evolution - en to sr translation catalogue (5495 entries)

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
sr: 
    
    Potražite kontakt
    
    ili kliknite dvaput ovde da napravite novi kontakt.

en: 
    
    Search for the Contact.
sr: 
    
    Pretraga za kontaktima.

en: 
    
    Searching for the Contacts…
sr: 
    
    Tražim kontakte…

en: 
    
    There are no items to show in this view.
sr: 
    
    Nema stavki za prikazivanje.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
sr: 
    
    Nema stavki za prikazivanje.
    
    Kliknite dvaput da napravite nov kontakt.

en:  (Completed
sr:  (Završeno je

en:  (Due
sr:  (Rok

en:  to
sr:  do

en: % Complete
sr: % je završeno

en: % Completed
sr: % je završeno

en: %02i minute divisions
sr: %02i minutni razmaci

en: %A %H:%M
sr: %A u %H:%M

en: %A %H:%M:%S
sr: %A u %H:%M:%S

en: %A %d %B
sr: %A %d. %B

en: %A %d %b %Y
sr: %A, %d. %b %Y.

en: %A %l:%M %p
sr: %A u %l:%M %p

en: %A %l:%M:%S %p
sr: %A u %l:%M:%S %p

en: %A, %B %e %H:%M
sr: %A, %e. %B u %H:%M

en: %A, %B %e %H:%M:%S
sr: %A, %e. %B u %H:%M:%S

en: %A, %B %e %l:%M %p
sr: %A, %e. %B u %l:%M %p

en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
sr: %A, %e. %B u %l:%M:%S %p

en: %A, %B %e, %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

en: %A, %B %e, %Y %H:%M
sr: %A, %e. %B %Y. u %H:%M

en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
sr: %A, %e. %B %Y. u %H:%M:%S

en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
sr: %A, %e. %B %Y. u %l:%M %p

en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
sr: %A, %e. %B %Y. u %l:%M:%S %p

en: %a %d %b
sr: %a %d. %b

en: %a %d %b %Y
sr: %a %d. %b %Y.

en: %a %l:%M %p
sr: %a u %l:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

en: %b %d %l:%M %p
sr: %d. %b u %l:%M %p

en: %d %B %Y
sr: %d %B %Y.

en: %d %b
sr: %d. %b

en: %d %b %Y
sr: %d. %b %Y.

en: %d Address | %d Addresses
sr[0]: %d adresa
sr[1]: %d adrese
sr[2]: %d adresa
sr[3]: Adresa

en: %d attached message | %d attached messages
sr[0]: %d priložena poruka
sr[1]: %d priložene poruke
sr[2]: %d priloženih poruka
sr[3]: Jedna priložena poruka

en: %d contact | %d contacts
sr[0]: %d kontakt
sr[1]: %d kontakta
sr[2]: %d kontakata
sr[3]: jedan kontakt

en: %d day | %d days
sr[0]: %d dan
sr[1]: %d dana
sr[2]: %d dana
sr[3]: %d dan

en: %d deleted | %d deleted
sr[0]: %d obrisana
sr[1]: %d obrisane
sr[2]: %d obrisanih
sr[3]: %d obrisana

en: %d draft | %d drafts
sr[0]: %d nacrt
sr[1]: %d nacrta
sr[2]: %d nacrta
sr[3]: %d nacrt

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d sat
sr[1]: %d sata
sr[2]: %d sati
sr[3]: Jedan sat

en: %d junk | %d junk
sr[0]: %d nepoželjna
sr[1]: %d nepoželjne
sr[2]: %d nepoželjnih
sr[3]: %d nepoželjna

en: %d memo | %d memos
sr[0]: %d beleška
sr[1]: %d beleške
sr[2]: %d beleški
sr[3]: %d beleška

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: Jedan minut

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
sr[0]: %d pojava je zamenjena
sr[1]: %d pojave su zamenjene
sr[2]: %d pojava je zamenjeno
sr[3]: Pojava je zamenjena

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d sekunda
sr[1]: %d sekunde
sr[2]: %d sekundi
sr[3]: Jedna sekunda

en: %d selected
sr: izabranih — %d

en: %d selected,  | %d selected,
sr[0]: %d izabrana,
sr[1]: %d izabrane,
sr[2]: %d izabranih,
sr[3]: %d izabrana,

en: %d sent | %d sent
sr[0]: %d poslata
sr[1]: %d poslate
sr[2]: %d poslatih
sr[3]: %d poslata

en: %d task | %d tasks
sr[0]: %d zadatak
sr[1]: %d zadataka
sr[2]: %d zadataka
sr[3]: %d zadatak

en: %d total | %d total
sr[0]: %d ukupno
sr[1]: %d ukupno
sr[2]: %d ukupno
sr[3]: %d ukupno

en: %d unread | %d unread
sr[0]: %d nepročitana
sr[1]: %d nepročitane
sr[2]: %d nepročitanih
sr[3]: %d nepročitana

en: %d unread,  | %d unread,
sr[0]: %d nepročitana,
sr[1]: %d nepročitane,
sr[2]: %d nepročitanih,
sr[3]: %d nepročitana,

en: %d unsent | %d unsent
sr[0]: %d neposlata
sr[1]: %d neposlate
sr[2]: %d neposlatih
sr[3]: %d neposlata

en: %d-%b-%Y
sr: %d.%b.%Y.

en: %s (%d item) | %s (%d items)
sr[0]: %s (%d stavka)
sr[1]: %s (%d stavke)
sr[2]: %s (%d stavki)
sr[3]: %s (jedna stavka)

en: %s (%d%% complete)
sr: %s (%d%% završeno)

en: %s (%s, for account %s)
sr: %s (%s, za nalog %s)

en: %s (%s, for any account)
sr: %s (%s, za bilo koji nalog)

en: %s (cancelled)
sr: %s (otkazano)

en: %s (cancelling)
sr: %s (otkazujem)

en: %s (completed)
sr: %s (završeno)

en: %s (waiting)
sr: %s (čekam)

en: %s Dictionary
sr: %s rečnik

en: %s attachment
sr: %s prilog

en: %s authentication failed
sr: Nije uspelo %s potvrđivanje identiteta

en: %s has assigned you a task:
sr: %s vam dodeljuje zadatak:

en: %s has cancelled the following assigned task:
sr: %s otkazuje sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s has cancelled the following meeting:
sr: %s otkazuje sledeći sastanak:

en: %s has cancelled the following shared memo:
sr: %s otkazuje sledeće deljenu belešku:

en: %s has declined the following assigned task:
sr: %s odbija sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s has declined the following meeting changes:
sr: %s odbija sledeće izmene sastanka:

en: %s has delegated the following meeting to you:
sr: %s vam delegira sledeći sastanak:

en: %s has proposed the following meeting changes:
sr: %s predlaže sledeće izmene sastanka:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
sr: %s predlaže sledeće promene u dodeli zadatka:

en: %s has published the following meeting information:
sr: %s objavljuje sledeći podatak o sastanku:

en: %s has published the following memo:
sr: %s objavljuje sledeću belešku:

en: %s has published the following task:
sr: %s objavi sledeće zaduženje:

en: %s has sent back the following assigned task response:
sr: %s šalje nazad sledeći odgovor na dodeljeni zadatak:

en: %s has sent back the following meeting response:
sr: %s šalje sledeći odgovor za sastanak:

en: %s mailing list
sr: %s dopisna lista

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
sr: %s zahteva da %s preuzme sledeći zadatak:

en: %s requests your presence at the following meeting:
sr: %s zahteva vaše prisustvo na sledećem sastanku:

en: %s through %s has assigned you a task:
sr: %s preko %s vam dodeljuje zadatak:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
sr: %s preko %s otkazuje sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
sr: %s preko %s otkazuje sledeći sastanak:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
sr: %s preko %s otkazuje sledeću deljenu belešku:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
sr: %s preko %s odbija sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
sr: %s preko %s odbija sledeće promene sastanka:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
sr: %s preko %s predlaže sledeće promene sastanka.

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
sr: %s preko %s predlaže sledeće promene u dodeli zadatka:

en: %s through %s has published the following meeting information:
sr: %s preko %s objavljuje sledeći podatak o sastanku:

en: %s through %s has published the following memo:
sr: %s preko %s objavljuje sledeću belešku:

en: %s through %s has published the following task:
sr: %s preko %s objavljuje sledeći zadatak:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
sr: %s preko %s vraća sledeći odgovor na dodeljeni zadatak:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
sr: %s preko %s šalje sledeći odgovor za sastanak:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
sr: %s preko %s zahteva vaše prisustvo na sledećem sastanku:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
sr: %s preko %s želi da doda postojećem sastanku:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
sr: %s preko %s želi da doda postojećoj belešci:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
sr: %s preko %s želi da doda postojećem zadatku:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sr: %s preko %s želi da dobije najnovije informacije za sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sr: %s preko %s želi da primi najnovije informacije za sledeći sastanak:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
sr: %s želi da doda postojećem sastanku:

en: %s wishes to add to an existing memo:
sr: %s želi da doda postojećoj belešci:

en: %s wishes to add to an existing task:
sr: %s želi da doda postojećem zadatku:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sr: %s želi da dobije najnovije informacije za sledeći dodeljeni zadatak:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sr: %s želi da primi najnoviji podatak za sledeći sastanak:

en: %s — Evolution
sr: %s — Evolucija

en: %s-backup.p12
sr: %s-rezervna-kopija.p12

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
sr[0]: %s: %s (%d stavka)
sr[1]: %s: %s (%d stavke)
sr[2]: %s: %s (%d stavki)
sr[3]: %s: %s (jedna stavka)

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sr: %s: „--force-online“ i „--offline“ se ne mogu koristiti zajedno.
      Pokrenite „%s --help“ za više podataka.

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sr: %s: „--online“ i „--offline“ se ne mogu koristiti zajedno.
      Pokrenite „%s --help“ za više podataka.

en: %s“%s” has an invalid format
sr: %s„%s“ ima neispravan format

en: %s“%s” is empty
sr: %s„%s“ je prazan

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
sr: %u i %d će biti zamenjeni korisnikom i domenom iz elektronske adrese.

en: (Ascending)
sr: (Rastuće)

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
sr: (Zastarelo) Pita da li da zatvori prozor sa porukom kada korisnik prosleđuje ili odgovara na poruku prikazanu u prozoru

en: (Deprecated) Default forward style
sr: (Zastarelo) Podrazumevani stil prosleđivanja

en: (Deprecated) Default reply style
sr: (Zastarelo) Podrazumevani stil odgovora

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
sr: (Zastarelo) Dan kojim počinje sedmica, od nedelje (0) do subote (6)

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
sr: (Zastarelo) Spisak proizvoljnih zaglavlja i da li su uključena.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
sr: (Zastarelo) Učitava slike za HTML poruke preko HTTP-a

en: (Deprecated) Work days
sr: (Zastarelo) Radni dani

en: (Descending)
sr: (Opadajuće)

en: (No Subject)
sr: (bez naslova)

en: (Shown in a Day View)
sr: (Prikazano u Dnevnom pregledu)

en: (Unknown Filename)
sr: (Nepoznat naziv datoteke)

en: (_G)AWK
sr: (_G)AVK

en: (and %d more) | (and %d more)
sr[0]: (i još %d)
sr[1]: (i još %d)
sr[2]: (i još %d)
sr[3]: (i još %d)

en: (no subject)
sr: (bez naslova)

en: (no suggestions)
sr: (nema predloga)

en: * No Summary *
sr: * Bez sažetka *

en: -------- Forwarded Message --------
sr: -------- Prosleđena poruka --------

en: -----Original Message-----
sr: -----Originalna poruka-----

en: 05 minutes
sr: 05 minuta

en: 1 day ago | %d days ago
sr[0]: pre %d dan
sr[1]: pre %d dana
sr[2]: pre %d dana
sr[3]: pre %d dan

en: 1 day in the future | %d days in the future
sr[0]: za %d dan
sr[1]: za %d dana
sr[2]: za %d dana
sr[3]: za %d dan

en: 1 hour ago | %d hours ago
sr[0]: pre %d sat
sr[1]: pre %d sata
sr[2]: pre %d sati
sr[3]: pre %d sat

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
sr[0]: za %d sat
sr[1]: za %d sata
sr[2]: za %d sati
sr[3]: za %d sat

en: 1 minute ago | %d minutes ago
sr[0]: pre %d minut
sr[1]: pre %d minuta
sr[2]: pre %d minuta
sr[3]: pre %d minut

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
sr[0]: za %d minut
sr[1]: za %d minuta
sr[2]: za %d minuta
sr[3]: za %d minut

en: 1 month ago | %d months ago
sr[0]: pre %d mesec
sr[1]: pre %d meseca
sr[2]: pre %d meseci
sr[3]: pre %d mesec

en: 1 month in the future | %d months in the future
sr[0]: za %d mesec
sr[1]: za %d meseca
sr[2]: za %d meseci
sr[3]: za %d mesec

en: 1 second ago | %d seconds ago
sr[0]: pre %d sekunde
sr[1]: pre %d sekunde
sr[2]: pre %d sekundi
sr[3]: pre %d sekunde

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
sr[0]: za %d sekundu
sr[1]: za %d sekunde
sr[2]: za %d sekundi
sr[3]: za %d sekundu

en: 1 week ago | %d weeks ago
sr[0]: pre %d nedelju
sr[1]: pre %d nedelje
sr[2]: pre %d nedelja
sr[3]: pre %d nedelju

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
sr[0]: za %d nedelju
sr[1]: za %d nedelje
sr[2]: za %d nedelja
sr[3]: za %d nedelju

en: 1 year ago | %d years ago
sr[0]: pre %d godinu
sr[1]: pre %d godine
sr[2]: pre %d godina
sr[3]: pre %d godinu

en: 1 year in the future | %d years in the future
sr[0]: za %d godinu
sr[1]: za %d godine
sr[2]: za %d godina
sr[3]: za %d godinu

en: 10 minutes
sr: 10 minuta

en: 15 minutes
sr: 15 minuta

en: 30 minutes
sr: 30 minuta

en: 60 minutes
sr: 60 minuta

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
sr: <b>Napredne postavke posrednika</b> vam dopuštaju da odredite zamenske mrežne posrednike i da ih primenite na posebne naloge

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
sr: <b>Poravnanje i ponašanje</b>

en: <b>Alignment</b>
sr: <b>Poravnanje</b>

en: <b>Background Image</b>
sr: <b>Pozadinska slika</b>

en: <b>Background</b>
sr: <b>Pozadina</b>

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Boje</b>

en: <b>Dictionary</b>
sr: <b>Rečnik</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Opšte</b>

en: <b>Layout</b>
sr: <b>Raspored</b>

en: <b>Link</b>
sr: <b>Veza</b>

en: <b>Scope</b>
sr: <b>Opseg</b>

en: <b>Size</b>
sr: <b>Veličina</b>

en: <b>Style</b>
sr: <b>Stil</b>

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
sr: <b>Predlog za „%s“</b>

en: <b>Suggestions</b>
sr: <b>Predlozi</b>

en: <click here to select a date>
sr: <kliknite ovde da izaberete datum>

en: <click here to select a folder>
sr: <kliknite ovde da izaberete fasciklu>

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja kontakta. Možete ga pokrenuti ponovo tako što ćete otići na neki drugi kontakt i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomogne, popunite izveštaj o grešci na Gnomov Gitlab.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja sadržaja. Možete ga pokrenuti ponovo tako što ćete ponovo otvoriti prozor. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja događaja. Možete ga pokrenuti ponovo tako što ćete otići na neki drugi događaj i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja beleške. Možete ga pokrenuti ponovo tako što ćete otići na neku drugu belešku i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja poruke. Možete ga ponovo pokrenuti tako što ćete otići na neku drugu poruku i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja potpisa. Možete ga ponovo pokrenuti tako što ćete otići na neki drugi potpis i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom prikazivanja zadatka. Možete ga pokrenuti ponovo tako što ćete otići na neki drugi zadatak i vratiti se nazad. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME Gitlab.
sr: Veb proces VebKita se urušio prilikom uređivanja poruke. Možete ga ponovo pokrenuti tako što ćete zatvoriti prozor uređivača i otvoriti novi. Ako ni to ne pomaže, popunite izveštaj o grešci na Gnomovom Gitlabu.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
sr: Kontakt sa ovom adresom već postoji. Želite li ipak da dodate novu kartu sa istom adresom?

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
sr: Spisak kontakata pod nazivom „{0}“ se već nalazi na ovom spisku. Da li ipak želite da ga dodate?

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
sr: Datoteka pod nazivom „{0}“ već postoji. Da li želite da je zamenite?

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
sr: Fascikla sa imenom „{0}“ već postoji. Dodelite joj neki drugi naziv.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
sr: Fascikla sa imenom „{1}“ već postoji. Dodelite joj neki drugi naziv.

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
sr: Prečica na tastaturi za slanje poruka. Kada se pritisne ovaj taster slanje poruke se zaustavlja ukoliko je to urađeno slučajno ili se poruka šalje.

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
sr: Zarezom odvojeni spisak lokalizovanih skraćenica „Odg“ koje će biti preskočene u tekstu prilikom odgovaranja na poruku, kao dodatak standardnom „:“ i Unikodovom „:“ razdvojniku.

en: A load operation is already in progress
sr: Operacija učitavanja je već u toku

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
sr: Beleška „%s“ u sa spiska beleški „%s“ je zakazana kad i ova beleška

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
sr: Fascikla sa sadržajem na „{1}“ već postoji.
    
    Možete ili da ignorišete ovu fasciklu, da je prepišete ili da dopunite njen sadržaj, ili da izađete.

en: A save operation is already in progress
sr: Operacija čuvanja je već u toku

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
sr: Zadatak „%s“ sa spiska zadataka „%s“ je zakazana kad i ovaj zadatak

en: A_dd
sr: _Dodaj

en: A_dd Attachment…
sr: Dodaj prilog…

en: A_dd Condition
sr: Dodaj _uslov

en: A_dd Sender to Address Book
sr: Do_daj pošiljaoca u imenik

en: A_ddress
sr: A_dresa

en: A_dvanced options for the CSV format
sr: Na_predne opcije za CVS format

en: A_liases:
sr: _Alijasi:

en: A_lignment
sr: Po_ravnanje

en: A_ngry
sr: _Ljut

en: A_pply Filters
sr: Pri_meni filtere

en: A_ppointments
sr: Za_kazano

en: A_ttach
sr: Pri_loži

en: A_ttendees
sr: _Učesnici

en: A_uto-delete sent item
sr: A_utomatski obriši poslatu stavku

en: Acce_pt
sr: Prih_vaćeno

en: Acce_pt all
sr: P_rihvati sve

en: Accepted
sr: Prihvaćeno

en: Account
sr: Nalog

en: Account Editor
sr: Uređivač naloga

en: Account Information
sr: Podaci o nalogu

en: Account Name
sr: Naziv naloga

en: Account Name cannot be empty
sr: Ime naloga ne može biti prazno

en: Account Search
sr: Pretraga naloga

en: Account Summary
sr: Sažetak naloga

en: Accounts
sr: Nalozi

en: Action not available
sr: Radnja nije dostupna

en: Active Appointments
sr: Aktivna zakazivanja

en: Active Tasks
sr: Aktivni zadaci

en: Add
sr: Dodaj

en: Add Ac_tion
sr: Dodaj ra_dnju

en: Add Attachment
sr: Dodaj prilog

en: Add Filter Rule
sr: Dodaj pravilo filtriranja

en: Add Folder
sr: Dodaj fasciklu

en: Add Google Ca_lendar to this account
sr: Dodaj ka_lendar Gugla ovom nalogu

en: Add Google Con_tacts to this account
sr: Dodaj ko_ntakte Gugla ovom nalogu

en: Add Label
sr: Dodajte natpis

en: Add Ne_w Signature…
sr: Dodaj no_vi potpis…

en: Add Rule
sr: Dodaj pravilo

en: Add Signature Script
sr: Dodaj skriptu za potpis

en: Add Word To
sr: Dodaj reč u

en: Add Word to Dictionary
sr: Dodaj reč u rečnik

en: Add Yahoo! Ca_lendar and Tasks to this account
sr: Dodaj Jahu! _kalendar i zadatke ovom nalogu

en: Add _PGP
sr: Dodaj P_GP

en: Add _Script
sr: Dodaj sk_riptu

en: Add _X.509
sr: Dodaj X._509

en: Add a C_olumn…
sr: Dodaj _kolonu…

en: Add a Column
sr: Dodaj kolonu

en: Add a note for the selected message
sr: Dodajte belešku za izabranu poruku

en: Add an email to the List
sr: Dodajte e-poštu na spisak

en: Add custom headers to outgoing mail messages.
sr: Dodajte prilagođena zaglavlja odlaznim porukama.

en: Add custom predefined time
sr: Dodaj proizvoljno definisano vreme

en: Add exception
sr: Dodaj izuzetak

en: Add sender to address book
sr: Dodaj pošiljaoca u imenik

en: Add with duplicates
sr: Dodaj sa duplikatima

en: Add word
sr: Dodaj reč

en: Add “%s” to Dictionary
sr: Dodaj „%s“ u rečnik

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
sr: Dodavanjem smislenog naslova porukama daćete primaocima do znanja o čemu pišete.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
sr: Ako dodate smisaoni sažetak vašem sastanku biće vam jasnije u vezi čega je vaš sastanak.

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
sr: Ako dodate smisaoni sažetak vašem zadatku biće vam jasnije u vezi čega je vaš zadatak.

en: Address
sr: Adresa

en: Address B_ook:
sr: _Imenik:

en: Address Book
sr: Imenik

en: Address Book Map
sr: Karta imenika

en: Address Book Properties
sr: Postavke imenika

en: Address Book _Map
sr: _Karta imenika

en: Address Books
sr: Imenici

en: Address _Book
sr: _Imenik

en: Address _Book Properties
sr: Podešavanja _imenika

en: Address book
sr: Imenik

en: Address book source
sr: Izvor imenika

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
sr: Imenik koji će biti korišćen za smeštaj samostalno usaglašene kontakte sa Golupka.

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
sr: Imenik koji će biti korišćen za smeštaj samostalno usaglašenih kontakata.

en: Address “{0}” already exists.
sr: Adresa „{0}“ već postoji.

en: Addressbook Contact
sr: Kontakt imenika

en: Adjust Score
sr: Preračunaj

en: Advanced Search
sr: Napredna pretraga

en: Africa/Abidjan
sr: Afrika/Abidžan

en: Africa/Accra
sr: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Afrika/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
sr: Afrika/Alžir

en: Africa/Asmera
sr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
sr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
sr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
sr: Afrika/Banžul

en: Africa/Bissau
sr: Afrika/Bisao

en: Africa/Blantyre
sr: Afrika/Blantir

en: Africa/Brazzaville
sr: Afrika/Brazavil

en: Africa/Bujumbura
sr: Afrika/Budžumbura

en: Africa/Cairo
sr: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
sr: Afrika/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
sr: Afrika/Keuta

en: Africa/Conakry
sr: Afrika/Konakri

en: Africa/Dakar
sr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Afrika/Dar_es_Salam

en: Africa/Djibouti
sr: Afrika/Džibuti

en: Africa/Douala
sr: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
sr: Afrika/El_Ajun

en: Africa/Freetown
sr: Afrika/Fritaun

en: Africa/Gaborone
sr: Afrika/Gaboron

en: Africa/Harare
sr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sr: Afrika/Johanesburg

en: Africa/Kampala
sr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sr: Afrika/Kartum

en: Africa/Kigali
sr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sr: Afrika/Kinšasa

en: Africa/Lagos
sr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sr: Afrika/Librevil

en: Africa/Lome
sr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
sr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sr: Afrika/Lubumbaši

en: Africa/Lusaka
sr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sr: Afrika/Mogadišo

en: Africa/Monrovia
sr: Afrika/Monrovija

en: Africa/Nairobi
sr: Afrika/Najrobi

en: Africa/Ndjamena
sr: Afrika/Ndžamena

en: Africa/Niamey
sr: Afrika/Niamej

en: Africa/Nouakchott
sr: Afrika/Nuakšot

en: Africa/Ouagadougou
sr: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
sr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sr: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sr: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
sr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
sr: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sr: Afrika/Vindoek

en: Al_ternative Reply…
sr: Al_ternativni odgovor…

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
sr: _Uvek potpiši odlazeće poruke sa ovog naloga

en: Alerts
sr: Upozorenja

en: All Account Search
sr: Pretraga svih naloga

en: All Accounts
sr: svim nalozima

en: All CA certificate files
sr: Sve datoteke CA uverenja

en: All Files (*)
sr: Sve datoteke (*)

en: All Instances
sr: Sve unose

en: All Message _Headers
sr: Sva _zaglavlja poruke

en: All Messages
sr: Sve poruke

en: All PKCS12 files
sr: Sve PKCS12 datoteke

en: All _Day Event
sr: Celodnevni događa_j

en: All _Day Task
sr: Celodnevni događa_j

en: All _people and one resource
sr: Sve _ljude i jedan izvor

en: All accounts have been removed.
sr: Svi nalozi su uklonjeni.

en: All active remote folders
sr: Sve aktivne mrežne fascikle

en: All day:
sr: Celodnevno:

en: All email certificate files
sr: Sve datoteke uverenja pošte

en: All files
sr: Sve datoteke

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci u ovim beleškama biće obrisani i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci u ovoj belešci biće obrisani i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci o ovim sastancima će biti obrisani i neće biti moguć njihovo vraćanje.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci o ovim zadacima biće uklonjeni i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci o ovom sastanku biće obrisani i neće biti moguće njihovo vraćanje.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci o ovom sastanku biće uklonjeni i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci u ovoj belešci biće uklonjeni i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
sr: Svi podaci o ovom zadatku biće obrisani i neće biti moguć njihov povraćaj.

en: All local and active remote folders
sr: Sve lokalne i aktivne mrežne fascikle

en: All local folders
sr: Sve lokalne fascikle

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
sr: Sve nove e-poruke sa zaglavljem koje se podudara sa datim sadržajem će biti automatski izdvojene kao neželjene

en: All related
sr: Sve povezano

en: Allo_w direct edit of event Summary
sr: Do_zvoli direktno uređivanje sažetka događaja

en: Allow Evolution to update the file
sr: Dopušta Evoluciji da osveži datoteku

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
sr: Dozvoli neposredno uređivanje sažetka događaja na klik u pregledu dana, radne nedenje, nedelje ili meseca.

en: Allow expunge in virtual folders
sr: Dozvoli pražnjenje virtuelnih fascikli

en: Allow for senders:
sr: Dozvoli za pošiljaoce:

en: Allow for sites:
sr: Dozvoli za sajtove:

en: Allow remote content for %s
sr: Dozvoli udaljeni sadržaj za %s

en: Allow remote content for anyone from %s
sr: Dozvoli udaljeni sadržaj svima sa %s

en: Allow remote content from %s
sr: Dozvoli udaljeni sadržaj svima od %s

en: Allow searching also at gravatar.com for photo of the sender.
sr: Omogućava pretragu sajta gravatar.com kako bi pronašao fotografiju pošiljaoca.

en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
sr: Dozvoljavanja _dopisnoj listi da preusmeri privatnu poruku na listu

en: Also mark messages in subfolders?
sr: Da označim takođe i poruke u podfasciklama?

en: Alternative Reply
sr: Alternativni odgovor

en: Alternative reply style
sr: Stil alternativnog odgovora

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
sr: Uvek pošalji _Kopiju na:

en: Always
sr: Uvek

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
sr: Uvek pošalji _Slepu kopiju na:

en: Always _show address of the autocompleted contact
sr: Uvek _prikazuj adresu samodopunjenog kontakta

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
sr: Uvek _veruj ključevima mog priveska pri šifrovanju

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
sr: Uvek _šifruj odlazeće poruke sa ovog naloga

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
sr: Uvek šifruj odlazeće poruke sa ovog naloga

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
sr: Uv_ek i meni šifruj pri slanju šifrovane pošte

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
sr: Uvek meni samom šifruj pri slanju šifrovane pošte

en: Always request rea_d receipt
sr: Uvek traži _povratnicu

en: Always request read receipt
sr: Uvek traži povratnicu

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
sr: Uvek čuva poruku u fasciklu „Za slanje“ prilikom slanja, što omogućava korisniku da pošalje poruku po potrebi.

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
sr: Uvek prikazuje deo sa običnim tekstom, prilažući ostale delove u poruku, po izboru.

en: Always sign outgoing messages when using this account
sr: Uvek potpiši odlazeće poruke sa ovog naloga

en: America/Adak
sr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sr: Amerika/Ankorejdž

en: America/Anguilla
sr: Amerika/Angila

en: America/Antigua
sr: Amerika/Antigva

en: America/Araguaina
sr: Amerika/Aragvajna

en: America/Aruba
sr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sr: Amerika/Asunsion

en: America/Barbados
sr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sr: Amerika/Belem

en: America/Belize
sr: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
sr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sr: Amerika/Buaz

en: America/Buenos_Aires
sr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sr: Amerika/Kejmbridž_zaliv

en: America/Cancun
sr: Amerika/Kankun

en: America/Caracas
sr: Amerika/Karakas

en: America/Catamarca
sr: Amerika/Katamarka

en: America/Cayenne
sr: Amerika/Kajen

en: America/Cayman
sr: Amerika/Kajman

en: America/Chicago
sr: Amerika/Čikago

en: America/Chihuahua
sr: Amerika/Čiuaua

en: America/Cordoba
sr: Amerika/Kordoba

en: America/Costa_Rica
sr: Amerika/Kostarika

en: America/Cuiaba
sr: Amerika/Kujaba

en: America/Curacao
sr: Amerika/Kurakao

en: America/Danmarkshavn
sr: Amerika/Denmarkšon

en: America/Dawson
sr: Amerika/Doson

en: America/Dawson_Creek
sr: Amerika/Doson_Krik

en: America/Denver
sr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sr: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
sr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sr: Amerika/Ejrunepe

en: America/El_Salvador
sr: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
sr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sr: Amerika/Glas_Bej

en: America/Godthab
sr: Amerika/Gotab

en: America/Goose_Bay
sr: Amerika/Gus_Bej

en: America/Grand_Turk
sr: Amerika/Veliki_Turk

en: America/Grenada
sr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sr: Amerika/Gvadalupa

en: America/Guatemala
sr: Amerika/Gvatemala

en: America/Guayaquil
sr: Amerika/Gvajakil

en: America/Guyana
sr: Amerika/Gvajana

en: America/Halifax
sr: Amerika/Halifaks

en: America/Havana
sr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sr: Amerika/Ermosiljo

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Amerika/Indijana/Indijanapolis

en: America/Indiana/Knox
sr: Amerika/Indijana/Noks

en: America/Indiana/Marengo
sr: Amerika/Indijana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
sr: Amerika/Indijana/Vivej

en: America/Indianapolis
sr: Amerika/Indijanapolis

en: America/Inuvik
sr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sr: Amerika/Ikaluit

en: America/Jamaica
sr: Amerika/Jamajka

en: America/Jujuy
sr: Amerika/Huhui

en: America/Juneau
sr: Amerika/Džuno

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Amerika/Kentaki/Liusvil

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Amerika/Kentaki/Montićelo

en: America/La_Paz
sr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sr: Amerika/Los_Anđeles

en: America/Louisville
sr: Amerika/Luisvil

en: America/Maceio
sr: Amerika/Maćejo

en: America/Managua
sr: Amerika/Managva

en: America/Manaus
sr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
sr: Amerika/Martinik

en: America/Mazatlan
sr: Amerika/Macatlan

en: America/Mendoza
sr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sr: Amerika/Menomini

en: America/Merida
sr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
sr: Amerika/Meksiko_Siti

en: America/Miquelon
sr: Amerika/Mikelon

en: America/Monterrey
sr: Amerika/Monterej

en: America/Montevideo
sr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
sr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
sr: Amerika/Monserat

en: America/Nassau
sr: Amerika/Nasau

en: America/New_York
sr: Amerika/Njujork

en: America/Nipigon
sr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sr: Amerika/Nom

en: America/Noronha
sr: Amerina/Norona

en: America/North_Dakota/Center
sr: Amerika/Severna_Dakota/Centar

en: America/Panama
sr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sr: Amerika/Feniks

en: America/Port-au-Prince
sr: Amerika/Portoprens

en: America/Port_of_Spain
sr: Amerika/Port_Of_Spejn

en: America/Porto_Velho
sr: Amerika/Portovelo

en: America/Puerto_Rico
sr: Amerika/Portoriko

en: America/Rainy_River
sr: Amerika/Rejni_River

en: America/Rankin_Inlet
sr: Amerika/Renkin_Inlet

en: America/Recife
sr: Amerika/Resifi

en: America/Regina
sr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
sr: Amerika/Rio_Branko

en: America/Rosario
sr: Amerika/Rozario

en: America/Santiago
sr: Amerika/Santjago

en: America/Santo_Domingo
sr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sr: Amerika/Sao_Paolo

en: America/Scoresbysund
sr: Amerika/Skorsbajsand

en: America/Shiprock
sr: Amerika/Šiprok

en: America/St_Johns
sr: Amerika/Sv_Džons

en: America/St_Kitts
sr: Amerika/Sv_Kits

en: America/St_Lucia
sr: Amerika/Sv_Lucija

en: America/St_Thomas
sr: Amerika/Sv_Tomas

en: America/St_Vincent
sr: Amerika/Sv_Vinsent

en: America/Swift_Current
sr: Amerika/Svift_Karent

en: America/Tegucigalpa
sr: Amerika/Tegusigalpa

en: America/Thule
sr: Amerika/Tula

en: America/Thunder_Bay
sr: Amerika/Tander_Bej

en: America/Tijuana
sr: Amerika/Tihuana

en: America/Tortola
sr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sr: Amerika/Vankuver

en: America/Whitehorse
sr: Amerika/Vajthors

en: America/Winnipeg
sr: Amerika/Vinipeg

en: America/Yakutat
sr: Amerika/Jakutat

en: America/Yellowknife
sr: Amerika/Jelounajf

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
sr: Vreme u sekundama za koje se prikazuje greška u statusnoj traci.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
sr: Fascikla Arhiva unutar fascikle Na ovom računaru.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
sr: Fascikla Arhiva koja se koristi za poruke|arhive... mogućnost se javlja unutar fascikle Na ovom računaru.

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
sr: Zakazivanje „%s“ u kalendaru „%s“ je u isto vreme kad i ovaj sastanak

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
sr: Elektronska poruka će biti poslata na adresu „{0}“. Možete poruku da pošaljete automatski, ili je prvo pogledati i izmeniti.
    
    Trebalo bi da dobijete odgovor sa dopisne liste ubrzo nakon slanja poruke.

en: An error occurred during processing: %s
sr: Došlo je do greške u obradi: %s

en: An error occurred while creating message composer.
sr: Došlo je do greške prilikom stvaranja uređivača poruke.

en: An error occurred while printing
sr: Došlo je do greške za vreme štampanja

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
sr: Došlo je do greške tokom čuvanja u vašoj fascikli Nacrti.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
sr: Došlo je do greške tokom čuvanja u vašoj fascikli Za slanje.

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
sr: Došlo je do greške tokom čuvanja u vašoj fascikli Šabloni.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
sr: Došlo je do greške tokom slanja. Kako želite da nastavite?

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
sr: Očekivana veličina slike je do 96 × 96 piksela.

en: An organizer is required.
sr: Potreban je organizator.

en: An organizer must be set.
sr: Organizator mora biti određen.

en: An unknown person
sr: Nepoznata osoba

en: Ange_l
sr: _Anđeo

en: Anniversary
sr: Godišnjica

en: Anonymous
sr: Anonimno

en: Answered
sr: Odgovoreno

en: Antarctica/Casey
sr: Antarktik/Kejsi

en: Antarctica/Davis
sr: Antarktik/Dejvis

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Antarktik/Dimondirvij

en: Antarctica/Mawson
sr: Antarktik/Moson

en: Antarctica/McMurdo
sr: Antarktik/Mekmardo

en: Antarctica/Palmer
sr: Antarktik/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sr: Antarktik/Južni_pol

en: Antarctica/Syowa
sr: Antarktik/Sijova

en: Antarctica/Vostok
sr: Antarktik/Vostok

en: Any Category
sr: Bilo koja kategorija

en: Any Field
sr: Bilo koje polje

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
sr: Svaka izmena ove opcije zahteva ponovno pokretanje Evolucije.

en: Any field contains
sr: Polje koje sadrži

en: Any header
sr: Bilo koje zaglavlje

en: Appearance
sr: Izgled

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
sr: Primeni izabrani šablon prilikom Alternativnog odgovora

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
sr: Primeni proizvoljna podešavanja posrednika na ove naloge:

en: Apply filter rules to the selected messages
sr: Primenite pravila filtriranja za izabrane poruke

en: Apply t_emplate
sr: Prim_eni šablon

en: Apply the given geometry to the main window
sr: Primeni datu geometriju na glavni prozor

en: Apply the same _view settings to all folders
sr: Primeni ista podešavanja _pregleda na svim fasciklama

en: Appointment
sr: Sastanak

en: Appointment — %s
sr: Sastanak — %s

en: Appointments and Meetings
sr: Sastanci i skupovi

en: Arabic
sr: Arapski

en: Archi_ve Folder:
sr: Fascikla _arhive:

en: Archive
sr: Arhiva

en: Archive Mail
sr: Arhiviraj poruku

en: Archive folder
sr: Arhiviraj fasciklu

en: Archive folder to use for On This Computer messages
sr: Fascikla za arhivu koja se koristi za poruke unutar fascikle „Na ovom računaru“

en: Archive selected directories using this format:
sr: Ariviraj izabrane direktorijume u ovom formatu:

en: Archive this folder using these settings:
sr: Arhiviraj ovu fasciklu koristeći sledeća podešavanja:

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Arktik/Longjerbjen

en: Are you sure you want to change the composer format?
sr: Da li želite da izmenite format sastavljanja poruke?

en: Are you sure you want to close Evolution?
sr: Sigurno želite da zatvorite Evoluciju?

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
sr: Da li sigurno želite da pretvorite događaj u poruku?

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
sr: Da li sigurno želite da pretvorite belešku u poruku?

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
sr: Da li sigurno želite da pretvorite poruku u sastanak?

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
sr: Da li sigurno želite da pretvorite zadatak u poruku?

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
sr: Da li ste sigurni da želite da kopirate fasciklu „{0}“ u fasciklu „{1}“?

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete nalog „{0}“?

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete imenik „{0}“?

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
sr: Sigurno želite trajno da uklonite sve poruke iz fascikle Smeće?

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete kalendar „{0}“?

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete spisak beleški „{0}“?

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete udaljeni kalendar „{0}“?

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete udaljenu zbirku „{0}“?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete spisak beleški „{0}“?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete spisak zadataka „{0}“?

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete spisak zadataka „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete sastanak pod nazivom „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete sastanak nazvan „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
sr: Sigurno želite da obrišete belešku „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
sr: Sigurno želite da obrišete zadatak „{0}“?

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
sr: Sigurno želite da obrišete ove spiskove kontakata?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
sr: Sigurno želite da obrišete ove kontakte?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
sr: Sigurno želite da obrišete ova {0} sastanka?

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
sr: Sigurno želite da obrišete ove {0} beleške?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
sr: Sigurno želite da obrišete ove {0} zadatke?

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj nalog i sve pripadajuće elemente?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj sastanak?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj kontakt (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj spisak kontakta (%s)?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj spisak kontakta?

en: Are you sure you want to delete this contact?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj kontakt?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj sastanak?

en: Are you sure you want to delete this memo?
sr: Sigurno želite da obrišete ovu belešku?

en: Are you sure you want to delete this task?
sr: Sigurno želite da obrišete ovaj zadatak?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
sr: Sigurno želite da isključite ovaj nalog i obrišete sve posrednike?

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
sr: Da li želite da odbacite poruku koju sastavljate?

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
sr: Da li želite da odbacite poruku koju sastavljate, pod nazivom „{0}“?

en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
sr[0]: Sigurno želite da otvorite ovu %d poruku?
sr[1]: Sigurno želite da otvorite %d poruke odjednom?
sr[2]: Sigurno želite da otvorite %d poruka odjednom?
sr[3]: Sigurno želite da otvorite ovu jednu poruku?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
sr: Sigurno želite trajno da uklonite sve obrisane poruke iz svih fascikli?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
sr: Sigurno želite trajno da uklonite sve obrisane poruke iz fascikle „{0}“?

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
sr: Sigurno želite da uklonite pravilo „{0}“?

en: Are you sure you want to remove this location?
sr: Sigurno želite da uklonite ovu lokaciju?

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
sr: Sigurno želite da povratite Evoluciju iz izabrane datoteke rezerve?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
sr: Sigurno želite da sačuvate sastanak bez sažetka?

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
sr: Sigurno želite da sačuvate belešku bez sažetka?

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
sr: Sigurno želite da sačuvate zadatak bez sažetka?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
sr: Sigurno želite da pošaljete poruku u HTML obliku?

en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
sr[0]: Sigurno želite da pošaljete poruku za %d primaoca?
sr[1]: Sigurno želite da pošaljete poruku za %d primaoca?
sr[2]: Sigurno želite da pošaljete poruku za %d primaoca?
sr[3]: Sigurno želite da pošaljete poruku za %d primaoca?

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
sr: Sigurno želite da pošaljete poruku sa neispravnom adresom?

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
sr: Sigurno želite da pošaljete poruku sa neispravnim adresama?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
sr: Sigurno želite da pošaljete poruku gde će svi primaoci dobiti Slepe kopije?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
sr: Sigurno želite da pošaljete poruku bez naslova?

en: Are you sure you want to send the message?
sr: Da li želite da pošaljete ovu poruku?

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
sr: Da li ste sigurni da želite da premestite fasciklu „{0}“ u fasciklu „{1}“?

en: As Sent Folder for Wi_de View
sr: Kao fascikla slanja za _široki prikaz

en: As _Sent Folder
sr: Kao fascikla _slanja

en: Ascending
sr: Rastuće

en: Asia/Aden
sr: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
sr: Azija/Almati

en: Asia/Amman
sr: Azija/Aman

en: Asia/Anadyr
sr: Azija/Anadir

en: Asia/Aqtau
sr: Azija/Akto

en: Asia/Aqtobe
sr: Azija/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
sr: Azija/Ašgabat

en: Asia/Baghdad
sr: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sr: Azija/Bahrein

en: Asia/Baku
sr: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
sr: Azija/Bangkok

en: Asia/Beirut
sr: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sr: Azija/Biškek

en: Asia/Brunei
sr: Azija/Brunej

en: Asia/Calcutta
sr: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
sr: Azija/Kobajsan

en: Asia/Chongqing
sr: Azija/Čongking

en: Asia/Colombo
sr: Azija/Kolombo

en: Asia/Damascus
sr: Azija/Damask

en: Asia/Dhaka
sr: Azija/Daka

en: Asia/Dili
sr: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
sr: Azija/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sr: Azija/Dušanbe

en: Asia/Gaza
sr: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
sr: Azija/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sr: Azija/Hongkong

en: Asia/Hovd
sr: Azija/Houd

en: Asia/Irkutsk
sr: Azija/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sr: Azija/Istanbul

en: Asia/Jakarta
sr: Azija/Džakarta

en: Asia/Jayapura
sr: Azija/Džajapura

en: Asia/Jerusalem
sr: Azija/Jerusalim

en: Asia/Kabul
sr: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sr: Azija/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sr: Azija/Karači

en: Asia/Kashgar
sr: Azija/Kašgar

en: Asia/Kathmandu
sr: Azija/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Azija/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sr: Azija/Kučing

en: Asia/Kuwait
sr: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macao
sr: Azija/Makao

en: Asia/Macau
sr: Azija/Makau

en: Asia/Magadan
sr: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
sr: Azija/Makasar

en: Asia/Manila
sr: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
sr: Azija/Muskat

en: Asia/Nicosia
sr: Azija/Nikozija

en: Asia/Novosibirsk
sr: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sr: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
sr: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Azija/Pnom_Pen

en: Asia/Pontianak
sr: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sr: Azija/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sr: Azija/Katar

en: Asia/Qyzylorda
sr: Azija/Kzil-Orda

en: Asia/Rangoon
sr: Azija/Rangun

en: Asia/Riyadh
sr: Azija/Rijad

en: Asia/Saigon
sr: Azija/Sajgon

en: Asia/Sakhalin
sr: Azija/Sahalin

en: Asia/Samarkand
sr: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
sr: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
sr: Azija/Šangaj

en: Asia/Singapore
sr: Azija/Singapur

en: Asia/Taipei
sr: Azija/Tajpej

en: Asia/Tashkent
sr: Azija/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sr: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sr: Azija/Teheran

en: Asia/Thimphu
sr: Azija/Timfu

en: Asia/Tokyo
sr: Azija/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
sr: Azija/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Azija/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sr: Azija/Urumki

en: Asia/Vientiane
sr: Azija/Vijentan

en: Asia/Vladivostok
sr: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sr: Azija/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Azija/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sr: Azija/Jerevan

en: Ask for confirmation when deleting items
sr: Traži potvrdu za brisanje stavki

en: Ask for each message
sr: Pitaj za svaku poruku

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
sr: Pitaće da li da kopira fasciklu prevlačenjem i ubacivanjem u stablu fascikli

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
sr: Pitaće da li da premesti fasciklu prevlačenjem i ubacivanjem u stablu fascikli

en: Assign C_olor…
sr: _Dodeli boju…

en: Assign Color
sr: Dodeli boju

en: Assign Score
sr: Dodeli rezultat

en: Assign color for the selected messages
sr: Dodeli boju izabranoj poruci

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
sr: Dodelite koji nalog treba biti korišćen kao nalog slanja za odgovarajuće fascikle ili primaoce, prepisivanje za uobičajeno otkrivanje naloga slanja. Spisak primaoca može da sadrži delimične adrese ili nazive. Delovi adrese i naziva se upoređuju zasebno.

en: Assigned
sr: Dodeljeno

en: Assigned Memo — %s
sr: Dodeljena beleška — %s

en: Assigned Task — %s
sr: Dodeljen zadatak — %s

en: Assistant
sr: Pomoćnik

en: Assistant Phone
sr: Telefon pomoćnika

en: At least one attendee is necessary
sr: Najmanje jedan učesnik je neophodan

en: At least one attendee is required.
sr: Najmanje jedan učesnik je potreban.

en: At least one component type should be set
sr: Najmanje jedna vrsta dela bi trebala biti podešena

en: Atlantic/Azores
sr: Atlantik/Azori

en: Atlantic/Bermuda
sr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
sr: Atlantik/Kanari

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Atlantik/Zelenortska_Ostrva

en: Atlantic/Faeroe
sr: Atlantik/Farska_ostrva

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr: Atlantik/Jan_Majen

en: Atlantic/Madeira
sr: Atlantik/Madejra

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Atlantik/Rejkjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Atlantik/Južna_Džordžija

en: Atlantic/St_Helena
sr: Atlantik/Sv_Jelena

en: Atlantic/Stanley
sr: Atlantik/Stenli

en: Attach
sr: Priloži

en: Attach a file
sr: Priložite datoteku

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
sr: Prilaže sličicu vašeg lica odlazećim porukama.

en: Attach_ment
sr: Prilo_g

en: Attached message
sr: Priložena poruka

en: Attachment | Attachments
sr[0]: Prilog
sr[1]: Prilozi
sr[2]: Prilozi
sr[3]: Prilog

en: Attachment Properties
sr: Osobine priloga

en: Attachment Reminder
sr: Podsetnik priloga

en: Attachment contents not loaded
sr: Sadržaj priloga nije učitan

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
sr: Ne mogu da nađem prilog „%s“, uklonite ga sa spiska

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
sr: Prilog „%s“ nema ispravnu putanju, uklonite ga sa spiska

en: Attachments
sr: Prilozi

en: Atte_ndees…
sr: Uč_esnici…

en: Attendee
sr: Učesnik

en: Attendee
sr: Učesnik

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
sr: Status učesnika nije osvežen jer stavka više ne postoji

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
sr: Status učesnika nije ažuriran zbog neispravnog stanja

en: Attendee status updated
sr: Status učesnika je ažuriran

en: Attendees
sr: Učesnici

en: Attendees List
sr: Spisak učesnika

en: Attendees:
sr: Prisutni:

en: Attendees:
sr: Prisutni:

en: Attribute message
sr: Priložena poruka

en: Audio Player
sr: Zvučni uređaj

en: August
sr: Avgust

en: Australia/Adelaide
sr: Australija/Adelejd

en: Australia/Brisbane
sr: Australija/Brizbejn

en: Australia/Broken_Hill
sr: Australija/Brouken_Hil

en: Australia/Darwin
sr: Australija/Darvin

en: Australia/Hobart
sr: Australija/Hobart

en: Australia/Lindeman
sr: Australija/Lindman

en: Australia/Lord_Howe
sr: Australija/Lord_Ov

en: Australia/Melbourne
sr: Australija/Melburn

en: Australia/Perth
sr: Australija/Pert

en: Australia/Sydney
sr: Australija/Sidnej

en: Authentication
sr: Potvrđivanje identiteta

en: Authentication mechanism: %s
sr: Mehanizam za identifikovanje: %s

en: Author(s)
sr: Autor(i)

en: Authorities
sr: Izdavaoci

en: Auto sync Pidgin contacts
sr: Samostalno usklađivanje kontakata Golupka

en: Autocomplete length
sr: Dužina samodopunjavanja

en: Autocomplete with this address book
sr: Sam dopunjava ovim imenikom

en: Autocompletion
sr: Samodovršavanje

en: Autogenerated
sr: Automatski sastavljeno

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Automatic Contacts
sr: Automatski kontakti

en: Automatic emoticon recognition
sr: Automatsko prepoznavanje smajlića

en: Automatic link recognition
sr: Automatsko prepoznavanje veza

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
sr: Sam uključuje PGP ili S/MIME potpise kada odgovara na poruke koje su takođe PGP ili S/MIME potpisane.

en: Automatically insert _emoticons
sr: Sam umetni _smajliće

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
sr: Automatski pokreće uređivač kada je pritisnut taster u sastavljaču poruke.

en: Automatically launch when a new mail is edited
sr: Automatski pokreće pri uređivanju nove poruke

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
sr: Samostalno učitava slike za HTML poruke preko HTTP-a

en: Automatically update on any _source folder change
sr: Sam osveži pri _svakoj izmeni izvorne fascikle

en: Available Cate_gories
sr: Dostupne _kategorije

en: Available Groups:
sr: Dostupne grupe:

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
sr: Izbegavaj ako-poklapa (potrebno na Apaču < 2.2.8)

en: BCC
sr: Slepa kopija

en: B_est Fit
sr: Na_jbolje uklapanje

en: Back
sr: Nazad

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
sr: Napravite rezervu podataka i postavki Evolucije u arhivu

en: Back up Evolution directory
sr: Direktorijum za rezervu Evolucije

en: Back up complete
sr: Izrada rezervne kopije je završena

en: Back up current Evolution data
sr: Napravite rezervu trenutnih podataka Evolucije

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
sr: Boja pozadine zaduženja za danas, u obliku „#rrggbb“. Koristi se zajedno sa isticanjem-zadatka-u-toku-dana

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
sr: Boja pozadine neispunjenih zadataka, u obliku „#rrggbb“. Koristi se zajedno sa isticanjem-neispunjenih-zadatka.

en: Backing Evolution accounts and settings
sr: Izradite rezervnu kopiju naloga i postavke Evolucije

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
sr: Izrada rezervne kopije podataka Evolucije (pošta, kalendari, zadaci, beleške)

en: Backing up Evolution Data
sr: Izrađuje rezervni primerak podataka Evolucije

en: Backing up to the file %s
sr: Smeštam rezervni primerak u datoteku „%s“

en: Backup Certificate
sr: Rezervna kopija uverenja

en: Backup _All
sr: Napravi rezervu _svega

en: Bad regular expression “{0}”.
sr: Loš regularan izraz „{0}“.

en: Baltic
sr: Baltički

en: Bcc
sr: Slepa kopija

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Pošto ne verujete izdavaocu ovog uverenja, onda ne verujete ni u autentičnost ovog uverenja osim ako ovde ne naznačite drugačije

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Pošto verujete izdavaocu ovog uverenja, onda verujete i u autentičnost ovog uverenja osim ako ovde ne naznačite drugačije

en: Because “{1}”.
sr: Zbog „{1}“.

en: Beep
sr: Zvono

en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
sr: Prvo se _format sastavljača menja iz HTML-a u običan tekst

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sr: Pre verovanja ovom izdavaocu uverenja, prvo pregledajte njegovo uverenje, politiku i procedure (ako su dostupni).

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sr: Pre verovanja ovom sajtu pregledajte njegovo uverenje, politiku i procedure (ako su dostupni).

en: Berkeley Mailbox (mbox)
sr: Berkli poštansko sanduče (mbox)

en: Birthday
sr: Rođendan

en: Birthday and anniversary reminder
sr: Podsetnik na rođendane i godišnjice

en: Birthday and anniversary reminder units
sr: Jedinice podsetnika na rođendane i godišnjice

en: Birthday and anniversary reminder value
sr: Vrednosti podsetnika na rođendane i godišnjice

[ctx: BirthdaySummary]
en: %s (%d)
sr: %s (%d.)

en: Blank Signature
sr: Prazan potpis

en: Blue Ink
sr: Plavo mastilo

en: Body contains
sr: Telo sadrži

en: Bogofilter Options
sr: Opcije Bogofiltera

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
sr: Ili se Bogofilter urušio ili nije uspeo da analizira poruku pošte

en: Bold
sr: Podebljano

en: Bottom
sr: Dno

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
sr: Pretražuje VebDAV (KalDAV ili KardDAV) server i pravite, uređuje ili briše imenike, kalendare, beleške ili rokovnik

en: Browse until limit is reached
sr: Razgledaj sve dok se ne dostigne ograničenje

en: Bug Buddy could not be run.
sr: Bubaždajin pomoćnik ne može biti pokrenut.

en: Bug Buddy is not installed.
sr: Bubaždajin pomoćnik nije instaliran.

en: Business Fax
sr: Faks na poslu

en: Business Phone
sr: Telefon na poslu

en: Business Phone 2
sr: 2. telefon na poslu

en: Busy
sr: Zauzeto

en: By S_tatus
sr: Prema s_tanju

en: By Se_nder
sr: Prema pošiljaoc_u

en: By Su_bject
sr: Prema _naslovu

en: By _Company
sr: Prema _preduzeću

en: By _Follow Up Flag
sr: Prema oznaci _praćenja

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ako pretvorite događaj u poruku prozor za uređivanje biće zatvoren i načinjene izmene odbačene.

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ako pretvorite belešku u poruku prozor za uređivanje biće zatvoren i načinjene izmene odbačene.

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ako pretvorite poruku u sastanak sastavljena poruka biće zatvorena i načinjene izmene odbačene.

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ako pretvorite zadatak u poruku prozor za uređivanje biće zatvoren i načinjene izmene odbačene.

en: CC
sr: Kopija

en: C_alendar
sr: _Kalendar

en: C_ell
sr: _Ćelija

en: C_ertificate:
sr: U_verenje:

en: C_ollapse All
sr: _Skupi sve

en: C_olor:
sr: _Boja:

en: C_olumns:
sr: _Kolone:

en: C_opy
sr: _Kopiraj

en: C_reate
sr: _Napravi

en: C_reate Search Folder From Search…
sr: Napravi _fasciklu pretrage iz pretrage…

en: C_urrent View
sr: T_renutni pregled

en: C_ut %s
sr: _Iseci %s

en: Ca_tegories...
sr: Ka_tegorije...

en: CalDAV and CardDAV server
sr: CalDav i CardDaV server

[ctx: CalItem]
en: %B %Y
sr: %B %Y.

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Calendar Event: It has no summary.
sr: Kalendarski događaj: nema sažetka.

en: Calendar Event: Summary is %s.
sr: Kalendarski događaj: sažetak je %s.

en: Calendar Events
sr: Događaji kalendara

en: Calendar Properties
sr: Osobine kalendara

en: Calendar Publishing
sr: Objavljivanje kalendara

en: Calendar Selector
sr: Izbornik kalendara

en: Calendar and Tasks
sr: Kalendar i zadaci

en: Calendar information
sr: Podaci o kalendaru

en: Calendar:
sr: Kalendar:

en: Calendar: from %s to %s
sr: Kalendar: od %s do %s

en: Calendars
sr: Kalendari

en: Call
sr: Poziv

en: Callback Phone
sr: Telefon za pozivanje

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
sr: Pitaj prilikom upotrebe

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
sr: Uvek

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
sr: Ponekad

[ctx: CamelTrust]
en: Never
sr: Nikada

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
sr: Privremeno

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
sr: Ultimativno

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
sr: P_itaj prilikom korišćenja

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
sr: _Potpuno poverenje

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
sr: _Delimično poverenje

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
sr: _Nikada ne veruj ovom uverenju

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
sr: P_rivremeno poverenje (samo tokom sesije)

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
sr: _Neograničeno poverenje

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
sr: Može biti „mbox“ ili „pdf“.

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancel _All
sr: Otkaži _sve

en: Cancel the current mail operation
sr: Otkažite trenutnu operaciju sa poštom

en: Canceling…
sr: Otkazujem…

en: Cancelled
sr: Otkazano

en: Cancelled Tasks
sr: Otkazani zadaci

en: Cancelled.
sr: Otkazano.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
sr: Ne mogu da dodam fasciklu pretrage „{0}“.

en: Cannot add new contact
sr: Nije moguće dodati novi kontakt

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
sr: Ne mogu da kopiram fasciklu „{0}“ u „{1}“.

en: Cannot create Temporary File
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
sr: Ne mogu da napravim predmet programa iz naziva proširenja „%s“

en: Cannot create folder “{0}”.
sr: Ne mogu da napravim fasciklu „{0}“.

en: Cannot create temporary save directory.
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum za čuvanje.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
sr: Ne mogu da napravim direktorijum za čuvanje, zbog „{1}“

en: Cannot delete folder “{0}”.
sr: Ne mogu da obrišem fasciklu „{0}“.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
sr: Ne mogu da obrišem sistemsku fasciklu „{0}“.

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
sr: Ne mogu da ubacim poruku(e) u ostavu na najvišem nivou

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
sr: Ne mogu da uredim fasciklu pretrage „{0}“ jer ne postoji.

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
sr: Nije moguće šifrovanje odlazeće poruke: nije postavljeno uverenje za šifrovanje za ovaj nalog

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
sr: Ne mogu da nađem učesnika „%s“ na spisku učesnika

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
sr[0]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u sledećoj %d godini
sr[1]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u sledeće %d godine
sr[2]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u sledećih %d godina
sr[3]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u sledećoj %d godini

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
sr[0]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u prethodnoj %d godini
sr[1]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u prethodne %d godini
sr[2]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u prethodnih %d godini
sr[3]: Ne mogu da pronađem odgovarajući događaj u prethodnoj %d godini

en: Cannot find message in its folder summary
sr: Ne mogu da nađem poruku u njenom sažetku fascikle

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
sr: Ne mogu da dobavim putanju „%s“, ne znam kako da je preuzmem.

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
sr: Delovi za slanje i primanje ne mogu u isto vreme biti podešeni na Ništa

en: Cannot move contact.
sr: Ne mogu da premestim kontakt.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
sr: Ne mogu da premestim fasciklu „{0}“ u „{1}“.

en: Cannot open calendar. %s
sr: Ne mogu da otvorim kalendar. %s

en: Cannot open file “{0}”.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „{0}“.

en: Cannot open folder. Error: {1}
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu. Greška: {1}

en: Cannot open source folder. Error: {2}
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu izvora. Greška: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu mete. Greška: {2}

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
sr: Ne mogu da pročitam datoteku licence „{0}“, zbog problema sa instalacijom. Nećete moći da koristite ovog dostavljača dok ne prihvatite licencu.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
sr: Ne mogu da preimenujem ili da premestim sistemsku fasciklu„{0}“.

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
sr: Ne mogu da preimenujem „{0}“ u „{1}“.

en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
sr: Ne mogu da sačuvam kontakt u imenik „{0}“, jer se još uvek otvara. Ili sačekajte dok se ne otvori, ili izaberite neki drugi imenik.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
sr: Ne mogu da sačuvam kontakt, imenik se još uvek otvara

en: Cannot save changes to account.
sr: Ne mogu da sačuvam izmene na nalogu.

en: Cannot save event
sr: Ne mogu da sačuvam događaj

en: Cannot save file “{0}”.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku „{0}“.

en: Cannot save task
sr: Ne mogu da sačuvam zadatak

en: Cannot save to directory “{0}”.
sr: Ne mogu da sačuvam u direktorijumu „{0}“.

en: Cannot save to file “{0}”.
sr: Ne mogu da sačuvam u datoteku „{0}“.

en: Cannot search with no active calendar
sr: Ne mogu da tražim ako nema aktivnog kalendara

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
sr: Nije moguće potpisivanje odlazeće poruke: nije postavljeno uverenje za potpisivanje za ovaj nalog

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
sr: Ne mogu da pokrenem Evoluciju.  Drugi primerak Evolucije možda ne odgovara. Greška sistema: %s

en: Cannot upgrade directly from version {0}
sr: Ne mogu direktno da nadogradim sa izdanja {0}

en: Can’t open .csv file
sr: Ne mogu da otvorim „.csv“ datoteku

en: Can’t open .ldif file
sr: Ne mogu da otvorim „.ldif“ datoteku

en: Car Phone
sr: Telefon u kolima

en: Case _Sensitive
sr: _Razlikuj velika slova

en: Cat_egory:
sr: _Kategorija:

en: Categories
sr: Kategorije

en: Categories Editor
sr: Uređivač kategorija

en: Categories List
sr: Spisak kategorija

en: Categories:
sr: Kategorije:

en: Categories: %s
sr: Kategorije: %s

en: Category
sr: Kategorija

en: Category Icon
sr: Ikonica kategorije

en: Category Properties
sr: Osobine kategorije

en: Category _Icon
sr: _Ikonica kategorije

en: Category _Name
sr: _Naziv kategorije

en: Category editor not available.
sr: Uređivač kategorija nije dostupan.

en: Cc
sr: Kopija

en: Cell Contents
sr: Sadržaj ćelije

en: Cell Properties
sr: Osobine ćelije

en: Cell…
sr: Ćelija…

en: Center
sr: Sredina

en: Center Alignment
sr: Središnje poravnanje

en: Centigrade (°C)
sr: Celzijus (°C)

en: Central European
sr: Centralnoevropski

en: Certificate Authority Trust
sr: Poverenje izdavaocu uverenja

en: Certificate Name
sr: Naziv uverenja

en: Certificate already exists
sr: Uverenje već postoji

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
sr: Uverenje „%s“ je CA uverenje.
    
    Uredite postavke poverenja:

en: Certificates
sr: Uverenja

en: Certificates Table
sr: Tabela uverenja

en: Ch_aracter Encoding
sr: Kodna st_rana

en: Ch_aracter encoding:
sr: Kodna st_rana:

en: Chair
sr: Stolica

en: Chair Persons
sr: Predsedavajući

en: Change Face Image
sr: Menja postojeću sliku kontakta

en: Change certificate trust
sr: Izmena poverenja za uverenje

en: Change sort order of the folders in the folder tree
sr: Promeni redosled ređanja fascikli unutar stabla

en: Change the name of this folder
sr: Promenite naziv ove fascikle

en: Change the page settings for your current printer
sr: Izmenite postavke stranice za trenutni štampač

en: Change the properties of this folder
sr: Izmenite osobine ove fascikle

en: Change trust for the host “%s”:
sr: Izmena poverenja za udaljeni računar „%s“:

en: Changed Contact:
sr: Izmenjen kontakt:

en: Character Encoding
sr: Kodna strana

en: Character _Encoding
sr: Ko_dna strana

en: Check Evolution Back up
sr: Proveri rezervu Evolucije

en: Check _Spelling…
sr: _Proveri pisanje…

en: Check cu_stom headers for junk
sr: Proveri ima li đubreta u _prilagođenim zaglavljima

en: Check for Supported Types
sr: Zatraži podržane načine

en: Check for _Junk
sr: Proveri da li ima _đubreta

en: Check for _new messages every
sr: Proveri za _novu poštu svakih

en: Check for new _messages on start
sr: Proveri nove _poruke prilikom pokretanja

en: Check for new messa_ges in all active accounts
sr: Proveri nove _poruke u svim aktivnim nalozima

en: Check for new messages in all active accounts
sr: Vrši proveru za novim porukama u svim aktivnim nalozima

en: Check for new messages on start
sr: Vrši proveru za novim porukama prilikom pokretanja

en: Check incoming _messages for junk
sr: Proveri ima li đubreta u do_laznoj pošti

en: Check incoming mail being junk
sr: Proveri da li dolazna pošta sadrži đubre

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
sr: Period provere za Pidžin usklađivanje kontakata.

en: Check spelling while I _type
sr: Proveri pravopis dok _kucam

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
sr: Proverite da li ste ispravno otkucali lozinku. Ne zaboravite da je u većini lozinki veličina slova bitna; možda su uključena velika slova.

en: Check whether Evolution is the default mailer
sr: Proverava da li je Evolucija podrazumevani program za poštu

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
sr: Proveravam sadržaj rezervne datoteke „%s“, sačekajte…

en: Checking for New Mail
sr: Vršim proveru za novom poštom

en: Checking for new mail at “%s”
sr: Vršim proveru za novom poštom na „%s“

en: Checking server settings…
sr: Proveravam podešavanja servera…

en: Checks selected messages for duplicates
sr: Proverite izabrane poruke za duplikate

en: Chinese
sr: Kineski

en: Choose Background Image
sr: Izaberite boju pozadine

en: Choose a Calendar
sr: Izaberite kalendar

en: Choose a File
sr: Izaberite datoteku

en: Choose a MH mail directory
sr: Izaberite MH direktorijum pošte

en: Choose a Maildir mail directory
sr: Izaberite Mejldir direktorijum pošte

en: Choose a Memo List
sr: Izaberite spisak beleški

en: Choose a Task List
sr: Izaberite spisak sadataka

en: Choose a backup file to restore
sr: Izaberite datoteku rezerve za povraćaj

en: Choose a folder for deleted messages.
sr: Izaberite fasciklu za obrisane poruke.

en: Choose a folder for junk messages.
sr: Izaberite fasciklu za nepoželjne poruke.

en: Choose a folder for saving draft messages.
sr: Izaberite fasciklu za čuvanje poruka nacrta.

en: Choose a folder for saving sent messages.
sr: Izaberite fasciklu za čuvanje poslatih poruka.

en: Choose a folder to archive messages to.
sr: Izaberite fascikle za arhiviranje poruke.

en: Choose a folder to use for template messages.
sr: Izaberite fasciklu za šablonske poruke.

en: Choose a local delivery file
sr: Izaberite mesnu datoteku dostave

en: Choose a mbox spool directory
sr: Izaberite direktorijum mboks pripreme

en: Choose a mbox spool file
sr: Izaberite datoteku mboks pripreme

en: Choose an Address Book
sr: Izaberite imenik

en: Choose an iCalendar file
sr: Izaberite datoteku iKalendara

en: Choose custom color
sr: Izbor proizvoljne boje

en: Choose folders to post the message to.
sr: Izaberite fascikle za slanje poruke.

en: Choose reply options for the selected message
sr: Izaberite opcije za odgovor na izabrane poruke

en: Choose the destination for this import
sr: Izaberite odredište za ovaj uvoz

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
sr: Izaberite datoteku koju želite da uvezete u Evoluciju i iz liste izaberite kojeg je tipa ta datoteka.

en: Choose the order of information to appear in the message list.
sr: Izaberite redosled podataka za prikazivanje na spisku poruka.

en: Choose the type of importer to run:
sr: Izaberite vrstu uvoznika:

en: Choose which address books to use.
sr: Izaberite imenike koji ćete koristiti.

en: Chosen file is not a local file.
sr: Izabrana datoteka nije na lokalnom računaru.

en: Citation highlight color
sr: Boja isticanja citata

en: Citation highlight color.
sr: Boja za isticanja citata.

en: Cl_ear
sr: Očist_i

en: Classification
sr: Razvrstavanje

en: Classify as confidential
sr: Označite kao poverljivo

en: Classify as private
sr: Označite kao lično

en: Classify as public
sr: Označite kao javno

en: Clear All
sr: Očisti sve

en: Clear Search
sr: Očisti pretragu

en: Clear _All
sr: Očisti _sve

en: Clear the current search parameters
sr: Očistite parametre trenutne pretrage

en: Clear the search
sr: Očisti pretragu

en: Click here for the address book
sr: Kliknite ovde za imenik

en: Click here to add an attendee
sr: Kliknite ovde da dodate učesnika

en: Click here to change the search type
sr: Kliknite ovde da promenite vrstu pretrage

en: Click here to open the URL
sr: Kliknite ovde da otvorite adresu

en: Click here to select folders to post to
sr: Kliknite ovde da izaberete fascikle za slanje

en: Click here, you can find more events.
sr: Kliknite ovde, možete naći još događaja.

en: Click this button to show a calendar
sr: Pritisnite na ovo dugme da prikažete kalendar

en: Click to add a memo
sr: Kliknite da dodate belešku

en: Click to add a task
sr: Kliknite da dodate zadatak

en: Click to call %s
sr: Kliknite da pozovete %s

en: Click to hide/unhide addresses
sr: Kliknite da sakrijete/otkrijete adrese

en: Click to mail %s
sr: Kliknite da pošaljete %s

en: Click to open %s
sr: Kliknite da otvorite %s

en: Click to open map for %s
sr: Kliknite da otvorite kartu za %s

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
sr: Kliknite na „Primeni“ da započnete uvoz datoteke u Evoluciju.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
sr: Kliknite na „Rad na mreži​​“ da se vratite na režim na mreži.

en: Close
sr: Zatvori

en: Close Evolution with pending background operations?
sr: Da li da zatvorim Evoluciju i otkažem trenutne radnje?

en: Close and _Back up Evolution
sr: Zatvori i _napravi rezervu Evojucije

en: Close and _Restore Evolution
sr: Zatvori i _vrati rezervu Evolucije

en: Close the current file
sr: Zatvorite trenutnu datoteku

en: Close the current window
sr: Zatvorite trenutni prozor

en: Close the find bar
sr: Zatvori traku pretrage

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
sr: Zatvori prozor za pregled poruke kada je izabrana poruka obrisana ili premeštena u nepoželjne.

en: Close this message (Escape)
sr: Zatvorite ovu poruku (Napusti)

en: Close this window
sr: Zatvorite ovaj prozor

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
sr: Zatvaranjem ovog prozora za sastavljanje trajno ćete odbaciti poruku, osim ako odlučite da sačuvate poruku u fascikli Nacrti. Ovo će omogućiti da nastavite poruku kasnije.

en: Co_lumn Span:
sr: R_aspon kolone:

en: Co_mpleted
sr: Za_vršeno

en: Co_ntacts
sr: Ko_ntakti

en: Co_py All Contacts To…
sr: Kopiraj _sve kontakte u…

en: Col_umn
sr: _Kolona

en: Collapse All _Threads
sr: Skupi sve _rasprave

en: Collapse all folders
sr: Skupite sve fascikle

en: Collapse all message threads
sr: Skupite celokupno grananje rasprava

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
sr: Sakupi fascikle arhive prilikom izbora Premesti/Kopiraj poruku u Fasciklu i Idi u fasciklu.

en: Collect_ion Account
sr: Z_birni nalog

en: Collection
sr: Zbirka

en: Collection _Account
sr: Zbirni n_alog

en: Color
sr: Boja

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
sr: Boja za iscrtavanje Markus Bejns linije u traci vremena (podrazumevano je prazno)

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
sr: Boja za iscrtavanje Markus Bejns linije u Dnevnom pregledu

en: Color:
sr: Boja:

en: Column
sr: Kolona

en: Column After
sr: Kolona nakon

en: Column Before
sr: Kolona pre

en: Comma separated values (.csv)
sr: Vrednosti razdvojene zarezom (.csv)

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
sr: Zarezom odvojeni spisak lokalizovanih skraćenica „Odg“ koje će biti preskočene u tekstu prilikom odgovaranja na poruku, kao dodatak standardnom „Odg“ prefiksu. Jedan primer je „SV,AV“.

en: Command to be executed to launch the editor:
sr: Naredba za izvršavanje radi pokretanja uređivača:

en: Comment List
sr: Spisak komentara

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Comments: %s
sr: Napomene: %s

en: Common Name
sr: Zajedničko ime

en: Company
sr: Preduzeće

en: Company Phone
sr: Telefon preduzeća

en: Compare against
sr: Uporedi sa

en: Complete
sr: Završeno

en: Complete.
sr: Završeno.

en: Completed
sr: Završeno

en: Completed
sr: Završeno je

en: Completed Tasks
sr: Završeni zadaci

en: Completed date cannot be in the future
sr: Datum završetka ne može biti u budućnosti

en: Completed date is not a valid date
sr: Datum završetka nije ispravan datum

en: Completed: %s
sr: Završeno je: %s

en: Completion date
sr: Datum završetka

en: Compose Message
sr: Sastavi poruku

en: Compose _New Message
sr: Sastavi _novu poruku

en: Compose a Message
sr: Sastavite poruku

en: Compose a new mail message
sr: Sastavite novu poruku

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
sr: Sastavite odgovor svim primaocima izabrane poruke

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
sr: Sastavite odgovor dopisnoj listi izabrane poruke

en: Compose a reply to the sender of the selected message
sr: Sastavite odgovor pošiljaocu izabrane poruke

en: Compose in External Editor
sr: Sastavlja u spoljnom uređivaču

en: Composer Preferences
sr: Postavke sastavljača

en: Composer load/attach directory
sr: Direktorijum sastavljača za učitavanje/prilaganje

en: Composing Messages
sr: Sastavljanje poruka

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
sr: Sažima prikaz adresa u Prima/Kopija/Slepa kopija

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
sr: Vrši sažimanje prikaza adresa u Prima/Kopija/Slepa kopija na broj određen u broju adresa (address_count).

en: Compress weekends in month view
sr: Sažmi vikende u mesečni pregled

en: Compression filter used by autoar
sr: Filter sažimanja koji koristi autoar

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
sr: Filter sažimanja korišćen prilikom sažimanja priloženih direktorijuma sa autoar-om.

en: Compression format used by autoar
sr: Format sažimanja koji koristi autoar

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
sr: Format sažimanja korišćen prilikom sažimanja priloženih direktorijuma sa autoar-om.

en: Confidential
sr: Poverljivo

en: Configuration
sr: Podešavanje

en: Configuration _URL:
sr: _Adresa podešavanja:

en: Configure Evolution
sr: Podesi Evoluciju

en: Configure Evolution Accounts
sr: Podesi naloge Evolucije

en: Confirm _when expunging a folder
sr: _Potvrdi kada prazniš fasciklu

en: Confirm expunge
sr: Potvrdi pražnjenje

en: Confirm when emptying a _Junk folder
sr: _Potvrdi kada prazniš fasciklu sa đubretom

en: Confirmations
sr: Potvrđivanja

en: Conflict Search
sr: Pretraga preklapanja

en: Conflicting Contact:
sr: Sporan kontakt:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
sr: Čestitamo, podešavanje pošte je završeno.
    
    Sada ste spremni koristite Evoluciju za slanje i primanje pošte.
    
    Kliknite „Primeni“ da sačuvate postavke.

en: Connecting to LDAP
sr: Povezujem se na LDAP

en: Construct a more advanced search
sr: Obrazujte napredniju pretragu

en: Contact
sr: Kontakt

en: Contact Certificates
sr: Uverenja kontakta

en: Contact Editor
sr: Uređivač za kontakte

en: Contact Editor — %s
sr: Uređivač za kontakte — %s

en: Contact List
sr: Spisak kontakata

en: Contact List Editor
sr: Uređivač spiska kontakta

en: Contact List Members
sr: Članovi spiska kontakt

en: Contact List _Owner
sr: _Vlasnik spiska kontakta

en: Contact List:
sr: Spisak kontakta:

en: Contact Quick-Add
sr: Brzo dodavanje kontakta

en: Contact _Preview
sr: Pre_gled kontakta

en: Contact information
sr: Podaci za stupanje u vezu

en: Contact information for %s
sr: Podaci o kontaktu za %s

en: Contact layout style
sr: Stil razmeštaja kontakta

en: Contact preview pane position (horizontal)
sr: Položaj površi za pregled kontakta (položeno)

en: Contact preview pane position (vertical)
sr: Položaj pregleda kontakta (uspravno)

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
sr: Javite se vlasniku dopisne liste kojoj ova poruka pripada

en: Contact:
sr: Kontakt:

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Contacts Map
sr: Karta kontakata

en: Contacts:
sr: Kontakti:

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
sr: Sadrži spisak JIB naloga za koje treba izbegavati ispisivanje poruka.

en: Contains Value
sr: Sadrži vrednost

en: Continue Anyway
sr: Ipak nastavi

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
sr: Kontroliše učestalost usklađivanja lokalnih izmena sa mrežnim serverom pošte. Interval mora biti najmanje 30 sekundi.

en: Conv_ert to Appointment…
sr: Pre_tvori u zakazano…

en: Convert UTC time in reply credits to local time
sr: Pretvori UTC vreme u lokalno vreme, u zaslugama odgovora

en: Convert a mail message to a task.
sr: Pretvara poruku u zadatak.

en: Convert mail messages to Unicode
sr: Prebacuje poruke pošte u Unikod

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
sr: Prebacuje tekst poruke u Unikod UTF-8 radi objedinjavanja spam/ham predmeta čiji su uzrok različiti kodni rasporedi.

en: Convert message text to _Unicode
sr: Prebaci tekst poruke u _Unikod

en: Convert the message to a meeting request
sr: Pretvorite poruku u zahtev za sastankom

en: Convert to M_eeting
sr: Pretvori u _sastanak

en: Convert to M_essage
sr: Pretvori u _poruku

en: Convert to _Meeting
sr: Pretvori u _sastanak

en: Convert to _Message
sr: Pretvori u _poruku

en: Convert to the mail message
sr: Pretvorite u poruku pošte

en: Converts a meeting to an appointment
sr: Pretvorite sastanak u zakazano

en: Converts an appointment to a meeting
sr: Pretvorite zakazano u sastanak

en: Cop_y %s
sr: _Kopiraj %s

en: Cop_y to Calendar…
sr: _Kopiraj u kalendar…

en: Copy Folder To
sr: Kopiraj fasciklu u

en: Copy _Email Address
sr: Kopiraj elektronsku _adresu

en: Copy _Message Archive URL
sr: Kopiraj adresu arhive _poruke

en: Copy _Raw Email Address
sr: Kopiraj sa_mo e-adresu

en: Copy book content locally for offline operation
sr: Kopira sadržaj knjige lokalno za rad van mreže

en: Copy calendar contents locally for offline operation
sr: Kopira sadržaj kalendara lokalno za rad van mreže

en: Copy contact to
sr: Kopiraj kontakt u

en: Copy contacts to
sr: Kopiraj kontakte u

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
sr: Kopira neposrednu adresu za izabranu poruku u njenoj arhivi

en: Copy folder in folder tree.
sr: Kopiram fasciklu u stablo fascikli.

en: Copy memo list contents locally for offline operation
sr: Kopira sadržaj spiska beleški lokalno za rad van mreže

en: Copy selected contacts to another address book
sr: Kopira izabrane kontakte u drugi imenik

en: Copy selected contacts to the clipboard
sr: Kopira označene kontakte u spisak isečaka

en: Copy selected events to the clipboard
sr: Kopira izabrane događaje u spisak isečaka

en: Copy selected memos to the clipboard
sr: Kopira izabrane beleške u spisak isečaka

en: Copy selected messages to another folder
sr: Kopira izabrane poruke u drugu fasciklu

en: Copy selected tasks to the clipboard
sr: Kopira izabrane zadatke u spisak isečaka

en: Copy selected text to the clipboard
sr: Kopira izabrani tekst u spisak isečaka

en: Copy task list contents locally for offline operation
sr: Kopira sadržaj spiska zadataka lokalno za rad van mreže

en: Copy the contacts of the selected address book to another
sr: Kopira kontakte izabranog imenika u drugi

en: Copy the email address to the clipboard
sr: Kopira adrese u spisak isečaka

en: Copy the image to the clipboard
sr: Kopira sliku u ostavu

en: Copy the link to the clipboard
sr: Kopira vezu u spisak isečaka

en: Copy the raw email address to the clipboard
sr: Kopira samo čistu adresu elektronske pošte u spisak isečaka

en: Copy the selected folder into another folder
sr: Kopira izabranu fasciklu u drugu fasciklu

en: Copy the selection
sr: Kopira izabrano

en: Copy to Folder
sr: Kopiraj u fasciklu

en: Copying a memo | Copying %d memos
sr[0]: Kopiram %d belešku
sr[1]: Kopiram %d beleške
sr[2]: Kopiram %d beleški
sr[3]: Kopiram belešku

en: Copying a memo into the memo list “%s”
sr: Kopiram belešku u spisak beleški „%s“

en: Copying a memo into the memo list “{0}”
sr: Kopiram belešku u spisak beleški „{0}“

en: Copying a task | Copying %d tasks
sr[0]: Kopiram %d zadatak
sr[1]: Kopiram %d zadatka
sr[2]: Kopiram %d zadataka
sr[3]: Kopiram zadatak

en: Copying a task into the task list “%s”
sr: Kopiram zadatak u spisak zadataka „%s“

en: Copying a task into the task list “{0}”
sr: Kopiram zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Copying an event | Copying %d events
sr[0]: Kopiram %d događaj
sr[1]: Kopiram %d događaja
sr[2]: Kopiram %d događaja
sr[3]: Kopiram događaj

en: Copying an event into the calendar “%s”
sr: Kopiram događaj u kalendar „%s“

en: Copying an event into the calendar “{0}”
sr: Kopiram događaj u kalendar „{0}“

en: Copying events to the calendar “%s”
sr: Kopiram događaje u kalendar „%s“

en: Copying folder %s
sr: Kopiram fasciklu „%s“

en: Copying folder “%s”
sr: Kopiram fasciklu „%s“

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
sr: Kopiram fasciklu „%s“ (%d/%d)

en: Copying image to clipboard
sr: Kopiram sliku u ostavu

en: Copying memos to the memo list “%s”
sr: Kopiram beleške u spisak beleški „%s“

en: Copying messages into folder %s
sr: Kopiram poruke u fasciklu „%s“

en: Copying messages to “%s”
sr: Kopiram poruke u „%s“

en: Copying tasks to the task list “%s”
sr: Kopiram zadatke u spisak zadataka „%s“

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
sr: Nije pronađen odgovarajući izvor sa JIB brojem „%s“

en: Could not compile regular expression “{1}”.
sr: Ne mogu da prevedem regularan izraz „{1}“.

en: Could not create message.
sr: Ne mogu da napravim poruku.

en: Could not create publish thread.
sr: Ne mogu da objavim raspravu.

en: Could not create spool directory “%s”: %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum za pripremu „%s“: %s

en: Could not display help for Evolution.
sr: Ne mogu da prikažem pomoć za Evoluciju.

en: Could not get schema information for LDAP server.
sr: Ne mogu da dobavim šemu podataka sa LDAP servera.

en: Could not get selected text.
sr: Ne mogu da dobavim izabrani tekst.

en: Could not load signature.
sr: Ne mogu da učitam potpis.

en: Could not load the attachment
sr: Ne mogu da učitam prilog

en: Could not load “%s”
sr: Ne mogu da učitam „%s“

en: Could not open %s:
sr: Ne mogu da otvorim %s:

en: Could not open the attachment
sr: Ne mogu da otvorim prilog

en: Could not open the link.
sr: Ne mogu da otvorim vezu.

en: Could not open “%s”
sr: Ne mogu da otvorim „%s“

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
sr: Ne mogu da obradim MIME poruku. Prikazivanje izvora.

en: Could not parse PGP message: %s
sr: Ne mogu da obradim PGP poruku: %s

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
sr: Ne mogu da obradim PGP/MIME poruku: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
sr: Ne mogu da obradim S/MIME poruku: %s

en: Could not perform this operation on {0}.
sr: Ne mogu da izvršim ovu radnju nad „{0}“.

en: Could not read signature file “{0}”.
sr: Ne mogu da pročitam datoteku potpisa „{0}“.

en: Could not remove address book.
sr: Ne mogu da uklonim imenik.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
sr: Ne mogu da dobijem poruke za prilaganje „{0}“.

en: Could not save signature.
sr: Ne mogu da sačuvam potpis.

en: Could not save the attachment
sr: Ne mogu da sačuvam prilog

en: Could not save to autosave file “{0}”.
sr: Ne mogu da sačuvam u samočuvajuću datoteku „{0}“.

en: Could not save “%s”
sr: Ne mogu da sačuvam „%s“

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
sr: Ne mogu delegatu da pošaljem obaveštenje o otkazivanju

en: Could not set as background
sr: Ne mogu da postavim kao pozadinu

en: Cr_ying
sr: Up_lakan

en: Cre_ate
sr: _Napravi

en: Cre_ate new calendar
sr: Napravi _novi kalendar

en: Cre_ate new task list
sr: _Napravi novi spisak zadataka

en: Creat_e a sent item to track information
sr: Na_pravi poslatu stavku za praćenje podatka

en: Create Collectio_n
sr: Napravi _zbirku

en: Create Folder
sr: Napravi fasciklu

en: Create Search _Folder
sr: Napravi fasciklu _pretrage

en: Create _Book
sr: Napravi belešk_u

en: Create _Calendar
sr: _Napravi kalendar

en: Create _address book entries when sending mails
sr: Napravi unose u _imenik pri slanju pošte

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
sr: Napravi pravilo filtera za dopisnu _listu…

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
sr: Napravi pravilo filtera za _pošiljaoca…

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
sr: Napravi pravilo filtera za _primaoce…

en: Create a Filter Rule for _Subject…
sr: Napravi pravilo filtera za _naslov…

en: Create a Mem_o
sr: Napravi belešk_u

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
sr: Napravi fasciklu pretrage sa dopisne _liste…

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
sr: Napravi fasciklu pretrage od pri_malaca…

en: Create a Search Folder from S_ubject…
sr: Napravi fasciklu pretrage iz _naslova…

en: Create a Search Folder from Sen_der…
sr: Napravi fasciklu pretrage od po_šiljaoca…

en: Create a _Meeting
sr: Napravi _sastanak

en: Create a _Task
sr: Napravi _zadatak

en: Create a new address book
sr: Napravite novi imenik

en: Create a new all day event
sr: Napravite novi celodnevni događaj

en: Create a new all-day appointment
sr: Zakazuje novi sastanak koji će trajati tokom celog dana

en: Create a new appointment
sr: Zakazuje novi sastanak

en: Create a new assigned task
sr: Napravite novi dodeljeni zadatak

en: Create a new calendar
sr: Pravi novi kalendar

en: Create a new collection account
sr: Napravite novi zbirni nalog

en: Create a new contact
sr: Napravite novi kontakt

en: Create a new contact list
sr: Napravite novi spisak kontakta

en: Create a new event from the selected message
sr: Pravi novi događaj od izabrane poruke

en: Create a new folder
sr: Napravite novu fasciklu

en: Create a new folder for storing mail
sr: Napravite novu fasciklu za smeštaj pošte

en: Create a new mail account
sr: Napravite novi nalog za poštu

en: Create a new mail folder
sr: Napravite novu fasciklu za poštu

en: Create a new meeting
sr: Napravite novi sastanak

en: Create a new meeting from the selected message
sr: Pravi novi sastanak od izabrane poruke

en: Create a new meeting request
sr: Zakazuje novi sastanak sa drugim osobama

en: Create a new memo
sr: Napravite jednu novu belešku

en: Create a new memo from the selected message
sr: Pravi novu belešku od izabrane poruke

en: Create a new memo list
sr: Sastavite novi spisak beleški

en: Create a new proxy profile
sr: Napravite novi profil posrednika

en: Create a new shared memo
sr: Napravite novu deljenu belešku

en: Create a new task
sr: Napravite novi zadatak

en: Create a new task from the selected message
sr: Pravi novi zadatak od izabrane poruke

en: Create a new task list
sr: Napravite novi spisak zadataka

en: Create a new window displaying this view
sr: Otvorite nov prozor za prikaz ovog pregleda

en: Create a rule to filter messages from this sender
sr: Napravite pravilo za filtriranje poruka od ovog pošiljaoca

en: Create a rule to filter messages to these recipients
sr: Napravite pravilo za filtriranje poruka za ove primaoce

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
sr: Naravite pravilo za filtriranje poruka za ovu dopisnu listu

en: Create a rule to filter messages with this subject
sr: Napravite pravilo za prpuštanje poruka sa ovim naslovom

en: Create a search folder for these recipients
sr: Napravite fasciklu pretrage za ove primaoce

en: Create a search folder for this mailing list
sr: Napravite fasciklu pretrage za ovu dopisnu listu

en: Create a search folder for this sender
sr: Napravite fasciklu pretrage za ovog pošiljaoca

en: Create a search folder for this subject
sr: Napravite fasciklu pretrage za ovaj naslov

en: Create an _Appointment
sr: Napravi _zakazivanje

en: Create category “%s”
sr: Izrada kategorije „%s“

en: Create events, memos and tasks as Private by default
sr: Podrazumevano pravi privatne događaje, beleške i zadatke

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
sr: Podrazumevano pravi _privatne događaje, beleške i zadatke

en: Create or edit rules for filtering new mail
sr: Napravite ili uredite pravila za izdvajanje nove pošte

en: Create or edit search folder definitions
sr: Napravite ili uredite definicije fascikle pretrage

en: Created
sr: Napravljeno

en: Created from a mail by %s
sr: Sačinjeno iz poruke koju šalje %s

en: Creating a memo
sr: Pravim novu belešku

en: Creating a task
sr: Pravim novi zadatak

en: Creating an event
sr: Pravim novi događaj

en: Creating new book…
sr: Pravim novu knjigu…

en: Creating new calendar…
sr: Pravim novi kalendar…

en: Creating new collection…
sr: Pravim novu zbirku…

en: Creating view for calendar “%s”
sr: Prikazujem kalendar „%s“

en: Creating view for memo list “%s”
sr: Prikazujem spisak beleški „%s“

en: Creating view for task list “%s”
sr: Prikazujem spisak zadataka „%s“

en: Credentials are required to connect to the destination host.
sr: Potrebna su ovlašćenja za pristupanje ciljnom, udaljenom računaru.

en: Ctrl-click to open a link
sr: Pritisnite taster Ctrl i kliknite da otvorite vezu

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: Current Account
sr: tekućem nalogu

en: Current Folder
sr: tekućoj fascikli

en: Current Folder and Subfolders
sr: U trenutnoj fascikli i podfasciklama

en: Current Folder and Subfolders Search
sr: U trenutnoj fascikli i podfasciklama pretrage

en: Current _Languages
sr: Trenutni _jezici

en: Current view is a customized view
sr: Trenutan pregled je podesio korisnik

en: Currently _used categories:
sr: Trenutno _korišćene kategorije:

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
sr: Trenutno su podržane vrednosti „openstreetmap“ i „google“. U slučaju nepoznate vrednosti, koristiće se „openstreetmap“

en: Cus_tom arguments:
sr: Proizvoljni _argumenti:

en: Custo_mize Current View…
sr: Prilagodi trenutni prikaz…

en: Custom Header
sr: Prilagođeno zaglavlje

en: Custom Location
sr: Proizvoljna putanja

en: Custom Proxy
sr: Proizvoljni posrednik

en: Custom View
sr: Prilagođen pregled

en: Custom binary cannot be empty
sr: Proizvoljni izvršni ne može biti prazan

en: Custom headers to use while checking for junk.
sr: Prilagođena zaglavlja za upotrebu prilikom provere neželjene pošte.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
sr: Prilagođena zaglavlja za upotrebu prilikom provere neželjene pošte. Elementi spiska su niz formata „headername=value“ (ime zaglavlja=vrednost).

en: Customize Current View
sr: Prilagodite trenutni pregled

en: Cut selected contacts to the clipboard
sr: Seče označene kontakte u spisak isečaka

en: Cut selected events to the clipboard
sr: Seče izabrane događaje u spisak isečaka

en: Cut selected memos to the clipboard
sr: Seče izabrane beleške u spisak isečaka

en: Cut selected tasks to the clipboard
sr: Seče izabrane zadatke u spisak isečaka

en: Cut selected text to the clipboard
sr: Seče izabrani tekst u spisak isečaka

en: Cut the selection
sr: Isecite izabrano

en: Cyrillic
sr: Ćirilični

en: D_elete Address Book
sr: O_briši imenik

en: D_elete All Instances…
sr: Obriši sve p_ojave…

en: D_elete Calendar
sr: Ob_riši kalendar

en: D_elete Memo List
sr: Ob_riši spisak beleški

en: D_elete Task List
sr: O_briši spisak zadataka

en: Daily
sr: Dnevno

en: Date
sr: Datum

en: Date and Time
sr: Datum i vreme

en: Date received
sr: Datum primanja

en: Date sent
sr: Datum slanja

en: Date/Time Format
sr: Format datum/vreme

[ctx: DateFmt]
en: Next Fri
sr: Sledećeg %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Mon
sr: Sledećeg %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Sat
sr: Sledeće %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Sun
sr: Sledeće %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Thu
sr: Sledećeg %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Tue
sr: Sledećeg %a

[ctx: DateFmt]
en: Next Wed
sr: Sledeće %a

en: Day
sr: Dan

en: Day View: %s. %s
sr: Dnevni pregled: %s. %s

en: Day _ends:
sr: Kraj _dana:

en: Days
sr: Dani

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
sr: Dani u kojima početak i kraj radnih sati trebaju biti naznačeni. (Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite ključeve „work-day-monday“, „work-day-tuesday“, itd.)

en: De_fault
sr: Pod_razumevano

en: De_scribe Filters…
sr: Opiši filtere…

en: De_vilish
sr: _Đavolak

en: December
sr: Decembar

en: Declined
sr: Odbijeno

en: Decrease Indent
sr: Manje uvlačenje

en: Decrease the text size
sr: Umanjite veličinu teksta

en: Default
sr: Osnovno

en: Default Behavior
sr: Podrazumevano ponašanje

en: Default External Editor
sr: Podrazumevani drugi uređivač

en: Default Free/Busy Server
sr: Podrazumevani server slobodnog/zauzetog vremena

en: Default User Calendar
sr: Osnovni korisnički kalendar

en: Default appointment reminder
sr: Podrazumevani podsetnik za sastanke

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
sr: Osnovni argumenti su „-i -f %F -- %R“, gde
       %F — označava adresu pošiljaoca
       %R — označava adrese primalaca

en: Default calendar not found
sr: Nije pronađen podrazumevani kalendar

en: Default character e_ncoding:
sr: Podrazumevana _kodna strana:

en: Default charset in which to compose messages
sr: Podrazumevani skup znakova za sastavljanje poruka

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
sr: Podrazumevani skup znakova za sastavljanje poruka. Koristiće UTF-8, ako nije postavljeno.

en: Default charset in which to display messages
sr: Podrazumevani skup znakova za prikaz poruka

en: Default charset in which to display messages.
sr: Podrazumevani skup znakova za prikaz poruka.

en: Default forward style
sr: Podrazumevani stil prosleđivanja

en: Default memo list not found
sr: Nije pronađen podrazumevani spisak beleški

en: Default reminder units
sr: Podrazumevane jedinice podsetnika

en: Default reminder value
sr: Podrazumevana vrednost podsetnika

en: Default reply style
sr: Podrazumevani stil odgovora

en: Default sidebar width
sr: Podrazumevana širina bočne površi

en: Default task list not found
sr: Nije pronađen podrazumevani spisak zadataka

en: Default value for thread expand state
sr: Podrazumevana vrednost za raširenu raspravu

en: Defaults
sr: Osnovno

en: Defer to Desktop Settings
sr: Teži podešavanjima radne površi

en: Delegated
sr: Delegirano

en: Delegated From
sr: Delegirao

en: Delegated To
sr: Delegirano

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete All Occ_urrences
sr: Obriši sve po_jave

en: Delete Current View
sr: Obriši trenutni pregled

en: Delete Mail
sr: Obriši poštu

en: Delete Memo
sr: Obriši belešku

en: Delete Memos
sr: Obriši beleške

en: Delete Task
sr: Obriši zadatak

en: Delete Tasks
sr: Obriši zadatke

en: Delete This _Occurrence
sr: Obriši ovu _pojavu

en: Delete all Junk messages from all folders
sr: Trajno ukloni sve nepoželjne poruke iz svih fascikli

en: Delete all occurrences
sr: Obrišite sve pojave

en: Delete completed tasks
sr: Obrišite završene zadatke

en: Delete no_te
sr: Obriši _belešku

en: Delete processed
sr: Brisanje obrađenih

en: Delete remote address book “{0}”?
sr: Da obrišem udaljeni imenik „{0}“?

en: Delete selected appointments
sr: Obrišite izabrana zakazivanja

en: Delete selected contacts
sr: Briše izabrane kontakte

en: Delete selected events
sr: Briše izabrane događaje

en: Delete selected memos
sr: Briše izabrane beleške

en: Delete selected tasks
sr: Briše izabrane zadatke

en: Delete the note for the selected message
sr: Obrišite belešku za izabranu poruku

en: Delete the selected address book
sr: Briše izabrani imenik

en: Delete the selected calendar
sr: Obrišite izabrani kalendar

en: Delete the selected memo list
sr: Obrišite izabrani spisak beleški

en: Delete the selected proxy profile
sr: Obrišite izabrani profil posrednika

en: Delete the selected task list
sr: Obrišite izabrani spisak zadataka

en: Delete the selection
sr: Obrišite izbor

en: Delete this occurrence
sr: Obrišite ovu pojavu

en: Delete view: %s
sr: Obriši pregled: %s

en: Deleted
sr: Obrisano

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
sr[0]: Uklanjam %d belešku
sr[1]: Uklanjam %d beleške
sr[2]: Uklanjam %d beleški
sr[3]: Uklanjam belešku

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
sr[0]: Uklanjam %d zadatak
sr[1]: Uklanjam %d zadatka
sr[2]: Uklanjam %d zadataka
sr[3]: Uklanjam zadatak

en: Deleting an event | Deleting %d events
sr[0]: Uklanjam %d događaj
sr[1]: Uklanjam %d događaja
sr[2]: Uklanjam %d događaja
sr[3]: Uklanjam događaj

en: Deleting book…
sr: Brišem knjigu…

en: Deleting calendar…
sr: Brišem kalendar…

en: Deleting collection…
sr: Brišem zbirku…

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
sr: Brišem nepoželjno i izbacujem smeće iz „%s“

en: Deleting junk at “%s”
sr: Brišem đubre iz „%s“

en: Deleting message note…
sr: Brišem napomenu poruke…

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
sr: Brišem poruke u fascikli Đubre „%s“…

en: Deleting old messages
sr: Brišem stare poruke

en: Deli_vered and opened
sr: Ispo_ručeno i otvoreno

en: Delivery Notification for “%s”
sr: Obaveštenje o prijemu za „%s“

en: Delivery Options
sr: Opcije isporuke

en: Department
sr: Odeljenje

en: Descending
sr: Opadajuće

en: Description
sr: Opis

en: Description Contains
sr: Opisi

en: Description List
sr: Spisak opisa

en: Description contains
sr: Opis sadrži

en: Description of Filters
sr: Opis filtera

en: Description:
sr: Opis:

en: Destination folder:
sr: Odredišna fascikla:

en: Destination is read only
sr: Odredište je samo za čitanje

en: Detailed error message:
sr: Detalji greške:

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
sr: Utvrđuje da li samo u imeniku prikaže pregled adrese u potrazi za neželjenom poštom

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
sr: Utvrđuje da li u imeniku prikaže pregled adrese pošiljaoca

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
sr: Utvrđuje da li da pretraži u imeniku adrese pošiljaoca. Ukoliko je pronađe, ne svrstava je u neželjenu poštu. Traži je u imenicima označenim za samodopunjavanje. Može biti sporo ako su imeniku (recimo LDAP) označeni za samodopunjavanje.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
sr: Utvrđuje da li da koristi prilagođena zaglavlja prilikom provere neželjene pošte

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
sr: Utvrđuje da li da koristi prilagođena zaglavlja prilikom provere neželjene pošte. Ukoliko je opcija uključena a zaglavlja navedena, provera će biti brža.

en: Digital Signature
sr: Digitalni potpis

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
sr: Digitalno _potpiši poruke kada je originalna poruka potpisana (PGP ili S/MIME)

en: Digitally sign replies when the original message is signed
sr: Digitalno potpisuje odgovore kada je potpisana originalna poruka

en: Directory for loading/attaching files to composer.
sr: Direktorijum za učitavanje/prilaganje datoteka u sastavljač.

en: Directory for saving mail component files.
sr: Direktorijum za čuvanje datoteka iz pošte.

en: Directory for saving reminder audio files
sr: Direktorijum za čuvanje zvučnih datoteka podsetnika

en: Disable loading of any plugins.
sr: Isključi učitavanje svih dodataka.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
sr: Isključi okno za pregled pošte, kontakta i zadataka.

en: Disable this account
sr: Isključite ovaj nalog

en: Disconnecting from “%s”
sr: Prekidanje veze sa „%s“

en: Display
sr: Prikaz

en: Display HTML version
sr: Prikaži HTML izdanje

en: Display HTML version of multipart/alternative message
sr: Prikazuje izdanje HTML-a poruke iz više delova ili neke druge

en: Display Name
sr: Naziv prikaza

en: Display Reminders window with _notifications
sr: Prikaži prozor podsetnika sa _obaveštenjem

en: Display _All Contacts
sr: Prikaži _sve kontakte

en: Display as attachment
sr: Prikaži kao prilog

en: Display part as an image
sr: Prikazuje delove kao sliku

en: Display part as an invitation
sr: Prikazuje delove kao pozivnicu

en: Display part as enriched text
sr: Prikazuje deo kao obogaćeni tekst

en: Display plain text version
sr: Prikaži izdanje običnog teksta

en: Display plain text version of multipart/alternative message
sr: Prikazuje izdanje običnog teksta poruke iz više delova ili neke druge

en: Display reminders for _past events
sr: Prikaži podsetnike za _prošle događaje

en: Display reminders for completed _tasks
sr: Prikaži podsetnike za za_vršene zadatke

en: Display source of a MIME part
sr: Prikazuje izvoe kao MIME deo

en: Display the next important message
sr: Prikažite sledeću važnu poruku

en: Display the next message
sr: Prikažite sledeću poruku

en: Display the next thread
sr: Prikažite sledeću raspravu

en: Display the next unread message
sr: Prikažite sledeću nepročitanu poruku

en: Display the part as an addressbook contact
sr: Prikažite delove kao kontakt imenika

en: Display the previous important message
sr: Prikažite prethodnu važnu poruku

en: Display the previous message
sr: Prikažite prethodnu poruku

en: Display the previous thread
sr: Prikažite prethodnu temu

en: Display the previous unread message
sr: Prikažite prethodnu nepročitanu poruku

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
sr: Prikažite dugmad prozora koristeći podešavanja trake alata radne površi

en: Display window buttons with icons and text
sr: Prikažite dugmad prozora sa ikonicama i tekstom

en: Display window buttons with icons only
sr: Prikažite dugmad prozora samo sa ikonicama

en: Display window buttons with text only
sr: Prikažite dugmad prozora samo sa tekstom

en: Displayed Message Headers
sr: Prikazana zaglavlja poruka

en: Do Not Exist
sr: Ne postoji

en: Do Not Forward
sr: Ne prosleđuj

en: Do _Not Delete
sr: Ne _briši

en: Do _Not Disable
sr: Nemoj _isključiti

en: Do _Not Quote
sr: _Ne citiraj

en: Do _Not Synchronize
sr: _Ne usklađuj

en: Do _Not Unset
sr: _Ne uklanjaj

en: Do _Not Unsubscribe
sr: _Ne otpisuj

en: Do _not Send
sr: Ne šalj_i

en: Do _not change settings
sr: _Ne menjaj podešavanja

en: Do _not copy
sr: N_e kopiraj

en: Do _not extract files from the attachment
sr: Ne _raspakuj datoteke iz priloga

en: Do _not move
sr: N_e premeštaj

en: Do not _Ignore Subthread
sr: Ne zanema_ruj podrasprave

en: Do not _Ignore Thread
sr: Ne zanemar_uj rasprave

en: Do not _show this wizard again
sr: Ne pr_ikazuj više ovog čarobnjaka

en: Do not add signature delimiter
sr: Ne dodaje razdvojnik potpisa

en: Do not ask me again
sr: Ne pitaj me ponovo

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
sr: Ne označava_j poruke kao đubre ako je pošiljalac u mom imeniku

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
sr: Ne označava nove poruke u ovoj podraspravi kao pročitane

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
sr: Ne označava nove poruke u ovoj raspravi kao pročitane

en: Do not notify for these accounts
sr: Ne šalji obaveštene za ove naloge

en: Do not show this message again
sr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Do not synchronize locally mails older than
sr: Ne usklađuj lokalnu poštu stariju od

en: Do not tell me again
sr: Nemoj mi ponovo reći

en: Do not trust the authenticity of this certificate
sr: Ne veruj u verodostojnost ovog uverenja

en: Do not warn me again
sr: Ne upozoravaj me ponovo

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
sr: Želite li lokalno da uskladite fascikle koje su označene za korišćenje van mreže?

en: Do you want to make Evolution your default email client?
sr: Da li želite da Evoluciju učinite podrazumevanim klijentom e-pošte?

en: Do you want to mark all messages as read?
sr: Da li želite da sve poruke označite pročitanim?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
sr: Želite li da označite poruke kao pročitane samo u trenutnoj fascikli, ili i one u podfasciklama?

en: Do you want to recover last saved version of the message?
sr: Da li želite da oporavite poslednje sačuvano izdanje poruke?

en: Do you want to recover unfinished messages?
sr: Da li želite da spasite nedovršene poruke?

en: Do you want to unset contact image?
sr: Da li želite da uklonite sliku kontakta?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
sr: Da li želite da nastavite sa prevođenjem preostalih pošta?

en: Do you wish to save your changes?
sr: Da li želite da sačuvate izmene?

en: Done
sr: Urađeno

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
sr: Preuzimanje je u toku. Želite li da sačuvate sastanak?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
sr: Preuzimanje je u toku. Želite li da sačuvate zadatak?

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
sr: Preuzmite poruke za naloge i fascikle koje su označene za rad van mreže

en: Downloading
sr: Preuzimam

en: Dr.
sr: Dr

en: Draft
sr: Nacrt

en: Draft Messages _Folder:
sr: Fascikla poruka _nacrta:

en: Drafts
sr: Nacrti

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
sr: Priključak za obrazac nacrta. Možete da koristite promenljive kao što su $ORIG[naslov], $ORIG[šalje], $ORIG[prima] or $ORIG[poruka], $ORIG[citirana poruka] or $ORIG[zasluge za odgovor], koje će biti zamenjene vrednostima iz e-pošte na koju odgovarate.

en: Draw events as flat, not shaded.
sr: Iscrtaj događaje kao ravne, a ne kao osenčene.

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
sr: Iscrtava oznake greški pri kucanju uz reči dok kucate.

en: Drop-down combination box to select time
sr: Prozorče za izbor vremena

en: Due
sr: Rok

en: Due
sr: Rok

en: Due By
sr: Rok

en: Due Date:
sr: Krajnji rok:

en: Due date
sr: Krajnji rok

en: Due date is not a valid date
sr: Datum isteka nije ispravan datum

en: Due:
sr: Rok:

en: Due: %s
sr: Rok: %s

en: Duplicate Contact Detected
sr: Otkriven dupli kontakt

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
sr: Celodnevni _događaj

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
sr: Uč_esnici…

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
sr: _Razvrstavanje:

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
sr: Poverljivo

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
sr: Krajnji _rok:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
sr: _Datum završetka:

[ctx: ECompEditor]
en: High
sr: Visok

[ctx: ECompEditor]
en: Low
sr: Nizak

[ctx: ECompEditor]
en: None
sr: Ništa

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
sr: Običan

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
sr: Procenat završenog:

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
sr: _Važnost:

[ctx: ECompEditor]
en: Private
sr: Lično

[ctx: ECompEditor]
en: Public
sr: Javno

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
sr: Prikaži vreme kao _zauzeto

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
sr: Datum _početka:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
sr: Vremenska _zona:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
sr: Neodređen

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
sr: _Kategorije…

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
sr: _Opis:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
sr: Vreme _završetka:

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
sr: _Mesto:

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
sr: Vreme _početka:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
sr: _Stanje:

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
sr: _Sažetak:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
sr: _Veb stranica:

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
sr: Prilozi

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
sr: Opšte

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
sr: Ponavljanje

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
sr: Podsetnici

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
sr: Planiranje

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 11th to 20th
sr: od 11. do 20.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 1st to 10th
sr: od 1. do 10.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: 21st to 31st
sr: od 21. do 31.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Every
sr: Svakog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
sr: petka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
sr: ponedeljka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Other Date
sr: Drugog datuma

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
sr: subote

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
sr: nedelje

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This appointment rec_urs
sr: Ovaj sastanak se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This component rec_urs
sr: Ovaj sastojak se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This memo rec_urs
sr: Ova beleška se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: This task rec_urs
sr: Ovaj zadatak se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
sr: četvrtka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
sr: utorka

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
sr: srede

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day
sr: dana

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: day(s)
sr: dana

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fifth
sr: petog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: first
sr: prvog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: for
sr: za

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: forever
sr: uvek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: fourth
sr: četvrtog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: last
sr: poslednjeg

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: month(s)
sr: meseca

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
sr: pojave

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: on the
sr: na dan

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: second
sr: drugog

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: third
sr: trećeg

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: until
sr: do

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: week(s)
sr: nedelje

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: year(s)
sr: godine

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
sr: _Do

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
sr: _Posle

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
sr: dana

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
sr: Un_utar

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
sr: dana

en: E_mail
sr: E-_pošta

en: E_xpand %s Inline
sr: _Raširi %s unutar

en: E_xpand All
sr: _Razgranaj sve

en: E_xpand All Threads
sr: Razgranaj sve ra_sprave

en: E_xpunge
sr: Izba_ci

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
sr: Svako zaglavlje je predstavljeno kao par: naziv zaglavlja, i logička vrednost koja ukazuje da li je zaglavlje uključeno. Isključena zaglavlja nisu prikazana uprilikom pregleda pruke, ali su još uvek na spisku u postavkama.

en: Edi_t
sr: _Uredi

en: Edit Collection
sr: Izmenite zbirku

en: Edit Label
sr: Uredite natpis

en: Edit Location
sr: Izmenite mesto

en: Edit Message
sr: Uredi poruku

en: Edit Message Note
sr: Uredite napomenu poruke

en: Edit Rule
sr: Uredi pravilo

en: Edit Search Folder
sr: Uredi fasciklu pretrage

en: Edit Signature
sr: Uredi potpis

en: Edit Signature Script
sr: Uredi skriptu potpisa

en: Edit Sort _Order…
sr: Izmeni _redosled prikaza…

en: Edit a note for the selected message
sr: Uredite belešku za izabranu poruku

en: Edit as Ne_w…
sr: _Uredi kao novu…

en: Edit properties of this account
sr: Izmenite osobine ovog naloga

en: Edit the current appointment as new
sr: Uredi trenutni dogovoreni sastanak kao novi

en: Editing Mode
sr: Režim za uređivanje

en: Editor could not be loaded.
sr: Uređivač nije mogao biti učitan.

en: Editor not launchable
sr: Uređivač se ne pokreće

en: Email
sr: E-pošta

en: Email 2
sr: 2. elektronska adresa

en: Email 3
sr: 3. elektronska adresa

en: Email Address
sr: Adresa e-pošte

en: Email Address cannot be empty
sr: Adresa e-pošte ne može biti prazna

en: Email Address is not a valid email
sr: Adresa e-pošte nije ispravna e-pošta

en: Email Address:
sr: Adresa e-pošte:

en: Email Certificate Trust Settings
sr: Podešavanja poverenja u uverenja e-pošte

en: Email Custom Header
sr: Prilagođeno zaglavlje e-pošte

en: Email _Address:
sr: Adresa _e-pošte:

en: Email begins with
sr: E-pošta počinje sa

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
sr: Pozivnice e-poštom biće poslate svim učesnicima da bi mogli da prihvate ovu belešku.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
sr: Pozivnice e-poštom biće poslate svim učesnicima da bi mogli da prihvate ovaj zadatak.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
sr: Pozivnice će biti poslate e-poštom svim učesnicima i omogućiće im da odgovore.

en: Email:
sr: E-pošta:

en: Empty Junk folders on exit
sr: Prazni fascikle sa đubretom pri izlazu

en: Empty Trash folders on exit
sr: Prazni fascikle sa smećem na izlazu

en: Empty _Junk
sr: Isprazni _đubre

en: Empty _Trash
sr: Izbaci _smeće

en: Empty _trash folders
sr: Isprazni fascikle _smeća

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
sr: Prazni sve fascikle sa đubretom pri zatvaranju Evolucije.

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
sr: Prazni sve fascikle sa smećem pri zatvaranju Evolucije.

en: Emptying trash in “%s”
sr: Izbacujem smeće u „%s“

en: Enable Calendars to synchronize
sr: Omogući kalendarima da se usaglase

en: Enable D-Bus messages.
sr: Uključuje poruke D-sabirnice.

en: Enable Unmatched search folder
sr: Uključi nepoklopljene fascikle pretrage

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
sr: Uključuje nepoklopljene fascikle pretrage unutar fascikli pretrage. Ne radi ništa ako je su isključene fascikle pretrage.

en: Enable address formatting
sr: Omogući formatiranje adrese

en: Enable and disable plugins
sr: Uključuje i isključuje dodatke

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
sr: Omogućava animirane slike u HTML pošti. Mnogim korisnicima smetaju animirane slike i umesto njih žele nepokretne slike.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
sr: Uključuje zvučna obaveštenja kada stigne nova poruka.

en: Enable autocontacts
sr: Uključuje samokontakte

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
sr: Omogućava prikaz kursora, tako da vidite kursor dok čitate poruku.

en: Enable express mode
sr: Uključi ekspresni režim

en: Enable icon in notification area.
sr: Uključuje ikonu u obaveštajnu zonu.

en: Enable or disable magic space bar
sr: Uključuje ili isključuje magičnu razmaknicu

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
sr: Omogućava ili onemogućava upozorenje kada se poruka šalje na veliki broj pošiljaoca navedenih u poljima „Prima“ ili „Kopija“. Vrednost „composer-many-to-cc-recips-num“ određuje prag za upozorenje.

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
sr: Uključuje ili isključuje upozorenje pri označavanju više poruka.

en: Enable or disable type ahead search feature
sr: Uključuje ili isključuje mogućnost traženja kucanja unapred

en: Enable special WebKit developer features
sr: Uključuje naročite funkcije programera VebKita

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
sr: Omogućava pretraživanje iz bočne površi, što donosi interaktivnost u pretrazi naziva fascikli.

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
sr: Uključite ovo da bi razmaknicom pomerali tekst poruke pri pregledanju, kao i spisak poruka i fascikli.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
sr: Omogućiti da koriste slična podešavanja prikaza liste poruke za sve fascikle

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
sr: Omogućiti da koriste slična podešavanja prikaza liste poruke za sve fascikle.

en: Enable/disable caret mode
sr: Uključuje/isključuje prikaz kursora

en: Enabled
sr: Uključen

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
sr: Dozvoljava pražnjenje virtuelnih fascikli, što znači da možete pozvati naredbu Fascikla → Izbaci i nad virtuelnim fasciklama. Pri tome će naredba biti pokrenuta nad svim fasciklama i za sve izbrisane poruke u virtuelnoj fascikli, ne samo za obrisane poruke koje pripadaju virtuelnoj fascikli.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
sr: Kodiranje naziva datoteka na način Autluka/Gpošte

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
sr: Kodiraj nazive datoteka na način _Autluka/Gpošte

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
sr: Kodira nazive datoteka u zaglavljima pošte kao što to rade Autluk ili Gpošta, kako bi ispravno prikazali nazive sa UTF-8 slovima koje šalje Evolucija, pošto se ne pridržavaju RFC 2231, nego koriste neispravan standard RFC 2047.

en: Encrypt
sr: Šifruj

en: Encrypt this message with PGP
sr: Šifrujte ovu poruku pomoću PGP-a

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
sr: Šifruje ovu poruku pomoću S/MIME uverenja za šifrovanje

en: Encrypted
sr: Šifrovano

en: Encrypted, strong
sr: Šifrovano, jako

en: Encrypted, weak
sr: Šifrovano, slabo

en: Encryption
sr: Šifrovanje

en: Encryption _method:
sr: Način _šifrovanja:

en: Encryption certificate:
sr: Uverenje za šifrovanje:

en: Encryption:
sr: Šifrovanje:

en: End
sr: Kraj

en: End Date
sr: Datum završetka

en: End Date:
sr: Datum završetka:

en: End date is not a valid date
sr: Datum kraja nije ispravan datum

en: End day:
sr: Kraj dana:

en: End time is not a valid time
sr: Vreme kraja nije ispravno vreme

en: End time of the recurrence is before the start
sr: Vreme završetka ponavljanja je pre početka

en: End time:
sr: Vreme završetka:

en: Enter a URL here
sr: Ovde unesite adresu

en: Enter new password
sr: Unesite novu lozinku

en: Enter new password for certificate database
sr: Unesite novu lozinku za bazu uverenja

en: Enter password
sr: Upišite lozinku

en: Enter password for PKCS12 file:
sr: Unesite lozinku za PKCS12 datoteku:

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
sr: Unesite lozinku da pristupite podacima „slobodan/zauzet“ na serveru „%s“ kao korisnik „%s“

en: Enter password.
sr: Unesite lozinku.

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
sr: Unesite adrese koje će primiti Kopiju poruke

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
sr: Unesite adrese koje će primiti grafitnu kopiju poruke bez pojavljivanja u listi primalaca poruke

en: Enter the character set to use
sr: Izaberite kodnu stranu za korišćenje

en: Enter the password for “%s”
sr: Unesite lozinku za „%s“

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
sr: Unesite lozinku za „%s“, prsten „%s“

en: Enter the recipients of the message
sr: Unesite primaoce poruke

en: Error adding contact
sr: Greška pri dodavanju kontakta

en: Error adding list
sr: Greška pri dodavanju liste

en: Error creating view for the calendar “{0}”
sr: Greška u prikazivanju kalendara „{0}“

en: Error creating view for the memo list “{0}”
sr: Greška u prikazivanju spiska beleški „{0}“

en: Error creating view for the task list “{0}”
sr: Greška u prikazivanju spiska zadataka „{0}“

en: Error getting book view
sr: Greška pri učitavanju pregleda knjige

en: Error loading calendar “{0}”
sr: Greška učitavanja kalendara „{0}“

en: Error loading filter definitions.
sr: Greška pri učitavanju definicija filtera.

en: Error loading memo list “{0}”
sr: Greška učitavanja spiska beleški „{0}“

en: Error loading task list “{0}”
sr: Greška učitavanja spiska zadataka „{0}“

en: Error modifying card
sr: Greška pri izmeni karte

en: Error modifying contact
sr: Greška pri izmeni kontakta

en: Error modifying list
sr: Greška pri izmeni liste

en: Error parsing MBOX part: %s
sr: Greška obrade MBOKS dela: %s

en: Error removing contact
sr: Greška pri uklanjanju kontakta

en: Error removing list
sr: Greška pri uklanjanju liste

en: Error saving to autosave because “{1}”.
sr: Greška u čuvanju samočuvajuće datoteke zbog „{1}“.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
sr: Greška pri čuvanju {0} u {1}: {2}

en: Error verifying signature: %s
sr: Greška provere potpisa: %s

en: Error while performing operation.
sr: Greška tokom izvršavanja operacije.

en: Error while {0}.
sr: Greška prilikom {0}.

en: Esq.
sr: Poš.

en: Europe/Amsterdam
sr: Evropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sr: Evropa/Andora

en: Europe/Athens
sr: Evropa/Atina

en: Europe/Belfast
sr: Evropa/Belfast

en: Europe/Belgrade
sr: Evropa/Beograd

en: Europe/Berlin
sr: Evropa/Berlin

en: Europe/Bratislava
sr: Evropa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sr: Evropa/Brisel

en: Europe/Bucharest
sr: Evropa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
sr: Evropa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
sr: Evropa/Čisinau

en: Europe/Copenhagen
sr: Evropa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
sr: Evropa/Dablin

en: Europe/Gibraltar
sr: Evropa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
sr: Evropa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
sr: Evropa/Istambul

en: Europe/Kaliningrad
sr: Evropa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
sr: Evropa/Kijev

en: Europe/Lisbon
sr: Evropa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
sr: Evropa/Ljubljana

en: Europe/London
sr: Evropa/London

en: Europe/Luxembourg
sr: Evropa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sr: Evropa/Madrid

en: Europe/Malta
sr: Evropa/Malta

en: Europe/Minsk
sr: Evropa/Minsk

en: Europe/Monaco
sr: Evropa/Monako

en: Europe/Moscow
sr: Evropa/Moskva

en: Europe/Nicosia
sr: Evropa/Nikozija

en: Europe/Oslo
sr: Evropa/Oslo

en: Europe/Paris
sr: Evropa/Pariz

en: Europe/Prague
sr: Evropa/Prag

en: Europe/Riga
sr: Evropa/Riga

en: Europe/Rome
sr: Evropa/Rim

en: Europe/Samara
sr: Evropa/Samara

en: Europe/San_Marino
sr: Evropa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sr: Evropa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sr: Evropa/Sevastopolj

en: Europe/Skopje
sr: Evropa/Skoplje

en: Europe/Sofia
sr: Evropa/Sofija

en: Europe/Stockholm
sr: Evropa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
sr: Evropa/Talin

en: Europe/Tirane
sr: Evropa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
sr: Evropa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
sr: Evropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sr: Evropa/Vatikan

en: Europe/Vienna
sr: Evropa/Beč

en: Europe/Vilnius
sr: Evropa/Vilnus

en: Europe/Warsaw
sr: Evropa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sr: Evropa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sr: Evropa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
sr: Evropa/Cirih

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
sr: Događaj se ne može uređivati, pošto se izabrani kalendar ne može otvoriti

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
sr: Događaj nije moguće uređivati, pošto je izabrani kalendar samo za čitanje

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
sr: Događaj nije moguće potpuno urediti, pošto niste organizator

en: Event information
sr: Podaci o događaju

en: Events
sr: Događaji

en: Event’s time is in the past
sr: Vreme događaja je u prošlosti

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
sr: Svaki put kada se Evolucija pokrene, proveriće da li je podrazumevani program za poštu.

en: Evolution
sr: Evolucija

en: Evolution Account Assistant
sr: Pomoćnik naloga Evolucije

en: Evolution Accounts
sr: Nalozi Evolucije

en: Evolution Back Up
sr: Rezervni primerak Evolucije

en: Evolution Calendar intelligent importer
sr: Inteligentni uvoznik kalendara Evolucije

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
sr: Evolucijin uvoznik CSV i Tab kontakata

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Evolucija kontakti CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Elm importer
sr: Elm uvoznik Evolucije

en: Evolution Import Assistant
sr: Pomoćnik Evolucije za uvoz

en: Evolution KMail importer
sr: Evolucijin uvoz K-pošte

en: Evolution LDIF importer
sr: Evolucijin LDIF uvoznik

en: Evolution Mail and Calendar
sr: Evolucija — pošta i kalendar

en: Evolution Pine importer
sr: Evolucijin Pine uvoznik

en: Evolution Preferences
sr: Podešavanja Evolucije

en: Evolution Restore
sr: Povraćaj Evolucije

en: Evolution Source Viewer
sr: Prikazivač izvora Evolucije

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
sr: Evolucija je proverila podešavanja za uvoz sledećih programa: Pine, Netskejp, Elm, iKalendar, K-pošta. Nema podešavanja za uvoz. Ukoliko želite da pokušate ponovo, kliknite na dugme „Nazad“.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
sr: Evolucija nije izgrađena sa podrškom za LDAP

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
sr: Evolucija je pronašla neke ključne reči koje navode da bi poruka trebalo da sadrži prilog, ali isti ne može da pronađe.

en: Evolution iCalendar importer
sr: Uvoznik iKalendara Evolucije

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
sr: Evolucija je program za upravljanje ličnim podacima koji obezbeđuje objedinjenu funkcionalnost pošte, kalendara i imenika.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
sr: Evolucija trenutno nije na mreži jer mreža nije dostupna.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
sr: Evolucija je trenutno van mreže zbog ispada mreže.

en: Evolution is currently offline.
sr: Evolucija je trenutno van mreže.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
sr: Evolucija trenutno nije na mreži.  Kliknite na ovo dugme da se povežete.

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
sr: Evolucija je trenutno na mreži.  Kliknite na ovo dugme za rad van mreže.

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
sr: Evoluciji treba mnogo vremena da se isključi, što ukazuje na moguće probleme u mrežnoj vezi. Da li želite da prekinem sve trenutne radne i da odmah izađem iz programa?

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
sr: Evolucija nije mogla da napravi privremenu datoteku za čuvanje pošte. Pokušajte kasnije.

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
sr: Evolucija više ne podržava direktnu nadogradnju sa izdanja {0}. Međutim, kao rešenje možete prvo da pokušate da nadogradite na Evoluciju 2, a zatim na Evoluciju 3.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
sr: Evolucija je neočekivano završila tokom pisanja nove poruke. Spašavanje poruke će omogućiti da nastavite gde ste stali.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
sr: Evolucija podržava širok opseg zapisa industrijskih standardnih podataka i mrežnih protokola za razmenu informacija, sa naglaskom na saglasnost standarda i bezbednost. Evolucija može takođe glatko da se objedini sa Majkrosoftovom razmenom posredstvom proširenja „Usluge veb razmene“ (EWS).

en: Evolution vCalendar importer
sr: Uvoznik vKalendara Evolucije

en: Evolution vCard Importer
sr: Evolucijin vKart uvoznik

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
sr: Evolucija će se vratiti u režim na mreži kada mrežna veza bude bila uspostavljena.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
sr: Evolucijin lokalni format pošte je promenjen iz mboksa u Mejldir. Vaša lokalna pošta mora biti preseljena u novi format da bi Evolucija mogla da nastavi sa radom. Da li želite sada da je preselite?
    
    Mboks nalog će biti napravljen zarad čuvanja starih mboks fascikli. Možete da izbrišete nalog nakon uspešnog preseljavanja podataka. Uverite se da ima dovoljno prostora na disku ukoliko odlučite da ih preselite sada.

en: Evolution’s local mail format has changed.
sr: Evolucijin lokalni format pošte je promenjen.

en: Exactly
sr: Tačno

en: Exceptions
sr: Izuzeci

en: Execute the current search parameters
sr: Izvršite parametre trenutne pretrage

en: Execute these search parameters
sr: Izvršite ove parametre pretrage

en: Exist
sr: Postoji

en: Exit the program
sr: Izađite iz programa

en: Expand all folders
sr: Razgranajte sve fascikle

en: Expand all message threads
sr: Razgranajte sve poruke u raspravama

en: Expires
sr: Ističe

en: Expression
sr: Izraz

en: Expunging and storing account “%s”
sr: Praznim i smeštam nalog „%s“

en: Expunging completed tasks
sr: Uklanjam završene zadatke

en: Expunging trash at “%s”
sr: Izbacujem smeće iz „%s“

en: External Editor
sr: Drugi uređivač

en: External editor still running
sr: Spoljni uređivač je još aktivan

en: Extracting files from back up
sr: Izvlačim datoteke iz rezervne kopije

en: FTP (with login)
sr: FTP (sa prijavom)

en: F_all back to threading messages by subject
sr: Vra_ti se na nizanje poruka po naslovu

en: F_ilename:
sr: _Naziv datoteke:

en: F_older
sr: _Fascikla

en: F_orward As
sr: _Prosledi kao

en: Face
sr: Lice

en: Fahrenheit (°F)
sr: Farenhajt (°F)

en: Failed Read
sr: Neuspelo čitanje

en: Failed to add timezone to “{0}”
sr: Nisam uspeo da dodam vremensku zonu u „{0}“

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
sr: Ne mogu da prikačim u %s: %s
    Umesto toga prikačiću u lokalnu fasciklu „Poslato“.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
sr: Ne mogu da prikačim u lokalnu fasciklu „Poslato“: %s

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sr: Ne mogu da primenim odlazne filtere. Jedan od razloga može biti i taj da je neispravno mesto fascikle podešeno u jednom ili više filtera. Proverite vaše filtere u izborniku „Uređivanje—>Filteri poruka“.
    Izvorna greška beše: %s

en: Failed to apply outgoing filters: %s
sr: Nije uspela primena odlaznih filtera: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
sr: Ne mogu da potvrdim identitet na LDAP servera (%d): %s

en: Failed to backup key and certificate
sr: Ne mogu da napravim rezervnu kopiju ključa i uverenja

en: Failed to communicate with LDAP server.
sr: Ne mogu da komuniciram sa LDAP serverom.

en: Failed to connect account “{0}”.
sr: Ne mogu da se povežem na nalog „{0}“.

en: Failed to connect address book “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na imenik „{0}“

en: Failed to connect calendar “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na kalendar „{0}“

en: Failed to connect mail account “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na nalog elektronske pošte „{0}“

en: Failed to connect memo list “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na spisa beleški „{0}“

en: Failed to connect task list “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na spisak zadataka „{0}“

en: Failed to connect “{0}”
sr: Ne mogu da se povežem na „{0}“

en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da kopiram belešku u spisak beleški „{0}“

en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
sr: Ne mogu da kopiram zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da kopiram događaj u kalendar „{0}“

en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da napravim belešku u spisku beleški „{0}“

en: Failed to create a task in the task list “{0}”
sr: Ne mogu da napravim zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Failed to create a thread:
sr: Ne mogu da započnem raspravu:

en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da napravim događaj u kalendaru „{0}“

en: Failed to create new book
sr: Ne mogu da napravim novu knjigu

en: Failed to create new calendar
sr: Nisam uspeo da napravim novi kalendar

en: Failed to create new collection
sr: Ne mogu da napravim zbirku

en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da obrišem belešku iz spiska beleški „{0}“

en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
sr: Ne mogu da obrišem zadatak iz spiska zadataka „{0}“

en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da obrišem događaj iz kalendara „{0}“

en: Failed to delete book
sr: Ne mogu da obrišem knjigu

en: Failed to delete calendar
sr: Nisam uspeo da obrišem kalendar

en: Failed to delete collection
sr: Nisam uspeo da obrišem zbirku

en: Failed to delete contact
sr: Ne mogu da obrišem kontakt

en: Failed to delete message note in folder “{0}”
sr: Nisam uspeo da obrišem belešku poruke u fascikli „{0}“

en: Failed to delete resource “{0}”.
sr: Ne mogu da obrišem resurs „{0}“.

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
sr[0]: Nisam uspeo da obrišem izabranog učesnika
sr[1]: Nisam uspeo da obrišem izabrane učesnike
sr[2]: Nisam uspeo da obrišem izabrane učesnike
sr[3]: Nisam uspeo da obrišem izabranog učesnika

en: Failed to disconnect account “{0}”.
sr: Ne mogu da prekinem vezu sa nalogom „{0}“.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
sr: Ne mogu da preuzmem poruke za pregledanje van mreže sa naloga „{0}“.

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
sr: Ne mogu da ispraznim fasciklu sa đubretom „{0}“

en: Failed to expunge folder “{0}”.
sr: Ne mogu da izbacim fasciklu „{0}“.

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sr: Ne mogu da izdvojim izabrane poruke. Jedan od razloga može biti i taj da je neispravno mesto fascikle podešeno u jednom ili više filtera. Proverite vaše filtere u izborniku „Uređivanje—>Filteri poruka“.
    Izvorna greška beše: %s

en: Failed to find duplicate messages.
sr: Ne mogu da pronađem duplirane poruke.

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
sr: Ne mogu da završim upit poverenja za „{0}“

en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
sr: Nisam uspeo da dobavim belešku sa spiska beleški „{0}“

en: Failed to get a task from the task list “{0}”
sr: Nisam uspeo da dobavim zadatak sa spiska zadataka „{0}“

en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
sr: Nisam uspeo da dobavim događaj iz kalendara „{0}“

en: Failed to get selected collection HREF
sr: Nisam uspeo da dobavim odabranu zbirku HREF

en: Failed to get server setup.
sr: Nisam uspeo da dobavim podešavanje servera.

en: Failed to get values from “{0}”
sr: Ne mogu da dobijem ispravne vrednosti od „{0}“

en: Failed to import certificate
sr: Ne mogu da uvezem uverenje

en: Failed to import certificate: %s
sr: Ne mogu da uvezem uverenje: %s

en: Failed to insert HTML file.
sr: Ne mogu da umetnem HTML datoteku.

en: Failed to insert text file.
sr: Ne mogu da umetnem tekstualnu datoteku.

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
sr: Ne mogu da se prijavim na „{0}“

en: Failed to launch command “%s”:
sr: Ne mogu da pokrenem naredbu „%s“:

en: Failed to load certificate: %s
sr: Ne mogu da uvezem uverenje: %s

en: Failed to make an occurrence movable
sr: Ne mogu da napravim ovu pojavu pokretnom

en: Failed to mark messages as read.
sr: Ne mogu da označim poruke pročitanim.

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
sr: Ne mogu da označim podraspravu kao zanemarenu unutar fascikle „{0}“

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
sr: Ne mogu da označim raspravu kao zanemarenu unutar fascikle „{0}“

en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da izmenim belešku u spisku beleški „{0}“

en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
sr: Ne mogu da izmenim zadatak u spisku zadataka „{0}“

en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da izmenim događaj u kalendaru „{0}“

en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
sr: Nisam uspeo premestim belešku u spisak beleški „{0}“

en: Failed to move a task into the task list “{0}”
sr: Ne mogu da premestim zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da premestim događaj u kalendar „{0}“

en: Failed to open calendar “{0}”
sr: Ne mogu da otvorim kalendar „{0}“

en: Failed to open folder.
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu.

en: Failed to open memo list “{0}”
sr: Ne mogu da otvorim spisak beleški „{0}“

en: Failed to open task list “{0}”
sr: Ne mogu da otvorim spisak zadataka „{0}“

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
sr: Ne mogu da zatražim punomoćje za „{0}“

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
sr: Ne mogu da propitam server za spisak podržanih mehanizama potvrđivanja identiteta.

en: Failed to read output from SpamAssassin:
sr: Ne mogu da pročitam izlaz iz Ubice spama:

en: Failed to refresh address book “{0}”
sr: Ne mogu da osvežim imenik „{0}“

en: Failed to refresh calendar “{0}”
sr: Ne mogu da osvežim kalendar „{0}“

en: Failed to refresh folder “{0}”.
sr: Ne mogu da osvežim fasciklu „{0}“.

en: Failed to refresh list of account address books
sr: Ne mogu da osvežim spisak adresara sa naloga

en: Failed to refresh list of account sources
sr: Nisam uspeo da osvežim spisak izvora naloga

en: Failed to refresh memo list “{0}”
sr: Ne mogu da osvežim spisak beleški „{0}“

en: Failed to refresh task list “{0}”
sr: Ne mogu da osvežim spisak zadataka „{0}“

en: Failed to remove attachments from messages.
sr: Ne mogu da uklonim priloge iz poruka.

en: Failed to remove data source “{0}”.
sr: Ne mogu da uklonim izvor podataka „{0}“.

en: Failed to retrieve message:
sr: Ne mogu da dovučem poruku:

en: Failed to retrieve messages.
sr: Ne mogu da dovučem poruke.

en: Failed to save attachments
sr: Nisam uspeo da sačuvam priloge

en: Failed to save certificate: %s
sr: Ne mogu da uvezem uverenje: %s

en: Failed to save changes
sr: Nisam uspeo da sačuvam izmene

en: Failed to save messages to disk.
sr: Ne mogu da sačuvam poruke na disk.

en: Failed to search for collection children
sr: Nisam uspeo da pretražim decu zbirke

en: Failed to search for user home
sr: Ne mogu da nađem ličnu fasciklu korisnika

en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da pošaljem belešku u spisak beleški „{0}“

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
sr[0]: Ne mogu da pošaljem %d od %d poruke
sr[1]: Ne mogu da pošaljem %d od %d poruka
sr[2]: Ne mogu da pošaljem %d od %d poruka
sr[3]: Ne mogu da pošaljem %d od %d poruke

en: Failed to send a task to the task list “{0}”
sr: Ne mogu da pošaljem pošaljem zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da pošaljem događaj u kalendar „{0}“

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
sr: Ne mogu da podesim verziju protokola na LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
sr: Ne mogu da izrodim Bogofilter (%s):

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
sr: Ne mogu da pokrenem Ubicu spama (%s):

en: Failed to store message note in folder “{0}”
sr: Nisam uspeo da smestim belešku poruke u fasciklu „{0}“

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
sr: Ne mogu da uputim sadržaj poruke pošte Bogofilteru:

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
sr: Ne mogu da pošaljem sadržaj poruke pošte do Ubice spama:

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
sr: Ne mogu da označim podraspravu kao nezanemarenu unutar fascikle „{0}“

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
sr: Ne mogu da označim raspravu kao nezanemarenu unutar fascikle „{0}“

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
sr: Ne mogu da se odjavim sa fascikle „{0}“.

en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
sr: Ne mogu da ažuriram belešku iz spiska beleški „{0}“

en: Failed to update a task in the task list “{0}”
sr: Ne mogu da ažuriram zadatak iz spiska zadataka „{0}“

en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
sr: Ne mogu da ažuriram događaj iz kalendara „{0}“

en: Failed to update data source “{0}”.
sr: Ne mogu da osvežim izvor podataka „{0}“.

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
sr: Ne mogu da zapišem „%s“ u Ubici spama:

en: Failure reason: %s
sr: Razlog neuspeha: %s

en: Family Name
sr: Prezime

en: Fax
sr: Faks

en: February
sr: Februar

en: Fetching mail from “%s”
sr: Preuzimam poštu sa „%s“

en: File As
sr: Zavedi kao

en: File _type:
sr: _Vrsta datoteke:

en: File exists but cannot overwrite it.
sr: Datoteka postoji ali ne mogu da je prepišem.

en: File exists but is not a regular file.
sr: Datoteka postoji ali nije regularna.

en: File has been removed.
sr: Datoteka je uklonjena.

en: File “%s” has been removed.
sr: Datoteka „%s“ je uklonjena.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
sr: Datoteka „{0}“ ne postoji ili nije regularna.

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
sr: „{0}“ nije ispravna rezervna kopija Evolucije.

en: File:
sr: Datoteka:

en: Filter should have at least one condition.
sr: Filter treba da ima barem jedan uslov.

en: Filter the selected messages for junk status
sr: Filtrira da li među izabranim porukama ima đubreta

en: Filtering Selected Messages
sr: Filtriranje izabranih poruka

en: Fin_d:
sr: Pro_nađi:

en: Find
sr: Nađi

en: Find A_gain
sr: N_ađi naredno

en: Find Address Books
sr: Nađite imenik

en: Find Calendars
sr: Pronađite kalendare

en: Find Memo Lists
sr: Pronađite spiskove beleški

en: Find Possible Search Bases
sr: Nađi moguće baze za pretragu

en: Find Task Lists
sr: Pronađite spiskove zadataka

en: Find _Next
sr: Nađi _sledeće

en: Find _Previous
sr: Nađi _prethodno

en: Find items that meet the following conditions
sr: Pronađite stavke koje zadovoljavaju sledeće uslove

en: Find next occurrence of the current search string
sr: Pronađite sledeće pojavljivanje tekuće niske pretrage

en: Find previous occurrence of the current search string
sr: Pronađite prethodno pojavljivanje tekuće niske pretrage

en: Find the next occurrence of the phrase
sr: Nađi sledeće pojavljivanje izraza

en: Find the previous occurrence of the phrase
sr: Nađi prethodno pojavljivanje izraza

en: Fingerprint
sr: Otisak prsta

en: First day of the week
sr: Prvi dan sedmice

en: Fix_ed Width Font:
sr: Font _stalne širine:

en: Fl_ush Outbox
sr: Is_prazni „Za slanje“

en: Flag Status
sr: Status oznake

en: Flag that enables a much simplified user interface.
sr: Oznaka koja omogućava jednostavnije okruženje.

en: Flag the selected messages for follow-up
sr: Označite izabrane poruke za praćenje

en: Flag to Follow Up
sr: Označi za praćenje

en: Flagged
sr: Označeno

en: Flags
sr: Opcije

en: Flush Outbox after filtering
sr: Prazni slanje nakon filtriranja

en: Folder
sr: Fascikla

en: Folder Properties
sr: Osobine fascikle

en: Folder Sort Order
sr: Redosled fascikli

en: Folder Subscriptions
sr: Prijave na fascikle

en: Folder _name:
sr: Naziv _fascikle:

en: Folder names cannot contain “/”
sr: Nazivi fascikli ne mogu da sadrže „/“

en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
sr[0]: Fascikla „%s“ sadrži %u dupliranu poruku. Da li ste sigurni da želite da je izbrišete?
sr[1]: Fascikla „%s“ sadrži %u duplirane poruke. Da li ste sigurni da želite da ih izbrišete?
sr[2]: Fascikla „%s“ sadrži %u dupliranih poruka. Da li ste sigurni da želite da ih izbrišete?
sr[3]: Fascikla „%s“ sadrži %u dupliranu poruku. Da li ste sigurni da želite da je izbrišete?

en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
sr: Fascikla „{0}“ ne sadrži nikakve duple poruke.

en: Follow Up
sr: Sledi

en: Follow Up Flag
sr: Oznaka za praćenje

en: Follow _Up…
sr: S_ledi…

en: Follow-Up
sr: Sledi

en: Follow-up
sr: Sledi

en: Font Color
sr: Boja fonta

en: Font Size
sr: Veličina fonta

en: Font _Size
sr: Veličina _fonta

en: For Components:
sr: Za delove:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
sr: Za iKsEmaks koristite „xemacs“
    Za Vim koristite „gvim -f“

en: For Your Eyes Only
sr: Samo za vaše oči

en: For Your Information
sr: Za vašu informaciju

en: For _Wide View
sr: Za š_iroki prikaz

en: For_mat
sr: _Format

en: For_mat messages in HTML
sr: Oblikuj poruke u HTM_L

en: Force images in HTML mail to be loaded
sr: Prisilite učitavanje slika u HTML porukama

en: Forcibly shut down Evolution
sr: Silom ugasi Evoluciju

en: Format Column_s…
sr: Format kolo_ne…

en: Format message in HTML
sr: Sastavljaj poruke kao HTML

en: Format part as HTML
sr: Oblikuje deo kao HTML

en: Format part as an RFC822 message
sr: Oblikuje deo kao RFC822 poruku

en: Format part as plain text
sr: Oblikuje deo kao običan tekst

en: Format:
sr: Oblik:

en: Forward
sr: Prosledi

en: Forward As _Attached
sr: Prosledi kao _prilog

en: Forward As _Inline
sr: Prosledi kao _unutar poruke

en: Forward As _Quoted
sr: Prosledi kao _citat

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
sr: Pripisani jezik u prosleđenim porukama i odgovorima, npr. en_GB. Prazno polje znači da se koristi isti vaš podrazumevani jezik.

en: Forward message
sr: Prosleđuje poruku

en: Forward the selected message in the body of a new message
sr: Prosledite izabranu poruku u telu nove poruke

en: Forward the selected message quoted like a reply
sr: Prosledite izabranu poruku citiranu kao odgovor

en: Forward the selected message to someone
sr: Prosleđuje izabranu poruku nekome

en: Forward the selected message to someone as an attachment
sr: Prosledite izabranu poruku nekome kao prilog

en: Forward to
sr: Prosledi

en: Forwarded
sr: Prosleđeno

en: Forwarded message
sr: Prosleđena poruka

en: Forwarded message — %s
sr: Prosleđena poruka — %s

en: Forwarded messages
sr: Prosleđene poruke

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
sr: Nisam našao kandidate. Ovo takođe može značiti da server ne pruža bilo kakve podatke o njegovom podešavanju korišćenjem izabranog načina potraživanja podataka. Unesite nalog ručno ili izmenite podešavanja iznad.

en: Found one candidate | Found %d candidates
sr[0]: Našao sam %d kandidata
sr[1]: Našao sam %d kandidata
sr[2]: Našao sam %d kandidata
sr[3]: Našao sam jednog kandidata

en: Found the appointment in the calendar “%s”
sr: Pronašao sam sastanak u kalendaru „%s“

en: Found the memo in the memo list “%s”
sr: Pronašao sam belešku u spisku „%s“

en: Found the task in the task list “%s”
sr: Pronašao sam zadatak u spisku „%s“

en: Fr
sr: Pe

en: Fr_om:
sr: Š_alje:

en: Free
sr: Slobodno

en: Free Form Expression
sr: Izraz u slobodnoj formi

en: Free form expression
sr: Izraz u slobodnoj formi

en: Free/Busy
sr: Slobodno/zauzeto

en: Free/Busy information
sr: Podaci slobodno/zauzeto

en: Free/Busy information (%s to %s)
sr: Podaci slobodno/zauzeto (%s do %s)

en: Free/Busy with Details
sr: Slobodno/zauzeto sa pojedinostima

en: Free/Busy:
sr: Slobodno/zauzeto:

en: Free/busy template URL
sr: Model adresa za slobodno/zauzeto vreme

en: Friday
sr: Petak

en: Friday is a work day
sr: Petak je radni dan

en: From
sr: Šalje

en: From %s:
sr: Od %s:

en: From: %s
sr: Šalje: %s

en: Full Nam_e:
sr: _Ime i prezime:

en: Full Name
sr: Ime i prezime

en: Full Name should not be empty
sr: Ime i prezime ne može biti prazno

en: Full Name:
sr: Ime i prezime:

en: Full _Name...
sr: Puno _ime...

en: Full path command to run Bogofilter
sr: Puna putanja do naredbe za Bogo-filter

en: Full path command to run sa-learn
sr: Puna putanja do naredbe sa-learn

en: Full path command to run spamassassin
sr: Puna putanja do naredbe za ubicu nepoželjnih poruka (spamassassin)

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
sr: Puna putanja do naredbe za pokretanje Bogo-filtera. Ukoliko nije je postavljena koristi se podrazumevana putanja zadata tokom kompajliranja programa, obično „/usr/bin/bogofilter“. Naredba ne treba da sadrži dodatne opcije.

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
sr: Puna putanja do naredbe „sa-learn“. Ukoliko nije određeno, koristi se putanja koja je određena tokom kompajliranja programa, obično „/usr/bin/sa-learn“. Naredba ne treba da sadrži dodatne opcije.

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
sr: Puna putanja do naredbe za ubicu nepoželjnih poruka (spamassassin). Ukoliko nije određeno, koristi se putanja koja je određena tokom kompajliranja programa, obično „/usr/bin/spamassassin“. Naredba ne treba da sadrži dodatne opcije.

[ctx: FullName]
en: _Title:
sr: _Zvanje:

en: Fwd: %s
sr: [Pro: %s]

en: GNOME Calendar
sr: Gnomov kalendar

en: GNOME Calendar’s calendar import done
sr: Obavljeni uvoz kalendara Gnomovog kalendara

en: GNOME Calendar’s tasks import done
sr: Obavljeni uvoz zadataka Gnomovog kalendara

en: GPG encrypted
sr: GPG šifrovano

en: GPG signed
sr: GPG potpisano

en: Gathering folder properties
sr: Prikupljam svojstva fascikle

en: Gene_ral Options
sr: Opš_te opcije

en: General
sr: Opšte

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
sr: Stvara poruku D-sabirnice kada stigne nova pošta.

en: Generating message list
sr: Pravljenje liste poruka

en: Generating message list…
sr: Pravim listu poruka…

en: Get List _Archive
sr: Pribavi _arhivu liste

en: Get List _Usage Information
sr: Pribavi podatke o _korišćenju liste

en: Get an archive of the list this message belongs to
sr: Pribavlja arhivu liste kojoj ova poruka pripada

en: Get delivery notification when your message is read
sr: Prima izveštaj o dostavi kada je poruka pročitana

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
sr: Pribavlja podatke o korišćenju liste kojoj ova poruka pripada

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
sr: Preuzimam događaje za čišćenje kalendara „%s“

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
sr: Preuzimam beleške za čišćenje spiska beleški „%s“

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
sr: Preuzimam zadatke za čišćenje spiska zadataka „%s“

en: Given Name
sr: Dato ime

en: Go Back
sr: Idi nazad

en: Go Forward
sr: Idi napred

en: Go To
sr: Idi na

en: Go _Back
sr: Idi _nazad

en: Go to Date
sr: Idi na datum

en: Go to Folder
sr: Idi u fasciklu

en: Go to Today
sr: Idi na današnji dan

en: Go to _Folder
sr: Idi u _fasciklu

en: Go to the beginning of the message
sr: Idi na početak poruke

en: Go to the previ_ous message after message deletion
sr: Idi na _prethodnu poruku nakon brisanja poruke

en: Go to the section %s of the message
sr: Idi na odeljak %s ove poruke

[ctx: GoggleSummary]
en: Calendars to synchronize
sr: kalendare da se usaglase

[ctx: GoggleSummary]
en: IMAP access
sr: IMAP pristup

[ctx: GoggleSummary]
en: You may need to enable %s and %s
sr: Možda ćete morati da omogućite %s i %s

en: Google Features
sr: Gugl mogućnosti

en: Grab Focus
sr: Fokusiraj

en: Graph Paper
sr: Milimetarski papir

en: Greek
sr: Grčki

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
sr: Odgovor _grupi ide samo na dopisnu listu, ako je moguće

en: Group
sr: Grupa

en: Group By This _Field
sr: Grupiši po ovome _polju

en: Group By _Box
sr: Grupiši po _okviru

en: Group Items By
sr: Grupiši stavke po

en: Group Reply
sr: Odgovor grupi

en: Group Reply replies to list
sr: Grupisanje odgovora Odgovori na spisku

en: Group name
sr: Naziv grupe

en: GroupWise
sr: GroupVajz

en: Groupware Suite
sr: Paket grupe

en: HTML Messages
sr: HTML poruke

en: HTML _Mode
sr: HTML _režim

en: HTML editing mode
sr: Režim za uređivanje HTML poruke

en: HTML file
sr: HTML datoteka

en: H_TTPS Proxy:
sr: H_TTPS posrednik:

en: Header
sr: Zaglavlje

en: Header Name
sr: Naziv zaglavlja

en: Header Value
sr: Vrednost zaglavlja

en: Header content
sr: Zaglavlje sadrži

en: Header name
sr: Naziv zaglavlja

en: Headers
sr: Zaglavlja

en: Heading _1
sr: Naslov _1

en: Heading _2
sr: Naslov _2

en: Heading _3
sr: Naslov _3

en: Heading _4
sr: Naslov _4

en: Heading _5
sr: Naslov _5

en: Heading _6
sr: Naslov _6

en: Hebrew
sr: Hebrejski

en: Height of the message-list pane
sr: Visina površi liste poruka

en: Height of the message-list pane.
sr: Visina površi za liste poruka.

en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
sr: Zdravo. Hvala što ste uložili vreme da preuzmete ovo razvojno izdanje
    paketa programa Evolucija.
    
    Ova verzija Evolucije još nije potpuna. Sve je bliža,
    ali neke mogućnosti ili nisu završene ili ne rade ispravno.
    
    Ukoliko želite stabilno izdanje Evolucije, uklonite ovo izdanje,
    i instalirajte izdanje %s.
    
    Ukoliko pronađete greške, prijavite nam ih na adresu
    „https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/“.
    Ovaj proizvod dolazi bez jemstva i nije namenjen pojedincima koji
    su skloni nasilnom ponašanju ili besu.
    
    Nadamo se da ćete uživati u plodovima našeg napornog rada, i 
    željno iščekujemo vaš doprinos!

en: Hi_de cancelled events
sr: _Sakrij otkazane događaje

en: Hid_e All
sr: Sak_rij sve

en: Hid_e cancelled tasks
sr: Sa_krij otkazane zadatke

en: Hidden file is attached.
sr: Skrivena datoteka je priložena.

en: Hide Attachment _Bar
sr: Sakrij liniju pri_loga

en: Hide cancelled events
sr: Sakrij otkazane događaje

en: Hide cancelled tasks
sr: Sakrij otkazane zadatke

en: Hide completed tasks
sr: Sakrij završene zadatke

en: Hide task units
sr: Sakrij jedinice zadataka

en: Hide task value
sr: Sakrij vrednost zadataka

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
sr: Skriva pregled po fasciklama i uklanja izbor

en: High
sr: Visok

en: Higher
sr: Više

en: Highest
sr: Najviše

en: Highlight _overdue tasks
sr: Istakni _neispunjene zadatke

en: Highlight _quotations with
sr: Naglasi _citate sa

en: Highlight overdue tasks
sr: Isticanje neispunjenih zadataka

en: Highlight t_asks due today
sr: Istakni _zadatke u toku dana

en: Highlight tasks due today
sr: Isticanje zadataka u toku dana

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
sr: Čuva širinu trake sa zadacima u pod-prozoru.

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
sr: Čuva širinu trake sa zadacima glavnog prozora.

en: Home
sr: Kuća

en: Home Fax
sr: Kućni faks

en: Home Page
sr: Matična stranica

en: Home Page:
sr: Matična strana:

en: Home Phone
sr: Kućni telefon

en: Home Phone 2
sr: 2. kućni telefon

en: Home page
sr: Matična stranica

en: Horizontal pane position
sr: Pozicija položene površi

en: Host name
sr: Ime udaljenog računara

en: Host: %s:%d
sr: Domaćin: %s:%d

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
sr: Sat kojim se završava radna nedelja, u dvadesetčetvoročasovnom obliku, od 0 do 23

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
sr: Sat kojim počinje radna nedelja, u dvadesetčetvoročasovnom obliku, od 0 do 23.

en: Hours
sr: Sati

en: How many recently used spell checking languages to remember
sr: Koliko nedavno korišćenih provera pravopisa u jezicima treba zapamtiti

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
sr: Koliko godina pretraga na osnovu vremena može da ide unapred ili unazad od trenutno izabranog dana prilikom pretrage za još jednim dešavanjem; osnovno je deset godina

en: ICQ
sr: ICKu

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
sr: IB ili alijas dela koji se podrazumevano prikazuje po pokretanju.

en: ISDN Phone
sr: ISDN telefon

en: I_mport
sr: U_vezi

en: I_mport to Calendar
sr: U_vezi u kalendar

en: I_mport to Memo List
sr: U_vezi u spisak beleški

en: I_mport to Task List
sr: U_vezi u spisak zadataka

en: I_mportant
sr: _Važno

en: I_mport…
sr: U_vezi…

en: I_nclude remote tests
sr: U_ključi mrežne provere

en: I_nclude threads:
sr: Uključi _niti:

en: Icon
sr: Ikonica

en: Icon View
sr: Pregled ikonicama

en: Icons _and Text
sr: Ikonice _i tekst

en: Identity
sr: Identitet

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
sr: Ukoliko korisnik pokuša da otvori 10 ili više poruka odjednom, pitaće ga da li zaista želi to da uradi.

en: If all the following conditions are met
sr: Ako su svi navedeni uslovi ispunjeni

en: If any of the following conditions are met
sr: Ako je bilo koji od navedenih uslova ispunjen

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
sr: Ukoliko je omogućeno, poruka/status isporuke i poruka/obaveštenje o rasporedu će biti prikazani automatski u redu.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
sr: Ukoliko je omogućeno, kada se pokrene Pošalji/Primi započeće sinhronizacija poruka i za korisnike koji nisu na mreži. Ova opcija je podrazumevano isključena.

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
sr: Ako nije podešeno, ili je podešeno na „stdout“, onda se dnevnik ispisuje na standardni izlaz umesto u datoteku.

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
sr: Ako je izabrano ide se na prethodnu poruku kada se trenutno označena obriše, ili na sledeću u suprotnom.

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
sr: Ako je izabrano, izabrana poruka će biti označena kao nepročitana nakon određeno vremena i nakon izmene fascikle.

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
sr: Ako je izabrano citirani tekst u odgovorima biće prelomljen.

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
sr: Ako je izabrano, dugmići za potpis i šifrovanje pomoću PGP ili S/MIME će uvek biti prikazani unutar trake sa alatima sastavljača poruka. U suprotnom će biti prikazani samo kada se koriste.

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used.
sr: Ako naziv ne odgovara ni jednom poznatom uređivaču, onda se koristi ugrađeni editor Vebkit.

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
sr: Ukoliko nastavite, nećete moći da vratite ove poruke.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
sr: Ukoliko obrišete fasciklu, sav njen sadržaj i sadržaj podfascikli biće trajno obrisani.

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
sr: Ukoliko obrišete fasciklu, sav njen sadržaj biće trajno obrisan.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sr: Ukoliko ne pošaljete obaveštenje o otkazivanju, ostali učesnici možda neće znati da je sastanak otkazan.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
sr: Ukoliko ne pošaljete obaveštenje o otkazivanju, ostali učesnici možda neće znati da je beleška obrisana.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
sr: Ukoliko ne pošaljete obaveštenje o otkazivanju, ostali učesnici možda neće znati da je zadatak obrisan.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
sr: Ako nastavite, svi nalozi posrednika biće trajno uklonjeni.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
sr: Ukoliko nastavite, podaci o nalogu i svi
    podaci posrednika biće trajno obrisani.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
sr: Ukoliko nastavite, podaci o nalogu biće trajno obrisani.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
sr: Ukoliko izađete, ove poruke neće biti poslate dok ponovo ne pokrenete Evoluciju.

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
sr: Ako otpišete fasciklu, može biti nevidljiva u Evoluciji, dok će još uvek biti dostupna na serveru. Možete ponovo da se pretplatite u izborniku „Fascikla → Prijave...“.

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
sr: Ukoliko je izabrano, u glavnom prozoru prikazuje pregled beleški

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
sr: Ukoliko je izabrano, u glavnom prozoru prikazuje pregled zadataka

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
sr: _Zanemari „Odgovori na:“ za dopisne liste

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Ignore All
sr: Zanemari sve

en: Ignore Misspelled Word
sr: Zanemari pogrešno napisane reči

en: Ignore list Reply-To:
sr: Zanemari listu Odgovori na:

en: Ignore network availability
sr: Zanemari dostupnost mreže

en: Image
sr: Slika

en: Image Properties
sr: Osobine slike

en: Image file
sr: Slika

en: Image files
sr: Datoteke slika

en: Image:
sr: Slika:

en: Images
sr: Slike

en: Image…
sr: Slika…

en: Immediately, on folder leave
sr: Odmah, pri napuštanju fascikle

en: Import Data
sr: Uvezi podatke

en: Import Location
sr: Uvezi lokaciju

en: Import Outlook Express messages from DBX file
sr: Uvozi poruke Autluk Ekspresa iz DBH datoteke

en: Import Outlook messages from PST file
sr: Uvozi Autluk poruke iz PST datoteke

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
sr: Uvozi adrese datoteka datih kao ostatak argumenata.

en: Import a _single file
sr: Uvezi _jednu datoteku

en: Import cancelled.
sr: Uvoženje je otkazano.

en: Import complete.
sr: Uvoženje je završeno.

en: Import data and settings from _older programs
sr: Uvezi podatke i podešavanja iz _starijih programa

en: Import data from other programs
sr: Uvezite podatke iz drugih programa

en: Import mail and contacts from KMail.
sr: Uvozi poštu i kontakte iz K-pošte.

en: Import mail from Elm.
sr: Uvozi poštu iz Elma.

en: Import mail from Pine.
sr: Uvozi poštu iz programa Pine.

en: Important
sr: Važno

en: Important Messages
sr: Važne poruke

en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
sr: Važno:
    Ukoliko zaboravite lozinku rezerve uverenja, više nećete moći da povratite rezervnu kopiju.
    Zapišite je negde na sigurno mesto.

en: Imported Certificate
sr: Uveženo uverenje

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
sr: Uvoznik za fascikle oblika Berkli poštanskog sandučeta

en: Importer Type
sr: Vrsta uvoznika

en: Importing Elm data
sr: Uvoženje Elm podataka

en: Importing Files
sr: Uvozim datoteke

en: Importing Outlook Express data
sr: Uvozim podatke Autluk Ekspresa

en: Importing Outlook data
sr: Uvozim Autluk podatke

en: Importing Pine data
sr: Uvoženje Pine podataka

en: Importing a memo
sr: Uvozim belešku

en: Importing a task
sr: Uvozim zadatak

en: Importing an event
sr: Uvozim događaj

en: Importing mail and contacts from KMail
sr: Uvozim poštu i kontakte iz K-pošte

en: Importing mailbox
sr: Uvoženje poštanskog sandučeta

en: Importing “%s”
sr: Uvozim „%s“

en: Importing...
sr: Uvozim...

en: Importing…
sr: Uvozim…

en: In Current Folder and _Subfolders
sr: U trenutnoj fascikli i _podfasciklama

en: In Current _Folder Only
sr: Samo u trenutnoj _fascikli

en: In Process
sr: U toku

en: In Progress
sr: U toku

en: In progress
sr: U toku

en: Inbox
sr: Sanduče

en: Include _Face
sr: Uključi _sliku

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
sr: Uključi izabrani potpis samo u novim porukama, ali ne u odgovorima ili u prosleđenim porukama.

en: Include si_gnature in new messages only
sr: Stavi _potpis samo u novim porukama

en: Include signature in new messages only
sr: Uključi potpis samo u novim porukama

en: Incoming
sr: Dolazno

en: Incorrect Face Image Byte Size
sr: Neispravna veličina slike u bajtima

en: Increase Indent
sr: Veće uvlačenje

en: Increase the text size
sr: Uvećajte veličinu teksta

en: Indian/Antananarivo
sr: Indijski/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sr: Indijski_okean/Čagos

en: Indian/Christmas
sr: Indijski_okean/Božićna_ostrva

en: Indian/Cocos
sr: Indijski_okean/Kokos

en: Indian/Comoro
sr: Indijski_okean/Komoro

en: Indian/Kerguelen
sr: Indijski/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sr: Indijski_okean/Mahe

en: Indian/Maldives
sr: Indijski_okean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
sr: Indijski_okean/Mauricijus

en: Indian/Mayotte
sr: Indijski_okean/Majot

en: Indian/Reunion
sr: Indijski_okean/Reunion

en: Individual
sr: Pojedinac

en: Inherit theme colors in HTML format
sr: Nasledi boju teme iz HTML režima

en: Initial attachment view
sr: Polazni pregled priloga

en: Initial file chooser folder
sr: Polazna fascikla izbirača datoteka

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
sr: Polazna fascikla za prozorčiće izbirača datoteka.

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
sr: Polazni pregled za alatke trake priloga: 0 — pregled ikonama, 1 — pregled spiskom.

en: Initiates refresh of account sources
sr: Pokreni osvežavanje izvora naloga

en: Inline (_Outlook style)
sr: Unutar (Au_tluk stil)

en: Input Methods
sr: Načini unosa

en: Insert Emoticon
sr: Umetni smajlić

en: Insert Face picture by default
sr: Podrazumevano umetanje slike kontakta

en: Insert HTML File
sr: Umetni HTML datoteku

en: Insert Image
sr: Umeće sliku

en: Insert Link
sr: Umeće vezu

en: Insert Rule
sr: Umeće pravilo

en: Insert Table
sr: Umeće tabelu

en: Insert _Link
sr: Umetni _vezu

en: Insert email addresses from Address Book
sr: Umetnite adrese e-pošte iz imenika

en: Insert text file
sr: Umetni tekstualnu datoteku

en: Instant Messaging
sr: Trenutne poruke

en: Instant Messaging Contacts
sr: Kontakti trenutnih poruka

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
sr: Umesto normalnog ponašanja odgovoranja svima, ova opcija će napraviti dugme „Odgovor grupi“ na traci alata koje će pokušati da odgovori samo na dopisnu listi preko koje ste navikli da primate primerak poruke na koju odgovarate.

en: Insufficient Permissions
sr: Nedovoljna ovlašćenja

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
sr: Intervali prikazani u dnevnim i nedeljnim pregledima, u minutima

en: Invalid Date Value
sr: Neispravan datum

en: Invalid Evolution backup file
sr: Neispravna datoteka rezervnog primerka Evolucije

en: Invalid Image Size
sr: Neispravna veličina slike

en: Invalid Time Value
sr: Neispravno vreme

en: Invalid URI: “%s”
sr: Neispravan URI: „%s“

en: Invalid authentication
sr: Neispravno potvrđivanje identiteta

en: Invalid contact.
sr: Neispravan kontakt.

en: Invalid folder URI “%s”
sr: Neispravna putanja fascikle „%s“

en: Invalid object returned from a server
sr: Neispravan objekat vraćen sa servera

en: Invalid signature
sr: Neispravan potpis

en: Invalid source UID “%s”
sr: Neispravan JIB izvora „%s“

en: Issued
sr: Izdato

en: Issued By
sr: Izdavač

en: Issued By Organization
sr: Izdala je organizacija

en: Issued By Organizational Unit
sr: Izdala je organizaciona jedinica

en: Issued To Organization
sr: Izdato je organizaciji

en: Issued To Organizational Unit
sr: Izdato je organizacionoj jedinici

en: Issuer
sr: Izdavač

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
sr: Može biti ili '.gz' ili '.xz' i utiče na ekstenziju koja je će biti odabrana u biraču datoteka.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja da je brisanje poruke iz fascikle pretrage trajno, a ne samo uklanjanje iz rezultata pretrage.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja da šaljete privatan odgovor na poruku koja je stigla sa dopisne liste.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja da šaljete odgovor mnogim ljudima.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja kada pokušavate da se prebacite u režim sastavljača i pri tome izgubite formatiranje sadržaja.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja da pokušavate da pošaljete privatni odgovor na poruku koja je stigla sa dopisne liste, ali u listi zaglavlje „Odgovori na“ je podešeno da vas preusmeri da odgovorite na listu

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
sr: Omogućava/onemogućava ponavljanje upozorenja kada pokušavate da pošaljete poruku primaocima koji nisu unešeni kao adrese pošte

en: It has %d event. | It has %d events.
sr[0]: Ima %d događaj.
sr[1]: Ima %d događaja.
sr[2]: Ima %d događaja.
sr[3]: Ima %d događaj.

en: It has no events.
sr: Nema događaja.

en: It has recurrences.
sr: Ima ponavljanja.

en: It has reminders.
sr: Ima podsetnike.

en: It is a meeting.
sr: To je sastanak.

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
sr: Nije dozvoljeno pravljenje knjige u drugoj knjizi ili kalendaru

en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
sr: Nije dozvoljeno pravljenje kalendara u drugoj knjizi ili kalendaru

en: Italic
sr: Iskošeno

en: Jabber
sr: Džaber

en: January
sr: Januar

en: Japanese
sr: Japanski

en: Job
sr: Posao

[ctx: Job]
en: _Title:
sr: _Zvanje:

en: Job Title
sr: Zvanje na poslu

en: Journal
sr: Dnevnik

en: Jr.
sr: Ml.

en: July
sr: Jul

en: Jump button
sr: Dugme za preskakanje

en: June
sr: Jun

en: Junk
sr: Đubre

en: Junk Test
sr: Provera đubreta

en: Junk Test Options
sr: Opcije za testiranje đubreta

en: Junk filter using Bogofilter
sr: Bogo-filter nepoželjnih poruka

en: Junk filter using SpamAssassin
sr: Filter nepoželjne poruke pomoću Ubice spama

en: Junk filtering software:
sr: Softver za filtriranje nepoželjnog:

en: Keep _Waiting
sr: _Sačekaj

en: Keep in Outbox
sr: Zadrži u „Za slanje“

en: Keep original message signature in replies
sr: Zadrži izvorni potpis poruke u odgovorima

en: Keep reminder notification _window always on top
sr: Drži _prozor obaveštenja podsetnika uvek na vrhu

en: Key
sr: Ključ

en: Keyring key is unusable: no user or host name
sr: Ključ priveska nije upotrebljiv: nema korisnika niti domaćina

en: Keywords
sr: Ključne reči

en: Korean
sr: Korejski

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
sr: LDAP oblik razmene podataka (.ldif)

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
sr: LDAP ili SSL/TLS (prevaziđeno)

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
sr: LDAP server nije odgovorio ispravnom šemom podataka.

en: Label
sr: Natpis

en: Labels
sr: Oznake

en: Lang_uage:
sr: Je_zik:

en: Language
sr: Jezik

en: Language for Reply and Forward attribution text
sr: Jezik u priloženom tekstu uz odgovore i prosleđene poruke

en: Language(s)
sr: Jezik(ci)

en: Languages Table
sr: Tabela jezika

en: Last 5 Days’ Messages
sr: Poruke u proteklih 5 dana

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
sr: Adresa poslednje izabrane fascikle sa šablonima za Alterantivni odgovor

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
sr: JIB poslednje izabrane poruka iz šablona za Alternativni odgovor

en: Last modified
sr: Poslednje izmene

en: Last reminder time
sr: Poslednje vreme podsetnika

en: Last time Empty Junk was run
sr: Vreme poslednjeg pražnjenja đubreta

en: Last time Empty Trash was run
sr: Poslednje vreme pražnjenja smeća

en: Laug_h
sr: _Smeh

en: Lay_out
sr: _Raspored

en: Layout style
sr: Stil razmeštaja

en: Left
sr: Levo

en: Left Alignment
sr: Poravnanje po levoj strani

en: Less Than
sr: Manje od

en: Let Evolution choose the best part to show.
sr: Pušta da Evolucija izabere najbolji deo za prikaz.

en: Level beyond which the message should be logged.
sr: Nivo nakon kojeg se poruka zavodi u dnevnik.

en: License Agreement
sr: Ugovor o korišćenju

en: Limit:
sr: Ograničenje:

en: Link Properties
sr: Osobine veze

en: Link…
sr: _Veza…

en: List
sr: Spisak

en: List Members
sr: Članovi liste

en: List Members:
sr: Članovi liste:

en: List View
sr: Pregled spiskom

en: List of Custom Headers
sr: Spisak prilagođenih zaglavlja

en: List of Destinations for publishing
sr: Spisak odredišta za objavljivanje

en: List of Labels and their associated colors
sr: Spisak oznaka i njima dodeljenih boja

en: List of button names to hide in the window switcher
sr: Spisak naziva dugmadi za skrivanje u prebacivaču prozora

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
sr: Spisak predmeta za kojima će priključak za podsećanje uključivanja priloga tragati u telu poruke

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
sr: Spisak predmeta za kojima će priključak za podsećanje uključivanja priloga tragati u telu poruke.

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
sr: Spisak jezičkih kodova rečnika koji su korišćeni za proveru pravopisa i koju su nedavno korišćeni.

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
sr: Spisak oznaka jezika rečnika koji se koriste za proveru pravopisa.

en: List of disabled plugins
sr: Spisak isključenih priključaka

en: List of headers to show when viewing a message.
sr: Spisak zaglavlja za prikazivanje pri pregledu poruke.

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
sr: Spisak parova ključna-reč/vrednost koje priključak Šablona predmeta zamenjuje u telu poruke.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
sr: Spisak oznaka koje poznaje poštanski deo Evolucije. Spisak sadrži nizove oblika ime:boja gde boja koristi HTML heksa kodiranje.

en: List of localized “Re”
sr: Spisak lokalizovanih „Odg“

en: List of localized “Re” separators
sr: Spisak lokalizovanih „Odg“

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
sr: Spisak putanja fascikli za usklađivanje na disku za rad van mreže.

en: List of recently used second time zones in a Day View
sr: Spisak nedavno korišćenih drugih vremenskih zona u Dnevnom pregledu

en: List of recently used spell checking languages
sr: Spisak skoro korišćenih provera pravopisa jezika

en: List “{0}” is already in this contact list.
sr: Spisak „{0}“ je već na ovom spisku kontakata.

en: Load P_GP
sr: Učitaj _PGP

en: Load new _Face picture
sr: Učitaj novu _sliku kontakta

en: Load remote content
sr: Učitaj udaljeni sadržaj

en: Loading
sr: Učitavam

en: Loading Evolution settings
sr: Učitavam podešavanja Evolucije

en: Loading Remote Content
sr: Učitavam udaljeni sadržaj

en: Loading accounts…
sr: Učitavam naloge…

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Local Delivery _File:
sr: Mesna datoteka _dostave:

en: Local delivery file cannot be empty
sr: Mesna datoteka isporuke ne može biti prazna

en: Location
sr: Mesto

[ctx: Location]
en: Unspecified
sr: Nije određena

en: Location cannot be empty
sr: Mesto ne može biti prazno

en: Location:
sr: Mesto:

en: Location: %s
sr: Mesto: %s

en: Locations
sr: Mesta

en: Log filter actions
sr: Dnevnik radnji filtera

en: Log filter actions to the specified log file.
sr: Beleži radnje filtera u navedenu datoteku dnevnika.

en: Logfile to log filter actions
sr: Dnevnik datoteka za beleženje radnji filtera

en: Look up configuration with e-mail domain
sr: Zatraži podešavanja na osnovu domena e-pošte

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
sr: Potraži na CalDAV/CardDav serveru

en: Look up in SRV records
sr: Potraži unutar SRV zapisa

en: Looking up CalDAV server…
sr: Potražujem CalDAV server…

en: Looking up CardDAV server…
sr: Potražujem CardDAV server…

en: Looking up IMAP server…
sr: Tražim od IMAP servera…

en: Looking up LDAP server’s search base…
sr: Potražujem podatke iz pretraživačke baze LDAP servera…

en: Looking up LDAP server…
sr: Potražujem LDAP server…

en: Looking up POP3 server…
sr: Tražim od POP3 servera…

en: Looking up SMTP server…
sr: Tražim od SMTP servera…

en: Looking up account details…
sr: Tražim podatke o nalogu…

en: Looking up details, please wait…
sr: Potražujem pojedinosti, sačekajte…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
sr: Tražim PGP ključeve za primaoce unutar adresara…

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
sr: Tražim S/MIME uverenja za primaoce unutar adresara…

en: Looking up server search bases, please wait…
sr: Pregledam osnove pretrage na serveru, sačekajte…

en: Lose _formatting
sr: Z_anemari format

en: Low
sr: Nizak

en: Lower
sr: Niže

en: Lowest
sr: Najniže

en: MD5 Fingerprint
sr: MD5 Otisak

en: MH mail directory cannot be empty
sr: MH direktorijum pošte ne može biti prazan

en: MIME Type:
sr: MIME vrsta:

en: M_emo List
sr: Spisak beleški

en: Mail
sr: Pošta

en: Mail Accounts
sr: Poštanski nalozi

en: Mail Deletion Failed
sr: Neuspešno brisanje pošte

en: Mail Folder Tree
sr: Stablo fascikle za poštu

en: Mail Headers Table
sr: Tabela zaglavlja pošte

en: Mail Notification
sr: Obaveštenje o pošti

en: Mail Preferences
sr: Postavke pošte

en: Mail Receipt
sr: Priznanica pošte

en: Mail Receive
sr: Primanje pošte

en: Mail Send
sr: Slanje pošte

en: Mail _Directory:
sr: Direktorijum _pošte:

en: Mail filters automatically updated.
sr: Filteri pošte su automatski ažurirani.

en: Mail from %s
sr: Pošta od %s

en: Mail to %s
sr: Pošta za %s

en: Mail-to-Task
sr: Poruka u zadatak

en: Maildir mail directory cannot be empty
sr: Mejldir direktorijum pošte ne može biti prazan

en: Mailer
sr: Pošiljalac

en: Mailing Address
sr: Adresa stanovanja

en: Mailing List Actions
sr: Radnje za dopisnu listu

en: Mailing _List
sr: Dopisna _lista

en: Mailing list
sr: Dopisna lista

en: Make this Occurrence _Movable
sr: Neka ova pojava bude _pokretna

en: Making an occurrence movable
sr: Neka ova pojava bude pokretna

en: Malformed external-body part
sr: Loše složen spoljni deo poruke

en: Malformed header
sr: Neispravno zaglavlje

en: Manage Calendar groups order and visibility
sr: Upravljajte redosledom i vidljivošću grupa kalendara

en: Manage Groups
sr: Upravljajte grupama

en: Manage Memo List groups order and visibility
sr: Upravljajte redosledom i vidljivošću grupa spiskova beleški

en: Manage available categories
sr: Upravljajte dostupnim kategorijama

en: Manage task list groups order and visibility
sr: Upravlja redosledom i vidljivošću grupa spiskova zadataka

en: Manage your email, contacts and schedule
sr: Upravljajte vašom poštom, kontaktima i obavezama

en: Manage your saved searches
sr: Upravljajte vašim sačuvanim pretragama

en: Manager
sr: Rukovodilac

en: Manual
sr: Ručno

en: Manual (via Actions menu)
sr: Ručno (preko izbornika „Radnje“)

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Mnogi sistemi e-pošte dodaju porukama zaglavlje „Prividno-ka“ koje kao primaoce ima samo Slepe kopije. Ovo zaglavlje će izlistati sve primaoce poruke. Da izbegnete ovo, dodajte barem jednog primaoca u „Prima:“ ili „Kopija:“.

en: Mar_k All Messages as Read
sr: Označi sve po_ruke kao pročitane

en: Mar_k As
sr: O_znači kao

en: Mar_k as Incomplete
sr: O_znači kao nezavršeno

en: Mar_k as Read
sr: O_znači kao pročitano

en: March
sr: Mart

en: Marcus Bains Line
sr: Markus Bejns linija

en: Marcus Bains Line Color — Day View
sr: Boja Markus Bejns linije — Dnevni pregled

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
sr: Boja Markus Bejns linije — traka vremena

en: Mark all messages in the folder as read
sr: Označite sve poruke u fascikli kao pročitane

en: Mark as Seen after specified timeout
sr: Označava poruku viđenom posle navedenog roka

en: Mark as Seen after specified timeout.
sr: Označava poruku viđenom posle navedenog roka.

en: Mark as Seen always after specified timeout
sr: Uvek označava poruku viđenom posle navedenog roka

en: Mark as Uni_mportant
sr: Označi kao _nevažno

en: Mark as _Important
sr: Onači kao _važno

en: Mark as _Junk
sr: Označi kao _đubre

en: Mark as _Not Junk
sr: Označi da _nije đubre

en: Mark as _Unread
sr: Označi kao _nepročitano

en: Mark as default address book
sr: Označava kao podrazumevan imenik

en: Mark as default calendar
sr: Označava kao osnovni kalendar

en: Mark as default memo list
sr: Označava kao osnovni spisak beleški

en: Mark as default task list
sr: Označava kao osnovni spisak zadataka

en: Mark citations in the message “Preview”
sr: Označava citate u pregledu poruke

en: Mark citations in the message “Preview”.
sr: Označava citate u pregledu poruke.

en: Mark for Follo_w Up…
sr: Obeleži za _praćenje…

en: Mark messages as read after %s seconds
sr: Označi poruke kao pročitane posle %s sekundi

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
sr: Automatski označava nove e-poruke u ovoj podraspravi kao pročitane

en: Mark new mails in this thread as read automatically
sr: Automatski označava nove e-poruke u ovoj raspravi kao pročitane

en: Mark replied to messages as read
sr: Označi odgovorene poruke kao pročitane

en: Mark selected tasks as complete
sr: Obeležite izabrane zadatke kao završene

en: Mark selected tasks as incomplete
sr: Obeležite izabrane zadatke kao nezavršene

en: Mark the selected messages as having been read
sr: Označava izabranu poruku kao pročitanu

en: Mark the selected messages as important
sr: Označava izabranu poruku kao važnu

en: Mark the selected messages as junk
sr: Označava izabranu poruku kao neželjenu poštu

en: Mark the selected messages as not being junk
sr: Označava izabranu poruku kao poželjnu poštu

en: Mark the selected messages as not having been read
sr: Označite izabranu(e) poruku(e) kao nepročitano

en: Mark the selected messages as unimportant
sr: Označite izabranu(e) poruku(e) kao nevažno

en: Mark the selected messages for deletion
sr: Označite izabranu(e) poruku(e) za brisanje

en: Marking messages as read…
sr: Označavam da su poruke pročitane…

en: Marking subthread to be ignored
sr: Označavam podraspravu kao zanemarenu

en: Marking thread to be ignored
sr: Označavam raspravu kao zanemarenu

en: Mat_ch case
sr: _Uporedi veličinu slova

en: Match All
sr: Odgovara sve

en: Matches: %u
sr: Poklapanja: %u

en: Maximum number of recently used timezones to remember
sr: Najveći broj nedavno korišćenih vremenskih zona za pamćenje

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
sr: Najveći broj nedavno korišćenih vremenskih zona za pamćenje u spisku „day_second_zones“

en: May
sr: Maj

en: Mbox spool directory cannot be empty
sr: Direktorijum pripreme Msandučeta ne može biti prazan

en: Mbox spool file cannot be empty
sr: Datoteka pripreme Msandučeta ne može biti prazna

[ctx: Meeting]
en: Accepted
sr: Prihvaćeno

[ctx: Meeting]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: Meeting]
en: Counter-proposal
sr: Protiv-predlog

[ctx: Meeting]
en: Declined
sr: Odbijeno

[ctx: Meeting]
en: Delegated
sr: Delegirano

[ctx: Meeting]
en: Refresh
sr: Osveži

[ctx: Meeting]
en: Tentatively Accepted
sr: Prihvaćeno, ali upitno

[ctx: Meeting]
en: Updated
sr: Osveženo

en: Meeting Invitations
sr: Pozivnice za sastanak

en: Meeting information sent
sr: Podatak o sastanku je poslat

en: Meeting — %s
sr: Sastanak — %s

en: Member
sr: Član

en: Members
sr: Članovi

en: Memo
sr: Beleška

en: Memo List
sr: Spisak beleški

en: Memo List Properties
sr: Osobine spiska zadataka

en: Memo List Selector
sr: Izbornik spiskova beleški

en: Memo Lists
sr: Spisak beleški

en: Memo _Preview
sr: _Pregled beleški

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
sr: Beleška se ne može uređivati, pošto se izabrani spisak beleški ne može otvoriti

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
sr: Belešku nije moguće uređivati, pošto je izabran spisak samo za čitanje

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
sr: Belešku nije moguće potpuno urediti, pošto niste organizator

en: Memo information
sr: Podaci o belešci

en: Memo information sent
sr: Podatak o belešci je poslat

en: Memo layout style
sr: Stil razmeštaja beleške

en: Memo preview pane position (horizontal)
sr: Pozicija pregleda beleški (vertikalno)

en: Memo preview pane position (vertical)
sr: Pozicija pregleda beleške (vertikalno)

en: Memo — %s
sr: Beleška — %s

en: Memos
sr: Beleške

en: Menu Bar is hidden
sr: Traka izbornika je sakrivena

en: Menubar is visible
sr: Traka izbornika je vidljiva

en: Merge Contact
sr: Pripoji kontakt

en: Message | Messages
sr[0]: Poruka
sr[1]: Poruke
sr[2]: Poruke
sr[3]: Poruka

en: Message Body
sr: Telo poruke

en: Message Display
sr: Prikaz poruke

en: Message Filters
sr: Filteri poruka

en: Message Header
sr: Zaglavlje poruke

en: Message Location
sr: Lokacija poruke

en: Message Note
sr: Napomena poruke

en: Message Receipts
sr: Priznanice poruke

en: Message Thread
sr: Tema poruke

en: Message contains
sr: Poruka sadrži

en: Message from “{0}” account:
sr: Poruka sa „{0}“ naloga:

en: Message has no attachments
sr: Poruka nema priloge

en: Message is Junk
sr: Poruka je đubre

en: Message is not Junk
sr: Poruka nije đubre

en: Message is not available in offline mode.
sr: Poruka nije dostupna u režimu van mreže.

en: Messages
sr: Poruke

en: Messages Not Junk
sr: Poruke nisu đubre

en: Messages To
sr: Poruke

en: Messages from %s
sr: Poruke koje je poslao %s

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
sr: Poruke prikazane u fasciklama za pretragu nisu kopije. Njihovim brisanjem iz fascikle za pretragu izbrisaćete stvarne poruke iz fascikle ili fascikli u kojima se fizički nalaze. Da li zaista želite da izbrišete ove poruke?

en: Messages with Attachments
sr: Poruke sa prilozima

en: Messages with Notes
sr: Poruke sa beleškama

en: Method:
sr: Način:

en: Microsoft Global Catalog
sr: Majkrosoftov opšti katalog

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
sr: Majkrosoftov opšti katalog preko SSL/TLS-a

en: Middle
sr: Sredina

en: Midnight
sr: Ponoć

en: Minimum days between emptying the junk on exit
sr: Najmanje dana između pražnjenja đubreta na izlazu

en: Minimum days between emptying the trash on exit
sr: Najmanje dana između pražnjenja smeća na izlazu

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
sr: Najmanje vreme između pražnjenja đubreta na izlazu, u danima.

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
sr: Najmanje vreme između pražnjenja smeća na izlazu, u danima.

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
sr: Minut kojim se završava radni dan, od 0 do 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
sr: Minut kojim počinje radni dan, od 0 do 59.

en: Minutes
sr: Minuta

en: Miscellaneous
sr: Razno

en: Miss
sr: G-đica

en: Missing condition.
sr: Nedostaje uslov.

en: Missing date.
sr: Nedostaje datum.

en: Missing domain in email address
sr: Nedostaje domen u adresi e-pošte

en: Missing filename.
sr: Nedostaje naziv datoteke.

en: Missing folder.
sr: Nedostajuća fascikla.

en: Missing name.
sr: Nedostaje ime.

en: Missing value.
sr: Nedostaje vrednost.

en: Mo
sr: Po

en: Mo_ve All Contacts To…
sr: Premesti _sve kontakte u…

en: Mo_ve to Calendar…
sr: Pre_mesti u kalendar…

en: Mobile Phone
sr: Mobilni telefon

en: Mode to use when displaying mails
sr: Režim za korišćenje prilikom prikaza pošte

en: Modified
sr: Izmenjeno

en: Modify exception
sr: Izmenite izuzetak

en: Modifying a memo
sr: Ispravljam belešku

en: Modifying a task
sr: Izpravljam zadatak

en: Modifying an event
sr: Ispravljam događaj

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Monday is a work day
sr: Ponedeljak je radni dan

en: Month
sr: Mesec

en: Month Calendar
sr: Mesečni kalendar

en: Month View: %s. %s
sr: Mesečni pregled: %s. %s

en: Month view horizontal pane position
sr: Pozicija položene površi Mesečnog pregleda

en: Month view vertical pane position
sr: Pozicija uspravne površi Mesečnog pregleda

en: More Suggestions
sr: Još predloga

en: More Than
sr: Više od

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
sr: Broj karti koje odgovaraju upitu je veći od broja na koji je server 
    podešen da odgovori ili koji je Evolucija podešena da prikaže.
    Preciznije oblikujte upit ili povećajte ograničenje
    broja rezultata u postavkama imenika za server direktorijuma.

en: More…
sr: Još…

en: Mount of %s failed:
sr: Ne mogu da montiram %s:

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
sr: Alat za izbor vremenske zone pomoću miša. Tastaturom se izbor vremenske zone vrši iz donjeg okvira.

en: Move Folder To
sr: Premesti fasciklu u

en: Move contact to
sr: Premesti kontakt u

en: Move contacts to
sr: Premesti kontakte u

en: Move folder in folder tree.
sr: Premestite fasciklu u stablo fascikli.

en: Move messages to the default archive _folder
sr: Premesti poruke u podrazumevanu _fasciklu za arhivu

en: Move selected column names down one row
sr: Premestite izabrane nazive stupca jedan red na dole

en: Move selected column names to bottom
sr: Premestite izabrane nazive stupca na dno

en: Move selected column names to top
sr: Premestite izabrane nazive stupca na vrh

en: Move selected column names up one row
sr: Premestite izabrane nazive stupca jedan red na gore

en: Move selected contacts to another address book
sr: Premešta izabrane kontakte u drugi imenik

en: Move selected headers down one row
sr: Premestite izabrana zaglavlja jedan red na dole

en: Move selected headers to bottom
sr: Premestite izabrana zaglavlja na dno

en: Move selected headers to top
sr: Premestite izabrana zaglavlja na vrh

en: Move selected headers up one row
sr: Premestite izabrana zaglavlja jedan red na gore

en: Move selected messages to another folder
sr: Premestite izabranu(e) poruku(e) u drugu fasciklu

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
sr: Premešta izabrane poruke u fasciklu za arhiviranje poruke u ovom nalogu

en: Move the contacts of the selected address book to another
sr: Premešta kontakte izabranog imenika u drugi

en: Move the selected folder into another folder
sr: Premestite izabranu fasciklu u drugu fasciklu

en: Move to Folder
sr: Premesti u fasciklu

en: Moving a memo | Moving %d memos
sr[0]: Premeštam %d belešku
sr[1]: Premeštam %d beleške
sr[2]: Premeštam %d beleški
sr[3]: Premeštam belešku

en: Moving a memo into the memo list “%s”
sr: Premeštam belešku u spisak beleški „%s“

en: Moving a memo into the memo list “{0}”
sr: Premeštam belešku u spisak beleški „{0}“

en: Moving a task | Moving %d tasks
sr[0]: Premeštam %d zadatak
sr[1]: Premeštam %d zadatka
sr[2]: Premeštam %d zadataka
sr[3]: Premeštam zadatak

en: Moving a task into the task list “%s”
sr: Premeštam zadatak u spisak zadataka „%s“

en: Moving a task into the task list “{0}”
sr: Premeštam zadatak u spisak zadataka „{0}“

en: Moving an event | Moving %d events
sr[0]: Premeštam %d događaj
sr[1]: Premeštam %d događaja
sr[2]: Premeštam %d događaja
sr[3]: Premeštam događaj

en: Moving an event into the calendar “%s”
sr: Premeštam događaj u kalendar „%s“

en: Moving an event into the calendar “{0}”
sr: Premeštam događaj u kalendar „{0}“

en: Moving folder %s
sr: Premeštam fasciklu „%s“

en: Moving folder “%s”
sr: Premeštam fasciklu „%s“

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
sr: Premeštam fasciklu „%s“ (%d/%d)

en: Moving messages into folder %s
sr: Premeštam poruke u fasciklu „%s“

en: Moving messages to “%s”
sr: Premeštam poruke u „%s“

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
sr: Mozilin uvoznik CSV i Tab kontakata

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Mozila kontakti CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Mr.
sr: G.

en: Mrs.
sr: Gđica

en: Ms.
sr: Gđa

en: Multiple Messages
sr: Višestruke poruke

en: Multiple Unseen Messages
sr: Višestruke neviđene poruke

en: Multiple vCards
sr: Višestruke vKarte

en: N_ever copy
sr: _Nikad ne kopiraj

en: N_ever move
sr: _Nikad ne premeštaj

en: N_one
sr: N_išta

en: Name
sr: Naziv

en: Name cannot be empty
sr: Ime ne može biti prazno

en: Name contains
sr: Naziv sadrži

en: Name of the editor to prefer in the message composer
sr: Naziv uređivača koji se želi u sastavljaču poruka

en: Name of the preferred New toolbar button item
sr: Naziv željene stavke novog dugmeta trake alata

en: Name “{0}” already used.
sr: Naziv „{0}“ je već upotrebljen.

en: Name:
sr: Ime:

en: Needs Action
sr: Potrebna radnja

en: Needs action
sr: Zahteva radnju

en: Network Preferences
sr: Postavke mreže

[ctx: NetworkMonitor]
en: Always Online
sr: Uvek na mreži

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default
sr: Osnovno

[ctx: NetworkMonitor]
en: Default (%s)
sr: Podrazumevano (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
sr: Način za _otkrivanje stanja na mreži:

[ctx: NetworkMonitor]
en: base
sr: osnovno

[ctx: NetworkMonitor]
en: netlink
sr: mrežna veza

[ctx: NetworkMonitor]
en: networkmanager
sr: upravnik veze

en: Never
sr: Nikada

[ctx: New]
en: Address _Book
sr: _Imenik

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
sr: _Celodnevni sastanak

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
sr: Dodeljen_i zadatak

[ctx: New]
en: Cale_ndar
sr: Kale_ndar

[ctx: New]
en: Contact _List
sr: _Spisak kontakta

[ctx: New]
en: M_eeting
sr: _Sastanak sa drugima

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
sr: Poštanski _nalog

[ctx: New]
en: Mail _Folder
sr: _Fascikla za poštu

[ctx: New]
en: Mem_o
sr: Belešk_a

[ctx: New]
en: Memo Li_st
sr: Spi_sak beleški

[ctx: New]
en: Tas_k List
sr: Spisak za_dataka

[ctx: New]
en: _Appointment
sr: _Sastanak

[ctx: New]
en: _Contact
sr: _Kontakt

[ctx: New]
en: _Mail Message
sr: _Poruka

[ctx: New]
en: _Shared Memo
sr: _Deljena beleška

[ctx: New]
en: _Task
sr: _Zadatak

en: New Address Book
sr: Novi imenik

en: New All Day Event
sr: Novi celodnevni događaj

en: New All Day _Event…
sr: Novi _celodnevni događaj…

en: New Appointment
sr: Novi sastanak

en: New Calendar
sr: Novi kalendar

en: New Collection Account
sr: Novi zbirni nalog

en: New Contact
sr: Novi kontakt

en: New Contact List
sr: Nova spisak kontakta

en: New Contact _List…
sr: Novi _spisak kontakta…

en: New Contact:
sr: Novi kontakt:

en: New Location
sr: Novo mesto

en: New Meeting
sr: Novi sastanak

en: New Memo List
sr: Novi spisak beleške

en: New Search Folder
sr: Nova fascikla pretrage

en: New Task List
sr: Novi spisak zadataka

en: New Window
sr: Novi prozor

en: New _Appointment…
sr: Novo _sastanak…

en: New _Meeting…
sr: Novi _sastanak…

en: New _Memo
sr: Nova _beleška

en: New _Message
sr: Nova _poruka

en: New _Task
sr: Novi zad_atak

en: New _Task…
sr: Novi z_adatak…

en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: New email in Evolution
sr: Nova pošta u Evoluciji

en: Newsgroups
sr: Grupe vesti

en: Next
sr: Sledeće

en: Next 7 Days’ Appointments
sr: Zakazano za sledeću nedelju

en: Next 7 Days’ Tasks
sr: Zadaci za sledeću nedelju

en: Next _Important Message
sr: Sledeća _važna poruka

en: Next _Thread
sr: _Sledeća rasprava

en: Next _Unread Message
sr: Sledeća _nepročitana poruka

en: Next month
sr: Sledeći mesec

en: Next year
sr: Sledeća godina

en: Nic_kname:
sr: Na_dimak:

en: Nickname
sr: Nadimak

en: No
sr: Ne

en: No Information
sr: Nema podatka

en: No Label
sr: Bez oznake

en: No Response Necessary
sr: Nije neophodan odgovor

en: No Subject
sr: Bez naslova

en: No Summary
sr: Bez sažetka

en: No Title
sr: Bez zvanja

en: No contacts
sr: Nema kontakta

en: No data source found for UID “%s”
sr: Nije pronađen izvor podataka za JIB „%s“

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
sr: Nije dostavljena odredišna adresa, prosleđivanje poruke je otkazano.

en: No duplicate messages found.
sr: Nisu pronađene duple poruke.

en: No e-mail action
sr: Nema radnje za e-poštu

en: No email address provided
sr: Nije dostavljena adresa e-pošte

en: No encryption
sr: Bez šifrovanja

en: No file name provided
sr: Nije dat naziv datoteke

en: No folder selected.
sr: Nije izabrana nijedna fascikla.

en: No grouping
sr: Bez grupisanja

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
sr: Nije pronađen identitet za korišćenje, prosleđivanje poruke je otkazano.

en: No mail transport service available
sr: Nema dostupne usluge prenosa pošte

en: No match found
sr: Nije nađeno poklapanje

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
sr: Nijedna poruka ne zadovoljava vaše uslove pretrage. Izmenite uslov pretrage birajući novi filter za prikazivanje poruka iz padajućeg spiska ili pokrenite novu pretragu bilo čišćenjem iste pomoću stavke izbornika „Pretraga→Očisti“ ili izmenivši gornji upit.

en: No proxy
sr: Bez posrednika

en: No reply or parent
sr: Nema odgovora ili roditelja

en: No suitable component found
sr: Nije pronađena odovarajuća komponenta

en: No_w
sr: _Sada

en: Non-Participant
sr: Ne-učesnik

en: None
sr: Ništa

en: Normal
sr: Običan

en: Not Started
sr: Nije započet

en: Not an image
sr: Nije slika

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
sr: Nemate dovoljna ovlašćenja za brisanje učesnika „%s“

en: Not sorted
sr: Nije razvrstano

en: Note
sr: Napomena

en: Note: Some changes will not take effect until restart
sr: Napomena: neke izmene neće biti uključene pre ponovnog pokretanja

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
sr: Napomena: podvučen znak u oznaci se koristi
    kao skraćenica u izborniku.

en: Notes
sr: Napomene

en: Notifies you when new mail messages arrive.
sr: Obaveštava vas kada stigne nova poruka.

en: Notify about _missing remote content in the message preview
sr: Obavesti o _nedostajućem udaljenom sadržaju u pregledu poruke

en: Notify new attendees _only
sr: Obavesti _samo nove učesnike

en: Notify new messages for Inbox only.
sr: Obaveštava samo za nove poruke u Sandučetu.

en: Notify new messages for _Inbox only
sr: Obavesti o novim porukama samo za _Sanduče

en: November
sr: Novembar

en: Now
sr: Sada

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
sr: Broj primaoca u Prima i Kopija nakon koga se pojavljuje „prompt-on-many-to-cc-recips“

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
sr: Broj adresa za prikaz u Prima/Kopija/Slepa kopija

en: Number of characters for word w_rapping:
sr: Broj znakova za prelamanje _reči:

en: Number of characters for wrapping
sr: Broj znakova za prelom

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
sr: Broj jedinica za određivanje podsetnika na rođendane ili godišnjice

en: Number of units for determining a default reminder
sr: Broj jedinica za određivanje podrazumevanog podsetnika

en: Number of units for determining when to hide tasks
sr: Broj jedinica za određivanje kada sakriti zadatke

en: Numbered _List
sr: Nabrajanje _brojevima

en: OK
sr: U redu

en: O_ptions
sr: _Mogućnosti

en: Occurs
sr: Dešavanja

en: Occurs Less Than 5 Times
sr: Dešava se manje od 5 puta

en: October
sr: Oktobar

en: Office
sr: Kancelarija

en: Offline folder paths
sr: Putanje fascikli van mreže

en: Old Contact:
sr: Stari kontakt:

en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
sr: U ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}. ${Month} ${Year}. u ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} piše:

en: On This Computer A_rchive folder:
sr: _Arhiva na ovom računaru:

en: On exit, every time
sr: Pri izlasku, svaki put

en: Once per day
sr: Jednom tokom dana

en: Once per month
sr: Jednom tokom meseca

en: Once per week
sr: Jednom tokom nedelje

en: One Level
sr: Jedan nivo

en: One or more values cannot be empty.
sr: Jedna ili više vrednosti ne mogu biti prazne.

en: Only ever show plain text
sr: Isključivo prikazuj običan tekst

en: Ope_n Calendar
sr: O_tvori kalendar

en: Open
sr: Otvori

en: Open Message Filters
sr: Otvori filtere poruka

en: Open New Message window
sr: Otvara prozor za novu poruku

en: Open Outbox Folder
sr: Otvori fasciklu Poslato

en: Open PGP key
sr: Otvoreni PGP ključ

en: Open With Default Application
sr: Otvori podrazumevanim programom

en: Open With Other Application…
sr: Otvori drugim programom…

en: Open With “%s”
sr: Otvori programom „%s“

en: Open X.509 certificate
sr: Otvoreno X.506 uverenje

en: Open _Online Accounts
sr: Otvori naloge na _mreži

en: Open _Settings
sr: _Otvori podešavanja

en: Open _Web Page
sr: Otvori _Veb stranicu

en: Open a window for composing a mail message
sr: Otvorite prozor za sastavljanje poruke

en: Open map
sr: Otvorite kartu

en: Open the Evolution User Guide
sr: Otvorite korisničko uputstvo Evolucije

en: Open the link in a web browser
sr: Otvori vezu u veb pretraživaču

en: Open the selected messages in a new window
sr: Otvorite izabrane poruke u novom prozoru

en: Open the selected messages in the composer for editing
sr: Otvorite izabranu poruku u sastavljaču radi uređivanja

en: Open this attachment in %s
sr: Otvori ovaj prilog u „%s“

en: Open this attachment in default application
sr: Otvori ovaj prilog u podrazumevanom programu

[ctx: OpenMap]
en: Google
sr: Gugl

[ctx: OpenMap]
en: Open _maps with
sr: Otvorite _karte sa

en: OpenPGP _Key ID:
sr: IB OpenPGP _ključa:

en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
sr[0]: Otvaranje %d kontakta će takođe otvoriti %d novi prozor.
    Da li zaista želite da prikažete sve ove kontakte?
sr[1]: Otvaranje %d kontakta će takođe otvoriti %d nova prozora.
    Da li zaista želite da prikažete sve ove kontakte?
sr[2]: Otvaranje %d kontakta će takođe otvoriti %d novih prozora.
    Da li zaista želite da prikažete sve ove kontakte?
sr[3]: Otvaranje jednog kontakta će takođe otvoriti jedan novi prozor.
    Da li zaista želite da prikažete sve ove kontakte?

en: Opening address book “%s”
sr: Otvaram imenik „%s“

en: Opening calendar
sr: Otvaranje kalendara

en: Opening calendar “%s”
sr: Otvaram kalendar „%s“

en: Opening memo list “%s”
sr: Otvaram spisak beleški „%s“

en: Opening task list “%s”
sr: Otvaram spisak zadataka „%s“

en: Opening the calendar. Please wait…
sr: Otvaram kalendar. Sačekajte…

en: Opening too many messages at once may take a long time.
sr: Otvaranje previše poruka odjednom može da potraje malo duže.

en: Opens a dialog to select a folder to go to
sr: Otvara prozorče iz koga možete izabrati da odete u određenu fasciklu

en: Operation was cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Optional Information
sr: Dodatni podaci

en: Optional Participant
sr: Mogući učesnik

en: Optional Participants
sr: Mogući učesnici

en: Options
sr: Mogućnosti

en: Or_ganization:
sr: Or_ganizacija:

en: Or_ganizer:
sr: Or_ganizator:

en: Order days in Week View from _left to right
sr: Poređaj dane u nedeljnom pregledu s leva na desno

en: Organizer
sr: Organizator

en: Organizer address is not a valid user mail address
sr: Adresa e-pošte organizatora nije ispravna e-pošta

en: Organizer has removed the delegate %s
sr: Organizator je uklonio delegata „%s“

en: Organizer:
sr: Organizator:

en: Organizer: %s
sr: Organizator: %s

en: Organizer: %s <%s>
sr: Organizator: %s <%s>

en: Original message
sr: Originalna poruka

en: Other
sr: Drugo

en: Other Fax
sr: Drugi faks

en: Other Phone
sr: Drugi telefon

en: Other…
sr: Drugo…

en: Out of Office
sr: Van kancelarije

en: Outbox
sr: Za slanje

en: Outgoing
sr: Odlazno

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
sr: Autlukov uvoznik CSV i Tab kontakata

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Autluk kontakti CSV ili Tab (.csv, .tab)

en: Outlook DBX import
sr: Uvoz DBH Autluka

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
sr: Lične fascikle Autluk Ekspresa 5/6 (.pst)

en: Outlook PST import
sr: Autluk PST uvoz

en: Outlook personal folders (.pst)
sr: Lične fascikle Autluka (.pst)

en: Overdue Tasks
sr: Prekoračeni zadaci

en: Overdue tasks color
sr: Boja neispunjenih zadataka

en: Overdue: {0} by {1}
sr: Završen: {0} do {1}

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
sr: Prepiši boje događaja. Ukoliko nije postavljeno, koristi se boja kalendara.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
sr: Prepiši boje podsetnika. Ukoliko nije postavljeno, koristi se boja liste podsetnika.

en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
sr: Prepiši boje zadatka. Ukoliko nije postavljeno, koristi se boja spiska zadatka.

en: Overview
sr: Pregled

en: PGP _Encrypt
sr: PGP _šifruj

en: PGP _Sign
sr: PGP _potpiši

en: PGP keys
sr: PGP ključevi

en: PKCS12 File Password
sr: PKCS12 lozinka datoteke

en: P_ort:
sr: _Port:

en: P_revious Unread Message
sr: P_rethodna nepročitana poruka

en: Pa_ge…
sr: St_ranica…

en: Pacific/Apia
sr: Pacifik/Apia

en: Pacific/Auckland
sr: Pacifik/Oklend

en: Pacific/Chatham
sr: Pacifik/Čatam

en: Pacific/Easter
sr: Pacifik/Uskršnja_ostrva

en: Pacific/Efate
sr: Pacifik/Efat

en: Pacific/Enderbury
sr: Pacifik/Enderburi

en: Pacific/Fakaofo
sr: Pacifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sr: Pacifik/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sr: Pacifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sr: Pacifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sr: Pacifik/Gambjer

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Pacifik/Gvadalkanal

en: Pacific/Guam
sr: Pacifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
sr: Pacifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sr: Pacifik/Džonston

en: Pacific/Kiritimati
sr: Pacifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sr: Pacifik/Kosre

en: Pacific/Kwajalein
sr: Pacifik/Kvajalajn

en: Pacific/Majuro
sr: Pacifik/Madžuro

en: Pacific/Marquesas
sr: Pacifik/Markesas

en: Pacific/Midway
sr: Pacifik/Midvej

en: Pacific/Nauru
sr: Pacifik/Nauru

en: Pacific/Niue
sr: Pacifik/Njue

en: Pacific/Norfolk
sr: Pacifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sr: Pacifik/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Pacifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sr: Pacifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sr: Pacifik/Pitkern

en: Pacific/Ponape
sr: Pacifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Pacifik/Port_Moresbi

en: Pacific/Rarotonga
sr: Pacifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sr: Pacifik/Sajpan

en: Pacific/Tahiti
sr: Pacifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sr: Pacifik/Tarava

en: Pacific/Tongatapu
sr: Pacifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sr: Pacifik/Truk

en: Pacific/Wake
sr: Pacifik/Vejk

en: Pacific/Wallis
sr: Pacifik/Volis

en: Pacific/Yap
sr: Pacifik/Jap

en: Page %d
sr: %d. stranica

en: Page %d of %d
sr: Stranica %d od %d

en: Page Properties
sr: Osobine stranice

en: Page Set_up…
sr: Podešavanje _stranice…

en: Pager
sr: Pejdžer

en: Page…
sr: Stranica…

en: Paper
sr: Papir

en: Paragraph Properties
sr: Osobine pasusa

en: Paragraph Style
sr: Stil pasusa

en: Paragraph…
sr: Pasus…

en: Parsing message
sr: Obrađujem poruku

en: Passwords do not match
sr: Lozinke koje ste uneli nisu iste

en: Paste As _Text
sr: Umetni _kao tekst

en: Paste _Quotation
sr: Umetni _citat

en: Paste contacts from the clipboard
sr: Ubacuje kontakte iz spiska isečaka

en: Paste events from the clipboard
sr: Ubacuje događaje iz spiska isečaka

en: Paste memos from the clipboard
sr: Ubacuje beleške iz spiska isečaka

en: Paste tasks from the clipboard
sr: Ubacuje zadatke iz spiska isečaka

en: Paste text from the clipboard
sr: Ubacuje tekst iz spiska isečaka

en: Paste the clipboard
sr: Ubacite iz spiska isečaka

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
sr: Umetnuti tekst ne sadrži ispravne podatke iz iKalendara

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
sr[0]: Ubacujem %d belešku
sr[1]: Ubacujem %d beleške
sr[2]: Ubacujem %d beleški
sr[3]: Ubacujem belešku

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
sr[0]: Ubacujem %d zadatak
sr[1]: Ubacujem %d zadatka
sr[2]: Ubacujem %d zadataka
sr[3]: Ubacujem zadatak

en: Pasting an event | Pasting %d events
sr[0]: Ubacujem %d događaj
sr[1]: Ubacujem %d događaja
sr[2]: Ubacujem %d događaja
sr[3]: Ubacujem događaj

en: Pasting iCalendar data
sr: Ubacujem podatke iz iKalendara

en: Path where picture gallery should search for its content
sr: Putanja u kojoj galerija slika treba da traži svoj sadržaj

en: Percent Complete: %i
sr: Postotak završenog: %i

en: Perforated Paper
sr: Perforiran papir

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
sr: Izvodi uobičajene radnje za dopisnu listu (prijava, odjava, itd.).

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
sr: Trajno uklonite sve obrisane poruke iz ove fascikle

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
sr: Trajno uklonite sve obrisane poruke sa svih naloga

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
sr: Trajno uklonite sve obrisane poruke iz svih fascikli

en: Permanently remove this folder
sr: Trajno uklonite ovu fasciklu

en: Personal
sr: Lično

en: Personal Details
sr: Lični podaci

en: Personal Information
sr: Lični podaci

en: Phone
sr: Telefon

en: Pick a color
sr: Izaberite boju

en: Pidgin address book source
sr: Izvor Pidžinovih imenika

en: Pidgin check interval
sr: Period provere Pidžina

en: Pidgin last sync MD5
sr: MD5 poslednjeg usklađivanja Golupka

en: Pidgin last sync MD5.
sr: MD5 poslednjeg usklađivanja Pidžina.

en: Pidgin last sync time
sr: Vreme poslednjeg usklađivanja Pidžina

en: Pidgin last sync time.
sr: Vreme poslednjeg usklađivanja Pidžina.

en: Pipe to Program
sr: Poveži na program

en: Plain Text
sr: Običan tekst

en: Plain Text Mode
sr: Model teksta

en: Plain _Text
sr: Običan _tekst

en: Plain text editing mode
sr: Režim uređivanja za običan tekst

en: Play Sound
sr: Pusti zvuk

en: Play _file:
sr: Pusti zvučnu _datoteku:

en: Play the attachment in embedded audio player
sr: Pusti prilog u ugrađenom programu

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
sr: Pušta zvuk teme kada stigne nova poruka, ukoliko nije uključeno obaveštenje sirenom.

en: Please choose another name.
sr: Izaberite drugo ime.

en: Please enable the account or send using another account.
sr: Omogućite nalog ili pošaljite koristeći drugi nalog.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
sr: Unesite važeću adresu e-pošte u polje „Prima:“. Možete pretražiti adrese e-pošte klikom na dugme „Prima:“ pored polja za unos.

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
sr: Unesite ime i elektronsku adresu. „Neobavezna“ polja ne moraju biti popunjena, osim ako ne želite da ove podatke uključite u poruke koje šaljete.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
sr: Proverite da li sledeći primaoci žele i mogu da prime HTML poštu:
    {0}

en: Please provide an unique name to identify this signature.
sr: Dajte jedno jedinstveno ime koje predstavlja ovaj potpis.

en: Please respond on behalf of %s
sr: Odgovorite u ime %s

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sr: Izaberite PNG sliku od 48 × 48 piksela, čija veličina ne prelazi 723 bajta.

en: Please select a file…
sr: Izaberite datoteku…

en: Please select an image for this contact
sr: Izaberite sliku za ovaj kontakt

en: Please select the information that you would like to import:
sr: Izaberite podatke koje želite da uvezete:

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
sr: Sačekajte dok Evolucija ne napravi rezervni primerak podataka.

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
sr: Sačekajte dok Evolucija ne vrati podatke u prvobitno stanje.

en: Please wait.
sr: Sačekajte.

en: Plugin
sr: Priključak

en: Plugin Manager
sr: Upravnik priključaka

en: Pointer to FTP site (%s)
sr: Pokazivač na FTP stranicu (%s)

en: Pointer to local file (%s)
sr: Pokazivač na lokalnu datoteku (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
sr: Pokazivač na lokalnu datoteku (%s) koja odgovara stranici „%s“

en: Pointer to remote data (%s)
sr: Pokazivač na udaljeni podatak (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
sr: Pokazivač na nepoznati spoljni podatak (tipa „%s“)

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
sr: Politika za samostalno zatvaranje prozora preglednika poruka prilikom prosleđivanja ili odgovaranja na prikazanu poruku.

en: Popup message together with the icon.
sr: Iskačuća poruka sa ikonom.

en: Port number is not valid
sr: Broj priključnika nije ispravan

en: Position
sr: Položaj

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
sr: Položaj površi za pregled kontakta kada je okrenuta položeno.

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
sr: Položaj površi za pregled kontakata kada je okrenuta uspravno.

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
sr: Pozicija položene površi, između dela kalendara za datum i spiska zadataka kada nije postavljen mesečni pregled, u pikselima

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
sr: Pozicija položene površi, između pregleda i dela kalendara za datum i spiska zadataka u mesečnom pregledu, u pikselima

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
sr: Pozicija pregleda bečeški kada je postavljeno vertikalno

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
sr: Pozicija pregleda zadataka kada je postavljeno horizontalno

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
sr: Pozicija pregleda zadataka kada je postavljeno vertikalno

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
sr: Položaj uspravne površi, između liste kalendara i navigacije kalendara po datumu

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sr: Moguće vrednosti su: „never“ — neće dopustiti kopiranje fascikli prevlačenjem i ubacivanjem u stablo fascikli; „always“ — dopustiće kopiranje fascikli prevlačenjem i ubacivanjem u stablo fascikli bez pitanja, ili „ask“ — (ili svaka druga vrednost) pitaće korisnika.

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sr: Moguće vrednosti su: „never“ — neće dopustiti premeštanje fascikli prevlačenjem i ubacivanjem u stablo fascikli; „always“ — dopustiće premeštanje fascikli prevlačenjem i ubacivanjem u stablo fascikli bez pitanja, ili „ask“ — (ili svaka druga vrednost) pitaće korisnika.

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
sr: Sastavite poruku za dopisnu listu kojoj ova poruka pripada

en: Posting destination
sr: Odredišna pošta

en: Posting message to “%s”
sr: Kačim poruku na „%s“

en: Posting not allowed
sr: Slanje nije dozvoljeno

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
sr: Slanje na ovu dopisnu listu nije dozvoljeno. Možda je ova lista samo za čitanje. Obratite se vlasniku liste za detalje.

en: Pr_evious Important Message
sr: Pr_ethodna važna poruka

en: Pre_view…
sr: _Pregled…

en: Prefer Plain Text
sr: Prednost daje tekstu

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
sr: Koristi _unutrašnje potpisivanje ili šifrovanje za obične tekstualne poruke

en: Preferred New button item
sr: Željena stavka novog dugmeta

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
sr: Prefiks adrese koja se koristi za pretragu veba na osnovu izabranog teksta.

en: Preparing account “%s” for offline
sr: Pripremam nalog „%s“ za rad van mreže

en: Preparing to go offline…
sr: Pripremam se za rad van mreže…

en: Preparing to go online…
sr: Pripremam se za rad na mreži…

en: Preparing to quit
sr: Pripremam se da izađem

en: Preparing to quit…
sr: Pripremam se da izađem…

en: Prepend a _header
sr: Prvo uključi _zaglavlje

en: Preserve existing reminder by default
sr: Podrazumevano čuvaj podsetnike

en: Preserve original message S_ubject
sr: Sač_uvaj izvorni naslov poruke

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
sr: Pritisnite taster „Alt“ da biste pristupili traci sa izbornikom ponovo.

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
sr: Prilično dobra privatnost (OpenPGP)

en: Preview
sr: Pregled

en: Preview data to be imported
sr: Pregledaj podatke koji se uvoze

en: Preview the calendar to be printed
sr: Pregled kalendara pred štampu

en: Preview the contacts to be printed
sr: Pregled kontakata pred štampu

en: Preview the list of memos to be printed
sr: Pregledajte spisak beleški za štampu

en: Preview the list of tasks to be printed
sr: Pregledajte spisak zadataka pred štampu

en: Preview the message to be printed
sr: Pregledajte poruku pred štampu

en: Previous
sr: Prethodno

en: Previous Evolution version
sr: Prethodno izdanje Evolucije

en: Previous T_hread
sr: _Prethodna tema

en: Previous month
sr: Prethodni mesec

en: Previous year
sr: Prethodna godina

en: Primary Phone
sr: Glavni telefon

en: Primary address book
sr: Primarni imenik

en: Primary calendar
sr: Primarni kalendar

en: Primary memo list
sr: Primarni spisak beleški

en: Primary task list
sr: Primarni spisak zadataka

en: Print
sr: Štampaj

en: Print Memos
sr: Štampaj beleške

en: Print Pre_view
sr: Pregled pred _štampu

en: Print Tasks
sr: Štampaj zadatke

en: Print all shown contacts
sr: Štampaj sve prikazane kontakte

en: Print selected contacts
sr: Štampa izabrane kontakte

en: Print the list of memos
sr: Štampajte spisak beleški

en: Print the list of tasks
sr: Štampajte spisak zadataka

en: Print the selected memo
sr: Štampajte izabranu belešku

en: Print the selected task
sr: Štampa izabrani zadatak

en: Print this calendar
sr: Štampa ovaj kalendar

en: Print this message
sr: Štampajte ovu poruku

en: Printing
sr: Štampam

en: Printing failed.
sr: Štampanje nije uspelo.

en: Print…
sr: Štampaj…

en: Priority
sr: Važnost

en: Priority:
sr: Važnost:

en: Priority: %s
sr: Važnost: %s

en: Private
sr: Lično

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
sr: Problem pri prenosu stare fascikle pošte „{0}“.

en: Processing folder changes in “%s”
sr: Obrađujem izmene fascikle u „%s“

en: Profession
sr: Zanimanje

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
sr: Upitaće pre slanja primaocima koji nisu unešeni kao adrese pošte

en: Prompt on empty subject
sr: Postavlja upit kada je naslov prazan

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
sr: Upozorenje na slanje poruke kada se koristi prečica (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da isprazni fasciklu sa smećem.

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da isprazni smeće.

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da isprazni fasciklu.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
sr: Upozorava korisnika kada pokuša da pošalje pouku pomoću prečice sa tastature.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da pošalje poruku bez naslova.

en: Prompt when deleting messages in search folder
sr: Postavlja upit kod brisanja poruka iz fascikle pretrage

en: Prompt when emptying the trash
sr: Postavlja upit prilikom pražnjenja smeća

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
sr: Postavlja upit kada dopisna lista oduzme privatne odgovore

en: Prompt when replying privately to list messages
sr: Postavlja upit kada odgovarate privatno na listu poruka

en: Prompt when replying to many recipients
sr: Postavlja upit kada odgovarate većem broju primalaca

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
sr: Upozorava kada šaljete e-poruku velikom broju primalaca

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
sr: Upozorenje o gubitku formatiranja prilikom prebacivanja u ređim sastavljača

en: Prompt when user calls Empty Junk
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da isprazni smeće

en: Prompt when user expunges
sr: Postavlja upit pri pražnjenju

en: Prompt when user only fills Bcc
sr: Postavlja upit kada korisnik unese samo Slepu kopiju

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da otvori 10 ili više poruka odjednom

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
sr: Postavlja upit kada korisnik pokuša da pošalje HTML poruku primaocima koji možda ne žele da primaju HTML poštu.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
sr: Postavlja upit korisniku kada pokuša da pošalje poruku bez primalaca.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
sr: Postavlja upit kada korisnik pokuša da pošalje neželjeni HTML

en: Prompt while marking multiple messages
sr: Postavlja upit pri označavanju više poruka

en: Properties
sr: Osobine

en: Proprietary
sr: Vlasničko

en: Pu_blic
sr: _Javno

en: Public
sr: Javno

en: Public FTP
sr: Javni FTP

en: Publish calendars to the web.
sr: Objavite kalendare na veb.

en: Publishing Information
sr: Podaci o objavljivanju

en: Publishing Location
sr: Mesto objavljivanja

en: Publishing _Frequency:
sr: Učestalost _objavljivanja:

en: Publishing to %s finished successfully
sr: Objavljivanje na %s je uspešno završeno

en: Purg_e
sr: Izba_ci

en: Purge events older than
sr: Izbaci događaje starije od

en: Purge old appointments and meetings
sr: Izbacite stara zakazivanja i sastanke

en: Purging events
sr: Čistim događaje

en: Purging events in the calendar “%s”
sr: Čistim događaje iz kalendara „%s“

en: Purging memos
sr: Čistim beleške

en: Purging memos in the memo list “%s”
sr: Čistim beleške iz spiska beleški „%s“

en: Purging tasks
sr: Čistim zadatke

en: Purging tasks in the task list “%s”
sr: Čistim zadatke iz spiska zadataka „%s“

en: Purposes
sr: Namene

en: Put Evolution into offline mode
sr: Postavite Evoluciju u rad van mreže

en: Put Evolution into online mode
sr: Postavite Evoluciju u rad na mreži

en: Put personalized signatures at the top of replies
sr: Postavlja personalizovane potpise iznad odgovora

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
sr: Postavlja kursor na dno alternativnih odgovora

en: Put the cursor at the bottom of replies
sr: Postavlja kursor na dno odgovora

en: Query free / busy information for the attendees
sr: Zatraži podatak za slobodno/zauzeto vreme za ove učesnike

en: Querying authentication types…
sr: Upit načina za proveru identiteta…

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
sr: Slanje upita serveru za listu podržanih mehanizama potvrđivanja identiteta.

en: Quit
sr: Izađi

en: Quit Now
sr: Izađi

en: Quota usage
sr: Iskorišćenost kvote

en: Quota usage (%s):
sr: Iskorišćenost kvote (%s):

en: RFC822 message
sr: RFC822 poruka

en: RSVP
sr: MVOM

en: R_eceive All
sr: P_rimi sve

en: R_ecurrence
sr: _Ponavljanje

en: R_eplace:
sr: _Zameni:

en: R_eply requested
sr: Zahtevan je o_dgovor

en: R_estore Evolution Data…
sr: _Vrati rezervne podatke Evolucije…

en: R_ole Field
sr: Polje _uloge

en: R_ule name:
sr: Naziv _pravila:

en: Re_direct
sr: Preu_smeri

en: Re_fresh
sr: O_sveži

en: Re_fresh list of account address books
sr: Os_veži spisak adresara sa naloga

en: Re_fresh list of account calendars
sr: _Osveži spisak kalendara sa naloga

en: Re_fresh list of account memo lists
sr: _Osveži spisak beleški sa naloga

en: Re_fresh list of account task lists
sr: _Osveži spisak zadataka sa naloga

en: Re_move
sr: _Ukloni

en: Re_peat the reminder
sr: _Ponovi podsetnik

en: Re_place
sr: _Zameni

en: Re_place…
sr: _Zameni…

en: Re_ply style:
sr: _Stil odgovora:

en: Re_ply-To:
sr: Od_govori na:

en: Re_quest Read Receipt
sr: T_raži povratnicu

en: Re_set
sr: Ponovo po_stavi

en: Re_start Evolution after restore
sr: _Ponovo pokreni Evoluciju nakon povraćaja

en: Reached bottom of page, continued from top
sr: Stigao sam do dna stranice, nastavljam sa vrha

en: Reached top of page, continued from bottom
sr: Stigao sam do vrha stranice, nastavljam sa dna

en: Read
sr: Čitaj

en: Read Messages
sr: Pročitane poruke

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
sr: Da obrišem fasciklu „{0}“ i sve podfascikle?

en: Really delete folder “{0}”?
sr: Da obrišem fasciklu „{0}“?

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
sr: Da otpišem fasciklu „{0}“?

en: Reason: {1}
sr: Razlog: {1}

en: Receive new items from all accounts
sr: Primite nove stavke sa svih naloga

en: Received
sr: Primljeno

en: Received on behalf of %s
sr: Primljeno u ime %s

en: Receiving
sr: Primanje

en: Receiving Email
sr: Primanje pošte

en: Receiving Options
sr: Opcije za primanje

en: Recently used second time zones in a Day View
sr: Nedavno korišćene druge vremenske zone u Dnevnom pregledu

en: Recipient
sr: Primalac

en: Recipients
sr: Primaoci

en: Recipients Mail
sr: Adresa primaoca

en: Recipients contain
sr: Primaoci sadrže

en: Recipients:
sr: Primaoci:

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
sr: Prepoznaje smajliće u tekstu i zamenjuje ih slikama ili Unikod znakovima.

en: Recognize links in text and replace them.
sr: Prepoznaje veze u tekstu i zamenjuje ih.

en: Reconnecting to “%s”
sr: Ponovno povezivanje na „%s“

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
sr: Oporavljanje poruke će vam omogućiti da nastavite pisanje od dela koji je sačuvan poslednji put.

en: Recurrence
sr: Ponavljanje

en: Recurrence exception date is invalid
sr: Datum izuzetka ponavljanja nije ispravan

en: Recurrent Events in Italic
sr: Događaji ponavljanja iskošenim slovima

en: Recurring
sr: Periodičnost

en: Recurs:
sr: Ponavlja se:

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
sr: Preusmerite (bez čitanja) izabranu poruku nekome

en: Redo
sr: Ponovi

en: Redo the last undone action
sr: Ponavlja poslednju opozvanu radnju

en: Redo “Delete text”
sr: Povrati „Obriši tekst“

en: Redo “Insert text”
sr: Povrati „Umetni tekst“

en: Refresh every
sr: Osveži na svakih

en: Refresh list of folders of this account
sr: Osvežite spisak fascikli za ovaj nalog

en: Refresh the folder
sr: Osvežite fasciklu

en: Refresh the folder list
sr: Osvežite spisak fascikli

en: Refresh the selected address book
sr: Osvežava izabrani imenik

en: Refresh the selected calendar
sr: Osvežite izabrani kalendar

en: Refresh the selected memo list
sr: Osvežite izabrani spisak beleški

en: Refresh the selected task list
sr: Osvežite izabrani spisak zadataka

en: Refreshing folder “%s”
sr: Osvežavam fasciklu „%s“

en: Regex Match
sr: Regizr odgovara

en: Regular Image
sr: Obična slika

en: Reloading registry service
sr: Ponovo učitavam uslugu zavođenja

en: Reminder!
sr: Podsetnik!

en: Reminders
sr: Podsetnici

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
sr: Podseća kada zaboravite da dodate prilog u poruku.

en: Remo_ve Attachments
sr: _Ukloni priloge

en: Remote content download had been blocked for this message.
sr: Preuzimanje udaljenog sadržaja je zabranjeno za ovu poruku.

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove Du_plicate Messages
sr: Ukloni _duplirane poruke

en: Remove Link
sr: Ukloni vezu

en: Remove This _Column
sr: Ukloni ovu _kolonu

en: Remove an email address from the List
sr: Uklonite adresu e-pošte sa spiska

en: Remove attachments
sr: Uklonite priloge

en: Remove custom predefined times
sr: Ukloni proizvoljno definisano vreme

en: Remove duplicate messages?
sr: Da uklonim duplirane poruke?

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
sr: Uklonite oznaku za praćenje sa izabranih poruka

en: Removing a memo
sr: Uklanjam belešku

en: Removing a task
sr: Uklanjam zadatak

en: Removing an event
sr: Uklanjam događaj

en: Removing attachments
sr: Uklanjam priloge

en: Removing folder “%s”
sr: Uklanjam fasciklu „%s“

en: Removing temporary back up files
sr: Uklanjanje privremenih rezervnih datoteka

en: Rename the selected address book
sr: Preimenuje izabrani imenik

en: Rename the selected calendar
sr: Preimenujte izabrani kalendar

en: Rename the selected memo list
sr: Preimenujte izabrani spisak beleški

en: Rename the selected task list
sr: Preimenujte izabrani spisak zadataka

en: Replace
sr: Zameni

en: Replace All
sr: Zameni sve

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: Replied to
sr: Odgovoreno

en: Replies
sr: Odgovori

en: Replies and Forwards
sr: Odgovori i prosleđivanja

en: Replies and parents
sr: Odgovori i nadređeno

en: Reply
sr: Odgovori

en: Reply To is not a valid email
sr: Primalac nije ispravna e-pošta

en: Reply _Privately
sr: Odgovori _privatno

en: Reply style:
sr: Stil odgovora:

en: Reply to All
sr: Odgovori svima

en: Reply to _All
sr: Odgovori _svima

en: Reply to _List
sr: Odgovori na _listu

en: Reply to _Sender
sr: _Odgovori pošiljaocu

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
sr: Odgovorite dopisnoj listi ili svim primaocima

en: Reply-To
sr: Odgovori na

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
sr: Priloži

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
sr: Ne citiraj

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
sr: Unutar

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
sr: Unutar (Autluk stil)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
sr: Citirano

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
sr: Koristi opšta podešavanja

en: Request a running Evolution process to quit
sr: Zahteva kraj pokrenutog procesa Evolucije

en: Required Information
sr: Obavezni podaci

en: Required Participant
sr: Obavezan učesnik

en: Required Participants
sr: Obavezni učesnici

en: Required people and _one resource
sr: Obavezne ljude i _jedan izvor

en: Requires password to continue. %s.
sr: Potrebna je lozinka za nastavak. %s.

en: Reset _all levels
sr: _Svuda vrati redosled

en: Reset c_urrent level
sr: _Vrati redosled

en: Reset sort order in all levels to their defaults
sr: Poništava redosled ređanja za sve nivoe prikaza na njihove podrazumevane vrednosti

en: Reset sort order in the current level to the defaults
sr: Poništava redosled ređanja trenutnog nivoa na podrazumevane vrednosti

en: Reset the text to its original size
sr: Vratite tekst na originalnu veličinu

en: Resource
sr: Izvor

en: Resources
sr: Izvori

en: Restart Evolution
sr: Ponovo pokreće Evoluciju

en: Restarting Evolution
sr: Ponovno pokretanje Evolucije

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
sr: Vratite podatke i postavke Evolucije iz arhive

en: Restore Evolution directory
sr: Direktorijum za povraćaj Evolucije

en: Restore from Backup
sr: Vrati iz rezerve

en: Restoring Evolution Data
sr: Povraćaj podataka Evolucije

en: Restoring from the file %s
sr: Vraćam iz datoteke „%s“

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
sr[0]: Preuzimam %d poruku
sr[1]: Preuzimam %d poruke
sr[2]: Preuzimam %d poruka
sr[3]: Preuzimam poruku

en: Retrieving message
sr: Preuzimam poruku

en: Retrieving message “%s”
sr: Preuzimam poruku „%s“

en: Retrieving message…
sr: Preuzimam poruku…

en: Return Notification
sr: Povratno obaveštenje

en: Review
sr: Pregledaj

en: Ribbon
sr: Traka

en: Richtext
sr: Bogati tekst

en: Right
sr: Desno

en: Right Alignment
sr: Poravnanje po desnoj strani

en: Role
sr: Uloga

en: Room
sr: Soba

en: Row
sr: Red

en: Row Above
sr: Red iznad

en: Row Below
sr: Red ispod

en: Row S_pan:
sr: _Raspon reda:

en: Rul_e type:
sr: _Vrsta pravila:

en: Rule Name
sr: Naziv pravila

en: Rule properties
sr: Osobine pravila

en: Rule…
sr: Pravilo…

en: Run Program
sr: Pokreni program

en: Run junk test on incoming mail.
sr: Proverava da li ima đubreta u dolaznoj pošti.

en: Running…
sr: Pokrećem…

en: S/MIME En_crypt
sr: S/MIME _šifruj

en: S/MIME Sig_n
sr: S/MIME _potpiši

en: S/MIME encrypted
sr: S/MIME šifrovano

en: S/MIME signed
sr: S/MIME potpisano

en: SHA1 Fingerprint
sr: SHA1 otisak

en: SIP Address
sr: SIP adresa

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za imenik „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za kalendar „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za nalog e-pošte „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za spisak beleški „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za spisak zadataka „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
sr: SSL uverenje za „{0}“ nije od poverenja.

en: SSL encryption
sr: SSL šifrovanje

en: STARTTLS after connecting
sr: STARTTLS nakon povezivanja

en: S_ad
sr: _Tužan

en: S_ave Address Book as vCard
sr: _Sačuvaj imenik kao vKartu

en: S_ave All
sr: Sač_uvaj sve

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
sr: Sačuvaj _odgovore u fascikli poruke na koju se odgovara

en: S_cript:
sr: S_kripta:

en: S_end
sr: Poš_alji

en: S_end message receipts:
sr: _Pošalji povratnice:

en: S_haded
sr: Osen_čeno

en: S_ick
sr: Bol_esan

en: S_tandard Font:
sr: _Standardni font:

en: S_ubject:
sr: Na_slov:

en: S_un
sr: N_ed

en: S_urprise
sr: Za_čuđen

en: Sa
sr: Su

en: Sa_ve
sr: Sa_čuvaj

en: Sa_ve As
sr: Sačuvaj _kao

en: Same as user interface
sr: Kao u korisničkom okruženju

en: Saturday
sr: Subota

en: Saturday is a work day
sr: Subota je radni dan

en: Save Attachment | Save Attachments
sr[0]: Sačuvaj prilog
sr[1]: Sačuvaj priloge
sr[2]: Sačuvaj priloge
sr[3]: Sačuvaj prilog

en: Save Calendar
sr: Sačuvaj kalendar

en: Save Current View
sr: Sačuvaj trenutni pregled

en: Save Custom View…
sr: Sačuvaj prilagođen pregled…

en: Save Draft
sr: Sačuvaj nacrt

en: Save Image
sr: Sačuvaj sliku

en: Save Message | Save Messages
sr[0]: Sačuvaj poruku
sr[1]: Sačuvaj poruke
sr[2]: Sačuvaj poruke
sr[3]: Sačuvaj poruku

en: Save PGP key
sr: Sačuvaj PGP ključ

en: Save Search
sr: Sačuvaj pretragu

en: Save Selected
sr: Sačuvaj izabrano

en: Save X.509 certificate
sr: Sačuvaj X.506 uverenje

en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Save _Image…
sr: Sačuvaj sliku…

en: Save _To Addressbook
sr: Sačuvaj _u imenik

en: Save a calendar or task list to disk.
sr: Čuva kalendar ili spisak zadataka na disk.

en: Save and Close
sr: Sačuvaj i zatvori

en: Save as Template
sr: Čuva kao šablon

en: Save as _Draft
sr: Sačuvaj kao _nacrt

en: Save as _Template
sr: Sačuvaj kao _šablon

en: Save as draft
sr: Sačuvajte kao nacrt

en: Save as iCalendar
sr: Sačuvaj kao iKalendar

en: Save as vCard
sr: Sačuvajte kao vKartu

en: Save as…
sr: Sačuvaj kao…

en: Save current changes
sr: Sačuvajte tekuće izmene

en: Save current changes and close editor
sr: Sačuvajte tekuće izmene i zatvorite uređivač

en: Save current custom view
sr: Sačuvajte trenutni korisnički pregled

en: Save directory
sr: Direktorijum čuvanja

en: Save directory for reminder audio
sr: Direktorijum čuvanja za zvuk podsetnika

en: Save extracted files _only
sr: Sačuvaj _samo izvučene datoteke

en: Save extracted files and the original _archive
sr: Sačuvaj izvučene datoteke i originalne _arhive

en: Save file format for drag-and-drop operation
sr: Format datoteke čuvanja za radnju prevlačenja i ubacivanja

en: Save selected contacts as a vCard
sr: Čuva izabrane kontakte kao VKartu

en: Save selected messages as an mbox file
sr: Sačuvajte izabrane poruke kao „mbox“ datoteku

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
sr: Čuva kontakte izabranog imenika kao vKartu

en: Save the current file
sr: Sačuvajte trenutnu datoteku

en: Save the current file with a different name
sr: Sačuvajte trenutnu datoteku pod drugim imenom

en: Save the current search parameters
sr: Sačuvajte parametre trenutne pretrage

en: Save the image to a file
sr: Sačuvajte sliku u datoteku

en: Save the selected calendar to disk
sr: Sačuvaj izabrani kalendar na disk

en: Save the selected memo list to disk
sr: Sačuvaj izabranu belešku na disk

en: Save the selected task list to disk
sr: Sačuvaj izabrani spisak zadataka na disk

en: Saving
sr: Čuvam

en: Saving %d message | Saving %d messages
sr[0]: Čuvam %d poruku
sr[1]: Čuvam %d poruke
sr[2]: Čuvam %d poruka
sr[3]: Čuvam jednu poruku

en: Saving account settings, please wait…
sr: Čuvam podešavanja naloga, sačekajte…

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
sr: Čuvam izmene u kalendar. Sačekajte…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
sr: Čuvam izmene u spisku beleški. Sačekajte…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
sr: Čuvam izmene u spisku zadataka. Sačekajte…

en: Saving changes…
sr: Čuvam izmene…

en: Saving image to “%s”
sr: Čuvam sliku u „%s“

en: Saving message template
sr: Čuvam šablon poruke

en: Saving message to Outbox.
sr: Čuvam poruku u fascikli Za slanje.

en: Saving message to folder “%s”
sr: Čuvam poruku u fasciklu „%s“

en: Saving user interface state
sr: Čuvam stanje korisničkog sučelja

en: Sc_roll Month View by a week
sr: Pri_kazuje Mesečni pregled po nedeljama

en: Scanning %s
sr: Pretražujem „%s“

en: Scanning messages for duplicates
sr: Tražim duplikate u porukama

en: Score
sr: Rezultat

en: Script file must be executable.
sr: Datoteka skripte mora biti izvršna.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
sr: Da li da prikaže Mesečni pregled po nedeljama, umesto mesecima

en: Se_cond zone:
sr: Dru_ga zona:

en: Sear_ch:
sr: P_retraži:

en: Search
sr: Potraži

en: Search Base:
sr: Osnova pretrage:

en: Search F_olders
sr: Fas_cikle pretrage

en: Search Filter:
sr: Filter pretrage:

en: Search Folder Sources
sr: Izvor fascikle pretrage

en: Search Folders
sr: Fascikle pretrage

en: Search Folders automatically updated.
sr: Fascikle pretrage su automatski ažurirane.

en: Search Interrupted
sr: Pretraga je prekinuta

en: Search Scope:
sr: Obim pretrage:

en: Search _Folders
sr: Fas_cikle pretrage

en: Search _Web…
sr: Pretraži _veb…

en: Search _backwards
sr: Traži u_nazad

en: Search for and replace text
sr: Traži željeni tekst i menja ga drugim

en: Search for text
sr: Tekst za pretragu

en: Search for text in the body of the displayed message
sr: Potražite tekst u telu prikazane poruke

en: Search for text in the displayed contact
sr: Pretražite tekst u prikazanom kontaktu

en: Search for text in the displayed memo
sr: Pretražite tekst u prikazanoj belešci

en: Search for text in the displayed task
sr: Pretraži tekst u prikazanom zadatku

en: Search gra_vatar.com for the photograph of sender
sr: Po_traži sliku pošiljaoca na gravatar.com

en: Search gravatar.com for photo of the sender
sr: Pretražuje gravatar.com kako bi našao sliku pošiljaoca

en: Search range for time-based searching in years
sr: Opseg pretrage za pretraživanje na osnovu vremena u godinama

en: Search the Web with the selected text
sr: Pretraži na vebu izabrani tekst

en: Searches
sr: Pretrage

en: Searching
sr: Pretražujem

en: Searching collection children…
sr: Pretražujem decu zbirke…

en: Searching for an existing version of this appointment
sr: Tražim postojeću verziju ovog sastanka

en: Searching for an existing version of this memo
sr: Tražim postojeću verziju ove beleške

en: Searching for an existing version of this task
sr: Tražim postojeću verziju ovog zadatka

en: Searching for user home, please wait…
sr: Tražim ličnu fasciklu korisnika, sačekajte…

en: Searching next matching event
sr: Tražim sledeći odgovarajući događaj

en: Searching previous matching event
sr: Tražim prethodni odgovarajući događaj

en: Secret
sr: Tajno

en: Secure FTP (SFTP)
sr: Bezbedni FTP (SFTP)

en: Secure MIME (S/MIME)
sr: Sigurni MIME (S/MIME)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Bezbedni VebDAV (HTTPS)

en: Security
sr: Bezbednost

en: Security Information
sr: Podaci bezbednosti

en: Security method: %s
sr: Metoda bezbednosti: %s

en: Security:
sr: Bezbednost:

en: Seen
sr: Viđeno

en: Select
sr: Izaberi

en: Select Address Book
sr: Izaberi imenik

en: Select Address book for Automatic Contacts
sr: Izaberi imenik za Automatske kontakte

en: Select Address book for Pidgin buddy list
sr: Bira imenik za listu prijatelja Pidžina

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select Contacts from Address Book
sr: Izaberite kontakte iz imenika

en: Select Custom Icon
sr: Izaberi proizvoljnu ikonicu

en: Select Date
sr: Izaberite datum

en: Select Folder
sr: Izaberi fasciklu

en: Select Folder to Add
sr: Izaberite fasciklu za dodavanje

en: Select HTML fixed width font
sr: Izaberite HTML font stalne veličine

en: Select HTML variable width font
sr: Izaberite HTML font promenljive veličine

en: Select Information to Import
sr: Izaberite informaciju za uvoz

en: Select Message S_ubthread
sr: Izaberi p_odniz poruke

en: Select Message _Thread
sr: Izaberi _raspravu

en: Select Timezone
sr: Izaberi vremensku zonu

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select _Date
sr: Izaberi _datum

en: Select _Today
sr: Izaberi _današnji dan

en: Select _accounts for which enable notifications:
sr: Izaberite _naloge sa kojih se prikazuju obaveštenja:

en: Select a Calendar
sr: Izaberite kalendar

en: Select a Face Picture
sr: Izaberite sliku lica

en: Select a File
sr: Izaberite datoteku

en: Select a Memo List
sr: Izaberite spisak beleški

en: Select a Task List
sr: Izaberite spisak zadataka

en: Select a Time Zone
sr: Izaberite vremensku zonu

en: Select a certificate to import…
sr: Izaberite uverenje za uvoz…

en: Select a file
sr: Izaberite datoteku

en: Select a file to backup your key and certificate…
sr: Izaberite datoteku za rezervnu kopiju ključeva i uverenja…

en: Select a sound file
sr: Izaberite zvučnu datoteku

en: Select a specific date
sr: Izaberite određeni datum

en: Select a time to compare against
sr: Izaberite vreme za poređenje

en: Select all column names
sr: Izaberite sve nazive stupca

en: Select all headers
sr: Izaberite sva zaglavlja

en: Select all messages in the same thread as the selected message
sr: Označite sve poruke iste rasprave kao izabranu poruku

en: Select all replies to the currently selected message
sr: Izaberite sve odgovore na trenutno izabranu poruku

en: Select all text
sr: Izaberite sav tekst

en: Select all text and images
sr: Izaberi sav tekst i slike

en: Select all visible contacts
sr: Označava sve vidljive kontakte

en: Select all visible memos
sr: Bira sve vidljive beleške

en: Select all visible messages
sr: Izaberi sve vidljive poruke

en: Select all visible tasks
sr: Bira sve vidljive zadatke

en: Select certificate
sr: Izaberite uverenje

en: Select destination
sr: Izaberite odredište

en: Select destination file
sr: Izaberite odredišnu datoteku

en: Select folder
sr: Izaberite fasciklu

en: Select folder to import into
sr: Izaberite fasciklu za uvoz

en: Select folder to use for Archive
sr: Izaberite fasciklu za arhivu

en: Select name of the Evolution backup file
sr: Izaberite naziv za datoteku rezerve Evolucije

en: Select name of the Evolution backup file to restore
sr: Izaberite naziv datoteke rezerve Evolucije za povraćaj

en: Select sound file
sr: Izaberite zvučnu datoteku

en: Select the calendars to search for meeting conflicts
sr: Bira kalendare za pretragu preklapanja u sastancima

en: Select the sources for reminder notification:
sr: Izaberite izvore za obaveštenje podsetnika:

en: Select today
sr: Izaberi današnji dan

en: Select view: %s
sr: Izaberi pregled: %s

en: Select what type of file you want to import from the list.
sr: Izaberite sa spiska koje vrste datoteka želite da uvezete.

en: Select which parts should be configured:
sr: Izaberite koje delove treba podesiti:

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
sr: Izabrani kalendari za obaveštenja podsetnika

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
sr: Izabrani spiskovi zadataka za obaveštenja podsetnika

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
sr: Izabrani kalendar već sadrži događaj „%s“. Želite li da uredite stari događaj?

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
sr: Izabrani kalendar je samo za čitanje, stoga ne možete napraviti događaj. Izaberite drugi kalendar.

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
sr: Izabrani spisak već sadrži belešku „%s“. Želite li da uredite staru belešku?

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
sr: Izabrani spisak beleški je samo za čitanje, stoga ne možete napraviti belešku. Izaberite drugi spisak beleški.

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
sr: Izabrani spisak već sadrži zadatak „%s“. Želite li da uredite stari zadatak?

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
sr: Izabrani spisak zadataka je samo za čitanje, stoga ne možete napraviti zadatak. Izaberite drugi spisak zadataka.

en: Select…
sr: Izaberi…

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
sr: Spisak servera odvojenih tačka-zapetama („;“) koje ćemo koristiti za potraživanje podataka uz domen adrese e-pošte.

en: Send & Receive Mail
sr: Slanje i primanje pošte

en: Send / Receive
sr: Pošalji / Primi

en: Send / _Receive
sr: Slanje / p_rimanje

en: Send Account
sr: Nalog slanja

en: Send HTML mail by default
sr: Podrazumevano slanje HTML pošte

en: Send HTML mail by default.
sr: Šalje HTML poštu po podrazumevanoj vrednosti.

en: Send Options
sr: Opcije slanja

en: Send To
sr: Pošalji

en: Send _Information
sr: Pošalji _podatke

en: Send _Reply To…
sr: Pošalji _Odgovor na…

en: Send _updates to attendees
sr: Pošalji _ažurirane podatke učesnicima

en: Send a mail message to this address
sr: Šalje poruku na ovu adresu

en: Send a message to the selected contacts
sr: Šalje poruku izabranim kontaktima

en: Send a read receipt to “%s”
sr: Pošalji povratnicu čitanja za „%s“

en: Send a reply message to this address
sr: Pošaljite poruku odgovora na ovu adresu

en: Send account overrides
sr: Prepisivanja naloga slanja

en: Send after 5 minutes
sr: Pošalji nakon 5 minuta

en: Send e-mail message to mailing list?
sr: Da pošaljem elektronsku poruku na dopisnu listu?

en: Send immediately
sr: Odmah pošalji

en: Send mail also when in offline _mode
sr: Pošalji poštu takođe u režimu _van mreže

en: Send messages through Outbo_x folder
sr: Šalji poruke kroz fasciklu _Za slanje

en: Send messages through Outbox folder
sr: Šalji poruku kroz fasciklu Za slanje

en: Send my reminders with this event
sr: Pošalji moje podsetnike sa ovim događajem

en: Send private reply?
sr: Da pošaljem privatan odgovor?

en: Send queued items and retrieve new items
sr: Pošaljite pripremljene i dovucite nove stavke

en: Send queued items in all accounts
sr: Pošaljite stavke na čekanju u svim nalozima

en: Send reply to all recipients?
sr: Da pošaljem odgovore svim primaocima?

en: Send reply to sender
sr: Odgovori pošiljaocu

en: Send selected contacts to another person
sr: Šalje izabrane kontakte drugoj osobi

en: Send this message
sr: Pošaljite ovu poruku

en: Sender
sr: Pošiljalac

en: Sender Mail
sr: Adresa pošiljaoca

en: Sender Photograph
sr: Fotografija pošiljaoca

en: Sender contains
sr: Pošiljalac sadrži

en: Sender email-address column in the message list
sr: Prikaz kolone e-adresa pošiljaoca u spisku poruka

en: Sender has been notified that you have read this message.
sr: Pošiljalac je obavešten da ste pročitali ovu poruku.

en: Sender or Recipients
sr: Pošiljalac ili primaoci

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
sr: Pošiljalac želi da bude obavešten kada budete pročitali ovu poruku.

en: Sending
sr: Slanje

en: Sending Email
sr: Slanje pošte

en: Sending a _private reply to a mailing list message
sr: Slanja privatnog _odgovora na poruku dopisne liste

en: Sending a memo
sr: Šaljem belešku

en: Sending a message to many _To and CC recipients
sr: Slanja poruke na mnogo _primaoca (Prima i Kopija)

en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
sr: Slanja poruke pomoću pre_čice (Ctrl+Enter)

en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
sr: Slanja poruke sa _primaocima koji nisu unešeni kao adrese pošte

en: Sending a message with an _empty subject line
sr: Slanja poruke sa praznom linijom _naslova

en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
sr: Slanja poruke koja sadrži samo primaoce _Slepe kopije

en: Sending a reply to a large _number of recipients
sr: Slanja odgovora _većem broju primalaca

en: Sending a task
sr: Šaljem zadatak

en: Sending an event
sr: Šaljem događaj

en: Sending message
sr: Slanje poruke

en: Sending message %d of %d
sr: Šaljem poruku %d od %d

en: Sending notifications to attendees…
sr: Šaljem obaveštenja učesnicima…

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
sr: Slanje osveženih podataka omogućava ostalim učesnicima da njihov kalendar bude osvežen.

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
sr: Slanje osveženih podataka omogućava ostalim učesnicima da njihov spisak beleški bude osvežen.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
sr: Slanje osveženih podataka omogućava ostalim učesnicima da njihov spisak zadataka bude osvežen.

en: Sent
sr: Poslato

en: Sent _Messages Folder:
sr: Fascikla poslatih _poruka:

en: Sent a cancelation notice to the delegate
sr: Delegatu je poslato obaveštenje o otkazivanju

en: Sent to calendar “%s” as accepted
sr: Poslato kalendaru „%s“ kao prihvaćeno

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
sr: Poslato kalendaru „%s“ kao otkazano

en: Sent to calendar “%s” as declined
sr: Poslato kalendaru „%s“ kao odbijeno

en: Sent to calendar “%s” as tentative
sr: Poslato u kalendar „%s“ kao upitno

en: Sent to memo list “%s” as accepted
sr: Poslato u spisak beleški „%s“ kao prihvaćeno

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
sr: Poslato u spisak beležki „%s“ kao otkazano

en: Sent to memo list “%s” as declined
sr: Poslato u spisak beleški „%s“ kao odbijeno

en: Sent to memo list “%s” as tentative
sr: Poslato u spisak beleški „%s“ kao upitno

en: Sent to task list “%s” as accepted
sr: Poslato u spisak zadataka „%s“ kao prihvaćeno

en: Sent to task list “%s” as cancelled
sr: Poslato u spisak zadataka „%s“ kao otkazano

en: Sent to task list “%s” as declined
sr: Poslato u spisak zadataka „%s“ kao odbijeno

en: Sent to task list “%s” as tentative
sr: Poslato u spisak zadataka „%s“ kao upitno

en: September
sr: Septembar

en: Ser_ver requires authentication
sr: Ser_ver traži potvrđivanje identiteta

en: Serial Number
sr: Serijski broj

en: Server Information
sr: Podaci servera

en: Server Tag
sr: Oznaka servera

en: Server Type:
sr: Vrsta servera:

en: Server _Type:
sr: _Vrsta servera:

en: Server address cannot be empty
sr: Adresa servera može biti prazna

en: Server handles meeting invitations
sr: Server upravlja pozivima na sastanak

en: Server synchronization interval
sr: Interval usaglašavanja sa serverom

en: Service _type:
sr: _Vrsta usluge:

en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
sr: Postavi _Smesti pod kao „Prvi Poslednji“, umesto „Prvi, Poslednji“.

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
sr: Postavlja Smesti pod kao „Prvi Poslednji“, umesto „Prvi, Poslednji“.

en: Set Label
sr: Postavi oznaku

en: Set Status
sr: Postavi status

en: Set _default reminder
sr: Podesi _osnovni podsetnik

en: Set a custom predefined time to
sr: Postavite proizvoljno definisano vreme za

en: Set as _Background
sr: Postavi kao _pozadinu

en: Set custom junk header
sr: Postavite proizvoljno zaglavlje neželjene

en: Set or unset recurrence
sr: Podesite ili poništite ponavljanje

en: Set or unset reminders
sr: Podesite ili poništite podsetnike

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
sr: Postavite oznaku za praćenje kao završenu na izabranim porukama

en: Set the message priority to high
sr: Postavlja važnost poruke na visoko

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
sr: Izaberite ovu opciju u slučaju da ne želite dodavanje razdvojnika ispred potpisa prilikom pisanja poruke.

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
sr: Poništite ovu opciju da blokirate automatski prikaz priloga sa „razmeštajem-sadržaja:na mreži“.

en: Setting up Search Folder: %s
sr: Podešavanje fascikle pretrage: %s

en: Sho_w All Calendars
sr: Prikaži _sve kalendare

en: Sho_w All Memo Lists
sr: Prikaži _sve spiskove beleški

en: Sho_w All Task Lists
sr: Prikaži _sve spiskove zadataka

en: Sho_w items that contain:
sr: _Prikaži stavke koje sadrže:

en: Sho_w:
sr: Prika_ži:

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
sr: Treba li Evolucija da zatvori ovaj prozor kada odgovara ili prosleđuje?

en: Show
sr: Prikaži

en: Show %s
sr: Prikaži %s

en: Show Animations
sr: Prikazivanje animacija

en: Show Attachment Bar
sr: Prikaz trake priloga

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
sr: Prikažite traku priloga ispod okna pregleda poruke kada poruka ima priloge

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
sr: Prikazuje traku priloga ispod okna pregleda poruke kada poruka ima priloge.

en: Show Attachment _Bar
sr: Prikaži liniju p_riloga

en: Show Certificates
sr: Prikaži uverenja

en: Show Com_pact vCard
sr: Prikaži _sažetu vKartu

en: Show Contacts
sr: Prikaži kontakte

en: Show F_ull vCard
sr: Prikaži _punu vKartu

en: Show Fields
sr: Prikaži polja

en: Show HTML if present
sr: Prikaži HTML ako postoji

en: Show Home Mailing Address
sr: Prikaži kućnu adresu e-pošte

en: Show Instant Messaging
sr: Prikaži brze poruke

en: Show Job section
sr: Prikaži odeljak sa zadacima

en: Show Message _Preview
sr: Prika_ži pregled poruke

en: Show Miscellaneous
sr: Prikaži ostalo

en: Show Notes
sr: Prikaži beleške

en: Show Other Mailing Address
sr: Prikaži ostale adrese e-pošte

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
sr: Prikaži polje Molim odgovorite u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
sr: Prikaži polje uloge u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show SIP Address
sr: Prikaži SIP adresu

en: Show Side _Bar
sr: Prikaži _bočnu površ

en: Show Subject above Sender in Messages column
sr: Prikaži naslov iznad imena pošiljaoca, u koloni za poruke

en: Show Tasks without _Due date
sr: Prikaži zadatke bez roka

en: Show Telephone
sr: Prikaži telefon

en: Show Time as _Busy
sr: Prikaži vreme kao _zauzeto

en: Show To Do bar with appointments and tasks
sr: Prikaži traku sa zadacima sa sastancima i zadacima

en: Show To _Do Bar
sr: Prikaži traku sa _zadacima

en: Show Web Addresses
sr: Prikaži veb adrese

en: Show Work Mailing Address
sr: Prikaži adresu e-pošte na poslu

en: Show _Attachment Bar
sr: Prikaži traku _priloga

en: Show _Buttons
sr: Prikaži _dugmad

en: Show _Deleted Messages
sr: Prikaži o_brisane poruke

en: Show _Junk Messages
sr: Prikaži _nepoželjne poruke

en: Show _Maps
sr: Prikaži _karte

en: Show _Menu Bar
sr: Prikaži traku _izbornika

en: Show _Only This Calendar
sr: Prikaži _samo ovaj kalendar

en: Show _Only This Memo List
sr: Prikaži _samo ovaj spisak beleški

en: Show _Only This Task List
sr: Prikaži _samo ovaj spisak zadataka

en: Show _Status Bar
sr: Prikaži traku _stanja

en: Show _Tool Bar
sr: Prikaži traku _alata

en: Show _field in View
sr: Prikaži _polje u pregledu

en: Show _full mail addresses in message preview
sr: Prikaži punu adresu e-pošte u pregledu poruka

en: Show _notification when a new message arrives
sr: Prikaži _obaveštenje kada pristigne nova poruka

en: Show _only working hours
sr: Prikaži _samo radne sate

en: Show _original header value
sr: Prikaži _originalnu vrednost zaglavlja

en: Show _zoomed out
sr: Prikaži _umanjeno

en: Show a _reminder
sr: Prikaži _podsetnik

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
sr: Prikažite trepćući kursor u telu prikazanih poruka

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
sr: Prikazuje zbirku slika koje možete da prevučete u vašu poruku

en: Show all message headers
sr: Prikazivanje svih zaglavlja poruka

en: Show all the headers when viewing a messages.
sr: Prikazuje sva zaglavlja pri pregledu poruka.

en: Show animated images as animations.
sr: Prikazuje animirane slike kao animacije.

en: Show appointment _icons in the month view
sr: Prikaži _ikonicu sastanka u mesečnom pregledu

en: Show appointment end times in week and month views
sr: Prikazuje vreme završetka sastanka u nedeljnim i mesečnim pregledima

en: Show appointment icons in the month view
sr: Prikazuje ikonicu sastanka u mesečnom pregledu

en: Show as list
sr: Prikaži kao spisak

en: Show attachments
sr: Prikažite priloge

en: Show autocompleted name with an address
sr: Prikazuje samodopunjeno ime sa adresom

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
sr: Prikaži polje kategorije u uređivaču događaja/sastanaka/zadataka

en: Show contact preview alongside the contact list
sr: Prikazuje pregled kontakta pored spiska kontakta

en: Show contact preview below the contact list
sr: Prikazuje pregled kontakta ispod spiska kontakta

en: Show contact preview window
sr: Prikazuje prozor za pregled kontakta

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
sr: Prikazuje dane sa događajima koji se ponavljaju iskošenim slovnim likom u donjem levom kalendaru

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
sr: Prikazuje obrisane poruke (kao precrtane) u listi poruka.

en: Show deleted messages in the message-list
sr: Prikazivanje obrisanih poruka u listi poruka

en: Show deleted messages with a line through them
sr: Prikažite obrisane poruke (kao precrtane)

en: Show field i_n View
sr: Prikaži polje _u pregledu

en: Show field in _View
sr: Prikaži polje u p_regledu

en: Show filters for mail:
sr: Prikaži filter pošte:

en: Show image animations
sr: Prikazivanje animiranih slika

en: Show information about Evolution
sr: Prikazuje podatke o Evoluciji

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
sr: Prikazuje nepoželjne poruke (precrtane crvenom bojom) na spisku poruka.

en: Show junk messages in the message-list
sr: Prikazivanje nepoželjnih poruka na spisku poruka

en: Show junk messages with a red line through them
sr: Prikažite nepoželjne poruke precrtane crvenom linijom

en: Show keyboard shortcuts
sr: Prikaži prečice tastature

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
sr: Prikazuj adresu pošte u zaglavljima poruke i kada postoji ime osobe

en: Show map with all contacts from selected address book
sr: Prikazuje kartu sa svim kontaktima iz izabranih imenika

en: Show maps
sr: Prikaži karte

en: Show maps in contact preview window
sr: Prikazuje karte u prozoru za pregled kontakata

en: Show memo preview alongside the memo list
sr: Prikažite pregled beleški pored spiska beleški

en: Show memo preview below the memo list
sr: Prikažite pregled beleški ispod spiska beleški

en: Show memo preview pane
sr: Prikažite pregled beleški

en: Show message preview alongside the message list
sr: Prikažite pregled poruke pored spiska poruka

en: Show message preview below the message list
sr: Prikažite pregled poruke ispod liste poruka

en: Show message preview pane
sr: Prikažite pregled poruke

en: Show messages with all email headers
sr: Prikažite poruku sa svim zaglavljima e-pošte

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
sr: Prikazuje ikonu za novu poštu u obaveštajnoj zoni kada stigne nova poruka.

en: Show notification about missing remote content
sr: Prikazuje obaveštenje o nedostajućem udaljenom sadržaju

en: Show one day
sr: Prikaži jedan dan

en: Show one month
sr: Prikaži jedan mesec

en: Show one week
sr: Prikaži jednu nedelju

en: Show one work week
sr: Prikaži jednu radnu nedelju

en: Show original “Date” header value.
sr: Prikazuje originalnu vrednost zaglavlja datuma.

en: Show photo of the sender
sr: Prikazivanje slike pošiljaoca

en: Show plain text if present
sr: Prikaži običan tekst ako postoji

en: Show plain text if present, or HTML source
sr: Prikaži običan tekst ako postoji, ili HTML izvor

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
sr: Prikazuje deo sa običnim tekstom, ako postoji, inače pušta da Evolucija izabere najbolji deo za prikaz.

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
sr: Prikazuje deo sa običnim tekstom, ako postoji, u suprotnom izvor HTML dela.

en: Show preview pane
sr: Prikaži površ za pregled

en: Show properties of the selected address book
sr: Prikazuje svojstva izabranog imenika

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
sr: Prikaži događaje koji se _ponavljaju iskošenim slovima u donjem levom kalendaru

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
sr: Prikaži po_tisnute HTML delove kao priloge

en: Show start up wizard
sr: Prikaži čarobnjaka za pokretanje

en: Show status field in the event/task/meeting editor
sr: Prikaži polje stanja u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show task preview alongside the task list
sr: Prikažite pregled pored spiska zadataka

en: Show task preview below the task list
sr: Prikažite pregled ispod spiska zadataka

en: Show task preview pane
sr: Prikažite pregled zadataka

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
sr: Prikazuje e-adresu pošiljaoca u posebnoj koloni u spisku poruka.

en: Show the memo preview pane
sr: Prikazuje pregled beleški

en: Show the menu bar
sr: Prikažite traku izbornika

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
sr: Prikazuje originalno zaglavlje „Datum“ (lokalno vreme se prikazuje samo ako se vremenske zone razlikuju). Inače uvek prikazuje vrednost zaglavlja „Datum“ prema postavkama i vremenskoj zoni korisnika.

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
sr: Prikazuje sliku pošiljaoca u oknu za čitanje poruke.

en: Show the raw email source of the message
sr: Prikažite izvorni kod elektronske poruke

en: Show the second time zone
sr: Prikaži drugu vremensku zonu

en: Show the side bar
sr: Prikažite bočnu površ

en: Show the status bar
sr: Prikažite traku stanja

en: Show the switcher buttons
sr: Prikažite dugmad prebacivača

en: Show the task preview pane
sr: Prikazuje pregled zadataka

en: Show the tool bar
sr: Prikažite traku alata

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Prikaz polje „Slepa kopija“ pri slanju poruke. Ovo se postavlja iz menija Pregled“ nakon izbora naloga pošte.

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Prikazuje polje „Kopija“ pri slanju poruke. Ovo se postavlja iz menija „Pregled“ nakon izbora naloga pošte.

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Prikazuje polje „Šalje“ pri slanju na dopisnu listu. Ovo se postavlja iz izbornika „Pregled“ nakon izbora naloga dopisne liste.

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Prikazuje polje „Šalje“ sa imenom kontakta pri slanju poruke. Ovo se postavlja iz menija „Pregled“ nakon izbora naloga pošte.

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Prikazuje polje „Odgovor za“ pri slanju na dopisnu listu. Ovo se postavlja iz izbornika „Pregled“ nakon izbora naloga dopisne liste.

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Prikazuje polje „Odgovor za“ pri slanju na poruke. Ovo se postavlja iz izbornika „Pregled“ nakon izbora naloga pošte.

en: Show time as _free
sr: Prikaži vreme kao _slobodno

en: Show timezone field in the event/meeting editor
sr: Prikaži polje vremenske zone u uređivaču događaja/sastanaka

en: Show type field in the event/task/meeting editor
sr: Prikaži polje tipa u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Show week _numbers
sr: Prikaži _brojeve nedelja

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, and Date Navigator
sr: Prikazuje broj nedelje u dnevnom pregledu, u pregledu radne nedelje i pretraživaču datuma

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
sr: Prikaz polja „Slepa kopija“ pri slanju poruke

en: Show “Cc” field when sending a mail message
sr: Prikaz polja „Kopija“ pri slanju poruke

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
sr: Prikaz polja „Šalje“ pri slanju na dopisnu listu

en: Show “From” override field when sending a mail message
sr: Prikaz polja „Šalje“ sa imenom kontakta pri slanju poruke

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
sr: Prikaz polja „Odgovor za“ pri slanju na dopisnna spisku

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
sr: Prikaz polja „Odgovor za“ kada šalje poruku

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
sr: Prikazuje drugu vremensku zonu u Dnevnom pregledu, ukoliko je podešena. Vrednost je slična onoj koja je korišćena u ključu „timezone“

en: Shutting down Evolution
sr: Gašenje Evolucije

en: Si_gnature:
sr: Potp_is:

en: Si_gning algorithm:
sr: Algoritam _potpisivanja:

en: Si_ze:
sr: _Veličina:

en: Sidebar is visible
sr: Bočna površ je vidljiva

en: Sig_natures
sr: Pot_pisi

en: Sig_ning certificate:
sr: Uverenje _potpisivanja:

en: Sign
sr: Potpiši

en: Sign this message with your PGP key
sr: Potpišite ovu poruku pomoću PGP ključa

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
sr: Potpisuje ovu poruku S/MIME uverenjem

en: Signatures
sr: Potpisi

en: Signing _algorithm:
sr: Algoritam p_otpisa:

en: Simplified
sr: Pojednostavljeni

en: Size
sr: Veličina

en: Size (kB)
sr: Veličina (kB)

en: Skip
sr: Preskoči

en: Skip development warning dialog
sr: Preskakanje prozorčeta sa upozorenjem o razvoju

en: Skip duplicates
sr: Preskoči duplikate

en: Skype
sr: Skajp

en: Smi_rk
sr: _Zloban

en: Some addresses already exist in this contact list.
sr: Neke adrese već postoje na ovom spisku kontakata.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
sr: Preuzimanje nekoliko priloga je u toku. Ukoliko sada sačuvate sastanak prilozi neće biti sačuvani zajedno sa njim.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
sr: Preuzimanje nekoliko priloga je u toku. Ukoliko sada sačuvate zadatak ovi prilozi neće biti sačuvani sa njim.

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
sr: Neki prilozi se još uvek preuzimaju. Sačekajte dok se ne završi preuzimanje.

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
sr: Neke dopisne liste podešavaju zaglavlje „Odgovori na:“ da prevare korisnike da šalju odgovore na listu, čak i kada oni traže od Evolucije da pošalje privatni odgovor. Postavljanje ove opcije će pokušati da zanemari takva zaglavlja „Odgovori na“, tako da će Evolucija da uradi onako kako ste vi zatražili. Ako koristite radnju privatnog odgovora, onda će odgovoriti privatno, a ako koristite radnju „Odgovori na listu“ onda će to da uradi. Vrši se upoređivanje zaglavlje „Odgovor-za“ sa zaglavljem „Spisak objava“, ako postoji.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
sr: Neki od vaših sastanaka neće biti dostupni dok se Evolucija ponovo ne pokrene.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
sr: Neki od vaših kontakata neće biti dostupni dok se Evolucija ponovo ne pokrene.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
sr: Neke od vaših beleški neće biti dostupne dok se Evolucija ponovo ne pokrene.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
sr: Neki od vaših zadataka neće biti dostupni dok se Evolucija ponovo ne pokrene.

en: Something has gone wrong
sr: Nešto je pošlo naopako

en: Something has gone wrong when displaying the contact
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja kontakta

en: Something has gone wrong when displaying the event
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja događaja

en: Something has gone wrong when displaying the memo
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja beleške

en: Something has gone wrong when displaying the message
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja poruke

en: Something has gone wrong when displaying the signature
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja potpisa

en: Something has gone wrong when displaying the task
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom prikazivanja zadatka

en: Something has gone wrong when editing the message
sr: Nešto je pošlo naopako prilikom uređivanja poruke

en: Sort
sr: Razvrstaj

en: Sort Items By
sr: Razvrstaj stavke po

en: Sort _Ascending
sr: Razvrstaj _rastuće

en: Sort _Descending
sr: Razvrstaj _opadajuće

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
sr: Ređa naloge azbučnim redom u stablu fascikle

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
sr: Zvučna datoteka koja će biti puštena kada stigne nova poruka, ako je izabran ključ „notify-sound-play-file“.

en: Sound filename to be played.
sr: Naziv zvučne datoteke za puštanje.

en: Source
sr: Izvor

en: Source Account
sr: Izvorni nalog

en: Source with UID “%s” not found
sr: Nije pronađen izvor sa JIB
     brojem „%s“

en: Sources
sr: Izvori

en: SpamAssassin
sr: Ubica spama

en: SpamAssassin Options
sr: Opcije Ubice spama

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
sr: Ili se Ubica spama urušio ili nije uspeo da analizira poruku pošte

en: Special Folders
sr: Posebne fascikle

en: Specific folders
sr: Određene fascikle

en: Specific header
sr: Određeno zaglavlje

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
sr: Odredite korisničko ime za prijavu kao deo adrese u slučaju da server zahteva prijavu, kao što je: https://KORISNIK@primer.com/

en: Specify where to create the folder:
sr: Navedite gde napraviti fasciklu:

en: Spell Checking
sr: Provera pravopisa

en: Spell check inline
sr: Unutrašnja provera pravopisa

en: Spell checking languages
sr: Jezici za proveru pravopisa

en: Spelling Suggestions
sr: Predlozi pravopisa

en: Spool _Directory:
sr: Direktorijum _pripreme:

en: Spool _File:
sr: Datoteka _pripreme:

en: Spouse
sr: Supružnik

en: Sr.
sr: St.

en: Sta_tus Tracking
sr: Praćenje sta_tusa

en: Standard
sr: Obično

en: Standard LDAP Port
sr: Standardni LDAP port

en: Start
sr: Početak

en: Start Date
sr: Datum početka

en: Start Date:
sr: Datum početka:

en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
sr: Pokreće Evoluciju prikazujući određene delove. Dostupne opcije su: „mail“, „calendar“, „contacts“, „tasks“ i „memos“

en: Start _typing at the bottom
sr: Započni _kucanje pri dnu

en: Start date
sr: Datum početka

en: Start date is not a valid date
sr: Datum početka nije ispravan datum

en: Start date is required for recurring tasks
sr: Početni datum je obavezan za ponavljajuće zadatke

en: Start day:
sr: Početak dana:

en: Start in offline mode
sr: Započinje rad van mreže

en: Start in online mode
sr: Počni rad na mreži

en: Start time is not a valid time
sr: Vreme početka nije ispravno vreme

en: Start time:
sr: Vreme početka:

en: Start up
sr: Pokretanje

en: Start:
sr: Početak:

en: Start: %s
sr: Početak: %s

en: StartTLS (recommended)
sr: PočetniTLS (preporučeno)

en: Status
sr: Stanje

en: Status Tracking
sr: Praćenje statusa

en: Status:
sr: Stanje:

en: Status: %s
sr: Stanje: %s

en: Statusbar is visible
sr: Traka statusa je vidljiva

en: Stop Processing
sr: Prekini obradu

en: Stop _Running Search
sr: Zaustavi _tekuću pretragu

en: Stop currently running search
sr: Zaustavite trenutno pokrenutu pretragu

en: Stop loading
sr: Prekini učitavanje

en: Stop the current operation
sr: Zaustavite trenutnu operaciju

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
sr: Čuva podešavanje vidljivosti trake sa zadacima u pod-prozoru.

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
sr: Čuva podešavanje vidljivosti trake sa zadacima u glavnom prozoru.

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
sr: Čuva podešavanje prikazivanja završenih zadataka u traci sa zadacima.

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
sr: Čuva podešavanje prikazivanja zadataka bez roka u traci sa zadacima.

en: Storing account “%s”
sr: Smeštam nalog „%s“

en: Storing changes…
sr: Čuvam izmene…

en: Storing folder “%s”
sr: Smeštam fasciklu „%s“

en: Storing sent message to “%s”
sr: Čuvam poslatu poruku u „%s“

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Su
sr: Ne

en: Su_bscribe
sr: P_rijavi se

en: Su_bscribe To Shown
sr: Prijavi se na _prikazane

en: Subject
sr: Naslov

en: Subject contains
sr: Naslov sadrži

en: Subject is %s
sr: Naslov je %s

en: Subject or Addresses contain
sr: Naslov ili adrese sadrže

en: Subject or Addresses contains
sr: Naslov ili adrese sadrže

en: Subject — Trimmed
sr: Naslov — skraćeno

en: Subject: %s
sr: Naslov: %s

en: Submit _Bug Report…
sr: Pošalji izveštaj o _grešci…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
sr: Pošaljite izveštaj o grešci Bubaždajinim pomoćnikom

en: Subscribe To _All
sr: Prijavi se _na sve

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
sr: Prijavite se ili se odjavite sa fascikli na mrežnim serverima

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
sr: Prijavite se na dopisnu listu kojoj ova poruka pripada

en: Subscribe to the selected folder
sr: Prijavite se na izabranu fasciklu

en: Subtree
sr: Podstablo

en: Summary
sr: Sažetak

en: Summary Contains
sr: Sažetak sadrži

en: Summary contains
sr: Sažetak sadrži

en: Summary: %s
sr: Sažetak: %s

en: Summary: %s
    Location: %s
sr: Sažetak: %s
    Mesto: %s

en: Sunday
sr: Nedelja

en: Sunday is a work day
sr: Nedelja je radni dan

en: Switch to %s
sr: Pređi na %s

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
sr: Prebaci se na napredne postavke posrednika

en: Switch to Basic Proxy Preferences
sr: Prebaci se na osnovne postavke posrednika

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
sr: Ukoliko se prebacite na format običnog teksta, tekst će izgubiti HTML formatiranje. Da li želite da nastavite?

en: Synchronize folders locally for offline usage?
sr: Uskladiti fascikle lokalno za rad van mreže?

en: Synchronize with _buddy list now
sr: Uskladi sa _listom drugara sada

en: Syntax highlighting of mail parts
sr: Isticanje sadržaja delova pošte

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
sr: Sistemske fascikle su neophodne Evoluciji da bi ispravno radila i ne mogu biti preimenovane, premeštene ili obrisane.

en: TLS encryption
sr: TLS šifrovanje

en: TLS on a dedicated port
sr: TLS na dodeljenom priključniku

en: TTYTDD
sr: TTUTDD

en: T_hu
sr: U_to

en: T_ype:
sr: _Vrsta:

en: Table
sr: Tabela

en: Table Cell
sr: Ćelija tabele

en: Table Delete
sr: Brisanje tabele

en: Table Insert
sr: Umetanje tabele

en: Table Properties
sr: Osobine tabele

en: Table…
sr: Tabela…

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
sr: Oslobađa vas teškog rada u upravljanju imenikom.
    
    Automatski popunjava imenik imenima i adresama e-pošte kada odgovarate na poruke.  Takođe popunjava podatke za kontakt brzim glasnikom iz spiska drugara.

en: Task
sr: Zadatak

en: Task List
sr: Spisak zadataka

en: Task List Properties
sr: Osobine spiska zadataka

en: Task List Selector
sr: Izbornik spiska zadataka

en: Task Lists
sr: Spisak zadataka

en: Task _Preview
sr: Pregled za_dataka

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
sr: Zadatak se ne može uređivati, pošto se izabrani spisak zadataka ne može otvoriti

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
sr: Zadatak nije moguće uređivati, pošto je izabrani spisak samo za čitanje

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
sr: Zadatak nije moguće potpuno urediti, zato što niste organizator

en: Task information
sr: Podaci o zadatku

en: Task information sent
sr: Podatak o zadatku je poslat

en: Task layout style
sr: Stil razmeštaja

en: Task preview pane position (horizontal)
sr: Pozicija pregleda zadataka (horizontalno)

en: Task preview pane position (vertical)
sr: Pozicija pregleda zadataka (vertikalno)

en: Task — %s
sr: Zadatak — %s

en: Tasks
sr: Zadaci

en: Tasks due today color
sr: Boja zadatka za danas

en: Tasks with Attachments
sr: Zadaci sa prilozima

en: Tasks without Due date
sr: Zadaci bez roka

en: Task’s due date is in the past
sr: Rok za završetak zadatka je u prošlosti

en: Task’s start date is in the past
sr: Početak zadatka je u prošlosti

en: Te_xt File…
sr: _Tekstualna datoteka…

en: Telephone
sr: Telefon

en: Telex
sr: Teleks

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
sr: Kazuje kako će biti poređani nalozi u stablu fascikle korišćeni u pregledu pošte. Kada je izabrano nalozi bivaju poređani po azbučnom redu, sa izuzetkom fascikli „Na ovom računaru“ i „Potraži“, u suprotnom nalozi bivaju poređani na osnovu poretka koji je zadao korisnik

en: Templates
sr: Šabloni

en: Tentative
sr: Upitno

en: Tentatively Accepted
sr: Prihvaćeno, ali upitno

en: Terminal font
sr: Font terminala

en: Text Highlight
sr: Isticanje teksta

en: Text Properties
sr: Osobine teksta

en: Text entry to input date
sr: Deo teksta za unos datuma

en: Text file
sr: Tekstualna datoteka

en: Text…
sr: Tekst…

en: Th
sr: Če

en: Thai
sr: Tajlandski

en: Thanks
    The Evolution Team
sr: Hvala
    Tim Evolucije

en: The Evolution Team
sr: Tim Evolucije

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sr: Veličina slike za kontakt je {0} bajta, iako ona ne sme biti veća od 723 bajta. Izaberite PNG sliku od 48 × 48 piksela, čina veličina ne prelazi 723 bajta.

en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sr[0]: Fascikla pretrage „%s“ je izmenjena u nalogu za obrisanu fasciklu
    „%s“.
sr[1]: Fascikle pretrage „%s“ su izmenjene u nalogu za obrisanu fasciklu
    „%s“.
sr[2]: Fascikle pretrage „%s“ su izmenjene u nalogu za obrisanu fasciklu
    „%s“.
sr[3]: Fascikla pretrage „%s“ je izmenjena u nalogu za obrisanu fasciklu
    „%s“.

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
sr: JIB izabranog (ili „primarnog“) imenika u bočnoj površi u pregledu „Kontakti“

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
sr: JIB izabranog (ili „primarnog“) kalendara u bočnoj površi u pregledu „Kalendar“

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
sr: JIB izabrane (ili „primarne“) beleške u bočnoj površi u pregledu „Beleške“

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
sr: JIB izabranog (ili „primarnog“) zadatka u bočnoj površi u pregledu „Zadaci“

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
sr: Model adrese za korišćenje u povraćaju vremena slobodno/zauzeto, %u se zamenjuje korisničkim delom elektronske adrese, a %d domenom

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
sr: Ovo ime će biti korisno za prepoznavanje naloga.
    Na primer, „Poslovni“ ili „Lični“.

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
sr: Radnja ne može biti izvršena. Zaglavlje za ovu radnju nije sadržalo obradivu radnju.
    
    Zaglavlje: {0}

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Pozadinac imenika koji uslužuje „{0}“ je naišao na grešku.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Pozadinac imenika koji uslužuje „{0}“ je neočekivano prestao da radi.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
sr: Prilog pod nazivom {0} je skrivena datoteka i može da sadrži osetljive podatke. Pregledajte je pre nego li je pošaljete.

en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
sr: Osnovni proces ovog imenika je odbio da obavi ovaj upit. %s

en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
sr: Osnovni proces ovog imenika nije mogao da obradi upit. %s

en: The calendar attached contains multiple items
sr: Kalendar u prilogu sadrži više stavki

en: The calendar attached is not valid
sr: Priložen kalendar nije ispravan

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Pozadinac kalendara koji uslužuje „{0}“ je naišao na grešku.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Pozadinac kalendara koji uslužuje „{0}“ je neočekivano prestao da radi.

en: The calendar is not marked for offline usage.
sr: Ovaj kalendar nije označen za korišćenje van mreže.

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
sr[0]: Kalendar „%s“ sadrži %d zakazivanje koje je zakazano kad i ovaj sastanak
sr[1]: Kalendar „%s“ sadrži %d zakazivanja koja su zakazana kad i ovaj sastanak
sr[2]: Kalendar „%s“ sadrži %d zakazivanja koja su zakazana kad i ovaj sastanak
sr[3]: Kalendar „%s“ sadrži zakazivanje koje je zakazano kad i ovaj sastanak

en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
sr: Lozinka za rezervnu kopiju uverenja koju ovde postavite služi da je zaštiti.
    Morate da postavite lozinku kako bi nastavili sa pravljenjem rezerve.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
sr: Sastavljač u telu poruke ne sadrži tekst, što ne može biti izmenjeno.

en: The contact data is invalid:
sr: Podaci o kontaktu nisu ispravni:

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Spisak kontakta na koji šaljete je podešen da skriva primaoce liste.
    
    Mnogi sistemi e-pošte dodaju porukama zaglavlje „Prividno-ka“ koje kao primaoce ima samo Slepe kopije. Ovo zaglavlje će izlistati sve primaoce poruke. Da izbegnete ovo, dodajte barem jednog primaoca u „Prima:“ ili „Kopija:“.

en: The date must be entered in the format: 
    %s
sr: Datum mora biti unet u obliku: 
    %s

en: The default command that must be used as the editor.
sr: Podrazumevana naredba koja se koristi kao uređivač.

en: The default plugin for Junk hook
sr: Podrazumevani dodatak kuke za đubre

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
sr: Podrazumevana vremenska zona koju kalendar koristi za datum i vreme, kao neprevedeno mesto baze vremenske zone Olsen, kao „Amerika/Njujork“

en: The default width for the sidebar, in pixels.
sr: Podrazumevana širina bočne trake, u tačkama.

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
sr: Pokrenut je spoljni uređivač. Prozor sastavljača poruke nije moguće zatvoriti dok je aktivan uređivač.

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
sr: Uređivač koje ste naveli u postavkama dodatka nije moguće pokrenuti. Pokušajte da navedete drugi uređivač.

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
sr: Već postoji datoteka u „{0}“. Ukoliko je zamenite prepisaćete njen sadržaj.

en: The file cannot be read
sr: Datoteku nije moguće pročitati

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
sr: Izabrana datoteka ne izgleda kao ispravna PNG slika. Greška: {0}

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
sr: Datoteka „{0}“ nije regularna i ne može biti poslata u poruci.

en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sr[0]: Pravilo filtera „%s“ je izmenjeno u nalogu za obrisanu fasciklu 
    „%s“.
sr[1]: Pravila filtera „%s“ su izmenjena u nalogu za obrisanu fasciklu 
    „%s“.
sr[2]: Pravila filtera „%s“ su izmenjena u nalogu za obrisanu fasciklu 
    „%s“.
sr[3]: Pravilo filtera „%s“ je izmenjeno u nalogu za obrisanu fasciklu 
    „%s“.

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
sr: Sledeći primalac nije prepoznat kao ispravna adresa e-pošte:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
sr: Sledeći primaoci nisu prepoznati kao ispravne adrese e-pošte:
    {0}

en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
sr: Format za navođenje ključa prilagođenog zaglavlja je:
    Vrednosti naziv ključa prilagođenog zaglavlja su razdvojeni sa „;“.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
sr: Geografsko mesto mora biti uneto u obliku: 
    
    45.436845,125.862501

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
sr: Slika koju ste izabrali je prevelika. Da li želite li da joj promenite veličinu i da je sačuvate?

en: The item in the calendar is not valid
sr: Stavka u kalendaru nije ispravna

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
sr: Ključ navodi spisak prilagođenih zaglavlja koje možete dodati odlaznoj poruci. Format za navođenje zaglavlja i njegove vrednosti je: naziv prilagođenog zaglavlja, zatim „=“ i vrednosti odvojene sa „;“

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
sr: Ovaj ključ navodi spisak odredišta na kojima objaviti kalendare. Svaka vrednost navodi IksML sa podešavanjima za objavljivanje na jedno odredište.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
sr: Poslednja ekstenzija koja je bila upotrebljena za pravljenje rezervne kopije podataka Evolucije.

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sr: Kada je poslednji put izvršeno pražnjenje đubreta, u danima od 1. januara, 1970 (epoha).

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sr: Kada je poslednji put izvršeno pražnjenje smeća, u danima od 1. januara, 1970 (epoh).

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
sr: Stil razmeštaja utvrđuje položaj pregleda u odnosu na spisak kontakta. 0 — (klasičan pregled) postavlja pregled ispod liste kontakta. 1 — (uspravan pregled) postavlja pregled pored liste kontakta.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
sr: Stil razmeštaja utvrđuje položaj pregleda u odnosu na spisak beleški. „0“ (klasičan pregled) postavlja pregled ispod spiska beleški. „1“ (vertikalan pregled) postavlja pregled pored spiska beleški

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
sr: Stil razmeštaja utvrđuje gde će biti postavljen pregled u odnosu na spisak poruka. 0 — (klasičan pregled) smešta ovu površ ispoda spiska poruka. 1 — (vertikalan pregled) smešta površ pored spiska poruka.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
sr: Stil razmeštaja utvrđuje položaj pregleda u odnosu na spisak zadataka. „0“ (klasičan pregled) postavlja pregled ispod spiska zadataka. „1“ (vertikalan pregled) postavlja pregled pored spiska zadataka

en: The list of disabled plugins in Evolution
sr: Spisak isključenih priključaka u Evoluciji

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sr: Spisak jezika ovde oslikava samo one jezike za koje imate instaliran rečnik.

en: The meeting is invalid and cannot be updated
sr: Sastanak nije ispravan i ne može biti ažuriran

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Pozadinac spiska beleški koji uslužuje „{0}“ je naišao na grešku.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Pozadinac spiska beleški koji uslužuje „{0}“ je neočekivano prestao da radi.

en: The memo list is not marked for offline usage.
sr: Spisak beleški nije označen za korišćenje van mreže.

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
sr[0]: Spisak beleški „%s“ sadrži %d belešku koja je zakazana kad i ova beleška
sr[1]: Spisak beleški „%s“ sadrži %d beleške koje su zakazane kad i ova beleška
sr[2]: Spisak beleški „%s“ sadrži %d beleški koje su zakazane kad i ova beleška
sr[3]: Spisak beleški „%s“ sadrži belešku koja je zakazana kad i ova beleška

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
sr: Poruka prijavljuje da sadrži kalendar, ali taj kalendar nije ispravan iKalendar.

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
sr: Poruka sadrži kalendar, ali on ne sadrži događaje, zadatke ili podatke slobodno/zauzeto

en: The message has no text content.
sr: Poruka ne sadrži tekst.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
sr: Poruka će biti sačuvana u vašoj mesnoj fascikli Za slanje, zato što je usluga odredišta trenutno nedostupna. Možete poslati poruku klikom na dugme Pošalji/Primi na traci alata Evolucije.

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
sr: Poruke koje ste izabrali za praćenje su dole izlistane.
    Izaberite radnju za izvršavanje iz izbornika „Oznake“.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
sr: Datum poruke će biti upoređen sa
    vremenom kada se filtriranje desilo.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
sr: Datum poruke će biti upoređen sa
    početkom navedenog dana.

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
sr: Datum poruke će biti upoređen sa
    trenutnim vremenom kada se filtriranje desilo.

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
sr: Režim koji će biti korišćen prilikom prikazivanja pošte. „normal“ čini da Evolucija izabere najbolji deo da prikaže, „prefer_plain“ čini da koristi tekstualni deo, ako postoji a ako ne postoji onda prikazuje HTML izvor, i „only_plain“ primorava Evoluciju da prikaže samo običan tekst

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
sr: Najnovije korišćeno izdanje Evolucije, izraženo u obliku „major.minor.micro“. Ovo se koristi prilikom preselenja podataka i podešavanja sa starijeg na novije izdanje.

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
sr: Naziv ili adresa e-pošte ovog kontakta već postoji
    u ovoj fascikli. Da li ipak želite da ga dodate?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
sr: Naziv ili adresa e-pošte ovog kontakta već postoji u
    ovoj fascikli. Da li ipak želite da sačuvate izmene?

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
sr: Broj znakova koji se moraju ukucati nakon kojih će Evolucija pokušati da samodopuni.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
sr: Izlaz ove skripte će biti korišćen kao
    potpis. Naziv koji ste dali će biti korišćen
    samo za prikaz.

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
sr: Vrednost procenta mora biti između 0 i 100

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
sr: Prefiks adrese koja se koristi za pretraživanje veba. Izabrani tekst će biti preuzet i dodat ovom prefiksu. Adresa treba da počinje sa https://.

en: The printer replied “{0}”.
sr: Štampač je odgovorio „{0}“.

en: The printing system did not report any additional details about the error.
sr: Sistem za štampanje nije ponudio nikakve dodatne detalje o grešci.

en: The printing system reported the following details about the error:
sr: Sistem za štampanje je izvestio sledeće detalje o grešci:

en: The reported error was “{0}”.
sr: Prijavljena greška bejaše „{0}“.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
sr: Prijavljena greška bejaše „{0}“. Poruka najverovatnije nije sačuvana.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
sr: Prijavljena greška bejaše „{0}“. Poruka nije poslata.

en: The reported error was “{1}”.
sr: Prijavljena greška bejaše „{1}“.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
sr: Obim pretrage definiše dubinu kojom želite da pretraga obuhvati stablo direktorijuma.  Obim pretrage „Podstabla“ će uključiti sve unose ispod baze za pretragu.  Obim pretrage „Jedan nivo“ će uključiti samo unose jedan nivo ispod vaše baze pretrage.

en: The second timezone for a Day View
sr: Druga vremenska zona u Dnevnom pregledu

en: The selected folder is not writable.
sr: U izabranu fasciklu se ne može pisati.

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
sr: Potpis ove poruke nije mogao biti proveren, možda je izmenjena u prenosu.

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
sr: Stil dugmadi prozora. Može biti „text“ (tekst), „icons“ (ikone), „both“ (oboje), „toolbar“ (traka alata). Ako je postavljeno „toolbar“, Gnomovo podešavanje trake alata utvrđuje stil.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Pozadinac spiska zadataka koji uslužuje „{0}“ je naišao na grešku.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Pozadinac spiska zadataka koji uslužuje „{0}“ je neočekivano prestao da radi.

en: The task list is not marked for offline usage.
sr: Spisak zadataka nije označen za korišćenje van mreže.

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
sr[0]: Spisak zadataka „%s“ sadrži %d zadatak koji je zakazan kao i ovaj zadatak
sr[1]: Spisak zadataka „%s“ sadrži %d zadatka koju su zakazani kao i ovaj zadatak
sr[2]: Spisak zadataka „%s“ sadrži %d zadataka koji su zakazani kao i ovaj zadatak
sr[3]: Spisak zadataka „%s“ sadrži zadatak koji je zakazan kao i ovaj zadatak

en: The terminal font for mail display.
sr: Font terminala za prikaz pošte.

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
sr: Tekst koji se ubacuje prilikom prosleđivanja poruke, koji je rekao da prosleđena poruka sledi

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
sr: Tekst koji se ubacuje prilikom prosleđivanja poruke (objava pri vrhu), koji je rekao da prosleđena poruka sledi

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
sr: Tekst koji se ubacuje kada odgovarate na poruku, pripisujući poruku originalnom autoru

en: The time must be in the format: %s
sr: Vreme mora biti u formatu: %s

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
sr: Vreme za izvršavanje ovog upita je preko ograničenja servera ili
    ograničenja koje ste podesili za ovaj imenik. Preciznije oblikujte
    upit ili povećajte vremensko ograničenje u postavkama servera
    direktorijuma za ovaj imenik.

en: The variable width font for mail display.
sr: Font promenljive veličine za prikaz pošte.

en: The window’s X coordinate
sr: Vodoravna koordinata prozora

en: The window’s Y coordinate
sr: Uspravna koordinata prozora

en: The window’s height in pixels
sr: Visina prozora u tačkama

en: The window’s width in pixels
sr: Širina prozora u tačkama

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
sr: Zaglavlje {0} ove poruke nije ispravno sastavljeno i ne može biti obrađeno.
    
    Zaglavlje: {1}

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
sr: Uverenja će potpuno biti onemogućena ukoliko je „isključeno“; vrednost „samodopunjeni“ će izdati uverenja samo za kontakte koji su samodopunjni; vrednost „knjige“ će izdati uverenja za samodopunjene kontakte i pretrage u knjigama koje su označene za samodopunjavanje.

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
sr: Naziv teme, podrazumevano je „bclear“

en: Then
sr: Potom

en: Then By
sr: Onda po

en: There are no messages in this folder.
sr: Nema poruka u ovoj fascikli.

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
sr: Nijedan aktivan nalog e-pošte koji je potreban za slanje poruke nije pronađen. Napravite novi ili omogućite nalog.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
sr[0]: Postoji još %d kontakt.
sr[1]: Postoje još %d kontakta.
sr[2]: Postoji još %d kontakta.
sr[3]: Postoji još %d kontakt.

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
sr: Već postoji kategorija „%s“ u podešavanjima. Izaberite drugi naziv

en: There is one other contact.
sr: Postoji još jedan kontakt.

en: There was an error while publishing to %s:
sr: Došlo je do greške prilikom objavljivanja na %s:

en: These messages are not copies.
sr: Ove poruke nisu kopije.

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
sr: Ove poruke će biti prikazane u fascikli sa smećem, odakle se kasnije mogu zauvek obrisati.

en: This Instance Only
sr: Samo ovaj unos

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
sr: Ovaj LDAP server možda koristi starije LDAP izdanje koje ne podržava ovu mogućnost, ili je loše podešen. Pitajte administratora za podržane osnove pretrage.

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
sr: Ovaj LDAP server možda koristi starije LDAP izdanje koje ne podržava ovu mogućnost, ili je loše podešen. Pitajte administratora za podržane osnove pretrage.
    
    Detaljna greška (%d): %s

en: This account was created through the Online Accounts service.
sr: Ovaj nalog je napravljen putem usluge naloga na mreži.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
sr: Ne mogu da otvorim ovaj imenik.  Proverite da li postoji putanja %s i da li imate prava pristupa.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
sr: Ne mogu da otvorim ovaj imenik.  To znači da ste ili uneli pogrešnu adresu, ili je server nedostupan.

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
sr: Ne mogu da otvorim ovaj imenik. To znači da on ili nije označen za korišćenje van mreže ili da još nije preuzet za rad van mreže. Učitajte imenik kada se povežete radi preuzimanja njegovog sadržaja.

en: This address book could not be opened.
sr: Ne mogu da otvorim ovaj imenik.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
sr: Server ovog imenika ne sadrži predložene osnove za pretragu.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
sr: Server ovog imenika je ili nedostupan ili je njegovo ime pogrešno uneto ili je mreža nedostupna.

en: This address book will be removed permanently.
sr: Ovaj imenik će biti trajno uklonjen.

en: This and Future Instances
sr: Ovaj i buduće unose

en: This and Prior Instances
sr: Ovaj i prethodne unose

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
sr: Ovaj sastanak sadrži ponavljanja koja Evolucija ne može da uredi.

en: This calendar will be removed permanently.
sr: Ovaj kalendar će biti trajno uklonjen.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
sr: Ovo verovatno znači da poruka nije preuzeta u potpunosti. Možda je fascikla ili nalog u režimu za rad van mreže. Ukoliko je to slučaj, nakon što se povežete na mrežu, izaberite ovu fasciklu i idite na Datoteka → Preuzmi poruke za rad van mreže. Tako ćete preuzeti sve poruke i moći da ih čitate i kada niste pri internetu.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
sr: Može imati tri moguće vrednosti: 0 — za greške, 1 — za upozorenja i 2 — za poruke o dijagnozi kvara.

en: This certificate is not viewable
sr: Ovo uverenje nije čitljivo

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
sr: Određuje da li je kursor postavljen na vrhu ili na dnu teksta poruke prilikom Alternativnog odgovora.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
sr: Ova fascikla je možda posredno dodata,
    idite u uređivač fascikle pretrage i dodajte je izričito, ako želite.

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
sr: Ovo je sažetak podešavanja koja će biti korišćena za pristup vašoj pošti.

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
sr: Ovo je podrazumevani dodatak kuke za đubre, čak i ako su uključeni višestruki priključci. Ukoliko je pomenuti podrazumevani priključak isključen, preostali dostupni priključci neće biti aktivirani.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
sr: Određuje način kojim će vas Evolucija prijaviti na udaljeni računar.

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
sr: Ovak ključ je pročitan jednom i potom vraćen na „false“ (netačno). Ovo uklanja poštu sa spiska i pregled za tu fasciklu.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „browser-close-on-reply-policy“.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „forward-style-name“.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „image-loading-policy“.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „reply-style-name“.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „show-headers“.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.10 i ne treba više da se koristi. Umesto njega koristite „week-start-day-name“.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
sr: Ovo može potrajati, u zavisnosti od količine podataka na nalogu.

en: This meeting has been delegated
sr: Ovaj sastanak je delegiran

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
sr: Ovaj poziv na sastanak je zastareo. Stoga je osvežen.

en: This memo list will be removed permanently.
sr: Ovaj spisak beleški će biti trajno uklonjen.

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
sr: Ova poruka se ne može poslati pošto je isključen nalog sa kojeg šaljete

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
sr: Ova poruka se ne može poslati pošto niste podesili nijedan nalog

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
sr: Ova poruka se ne može poslati pošto niste naveli nijednog primaoca

en: This message does not contain the header information required for this action.
sr: Ova poruka ne sadrži potrebne podatke u zaglavlju za ovu radnju.

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ova poruka je šifrovana, ali slabim algoritmom. Teško je, ali ne i nemoguće da neko sa strane u dogledno vreme vidi sadržaj ove poruke.

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ova poruka je šifrovana, jakim algoritmom. Veoma je teško da neko sa strane u dogledno vreme vidi sadržaj ove poruke.

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
sr: Ova poruka je šifrovana.  Teško će neko sa strane videti sadržaj ove poruke.

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
sr: Ova poruka nije šifrovana. Njen sadržaj je moguće videti u prenosu preko Interneta.

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
sr: Ova poruka nije potpisana. Nije sigurno da je ova poruka verodostojna.

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
sr: Ova poruka je potpisana i ispravna što znači da je pošiljalac poruke vrlo verovatno verodostojan.

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
sr: Ova poruka je potpisana ispravnim potpisom, ali pošiljalac poruke ne može biti proveren.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
sr: Ova poruka je potpisana, ali javni ključ nije u vašem privesku ključeva

en: This message note has been changed, but has not been saved.
sr: Ova beleška poruke je izmenjena, ali nije sačuvana.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
sr: Ova poruka je digitalno potpisana, ali odgovarajući javni ključ nije prisutan u vašem privesku za ključeve. Ako želite da budete u stanju da potvrdite autentičnost poruka od te osobe, trebalo bi da nabavite javni ključ kroz pouzdane metode i dodate ga na privezak za ključeve. Do tada, nema garancije da je ova poruka zaista došla od te osobe i da je stigla nepromenjena.

en: This message was sent by %s on behalf of %s
sr: Poruku šalje „%s“ na ime „%s“

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
sr: Ova će radnja trajno obrisati sve događaje pre izabranog roka. Ukoliko nastavite, nećete moći da povratite ove događaje.

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
sr: Ova operacija će trajno obrisati sve zadatke obeležene kao završene. Ako nastavite, nećete moći da povratite ove zadatke.
    
    Da obrišem ove zadatke?

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
sr: Ova opcija se odnosi na ključ „lookup_addressbook“ i koristi se za određivanje da li da se adresa traži samo u lokalnom imeniku kako bi se izdvojila pošta primljena od poznatih pošiljalaca od one neželjene.

en: This query did not complete successfully. %s
sr: Ovaj upit nije uspešno završen. %s

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
sr: Ovaj odgovor nije poslao prisutan učesnik. Dodati ga u prisutne?

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
sr: Ovaj server ne podržava LDAPv3 šemu podataka.

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
sr: Ovaj server ne podržava traženi tip autentifikacije i možda uopšte ne podržava autentifikaciju.

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
sr: Ovo podešava broj adresa za prikaz u podrazumevanom pregledu spiska poruka, posle čega je prikazano „...“.

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
sr: Ovo podešavanje određuje da li će rasprave nižeg nivoa biti razvrstani rastući, umesto na istom način kao unutar roditeljskih niti.

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
sr: Ovo podešavanje određuje da li će niti podrazumevano biti raširene ili skupljene. Evolucija zahteva ponovno pokretanje.

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
sr: Ovo podešavanje određuje da li će niti biti razvrstani po poslednjoj poruci jedne niti, umesto po datumu. Evolucija zahteva ponovno pokretanje.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
sr: Ovaj potpis je promenjen, ali nije sačuvan.

en: This task list will be removed permanently.
sr: Ovaj spisak zadataka će biti trajno uklonjen.

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
sr: Ova vrednost može biti prazna niska, što znači da će koristiti sistemsku fasciklu sa slikama, obično podešena na „~/Slike“. Ova fascikla će se takođe koristi kada podešena putanja ne ukazuje na postojeću fasciklu

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
sr: Ovo izdanje Evolucije nema u sebi podršku za LDAP.  Ukoliko želite da koristite LDAP u Evoluciji, morate da instalirate paket Evolucije sa podrškom za LDAP.

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
sr: Ovo će Ubicu spama učiniti pouzdanijim , ali sporijim.

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
sr: Ovo označava sve poruke kao pročitane u izabranoj fascikli.

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ovo će trajno ukloniti imenik „{0}“ sa servera. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ovo će trajno ukloniti kalendar „{0}“ sa servera. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ovo će trajno ukloniti zbirku „{0}“ sa servera. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ovo će trajno ukloniti spisak beleški „{0}“ sa servera. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ovo će trajno ukloniti spisak zadataka „{0}“ sa servera. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Thread the message-list based on Subject
sr: Prikaz poruke prema naslovu rasprave

en: Threaded message list
sr: Spisak poruka po temama

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Thursday is a work day
sr: Četvrtak je radni dan

en: Ti_me and date:
sr: _Vreme i datum:

en: Time
sr: Vreme

en: Time Zones
sr: Vremenske zone

en: Time _Zone
sr: Vremenska _zona

en: Time _duration:
sr: Vreme _trajanja:

en: Time _zone:
sr: Vremenska _zona:

en: Time divisions
sr: Podela vremena

en: Time format:
sr: Oblik vremena:

en: Time the last reminder ran, in time_t
sr: Vreme poslednjeg pokretanja podsetnika, u „time_t“

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
sr: Vreme u koje se završava radni dan. Daje se u dvadesetčetvoročasovnom obliku, od 0000 do 2359, ili -1 ukoliko želite da koristite „day-end-hour“ i „day-end-minute“

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sr: Vreme u koje se završava radni dan. Daje se u dvadesetčetvoročasovnom obliku, od 0000 do 2359, ili -1 ukoliko želite da koristite „day-start-hour“ i „day-start-minute“

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sr: Vreme u koje počinje radni dan. Daje se u dvadesetčetvoročasovnom obliku ČČMM, od 0000 do 2359, ili -1 ukoliko želite da koristite „day-start-hour“ i „day-start-minute“

en: Time: %s %s
sr: Vreme: %s %s

en: Timeout for marking messages as seen
sr: Vreme za označavanje poruka kao viđenim

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
sr: Vreme u milisekundama za koje će poruke biti označene kao viđenim.

en: Timezone
sr: Vremenska zona

en: Timezone drop-down combination box
sr: Prozorče za podešavanje vremenske zone

en: Tire_d
sr: U_moran

en: Title
sr: Titula

en: To
sr: Prima

en: To Do
sr: Za uradi_ti

en: To Do bar
sr: Traka sa zadacima

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
sr: Za dodavanje kolone u tabelu, prevucite
    je na mesto gde želite da se pojavi.

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
sr: Da napravite rezervnu kopiju vaših podataka i podešavanja, prvo morate da zatvorite Evoluciju. Budite sigurni da ste sačuvali nesačuvane podatke pre nego što nastavite.

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
sr: Da biste izbegli nepogodnosti i nelagodnost e-pošte, pitajte za potvrdu pre izvršavanja sledećih označenih radnji:

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
sr: Radi obrade svih ovih stavki, potrebno je datoteku sačuvati a kalendar uvesti

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
sr: Da vratite podatke i podešavanja, prvo morate da zatvorite Evoluciju. Budite sigurni da ste sačuvali nesačuvane podatke pre nego što nastavite. Ovo će obrisati sve trenutne podatke Evolucije i podešavanja i vratiti one iz vaše rezerve.

en: Today
sr: Danas

en: Today %H:%M
sr: Danas u %H:%M

en: Today %H:%M:%S
sr: Danas u %H:%M:%S

en: Today %l:%M %p
sr: Danas u %l:%M %p

en: Today %l:%M:%S %p
sr: Danas u %l:%M:%S %p

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
sr: Okida prilikom uključivanja nepoklopljene fascikle pretrage

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
sr: Prebacuje prikazivanje polja Tipa

en: Toggles whether the Attendees are displayed
sr: Okida prikazivanje učesnika

en: Toggles whether the BCC field is displayed
sr: Određuje da li je polje za Slepu kopiju prikazano

en: Toggles whether the CC field is displayed
sr: Određuje da li je polje za Kopiju prikazano

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
sr: Određuje da li se prikazuje ime osobe ili adrese elektronske pošte u polju „Šalje“

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
sr: Prebacuje prikazivanje polja Molim odgovorite

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
sr: Određuje da li je polje Odgovori na prikazano

en: Toggles whether the Role field is displayed
sr: Prebacuje prikazivanje polja Uloga

en: Toggles whether the Status field is displayed
sr: Prebacuje prikazivanje polja Stanja

en: Toggles whether the time zone is displayed
sr: Prebacuje prikazivanje vremenske zone

en: Toggles whether to display categories
sr: Prebacuje prikazivanje kategorija

en: Toggles whether to have All Day Event
sr: Bira da li dozvoljava celodnevne događaje

en: Toggles whether to have All Day Task
sr: Bira da li dozvoljava celodnevne zadatke

en: Toggles whether to show time as busy
sr: Prebacuje prikazivanje vremena kao zauzeto

en: Tomorrow
sr: Sutra

en: Tomorrow %H:%M
sr: Sutra u %H:%M

en: Tomorrow %H:%M:%S
sr: Sutra u %H:%M:%S

en: Tomorrow %l:%M %p
sr: Sutra u %l:%M %p

en: Tomorrow %l:%M:%S %p
sr: Sutra u %l:%M %S %p

en: Ton_gue
sr: _Jezik

en: Tool_bar Style
sr: Stil tra_ke alata

en: Toolbar is visible
sr: Traka alata je vidljiva

en: Top
sr: Vrh

en: Top Secret
sr: Strogo poverljivo

en: Total messages: | Total messages:
sr[0]: Ukupno poruka:
sr[1]: Ukupno poruka:
sr[2]: Ukupno poruka:
sr[3]: Ukupno poruka:

en: Traditional
sr: Tradicionalni

en: Transparent
sr: Providna

en: Trash
sr: Smeće

en: Trust
sr: Poverenje

en: Trust the authenticity of this certificate
sr: Veruj u verodostojnost ovog uverenja

en: Trust this CA to identify _email users.
sr: Veruj ovom izdavaocu uverenja za prepoznavanje _e-adresa.

en: Trust this CA to identify _software developers.
sr: Veruj ovom izdavaocu uverenja za prepoznavanje _programera.

en: Trust this CA to identify _websites.
sr: Veruj ovom izdavaocu uverenja za prepoznavanje _veb stranica.

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
sr: Pokušavam da premestim poštu iz ne-mboks izvora „%s“

en: Tu
sr: Ut

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Tuesday is a work day
sr: Utorak je radni dan

en: Turkish
sr: Turski

en: Twenty four hour time format
sr: 24-časovni oblik vremena

en: Twitter
sr: Tviter

en: Type
sr: Vrsta

en: Type:
sr: Vrsta:

en: UID
sr: JIB

en: UID string of the default account.
sr: JIB niz podrazumevanog naloga.

en: UNMATCHED
sr: NEODGOVARA

en: URI for the folder last used in the select names dialog
sr: Adresa poslednje korišćene fascikle u prozorčetu za izbor imena

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
sr: Adresa za poslednju korišćenu fasciklu u prozorčetu za izbor imena.

en: URL
sr: Adresa

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
sr: Adresa nije ispravna „http://“ ili „https://“ adresa

en: URL:
sr: Adresa:

en: URL: %s
sr: Adresa: %s

en: UTC
sr: KUV

en: U_se custom arguments
sr: Koristi _proizvoljne argumente

en: Ukrainian
sr: Ukrajinski

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
sr: Ne mogu da dodam ključ/uverenje u ostavu, kod greške: %i

en: Unable to book a resource, error:
sr: Ne mogu da sačuvam unos, greška:

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
sr: Ne mogu da sačuvam unos, novi događaj se sukobljava sa nekim drugim.

en: Unable to copy image to clipboard.
sr: Ne mogu da kopiram sliku u ostavu.

en: Unable to create export context, err_code: %i
sr: Ne mogu da napravim sadržaj za izvoz, kod greške: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
sr: Ne mogu da napravim bezbednu vreću, kod greške: %i

en: Unable to find any calendars
sr: Ne mogu da pronađem kalendare

en: Unable to find this meeting in any calendar
sr: Ne mogu da pronađem ovaj sastanak u kalendarima

en: Unable to find this memo in any memo list
sr: Ne mogu da pronađem ovu belešku u spisku

en: Unable to find this task in any task list
sr: Ne mogu da pronađem ovaj zadatak u spisku

en: Unable to open address book “{0}”
sr: Ne mogu da otvorim imenik „{0}“

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu nacrta za ovaj nalog. Da koristim sistemsku fasciklu nacrta umesto toga?
    
    Greška je „{0}“.

en: Unable to parse item
sr: Ne mogu da obradim stavku

en: Unable to perform search.
sr: Pretraga nije moguća.

en: Unable to read license file.
sr: Ne mogu da pročitam datoteku licence.

en: Unable to retrieve message.
sr: Ne mogu da dovučem poruku.

en: Unable to save image.
sr: Ne mogu da sačuvam sliku.

en: Unable to save {0}.
sr: Ne mogu da sačuvam {0}.

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
sr: Ne mogu da pošaljem stavke u kalendar „%s“. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
sr: Ne mogu da pošaljem stavke u spisak beleški „%s“. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
sr: Ne mogu da pošaljem stavku u spisak zadataka „%s“. %s

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
sr: Ne mogu da pošaljem podatak o sastanku, sastanak ne postoji

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
sr: Ne mogu da pošaljem podatak o belešci, beleška ne postoji

en: Unable to send task information, the task does not exist
sr: Ne mogu da pošaljem podatak o zadatku, zaduženje ne postoji

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
sr: Ne mogu da podesim integritet lozinke, kod greške: %i

en: Unable to update attendee. %s
sr: Ne mogu da ažuriram učesnika. %s

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
sr: Ne mogu upišem i sačuvam na disk, kod greške: %i

en: Uncer_tain
sr: Nes_iguran

en: Undefined
sr: Neodređen

en: Undelete the selected messages
sr: Povratite izabrane poruke

en: Underline
sr: Podvučeni tekst

en: Undo
sr: Opozovi

en: Undo the last action
sr: Vraća poslednju radnju

en: Undo “Delete text”
sr: Poništi „Obriši tekst“

en: Undo “Insert text”
sr: Poništi „Umetni tekst“

en: Unencrypted
sr: Nešifrovano

en: Uni_mportant
sr: Ne_važno

en: Unicode
sr: Unikod

en: Unicode emoticons
sr: Unikod smajlići

en: Unit
sr: Jedinica

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Jedinice za podsetnik na rođendane ili godišnjice, „minuti“, „sati“ ili „dani“

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Jedinice za podrazumevani podsetnik, „minuti“, „sati“ ili „dani“

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Jedinice za određivanje kada sakriti zaduženja, „minuti“, „sati“ ili „dani“

en: Units:
sr: Jedinice:

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Unmarking subthread from being ignored
sr: Označavam podraspravu kao da nije zanemarena

en: Unmarking thread from being ignored
sr: Označavam raspravi kao da nije zanemarena

en: Unmatched
sr: Ne odgovara

en: Unnamed
sr: Bez imena

en: Unread Messages
sr: Nepročitane poruke

en: Unread messages: | Unread messages:
sr[0]: Nepročitanih poruka:
sr[1]: Nepročitanih poruka:
sr[2]: Nepročitanih poruka:
sr[3]: Nepročitanih poruka:

en: Unse_t Color
sr: _Ukloni boju

en: Unseen
sr: Neviđeno

en: Unset Color
sr: Nepostavljena boja

en: Unset Status
sr: Nepostavljen status

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
sr: Odznači _poverenje za SSL/TLS uverenje

en: Unset color for the selected messages
sr: Vraća podrazumevanu boju izabrane poruke

en: Unsigned
sr: Nepotpisano

en: Unsu_bscribe From Hidden
sr: O_djavi se sa skrivenih

en: Unsubscribe From _All
sr: Odja_vi se sa svih

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
sr: Odjavite se sa dopisne liste kojoj ova poruka pripada

en: Unsubscribe from the selected folder
sr: Odjavite se sa izabrane fascikle

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
sr: Nepodržani tip šifre za višedelni/šifrovan (multipart/encrypted)

en: Unsupported signature format
sr: Nepodržan oblik potpisa

en: Untitled
sr: Neimenovano

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
sr: Ažuriranje fascikla pretrage za „%s — %s“

en: Updating a memo
sr: Ažuriram belešku

en: Updating a task
sr: Ažuriram zadatak

en: Updating an event
sr: Ažuriram događaj

en: Updating…
sr: Osvežavam…

en: Upgrade from previous version failed:
sr: Neuspela nadogradnja sa prethodnog izdanja:

en: Use Un_icode characters for emoticons
sr: Koristi _unikod znakove za smajliće

en: Use Unicode characters for emoticons.
sr: Koristi unikod znakove za smajliće.

en: Use _Default
sr: Koristi _osnovno

en: Use a Real Folder for _Junk:
sr: Koristi stvarnu fasciklu za _đubre:

en: Use a Real Folder for _Trash:
sr: Koristi stvarnu fasciklu za _smeće:

en: Use a direct connection, no proxying required.
sr: Koristi neposrednu vezu, nije potrebno posredovanje.

en: Use a secure connection
sr: Koristi bezbednu vezu

en: Use an existing iCalendar (ics) file
sr: Koristite postojeću datoteku iKalendara (ics)

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
sr: Koristi spoljni uređivač za sastavljanje poruka u običnom tekstu.

en: Use custom fonts
sr: Korišćenje sopstvenih fontova

en: Use custom fonts for displaying mail.
sr: Koristi prilagođene fontove za prikaz pošte.

en: Use default drafts folder?
sr: Da koristim podrazumevanu fasciklu nacrta?

en: Use for
sr: Koristi za

en: Use for Folders
sr: Koristi za fascikle

en: Use for Recipients
sr: Koristi za primaoce

en: Use global setting
sr: Koristi opšte podešavanje

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
sr: Koristi u kalendaru za rođendane i godišnjice

en: Use locale default
sr: Koristi podrazumevani lokalitet

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
sr: Koristi prevod za „Pro“/„Odg“ u naslovu poruke

en: Use only local spam tests.
sr: Koristi lokalnu proveru nepoželjne pošte.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
sr: Koristi lokalnu proveru nepoželjne pošte (bez DNS-a).

en: Use s_ystem time zone
sr: Koristi vremensku zonu _sistema

en: Use sound _theme
sr: Koristi zvuk _teme

en: Use sound theme
sr: Koristi zvuk teme

en: Use system timezone
sr: Koristi vremensku zonu sistema

en: Use te_xt color
sr: Koristi tekst u _boji

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
sr: Koristite levi taster miša da uvećate kartu i izaberete vremensku zonu.
    Koristite desni taster miša za umanjivanje.

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
sr: Koristi vremensku zonu sistema umesto one koja je izabrana u Evoluciji

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
sr: Koristi “highlight --list-scripts=themes” da bi dobio spisak instaliranih tema i onda vrednost ka jednoj od njih. Ova izmena zahteva samo ponovno oblikovanje dela poruke da bi bila primenjena, poput korišćenja desnog klika→Formatiraj kao→....

en: User cancelled operation
sr: Korisnik je otkazao radnju

en: User details
sr: Pojedinosti korisnika

en: User name cannot be empty
sr: Korisničko ime ne može biti prazno

en: User-defined reminder times, in minutes
sr: Određeno vreme za odlaganje podsetnika u minutima

en: User:
sr: Korisnik:

en: User: %s
sr: Korisnik: %s

en: User_name:
sr: Korisničko_ime:

en: Username can be left empty
sr: Korisničko ime ne može biti prazno

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
sr: Korisnici se razmimoilaze u stavovima gde bi kursor trebalo da bude kada se odgovara na poruku. Ovo utvrđuje da li će biti postavljen na vrh ili na dno poruke.

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
sr: Korisnicima se razmimoilaze u stavovima gde bi potpis trebalo da bude kada se odgovara na poruku. Ovo utvrđuje da li će biti postavljen na vrh ili na dno poruke.

en: Using LDAP
sr: Koristi LDAP

en: Using distinguished name (DN)
sr: Koristi poseban naziv (DN)

en: Using email address
sr: Koristi adresu e-pošte

en: Valid signature
sr: Ispravan potpis

en: Valid signature, but cannot verify sender
sr: Ispravan potpis, ali ne mogu da proverim pošiljaoca

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
sr: Važeći potpis, ali se adrese pošiljaoca i potpisnika ne poklapaju

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
sr: Ispravne vrednosti su „mail“ (pošta), „addressbook“ (imenik), „calendar“ (kalendar), „tasks“ (zadaci) i „memos“ (beleške). Izmena ovoga zahteva ponovno pokretanje programa.

en: Values
sr: Vrednosti

en: Variable width font
sr: Font promenljive veličine

en: Vertical position for the tag pane
sr: Uspravan položaj za površ oznake

en: Video Chat
sr: Video razgovor

en: Video Chat:
sr: Video razgovor:

en: Vie_w All Inline
sr: Pre_gledaj sve unutar

en: View Options
sr: Opcije pregleda

en: View certificate
sr: Pogledaj uverenje

en: View help
sr: Pogledaj pomoć

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
sr: Pregleda poruke kao običan tekst, čak i ako sadrže HTML.

en: View the current appointment
sr: Pregledajte tekuće zakazivanje

en: View the current contact
sr: Pregledajte tekući kontakt

en: View the selected memo
sr: Pogledajte izabranu belešku

en: View the selected task
sr: Pregledajte izabrani zadatak

en: Visual
sr: Vizuelni

en: Visually _Wrap Long Lines
sr: Vidno p_relomi dugačke linije

en: Visually wrap long lines in composer
sr: Vidno prelamaj dugačke linije u sastavljaču

en: W_eek View
sr: _Nedeljni pregled

en: W_orried
sr: Za_brinut

en: Waiting for attachments to load…
sr: Čekam da se učitaju prilozi…

en: Waiting for “%s”
sr: Čekam na „%s“

en: Waiting…
sr: Čekam…

en: We
sr: Sr

en: Web Addresses
sr: Veb adrese

en: Web Log
sr: Veb log

en: Web Page:
sr: Veb stranica:

en: Web Site
sr: Veb stranica

en: WebDAV (HTTP)
sr: VebDAV (HTTP)

en: Website
sr: Veb stranica

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Wednesday is a work day
sr: Sreda je radni dan

en: Wee_k starts on:
sr: Početak n_edelje:

en: Week
sr: Nedelja

en: Week %d
sr: %d. nedelja

en: Week View: %s. %s
sr: Nedeljni pregled: %s. %s

en: Weekly
sr: Nedeljno

en: Welcome
sr: Dobrodošli

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
sr: Dobrodošli u Evoluciju. 
    
    Nekoliko narednih ekrana će omogućiti Evoluciji da se poveže na vaše naloge e-pošte i da uveze datoteke iz drugih programa.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
sr: Dobro došli u Pomoćnika Evolucije za uvoz.
    Ovaj pomoćnik će vas provesti kroz postupak uvoza spoljnih datoteka u Evoluciju.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
sr: Dobrodošli u Pomoćnika podešavanja pošte unutar Evolucije.
    
    Kliknite „Nastavi“ da započnete.

en: Western European
sr: Zapadnoevropski

en: Western European, New
sr: Zapadnoevropski, novi

en: When acce_pted:
sr: Kada je _prihvaćeno:

en: When co_mpleted:
sr: Kad je _završeno:

en: When de_leted:
sr: Kada je obri_sano:

en: When decli_ned:
sr: Kada je _odbijeno:

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
sr: Kada je omogućeno boja pozadine, teksta i veze će biti poslata u krajnjoj HTML poruci.

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
sr: Kada se odgovara na poruku i označava poruka da je u stanju odgovoranja, da li je treba takođe označiti i kao pročitanu.

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
sr: Kada je postavljeno na tačno, čuva izvorni potpis poruke u odgovorima. U suprotnom skida potpis i sve ispod njega, prilikom odgovaranja na poruku.

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
sr: Kada je isključeno, adrese pošte koje sadrže ime i adresu u zaglavljima Prima/Kopija/Slepa kopija će biti prikazane samo kao ime, bez prave adrese pošte i sa mogućnošću da se ime proširi kada se na njega klikne.

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
sr: Kada je podešeno na tačno, nove poruke u običnom tekstu koristiće režim predodređenog pasusa. Režim običnog pasusa biće korišćen kada je podešeno na netačno.

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
sr: Kada je izabrano koristi se prevod za „Pro“/„Odg“ u naslovu poruke pri odgovaranju ili prosleđivanju u onom obliku dostupnom u prevodu, a u suprotnom koristi verziju bez prevoda.

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
sr: Kada pregled poruke prikaže poruku koja zahteva preuzimanje udaljenog sadržaja, a preuzimanje nije dopušteno korisnicima ili sajtu, tada prikazuje obaveštenje o tome na vrhu panela za pregled.

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
sr: Kada se postavlja pitanje. Kada broj primaoca iz Prima i Kopija dostigne ovu vrednost.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
sr: Da li da potražim S/MIME uverenja primaoca ili PGP ključeve prilikom šifrovanja poruka.

en: Where to open contact locations
sr: Odakle da otvorim mesta sa kontaktima

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
sr: Da li će se Evolucija pokrenuti u režimu za rad van mreže.

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
sr: Da li će kontakti Golupka biti samostalno usklađeni.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
sr: Da li da Pošalji/Preuzmi preuzima poruke kada je program mreže.

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
sr: Da li se povratnica podrazumevano dodaje svakoj poruci.

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
sr: Da li će adrese biti formatirane prema standardu u državama njihovog odredišta

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
sr: Da li je kalendar iz Gnomovog kalendara uvezen ili nije

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
sr: Da li će kontakti biti samostalno dodati u korisnički imenik.

en: Whether display delivery notification parts inline.
sr: Da li se delovi obaveštenja o dostavi prikazuju u redu.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
sr: Da li će u unosu da prisili prikazivanje adrese e-pošte imenom samodopunjenog kontakta.

en: Whether go to the previous message after message deletion
sr: Da li da odem na prethodnu poruku nakon brisanja poruke

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
sr: Da li će neispunjeni zadaci biti istaknuti posebnom bojom (boja-neispunjenog-zadatka)

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
sr: Da li će zadaci u toku dana biti istaknuti posebnom bojom (boja-zadatka-u-toku-dana)

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
sr: Da li da podrazumevano umeće sliku kontakta u poruke. Pre ovoga je potrebno postaviti sliku, inače se ništa neće desiti.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
sr: Da li su zaglavlja poruke skupljena u korisničkom sučelju

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
sr: Da li pokušati prikaz rasprave po naslovu kada poruke ne sadrže zaglavlja „U odgovoru na“ ili „Reference“.

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
sr: Da li da sačuva originalni naslov poruke ako se primenjuje šablon za Alternativni odgovor

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
sr: Da li da postavi „telo“ u primaoca: adresa u predodređenom stilu pasusa. Ukoliko je isključeno, koristi se normalni stil pasusa.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
sr: Da li da prikaže poruku preko ikone kada stigne nova poruka.

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
sr: Da li treba prikazati čarobnjaka za pokretanje pri pokretanju programa ako nijedan nalog e-pošte nije podešen.

en: Whether sort thread children always ascending
sr: Da li se podrasprave ređaju rastući

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
sr: Da li se poruke nižu na osnovu poslednje poruke u raspravi

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
sr: Da li treba pokrenuti uređivača običnog teksta u režimu predodređenog pasusa

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
sr: Da li su zaduženja iz Gnomovog kalendara uvezena ili nisu

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
sr: Da li će traka alata biti vidljiva u pod-prozoru

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
sr: Da li će traka sa zadacima biti vidljiva u glavnom prozoru

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
sr: Da li traka sa zadacima treba da prikazuje i završene zadatke

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
sr: Da li traka sa zadacima treba da prikazuje i zadatke bez roka

en: Whether the menubar should be visible.
sr: Da li će traka izbornika biti vidljiva.

en: Whether the sidebar should be visible.
sr: Da li će bočna površ biti vidljiva.

en: Whether the status bar should be visible.
sr: Da li će traka stanja biti vidljiva.

en: Whether the text-highlight module is enabled
sr: Da li je modul za isticanje teksta omogućen

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
sr: Da li vreme u zaslugama odgovora treba pretvoriti u lokalno vreme ako se koristi UTC u poruci.

en: Whether the toolbar should be visible.
sr: Da li će traka alata biti vidljiva.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
sr: Da li će biti prikazano prozorče sa upozorenjem u razvojnim verzijama Evolucije.

en: Whether the window buttons should be visible.
sr: Da li će dugmad prozora biti vidljiva.

en: Whether the window is maximized
sr: Da li će prozor biti uvećan

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
sr: Da li se prikazuju dugmići za potpis i šifrovanje unutar palete sa alata

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
sr: Da li da traži potvrdu prilikom brisanja sastanka ili zadatka

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
sr: Da li da traži potvrdu pri izbacivanju sastanka ili zadatka

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
sr: Da li će vršiti proveru za novim porukama u svim aktivnim nalozima bez obzira na opciju naloga „Proveri za novim porukama svakih H minuta“ prilikom pokretanja Evolucije. Ova opcija se koristi samo zajedno sa „send_recv_on_start“ (pošalji_primi_pri_pokretanju) opcijom.

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
sr: Da li će vršiti proveru za novim porukama prilikom pokretanja Evolucije. Ovo uključuje i slanje poruka iz fascikle Poslato.

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
sr: Da li da sažme vikende u mesečnom pregledu, koji subotu i nedelju stavlja u prostor radne nedelje

en: Whether to delete processed iTip objects
sr: Da li da obriše obrađene iTip objekte

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
sr: Da li da prikaže vremena završetka događaja u nedeljnim i mesečnim pregledima

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
sr: Da li da u kalendaru iscrta Markus Bejns liniju (na trenutno vreme)

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
sr: Da li da zapišti kada stigne nova poruka.

en: Whether to emit a beep.
sr: Da li da zapišti.

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
sr: Da li će fascikla slanja biti očišćena nakon obavljenog filtriranja. Čišćenje ove fascikle će se dogoditi samo ako se koristi neka radnja filtera „Prosledi“ i otprilike jedan minut posle prizivanja poslednje radnje.

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
sr: Da li da sakrije otkazane događaje u prikazu kalendara

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
sr: Da li da sakrije otkazane zadatke u pregledu zadataka

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
sr: Da li da sakrije završene zadatke u pregledu zadataka

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
sr: Da li će da pusti bilo kakav zvuk kada pristignu nove poruke. Ako nije izabrano, onda se ključevi „notify-sound-beep“, „notify-sound-file“, „notify-sound-play-file“ i „notify-sound-use-theme“ ne uzimaju u obzir.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
sr: Da li da obavesti o novoj poruci samo za Sanduče.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
sr: Da li da posluša savet zaglavlja poruke „Razmeštaj-sadržaja:na_mreži“

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
sr: Da li da poređam dane u nedeljnom pregledu s leva na desno umesto od dole ka gore.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
sr: Da li će da pusti zvučnu datoteku kada stigne nova poruka. Naziv zvučne datoteke je dat ključem „notify-sound-file“.

en: Whether to play a sound file.
sr: Da li da pusti zvučnu datoteku.

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
sr: Određuje da li se podrazumevano čuvaju postojeći podsetnici

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
sr: Da li da prikaže Mesečni pregled po nedeljama, umesto mesecima

en: Whether to set a default reminder for appointments
sr: Da li da postavi podrazumevani podsetnik za sastanke

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
sr: Da li da postavi podsetnik na rođendane i godišnjice

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
sr: Dali da postavim „Smesti pod“ kao „Prvi Poslednji“

en: Whether to show Certificates tab in the editor
sr: Određuje da li da prikaže karticu sa uverenjima u uređivaču

en: Whether to show IM addresses in the editor
sr: Određuje da li da prikaže IM adresu u uređivaču

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
sr: Određuje da li da prikaže dodatne podatke u uređivaču

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje Molim odgovorite u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show SIP addresses in the editor
sr: Određuje da li da prikaže SIP adresu u uređivaču

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list
sr: Da li treba prikazivati naslov iznad naziva pošiljaoca (Šalje/Prima) u koloni za poruke, obično se prikazuje u vertikalnom/širokom pregledu spiska poruka

en: Whether to show Web Addresses in the editor
sr: Određuje da li da prikaže veb adrese u uređivaču

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje kategorije u uređivaču događaja/sastanaka

en: Whether to show icons of events in the month view
sr: Da li će prikazati ikonicu događaja u mesečnom pregledu

en: Whether to show job information in the editor
sr: Određuje da li da prikaže podatke o poslu u uređivaču

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
sr: Određuje da li da prikaže kućnu adresu u uređivaču

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
sr: Određuje da li da prikaže adresu ostale e-pošte u uređivaču

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
sr: Određuje da li da prikaže adresu poslovne e-pošte u uređivaču

en: Whether to show maps in preview pane
sr: Da li da prikaže karte u površi za pregled

en: Whether to show notes in the editor
sr: Određuje da li da prikaže beleške u uređivaču

en: Whether to show phone numbers in the editor
sr: Određuje da li da prikaže broj telefona u uređivaču

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje sa ulogom u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje statusa u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show suppressed HTML output
sr: Da li će biti prikazan potisnut HTML izlaz

en: Whether to show the preview pane.
sr: Da li će biti prikazana površ za pregled.

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
sr: Da li da prikaže vreme u dvadesetočasovnom formatu, umesto prp/pop

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje vremenske zone u uređivaču događaja/sastanaka

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
sr: Da li da prikaže polje tipa u uređivaču događaja/zadataka/sastanaka

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
sr: Da li da pokaže brojeve nedelja na raznim mestima u kalendaru

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
sr: Da li treba vidno prelamati dugačke linije teksta zarad izbegavanja vodoravnog prevlačenja

en: Width of the To Do bar in a sub-window
sr: Širina trake sa zadacima u pod-prozoru

en: Width of the To Do bar in the main window
sr: Širina trake sa zadacima u glavnom prozoru

en: Width of the message-list pane
sr: Širina površi spiska poruka

en: Width of the message-list pane.
sr: Širina površi spiska poruka.

en: Will autowrap lines after given number of characters.
sr: Automatski prelama linije teksta nakon zadatog broja znakova.

en: Window button style
sr: Stil dugmadi prozora

en: Window buttons are visible
sr: Dugmad prozora su vidljiva

en: Windows share
sr: Vindouz deljenje

en: With Graphical User Interface
sr: Sa grafičkim okruženjem

en: With _Due Date
sr: Sa _rokom

en: With _Status
sr: Sa _stanjem

en: Work
sr: Posao

en: Work Week
sr: Radna nedelja

en: Work Week View: %s. %s
sr: Pregled radne nedelje: %s. %s

en: Work days:
sr: Radni dani:

en: Workday end hour
sr: Čas kojim se završava radni dan

en: Workday end minute
sr: Minut kojim se završava radni dan

en: Workday end time for Friday
sr: Čas kojim se završava radni dan u petak

en: Workday end time for Monday
sr: Čas kojim se završava radni dan u ponedeljak

en: Workday end time for Saturday
sr: Čas kojim se završava radni dan u subotu

en: Workday end time for Sunday
sr: Čas kojim se završava radni dan u nedelju

en: Workday end time for Thursday
sr: Čas kojim se završava radni dan u četvrtak

en: Workday end time for Tuesday
sr: Minut kojim se završava radni dan u utorak

en: Workday end time for Wednesday
sr: Minut kojim se završava radni dan u sredu

en: Workday start hour
sr: Čas kojim počinje radni dan

en: Workday start minute
sr: Minut kojim počinje radni dan

en: Workday start time for Friday
sr: Čas kojim počinje radni dan u petak

en: Workday start time for Monday
sr: Čas kojim počinje radni dan u ponedeljak

en: Workday start time for Saturday
sr: Čas kojim počinje radni dan u subotu

en: Workday start time for Sunday
sr: Čas kojim počinje radni dan u nedelju

en: Workday start time for Thursday
sr: Čas kojim počinje radni dan u četvrtak

en: Workday start time for Tuesday
sr: Minut kojim počinje radni dan u utorak

en: Workday start time for Wednesday
sr: Minut kojim počinje radni dan u sredu

en: World Map
sr: Karta sveta

en: Would you like to save your changes to this appointment?
sr: Želite li da sačuvate izmene u ovom sastanku?

en: Would you like to save your changes to this meeting?
sr: Želite li da sačuvate izmene na ovom sastanku?

en: Would you like to save your changes to this memo?
sr: Želite li da sačuvate izmene na ovoj belešci?

en: Would you like to save your changes to this task?
sr: Želite li da sačuvate izmene na ovom zadatku?

en: Would you like to save your changes?
sr: Da li želite li da sačuvate izmene?

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
sr: Želite li da pošaljete obaveštenje o otkazivanju za ovu belešku?

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
sr: Želite li da pošaljete svim učesnicima obaveštenje o otkazivanju?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima pozive na sastanak?

en: Would you like to send this memo to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima ovu belešku?

en: Would you like to send this task to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima ovaj zadatak?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima osvežene podatke o sastanku?

en: Would you like to send updated memo information to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima osvežene podatke o beleški?

en: Would you like to send updated task information to participants?
sr: Želite li da pošaljete učesnicima osvežene podatke o zadatku?

en: Wra_p search
sr: Pre_lamaj

en: Wrap quoted text in replies
sr: Prelama citirani tekst u odgovorima

en: Writing “%s”
sr: Upisujem „%s“

en: Writing “%s” to %s
sr: Upisujem „%s“ u %s

en: X.509 certificates
sr: X.509 uverenja

en: Yahoo
sr: Jahu

en: Yahoo! Features
sr: Jahu! mogućnosti

en: Yes
sr: Da

en: Yesterday
sr: Juče

en: Yesterday %l:%M %p
sr: Juče u %l:%M %p

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
sr: Pokušavate da premestite kontakt iz jednog imenika u drugi ali se on ne može ukloniti iz izvora. Želite li da sačuvate kopiju umesto toga?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
sr: Delegirate povratni događaj. Šta želite da delegirate?

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
sr: Menjate povratni događaj. Šta želite da izmenite?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
sr: Menjate povratnu belešku. Šta želite da izmenite?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
sr: Menjate povratni zadatak. Šta želite da izmenite?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
sr: Odgovorili ste privatno na poruku koja je stigla sa dopisne liste, ali lista pokušava da preusmeri vaš odgovor nazad na listu. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
sr: Odgovorili ste na poruku koja je stigla sa dopisne liste, ali ste privatno odgovorili pošiljaocu; a ne na listu. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
sr: Odgovarate na poruku koja je poslata većem broju primalaca. Da li ste sigurni da želite SVIMA da odgovorite?

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
sr: Pokušavate da dodate adrese koje su već deo ove liste. Da li ipak želite da ih dodate?

en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
sr[0]: Pokušavate da pošaljete poruku na %d primaoca koji su navedenu unutar polja Prima i Kopija. Ovo će omogućiti svim primaocima da vide adrese e-pošte ostalih. Ponekad primaoci neće biti zadovoljni time, pogotovu ukoliko se međusobno ne poznaju ili ukoliko im na taj način ugrožavate privatnost. Da bi ovo izbegli možete da dodate primaoce u polje Slepa popija.
sr[1]: Pokušavate da pošaljete poruku na %d primaoca koji su navedenu unutar polja Prima i Kopija. Ovo će omogućiti svim primaocima da vide adrese e-pošte ostalih. Ponekad primaoci neće biti zadovoljni time, pogotovu ukoliko se međusobno ne poznaju ili ukoliko im na taj način ugrožavate privatnost. Da bi ovo izbegli možete da dodate primaoce u polje Slep kopija.
sr[2]: Pokušavate da pošaljete poruku na %d primaoca koji su navedenu unutar polja Prima i Kopija. Ovo će omogućiti svim primaocima da vide adrese e-pošte ostalih. Ponekad primaoci neće biti zadovoljni time, pogotovu ukoliko se međusobno ne poznaju ili ukoliko im na taj način ugrožavate privatnost. Da bi ovo izbegli možete da dodate primaoce u polje Slepa kopija.
sr[3]: Pokušavate da pošaljete poruku na %d primaoca koji su navedenu unutar polja Prima i Kopija. Ovo će omogućiti svim primaocima da vide adrese e-pošte ostalih. Ponekad primaoci neće biti zadovoljni time, pogotovu ukoliko se međusobno ne poznaju ili ukoliko im na taj način ugrožavate privatnost. Da bi ovo izbegli možete da dodate primaoce u polje Slepa kopija.

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
sr: Možete preuzeti udaljeni sadržaj runo ili podesiti da se sadržaj automatski preuzima sa ovog sajta ili od ovog pošiljaoca.

en: You can drag and drop account names to reorder them.
sr: Možete da prevučete i ubacite nazive naloga da ih ponovo poređate.

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
sr: Evoluciju možete povratiti iz datoteke rezervne.
    
    To će povratiti sve vaše lične podatke, podešavanja filtera pošte, itd.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
sr: Ne možete priložiti datoteku „{0}“ ovoj poruci.

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
sr: Nemate dovoljna ovlašćenja da brišete kontakte iz ovog imenika.

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
sr: Nemate dovoljna ovlašćenja da obrišete ovu poštu.

en: You have certificates from these organizations that identify you:
sr: Posedujete uverenja ovih organizacija koja vas određuju:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
sr: Posedujete uverenja koja određuju ove izdavaoce uverenja:

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
sr: Posedujete uverenja u datoteci koja određuju ove servere e-pošte:

en: You have certificates on file that identify these people:
sr: Posedujete uverenja koja određuju ove osobe:

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
sr: Izmenili ste ovaj sastanak, ali ga još niste sačuvali.

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
sr: Izmenili ste ovaj sastanak, ali još niste sačuvali.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
sr: Izmenili ste ovaj zadatak, ali još niste sačuvali.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
sr: Izmenili ste ovu belešku, ali još niste sačuvali.

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
sr: Izmenili ste ovaj kontakt. Da li želite da sačuvate ove izmene?

en: You have not filled in all of the required information.
sr: Niste uneli sve potrebne podatke.

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sr[0]: Primili ste %d novu poruku.
sr[1]: Primili ste %d nove poruke.
sr[2]: Primili ste %d novih poruka.
sr[3]: Primili ste novu poruku.

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
sr[0]: Izabrali ste %d poruku da prevedete u događaje. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[1]: Izabrali ste %d poruke da prevedete u događaje. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[2]: Izabrali ste %d poruka da prevedete u događaje. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[3]: Izabrali ste %d pošta da prevedete u događaje. Da li zaista želite sve da ih dodate?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
sr[0]: Izabrali ste %d poruku da prevedete u beleške. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[1]: Izabrali ste %d poruke da prevedete u beleške. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[2]: Izabrali ste %d poruka da prevedete u beleške. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[3]: Izabrali ste %d pošta da prevedete u beleške. Da li zaista želite sve da ih dodate?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
sr[0]: Izabrali ste %d poruku da prevedete u zadatke. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[1]: Izabrali ste %d poruke da prevedete u zadatke. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[2]: Izabrali ste %d poruka da prevedete u zadatke. Da li zaista želite sve da ih dodate?
sr[3]: Izabrali ste %d pošta da prevedete u zadatke. Da li zaista želite sve da ih dodate?

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Uključili ste velika slova.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
sr: Imate neposlate poruke, da li želite ipak da izađete?

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
sr: Morate izabrati drugačije opcije pošte.
    
    Greška: {0}

en: You may not create two accounts with the same name.
sr: Ne možete da napravite dva naloga sa istim imenom.

en: You must be an attendee of the event.
sr: Morate biti učesnik događaja.

en: You must be working online to complete this operation.
sr: Morate da budete na mreži da biste završili ovu radnju.

en: You must choose a date.
sr: Morate da izaberete datum.

en: You must name this Search Folder.
sr: Morate da date naziv ovoj fascikli pretrage.

en: You must name this filter.
sr: Morate dati ime ovom filteru.

en: You must specify a filename.
sr: Morate dati naziv datoteci.

en: You must specify a folder.
sr: Morate da navedete fasciklu.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
sr: Morate da navedete bar jednu fasciklu kao izvor.
    Bilo da pojedinačno izaberete fascikle, i/ili da izaberete sve lokalne fascikle, sve mrežne fascikle ili i jedne i druge.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
sr: Morate da podesite nalog pre sastavljanja poruke.

en: Your Certificates
sr: Vaša uverenja

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
sr: Prijava na server „{0}“ kao „{0}“ nije uspela.

en: Your message to %s about “%s” on %s has been read.
sr: Vaša poruka za %s na temu „%s“ na %s je pročitana.

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
sr: Vaša poruka je poslata, ali je došlo do greške tokom post-obrade.

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Zoom large images to not be wider than the window width
sr: Umanjuje velike slike tako da se uklope u širinu prozora

en: Zoom the image to its natural size
sr: Postavlja uvećanje slike na njenu originalnu veličinu

en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
sr: [„prilog“, „prilažem“, „priložen“, „ugnježden“]

en: [No Summary]
sr: [Bez sažetka]

en: _12 hour (AM/PM)
sr: _12-časovni (PrP/PoP)

en: _24 hour
sr: _24-časovni

en: _About
sr: _O programu

en: _Accept License
sr: _Prihvati licencu

en: _Account:
sr: _Nalog:

en: _Accounts
sr: _Nalozi

en: _ActionScript
sr: _Skripta radnje

en: _Actions
sr: _Radnje

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add Attachment...
sr: _Dodaj prilog…

en: _Add note…
sr: _Dodaj belešku…

en: _Add time
sr: _Dodaj vreme

en: _Add to Address Book…
sr: _Dodaj u imenik…

en: _Address Book
sr: _Imenik

en: _Address Cards
sr: _Karte imenika

en: _Address:
sr: _Adresa:

en: _Advanced Options
sr: N_apredne opcije

en: _Advanced Search…
sr: _Napredna pretraga…

en: _Alignment
sr: Po_ravnanje

en: _Alignment:
sr: Po_ravnanje:

en: _All information
sr: _Svi podaci

en: _All people and resources
sr: _Sve ljude i izvore

en: _Alphabetical List
sr: Narajanje s_lovima

en: _Always In Current Folder Only
sr: _Uvek samo u trenutnoj fascikli

en: _Always copy
sr: _Uvek kopiraj

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
sr: _Uvek zanemari „Odgovori na:“ za dopisne liste.

en: _Always load remote content from the Internet
sr: _Uvek učitaj udaljeni sadržaj sa Interneta

en: _Always move
sr: _Uvek premesti

en: _Anniversary:
sr: _Godišnjica:

en: _Append
sr: _Prikači

en: _Apply
sr: _Primeni

en: _Apply to all instances
sr: Pri_meni na sve nivoe

en: _Archive…
sr: _Arhiva…

en: _Arguments:
sr: _Argumenti:

en: _Ask for confirmation when deleting items
sr: _Traži potvrdu za brisanje stavki

en: _Assembler
sr: _Spajač

en: _Assign Task
sr: _Dodeli zadatak

en: _Assistant:
sr: _Pomoćnik:

en: _Attached
sr: Pri_loženo

en: _Attachments
sr: _Prilozi

en: _Attachment…
sr: _Prilog…

en: _Automatically launch when a new mail is edited
sr: _Sam pokreni kada je nova poruka izmenjena

en: _Autopick
sr: _Samoizbor

en: _Available Categories:
sr: _Dostupne kategorije:

en: _Back
sr: _Nazad

en: _Back up Evolution Data…
sr: Nap_ravi rezervu podataka Evolucije…

en: _Background:
sr: Po_zadina:

en: _Backup
sr: Napravi _rezervu

en: _Bash
sr: _Baš

en: _Bcc Field
sr: Polje _Slepa kopija

en: _Bcc:
sr: _Slepa kopija:

en: _Beep
sr: _Zapišti

en: _Big Smile
sr: _Veliki osmeh

en: _Birthday:
sr: _Rođendan:

en: _Bold
sr: _Podebljano

en: _Border:
sr: _Ivica:

en: _Bottom
sr: D_no

en: _Browse
sr: _Pregledaj

en: _Bulleted List
sr: Nabrajanje _simbolima

en: _COBOL
sr: _KOBOL

en: _Calendar
sr: _Kalendar

en: _Calendar:
sr: _Kalendar:

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Cancel Import
sr: _Otkaži uvoženje

en: _Caret Mode
sr: Metod u_metanja

en: _Cascade Style Sheet
sr: _Kaskadni stil lista

en: _Case sensitive
sr: _Razlikuj velika i mala slova

en: _Categories
sr: _Kategorije

en: _Cc Field
sr: Polje _Kopija

en: _Cc:
sr: _Kopija:

en: _Cell…
sr: _Ćelija…

en: _Center
sr: _Sredina

en: _City:
sr: _Grad:

en: _Classic View
sr: _Klasični prikaz

en: _Classification
sr: _Razvrstavanje

en: _Classification:
sr: _Klasifikacija:

en: _Clear
sr: _Očisti

en: _Clear Flag
sr: Sklo_ni oznaku

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Close Immediately
sr: Odmah _izađi

en: _Close Window
sr: _Zatvori prozor

en: _Color:
sr: _Boja:

en: _Company:
sr: Pr_eduzeće:

en: _Compress weekends in month view
sr: _Sažmi nedelje u mesečni pregled

en: _Confidential
sr: Pove_rljivo

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _Continue Editing
sr: Nastavi _uređivanje

en: _Cool
sr: _Kul

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Copy Contact To…
sr: _Kopiraj kontakt u…

en: _Copy Email Address
sr: _Kopiraj e-adresu

en: _Copy Folder To…
sr: _Kopiraj fasciklu u…

en: _Copy Image
sr: _Kopiraj sliku

en: _Copy Link Location
sr: _Kopiraj mesto veze

en: _Copy to Folder…
sr: Kopiraj u fasciklu…

en: _Copy…
sr: _Kopiraj…

en: _Country:
sr: _Država:

en: _Create new view
sr: _Napravi novi pregled

en: _Custom
sr: _Proizvoljno

en: _Custom Header
sr: _Prilagođeno zaglavlje

en: _Custom binary:
sr: _Proizvoljni izvršni:

en: _Custom:
sr: _Proizvoljno:

en: _DOS Batch
sr: _DOS grupa

en: _Date header:
sr: Zaglavlje _datuma:

en: _Date only:
sr: Samo _datum:

en: _Day View
sr: _Dnevni pregled

en: _Day begins:
sr: Početak _dana:

en: _Decline
sr: _Odbij

en: _Decline all
sr: Od_bij sve

en: _Decrease Indent
sr: _Manje uvlačenje

en: _Default
sr: Po_drazumevano

en: _Delay message delivery
sr: _Odloži isporuku poruke

en: _Delegate Meeting…
sr: _Delegiraj sastanak…

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Delete %s
sr: _Obriši %s

en: _Delete Appointment
sr: _Obriši zakazano

en: _Delete Contact
sr: _Ukloni Kontakt

en: _Delete From Server
sr: _Obriši sa servera

en: _Delete Memo
sr: _Obriši belešku

en: _Delete Message
sr: _Obriši poruku

en: _Delete Task
sr: _Obriši zadatak

en: _Delete This Instance…
sr: Obriši ovu _pojavu…

en: _Delete junk messages
sr: _Obriši poruke đubra

en: _Delete message after acting
sr: _Obriši poruku nakon radnje

en: _Delete messages
sr: _Obriši poruke

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
sr: Da li da _izbrišem ovu stavku iz svih ostalih poštanskih sandučića primaoca?

en: _Delete…
sr: _Obriši…

en: _Delivered
sr: _Isporučeno

en: _Department:
sr: _Odeljenje:

en: _Description:
sr: _Opis:

en: _Destination
sr: _Odredište

en: _Destination folder:
sr: _Odredišna fascikla:

en: _Disable
sr: _Isključi

en: _Disable Account
sr: _Onemogući nalog

en: _Discard
sr: _Odbaci

en: _Discard Changes
sr: _Odbaci izmene

en: _Discard changes
sr: _Odbaci izmene

en: _Dismiss
sr: _Zanemari

en: _Display certificate
sr: Prikaži _uverenje

en: _Do not Recover
sr: N_e spašavaj

en: _Do not ask me again.
sr: _Ne pitaj me ponovo.

en: _Do not save
sr: _Ne čuvaj

en: _Do not show this message again
sr: _Ne prikazuj više ovu poruku

en: _Do not show this message again.
sr: _Ne prikazuj ponovo ovu poruku.

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
sr: Ne potpisuj zahteve za s_astanke (Autluk kompatibilnost)

en: _Don’t Display
sr: _Ne prikazuj

en: _Don’t lose formatting
sr: _Zadrži format

en: _Down
sr: Do_le

en: _Download Messages for Offline Usage
sr: _Preuzmi poruke za rad van mreže

en: _Due By:
sr: _Rok:

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Edit %s
sr: _Uredi %s

en: _Edit CA Trust
sr: _Uredi CA poverenje

en: _Edit Full
sr: _Uredi potpuno

en: _Edit Message
sr: _Uredi poruku

en: _Edit Saved Searches…
sr: _Uredi sačuvane pretrage…

en: _Edit Trust
sr: _Uredi poverenje

en: _Edit as New Message…
sr: _Uredi kao novu poruku…

en: _Edit message
sr: _Uredi poruku

en: _Edit note…
sr: _Uredi belešku…

en: _Email Address or User name:
sr: Adresa e-pošte ili korisničko ime:

en: _Embarrassed
sr: _Postiđen

en: _Emoticon
sr: _Smajlić

en: _Empty Junk
sr: Isprazni _đubre

en: _Empty Trash
sr: _Izbaci smeće

en: _Encapsulate values with:
sr: _Obavij vrednosti sa:

en: _End time:
sr: Vreme _završetka:

en: _Events
sr: _Događaji

en: _Exit Evolution
sr: _Izađi iz Evolucije

en: _Expunge
sr: Iz_baci

en: _Fields Shown...
sr: Prikazana _polja...

en: _File
sr: _Datoteka

en: _File name:
sr: _Naziv datoteke:

en: _File under:
sr: Smesti _pod:

en: _File:
sr: _Datoteka:

en: _Filter Rules
sr: Pr_avila filtera

en: _Find
sr: _Nađi

en: _Find Now
sr: Pro_nađi sada

en: _Find in Contact…
sr: _Pronađi unutar kontakta…

en: _Find in Memo…
sr: P_ronađi u belešci…

en: _Find in Message…
sr: P_ronađi u poruci…

en: _Find in Task…
sr: _Pronađi u zadatku…

en: _Find items which match:
sr: _Pronađi stavke koje odgovaraju:

en: _Find…
sr: _Nađi…

en: _Finish
sr: _Završi

en: _First:
sr: _Ime:

en: _Flag Completed
sr: Označ_i kao završeno

en: _Flag:
sr: _Oznaka:

en: _Folder override has precedence over Recipient override
sr: Prepisivanje _fascikle ima prednost nad prepisivanjem primaoca

en: _Font Style
sr: Vrsta fo_nta

en: _For Account:
sr: _Za nalog:

en: _Forget password
sr: _Zaboravi lozinku

en: _Format address according to standard of its destination country
sr: _Oblikuj adresu prema standardu države njenog odredišta

en: _Format as…
sr: _Formatiraj kao…

en: _Format message in HTML
sr: Oblikuj poruke u HTM_L

en: _Forward
sr: Prosl_edi

en: _Forward Contact
sr: Prosle_di kontakt

en: _Forward Contacts
sr: Prosledi kont_akte

en: _Forward Contact…
sr: Prosle_di kontakt…

en: _Forward as iCalendar…
sr: _Prosledi kao iKalendar…

en: _Forward style:
sr: Stil _prosleđivanja:

en: _Free/Busy:
sr: S_lobodno/zauzeto:

en: _Fri
sr: _Pet

en: _From Override Field
sr: Prikaži polje _Šalje kao ime

en: _From This Address
sr: _Sa ove adrese

en: _Full name
sr: _Ime i prezime

en: _Go
sr: _Gou

en: _Go To
sr: _Idi na

en: _Group By Threads
sr: Grupiši po _raspravama

en: _Group By...
sr: _Grupiši po...

en: _Group Reply
sr: O_dgovori grupi

en: _HTML File…
sr: _HTML datoteka…

en: _HTTP Proxy:
sr: _HTTP posrednik:

en: _Haskell
sr: _Haskel

en: _Header Style
sr: Vrsta _zaglavlja

en: _Height:
sr: _Visina:

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Hide
sr: _Sakrij

en: _Hide addresses when sending mail to this list
sr: _Sakrij adrese kada šalješ poštu na ovna spisku

en: _Hide completed tasks after
sr: _Sakrij završene zadatke posle

en: _Home Page:
sr: _Lična strana:

en: _Horizontal:
sr: _Vodoravno:

en: _Icons Only
sr: Samo _ikonice

en: _Ignore Hosts:
sr: _Zanemari domaćine:

en: _Ignore Subthread
sr: Za_nemari podraspravu

en: _Ignore Thread
sr: _Zanemari raspravu

en: _Image
sr: _Slika

en: _Image:
sr: _Slika:

en: _Image…
sr: _Slika…

en: _Import Certificate
sr: _Uvezi uverenje

en: _Important
sr: _Važno

en: _Include certificate chain in the backup
sr: _Uključi lanac uverenja u rezervu

en: _Increase Indent
sr: _Veće uvlačenje

en: _Inherit reminder
sr: _Nasledi podsetnik

en: _Inline
sr: Unut_ar

en: _Insert
sr: _Umetni

en: _Insert Face picture by default
sr: _Unapred umetni sliku kontakta

en: _Italic
sr: _Iskošeno

en: _JavaScript
sr: _Java skript

en: _Journal entries
sr: Unosi _dnevnika

en: _Junk
sr: _Đubre

en: _Keep
sr: _Zadrži

en: _Keep signature above the original message
sr: Zadrži potpis _iznad originalne poruke

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Prečice tastature

en: _Kiss
sr: Polj_ubac

en: _Label
sr: _Natpis

en: _Label name:
sr: Naziv _oznake:

en: _Language:
sr: _Jezik:

en: _Languages
sr: _Jezici

en: _Last:
sr: _Prezime:

en: _Later
sr: Kasni_je

en: _Left
sr: _Levo

en: _Link
sr: _Veza

en: _Link:
sr: _Veza:

en: _Link…
sr: _Veza…

en: _List View
sr: Pregled _spiskom

en: _List name:
sr: Naziv _liste:

en: _List:
sr: _Spisak:

en: _Load Images
sr: _Učitaj slike

en: _Load X.509
sr: Učitaj X.5_09

en: _Load remote content only in messages from contacts
sr: _Učitaj udaljeni sadržaj samo u porukama od kontakta

en: _Look Up
sr: Po_traži

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
sr: _Potraži podatke servera pošte na osnovu unete adrese e-pošte

en: _Lookup Folders
sr: _Pretraži fasciklu

en: _Lookup in local address book only
sr: _Potraži samo u lokalnom imeniku

en: _Mail
sr: _Pošta

en: _Mail Account
sr: Poštanski nalog

en: _Manage Address Book groups…
sr: _Upravljaj grupama imenika…

en: _Manage Calendar groups…
sr: _Upravljaj grupama kalendara…

en: _Manage Memo List groups…
sr: _Upravljaj grupama spiskova beleški…

en: _Manage Subscriptions
sr: _Upravljaj prijavama

en: _Manage Task List groups…
sr: _Upravljaj grupama spiskova zadataka…

en: _Manage groups…
sr: _Upravljaj grupama…

en: _Manager:
sr: _Rukovodilac:

en: _Maple
sr: _Mejpl

en: _Mark as Complete
sr: _Označi kao završeno

en: _Mark as Incomplete
sr: _Označi kao nezavršeno

en: _Mark messages as read after
sr: _Označi poruke kao pročitane posle

en: _Maya
sr: _Maja

en: _Members
sr: _Članovi

en: _Memos
sr: Be_leške

en: _Memos:
sr: _Beleške:

en: _Merge
sr: _Stopi

en: _Message
sr: _Poruka

en: _Message Filters
sr: _Filteri poruka

en: _Message Source
sr: Izvo_rni kod poruke

en: _Messages
sr: Po_ruke

en: _Method:
sr: _Način:

en: _Middle:
sr: _Srednje:

en: _Migrate Now
sr: P_reseli sada

en: _Mon
sr: _Pon

en: _Monkey
sr: _Majmun

en: _Month View
sr: _Mesečni pregled

en: _Move
sr: Pre_mesti

en: _Move Contact To…
sr: _Premesti kontakt u…

en: _Move Folder To…
sr: Pre_mesti fasciklu u…

en: _Move messages to:
sr: _Premesti poruke u:

en: _Move to Folder…
sr: Premesti u fasciklu…

en: _Name:
sr: _Ime:

en: _Never load remote content from the Internet
sr: _Nikada ne učitavaj udaljeni sadržaj sa Interneta

en: _New
sr: _Novo

en: _New Address Book
sr: _Novi imenik

en: _New Assigned Task…
sr: Novi dodeljen_i zadatak…

en: _New Calendar
sr: Novi _kalendar

en: _New Contact…
sr: Novi kontakt…

en: _New Folder…
sr: _Nova fascikla

en: _New Label
sr: _Nova oznaka

en: _New Memo List
sr: _Novi spisak beleški

en: _New Task List
sr: No_vi spisak zadataka

en: _New…
sr: _Nova…

en: _Next
sr: _Sledeće

en: _Next Message
sr: _Sledeća poruka

en: _No
sr: _Ne

en: _No Image
sr: _Bez slike

en: _No image
sr: _Bez slike

en: _No, Never
sr: _Ne, nikada

en: _None
sr: _Ništa

en: _Normal
sr: _Obično

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: _Not Junk
sr: Ni_je đubre

en: _Notify Sender
sr: Obavesti _pošiljaoca

en: _OCaml
sr: _OKeml

en: _OK
sr: U _redu

en: _Object Script
sr: _Objektni skript

en: _Objective C
sr: _Objektni C

en: _Octave
sr: _Oktava

en: _Office:
sr: _Kancelarija:

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Open Appointment
sr: _Otvori sastanak

en: _Open Contact
sr: _Otvori kontakt

en: _Open Desktop Settings
sr: _Otvori podešavanja radne površi

en: _Open Link in Browser
sr: _Otvori vezu u pregledniku

en: _Open Memo
sr: _Otvori belešku

en: _Open Messages
sr: _Otvori poruke

en: _Open Task
sr: _Otvori zadatak

en: _Open in New Window
sr: _Otvori u novom prozoru

en: _Open…
sr: _Otvori…

en: _Options
sr: _Mogućnosti

en: _Other languages
sr: _Drugi jezici

en: _Overwrite
sr: _Prepiši

en: _PO Box:
sr: _Poštanski broj:

en: _POV-Ray
sr: _POV-rej

en: _Padding:
sr: _Okvir:

en: _Paragraph Style
sr: Stil _pasusa

en: _Pascal
sr: _Paskal

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: _Patch/diff
sr: _Zakrpe/razlike

en: _Personal
sr: L_ično

en: _Picture Gallery
sr: Galerija _slika

en: _Plain
sr: _Normalan

en: _Plain Text
sr: O_bičan tekst

en: _Plain text
sr: _Običan tekst

en: _Play sound when a new message arrives
sr: Zvučno _obavesti kada stigne nova poruka

en: _Plugins
sr: _Priključci

en: _Post Message to List
sr: _Pošalji poruku na listu

en: _Post To:
sr: Objavi _na:

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Preformatted
sr: Pr_edodređeno

en: _Preserve existing reminder by default
sr: Podrazumevano _čuvaj podsetnike

en: _Preserve my reminder
sr: _Očuvaj moj podsetnik

en: _Preview
sr: _Pregled

en: _Previous
sr: _Prethodno

en: _Previous Message
sr: _Prethodna poruka

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: _Prioritize Message
sr: V_ažnost poruke

en: _Priority:
sr: _Važnost:

en: _Private
sr: L_ično

en: _Profession:
sr: _Zanimanje:

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
sr: _Upozori pri slanju HTML pošte kontaktima koji ih ne žele

en: _Properties
sr: _Svojstva

en: _Publish Calendar Information
sr: Objavi raspored iz _kalendara

en: _Publish as:
sr: O_bjavi kao:

en: _Python
sr: _Piton

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Quote
sr: _Citiraj

en: _Quoted
sr: _Citirano

en: _RPM Spec
sr: _RPM navod

en: _RSVP
sr: _Molim odgovorite

en: _Read
sr: Pro_čitano

en: _Reconnect
sr: _Ponovo se poveži

en: _Record delimiter:
sr: Graničnik _zapisa:

en: _Recover
sr: _Spasi

en: _Redo
sr: Po_novi

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: _Remember password
sr: _Zapamti lozinku

en: _Remember this passphrase
sr: _Zapamti ovu lozinku

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
sr: _Zapamti ovu lozinku do kraja ove sesije

en: _Remember this password
sr: _Zapamti ovu lozinku

en: _Remember this password for the remainder of this session
sr: _Zapamti ovu lozinku do kraja ove sesije

en: _Reminder
sr: _Podsetnik

en: _Reminders
sr: _Podsetnici

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: _Remove Link
sr: _Ukloni vezu

en: _Remove image
sr: U_kloni sliku

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: _Repeat Password:
sr: Ponovite _lozinku:

en: _Replace
sr: _Zameni

en: _Replace existing view
sr: _Zameni postojeći pregled

en: _Reply
sr: _Odgovori

en: _Reply style:
sr: _Stil odgovora:

en: _Reply to Sender
sr: _Odgovori pošiljaocu

en: _Reply-To Field
sr: Polje Odgo_vori na

en: _Reply-To:
sr: _Odgovori na:

en: _Required people
sr: _Obavezne ljude

en: _Reset Order
sr: _Ponovo postavi redosled

en: _Reset sort
sr: _Povrati redosled

en: _Resize
sr: _Promeni veličinu

en: _Restart Evolution after backup
sr: _Ponovo pokreni Evoluciju nakon pravljenja rezerve

en: _Restore Defaults
sr: _Povrati osnovno

en: _Restore from a backup file:
sr: _Vrati iz datoteke rezerve:

en: _Retract comment
sr: _Uvuci komentar

en: _Revise Details
sr: _Obnovi pojedinosti

en: _Right
sr: _Desno

en: _Roman Numeral List
sr: Nabrajanje _rimskim brojevima

en: _Row
sr: _Red

en: _Rows:
sr: _Redovi:

en: _Ruby
sr: _Rubi

en: _Rule
sr: _Pravilo

en: _Rule…
sr: _Pravilo…

en: _Sat
sr: _Sub

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save As
sr: _Sačuvaj kao

en: _Save Changes
sr: Sačuvaj iz_mene

en: _Save Draft
sr: Sačuvaj _nacrt

en: _Save Search…
sr: Sa_čuvaj pretragu…

en: _Save and Close
sr: _Sačuvaj i zatvori

en: _Save as iCalendar…
sr: _Sačuvaj kao iKalendar…

en: _Save as mbox…
sr: _Sačuvaj kao mboks…

en: _Save as vCard…
sr: _Sačuvajte kao vKartu…

en: _Save to Outbox
sr: Sačuvaj _u „Za slanje“

en: _Scala
sr: _Razmera

en: _Schedule
sr: _Zakaži

en: _Schedule Meeting…
sr: _Zakaži sastanak…

en: _Search
sr: Pre_traži

en: _Search:
sr: _Potraži:

en: _Select
sr: _Izaberi

en: _Select Address Book
sr: _Izaberi imenik

en: _Select...
sr: _Izaberi...

en: _Selection
sr: _Izbor

en: _Send
sr: _Pošalji

en: _Send Account Override:
sr: _Prepiši nalog slanja:

en: _Send All
sr: P_ošalji sve

en: _Send Message to Contact
sr: _Pošalji poruku kontaktu

en: _Send Message to Contacts
sr: _Pošalji poruku kontaktima

en: _Send Message to Contact…
sr: _Pošalji poruku kontaktu…

en: _Send Message to List
sr: _Pošalji poruku na listu

en: _Send New Message To…
sr: _Pošalji poruku za…

en: _Send Notice
sr: Pošalji po_dsetnik

en: _Send To:
sr: _Pošalji:

en: _Send message
sr: _Pošalji poruku

en: _Set as default email client
sr: Podesi kao podrazumevani program e-pošte

en: _Set expiration date
sr: Postavi _rok

en: _Show
sr: _Prikaži

en: _Show Menu Bar
sr: Prikaži traku _izbornika

en: _Show Tasks without Due date
sr: _Prikaži zadatke bez roka

en: _Show animated images
sr: Prikaži _animirane slike

en: _Show appointment end times in week and month view
sr: _Prikaži kraj sastanka u nedeljnim i mesečnim pregledima

en: _Show field in View
sr: _Prikaži polje u pregledu

en: _Show the photograph of sender in the message preview
sr: _Prikaži fotografiju pošiljaoca u pregledu pošte

en: _Signature Name:
sr: Naziv _potpisa:

en: _Size:
sr: _Veličina:

en: _Skip
sr: Pres_koči

en: _Skip Lookup
sr: _Preskoči pretragu

en: _Smalltalk
sr: _Smoltok

en: _Smile
sr: _Nasmejan

en: _Socks Proxy:
sr: _Soks posrednik:

en: _Sort By
sr: _Poređaj po

en: _Sort...
sr: _Razvrstaj...

en: _Source:
sr: I_zvor:

en: _Spacing:
sr: _Razmak:

en: _Spouse:
sr: S_upružnik:

en: _Start time:
sr: _Vreme početka:

en: _State/Province:
sr: _Republika/pokrajina:

en: _Status Field
sr: Polje _stanja

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: _Strikethrough
sr: Pre_crtano

en: _Style:
sr: _Stil:

en: _Subscribe
sr: Prijavi _se

en: _Subscribe to List
sr: Pri_javi se na listu

en: _Subscriptions…
sr: _Prijave…

en: _Suffix:
sr: _Sufiks:

en: _Suggest automatic display of attachment
sr: _Predloži automatski prikaz priloga

en: _Switcher Appearance
sr: _Izgled prebacivača

en: _Synchronize
sr: _Uskladi

en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
sr: _Usklađuje slike i podatke kontakta sa listom drugara iz Pidžina

en: _Table
sr: _Tabela

en: _Table column:
sr: Kolona _tabele:

en: _Table…
sr: _Tabela…

en: _Task List
sr: Spisak zadataka

en: _Tasks
sr: _Zadaci

en: _Tasks:
sr: _Zadaci:

en: _TeX/LaTeX
sr: _TeKs/LaTeKs

en: _Template:
sr: _Šablon:

en: _Templates Folder:
sr: Fascikla _šablona:

en: _Tentative
sr: _Upitno

en: _Tentative all
sr: Sve kao _upitno

en: _Test URL…
sr: _Proveri adresu…

en: _Text Only
sr: Samo _tekst

en: _Text:
sr: _Tekst:

en: _Tick this to accept the license agreement
sr: Oz_načite ovo da prihvatite ugovor o licenci

en: _Time divisions:
sr: Podele _vremena:

en: _To Do
sr: Za uradi_ti

en: _To This Address
sr: _Na ovu adresu

en: _To:
sr: _Prima:

en: _Today
sr: _Danas

en: _Top
sr: _Vrh

en: _Try Again
sr: _Pokušaj opet

en: _Tue
sr: _Uto

en: _Type Field
sr: Polje _tipa

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
sr: _Upišite elektronsku adresu ili prevucite kontakt u donji spisak:

en: _Undelete Message
sr: P_ovrati poruku

en: _Underline
sr: Podv_učeno

en: _Undo
sr: O_pozovi

en: _Unmatched Folder Enabled
sr: Uključena _nepoklopljena fascikla

en: _Unread
sr: _Nepročitano

en: _Unset
sr: _Ukloni

en: _Unset icon
sr: Raspostavi ikonic_u

en: _Unsubscribe
sr: _Odjavi se

en: _Unsubscribe from List
sr: O_djavi se sa liste

en: _Up
sr: _Gore

en: _Update
sr: _Osveži

en: _Update Attendee Status
sr: Ažuriraj stanje učesni_ka

en: _Update free/busy
sr: _Ažuriraj slobodno/zauzeto

en: _Use as it is
sr: _Koristi tako kako je

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
sr: _Koristi proizvoljni izvršni, umesto „sendmail“

en: _Use custom icon
sr: _Koristi proizvoljnu ikonicu

en: _Use the same fonts as other applications
sr: _Koristi iste fontove kao drugi programi

en: _Username:
sr: _Korisničko ime:

en: _Value delimiter:
sr: Graničnik _vrednosti:

en: _Vertical View
sr: _Uspravni pregled

en: _Vertical:
sr: _Uspravno:

en: _Video Chat:
sr: _Video razgovor:

en: _View
sr: P_regled

en: _View Certificate
sr: Pregledaj _uverenje

en: _View Inline
sr: Pre_gledaj unutar

en: _Visited Link:
sr: _Posećena veza:

en: _Visual Basic
sr: _Vizuel bejzik

en: _Wants to receive HTML mail
sr: _Želi da prima HTML poštu

en: _Wed
sr: _Sre

en: _When convenient
sr: Kada je z_godno

en: _When opened:
sr: Kada je o_tvoreno:

en: _Where:
sr: _Gde:

en: _Width
sr: _Širina

en: _Width:
sr: _Širina:

en: _Window
sr: Pro_zor

en: _Wink
sr: _Namig

en: _With:
sr: _Širina:

en: _Work
sr: Po_sao

en: _Work Offline
sr: Rad _van mreže

en: _Work Online
sr: _Rad na mreži

en: _Work Week View
sr: Pregled _radne nedelje

en: _Wrap Lines
sr: P_relom linija

en: _Wrap Search
sr: Pre_lamaj

en: _Wrap Text
sr: _Prelamaj tekst

en: _Wrap quoted text in replies
sr: _Prelomi citirani tekst u odgovorima

en: _X-Padding:
sr: X-_popuna:

en: _XML
sr: _IksML

en: _Y-Padding:
sr: Y-p_opuna:

en: _Yes, Always
sr: _Da, uvek

en: _Zip/Postal Code:
sr: Poš_tanski broj:

en: _Zoom
sr: Uv_ećaj

en: _Zoom In
sr: U_većaj

en: _Zoom to 100%
sr: Uvećaj na _100%

en: _Zoom to window
sr: U_klopi u prozor

en: a table to view and select the current time range
sr: tabela za prikaz i izbor tekućeg vremenskog raspona

en: a time relative to the current time
sr: vreme u odnosu na trenutno vreme

[ctx: addressbook-label]
en: Email
sr: Elektronska pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Google Talk
sr: Gugl ćaskanje

[ctx: addressbook-label]
en: GroupWise
sr: GroupVajz

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
sr: Kućna e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
sr: Kućni SIP

[ctx: addressbook-label]
en: ICQ
sr: ICKu

[ctx: addressbook-label]
en: Jabber
sr: Džaber

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
sr: Druga e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
sr: Drugi SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Phone
sr: Telefon

[ctx: addressbook-label]
en: Skype
sr: Skajp

[ctx: addressbook-label]
en: Twitter
sr: Tviter

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
sr: Poslovna e-pošta

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
sr: Poslovni SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Yahoo
sr: Jahu

en: ago
sr: pre

en: all the following conditions
sr: svim sledećim uslovima

en: am
sr: prp

en: an unknown sender
sr: nepoznati pošiljalac

en: any of the following conditions
sr: bilo kom od sledećih uslova

en: attachment
sr: prilog

[ctx: autoarchive]
en: Auto-_cleanup messages older than
sr: Sam o_čisti poruke starije od

[ctx: autoarchive]
en: days
sr: dana

[ctx: autoarchive]
en: months
sr: meseci

[ctx: autoarchive]
en: weeks
sr: nedelja

en: before every anniversary/birthday
sr: pre svake godišnjice/rođendana

en: before every new appointment
sr: pre svakog novog sastanka

en: begin editing this cell
sr: počinje uređivanje ove ćelije

en: black
sr: crna

en: blue
sr: plava

en: bright blue
sr: svetloplava

en: bright orange
sr: svetlonarandžasta

en: brown gold
sr: zlatno-braon

[ctx: cal-itip]
en: None
sr: Ništa

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the end
sr: %s %s nakon završetka

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s after the start
sr: %s %s nakon početka

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the end
sr: %s %s pre kraja

[ctx: cal-reminders]
en: %s %s before the start
sr: %s %s pre početka

[ctx: cal-reminders]
en: %s at %s
sr: %s u %s

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the end
sr: %s na kraju

[ctx: cal-reminders]
en: %s at the start
sr: %s na početku

[ctx: cal-reminders]
en: %s before
sr: pre %s

[ctx: cal-reminders]
en: %s for an unknown trigger type
sr: %s za nepoznatu vrstu okidača

[ctx: cal-reminders]
en: Custom
sr: Proizvoljan

[ctx: cal-reminders]
en: Custom _message
sr: Proizvoljna _poruka

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
sr: Proizvoljan _zvuk podsetnika

[ctx: cal-reminders]
en: None
sr: Ništa

[ctx: cal-reminders]
en: Play a sound
sr: Pusti zvuk

[ctx: cal-reminders]
en: Pop up an alert
sr: Izbaci upozorenje

[ctx: cal-reminders]
en: Run a program
sr: Pokreni program

[ctx: cal-reminders]
en: Send an email
sr: Pošalji e-poštu

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
sr: Izvršiće se nepoznata radnja

[ctx: cal-reminders]
en: _hours
sr: _sat(a)

[ctx: cal-reminders]
en: _minutes
sr: _minut(a)

[ctx: cal-reminders]
en: after
sr: posle

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
sr: na početku

[ctx: cal-reminders]
en: before
sr: pre

[ctx: cal-reminders]
en: da_ys
sr: _dan(a)

[ctx: cal-reminders]
en: day(s)
sr: dan(a)

[ctx: cal-reminders]
en: days
sr: dana

[ctx: cal-reminders]
en: end
sr: kraja

[ctx: cal-reminders]
en: extra times every
sr: prikaži još na svakih

[ctx: cal-reminders]
en: hour(s)
sr: sat(a)

[ctx: cal-reminders]
en: hours
sr: sati

[ctx: cal-reminders]
en: minute(s)
sr: minut(a)

[ctx: cal-reminders]
en: minutes
sr: minuta

[ctx: cal-reminders]
en: start
sr: početka

[ctx: cal-second-zone]
en: None
sr: Ništa

en: calendar view event
sr: događaj pregleda kalendara

en: calendar view for a month
sr: pregled kalendara za mesec

en: calendar view for a work week
sr: pregled kalendara za radnu nedelju

en: calendar view for one or more days
sr: pregled kalendara za jedan ili više dana

en: calendar view for one or more weeks
sr: pregled kalendara za jednu ili više nedelja

[ctx: category]
en: _Delete
sr: _Obriši

[ctx: category]
en: _Edit
sr: _Uređivanje

[ctx: category]
en: _New
sr: _Nova

en: click
sr: klik

en: click to add
sr: kliknite da dodate

en: collapses the row in the ETree containing this cell
sr: skuplja red u Establo koje sadrži ovu ćeliju

en: color
sr: boja

en: contacts
sr: kontakti

en: contains
sr: sadrži

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
sr[0]: trenutna fascikla imenika %s ima %d kartu
sr[1]: trenutna fascikla imenika %s ima %d karte
sr[2]: trenutna fascikla imenika %s ima %d karti
sr[3]: trenutna fascikla imenika %s ima jednu kartu

en: cyan
sr: cijan

en: dark blue
sr: tamnoplava

en: dark green
sr: tamnozelena

en: dark green #2
sr: tamnozelena #2

en: dark grey
sr: tamnosiva

en: dark red
sr: tamnocrvena

[ctx: date]
en: None
sr: Ništa

en: days
sr: dana

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
sr: Umetni sliku

[ctx: dialog-title]
en: Replace
sr: Zameni

en: disabled
sr: onemogućeno

en: does not contain
sr: ne sadrži

en: does not end with
sr: ne završava se sa

en: does not exist
sr: ne postoji

en: does not have words
sr: ne sadrži reči

en: does not return
sr: ne vraća

en: does not sound like
sr: ne zvuči kao

en: does not start with
sr: ne počinje sa

en: dull blue
sr: bledoplava

en: dull blue #2
sr: bledoplava #2

en: dull green
sr: bledo-zelena

en: dull purple
sr: bledoljubičasta

[ctx: email-custom-header]
en: None
sr: Ništa

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
sr: Poverljivo

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
sr: Lično

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
sr: Zaštićeno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
sr: Tajno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
sr: Sigurnost:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
sr: Strogo poverljivo

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
sr: Nerazvrstano

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
sr: e-pošta;pošta;kalendar;kontakt;adresar;imenik;zadatak;mejl;e-pošta;pošta;kalendar;kontakt;adresar;imenik;zadatak;mejl;email;calendar;contact;addressbook;task;

en: enabled
sr: omogućeno

en: ends with
sr: završava se sa

en: event
sr: događaj

en: evolution address book
sr: adresar evolucije

en: evolution calendar item
sr: stavka kalendara evolucije

en: evolution minicard
sr: minikarta evolucije

en: exists
sr: postoji

en: expands the row in the ETree containing this cell
sr: razgranava red u Establo koje sdrži ovu ćeliju

[ctx: ffe]
en: Answered
sr: Odgovoreno

[ctx: ffe]
en: Attachment
sr: Prilog

[ctx: ffe]
en: Deleted
sr: Obrisano

[ctx: ffe]
en: Draft
sr: Nacrt

[ctx: ffe]
en: Flagged
sr: Označeno

[ctx: ffe]
en: Seen
sr: Viđeno

[ctx: ffe]
en: false
sr: netačno

[ctx: ffe]
en: no
sr: ne

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
sr: na primer: uid=user,dc=example,dc=com

en: gold
sr: zlatna

en: gray
sr: siva

en: green
sr: zelena

en: has words
sr: sadrži reči

en: hours
sr: sati

en: iCal
sr: iKol

[ctx: iCalImp]
en: Attendees
sr: Učesnici

[ctx: iCalImp]
en: Categories
sr: Kategorije

[ctx: iCalImp]
en: Classification
sr: Razvrstavanje

[ctx: iCalImp]
en: Completed
sr: Završeno

[ctx: iCalImp]
en: Confidential
sr: Poverljivo

[ctx: iCalImp]
en: Description
sr: Opis

[ctx: iCalImp]
en: Due
sr: Rok

[ctx: iCalImp]
en: End
sr: Kraj

[ctx: iCalImp]
en: Event
sr: Događaj

[ctx: iCalImp]
en: Location
sr: Mesto

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
sr: Sastanak

[ctx: iCalImp]
en: Memo
sr: Beleška

[ctx: iCalImp]
en: Organizer
sr: Organizator

[ctx: iCalImp]
en: Private
sr: Lično

[ctx: iCalImp]
en: Public
sr: Javno

[ctx: iCalImp]
en: Start
sr: Početak

[ctx: iCalImp]
en: Summary
sr: Sažetak

[ctx: iCalImp]
en: Task
sr: Zadatak

[ctx: iCalImp]
en: Type
sr: Vrsta

[ctx: iCalImp]
en: URL
sr: Adresa

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
sr: ima priloge

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
sr: ima ponavljanja

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
sr: ima podsetnike

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
sr: je primerak

en: iCalendar (.ics)
sr: iKalendar (.ics)

en: iCalendar File
sr: Datoteka iKalendara

en: iCalendar files (.ics)
sr: Datoteke iKalendara (.ics)

en: iCalendar information
sr: Podaci iKalendara

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
sr: Otkazano

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
sr: Završeno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
sr: Potvrđeno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
sr: Nacrt

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
sr: Konačno

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
sr: U toku

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
sr: Potrebne radnje

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
sr: Ništa

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
sr: Nije započeto

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
sr: Upitno

en: i_n
sr: _u

en: in the future
sr: u budućnosti

en: include subfolders
sr: uključi podfascikle

en: is
sr: je

en: is Completed
sr: je završeno

en: is Flagged
sr: je označeno

en: is after
sr: je posle

en: is before
sr: je pre

en: is greater than
sr: je veće od

en: is greater than or equal to
sr: je veće od ili je jednako sa

en: is less than
sr: je manje od

en: is less than or equal to
sr: je manje od ili je jednako sa

en: is not
sr: nije

en: is not Completed
sr: nije završeno

en: is not Flagged
sr: nije označeno

[ctx: label]
en: None
sr: Ništa

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
sr: Nepoznato (%s)

en: light blue
sr: svetloplava

en: light brown
sr: svetlobraon

en: light cyan
sr: svetlocijan

en: light green
sr: svetlozelena

en: light grey
sr: svetlosiva

en: light orange
sr: svetlonarandžasta

en: light purple
sr: svetloljubičasta

en: light yellow
sr: svetložuta

en: lime
sr: žuto-zelena

en: list
sr: spisak

en: magenta
sr: magneta

[ctx: mail-filter-rule]
en: Any
sr: Bilo šta

[ctx: mail-to-task]
en: _Cancel
sr: _Otkaži

[ctx: mail-to-task]
en: _Edit
sr: _Uređivanje

[ctx: mail-to-task]
en: _New
sr: _Novi

[ctx: mboxImp]
en: From
sr: Šalje

[ctx: mboxImp]
en: Subject
sr: Naslov

en: memo
sr: beleška

en: minutes
sr: minuta

en: months
sr: meseci

en: navy
sr: mornarska

en: now
sr: sada

en: on
sr: u

en: one recipient | %d recipients
sr[0]: %d primalac
sr[1]: %d primalaca
sr[2]: %d primalaca
sr[3]: jedan primalac

en: orange
sr: narandžasta

en: partially GPG encrypted
sr: delimično, GPG šifrovanje

en: partially GPG signed
sr: delimično, GPG potpis

en: partially S/MIME encrypted
sr: delimično, S/MIME šifrovanje

en: partially S/MIME signed
sr: delimično S/MIME potpis

en: percent Done
sr: postotak završenog

en: pink
sr: roze

en: pm
sr: pop

en: popup a child
sr: iskačuće izvedeno

en: popup list
sr: iskačuća lista

en: purple
sr: ljubičasta

en: purple #2
sr: ljubičasta #2

en: red
sr: crvena

en: red purple
sr: crveno-ljubičasta

en: red-orange
sr: crveno-narandžasta

[ctx: reply-attribution]
en: Re
sr: Odg

[ctx: reply-attribution]
en: Re: %s
sr: Odg: %s

en: requires anonymous access to your LDAP server
sr: zahteva anonimni pristup vašem LDAP serveru

en: returns
sr: povratno

en: returns greater than
sr: povratno veće od

en: returns less than
sr: povratno manje od

en: seconds
sr: sekunde

[ctx: send-options]
en: None
sr: Ništa

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
sr: Primena filtera za izabrano

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
sr: Kalendar

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
sr: Očisti pretragu

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Zatvaranje prozora

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
sr: Kontakti

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
sr: Kopiranje pošte ili kontakata u fasciklu

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
sr: Pravljenje novog sastanak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
sr: Pravljenje novog kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
sr: Pravljenje novog spiska kontakta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
sr: Pravljenje nove stavke u trenutnom odeljku

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
sr: Pravljenje novog sastanka

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
sr: Pravljenje nove beleške

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
sr: Pravljenje nove beleške

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
sr: Pravljenje novog zadatka

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
sr: Promena fokusa u površima programa

[ctx: shortcut window]
en: Day View
sr: Dnevni pregled

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
sr: Prosleđivanje izabranih poruka

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
sr: Odlazak na datum

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
sr: Odlazak u fasciklu

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
sr: Odlazak na današnji dan

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
sr: Odlazak na sledeću nepročitanu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
sr: Odlazak na prethodnu nepročitanu poruku

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Prečice tastature

[ctx: shortcut window]
en: List View
sr: Pregled spiskom

[ctx: shortcut window]
en: Mail
sr: Pošta

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
sr: Označavanje da su izabrane poruke pročitane

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
sr: Označavanje da izabrane poruke nisu pročitane

[ctx: shortcut window]
en: Month View
sr: Mesečni pregled

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
sr: Premeštanje pošte ili kontakata u fasciklu

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
sr: Otvaranje novog prozora

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
sr: Otvaranje izabranog u novom prozoru

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
sr: Otvaranje korisničko uputstvo Evolucije

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Postavke

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
sr: Izlazak iz Evolucije

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
sr: Odgovor svim primaocima

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
sr: Odgovor na listu

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
sr: Odgovor pošiljaocu

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
sr: Listanje nadole

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
sr: Listanje nagore

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
sr: Prelazak na odeljak za kalendar

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
sr: Prelazak na odeljak za kontakte

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
sr: Prelazak na odeljak za poštu

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
sr: Prelazak na odeljak za beleške

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
sr: Prelazak na odeljak za zadatke

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
sr: Slanje i primanje poruka

[ctx: shortcut window]
en: Week View
sr: Nedeljni pregled

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
sr: Pregled radne nedelje

en: sky blue #2
sr: neboplava #2

en: sort
sr: razvrstavanje

en: sounds like
sr: zvuči kao

en: starts with
sr: počinje sa

[ctx: table-date]
en: None
sr: Ništa

en: task
sr: zadatak

en: the current time
sr: trenutno vreme

en: the time you specify
sr: vreme koje odredite

[ctx: time-unit]
en: days
sr: dana

[ctx: time-unit]
en: months
sr: meseca

[ctx: time-unit]
en: weeks
sr: nedelje

[ctx: time-unit]
en: years
sr: godine

[ctx: timezone]
en: None
sr: Nije izabrana

en: toggle the cell
sr: biranje ćelije

[ctx: toolbar-button]
en: New
sr: Nova

en: true
sr: tačno

en: vCalendar files (.vcs)
sr: Datoteke vKalendara (.vcs)

en: vCard (.vcf)
sr: vKarta (.vcf)

en: vCard (.vcf, .gcrd)
sr: vKarta (.vcf, .gcrd)

en: vCard for %s
sr: vKarta za %s

en: very dark gray
sr: veoma tamnobraon

en: weeks
sr: nedelje

en: white
sr: bela

en: with one guest | with %d guests
sr[0]: sa %d gostom
sr[1]: sa %d gosta
sr[2]: sa %d gostiju
sr[3]: sa jednim gostom

[ctx: wizard-ca-note]
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
sr: Umesto ovoga možete %s (e-pošta, kontakt i kalendar).

[ctx: wizard-ca-note]
en: create a collection account
sr: napravi zbirni nalog

en: years
sr: godine

en: yellow
sr: žuta

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
sr: {0}
    
    Ukoliko odlučite da nastavite, možda nećete moći da pristupite nekim starim podacima.

en: {0} by {1}
sr: {0} do {1}

en: {0}, Completed on {1}
sr: {0}, završeno je {1}

en: — The Evolution PIM and Email Client
sr: — Evolucija rukovodilac ličnim podatacima i klijent e-pošte

en: “%s” cannot be a future date
sr: „%s“ ne može biti budući datum

en: “%s” has an invalid format
sr: „%s“ ima neispravan format

en: “Check Junk” Failed
sr: Provera đubreta nije uspela

en: “Report Junk” Failed
sr: Izveštaj za đubre nije uspeo

en: “Report Not Junk” Failed
sr: Izveštavanje da nije đubre nije uspelo

en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
sr: „{0}“ ne podržava dodeljene zadatke, izaberite drugačiji spisak zadataka.

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
sr: „{0}“ delegira sastanak. Želite li da dodate delegata „{1}“?

en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
sr: Imenik „{0}“ je samo za čitanje i nije podložan izmenama. Izaberite drugi imenik sa bočne trake u pregledu Kontakti.

en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
sr: Kalendar „{0}“ je samo za čitanje i ne može biti izmenjen. Izaberite drugi kalendar koji prihvata sastanke.
