gnome-shell master - en to sr translation catalogue (408 entries)

en: %A %B %e %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

en: %A, %B %d
sr: %A, %d. %B

en: %B %d %Y, %H∶%M
sr: %d. %B %Y., %H:%M

en: %B %d %Y, %l∶%M %p
sr: %d .%B %Y., %l∶%M %p

en: %B %d, %H∶%M
sr: %d. %B, %H∶%M

en: %B %d, %l∶%M %p
sr: %d. %B, %l∶%M %p

en: %B %e %Y
sr: %e. %B %Y.

en: %d Connected | %d Connected
sr[0]: %d povezan
sr[1]: %d povezana
sr[2]: %d povezano
sr[3]: %d povezan

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Pre %d dan
sr[1]: Pre %d dana
sr[2]: Pre %d dana
sr[3]: Pre jedan dan

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Pre %d sat
sr[1]: Pre %d sata
sr[2]: Pre %d sati
sr[3]: Pre jedan sat

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Pre %d minut
sr[1]: Pre %d minuta
sr[2]: Pre %d minuta
sr[3]: Pre jedan minut

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: Pre %d mesec
sr[1]: Pre %d meseca
sr[2]: Pre %d meseci
sr[3]: Pre mesec dana

en: %d more | %d more
sr[0]: Još %d
sr[1]: Još %d
sr[2]: Još %d
sr[3]: Još jedan

en: %d new message | %d new messages
sr[0]: %d nova poruka
sr[1]: %d nove poruke
sr[2]: %d novih poruka
sr[3]: %d nova poruka

en: %d new notification | %d new notifications
sr[0]: %d novo obaveštenje
sr[1]: %d nova obaveštenja
sr[2]: %d novih obaveštenja
sr[3]: %d novo obaveštenje

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Pre %d nedelju
sr[1]: Pre %d nedelje
sr[2]: Pre %d nedelja
sr[3]: Pre nedelju dana

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: Pre %d godinu
sr[1]: Pre %d godine
sr[2]: Pre %d godina
sr[3]: Pre godinu dana

en: %d∶%02d Remaining (%d %%)
sr: Do prazne: %d:%02d (%d %%)

en: %d∶%02d Until Full (%d %%)
sr: Do pune: %d:%02d (%d %%)

en: %l∶%M %p
sr: %l∶%M %p

en: %s %s will be installed after restart. Upgrade installation can take a long time: ensure that you have backed up and that the computer is plugged in.
sr: %s %s će bit instaliran/a nakon ponovnog pokretanja. Instalacija nadogradnje ponekad može da potraje: proverite da li ste napravili rezervu vaših važnih podataka i da li je računar priključen na mrežno napajanje.

en: %s (console)
sr: %s (ljuska)

en: %s (remote)
sr: %s (udaljeno)

en: %s Connected
sr: %s povezano

en: %s Connecting
sr: %s povezivanje u toku

en: %s Connection Failed
sr: %s povezivanje neuspešno

en: %s Disabled
sr: %s isključeno

en: %s Disconnecting
sr: %s prekidanje veze u toku

en: %s Hardware Disabled
sr: %s uređaj isključen

en: %s Hotspot Active
sr: %s hotspot uključen

en: %s Modem Connection | %s Modem Connections
sr[0]: %s modemska veza
sr[1]: %s modemske veze
sr[2]: %s modemskih veza
sr[3]: %s modemska veza

en: %s Not Connected
sr: %s nepovezano

en: %s Off
sr: %s isključeno

en: %s Requires Authentication
sr: %s zahteva prijavu

en: %s Unavailable
sr: %s nedostupno

en: %s Unmanaged
sr: %s neupravljano

en: %s Wi-Fi Connection | %s Wi-Fi Connections
sr[0]: %s bežična veza
sr[1]: %s bežične veze
sr[2]: %s bežičnih veza
sr[3]: %s bežična veza

en: %s Wired Connection | %s Wired Connections
sr[0]: %s žičana veza
sr[1]: %s žičane veze
sr[2]: %s žičanih veza
sr[3]: %s žičana veza

en: %s all day.
sr: %s celog dana.

en: %s has been added to your favorites.
sr: „%s“ je dodat među omiljene.

en: %s has been removed from your favorites.
sr: „%s“ je uklonjen iz omiljenih.

en: %s has not emitted any errors.
sr: %s nije objavio nikakve greške.

en: %s is now known as %s
sr: „%s“ je sada poznat kao „%s“

en: %s wants to inhibit shortcuts
sr: „%s“ želi da spreči prečice

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: %s će biti odjavljen za %d sekundu.
sr[1]: %s će biti odjavljen za %d sekunde.
sr[2]: %s će biti odjavljen za %d sekundi.
sr[3]: %s će biti odjavljen za %d sekundu.

en: %s, then %s later.
sr: %s, zatim %s kasnije.

en: %s, then %s, followed by %s later.
sr: %s, zatim %s, a kasnije %s.

en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u ulaz
sr[1]: %u ulaza
sr[2]: %u ulaza
sr[3]: %u ulaz

en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u izlaz
sr[1]: %u izlaza
sr[2]: %u izlaza
sr[3]: %u izlaz

en: (e.g., user or %s)
sr: (npr., korisnik ili %s)

en: (or swipe finger)
sr: (ili prevucite prst)

en: <unknown>
sr: <nepoznato>

en: A password is required to connect to “%s”.
sr: Potrebna je lozinka za povezivanje na „%s“.

en: Accessibility
sr: Pristupačnost

en: Account Settings
sr: Podešavanja naloga

en: Activation of network connection failed
sr: Aktiviranje mrežne veze nije uspelo

en: Activities
sr: Aktivnosti

en: Add to Favorites
sr: Dodaj u omiljene

en: Add world clocks…
sr: Svetski satovi…

en: Airplane Mode On
sr: Avio režim uključen

en: Airplane Mode is On
sr: Avionski režim rada je uključen

en: All
sr: Sve

en: Allow
sr: Dozvoli

en: Allows access to internal debugging and monitoring tools using the Alt-F2 dialog.
sr: Dozvoljava pristup unutrašnjem otklanjanju grešaka i alatima za praćenje korišćenjem „Alt-F2“ prozorčeta.

en: Always on Top
sr: Drži iznad ostalih

en: Always on Visible Workspace
sr: Prikaži na svim radnim prostorima

en: Always show the “Log out” menu item in the user menu.
sr: Uvek prikazuje stavku izbornika „Odjavi me“ u izborniku korisnika.

en: App Picker View
sr: Pregled izbirača programa

en: Application defined
sr: Definisani program

en: Application wants to inhibit shortcuts
sr: Program želi da spreči prečice

en: Applications
sr: Programi

en: Assign keystroke
sr: Dodeli taster

en: Attach modal dialog to the parent window
sr: Prikačinje prozorče roditeljskom prozoru

en: Authenticate
sr: Potvrdi identitet

en: Authentication Required
sr: Potrebna je prijava

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Korisnik je odbacio prozorče za potvrđivanje identiteta

en: Authentication error
sr: Greška potvrđivanja identiteta

en: Authentication required by wireless network
sr: Bežična mreža zahteva potvrđivanje identiteta

en: Bluetooth
sr: Blutut

en: Bluetooth Settings
sr: Podešavanja Blututa

en: Bounce Keys
sr: Odskočni tasteri

en: Brightness
sr: Osvetljenost

en: Built-in Only
sr: Samo ugrađeni

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Change Background…
sr: Izmeni pozadinu…

en: Choose Session
sr: Izaberi sesiju

en: Clear All
sr: Očisti sve

en: Close
sr: Zatvori

en: Command not found
sr: Naredba nije nađena

en: Configure GNOME Shell Extensions
sr: Podesite proširenja Gnomove školjke

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are “thumbnail-only” (shows a thumbnail of the window), “app-icon-only” (shows only the application icon) or “both”.
sr: Podešava način prikazivanja prozora u prebacivaču. Ispravne mogućnosti su „thumbnail-only“ (prikazuje sličicu prozora), „app-icon-only“ (prikazuje samo ikonicu programa) ili „both“ (oba).

en: Connect
sr: Poveži se

en: Connect to Internet
sr: Poveži se na Internet

en: Connection failed
sr: Povezivanje nije uspelo

en: Copy
sr: Umnoži

en: Could not authorize the thunderbolt device: %s
sr: Ne mogu da ovlastim tanderbolt uređaj: %s

en: Could not parse command:
sr: Ne mogu da obradim naredbu:

en: DSL authentication
sr: Potvrđivanje identiteta DSL-a

en: Dash
sr: Polet

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
sr: Zastoj prvog plana se menja u režimu miša dok se pokazivač ne zaustavi

en: Deny
sr: Zabrani

en: Deny Access
sr: Zabrani pristup

en: Disable
sr: Isključi

en: Disable Until Tomorrow
sr: Isključi do sutra

en: Disable all extensions the user has enabled without affecting the “enabled-extension” setting.
sr: Isključuje sva proširenja koja je uključio korisnik bez delovanja na podešavanje „enabled-extension“.

en: Disable user extensions
sr: Isključuje korisnička proširenja

en: Disabled
sr: Isključeno

en: Disables the validation of extension version compatibility
sr: Isključuje potvrđivanje saglasnosti izdanja proširenja

en: Display Settings
sr: Podešavanja prikaza

en: Do you want to keep these display settings?
sr: Da li želite da zadržite ova podešavanja ekrana?

en: Done
sr: Gotovo

en: Download and install “%s” from extensions.gnome.org?
sr: Da preuzmem i da instaliram „%s“ sa „extensions.gnome.org“-a?

en: Downloading
sr: Preuzimam

en: Edit…
sr: Uredi…

en: Enable
sr: Uključi

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Uključuje popločavanje ivice prilikom otpuštanja prozora na ivicama ekrana

en: Enable internal tools useful for developers and testers from Alt-F2
sr: Uključuje alate korisne programerima i testerima iz „Alt-F2“ prozorčeta

en: Enabled
sr: Uključeno

en: Enter a Command
sr: Unesite naredbu

en: Error
sr: Greška

en: Estimating…
sr: Proračunavam…

en: Evolution Calendar
sr: Kalendar Evolucije

en: Execution of “%s” failed:
sr: Nije uspelo izvršavanje „%s“:

en: External Only
sr: Samo spoljni

en: External drive connected
sr: Spoljni uređaj je priključen

en: External drive disconnected
sr: Spoljni uređaj je isključen

en: Failed to launch “%s”
sr: Nisam uspeo da pokrenem „%s“

en: Feels like %s.
sr: Oseća se kao %s.

en: Firmware Missing For %s
sr: Nedostaje firmver za %s

en: Focus the active notification
sr: Postavite u žižu aktivno obaveštenje

en: Force Quit
sr: Primoraj izlaz

en: Frequent
sr: Često

en: Frequently used applications will appear here
sr: Često korišćeni programi će se pojaviti ovde

en: Fully Charged
sr: Potpuno puna

en: GNOME Shell
sr: Gnomova školjka

en: GNOME Shell extensions have a UUID property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension D-Bus methods on org.gnome.Shell.
sr: Proširenja Gnomove školjke imaju JUIB vrednost; ovaj ključ ispisuje proširenja koja treba učitavati. Svako proširenje koje želi biti učitano mora biti na spisku. Takođe možete da upravljate ovim spiskom koristeći načine D-magistrale „Uključi proširenje“ i „Isključi proširenje“ na „org.gnome.Shell“.

en: GNOME Shell will only load extensions that claim to support the current running version. Enabling this option will disable this check and try to load all extensions regardless of the versions they claim to support.
sr: Gnomova školjka će učitati samo proširenja koja tvrde da podržavaju tekuće pokrenuto izdanje. Uključivanje ove opcije će isključiti ovu proveru i pokušati da učita proširenja bez obzira na izdanja koja tvrde da podržavaju.

en: GNOME needs to lock the screen
sr: Gnom mora da zaključa ekran

en: Give %s access to your location?
sr: Da li da „%s“ dam pristup vašem mestu?

en: Go online for weather information
sr: Idite na mrežu za podatke o vremenskoj prognozi.

en: Grant Access
sr: Dozvoli pristup

en: Headphones
sr: Slušalice

en: Headset
sr: Slušalice sa mikrofonom

en: Hide Errors
sr: Sakrij greške

en: Hide Text
sr: Sakrij tekst

en: High Contrast
sr: Veliki kontrast

en: History for command (Alt-F2) dialog
sr: Istorijat prozorčeta (Alt-F2) naredbi

en: History for the looking glass dialog
sr: Istorijat prozorčeta ogledala

en: Hotspot Login
sr: Prijava na vruću tačku

en: Identity:
sr: Identitet:

en: If true, only applications that have windows on the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all applications are included.
sr: Ako je izabrano, samo programi koji imaju prozore na tekućem radnom prostoru se prikazuju u prebacivaču. U suprotnom, svi programi su uključeni.

en: If true, only windows from the current workspace are shown in the switcher. Otherwise, all windows are included.
sr: Ako je izabrano, samo prozori sa tekućeg radnog prostora se prikazuju u prebacivaču. U suprotnom, svi prozori su uključeni.

en: Index of the currently selected view in the application picker.
sr: Popis trenutno izabranog pregleda u izbiraču programa.

en: Install
sr: Instaliraj

en: Join Displays
sr: Spoji ekrane

en: Just now
sr: Upravo sada

en: Keep Changes
sr: Zadrži izmene

en: Key:
sr: Ključ:

en: Keybinding that pauses and resumes all running tweens, for debugging purposes
sr: Sveza tastera koja pauzira i nastavlja sve pokrenute blizance, za svrhe pročišćavanja

en: Keybinding to focus the active notification
sr: Prečica za postavljanje u žižu radnog obaveštenja

en: Keybinding to focus the active notification.
sr: Prečica za postavljanje u žižu radnog obaveštenja.

en: Keybinding to open the Activities Overview.
sr: Prečica za otvaranje pregleda aktivnosti.

en: Keybinding to open the application menu
sr: Prečica za otvaranje izbornika programa

en: Keybinding to open the application menu.
sr: Prečica za otvaranje izbornika programa.

en: Keybinding to open the overview
sr: Prečica za otvaranje pregleda

en: Keybinding to open the “Show Applications” view
sr: Prečica za otvaranje pregleda „Prikaži programe“

en: Keybinding to open the “Show Applications” view of the Activities Overview.
sr: Prečica za otvaranje pregleda „Prikaži programe“ u pregledu aktivnosti.

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list
sr: Prečica za okidanje vidljivosti spiska obaveštenja

en: Keybinding to toggle the visibility of the notification list.
sr: Prečica za okidanje vidljivosti spiska obaveštenja.

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Large Text
sr: Veliki tekst

en: Launch using Dedicated Graphics Card
sr: Pokreni sa namenjenom grafičkom karticom

en: Leave Off
sr: Ostavi isključeno

en: Leave On
sr: Ostavi uključeno

en: Limit switcher to current workspace.
sr: Ograničava prebacivača na tekući radni prostor.

en: List of desktop file IDs for favorite applications
sr: Spisak IB datoteka radne površine sa omiljenim programima

en: List possible modes
sr: Ispisuje moguće režime

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: Location Disabled
sr: Ne koristi lokaciju

en: Location Enabled
sr: Lokacija je omogućena

en: Location In Use
sr: Koristi lokaciju

en: Location access can be changed at any time from the privacy settings.
sr: Pristup mestu možete da izmenite u bilo koje vreme u podešavanjima privatnosti.

en: Lock
sr: Zaključaj

en: Lock was blocked by an application
sr: Neki program je blokirao zaključavanje

en: Log Out
sr: Odjavi me

en: Log in as another user
sr: Prijavite se kao drugi korisnik

en: Login Window
sr: Prozor za prijavljivanje

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Microphone
sr: Mikrofon

en: Minimize
sr: Umanji

en: Mirror
sr: Preslikaj

en: Mobile Broadband Settings
sr: Podešavanja mobilne širokopojasne veze

en: Mobile broadband network password
sr: Lozinka mobilne širokopojasne mreže

en: Mode used by GDM for login screen
sr: Koji režim koristi GDM za ekran prijavljivanja

en: Mouse Keys
sr: Tasteri miša

en: Move
sr: Premesti

en: Move Titlebar Onscreen
sr: Premesti traku naslova na ekran

en: Move to Monitor Down
sr: Premesti na donji radni prostor

en: Move to Monitor Left
sr: Premesti ekran ulevo

en: Move to Monitor Right
sr: Premesti ekran udesno

en: Move to Monitor Up
sr: Premesti na gornji radni prostor

en: Move to Workspace Down
sr: Premesti na radni prostor dole

en: Move to Workspace Left
sr: Premesti na levi radni prostor

en: Move to Workspace Right
sr: Premesti na desni radni prostor

en: Move to Workspace Up
sr: Premesti na radni prostor gore

en: Network Login
sr: Mrežna prijava

en: Network Manager
sr: Upravnik mreže

en: Network Settings
sr: Podešavanja mreže

en: Network name:
sr: Naziv mreže:

en: New Window
sr: Novi prozor

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sr: Novi uređaj je pronađen dok niste bili tu. Isključite uređaj i ponovo ga povežite da biste počeli da ga koristite.

en: New shortcut…
sr: Nova prečica…

en: Next
sr: Dalje

en: Next month
sr: Sledeći mesec

en: Night Light Disabled
sr: Noćno svetlo ne radi

en: Night Light On
sr: Noćno svetlo radi

en: No Events
sr: Bez događaja

en: No Networks
sr: Nema mreža

en: No Notifications
sr: Bez obaveštenja

en: No extensions installed
sr: Nisu instalirana proširenja

en: No results.
sr: Nema odgovarajućih rezultata.

en: None
sr: Ništa

en: Not listed?
sr: Nije na spisku?

en: Off
sr: Isklj.

en: On
sr: Uključeno

en: Open the application menu
sr: Otvorite izbornik programa

en: Open with %s
sr: Otvori programom %s

en: Orientation Lock
sr: Katanac okrenutosti

en: Other users are logged in.
sr: Drugi korisnici su prijavljeni.

en: Out of date
sr: Izvan datuma

en: Overview
sr: Pregled

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr: Potreban je PIN kod za povezivanje mobilnog širokopojasnog uređaja

en: PIN code required
sr: Potreban je PIN kôd

en: Password
sr: Lozinka

en: Password cannot be blank
sr: Lozinka ne može biti prazna

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Passwords do not match.
sr: Lozinke se ne podudaraju.

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network “%s”.
sr: Potrebne su lozinke ili ključevi šifrovanja za pristup bežičnoj mreži „%s“.

en: Paste
sr: Ubaci

en: Power Off
sr: Isključi

en: Power Settings
sr: Podešavanja napajanja

en: Press Esc to exit
sr: Pritisnite „Esc“ da izađete

en: Press a button to configure
sr: Pritisnite dugme da podesite

en: Press any key to exit
sr: Pritisnite neki taster da izađete

en: Previous month
sr: Prethodni mesec

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: Privacy Settings
sr: Podešavanja privatnosti

en: Private key password:
sr: Lozinka privatnog ključa:

en: Quit
sr: Izađi

en: Region & Language Settings
sr: Podešavanja regiona i jezika

en: Remember Password
sr: Zapamti lozinku

en: Remove from Favorites
sr: Ukloni iz omiljenih

en: Resize
sr: Promeni veličinu

en: Restart is not available on Wayland
sr: Ponovno pokretanje nije dostupno na Vejlandu

en: Restarting…
sr: Ponovno pokrećem…

en: Resume
sr: Nastavi

en: Revert Settings
sr: Vrati podešavanja

en: Running on battery power: please plug in before installing updates.
sr: Napajate se sa baterije: priključite mrežno napajanje pre instaliranja osveženja.

en: Screen Keyboard
sr: Tastatura na ekranu

en: Screen Reader
sr: Čitač ekrana

en: Search
sr: Traži

en: Searching…
sr: Tražim…

en: Select Audio Device
sr: Izaberite zvučni uređaj

en: Select Network
sr: Izaberi mrežu

en: Select a location…
sr: Izaberite mesto…

en: Select a network
sr: Izaberite mrežu

en: Service:
sr: Usluga:

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Settings changes will revert in %d second | Settings changes will revert in %d seconds
sr[0]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundu
sr[1]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekunde
sr[2]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundi
sr[3]: Izmene podešavanja će biti vraćene za %d sekundu

en: Shell Extensions
sr: Proširenja školjke

en: Show Applications
sr: Prikaži programe

en: Show Details
sr: Prikaži detalje

en: Show Errors
sr: Prikažite greške

en: Show Keyboard Layout
sr: Pokaži raspored tastature

en: Show Text
sr: Prikaži tekst

en: Show all applications
sr: Prikaži sve programe

en: Show on-screen help
sr: Prikaži pomoć na ekranu

en: Show the notification list
sr: Prikažite spisak obaveštenja

en: Show the overview
sr: Prikaži pregled

en: Slow Keys
sr: Spori tasteri

en: Slow Keys Turned Off
sr: Spori tasteri su isključeni

en: Slow Keys Turned On
sr: Spori tasteri su uključeni

en: Some applications are busy or have unsaved work.
sr: Neki programi su zauzeti ili imaju nesačuvani rad.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Pogrešili ste! Pokušajte ponovo.

en: Sound Settings
sr: Podešavanja zvuka

en: Sticky Keys
sr: Lepljivi tasteri

en: Sticky Keys Turned Off
sr: Lepljivi tasteri su isključeni

en: Sticky Keys Turned On
sr: Lepljivi tasteri su uključeni

en: Suspend
sr: Obustavi

en: Switch User
sr: Promeni korisnika

en: Switch monitor
sr: Promeni monitor

en: System
sr: Sistem

en: System Information
sr: Podaci o sistemu

en: System Sounds
sr: Sistemski zvuci

[ctx: System menu in the top bar]
en: System
sr: Sistem

en: The application icon mode.
sr: Režim ikonice programa.

en: The applications corresponding to these identifiers will be displayed in the favorites area.
sr: Programi koji odgovaraju ovim odrednicama se prikazuju unutar oblasti omiljenih programima.

en: The shell will only show a Bluetooth menu item if a Bluetooth adapter is powered, or if there were devices set up associated with the default adapter. This will be reset if the default adapter is ever seen not to have devices associated to it.
sr: Školjka će prikazati stavku izbornika blututa samo ako je adapter blututa upaljen, ili ako ima podešenih uređaja pridruženih osnovnom adapteru. Ovo će se vratiti na početno stanje ako se ustanovi da osnovni adapter nema njemu pridruženih uređaja.

en: The shell will request a password when an encrypted device or a remote filesystem is mounted. If the password can be saved for future use a “Remember Password” checkbox will be present. This key sets the default state of the checkbox.
sr: Školjka će zatražiti lozinku kada se prikači šifrovani uređaj ili udaljeni sistem datoteka. Ako lozinka može biti sačuvana za daljnju upotrebu biće prisutno polje za izbor „Zapamti lozinku“. Ovaj ključ podešava osnovno stanje polja za izbor.

en: The system will automatically restart and install updates in %d second. | The system will automatically restart and install updates in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se sam ponovo pokrenuti i instalirati ažuriranja za %d sekundu.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sr[0]: Računar će se isključiti za %d sekundu.
sr[1]: Računar će se isključiti za %d sekunde.
sr[2]: Računar će se isključiti za %d sekundi.
sr[3]: Računar će se isključiti za %d sekundu.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundu.

en: The type of keyboard to use.
sr: Vrsta tastature za upotrebu.

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
sr: Došlo je do greške pri učitavanju prozorčeta postavki za „%s“:

en: This key overrides the automatic hiding of the “Log out” menu item in single-user, single-session situations.
sr: Ovaj ključ prevazilazi samostalno skrivanje stavke izbornika „Odjavi me“ u slučaju jednog korisnika, jedne sesije.

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
sr: Ovaj ključ prevazilazi ključ u „org.gnome.mutter“ kada pokreće Gnomovu školjku.

en: Thunderbolt
sr: Tanderbolt

en: Thunderbolt authorization error
sr: Greška u ovlašćivanju Tanderbolta

en: Top Bar
sr: Gornja traka

en: Turn Off
sr: Isključi

en: Turn Off Airplane Mode
sr: Isključi avionski režim rada

en: Turn On
sr: Uključi

en: Turn On Wi-Fi
sr: Uključi bežičnu vezu

en: Type again:
sr: Upišite ponovo:

en: Type to search…
sr: Upišite tekst za pretragu…

en: UUIDs of extensions to enable
sr: JUIB-ovi proširenja za uključivanje

en: Unable to lock
sr: Ne mogu da zaključam

en: Undo
sr: Opozovi

en: Unknown Thunderbolt device
sr: Nepoznat Tanderbold uređaj

en: Unknown artist
sr: Nepoznat izvođač

en: Unknown title
sr: Nepoznat naslov

en: Unlock
sr: Otključaj

en: Unlock Window
sr: Otključaj prozor

en: Unmaximize
sr: Poništi uvećanje

en: Use a specific mode, e.g. “gdm” for login screen
sr: Koristi naročit režim, npr. „gdm“ za ekran prijavljivanja

en: Use hardware switch to turn off
sr: Koristi fizički prekidač za isključivanje

en: Username:
sr: Korisnik:

en: VPN Off
sr: Isključi VPN

en: VPN Settings
sr: VPN podešavanja

en: View Source
sr: Prikaži kod

en: Visual Alerts
sr: Vizuelna upozorenja

en: Volume
sr: Jačina zvuka

en: Volume changed
sr: Promena jačine zvuka

en: Wait
sr: Sačekaj

en: Weather
sr: Vremenska prognoza

en: Weather information is currently unavailable
sr: Podaci o vremenskoj prognozi trenutno nisu dostupni.

en: Web Page
sr: Veb stranica

en: Week %V
sr: Sedmica %V

en: Whether the default Bluetooth adapter had set up devices associated to it
sr: Da li je osnovni adapter blututa podesio njemu pridružene uređaje

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
sr: Da li će biti zapamćena lozinka za kačenje šifrovanih ili udaljenih sistema datoteka

en: Which keyboard to use
sr: Koja će tastatura biti korišćena

en: Wi-Fi Networks
sr: Bežične mreže

en: Wi-Fi Settings
sr: Podešavanja bežične veze

en: Wi-Fi is Off
sr: Bežična veza je isključena

en: Wi-Fi is disabled when airplane mode is on.
sr: Bežična veza je isključena kada je uključen avionski režim rada.

en: Wi-Fi needs to be turned on in order to connect to a network.
sr: Bežična veza treba biti uključena da biste se povezali na mrežu.

en: Window management and application launching
sr: Upravnik prozorima i pokretač programa

en: Windows
sr: Prozori

en: Wired 802.1X authentication
sr: Potvrđivanje identiteta za žičanu 802.1X vezu

en: Wired Settings
sr: Podešavanja žičane veze

en: Workspaces are managed dynamically
sr: Radnim prostorima se upravlja dinamički

en: Workspaces only on primary monitor
sr: Radni prostori samo na primarnom monitoru

en: World Clocks
sr: Svetski satovi

en: Yesterday
sr: Juče

en: Yesterday, %H∶%M
sr: Juče, %H:%M

en: Yesterday, %l∶%M %p
sr: Juče, %l:%M %p

en: You can restore shortcuts by pressing %s.
sr: Možete povratiti prečice pritiskom na „%s“.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste taster Shift držali pritisnutim 8 sekundi. To uključuje Spore tastere, što utiče na rad tastature.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row. This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste pritisnuli taster Shift 5 puta zaredom. To je prečica za Lepljive tastere, što utiče na rad tastature.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Upravo ste pritisnuli dva tastera istovremeno, ili ste pritisnuli taster Shift 5 puta zaredom. To uključuje Lepljive tastere, što utiče na rad tastature.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Možete izabrati da sačekate koji trenutak da nastavi ili da primorate program da se čitav zatvori.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: Bićete odjavljeni za %d sekundu.
sr[1]: Bićete odjavljeni za %d sekunde.
sr[2]: Bićete odjavljeni za %d sekundi.
sr[3]: Bićete odjavljeni za %d sekundu.

en: Your connection to this hotspot login is not secure. Passwords or other information you enter on this page can be viewed by people nearby.
sr: Vaša veza sa ovom prijavom vruće tačke nije bezbedna. Ljudi u blizini mogu videti lozinke ili druge podatke koje budete uneli na ovoj stranici.

en: Zoom
sr: Zumiraj

en: authentication required
sr: potrebna je prijava

[ctx: button]
en: Install &amp; Power Off
sr: Instaliraj i isključi

[ctx: button]
en: Log Out
sr: Odjavi

[ctx: button]
en: Power Off
sr: Isključi

[ctx: button]
en: Restart
sr: Ponovo pokreni

[ctx: button]
en: Restart &amp; Install
sr: Ponovo pokreni i instaliraj

[ctx: button]
en: Sign In
sr: Prijavi me

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d
sr: %A, %d. %B

[ctx: calendar heading]
en: %A, %B %d, %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

[ctx: checkbox]
en: Install pending software updates
sr: Instaliraj osveženja softvera na čekanju

[ctx: checkbox]
en: Power off after updates are installed
sr: Isključi nakon instaliranja osveženja

en: connecting…
sr: povezujem se…

en: connection failed
sr: povezivanje nije uspelo

[ctx: event list time]
en: All Day
sr: Ceo dan

[ctx: grid friday]
en: F
sr: P

[ctx: grid monday]
en: M
sr: P

[ctx: grid sunday]
en: S
sr: N

[ctx: grid thursday]
en: T
sr: Č

[ctx: grid tuesday]
en: T
sr: U

[ctx: grid wednesday]
en: W
sr: S

en: lock orientation;screen;rotation
sr: lock orientation;screen;rotation;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zaključaj okretanje ekrana;zaključaj orijentaciju;zakljucaj okretanje ekrana;ekran;ekran;okretanje;okretanje

en: lock screen
sr: zaključaj ekran

en: logout;sign off
sr: izađi;odjavi se;odloguj se;izađi;odjavi se;odloguj se;izadji;

en: power off;shutdown;reboot;restart
sr: power off;shutdown;isključi;ugasi;gašenje;isključi;ugasi;gašenje;iskljuci;gasenje;reboot;restart;ponovo;pokreni;ponovo;pokreni;restart

[ctx: program]
en: Unknown
sr: Nepoznat

[ctx: search-result]
en: Lock Orientation
sr: Zaključaj okretanje ekrana

[ctx: search-result]
en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

[ctx: search-result]
en: Log Out
sr: Odjavi me

[ctx: search-result]
en: Power Off
sr: Isključi

[ctx: search-result]
en: Suspend
sr: Obustavi

[ctx: search-result]
en: Switch User
sr: Promeni korisnika

en: suspend;sleep
sr: suspend;sleep;obustavi;spavaj;suspenduj;obustavi;spavaj;suspenduj;

en: switch user
sr: switch user;promeni korisnika;promeni korisnika

[ctx: title]
en: Install Updates & Power Off
sr: Instaliraj osveženja i isključi

[ctx: title]
en: Log Out
sr: Odjavi me

[ctx: title]
en: Log Out %s
sr: Odjavi korisnika „%s“

[ctx: title]
en: Power Off
sr: Isključi

[ctx: title]
en: Restart
sr: Ponovo pokreni

[ctx: title]
en: Restart & Install Updates
sr: Ponovo pokreni i instaliraj ažuriranja

[ctx: title]
en: Restart & Install Upgrade
sr: Ponovo pokreni i instaliraj nadogradnju

en: toggle-switch-us
sr: toggle-switch-intl

en: “%s” is not responding.
sr: „%s“ ne odgovara.

en: “%s” is ready
sr: „%s“ je spreman
