gnome-control-center - en to sr translation catalogue (368 entries)

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i sat
sr[1]: %i sata
sr[2]: %i sati
sr[3]: Jedan sat

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i minut
sr[1]: %i minuta
sr[2]: %i minuta
sr[3]: Jedan minut

en: %s Requires Authentication
sr: „%s“ zahteva potvrđivanje identiteta

en: %s of UPS backup power remaining
sr: Preostalo je još %s rezervnog napajanja

en: A dictionary of XSETTINGS to override
sr: Rečnik „XSETTINGS“ za prepisivanje

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
sr: Spisak niski koje predstavljaju GTK+ module koji će biti učitani, obično kao dodatak onima koji su uslovno i nasilno onemogućeni.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
sr: Spisak niski koje predstavljaju GTK+ module koji neće biti učitani, čak i ako su po osnovi omogućeni u njihovim podešavanjima.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
sr: Spisak niski koje predstavljaju priključke kojima je dopušteno da budu učitani (osnovno: „all“ — svi). Ovo se procenjuje samo na početku.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr: Množilac ubrzanja za pokret miša. Vrednost „-1“ je sistemski podrazumevana.

en: Airplane mode disabled
sr: Režim u avionu je isključen

en: Airplane mode enabled
sr: Režim u avionu je uključen

en: Antialiasing
sr: Umekšavanje ivica

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr: Preostaje vam približno još %s kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr: Preostaje vam približno još %s kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%). Uključite računar na mrežno napajanje da izbegnete gubitak podataka.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
sr: Preostaje vam približno još %s (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
sr: Baterija priključenog računara je skoro prazna

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sr: Priključenom računaru je oslabila baterija (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Priključenom računaru je ostalo vrlo malo napajanja (%.0f%%). Uskoro će se ugasiti ako ne dopunite baterije.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta za promenu OLED slike za Vakom tablicu

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta za promenu osvetljenja prenosnog računara

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta za promenu LED osvetljenja Vakom tablice

en: Automatic hibernation
sr: Samostalno zamrzavanje

en: Automatic logout
sr: Samostalno odjavljivanje

en: Automatic suspend
sr: Samostalno obustavljanje

en: Battery Status
sr: Stanje baterije

en: Battery critically low
sr: Baterija je kritično prazna

en: Battery is critically low
sr: Baterija je kritično prazna

en: Battery is low
sr: Baterija je skoro prazna

en: Battery low
sr: Baterija je skoro prazna

en: Binding
sr: Uvezivanje

en: Binding for the custom binding
sr: Prečica proizvoljnog uvezivanja

en: Binding for the magnifier to zoom in
sr: Prečica za uključivanje lupe

en: Binding for the magnifier to zoom out
sr: Prečica za isključivanje lupe

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
sr: Prečica za umnožavanje snimka prozora u beležnicu.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
sr: Prečica za umnožavanje snimka oblasti u beležnicu.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
sr: Prečica za umnožavanje snimka u beležnicu.

en: Binding to decrease the text size
sr: Prečica za smanjivanje veličine teksta

en: Binding to eject an optical disc.
sr: Prečica za izbacivanje optičkog diska.

en: Binding to increase the text size
sr: Prečica za uvećavanje veličine teksta

en: Binding to launch GNOME settings.
sr: Prečica za pokretanje podešavanja Gnoma.

en: Binding to launch the calculator.
sr: Prečica za pokretanje kalkulatora.

en: Binding to launch the email client.
sr: Prečica za pokretanje programa za e-poštu.

en: Binding to launch the help browser.
sr: Prečica za pokretanje pregledača pomoći.

en: Binding to launch the media player.
sr: Prečica za pokretanje programa za zvuk i video.

en: Binding to launch the search tool.
sr: Prečica za pokretanje programa za pretragu.

en: Binding to launch the web browser.
sr: Prečica za pokretanje internet pretraživača.

en: Binding to lock the screen.
sr: Prečica za zaključavanje ekrana.

en: Binding to log out.
sr: Prečica za odjavljivanje sa sistema.

en: Binding to lower the system volume.
sr: Prečica za utišavanje zvuka sistema.

en: Binding to mute the system volume.
sr: Prečica za isključivanje zvuka sistema.

en: Binding to open the Home folder.
sr: Prečica za otvaranje lične fascikle.

en: Binding to pause playback.
sr: Prečica za pauziranje muzike/filma.

en: Binding to raise the system volume.
sr: Prečica za pojačavanje zvuka sistema.

en: Binding to record a short video of the screen
sr: Sveza za beleženje kratkog snimka ekrana

en: Binding to show the on-screen keyboard
sr: Prečica za prikazivanje tastature na ekranu

en: Binding to show the screen magnifier
sr: Prečica za prikazivanje lupe

en: Binding to skip to next track.
sr: Prečica za prelazak na narednu numeru.

en: Binding to skip to previous track.
sr: Prečica za prelazak na prethodnu numeru.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sr: Prečica za puštanje muzike/filma (ili puštanje/pauzu).

en: Binding to start the screen reader
sr: Prečica za uključivanje čitača ekrana

en: Binding to stop playback.
sr: Prečica za zaustavljanje muzike/filma.

en: Binding to take a screenshot of a window.
sr: Prečica za snimanje prozora.

en: Binding to take a screenshot of an area.
sr: Prečica za snimanje oblasti.

en: Binding to take a screenshot.
sr: Prečica za snimanje ekrana.

en: Binding to toggle the interface contrast
sr: Prečica za uključivanje kontrasta sučelja

en: Bluetooth disabled
sr: Blutut je isključen

en: Bluetooth enabled
sr: Blutut je uključen

en: Brightness Down
sr: Smanji osvetljenost

en: Brightness Up
sr: Povećaj osvetljenost

en: Button label for OLED display.
sr: Natpis dugmeta za OLED ekrane.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
sr: Sam izračunava vremena izlaska i zalaska Sunca, iz tekućeg mesta.

en: Cell phone battery low
sr: Baterija mobilnog telefona je skoro prazna

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sr: Mobilnom telefonu su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Mobilnom telefonu su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Color
sr: Boja

en: Color calibration device added
sr: Uređaj podešavanja boje je dodat

en: Color calibration device removed
sr: Uređaj podešavanja boje je uklonjen

en: Command
sr: Naredba

en: Command to run when the binding is invoked
sr: Naredba koja će biti pokrenuta prilikom pozivanja prečice

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sr: Računar će se ubrzo zamrznuti ukoliko ga ne priključite na mrežno napajanje.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sr: Računar će se ubrzo ugasiti ukoliko ga ne priključite na mrežno napajanje.

en: Computer will suspend very soon because of inactivity.
sr: Računar će ubrzo obustaviti rad zbog nerada.

en: Configuring new printer
sr: Podešavam nov štampač

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sr: Umnožava snimak prozora u beležnicu

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sr: Umnožava snimak oblasti u beležnicu

en: Copy a screenshot to clipboard
sr: Umnožava snimak u beležnicu

en: Cover open
sr: Otvoren je poklopac

en: Credentials required in order to print
sr: Potrebna su punomoćstva za štampanje

en: Custom keybindings
sr: Proizvoljne prečice

en: Date & Time Settings
sr: Podešavanja datuma i vremena

en: Decrease text size
sr: Smanjivanje veličine teksta

en: Delay between repeats in milliseconds.
sr: Zastoj između ponavljanja u milisekundama.

en: Dim the screen after a period of inactivity
sr: Zatamnjenje ekrana nakon perioda neaktivnosti

en: Disable touchpad while typing
sr: Isključivanje dodirne table prilikom kucanja

en: Disk space
sr: Prostor na disku

en: Distance before a drag is started.
sr: Rastojanje pre početka prevlačenja.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Rastojanje u pikselima koje pokazivač mora da pređe pre nego se aktivira ubrzani pokret miša. Vrednost „-1“ je sistemski podrazumevana.

en: Door open
sr: Otvorena su vratanca

en: Double click time
sr: Vreme duplog klika

en: Drag threshold
sr: Prag prevlačenja

en: Eject
sr: Izbacivanje medijuma

en: Empty Trash
sr: Isprazni korpu

en: Enable horizontal scrolling
sr: Uključivanje horizontalnog klizanja

en: Enable mouse clicks with touchpad
sr: Uključivanje klika na dodirnoj tabli

en: Enable the ALS sensor
sr: Uključenost ALS senzora

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
sr: Omogućite ovo za pomeranje kursora kada korisnik dodiruje tablicu.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
sr: Uključite ovo da skupite oblast Vakom tablice da odgovara odnosu razmere izlaza.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
sr: Omogućite ovo da podesite tablicu za apsolutni režim.

en: Enable touchpad
sr: Uključivanje dodirne table

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
sr: Omogućava emulaciju srednjeg tastera miša kroz istovremeni klik levog i desnog tastera.

en: Examine
sr: Ispitaj

en: File name of the bell sound to be played.
sr: Naziv datoteke zvuka zvona za puštanje.

en: Forward
sr: Unapred

en: Free percentage notify threshold
sr: Prag obaveštenja o procentu slobodnog prostora

en: Free space notify threshold
sr: Prag obaveštenja o slobodnom prostoru

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
sr: Dodatak boje uslužnog programa podešavanja Gnoma

en: Hardware Airplane Mode
sr: Hardverski režim u avionu

en: Help
sr: Pomoć

en: Hibernate
sr: Zamrzni

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
sr: Ističe trenutnu lokaciju pokazivača kada se pritisne i pusti taster Kontrol.

en: Hinting
sr: Doterivanje

en: Home folder
sr: Otvaranje lične fascikle

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
sr: DA li je uključena funkcija senzora svetla okruženja.

en: If the night light mode is enabled
sr: Uključenost noćnog režima

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
sr: Da li ekran treba da se zatamni kako bi se sačuvala energija prilikom mirovanja računara.

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Increase text size
sr: Uvećavanje veličine teksta

en: Initial Key Repeat Delay
sr: Početni zastoj ponavljanja tastera

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
sr: Početni zastoj ponavljanja tastera u milisekundama.

en: Key Repeat Interval
sr: Interval ponavljanja tastera

en: Key combination for the custom action
sr: Kombinacija tastera za proizvoljnu radnju

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
sr: Kombinacije ključeva za proizvoljnu radnju dodirnog prstena ili dodirne trake

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr: Proizvoljni naziv datoteke zvona tastature

en: Keyboard Brightness Down
sr: Smanji osvetljaj tastature

en: Keyboard Brightness Toggle
sr: Okidač osvetljaja tastature

en: Keyboard Brightness Up
sr: Povećaj osvetljaj tastature

en: Keyboard battery low
sr: Baterija tastature je skoro prazna

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
sr: Natpis će biti iscrtan na OLED ekran koji pripada dugmetu

en: Laptop battery critically low
sr: Baterija prenosnog računara je skoro prazna

en: Laptop battery low
sr: Baterija prenosnog računara je skoro prazna

en: Launch calculator
sr: Pokretanje kalkulatora

en: Launch email client
sr: Pokretanje program za el. poštu

en: Launch help browser
sr: Pokretanje pregledača pomoći

en: Launch media player
sr: Pokretanje programa za zvuk i filmove

en: Launch settings
sr: Podešavanja pokretanja

en: Launch web browser
sr: Pokretanje Internet preglednika

en: Length of a double click in milliseconds.
sr: Trajanje duplog klika u milisekundama.

en: Lid has been closed
sr: Poklopac je spušten

en: Lid has been opened
sr: Poklopac je podignut

en: List of custom keybindings
sr: Spisak proizvoljnih prečica

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
sr: Spisak izričito onemogućenih GTK+ modula

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
sr: Spisak izričito omogućenih GTK+ modula

en: List of plugins that are allowed to be loaded
sr: Spisak priključaka koji mogu biti učitani

en: Lock Screen
sr: Zaključavanje ekrana

en: Lock screen
sr: Zaključavanje ekrana

en: Log out
sr: Odjavljivanje sa sistema

en: Low Disk Space
sr: Malo prostora na disku

en: Low Disk Space on “%s”
sr: Malo prostora na disku „%s“

en: Magnifier zoom in
sr: Uvećavanje lupe

en: Magnifier zoom out
sr: Umanjivanje lupe

en: Marker supply low
sr: Ponestaje mastila

en: Maximum length of screen recordings
sr: Najduže trajanje snimanja ekrana

en: Media player battery low
sr: Baterija medijskog uređaja je skoro prazna

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sr: Medijskom uređaju su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Medijskom uređaju su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Microphone Mute
sr: Utišavanje mikrofona

en: Middle button emulation
sr: Emulacija srednjeg dugmeta

en: Minimum notify period for repeated warnings
sr: Najmanji period obaveštavanja za ponavljana upozorenja

en: Missing printer driver
sr: Nedostaje upravljački program štampača

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
sr: Izmeni OLED sliku za Vakom tablicu

en: Modify the laptop brightness
sr: Izmenite osvetljenje prenosnog računara

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
sr: Izmeni LED osvetljenja za Vakom tablicu

en: Motion Threshold
sr: Osetljivost pokreta

en: Mount paths to ignore
sr: Putanje za montiranje koje treba zanemariti

en: Mouse battery low
sr: Baterija miša je skoro prazna

en: Mouse button orientation
sr: Usmerenje dugmeta miša

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
sr: Dugme emulacije točkića miša. 0 za isključivanje funkcije.

en: Name
sr: Naziv

en: Name of the custom binding
sr: Naziv proizvoljnog uvezivanja

en: Natural scrolling
sr: Prirodno klizanje

en: Next track
sr: Puštanje naredne numere

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at present times.
sr: Režim noćnog svetla menja temperaturu boje vašeg ekrana kada sunce zađe ili u sadšnjim vremenima.

en: No driver for this printer.
sr: Nema upravljačkog programa za ovaj štampač.

en: No printer driver for %s.
sr: Nema upravljačkog programa za „%s“.

en: Not connected?
sr: Nije povezan?

en: NumLock state
sr: Stanje za „NumLock“

en: On AC power
sr: Napajanje sa mreže

en: On battery power
sr: Napajanje sa baterije

en: On which connections the service is enabled
sr: Na kojim vezama je ukljčena usluga

en: Orientation Lock
sr: Katanac usmerenja

en: Out of a marker supply
sr: Nema više mastila

en: Out of paper
sr: Nema više papira

en: PDA battery low
sr: Baterija PDA uređaja je skoro prazna

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sr: PDA uređaju su oslabile baterije (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: PDA uređaju su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: Paper low
sr: Ponestaje papira

en: Pause playback
sr: Pauziranje numere

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sr: Prag procenata slobodnog prostora pri kome se ispisuju početna upozorenja o malo slobodnog prostora na disku. Ukoliko procenat slobodnog prostora padne ispod ove vrednosti, upozorenje će biti prikazano.

en: Play (or play/pause)
sr: Puštanje (ili puštanje/pauziranje)

en: Please wait…
sr: Molim sačekajte…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
sr: Moguće vrednosti su „on“ (uključeno), „off“ (isključeno), i „custom“ (proizvoljno).

en: Power
sr: Napajanje

en: Power Off
sr: Isključi

en: Power button action
sr: Radnja dugmeta napajanja

en: Precise Volume Down
sr: Tačno utišavanje zvuka

en: Precise Volume Up
sr: Tačno pojačavanje zvuka

en: Previous track
sr: Puštanje prethodne numere

en: Printer added
sr: Štampač je dodat

en: Printer configuration error
sr: Greška u podešavanju štampača

en: Printer error
sr: Greška štampača

en: Printer off-line
sr: Štampač je van mreže

en: Printer report
sr: Izveštaj štampača

en: Printer warning
sr: Upozorenje štampača

en: Printer “%s” has no toner left.
sr: Nema više tonera u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” is currently off-line.
sr: Štampač „%s“ je trenutno van mreže.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
sr: Preostalo je malo mastila u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” is low on paper.
sr: Preostalo je malo papira u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” is low on toner.
sr: Toner je skoro prazan u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
sr: Nema više mastila u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” is out of paper.
sr: Nema više papira u štampaču „%s“.

en: Printer “%s” may not be connected.
sr: Štampač „%s“ možda nije povezan.

en: Printer “%s”: “%s”.
sr: Štampač „%s“: „%s“.

en: Printers
sr: Štampači

en: Quiet Volume Down
sr: Tiho utišavanje zvuka

en: Quiet Volume Mute
sr: Tiho isključivanje zvuka

en: Quiet Volume Up
sr: Tiho pojačavanje zvuka

en: RGBA order
sr: Redosled RGBA

en: Random Play
sr: Nasumično puštanje

en: Recalibrate now
sr: Ponovo podesi sada

en: Recalibration required
sr: Potrebno je ponovno podešavanje

en: Record a short video of the screen
sr: Beleži kratak snimak ekrana

en: Remember NumLock state
sr: Pamti stanje za „NumLock“

en: Repeat
sr: Ponovi

en: Rewind
sr: Unazad

en: Screencast from %d %t.webm
sr: Zapis ekrana sa %d %t.webm

en: Screenshot from %s
sr: Snimak ekrana iz „%s“

en: Screenshot taken
sr: Snimak ekrana je urađen

en: Search
sr: Pretraga

en: Select the touchpad scroll method
sr: Biranje režima klizanja po dodirnoj tabli

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
sr: Izaberite režim klizanja po dodirnoj tabli. Dozvoljene vrednosti su: „disabled“ (isključeno klizanje), „edge-scrolling“ (klizanje ivicom dodirne table) i „two-finger-scrolling“ (klizanje sa dva prsta).

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sr: Štiklirajte ovo ako imate problema sa slučajnim doticanjem dodirne table prilikom kucanja.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
sr: Štiklirajte ovo da dozvolite horizontalno klizanje na isti način kao što je izabrano ključem „scroll_method“.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sr: Štiklirajte ovo da biste bili u mogućnosti da izvršavate klikove miša na dodirnoj tabli.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sr: Štiklirajte ovo da uključite sve dodirne table.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
sr: Štiklirajte ovo da uključite prirodno (obrnuto) premicanje za dodirne table.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sr: Postavite na „none“ (ništa), „lock-screen“ (zaključaj ekran) ili „force-logout“ (primoraj odjavljivanje). Radnja će biti izvršena kada pametna kartica korišćena za prijavljivanje bude uklonjena.

en: Set this to the logical button mapping.
sr: Postavite ovo za mapiranje logičkog dugmeta.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
sr: Postavite ovo na vrednost pritiska pri kojoj će biti generisan događaj klika olovke.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
sr: Postavite ovo na vrednost pritiska pri kojoj će biti generisan događaj klika brisača.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
sr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 oblasti koju koriste alati.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
sr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 krive pritiska koja se primenjuje na brisač.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
sr: Postavite ovo na x1, y1 i x2, y2 krive pritiska koja se primenjuje na olovku.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
sr: Postavite ovo na „none“, „cw“ — za 90 stepeni u smeru kazaljke na satu, „half“ — za 180 stepeni i „ccw“ — za 90 stepeni suprotno smeru kazaljke na satu.

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Single Click
sr: Jedan klik

en: Sleep
sr: Spavaj

en: Sleep timeout computer when on AC
sr: Vremenski rok za uspavljivanje računara priključenog na mrežu

en: Sleep timeout computer when on battery
sr: Vremenski rok za uspavljivanje računara kada radi na bateriji

en: Smartcard removal action
sr: Radnja uklanjanja pametne kartice

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sr: Izaberite spisak montiranih putanja koje treba zanemariti ako im preostane malo slobodnog prostora.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sr: Odredite vreme u minutima. Naknadna upozorenja za volumen se neće pojavljivati pre ovog perioda.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sr: Odredite veličinu u gigabajtima. Upozorenja se neće prikazivati ukoliko je slobodan prostor veći od ove vrednosti.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sr: Odredite za koliko procenata treba slobodan prostor da se umanji pre objavljivanja naknadnog upozorenja.

en: Stop playback
sr: Zaustavljanje reprodukcije

en: Subsequent free space percentage notify threshold
sr: Prag naknadnog obaveštenja o procentu slobodnog prostora

en: Suspend
sr: Obustavi

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
sr: Razmenjuje levo i desno dugme miša za miševe namenjene levorukima sa „left“, „right“ za desnoruke, „mouse“ za praćenje podešavanja miša.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr: Razmenjuje levo i desno dugme miša za miševe namenjene levorukima.

en: Tablet battery low
sr: Baterija tablice je skoro prazna

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sr: Tablici su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Tablici su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako joj ne dopunite baterije.

en: Take a screenshot
sr: Pravi snimak ekrana

en: Take a screenshot of a window
sr: Pravi snimak prozora

en: Take a screenshot of an area
sr: Pravi snimak oblasti

en: Temperature of the display when enabled
sr: Temperatura ekrana kada je uključen

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
sr: Radnja koja će se obaviti prilikom pritiska na sistemsko dugme napajanja. Ova radnja je ukodirana (a podeđavanje se zanemaruje) na virtuelnim mašinama (isključivanje) i tabličnim uređajima (obustavljanje).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
sr: Koliko vremena u sekundama treba da bude neaktivan računar povezan na el. mrežu pre nego što se uspava. 0 znači nikada.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
sr: Koliko vremena u sekundama treba da bude neaktivan računar koji se napaja iz baterije pre nego što se uspava. 0 znači nikada.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti zamrznut.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti ugašen.

en: The brightness of the screen when idle
sr: Osvetljenost ekrana kada miruje

en: The cover is open on printer “%s”.
sr: Otvoren je poklopac na štampaču „%s“.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
sr: Ekran „%s“ treba biti uskoro ponovo podešen.

en: The door is open on printer “%s”.
sr: Vratanca su otvorena na štampaču „%s“.

en: The duration a display profile is valid
sr: Trajanje profila ekrana je ispravno

en: The duration a printer profile is valid
sr: Trajanje profila štampača je ispravno

en: The end time
sr: Vreme kraja

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
sr: Prečica tastature koja će biti prouzrokovana kada je pritisnuto dugme za proizvoljne radnje.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
sr: Prečice tastature koje će biti prouzrokovane kada se koristi dodirni prsten ili dodirna traka za proizvoljne radnje (gore za kojim sledi dole).

en: The last detected position
sr: Poslednji otkriveni položaj

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
sr: Spisak veza Upravnika mreže (svaka predstavljena svojim UJIB-om) na kojima je ova usluga uključena i pokrenuta.

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
sr: Najveća dužina jednog snimljenog snimka ekrana u sekundama ili 0 za neograničeno

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
sr: Redosled elemenata za doterivanje ispod piksela na LCD ekranu. Koristi se samo kada je umekšavanje ivica postavljeno na „rgba“. Moguće vrednosti su: „rgb“ — za crvenu sleva (najkorišćenije), „bgr“ — za zelenu sleva, „vrgb“ — za crvenu odozgo i „vbgr“ — za crvenu odozdo.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
sr: Štampač „%s“ treba biti uskoro ponovo podešen.

en: The remembered state of the NumLock LED.
sr: Zapamćeno stanje lampice „NumLock“

en: The start time
sr: Vreme pokretanja

en: The type of action triggered by the button being pressed.
sr: Vrsta radnje koju će izvršavati dugme koje je pritisnuto.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sr: Vrsta umekšavanja ivica prilikom iscrtavanja slovnih likova. Dozvoljene vrednosti su: „none“ — za isključivanje umekšavanja, „grayscale„ — za standardno umekšavanje u sivim tonovima i „rgba„ — za doterivanje ispod piksela (samo za LCD ekrane).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
sr: Vrsta nagoveštaja za korišćenje prilikom iscrtavanja slovnih likova. Moguće vrednosti su: „none“ bez nagoveštaja i „slight“ za ispunu samo do Y-ose kao Majkrosoftov „ClearType“, „DirectWrite“ i Adobov pogon iscrtavanja vlasničkog slovnog lika. Zanemaruje izvorno nagoveštavanje unutar slovnog lika, stvarajući nagoveštaje algoritamski. Na Ubuntuu se koristi po osnovi. Preporučeno. Značenje za „medium“ i „full“ zavisi od zapisa slovnog lika (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) i instaliranog izdanja „FreeType“-a. Obično pokušavaju da ispune glifove i do X i do Y ose (izuzev za „.otf“: samo Y). Ovo može dovesti do izobličenja i/ili nepostojnosti iscrtavanja u zavisnosti od kvaliteta slovnog lika, zapisa slovnog lika i stanja pogona slovnog lika „FreeType“-a.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
sr: Vrsta spavanja koja treba da se obavi kada je računar neaktivan.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
sr: Disk „%s“ ima samo %s preostalog prostora.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Volumen „%s“ ima samo %s preostalog prostora na disku.  Možete da oslobodite nešto prostora pražnjenjem korpe.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
sr: Nedostaje filter štampe za štampač „%s“.

en: There is a problem on printer “%s”.
sr: Došlo je do problema na štampaču „%s“.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr: Ovaj računar ima samo %s preostalog prostora.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Ovaj računar ima samo %s preostalog prostora na disku.  Možete da oslobodite nešto prostora pražnjenjem korpe.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
sr: Ovaj rečnik mapira „XSETTINGS“ nazive za prepisivanje vrednosti. Vrednosti moraju biti ili niske, potpisane „int32s“ ili (u slučaju boja), 4-torke „uint16“ (crvena, zelena, plava, alfa; 65535 je potpuno neprozirno).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
sr: Ovo je osvetljenost ekrana prenosnog računara koja se koristi kada je sesija u mirovanju.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
sr: Ovo je broj dana nakon kojeg se profil boje ekrana smatra neispravnim.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
sr: Ovo je broj dana nakon kojeg se profil boje štampača smatra neispravnim.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
sr: Ova temperatura u Kelvinima se koristi za promenu tonova ekrana kada je uključen režim noćnog svetla. Više vrednosti su plavlje, niže su crvenije.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
sr: Vremenska zona je podešena na %s (%s)

en: Toggle Airplane Mode
sr: Okini režim u avionu

en: Toggle Bluetooth
sr: Okini blutut

en: Toggle contrast
sr: Uključivanje kontrasta

en: Toggle magnifier
sr: Uključivanje lupe

en: Toggle on-screen keyboard
sr: Uključivanje tastature na ekranu

en: Toggle screen reader
sr: Uključivanje čitača ekrana

en: Toner empty
sr: Nema više tonera

en: Toner low
sr: Toner je skoro prazan

en: Touchpad Off
sr: Dodirna tabla isključena

en: Touchpad On
sr: Dodirna tabla uključena

en: Touchpad button orientation
sr: Usmerenje dugmeta dodirne table

en: Touchpad toggle
sr: Okidač dodirne table

en: UPS Discharging
sr: Pražnjenje rezervnog napajanja

en: UPS critically low
sr: Rezervno napajanje je kritično prazno

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti zamrznut.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti ugašen.

en: UPS low
sr: Rezervno napajanje je skoro prazno

en: Unable to capture a screenshot
sr: Nisam mogao da napravim snimak ekrana

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
sr: Preostala je nepoznata količina rezervnog napajanja

en: Unknown time
sr: Nepoznato vreme

en: Use the sunrise and sunset
sr: Koristi svitanje i smrkavanje

en: User was not logged in with smartcard.
sr: Korisnik nije prijavljen pametnom karticom.

en: Volume down
sr: Utišavanje zvuka

en: Volume mute
sr: Isključivanje zvuka

en: Volume up
sr: Pojačavanje zvuka

en: Wacom button action type
sr: Vrsta radnje dugmeta Vakoma

en: Wacom eraser button mapping
sr: Mapiranje dugmeta Vakom brisača

en: Wacom eraser pressure curve
sr: Kriva pritiska Vakom brisača

en: Wacom eraser pressure threshold
sr: Prag pritiska Vakom brisača

en: Wacom stylus absolute mode
sr: Apsolutni režim Vakom olovke

en: Wacom stylus button mapping
sr: Mapiranje dugmeta Vakom olovke

en: Wacom stylus pressure curve
sr: Kriva pritiska Vakom olovke

en: Wacom stylus pressure threshold
sr: Prag pritiska Vakom olovke

en: Wacom tablet area
sr: Oblast Vakom tablice

en: Wacom tablet aspect ratio
sr: Odnos razmere Vakom tablice

en: Wacom tablet rotation
sr: Rotacija Vakom tablice

en: Wacom touch feature
sr: Funkcija Vakom dodira

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
sr: Kada su dostupne usluge mesta ovo predstavlja poslednje otkriveno mesto. Osnovna vrednost je neispravna vrednost kako bi se osiguralo ažuriranje prilikom pokretanja.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr: Kada je izabrano, Gnom će pamtiti stanje lampice „NumLock“ između sesija.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
sr: Kada je isključeno „night-light-schedule-automatic“, koristiće ovo vreme kraja u časovima od ponoći.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
sr: Kada je isključeno „night-light-schedule-automatic“, koristiće ovo vreme početka u časovima od ponoći.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
sr: Da li je usmerenje tablice zaključano, ili samostalno okrenuto.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
sr: Da li da se zamrzne, obustavi ili ništa kada je neaktivan

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
sr: Bežičnoj tastaturi su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Bežičnoj tastaturi su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako joj ne dopunite baterije.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
sr: Bežičnom mišu su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Bežičnom mišu su kritično oslabile baterije (%.0f%%). Uskoro će prestati da radi ako mu ne dopunite baterije.

en: You will soon log out because of inactivity.
sr: Uskoro ćete biti odjavljeni zbog nerada.

en: hour | hours
sr[0]: sat
sr[1]: sata
sr[2]: sati
sr[3]: sat

en: minute | minutes
sr[0]: minut
sr[1]: minuta
sr[2]: minuta
sr[3]: minut

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
sr: Posao „%s“ na štampaču „%s“

[ctx: print job state]
en: Printing
sr: Štampam

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
sr: Štampanje je prekinuto

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
sr: Štampanje je otkazano

[ctx: print job state]
en: Printing completed
sr: Štampanje je završeno

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
sr: Štampanje je zaustavljeno
