gnome-disk-utility master - en to sl translation catalogue (724 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
sl: %2.1f%% (%s) podatkov na napravi »%s« je bilo neberljivih, zato so bili v ustvarjeni datoteki odtisa diska zamenjani z ničlami. To se običajno zgodi, če je medij spraskan oziroma je disk fizično poškodovan.

en: %d day | %d days
sl[0]: %d dni
sl[1]: %d dan
sl[2]: %d dneva
sl[3]: %d dni

en: %d hour | %d hours
sl[0]: %d ur
sl[1]: %d ura
sl[2]: %d uri
sl[3]: %d ure

en: %d milli-second | %d milli-seconds
sl[0]: %d milisekund
sl[1]: %d milisekunda
sl[2]: %d milisekundi
sl[3]: %d milisekunde

en: %d minute | %d minutes
sl[0]: %d minut
sl[1]: %d minuta
sl[2]: %d minuti
sl[3]: %d minute

en: %d month | %d months
sl[0]: %d mesecev
sl[1]: %d mesec
sl[2]: %d meseca
sl[3]: %d mesece

en: %d second | %d seconds
sl[0]: %d sekund
sl[1]: %d sekunda
sl[2]: %d sekundi
sl[3]: %d sekunde

en: %d sector | %d sectors
sl[0]: %d sektorjev
sl[1]: %d sektor
sl[2]: %d sektorja
sl[3]: %d sektorji

en: %d year | %d years
sl[0]: %d let
sl[1]: %d leto
sl[2]: %d leti
sl[3]: %d leta

en: %s (Read-Only)
sl: %s (le za branje)

en: %s ago
sl: %s nazaj

en: %s of %s — %s
sl: %s od %s – %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
sl: %s ni berljivo (zamenjano z ničlami)

en: %s when decompressed
sl: %s v razširjenem stanju

en: %s — %s
sl: %s – %s

en: %s — %s free (%.1f%% full)
sl: %s – %s prosto (%.1f%% full)

en: %u sample | %u samples
sl[0]: %u vzorcev
sl[1]: %u vzorec
sl[2]: %u vzorca
sl[3]: %u vzorci

en: (None)
sl: (Brez)

en: --format-device must be used together with --block-device
sl: --format-device je treba uporabiti skupaj z --block-device

en: --format-device must not be used together with --restore-disk-image
sl: --format-device ne sme biti uporabljen skupaj z --restore-disk-image

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
sl: Podatki nastavitev v /etc/crypttab so napačno oblikovani

en: 10 minutes
sl: 10 minut

en: 15 minutes
sl: 15 minut

en: 3 hours
sl: 3 ure

en: 5 minutes
sl: 5 minut

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
sl: <b>Namig</b>: če nameravate reciklirati, prodati ali podariti stari računalnik ali disk, je bolje, da uporabite bolj temeljito vrsto brisanja, da zasebni podatki ne pridejo v napačne roke

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
sl: <b>OPOZORILO</b>: Izvajanje ukaza varnega brisanja lahko dolgotrajno, ni ga mogoče preklicati, pojavijo se lahko tudi težave z delovanjem na določeni strojni opremi. Pogon lahko v najslabšem primeru postane neuporaben, ali pa se sistem sesuje oziroma zaklene. Pred nadaljevanjem si preberite prispevek <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>Varno brisanje ATA</a> (v ang. jeziku) in se prepričajte, ali razumete morebitna tveganja.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sl: Datoteka z imenom “%s” že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: A filesystem repair is not always possible and can cause data loss. Consider backing it up first in order to use forensic recovery tools that retrieve lost files. The operation may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
sl: Popravilo datotečnega sistema ni vedno mogoče, lahko povzroči tudi izgubo podatkov. Pred uporabo orodij za obnovitev je priporočljivo narediti varnostno kopijo. Opravilo je lahko dolgotrajno, če je na razdelku veliko podatkov.

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
sl: Zastavica, ki jo uporablja sistemski zagonski nalagalnik za določevanje mesta zagona operacijskega sistema. Običajno je tak razdelek sklican kot <i>dejavni</i> razdelek.

en: AAM Level
sl: Raven AAM

en: APM Level
sl: Raven APM

en: ATA Enhanced Secure Erase
sl: Razširjeno varno brisanje ATA

en: ATA Secure Erase
sl: Varno brisanje ATA

en: Access Time
sl: Čas zadnjega dostopa

en: Activate selected swap partition
sl: Omogoči izbrani izmenjevalni razdelek

en: Additional partition options
sl: Dodatne možnosti razdelkov

en: Aggressive spin-down may wear out the drive faster than anticipated. Please check the “Start/Stop Count” SMART attribute from time to time
sl: Agresivno varčevanje z ustavljanjem lahko povzroča obrabo pogona hitreje, kot je pričakovano. Od časa do časa uporabite atribut SMART »Začni / Zaustavi števec«.

en: Airflow Temperature
sl: Temperatura pretoka zraka

en: Airflow temperature of the drive
sl: Temperatura pretoka zraka v pogonu

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
sl: Vsi podatki na disku bodo prepisani, vendar jih bo najverjetneje še mogoče povrniti s storitvami obnavljanja podatkov.

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
sl: Vsi podatki na disku bodo prepisani in jih najverjetneje na noben način ne bo mogoče povrniti.

en: All data on the partition will be lost
sl: Vsi podatki na nosilcu bodo nepovratno izgubljeni.

en: All existing data will be lost
sl: Vsi obstoječi podatki bodo nepovratno izgubljeni.

en: Allocating Disk Image
sl: Dodeljevanje odtisa diska

en: Allow writing to the image
sl: Dovoli zapisovanje v odtis

en: Amount of high current used to spin up the drive
sl: Tok, ki je uporabljen za zasuk pogona

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
sl: Amplituda tresenja glav (glava GMR) v delovnem načinu

en: An easy way to manage your disks
sl: Enostaven način upravljanja diskov

en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
sl: Med poskusom pošiljanja v stanje pripravljenosti je prišlo do napake.

en: An error occurred when trying to toggle whether SMART is enabled
sl: Med poskusom preklopa omogočenosti SMART je prišlo do napake.

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
sl: Med poskusom povrnitve iz stanja pripravljenosti je prišlo do napake.

en: Application Menu
sl: Meni programa

en: Apply Advanced Power Management Settings
sl: Uveljavi nastavitve naprednega upravljanja porabe energije

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
sl: Uveljavi nastavitve samodejnega upravljanja hrupa

en: Apply Standby Timeout Settings
sl: Uveljavi nastavitve časovnega zamika pripravljenosti

en: Apply Write Cache Settings
sl: Uveljavi nastavitve predpomnilnika piranja

en: Approximately %s
sl: Približno %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati razdelek?

en: Are you sure you want to format the disk?
sl: Ali ste prepričani, da želite formatirati disk?

en: Are you sure you want to power off the drives?
sl: Ali ste prepričani, da želite izklopiti pogone?

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapisati odtis diska na napravo?

en: Assessment
sl: Delovanje

en: At least %s
sl: Vsaj %s

en: Attach and mount one or more disk image files.
sl: Priklop ali pripenjanje enega ali več odtisov diskov.

en: Attach new _Image…
sl: Pripni nov _odtis diska …

en: Attribute
sl: Atribut

en: Auto-clear
sl: Samodejno počisti

en: Average Access Time
sl: Povprečni dostopni čas

en: Average Read Rate
sl: Povprečna hitrost branja

en: Average Write Rate
sl: Povprečna hitrost pisanja

en: Average efficiency of operations while positioning
sl: Povprečna učinkovitost dejanj med umeščanjem

en: Average efficiency of the disk
sl: Povprečna učinkovitost diska

en: Backing File
sl: Varnostna datoteka

en: Benchmark
sl: Primerjalni preizkus

en: Benchmark Settings
sl: Nastavitve primerjalnega preizkusa

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
sl: Primerjalni preskus vključuje merjenje hitrosti prenosa podatkov na različnih območjih naprave in merjenje časa za iskanje na naključnih mestih. Pred preskusom pisanja je priporočljivo ustvariti varnostno kopijo pomembnih podatkov.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
sl: Primerjalni preskus hitrosti pisanja diska zahteva izključen dostop do diska (npr. disk ali njegovih razdelkov ni mogoče priklopiti ali uporabljati) in vključuje branje podatkov in njihovo povratno pisanje. Rezultat tega je, da se vsebina diska ne spremeni.
    
    Če možnost ni potrjena, pisalnega dela primerjalnega preskusa ne bo opravljen, zato izključni dostop do naprave ne bo zahtevan (npr. disk ali naprava je lahko v uporabi).

en: Block device is empty
sl: Bločna naprava je prazna

en: Btrfs — Copy-on-write Linux Filesystem, for snapshots
sl: Btrfs – Datotečni sistemi s podporo kopiranja-ob-zapisovanju za arhive

en: C_hange
sl: S_premeni

en: C_heck Filesystem…
sl: Preveri _celovitost datotečnega sistema …

en: C_onfirm Passphrase
sl: _Potrdi šifrirno geslo

en: Calibration Retry Count
sl: Števec ponovnih poskusov umerjanja

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
sl: Novega razdelka ni mogoče ustvariti. Obstajajo že štirje osnovni razdelki.

en: Cannot open “%s” — maybe the volume isn’t mounted?
sl: Nosilca »%s« ni mogoče odpreti. Ali je nosilec priklopljen?

en: Cannot restore image of size 0
sl: Ni mogoče obnoviti odtisa velikosti 0

en: Change Filesystem Label
sl: Spremeni oznako datotečnega sistema

en: Change Pa_ssphrase…
sl: Spremeni šifrirno _geslo …

en: Change Passphrase
sl: Spremeni šifrirno geslo

en: Changes ownership of the filesystem to your user and group. The recursive mode does also change the ownership of all subdirectories and files, this can lead to destructive results when the filesystem contains a directory structure where ownership should belong to different users (e.g., a system backup or a filesystem that is accessed by multiple users).
sl: Možnost spremeni lastništvo datotečnega sistema na trenutnega uporabnika in skupino. Rekurzivni način spremeni lastništvo vseh podrejenih map in datotek, kar lahko vodi v resne težave na datotečnih sistemih, ki imajo drevesne strukture dodeljene različnim uporabnikom (na primer varnostne kopije oziroma datotečni sistem, ki je dostopen več osebam).

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
sl: Spreminjanje šifrirnega gesla za to napravo, posodobi tudi šifrirno geslo zapisano v datoteki <i>/etc/crypttab</i>

en: Check this box to see the passphrases entered above
sl: Izbor izbirnega polja pokaže zgoraj vpisano šifrirno geslo

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
sl: Kliknite, da prisilite ponovno branje podatkov SMART s trdega diska

en: Click to start a SMART self-test
sl: S klikom se začne samopreizkus SMART

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
sl: Kliknite za zaustavitev samo-preizkusov SMART, ki trenutno potekajo

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
sl: Kliknite za preklop ali je SMART omogočen za trdi disk

en: Close
sl: Zapri

en: Closing now stops the running jobs and leads to a corrupt result.
sl: Zapiranje zaustavi dejavna opravila in lahko okvari datotečni sistem.

en: Compatible with all systems and devices
sl: Združljivo z vsemi sistemi in napravami

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
sl: Združljivo z modernimi sistemi in trdimi diski > 2TB

en: Confirm Check
sl: Potrdi preverjanje

en: Confirm Details
sl: Potrdi podrobnosti

en: Confirm Repair
sl: Potrdi popravilo

en: Confirm Taking Ownership
sl: Potrdi prevzem lastništva

en: Confirm passphrase entered above
sl: Potrditev zgoraj vnesenega šifrirnega gesla

en: Confirm the details of the current volume before proceeding.
sl: Potrdi podrobnosti trenutnih nastavitev nosilca pred nadaljevanjem.

en: Connected to another seat
sl: Priklopljeno na drugo mesto

en: Contents
sl: Vsebina

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
    Copyright © 2009-2017 The GNOME Project
sl: Avtorske pravice © 2008-2012 Red Hat, Inc.
    Avtorske pravice © 2008-2013 David Zeuthen
    Avtorske pravice © 2009-2018 Projekt GNOME

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
sl: Števec preslikanih sektorjev. Kadar trdi disk najde napako med branjem/pisanjem/potrditvijo, označi sektor kot »prerazvrščen« in prenese podatke v posebno pridržano območje (nadomestno območje)

en: Cre_ate
sl: Ust_vari

en: Create Disk Image
sl: Ustvari odtis diska

en: Create Partition
sl: Ustvari razdelek

en: Create partition in unallocated space
sl: Ustvari razdelek na nedodeljenem prostoru

en: Creating Disk Image
sl: Ustvarjanje odtisa diska

en: Curr_ent Passphrase
sl: _Trenutno šifrirno geslo

en: Current Pending Sector Count
sl: Trenutno število zadržanih sektorjev

en: Current Size
sl: Trenutna velikost

en: Current internal temperature of the drive
sl: Trenutna notranja temperatura pogona

en: Custom Format
sl: Oblika po meri

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
sl: DISK BO NAJVERJETNEJE KMALU NEHAL DELOVATI!

en: Data Address Mark Errors
sl: Napake oznak naslovov podatkov

en: Data stored in the volume will only be accessible with the correct password. Be careful not to forget it.
sl: Podatki, shranjeni na nosilcu, bodo na voljo le, če bo vpisano pravo geslo. Gesla nikakor ne pozabite!

en: Deactivate selected swap partition
sl: Onemogoči izbrani izmenjevalni razdelek

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
sl: Privzeto mesto za pogovorna okna ustvarjanja in obnovitve odtisov.

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
sl: Privzeto mesto za pogovorna okna ustvarjanja in obnovitve odtisov. Prazno polje določa mapo ~/Dokumenti

en: Delete selected partition
sl: Izbriši izbrani razdelek

en: Destination
sl: Opis

en: Detach loop device after unmount action
sl: Odpni zančno napravo po odklapljanju

en: Detach this loop device
sl: Odpni to zančno napravo

en: Device
sl: Naprava

en: Device is size 0
sl: Naprava je velikosti 0

en: Disable Write Cache
sl: Onemogoči predpomnilnik pisanja

en: Disk Drives
sl: Diskovni pogoni

en: Disk Image Mounter
sl: Priklopnik odtisov diskov

en: Disk Image Writer
sl: Zapisovalnik odtisov diskov

en: Disk Image of %s (%s).img
sl: Odtis diska %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.img.xz, *.iso)
sl: Odtisi diskov (*.img, *.img.xz, *.iso)

en: Disk Images (*.img, *.iso)
sl: Odtisi diskov (*.img, *.iso)

en: Disk Shift
sl: Zamik diska

en: Disk image copying complete
sl: Kopiranje odtisa diska je končano

en: Disk image read error
sl: Napaka branja odtisa diska

en: Disk is OK
sl: Disk deluje brezhibno

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
sl[0]: Disk je v redu, v preteklosti pa je že spodletelo %d atributov
sl[1]: Disk je v redu, v preteklosti pa je že spodletel %d atribut
sl[2]: Disk je v redu, v preteklosti pa sta že spodletela %d atributa
sl[3]: Disk je v redu, v preteklosti pa so že spodleteli %d atributi

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
sl[0]: Disk je v redu, ima pa %d slabih sektorjev
sl[1]: Disk je v redu, ima pa %d slab sektor
sl[2]: Disk je v redu, ima pa %d slaba sektorja
sl[3]: Disk je v redu, ima pa %d slabe sektorje

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
sl[0]: Disk je v redu, ima pa %d spodletelih atributov
sl[1]: Disk je v redu, ima pa %d spodletel atribut
sl[2]: Disk je v redu, ima pa %d spodletela atributa
sl[3]: Disk je v redu, ima pa %d spodletele atribute

en: Disk management utility for GNOME
sl: Pripomoček za upravljanje z diskovjem

en: Disk or Device
sl: Disk ali naprava

en: Disks
sl: Diski

en: Disks provides an easy way to inspect, format, partition, and configure disks and block devices.
sl: Program omogoča enostaven nadzor in upravljanje z diski, formatiranje, razdeljevanje in nastavljanje vseh bločnih naprav.

en: Display _Name
sl: P_rikazano ime

en: Don’t overwrite existing data
sl: Ne prepiši obstoječih podatkov

en: Drive Options
sl: Možnosti pogona

en: Drive S_ettings…
sl: _Nastavitve pogona …

en: Drive Settings
sl: Nastavitve pogona

en: Drive’s seek performance during offline operations
sl: Iskalna zmogljivost diska med dejanji brez povezave

en: Edit Encr_yption Options…
sl: Uredi možnosti _šifriranja …

en: Edit Partition
sl: Uredi razdelek

en: Edit _Filesystem…
sl: Uredi _datotečni sistem …

en: Edit _Mount Options…
sl: Uredi možnosti _priklapljanja …

en: Eject this disk
sl: Izvrzi ta disk

en: Empty
sl: Prazno

en: Enable Write Cache
sl: Omogoči predpomnilnik pisanja

en: Enable _recursive mode
sl: Omogoči _rekurzivni način

en: Encryption Options
sl: Možnosti šifriranja

en: Endurance Remaining
sl: Preostala vzdržljivost

en: Enter Standby After
sl: Pošlji v pripravljenost po

en: Enter current passphrase used to protect the data
sl: Vnesite trenutno šifrirno geslo, s katerim so zaščiteni podatki

en: Enter new passphrase used to protect the data
sl: Vnesite novo šifrirno geslo, s katerim bodo zaščiteni podatki

en: Enter passphrase to unlock
sl: Vnos šifrirnega gesla za odklepanje

en: Enter passphrase used to protect the data
sl: Vnos šifrirnega gesla za zaščito podatkov

en: Erase Multiple Disks
sl: Izbriši več diskov

en: Erase _Type
sl: _Vrsta brisanja

en: Error aborting SMART self-test
sl: Napaka prekinjanja samopreizkusa SMART

en: Error adding /etc/crypttab entry
sl: Napaka dodajanja vnosa v /etc/crypttab

en: Error adding new /etc/fstab entry
sl: Napaka dodajanja novega vnosa v datoteko /etc/fstab

en: Error allocating space for disk image file:
sl: Napaka dodeljevanja prostora za datoteko odtisa diska:

en: Error attaching disk image
sl: Napaka priklapljanja odtisa diska

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
sl: Napaka med priklapljanjem odtisa diska: %s (%s, %d)

en: Error canceling job
sl: Napaka preklica posla

en: Error changing passphrase
sl: Napaka spreminjanja šifrirnega gesla

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
sl: Napaka med povezovanjem z ozadnjim programom udisks: %s (%s, %d)

en: Error creating disk image
sl: Napaka ustvarjanja odtisa diska

en: Error creating partition
sl: Napaka ustvarjanja razdelka

en: Error deleting loop device
sl: Napaka brisanja zančne naprave

en: Error deleting partition
sl: Napaka brisanja razdelka

en: Error determining size of device:
sl: Napaka določanja velikosti naprave:

en: Error determining size of file
sl: Napaka določevanja velikosti datoteke

en: Error disabling autoclear for loop device
sl: Napaka onemogočanja izvajanja ukaza autoclear zančne naprave

en: Error ejecting media
sl: Napaka izmetavanja nosilca

en: Error formatting disk
sl: Napaka formatiranja diska

en: Error formatting volume
sl: Napaka formatiranja nosilca

en: Error locking device
sl: Napaka zaklepanja naprave

en: Error looking up block device for %s
sl: Napaka med iskanjem bločne naprave za %s

en: Error mounting filesystem
sl: Napaka priklapljanja datotečnega sistema

en: Error mounting filesystem to calculate minimum size
sl: Napaka priklapljanja datotečnega sistema za izračun najmanjše možne velikosti

en: Error mounting the filesystem
sl: Napaka priklapljanja datotečnega sistema

en: Error opening %s: %s
sl: Napaka med odpiranjem %s: %s

en: Error opening file for reading
sl: Napaka odpiranja datoteke za branje

en: Error opening file for writing
sl: Napaka odpiranja datoteke za pisanje

en: Error opening “%s”: %m
sl: Napaka med odpiranjem »%s«: %m

en: Error powering off drive
sl: Napaka izklapljanja pogona

en: Error refreshing SMART data
sl: Napaka osveževanja podatkov SMART

en: Error removing /etc/crypttab entry
sl: Napaka odstranjevanja vnosa v datoteki /etc/crypttab

en: Error removing old /etc/fstab entry
sl: Napaka odstranjevanja starega vnosa iz datoteke /etc/fstab

en: Error repairing filesystem
sl: Napaka popravljanja datotečnega sistema

en: Error repairing filesystem after resize
sl: Napaka popravljanja datotečnega sistema po spreminjanju velikosti

en: Error resizing filesystem
sl: Napaka spreminjanja velikosti datotečnega sistema

en: Error resizing partition
sl: Napaka spreminjanja velikosti razdelka

en: Error restoring disk image
sl: Napaka med obnavljanjem odtisa diska

en: Error retrieving configuration data
sl: Napaka pridobivanja podatkov nastavitev

en: Error setting autoclear flag
sl: Napaka med nastavljanjem zastavice samodejnega počiščenja

en: Error setting configuration
sl: Napaka nastavljanja nastavitev

en: Error setting label
sl: Napaka nastavljanja oznake

en: Error setting partition flags
sl: Napaka nastavljanja zastavic razdelka

en: Error setting partition name
sl: Napaka nastavljanja imena razdelka

en: Error setting partition type
sl: Napaka nastavljanja vrste razdelka

en: Error starting SMART self-test
sl: Napaka začenjanja samopreizkusa SMART

en: Error starting swap
sl: Napaka začenjanja izmenjevalnega razdelka

en: Error stopping swap
sl: Napaka zaustavljanja izmenjevalnega razdelka

en: Error unlocking device
sl: Napaka odklepanja naprave

en: Error unmounting filesystem
sl: Napaka odklapljanja datotečnega sistema

en: Error updating /etc/crypttab
sl: Napaka posodabljanja datoteke /etc/crypttab

en: Error updating /etc/crypttab entry
sl: Napaka posodabljanja vnosa v datoteki /etc/crypttab

en: Error updating /etc/fstab entry
sl: Napaka posodabljanja vnosa v datoteki /etc/fstab

en: Error while checking filesystem
sl: Prišlo je do napake med preverjanjem datotečnega sistema ...

en: Error while repairing filesystem
sl: Prišlo je do napake med popravljanjem datotečnega sistema

en: Error while taking filesystem ownership
sl: Prišlo je do napake med prevzemanjem lastništva datotečnega sistema ...

en: Error writing file
sl: Napaka zapisovanja datoteke

en: Extended Partition
sl: Razširjeni razdelek

en: Extended Partitions can contain Logical Partitions
sl: Razširjeni razdelki lahko vsebujejo več logičnih razdelkov

en: F2FS — Flash Storage Linux Filesystem
sl: F2FS – Shramba Flash datotečnega sistema Linux

en: FAILING
sl: ODPOVEDUJE

en: Failed in the past
sl: Odpovedalo v preteklosti

en: File does not appear to be XZ compressed
sl: Ni videti, da bi bila datoteka stisnjena z XY

en: Filesystem %s on %s could not be repaired.
sl: Datotečnega sistema %s na %s ni mogoče popraviti.

en: Filesystem %s on %s has been repaired.
sl: Datotečnega sistema %s na %s je popravljen.

en: Filesystem %s on %s is undamaged.
sl: Datotečni sistem %s na %s je nepoškodovan.

en: Filesystem %s on %s needs repairing.
sl: Datotečni sistem %s na %s zahteva popravilo.

en: Filesystem _Type
sl: Vrsta _datotečnega sistema

en: Filesystem damaged
sl: Datotečni sistem je poškodovan.

en: Filesystem intact
sl: Datotečni sistem ni poškodovan.

en: Fit to size
sl: Prilagodi velikosti

en: Flags
sl: Zastavice

en: Flying Height
sl: Oddaljenost glave

en: For example: “Angela’s Files” or “Backup”.
sl: Na primer: »Moje datoteke« ali »Varnostna kopija«

en: For use with _Windows (NTFS)
sl: Za uporabo s sistemom _Windows (NTFS)

en: For use with all _systems and devices (FAT)
sl: Združljivo z vsemi _sistemi in napravami (FAT)

en: Form_at
sl: _Formatiraj

en: Format Disk
sl: Formatiraj disk

en: Format Volume
sl: Formatiraj nosilec

en: Format _Disk…
sl: Formatiraj _disk …

en: Format _Partition…
sl: Formatiraj _razdelek …

en: Format selected device
sl: Formatiraj izbrano napravo

en: Free Space _Following
sl: Prostor, _ki sledi

en: Frequency of errors while positioning
sl: Pogostost napak med umeščanjem

en: Frequency of errors while reading from the disk
sl: Pogostost napak med branjem z diska

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
sl: Pogostost napak med branjem surovih podatkov z diska. Ne-ničelna vrednost kaže na težavo s površino diska ali z glavami za branje/pisanje

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
sl: Število napak zaradi obremenitev ob udarcih

en: G-sense Error Rate
sl: Raven napak G-sense

en: GMR Head Amplitude
sl: Amplituda glave GMR

en: General time for loading in a drive
sl: Splošen čas obremenitve pogona

en: Go back to main view
sl: Vrni se na začetni pogled

en: Good Block Rate
sl: Raven dobrih blokov

en: Hardware ECC Recovered
sl: Strojni ECC je obnovljen

en: Head Flying Hours
sl: Ure umeščanja

en: Height of heads above the disk surface
sl: Oddaljenost glave nad površino diska

en: Hide from _Firmware
sl: Skrij pred _strojno programsko opremo

en: High Fly Writes
sl: Premik izven zapisovalnega območja

en: I_dentify As
sl: I_stoveti kot …

en: Icon Na_me
sl: Ime _ikone

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
sl: Izbrana možnost določa, da je zahtevano dodatno overjanje za priklapljanje naprave [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
sl: Izbrana možnost določa, da je za odklepanje naprave zahtevana dodatna overitev [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
sl: Izbrana možnost določa, da je naprava vedno prikazana v uporabniškem vmesniku, neodvisno od mesta mape [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at system startup [!noauto]
sl: Izbrana možnost določa, da bo naprava priklopljena ob zagonu sistema [!noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at system startup [!noauto]
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo naprava ob zagonu sistema odklenjena [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
sl: Izbrana možnost določa, da bo zančna naprava priklopljena le za branje. Nastavitev je uporabna, če podrejena datoteka ne sme biti spreminjena.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying disk image to be modified
sl: Izbrana možnost določa, da bo naprava priklopljena le za branje. Nastavitev je uporabna, če vsebine ne želite spreminjati.

en: If set, the VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) numeric value to use for this volume.
sl: Izbrana nastavitev določa številčno vrednost kode VeraCrypt PIM (Personal Iterations Multiplier) za uporabo z nosilcem.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
sl: Nastavljena vrednost določa ime ikone, ki bo uporabljena za napravo v uporabniškem vmesniku [x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
sl: Nastavljena vrednost določa ime simbolne ikone, ki bo uporabljena za napravo v uporabniškem vmesniku [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
sl: Nastavljena vrednost je uporabljena za poimenovanje naprave v uporabniškem vmesniku [x-gvfs-name=]

en: If specified
sl: Če je določeno

en: Ignored, kept for compatibility
sl: Prezrto – ohranjeno zaradi združljivosti

en: Image Size
sl: Velikost odtisa

en: Image _Size
sl: _Velikost odtisa

en: Image to Restore
sl: Odtis za _obnovitev

en: In case that the default options do not fit your needs select one of the following filesystems. Be aware of the technical differences and do research about your use case.
sl: Če privzete možnosti ne odražajo zahtev, izberite enega izmed navedenih datotečnih sistemov. Prepričajte se o tehničnih razlikah in raziščite možnosti za vaše potrebe.

en: Indicates that EFI firmware should ignore the content of the partition and not try to read from it
sl: Določa, da strojna programska oprema EFI prezre vsebino razdelka in ne poskuša brati z nje.

en: Instead of unlocking this volume, attempt to unlock a secondary volume hidden inside.
sl: Namesto odklepanja nosilca, poskusi odkleniti drugotni razdelek, skrit na njem.

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Invalid PIM
sl: Neveljavna koda PIM

en: Invalid compressed data
sl: Neveljavni stisnjeni podatki

en: Job
sl: Posel

en: Last Benchmarked
sl: Zadnji primerjalni preizkus

en: Legacy BIOS _Bootable
sl: Opuščen zagonljiv razdelek _BIOS

en: Linux Swap Partition
sl: Izmenjevalni razdelek Linux

en: Load Friction
sl: Trenje obremenitve

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
sl: Obremenitev pogona povzroči trenje mehanskih delov

en: Load-in Time
sl: Čas obremenjevanja

en: Load/Unload Cycle Count
sl: Število ponovitev obremenitev/razbremenitev

en: Load/Unload Retry Count
sl: Števec poskusov obremenitev/razbremenitev

en: Loaded Hours
sl: Obremenitveni čas

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
sl: Obremenitev pogona zaradi številnih ponavljanj dejanj kot so branje, snemanje, umeščanje glav ...

en: Location
sl: Mesto

en: Lock selected encrypted partition
sl: Zakleni izbrani šifrirani razdelek

en: Loop device is empty
sl: Zančna naprava je prazna

en: Loud (Fast)
sl: Glasno (hitro)

en: Manage Drives and Media
sl: Upravljanje pogonov in nosilcev

en: Margin of a channel while reading data.
sl: Rob kanala med branjem podatkov.

en: Matches any device with the given label
sl: Poveže katerokoli napravo s podano oznako naprave

en: Matches partition %u of any device connected at the given port or address
sl: Sklada se z razdelkom %u katerekoli naprave, ki je povezana prek podanih vrat ali naslova

en: Matches partition %u of the device with the given vital product data
sl: Sklada se z razdelkom %u naprave, ki je povezana prek podanih vrat ali naslova

en: Matches the device with the given UUID
sl: Poveže napravo s podanim UUID

en: Matches the given device
sl: Se ujema s podano napravo

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
sl: Poveže celotni disk katerekoli naprave, ki je povezana preko podanih vrat ali podanega naslova

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
sl: Poveže celoten disk naprave s podanimi ključnimi podatki izdelka

en: Media
sl: Nosilci

en: Minimal Size
sl: Najmanjša velikost

en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
sl: Uporabite velike in male črke in poskusite dodati tudi kakšno številko.

en: Mount Disk Images
sl: Priklopi odtise diskov

en: Mount Opt_ions
sl: Možnosti _priklapljanja

en: Mount Options
sl: Možnosti priklopa

en: Mount _Point
sl: _Priklopna točka

en: Mount at system _startup
sl: Priklopi ob _zagonu sistema

en: Mount selected partition
sl: Priklopi izbrani razdelek

en: N_ext
sl: N_aslednji

en: Name
sl: Ime

en: Need more input
sl: Zahtevani so dodatni podatki

en: Never
sl: Nikoli

en: New Disk Image
sl: Nov odtis diska

en: New _Passphrase
sl: _Novo šifrirno geslo

en: No Device Selected
sl: Ni izbrane naprave

en: No Filesystem
sl: Ni ustvarjenega datotečnega sistema

en: No Media
sl: Ni nosilca

en: No description for attribute %d
sl: Ni opisa atributa %d

en: No partitioning
sl: Brez razdeljevanja razdelkov

en: None
sl: Brez

en: Normalized
sl: Normalizirano

en: Not enough memory
sl: Ni dovolj pomnilnika

en: Number of CRC errors during UDMA mode
sl: Število napak CRC v načinu UDMA

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
sl: Število napak oznak naslovov podatkov (DAM) (ali) proizvodnih napak

en: Number of ECC errors
sl: Število napak ECC

en: Number of ECC on-the-fly errors
sl: Število sprotnih ECC napak

en: Number of S_amples
sl: Število _vzorcev

en: Number of Sampl_es
sl: Število v_zorcev

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
sl: Število napak ravni toplotne hrapavosti

en: Number of attempts to calibrate the device
sl: Število poskusov umerjanja naprave

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
sl: Število razpoložljivih zadržanih blokov kot odstotek vseh zadržanih blokov

en: Number of buzz routines to spin up the drive
sl: Število brnenj za zasuk pogona

en: Number of cycles into landing zone position
sl: Število obratov v položaj pristajalnega pasu

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
sl: Število napak zaradi obremenitev pri trkih kot jih je zaznalo tipalo pretresov

en: Number of errors corrected by software ECC
sl: Število napak popravljenih s programskim ECC

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
sl: Število napak, ki jih ni mogoče obnoviti s strojnim ECC.

en: Number of errors while reading from a disk
sl: Število napak med branjem z diska

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
sl: Število napak med pisanjem na disk (ali) hitrost več conskih napak (ali) višine letenja

en: Number of hours elapsed in the power-on state
sl: Število ur v vklopljenem stanju

en: Number of hours in general operational state
sl: Splošna obremenitev delovanja v urah

en: Number of off-track errors
sl: Število napak izven sledi

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
sl: Število dokončanih fizičnih izbrisov na pogonu kot odstotek največjega števila fizičnih izbrisov za ta pogon

en: Number of power-off or emergency retract cycles
sl: Število izklopnih ali ponovitev oddaljevanj v sili

en: Number of power-off retract events
sl: Število oddaljevanj med izklopom

en: Number of power-on events
sl: Število vklopov

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
sl: Število dejanj preslikav. Surova vrednost prikazuje skupno število (uspešnih in neuspešnih) poskusov prenosa podatkov iz prerazvrščenih sektorjev na nadomestna območja

en: Number of retry attempts to spin up
sl: Število ponovnih poskusov zasukanja

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
sl: Število vzorcev. Večja številka poveča natančnost slike vzorcev časa dostopa, vendar je tudi opravilo časovno bolj zahtevno.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
sl: Število vzorcev. Pri večjem številu je diagram bolj natančen, primerjalni preizkus pa je na račun tega počasnejši.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
sl: Število sektorjev za preslikavo. Če je zaporedno pisanje ali branje v sektor za preslikavo uspešno, se ta vrednost zniža in sektor ni preslikan. Napake branja sektorja ne bodo preslikale, preslikan bo le ob spodletelem poskusu pisanja.

en: Number of spindle start/stop cycles
sl: Število ponovitev zagona/zaustavitve vretena

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
sl: Število premikov snemalne glave izven običajnega območja delovanja

en: Number of uncorrectable ECC errors
sl: Število nepopravljivih napak ECC

en: OK
sl: V redu

en: Offline
sl: Nepovezano

en: Offline Seek Performance
sl: Zmogljivost iskanja brez povezave

en: Old-Age
sl: Staro

en: Online
sl: Povezano

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
sl: Spremenjeno bo samo šifrirno geslo, ki je določeno v datoteki <i>/etc/crypttab</i>. Za spreminjanje šifrirnega gesla neposredno na disku uporabite možnost <i>Spremeni šifrirno geslo ...</i>

en: Opt_ions
sl: _Možnosti

en: Options to use when unlocking the device
sl: Možnosti za uporabo med odklepanjem naprave

en: Other Devices
sl: Druge naprave

en: Overall Assessment
sl: Skupna ocena

en: Overwrite existing data with zeroes
sl: Prepiši obstoječe podatke z ničlami

en: Overwrites existing data, but takes longer.
sl: Prepiše obstoječe podatke, vendar je opravilo dolgotrajno.

en: Partition Type
sl: Vrsta razdelka

en: Partition _Size
sl: Velikost _razdelka

en: Partitioning
sl: Razdelek

en: Passphrase File
sl: Datoteko šifrirnega gesla

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
sl: Šifrirno geslo naprave oziroma prazno polje, če naj uporabnik določi geslo naprave med nastavljanjem.

[ctx: Password strength]
en: Fair
sl: Zadovoljivo

[ctx: Password strength]
en: Good
sl: Dobro

[ctx: Password strength]
en: Strong
sl: Močno

[ctx: Password strength]
en: Weak
sl: Šibko

en: Perform Better
sl: Večja zmogljivost

en: Perform _write-benchmark
sl: Izvedi primerjalni preizkus _pisanja

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
sl: Zmogljivost se z omogočitvijo predpomnjenja pisanja poveča, vendar to pusti sistem izpostavljen izgubi podatkov, če pride do odpovedi napajanja.

en: Power Cycle Count
sl: Števec ponovnih vklopov

en: Power off this disk
sl: Zaustavi ta disk

en: Power-On Hours
sl: Ure obratovanja

en: Power-off Retract Count
sl: Število izklopnih oddaljevanj

en: Powered On
sl: Vklopljeno

en: Pre-Fail
sl: Pred odpovedjo

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
sl: Količinski napor vrtilnega momenta pogona

en: Quick
sl: Hitro

en: Quiet (Slow)
sl: Tiho (počasno)

en: Read Channel Margin
sl: Rob bralnega kanala

en: Read Error Rate
sl: Raven napak med branjem

en: Read Error Retry Rate
sl: Raven napak ponovnega branja

en: Reallocated Sector Count
sl: Števec prerazvrščenih sektorjev

en: Reallocation Count
sl: Števec prerazporeditev

en: Refresh
sl: Osveži

en: Rep_air Filesystem…
sl: _Popravi datotečni sistem …

en: Repair failed
sl: Popravilo je spodletelo!

en: Repair successful
sl: Popravilo je uspešno zaključeno!

en: Reported Uncorrectable Errors
sl: Sporočene nepopravljive napake

en: Require additional authori_zation to mount
sl: Zahtevaj dodatno _overitev pred priklapljanjem

en: Require additional authori_zation to unlock
sl: Zahtevaj dodatno overitev pred odklepanje

en: Resi_ze…
sl: Spremeni _velikost …

en: Resize Volume
sl: Spremeni velikost nosilca

en: Resizing a filesystem can lead to data loss. You are advised to backup your data before. The resize operation will take longer if a lot of data has to be moved. The minimal size is calculated according to the current content. Keep additional free space for the filesystem to work fast and reliably.
sl: Spreminjanje velikosti datotečnega sistema lahko vpliva na izgubo podatkov. Priporočljivo je najprej ustvariti varnostno kopijo. Opravilo bo dolgotrajno, če je treba premakniti veliko količino podatkov. Prav tako je najmanjša dovoljena velikost določena glede na trenutno zasedenost razdelka. Z ohranjanjem zadostne količine razpoložljivega prostora omogočite tudi hitro in zanesljivo delovanje sistema.

en: Resizing not ready
sl: Spreminjanje velikosti ni mogoče

en: Restore Disk Image
sl: Obnovi odtis diska

en: Restore disk image
sl: Obnovi odtis diska

en: Restoring Disk Image
sl: Obnovi odtis diska

en: Retrieving DVD keys
sl: Pridobivanje ključev DVD

en: Run Out Cancel
sl: Napake ECC

en: SELF-TEST FAILED
sl: SAMOPREIZKUS je SPODLETEL

en: SMART Data & Self-Tests
sl: Podatki SMART in samopreizkusi

en: SMART _Attributes
sl: Atributi _SMART

en: SMART is not enabled
sl: Možnost SMART ni omogočena

en: SMART is not supported
sl: Možnost SMART ni podprta.

en: S_etting
sl: _Nastavitev

en: S_tandby Now
sl: Pošlji v pripravljenost _zdaj

en: S_ymbolic Icon Name
sl: Ime simbolne _ikone

en: Sample S_ize (MiB)
sl: Vzorčna _velikost (MiB)

en: Sample Size
sl: Velikost vzorca

en: Save Power
sl: Varčevanje z energijo

en: Save in _Folder
sl: Shrani v _mapo

en: Seek Error Rate
sl: Raven napak iskanja

en: Seek Timer Performance
sl: Zmogljivost merilca časa

en: Select Disk Image to Attach
sl: Izberite odtis diska za priklop

en: Select Disk Image to Restore
sl: Izberite odtis diska za obnovitev

en: Select Disk Image(s) to Mount
sl: Izbor odtisov diskov za priklop

en: Select a Folder
sl: Izbor mape

en: Select a Keyfile
sl: Izbor datoteke ključa

en: Select a device to manage.
sl: Izbor naprave za upravljanje

en: Select a keyfile to unlock this volume
sl: Izbor datoteke ključa za odklepanje nosilca

en: Select device
sl: Izbor naprave

en: Self-assessment
sl: Samoocenjevanje

en: Self-test Result
sl: Rezultati samopreizkusa

en: Self-test in progress
sl: Samopreizkus je v teku

en: Serial Number
sl: Zaporedna številka

en: Set Password
sl: Nastavi geslo

en: Set options to unlock
sl: Nastavitev možnosti za odklepanje

en: Set up _read-only loop device
sl: Nastavitev zančne naprave le _za branje

en: Set up _read-only mount
sl: Nastavi priklop naprave le _za branje

en: Sh_ow Password
sl: Pokaži _geslo

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
sl: Zamik diska je mogoč zaradi močne obremenitve, kot posledica okvare (ali) temperature

en: Sho_w Passphrases
sl: Pokaži _šifrirna gesla

en: Sho_w in user interface
sl: Poka_ži v uporabniškem vmesniku

en: Sho_w passphrase
sl: _Pokaži šifrirno geslo

en: Size
sl: Velikost

en: Slow
sl: Počasno

en: Soft ECC correction
sl: Mehko popravljanje ECC

en: Soft Read Error Rate
sl: Raven napak mehkega branja

en: Soft read error rate
sl: Raven napak mehkega branja

en: Source
sl: Vir

en: Spin Buzz
sl: Brnenje

en: Spin High Current
sl: Tok zasuka

en: Spinup Retry Count
sl: Števec ponovnih poskusov zasukanja

en: Spinup Time
sl: Čas zasukanja

en: Start/Stop Count
sl: Števec zagonov/zaustavitev

en: Stop running jobs?
sl: Ali želite zaustaviti trenutna opravila?

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
sl: Izklopi možnosti <i>Privzetih nastavitev seje uporabnika</i> za upravljanje šifrirnih gesel in drugih nastavitev naprave. Možnosti so skladne z vnosom v datoteki <b>/etc/crypttab</b>.

en: Switch off <i>User Session Defaults</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
sl: Izklopi možnosti <i>Privzetih nastavitev seje uporabnika</i> za upravljanje točk priklopa in drugih nastavitev priklopa. Možnosti so skladne z vnosom v datoteki <b>/etc/fstab</b>.

en: Temperature
sl: Temperatura

en: Temperature of the drive
sl: Temperatura pogona

en: The <b>special device file</b> — use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
sl: <b>Posebna datoteka naprave</b> – uporabite simbolne povezave v <b>/dev/disk</b> za nadzor obsega vnosa

en: The GNOME Project
sl: Projekt GNOME

en: The amount of data read during the lifetime of the disk
sl: Količina podatkov, prebrana v zgodovini delovanja diska

en: The amount of data written during the lifetime of the disk
sl: Količina podatkov, zapisana v zgodovini delovanja diska

en: The check may take a long time, especially if the partition contains a lot of data.
sl: Pregled je lahko dolgotrajen, če je na razdelku veliko podatkov.

en: The difference to the previous partition size
sl: Razlika s predhodno velikostjo razdelka

en: The directory to mount the device in
sl: Mapa, v katero naj bo priklopljena naprava

en: The disk image is %s bigger than the target device
sl: Odtis diska je za %s večji od ciljne naprave

en: The disk image is %s smaller than the target device
sl: Odtis diska je za %s manjši od ciljne naprave

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
sl: Šifrirna fraza je prebrana iz zbirke ključev

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sl: Datoteka že obstaja v mapi “%s”. S prepisom bo izgubljena vsebina ciljne datoteke.

en: The filesystem type to use
sl: Vrsta datotečnega sistema za uporabo

en: The free space following the partition
sl: Nezaseden prostor, ki sledi opredeljenemu razdelku

en: The label matches the existing label
sl: Oznaka je enaka obstoječi.

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
sl: Možnosti priklopa shranjene v datoteki <b>/etc/fstab</b>

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory.
sl: Ime, uporabljeno za datotečni sistem. Nastavitev je uporabna, če želite ustvariti sklic do naprave s simbolno povezavo v mapi /dev/disk/oznaka

en: The name to use for the unlocked device — the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
sl: Ime za odklenjeno napravo – naprava se nastavi kot ime s predpono <b>/dev/mapper</b>/

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample.
sl: Velikost podatkov v MiB (1048576 bajtov) za bralno/pisalni preizkus vsake izvedbe.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
sl: Število MiB (1048576 bajtov) za branje/pisanje za vsak vzorec. Večji vzorci povečajo natančnost primerjalnega preizkusa, vendar je tudi opravilo časovno bolj zahtevno.

en: The number of samples the benchmark will do for the access time test.
sl: Število primerov, ki jih bo preizkus delovanja izvedel za določanje časa dostopa.

en: The number of samples the benchmark will include for the read/write test.
sl: Število primerov, ki jih bo preizkus delovanja izvedel za določanje časa branja/pisanja.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
sl: Ime razdelka (do 36 znakov). Nastavitev je uporabna, v kolikor želite ustvariti simbolno povezavo do naprave v mapi <b>/dev/disk/by-partlabel</b>

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
sl: Vrsta razdelka, opredeljena kot 8-bitno pozitivno celo število

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
sl: Vrsta razdelka opredeljena kot 32-bitni <i>GUID</i>

en: The passphrase matches the existing passphrase
sl: Šifrirno geslo je enako obstoječemu

en: The passphrases do not match
sl: Šifrirni gesli nista skladni

en: The passwords do not match
sl: Gesli nista skladni

en: The size of the image to create
sl: Velikost odtisa za ustvarjanje

en: The size of the partition to create
sl: Velikost razdelka za ustvarjanje

en: The special device file — use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
sl: Posebna datoteka naprave – uporabite simbolne povezave v /dev/disk za nadzor obsega vnosa

en: The strength of the passphrase
sl: Jakost šifrirnega gesla

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
sl: Sistem se morda ne bo odzival pravilno, v koliko bo ta vnos spremenjen ali odstranjen.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
sl: Skupno število nepopravljivih napak med branjem/pisanjem v sektor. Visoke vrednosti kažejo na površinske napake diska in/ali težave v mehanskem podsistemu

en: The utility %s is missing.
sl: Pripomoček %s ni na voljo.

en: Thermal Asperity Rate
sl: Raven toplotne hrapavosti

en: This filesystem will be automatically unmounted prior to any changes.
sl: Datotečni sistem bo samodejno odklopljen pred vsakršnim spreminjanjem.

en: This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
sl: Nastavitev je enakovreden zastavici glavnega zagonskega zapisa MBR <i>zagonljivo</i>. Običajno je uporabljen le za razdelke GPT na sistemih z razpredelnico MBR.

en: This is the last primary partition that can be created.
sl: To je zadnji osnovni razdelek, ki ga je mogoče ustvariti.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
sl: To opravilo bo pripravilo sistem za izklop in odstranitev naslednjih pogonov.

en: This volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
sl: Nosilec je morda šifriran s VeraCrypt, saj vsebuje naključne podatke.

en: Threshold
sl: Prag

en: Threshold exceeded
sl: Prag je prekoračen

en: Threshold not exceeded
sl: Prag ni prekoračen

en: Throughput Performance
sl: Zmogljivost prenosa

en: Time needed to spin up the disk
sl: Čas zasukanja diska

en: Time while head is positioning
sl: Čas umeščanja glave

en: To enable or disable the write test.
sl: Preklopi izvajanje preizkusa pisanja.

en: Torque Amplification Count
sl: Števec povečanega navora

en: Total LBAs Read
sl: Skupno prebrani podatki

en: Total LBAs Written
sl: Skupno zapisani podatki

en: Total number of load cycles
sl: Skupno število ponovitev obremenitve

en: Transfer Rate
sl: Hitrost prenosa

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
sl: Vklopite za nastavitev AAM ob zagonu, ko je disk povezan

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
sl: Vklopite za nastavitev APM ob zagonu, ko je disk povezan

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
sl: Vklopite za nastavitev zakasnitve stanja pripravljenosti ob zagonu, ko je disk povezan

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
sl: Vklopite za nastavitev nastavitve Write Cache ob zagonu, ko je disk povezan

en: Type
sl: Vrsta

en: UDF — Universal Disk Format, for removable devices on many systems
sl: UDF – Univerzalni zapis za odstranljive naprave različnih sistemov

en: UDMA CRC Error Rate
sl: Raven napak UDMA CRC

en: UUID
sl: Koda UUID

en: Unallocated Space
sl: Nerazvrščeni prostor

en: Uncorrectable ECC Count
sl: Nepopravljivo število ECC

en: Uncorrectable Sector Count
sl: Števec nepopravljivih sektorjev

en: Unlock an encrypted Windows system partition or drive.
sl: Odkleni šifriran pogon ali sistemski razdelek Windows.

en: Unlock selected encrypted partition
sl: Odkleni izbrani šifrirani razdelek

en: Unmount selected partition
sl: Odklopi izbrani razdelek

en: Unnamed (%s).img
sl: Neimenovan odtis (%s).img

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
sl: Med ustvarjanjem odtisa diska je prišlo do neobnovljivih napak

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: Updates
sl: Posodobitev

en: Us_er Session Defaults
sl: Privzete vrednosti _seje uporabnika

en: Used
sl: Uporabljeno

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
sl: Določa, ali je vsebina razdelka nujna za pravilno delovanje operacijskega sistema ali okolja. Posebna pozornost mora biti namenjena varovanju podatkov pred brisanjem in prepisovanjem.

en: Using Disks, you can view SMART data, manage devices, benchmark physical disks, and image USB sticks.
sl: Uporaba programa Disks omogoča pregled podatkov SMART, upravljanje naprav, izvajanje testiranj diskov in ključkov USB.

en: Value
sl: Vrednost

en: Vendor Recommended
sl: Priporočeni izvajalci

en: View, modify and configure disks and media
sl: Pregled, spreminjanje in nastavljanje različnih nosilcev

en: Volume
sl: Nosilec

en: Volume _Name
sl: Ime nosilca

en: Volume type
sl: Vrsta nosilca

en: Volumes Grid
sl: Seznam razdelkov

en: Waited too long for the filesystem
sl: Čas čakanja na odziv datotečnega sistema je potekel.

en: Warning: all data on the volume will be lost
sl: Opozorilo: vsi podatki na nosilcu bodo nepovratno izbrisani.

en: Will be created
sl: Bo ustvarjeno

en: Will be deleted
sl: Bo izbrisano

en: Windows _system
sl: Sistem _Windows

en: World Wide Name
sl: Svetovno ime (WWN)

en: Worst
sl: Najslabša

en: Wr_ite Cache
sl: Predpomnilnik _pisanja

en: Write Disk Images to Devices
sl: Zapisovanje odtisov diskov na napravo

en: Write Error Rate
sl: Raven napak pisanja

en: XFS — Linux Filesystem
sl: XFS – Datotečni sistem Linux

en: _Abort Benchmark
sl: _Prekini primerjalni preizkus

en: _About Disks
sl: O _programu

en: _Attach
sl: _Priklop

en: _Attach Disk Image… (.iso, .img)
sl: Priklopi _odtis diska … (.iso, .img)

en: _Benchmark Disk…
sl: Primerjalni preizkus diska …

en: _Benchmark Partition…
sl: _Primerjalni preizkus razdelka …

en: _Bootable
sl: _Zagonljivo

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Confirm
sl: _Potrdi

en: _Conveyance
sl: _Posredovanje

en: _Create Disk Image…
sl: _Ustvari odtis diska …

en: _Create Partition Image…
sl: _Ustvari odtis razdelka …

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Delete Disk Image File
sl: _Izbriši datoteko odtis diska

en: _Destination
sl: _Cilj

en: _Difference
sl: _Razlika

en: _Edit Partition…
sl: Uredi _razdelek …

en: _Erase
sl: _Izbriši

en: _Erase…
sl: _Izbriši …

en: _Extended
sl: _Razširjeno

en: _Format
sl: _Formatiraj

en: _Format…
sl: _Formatiraj …

en: _Help
sl: Pomo_ć

en: _Hidden
sl: _Skrito

en: _Image to Restore
sl: Odtis za _obnovitev

en: _Internal disk for use with Linux systems only (Ext4)
sl: _Disk za uporabo s sistemi Linux (Ext4)

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: _Keyfiles
sl: Datoteke _ključev

en: _Label
sl: _Oznaka

en: _Mount
sl: _Priklopi

en: _Name
sl: _Ime

en: _New Disk Image…
sl: _Nov odtis diska …

en: _Other
sl: _Drugo

en: _Partitioning
sl: _Razdeljevanje

en: _Passphrase
sl: _Šifrirno geslo

en: _Password
sl: _Geslo

en: _Password protect volume (LUKS)
sl: _Z geslom zaščiten nosilec (LUKS)

en: _Power Off
sl: _Odklopi

en: _Previous
sl: _Predhodni

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: _Resize
sl: _Spremeni velikost

en: _Restore
sl: _Obnovi

en: _Restore Disk Image…
sl: _Obnovi odtis diska …

en: _Restore Partition Image…
sl: _Obnovi odtis razdelka …

en: _SMART Data & Self-Tests…
sl: Podatki _SMART in samopreizkusi …

en: _Short
sl: _Kratko

en: _Standby
sl: V _ pripravljenost

en: _Start Benchmarking…
sl: _Začni primerjalni preizkus …

en: _Start Benchmark…
sl: _Začni primerjalni preizkus …

en: _Start Creating…
sl: _Začni ustvarjanje …

en: _Start Restoring…
sl: _Začni z obnavljanjem …

en: _Start Self-test
sl: _Začni samopreizkus

en: _Stop Self-test
sl: _Zaustavi samopreizkus

en: _System Partition
sl: _Sistemski razdelek

en: _Take Ownership…
sl: Prevzemi _lastništvo …

en: _Type
sl: _Vrsta

en: _Unlock
sl: _Odkleni

en: _Unlock at system startup
sl: _Odkleni ob zagonu sistema

en: _Volumes
sl: _Nosilci

en: _Wake-Up from Standby
sl: _Povrni iz stanja pripravljenosti

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
sl: 0 (onemogočeno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
sl: %d (varčevanje z ustavljanjem ni dovoljeno)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
sl: %d (dovoljeno je varčevanje z ustavljanjem)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
sl: 255 (onemogočeno)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
sl: %.2f msek

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
sl: %s (%s nazaj)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
sl: Merjenje časa dostopa (%2.1f%% končano) …

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
sl: Merjenje hitrosti prenosa (%2.1f%% končano) …

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
sl: Podatki predhodnih primerjalnih preizkusov niso na voljo

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
sl: Odpiranje naprave …

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
sl: Napaka med pridobivanjem velikosti izmenjalnega razdelka: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
sl: Napaka med pridobivanjem podatkov o velikosti naprave: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
sl: Napaka predhodnega branja %lld bajtov od odmika %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %s from offset %s
sl: Napaka predhodnega branja %s od odmika %s

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
sl: Napaka branja %lld bajtov od odmika %lld

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
sl: Napaka branja %s od odmika %s

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
sl: Iskanje na odmik %lld je spodletelo

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
sl: Napaka iskanja do odmika %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
sl: Napaka iskanja na odmik %s

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
sl: Napaka usklajevanja (pri odmiku %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
sl: Napaka zapisovanja %lld bajtov pri odmiku %lld: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
sl: Pričakovan je bil zapis %lld bajtov, zapisanih pa je bilo le %lld: %m

en: bytes
sl: bajti

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
sl: Prizadete naprave

[ctx: create-inhibit-message]
en: Benchmarking device
sl: Naprava primerjalnega preizkusa

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
sl: Kopiranje podatkov v odtis diska

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
sl: disk;pogon;nosilec;trdi disk;hdd;cdrom;dvd;razdelek;iso;odtis;varnostna kopija;obnovitev;benchmark;raid;luks;šifriranje;S.M.A.R.T.;smart;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
sl: Manj kot ena minuta

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
sl: %s in %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
sl: %s in %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
sl: %s in %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
sl: %s in %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
sl: %s, %s in %s

en: exFAT — Flash Storage Windows Filesystem, used on SDXC cards
sl: exFAT – Shramba Flash datotečnega sistema Windows, uporabljena na karticah SDXC

en: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (built against %d.%d.%d)
sl: gnome-disk-utility %s
    UDisks %s (izgrajeno s podporo %d.%d.%d)

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
sl: Še %s do konca

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
sl: Preostaja %s (%s/sek)

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
sl: Trdi disk bo verjetno kmalu odpovedal.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
sl: Preuči

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
sl: Zaznane so bile težave s trdim diskom

[ctx: partition type]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
sl: Neznano (%s)

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
sl: Kopiranje odtisa diska na napravo

[ctx: shortcut window]
en: Attach an existing disk image
sl: Pripne obstoječi odtis diska

[ctx: shortcut window]
en: Create a new empty disk image
sl: Ustvari nov prazen razdelek diska

[ctx: shortcut window]
en: Disks
sl: Diski

[ctx: shortcut window]
en: Drive
sl: Diskovni pogon

[ctx: shortcut window]
en: Drive settings
sl: Pokaže nastavitve pogona

[ctx: shortcut window]
en: Format the drive
sl: Formatira pogon

[ctx: shortcut window]
en: Format the selected volume
sl: Formatira izbran nosilec

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: Open the application menu
sl: Odpre meni pogona

[ctx: shortcut window]
en: Open the drive menu
sl: Odpre meni pogona

[ctx: shortcut window]
en: Open the volume menu
sl: Odpre meni nosilca

[ctx: shortcut window]
en: Partition
sl: Razdelek

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Restore an image to the disk
sl: Obnovi odtis diska na disk

[ctx: shortcut window]
en: SMART data
sl: Pokaže podatke SMART

[ctx: shortcut window]
en: Unselect current disk
sl: Prekliče izbor trenutnega diska

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
sl: Zadnji samopreizkus se je uspešno zaključil

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
sl: Zadnji samopreizkus se ni zaključil

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
sl: Zadnji samopreizkus je spodletel

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
sl: Zadnji samopreizkus je spodletel (električna napaka)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
sl: Zadnji samopreizkus je spodletel (fizična napaka)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
sl: Zadnji samopreizkus je spodletel (napaka branja)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
sl: Zadnji samopreizkus je spodletel (servo napaka)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
sl: Zadnji samopreizkus je bil prekinjen

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
sl: Zadnji samopreizkus je bil prekinjen

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
sl: Samopreizkus je v teku – preostaja %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
sl: Neznano (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: standby-value]
en: Reserved
sl: Zadržano

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
sl: Proizvodno določeno

[ctx: volume-content-crypto]
en: Locked
sl: Zaklenjeno

[ctx: volume-content-crypto]
en: Unlocked
sl: Odklenjeno

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
sl: Koren sistema

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
sl: Priklopljeno na %s

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
sl: Ni priklopljeno

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
sl: Dejavno

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
sl: Ni dejavno

[ctx: volume-contents-combiner]
en: %s — %s
sl: %s – %s

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
sl: Razširjeni razdelek

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
sl: Razširjeni razdelek

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
sl: Datotečni sistem

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
sl: Nezaseden prostor

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u
sl: Razdelek %u

[ctx: volume-grid]
en: Partition %u: %s
sl: Razdelek %u: %s

[ctx: volume-grid]
en: Swap
sl: Izmenjevalni razdelek

en: ← Spindown
sl: ← Varčevanje z ustavljanjem
