eog - en to sr translation catalogue (318 entries)

en:  (invalid Unicode)
sr:  (neispravan Unikod)

en: %.1f (lens)
sr: %.1f (objektiv)

en: %a, %d %B %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: %a, %d %B %Y  %X
sr: %A, %d. %B %Y. u %H:%M

en: %d / %d
sr: %d. od %d

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
sr[0]: %i × %i piksel
sr[1]: %i × %i piksela
sr[2]: %i × %i piksela
sr[3]: %i × %i piksel

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
sr[0]: %i × %i piksel  %s    %i%%
sr[1]: %i × %i piksela  %s    %i%%
sr[2]: %i × %i piksela  %s    %i%%
sr[3]: %i × %i piksel  %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
sr[0]: %lu sekunda
sr[1]: %lu sekunde
sr[2]: %lu sekundi
sr[3]: jedna sekunda

en: <b>%f:</b> original filename
sr: <b>%f:</b> originalan naziv datoteke

en: <b>%n:</b> counter
sr: <b>%n:</b> brojač

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
sr: Ne mogu da nađem korpu za „%s“. Da li želite trajno da uklonite ovu sliku?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sr: Vrednost veća od 0 određuje koliko sekundi slika ostaje na ekranu pre automatskog prikaza sledeće. Nula isključuje automatsko razgledanje.

en: Activate fullscreen mode with double-click
sr: Prikazuje preko celog ekrana na dvostruki klik mišem

en: Active plugins
sr: Pokrenuti priključci

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Allow zoom greater than 100% initially
sr: Dozvoljava početno uvećanje veće od 100%

en: Aperture
sr: Otvor blende

en: Aperture Value:
sr: Otvor blende:

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
sr[0]: Da li zaista želite da premestite 
    %d izabranu sliku u smeće?
sr[1]: Da li zaista želite da premestite 
    %d izabrane slike u smeće?
sr[2]: Da li zaista želite da premestite 
    %d izabranih slika u smeće?
sr[3]: Da li zaista želite da premestite 
    sliku u smeće?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
sr: Da li zaista želite da premestite 
    sliku „%s“ u smeće?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
sr[0]: Da li ste sigurni da želite trajno
    da uklonite %d izabranu sliku?
sr[1]: Da li ste sigurni da želite trajno
    da uklonite %d izabrane slike?
sr[2]: Da li ste sigurni da želite trajno
    da uklonite %d izabranih slika?
sr[3]: Da li ste sigurni da želite trajno
    da uklonite izabranu sliku?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
sr: Da li ste sigurni da želite trajno
    da uklonite „%s“?

en: As _background
sr: Kao _pozadina

en: As check _pattern
sr: Kao _šahovski šablon

en: As custom c_olor:
sr: Kao proizvoljna b_oja:

en: As custom color:
sr: Kao proizvoljna boja:

en: At least two file names are equal.
sr: Najmanje dva naziva datoteka su ista.

en: Author:
sr: Autor:

en: Automatic orientation
sr: Samostalno usmerenje

en: Background
sr: Pozadina

en: Background Color
sr: Boja pozadine

en: Both
sr: Obostrano

en: Browse and rotate images
sr: Pregledajte i okrenite slike

en: Bytes:
sr: Težina:

en: C_enter:
sr: _Sredina:

en: Camera
sr: Fotoaparat

en: Camera Model:
sr: Model aparata:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
sr: Izmenite vidljivost površi zbirke slika u tekućem prozoru

en: Choose a folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Close main window without asking to save changes.
sr: Zatvoriće glavni prozor a neće tražiti da sačuvate izmene.

en: Color for Transparent Areas
sr: Boja za providne površine

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: Could not display help for Image Viewer
sr: Ne mogu da prikažem pomoć za Preglednika slika

en: Could not load image “%s”.
sr: Ne mogu da učitam sliku „%s“.

en: Could not save image “%s”.
sr: Ne mogu da sačuvam sliku „%s“.

en: Couldn’t access trash.
sr: Ne mogu da pristupim smeću.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
sr: Ne mogu da dodelim memoriju za učitavanje JPEG slike

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku za čuvanje: %s

en: Couldn’t delete file
sr: Ne mogu da obrišem datoteku

en: Couldn’t retrieve image file
sr: Ne mogu da dovučem datoteku slike

en: Couldn’t retrieve image file information
sr: Ne mogu da dovučem podatke datoteke slike

en: Date
sr: Datum

en: Date in statusbar
sr: Datum u traci stanja

en: Date/Time:
sr: Datum i vreme:

en: Delay in seconds until showing the next image
sr: Zastoj u sekundama pre prikaza naredne slike

en: Description:
sr: Opis:

en: Details
sr: Detalji

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
sr: Utvrđuje način prikaza providnih delova. Ispravne vrednosti su: „CHECK_PATTERN“ (šahovnica), „COLOR“ (boja) i „NONE“ (ništa). Ako je izabrana vrednost „COLOR“, onda ključ „trans-color“ određuje koja će boja biti korišćena.

en: Disable image gallery
sr: Isključuje prikaz zbirke slika

en: Do _not ask again during this session
sr: Ne _pitaj ponovo tokom ove sesije

en: EXIF not supported for this file format.
sr: EHIF za ovaj oblik datoteke nije podržan.

en: E_xpand images to fit screen
sr: _Raširi sliku da pokrije ceo ekran

en: East
sr: Istok

en: Enlarge the image
sr: Uvećajte pregled slike

en: Error launching System Settings:
sr: Ne mogu da pokrenem sistemska podešavanja:

en: Error on deleting image %s
sr: Greška pri brisanju slike %s

en: Error printing file:
    %s
sr: Greška pri štampanju datoteke:
    %s

en: Exposure
sr: Vreme izlaganja

en: Exposure Time:
sr: Vreme izlaganja:

en: Extrapolate Image
sr: Ekstrapolacija slike

en: Eye of GNOME
sr: Gnomovo oko

en: File Name Preview
sr: Pregled naziva datoteke

en: File Path Specifications
sr: Odrednice putanje datoteka

en: File Size
sr: Veličina datoteke

en: File format is unknown or unsupported
sr: Format datoteke je nepoznat ili nepodržan

en: Flash:
sr: Blic:

en: Focal Length
sr: Žižna daljina

en: Focal Length:
sr: Žižna daljina:

en: Folder
sr: Fascikla

en: Folder:
sr: Fascikla:

en: Fullscreen with double-click
sr: Ceo ekran na dvostruki klik

en: GNOME Image Viewer
sr: Gnomov preglednik slika

en: GPS Data
sr: GPS podaci

en: General
sr: Opšte

en: Go to the first image of the gallery
sr: Idite na prvu sliku iz zbirke

en: Go to the last image of the gallery
sr: Idite na poslednju sliku iz zbirke

en: Go to the next image of the gallery
sr: Idite na narednu sliku iz zbirke

en: Go to the previous image of the gallery
sr: Idite na prethodnu sliku iz zbirke

en: Height:
sr: Visina:

en: Horizontal
sr: Vodoravno

en: ISO Speed Rating:
sr: ISO osetljivost:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sr: Ukoliko je uključeno a nijedna slika nije učitana u radnom prozoru, birač datoteka će prikazati slike iz korisnikove fascikle koristeći specijalne HDG direktorijume korisnika. Ukoliko je isključeno ili nije postavljena fascikla sa slikama, prikazaće trenutni radni direktorijum.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sr: Ukoliko je uključeno, Oko Gnoma neće tražiti potvrdu prilikom premeštanja slika u smeće. Međutim, još uvek će pitati ukoliko neku od datoteka neće moći da premesti u smeće, a koja bi umesto toga trebala da bude obrisana.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the “Metadata” page.
sr: Ukoliko je uključeno, detaljan spisak metapodataka iz prozorčeta osobina će biti premešten u zaseban list prozorčeta. Na taj način će prozorče biti upotrebljivije na malim ekranima, kao što su oni na prenosnim računarima. Ukoliko je isključeno, element će biti pridodat stranici sa metapodacima.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr: Ako ključ za podešavanje providnosti ima vrednost „COLOR“, onda ovaj ključ utvrđuje boju koja će biti korišćena za obeležavanje providnosti.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sr: Ukoliko je uključeno, boja postavljena u ključu „background-color“ (boja pozadine) će biti korišćena da ispuni oblast iza slike. Ukoliko ovaj ključ nije postavljen, biće korišćena boja iz trenutne Gtk+ teme.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sr: Ukoliko nije izabrano, male slike neće biti razvučene da bi ispunile ceo ekran.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
sr: Ukoliko ne sačuvate, sve izmene će biti izgubljene.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
sr: Ako ne sačuvate, vaše izmene će biti izgubljene.

en: Image
sr: Slika

en: Image Data
sr: Podaci o slici

en: Image Enhancements
sr: Poboljšanja slike

en: Image Properties
sr: Svojstva slike

en: Image Settings
sr: Podešavanja slike

en: Image Taking Conditions
sr: Uslovi pri snimanju slike

en: Image View
sr: Pregled slike

en: Image Viewer
sr: Pregledač slika

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
sr: Preglednik slika ne može da odredi podržani format za upis datoteke na osnovu njenog imena.

en: Image Zoom
sr: Uvećanje slike

en: Image _Gallery
sr: _Galerija slika

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
sr: Položaj površi za zbirku slika. Dozvoljene vrednosti su: 0 — dole, 1 — levo, 2 — gore ili 3 — desno.

en: Image loading failed.
sr: Učitavanje slike nije uspelo.

en: Inches
sr: Inči

en: Interpolate Image
sr: Interpolacija slike

en: Keywords:
sr: Ključne reči:

en: Leave fullscreen mode
sr: Napustite režim preko celog ekrana

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sr: Spisak aktiviranih dodataka. Ne sadrži „Mesto“ aktivnih dodataka. Pogledajte datoteku „.eog-plugin“ da saznate gde se nalazi odabrani dodatak.

en: Location:
sr: Mesto:

en: Loop through the image sequence
sr: Vrti niz slika

en: Maker Note
sr: Beleška stvaraoca

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sr: Sakri_j

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Metering
sr: Merenje svetla

en: Metering Mode:
sr: Merenje svetla:

en: Millimeters
sr: Milimetri

en: Move to _Trash
sr: Premesti u _smeće

en: Name:
sr: Naziv:

en: Next
sr: Sledeća

en: No image loaded.
sr: Slika nije učitana.

en: No images found in “%s”.
sr: Nisu pronađene slike u „%s“.

en: None
sr: Ništa

en: North
sr: Sever

en: Open Folder
sr: Otvorite fasciklu

en: Open Image
sr: Otvorite sliku

en: Open _With
sr: Otvori _programom

en: Open _with
sr: Otvori _sa

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
sr: Otvara u jednom prozoru, ako je otvoreno više prozora koristi se prvi

en: Open in fullscreen mode
sr: Otvara preko celog ekrana

en: Open in slideshow mode
sr: Otvara u režimu pokretnog prikaza

en: Open with _Document Viewer
sr: Otvori u Pregledaču _dokumenata

en: Opening image “%s”
sr: Otvaram sliku „%s“

en: Options
sr: Opcije

en: Other
sr: Ostalo

en: Page Setup
sr: Podešavanje stranice

en: Pause or resume the slideshow
sr: Pauzirajte ili nastavite pokretni prikaz slika

en: Picture;Slideshow;Graphics;
sr: slika;pokretni prikaz;grafika;slajdšou;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sr: Molim probajte sa drugačijim proširenjem kao što je „.png“ ili „.jpg“.

en: Plugins
sr: Priključci

en: Position
sr: Položaj

en: Prefere_nces
sr: Pos_tavke

en: Preferences
sr: Postavke

en: Preview
sr: Pregled

en: Previous
sr: Prethodna

en: Prope_rties
sr: _Osobine

en: Properties
sr: Osobine

en: Question
sr: Pitanje

en: Reload Image
sr: Osveži sliku

en: Reload current image
sr: Ponovo učitava tekuću sliku

en: Rename from:
sr: Preimenuj od:

en: Rotate Counter_clockwise
sr: Okreni su_protno smeru kazaljke na satu

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sr: Okrenite sliku za 90 stepeni ulevo

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sr: Okrenite sliku za 90 stepeni udesno

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: Pokrenite „%s --help“ da vidite čitav spisak dostupnih opcija linije naredbi.

en: S_elect the images you want to save:
sr: _Izaberite slike koje želite da sačuvate:

en: S_ide Pane
sr: Bočna _površ

en: S_tatus Bar
sr: Traka _stanja

en: Save As
sr: Sačuvaj kao

en: Save Image
sr: Sačuvajte sliku

en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Save changes to image “%s” before closing?
sr: Da sačuvam izmene na slici „%s“ pre zatvaranja?

en: Saving image locally…
sr: Čuvam sliku lokalno…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
sr: Čuvam sliku „%s“ (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
sr: Točkić na mišu uvećava

en: Sequence
sr: Niz

en: Set as Wa_llpaper
sr: Postavi kao _pozadinu

en: Show Containing _Folder
sr: Prikaži sadržeću _fasciklu

en: Show the application’s version
sr: Ispisuje podatke o izdanju programa

en: Show the current image in fullscreen mode
sr: Prikažite tekuću sliku preko celog ekrana

en: Show the folder which contains this file in the file manager
sr: Prikažite fasciklu koja sadrži ovaj dokument u upravniku datoteka

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
sr: Prikazuje/skriva dugmiće za listanje u površi sa zbirkom slika.

en: Show/Hide the image gallery pane.
sr: Prikazuje/skriva oblast sa zbirkom slika.

en: Show/Hide the window side pane.
sr: Prikazuje/skriva bočnu površ prozora.

en: Show/Hide the window statusbar.
sr: Prikazuje/skriva traku stanja.

en: Shows the image date in the window statusbar
sr: Prikazuje datum u traci stanja

en: Shrink or enlarge the current image
sr: Skupite ili raširite tekuću sliku

en: Shrink the image
sr: Umanjite pregled slike

en: Size
sr: Veličina

en: Sli_deshow
sr: _Pokretni prikaz

en: Slideshow
sr: Pokretni prikaz

en: Smooth images when zoomed _in
sr: Izgladi sliku pri u_većanju

en: Smooth images when zoomed _out
sr: Izgladi sliku pri u_manjenju

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sr: Neke od izabranih slika ne mogu da premestim u smeće, stoga će biti trajno uklonjene. Da li želite da nastavite?

en: South
sr: Jug

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sr: Otvara novi primerak programa umesto da koristi već postojeći

en: Supported image files
sr: Podržane datoteke slika

en: Tag
sr: Oznaka

en: Taken on
sr: Slikano

en: Temporary file creation failed.
sr: Stvaranje privremene datoteke nije uspelo.

en: The Eye of GNOME also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
sr: Gnomovo oko takođe omogućava pregledanje slika u pokretnom prikazu preko celog ekrana ili postavljanje neke slike za pozadinu radne površi. Čita oznake foto-aparata da bi sam okrenuo vaše slike na pravu stranu.

en: The Eye of GNOME is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK+ look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
sr: Gnomovo oko je zvanični pregledač slika za Gnomovu radnu površ. Sjedinjuje se sa Gnomovim GTK+ izgledom i ugođajem, i podržava mnogobrojne zapise slika za njihovo pojedinačno ili grupno pregledanje.

en: The GNOME image viewer.
sr: Gnomov pregledač slika.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sr: Boja koja se koristi za ispunjavanje oblasti iza slike. Ukoliko nije postavljen ključ „use-background-color“ (koristi boju pozadine) iza slike će biti prikazana podrazumevana boja iz trenutne Gtk+ teme.

en: The given locations contain no images.
sr: Navedeno mesto ne sadrži slike.

en: The image whose printing properties will be set up
sr: Slika čije će postavke štampe biti podešene

en: The image “%s” has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
sr: Slika „%s“ je izmenjena u spoljnom programu.
    Da li želite da osvežite njen prikaz?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
sr: Slika „%s“ je postavljena kao pozadina radne površine.
    Da li želite da izmenite njen izgled?

en: The information for the page where the image will be printed
sr: Podaci o stranici na kojoj će slika biti štampana

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sr: Faktor množenja koji će biti primenjen kada se točkić na mišu koristi za uvećanje. Ova vrednost određuje korak uvećanja ili umanjenja koji odgovara svakom pomeraju točkića. Na primer, 0.05 će rezultirati uvećanjem od 5% pri svakom pomeraju točkića, a 1.00 će rezultirati uvećanjem od 100%.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: Postoji %d slika bez sačuvanih izmena. Da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[1]: Postoje %d slike bez sačuvanih izmena. Da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[2]: Postoji %d slika bez sačuvanih izmena. Da ih sačuvam pre zatvaranja?
sr[3]: Postoji slika bez sačuvanih izmena. Da ih sačuvam pre zatvaranja?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
sr: Ova slika sadrži nekoliko stranica. Pregledač slika može da prikaže samo prvu stranicu.
    Da li želite da otvorite sliku u Pregledaču dokumenata kako bi videli sve stranice?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
sr: Ova slika sadrži nekoliko stranica. Pregledač slika može da prikaže samo prvu stranicu.
    Možete instalirati Pregledač dokumenata kako bi videli sve stranice.

en: Time
sr: Vreme

en: To:
sr: u:

en: Transformation failed.
sr: Pretvaranje nije uspelo.

en: Transformation on unloaded image.
sr: Pretvaranje na neučitanoj slici.

en: Transparency color
sr: Boja providnosti

en: Transparency indicator
sr: Obeleživač providnosti

en: Transparent Parts
sr: Providni delovi

en: Trash images without asking
sr: Slanje slika u smeće bez pitanja

en: Type
sr: Vrsta

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Use a custom background color
sr: Korišćenje proizvoljne boje pozadine

en: Value
sr: Vrednost

en: Vertical
sr: Uspravno

en: Viewing a slideshow
sr: Pregledanje u pokretnom prikazu

en: West
sr: Zapad

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
sr: Da li birač datoteka da prikaže fasciklu sa slikama korisnika ukoliko nisu učitane slike.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
sr: Da li površ zbirke slika treba da bude promenljive veličine.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sr: Da li slika treba da bude ekstrapolirana prilikom uvećanja. Takva slika izgleda mutnije i učitava se sporije nego slike bez ekstrapolacije.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sr: Da li slika treba da bude intrapolirana prilikom uvećanja. Takva slika izgleda bolje, ali se učitava sporije nego slike bez interpolacije.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sr: Da li će slika biti samostalno okrenuta na osnovu EKSIF zapisa.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
sr: Da li će spisak metapodataka u prozorčetu osobina biti prikazan u zasebnom listu.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sr: Da li će točkić na mišu biti korišćen za uvećanje prikaza.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sr: Da li će niz slika biti prikazivan bez prestanka.

en: Width:
sr: Širina:

en: XMP Exif
sr: HMP Ehif

en: XMP IPTC
sr: HMP IPTC

en: XMP Other
sr: HMP Ostalo

en: XMP Rights Management
sr: HMP Upravljanje pravima

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sr: Nemate potrebna ovlašćenja da sačuvate datoteku.

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Zoom multiplier
sr: Faktor uvećanja

en: [FILE…]
sr: [DATOTEKA…]

en: _About
sr: _O programu

en: _Automatic orientation
sr: _Samostalno usmerenje

en: _Best Fit
sr: _Najbolje uklapanje

en: _Best fit
sr: _Najbolje uklapanje

en: _Bottom:
sr: Do_le:

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Destination folder:
sr: _Odredišna fascikla:

en: _Filename format:
sr: _Zapis naziva datoteke:

en: _First Image
sr: Pr_va slika

en: _Height:
sr: _Visina:

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Image Gallery
sr: _Zbirka slika

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na _tastaturi

en: _Last Image
sr: Po_slednja slika

en: _Leave Fullscreen
sr: _Napusti ceo ekran

en: _Left:
sr: Le_vo:

en: _Loop sequence
sr: Vrti _niz

en: _Next Image
sr: _Sledeća slika

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Open Background Preferences
sr: O_tvori podešavanja pozadine

en: _Open…
sr: _Otvori…

en: _Previous Image
sr: _Prethodna slika

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Reload
sr: _Ponovo učitaj

en: _Replace spaces with underscores
sr: _Zameni razmake podvlakama

en: _Right:
sr: De_sno:

en: _Rotate Clockwise
sr: Okreni u s_meru kazaljke na satu

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Scaling:
sr: _Razmera:

en: _Start counter at:
sr: _Pokreni brojač na:

en: _Time between images:
sr: _Vreme između slika:

en: _Top:
sr: Go_re:

en: _Unit:
sr: _Jedinica:

en: _Width:
sr: _Širina:

en: _Yes
sr: _Da

en: _Zoom In
sr: U_većaj

en: as is
sr: u trenutnom stanju

en: pixel | pixels
sr[0]: piksel
sr[1]: piksela
sr[2]: piksela
sr[3]: piksel

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
sr: Prikaz stvarne veličine

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
sr: Najbolje uklapanje

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
sr: Razgledanje slika

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sr: Zatvara sve prozore

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
sr: Zatvara trenutni prozor

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
sr: Ulazi ili napušta prikaz preko celog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Prikazuje preko celog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
sr: Odlazak na nasumičnu sliku u fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
sr: Odlazak na prvu sliku u fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
sr: Odlazak na poslednju sliku u fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
sr: Odlazak na sledeću sliku u fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
sr: Odlazak na prethodnu sliku u fascikli

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
sr: Otvara datoteku sa slikom

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
sr: Otvara uputstvo programa

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
sr: Pauzira pokretni prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
sr: Štampa trenutnu sliku

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
sr: Okreće u smeru kazaljke na satu

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
sr: Okreće suprotno smeru kazaljke na satu

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
sr: Zaokrenutost

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
sr: Čuva sliku

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
sr: Čuva sliku pod novim nazivom datoteke

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
sr: Postavlja sliku kao pozadinu na radnoj površi

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties dialog
sr: Prikazuje prozorče sa svojstvima slike

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
sr: Prikazuje ili skriva galeriju slika

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
sr: Prikazuje ili skriva bočnu površ

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
sr: Pokreće ili zaustavlja pokretni prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sr: Uveličavanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Uvećavanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Umanjivanje
