file-roller - en to sr translation catalogue (271 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
sr: %d. %B %Y, %H:%M

en: %d file remaining | %'d files remaining
sr[0]: Preostala je %d datoteka
sr[1]: Preostale su %'d datoteke
sr[2]: Preostalo je %'d datoteka
sr[3]: Preostala je jedna datoteka

en: %s Properties
sr: Osobine za %s

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
sr: Datoteka pod nazivom „%s" već postoji.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
sr: Datoteka pod nazivom „%s“ već postoji.  Da li želite da je zamenite?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
sr: Fascikla pod nazivom „%s" već postoji.
    
    %s

en: ARCHIVE
sr: ARHIVA

[ctx: Action]
en: Add Files
sr: Dodaj datoteke

[ctx: Action]
en: Extract
sr: Raspakuj

[ctx: Action]
en: Load Options
sr: Učitaj podešavanja

[ctx: Action]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: Action]
en: Save Options
sr: Sačuvaj podešavanja

en: Actions
sr: Radnje

en: Add
sr: Dodaj

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr: Dodaje datoteke pitajući za naziv arhive i izlazi iz programa

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr: Dodaje datoteke u zadatu arhivu i izlazi iz programa

en: Add only if _newer
sr: Dodaj samo ako je _novija

en: Adding the files to “%s”
sr: Dodajem datoteke u „%s“

en: Adding “%s”
sr: Dodajem „%s“

en: All archives
sr: Sve arhive

en: All files
sr: Sve datoteke

en: An archive manager for GNOME.
sr: Alat za rad sa arhivama za Gnom okruženje.

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr: Javila se greška prilikom dodavanja datoteka u arhivu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr: Javila se greška prilikom uklanjanja datoteka iz arhive.

en: An error occurred while extracting files.
sr: Javila se greška prilikom raspakivanja datoteka.

en: An error occurred while loading the archive.
sr: Javila se greška prilikom učitavanja arhive.

en: An error occurred while renaming the files.
sr: Došlo je do greške prilikom preimenovanja datoteka.

en: An error occurred while saving the archive.
sr: Javila se greška prilikom čuvanja arhive.

en: An error occurred while testing archive.
sr: Javila se greška prilikom proveravanja arhive.

en: An error occurred while updating the files.
sr: Došlo je do greške prilikom osvežavanja datoteka.

en: An error occurred.
sr: Javila se greška.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
sr: Druga datoteka sa ovim nazivom već postoji u „%s“.

en: Archive Manager
sr: Upravljač arhivom

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
sr: Upravljač arhivom je osnovni Gnomov program za otvaranje, stvaranje, i menjanje arhiva i zapakovanih datoteka arhiva.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
sr: Upravljač arhivom podržava široki opseg različitih datoteka arhiva, uključujući:

en: Archive not found
sr: Arhiva nije pronađena

en: Archive size:
sr: Veličina arhive:

en: Archive type not supported.
sr: Vrsta arhive nije podržana.

en: C_ommand Line Output:
sr: Ispis linije _naredbi:

en: C_reate
sr: _Napravi

en: Change password visibility
sr: Izmenite vidljivost lozinke

en: Command exited abnormally.
sr: Naredba je neočekivano prekinuta.

en: Command not found.
sr: Naredba nije pronađena.

en: Compress
sr: Pakovanje u toku

en: Compression level
sr: Nivo sažimanja

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
sr: Nivo sažimanja korišćenog prilikom dodavanja datoteka u arhivu. Moguće vrednosti su: „very-fast“ — vrlo brzo, „fast“ — brzo, „normal“ — obično, „maximum“ — maksimalno.

en: Compression ratio:
sr: Nivo sažimanja:

en: Content size:
sr: Veličina sadržaja:

en: Contents
sr: Sadržaj

en: Copy
sr: Umnoži

en: Copying the extracted files to the destination
sr: Umnožavam raspakovane datoteke u odredište

en: Copying the files from “%s” to “%s”
sr: Umnožavam datoteke iz „%s“ u „%s“

en: Copying the files to add to “%s”
sr: Umnožavam datoteke za dodavanje u „%s“

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
sr: Autorska prava © 2001-2014 Zadužbina slobodnog softvera, Doo.

en: Could not add the files to the archive
sr: Ne mogu da dodam datoteke u arhivu

en: Could not create the archive
sr: Ne mogu da napravim arhivu

en: Could not create the destination folder: %s.
sr: Nisam mogao da napravim odredišnu fasciklu: %s.

en: Could not delete the old archive.
sr: Ne mogu da obrišem staru arhivu.

en: Could not display help
sr: Ne mogu da prikažem pomoć

en: Could not display the folder “%s”
sr: Nisam mogao da prikažem fasciklu „%s“

en: Could not find the volume: %s
sr: Ne mogu da nađem disk: %s

en: Could not load the location
sr: Ne mogu da učitam mesto

en: Could not open this file type
sr: Ne mogu da otvorim ovu vrstu datoteke

en: Could not open “%s”
sr: Ne mogu da otvorim „%s“

en: Could not perform the operation
sr: Nisam mogao da izvedem radnju

en: Could not rename the file
sr: Ne mogu da preimenujem datoteku

en: Could not rename the folder
sr: Ne mogu da preimenujem fasciklu

en: Could not save the archive “%s”
sr: Ne mogu da sačuvam arhivu „%s“

en: Create _Archive
sr: Napravi _arhivu

en: Create _Folder
sr: Napravi _fasciklu

en: Create and modify an archive
sr: Napravite nove i raspakujte postojeće arhive

en: Create destination folder without asking confirmation
sr: Pravi odredišnu fasciklu bez potvrđivanja

en: Creating “%s”
sr: Stvaram „%s“

en: Cu_t
sr: _Iseci

en: Cut
sr: Iseci

en: D_eselect All
sr: Poništi _izbor

en: Decompressing archive
sr: Raspakujem arhivu

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
sr: Podrazumevana fascikla koja se koristi za naredbe „--add“ i „--extract“

en: Default volume size
sr: Osnovna veličina zapremine

en: Delete
sr: Obriši

en: Deleting files from archive
sr: Brišem datoteke iz arhive

en: Deleting the files from “%s”
sr: Brišem datoteke iz „%s“

en: Dese_lect All
sr: Poništi _izbor

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
sr: Odredišna fascikla „%s" ne postoji.
    
    Da li želite da je napravite?

en: Display path
sr: Prikazivanje putanje

en: Display size
sr: Prikazivanje veličine

en: Display the path column in the main window.
sr: Ako je izabrano, prikazaće kolonu putanje u glavnom prozoru.

en: Display the size column in the main window.
sr: Ako je izabrano, prikazaće kolonu veličine u glavnom prozoru.

en: Display the time column in the main window.
sr: Ako je izabrano, prikazaće kolonu vremena u glavnom prozoru.

en: Display the type column in the main window.
sr: Ako je izabrano, prikazaće kolonu vrste u glavnom prozoru.

en: Display time
sr: Prikazivanje vremena

en: Display type
sr: Prikazivanje vrste

en: Do not _overwrite newer files
sr: Nemoj _prepisivati novije datoteke

en: Do not overwrite newer files
sr: Neće prepisivati novije datoteke

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr: Da li želite da dodate ovu datoteku u već otvorenu arhivu ili da napravite novu arhivu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr: Da li želite da napravite novu arhivu sa ovim datotekama?

en: E_xclude files:
sr: Izuzmi _datoteke:

en: Editors
sr: Uređivači

en: Encrypt the archive header
sr: Šifrovanje zaglavlja arhive

en: Enter a password for “%s”
sr: Unesite lozinku za „%s“

en: Extract Here
sr: Raspakuj ovde

en: Extract To…
sr: Raspakuj u…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr: Raspakuje arhive pitajući za odredišnu fasciklu i izlazi iz programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr: Raspakuje arhive u navedenu fasciklu i izlazi iz programa

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sr: Raspakuje sadržaj arhive u fasciklu sa arhivama i izlazi iz programa

en: Extract the selected archive
sr: Raspakujte izabranu arhivu

en: Extract the selected archive to the current position
sr: Raspakujtee izabranu arhivu u trenutnu fasciklu

en: Extracting the files from “%s”
sr: Izvlačim datoteke iz „%s“

en: Extracting “%s”
sr: Izvlačim „%s“

en: Extraction completed successfully
sr: Raspakivanje je uspešno završeno

en: Extraction not performed
sr: Raspakivanje nije izvedeno

en: FOLDER
sr: FASCIKLA

[ctx: File]
en: Location
sr: Mesto

[ctx: File]
en: Modified
sr: Datum izmene

[ctx: File]
en: Name
sr: Naziv

[ctx: File]
en: Name:
sr: Naziv:

[ctx: File]
en: Size
sr: Veličina

[ctx: File]
en: Type
sr: Vrsta

en: File Roller
sr: Valjač datoteke

en: Find files by name
sr: Pronađite datoteke prema nazivu

en: Folder
sr: Fascikla

en: Folders
sr: Fascikle

en: Getting the file list
sr: Dobavljam spisak datoteka

en: Go to the home location
sr: Idite na polazno mesto

en: Go to the next visited location
sr: Idite na sledeće posećeno mesto

en: Go to the previous visited location
sr: Idite na prethodno posećeno mesto

en: Go up one level
sr: Idite jedan nivo iznad

en: How to sort files
sr: Način ređanja datoteka

en: Include _files:
sr: _Uključi datoteke:

en: Last Output
sr: Detaljan ispis

en: Last modified:
sr: Poslednja izmena:

en: List Mode
sr: Način ispisivanja

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
sr: Spisak programa koji se nalaze u prozorčetu „Otvori datoteku“ a nisu pridruženi sa vrstom datoteke.

en: Loading “%s”
sr: Učitavam „%s“

en: Location
sr: Mesto

en: Location:
sr: Mesto:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
sr: Premeštam datoteke iz „%s“ u „%s“

en: Name column width
sr: Širina kolone naziva

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
sr: Naziv „%s“ nije ispravan zato što sadrži barem jedan od sledećih znakova: %s, molim upišite drugi naziv.

en: New Archive
sr: Nova arhiva

en: New name is the same as old one, please type other name.
sr: Novi naziv je isti kao i stari, molim upišite drugi naziv.

en: New name is void, please type a name.
sr: Novi naziv je prazan, molim upišite naziv.

en: Number of files:
sr: Broj datoteka:

en: Open, modify and create compressed archive files
sr: Otvorite, menjajte i pravite zapakovane datoteke arhive

en: Operation completed
sr: Radnja je završena

en: Pass_word…
sr: _Lozinka…

en: Password required for “%s”
sr: Potrebna je lozinka za „%s“

en: Paste
sr: Ubaci

en: Paste Selection
sr: Ubaci izabrano

en: Please use a different name.
sr: Koristite neki drugi naziv.

en: Please wait…
sr: Molim sačekajte…

en: Properties
sr: Svojstva

en: Reading “%s”
sr: Čitam „%s“

en: Recompressing archive
sr: Ponovo pakujem arhivu

en: Recreate the folders stored in the archive
sr: Ponovo će stvoriti fascikle sačuvane u arhivi

en: Removing “%s”
sr: Uklanjam „%s“

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Renaming the files in “%s”
sr: Preimenujem datoteke u „%s“

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: Replace file “%s”?
sr: Da zamenim datoteku „%s“?

en: Reset Options
sr: Vrati podešavanja

en: S_elect the files you want to update:
sr: _Izaberite datoteke koje želite da ažurirate:

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: Saving “%s”
sr: Čuvam „%s“

en: Set Pass_word…
sr: Postavi _lozinku…

en: Show Hidden Files
sr: Prikaži sakrivene datoteke

en: Show version
sr: Prikazuje izdanje

en: Sidebar
sr: Bočna površ

en: Sort type
sr: Način ređanja

en: Split into _volumes of
sr: Podeli na _delove od

en: Start as a service
sr: Pokreće se kao usluga

en: Test Result
sr: Rezultat provere

en: Testing “%s”
sr: Isprobavam „%s“

en: The default size for volumes.
sr: Podrazumevana veličina zapremina.

en: The default width of the name column in the file list.
sr: Osnovna širina kolone naziva u spisku datoteka.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
sr: Datoteka već postoji u „%s“.  Ukoliko je zamenite prepisaćete njen sadržaj.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
sr[0]: %d datoteka je izmenjena spoljnim programom. Ako ne ažurirate datoteke u arhivi, sve promene će biti izgubljene.
sr[1]: %d datoteke su izmenjene spoljnim programom. Ako ne ažurirate datoteke u arhivi, sve promene će biti izgubljene.
sr[2]: %d datoteka je izmenjeno spoljnim programom. Ako ne ažurirate datoteke u arhivi, sve promene će biti izgubljene.
sr[3]: Jedna datoteka je izmenjena spoljnim programom. Ako ne ažurirate datoteke u arhivi, sve promene će biti izgubljene.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sr: Ne postoji naredba za otvaranje %s datoteka.
    Da li želite da potražite program za ove datoteke?

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr: Došlo je do greške prilikom traženja odgovarajućeg programa:

en: This archive type cannot be modified
sr: Ne možete menjati ovu vrstu arhive

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Update Files
sr: Ažuriraj datoteke

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
sr: Da ažuriram datoteku „%s“ u arhivi „%s“?

en: Update the files in the archive “%s”?
sr: Da ažuriram datoteke u arhivi „%s“?

en: Updating the files in “%s”
sr: Ažuriram datoteke u „%s“

en: Use the notification system to notify the operation completion
sr: Koristi sistem obaveštavanja da obavesti o obavljenoj radnji

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
sr: Koristite „all-files“ — sve datoteke, da vidite sve datoteke iz arhive na jednom spisku, koristite „as-folder“ — kao fascikla, da se krećete kroz arhiv kao kroz fasciklu.

en: View All _Files
sr: Prikaži sve _datoteke

en: View as a F_older
sr: Prikaži kao _fasciklu

en: View the sidebar
sr: Pregled bočne površi

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
sr: Koji kriterijum mora biti korišćen za organizovanje datoteka. Moguće vrednosti su: „name“ — naziv, „size“ — veličina, „type“ — vrsta, „time“ — vreme, „path“ — putanja.

en: Whether to display the sidebar.
sr: Da li će biti prikazana bočna površ ili ne.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
sr: Da li će zaglavlje arhive biti šifrovano. Ako je zaglavlje šifrovano onda će lozinka biti zatražena za prikazivanje spiska sadržaja arhive.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
sr: Da li će stavke biti poređane po rastućem ili opadajućem redu. Moguće vrednosti su: „ascending“ — rastuće, „descending“ — opadajuće.

[ctx: Window title]
en: Add Files
sr: Dodajte datoteke

[ctx: Window title]
en: Extract
sr: Raspakivanje

[ctx: Window title]
en: Extract archive
sr: Raspakivanje arhive

[ctx: Window title]
en: Load Options
sr: Učitavanje podešavanja

[ctx: Window title]
en: Open
sr: Otvaranje

[ctx: Window title]
en: Save Options
sr: Čuvanje podešavanja

en: Wrong password.
sr: Pogrešna lozinka.

en: You can’t add an archive to itself.
sr: Ne možete dodati arhivu u samu sebe.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
sr: Nemate dozvolu da napravite arhivu u ovoj fascikli

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
sr: Nemate ovlašćenja da raspakujete arhive u fasciklu „%s“

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
sr: Nemate odgovarajuća ovlašćenja da čitate datoteke iz fascikle „%s“

en: You don’t have the right permissions.
sr: Nemate odgovarajuća ovlašćenja.

en: You have to specify an archive name.
sr: Morate da navedete naziv arhive.

en: [read only]
sr: [samo za čitanje]

en: _About
sr: _O programu

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add Files…
sr: Dodaj _datoteke…

en: _All files
sr: _Sve datoteke

en: _Apply
sr: _Primeni

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Copy
sr: _Umnoži

en: _Delete
sr: _Obriši

en: _Delete Files…
sr: _Obriši datoteke…

en: _Destination folder:
sr: _Odredišna fascikla:

en: _Edit
sr: _Uredi

en: _Encrypt the file list
sr: _Šifruj spisak datoteka

en: _Encrypt the file list too
sr: _Šifruj i spisak datoteka

en: _Exclude folders:
sr: Izuzmi _fascikle:

en: _Extract
sr: _Raspakuj

en: _Extract Files…
sr: _Raspakuj datoteke…

en: _Extract…
sr: _Raspakuj…

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Filename:
sr: _Naziv datoteke:

en: _Files:
sr: _Datoteke:

en: _Find
sr: _Nađi

en: _Follow symbolic links
sr: _Prati simboličke veze

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Keep directory structure
sr: _Zadrži strukturu fascikle

en: _Location:
sr: _Mesto:

en: _New Archive…
sr: _Nova arhiva…

en: _New file name:
sr: Novi naziv _datoteke:

en: _New folder name:
sr: Novi naziv _fascikle:

en: _OK
sr: U _redu

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Open With…
sr: Otvori _programom…

en: _Open the Archive
sr: _Otvori arhivu

en: _Open…
sr: _Otvori…

en: _Options
sr: _Mogućnosti

en: _Options Name:
sr: Naziv _opcija:

en: _Other Options
sr: _Ostala podešavanja

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Paste
sr: _Ubaci

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Rename
sr: _Preimenuj

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: _Replace
sr: _Zameni

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Search Command
sr: _Potraži naredbu

en: _Select All
sr: _Izaberi sve

en: _Selected files
sr: _Izabrane datoteke

en: _Show the Files
sr: Prikaži _datoteke

en: _Skip
sr: _Preskoči

en: _Test Integrity
sr: Pro_veri celovitost

en: _Update
sr: _Osveži

en: _View
sr: _Pregled

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
sr: bzip arhive (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
sr: primer: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sr: primer: *.txt; *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
sr: gzip arhive (.tar.gz, .tgz)

en: xz archives (.tar.xz)
sr: iksz arhive (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
sr: zip arhive (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
sr: zip;tar;izvuci;raspakuj;zip;tar;extract;unpack;izvuci;raspakuj;

en: — Create and modify an archive
sr: — Napravite nove i raspakujte postojeće arhive

en: “%s” created successfully
sr: „%s“ je uspešno napravljena
