brasero - en to sr translation catalogue (949 entries)

en: "%s" GStreamer plugin could not be found
sr: Ne mogu da nađem „%s“ priključak GStrimera

en: "%s" cannot be added to the selection.
sr: Ne mogu da dodam „%s“ u izbor.

en: "%s" cannot be found.
sr: Ne mogu da nađem „%s“.

en: "%s" cannot be read
sr: Ne mogu da pročitam „%s“

en: "%s" cannot be unlocked
sr: Ne mogu da otključam „%s“

en: "%s" cannot write.
sr: Uređaj „%s“ ne može da narezuje diskove.

en: "%s" could not be found
sr: Ne mogu da nađem „%s“

en: "%s" could not be found in the path
sr: „%s“ ne može biti pronađena u putanji

en: "%s" could not be handled by GStreamer.
sr: GStrimer ne može da otvori „%s“.

en: "%s" could not be opened (%s)
sr: Ne mogu da otvorim „%s“ (%s)

en: "%s" could not be opened.
sr: Ne mogu da otvorim „%s“.

en: "%s" did not behave properly
sr: „%s“ se ne ponaša kako treba

en: "%s" does not have a suitable type for video projects.
sr: „%s“ nema odgovarajuću vrstu za video projekte.

en: "%s" is a recursive symbolic link.
sr: „%s“ je dubinska simbolička veza.

en: "%s" is a symbolic link pointing to another program
sr: „%s“ je simbolička veza koja pokazuje na drugi program

en: "%s" is busy.
sr: „%s“ je zauzet.

en: "%s" is not a valid URI
sr: „%s“ nije ispravna putanja

en: "%s" is not suitable for audio or video media
sr: „%s“ ne odgovara za zvučni ili video disk

en: "%s" was removed from the file system.
sr: „%s“ je uklonjena sa sistema.

en: "%s": %s
sr: „%s“: %s

en: "%s": loading
sr: „%s“: učitavam

en: "%s": unknown disc image type
sr: „%s“: nepoznata vrsta odraza diska

en: %d file can be added (%s) | %d selected files can be added (%s)
sr[0]: %d izabrana datoteka može biti dodata (%s)
sr[1]: %d izabrane datoteke mogu biti dodate (%s)
sr[2]: %d izabranih datoteka mogu biti dodate (%s)
sr[3]: %d izabrana datoteka može biti dodata (%s)

en: %d file is supported (%s) | %d files are supported (%s)
sr[0]: %d datoteka je podržana (%s)
sr[1]: %d datoteke su podržane (%s)
sr[2]: %d datoteka su podržane (%s)
sr[3]: %d datoteka je podržana (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d izabrana datoteka (%s)
sr[1]: %d izabrane datoteke (%s)
sr[2]: %d izabranih datoteka (%s)
sr[3]: %d izabrana datoteka (%s)

en: %d item | %d items
sr[0]: %d stavka
sr[1]: %d stavke
sr[2]: %d stavki
sr[3]: %d stavka

en: %d song | %d songs
sr[0]: %d pesma
sr[1]: %d pesme
sr[2]: %d pesama
sr[3]: %d pesma

en: %i MiB of %i MiB
sr: %i MiB od %i MiB

en: %i × %i pixels
sr: %i × %i piksela

en: %s (%i%% Done)
sr: %s (završeno je %i%%)

en: %s (GStreamer plugin)
sr: %s (priključak Gstrimera)

en: %s (application)
sr: %s (program)

en: %s (library)
sr: %s (biblioteka)

en: %s element could not be created
sr: Ne mogu da napravim element %s

en: %s h
sr: %s sat(a)

en: %s h %s
sr: %s sat(a) %s

en: %s h %s min %s
sr: %s sat(a) %s minut(a) %s

en: %s in %s
sr: %s u %s

en: %s min
sr: %s minut(a)

en: %s: "%s"
sr: %s: „%s“

en: %s: %s free
sr: %s: %s je slobodno

en: %s: %s of free space
sr: %s: %s slobodnog prostora

en: %s: empty
sr: %s: prazno

en: %s: not enough free space
sr: %s: nema dovoljno slobodnog prostora

en: %s:%s min
sr: %s:%s minut(a)

en: (S)VCD successfully burned
sr: (S)VCD je uspešno narezan

en: (loading…)
sr: (učitavam…)

en: <Keep current values>
sr: <Zadrži tekuće vrednosti>

en: A data integrity test will begin as soon as the disc is inserted.
sr: Provera ispravnosti će započeti čim ubacite disk.

en: A file could not be created at the location specified for temporary files
sr: Ne mogu da napravim datoteku na mesto određeno za privremene datoteke

en: A file with this name already exists in the folder.  Replacing it will overwrite its contents on the disc to be burnt.
sr: Datoteka sa ovim nazivom već postoji u fascikli.  Ukoliko je zamenite prepisaćete njen sadržaj na disku koji će biti narezan.

en: A new writable disc will be required once the currently loaded one has been copied.
sr: Nakon umnožavanja podataka sa trenutnog diska potrebno je da ubacite novi disk za narezivanje.

en: A simple to use CD/DVD burning application for GNOME
sr: Jednostavan program za rezanje CD i DVD diskova u Gnom okruženju

en: A_ctivate
sr: _Uključi

en: About
sr: O programu

en: Ac_tivate All
sr: U_ključi sve

en: Activate fast blanking, as opposed to a longer, thorough blanking
sr: Uključite brzo brisanje diskova umesto sporog, potpunog brisanja

en: Add a 2 second pause after the track
sr: Dodajte 2 sekunde pauze posle numere

en: Add a splitting point
sr: Dodaj tačku podele

en: Add files to the project
sr: Dodajte datoteke u projekat

en: Add the files stored in the clipboard
sr: Dodajte datoteke iz ostave

en: Additional song information
sr: Dodatni podaci o numeri

en: Al_ways Add Such File
sr: _Uvek dodaj takvu datoteku

en: Al_ways Replace
sr: Uvek zame_ni

en: Align left
sr: Poravnaj na levo

en: Align right
sr: Poravnaj na desno

en: All files
sr: Sve datoteke

en: All files need to be analysed to complete this operation.
sr: Moram da pregledam sve dodate datoteke kako bih izvršio ovu radnju.

en: All required applications and libraries are not installed.
sr: Nisu instalirane sve potrebne biblioteke i programi.

en: Allow DAO use
sr: Dozvoli DAO

en: Allow to add more data to the disc later
sr: Dozvoljava kasnije dodavanje podataka na disk

en: Allows files added to the "CD/DVD Creator Folder" in Nautilus to be burned
sr: Dozvoljava narezivanje datoteka iz „Fascikla za izradu diskova“ u Nautilusu

en: Allows files not stored locally to be burned
sr: Omogućava rezanje datoteka koje nisu sačuvane lokalno

en: Always K_eep
sr: _Uvek zadrži

en: An error occurred while detecting silences.
sr: Došlo je do greške pri traženju tišina.

en: An error occurred while writing to disc
sr: Došlo je do greške prilikom narezivanja na disk

en: An image could not be created
sr: Ne mogu da napravim odraz

en: An image of the disc has been created on your hard drive.
    Burning will begin as soon as a writable disc is inserted.
sr: Napravljen je odraz diska na lokalnom čvrstom disku.
    Narezivanje će započeti čim ubacite upisiv disk.

en: An internal error occurred
sr: Došlo je do greške unutar programa

en: An internal error occurred (%s)
sr: Došlo je do greške unutar programa (%s)

en: An unknown error occurred
sr: Došlo je do nepoznate greške

en: An unknown error occurred.
sr: Došlo je do nepoznate greške.

en: Analysing "%s"
sr: Analiziram „%s“

en: Analysing audio files
sr: Analiziram zvučne datoteke

en: Analysing files
sr: Analiziram datoteke

en: Analysing track %02i
sr: Analiziram numeru %02i

en: Analysing video files
sr: Analiziram video datoteke

en: Another copy will start as soon as you insert a new writable disc. If you do not want to burn another copy, press "Cancel".
sr: Čim ubacite upisiv disk započeće narezivanje. Ukoliko ne želite da narežete još jedan disk kliknite na „Otkaži“.

en: Appending audio tracks to a CD is not advised.
sr: Dodavanje numera na disk nije preporučljivo.

en: Artist
sr: Izvođač

en: Artist:
sr: Izvođač:

en: Aspect ratio:
sr: Odnos razmere:

en: Audi_o project
sr: _Zvučni projekat

en: Audio %s in %s
sr: Zvuk %s u %s

en: Audio CD successfully burned
sr: Zvučni disk je uspešno narezan

en: Audio and data %s in %s
sr: Zvuk i podaci %s u %s

en: Audio and data disc (%s)
sr: Disk sa zvukom i podacima (%s)

en: Audio disc (%s)
sr: Zvučni disk (%s)

en: Audio files
sr: Zvučne datoteke

en: Autodetect
sr: Sam prepoznaj

en: Average drive speed:
sr: Prosečna brzina rezanja:

en: BACK COVER
sr: Zadnji omot

en: Bac_kground Properties
sr: _Osobine za pozadinu

en: Background Properties
sr: Osobine pozadine

en: Background properties
sr: Osobine pozadine

en: Bad argument
sr: Loš argument

en: Blank %s in %s
sr: Izbriši %s u %s

en: Blank _Again
sr: Obriši _ponovo

en: Blank a disc
sr: Obrišite ubačeni disk

en: Blank disc (%s)
sr: Prazan disk (%s)

en: Blank this CD or DVD
sr: Obrišite ubačeni CD ili DVD disk

en: Blanking
sr: Brišem

en: Blanks and formats rewritable DVDs and BDs
sr: Briše i formatira prepisive DVD i BD diskove

en: Blu-ray disc
sr: Blu rej disk

en: Bold
sr: Podebljano

en: Brasero
sr: Brazero

en: Brasero Disc Burner
sr: Brazero pisač diskova

en: Brasero Homepage
sr: Matična stranica Brazera

en: Brasero Plugins
sr: Priključci Brazera

en: Brasero can create, copy and burn Data and Audio CD/DVDs. It fully supports CD-TEXT, multisession and joliet extensions. You can simply drag and drop files from other local applications or from remote shared drives to easily burn them to a disc.
sr: Brazero može da stvara, umnožava i narezuje CD/DVD podataka i zvuka. U potpunosti podržava CD-TEKST, više sesija i žoliet proširenja. Možete jednostavno da prevučete i da ubacite datoteke iz drugih mesnih programa ili sa udaljenih deljenih uređaja da biste ih narezali na disk.

en: Brasero is a application to burn CD/DVD for the GNOME Desktop. It is designed to be as simple as possible and has some unique features to enable users to create their discs easily and quickly.
sr: Brazero je program za rezanje CD/DVD-a za Gnomovu radnu površ. Osmišljen je da bude što jednostavniji i ima neke jedinstvene funkcije da omogući korisnicima da lako i brzo naprave svoje diskove.

en: Brasero is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Brazero se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu opštu javnu licencu za više detalja.

en: Brasero is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Brazero je slobodan program; možete da ga prosleđujete i/ili menjate pod odredbama Gnuove opšte javne licence koju je objavila zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te dozvole, ili (prema vašem mišljenju) bilo kog kasnijeg izdanja.

en: Brasero media burning library
sr: Brazerova biblioteka za rezanje

en: Brasero notification
sr: Brazerova obaveštenja

en: Brasero optical media library
sr: Brazerova zbirka optičkih medijuma

en: Brasero project file
sr: Datoteka Brazerovog projekta

en: Brasero utilities library
sr: Zbirka Brazerovih alatki

en: Brasero will simulate the burning and, if it is successful, go on with actual burning after 10 seconds
sr: Brazero će simulirati narezivanje i, ukoliko simulacija uspe, nastaviti sa stvarnim narezivanjem nakon 10 sekundi

en: Brasero — %s (Audio Disc)
sr: Brazero — %s (zvučni disk)

en: Brasero — %s (Data Disc)
sr: Brazero — %s (disk sa podacima)

en: Brasero — %s (Video Disc)
sr: Brazero — %s (video disk)

en: Brasero — Disc Copy
sr: Brazero — umnožavanje diska

en: Brasero — New Audio Disc Project
sr: Brazero — novi zvučni projekat

en: Brasero — New Data Disc Project
sr: Brazero — novi projekat sa podacima

en: Brasero — New Image File
sr: Brazero — novi odraz

en: Brasero — New Video Disc Project
sr: Brazero — novi video projekat

en: Broken symbolic link
sr: Neispravna simbolička veza

en: Browse the file system
sr: Razgledajte sistem datoteka

en: Burn _Contents…
sr: Nareži _sadržaj…

en: Burn _Now
sr: Nareži _sada

en: Burn _Several Copies
sr: Nareži _više primeraka

en: Burn _image
sr: Narezivanje _odraza

en: Burn an Image File
sr: Narežite datoteku odraza

en: Burn an existing CD/DVD image to disc
sr: Narežite postojeći CD/DVD odraz na disk

en: Burn as _Data
sr: Nareži kao _podatak

en: Burn as _File
sr: Nareži kao _datoteku

en: Burn as _Image
sr: Nareži kao _odraz

en: Burn beyond the disc's reported capacity
sr: Narežite više podataka od prijavljenog kapaciteta diska

en: Burn the contents of the burn:// URI
sr: Narezuje sadržaj putanje „burn://“

en: Burn the disc
sr: Narežite disk

en: Burn the image directly _without saving it to disc
sr: _Nareži odraz direktno bez pisanja na tvrdi disk

en: Burn the selection of files across several media
sr: Narežite izabrane datoteke na nekoliko praznih diskova

en: Burn the specified project and remove it.
    This option is mainly useful for integration with other applications.
sr: Narezuje izabrani projekat i uklanja ga.
                                               Ova opcija se uglavnom koristi za objedinjavanje sa drugim programima.

en: Burning (S)VCD
sr: Narezujem (S)VCD

en: Burning CD
sr: Narezujem CD

en: Burning CD/DVD
sr: Narezujem CD/DVD

en: Burning DVD
sr: Narezujem DVD

en: Burning Disc
sr: Narezujem disk

en: Burning audio CD
sr: Narezujem zvučni disk

en: Burning data CD
sr: Narezujem podatake na CD

en: Burning data DVD
sr: Narezujem podatake na DVD

en: Burning data disc
sr: Narezujem podatke na disk

en: Burning flags to be used
sr: Opcije narezivanja

en: Burning image to CD
sr: Narezujem odraz na CD

en: Burning image to DVD
sr: Narezujem odraz na DVD

en: Burning image to disc
sr: Narezujem odraz na disk

en: Burning speed
sr: Brzina rezanja

en: Burning video DVD
sr: Narezujem video DVD

en: Burning video disc
sr: Narezujem video na disk

en: Burns and blanks DVDs and BDs
sr: Narezuje i briše DVD i BD diskove

en: Burns, blanks and formats CDs and DVDs
sr: Narezuje, briše i formatira CD i DVD diskove

en: Burns, blanks and formats CDs, DVDs and BDs
sr: Narezuje, briše i formatira CD, DVD i BD diskove

en: CD successfully copied
sr: CD je uspešno umnožen

en: CD-R
sr: Upisiv CD

en: CD-RW
sr: Prepisiv CD

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players and CD-Text won't be written.
sr: Prepisivi zvučni diskovi ne rade ispravno u starijim uređajima, a CD-TEKST neće biti upisan na njima.

en: CD-RW audio discs may not play correctly in older CD players.
sr: Prepisiv zvučni disk možda neće raditi u starijim CD uređajima.

en: CD/DVD Creator
sr: CD/DVD Tvorac

en: CD/DVD Creator Folder
sr: Fascikla za izradu diskova

en: C_onfigure
sr: Po_desi

en: C_ontinue
sr: _Nastavi

en: C_ontinue Burning
sr: _Nastavi narezivanje

en: Cancel loading current project
sr: Zaustavite učitavanje trenutnog projekta

en: Cdrdao image
sr: Cdrdao odraz

en: Center
sr: Na sredini

en: Centered
sr: Na sredini

en: Change _Extension
sr: _Promeni nastavak

en: Check _Again
sr: Proveri _ponovo

en: Check data integrity of disc
sr: Proverite ispravnost podataka na disku

en: Check the data integrity on this CD or DVD
sr: Proverite ispravnost podataka na CD ili DVD disku

en: Checking file integrity
sr: Proveravam ispravnost datoteka

en: Checks disc integrity after it is burnt
sr: Proverava ispravnost podataka na disku nakon narezivanja

en: Checks file integrities on a disc
sr: Proverava ispravnost datoteka na disku

en: Choose an image
sr: Izaberite sliku

en: Choose plugins for Brasero
sr: Izaberite priključke za Brazero

en: Cl_ose Without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Clear the slices preview
sr: Očisti pregled delova

en: Click here to burn all songs as regular tracks
sr: Izaberite ovo da narežete sve pesme kao obične numere

en: Click here to burn all suitable songs as DTS tracks
sr: Izaberite ovo da narežete sve odgovarajuće pesme kao DTS numere

en: Click here to import its contents
sr: Kliknite ovde da uvezete njegov sadržaj

en: Click here to select a disc _image
sr: Kliknite ovde da izaberete _odraz diska

en: Click to close the side pane
sr: Klikni za sakrivanje bočne površi

en: Composer:
sr: Kompozitor:

en: Configure recording options
sr: Podesite opcije za rezanje

en: Contains the absolute path of the directory that was last browsed for images to burn
sr: Sadrži apsolutnu putanju fascikle koja je poslednja razgledana u potrazi za odrazima za narezivanje

en: Contains the list of additional plugins Brasero will use to burn discs. If set to NULL, Brasero will load them all.
sr: Sadrži spisak ostalih priključaka koje će Brazero koristiti za narezivanje diskova. Ukoliko nijedan nije izabran, Brazero će učitati sve priključke.

en: Contains the name of the favourite burn engine suite installed. It will be used if possible.
sr: Sadrži naziv omiljenog instaliranog programa za narezivanje diskova. Biće korišćen ukoliko je moguće.

en: Contains the path to the directory where brasero should store temporary files. If that value is empty, the default directory set for glib will be used.
sr: Sadrži putanju do direktorijuma za čuvanje privremenih datoteka. Ukoliko nije postavljeno koristi se podrazumevani Glib direktorijum.

en: Continue with the current modified project
sr: Nastavi sa trenutno izmenjenim projektom

en: Converting toc file
sr: Pretvaram toc datoteku

en: Converting video file to MPEG2
sr: Pretvaram video datoteku u MPEG2

en: Converts any song file into a format suitable for audio CDs
sr: Prilagođava zvučne datoteke za upis na zvučni disk

en: Converts any video file into a format suitable for video DVDs
sr: Prebacuje video datoteke u format spreman za video DVD

en: Copies CSS encrypted video DVDs to a disc image
sr: Umnožava video DVD zaštićen CSS šifrovanjem u odraz diska

en: Copies any disc to a disc image
sr: Umnožava bilo koji disk u odraz

en: Copies, burns and blanks CDs
sr: Umnožava, narezuje i briše CD diskove

en: Copy #%i has been burned successfully.
sr: Umnožak #%i je uspešno narezan.

en: Copy CD/DVD
sr: Umnožite CD i DVD diskove

en: Copy Disc
sr: Umnoži disk

en: Copy _Disc…
sr: _Umnoži disk…

en: Copy a Disc
sr: Umnožite disk

en: Copy a disc
sr: Umnožava disk

en: Copy tracks from an audio CD with all associated information
sr: Umnožava pesme sa zvučnog diska zajedno sa njihovim podacima

en: Copying CD
sr: Umnožavam CD

en: Copying DVD
sr: Umnožavam DVD

en: Copying Disc
sr: Umnožavam disk

en: Copying audio track
sr: Umnožavam numeru

en: Copying audio track %02d
sr: Umnožavam numeru %02d

en: Copying checksum file
sr: Umnožavam datoteku za proveru

en: Copying data DVD
sr: Umnožavam DVD sa podacima

en: Copying data track
sr: Umnožavam numeru sa podacima

en: Copying disc
sr: Umnožavam disk

en: Copying file
sr: Umnožavam datoteku

en: Copying files locally
sr: Umnožavam datoteke u računar

en: Copying video DVD
sr: Umnožavam video DVD

en: Copyright %s
sr: Autorsko pravo — %s

en: Corrupted Files
sr: Oštećene datoteke

en: Cover Editor
sr: Urednik omota

en: Cover to use
sr: Omot za korišćenje

en: Create 1:1 copy of a CD/DVD
sr: Napravite 1:1 umnožak diska

en: Create CDs and DVDs
sr: Napravite CD i DVD diskove

en: Create Co_ver
sr: Napravi _omot

en: Create _DTS Tracks
sr: Napravi _DTS numere

en: Create _Image
sr: _Napravi odraz

en: Create _Regular Tracks
sr: Napravi _obične numere

en: Create a 1:1 copy of an audio CD or a data CD/DVD on your hard disk or on another CD/DVD
sr: Napravite 1:1 umnožak zvučnog ili diska sa podacima na drugi disk ili kao odraz na samom računaru

en: Create a CD/DVD containing any type of data that can only be read on a computer
sr: Napravite CD/DVD sa bilo kakvim podacima koji mogu biti čitljivi jedino na računaru

en: Create a VCD
sr: Napravi VCD

en: Create a Video Project
sr: Napravite video projekat

en: Create a copy of this CD or DVD
sr: Nravite umnožak ubačenog CD ili DVD diska

en: Create a data CD/DVD
sr: Započinje novi CD/DVD sa podacima

en: Create a new empty folder
sr: Napravite novu praznu fasciklu

en: Create a new project
sr: Napravite novi projekat

en: Create a new project:
sr: Napravite novi projekat:

en: Create a traditional audio CD
sr: Napravite tradicionalni zvučni disk

en: Create a traditional audio CD that will be playable on computers and stereos
sr: Napravite tradicionalni zvučni disk koji će biti čitljiv na muzičkim stubovima i računarima

en: Create a video DVD or an SVCD
sr: Napravite video DVD ili SVCD disk

en: Create a video DVD or an SVCD that is readable on TV readers
sr: Napravite video DVD ili SVCD disk koji možete pročitati na svim TV aparatima

en: Create an Audio Project
sr: Napravite zvučni projekat

en: Create an SVCD
sr: Napravi SVCD

en: Create an image file instead of burning
sr: Pravi odraz diska umesto narezivanja

en: Create and copy CDs and DVDs
sr: Pravite i umnožavajte CD i DVD diskove

en: Creates disc images from a file selection
sr: Pravi odraza diska od izabranih datoteka

en: Creates disc images suitable for SVCDs
sr: Pravi odraz prilagođen SVCD diskovima

en: Creates disc images suitable for video DVDs
sr: Pravi odraz diska spreman za video DVD

en: Creating Image
sr: Pravim odraz

en: Creating checksum
sr: Pravim sumu za proveru

en: Creating checksum for image files
sr: Pravim sumu za proveru odraza

en: Creating file layout
sr: Pravim raspored datoteka

en: Creating image
sr: Pravim odraz

en: Creating image checksum
sr: Pravim sumu za proveru odraza

en: Cue image
sr: Cue odraz

en: DEVICE PATH
sr: PUTANJA UREĐAJA

en: DVD successfully copied
sr: DVD je uspešno umnožen

en: DVD+R
sr: Upisiv DVD+

en: DVD+R dual layer
sr: Dvoslojni upisiv DVD+

en: DVD+RW
sr: Prepisiv DVD+

en: DVD+RW dual layer
sr: Dvoslojni prepisiv DVD+

en: DVD-R
sr: Upisiv DVD-

en: DVD-R dual layer
sr: Dvoslojni upisiv DVD-

en: DVD-RW
sr: Prepisiv DVD-

en: D_ata project
sr: Projekat _sa podacima

en: Data %s in %s
sr: Podaci %s u %s

en: Data CD successfully burned
sr: CD sa podacima je uspešno narezan

en: Data DVD successfully burned
sr: DVD sa podacima je uspešno narezan

en: Data could not be read (%s)
sr: Ne mogu da pročitam podatke (%s)

en: Data could not be written (%s)
sr: Ne mogu da narežem podatke (%s)

en: Data disc (%s)
sr: Disk (%s)

en: Delete every occurrence of
sr: Obriši svako pojavljivanje

en: Delete text
sr: Obriši tekst

en: Description
sr: Opis

en: Design and print covers for CDs
sr: Napravite i štampajte omote za CD

en: Directories cannot be added to video or audio discs
sr: Ne možete da dodate direktorijume na video ili zvučne diskove

en: Directory could not be created (%s)
sr: Ne mogu da napravim direktorijum (%s)

en: Directory to use for temporary files
sr: Direktorijum za privremene datoteke

en: Disc Blanking
sr: Brisanje diska

en: Disc Burner
sr: Rezanje diskova

en: Disc Burner and Copier
sr: Program za rezanje i umnožavanje diskova

en: Disc Burning Setup
sr: Postavke za narezivanje diska

en: Disc Checking
sr: Provera diska

en: Disc Name:
sr: Naziv diska:

en: Disc _copy
sr: _Umnožavanje diskova

en: Disc file
sr: Datoteka diska

en: Disc image type:
sr: Vrsta odraza diska:

en: Discard the current modified project
sr: Odbaci trenutno izmenjeni projekat

en: Discard the current modified project ?
sr: Da odbacim trenutno izmenjeni projekat ?

en: Display debug statements on stdout for Brasero burn library
sr: Ispisuje poruke o greškama u Brazerovim bibliotekama za rezanje na standardni izlaz

en: Display debug statements on stdout for Brasero media library
sr: Prikazuje poruke o greškama u Brazerovoj medijskoj zbirci na standardnom izlazu

en: Display debug statements on stdout for Brasero utilities library
sr: Ispisuje stanje pročišćavanja u biblioteci Brazerovih alatki na standardni izlaz

en: Display help
sr: Prikažite pomoć

en: Display options for Brasero media library
sr: Prikazuje opcije Brazerove medijske zbirke

en: Display options for Brasero-burn library
sr: Prikazuje opcije Brazerove biblioteke za rezanje

en: Display options for Brasero-utils library
sr: Prikazuje mogućnosti biblioteke Brazerovih alatki

en: Display playlists and their contents
sr: Prikažite spiskove numera i njihov sadržaj

en: Display the projects recently opened
sr: Prikažite nedavno otvarane projekte

en: Display video, audio and image preview
sr: Prikažite pregled videa, zvuka i slika

en: Do you really want to add "%s" to the selection and use the third version of the ISO9660 standard to support it?
sr: Da li želite da dodate „%s“ u izbor koristeći treće izdanje ISO9660 standarda?

en: Do you really want to add "%s" to the selection?
sr: Da li zaista želite da dodate „%s“ u izbor?

en: Do you really want to blank the current disc?
sr: Da li zaista želite da obrišete disk?

en: Do you really want to carry on with automatic splitting?
sr: Da li zaista želite da nastavite sa samostalnom podelom?

en: Do you really want to choose this location?
sr: Da li zaista želite da izaberete ovo mesto?

en: Do you really want to create a new project and discard the current one?
sr: Da li zaista želite da napravite novi projekat i zanemarite trenutni?

en: Do you really want to empty the current project?
sr: Da li zaista želite da ispraznite trenutni projekat?

en: Do you really want to empty the slices preview?
sr: Da li zaista želite da ispraznite pregled delova?

en: Do you really want to keep the current extension for the disc image name?
sr: Da li zaista želite da zadržite trenutni nastavak uz naziv odraza diska?

en: Do you really want to quit?
sr: Da li zaista želite da izađete?

en: Do you really want to split the track?
sr: Da li stvarno želite da podelite numeru?

en: Do you want to add "%s", which is a video file?
sr: Da li želite da dodate video datoteku „%s“?

en: Do you want to continue anyway?
sr: Da li ipak želite da nastavim?

en: Do you want to continue with full Windows compatibility disabled?
sr: Da nastavim bez potpune saglasnosti sa Vindouzom?

en: Do you want to create a disc from the contents of the image or with the image file inside?
sr: Da li želite da napravite disk iz sadržaja odraza ili disk koji sadrži odraz?

en: Do you want to create an audio CD with DTS tracks?
sr: Da li želite da napravite zvučni CD sa DTS numerama?

en: Do you want to discard the file selection or add it to the new project?
sr: Da li da zanemarim izabrane datoteke ili da ih dodam u novi projekat?

en: Do you want to import the session from "%s"?
sr: Da li želite da uvezete sesiju iz „%s“?

en: Do you want to replace "%s"?
sr: Da li želite da zamenite „%s“?

en: Do you want to replace the disc and continue?
sr: Da li da zamenim disk i nastavim upis?

en: Do you want to search for audio files inside the directory?
sr: Da li želite da tražite zvučne datoteke unutar direktorijuma?

en: Do you want to search for video files inside the directory?
sr: Da li želite da tražite video datoteke unutar direktorijuma?

en: Do you want to specify another location for this session or retry with the current location?
sr: Da li želite da izaberete novo mesto za ovu sesiju ili da pokušam ponovo ovde?

en: Don't connect to an already-running instance
sr: Ne povezuje se sa već pokrenutim Brazerom

en: Downloading MD5 file
sr: Preuzimam MD5 datoteku

en: Drag or copy files below to write them to disc
sr: Ovde prevucite ili umnožite stavke za rezanje na disk

en: E_ject
sr: I_zbaci

en: E_mpty Project
sr: _Isprazni projekat

en: Edit the track information (start, end, author, etc.)
sr: Uredite podatke o numeri (početak, kraj, autor, itd.)

en: Edit the video information (start, end, author, etc.)
sr: Uredite podatke o videu (početak, kraj, autor, itd.)

en: Eject Disc
sr: Izbacite disk

en: Eject a disc
sr: Izbacite disk

en: Ejecting medium
sr: Izbacujem disk

en: Empty
sr: Prazno

en: Emptying a project will remove all files already added. All the work will be lost. Note that files will not be deleted from their own location, just no longer listed here.
sr: Pražnjenje projekta će ukloniti datoteke koje su već dodate. Sav posao će biti izgubljen. Datoteke neće biti uklonjene sa njihovih putanja, samo više neće biti prikazane ovde.

en: Enable file preview
sr: Uključuje pregled datoteka

en: Enable the "--driver generic-mmc-raw" flag (see cdrdao manual)
sr: Uključi opciju „--driver generic-mmc-raw“ (pogledajte uputstvo za „cdrdao“)

en: Enable the "-immed" flag (see cdrecord manual)
sr: Uključi opciju „-immed“ (pogledajte uputstvo za „cdrecord“)

en: Enable the "-immed" flag (see wodim manual)
sr: Uključi opciju „-immed“ (pogledajte uputstvo za „wodim“)

en: Enable the "-immed" flag with cdrecord
sr: Uključi „-immed“ uz „cdrecord“

en: Enabled
sr: Uključen

en: End
sr: Kraj

en: Error parsing playlist "%s".
sr: Greška obrade spiska numera „%s“.

en: Error while blanking.
sr: Greška prilikom brisanja.

en: Error while burning.
sr: Greška prilikom narezivanja.

en: Error while getting duration
sr: Greška pri dobavljanju trajanja

en: Error while loading the project
sr: Greška tokom učitavanja projekta

en: Error while loading the project.
sr: Greška tokom učitavanja projekta.

en: Error while padding file (%s)
sr: Greška u dopunjavanju datoteke (%s)

en: Error while reading video DVD (%s)
sr: Greška pri čitanju video DVD-a (%s)

en: Error while retrieving a key used for encryption. You may solve such a problem with one of the following methods: in a terminal either set the proper DVD region code for your CD/DVD player with the "regionset %s" command or run the "DVDCSS_METHOD=title brasero --no-existing-session" command
sr: Greška prilikom dobavljanja ključa za šifrovanje. Možete rešiti ovaj problem tako što ćete u terminalu da postavite ispravan DVD kod regiona za vaš CD/DVD uređaj naredbom „regionset %s“ ili tako što ćete da pokrenite Brazero naredbom „DVDCSS_METHOD=naslov brasero --no-existing-session“

en: Estimated drive speed:
sr: Trenutna brzina rezanja:

en: Estimated project size: %s
sr: Procenjena veličina: %s

en: Estimated remaining time: %02i:%02i:%02i
sr: Preostalo vreme: %02i:%02i:%02i

en: Estimated size: %s
sr: Procenjena veličina: %s

en: FRONT COVER
sr: Prednji omot

en: Favourite burn engine
sr: Omiljeni program za narezivanje

en: File
sr: Datoteka

en: File "%s" could not be opened
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“

en: File "%s" could not be opened (%s)
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ (%s)

en: File Checksum
sr: Suma provere datoteka

en: File Downloader
sr: Preuzimanje datoteka

en: File Renaming
sr: Preimenovanje datoteka

en: Files
sr: Datoteke

en: Filter Options
sr: Opcije zanemarivanja

en: Filter _broken symbolic links
sr: Zanemari _oštećene simboličke veze

en: Filter _hidden files
sr: Zanemari _skrivene datoteke

en: Filtering options
sr: Opcije zanemarivanja

en: Finalizing
sr: Završavam

en: Font family and size
sr: Vrsta i veličina slovnog lika

en: Force Brasero to display the project selection page
sr: Primorava program da prikaže stranicu za izbor projekta

en: Format used mostly in Europe
sr: Format koji se najviše koristi u Evropi

en: Format used mostly on the North American continent
sr: Format koji se najviše koristi u Severnoj Americi

en: Formatting disc
sr: Formatiram disk

en: Frames (1 second = 75 frames)
sr: Kadrova (1 sekunda = 75 kadra)

en: Generates .cue files from audio
sr: Stvara „.cue“ datoteke iz zvuka

en: Genre
sr: Žanr

en: Getting size
sr: Pribavljam veličinu

en: Gives the length of the pause that should follow the track
sr: Određuje trajanje pauze nakon numere

en: Hashing algorithm to be used:
sr: Algoritam za šifrovanje:

en: Hidden file
sr: Skrivena datoteka

en: Hide the _filtered file list (%d file) | Hide the _filtered file list (%d files)
sr[0]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
sr[1]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteke)
sr[2]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
sr[3]: _Sakrij spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)

en: Horizontal gradient
sr: Vodoravni preliv

en: Hours
sr: Sati

en: ISO9660 image
sr: ISO9660 odraz

en: I_mport
sr: _Uvezi

en: I_mport %s
sr: _Uvezi %s

en: I_mport Session
sr: U_vezi sesiju

en: I_nsert a Pause
sr: U_metni pauzu

en: If you choose to create a new empty project, all changes will be lost.
sr: Ako izaberete da napravite novi prazan projekat, sve izmene će biti izgubljene.

en: If you choose to create a new empty project, the file selection will be discarded.
sr: Ako izaberete da napravite novi prazan projekat, izabrane datoteke će biti odbačene.

en: If you choose to keep it, programs may not be able to recognize the file type properly.
sr: Ukoliko izaberete da ga zadržite, programi možda neće ispravno prepoznati vrstu datoteke.

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sr: Ako ne sačuvate, izmene će biti trajno izgubljene.

en: If you don't, they will be invisible (though still readable).
sr: U suprotnom ih nećete videti (iako su one i dalje čitljive).

en: If you import them you will be able to see and use them once the current selection of files is burned.
sr: Ukoliko ih uvezete, moći ćete da ih vidite i koristite nakon što narežete izabrane datoteke na disk.

en: If you split the track, the size of the new track will be shorter than 6 seconds and will be padded.
sr: Ukoliko podelite numeru, dužina nove numere će biti kraća od 6 sekundi i biće obložena.

en: Image Burning Setup
sr: Podešavanje za rezanje odraza

en: Image Checksum
sr: Suma za proveru odraza

en: Image File
sr: Datoteka odraza

en: Image of CD successfully created
sr: Odraz CD diska je uspešno napravljen

en: Image of DVD successfully created
sr: Odraz DVD diska je uspešno napravljen

en: Image path:
sr: Putanja do slike:

en: Image style:
sr: Vrsta slike:

en: Image successfully burned to CD
sr: Odraz je uspešno narezan na CD

en: Image successfully burned to DVD
sr: Odraz je uspešno narezan na DVD

en: Image successfully created
sr: Odraz je uspešno napravljen

en: Image type:
sr: Vrsta odraza:

en: Images
sr: Slike

en: Import %s
sr: Uvezi %s

en: Impossible to link plugin pads
sr: Ne mogu da povežem podloge priključaka

en: Impossible to retrieve local file path
sr: Ne mogu da dobavim putanju do lokalne datoteke

en: Impossible to retrieve speeds
sr: Ne mogu da utvrdim brzine

en: Impossible to split more than one song at a time
sr: Ne mogu da podelim više numera odjednom

en: Incompatible command line options used.
sr: Upotrebljene su nepodržane opcije linije naredbi.

en: Insert
sr: Umetni

en: Insert number sequence at beginning
sr: Umetni broj sekvence na početku

en: Insert text
sr: Umetni tekst

en: Interrupting the process may make disc unusable.
sr: Prekidanje ovog procesa može učiniti disk nečitljivim.

en: Invalid address
sr: Neispravna adresa

en: Invalid command
sr: Neispravna naredba

en: Invalid field in command
sr: Pogrešno polje u naredbi

en: Invalid parameter in command
sr: Neispravan parametar u naredbi

en: Invalid track mode
sr: Neispravan režim staze

en: It does not appear to be a valid ISO image
sr: Ovo ne izgleda kao ispravan ISO odraz

en: It does not exist at the specified location
sr: Ne postoji na navedenom mestu

en: It does not seem to be a valid Brasero project
sr: Ovo ne izgleda kao ispravan Brazerov projekat

en: It doesn't appear to be a valid disc image or a valid cue file.
sr: Ovo ne izgleda kao ispravan odraz diska ili „cue“ datoteka.

en: It is a recursive symlink
sr: Ovo je dubinska simbolička veza

en: Italic
sr: Iskošeno

en: Key not established
sr: Ključ nije uspostavljen

en: Last _Unsaved Project
sr: Poslednji _nesačuvani projekat

en: Last session import failed
sr: Nije uspeo uvoz poslednje sesije

en: Leave the disc _open to add other files later
sr: _Ostavi otvoren disk za kasnije dodavanje datoteka

en: Length
sr: Trajanje

en: Let you choose your new project
sr: Dozvoljava da izaberete novi projekat

en: Load the last project that was not burned and not saved
sr: Učitajte poslednji projekat koji nije narezan ili sačuvan

en: Location for Image File
sr: Putanja do datoteke sa odrazom

en: Location for Temporary Files
sr: Putanja do privremenih datoteka

en: Location for _Temporary Files
sr: Pu_tanja do privremenih datoteka

en: M_ethod:
sr: _Način:

en: Make _More Copies
sr: _Napravi još primeraka

en: Make _Several Copies
sr: Napravi _više primeraka

en: Make sure another application is not using it
sr: Proverite da ga ne koristi neki drugi program

en: Make sure the appropriate codec is installed
sr: Uverite se da je instaliran potreban kodek

en: Maximum speed
sr: Najveća brzina

en: Medium Icon
sr: Slika za disk

en: Menu
sr: Izbornik

en: Mer_ge
sr: _Spoji

en: Merge a selected slice with the next selected one
sr: Spojite izabrani deo sa narednim izabranim

en: Merging data is impossible with this disc
sr: Ne možete da dodate podatke na ovaj disk

en: Method to be used to split the track
sr: Način za podelu staze

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %%) (see cdrecord manual):
sr: Najmanji odnos punjenja međumemorije uređaja (u %%) (pogledajte uputstvo za „cdrecord“):

en: Minimum drive buffer fill ratio (in %) (see wodim manual):
sr: Najmanji odnos punjenja međumemorije uređaja (u %) (pogledajte uputstvo za „wodim“):

en: Minutes
sr: Minuta

en: Movies
sr: Filmovi

en: Native _format
sr: Izvorni _format

en: Ne_ver Add Such File
sr: _Nikad ne dodaj takvu datoteku

en: New _Audio Project
sr: Novi _zvučni projekat

en: New _Data Project
sr: Novi projekat sa _podacima

en: New _Folder
sr: Nova _fascikla

en: New _Video Project
sr: Novi _video projekat

en: New disc in the burner holding the source disc
sr: Izvorni disk u istom uređaju kao i ciljni

en: New folder
sr: Nova fascikla

en: New folder %i
sr: Nova fascikla %i

en: No MD5 file was given.
sr: Nije određena MD5 datoteka.

en: No burner specified
sr: Nije izabran uređaj za narezivanje

en: No checksum file could be found on the disc
sr: Ne postoji datoteka za proveru sume na disku

en: No disc available
sr: Nema dostupnih diskova

en: No file
sr: Nema datoteke

en: No file can be added (%i selected file) | No file can be added (%i selected files)
sr[0]: Datoteka ne može biti dodata (%i izabrana datoteka)
sr[1]: Datoteke ne mogu biti dodate (%i izabrane datoteke)
sr[2]: Datoteke ne mogu biti dodate (%i izabranih datoteka)
sr[3]: Datoteka ne može biti dodata (%i izabrana datoteka)

en: No file filtered
sr: Nema zanemarenih datoteka

en: No file is supported (%i selected file) | No file is supported (%i selected files)
sr[0]: Datoteka nije podržana (%i izabrana datoteka)
sr[1]: Datoteke nisu podržane (%i izabrane datoteke)
sr[2]: Datoteke nisu podržane (%i izabranih datoteka)
sr[3]: Datoteka nije podržana (%i izabrana datoteka)

en: No file selected
sr: Datoteka nije izabrana

en: No format for the temporary image could be found
sr: Ne postoji format za privremeni odraz diska

en: No parent could be found in the tree for the path "%s"
sr: Nije nađen roditeljski direktorijum u stablu putanje „%s“

en: No path was specified for the image output
sr: Nije određena putanja za izlazni odraz

en: No preview
sr: Nema pregleda

en: No recently used project
sr: Nema skorašnjih projekata

en: No silence could be detected
sr: Ne mogu da nađem tišinu

en: No source drive specified
sr: Nije izabran izvorni uređaj

en: No track information (artist, title, ...) will be written to the disc.
sr: Podaci o numeri (izvođau, kompozitoru, ...) neće biti narezani na disk.

en: Normalization
sr: Normalizacija

en: Normalizing tracks
sr: Normalizujem numere

en: Not enough space available on the disc
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora na disku

en: Not enough space available on the disc (%s available for %s)
sr: Nema dovoljno prostora na disku (%s je dostupno za %s)

en: Not enough space available on the disc in "%s".
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora na disku u „%s“.

en: Number files according to a pattern
sr: Numeriši datoteke prema šablonu

en: Number of Songs
sr: Broj numera

en: Ongoing blanking process
sr: Tekući proces brisanja

en: Ongoing burning process
sr: Tekuće proces narezivanja

en: Ongoing checksumming operation
sr: Tekući proces provere sume

en: Ongoing copying process
sr: Tekući proces umnožavanja

en: Only _Append
sr: Samo _dodaj

en: Only one option can be given at a time
sr: Možete zadati samo jednu naredbu odjednom

en: Only one track at a time can be checked
sr: Možete proveriti samo jednu numeru odjednom

en: Open Project
sr: Otvorite projekat

en: Open a New Window
sr: Otvorite novi prozor

en: Open a data project adding the URIs given on the command line
sr: Otvara projekat sa podacima dodajući putanje date u liniji naredbi

en: Open a project
sr: Otvorite projekat

en: Open a video project adding the URIs given on the command line
sr: Otvara video projekat dodajući putanje date u liniji naredbi

en: Open an MD5 file
sr: Otvorite MD5 datoteku

en: Open an audio project adding the URIs given on the command line
sr: Otvara zvučni projekat dodajući putanje date u liniji naredbi

en: Open the blank disc dialog
sr: Otvara prozorče za brisanje diska

en: Open the check disc dialog
sr: Otvara prozorče za proveru diska

en: Open the selected files
sr: Otvorite izabrane datoteke

en: Open the selected video
sr: Otvori izabrani video

en: Open the specified playlist as an audio project
sr: Otvara spisak numera kao zvučni projekat

en: Open the specified project
sr: Otvara navedeni projekat

en: Options
sr: Mogućnosti

en: Options for plugin %s
sr: Opcije priključka „%s“

en: Outrange address
sr: Adresa je van opsega

en: PATH
sr: PUTANJA

en: PATH TO COVER
sr: PUTANJA DO OMOTA

en: PATH TO DEVICE
sr: PUTANJA DO UREĐAJA

en: PATH TO IMAGE
sr: PUTANJA DO ODRAZA

en: PLAYLIST
sr: SPISAK PESAMA

en: PROJECT
sr: PROJEKAT

en: P_lugins
sr: Pri_ključci

en: P_review
sr: _Pregled

en: Paste files
sr: Ubaci datoteke

en: Pause
sr: Pauziraj

en: Pause length:
sr: Dužina pauze:

en: Pick a Color
sr: Izaberite boju

en: Playlists
sr: Spiskovi numera

en: Playlists cannot be added to video or audio discs
sr: Ne možete da dodate liste na video ili zvučne diskove

en: Please add files to the project.
sr: Dodajte datoteke u projekat.

en: Please add files.
sr: Dodajte datoteke.

en: Please add songs to the project.
sr: Dodajte numere u projekat.

en: Please add songs.
sr: Dodajte pesme.

en: Please add videos.
sr: Dodajte video.

en: Please choose another CD or DVD or insert a new one.
sr: Izaberite drugi CD ili DVD ili ubacite novi.

en: Please eject the disc and reload it.
sr: Izbacite disk i ponovo ga učitajte.

en: Please eject the disc from "%s" manually.
sr: Molim izbacite disk iz „%s“.

en: Please insert a disc holding data.
sr: Ubacite disk koji sadrži podatke.

en: Please insert a disc that is not copy protected.
sr: Ubacite disk koji nije zaštićen od umnožavanja.

en: Please insert a rewritable disc holding data.
sr: Ubacite prepisiv disk koji sadrži podatke.

en: Please insert a writable CD or DVD if you don't want to write to an image file.
sr: Ubacite upisiv CD ili DVD ukoliko ne želite da napravite odraz diska.

en: Please insert a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Ubacite upisiv CD ili DVD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD or DVD.
sr: Ubacite upisiv CD ili DVD disk.

en: Please insert a writable CD with at least %i MiB of free space.
sr: Ubacite upisiv CD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable CD.
sr: Ubacite upisiv CD.

en: Please insert a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Ubacite upisiv DVD sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please insert a writable DVD.
sr: Ubacite upisiv DVD.

en: Please install the following manually and try again:
sr: Instalirajte sledeće alate i pokušajte ponovo:

en: Please install the following required applications and libraries manually and try again:
sr: Instalirajte potrebne programe i biblioteke i pokušajte ponovo:

en: Please only add files with video content
sr: Dodajte samo datoteke sa video sadržajem

en: Please re-insert the disc in the CD/DVD burner.
sr: Ponovo ubacite disk u CD/DVD uređaj.

en: Please replace the disc with a disc holding data.
sr: Zamenite disk onim koji već sadrži podatke.

en: Please replace the disc with a rewritable disc holding data.
sr: Zamenite disk prepisivim diskom koji sadrži podatke.

en: Please replace the disc with a supported CD or DVD.
sr: Zamenite disk podržanim CD ili DVD diskom.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Zamenite disk upisivim CD ili DVD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD or DVD.
sr: Zamenite disk upisivim CD ili DVD diskom.

en: Please replace the disc with a writable CD with at least %i MiB of free space.
sr: Zamenite disk upisivim CD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable CD.
sr: Zamenite trenutni disk upisivim CD diskom.

en: Please replace the disc with a writable DVD with at least %i MiB of free space.
sr: Zamenite disk upisivim DVD diskom sa najmanje %i MiB slobodnog prostora.

en: Please replace the disc with a writable DVD.
sr: Zamenite disk upisivim DVD diskom.

en: Please select a disc image.
sr: Izaberite odraz diska.

en: Please set it manually
sr: Unesite ovo ručno

en: Please type "%s --help" to see all available options
sr: Upišite „%s --help“ za spisak dostupnih opcija

en: Please wait until the estimation of the size is completed.
sr: Sačekajte dok ne procenim veličinu podataka.

en: Please wait while the project is loading.
sr: Sačekajte dok se projekat učita.

en: Plugin
sr: Priključak

en: Preparing to copy audio disc
sr: Pripremam se da umnožim zvučni disk

en: Preparing to write
sr: Pripremam se za pisanje

en: Print
sr: Štampaj

en: Process "%s" ended with an error code (%i)
sr: Proces „%s“ se završio sa greškom (%i)

en: Progress
sr: Napredak

en: Properties of %s
sr: Postavke za %s

en: Quit Brasero
sr: Izađite iz Brazera

en: R_ename…
sr: _Preimenuj…

en: Re_move All
sr: U_kloni sve

en: Re_place symbolic links
sr: Zameni simboličke _veze

en: Read options could not be created
sr: Ne mogu da napravim opcije za čitanje

en: Readcd/Readom image
sr: Readcd/Readom odraz

en: Real disc burning will take place in 10 seconds.
sr: Pravo narezivanje diska će početi za 10 sekundi.

en: Recent projects:
sr: Skorašnji projekti:

en: Recording audio tracks on a rewritable disc is not advised.
sr: Narezivanje numera na prepisiv disk nije preporučljivo.

en: Recursive symbolic link
sr: Dubinska simbolička veze

en: Remove all files from the project
sr: Uklonite sve datoteke iz projekta

en: Remove silences
sr: Ukloni tišine

en: Remove the selected files from the project
sr: Uklonite izabrane datoteke iz projekta

en: Remove the selected slices
sr: Ukloni izabrane delove

en: Remove the selected videos from the project
sr: Uklonite izabrane video datoteke iz projekta

en: Rename the selected file
sr: Preimenujte izabranu datoteku

en: Rename to
sr: Preimenuj u

en: Renaming mode
sr: Režim preimenovanja

en: Replace symbolic links by their targets
sr: Zamenjuje simboličke veze njihovim metama

en: Restore the selected files
sr: Vratite izabrane datoteke

en: Retrieving DVD keys
sr: Prikupljam DVD ključeve

en: Retrieving image format and size
sr: Preuzimam veličinu i format odraza

en: Rewritable Blu-ray disc
sr: Prepisiv Blu rej disk

en: SIDES
sr: Strane

en: SVCD image
sr: SVCD odraz

en: Save Current Project
sr: Sačuvajte tekući projekat

en: Save Current Session
sr: Sačuvaj trenutnu sesiju

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Save current project
sr: Sačuvajte tekući projekat

en: Save current project to a different location
sr: Sačuvajte tekući projekat na drugo mesto

en: Save project as a Brasero audio project
sr: Sačuvaj kao Brazerov zvučni projekat

en: Save project as a PLS playlist
sr: Sačuvaj projekat kao PLS spisak numera

en: Save project as a plain text list
sr: Sačuvaj projekat kao spisak običnog teksta

en: Save project as an M3U playlist
sr: Sačuvaj projekat kao M3U spisak numera

en: Save project as an XSPF playlist
sr: Sačuvaj projekat kao IksSPF spisak numera

en: Save project as an iriver playlist
sr: Sačuvaj projekat kao Iriver spisak numera

en: Save the changes of current project before closing?
sr: Da sačuvam izmene tekućeg projekta pre zatvaranja?

en: Scaled
sr: Rašireno

en: Search _Directory
sr: Pretraži _direktorijum

en: Searching for available discs
sr: Tražim dostupne diskove

en: Seconds
sr: Sekundi

en: Select Disc Image
sr: Izaberite odraz diska

en: Select Files
sr: Izaberite datoteke

en: Select Playlist
sr: Izaberite spisak numera

en: Select a disc
sr: Izaberite disk

en: Select a disc image to write
sr: Izaberite odraz diska za narezivanje

en: Select a disc to write to
sr: Izaberite disk za narezivanje

en: Select disc to copy
sr: Izaberite disk za umnožavanje

en: Select one song only please.
sr: Izaberite samo jednu numeru.

en: Select the files you want to restore and click on the "Restore" button
sr: Izaberite datoteke koje želite da povratite pritiskom na dugme „Povrati“

en: Set Bac_kground Properties
sr: Postavi _osobine za pozadinu

en: Set a horizontal layout
sr: Podesite vodoravni raspored

en: Set a vertical layout
sr: Podesite uspravni raspored

en: Set the directory where to store temporary files
sr: Podesite direktorijum za smeštaj privremenih datoteka

en: Set the drive to be used for burning
sr: Postavlja uređaj koji će biti korišćen za narezivanje

en: Set the options for file filtering
sr: Podesite opcije za zanemarivanje datoteka

en: Set to 0 for MD5, 1 for SHA1 and 2 for SHA256
sr: Postavite na 0 za „MD5“, na 1 za „SHA1“ ili na 2 za „SHA256“

en: Sets consistent sound levels between tracks
sr: Podešava istu jačinu zvuka u svim numerama

en: Should Nautilus extension output debug statements
sr: Da li proširenje Nautilusa da ispisuje poruke o uklanjanju grešaka

en: Should Nautilus extension output debug statements. The value should be set to true if it should.
sr: Da li će proširenje Nautilusa da ispisuje poruke o uklanjanju grešaka? Izaberite ovu opciju ako to želite.

en: Should brasero filter broken symbolic links
sr: Da li Brazero da zanemari oštećene simboličke veze

en: Should brasero filter broken symbolic links. Set to true, brasero will filter broken symbolic links.
sr: Da li će Brazero da zanemari oštećene simboličke veze. Izaberite ovu opciju, i Brazero neće uzimati u obzir oštećene simboličke veze.

en: Should brasero filter hidden files
sr: Da li Brazero da zanemari skrivene datoteke

en: Should brasero filter hidden files. Set to true, brasero will filter hidden files.
sr: Da li će Brazero da zanemari skrivene datoteke. Izaberite ovu opciju, i Brazero neće uzimati u obzir skrivene datoteke.

en: Should brasero replace symbolic links by their target files in the project. Set to true, brasero will replace symbolic links.
sr: Da li će Brazero da zameni simboličke veze njihovim ciljnim datotekama. Izaberite ovu opciju, i Brazero će zameniti simboličke veze.

en: Should files be renamed to be fully Windows-compatible?
sr: Da li da preimenujem datoteke radi saglasnosti sa Vindouzom?

en: Show a side pane along the project
sr: Prikažite bočnu površ uz projekat

en: Show the _filtered file list (%d file) | Show the _filtered file list (%d files)
sr[0]: _Prikaži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
sr[1]: _Prikaži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteke)
sr[2]: _Prikaži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)
sr[3]: Prika_ži spisak zanemarenih datoteka (%d datoteka)

en: Simulation of (S)VCD burning
sr: Simulacija narezivanja (S)VCD diska

en: Simulation of CD copying
sr: Simulacija umnožavanja CD-a

en: Simulation of audio CD burning
sr: Simulacija narezivanja zvučnog diska

en: Simulation of data CD burning
sr: Simulacija narezivanja podataka na CD

en: Simulation of data DVD burning
sr: Simulacija narezivanja podataka na DVD

en: Simulation of data DVD copying
sr: Simulacija umnožavanja podataka na DVD-a

en: Simulation of data disc burning
sr: Simulacija narezivanja podataka na disk

en: Simulation of disc copying
sr: Simulacija umnožavanja diska

en: Simulation of image to CD burning
sr: Simulacija narezivanja odraza na CD

en: Simulation of image to DVD burning
sr: Simulacija narezivanja odraza na DVD

en: Simulation of image to disc burning
sr: Simulacija narezivanja odraza na disk

en: Simulation of video DVD burning
sr: Simulacija narezivanja videa na DVD

en: Simulation of video disc burning
sr: Simulacija narezivanja videa na disk

en: Size
sr: Veličina

en: Size Estimation
sr: Procena veličine

en: Size mismatch
sr: Veličina se ne poklapa

en: Slices Preview
sr: Pregled delova

en: Slicing Method
sr: Način deobe

en: Solid color
sr: Jednobojno

en: Some files don't have a suitable name for a fully Windows-compatible CD.
sr: Neke datoteke nemaju odgovarajuće nazive kako bi disk bio saglasan sa Vindouzom.

en: Some files have invalid filenames
sr: Neke datoteke imaju neispravne nazive

en: Some files may be corrupted on the disc
sr: Neke datoteke na disku su možda oštećene

en: Some of the selected songs are suitable for creating DTS tracks.
    This type of audio CD track provides a higher quality of sound but can only be played by specific digital players.
    Note: if you agree, normalization will not be applied to these tracks.
sr: Neke izabrane pesme je moguće narezati kao DTS.
    Ova vrsta zvučnog diska omogućava visok kvalitet snimka, ali se može slušati samo na određenim uređajima.
    Napomena: na DTS pesmama neće biti normalizovna jačina zvuka.

en: Song Information
sr: Podaci o numeri

en: Song end:
sr: Kraj numere:

en: Song information for track %02i
sr: Podaci o numeri %02i

en: Song start:
sr: Početak numere:

en: Song titles
sr: Naslovi numera

en: Space
sr: Mesto

en: Split
sr: Podeli

en: Split Track
sr: Podeli numeru

en: Split the selected track
sr: Podelite izabranu numeru

en: Split this track every
sr: Podeli ovu numeru svakih

en: Split this track in
sr: Podeli ovu numeru na

en: Split track for each silence
sr: Podeli numeru za svaku tišinu

en: Split track in a fixed number of parts
sr: Podeli numeru na isti broj delova

en: Split track in parts with a fixed length
sr: Podeli numeru na delove iste dužine

en: Split track manually
sr: Ručno podeli numeru

en: Start
sr: Početak

en: Start and stop playing
sr: Pusti i zaustavi

en: Start burning immediately.
sr: Odmah započinje rezanje.

en: Start to burn the contents of the selection
sr: Započnite rezanje izabranog sadržaja

en: Starting to record
sr: Započinjem narezivanje

en: Substitute text
sr: Zameni tekst

en: Success
sr: Uspešno

en: Temporary files
sr: Privremene datoteke

en: Text color
sr: Boja teksta

en: That way, old files from previous sessions will be usable after burning.
sr: Na ovaj način će stare datoteke iz prethodne sesije biti upotrebljive nakon rezanja.

en: The XID of the parent window
sr: IksIB roditeljskog prozora za Brazero

en: The children of this directory will have 7 parent directories.
    Brasero can create an image of such a file hierarchy and burn it but the disc may not be readable on all operating systems.
    Note: Such a file hierarchy is known to work on Linux.
sr: Poddirektorijum ovog direktorijuma će imati 7 roditeljska direktorijuma.
    Brazero može da napravi odraz sa ovakvom strukturom i da ga nareže na disk, ali možda nećete moći da pročitate disk na svim operativnim sistemima.
    Primedba: Ovakva struktura datoteka je podržana na Linuksu.

en: The contents of the project changed since it was saved.
sr: Sadržaj projekta je promenjen od poslednjeg čuvanja.

en: The currently inserted disc could not be blanked.
sr: Ne mogu da obrišem disk koji ste ubacili.

en: The data size is too large for the disc and you must remove files from the selection otherwise.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognised and therefore need overburn option.
    NOTE: This option might cause failure.
sr: Podaci su preveliki za jedan disk pa je potrebno da uklonite neke datoteke.
    Možete da koristite ovu mogućnost ukoliko koristite CD od 90 ili 100 minuta koji nije ispravno prepoznat pa je potrebno prekoračenje veličine za narezivanje.
    PRIMEDBA: Ova opcija može izazvati neuspešno narezivanje.

en: The data size is too large for the disc even with the overburn option.
sr: Ima previše podataka za jedan disk čak i uz mogućnost prekoračenja veličine.

en: The device timed out
sr: Vreme uređaja je isteklo

en: The disc could not be ejected though it needs to be removed for the current operation to continue.
sr: Ne mogu da izbacim disk, iako je to neophodno kako bih nastavio trenutnu radnju.

en: The disc in "%s" cannot be ejected
sr: Ne mogu da izbacim disk iz „%s“

en: The disc in "%s" is empty.
sr: Disk u „%s“ je prazan.

en: The disc in "%s" is not rewritable.
sr: Disk u „%s“ nije prepisiv.

en: The disc in "%s" is not supported.
sr: Disk u „%s“ nije podržan.

en: The disc in "%s" is not writable.
sr: Disk u „%s“ nije upisiv.

en: The disc in "%s" needs to be reloaded.
sr: Disk u „%s“ mora biti ponovo učitan.

en: The disc in the drive holds data.
sr: Ubačeni disk sadrži podatke.

en: The disc is not supported
sr: Disk nije podržan

en: The disc is ready for use.
sr: Disk je spreman za upotrebu.

en: The disc mount point could not be retrieved
sr: Ne mogu da pronađem putanju za montiranje

en: The disc needs to be reloaded before being recorded
sr: Morate ponovo da učitate disk pre narezivanja

en: The disc was successfully blanked.
sr: Disk je uspešno obrisan.

en: The drive address could not be retrieved
sr: Ne mogu da očitam adresu uređaja

en: The drive cannot be locked (%s)
sr: Ne mogu da zaključam uređaj (%s)

en: The drive cannot burn
sr: Uređaj ne može da narezuje diskove

en: The drive has no rewriting capabilities
sr: Uređaj ne podržava prepisive diskove

en: The drive is busy
sr: Uređaj je zauzet

en: The drive is empty
sr: Uređaj je prazan

en: The drive that holds the source disc will also be the one used to record.
sr: Uređaj sa izvornim diskom se takođe koristi i za narezivanje novog diska.

en: The file does not appear to be a playlist
sr: Datoteka ne izgleda kao spisak numera

en: The file integrity check could not be performed.
sr: Nije moguće izvršiti proveru ispravnosti datoteke.

en: The file integrity check was performed successfully.
sr: Provera ispravnosti datoteke je uspešno obavljena.

en: The file is empty
sr: Datoteka je prazna

en: The file is not stored locally
sr: Datoteka nije uskladištena lokalno

en: The filesystem on this volume does not support large files (size over 2 GiB).
    This can be a problem when writing DVDs or large images.
sr: Sistem datoteka na ovom disku ne podržava velike datoteke (preko 2 GiB).
    Ovo može da bude problem pri narezivanju na DVD ili stvaranju velikih odraza.

en: The filesystem you chose to store the temporary image on cannot hold files with a size over 2 GiB
sr: Izabrani sistem datoteka za čuvanje privremenih odraza ne podržava datoteke veće od 2 GiB

en: The following files appear to be corrupted:
sr: Sledeće datoteke izgledaju oštećene:

en: The format of the disc image could not be identified
sr: Ne mogu da odredim vrstu odraza diska

en: The image could not be created at the specified location
sr: Ne mogu da napravim odraz na izabranom mestu

en: The image could not be loaded.
sr: Ne mogu da učitam sliku.

en: The last browsed folder while looking for images to burn
sr: Poslednja razgledana fascikla u vreme pretrage za odrazima za narezivanje

en: The location you chose to store the image on does not have enough free space for the disc image
sr: Izabrano mesto za skladište nema dovoljno slobodnog prostora za smeštanje odraza diska

en: The location you chose to store the temporary image on does not have enough free space for the disc image (%ld MiB needed)
sr: Izabrano mesto za skladište nema dovoljno slobodnog prostora za smeštanje odraza (potrebno je %ld MiB)

en: The operation cannot be performed.
sr: Ne mogu da izvršim ovu radnju.

en: The priority value for the plugin
sr: Vrednost značaja priključka

en: The project "%s" does not exist
sr: Ne postoji projekat „%s“

en: The project could not be opened
sr: Ne mogu da otvorim projekat

en: The project is empty
sr: Projekat je prazan

en: The project is too large for the disc and you must remove files from it.
    You may want to use this option if you're using 90 or 100 min CD-R(W) which cannot be properly recognized and therefore needs the overburn option.
    Note: This option might cause failure.
sr: Projekat je prevelik za disk i zato morate da uklonite neke datoteke.
    Možete da koristite ovu mogućnost ukoliko koristite CD od 90 ili 100 minuta koji nije ispravno prepoznat pa je potrebno uključiti prekoračenje veličine za narezivanje.
    Napomena: Ova opcija može izazvati neuspešno narezivanje.

en: The project is too large for the disc even with the overburn option.
sr: Projekat je prevelik za ovaj disk i uz mogućnost prekoračenja veličine.

en: The session could not be imported.
sr: Ne mogu da uvezem sesiju.

en: The simulation was successful.
sr: Simulacija je bila uspešna.

en: The size of the file is over 2 GiB. Files larger than 2 GiB are not supported by the ISO9660 standard in its first and second versions (the most widespread ones).
    It is recommended to use the third version of the ISO9660 standard, which is supported by most operating systems, including Linux and all versions of Windows™.
    However, Mac OS X cannot read images created with version 3 of the ISO9660 standard.
sr: Veličina datoteke prelazi 2 GiB. Ovo nije podržano prvim i drugim (najkorišćenijim) izdanjima ISO9660 standarda.
    Preporučljivo je da koristite treće izdanje ISO9660 standarda koji je podržan od strane većine operativnih sistema, uključujući Linuks i sva izdanja Vindouza.
    Izuzetak je MekOS Iks koji ne može da čita treće izdanje ovog standarda.

en: The size of the volume could not be retrieved
sr: Ne mogu da odredim veličinu diska

en: The speed to be used
sr: Brzina upisa podataka

en: The system is too slow to write the disc at this speed. Try a lower speed
sr: Sistem je suviše spor za rezanje diska ovom brzinom. Probajte da smanjite brzinu

en: The track is shorter than 6 seconds
sr: Numera je kraća od 6 sekundi

en: The track wasn't split.
sr: Numera nije podeljena.

en: The track will be padded at its end.
sr: Numeri će biti umetnut završetak.

en: The type of checksum used for files
sr: Vrsta sume za proveru datoteka

en: The type of checksum used for images
sr: Vrsta sume za proveru odraza

en: The version of "%s" is too old
sr: Ovo izdanje „%s“ je zastarelo

en: There are files already burned on this disc. Would you like to import them?
sr: Već postoje datoteke na disku. Želite li da ih uvezete?

en: There are no files to write to disc
sr: Nema datoteka za narezivanje na disk

en: There are no songs to write to disc
sr: Nema pesama za narezivanje na disk

en: There are no videos to write to disc
sr: Nema videa za narezivanje na disk

en: There are some files left to burn
sr: Neke datoteke su preostale za narezivanje

en: There are some more songs left to burn
sr: Neke pesme su preostale za narezivanje

en: There are some more videos left to burn
sr: Neki video snimci su preostali za narezivanje

en: There is no disc in "%s".
sr: Nema diska u „%s“.

en: There is no inserted disc to copy.
sr: Nije ubačen disk za umnožavanje.

en: There is no selected disc image.
sr: Nije izabran odraz diska.

en: There is no space left on the device
sr: Nema više prostora na uređaju

en: There is no track to burn
sr: Nema staze za narezivanje

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned
sr: Izabrana je samo jedna datoteka („%s“). Ovo je odraz diska, koji možete narezati

en: There is only one selected file ("%s"). It is the image of a disc and its contents can be burned.
sr: Izabrana je samo jedna datoteka („%s“). Ovo je odraz, koji možete narezati na disk.

en: There seem to be no corrupted files on the disc
sr: Izgleda da nema oštećenih datoteka na disku

en: This file is a video and therefore only the audio part can be written to the disc.
sr: Ovo je video datoteka, te će samo njen zvučni deo biti narezan na disk.

en: This information will be written to the disc using CD-Text technology. It can be read and displayed by some audio CD players.
sr: Podatak će biti narezan na disk kao CD-Tekst. Tako može biti pročitan i prikazan na nekim CD uređajima.

en: This is not supported by the current active burning backend.
sr: Ovo nije podržano trenutno izabranim programima za narezivanje.

en: This value represents the burning flags that were used in such a context the last time.
sr: Ova vrednost predstavlja opcije koje su bile poslednji put korišćene.

en: This value represents the speed that was used in such a context the last time.
sr: Ova vrednost predstavlja brzinu upisa koja je bila poslednji put korišćena.

en: This version of genisoimage is not supported
sr: Nije podržano ovo „genisoimage“ izdanje

en: This version of mkisofs is not supported
sr: Nije podržano ovo „mkisofs“ izdanje

en: This will remove all previous results.
sr: Ovo će ukloniti sve prethodne rezultate.

en: Those names should be changed and truncated to 64 characters.
sr: Ovi nazivi će biti promenjeni i skraćeni na 64 znaka.

en: Tiled
sr: Popločano

en: Title
sr: Naslov

en: Title:
sr: Naslov:

en: To add files to this project click the "Add" button or drag files to this area
sr: Da dodate datoteke u projekat kliknite na dugme „Dodaj“ ili ih prevucite ovde

en: To remove files select them then click on the "Remove" button or press "Delete" key
sr: Da uklonite datoteke iz projekta izaberite ih i kliknite na dugme „Ukloni“ ili pritisnite taster „Obriši“

en: Total time: %02i:%02i:%02i
sr: Proteklo vreme: %02i:%02i:%02i

en: Track
sr: Numera

en: Track length:
sr: Trajanje numere:

en: Transcoding "%s"
sr: Prekodiram „%s“

en: Transcoding song
sr: Prekodiram pesme

en: Type
sr: Vrsta

en: Type mismatch
sr: Vrsta se ne poklapa

en: URI of an image file to burn (autodetected)
sr: Putanja do odraza (samoprepoznato)

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Unknown character encoding
sr: Nepoznato kodiranje znakova

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: Unknown song
sr: Nepoznata numera

en: Unnamed CD/DVD Drive
sr: Bezimeni CD/DVD uređaj

en: Unreadable file
sr: Nečitljiva datoteka

en: Use an _MD5 file to check the disc
sr: Koristi MD5 _datoteku za proveru diska

en: Use an external .md5 file that stores the checksum of a disc
sr: Koristi spoljnu „.md5“ datoteku koja sadrži sumu za proveru diska

en: Use burn_proof (decrease the risk of failures)
sr: Ko_risti proveru rezanja (smanjuje rizik od neuspeha)

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord
sr: Koristi se u sadejstvu sa opcijom „-immed“ uz „cdrecord“

en: Used in conjunction with the "-immed" flag with cdrecord.
sr: Koristi se u sadejstvu sa opcijom „-immed“ uz „cdrecord“.

en: VCD image
sr: VCD odraz

en: VCD type:
sr: VCD vrsta:

en: VIDEO_TS directory is missing or invalid
sr: „VIDEO_TS“ direktorijum ne postoji ili je neispravan

en: Vertical gradient
sr: Uspravni preliv

en: Video DVD could not be opened
sr: Ne mogu da otvorim video DVD

en: Video DVD image
sr: Odraz video DVD diska

en: Video DVD successfully burned
sr: Video DVD je uspešno narezan

en: Video Options
sr: Postavke videa

en: Video disc (%s)
sr: Video disk (%s)

en: Video format:
sr: Vrsta videa:

en: Volume could not be created
sr: Ne mogu da napravim disk

en: When several plugins are available for the same task, this value is used to determine which plugin should be given priority. 0 means the plugin's native priority is used. A positive value overrides the plugin's native priority. A negative value disables the plugin.
sr: Kada je dostupno više priključaka koji obavljaju isti zadatak, ova vrednost određuje kom priključku će biti data prednost. 0 znači da će biti korišćena zadata prednost priključka. Pozitivne vrednosti prepisuju zadatu prednost priključka. Negativne vrednosti isključuju korišćenje priključka.

en: Whether to display file preview. Set to true to use it.
sr: Da li će biti prikazan pregled datoteka. Izaberite ovu opciju da biste je koristili.

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao
sr: Da li da koristi opciju „--driver generic-mmc-raw“ uz „cdrdao“

en: Whether to use the "--driver generic-mmc-raw" flag with cdrdao. Set to True, brasero will use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sr: Da li će biti korišćena opcija „--driver generic-mmc-raw“ uz „cdrdao“. Izaberite je, i brazero će je koristiti; ovo može biti način za zaobilaženje problema sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: Whether to use the "-immed" flag with cdrecord. Use with caution (set to true) as it's only a workaround for some drives/setups.
sr: Da li će biti korišćena opcija „-immed“ uz „cdrecord“. Koristite uz oprez (izaberite je) jer je ovo samo način zaobilaženja problema sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs
sr: Da li da koristi opciju „-use-the-force-luke=dao“ uz „growisofs“

en: Whether to use the "-use-the-force-luke=dao" flag with growisofs. Set to false, brasero won't use it; it may be a workaround for some drives/setups.
sr: Da li će biti korišćena opcija „-use-the-force-luke=dao“ uz „growisofs“. Poništite izbor, i brazero je neće koristiti; ovo može biti način za zaobilaženje problema sa određenim uređajima ili podešavanjima.

en: White list of additional plugins to use
sr: Spisak ostalih priključaka za korišćenje

en: Would you like to burn beyond the disc's reported capacity?
sr: Da li želite da narežete više od prijavljenog kapaciteta diska?

en: Would you like to burn the selection of files across several media?
sr: Da li želite da narežete izabrane datoteke na više diskova?

en: Writable Blu-ray disc
sr: Upisiv Blu rej disk

en: Write contents to a CD or DVD
sr: Narežite sadržaj na CD ili DVD disk

en: Write disc image to a CD or DVD
sr: Narežite odraz diska na CD ili DVD disk

en: Write to Disc
sr: Nareži na disk

en: Writing
sr: Narezujem

en: Writing CD-Text information
sr: Upisujem CD-TEKST podatke

en: Writing cue sheet
sr: Upisujem „cue“ tabelu

en: Writing leadin
sr: Upisujem ulaz

en: Writing leadout
sr: Upisujem izlaz

en: Writing track %02i
sr: Narezujem numeru %02i

en: Writing track %s
sr: Narezujem numeru %s

en: Wrong command line option.
sr: Neispravna opcija linije naredbi.

en: You do not have the required permission to write at this location
sr: Nemate potrebne dozvole za upis na ovom mestu

en: You do not have the required permissions to use this drive
sr: Nemate potrebne dozvole za korišćenje ovog uređaja

en: You may want to free some space on the disc and retry
sr: Možete osloboditi nešto mesta na disku i pokušati ponovo

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Brasero; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
sr: Trebalo je da primite primerak Gnuove opšte javne licence uz Brazero; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“

en: Your project has not been saved.
sr: Vaš projekat nije sačuvan.

en: [URI] [URI] …
sr: [putanja] [putanja] …

en: _About
sr: _O programu

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add File
sr: _Dodaj datoteku

en: _Add Files
sr: _Dodaj datoteke

en: _Blank
sr: _Obriši

en: _Blank Disc
sr: _Obriši disk

en: _Blank Disc…
sr: _Obriši disk…

en: _Blank…
sr: _Obriši…

en: _Burn
sr: _Nareži

en: _Burn Image…
sr: Nareži _odraz…

en: _Burn Several Discs
sr: _Nareži više diskova

en: _Burn…
sr: _Nareži…

en: _Cancel Burning
sr: _Otkaži narezivanje

en: _Cancel Loading
sr: _Otkaži učitavanje

en: _Change Location
sr: _Promeni mesto

en: _Check
sr: _Proveri

en: _Check Disc…
sr: _Proveri disk…

en: _Check Integrity…
sr: Proveri ispra_vnost…

en: _Color
sr: _Boja

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: _Copy Disc…
sr: _Umnoži disk…

en: _Cover Editor
sr: _Urednik omota

en: _Deactivate All
sr: I_sključi sve

en: _Disable Full Windows Compatibility
sr: _Isključi punu saglasnost sa Vindouzom

en: _Discard
sr: _Odbaci

en: _Discard Changes
sr: _Odbaci izmene

en: _Discard File
sr: _Odbaci datoteku

en: _Discard File Selection
sr: _Odbaci datoteke

en: _Discard Project
sr: _Odbaci projekat

en: _Don't split
sr: _Ne deli

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Edit Information…
sr: _Uredi podatke…

en: _Eject
sr: _Izbaci

en: _Empty Project
sr: Ispra_zni projekat

en: _Fast blanking
sr: _Brzo brisanje

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Hide changes
sr: _Sakrij izmene

en: _Horizontal Layout
sr: _Vodoravni raspored

en: _Image
sr: _Slika

en: _Import
sr: _Uvezi

en: _Keep
sr: Za_drži

en: _Keep Current Extension
sr: _Zadrži trenutni nastavak

en: _Keep Current Location
sr: _Zadrži trenutno mesto

en: _Keep File Selection
sr: _Zadrži datoteke

en: _List of slices that are to be created:
sr: _Spisak delova za pravljenje:

en: _New
sr: _Novi

en: _New Project
sr: _Novi projekat

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Open…
sr: _Otvori…

en: _Options…
sr: _Opcije…

en: _Overburn
sr: _Prekorači veličinu

en: _Project
sr: Pro_jekat

en: _Recent Projects
sr: _Skorašnji projekti

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: _Remove Files
sr: _Ukloni datoteke

en: _Rename
sr: _Preimenuj

en: _Rename for Full Windows Compatibility
sr: _Preimenuj radi saglasnosti sa Vindouzom

en: _Replace
sr: Za_meni

en: _Replace Disc
sr: _Zameni disk

en: _Restore
sr: _Povrati

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save Log
sr: _Sačuvaj dnevnik

en: _Search Directory
sr: _Pretraži direktorijum

en: _Show Side Panel
sr: _Prikaži bočnu površ

en: _Show changes
sr: _Prikaži izmene

en: _Simulate before burning
sr: _Simuliraj pre narezivanja

en: _Slice
sr: _Deo

en: _Split
sr: Po_deli

en: _Split Track…
sr: Po_deli numeru…

en: _Text Color
sr: _Boja teksta

en: _Tools
sr: _Alati

en: _Vertical Layout
sr: _Uspravni raspored

en: _Video project
sr: _Video projekat

en: _View
sr: Pre_gled

en: _Write to Disc…
sr: _Nareži na disk…

en: at the beginning
sr: na početak

en: at the end
sr: na kraj

en: by %s
sr: od %s

en: cdrdao burning suite
sr: Paket za rezanje „cdrdao“

en: cdrkit burning suite
sr: Paket za rezanje „cdrkit“

en: cdrtools burning suite
sr: Paket za rezanje „cdrtools“

[ctx: disc]
en: Image files
sr: Datoteka odraza

[ctx: disc]
en: Please select another image.
sr: Izaberite drugi odraz diska.

en: disc;cdrom;dvd;burn;audio;video;
sr: disk;cd-rom;dvd;nareži;audio;zvuk;video;snimak;

en: growisofs burning suite
sr: Paket za rezanje „growisofs“

en: libburn library could not be initialized
sr: Ne mogu da pokrenem „libburn“ biblioteku

en: libburn track could not be created
sr: Ne mogu da napravim „libburn“ numeru

en: libburnia burning suite
sr: Paket za rezanje „libburnia“

en: libisofs could not be initialized.
sr: Ne mogu da pokrenem „libisofs“.

en: libisofs reported an error while adding contents to directory "%s" (%x)
sr: „libisofs“ je prijavio grešku pri dodavanju sadržaja u direktorijum „%s“ (%x)

en: libisofs reported an error while adding file at path "%s"
sr: „libisofs“ je prijavio grešku pri dodavanju datoteke u putanju „%s“

en: libisofs reported an error while creating directory "%s"
sr: „libisofs“ je prijavio grešku pri pravljenju direktorijuma „%s“

en: parts
sr: delova

[ctx: picture]
en: Image files
sr: Slike

[ctx: picture]
en: Please select another image.
sr: Izaberite drugu sliku.

en: seconds
sr: sekundi

en: with
sr: sa

en: {number}
sr: {broj}
