gnome-terminal - en to sr translation catalogue (483 entries)

en: %s (Copy)
sr: %s (kopiraj)

en: A Pango font name and size
sr: Vrsta i veličina Pango fonta

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
sr: Terminal za Gnomovu radnu površ

en: Allow b_linking text:
sr: Dozvoli treptajući tekst:

en: Always
sr: Uvek

en: Ambiguous-_width characters:
sr: Nejasni _široki znaci:

en: Append initial title
sr: Dodaj na početni naslov

en: Arabic
sr: arapski

en: Argument to “%s” is not a valid command: %s
sr: Argument za „%s“ nije ispravna naredba: %s

en: Armenian
sr: jermenski

en: Automatic
sr: Sam izaberi

en: Background
sr: Pozadina

en: Baltic
sr: baltički

en: Black on light yellow
sr: Crna na svetlo žutoj

en: Black on white
sr: Crna na beloj

en: Block
sr: Blok

en: Bo_ld color:
sr: Boja _podebljanja:

en: Built-in _schemes:
sr: Postojeće š_eme:

en: Built-in sche_mes:
sr: Postojeće _šeme:

en: COMMAND
sr: NAREDBA

en: C_lose Tab
sr: Zatvori _jezičak

en: C_lose Terminal
sr: _Zatvori terminal

en: C_lose Window
sr: _Zatvori prozor

en: Call _To…
sr: _Pozovi…

en: Can only use --wait once
sr: Zastavicu --wait možete koristiti samo jednom

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cannot pass FD %d twice
sr: Ne mogu da propustim FD %d dva puta

en: Cell spaci_ng:
sr: Razmak_nutost ćelije:

en: Celtic
sr: keltski

en: Central European
sr: centralnoevropski

en: Change _Profile
sr: Izmeni _profil

en: Chinese Simplified
sr: kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
sr: tradicionalni kineski

en: Choose A Terminal Font
sr: Izaberite font terminala

en: Choose Palette Color %u
sr: Izaberite boju u paleti %u

en: Choose Terminal Background Color
sr: Izaberite boju pozadine terminala

en: Choose Terminal Bold Text Color
sr: Izaberite boju podebljanog teksta

en: Choose Terminal Cursor Background Color
sr: Izaberite boju pozadine kursora

en: Choose Terminal Cursor Foreground Color
sr: Izaberite boju kursora

en: Choose Terminal Highlight Background Color
sr: Izaberite boju pozadine istaknutog teksta

en: Choose Terminal Highlight Foreground Color
sr: Izaberite boju izabranog teksta

en: Choose Terminal Text Color
sr: Izaberite boju teksta terminala

en: Choose Terminal Underlined Text Color
sr: Izaberite boju podvučenog teksta

en: Clear Highlight
sr: Ukloni isticanje

en: Clone
sr: Kloniraj

en: Clone Profile
sr: Kloniraj profil

en: Clone…
sr: Kloniraj…

en: Close Tab
sr: Zatvori jezičak

en: Close Window
sr: Zatvori prozor

en: Close tab
sr: Zatvorite jezičak

en: Close this terminal?
sr: Da zatvorim terminal?

en: Close this window?
sr: Da zatvorim prozor?

en: Color p_alette:
sr: Paleta _boja:

en: Colors
sr: Boje

en: Command
sr: Naredba

en: Compatibility
sr: Usklađivanje

en: Contents
sr: Sadržaj

en: Contributors:
sr: Doprinosioci:

en: Control-H
sr: CTRL-H

en: Copy
sr: Kopiraj

en: Copy Call _Address
sr: Kopiraj _pozivnu adresu

en: Copy Hyperlink _Address
sr: Kopiraj _adresu hiperveze

en: Copy Mail _Address
sr: _Kopiraj adresu e-pošte

en: Copy _Link
sr: Kopiraj _vezu

en: Copy as HTML
sr: Kopiraj kao HTML

en: Copy as _HTML
sr: Kopiraj kao _HTML

en: Could not open the address “%s”
sr: Ne mogu da otvorim adresu „%s“

en: Could not save contents
sr: Ne mogu da sačuvam sadržaj

en: Create
sr: Napravi

en: Croatian
sr: hrvatski

en: Cu_rsor color:
sr: Boja _kursora:

en: Cursor
sr: Kursor

en: Cursor _shape:
sr: Oblik _kursora:

en: Cursor background color
sr: Boja pozadine kursora

en: Cursor blin_king:
sr: Treptanje _pokazivača

en: Cursor foreground colour
sr: Boja kursora

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: Custom _font:
sr: Proizvoljan _font:

en: Custom co_mmand:
sr: Proizvoljna nared_ba:

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s cursor position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sr: Proizvoljna boja teksta na poziciji kursora u terminalu, kao navod boje (može biti šestoslovni HTML kod boje, ili naziv boje na engleskom jeziku). Ova opcija se koristi ukoliko uključite „cursor-colors-set“.

en: Custom color for the foreground of the text character at the terminal’s highlight position, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sr: Proizvoljna boja istaknutog teksta u terminalu, kao navod boje (može biti šestoslovni HTML kod boje, ili naziv boje na engleskom jeziku). Ova opcija se koristi ukoliko uključite „highlight-colors-set“.

en: Custom color of the background of the terminal’s cursor, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if cursor-colors-set is false.
sr: Proizvoljna boja pozadine kursora terminala, kao navod boje (može biti šestoslovni HTML kod boje, ili naziv boje na engleskom jeziku). Ova opcija se koristi ukoliko uključite „cursor-colors-set“.

en: Custom color of the background of the terminal’s highlight, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if highlight-colors-set is false.
sr: Proizvoljna boja pozadine za isticanje teksta u terminalu, kao navod boje (može biti šestoslovni HTML kod boje, ili naziv boje na engleskom jeziku). Ova opcija se koristi ukoliko uključite „highlight-colors-set“.

en: Custom command to use instead of the shell
sr: Prilagođena naredba koja se koristi umesto ljuske

en: Cyrillic
sr: ćirilični

en: Cyrillic/Russian
sr: ćirilični/ruski

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ćirilični/ukrajinski

en: DIRNAME
sr: Naziv DIREKTORIJUMA

en: Default
sr: Osnovno

en: Default color of bold text in the terminal
sr: Podrazumevana boja podebljanog teksta u terminalu

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”). This is ignored if bold-color-same-as-fg is true.
sr: Podrazumevana boja podebljanog teksta u terminalu, kao navod boje (može biti šestoslovni HTML kod boje, ili naziv boje na engleskom jeziku). Ova opcija se ne koristi ukoliko uključite „bold-color-same-as-fg“.

en: Default color of terminal background
sr: Osnovna boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Osnovna boja pozadine terminala, kao odrednica boje (može biti data u vidu heksadekadnih cifara HTML stila, ili naziv boje na engleskom jeziku, npr.: „red“ — crvena).

en: Default color of text in the terminal
sr: Osnovna boja teksta u terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Osnovna boja teksta u terminalu, kao odrednica boje (može biti data u vidu heksadekadnih cifara HTML stila, ili naziv boje na engleskom jeziku, npr.: „red“ — crvena).

en: Default number of columns
sr: Podrazumevani broj kolona

en: Default number of rows
sr: Podrazumevani broj redova

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete Profile
sr: Obriši profil

en: Delete…
sr: Obriši…

en: Detach Tab
sr: Odvoj jezičak

en: Disabled
sr: Onemogućeno

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
sr: Ne prijavljuje se na server za pokretanje, ne koristi isti pokrenuti terminal

en: Edit
sr: Uredi

en: Enable the _menu accelerator key (F10 by default)
sr: Uključi taster _prečice izbornika (F10 podrazumevano)

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: Enter name for new profile based on “%s”:
sr: Unesite naziv za novi profil zasnovan na „%s“:

en: Enter name for new profile with default settings:
sr: Unesite naziv novog profila sa podrazumevanim podešavanjima:

en: Enter new name for profile “%s”:
sr: Unesite novi naziv za profil „%s“:

en: Error parsing command: %s
sr: Greška pri obradi naredbe: %s

en: Escape sequence
sr: Niz bekstva

en: Execute the argument to this option inside the terminal
sr: Izvršava argument ove mogućnosti unutar terminala

en: Exit the terminal
sr: Izađi iz terminala

en: Export
sr: Izvezi

en: FD
sr: Opisnik

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Nisam uspeo da obradim argumente: %s

en: File
sr: Datoteka

en: Find
sr: Pronađi

en: Find Next
sr: Nađi sledeće

en: Find Previous
sr: Nađi prethodno

en: Find _Next
sr: Nađi _sledeće

en: Find _Previous
sr: Nađi _prethodno

en: Find next occurrence
sr: Nađi sledeće pojavljivanje

en: Find previous occurrence
sr: Nađi prethodno pojavljivanje

en: Forward file descriptor
sr: Prosleđuje opisnika datoteke

en: Full Screen
sr: Preko celog ekrana

en: Full-screen the window
sr: Postavlja preko celog ekrana

en: GEOMETRY
sr: GEOMETRIJA

en: GNOME Terminal
sr: Gnomov terminal

en: GNOME Terminal Emulator
sr: Gnomov emulator terminala

en: GNOME Terminal is a terminal emulator application for accessing a UNIX shell environment which can be used to run programs available on your system.
sr: Gnomov terminal je oponašavač terminala za pristup konzolnom okruženju JUNIKSA koji može biti korišćen za pokretanje programa koji su dostupnni na vašem sistemu.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Gnomov terminal se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI. Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.

en: GNOME Terminal is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Gnomov terminal je slobodan softver: možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove Opšte javne licence koju objavljuje Zadužbina slobodnog softvera, bilo izdanja 3 te dozvole, ili (prema vašem izboru) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: General
sr: Opšte

en: Georgian
sr: gruzijski

en: Global
sr: Opšte

en: Gray on black
sr: Siva na crnoj

en: Greek
sr: grčki

en: Green on black
sr: Zelena na crnoj

en: Gujarati
sr: gujarati

en: Gurmukhi
sr: gurmuki

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Hebrew Visual
sr: hebrejski vizuelni

en: Help
sr: Pomoć

en: Hide and Show Menubar
sr: Sakrij i prikaži traku izbornika

en: Highlight background color
sr: Boja pozadine isticanja

en: Highlight foreground colour
sr: Boja teksta za isticanje

en: Hindi
sr: hindi

en: Hold the terminal open
sr: Drži terminal otvorenim

en: Human-readable name of the profile
sr: Čoveku razumljiv naziv profila

en: Human-readable name of the profile.
sr: Čoveku razumljiv naziv profila.

en: I-Beam
sr: Uspravna crtica

en: Icelandic
sr: islandski

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sr: Ako je izabrano, dozvoljava programima u terminalu da podebljaju tekst.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
sr: Ako je izabrano, podebljani tekst će biti ispisan u istoj boji kao i uobičajeni tekst.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ako je izabrano, pritisak na taster prebacuje klizač na kraj terminala.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr: Ako je izabrano, ispisani redovi neće biti zaboravljani. Istorijat se čuva privremeno na disku, tako da možete ostati bez prostora na disku ako ima puno redova u terminalu.

en: If true, setting bold on the first 8 colors also switches to their bright variants.
sr: Ako je odabrano, podebljavanje teksta obojenog jednom od prvih 8 boja menja njegovu boju u svetliju nijansu.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell (argv[0] will have a hyphen in front of it).
sr: Ako je izabrano, naredba unutar terminala će biti pokrenuta kao prijavna ljuska (argv[0] će sadržati crticu na početku).

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
sr: Ako je postavljeno na tačno, vrednost proizvoljne naredbe (custom_command) će se koristiti umesto pokretanja ljuske.

en: If true, use the cursor colors from the profile.
sr: Ukoliko je uključeno, koristi boje kursora na osnovu profila.

en: If true, use the highlight colors from the profile.
sr: Ukoliko je uključeno, koristi boje za isticanje iz profila.

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ako je izabrano, pri svakom novom izlazu, terminal će vas prebaciti na kraj.

en: Incompatible terminal config file version.
sr: Neispravno izdanje datoteke sa podešavanjima terminala.

en: Increase diagnostic verbosity
sr: Povećaj opširnost dijagnostike

en: Initial terminal si_ze:
sr: Početna _veličina terminala:

en: It supports several profiles, multiple tabs and implements several keyboard shortcuts.
sr: Podržava nekoliko profila, otvaranje više jezičaka i primenu nekoliko prečica tastature.

en: Japanese
sr: japanski

en: Keep initial title
sr: Zadrži početni naslov

en: Keyboard shortcut to clear the find highlighting
sr: Prečica za uklanjanje isticanja nalaženja

en: Keyboard shortcut to close a tab
sr: Prečica za zatvaranje jezička

en: Keyboard shortcut to close a window
sr: Prečica za zatvaranje prozora

en: Keyboard shortcut to copy text
sr: Prečica za kopiranje teksta

en: Keyboard shortcut to copy text as HTML
sr: Prečica za kopiranje teksta kao HTML

en: Keyboard shortcut to detach current tab
sr: Prečica za otkačinjanje tekućeg jezička

en: Keyboard shortcut to export the current tab contents to file in various formats
sr: Prečica za izvoz sadržaja trenutnog jezička u datoteke različitih formata

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
sr: Prečica za nalaženje sledeće pojave termina pretrage

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
sr: Prečica za nalaženje prethdne pojave termina pretrage

en: Keyboard shortcut to launch help
sr: Prečica za prikazivanje pomoći

en: Keyboard shortcut to make font larger
sr: Prečica za povećavanje fonta

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
sr: Prečica za podrazumevanu veličinu fonta

en: Keyboard shortcut to make font smaller
sr: Prečica za umanjivanje fonta

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the left
sr: Prečica za premeštanje tekućeg jezička na levo

en: Keyboard shortcut to move the current tab to the right
sr: Prečica za premeštanje tekućeg jezička na desno

en: Keyboard shortcut to open a new tab
sr: Prečica za otvaranje novog jezička

en: Keyboard shortcut to open a new window
sr: Prečica za otvaranje novog prozora

en: Keyboard shortcut to open the Preferences dialog
sr: Prečica za otvaranje postavki programa

en: Keyboard shortcut to open the search dialog
sr: Prečica sa tastature za otvaranje prozorčeta pretrage

en: Keyboard shortcut to paste text
sr: Prečica za ubacivanje teksta

en: Keyboard shortcut to print the current tab contents to printer or file
sr: Prečica za štampanje sadržaja trenutnog jezička preko štampača ili u datoteku

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
sr: Prečica za resetovanje i čišćenje terminala

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
sr: Prečica za resetovanje terminala

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
sr: Prečica za čuvanje sadržaja trenutnog jezička u datoteku

en: Keyboard shortcut to select all text
sr: Prečica za odabir celog teksta

en: Keyboard shortcut to switch to the last tab
sr: Prečica za prebacivanje na poslednji jezičak

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
sr: Prečica za prebacivanje na sledeći jezičak

en: Keyboard shortcut to switch to the numbered tab
sr: Prečica za prebacivanje na numerisani jezičak

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
sr: Prečica za prebacivanje na prethodni jezičak

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
sr: Prečica za prebacivanje režima prikaza preko celog ekrana

en: Keyboard shortcut to toggle the read-only state
sr: Prečica za okidanje „samo za čitanje“ stanja

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
sr: Prečica za izmenu vidljivosti trake izbornika

en: Korean
sr: korejski

en: L_eave Full Screen
sr: _Napusti ceo ekran

en: Legacy CJK Encodings
sr: Stara KJK kodiranja

en: Linux console
sr: Linuks konzola

en: List of ASCII punctuation characters that are not to be treated as part of a word when doing word-wise selection
sr: Spisak ASKRI znakova interpunkcije koji se neće smatrati kao deo reči prilikom izbora na osnovu reči

en: Load a terminal configuration file
sr: Učitava datoteku sa podešavanjima terminala

en: Match _entire word only
sr: Uporedi samo _cele reči

en: Match as _regular expression
sr: Uporedi kao _regularni izraz

en: Maximize the window
sr: Uvećava prozor

en: Move Tab _Left
sr: Premesti jezičak na _levo

en: Move Tab _Right
sr: Premesti jezičak na _desno

en: Move Tab to the Left
sr: Premesti jezičak na levo

en: Move Tab to the Right
sr: Premesti jezičak na desno

en: Move Terminal _Left
sr: Premesti terminal na _levo

en: Move Terminal _Right
sr: Premesti terminal na _desno

en: Narrow
sr: Uski

en: Never
sr: Nikad

en: New Profile
sr: Novi profil

en: New Tab
sr: Novi jezičak

en: New Window
sr: Novi prozor

en: New _Tab
sr: Novi _jezičak

en: New _Terminal
sr: Novi _terminal

en: New _Window
sr: Novi p_rozor

en: No command supplied nor shell requested
sr: Nije dostavljena naredba niti je zatražena ljuska

en: Nordic
sr: norveški

en: Normal Size
sr: Uobičajena veličina

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
sr: Obično možete pristupiti glavnom izborniku sa F10. Ovo se može prilagoditi i pomoću gtkrc (gtk-menu-bar-accell = "whatever"). Ova opcija omogućava da se isključi standardna prečica za glavni izbornik.

en: Not a valid terminal config file.
sr: Neispravna datoteka sa podešavanjima terminala.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Broj kolona u novim prozorima terminala. Ključ se zanemaruje ukoliko „use_custom_default_size“ (koristi podrazumevanu proizvoljnu veličinu) nije postavljen.

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Broj redova koji se pamte u klizaču

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
sr: Broj redova u novim prozorima terminala. Ključ se zanemaruje ukoliko „use_custom_default_size“ (koristi podrazumevanu proizvoljnu veličinu) nije postavljen.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
sr: Broj redova koji se pamte. Možete ići unazad u terminalu za ovaj broj redova; redovi koji nisu stali se zanemaruju. Budite pažljivi sa ovim podešavanjem; ono je osnovni činilac koji određuje koliko memorije vaš terminal koristi.

en: Obsolete Encodings
sr: Zastarela kodiranja

en: Open T_erminal
sr: Otvori _terminal

en: Open Terminal is a plugin for the Files application that adds a menu item to the context menu to open a terminal in the currently browsed directory.
sr: Otvori terminal je dodatak za program Datoteke, koji dodaje stavku menija za otvaranje terminala iz trenutnog direktorijuma.

en: Open _Hyperlink
sr: Otvori _hipervezu

en: Open _Midnight Commander
sr: Otvori _Ponoćnog narednika

en: Open _new terminals in:
sr: Otvori _nove terminale kao:

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
sr: Otvara novi jezičak u poslednjem otvorenom prozoru koristeći podrazumevani profil

en: Open a new window containing a tab with the default profile
sr: Otvara novi prozor sa jezičkom koristeći podrazumevani profil

en: Open a terminal
sr: Otvori terminal

en: Open a terminal from Files
sr: Otvara terminal iz Datoteka

en: Open in T_erminal
sr: Otvori u _terminalu

en: Open in _Local Terminal
sr: Otvori u _lokalnom terminalu

en: Open in _Midnight Commander
sr: Otvori u _Ponoćnom naredniku

en: Open in _Remote Terminal
sr: Otvori u _udaljenom terminalu

en: Open the currently open folder in a terminal
sr: Otvara tekući direktorijum u terminalu

en: Open the currently open folder in the terminal file manager Midnight Commander
sr: Otvorite otvorenu fasciklu u Ponoćnom naredniku terminalskom razgledaču datoteka

en: Open the currently selected folder in a terminal
sr: Otvara tekući direktorijum u terminalu

en: Open the currently selected folder in the terminal file manager Midnight Commander
sr: Otvorite izabranu fasciklu u Ponoćnom naredniku terminalskom razgledaču datoteka

en: Open the terminal file manager Midnight Commander
sr: Otvorite Ponoćnog narednika terminalskog upravnika datoteka

en: Option “%s” is deprecated and might be removed in a later version of gnome-terminal.
sr: Opcija „%s“ je zastarela i verovatno će biti uklonjena u narednim izdanjima Gnomovog terminala.

en: Option “%s” is no longer supported in this version of gnome-terminal.
sr: Opcija „%s“ više nije podržana u novim izdanjima Gnomovog terminala.

en: Option “%s” requires specifying the command to run on the rest of the command line
sr: Mogućnost „%s“ zahteva zadavanje naredbe na kraju linije za naredbe

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
sr: Mogućnosti otvaranja terminala u jezičcima; možete odrediti više od jednog jezička:

en: PROFILE-NAME
sr: NAZIV PROFILA

en: P_references
sr: P_ostavke

en: P_rofiles
sr: _Profili

en: Palette
sr: Paleta

en: Palette entry %u
sr: Boja u paleti %u

en: Palette for terminal applications
sr: Paleta za programe terminala

en: Paste
sr: Ubaci

en: Paste as _Filenames
sr: Ubaci kao nazive _datoteka

en: Persian
sr: persijski

en: Possible values are “always” or “never” allow blinking text, or only when the terminal is “focused” or “unfocused”.
sr: Dozvoljene vrednosti za treptanje teksta su „always“ (uvek) ili „never“ (nikad) ili samo kada je terminal u fokusu ili van njega.

en: Possible values are “close” to close the terminal, “restart” to restart the command, and “hold” to keep the terminal open with no command running inside.
sr: Dozvoljene vrednosti su „close“ za zatvaranje terminala i „restart“ za ponovno pokretanje naredbe i „hold“ da zadržite terminal otvorenim a da se naredba ne izvršava unutar njega.

en: Preferences
sr: Postavke

en: Preferences – %s
sr: Postavke – %s

en: Prepend initial title
sr: Ukloni početni naslov

en: Print
sr: Odštampaj

en: Print environment variables to interact with the terminal
sr: Ispiši promenjive okruženja za rad sa terminalom

en: Profile ID:
sr: IB profila:

en: Profile “%s”
sr: Profil „%s“

en: Profiles
sr: Profili

en: ROLE
sr: ULOGA

en: Read-Only
sr: Samo za čitanje

en: Read-_Only
sr: Samo za _čitanje

en: Really delete profile “%s”?
sr: Da obrišem profil „%s“?

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Rename Profile
sr: Preimenuj profil

en: Rename…
sr: Preimenuj…

en: Replace initial title
sr: Zameni početni naslov

en: Rese_t
sr: Ponovo _postavi

en: Reset
sr: Ponovo postavi

en: Reset and C_lear
sr: Ponovo postavi i _očisti

en: Reset and Clear
sr: Ponovo postavi i očisti

en: Restart the command
sr: Ponovi naredbu

en: Romanian
sr: rumunski

en: Ru_n a custom command instead of my shell
sr: Po_kreni ovu naredbu umesto naredbe ljuske

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
sr: Pokreće ovu naredbu umesto ljuske, ako je izabrano „use_custom_command“ (koristi proizvoljnu naredbu).

en: Rxvt
sr: Rhvt

en: Save Contents
sr: Sačuvaj sadržaj

en: Save as…
sr: Sačuvaj kao…

en: Scale factor for the cell height to increase line spacing. (Does not increase the font’s height.)
sr: Razmera visine ćelije za povećanje razmaknutosti redova (ne povećava visinu fonta).

en: Scale factor for the cell width to increase letter spacing. (Does not increase the font’s width.)
sr: Razmera širine ćelije za povećanje razmaknutosti slova (ne povećava širinu fonta).

en: Scroll on _keystroke
sr: Pomeraj na pritisak _tastera

en: Scroll on _output
sr: Po_meraj pri ispisu

en: Scrolling
sr: Klizanje

en: Search
sr: Pretraži

en: Select All
sr: Izaberi sve

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Send Mail _To…
sr: Pošalji _e-poštu…

en: Set _Character Encoding
sr: Postavi _kodiranje znakova

en: Set _Title…
sr: Postavi _naslov…

en: Set as default
sr: Podesi kao podrazumevano

en: Set the initial terminal title
sr: Postavlja početni naslov prozora

en: Set the last specified tab as the active one in its window
sr: Postavlja poslednje navedeni jezičak kao aktivan u svom prozoru

en: Set the terminal’s zoom factor (1.0 = normal size)
sr: Postavlja vrednost uvećanja (1.0 = normalan prikaz)

en: Set the window role
sr: Postavlja ulogu prozora

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
sr: Postavlja veličinu prozora, na primer: 80x24, ili 80x24+200+200 (KOLONExREDOVI+X+Y)

en: Set the working directory
sr: Postavlja radni direktorijum

en: Shortcut _Key
sr: Taster _prečice

en: Shortcuts
sr: Prečice

en: Show GNOME Terminal options
sr: Prikazuje mogućnosti Gnomovog terminala

en: Show _Menubar
sr: Prikaži _izbornik

en: Show _bold text in bright colors
sr: Prikaži _podebljan tekst svetlim bojama

en: Show per-terminal options
sr: Opcije prikaza po terminalu

en: Show per-window options
sr: Opcije prikaza po prozoru

en: Show preferences window
sr: Prikazuje prozor postavki

en: Show terminal options
sr: Prikazuje opcije terminala

en: Solarized
sr: Osvetljena

en: Solarized dark
sr: Osvetljena tamna

en: Solarized light
sr: Osvetljena svetla

en: Sound
sr: Zvuk

en: South European
sr: južnoevropski

en: Suppress output
sr: Potisni izlaz

en: Switch to Last Tab
sr: Pređi na poslednji jezičak

en: Switch to Next Tab
sr: Pređi na sledeći jezičak

en: Switch to Previous Tab
sr: Pređi na prethodni jezičak

en: Switch to Tab %u
sr: Pređi na jezičak %u

en: TITLE
sr: NASLOV

en: TTY Erase
sr: Konzolno brisanje

en: Ta_bs
sr: _Jezičci

en: Tab
sr: Jezičak

en: Tabs
sr: Jezičci

en: Tango dark
sr: Tamna tango

en: Tango light
sr: Svetla tango

en: Terminal _bell
sr: _Zvonce terminala

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
sr: Mogućnosti terminala; ukoliko se koristi pre argumenata „--window“ ili „--tab“ postavlja se podrazumevano za sve terminale:

en: Terminal plugin for Files
sr: Priključak terminala za Datoteke

en: Text
sr: Tekst

en: Text Appearance
sr: Izgled teksta

en: Text and Background Color
sr: Boja teksta i pozadine

en: Thai
sr: tajlandski

en: The child process exited normally with status %d.
sr: Potproces je normalno napušten sa stanjem %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
sr: Potproces je okončan uz signal %d.

en: The child process was aborted.
sr: Potproces je okončan.

en: The code sequence the Backspace key generates
sr: Kodni niz koji stvara taster za vraćanje unazad

en: The code sequence the Delete key generates
sr: Kodni niz koji stvara taster za brisanje

en: The cursor appearance
sr: Izgled kursora

en: The position of the tab bar
sr: Položaj trake jezičaka

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
sr: Dozvoljene vrednosti su „system“ (iz sistema) koja koristi opšta podešavanja treptanja kursora ili „on“ (uključeno) i „off“ (isključeno) za neposredno uključivanje ili isključivanje treperenja.

en: Theme _variant:
sr: _Varijanta teme:

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
sr: Neki programi su još uvek pokrenuti unutar terminala u ovom prozoru. Zatvaranje prozora će ih sve ubiti.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
sr: Neki program je još uvek pokrenut unutar ovog terminala. Zatvaranje terminala će ga ubiti.

en: There was an error creating the child process for this terminal
sr: Došlo je do greške stvaranja potprocesa ovog terminala

en: There was an error displaying help
sr: Došlo je do greške prikazivanja pomoći

en: This is the default profile
sr: Ovo je podrazumevani profil

en: Toggle search options
sr: Prikaži opcije pretrage

en: True if the menubar should be shown in new window
sr: Izabrano ako glavni izbornik treba da bude prikazan u novim prozorima

en: Turkish
sr: turski

en: Turn off the menubar
sr: Uklanja traku izbornika

en: Turn on the menubar
sr: Prikazuje traku izbornika

en: Two roles given for one window
sr: Dve uloge navedene za jedan prozor

en: Underline
sr: Donja crtica

en: Unicode
sr: unikod

en: Unnamed
sr: Neimanovano

en: Use the command line
sr: Koristite liniju naredbi

en: Use the given profile instead of the default profile
sr: Koristi dati profil umesto podrazumevanog

en: Use “%s” to terminate the options and put the command line to execute after it.
sr: Koristite „%s“ da okončate opcije i da linija naredbi započne izvršavanje nakon toga.

en: Using VTE version %u.%u.%u
sr: Koristim VTE izdanje %u.%u.%u

en: Vietnamese
sr: vijetnamski

en: View
sr: Pregled

en: Wait until the child exits
sr: Čeka na potprocese da završe

en: Western
sr: zapadni

en: What to do with the terminal when the child command exits
sr: Šta da radi sa terminalom kada se izvrši zavisna naredba

en: When command _exits:
sr: Nakon izvršenja naredb_e:

en: When focused
sr: Kada je u fokusu

en: When to show the scrollbar
sr: Kada da će biti prikazan klizač

en: When to show the tabs bar
sr: Kada se prikazuju kartice

en: When unfocused
sr: Kada nije u fokusu

en: Whether ambiguous-width characters are narrow or wide when using UTF-8 encoding
sr: Da li su znaci nejasne širine uski ili široki prilikom korišćenja UTF-8 kodiranja

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr: Da li će neograničeni broj redova biti zadržan u klizaču

en: Whether bold is also bright
sr: Da li je podebljano takođe i svetlo

en: Whether bold text should use the same color as normal text
sr: Da li je podebljani tekst iste boje kao i uobičajeni tekst

en: Whether shortcuts are enabled
sr: Da su uključene prečice

en: Whether shortcuts are enabled. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sr: Da li su prečice uključene. One mogu da se sudaraju sa nekim programima koji se pokreću unutar terminala pa ih je moguće isključiti.

en: Whether the menubar has access keys
sr: Da li glavni izbornik sadrži prečice

en: Whether the shell integration is enabled
sr: Da li je uključeno sjedinjavanje školjke

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
sr: Da li je uključena obična podrška za Gtk prečice za izbornik

en: Whether to allow bold text
sr: Da li da dozvoli podebljani tekst

en: Whether to ask for confirmation before closing a terminal
sr: Da li da traži potvrdu pre zatvaranja terminala

en: Whether to blink the cursor
sr: Da li kursor da trepće

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it’s possible to turn them off.
sr: Da li da koristi Alt+slovo prečice za glavni izbornik. One mogu da se sudaraju sa nekim programima koji se pokreću unutar terminala pa ih je moguće isključiti.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
sr: Da li da pokrene naredbu u terminalu kao prijavnu ljusku

en: Whether to open new terminals as windows or tabs
sr: Da li će novi terminali biti otvoreni kao prozori ili jezičci

en: Whether to rewrap the terminal contents on window resize
sr: Da li će ponovo prelomiti sadržaj terminala prilikom premene veličine prozora

en: Whether to ring the terminal bell
sr: Da li da zazvoni terminalskim zvoncem

en: Whether to run a custom command instead of the shell
sr: Da li da pokrene naredbu po izboru umesto ljuske

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Da li da pomeri na dno kada se pritisne taster

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
sr: Da li da pomeri na dno kada ima novog izlaza

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
sr: Da li da prikazuje glavni izbornik u novim prozorima/jezičcima

en: Whether to show the menubar in new windows
sr: Da li da prikazuje traku izbornika u novim prozorima

en: Whether to use custom cursor colors
sr: Da li da koristi proizvoljnu boju kursora

en: Whether to use custom highlight colors
sr: Da li da koristi proizvoljne boje za isticanje

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Da li da koristi boje iz teme za terminalski element

en: Whether to use the system monospace font
sr: Da li će biti korišćen sistemski font utvrđene širine

en: Which encoding to use
sr: Koje kodiranje će biti korišćeno

en: Which theme variant to use
sr: Koju varijantu teme ćete koristiti

en: White on black
sr: Bela na crnoj

en: Wide
sr: Široki

en: Window
sr: Prozor

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
sr: Mogućnosti prozora; ukoliko se koristi pre argumenata „--window“ ili „--tab“ postavlja se podrazumevano za sve prozore:

en: XTerm
sr: IksTerm

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence uz Gnomov terminal; ako niste, pogledajte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: ZOOM
sr: UVEĆANJE

en: Zoom In
sr: Uvećaj

en: Zoom Out
sr: Umanji

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Zoom factor “%g” is too large, using %g
sr: Vrednost uvećanja „%g“ je prevelika, koristim %g

en: Zoom factor “%g” is too small, using %g
sr: Vrednost uvećanja „%g“ je premala, koristim %g

en: _About
sr: _O programu

en: _Action
sr: _Radnja

en: _Backspace key generates:
sr: Taster _povratnice ostvaruje:

en: _Cancel
sr: O_tkaži

en: _Clear Highlight
sr: Ukloni _isticanje

en: _Close Window
sr: Zatvori _prozor

en: _Contents
sr: _Sadržaj

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Default color:
sr: Podrazumevana _boja:

en: _Delete key generates:
sr: Taster _brisanja ostvaruje:

en: _Detach Tab
sr: _Odvoj jezičak

en: _Detach Terminal
sr: _Odvoj terminal

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Enable mnemonics (such as Alt+F to open the File menu)
sr: _Uključi podsetnike (kao što je Alt+F za otvaranje izbornika Datoteka)

en: _Enable shortcuts
sr: _Uključi prečice

en: _Encoding:
sr: _Kodiranje:

en: _Export…
sr: _Izvezi…

en: _File
sr: _Datoteka

en: _Find…
sr: _Nađi…

en: _Full Screen
sr: _Preko celog ekrana

en: _Help
sr: Po_moć

en: _Highlight color:
sr: Boja _isticanja:

en: _Inspector
sr: _Inspektor

en: _Limit scrollback to:
sr: _Ograniči klizanje na:

en: _Match case
sr: _Uporedi veličinu slova

en: _Next Tab
sr: Sledeći je_zičak

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: _Open Link
sr: Otvori _vezu

en: _Paste
sr: U_baci

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Previous Tab
sr: _Prethodni jezičak

en: _Print…
sr: _Odštamaj…

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Relaunch
sr: Ponovo _pokreni

en: _Reset
sr: Po_novo postavi

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
sr: _Vrati opcije usklađivanja na podrazumevane

en: _Run command as a login shell
sr: _Pokreni naredbu kao ljusku za prijavu

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save Contents…
sr: _Sačuvaj sadržaj

en: _Search
sr: Pre_traga

en: _Show menubar by default in new terminals
sr: Prikaži _izbornik u novim terminalima po osnovi

en: _Show scrollbar
sr: Prikaži _klizač

en: _Underline color:
sr: Boja p_odvlačenja:

en: _Use colors from system theme
sr: _Koristi boje koje koristi sistem

en: _View
sr: Pre_gled

en: _Wrap around
sr: Prelamaj _okolo

en: columns
sr: kolone

en: height
sr: visina

en: lines
sr: reda

en: rows
sr: reda

en: shell;prompt;command;commandline;cmd;
sr: ljuska;školjka;upit;naredba;komanda;

[ctx: theme variant]
en: Dark
sr: Tamna

[ctx: theme variant]
en: Default
sr: Podrazumevana

[ctx: theme variant]
en: Light
sr: Svetla

[ctx: visible-name]
en: 'Unnamed'
sr: 'Neimenovano'

en: width
sr: širina

en: “%s” is not a valid zoom factor
sr: „%s“ nije ispravna vrednost uvećanja

en: “%s” option given twice for the same window
sr: „%s“ opcija je navedena dva puta za isti prozor

en: “file” scheme with remote hostname not supported
sr: Šema „file“ sa udaljenim nazivom domaćina nije podržana
