaje SMART, spravovať zariadenia, odskúšať výkon fyzických diskov a vytvárať obrazy USB kľúčov.

en: Value
sk: Hodnota

en: Vendor Recommended
sk: Odporúčané výrobcom

en: View, modify and configure disks and media
sk: Zobrazuje, upravuje a nastavuje disky a nosiče

en: Volume
sk: Zväzok

en: Volume _Name
sk: Názov _zväzku

en: Volume type
sk: Typ zväzku

en: Volumes Grid
sk: Mriežka zväzkov

en: Waited too long for the filesystem
sk: Čakalo sa príliš dlho na súborový systém

en: Warning: all data on the volume will be lost
sk: Upozornenie: Všetky údaje na zväzku budú stratené

en: Will be created
sk: Bude vytvorené

en: Will be deleted
sk: Bude odstránené

en: Windows _system
sk: _Systém Windows

en: World Wide Name
sk: Celosvetový názov

en: Worst
sk: Najhoršia

en: Wr_ite Cache
sk: _Vyrovnávacia pamäť pre zápis

en: Write Disk Images to Devices
sk: Zapisuje obrazy diskov na zariadenia

en: Write Error Rate
sk: Frekvencia chýb pri zápise

en: XFS — Linux Filesystem
sk: XFS — Linuxový súborový systém

en: _AAM
sk: _Správa hlučnosti

en: _Abort Benchmark
sk: _Prerušiť skúšku výkonu

en: _About Disks
sk: O aplikácii Disky

en: _Attach
sk: _Pričleniť

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
sk: _Pričleniť obraz disku… (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
sk: Vys_kúšať výkon disku…

en: _Benchmark Partition…
sk: Vys_kúšať výkon oddielu…

en: _Bootable
sk: _Zavádzací

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Confirm
sk: _Potvrdiť

en: _Conveyance
sk: Po _preprave

en: _Create Disk Image…
sk: Vy_tvoriť obraz disku…

en: _Create Partition Image…
sk: Vy_tvoriť obraz oddielu…

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: _Delete Disk Image File
sk: O_dstrániť súbor s obrazom disku

en: _Destination
sk: _Cieľ

en: _Difference
sk: _Rozdiel

en: _Edit Partition…
sk: Upraviť o_ddiel…

en: _Erase
sk: _Vymazať

en: _Erase…
sk: _Vymazať…

en: _Extended
sk: _Rozšírený

en: _Format
sk: _Formátovať

en: _Format…
sk: _Formátovať…

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hidden
sk: S_krytý

en: _Image to Restore
sk: _Obraz na obnovenie

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
sk: _Interný disk iba pre použitie iba systémami Linux (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové _skratky

en: _Keyfiles
sk: _Kľúčové súbory

en: _Label
sk: _Menovka

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Name
sk: _Názov

en: _New Disk Image…
sk: _Nový obraz disku…

en: _Other
sk: _Iný

en: _Partitioning
sk: _Typ rozdelenia

en: _Passphrase
sk: _Heslo

en: _Password
sk: _Heslo

en: _Password protect volume (LUKS)
sk: _Heslom chránený zväzok (LUKS)

en: _Power Off
sk: _Vypnúť

en: _Previous
sk: _Späť

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: _Resize
sk: _Zmeniť veľkosť

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: _Restore Disk Image…
sk: O_bnoviť obraz disku…

en: _Restore Partition Image…
sk: O_bnoviť obraz oddielu…

en: _SMART Data & Self-Tests…
sk: Údaje _SMART a samokontroly…

en: _Short
sk: _Krátky

en: _Standby
sk: _Pohotovostný režim

en: _Start Benchmarking…
sk: _Spustiť skúšku výkonu…

en: _Start Benchmark…
sk: _Spustiť skúšku výkonu…

en: _Start Creating…
sk: _Spustiť vytváranie…

en: _Start Restoring…
sk: _Spustiť obnovu…

en: _Start Self-test
sk: Spustiť _samokontrolu

en: _Stop Self-test
sk: _Zastaviť samokontrolu

en: _System Partition
sk: _Systémový oddiel

en: _Take Ownership…
sk: _Prevziať vlastníctvo…

en: _Type
sk: _Typ

en: _Unlock
sk: Odo_mknúť

en: _Unlock at system startup
sk: Odo_mknúť pri štarte systému

en: _Volumes
sk: _Zväzky

en: _Wake-Up from Standby
sk: P_rebudiť z pohotovostného režimu

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
sk: 0 (Zakázané)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
sk: %d (Zastavenie otáčania zakázané)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
sk: %d (Zastavenie otáčania povolené)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
sk: 255 (Zakázané)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
sk: %.2f milisekúnd

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
sk: %s (pred %s)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
sk: Meria sa doba prístupu (dokončené na %2.1f %%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
sk: Meria sa prenosová rýchlosť (dokončené na %2.1f %%)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
sk: Nie sú dostupné žiadne údaje skúšok výkonov

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
sk: Otvára sa zariadenie…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
sk: Chyba pri získavaní veľkosti stránky: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
sk: Chyba pri získavaní veľkosti zariadenia: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
sk: Chyba pri prednačítaní %lld bajtov z ofsetu %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
sk: Chyba pri prednačítaní %s z ofsetu %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
sk: Chyba pri čítaní %lld bajtov z ofsetu %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
sk: Chyba pri čítaní %s z ofsetu %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
sk: Chyba pri presune na ofset %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
sk: Chyba pri presune na ofset %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
sk: Chyba pri presune na ofset %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
sk: Chyba pri synchronizácii (na ofsete %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
sk: Chyba pri zápise %lld bajtov na ofsete %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
sk: Očakávalo sa zapísanie %lld bajtov, zapísalo sa ale iba %lld: %m

en: bytes
sk: bajtov

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
sk: Ovplyvnené zariadenia

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
sk: Skúša sa výkon zariadenia

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
sk: Kopírujú sa údaje na obraz disku

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
sk: disk;jednotka;zväzok;pevný disk;hdd;disk;cdrom;dvd;oddiel;iso;obraz;záloha;obnovenie;skúška výkonu;raid;luks;šifrovanie;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
sk: Menej ako minúta

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
sk: %s a %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
sk: %s a %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
sk: %s a %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
sk: %s a %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
sk: %s, %s a %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
sk: exFAT — Súborový systém Windows pre úložiská typu flash, používaný na kartách SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
sk: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (zostavené s %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
sk: Zostáva %s

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
sk: Zostáva %s (%s/s)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
sk: Pevný disk pravdepodobne čoskoro zlyhá.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
sk: Preskúmať

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
sk: Zistili sa problémy s pevným diskom

[ctx: partition type]
en: Unknown
sk: Neznámy

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
sk: Neznámy (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
sk: Kopíruje sa obraz disku na zariadenie

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
sk: Pričlenenie existujúceho obrazu disku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
sk: Vytvorenie nového prázdneho obrazu disku

[ctx: shortcut window]
en: Disks
sk: Disky

[ctx: shortcut window]
en: Drive
sk: Jednotka

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
sk: Nastavenia jednotky

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
sk: Formátovanie jednotky

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
sk: Naformátovanie vybraného zväzku

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
sk: Otvorenie ponuky aplikácie

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
sk: Otvorenie ponuky jednotky

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
sk: Otvorenie ponuky zväzku

[ctx: shortcut window]
en: Partition
sk: Oddiel

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
sk: Obnovenie obrazu na disk

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
sk: Údaje SMART

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
sk: Zrušenie výberu aktuálneho disku

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
sk: Posledná samokontrola bola úspešne dokončená

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
sk: Posledná samokontrola nebola dokončená

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
sk: Posledná samokontrola zlyhala

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
sk: Posledná samokontrola zlyhala (elektronika)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
sk: Posledná samokontrola zlyhala (obsluha)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
sk: Posledná samokontrola zlyhala (čítanie)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
sk: Posledná samokontrola zlyhala (servomotor)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
sk: Posledná samokontrola bola zrušená

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
sk: Posledná samokontrola bola prerušená

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
sk: Prebieha samokontrola — zostáva %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
sk: Neznámy výsledok (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: standby-value]
en: Reserved
sk: Rezervované

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
sk: Určené výrobcom

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
sk: Uzamknuté

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
sk: Odomknuté

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
sk: Koreňový súborový systém

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
sk: Pripojený do %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
sk: Nepripojené

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
sk: Neaktívne

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
sk: Rozšírený oddiel

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
sk: Rozšírený oddiel

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
sk: Súborový systém

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
sk: Voľné miesto

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
sk: Oddiel %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
sk: Oddiel %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
sk: Odkladací priestor

en: ← Spindown
sk: ← Vypnutie
