mutter - en to sr translation catalogue (134 entries)

en: %s (on %s)
sr: %s (na %s)

en: Activate the window menu
sr: Aktivira meni prozora

en: Allow grabs with Xwayland
sr: Dozvoli grabljenje na Iks-vejlendu

en: Allow keyboard grabs issued by X11 applications running in Xwayland to be taken into account. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications white-listed in key “xwayland-grab-access-rules”.
sr: Dozvoli da se uzmu u obzir grabljenja od strane Iks11 programa unutar Iks-vejlenda. Da bi se Iks11 grabljenje uzelo u obzir pod Vejlendom, klijent mora takođe poslati specifičnu Iks11 klijentsku poruku ka korenom prozoru ili mora biti na belom spisku programa u ključu „xwayland-grab-access-rules“.

en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sr: Neki drugi kompozitni upravnik je već pokrenut na prikazu %i erkana „%s“.

en: Application is not responding.
sr: Program ne daje odziv.

en: Attach modal dialogs
sr: Prilaganje modalnih prozorčića

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sr: Sam uvećava povećane prozore najbližeg monitora

en: Bell event
sr: Zvonca

en: Built-in display
sr: Ugrađeni displej

en: Cancel tab popup
sr: Otkazivanje jezička iskakanja

en: Close window
sr: Zatvara prozor

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sr: Zastoj prvog plana se menja dok se pokazivač ne zaustavi

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
sr: Određuje da li će upotreba okvira iskakanja i isticanja biti prikazana za kretanje po prozorima.

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sr: Određuje da li prebacivanje radnog prostora treba da se desi za prozore na svim monitorima ili samo za prozore na glavnom monitoru.

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sr: Određuje da li se radnim prostorima upravlja dinamički ili će postojati stalni broj radnih prostora (određen brojem radnih prostora u „org.gnome.desktop.wm.preferences“).

en: Disable connection to session manager
sr: Isključuje vezu sa upravnikom sesije

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sr: Prikaz „%s“ već ima upravnika prozora; probajte da koristite opciju „--replace“ da zamenite trenutnog upravnika prozora.

en: Draggable border width
sr: Širina ivice za prevlačenje

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sr: Uključuje popločavanje ivice prilikom otpuštanja prozora na ivicama ekrana

en: Enable experimental features
sr: Uključuje eksperimentalne funkcije

en: Failed to open X Window System display “%s”
sr: Nisam uspeo da otvorim ekran „%s“ Iks sistema prozora

en: Hide all normal windows
sr: Skriva sve obične prozore

en: Hide window
sr: Skriva prozor

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sr: Ako je uključeno, otpuštanje prozora na uspravnim ivicama ekrana uvećava ih uspravno i menja im veličinu vodoravno da prekriju polovinu dostupne oblasti. Otpuštanje prozora na gornjoj ivici ekrana uvećava ih u potpunosti.

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sr: Ako je uključeno, novi prozori koji su početno veličine monitora samostalno bivaju uvećani.

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sr: Ako je izabrano, a režim prvog plana je ili „sloppy“ ili „mouse“ onda prvi plan neće biti menjan odmah po ulasku u prozor, već samo nakon što pokazivač prestane da se pomera.

en: Initialize session from savefile
sr: Pokreće sesiju iz datoteke čuvanja

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are blacklisted, which has precedence over the whitelist, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
sr: Spisak naziva resursa ili klasi resursa Iks11 prozora kojima je dozvoljeno ili zabranjeno da rade grabljenja na tastaturi pod Iks-vejlendom. Naziv resursa ili klasa resursa datog Iks11 prozora se može naći preko naredbe "xprop WM_CLASS". Džoker znakovi „*“ i „?“ unutar vrednosti su podržani. Vrednosti koje počinju sa „!“ se stavljaju na crni spisak, koji ima prednost u odnosu na beli spisak, za opoziv programa za podrazumevanog sistemskog spiska. Podrazumevani sistemski spisak sadrži sledeće programe: "@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@" Korisnici mogu slomiti postojeće grabljenje tako što će upotrebiti posebnu prečicu na tastaturi koja je navedena u ključu za vezivanje tastera sa nazivom "restore-shortcuts".

en: Lower window below other windows
sr: Spušta prozor ispod ostalih prozora

en: Make X calls synchronous
sr: Čini Iks pozive usklađenim

en: Maximize window
sr: Uvećava prozor

en: Maximize window horizontally
sr: Uvećava prozor horizontalno

en: Maximize window vertically
sr: Uvećava prozor vertikalno

en: Mode Switch (Group %d)
sr: Režim prekidača (grupa %d)

en: Mode Switch: Mode %d
sr: Režim prekidača: Režim %d

en: Modifier to use for extended window management operations
sr: Taster koji se koristi za proširene radnje upravnika prozorima

en: Move to workspace above
sr: Premešta na radni prostor iznad

en: Move to workspace below
sr: Premešta na radni prostor ispod

en: Move window
sr: Premešta prozor

en: Move window one monitor down
sr: Premešta prozor jedan monitor na dole

en: Move window one monitor to the left
sr: Premešta prozor jedan monitor na levo

en: Move window one monitor to the right
sr: Premešta prozor jedan monitor na desno

en: Move window one monitor up
sr: Premešta prozor jedan monitor na gore

en: Move window one workspace down
sr: Premešta prozor jedan radni prostor na dole

en: Move window one workspace up
sr: Premešta prozor jedan radni prostor na gore

en: Move window to last workspace
sr: Premešta prozor na poslednji radni prostor

en: Move window to workspace 1
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 1

en: Move window to workspace 2
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 2

en: Move window to workspace 3
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 3

en: Move window to workspace 4
sr: Premešta prozor na radni prostor broj 4

en: Mutter
sr: Mater

en: Mutter plugin to use
sr: Priključci Matera za korišćenje

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
sr: Mater je preveden bez podrške za opširan režim

en: Navigation
sr: Navigacija

en: No tab popup
sr: Bez iskakanja jezička

en: Place new windows in the center
sr: Novi prozor u središte

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje

en: Raise window above other windows
sr: Izdiže prozor iznad ostalih prozora

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sr: Izdiže prozor ukoliko ga drugi prozor zaklanja, u protivnom ga spušta

en: Re-enable shortcuts
sr: Ponovo uključivanje prečica

en: Replace the running window manager
sr: Menja tekućeg upravnika prozorima

en: Resize window
sr: Menja veličinu prozora

en: Restore the keyboard shortcuts
sr: Povrati prečice na tastaturi

en: Restore window
sr: Vraća veličinu prozora

en: Rotates the built-in monitor configuration
sr: Zaokreće ugrađena podešavanja monitora

en: Run as a full display server, rather than nested
sr: Radi kao puni server prikaza, umesto kao ugneždeni

en: Run as a nested compositor
sr: Radi kao ugneždeni sastavnik

en: Run as a wayland compositor
sr: Radi kao vajlandov sastavnik

en: Run with X11 backend
sr: Pokreni na Iks11 pozadincu

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sr: Prikaz „%d“ na ekranu „%s“ nije ispravan

en: Select window from tab popup
sr: Bira prozor iz jezička iskakanja

en: Show on-screen help
sr: Prikaži pomoć na ekranu

en: Show the activities overview
sr: Prikazuje pregled aktivnosti

en: Show the run command prompt
sr: Prikazuje upit za izvršavanje naredbe

en: Specify session management ID
sr: Navodi IB upravnika sesije

en: Switch applications
sr: Prebacuje programe

en: Switch directly to previous system control
sr: Prebacuje neposredno na prethodnu kontrolu sistema

en: Switch directly to previous window
sr: Prebacuje neposredno na prethodni prozor

en: Switch directly to previous window of an app
sr: Prebacuje neposredno na prethodni prozor programa

en: Switch monitor
sr: Promeni monitor

en: Switch monitor configurations
sr: Menja podešavanja monitora

en: Switch system controls
sr: Prebacuje kontrole sistema

en: Switch system controls directly
sr: Prebacuje kontrole sistema direktno

en: Switch to VT 1
sr: Prelazak na VT 1

en: Switch to VT 10
sr: Prelazak na VT 10

en: Switch to VT 11
sr: Prelazak na VT 11

en: Switch to VT 12
sr: Prelazak na VT 12

en: Switch to VT 2
sr: Prelazak na VT 2

en: Switch to VT 3
sr: Prelazak na VT 3

en: Switch to VT 4
sr: Prelazak na VT 4

en: Switch to VT 5
sr: Prelazak na VT 5

en: Switch to VT 6
sr: Prelazak na VT 6

en: Switch to VT 7
sr: Prelazak na VT 7

en: Switch to VT 8
sr: Prelazak na VT 8

en: Switch to VT 9
sr: Prelazak na VT 9

en: Switch to last workspace
sr: Prebacuje se na poslednji radni prostor

en: Switch to previous application
sr: Prebacuje na prethodni program

en: Switch to previous system control
sr: Prebacuje na prethodnu kontrolu sistema

en: Switch to previous window
sr: Prebacuje na prethodni prozor

en: Switch to previous window of an application
sr: Prebacuje na prethodni prozor programa

en: Switch to workspace 1
sr: Prebacuje se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 2
sr: Prebacuje se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
sr: Prebacuje se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
sr: Prebacuje se na radni prostor 4

en: Switch windows
sr: Prebacuje prozore

en: Switch windows directly
sr: Prebacuje prozore direktno

en: Switch windows of an app directly
sr: Prebacuje prozore programa direktno

en: Switch windows of an application
sr: Prebacuje prozore programa

en: System
sr: Sistem

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sr: Iznos ukupne ivice za prevlačenje. Ako vidljive ivice teme nisu dovoljne, biće dodate nevidljive ivice za dostizanje ove vrednosti.

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
sr: Ovi prozori ne podržavaju mogućnost „sačuvaj trenutna podešavanja“ pa ćete morati ručno da ih ponovo pokrenete kada se sledeći put prijavite.

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sr: Ovaj ključ pokreće „overlay“ (preklapanje), koje kombinuje pregled prozora i pokretač programa. Podrazumevano je namenjen kao „Windows key“ (ključ prozora) za komponente računara. Očekuje se da ovo vezuje ili podrazumevani ili niz praznih znakova.

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “remote-desktop” — enables remote desktop support. To support remote desktop with screen sharing, “screen-cast” must also be enabled. • “screen-cast” — enables screen cast support.
sr: Da uključite probne funkcije, dodajte ključnu reč funkcije na spisak. Da li funkcija zahteva ponovno pokretanje sastavljača zavisi od date funkcije. Nije potrebno da neka probna mogućnost bude i dalje dostupna ili podesiva. Nemojte očekivati da dodavanje bilo čega u ovom podešavanju bude otporno na buduće izmene. Trenutno moguće ključne reči su: • „scale-monitor-framebuffer“ — čini da mater podrazumevano raspoređuje logičke ekrane u logičkom koordinantnom prostoru piksela, prilikom promene veličine spremišta kadrova ekrana umesto sadržaja prozora, zarad upravljanja ekranima visoke rezolucije. Ne zahteva ponovno pokretanje. • “remote-desktop” — omogućava udaljenu tehničku podršku. Da biste podržali udaljenu tehničku podršku sa deljenjem ekrana, “screen-cast” takođe mora biti omogućen. • “screen-cast” — omogućava podršku za projektovanje ekrana.

en: Toggle fullscreen mode
sr: Isključuje ili uključuje prikaz preko celog ekrana

en: Toggle maximization state
sr: Isključuje ili uključuje stanje uvećanja

en: Toggle window on all workspaces or one
sr: Prikazuje prozor na svim radnim prostorima ili samo na jednom

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown Display
sr: Nepoznat displej

en: View split on left
sr: Prikažite podelu na levo

en: View split on right
sr: Prikažite podelu na desno

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sr: Kada je izabrano, umesto nezavisnih linija naslova, modalni prozorčići se pojavljuju priloženi na traku alata matičnog prozora i bivaju premeštani zajedno sa matičnim prozorom.

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sr: Ako je izabrano, novi prozori će uvek biti postavljeni na sredinu radnog ekrana monitora.

en: Windows
sr: Prozori

en: Workspace %d
sr: %d. radni prostor

en: Workspaces are managed dynamically
sr: Radnim prostorima se upravlja dinamički

en: Workspaces only on primary
sr: Radni prostori samo na primarne

en: X Display to use
sr: Iks ekran koji će biti korišćen

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
sr: Iks-vejlend programi kojima je dozvoljeno da rade grabljenja na tastaturi

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr: Možete malo sačekati dok se program ne sabere ili primorati program da kompletno prekine sa radom.

en: _Force Quit
sr: _Primoraj izlaz

en: _Wait
sr: _Sačekaj

en: mutter %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: mater %s
    Sva prava zadržana © 2001–%d Hevok Penington, Red Het, Ink., i ostali
    Ovo je slobodan program; pogledajte izvorni kôd za uslove korišćenja.
    NE postoji nikakva garancija; čak ni garancija o TRŽIŠNOJ VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.

en: “%s” is not responding.
sr: „%s“ ne daje odziv.
