gnome-software - en to sr translation catalogue (745 entries)

en:  and
sr:  i

en: %e %B %Y
sr: %e. %B %Y.

en: %s %s Now Available
sr: %s %s je sada dostupan

en: %s %s Ready to be Installed
sr: %s %s je spreman za instaliranje

en: %s %s is no longer supported.
sr: Više nema podrške za distribuciju %s %s.

en: %s (Installed)
sr: %s (Instaliran)

en: %s (Installing)
sr: %s (Instaliram)

en: %s (Removing)
sr: %s (Uklanjam)

en: %s and %s installed | %s and %s installed
sr[0]: %s i %s su instalirani
sr[1]: %s i %s su instalirana
sr[2]: %s i %s je instalirano
sr[3]: %s i %s su instalirani

en: %s banner design deleted.
sr: Dizajn banera za %s je obrisan.

en: %s file format
sr: %s format datoteke

en: %s is not <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">free and open source software</a>, and is provided by “%s”.
sr: „%s“ nije <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Free_and_open-source_software">nije slobodan softver i softver otvorenog izvornog koda</a>, a obezbeđuje ga „%s“.

en: %s is not available.
sr: „%s“ nije dostupan.

en: %s is now installed
sr: „%s“ je sada instaliran

en: %s is provided by “%s”.
sr: %s obezbeđuje „%s“

en: %s is requesting additional file format support.
sr: „%s“ zahteva dodatnu podršku za korišćenje ove vrste datoteke.

en: %s is requesting additional fonts.
sr: „%s“ zahteva dodatne slovne likove.

en: %s is requesting additional multimedia codecs.
sr: „%s“ zahteva dodatne multimedijalne kodeke.

en: %s is requesting additional packages.
sr: „%s“ zahteva dodatne pakete.

en: %s is requesting additional printer drivers.
sr: „%s“ zahteva dodatne upravljačke programe za štampače.

en: %s needs to be restarted to use new plugins.
sr: Program „%s“ se mora ponovo pokrenuti da biste koristili nove dodatke.

en: %s not found
sr: Nisam pronašao „%s“

en: %s will be installed, and you will be charged %s.
sr: %s će biti instaliran i biće vam naplaćeno %s.

en: %s will be removed, and you will have to install it to use it again.
sr: Biće uklonjen „%s“, i moraćete da ga instalirate da biste ga ponovo koristili.

en: %u add-on | %u add-ons
sr[0]: %u dodatak
sr[1]: %u dodatka
sr[2]: %u dodataka
sr[3]: Jedan dodatak

en: %u add-on installed | %u add-ons installed
sr[0]: %u instalirani dodatak
sr[1]: %u instalirana dodatka
sr[2]: %u instaliranih dodataka
sr[3]: Jedan instalirani dodatak

en: %u application | %u applications
sr[0]: %u program
sr[1]: %u programa
sr[2]: %u programa
sr[3]: Jedan program

en: %u application installed | %u applications installed
sr[0]: %u instalirani program
sr[1]: %u instalirana programa
sr[2]: %u instaliranih programa
sr[3]: Jedan instalirani program

en: %u more match | %u more matches
sr[0]: još %u pogodak
sr[1]: još %u pogotka
sr[2]: još %u pogodaka
sr[3]: još %u pogodak

en: 'https://en.wikipedia.org/wiki/Proprietary_software'
sr: 'https://sr.wikipedia.org/wiki/Vlasnički_softver'

en: (This could take a while)
sr: (Ovo može da potraje)

en: A list of URLs pointing to appstream files that will be downloaded into an app-info folder
sr: Spisak URL-ova koji pokazuju na datoteke toka koje će biti preuzete u ap-info fasciklu

en: A list of applications to use, overriding the system defined ones.
sr: Spisak programa za korišćenje, koji prepisuje one koje odredi sistem.

en: A list of compatible projects
sr: Spisak saglasnih projekata

en: A list of official repositories that should be considered free software
sr: Spisak zvaničnih izvora koji se trebaju smatrati slobodnim softverom

en: A list of official repositories that should not be considered 3rd party
sr: Spisak zvaničnih izvora koji se ne trebaju smatrati trećom stranom

en: A list of popular applications
sr: Spisak popularnih programa

en: A major upgrade, with new features and added polish.
sr: Velika nadogradnja, sa novim funkcijama i dodatim ispravkama.

en: A new version of %s is available to install
sr: Nova verzija distribucije %s je dostupna za instalaciju

en: A nice way to manage the software on your system.
sr: Fin način za upravljanje programima na vašem sistemu.

en: A restart is required for them to take effect.
sr: Potrebno je ponovno pokretanje kako bi stupila u dejstvo.

en: A snap is a universal Linux package
sr: Snep je univerzalni Linuks paket

en: AC power is required
sr: Strujno napajanje je potrebno

en: Ability to spend real money in-game
sr: Sposobnost potrošnje stvarnog novca u igri

en: About %s
sr: O programu „%s“

en: Access additional software from selected third party sources.
sr: Pristupite dodatnim programima sa izvora probranih trećih strana.

en: Add to Application Folder
sr: Dodaj u fasciklu programa

en: Add, remove or update software on this computer
sr: Dodajte, uklonite ili ažurirajte programe na ovom računaru

en: Add-ons
sr: Dodaci

en: Adding this software repository will give you access to additional software and upgrades.
sr: Dodavanje ove riznice programa će vam omogućiti pristup dodatnim programima i nadogradnjama.

en: Additional Fonts Required
sr: Potrebni su dodatni slovni likovi

en: Additional MIME Types Required
sr: Potrebne su dodatni MIME formati

en: Additional Multimedia Codecs Required
sr: Potrebni su dodatni multimedijalni kodeci

en: Additional Packages Required
sr: Potrebni su dodatni paketi

en: Additional Printer Drivers Required
sr: Potrebni su dodatni upravljački programi štampača

en: Additions
sr: Dodato

en: Age Rating
sr: Ocena starosne prikladnosti

en: All
sr: Sve

en: All applications from %s will be removed, and you will have to re-install the source to use them again.
sr: Sve programi sa „%s“ biće uklonjeni, a moraćete ponovo da instalirate izvor da biste ih ponovo koristili.

en: Allow access to the Software Repositories dialog
sr: Dopusti pristup prozorčetu izvora softvera

en: An application
sr: Program

en: An important OS update failed to be installed.
sr: Nije uspelo instaliranje važnog ažuriranja sistema.

en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
sr[0]: Važno ažuriranje sistema je instalirano.
sr[1]: Važna ažuriranja sistema su instalirana.
sr[2]: Važna ažuriranja sistema su instalirana.
sr[3]: Jedno važno ažuriranje sistema je instalirano.

en: App ID
sr: IB programa

en: AppStream;Software;App;
sr: AppStream;Software;App;AppStrim;Softver;Aplikacija;Programi;App;Programi;Softver;Aplikacija;

en: Application Updates
sr: Ažuriranja programa

en: Application is ready to be used.
sr: Program je spreman za upotrebu.

en: Application manager for GNOME
sr: Gnomov upravnik programa

en: Are you sure you want to purchase %s?
sr: Da li sigurno želite da kupite „%s“?

en: Are you sure you want to remove %s?
sr: Da li sigurno želite da uklonite „%s“?

en: Are you sure you want to remove the %s source?
sr: Da li sigurno želite da uklonite izvor „%s“?

en: Audio & Video
sr: Zvuk i snimci

en: Authenticate
sr: Potvrdi identitet

en: Available fonts for the %s script | Available fonts for the %s scripts
sr[0]: Dostupan je slovni lik za pismo „%s“
sr[1]: Dostupni su slovni likovi za pismo „%s“
sr[2]: Dostupni su slovni likovi za pismo „%s“
sr[3]: Dostupan je slovni lik za pismo „%s“

en: Available software for %s | Available software for %s
sr[0]: Dostupan je program za „%s“
sr[1]: Dostupni su programi za „%s“
sr[2]: Dostupni su programi za „%s“
sr[3]: Dostupan je program za „%s“

en: Banner Designer
sr: Dizajner banera

en: Banner design deleted.
sr: Dizajn banera je obrisan.

en: Brief artistic nudity
sr: Kratka umetnička golotinja

en: CSS validated OK!
sr: CSS je uspešno proveren!

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cartoon characters in aggressive conflict
sr: Likovi iz crtaća u agresivnom sukobu

en: Cartoon characters in unsafe situations
sr: Likovi iz crtaća u nepoželjnim situacijama

en: Categories
sr: Kategorije

en: Category
sr: Kategorija

en: Category Featured
sr: Izdvojeno u kategoriji

en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
sr: Likovi u agresivnom sukobu koji se lako razlikuje od stvarnosti

en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
sr: Likovi u nesigurnim situacijama koje se lako razlikuju od stvarnosti

en: Charges may apply
sr: Ažuriranjem mogu nastati dodatni novčani troškovi

en: Check Anyway
sr: Ipak proveri

en: Check for updates
sr: Proveri da li ima ažuriranja

en: Checking for the latest application version
sr: Proverava poslednje izdanje programa

en: Checking for updates when using mobile broadband could cause you to incur charges
sr: Provera ažurnosti prilikom korišćenja mobilne širokopojasne mreže može dovesti do povećanja troškova na kartici

en: Checking for updates while using mobile broadband could cause you to incur charges.
sr: Provera ažurnosti prilikom korišćenja mobilne širokopojasne mreže može dovesti do povećanja troškova na vašoj kartici.

en: Choose an application:
sr: Odaberite program:

en: Choosing a larger value will mean less round-trips to the remote server but updates to the screenshots may take longer to show to the user. A value of 0 means to never check the server if the image already exists in the cache.
sr: Biranje veće vrednosti će uzrokovati manje obilazaka ka udaljenom serveru ali će ažuriranje snimaka ekrana i prikaz korisniku trajati duže. Vrednost „0“ znači da se nikada ne proverava server ukoliko slika već postoji u kešu.

en: Click on items to select them
sr: Pritisnite na stavke da ih izaberete

en: Codecs page
sr: Stranica kodeka

en: Communication & News
sr: Saopštenja i vesti

en: Continue
sr: Nastavi

en: Could not create cache
sr: Ne mogu da napravim ostavu

en: Dead human remains that are exposed to the elements
sr: Posmrtni ostaci ljudi koji su izloženi vremenskim prilikama

en: Delete Design
sr: Obriši dizajn

en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
sr: Prikaz krvoprolića i sakaćenje delova tela

en: Depictions of modern-day human desecration
sr: Prikazi savremenog ljudskog skrnavljenja

en: Depictions of modern-day slavery
sr: Prikazi savremenog robovlasništva

en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
sr: Prikaz stvarnih likova u agresivnom sukobu

en: Depictions or references to historical desecration
sr: Prikazi ili upućivanja ka istorijskim skrnavljenjima

en: Depictions or references to historical slavery
sr: Prikazi ili upućivanja ka istorijskom robovlasništvu

en: Design the featured banners for GNOME Software
sr: Dizajniraj banere za Gnomove progrme

en: Detailed errors from the package manager follow:
sr: Opširnije greške upravnika paketa slede:

en: Details
sr: Pojedinosti

en: Details page
sr: Stranica pojedinosti

en: Details panel
sr: Panel pojedinosti

en: Developer
sr: Programer

en: Developer Tools
sr: Razvojni alati

en: Device Firmware
sr: Firmver uređaja

en: Device cannot be used during update.
sr: Uređaj ne može biti korišćen za vreme ažuriranja.

en: Direct references of adultery
sr: Neposredna upućivanja na preljubu

en: Direct references of prostitution
sr: Neposredna upućivanja na prostituciju

en: Disable
sr: Onemogući

en: Disable “%s”?
sr: Onemogućiti riznicu „%s“?

en: Disabled
sr: Onemogućeno

en: Disabling
sr: Onemogućavam

en: Discrimination designed to cause emotional harm
sr: Diskriminacija osmišljena da izazove emotivnu povredu

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Don’t Warn Again
sr: Ne upozoravaj više

en: Don’t like it
sr: Ne dopada mi se

en: Downgrades
sr: Unazađivanja

en: Download Size
sr: Veličina preuzetog

en: Downloading %s %s
sr: Preuzimam %s %s

en: Downloading application page…
sr: Preuzimam stranicu programa…

en: Downloading application ratings…
sr: Preuzimam ocene programa…

en: Downloading extra metadata files…
sr: Preuzimam dodatne datoteke sa metapodacima…

en: Downloading featured images…
sr: Preuzimam izdvojene slike…

en: Downloading firmware update metadata…
sr: Preuzimam ažuriranja metapodataka firmvera…

en: Downloading firmware update signature…
sr: Preuzimam potpis ažuriranja firmvera…

en: Downloading firmware update…
sr: Preuzimam ažuriranja firmvera…

en: Downloading new updates…
sr: Preuzimam nova ažuriranja…

en: Downloading shell extension metadata…
sr: Preuzimam metapodatke proširenja školjke…

en: Downloading upgrade information…
sr: Preuzimam podatke o nadogradnji…

en: Editor’s Pick
sr: Izbor urednika

en: Editor’s Picks
sr: Izbori urednika

en: Education & Science
sr: Obrazovanje i nauka

en: Email address
sr: Adresa e-pošte

en: Enable
sr: Uključi

en: Enable GNOME Shell extensions repository
sr: Omogući riznicu za proširenja Gnomove školjke

en: Enable Third Party Software Repositories?
sr: Da uključim riznice programa treće strane?

en: Enable Third-Party Software Repository?
sr: Da uključim riznicu programa treće strane?

en: Enable and Install
sr: Uključi i instaliraj

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: Enabling
sr: Uključujem

en: Enter your one-time pin for two-factor authentication.
sr: Unesite vaš jednovremeni pin za potvrđivanje identiteta sa dva činioca.

en: Error message here
sr: Poruka o grešci

en: Examine Disk
sr: Ispitaj disk

en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
sr: Eksplicitna diskriminacija na osnovu pola, seksualnosti, rase ili veroispovesti

en: Explicit references to specific brands or trademarked products
sr: Eksplicitno upućivanje na naročite robne marke ili zaštićene proizvode

en: Export to file
sr: Izvezi u datoteku

en: Extension Settings
sr: Podešavanja proširenja

en: Extensions are used at your own risk. If you have any system problems, it is recommended to disable them.
sr: Proširenja koristite na sopstvenu odgovornost. Ako imate problema sa sistemom, preporučuje vam se da ih isključite.

en: FILENAME
sr: NAZIV DATOTEKE

en: Failed To Update
sr: Neuspeh pri instaliranju ažuriranja

en: Failed to copy
sr: Nisam uspeo da iskopiram

en: Failed to find any search results
sr: Neuspeh pri dobavljanju rezultata pretrage

en: Failed to install file: authentication failed
sr: Nisam uspeo da instaliram datoteku: prijava nije uspela

en: Failed to load file
sr: Nisam uspeo da učitam datoteku

en: Failed to load image
sr: Nisam uspeo da učitam sliku

en: Failed to parse command line arguments
sr: Nisam uspeo da obradim argumente linije naredbi

en: Failed to save file
sr: Nisam uspeo da sačuvam datoteku

en: Failed to validate content type
sr: Nisam uspeo da potvrdim vrstu sadržaja

en: Featured
sr: Izdvojeno

en: Featured %s
sr: Izdvojeno u kategoriji „%s“

en: Featured App
sr: Izdvojeni program

en: Featured Application
sr: Izdvojeni programi

en: Filter applications based on the default branch set for the remote
sr: Filtriraj programe na osnovu podrazumevane grane podešene za udaljeno mesto

en: Find in Software
sr: Nađi u Programima

en: Find out more…
sr: Saznaj više…

en: Firmware Upgrade Support
sr: Podrška za nadogradnju firmvera

en: Five days ago
sr: Pre pet dana

en: Flatpak Support
sr: Podrška za Fletpek (Flatpak)

en: Flatpak is a framework for desktop applications on Linux
sr: Fletpek je radni okvir za stone Linuks programe

en: Folder Name
sr: Naziv fascikle

en: For more information, visit %s.
sr: Za više podataka, pogledajte %s.

en: Four days ago
sr: Pre četiri dana

en: Free
sr: Slobodan

en: Free Software
sr: Slobodan softver

en: GNOME Shell Extensions Repository
sr: Riznica sa proširenjima Gnomove školjke

en: GNOME Software
sr: Gnomovi programi

en: GNOME Software AppStream system-wide installer
sr: Sistemski instalater datoteka toka Gnomovih programa

en: GNOME Software Banner Designer
sr: Dizajner banera za Gnomove programe

en: GNOME Software showcases featured and popular applications with useful descriptions and multiple screenshots per application. Applications can be found either through browsing the list of categories or by searching. It also allows you to update your system using an offline update.
sr: Gnomovi programi prikazuju izdvojene i popularne programe sa korisnim opisima i nekoliko snimaka ekrana po programu. Programi mogu biti pronađeni pregledanjem spiska kategorija ili pretraživanjem. Takođe vam omogućava održavanje ažurnog sistema korišćenjem tehnologije vanmrežnih ažuriranja.

en: Gambling on random events using tokens or credits
sr: Kockanje na nasumičnim događajima koji koriste žetone ili kredite

en: Gambling using real money
sr: Kockanje koje koristi stvarni novac

en: Gambling using “play” money
sr: Kockanje koje koristi „igrački“ novac (play)

en: Games
sr: Igre

en: Getting flatpak metadata for %s…
sr: Dobavljam fletpek metapodatke za %s…

en: Getting runtime source…
sr: Dobavljam izvor izvršnog okruženja…

en: Give a short summary of your review, for example: “Great app, would recommend”.
sr: Ukratko opišite vaše mišljenje, na primer: „Odličan program, preporučio bih ga“.

en: Go back
sr: Idite nazad

en: Go online to check for updates
sr: Poveži se i potraži ažuriranja

en: Graphic depictions of desecration of human bodies
sr: Grafički prikazi skrnavljenja ljudskih tela

en: Graphic depictions of modern-day desecration
sr: Grafički prikazi savremenog skrnavljenja

en: Graphic depictions of modern-day slavery
sr: Grafički prikazi savremenog robovlasništva

en: Graphic depictions of the act of adultery
sr: Grafički prikazi čina preljube

en: Graphic depictions of the act of prostitution
sr: Grafički prikazi čina prostitucije

en: Graphic sexual behavior
sr: Grafičko seksualno ponašanje

en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
sr: Grafičko seksualno ponašanje između osoba istog pola

en: Graphic violence easily distinguishable from reality
sr: Grafičko nasilje koje se lako razlikuje od stvarnosti

en: Graphic violence involving cartoon characters
sr: Grafičko nasilje koje uključuje likove iz crtaća

en: Graphic violence involving realistic characters
sr: Grafičko nasilje koje uključuje stvarne likove

en: Graphics & Photography
sr: Grafika i fotografija

en: Hate it
sr: Nikakav

en: History
sr: Istorijat

en: I have an account already
sr: Već imam nalog

en: I have forgotten my password
sr: Zaboravio sam lozinku

en: I want to register for an account now
sr: Želim sada da se registrujem za nalog

en: ID
sr: IB

en: If disabled, GNOME Software will hide the updates panel, not perform any automatic updates actions or prompt for upgrades.
sr: Ako je isključeno, Gnomovi programi će sakriti površ za ažuriranja, neće izvršavati bilo kakva samostalna ažuriranja ili pitati za nadogradnje.

en: If enabled, GNOME Software automatically downloads updates in the background and prompts the user to install them when ready.
sr: Ako je uključeno, Gnomovi programi će sam preuzeti ažuriranja u pozadini i tražiti od korisnika da ih instalira kada bude bio spreman.

en: If enabled, GNOME Software automatically refreshes in the background even when using a metered connection (eventually downloading some metadata, checking for updates, etc., which may incur in costs for the user).
sr: Ako je uključeno, Gnomovi programi će se samostalno osvežavati u pozadini (preuzimanje metapodataka, provera novih dostupnih ažuriranja i slično) čak i preko ograničene veze što može dovesti do novčanih troškova po korisnika.

en: Import from file
sr: Uvezi iz datoteke

en: Important OS and application updates are ready to be installed
sr: Ima važnih ažuriranja za sistem i programe koja su spremna za instaliranje

en: Includes performance, stability and security improvements.
sr: U nadogradnje su uključena poboljšanja stabilnosti, bezbednosti i rada sistema.

en: Incompatible Software
sr: Nesaglasan softver

en: Indirect references to adultery
sr: Posredna upućivanja na preljubu

en: Indirect references to homosexuality
sr: Posredna upućivanja na homoseksualnost

en: Indirect references to prostitution
sr: Posredna upućivanja na prostituciju

en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format can be found on the website.
sr: Podatke o „%s“, kao i podatke o nabavljanju kodeka koji može puštati ovu vrstu datoteke možete pronaći na veb stranici.

en: Information about %s, as well as options for how to get a codec that can play this format might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja kodeka koji može da pusti ovu vrstu zapisa možete naći na %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get a driver that supports this printer might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja upravljačkog programa koji može da podrži ovaj štampač možete naći na %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional Plasma resources might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja dodatnih izvorišta Plazme možete pronaći na %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get additional fonts might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja dodatnih fontova možete pronaći na %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get an application that can support this format might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja programa koji može da podrži ovu vrstu datoteka možete naći na %s.

en: Information about %s, as well as options for how to get missing applications might be found %s.
sr: Podatke o „%s“, kao i način nabavljanja nedostajućih programa možete pronaći na %s.

en: Install
sr: Instaliraj

en: Install Third-Party Software?
sr: Da instaliram programe treće strane?

en: Install an appstream file into a system location
sr: Instaliraj datoteku toka u sistemsku lokaciju

en: Install bundled applications for all users on the system where possible
sr: Instalira skup programa za sve korisnike na sistemu gde je to moguće

en: Install selected software on the system
sr: Instalirajte izabrane programe na sistem

en: Install the AppStream files to a system-wide location for all users
sr: Instaliraj datoteku toka u sistemsku lokaciju

en: Install the application (using application ID)
sr: Prikazuje program (koristeći IB programa)

en: Installed
sr: Instaliran

en: Installed Size
sr: Veličina instaliranog

en: Installed Updates
sr: Instalirana ažuriranja

en: Installed on %s
sr: Instaliran je %s

en: Installed page
sr: Stranica instaliranog

en: Installed panel
sr: Panel instaliranih

en: Installing
sr: Instaliram

en: Installing an appstream file into a system location
sr: Instaliram datoteku toka u sistemsku lokaciju

en: Install…
sr: Instaliraj…

en: Integrated Firmware
sr: Ugrađeni firmver

en: Internet access is required to check for updates.
sr: Potreban je pristup Internetu za proveru ažuriranja.

en: Internet access was required but wasn’t available. Please make sure that you have internet access and try again.
sr: Nema izlaza na internet iako je to potrebno. Postarajte se da imate pristup internetu i pokušajte ponovo.

en: It is not possible to install software until this has been resolved.
sr: Ne mogu se instalirati programi dok se ovo ne razreši.

en: It is recommended that you back up your data and files before upgrading.
sr: Preporučuje vam se da napravite rezervu vaših podataka i datoteka pre nadograđivanja.

en: It is recommended that you install important updates now
sr: Preporučeno je što ranije instaliranje ovih ažuriranja

en: It is recommended that you upgrade to a more recent version.
sr: Preporučeno je da nadogradite sistem na novije izdanje.

en: It may be illegal to install or use %s in some countries.
sr: Instalacija ili korišćenje „%s“ može biti protivzakonito u nekom državama.

en: It may be illegal to install or use this codec in some countries.
sr: Instalacija ili korišćenje ovog kodeka može biti protivzakonito u nekom državama.

en: It’s OK
sr: U redu je

en: Kissing between people of the same gender
sr: Ljubljenje između osoba istog pola

en: Last checked: %s
sr: Poslednja provera: %s

en: Launch
sr: Pokreni

en: License
sr: Dozvola

en: Like it
sr: Dobar je

en: Limba Support
sr: Podrška za Limbu

en: Limba provides developers a way to easily create software bundles
sr: Limba pruža programerima jednostavan način za pravljenje programskih paketa

en: Loading page
sr: Učitavam stranicu

en: Localized in your Language
sr: Preveden na srpski

en: Looking for new updates…
sr: Tražim nova ažuriranja…

en: Love it
sr: Odličan

en: MODE
sr: REŽIM

en: Mature or sexual humor
sr: Erotski i humor za odrasle

en: Meh
sr: Onako

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Codecs
sr: Kodeci

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Fonts
sr: Slova

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Hardware Drivers
sr: Hardverski upravljački programi

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Input Sources
sr: Izvori ulaza

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Language Packs
sr: Jezički paketi

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Localization
sr: Prevod

[ctx: Menu of Add-ons]
en: Shell Extensions
sr: Proširenja školjke

[ctx: Menu of Art]
en: Art
sr: Umetnost

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Audio Creation & Editing
sr: Stvaranje i uređivanje zvuka

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Audio & Video]
en: Music Players
sr: Programi za muziku

[ctx: Menu of Communication & News]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Chat
sr: Ćaskanje

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Communication & News]
en: News
sr: Vesti

[ctx: Menu of Communication & News]
en: Web Browsers
sr: Veb preglednici

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Debuggers
sr: Pročišćavači

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Developer Tools]
en: IDEs
sr: IRO

[ctx: Menu of Education & Science]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Artificial Intelligence
sr: Veštačka inteligencija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Astronomy
sr: Astronomija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Chemistry
sr: Hemija

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Languages
sr: Jezici

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Math
sr: Matematika

[ctx: Menu of Education & Science]
en: Robotics
sr: Robotika

[ctx: Menu of Games]
en: Action
sr: Akcija

[ctx: Menu of Games]
en: Adventure
sr: Avantura

[ctx: Menu of Games]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Games]
en: Arcade
sr: Arkadne

[ctx: Menu of Games]
en: Blocks
sr: Blokovi

[ctx: Menu of Games]
en: Board
sr: Tabla

[ctx: Menu of Games]
en: Card
sr: Karte

[ctx: Menu of Games]
en: Emulators
sr: Oponašavači

[ctx: Menu of Games]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Games]
en: Kids
sr: Dečje igre

[ctx: Menu of Games]
en: Logic
sr: Logika

[ctx: Menu of Games]
en: Role Playing
sr: Igranje uloge

[ctx: Menu of Games]
en: Sports
sr: Sportovi

[ctx: Menu of Games]
en: Strategy
sr: Strategije

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: 3D Graphics
sr: 3D grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Photography
sr: Fotografija

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Scanning
sr: Skeniranje

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Vector Graphics
sr: Vektorska grafika

[ctx: Menu of Graphics & Photography]
en: Viewers
sr: Pregledači

[ctx: Menu of Productivity]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Productivity]
en: Calendar
sr: Kalendar

[ctx: Menu of Productivity]
en: Database
sr: Baza podataka

[ctx: Menu of Productivity]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Productivity]
en: Finance
sr: Finansije

[ctx: Menu of Productivity]
en: Word Processor
sr: Obrađivanje teksta

[ctx: Menu of Reference]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Reference]
en: Biography
sr: Biografija

[ctx: Menu of Reference]
en: Comics
sr: Stripovi

[ctx: Menu of Reference]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Reference]
en: Fiction
sr: Fantastika

[ctx: Menu of Reference]
en: Health
sr: Zdravlje

[ctx: Menu of Reference]
en: History
sr: Istorija

[ctx: Menu of Reference]
en: Lifestyle
sr: Način življenja

[ctx: Menu of Reference]
en: Politics
sr: Politika

[ctx: Menu of Reference]
en: Sports
sr: Sportovi

[ctx: Menu of Utilities]
en: All
sr: Sve

[ctx: Menu of Utilities]
en: Featured
sr: Izdvojeno

[ctx: Menu of Utilities]
en: Text Editors
sr: Uređivači teksta

en: Merge documents
sr: Spoji dokumente

en: Mild or infrequent use of profanity
sr: Blaga ili retka upotreba psovki

en: Mildly realistic characters in unsafe situations
sr: Blago stvarni likovi u nesigurnim situacijama

en: Moderate page
sr: Stranica uređenja

en: Moderate use of profanity
sr: Umerena upotreba psovki

en: Moderated chat functionality between users
sr: Umerena mogućnost ćaskanja između korisnika

en: More Information
sr: Još podataka

en: More information
sr: Još podataka

en: More…
sr: Još…

en: Name
sr: Naziv

en: Negativity towards a specific group of people
sr: Negativnost prema određenoj grupi ljudi

en: Network Settings
sr: Podešavanja mreže

en: New Banner
sr: Novi baner

en: No
sr: Nije

en: No Additional Repositories
sr: Nema dodatnih riznica

en: No Application Data Found
sr: Nisam pronašao podatke o programima

en: No Application Found
sr: Nisam pronašao programe

en: No Designs
sr: Nema dizajna

en: No Network
sr: Nema mreže

en: No Plasma resources are available for %s support.
sr: Nisu dostupna izvorišta Plazme za „%s“ podršku.

en: No Software Repository Included
sr: Ne sadrži riznicu programa

en: No ability to spend money
sr: Ne može se trošiti stvaran novac

en: No addon codecs are available for the %s format.
sr: Nema dodatnih kodeka za format datoteke „%s“.

en: No advertising of any kind
sr: Nema bilo kakvog oglašavanja

en: No applications are available for %s support.
sr: Nisu dostupni programi za „%s“ podršku.

en: No applications are available that provide the file %s.
sr: Nisu dostupni programi koji obezbeđuju datoteku „%s“.

en: No bloodshed
sr: Nema krvoprolića

en: No cartoon violence
sr: Nema crtanog nasilja

en: No details were available for this rating.
sr: Nema pojedinosti za ovu ocenu starosne prikladnosti.

en: No discriminatory language of any kind
sr: Nema bilo kakvog diskriminacionog govora

en: No fantasy violence
sr: Nema fantazijskog nasilja

en: No fonts are available for the %s script support.
sr: Nema dostupnih fontova za pismo „%s“.

en: No gambling of any kind
sr: Nema bilo kakvog kockanja

en: No inappropriate humor
sr: Nema neumesnog humora

en: No nudity of any sort
sr: Nema bilo kakve nagosti

en: No printer drivers are available for %s.
sr: Nisu dostupni upravljački programi štampača za „%s“.

en: No profanity of any kind
sr: Nema bilo kakve vulgarnosti

en: No realistic violence
sr: Nema realističnog nasilja

en: No references or depictions of sexual nature
sr: Nema seksualnih prikaza ili upućivanja

en: No references to adultery
sr: Nema upućivanja na preljubu

en: No references to alcohol
sr: Nema upućivanja na alkohol

en: No references to desecration
sr: Nema upućivanja na skrnavljenje

en: No references to homosexuality
sr: Nema upućivanja na homoseksualnost

en: No references to illicit drugs
sr: Nema upućivanja na zabranjene droge

en: No references to prostitution
sr: Nema upućivanja na prostituciju

en: No references to slavery
sr: Nema upućivanja na robovlasništvo

en: No screenshot provided
sr: Nije dostavljen snimak ekrana

en: No sexual violence
sr: Nema seksualnog nasilja

en: No sexualized characters
sr: Nema seksualizovanih karaktera

en: No sharing of physical location to other users
sr: Nema razmene fizičke lokacije sa drugim korisnicima

en: No sharing of social network usernames or email addresses
sr: Nema razmene korisničkih imena društvenih mreža ili adresa elektronske pošte

en: No sharing of user information with 3rd parties
sr: Nema razmene korisničkih podataka sa trećim stranama

en: No update description available.
sr: Nema dostupnog opisa ažuriranja.

en: No updates have been installed on this system.
sr: Nijedno ažuriranje nije instalirano na ovaj sistem.

en: No visible dead human remains
sr: Bez vidljivih ljudskih posmrtnih ostataka

en: No way to chat with other users
sr: Nema načina za ćaskanje sa drugim korisnicima

en: No way to talk with other users
sr: Nema načina za razgovor sa drugim korisnicima

en: Non-free applications show a warning dialog before install
sr: Neslobodni programi prikazuju prozorče upozorenja pre instalacije

en: Not Now
sr: Ne sada

en: Not enough disk space — free up some space and try again
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora na disku, oslobodite nešto prostora i probajte ponovo

en: ODRS is a service providing user reviews of applications
sr: ODRS je usluga koja pruža preglede programa od strane korisnika

en: OS Updates
sr: Nadogradnje sistema

en: OS Upgrade
sr: Nadogradnja sistema

en: OS updates are now installed
sr: Ažuriranja sistema su sada instalirana

en: Offer upgrades for pre-releases
sr: Nudi nadogradnje za predizdanja

en: Once reported, a review will be hidden until it has been checked by an administrator.
sr: Nakon podnošenja, pregled će biti skriven sve dok ga ne proveri neko od administratora.

en: One week ago
sr: Pre nedelju dana

en: Only use software repositories that you trust.
sr: Koristite samo proverene riznice programa.

en: Open AppStream File
sr: Otvori AppStream datoteku

en: Open Desktop Ratings Support
sr: Podrška za ocene otvorene radne površi

en: Open a local package file
sr: Otvara lokalnu datoteku sa paketom

en: Operating System Updates Unavailable
sr: Ažuriranja operativnog sistema nisu dostupna

en: Other
sr: Drugo

en: Overtly sexualized human characters
sr: Preterano seksualizovani ljudski karakteri

en: Overview page
sr: Stranica pregleda

en: Overview panel
sr: Panel pregleda

en: PKGNAME
sr: NZVPKTA

en: Password
sr: Lozinka

en: Pending
sr: Na čekanju

en: Pending installation…
sr: Čeka na instaliranje…

en: Pending update…
sr: Čeka na ažuriranje…

en: Please choose a star rating
sr: Izaberite ocenu zvezdicom

en: Please enter a number from 1 to %u:
sr: Unesi broj od 1 do %u:

en: Please take more time writing the review
sr: Utrošite malo više vremena za pisanje pregleda

en: Post Review
sr: Objavi pregled

en: Prefer local file sources to AppStream
sr: Daje prednost lokalnim izvorima datoteka nad tokom programa

en: Prepare %s
sr: Pripremam „%s“

en: Product placement
sr: Plasman proizvoda

en: Productivity
sr: Produktivnost

en: Prolonged nudity
sr: Produžena golotinja

en: Proprietary
sr: Vlasnički

en: Proprietary Software
sr: Vlasnički softver

en: Provides support for firmware upgrades
sr: Pruža podršku za nadogradnje firmvera

en: Provocative references or depictions
sr: Provokativne upute ili prikazi

en: Public domain
sr: Javno vlasništvo

en: Purchase
sr: Kupi

en: Quit the running instance
sr: Zatvara pokrenuti primerak

en: Rape or other violent sexual behavior
sr: Silovanje ili drugo nasilno seksualno ponašanje

en: Rating
sr: Ocenjivanje

en: Re_move shortcut
sr: _Ukloni prečicu

en: Realistic bloodshed
sr: Realno krvoproliće

en: Recent Releases
sr: Nedavna izdanja

en: Recently installed updates are available to review
sr: Pregled skoro instaliranih ažuriranja je dostupan

en: Recommended Audio & Video Applications
sr: Preporučeni audio i video programi

en: Recommended Games
sr: Preporučene igre

en: Recommended Graphics Applications
sr: Preporučeni grafički programi

en: Recommended Productivity Applications
sr: Preporučeni stvaralački programi

en: Reference
sr: Upute

en: References to alcoholic beverages
sr: Upućivanje na alkoholna pića

en: References to illicit drugs
sr: Upućivanje na zabranjene droge

en: References to tobacco products
sr: Upućivanje na duvanske proizvode

en: Release Activity
sr: Održavan program

en: Removals
sr: Uklonjeno

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove “%s”?
sr: Ukloniti riznicu „%s“?

en: Remove…
sr: Ukloni…

en: Removing
sr: Uklanjam

en: Removing…
sr: Uklanjam…

en: Report
sr: Objavi

en: Report Review?
sr: Da objavim pregled?

en: Report…
sr: Objavi…

en: Requires Restart
sr: Zahteva ponovno pokretanje

en: Restart
sr: Pokreni ponovo

en: Restart & Install
sr: Ponovo pokreni i instaliraj

en: Restart & Update
sr: Ponovo pokreni i instaliraj

en: Restart & _Install
sr: Ponovo pokreni i _instaliraj

en: Restart Now
sr: Ponovo pokreni

en: Reviews
sr: Pregledi

en: Reviews with karma less than this number will not be shown.
sr: Pregledi sa karmom sa manjim brojem od ovog se neće prikazivati.

en: Run popular web applications in a browser
sr: Izvrši popularne veb programe unutar pregledača

en: SEARCH
sr: TRAŽI

en: Sandboxed
sr: Izolovan

en: Scantily clad human characters
sr: Oskudno obučeni ljudski karakteri

en: Screenshot
sr: Snimak ekrana

en: Screenshot not available
sr: Snimak ekrana nije dostupan

en: Screenshot not found
sr: Nema snimaka ekrana

en: Screenshot not valid
sr: Neispravan snimak ekrana

en: Screenshot size not found
sr: Nisam pronašao veličinu snimka ekrana

en: Search
sr: Pretraži

en: Search for applications
sr: Traži programe

en: Search page
sr: Stranica pretrage

en: Security Updates Pending
sr: Ima bezbednosnih ažuriranja

en: Select
sr: Izaberi

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select None
sr: Poništi izbor

en: Selected add-ons will be installed with the application.
sr: Izabrani dodaci biće instalirani sa programom.

en: Setting up updates…
sr: Podešavam ažuriranja…

en: Sexual references or depictions
sr: Seksualne upute ili prikazi

en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
sr: Dele se dijagnostički podaci preko kojih drugi ne mogu prepoznati korisnika

en: Sharing information that lets others identify the user
sr: Dele se dijagnostički podaci preko kojih drugi mogu prepoznati korisnika

en: Sharing physical location to other users
sr: Razmena stvarnih lokacija sa drugim korisnicima

en: Sharing social network usernames or email addresses
sr: Razmena korisničkih imena društvenih mreža ili adresa elektronske pošte

en: Show
sr: Prikaži

en: Show Details
sr: Prikaži pojedinosti

en: Show application details (using application ID)
sr: Prikazuje pojedinosti programa (koristeći IB programa)

en: Show application details (using package name)
sr: Prikazuje pojedinosti programa (koristeći naziv paketa)

en: Show profiling information for the service
sr: Prikazuje podatke profilisanja za uslugu

en: Show some UI elements informing the user that an app is non-free
sr: Prikazuje neke UI elemente obaveštavajući korisnika da neki program nije slobodan

en: Show star ratings next to applications
sr: Prikazuje zvezdice ocenjivanja pored programa

en: Show the folder management UI
sr: Prikazuje sučelje upravljanja fasciklama

en: Show the installed size for apps in the list of installed applications
sr: Prikaži veličinu instaliranih programa u spisku instaliranih programa

en: Show the prompt to install nonfree software repositories
sr: Prikaži upit za instaliranje izvora neslobodnog softvera

en: Show verbose debugging information
sr: Prikazuje opširne podatke pročišćavanja

en: Show version number
sr: Prikazuje broj izdanja

en: Sign in automatically next time
sr: Sam se prijavi sledeći put

en: Six days ago
sr: Pre šest dana

en: Slapstick humor
sr: Urnebesna komedija

en: Snap Store
sr: Skladište snepova

en: Snappy Support
sr: Podrška za Snepi (Snappy)

en: Software
sr: Programi

en: Software Install
sr: Instalacija programa

en: Software Repositories
sr: Riznice programa

en: Software Repository Identified
sr: Riznica programa je prepoznata

en: Software Repository Included
sr: Sadrži riznicu programa

en: Software Update Installed | Software Updates Installed
sr[0]: Program je ažuriran
sr[1]: Programi su ažurirani
sr[2]: Programi su ažurirani
sr[3]: Jedan program je ažuriran

en: Software Updates Available
sr: Dostupna su ažuriranja programa

en: Software Updates Failed
sr: Ažuriranje programa nije uspelo

en: Software Upgrade Available
sr: Dostupna su ažuriranja programa

en: Software allows you to find and install new applications and system extensions and remove existing installed applications.
sr: Programi vam dozvoljavaju da pronađete i instalirate nove programe i proširenja sistema i da uklonite postojeće instalirane programe.

en: Software catalog is being downloaded
sr: Katalog softvera je preuzet

en: Software catalog is being loaded
sr: Katalog softvera je učitan

en: Software is up to date
sr: Programi su ažurirani

en: Software lets you install all the software you need, all from one place. See our recommendations, browse the categories, or search for the applications you want.
sr: Programi vam omogućavaju da instalirate sve programe koji vam trebaju, sve sa jednog mesta. Pogledajte naše preporuke, razgledajte kategorije, ili potražite program koji želite.

en: Software that has been installed from this repository will no longer receive updates, including security fixes.
sr: Programi instalirani iz ove riznice više neće dobijati ažuriranja, uključujući i bezbednosne ispravke.

en: Some of the currently installed software is not compatible with %s. If you continue, the following will be automatically removed during the upgrade:
sr: Neki od trenutno instaliranih programa nisu saglasni sa „%s“. Ako nastavite, sledeći će biti sami uklonjeni za vreme nadogradnje:

en: Some of this software is proprietary and therefore has restrictions on use, sharing, and access to source code.
sr: Deo ovog programa je vlasnički te je deljenje, korišćenje i pristupanje izvornom kodu ograničeno.

en: Sorry, something went wrong
sr: Nažalost, nešto je pošlo naopako

en: Sort
sr: Poređaj po

en: Source
sr: Izvor

en: Source: %s
sr: Izvor: %s

en: Spacing
sr: Razmaci

en: Start up mode: either ‘updates’, ‘updated’, ‘installed’ or ‘overview’
sr: Režim pokretanja: „updates“ (ažuriranja), „updated“ (ažurno), „installed“ (instalirano) ili „overview“ (pregled)

en: Starting up…
sr: Pokrećem…

en: Steam Support
sr: Podrška za Stim (Steam)

en: Strong or frequent use of profanity
sr: Jaka ili česta upotreba psovki

en: Subcategories filter menu
sr: Meni filtera potkategorija

en: Subcategories sorting menu
sr: Meni sortiranja potkategorija

en: Summary
sr: Sažetak

en: System Applications
sr: Sistemski programi

en: System Integration
sr: Usklađenost sa sistemom

en: System Upgrade Complete
sr: Naodgradnja sistema je gotova

en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: The URI that explains nonfree and proprietary software
sr: Putanja koja objašnjava neslobodan i vlasnički softver

en: The age in seconds to verify the upstream screenshot is still valid
sr: Starost u sekundama nakon kojih je potrebno potvrditi da je uzvodni snimak ekrana i dalje ispravan

en: The amount of space between children
sr: Količina razmaka među sadržanim elementima

en: The application list has unsaved changes.
sr: Spisak programa sadrži nesačuvane izmene.

en: The application list is already loaded.
sr: Spisak sa programima je već učitan.

en: The application was rated this way because it features:
sr: Program je ocenjen ovako zato što ga odlikuje sledeće:

en: The description is too long
sr: Opis je predug

en: The description is too short
sr: Opis je prekratak

en: The kind of interaction expected for this action: either ‘none’, ‘notify’, or ‘full’
sr: Vrsta interakcije koja se očekuje za ovu radnju: bilo "none", "notify" ili "full"

en: The last update check timestamp
sr: Vremenska oznaka poslednje provere ažuriranja

en: The last update timestamp
sr: Vremenska oznaka poslednjeg ažuriranja

en: The last upgrade notification timestamp
sr: Vremenska oznaka obaveštenja poslednje nadogradnje

en: The licence URL to use when an application should be considered free software
sr: Adresa dozvole za korišćenje kada se program treba smatrati slobodnim softverom

en: The license terms of this software are unknown.
sr: Odredbe dozvole ovog softvera su nepoznate.

en: The minimum karma score for reviews
sr: Najmanji rezultat karme za preglede

en: The server to use for application reviews
sr: Server koji će se koristiti za preglede programa

en: The summary is too long
sr: Sažetak je predug

en: The summary is too short
sr: Sažetak je prekratak

en: The system was already up to date.
sr: Sistem je već ažuran.

en: The timestamp of the first security update, cleared after update
sr: Vremenska oznaka prvog bezbednosnog ažuriranja, očišćenog nakon ažuriranja

en: The ultimate entertainment platform from Valve
sr: Krajnja platforma za zabavu od Valva

en: The update details
sr: Pojedinosti ažuriranja

en: The update was cancelled.
sr: Ažuriranje je otkazano.

en: There are no reviews to moderate
sr: Nema pregleda za uređenje

en: There wasn’t enough disk space. Please free up some space and try again.
sr: Nema dovoljno slobodnog prostora na disku. Oslobodite prostor na disku pa pokušajte ponovo.

en: There were security issues with the update. Please consult your software provider for more details.
sr: Programi su naišli na bezbednosne probleme sa ažuriranjem.  Porazgovarajte sa dobavljačem vaših programa za više pojedinosti.

en: These repositories supplement the default software provided by %s.
sr: Ove riznice dopunjavaju podrazumevane programe koje pruža distribucija „%s“.

en: Third Party Repositories
sr: Riznice treće strane

en: This application can only be used when there is an active internet connection.
sr: Ovaj program se može koristiti samo ako postoji veza sa internetom.

en: This application does not include a software repository. It will not be updated with new versions.
sr: Ovaj program ne sadrži riznicu programa. On neće biti ažuriran na nova izdanja.

en: This application includes a software repository which provides updates, as well as access to other software.
sr: Ovaj program sadrži riznicu programa iz koje ćete dobijati ažuriranja, kao i pristup drugim programima.

en: This application needs to be restarted to use new plugins.
sr: Ovaj program se mora ponovo pokrenuti da biste koristili nove dodatke.

en: This is a list of compatible projects we should show such as GNOME, KDE and XFCE.
sr: Ovo je spisak saglasnih projekata koje treba prikazati kao što je Gnom, KDE i IksFCE.

en: This means that it does not receive security updates.
sr: To znači da više ne dobija bezbedonosna ažuriranja.

en: This means that the software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
sr: To znači da softver može biti slobodno pokrenut, umnožen, raspodeljen, proučavan i izmenjen.

en: This means that the software is owned by an individual or a company. There are often restrictions on its use and its source code cannot usually be accessed.
sr: To znači da je softver u vlasništvu pojedinca ili kompanije. Često postoje ograničenja njegovog korišćenja i njegovom izvornom kȏdu obično se ne može pristupiti.

en: This program can only be used by the root user
sr: Ovaj program može koristiti samo administrator

en: This software is already provided by your distribution and should not be replaced.
sr: Ovaj program je već dostupan u riznicama vaše distribucije i ne bi trebali da ga zamenite.

en: This software repository must be enabled to continue installation.
sr: Ova riznica programa mora biti uključena da biste nastavili instalaciju.

en: Three days ago
sr: Pre tri dana

en: Throw away changes
sr: Odbaci izmene

en: To continue you need to sign in to %s.
sr: Da nastavite treba da se prijavite na „%s“.

en: To continue you need to sign in.
sr: Da nastavite treba da se prijavite.

en: Top Rated
sr: Najbolje ocene

en: Two days ago
sr: Pre dva dana

en: Two weeks ago
sr: Pre dve nedelje

en: URL
sr: Adresa

en: U_pdate All
sr: Až_uriraj sve

en: Unable to Find Requested Software
sr: Ne mogu da nađem potrebne programe

en: Unable to contact %s
sr: Ne mogu da kontaktiram „%s“

en: Unable to download firmware updates from %s
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja firmvera sa „%s“

en: Unable to download updates
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja

en: Unable to download updates from %s
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja sa „%s“

en: Unable to download updates from %s: not enough disk space
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja sa „%s“: nema dovoljno prostora na disku

en: Unable to download updates: authentication was invalid
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja: prijava nije ispravna

en: Unable to download updates: authentication was required
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja: potrebna je prijava

en: Unable to download updates: internet access was required but wasn’t available
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja: nema veze sa internetom

en: Unable to download updates: not enough disk space
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja: nema dovoljno prostora na disku

en: Unable to download updates: you do not have permission to install software
sr: Ne mogu da preuzmem ažuriranja: nemate ovlašćenje za instaliranje programa

en: Unable to find “%s”
sr: Ne mogu da pronađem „%s“

en: Unable to get list of updates
sr: Ne mogu da preuzmem spisak ažuriranja

en: Unable to install %s
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“

en: Unable to install %s as download failed
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“ jer preuzimanje nije uspelo

en: Unable to install %s as download failed from %s
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“ jer preuzimanje sa „%s“ nije uspelo

en: Unable to install %s as not supported
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“ jer taj program nije podržan

en: Unable to install %s as runtime %s not available
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“ jer izvršno okruženje „%s“ nije dostupno

en: Unable to install %s: AC power is required
sr: Ne mogu da instaliram „%s“: strujno napajanje je potrebno

en: Unable to install %s: authentication was invalid
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“: prijava nije bila ispravna

en: Unable to install %s: authentication was required
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“: bila je potrebna prijava

en: Unable to install %s: not enough disk space
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“: nema dovoljno prostora na disku

en: Unable to install %s: you do not have permission to install software
sr: Ne mogu da instaliram program „%s“: nemate ovlašćenje za instaliranje programa

en: Unable to install: internet access was required but wasn’t available
sr: Ne mogu da instaliram: nema veze sa internetom

en: Unable to install: the application has an invalid format
sr: Ne mogu da instaliram: Format programa nije ispravan

en: Unable to launch %s: %s is not installed
sr: Ne mogu da pokrenem program „%s“: deo „%s“ nije instaliran

en: Unable to remove %s
sr: Ne mogu da uklonim program „%s“

en: Unable to remove %s: AC power is required
sr: Ne mogu da uklonim program „%s“: strujno napajanje je potrebno

en: Unable to remove %s: authentication was invalid
sr: Ne mogu da uklonim program „%s“: prijava nije bila ispravna

en: Unable to remove %s: authentication was required
sr: Ne mogu da uklonim program „%s“: bila je potrebna prijava

en: Unable to remove %s: you do not have permission to remove software
sr: Ne mogu da uklonim program „%s“: nemate ovlašćenje za uklanjanje programa

en: Unable to update %s
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“

en: Unable to update %s as download failed
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“ jer preuzimanje nije uspelo

en: Unable to update %s from %s
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“ iz „%s“

en: Unable to update %s: AC power is required
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“: strujno napajanje je potrebno

en: Unable to update %s: authentication was invalid
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“: prijava nije bila ispravna

en: Unable to update %s: authentication was required
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“: bila je potrebna prijava

en: Unable to update %s: not enough disk space
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“: nema dovoljno prostora na disku

en: Unable to update %s: you do not have permission to update software
sr: Ne mogu da ažuriram program „%s“: nemate ovlašćenje za ažuriranje programa

en: Unable to update: internet access was required but wasn’t available
sr: Ne mogu da ažuriram: nema veze sa internetom

en: Unable to upgrade to %s
sr: Ne mogu da se nadogradim na distribuciju „%s“

en: Unable to upgrade to %s as download failed
sr: Ne mogu da nadogradim na „%s“ zato što preuzimanje nije uspelo

en: Unable to upgrade to %s from %s
sr: Ne mogu da se nadogradim sa distribucije „%s“ na „%s“

en: Unable to upgrade to %s: AC power is required
sr: Ne mogu da se nadogradim na distribuciju „%s“: strujno napajanje je potrebno

en: Unable to upgrade to %s: authentication was invalid
sr: Ne mogu da se nadogradim na distribuciju „%s“: prijava nije bila ispravna

en: Unable to upgrade to %s: authentication was required
sr: Ne mogu da se nadogradim na distribuciju „%s“: bila je potrebna prijava

en: Unable to upgrade to %s: not enough disk space
sr: Ne mogu da se nadogradim na „%s“: nema dovoljno prostora na disku

en: Unable to upgrade to %s: you do not have permission to upgrade
sr: Ne mogu da se nadogradim na distribuciju „%s“: nemate ovlašćenje za nadograđivanje

en: Unable to upgrade: internet access was required but wasn’t available
sr: Ne mogu da nadogradim: nema veze sa internetom

en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
sr: Nekontrolisana mogućnost zvučnog i video ćaskanja između korisnika

en: Uncontrolled chat functionality between users
sr: Nekontrolisana mogućnost ćaskanja između korisnika

en: Undo
sr: Opozovi

en: Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information. | Unfortunately, the %s you were searching for could not be found. Please see %s for more information.
sr[0]: Na žalost, ne mogu pronaći „%s“. Na „%s“ možete naći više podataka.
sr[1]: Na žalost, ne mogu pronaći „%s“. Na „%s“ možete naći više podataka.
sr[2]: Na žalost, ne mogu pronaći „%s“. Na „%s“ možete naći više podataka.
sr[3]: Na žalost, ne mogu pronaći „%s“. Na „%s“ možete naći više podataka.

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown Software License
sr: Nepoznata dozvola softvera

en: Unrealistic bloodshed
sr: Nerealno krvoproliće

en: Unsaved changes
sr: Nesačuvane izmene

en: Update
sr: Ažuriraj

en: Update All
sr: Ažuriraj sve

en: Updated
sr: Ažuriran

en: Updates
sr: Osveženja

en: Updates are automatically managed
sr: Samostalno upravljanje ažuriranjima je uključeno

en: Updates have been installed
sr: Ažuriranja su instalirana

en: Updates page
sr: Stranica ažuriranja

en: Updates panel
sr: Panel ažuriranja

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;
sr: ažuriranja;osveženja;dogradnje;nadogradnje;izvori;riznice;skladišta;postavke;instalacija;uklanjanje;program;softver;aplikacija;radnja;ispravke;apdejtovi;Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Uninstall;Program;Software;App;Store;ažuriranja;osveženja;dogradnje;nadogradnje;izvori;riznice;skladišta;postavke;instalacija;uklanjanje;program;softver;aplikacija;radnja;ispravke;apdejtovi;

en: Upgrade to continue receiving security updates.
sr: Nadogradite sistem da biste i dalje dobijali bezbednosna ažuriranja.

en: Upgrade your Fedora system to the latest features and improvements.
sr: Nadogradite vaš Fedora sistem radi novih mogućnosti i poboljšanja.

en: Use of alcoholic beverages
sr: Upotreba alkoholnih pića

en: Use of illicit drugs
sr: Upotreba zabranjenih droga

en: Use of tobacco products
sr: Upotreba duvanskih proizvoda

en: Use verbose logging
sr: Koristi detaljno zapisivanje

en: User-to-user game interactions without chat functionality
sr: Međudejstvo između korisnika bez mogućnosti ćaskanja

en: Users are bound by the following license: | Users are bound by the following licenses:
sr[0]: Korisnici su vezani sledećom dozvolom:
sr[1]: Korisnici su vezani sledećim dozvolama:
sr[2]: Korisnici su vezani sledećim dozvolama:
sr[3]: Korisnici su vezani sledećom dozvolom:

en: Users are encouraged to donate real money
sr: Korisnici se ohrabruju da doniraju stvarni novac

en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
sr: Korisnici se ohrabruju da kupuju određene stavke u stvarnom svetu

en: Utilities
sr: Alatke

en: Version
sr: Izdanje

en: View
sr: Pogledaj

en: Visible dead human remains
sr: Sa vidljivim ljudskim posmrtnim ostacima

en: Visit website
sr: Poseti veb stranicu

en: Vulgar or bathroom humor
sr: Vulgaran ili neumesni humor

en: Was this review useful to you?
sr: Da li vam je ovaj pregled koristio?

en: Web Apps Support
sr: Podrška za veb aplikacije

en: Welcome
sr: Dobro došli

en: Welcome to %s %s!
sr: Dobro došli u distribuciju %s %s!

en: Welcome to Software
sr: Dobro došli u Programe

en: We’re sorry: the update failed to install. Please wait for another update and try again. If the problem persists, contact your software provider.
sr: Nažalost, dogodila se greška prilikom ažuriranja. Sačekajte novo ažuriranje pa pokušajte ponovo. Ukoliko se ova greška opet dogodi, prijavite to dobavljaču vaših programa.

en: What do you think of the app? Try to give reasons for your views.
sr: Šta mislite o programu? Pokušajte da opravdate vaše viđenje.

en: When non-free applications are installed a warning dialog can be shown. This controls if that dialog is suppressed.
sr: Kada se instaliraju neslobodni programi može biti prikazano prozorče upozorenja. Ovo odlučuje da li je to prozorče potisnuto.

en: Whether it’s the very first run of GNOME Software
sr: Da li je ovo prvo pokretanje Gnomovih programa

en: Whether to automatically download updates
sr: Da li će sam preuzeti ažuriranja

en: Whether to automatically refresh when on a metered connection
sr: Da li treba vršiti samostalno osvežavanje na ograničenoj vezi

en: Whether to manage updates and upgrades in GNOME Software
sr: Da li Gnomovi programi treba da upravljaju ažuriranjima i nadogradnjama

en: Yes
sr: Jeste

en: Yesterday, %R
sr: Juče, u %R

en: Yesterday, %l:%M %p
sr: Juče, u %l:%M %p

en: You can report reviews for abusive, rude, or discriminatory behavior.
sr: Možete da prijavite da su pregledi uvredljivog, grubog ili diskriminatorskog ponašanja.

en: You need internet access to write a review
sr: Potrebna vam je veza sa internetom da biste napisali pregled

en: You need to specify exactly one filename
sr: Morate navesti tačno jedno ime datoteke

en: Your %s account has been suspended.
sr: Vaš nalog „%s“ je obustavljen.

en: Your OS is no longer supported.
sr: Vaš sistem više nije podržan.

en: _About
sr: _O programu

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add shortcut
sr: _Dodaj prečicu

en: _Add to Folder…
sr: _Dodaj u fasciklu…

en: _All
sr: _Sve

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Check Anyway
sr: _Ipak proveri

en: _Continue
sr: _Nastavi

en: _Disable…
sr: O_nemogući…

en: _Donate
sr: Pošalji _donaciju

en: _Download
sr: _Preuzmi

en: _Enable
sr: _Omogući

en: _Install
sr: _Instaliraj

en: _Installed
sr: _Instalirani

en: _Install…
sr: _Instaliraj…

en: _Launch
sr: _Pokreni

en: _Learn More
sr: _Saznaj više

en: _Let’s Go Shopping
sr: _Ajmo u kupovinu

en: _Move to Folder…
sr: _Premesti u fasciklu…

en: _Network Settings
sr: _Podešavanja mreže

en: _Open
sr: _Otvori

en: _Post
sr: _Objavi

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: _Remove All
sr: _Ukloni sve

en: _Remove from Folder
sr: _Ukloni iz fascikle

en: _Remove…
sr: _Ukloni…

en: _Restart & Update
sr: _Ponovo pokreni i instaliraj

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Show More
sr: _Prikaži još

en: _Software Repositories
sr: R_iznice programa

en: _Update
sr: Až_uriraj

en: _Updates
sr: Až_uriranja

en: _Website
sr: _Veb stranica

en: _Write a Review
sr: _Napiši pregled

[ctx: app review]
en: Review
sr: Pregled

[ctx: app status]
en: Installed
sr: Instaliran

[ctx: app status]
en: Removed
sr: Uklonjen

[ctx: app status]
en: Unknown
sr: Nepoznato

[ctx: app status]
en: Updated
sr: Ažuriran

en: https://en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
sr: https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%80

en: https://www.gnu.org/philosophy/free-sw
sr: https://www.gnu.org/philosophy/free-sw.sr

en: on the website
sr: na veb stranici

[ctx: origin]
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: ratings in total
sr: ukupno ocena

en: the operating system
sr: operativni sistem

en: this website
sr: ovom veb sajtu

[ctx: updated]
en: Never
sr: Nikada

[ctx: updates]
en: Review
sr: Pregled

[ctx: version]
en: Unknown
sr: Nepoznato

en: “%s”
sr: „%s“
