gvfs - en to sr translation catalogue (408 entries)

en:  (invalid encoding)
sr:  (neispravno kodiranje)

en: %s (jailbreak)
sr: %s (bekstvo iz zatvora)

en: %s Encrypted
sr: %s je šifrovano

en: %s File System Service
sr: Usluga %s sistema datoteka

en: %s Volume
sr: %s diska

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
sr: Možete bezbedno da isključite „%s“
    Možete ukloniti uređaj.

en: %s for %s on %s
sr: „%s“ za korisnika „%s“ na %s

en: %s has been unmounted
sr: „%s“ je otkačen

en: %s on %s
sr: %s na %s

en: %s on %s%s
sr: %s na %s%s

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
sr: „%s“ je otkačen
    Veza sa sistemom datoteka je prekinuta.

en: %s: %d: Directory or file exists
sr: %s: %d: Direktorijum ili datoteka već postoje

en: %s: %d: Invalid filename
sr: %s: %d: Neispravan naziv datoteke

en: %s: %d: No such file or directory
sr: %s: %d: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum

en: %s: %d: Not Supported
sr: %s: %d: Nije podržano

en: / in %s
sr: / u „%s“

en: / on %s
sr: / na „%s“

en: A passphrase is required to access the volume
sr: Potrebna je lozinka za pristup disku

en: Accessing application icons on device failed
sr: Nije uspelo pristupanje ikonicama programa na uređaju

en: Accounts are unsupported
sr: Nalozi nisu podržani

en: An invalid username was provided.
sr: Obezbeđeno je neispravno korisničko ime.

en: An operation is already pending
sr: Jedna radnja je već zakazana

en: Ancestor directory doesn’t exist
sr: Roditeljski direktorijum ne postoji

en: Apple Filing Protocol Service
sr: Epolova usluga protokola podnošenja

en: Apple Mobile Device
sr: Eplov prenosni uređaj

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
sr: Eplov prenosni uređaj, Džejlbrouken

en: Audio CD File System Service
sr: Usluga sistema datoteka zvučnog diska

en: Audio Disc
sr: Zvučni disk

en: Authentication is required to perform file operations
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta da biste obavili radnje nad datotekom

en: Automount failed: %s
sr: Nije uspelo samostalno kačenje: %s

en: Backend currently unmounting
sr: Pozadinski program otkačinje uređaj

en: Backup file creation failed
sr: Nije uspela izrada rezervne datoteke

en: Backup file creation failed: %s
sr: Nije uspelo pravljenje rezervne kopije: %s

en: Backups are not yet supported.
sr: Još uvek nisu podržane rezervne kopije.

en: Backups not supported
sr: Rezerve nisu podržane

en: Burn
sr: Rezač

en: CD/DVD Creator
sr: CD/DVD Tvorac

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancel Login
sr: Otkaži prijavu

en: Cannot allocate new file to append to
sr: Ne mogu da pronađem novu datoteku za dodavanje

en: Cannot create gphoto2 context
sr: Ne mogu da napravim GFoto2 kontekst

en: Cannot create gudev client
sr: Ne mogu da napravim gudev klijent

en: Cannot find drive %s
sr: Ne mogu da nađem uređaj %s

en: Cannot get LUKS cleartext slave
sr: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path “%s”
sr: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje u putanji „%s“

en: Cannot get data of file to append to
sr: Ne mogu da dobijem podatke o datoteci za dodavanje

en: Cannot make directory in this location
sr: Ne mogu da napravim direktorijum na ovom mestu

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
sr: Ne mogu da otvorim vezu do podataka. Možda je uključena mrežna barijera?

en: Cannot read file to append to
sr: Ne mogu da pročitam datoteku za dodavanje

en: Cannot write to this location
sr: Ne mogu da pišem na ovo mesto

en: Can’t copy directory over directory
sr: Ne mogu da umnožim direktorijum preko direktorijuma

en: Can’t copy file over directory
sr: Ne mogu da umnožim datoteku preko direktorijuma

en: Can’t eject file
sr: Ne mogu da izbacim datoteku

en: Can’t find metadata file %s
sr: Ne mogu da nađem datoteku sa metapodacima %s

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
sr: Ne mogu da radim sa izdanjem %d kodiranja Gvfs ikonice

en: Can’t merge directories
sr: Ne mogu da stopim direktorijume

en: Can’t monitor file or directory.
sr: Ne mogu da nadgledam datoteku ili direktorijum.

en: Can’t mount file
sr: Ne mogu da prikačim datoteku

en: Can’t move a shared directory into the Trash
sr: Ne mogu da premestim deljeni direktorijum u Smeće

en: Can’t move directory into one of its descendants
sr: Ne mogu da premestim direktorijum u onaj koji je u njemu

en: Can’t move directory over directory
sr: Ne mogu da premestim direktorijum preko direktorijuma

en: Can’t move over directory
sr: Ne mogu da premestim preko direktorijuma

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
sr: Ne mogu da premestim tačku deljenja u deljeni direktorijum

en: Can’t open directory
sr: Ne mogu da otvorim direktorijum

en: Can’t open mountable file
sr: Ne mogu da otvorim prikačivu datoteku

en: Can’t poll file
sr: Ne mogu da upitam datoteku

en: Can’t recursively copy directory
sr: Ne mogu da umnožim direktorijum i njegov sadržaj

en: Can’t recursively move directory
sr: Ne mogu da premestim direktorijum rekurzivno

en: Can’t rename file, filename already exists
sr: Ne mogu da preimenujem datoteku, naziv datoteke već postoji

en: Can’t rename volume
sr: Ne mogu da preimenujem volumen

en: Can’t send host identity confirmation
sr: Ne mogu da pošaljem potvrdu identiteta domaćina

en: Can’t send password
sr: Ne mogu da pošaljem lozinku

en: Can’t start drive
sr: Ne mogu da pokrenem uređaj

en: Can’t stop drive
sr: Ne mogu da zaustavim uređaj

en: Can’t unmount file
sr: Ne mogu da otkačim datoteku

en: Can’t verify the identity of “%s”.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Ne mogu da proverim identitet za „%s“.
    Do ovoga dolazi kada se prvi put prijavite na računar.
    
    Identitet koji je poslao udaljeni računar je „%s“. Ukoliko želite da budete potpuno sigurni da je bezbedno da nastavite, stupite u vezu sa administratorom sistema.

en: Can’t write to directory
sr: Ne mogu da upišem u direktorijum

en: Channel blocked
sr: Kanal je blokiran

en: Computer
sr: Računar

en: Connection failed
sr: Ne mogu da se povežem

en: Connection refused by server
sr: Server je odbio vezu

en: Connection unexpectedly went down
sr: Veza je neočekivano prekinuta

en: Could not create request
sr: Ne mogu da napravim zahtev

en: Could not find an enclosing directory
sr: Ne mogu da nađem priloženi direktorijum

en: Could not find enclosing mount
sr: Ne mogu da nađem priloženu tačku montiranja

en: Could not parse response
sr: Ne mogu da obradim odgovor

en: Couldn’t find matching udev device.
sr: Ne mogu da nađem odgovarajući uređaj udev-a.

en: Couldn’t get stream file descriptor
sr: Ne mogu da dobavim opisnika datoteke toka

en: Couldn’t load %s on %s
sr: Ne mogu da učitam „%s“ na %s

en: Data connection closed
sr: Zatvorena je veza do podataka

en: Device not found
sr: Nisam našao uređaj

en: Didn’t get stream file descriptor
sr: Nisam dobavio opisnika datoteke toka

en: Digital Camera (%s)
sr: Digitalni fotoaparat (%s)

en: Directory doesn’t exist
sr: Direktorijum ne postoji

en: Directory not empty
sr: Direktorijum nije prazan

en: Directory notification not supported
sr: Nije podržano obaveštavanje o direktorijumu

en: Directory “%s” is not empty
sr: Direktorijum „%s“ nije prazan

en: Documents on %s
sr: Dokumenti na „%s“

en: Documents on Apple Mobile Device
sr: Dokumenti na Eplovom mobilnom uređaju

en: Don’t start fuse.
sr: Ne pokreći fuse.

en: Drive %s does not contain audio files
sr: Uređaj %s ne sadrži zvučne datoteke

en: Eject Anyway
sr: Ipak izbaci

en: Empty response
sr: Prazan odgovor

en: Enable debug output.
sr: Uključuje izlaz pročišćavanja.

en: Encryption passphrase for %s
sr: Lozinka šifrovanja za %s

en: End of stream
sr: Kraj toka

en: Enter a passphrase to unlock the volume
    The passphrase is needed to access encrypted data on %s.
sr: Unesite lozinku da otključate disk
    Lozinka je potrebna za pristup šifrovanim podacima na %s.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj %s sadrži šifrovane podatke.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device “%s” contains encrypted data on partition %d.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj „%s“ sadrži šifrovane podatke u odeljku %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device “%s” contains encrypted data.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj %s sadrži šifrovane podatke.

en: Enter passphrase for secure key for %s
sr: Unesite lozinku ključa bezbednosti za %s

en: Enter passphrase for secure key for %s on %s
sr: Unesite lozinku ključa bezbednosti za korisnika „%s“ na %s

en: Enter password for %s
sr: Unesite lozinku za %s

en: Enter password for %s on %s
sr: Unesite lozinku za korisnika „%s“ na %s

en: Enter your name and password for the server “%s”.
sr: Unesite vaše ime i lozinku za server „%s“.

en: Enter your password for the server “%s”.
sr: Unesite vašu lozinku za server „%s“.

en: Error creating backup file: %s
sr: Ne mogu da napravim rezervnu kopiju: %s

en: Error creating camera
sr: Greška prilikom pravljenja fotoaparata

en: Error creating directory
sr: Greška u stvaranju datoteke

en: Error creating file object
sr: Ne mogu da napravim objekat datoteke

en: Error deleting directory
sr: Greška pri brisanju direktorijuma

en: Error deleting file
sr: Greška pri brisanju datoteke

en: Error deleting file: %s
sr: Greška pri brisanju datoteke: %s

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
sr: Greška brisanja neispravne lozinke iz priveska (%s)

en: Error from “paranoia” on drive %s
sr: Greška u programu „paranoia“ na uređaju %s

en: Error getting data from file
sr: Greška pri dobijanju podataka iz datoteke

en: Error getting device information
sr: Greška pri dobijanju podataka o uređaju

en: Error getting file
sr: Greška pri dobijanju datoteke

en: Error in stream protocol: %s
sr: Greška u protokolu toka: %s

en: Error initializing Avahi resolver
sr: Greška pokretanja Avahi rešavača

en: Error initializing Avahi: %s
sr: Greška pri pokretanju Avahija: %s

en: Error initializing camera
sr: Greška pri pokretanju fotoaparata

en: Error loading device information
sr: Greška pri čitanju podataka o uređaju

en: Error looking up device information
sr: Greška pri traženju podataka o uređaju

en: Error moving file: %s
sr: Greška premeštanja datoteke: %s

en: Error occurred when validating the certificate.
sr: Došlo je do greške prilikom provere uverenja.

en: Error removing target file: %s
sr: Greška uklanjanja ciljne datoteke: %s

en: Error renaming directory
sr: Greška u preimenovanju direktorijuma

en: Error renaming file
sr: Greška u preimenovanju datoteke

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
sr: Greška u rešavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
sr: Greška u rešavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“. Nedostaje jedan ili više tekstualnih zapisa. Potreban je ključ: „%s“.

en: Error seeking in stream
sr: Greška premotavanja u toku

en: Error seeking in stream on camera %s
sr: Ne mogu da premotam tok sa fotoaparata %s

en: Error seeking in stream on drive %s
sr: Ne mogu da premotam tok sa uređaja %s

en: Error setting file metadata: %s
sr: Greška podešavanja metapodataka datoteke: %s

en: Error setting up camera communications port
sr: Greška u uspostavljanju veze sa fotoaparatom

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
sr: Greška čuvanja lozinke u privesku (%s)

en: Error while getting mount info: %s
sr: Greška u prikupljanju podataka kačenja: %s

en: Error writing file
sr: Greška pri upisu datoteke

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Failed to create active FTP connection.
sr: Ne mogu da napravim FTP vezu.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
sr: Ne mogu da napravim FTP vezu. Možda ovo nije podržano od strane vašeg usmerivača?

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
sr: Nisam uspeo da izbacim medij; jedan ili više volumena na mediju je zauzet.

en: Failed to get file list
sr: Ne mogu da dobijem spisak datoteka

en: Failed to get folder list
sr: Ne mogu da dobijem spisak fascikli

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
sr: Nisam uspeo da dobavim „org.gnom.Nalozi-na-mreži.Datoteke“ za %s

en: Failed to mount Windows share: %s
sr: Ne mogu da prikačim Vindouz deljenje: %s

en: Failed to retrieve share list from server: %s
sr: Ne mogu da dobijem spisak deljenja sa servera: %s

en: Failure
sr: Neuspeh

en: File Sharing
sr: Razmena datoteka

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: File doesn’t exist
sr: Datoteka ne postoji

en: File exists
sr: Datoteka postoji

en: File is directory
sr: Datoteka je direktorijum

en: File is locked by another user
sr: Datoteku je zaključao neki drugi korisnik

en: File is not open for read access
sr: Datoteka nije otvorena za pristup čitanja

en: File is not open for write access
sr: Datoteka nije otvorena za pristup pisanja

en: File length changed during transfer
sr: Veličina datoteke se promenila za vreme prenosa

en: File not found
sr: Nisam našao datoteku

en: File system is busy
sr: Sistem datoteka je zauzet

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
sr[0]: Sistem datoteka je zauzet: otvorena je %d datoteka
sr[1]: Sistem datoteka je zauzet: otvorene su %d datoteke
sr[2]: Sistem datoteka je zauzet: otvoreno je %d datoteka
sr[3]: Sistem datoteka je zauzet: otvorena je jedna datoteka

en: Filename contains invalid characters.
sr: Ime datoteke sadrži neispravne znake.

en: Floppy Disk
sr: Disketa

en: Floppy Drive
sr: Disketa

en: GVFS Daemon
sr: Uslužni program za GVFS

en: GVFS Metadata Daemon
sr: Uslužni program za metapodatke

en: GVfs GDU Volume Monitor
sr: GVFS GDU praćenje diska

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
sr: Pratilac diska GVfs UDisk2

en: Generic libmtp error
sr: Opšta greška libmtp-a

en: Got EOS
sr: Dobih EOS

en: Got error “%s” from server
sr: Dobih grešku „%s“ sa servera

en: Got unexpected end of stream
sr: Neočekivan kraj toka

en: Got unknown error code %d from server
sr: Dobih nepoznati kod greške %d sa servera

en: HTTP Client Error: %s
sr: Greška HTTP klijenta: %s

en: HTTP Error: %s
sr: HTTP greška: %s

en: Host closed connection
sr: Domaćin je zatvorio vezu

en: Host key verification failed
sr: Nije uspela provera ključa domaćina

en: Hostname not known
sr: Naziv domaćina nije poznat

en: Identification not found.
sr: Nije pronađeno poistovećivanje.

en: Insufficient permissions
sr: Nedovoljna ovlašćenja

en: Internal Apple File Control error
sr: Unutrašnja greška Eplovog kontrolera datoteka

en: Internal Error (%s)
sr: Unutrašnja greška (%s)

en: Internal error: %s
sr: Unutrašnja greška: %s

en: Internal error: Unknown Error
sr: Unutrašnja greška: Nepoznata greška

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
sr: Naispravna AFC putanja: mora biti napisana u obliku afc://uuid:broj-porta

en: Invalid Apple File Control data received
sr: Primljeni su neispravni podaci sa Eplovog kontrolera datoteka

en: Invalid attribute type
sr: Neispravna vrsta osobine

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
sr: Nije ispravna vrsta osobine („uint32“ je očekivano)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
sr: Nije ispravna vrsta osobine („uint64“ je očekivano)

en: Invalid credentials for %s
sr: Neispravna punomoćstva za %s

en: Invalid dbus message
sr: Neispravna poruka dsabirnice

en: Invalid file info format
sr: Neispravan format podataka o datoteci

en: Invalid filename
sr: Neispravan naziv datoteke

en: Invalid filename %s
sr: Neispravno ime datoteke %s

en: Invalid mount spec
sr: Neispravna odrednica kačenja

en: Invalid reply
sr: Neispravan odgovor

en: Invalid reply received
sr: Dobijen je neispravan odgovor

en: Invalid return value from %s
sr: Neispravna povratna vrednost od %s

en: Items in the trash may not be modified
sr: Stavke iz smeća ne mogu biti izmenjene

en: Listing applications installed on device failed
sr: Nije uspelo ispisivanje programa instaliranih na uređaju

en: Local Network
sr: Lokalna mreža

en: Location is already mounted
sr: Ovo mesto je već prikačeno

en: Location is not mountable
sr: Mesto se ne može prikačiti

en: Lockdown Error: Invalid Argument
sr: Greška u zaključavanju: Neispravan argument

en: Log In Anyway
sr: Ipak me prijavi

en: Login dialog cancelled
sr: Prozorče za prijavu je zatvoreno

en: Main daemon for GVFS
sr: Glavni uslužni program za GVFS

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
sr: Loša DNS-SD šifrovana trojka „%s“

en: Malformed host URI.
sr: Loša putanja domaćina.

en: Malformed icon identifier “%s”
sr: Loš odrednik ikonice „%s“

en: Malformed input data for GVfsIcon
sr: Loši ulazni podaci za Gvfs ikonicu

en: Metadata daemon for GVFS
sr: GVFS uslužni program za metapodatke

en: Mount point does not exist
sr: Tačka kačenja ne postoji

en: Name already exists
sr: Naziv već postoji

en: Network
sr: Mreža

en: Network Location Monitor
sr: Mesta na mreži

en: New name too long
sr: Novi naziv je predugačak

en: No
sr: Ne

en: No MTP devices found
sr: Nisam pronašao MTP uređaje

en: No camera specified
sr: Nije izabran fotoaparat

en: No device specified
sr: Nije određen uređaj

en: No drive specified
sr: Nije određen uređaj

en: No hostname specified
sr: Nije određeno ime domaćina

en: No medium in the drive
sr: Nema medijuma u uređaju

en: No mount type specified
sr: Nije navedena vrsta kačenja

en: No outstanding mount operation
sr: Nema neodrađenih radnji kačenja

en: No route to host
sr: Nema putanje do domaćina

en: No space left on server
sr: Nema više prostora na serveru

en: No such file
sr: Ne postoji takva datoteka

en: No such file %s on drive %s
sr: Datoteka %s ne postoji na uređaju %s

en: No such file or directory
sr: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum

en: No such file or directory in target path
sr: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum u ciljnoj putanji

en: No thumbnail for entity “%s”
sr: Nema sličice za celinu „%s“

en: No volume specified
sr: Nije određen volumen

en: Not a WebDAV enabled share
sr: Ovo nije VebDAV deljenje

en: Not a directory
sr: Nije fascikla

en: Not a mountable file
sr: Datoteka se ne može prikačiti

en: Not a regular file
sr: Nije obična datoteka

en: Not enough space on volume
sr: Nema dovoljno prostora na volumenu

en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Not supported (not same directory)
sr: Nije podržano (nije isti direktorijum)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
sr: Nije podržano (izvor je direktorijum, ali odredište je postojeća datoteka)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
sr: Nije podržano (i izvor i odredište su direktorijumi)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
sr: Nije podržano (izvor je datoteka, ali odredište je direktorijum)

en: Object being moved doesn’t exist
sr: Premešteni objekat ne postoji

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
sr: Premešteni objekat je označen kao nepreimenljiv (Sprečeno preimenovanje)

en: Object with that name already exists
sr: Objekat sa ovim imenom već postoji

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
sr: Neki program(i) ne dopuštaju otkačinjanje uređaja.

en: Operation failed
sr: Radnja nije uspela

en: Operation not supported
sr: Radnja nije podržana

en: Operation not supported by backend
sr: Radnja nije podržana pozadinskim programima

en: Operation not supported, files on different mounts
sr: Radnja nije podržana, datoteke su na različitim mestima

en: Operation unsupported
sr: Radnja nije podržana

en: Operation was cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Page type unknown
sr: Nije poznata vrsta stranice

en: Password dialog cancelled
sr: Prozorče za lozinku je zatvoreno

en: Password required for %s
sr: Potrebna je lozinka za %s

en: Password required for share %s on %s
sr: Potrebna je lozinka za deljenje %s na %s

en: Perform file operations
sr: Obavite radnje nad datotekom

en: Permission denied
sr: Pristup je odbijen

en: Permission denied.
sr: Pristup je odbijen.

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
sr: Ovlašćenje je odbijeno: Možda ovaj domaćin nije dozvoljen ili je potreban priključnik sa povlasticama

en: Please enter proxy password
sr: Unesite lozinku posrednika

en: Protocol error
sr: Greška u protokolu

en: Range lock conflict exists
sr: Postoji sukob zaključavanja opsega

en: Recent
sr: Skorašnje

en: Remote Login
sr: Udaljena prijava

en: Replace old daemon.
sr: Zameni stari uslužni program.

en: Response invalid
sr: Neispravan odgovor

en: Seek not supported on stream
sr: Nije podržano premotavanje toka

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
sr: Server ne podržava radnju „FP umnoži datoteku“

en: Show program version.
sr: Ispisuje izdanje programa.

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
sr: Izvorna datoteka i/ili odredišni direktorijum ne postoji

en: Source file is a directory
sr: Izvorna datoteka je direktorijum

en: Start Anyway
sr: Ipak pokreni

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
sr: Da pokrenem uređaj u oštećenom režimu?
    Pokretanje uređaja u oštećenom režimu znači da uređaj neće tolerisati neispravan rad. Možete zauvek izgubiti podatke sa uređaja ukoliko neki deo otkaže.

en: Symlinks not supported by backend
sr: Simboličke veze nisu podržane pozadinskim programom

en: Target directory already exists
sr: Ciljni direktorijum već postoji

en: Target file already exists
sr: Ciljna datoteka već postoji

en: Target file exists
sr: Ciljna datoteka već postoji

en: Target file is a directory
sr: Ciljna datoteka je direktorijum

en: Target file is not a regular file
sr: Ciljna datoteka nije obična datoteka

en: Target file is open
sr: Ciljna datoteka je otvorena

en: Target is a directory
sr: Cilj je direktorijum

en: Target object doesn’t exist
sr: Ciljni objekat ne postoji

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
sr: Ciljni objekat je označen kao neobrisiv (Sprečeno brisanje)

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
sr: Ciljni objekat je označen kao nepreimenljiv (Sprečeno preimenovanje)

en: Target object is not a directory
sr: Ciljni objekat nije direktorijum

en: The FTP server is busy. Try again later
sr: FTP server je zauzet. Pokušajte kasnije

en: The certificate does not match the identity of the site.
sr: Uverenje se ne poklapa sa podacima o vlasniku sajta.

en: The certificate has been revoked.
sr: Uverenje je opozvano.

en: The certificate has expired.
sr: Uverenje je isteklo.

en: The certificate’s activation time is in the future.
sr: Vreme početka važenja uverenja počinje u budućnosti.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
sr: Algoritam uverenja se smatra nesigurnim.

en: The command is not supported by the server.
sr: Server ne podržava ovu naredbu.

en: The connection is closed
sr: Veza je zatvorena

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
sr: Veza je zatvorena (glavni proces bezbedne školjke je završio)

en: The connection is not opened
sr: Veza nije otvorena

en: The connection was interrupted
sr: Veza je prekinuta

en: The device did not respond
sr: Uređaj ne daje odziv

en: The device is password protected
sr: Uređaj je zaštićen lozinkom

en: The device “%s” is locked. Enter the passcode on the device and click “Try again”.
sr: Uređaj „%s“ je zaključan. Unesite propusni kod i kliknite na „Pokušaj ponovo“.

en: The device “%s” is not trusted yet. Select “Trust” on the device and click “Try again”.
sr: Uređaj „%s“ još nije poverljiv. Izaberite „Veruj“ na uređaju i kliknite na „Pokušaj ponovo“.

en: The file does not exist or isn’t an audio track
sr: Datoteka ne postoji ili nije zvučni zapis

en: The file is not a directory
sr: Datoteka nije direktorijum

en: The file was externally modified
sr: Datoteka je izmenjena spoljnim programom

en: The given drive was not found
sr: Nisam našao dati uređaj

en: The given mount was not found
sr: Nisam našao dato mesto kačenja

en: The given volume was not found
sr: Nisam našao dati volumen

en: The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Ključ udaljenog računara za „%s“ se razlikuje od ključa sa IP adrese „%s“
    Ukoliko želite da budete potpuno sigurni da je bezbedno da nastavite, kontaktirajte administratora sistema.

en: The password prompt was cancelled.
sr: Prozorče za lozinku je zatvoreno.

en: The recent folder may not be deleted
sr: Skorašnja fascikla ne može biti obrisana

en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
sr[0]: Server ne podržava lozinke duže od %d znaka.
sr[1]: Server ne podržava lozinke duže od %d znaka.
sr[2]: Server ne podržava lozinke duže od %d znakova.
sr[3]: Server ne podržava lozinke duže od jednog znaka.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
sr: Server „%s“ ne podržava bezimeni pristup.

en: The signing certificate authority is not known.
sr: Vlasnik potpisanog uverenja nije poznat.

en: The site’s identity can’t be verified:%s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
sr: Ne mogu da proverim vlasništvo ovog sajta:%s
    
    %s
    
    Da li zaista želite da nastavite?

en: The specified location is not mounted
sr: Izabrano mesto nije prikačeno

en: The specified location is not supported
sr: Izabrano mesto nije podržano

en: The trash folder may not be deleted
sr: Fascikla za smeće ne može biti obrisana

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
sr: Neotključani uređaj nema poznatih sistema datoteka na sebi

en: The user has not trusted this computer
sr: Korisnik nije poverovao ovom računaru

en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
sr: Isteklo je vreme prilikom razrešavanja „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

en: Timed out running command-line “%s”
sr: Isteklo je vreme za pokretanje naredbe „%s“

en: Timed out when logging in
sr: Isteklo je vreme prilikom prijavljivanja

en: Too many authentication failures
sr: Previše neuspeha potvrđivanja identiteta

en: Too many files open
sr: Previše datoteka je otvoreno

en: Trash
sr: Smeće

en: Truncate not supported on stream
sr: Sasecanje nije dozvoljeno nad tokom

en: Try again
sr: Pokušaj ponovo

en: Try “%s --help” for more information.
sr: Pokrenite „%s --help“ za više podataka.

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
sr: Ne mogu da dodelim memoriju dok otkrivam MTP uređaje

en: Unable to connect
sr: Ne mogu da se povežem

en: Unable to connect to MTP device
sr: Ne mogu da se povežem sa MTP uređajem

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“ uz datu lozinku.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“. Došlo je do neprilika u saopštavanju.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“. Nije pronađen odgovarajući postupak potvrđivanja identiteta.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom „%s“. Server ne podržava AFP izdanje 3.0 ili kasnije.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom. Došlo je do neprilika u saopštavanju.

en: Unable to create temporary directory
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum

en: Unable to create temporary file
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku

en: Unable to create temporary file (%s)
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku (%s)

en: Unable to disconnect from the server.
sr: Ne mogu da prekinem vezu sa serverom.

en: Unable to find supported SSH command
sr: Ne mogu da nađem podržane naredbe bezbedne školjke

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
sr: Ne mogu da se prijavim na server „%s“ uz datu lozinku.

en: Unable to move metadata keys
sr: Ne mogu da premestim ključeve sa metapodacima

en: Unable to open MTP device “%s”
sr: Ne mogu da otvorim MTP uređaj „%s“

en: Unable to open source file for reading
sr: Ne mogu da otvorim izvornu datoteku za čitanje

en: Unable to remove metadata keys
sr: Ne mogu da uklonim ključeve sa metapodacima

en: Unable to set metadata key
sr: Ne mogu da postavim ključ sa metapodacima

en: Unable to spawn SSH program
sr: Ne mogu da izrodim program bezbedne školjke

en: Unable to spawn SSH program: %s
sr: Ne mogu da izrodim program bezbedne školjke: %s

en: Unable to unset metadata key
sr: Ne mogu da uklonim ključ sa metapodacima

en: Unexpected end of stream
sr: Neočekivan kraj toka

en: Unexpected host URI format.
sr: Neočekivani zapis putanje domaćina.

en: Unexpected reply from server
sr: Neočekivan odgovor sa servera

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
sr: Nepopravljiva greška Eplovog kontrolera datoteka (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
sr: Nepopravljiva greška u zaključavanju (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
sr: Nepopravljiva greška bib_nepokretnog_uređaja (%d)

en: Unknown error.
sr: Nepoznata greška.

en: Unknown reason
sr: Nepoznat razlog

en: Unmount Anyway
sr: Ipak demontiraj

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
sr: Otkačinjem „%s“
    Prekidam vezu sa sistemom datoteka.

en: Unmounting %s
    Please wait
sr: Otkačinjem „%s“
    Sačekajte trenutak

en: Unnamed Drive
sr: Neimenovani uređaj

en: Unnamed Drive (%s)
sr: Neimenovani uređaj (%s)

en: Unsupported authentication method for %s
sr: Nepodržan način potvrđivanja identiteta za %s

en: Unsupported network protocol
sr: Nepodržan mrežni protokol

en: Unsupported seek type
sr: Nije podržana vrsta premotavanja

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
sr: Upotreba: %s --spawner putanja_objekta ib-dsabirnice

en: Usage: %s key=value key=value …
sr: Upotreba: %s ključ=vrednost ključ=vrednost …

en: User refused to trust this computer
sr: Korisnik je odbio da veruje ovom računaru

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
sr: Vrednost je van opsega, sftp podržava samo 32-bitne vremenske žigove

en: Volume
sr: Disk

en: Volume doesn’t exist
sr: Disk ne postoji

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
sr: Disk je zauzet
    Neki program(i) koriste ovaj disk.

en: Volume is flat and doesn’t support directories
sr: Volumen je ravan i ne podržava direktorijume

en: Volume is read-only
sr: Volumen je samo za čitanje

en: WebDAV share
sr: VebDAV deljenje

en: Windows Network
sr: Vindouz mreža

en: Windows Network File System Service
sr: Usluga sistema datoteka Vindouz mreže

en: Windows Shares File System Service
sr: Usluga sistema datoteka Vindouz deljenja

en: Windows shares on %s
sr: Vindouz deljenja na %s

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
sr: Upisujem podatke u „%s“
    Nemojte da isključujete uređaj dok ne završim.

en: Yes
sr: Da

en: Your password has expired.
sr: Vaša lozinka je istekla.

en: Your password needs to be changed.
sr: Morate da izmenite vašu lozinku.

en: backups not supported
sr: rezerve nisu podržane

en: backups not supported yet
sr: rezervne kopije nisu još uvek podržane

en: can’t get metadata proxy
sr: ne mogu da doobijem posrednika za metapodatke

en: can’t open metadata tree
sr: ne mogu da otvorim stablo metapodataka

en: cdda mount on %s
sr: cdda je montiran u %s

en: error starting mount daemon
sr: greška pokretanja demona kačenja

en: gphoto2 mount on %s
sr: GFoto2 uređaj montiran na %s

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
sr: Greška biblioteke nepokretnog uređaja (libimobiledevice): Neispravan argument

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
sr: Greška unutar bib_nepokretnog_uređaja: Nije pronađen uređaj. Proverite da li je mešač_usb_uređaja (usbmuxd) ispravno podešen.

en: libmtp error: %s
sr: Greška libmtp-a: %s

en: mountpoint for %s already running
sr: već je pokrenuta tačka kačenja za %s

en: values must be string or list of strings
sr: vrednosti moraju biti niz ili spisak niza znakova
