gnome-control-center HEAD - en to sq translation catalogue (660 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
sq: Mesa duket «%s» nuk është një temë e vlefshme.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
sq: Mesa duket «%s» nuk është një temë e vlefshme. Mund të jetë një motor teme që duhet kompiluar paraprakisht.

en: %a %l:%M %p
sq: %a në orën %k.%M

en: %b %d %Y
sq: %d %b %Y

en: %b %d %l:%M %p
sq: %d %b në orën %k.%M

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
sq[0]: Mungon %d minutë deri në pushimin tjetër
sq[1]: Mungojnë %d minuta deri në pushimin tjetër

en: %l:%M %p
sq: %k.%M

en: - GNOME Keyboard Preferences
sq: - Preferimet e tastierës së GNOME

en: - GNOME Mouse Preferences
sq: - Preferimet e mouse për GNOME

en: - GNOME Sound Preferences
sq: - Preferimet audo të GNOME

en: /_About
sq: /_Informacione

en: /_Preferences
sq: /_Preferime

en: /_Take a Break
sq: /_Pusho pak

en: <Unknown Action>
sq: <Aksion i panjohur>

en: <b>%s</b>
    %s, %d %s by %d %s
    Folder: %s
sq: <b>%s</b>
    %s, %d %s nga %d %s
    Kartela: %s

en: <b>Alerts and Sound Effects</b>
sq: <b>Alarme dhe efekte sonorë</b>

en: <b>Assistive Technologies</b>
sq: <b>Teknollogjitë asistuese</b>

en: <b>Audio Conferencing</b>
sq: <b>Konferenca audio</b>

en: <b>Bounce Keys</b>
sq: <b>Shtypja e përafërt e pulsantëve</b>

en: <b>C_olors</b>
sq: <b>N_gjyrat</b>

en: <b>Cursor Blinking</b>
sq: <b>Pulsimi i kursorit</b>

en: <b>Default Mixer Tracks</b>
sq: <b>Pistat e paracaktuara të mixer</b>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
sq: <b>Lidhje di_rekte në internet</b>

en: <b>Double-Click Timeout</b>
sq: <b>Koha në dispozicion për dopio klik</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
sq: <b>Zvarritja</b>

en: <b>Dwell Click</b>
sq: <b>Klikim automatik</b>

en: <b>General</b>
sq: <b>Të përgjithshme</b>

en: <b>Hinting</b>
sq: <b>Theksimi (hinting)</b>

en: <b>Home</b>
sq: <b>Shtëpi</b>

en: <b>Ignore Host List</b>
sq: <b>Lista me host për tu shpërfillur</b>

en: <b>Image Viewer</b>
sq: <b>Shfaqës figurash</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
sq: <b>Mesazhe të menjëhershëm</b>

en: <b>Instant Messenger</b>
sq: <b>Mesazhe të menjëhershëm</b>

en: <b>Job</b>
sq: <b>Punë</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
sq: <b>Gjetja e kursorit</b>

en: <b>Mail Reader</b>
sq: <b>Klient i postës elektronike</b>

en: <b>Menus and Toolbars</b>
sq: <b>Panelët e menuve dhe instrumentëve</b>

en: <b>Mobility</b>
sq: <b>Lëvizshmëri</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
sq: <b>Orientimi i mouse</b>

en: <b>Movement Key</b>
sq: <b>Pulsanti i lëvizjes</b>

en: <b>Multimedia Player</b>
sq: <b>Riprodhues multimedial</b>

en: <b>Music and Movies</b>
sq: <b>Muzikë dhe filma</b>

en: <b>Open %s</b>
sq: <b>Hap %s</b>

en: <b>Open with "%s"</b>
sq: <b>Hap me «%s»</b>

en: <b>Open</b>
sq: <b>Hap</b>

en: <b>Pointer Speed</b>
sq: <b>Shpejtësia e kursorit</b>

en: <b>Preferences</b>
sq: <b>Preferimet</b>

en: <b>Preview</b>
sq: <b>Pamja e parë</b>

en: <b>Rendering</b>
sq: <b>Paraqitja në ekran</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
sq: <b>Përsëritja e pulsantëve</b>

en: <b>Simulated Secondary Click</b>
sq: <b>Klik dytësor i simuluar</b>

en: <b>Slow Keys</b>
sq: <b>Ngadalsimi i pulsantëve</b>

en: <b>Smoothing</b>
sq: <b>Lëmimi (smoothing)</b>

en: <b>Sound Events</b>
sq: <b>Evente sonorë</b>

en: <b>Sound Theme</b>
sq: <b>Tema sonore</b>

en: <b>Start %s</b>
sq: <b>Nis %s</b>

en: <b>Sticky Keys</b>
sq: <b>Qëndrimi i pulsantëve</b>

en: <b>Subpixel Order</b>
sq: <b>Renditja subpixel</b>

en: <b>Telephone</b>
sq: <b>Telefoni</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
sq: <b>Emulator terminali</b>

en: <b>Text Editor</b>
sq: <b>Editor teksti</b>

en: <b>Titlebar Action</b>
sq: <b>Veprimi për shtyllën e titullit</b>

en: <b>Video Player</b>
sq: <b>Riprodhues video</b>

en: <b>Visual</b>
sq: <b>Shikimi</b>

en: <b>Web Browser</b>
sq: <b>Shfletues web</b>

en: <b>Window Selection</b>
sq: <b>Zgjedhja e dritares</b>

en: <b>Work</b>
sq: <b>Punë</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim automaktik i proxy</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim manual i proxy</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sq: <b>_Përdor autentikim</b>

en: <b>_Wallpaper</b>
sq: <b>_Sfondi i ekranit</b>

en: <i>To test your double-click settings, try to double-click on the light bulb.</i>
sq: <i>Për të kontrolluar rregullimet personale të klikimit dopio, provo të bësh dopio klik tek llampa.</i>

en: <i>You can also use the Dwell Click panel applet to choose the click type.</i>
sq: <i>Mund gjithashtu të përdoret applet i panelit «Klikim automatik» për të zgjedhur llojin e klikimit.</i>

en: <small><i>Fast</i></small>
sq: <small><i>Shpejt</i></small>

en: <small><i>High</i></small>
sq: <small><i>E lartë</i></small>

en: <small><i>Large</i></small>
sq: <small><i>I madh</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
sq: <small><i>E gjatë</i></small>

en: <small><i>Low</i></small>
sq: <small><i>E ulët</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
sq: <small><i>E shkurtër</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
sq: <small><i>Ngadalë</i></small>

en: <small><i>Small</i></small>
sq: <small><i>I vogël</i></small>

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
sq: <span size="large"><b>Nuk u gjet asnjë korrespondues.</b> </span><span>
    
     Filtri "<b>%s</b>" nuk zgjedh asnjë element.</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Change your password</span>
sq: <span size="larger" weight="bold">Ndryshimi i fjalëkalimit personal</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
sq: <span weight="bold" size="x-large">Verifikimi...</span>

en: A computer break reminder.
sq: Një program për t'ju kujtuar për të pushuar gjatë punës në kompjuter.

en: A system error has occurred
sq: U ndesh një gabim sistemi

en: A_cceleration:
sq: P_ërshpejtimi:

en: A_ddress:
sq: A_dresa:

en: A_ssistant:
sq: A_sistenti:

en: About %s
sq: Informacione mbi %s

en: About Me
sq: Informacione përdoruesi

en: Accel Mode
sq: Mënyra përshpejt

en: Accelerator key
sq: Pulsant përshpejtues

en: Accelerator keycode
sq: Kodi pulsantit përshpejtues

en: Accelerator modifiers
sq: Ndryshues të përshpejtuesëve

en: Accessibility
sq: Përdorshmëria

en: Accessible Lo_gin
sq: Hy_rje e përshtatshme

en: Action
sq: Veprimi

en: Add Wallpaper
sq: Shto sfond ekrani

en: Add to Favorites
sq: Shto tek të preferuarit

en: Add to Startup Programs
sq: Shto tek programet në nisje

en: Address
sq: Adresa

en: Alert Buttons
sq: Butonët e paralajmërimit

en: Alert Type
sq: Lloji i paralajmërimit

en: All %s occurrences will be replaced with actual link
sq: Vlera %s zëvendësohet me lidhjen

en: All Files
sq: Të gjithë file

en: All files
sq: Të gjithë file

en: All_ow postponing of breaks
sq: Lej_o shtyrjen e pushimeve

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Appearance Preferences
sq: Preferimet e paraqitjes

en: Apply Background
sq: Apliko sfondin

en: Apply Font
sq: Apliko gërmën

en: Apply New Theme
sq: Apliko temën e re

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sq: Eleminon përgjithmonë «%s»?

en: Assign shortcut keys to commands
sq: Cakton pulsante përshpejtues komandave

en: Assistive Technologies
sq: Teknollogjitë asistuese

en: Assistive Technologies Preferences
sq: Preferimet e teknollogjive asistuese

en: Audio _Feedback...
sq: _Feedback audio...

en: Authenticated!
sq: Autentikuar!

en: Autoconfiguration _URL:
sq: _URL e autokonfigurimit:

en: Autodetect
sq: Zbulim automatik

en: Background
sq: Sfondi

en: Banshee Music Player
sq: Banshee

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
sq: Sinjal akustik kur aktivizohen apo çaktivizohen funksionet e _açesibilitetit

en: Beep when a _modifier key is pressed
sq: Sinjal akustik kur shtypet një _ndryshues

en: Beep when a _toggle key is pressed
sq: Sinjal akustik kur shtypet një pulsant _shkëmbyes

en: Beep when a key is pr_essed
sq: Sinjal akustik kur shtyp_et një pulsant

en: Beep when a key is reje_cted
sq: Sinjal akustik kur refu_zohet një pulsant

en: Beep when key is _accepted
sq: Sinjal akustik kur pr_anohet një pulsant

en: Beep when key is _rejected
sq: Sinjal akustik kur pulsanti _refuzohet

en: Best _shapes
sq: Optimizo _formën

en: Best co_ntrast
sq: Optimizo ko_ntrastin

en: By _country
sq: Sipas sh_tetit

en: By _language
sq: Sipas _gjuhës

en: C_ity:
sq: Qytet_i:

en: C_ommand:
sq: K_omanda:

en: C_ompany:
sq: K_ompania:

en: C_ustomize...
sq: P_ersonalizo...

en: C_ut
sq: P_reje

en: Cale_ndar:
sq: Kale_ndari:

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
sq: Callback për tu kryer kur nevoitet konvertimi i të dhënave nga GConf tek widget

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
sq: Callback për tu kryer kur nevoitet konvertimi i të dhënave nga widget në GConf

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
sq: Callback e kryer kur duhet liruar kujtesa e të dhënave të objektit editor i pronësive

en: Cannot install theme
sq: I pamundur instalimi i temës

en: Cannot start the preferences application for your window manager
sq: E pamundur nisja e aplikativit për preferimet e menazhuesit të dritareve

en: Change Passwo_rd...
sq: Ndrysho fjalëka_limin...

en: Change pa_ssword
sq: Ndrysho f_jalëkalimin

en: Change password
sq: Ndrysho fjalëkalimin

en: Change screen resolution
sq: Ndrysho përmasat e ekranit

en: Change set
sq: Bashkësi ndryshimesh

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
sq: Nryshimet për aktivizimin e teknollogjive asistuese nuk do të kenë efekt deri në hyrjen e ardhshme.

en: Changing your cursor theme takes effect the next time you log in.
sq: Ndryshimet në temën tuaj të kursorit do të kenë efekt në hyrjen e ardhshme.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sq: Kontrollon nëse lejohet shtyrja e pushimeve

en: Checking password...
sq: Kontrolli i fjalëkalimit...

en: Child exited unexpectedly
sq: Biri doli në menyrë të papritur

en: Choose a Keyboard Model
sq: Zgjedhja e një modeli tastiere

en: Choose a Layout
sq: Zgjedhja e një planimetrie

en: Choose type of click _beforehand
sq: Zgjidh llojin e klikimit të _parakohshëm

en: Choose type of click with mo_use gestures
sq: Zgjidh llojin e klik me gjeste të mo_use

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
sq: Zgjidh çfarë karakteristika përshtatshmërie të akivizohen në hyrje

en: Ci_ty:
sq: Qy_teti:

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
sq: Kliko tek <b>Ndrysho fjalëkalimin</b> për të ndryshuar fjalëkalimin.

en: Click OK to finish.
sq: Kliko OK për të mbaruar.

en: Close and _Log Out
sq: Mbyll dhe di_l jashtë

en: Close the control-center when a task is activated
sq: Mbyll qendrën e kontrollit kur aktivizohet një aktivitet

en: Co_mmand:
sq: Ko_manda:

en: Co_untry:
sq: Sh_teti:

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Common Tasks
sq: Aktivitete të përbashkët

en: Contact
sq: Kontakti

en: Control Center
sq: Qendra e kontrollit

en: Controls
sq: Kontrollet

en: Conversion from widget callback
sq: Callback konvertimi nga widget

en: Conversion to widget callback
sq: Callback konvertimi drejt widget

en: Copying '%s'
sq: Kopjimi i «%s»

en: Copying file: %u of %u
sq: Kopjimi i file: %u në %u

en: Copying files
sq: Kopjimi i file

en: Cou_ntry:
sq: Shte_ti:

en: Could not install theme engine
sq: I pamundur instalimi i motorit të temës

en: Could not load the main interface
sq: I pamundur ngarkimi i interfaqes kryesore

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
sq: I pamundur ndalimi i kanalit të IO backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
sq: I pamundur ndalimi i kanalit të IO backend_stdout: %s

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
sq: E pamundur gjetja e file '%s'.
    
    Sigurohu që ekziston dhe provo përsëri, ose zgjidh një figurë tjetër sfondi.

en: Current URI index
sq: Indeksi i URI të tanishëm

en: Current URI index - starts from 1
sq: Indeksi i URI të tanishëm - fillon nga 1

en: Current _password:
sq: _Fjalëkalimi aktual:

en: Cursor _blinks in text fields
sq: Kursor pulsues në fushat me tekst

en: Cursor blinks speed
sq: Shpejtësia e pulsimit të kursorit

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Custom Shortcuts
sq: Përshpejtime të personalizuara

en: Custom data required by the specific property editor
sq: Të dhëna specifike të kërkuara nga editori specifik i pronësive

en: Custom...
sq: Personalizimi...

en: Customize Theme
sq: Personalizo temën

en: Customize the look of the desktop
sq: Personalizon paraqitjen e ambjentit grafik

en: D_elay:
sq: Von_esa:

en: D_etails...
sq: D_etaje...

en: D_ouble click:
sq: D_opio klik:

en: D_rag click:
sq: Klik zva_rritje:

en: Debian Sensible Browser
sq: Shfletues i përshtatshëm për Debian

en: Debian Terminal Emulator
sq: Emulator terminali Debian

en: Default
sq: E paracaktuar

en: Default Pointer
sq: Kursori i paracaktuar

en: Default Pointer - Current
sq: Kursori i paracaktuar - në përdorim

en: Delete
sq: Elemino

en: Des_ktop font:
sq: Gërmat për h_apësirën e punës:

en: Desktop
sq: Hapësira e punës

en: Devices
sq: Dispozitivët

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
sq: Çaktivizo qëndrimin e pulsantëve nëse shtypen dy pulsantë së bashku

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Documents
sq: Dokumente

en: Don't check whether the notification area exists
sq: Mos kontrollo praninë e zonës së njoftimeve

en: Duration of the break when typing is disallowed
sq: Kohëzgjatja e pushimit gjatë së cilës ndalohet shkrimi

en: Duration of work before forcing a break
sq: Kohëzgjatja e punës para se të detyrohet kryerja e një pushimi

en: E_xecute flag:
sq: Flag i e_kzekutimit:

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Enable debugging code
sq: Aktivizoo kodin e debug

en: Enable sound and associate sounds with events
sq: Aktivizoo tingujt dhe shoqëro me tinguj eventet

en: Epiphany Web Browser
sq: Epiphany

en: Error saving configuration: %s
sq: Gabim gjatë ruajtjes së konfigurimit: %s

en: Error saving the new shortcut: %s
sq: Gabim në ruajtjen e përshpejtuesit të ri: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
sq: Gabim gjatë heqjes së përshpejtuesit në bazën e të dhënave të konfigurimit: %s

en: Evolution Mail Reader
sq: Evolution

en: Exit shell on add or remove action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim shtimi apo heqje

en: Exit shell on help action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim ndihme

en: Exit shell on start action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim nisje

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim përditësimi apo çinstalimi

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sq: Eye candy shtuar nga Anders Carlsson

en: Failed to construct test pipeline for '%s'
sq: Dështoi ndërtimi i pipeline i provës për «%s»

en: Failed to create temporary directory
sq: Krijimi i kartelës së përkohshme dështoi

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sq: File «%s» ekziston rregullisht. Vazhdon me mbishkrimin e tij?

en: File System
sq: File i sistemit

en: Filter
sq: Filtri

en: Find Now
sq: Kërko tani

en: Flash screen
sq: Ndriço të gjithë ekranin

en: Flash window
sq: Ndriço dritaren

en: Font Rendering Details
sq: Detaje në lidhje me shfaqjen e shkronjave

en: Font may be too large
sq: Shkronja mund të jetë tepër e madhe

en: Fonts
sq: Llojet e gërmave

en: Fraction completed
sq: Përqindja e plotësuar

en: Fraction of transfer currently completed
sq: Përqindja e transferimit plotësuar për momentin

en: From URI
sq: Nga URI

en: Full Name
sq: Emri dhe mbiemri

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
sq: Bashkësi e ndryshimeve të GConf me të dhënat për t'ju dërguar klientit gconf kur aplikohen ndryshimet

en: GConf key to which this property editor is attached
sq: Kyçi GConf me të cilin ky editor pronësish është i lidhur

en: GNOME Magnifier without Screen Reader
sq: Zmadhuesi i GNOME pa lexues ekrani

en: GNOME OnScreen Keyboard
sq: Tastierë në ekran e GNOME

en: GNOME Terminal
sq: Terminali i GNOME

en: GNOME Theme %s correctly installed
sq: Tema «%s» për GNOME u instalua korrektësisht

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Gnome Theme Package
sq: Paketa «Tema e Gnome»

en: Gnopernicus with Magnifier
sq: Gnopernicus me zmadhues

en: Gra_yscale
sq: Shkallë e ngjyrës _gri

en: Groups
sq: Grupe

en: HTTP Proxy Details
sq: Detaje Proxy HTTP

en: H_TTP proxy:
sq: Proxy H_TTP:

en: Help
sq: Ndihmë

en: Hom_e:
sq: Shtë_pi:

en: Home
sq: Shtëpia

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
sq: E pamundur njohja e formatit të file '%s'.
    Ndoshta është një lloj figure akoma i pasuportuar.
    
    Zgjidh një figurë tjetër.

en: Iceape Mail
sq: Posta Iceape

en: Icons
sq: Ikonat

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sq: Një element i eleminuar do të humbasë përgjithmonë.

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
sq: Nëse i ricaktohet përshpejtimi «%s», përshpejtimi «%s» do të çaktivizohet.

en: Ignored Hosts
sq: Host-et e shpërfillur

en: Image/label border
sq: Bordi i figurës/etiketës

en: Images
sq: Figura

en: Include _Panel
sq: Përfshi _panelin

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim ndihme.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim nisje.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim shtimi apo heqje.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim përditësimi apo çinstalimi.

en: Install
sq: Instalo

en: Installation for theme "%s" failed.
sq: Instalimi i temës «%s» dështoi.

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
sq: Instalon paketat e temave për pjesë të ndryshme të «desktop»

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
sq: Të drejta të pamjaftueshme për të instaluar temën në:
    %s

en: Interface
sq: Interfaqja

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
sq: Kryen këtë callback kur vlera e shoqëruar me kyçin ndryshohet

en: Jump to Preferred Applications dialog
sq: Shkon tek dialogu Aplikativët e preferuar

en: Jump to the Accessible Login dialog
sq: Shkon tek dialogu Hyrje e përshtatshme

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
sq: Shkon tek dialogu Përshtatshmëria e tastierës

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
sq: Shkon tek dialogu Përshtatshmëria e mouse

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sq: Aplikon rregullimet dhe del (vetëm kompatibilitet; tashmë kontrollohet nga demon)

en: KDE Magnifier without Screen Reader
sq: Zmadhuesi i KDE pa lexues ekrani

en: Keep Current Theme
sq: Mbaj temën aktuale

en: Key
sq: Kyçi

en: Key presses _repeat when key is held down
sq: Pë_rsërit gërmën përderisa pulsanti mbahet i shtypur

en: Keyboard
sq: Tastiera

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
sq: Feedback audio i açesibilitetit të tastierës

en: Keyboard Layout Options
sq: Opsionet e planimetrisë së tastierës

en: Keyboard Preferences
sq: Preferimet e tastierës

en: Keyboard Shortcuts
sq: Kombinime përshpejtuese nga tastiera

en: Keyboard _model:
sq: _Modeli i tastierës:

en: Large
sq: E madhe

en: Large Pointer
sq: Kursor i madh

en: Large Pointer - Current
sq: Kursor i madh - në përdorim

en: Large White Pointer
sq: Kursor i bardhë i madh

en: Large White Pointer - Current
sq: Kursor i bardhë i madh - në përdorim

en: Layout
sq: Planimetria

en: Layout _Options...
sq: _Opsionet e planimetrisë...

en: Layouts
sq: Planimetritë

en: Left
sq: Majtas

en: Less than one minute until the next break
sq: Mungon më pak se një minutë deri në pushimin tjetër

en: Linux Screen Reader with Magnifier
sq: Linux Screen Reader me zmadhues

en: Lock Screen
sq: Blloko ekranin

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sq: Mbas një intervali te caktuar kohe blloko ekranin për të parandaluar dëmet e shkaktuara nga përdorimi i gjatë i tastierës

en: Logout
sq: Përfundimi i seancës

en: Maximize
sq: Maksimizo

en: Maximize Horizontally
sq: Maksimizo horizontalisht

en: Maximize Vertically
sq: Maksimizo vertikalisht

en: Minimize
sq: Minimizo

en: Mirror Screens
sq: Pasqyra e ekranit

en: Models
sq: Modele

en: Monitor Resolution Settings
sq: Rregullimet e përmasave të ekranit

en: Mouse Keys
sq: Mouse nga tastiera

en: Mouse Preferences
sq: Preferimet e mouse

en: Move to Trash
sq: Lëviz në kosh

en: Muine Music Player
sq: Muine

en: N_one
sq: M_os përdor

en: Network Proxy
sq: Proxy i rrjetit

en: Network Proxy Preferences
sq: Preferimet e proxy të rrjetit

en: Network Servers
sq: Server rrjeti

en: New Document
sq: Dokument i ri

en: New File
sq: File i ri

en: New Spreadsheet
sq: Fletë e re llogaritje

en: New shortcut...
sq: Përshpejtim i ri...

en: New themes have been successfully installed.
sq: Temat e reja u instaluan me sukses.

en: No Image
sq: Asnjë figurë

en: No Wallpaper
sq: Asnjë sfond ekrani

en: No theme file location specified to install
sq: Nuk është dhënë pozicioni i file të temës për tu instaluar

en: None
sq: Asgjë

en: Normal
    Left
    Right
    Upside-down
sq: Normal
    Majtas
    Djathtas
    Lart-poshtë

en: Not connected
sq: I palidhur

en: Object that controls the property (normally a widget)
sq: Objekt që kontrollon pronësinë (zakonisht një widget)

en: Off
sq: Çaktivizuar

en: Open File
sq: Hap file

en: Open a dialog to specify the color
sq: Hap një dialog për të përcaktuar ngjyrën

en: Open in File Manager
sq: Hap në «file manager»

en: Open link in new _tab
sq: Hap lidhjet në një skedë _të re

en: Open link in new _window
sq: Hap lidhjet në një _dritare të re

en: Open link with web browser _default
sq: Hap lidhjet sipas _rregullimeve të shfletuesit web

en: Open with Default Application
sq: Hap me aplikativin e paracaktuar

en: Orca with Magnifier
sq: Orca me zmadhues

en: Other
sq: Të tjerë

en: Overwrite _All
sq: Mbishkruaj gjithçk_a

en: P.O. _box:
sq: Kutia e po_stës:

en: P._O. box:
sq: Kutia e p_ostës:

en: Parent Window
sq: Dritarja prind

en: Parent window of the dialog
sq: Dritarja prind e dritares së dialogut

en: Personal Info
sq: Të dhëna personale

en: Play _alert sound
sq: Riprodho tinguj p_aralajmërues

en: Play _sound effects when buttons are clicked
sq: Riprodho efekte _sonorë kur klikohen butonët

en: Please make sure that the applet is properly installed
sq: Sigurohu që mini-aplikativi të jetë instaluar sikurse duhet

en: Please select an image.
sq: Zgjidh një figurë.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
sq: Rishkruaj fjalëkalimin në fushën e <b>Rishkruaj fjalëkalimin e ri</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
sq: Shkruaj fjalëkalimin tek fusha e <b>Fjalëkalimi i ri</b>.

en: Pointer
sq: Kursori

en: Port:
sq: Porta:

en: Preferred Applications
sq: Aplikativë të preferuar

en: Preview:
sq: Pamja e parë:

en: Property editor data freeing callback
sq: Callback i lëshimit të së dhënave për editorin e pronësive

en: Property editor object data
sq: Të dhënat e objektit për editorin e pronësive

en: Proxy Configuration
sq: Konfigurimi i proxy

en: PulseAudio Sound Server
sq: Server audio PulseAudio

en: R_esolution:
sq: D_allueshmëria:

en: R_otation
sq: Rr_otullimi

en: Re_fresh Rate:
sq: Intervali i ri_freskimit:

en: Remove from Favorites
sq: Hiq nga të preferuarit

en: Remove from Startup Programs
sq: Hiq nga programet në nisje

en: Remove from System Items
sq: Hiq nga zërat e sistemit

en: Rename...
sq: Riemërto...

en: Repeat keys speed
sq: Shpejtësia e përsëritjes së pulsantëve

en: Reset to De_faults
sq: Rivendos vlerat e para_caktuara

en: Retrieve and store legacy settings
sq: Rikuperon dhe rivendos rregullimet legacy

en: Revert Font
sq: Rikthe gërmën

en: Rhythmbox Music Player
sq: Rhythmbox

en: Right
sq: Djathtas

en: Roll up
sq: Palos

en: Run at st_art
sq: Ekzekuto në _nisje

en: Run in t_erminal
sq: Ekzekuto në t_erminal

en: S_ocks host:
sq: Host S_ocks:

en: S_ound playback:
sq: Riprodhimi i zë_rit:

en: S_peed:
sq: Sh_pejtësia:

en: S_uper (or "Windows logo")
sq: S_uper (ose «Stema e Windows»)

en: Save File
sq: Ruaj file

en: Save Theme As...
sq: Ruaj temën si...

en: Save _As...
sq: Ru_aj si...

en: Save _background image
sq: Ruaj figurën e s_fondit

en: Screen Resolution
sq: Përmasat e ekranit

en: SeaMonkey Mail
sq: Posta SeaMonkey

en: Search
sq: Kërko

en: Seco_ndary click:
sq: Klik dytësor:

en: Select Image
sq: Zgjidh figurën

en: Select Sound File
sq: Zgjidh file e tingullit

en: Select Theme
sq: Zgjidh temën

en: Select the device and tracks to control with the keyboard. Use the Shift and Control keys to select multiple tracks if required.
sq: Zgjidh dispozitivin dhe kanalet për tu kontrolluar nga tastiera. Përdor pulsantët «Shift» dhe «Control» nëse duhen zgjedhur disa pista.

en: Select your default applications
sq: Zgjidh apliaktivët e paracaktuar

en: Select your photo
sq: Zgjidh fotografinë

en: Send To...
sq: Dërgo tek...

en: Separate _layout for each window
sq: P_lanimetri e veçantë për çdo dritare

en: Set your keyboard preferences
sq: Përcakton preferimet e tastierës

en: Set your mouse preferences
sq: Përcakton preferimet e mouse

en: Set your network proxy preferences
sq: Përcakton preferimet e proxy të rrjetit

en: Set your personal information
sq: Përcakton të dhënat vetiake personale

en: Set your window properties
sq: Përcakton pronësitë e dritareve

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
sq: Sh_faq pozicionin e kursorit kur shtypet pulsanti Control

en: Shortcut
sq: Kombinimi përshpejtues

en: Show _icons in menus
sq: Shfaq _ikonat në menu

en: Show click type _window
sq: Shfaq _dritaren për llojin e klikimit

en: Show help options
sq: Shfaq opcionet e ndihmës

en: Show more _details
sq: Shfaq më shumë _detaje

en: Shutdown
sq: Shuaj

en: Silence
sq: Heshtje

en: Slide Show
sq: Diapozitivë

en: Small
sq: E vogël

en: So_und playback:
sq: Riprodhimi i zë_rit:

en: Solid color
    Horizontal gradient
    Vertical gradient
sq: Ngjyrë e njëtrajtshme
    Gradient horizontal
    Gradient vertikal

en: Sou_nd capture:
sq: Regjistrimi i zër_it:

en: Sound
sq: Zëri

en: Sound Preferences
sq: Preferimet e zërit

[ctx: Sound event]
en: Alert sound
sq: Paralajmërim sonor

[ctx: Sound event]
en: Alerts
sq: Sinjalizime

[ctx: Sound event]
en: Battery warning
sq: Paralajmërim nga bateria

[ctx: Sound event]
en: Button clicked
sq: Buton i klikuar

[ctx: Sound event]
en: Desktop
sq: Hapësira e punës

[ctx: Sound event]
en: Empty trash
sq: Zbrazje koshi

[ctx: Sound event]
en: Error
sq: Gabim

[ctx: Sound event]
en: Information or question
sq: Informacione ose pyetje

[ctx: Sound event]
en: Login
sq: Hyrja

[ctx: Sound event]
en: Logout
sq: Përfundimi i seancës

[ctx: Sound event]
en: Long action completed (download, CD burning, etc.)
sq: Përfundimi një veprimi të gjatë (shkarkime, masterizim CD, etj.)

[ctx: Sound event]
en: New e-mail
sq: Mesazh i ri poste

[ctx: Sound event]
en: Toggle button clicked
sq: Buton me dy gjëndje i klikuar

[ctx: Sound event]
en: Visual alert
sq: Paralajmërim vizual

[ctx: Sound event]
en: Warning
sq: Kujdes

[ctx: Sound event]
en: Window maximized
sq: Dritarja në maksimum

[ctx: Sound event]
en: Window minimised
sq: Dritarja në minimum

[ctx: Sound event]
en: Window unmaximized
sq: Dritarja çmaksimizuar

[ctx: Sound event]
en: Windows and Buttons
sq: Dritaret dhe butonët

en: Sound files
sq: File audio

en: Sounds
sq: Tingujt

en: Specify the filename of a theme to install
sq: Specifiko emrin e file të një teme për tu instaluar

en: Specify the name of the page to show (general|accessibility)
sq: Specifiko emrin e faqes për tu shfaqur (general|accessibility)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
sq: Specifiko emrin e faqes për tu shfaqur (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
sq: Specifiko emrin e faqes për tu shfaqur (theme|background|fonts|interface)

en: Standard XTerminal
sq: Terminal X standard

en: Start the page with the accessibility settings showing
sq: Nis duke shfaqur faqen e pronësive të rregullimeve të açesibilitetit

en: Start the page with the typing break settings showing
sq: Nis duke shfaqur faqen e pronësive të rregullimeve për pushimet gjatë shkrimit

en: Start the preferred visual assistive technology
sq: Nis teknollogjinë asistuese të preferuar për shikimin

en: State/Pro_vince:
sq: Shteti/Rre_thi:

en: Sub_pixel (LCDs)
sq: Sub_pixel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sq: Lëmim i sub_pixel (LCD)

en: System
sq: Sistemi

en: System error: %s.
sq: Gabim sistemi: %s.

en: Take a break!
sq: Pusho pak!

en: Task names and associated .desktop files
sq: Emri i aktivitetit dhe file .desktop përkatës

en: Test
sq: Provë

en: Test Sound
sq: Tingull prove

en: Testing Pipeline
sq: Verifikimi i pipeline

en: Testing event sound
sq: Tingulli verifikues i eventeve

en: Text
sq: Tekst

en: Text below items
    Text beside items
    Icons only
    Text only
sq: Teksti poshtë elementëve
    Teksti anash elementëve
    Vetëm ikonat
    Vetëm teksti

en: That password was incorrect.
sq: Fjalëkalimi nuk ishte i vlefshëm.

en: The %s utility is not installed.
sq: Programi ndihmues %s nuk është i instaluar.

en: The GNOME configuration tool
sq: Instrument konfigurimi për GNOME

en: The buttons shown in the alert dialog
sq: Butonët e shfaqur në dialogun e paralajmërimit

en: The current controls theme does not support color schemes.
sq: Tema aktuale e kontrolleve nuk suporton skemat e ngjyrave.

en: The current theme suggests a background and a font.
sq: Tema aktuale propozon një sfond dhe një lloj gërme.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një sfond dhe një lloj gërmash. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The current theme suggests a background.
sq: Tema aktuale propozon një sfond.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një sfond. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The current theme suggests a font.
sq: Tema aktuale propozon një lloj gërme.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një lloj gërmash. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
sq[0]: Gërma e zgjedhur është e gjërë %d pikë dhe mund të bëjë të vështirë përdorimin efikas të kompjuterit. Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël se %d.
sq[1]: Gërma e zgjedhur është e gjërë %d pikë dhe mund të bëjë të vështirë përdorimin efikas të kompjuterit. Këshillohet zgjedhja e një madhësie më të vogël se %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
sq[0]: Gërma e zgjedhur është e gjërë %d pikë dhe mund të bëjë të vështirë përdorimin efikas të kompjuterit. Këshillohet zgjedhja e një gërme me madhësi më të vogël.
sq[1]: Gërma e zgjedhur është e gjërë %d pikë dhe mund të bëjë të vështirë përdorimin efikas të kompjuterit. Këshillohet zgjedhja e një gërme me madhësi më të vogël.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
sq: Aplikimi i llojit të fundit të gërmës së propozuar mund të anullohet.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
sq: Fjalëkalimi i ri mund të përmbajë simbole numerikë ose specialë.

en: The old and new passwords are the same.
sq: Fjalëkalimi i ri është njësoj me fjalëkalimin e vjetër.

en: The old and new passwords are too similar.
sq: Fjalëkalimi i ri është tepër i ngjashëm me të vjetrin.

en: The password is too short.
sq: Fjalëkalimi është tepër i shkurtër.

en: The password is too simple.
sq: Fjalëkalimi është tepër i thjeshtë.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
sq: Është i pamundur përdorimi i «%s» si kombinim përshpejtues, pasi pengon shkrimin normal.
    Provo të përdorësh në kombinim njëkohësisht një pulsant si Ctrl, Alt apo Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
sq: Përshpejtimi «%s» përdoret rregullisht për
    «%s»

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
sq: Emri i aktivitetit për tu shfaqur në qendrën e kontrollit ndjekur nga ";" si ndarës dhe nga emri i .desktop përkatës për nisjen e aktivitetit.

en: The theme "%s" has been installed.
sq: Tema «%s» u instalua.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
sq: Tema ekziston rregullisht. Vazhdon me zëvendësimin?

en: The two passwords are not equal.
sq: Dy fjalëkalimet nuk përputhen.

en: The type of accelerator.
sq: Lloji i përshpejtuesit.

en: The type of alert
sq: Lloji i paralajmërimit

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
sq: Programi për kontrollin e shkrimit përdor zonën e njoftimeve për të shfaqur informacionet. Mesa duket ju nuk keni asnjë zonë njoftimi tek paneli juaj. Mund ta shtoni me një klikim të djathtë tek paneli juaj e duke zgjedhur "Shto në panel" , gjeni "Zona e njoftimit" e klikoni mbi pulsantin «Shto».

en: Theme
sq: Tema

en: Theme Installer
sq: Instaluesi i temave

en: Theme Packages
sq: Paketa teme

en: Theme cannot be deleted
sq: Eleminimi i temës nuk është i mundur

en: Theme name must be present
sq: Duhet të jepet emri i temës

en: There was a problem while extracting the theme.
sq: Është ndeshur një problem gjatë nxjerrjes së temës.

en: There was an error displaying help: %s
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: There was an error installing the selected file
sq: U ndesh një gabim gjatë instalimit të file të zgjedhur

en: There was an error while trying to get the addressbook information
    Evolution Data Server can't handle the protocol
sq: U ndesh një gabim gjatë përpjekjes për marrje informacione mbi rubrikën
    Evolution Data Server nuk mund të trajtojë protokollin

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar GTK+ '%s' nuk është instaluar.

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme engine '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi nuk është instaluar motori i nevojshëm GTK+ i temës '%s'.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar e ikonave '%s' nuk është instaluar.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar e menazhuesit të dritareve '%s' nuk është instaluar.

en: Thr_eshold:
sq: Kuf_iri:

en: Tiled
    Zoom
    Centered
    Scaled
    Fill screen
sq: Figurë e përsëritur
    E zmadhuar
    Në qendër
    E shkallëzuar
    Përshtatur sipas ekranit

en: To URI
sq: Tek URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
sq: Për të ndryshuar fjalëkalimin, shkruaj fjalëkalimin aktual në fushën e mëposhtme dhe kliko tek <b>Autentikimi</b>.
    Mbas autentikimit, shkruaj fjalëkalimin e ri, rishkruaje për verifikim dhe kliko tek <b>Ndrysho fjalëkalimin</b>.

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
sq: Për të ndryshuar një pulsant përshpejtimi, kliko në rreshtin përkatës dhe shkruaj kombinimin e ri, ose shtyp «Backspace» për ta fshirë.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sq: Për të lëvizur një dritare, shtyp-dhe-mbaj këtë tast pastaj kap dritaren:

en: Today %l:%M %p
sq: Sot në orën %k.%M

en: Toolbar _button labels:
sq: Etiketat e _butonëve të panelit të instrumentëve:

en: Total URIs
sq: URI gjithsej

en: Total number of URIs
sq: Numri i përgjithshëm i URI

en: Totem Movie Player
sq: Totem

en: Typing Break
sq: Pushim gjatë shkrimit

en: Typing Monitor
sq: Kontrolli i shkrimit

en: UI Control
sq: Kontrolli UI

en: URI currently transferring from
sq: URI nga ku po transferohet aktualisht

en: URI currently transferring to
sq: URI drejt së cilës po transferohet aktualisht

en: U_sername:
sq: Përdorue_si:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sq: E pamundur hapja e dritares së dialogut të pronësive të pushimit për shkak të gabimit në vijim: %s

en: Unable to launch %s: %s
sq: E pamundur nisja e %s: %s

en: Unable to launch backend
sq: E pamundur nisja e backend

en: Unable to load stock icon '%s'
sq: I pamundur ngarkimi i ikonës së stock «%s»

en: Unable to open address book
sq: E pamundur hapja e rubrikës

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
sq: E pamundur nisja e menazhuesit të rregullimeve 'gnome-settings-daemon'.
    Nëse menazhuesi i rregullimeve të GNOME nuk është duke punuar, disa nga zgjedhjet mund të mos kenë efekt. Kjo situatë tregon një problem të mundshëm Bonobo, ose që një menazhues rregullimesh tjetër jo i GNOME (p.sh. i KDE) është në ekzekutim duke krijuar konflikte me menazhuesin e rregullimeve të GNOME.

en: Uninstall
sq: Çinstalimi

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Unknown Volume Control %d
sq: Kontroll volumi %d i panjohur

en: Unknown login ID, the user database might be corrupted
sq: ID i panjohur hyrje, baza me të dhënat e përdoruesve mund të jetë korruptuar

en: Upgrade
sq: Përditësimi

en: Upside Down
sq: Sipër poshtë

en: Use previous font
sq: Përdor gërmën paraardhëse

en: Use selected font
sq: Përdor gërmën e zgjedhur

en: User name:
sq: Emri i përdoruesit:

en: Vendors
sq: Prodhues

en: Visual Assistance
sq: Asistenca vizive

en: Web _log:
sq: Di_tari në web:

en: White Pointer
sq: Kursor i bardhë

en: White Pointer - Current
sq: Kursor i bardhë - në përdorim

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
sq: Gjerësia e kornizës rreth etiketës dhe figurës në dialogun e paralajmërimit

en: Window Border
sq: Bordi i dritares

en: Window Preferences
sq: Preferimet e dritareve

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
sq: Menazhuesi i dritareve «%s» nuk ka një instrument konfigurimi të regjistruar

en: Windows
sq: Dritaret

en: Wor_k:
sq: Pun_a:

en: Work _fax:
sq: _Fax në punë:

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
sq: Mbahet tema aktuale apo aplikohet tema e sapo instaluar?

en: Would you like to delete this theme?
sq: Eleminon këtë temë?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
sq: Shkruar nga Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Yesterday %l:%M %p
sq: Dje në orën %k.%M

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
sq: Fjalëkalimi është ndryshuar që nga autentikimi fillestar. Kryej përsëri autentikimin.

en: Your password has been changed.
sq: Fjalëkalimi juaj është ndryshuar.

en: Zip/_Postal code:
sq: Zip/Kodi i _postës:

en: [Change Theme;gtk-theme-selector.desktop,Set Preferred Applications;default-applications.desktop,Add Printer;gnome-cups-manager.desktop]
sq: [Ndrysho temën;gtk-theme-selector.desktop,Përcakto aplikativët e preferuar;default-applications.desktop,Shto printues;gnome-cups-manager.desktop]

en: [WALLPAPER...]
sq: [SFOND EKRANI...]

en: _Acceleration:
sq: _Përshpejtimi:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
sq: Funksionet e _açesibilitetit mund të aktivizohen/çaktivizohen me kombinime përshpejtuese nga tastiera

en: _Add...
sq: _Shto...

en: _Address:
sq: _Adresa:

en: _Application font:
sq: Gërmat për _aplikativët:

en: _Authenticate
sq: _Autentikimi

en: _Break interval lasts:
sq: Kohëzgjatja e _pushimit:

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Country:
sq: _Shteti:

en: _Delay:
sq: _Vonesa:

en: _Department:
sq: _Dipartimenti:

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Details
sq: _Detaje

en: _Detect Displays
sq: _Zbulo ekranet

en: _Device:
sq: _Dispozitivi:

en: _Document font:
sq: Gërmat për _dokumentet:

en: _Double-click titlebar to perform this action:
sq: _Dopjo-klikim mbi titullin për të kryer këtë veprim:

en: _Editable menu shortcut keys
sq: Kombinimi i tasteve për menutë e ndryshu_eshme

en: _Enable assistive technologies
sq: _Aktivizo teknologjitë asistuese

en: _FTP proxy:
sq: Proxy _FTP:

en: _Fixed width font:
sq: Gërma me gjerësi _fikse:

en: _Full
sq: I _plotë

en: _Home page:
sq: Faqja në w_eb:

en: _Home:
sq: _Shtëpia:

en: _Ignore fast duplicate keypresses
sq: Shpërf_ill shtypje të shpejta të njëpasnjëshme pulsantësh

en: _Initiate click when stopping pointer movement
sq: F_illo klikimin kur ndalon lëvizja e kursorit

en: _Input boxes:
sq: Kutitë e _input:

en: _Install...
sq: _Instalo...

en: _Interval before raising:
sq: _Intervali përpara ngritjes në plan të parë:

en: _Keyboard Accessibility
sq: Përshtatshmëria e _tastierës

en: _Language:
sq: _Gjuha:

en: _Left-handed
sq: Për dorën e _majtë

en: _Lock screen to enforce typing break
sq: B_lloko ekranin për të detyruar kryrjen e një pushimi

en: _Manager:
sq: _Manageri:

en: _Medium
sq: _Mesatar

en: _Mobile:
sq: _Celulari:

en: _Models:
sq: _Modele:

en: _Monochrome
sq: _Monokromatik

en: _Motion threshold:
sq: Kufiri i lë_vizjes:

en: _Mouse Accessibility
sq: Përshtatshmëria e _mouse

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _New
sq: I _ri

en: _New password:
sq: Fjalëkalimi i _ri:

en: _None
sq: Mos pë_rdor

en: _Only accept long keypresses
sq: Prano ve_tëm shtypje pulsanti me kohëzgjatje të gjatë

en: _Open
sq: _Hap

en: _Overwrite
sq: M_bishkruaj

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Paste
sq: _Ngjit

en: _Play alerts and sound effects
sq: Ri_prodho paralajmërime dhe efekte sonorë

en: _Pointer can be controlled using the keypad
sq: _Kursori mund të kontrollohet duke përdorur tastierën

en: _Postpone Break
sq: _Shty për më vonë pushimin

en: _Preferred Applications
sq: Aplikativë të _preferuar

en: _Print
sq: _Printo

en: _Profession:
sq: _Profesioni:

en: _Quit
sq: _Dalja

en: _Raise selected windows after an interval
sq: _Sill në plan të parë dritaret e zgjedhura mbas një intervali

en: _Reassign
sq: _Ricakto

en: _Reset to Defaults
sq: _Rikthe vlerat e paracaktuara

en: _Resolution
sq: _Përmasat

en: _Retype new password:
sq: _Rishkruaj fjalëkalimin e ri:

en: _Right-handed
sq: Për dorën e _djathtë

en: _Run at start
sq: _Ekzekuto në nisje

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Secure HTTP proxy:
sq: Proxy HTTP i _Sigurtë:

en: _Select
sq: _Zgjidh

en: _Select windows when the mouse moves over them
sq: _Zgjidh dritaret kur mouse kalon sipër tyre

en: _Selected items:
sq: Elementët e _zgjedhur:

en: _Selected layouts:
sq: Planimetritë e _zgjedhura:

en: _Sensitivity:
sq: _Ndjeshmëria:

en: _Show Displays in Panel
sq: _Shfaq ekranet në panel

en: _Simulate simultaneous keypresses
sq: _Simulo shtypje të njëkohshme pulsantësh

en: _Single click:
sq: Klik i ve_tëm:

en: _Size:
sq: Madhë_sia:

en: _Skip
sq: _Kapërce

en: _Slight
sq: I _lehtë

en: _Sound playback:
sq: Riprodhimi i _zërit:

en: _Speed:
sq: _Shpejtësia:

en: _State/Province:
sq: _Shteti/Rrethi:

en: _Style:
sq: _Stili:

en: _Timeout:
sq: _Koha në dispozicion:

en: _Title:
sq: _Titulli:

en: _Tooltips:
sq: _Propozime:

en: _Trigger secondary click by holding down the primary button
sq: _Nis klikimin dytësor duke mbajtur shtypur pulsantin kryesor

en: _Type to test settings:
sq: _Shkruaj këtu për të verifikuar rregullimet:

en: _Use the same proxy for all protocols
sq: _Përdor të njëjtin host për të gjithë protokollet

en: _Variants:
sq: _Variante:

en: _Vendors:
sq: _Prodhues:

en: _Window title font:
sq: Shkronjat për titullin e _dritareve:

en: _Windows:
sq: _Dritaret:

en: _Work interval lasts:
sq: Intervali i _punës:

en: _Work:
sq: _Puna:

en: _Zip/Postal code:
sq: _Zip/Kodi i postës:

en: dots per inch
sq: pika për inç

en: filename
sq: EMRI_FILE

en: gesture|Disabled
sq: Çaktivizuar

en: gesture|Move down
sq: Lëviz poshtë

en: gesture|Move left
sq: Lëviz në të majtë

en: gesture|Move right
sq: Lëviz në të djathtë

en: gesture|Move up
sq: Lëviz sipër

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
sq: Nëse E VËRTETË, qendra e kontrollit do të mbyllet në aktivizimin e një «aktiviteti të përbashkët».

en: key not found [%s]
sq: pulsanti nuk u gjet [%s]

en: minutes
sq: minuta

en: page
sq: faqe

en: seconds
sq: sekonda
