gnome-maps master - en to sr translation catalogue (306 entries)

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d sat
sr[1]: %d sata
sr[2]: %d sati
sr[3]: %d sat

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: %d minut

en: %d:%02d hour | %d:%02d hours
sr[0]: %d:%02d sat
sr[1]: %d:%02d sata
sr[2]: %d:%02d sati
sr[3]: %d:%02d sat

en: %f h
sr: %f č

en: %f min
sr: %f min.

en: %f s
sr: %f sek.

en: %s ft
sr: %s stopa

en: %s km
sr: %s kilometara

en: %s m
sr: %s metara

en: %s mi
sr: %s milja

en: <span weight="bold" size="x-large">Sign in to edit maps</span>
sr: <span weight="bold" size="x-large">Prijavite se da biste menjali karte</span>

en: <span weight="bold" size="x-large">Signed In</span>
sr: <span weight="bold" size="x-large">Prijavljen</span>

en: A map application for GNOME
sr: Gnomov program za karte

en: A path to a local tiles directory structure
sr: Putanja do lokalne fascikle sa strukturom pločica

en: A simple maps application
sr: Jednostavan program za karte

en: Abort printing
sr: Prekini štampanje

en: About
sr: O programu

en: Accuracy: %s
sr: Tačnost: %s

en: Add Field
sr: Dodaj polje

en: Add destination
sr: Dodaj odredište

en: Add to OpenStreetMap
sr: Dodaj na OpenStreetMap nalog

en: Add to new route
sr: Dodajte u novi put

en: Add via location
sr: Dodaj preko mesta

en: Address
sr: Adresa

en: All Layer Files
sr: Sve datoteke sloja

en: Allows your location to be shown on the map.
sr: Dozvoljava da se vaša lokacija prikazuje na karti.

en: Altitude
sr: Visina

en: Altitude:
sr: Visina:

en: An error has occurred
sr: Došlo je do greške

en: Animism
sr: Animizam

en: Arrive
sr: Dolazi

en: Arrive By
sr: Dolazi u

en: Arrive at %s
sr: Dolazi u %s

en: Bad request
sr: Loš zahtev

en: Bahá’í
sr: Bahaizam

en: Buddhism
sr: Budizam

en: Buses
sr: Autobusi

en: C_heck in
sr: _Proveri

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cannot find a suitable place to check-in in this location
sr: Ne mogu da nađem odgovarajuće mesto za prijavu na ovom mestu

en: Cannot find “%s” in the social service
sr: Ne mogu da nađem „%s“ u društvenim uslugama

en: Caodaism
sr: Kaodaizam

en: Check in here
sr: Proverite ovde

en: Check in to %s
sr: Prijavi se u „%s“

en: Check your connection and proxy settings.
sr: Proverite vašu vezu i podešavanja posrednika.

en: Choose map type
sr: Izaberite vrstu karte

en: Christianity
sr: Hrišćanstvo

en: City
sr: Grad

en: Comment
sr: Komentar

en: Conflict, someone else has just modified the object
sr: Sukob, neko drugi je upravo izmenio objekat

en: Confucianism
sr: Konfučijanstvo

en: Coordinates of last viewed location.
sr: Koordinate poslednje pogledanog mesta.

en: Copy Location
sr: Umnožite mesto

en: Copyright © 2011 – 2017 Red Hat, Inc. and The GNOME Maps authors
sr: Pravo na kopiranje © 2011 – 2017 Red Hat, Inc. i tvorci Gnomovih Karti

en: Could not find OSM element
sr: Nisam mogao da nađem OSM element

en: Credentials have expired, please open Online Accounts to sign in and enable this account
sr: Uverenja su istekla, otvorite naloge na mreži da se prijavite i uključite ovaj nalog

en: Current location
sr: Trenutni položaj

en: Designated
sr: namenjeno

en: Done
sr: Gotovo

en: Don’t have an account?
sr: Nemate nalog?

en: Drag to change order of the route
sr: Prevuci da bi promenio redosled puta

en: Edit on OpenStreetMap
sr: Uredi na OpenStreetMap

en: Elevation (height above sea level) of a point in metres.
sr: Nadmorska visina tačke u metrima.

en: Email
sr: E-adresa

en: Enter verification code shown above
sr: Unesite potvrdni kod prikazan iznad

en: Estimated time: %s
sr: Procenjeno vreme: %s

en: Everyone
sr: Svako

en: Exact
sr: Tačno

en: Export As Image
sr: Izvezi kao sliku

en: Export view
sr: Izvezi pregled

en: Facebook check-in privacy setting
sr: Podešavanje provere privatnosti Fejsbuka

en: Failed to connect to location service
sr: Nisam uspeo da se povežem na uslugu položaja

en: Failed to find tile structure in directory
sr: Neuspeh pri traženju strukture pločica u fascikli

en: Failed to open GeoURI
sr: Nisam uspeo da otvorim Geo-URI

en: Failed to open URI
sr: Nisam uspeo da otvorim putanju

en: Failed to open layer
sr: Nisam uspeo da otvorim sloj

en: Failed to parse Geo URI
sr: Neuspeh pri obradi Geo putanje

en: Failed to parse XML document
sr: Nisam uspeo da obradim IksML dokument

en: Ferries
sr: Trajekti

en: File type is not supported
sr: Vrsta datoteke nije podržana

en: Filesystem is read only
sr: Sistem datoteka je samo za čitanje

en: Find places around the world
sr: Nađite mesta širom sveta

en: Followers
sr: Pratioci

en: Foursquare check-in Facebook broadcasting
sr: Forskverova provera Fejsbukovog emitovanja

en: Foursquare check-in Twitter broadcasting
sr: Forskverova provera Tviterovog emitovanja

en: Foursquare check-in privacy setting
sr: Podešavanje provere privatnosti Forskvera

en: Friends of friends
sr: Prijatelji prijatelja

en: From %s to %s
sr: Od %s do %s

en: GNOME Maps
sr: Gnomove karte

en: Go to current location
sr: Idite na tekuće mesto

en: Help to improve the map, using an
    OpenStreetMap account.
sr: Poboljšajte kartu koristeći
    OpenStreetMap nalog.

en: Hide intermediate stops and information
sr: Sakrij stanice i podatke na maršruti

en: Hide walking instructions
sr: Sakrij uputstva za pešačenje

en: Hinduism
sr: Hinduizam

en: House number
sr: Kućni broj

en: Include route and markers
sr: Uključi puteve i markere

en: Incorrect user name or password
sr: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: Indicates if Foursquare should broadcast the check-in as a post in the Facebook account associated with the Foursquare account.
sr: Ukazuje da li Forskver treba da emituje proveru kao objavu u nalogu Fejsbuka pridruženog sa nalogom Forskvera.

en: Indicates if Foursquare should broadcast the check-in as a tweet in the Twitter account associated with the Foursquare account.
sr: Ukazuje da li Forskver treba da emituje proveru kao cvrkut u nalogu Tvitera pridruženog sa nalogom Forskvera.

en: Indicates if the user has signed in to edit OpenStreetMap data.
sr: Pokazuje da li je korisnik prijavljen da bi mogao da uređuje OpenStreetMap podatke.

en: Information used to inform other mappers about non-obvious information about an element, the author’s intent when creating it, or hints for further improvement.
sr: Podaci za obaveštavanje drugih kartografa o manje očiglednim podacima o elementu, nameri autora prilikom stvaranja ili o savetima za buduća poboljšanja.

en: Internet access
sr: Pristup internetu

en: Internet access:
sr: Pristup internetu:

en: Jainism
sr: Đainizam

en: Judaism
sr: Judaizam

en: Just friends
sr: Samo prijatelji

en: Just me
sr: Samo ja

en: Last used transportation type for routing
sr: Poslednja vrsta prevoza korišćena za pronalaženje puta

en: Latest used Facebook check-in privacy setting. Possible values are: EVERYONE, FRIENDS_OF_FRIENDS, ALL_FRIENDS or SELF.
sr: Poslednje podešavanje provere privatnosti Fejsbuka. Moguće vrednosti su: „EVERYONE“ (svako), „FRIENDS_OF_FRIENDS“ (prijatelji prijatelja), „ALL_FRIENDS“ (svi prijatelji) ili „SELF“ (sami).

en: Latest used Foursquare check-in privacy setting. Possible values are: public, followers or private.
sr: Poslednje podešavanje provere privatnosti Forskvera. Moguće vrednosti su: „public“ (javno), „followers“ (pratioci) ili „private“ (privatno).

en: Leave By
sr: Polazi u

en: Leave Now
sr: Polazi sada

en: Limited
sr: ograničen

en: Load earlier alternatives
sr: Učitaj ranije alternative

en: Load later alternatives
sr: Učitaj starije alternative

en: Loading
sr: Učitavam

en: Loading map tiles for printing
sr: Učitavam pločice karte za štampanje

en: Location Settings
sr: Podešavanja položaja

en: Location was added to the map, note that it may take a while before it shows on the map and in search results.
sr: Lokacija je dodata na kartu. Znajte da će trebati malo vremena pre nego što se pojavi na karti i u rezultatima pretrage.

en: Map changes will be visible on all maps that use
    OpenStreetMap data.
sr: Izmene na karti će biti vidljive na svim kartama
    koje koriste podatke sa OpenStreetMap projekta.

en: Map data by %s and contributors
sr: Podaci o kartama sa platforme %s i od doprinosilaca

en: Map tiles provided by %s
sr: Pločice za kartu su preuzete sa %s

en: Maps
sr: Karte

en: Maps at %f, %f.png
sr: Karta na %f, %f.png

en: Maps cannot find the place to check in to with Facebook. Please select one from this list.
sr: Ne mogu da nađem mesto za proveru Fejsbukom. Izaberite jedno sa spiska.

en: Maps cannot find the place to check in to with Foursquare. Please select one from this list.
sr: Ne mogu da nađem mesto za proveru Forskverom. Izaberite jedno sa spiska.

en: Maps gives you quick access to maps all across the world. It allows you to quickly find the place you’re looking for by searching for a city or street, or locate a place to meet a friend.
sr: Gnomove Karte vam daju brz pristup kartama širom sveta. Omogućava vam da brzo i lako pronađete mesto koje tražite tražeći grad ili ulicu, ili da odredite mesto za susret sa prijateljima.

en: Maps is offline!
sr: Program je van mreže!

en: Maps need an active internet connection to function properly, but one can’t be found.
sr: Potrebna je radna internet veza da bi program ispravno radio, ali nije dostupna.

en: Maps uses the collaborative OpenStreetMap database, made by hundreds of thousands of people across the globe.
sr: Ovaj program koristi zajedničku bazu podataka „OpenStreetMap“, koju stvaraju stotine hiljada ljudi širom sveta.

en: Maps;
sr: Maps;karte;mape;karta;mapa;karte;mape;karta;mapa;

en: Mark as favorite
sr: Označite omiljenim

en: Maximum number of search results
sr: Najveći broj rezultata pretrage

en: Maximum number of search results from geocode search.
sr: Najveći broj rezultata pretrage za pretragu geokoda.

en: Missing required attributes
sr: Nedostaju potrebne osobine

en: Multiple Religions
sr: Višestruke veroispovesti

en: Name
sr: Naziv

en: Next
sr: Sledeće

en: No
sr: Ne

en: No earlier alternatives found.
sr: Nisam uspeo da nađem ranije alternative.

en: No filename specified
sr: Nije navedeno ime datoteke

en: No later alternatives found.
sr: Nisam uspeo da nađem starije alternative.

en: No results found
sr: Nema rezultata

en: No route found.
sr: Nisam pronašao put.

en: No timetable data found for this route.
sr: Nema redova vožnji za ovu rutu.

en: None
sr: Ništa

en: Note
sr: Beleška

en: Nothing found here!
sr: Ništa nije nađeno ovde!

en: Number of recent places to store
sr: Broj skorašnjih mesta za čuvanje

en: Number of recent routes to store
sr: Broj skorašnjih puteva koje treba sačuvati

en: Number of recently visited places to store.
sr: Broj nedavno posećenih mesta za čuvanje.

en: Number of recently visited routes to store.
sr: Broj skoro posećenih puteva koje treba sačuvati.

en: OK
sr: U redu

en: Object has been deleted
sr: Objekat je obrisan

en: Object not found
sr: Objekat nije nađen

en: Open Shape Layer
sr: Otvori sloj oblika

en: Open Shape Layer&#x2026;
sr: Otvori sloj oblika&#x2026;

en: Open location
sr: Otvorite mesto

en: Open with another application
sr: Otvorite drugim programom

en: OpenStreetMap Account
sr: OpenStreetMap nalog

en: OpenStreetMap username or e-mail address
sr: OpenStreetMap korisničko ime ili e-adresa

en: Opening hours
sr: Radno vreme

en: Opening hours:
sr: Radno vreme:

en: Paganism
sr: Paganizam

en: Password
sr: Lozinka

en: Pastafarianism
sr: Pastafarijanizam

en: Phone
sr: Telefon

en: Phone number. Use the international format, starting with a + sign. Beware of local privacy laws, especially for private phone numbers.
sr: Broj telefona. Koristite međunarodni format gde broj počinje sa plus znakom. Obratite pažnju na lokalne zakone o zaštiti privatnosti, naročito ako su u pitanju privatni brojevi telefona.

en: Phone:
sr: Telefon:

en: Population
sr: Stanovništvo

en: Population:
sr: Broj stanovnika:

en: Post on Facebook
sr: Objavi na Fejsbuku

en: Post on Twitter
sr: Objavi na Tviteru

en: Postal code
sr: Poštanski broj

en: Press enter to search
sr: Pritisnite „unesi“ da pretražite

en: Print Route
sr: Štampaj put

en: Private
sr: Privatno

en: Public
sr: Javno

en: Quit
sr: Izađi

en: Recently Used
sr: Nedavno korišćeno

en: Religion
sr: Veroispovest

en: Religion:
sr: Veroispovest:

en: Remove via location
sr: Ukloni preko mesta

en: Reverse route
sr: Obrni put

en: Route from here
sr: Put odavde

en: Route request failed.
sr: Zahtev puta nije uspeo.

en: Route search by GraphHopper
sr: Pretraga rute Graf Hoperom

en: Route search by OpenTripPlanner
sr: Pretraga rute preko Open-Trip-Planera

en: Route to here
sr: Put dovde

en: Routing itineraries for public transit is provided by GNOME
    using timetable data obtained from transit companies or agencies.
    The companies and agencies can not be held responsible for the results shown.
    GNOME can not guarantee correctness of the itineraries and schedules shown.
    Names and brands shown are to be considered as registered trademarks when applicable.
sr: Maršrute javnog prevoza omogućuje Gnom korišćenjem
    redova vožnji nabavljenih od prevoznika ili agencija.
    Ove firme i agencije se ne mogu smatrati odgovornim za prikazane rezultate.
    Gnom ne može jemčiti za tačnost prikazanih maršruta i zakazanih polazaka.
    Prikazani nazivi i robne marke se trebaju smatrati registrovanim robnim markama
    gde je to moguće.

en: Scientology
sr: Sajentologija

en: See the link in the label for help on format.
sr: Pogledajte vezu u etiketi za više podataka o formatu.

en: Select Type
sr: Izaberi vrstu

en: Select a place
sr: Izaberite mesto

en: Select an account
sr: Izaberite nalog

en: Service
sr: Usluga

en: Set up OpenStreetMap Account
sr: Podesi OpenStreetMap nalog

en: Shinto
sr: Šintoizam

en: Show
sr: Prikaži

en: Show intermediate stops and information
sr: Prikaži stanice i podatke na maršruti

en: Show more information
sr: Prikaži još podataka

en: Show more results
sr: Prikažite još rezultata

en: Show the version of the program
sr: Prikaži izdanje programa

en: Show walking instructions
sr: Prikaži uputstva za pešačenje

en: Sign In
sr: Prijavi me

en: Sign Out
sr: Odjavi me

en: Sikhism
sr: Sikizam

en: Sorry, that didn’t work. Please try again, or visit
    <a href="https://www.openstreetmap.org/user/forgot-password">OpenStreetMap</a> to reset your password.
sr: Nažalost, to nije proradilo. Probajte ponovo ili posetite
    <a href="https://www.openstreetmap.org/user/forgot-password">OpenStreetMap</a> da biste oporavili vašu lozinku.

en: Spiritualism
sr: Spiritualizam

en: Start
sr: Kreni

en: Start at %s
sr: Kreće u %s

en: Start!
sr: Kreni!

en: Street
sr: Ulica

en: Subway
sr: Podzemna

en: Success
sr: Uspeh

en: Taoism
sr: Taoizam

en: Terminal
sr: Internet kafe

en: The directory does not exist
sr: Direktorijum ne postoji

en: The format used should include the language code and the article title like “en:Article title”.
sr: Korišćeni format treba da sadrži oznaku jezika i naslov članka. Na primer: „sr:Naslov članka“.

en: The official name. This is typically what appears on signs.
sr: Zvanični naziv. Obično naziv koji se nalazi na saobraćajnim znakovima.

en: The official website. Try to use the most basic form of a URL i.e. http://example.com instead of http://example.com/index.html.
sr: Zvanična veb stranica. Probajte da unesete najosnovniji oblik adrese. Na primer: „http://primer.rs“ umesto „http://primer.rs/pocetna.html“.

en: The verification code didn’t match, please try again.
sr: Potvrdni kod se ne podudara, probajte ponovo.

en: Toggle favorites
sr: Prebacite na omiljene

en: Toggle route planner
sr: Prebacite na planiranje puta

en: Toggle visible
sr: Podesi vidljivost

en: Toilets
sr: Toaleti

en: Toilets:
sr: Toaleti:

en: Trains
sr: Vozovi

en: Trams
sr: Tramvaji

en: Turn on location services to find your location
sr: Uključite usluge položaja da nađete vaš položaj

en: Type
sr: Vrsta

en: Unable to export view
sr: Ne mogu da izvezem pregled

en: Unitarian Universalism
sr: Unitarni univerzalizam

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Verify
sr: Potvrdi

en: Visibility
sr: Vidljivost

en: Voodoo
sr: Vudu

en: Walk %s
sr: Pešačite %s

en: Way or relation refers to non-existing children
sr: Put ili relacija se odnosi na nepostojeće dete

en: Website
sr: Veb stranica

en: What’s here?
sr: Šta je to ovde?

en: Wheelchair access
sr: Pristup invalidima

en: Wheelchair access:
sr: Pristup invalidima:

en: Wi-Fi
sr: Bežični

en: Wikipedia
sr: Vikipedija

en: Window maximization state
sr: Stanje uvećanja prozora

en: Window maximized
sr: Uvećavanje prozora

en: Window position
sr: Položaj prozora

en: Window position (X and Y).
sr: Položaj prozora (položeno i uspravno).

en: Window size
sr: Veličina prozora

en: Window size (width and height).
sr: Veličina prozora (širina i visina).

en: Wired
sr: Žičani

en: Write an optional message to check in to %s.
sr: Napišite izbornu poruku za recepciju „%s“.

en: Yazidism
sr: Jezidizam

en: Yes
sr: da

en: You can abort printing if this takes too long
sr: Možete prekinuti štampanje ako ovo potraje

en: You can even search for specific types of locations, such as “Pubs near Main Street, Boston” or “Hotels near Alexanderplatz, Berlin”.
sr: Možete čak i da potražite neka posebna mesta, kao što su „Gradski parkovi u Jagodini“ ili „Hoteli u centru Pirota“.

en: You do not have permission to save there
sr: Nemate ovlašćenje da sačuvate tu

en: Your OpenStreetMap account is active.
sr: Vaš OpenStreetMap nalog je sada aktivan.

en: Zoom in
sr: Uvećaj

en: Zoom in to add location!
sr: Uvećaj za dodavanje lokacije!

en: Zoom out
sr: Umanji

en: Zoroastrianism
sr: Zoroastizam

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Export
sr: I_zvezi

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Prečice na _tastaturi

en: _Open
sr: _Otvori

en: around the clock
sr: u vremenu

[ctx: day interval list]
en: %s,%s
sr: %s, %s

[ctx: day interval list]
en: %s,%s,%s
sr: %s, %s, %s

[ctx: day range]
en: %s-%s
sr: %s—%s

en: designated
sr: namenjeno

[ctx: dialog title]
en: Add to OpenStreetMap
sr: Dodaj na OpenStreetMap

[ctx: dialog title]
en: Edit on OpenStreetMap
sr: Uredi na OpenStreetMap

en: every day
sr: svakog dana

en: failed to load file
sr: nisam uspeo da učitam datoteku

en: from sunrise to sunset
sr: od jutra do večeri

en: invalid coordinate
sr: neispravna koordinata

en: last viewed location
sr: poslednje pogledano mesto

en: limited
sr: ograničeno

[ctx: month-day-date]
en: %b %e
sr: %e. %b

en: no
sr: ne

en: not open
sr: nije otvoreno

en: parse error
sr: greška u obrađivanju

en: public holidays
sr: javni praznici

en: school holidays
sr: školski praznici

en: service
sr: usluga

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Go to current location
sr: Odlazak na trenutno mesto

[ctx: shortcut window]
en: Map View
sr: Pregled karte

[ctx: shortcut window]
en: Open shape layer
sr: Otvori sloj oblika

[ctx: shortcut window]
en: Print route
sr: Štampaj put

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Izlaz

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Pretraga

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
sr: Prikaz prečica

[ctx: shortcut window]
en: Switch to aerial view
sr: Prebaci na pogled iz vazduha

[ctx: shortcut window]
en: Switch to street view
sr: Prebaci na pogled sa ulice

[ctx: shortcut window]
en: Toggle route planner
sr: Pokretanje planiranja puta

[ctx: shortcut window]
en: Toggle scale
sr: Podešavanje uvećanja

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Uvećavanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Umanjivanje

en: terminal
sr: internet kafe

[ctx: time interval]
en: %s-%s
sr: %s—%s

en: unknown geometry
sr: nepoznata geometrija

en: wired
sr: žičani

en: yes
sr: da
