zenity - en to sr translation catalogue (198 entries)

en: --%s is not supported for this dialog
sr: Opcija „--%s“ nije podržana za ovo prozorče

en: About zenity
sr: O Zenitu

en: Activate directory-only selection
sr: Pokreće izbor samo direktorijuma

en: Activate save mode
sr: Pokreće režim za čuvanje

en: Add a new Calendar in forms dialog
sr: Dodaje novi kalendar u prozorče obrasca

en: Add a new Entry in forms dialog
sr: Dodaje novu stavku u prozorče obrasca

en: Add a new List in forms dialog
sr: Dodaje novi spisak u prozorče obrasca

en: Add a new Password Entry in forms dialog
sr: Dodaje novu stavku lozinke u prozorče obrasca

en: Add a new combo box in forms dialog
sr: Dodaje novo izborno prozorče u prozorče obrasca

en: Add a new entry
sr: Dodajte novi unos

en: Add an extra button
sr: Dodaj još jedno dugme

en: Adjust the scale value
sr: Podesite vrednosti skale

en: All updates are complete.
sr: Sva ažuriranja su odrađena.

en: Allow changes to text
sr: Dozvoljava promene teksta

en: Allow multiple files to be selected
sr: Dozvoljava izbor više datoteka

en: Allow multiple rows to be selected
sr: Dozvoljava istovremeni izbor više redova

en: An error has occurred.
sr: Došlo je do greške.

en: Are you sure you want to proceed?
sr: Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Auto scroll the text to the end. Only when text is captured from stdin
sr: Samostalno premiče tekst na kraj. Samo kada je tekst snimljen sa standardnog ulaza

en: COLUMN
sr: KOLONA

en: C_alendar:
sr: _Kalendar:

en: Calendar field name
sr: NAZIV POLJA KALENDARA

en: Calendar options
sr: Opcije kalendara

en: Calendar selection
sr: Izbor kalendara

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Change list default search function searching for text in the middle, not on the beginning
sr: Menja osnovnu funkciju pretrage spiska tražeći tekst po sredini, a ne na početku

en: Color selection options
sr: Opcije izbora boje

en: Combo box field name
sr: Naziv polja izbornog prozorčeta

en: Confirm file selection if filename already exists
sr: Potvrđuje izbor datoteke ako ista već postoji

en: Could not parse command from stdin
sr: Ne mogu da obradim naredbu sa standardnog ulaza

en: Could not parse message
sr: Ne mogu da obradim poruku

en: DAY
sr: DAN

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
sr: Odbacuje prozorče kada se stigne do 100%

en: Display calendar dialog
sr: Prikazuje prozorče kalendara

en: Display color selection dialog
sr: Prikazuje prozorče za izbor boje

en: Display dialog boxes from shell scripts
sr: Prikazuje prozorče iz skripti školjke

en: Display error dialog
sr: Prikazuje prozorče za greške

en: Display file selection dialog
sr: Prikazuje prozorče za izbor datoteke

en: Display forms dialog
sr: Prikazuje prozorče obrazaca

en: Display info dialog
sr: Prikazuje prozorče informacija

en: Display list dialog
sr: Prikazuje prozorče sa spiskom

en: Display notification
sr: Prikazuje obaveštenje

en: Display password dialog
sr: Prikazuje prozorče za lozinku

en: Display progress indication dialog
sr: Prikazuje prozorče ukazivača napretka

en: Display question dialog
sr: Prikazuje prozorče za upit

en: Display scale dialog
sr: Prikazuje prozorče razmere

en: Display text entry dialog
sr: Prikazuje prozorče za unos teksta

en: Display text information dialog
sr: Prikazuje prozorče za tekstualne informacije

en: Display the username option
sr: Prikazuje prozorče za korisničko ime

en: Display warning dialog
sr: Prikazuje prozorče upozorenja

en: Do not enable Pango markup
sr: Ne uključuj Pango oznake

en: Do not enable text wrapping
sr: Ne uključuje prelom teksta

en: Do not enable user interaction with the WebView. Only works if you use --html option
sr: Ne uključuje korisničko dejstvo sa Veb pregledom. Radi samo ako koristite opciju „--html“

en: Enable HTML support
sr: Uključi podršku za HTML

en: Enable an I read and agree checkbox
sr: Uključuje jedno „Pročitao sam i slažem se“ prozorče za izbor

en: Enable ellipsizing in the dialog text. This fixes the high window size with long texts
sr: Uključuje skraćivanje u tekstu prozorčeta. Ovo popravlja visinu prozora kod dugih tekstova

en: Error
sr: Greška

en: Error options
sr: Opcije greške

en: Estimate when progress will reach 100%
sr: Procenjuje kada će napredovanje dostići 100%

en: FILENAME
sr: NAZIV DATOTEKE

en: Field name
sr: NAZIV POLJA

en: File selection options
sr: Opcije izbora datoteke

en: Forms dialog
sr: Prozorče obrazaca

en: Forms dialog options
sr: Opcije prozorčeta obrazaca

en: General options
sr: Opšte opcije

en: Give Cancel button focus by default
sr: Prikaži dugme „Otkaži“ u žiži, podrazumevano

en: HEIGHT
sr: VISINA

en: Hide Cancel button
sr: Skriva dugme „Otkaži“

en: Hide a specific column
sr: Skriva određenu kolonu

en: Hide the column headers
sr: Sakrij zaglavlja kolona

en: Hide the entry text
sr: Skriva tekst za unos

en: Hide value
sr: Skriva vrednost

en: ICON-NAME
sr: NAZIV IKONICE

en: ICONPATH
sr: PUTANJA DO IKONICE

en: Info options
sr: Opcije informacija

en: Information
sr: Informacije

en: Invalid value for a boolean typed hint.
    Supported values are 'true' or 'false'.
sr: Neispravna vrednost za uput upisan logikom.
    Podržane vrednosti su „true“ ili „false“.

en: Kill parent process if Cancel button is pressed
sr: Ubija nadproces kada se pritisne dugme „Otkaži“

en: List field and header name
sr: Navodi naziv polja i zaglavlja

en: List of values for List
sr: Spisak vrednosti za spisak

en: List of values for columns
sr: Spisak vrednosti za kolone

en: List of values for combo box
sr: Spisak vrednosti izbornog prozorčeta

en: List of values separated by |
sr: Spisak vrednosti razdvojen |

en: List options
sr: Opcije spiska

en: Listen for commands on stdin
sr: Prati naredbe na standardnom ulazu

en: MONTH
sr: MESEC

en: Maximum value must be greater than minimum value.
sr: Najveća vrednost mora biti veća od najmanje vrednosti.

en: Miscellaneous options
sr: Ostale opcije

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
sr: NAZIV | ŠABLON1 ŠABLON2 ...

en: NUMBER
sr: BROJ

en: No column titles specified for List dialog.
sr: Nije određen naslov kolone za prozorče spiska.

en: Notification icon options
sr: Opcije ikonice obaveštenja

en: OK
sr: U redu

en: Open file
sr: Otvara datoteku

en: PATTERN
sr: OBRAZAC

en: PERCENTAGE
sr: PROCENAT

en: Password dialog options
sr: Opcije prozorčeta za lozinku

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
sr: Ispisuje određenu kolonu (Podrazumeva se 1. Za ispis svih kolona možete koristiti „ALL“)

en: Print partial values
sr: Štampa delimične vrednosti

en: Print version
sr: Ispisuje izdanje programa

en: Progress
sr: Napredak

en: Progress options
sr: Opcije napretka

en: Pulsate progress bar
sr: Pulsirajući ukazivač napretka

en: Question
sr: Upitnik

en: Question options
sr: Opcije upita

en: Running...
sr: Pokrećem...

en: SEPARATOR
sr: RAZDVOJNIK

en: Scale options
sr: Opcije razmere

en: Select a date from below.
sr: Izaberite datum.

en: Select items from the list
sr: Izaberite stavke sa spiska

en: Select items from the list below.
sr: Izaberite stavke sa donjeg spiska.

en: Set a filename filter
sr: Postavi filter imena datoteke

en: Set an URL instead of a file. Only works if you use --html option
sr: Postavi adresu umesto datoteke. Radi samo ukoliko koristite opciju „--html“

en: Set dialog timeout in seconds
sr: Postavlja vremenski rok prozorčeta u sekundama

en: Set initial percentage
sr: Postavlja početni procenat

en: Set initial value
sr: Postavlja početnu vrednost

en: Set maximum value
sr: Postavlja najveću moguću vrednost

en: Set minimum value
sr: Postavlja najmanju moguću vrednost

en: Set output separator character
sr: Postavlja znak za razdvajanje na izlazu

en: Set step size
sr: Postavlja vrednost koraka

en: Set the calendar day
sr: Postavlja dan u kalendaru

en: Set the calendar month
sr: Postavlja mesec u kalendaru

en: Set the calendar year
sr: Postavlja godinu u kalendaru

en: Set the color
sr: Postavlja boju

en: Set the column header
sr: Postavlja zaglavlje kolone

en: Set the dialog icon
sr: Postavlja ikonicu prozorčeta

en: Set the dialog text
sr: Postavlja tekst prozorčeta

en: Set the dialog title
sr: Postavlja naslov prozorčeta

en: Set the entry text
sr: Postavlja tekst za unos

en: Set the filename
sr: Postavlja naziv datoteke

en: Set the format for the returned date
sr: Postavlja format povratnog datuma

en: Set the height
sr: Postavlja visinu

en: Set the label of the Cancel button
sr: Postavite natpis dugmeta „Otkaži“

en: Set the label of the OK button
sr: Postavite natpis dugmeta „U redu“

en: Set the modal hint
sr: Postavlja uslovljeni savet

en: Set the notification hints
sr: Postavlja upute obaveštenja

en: Set the notification text
sr: Postavlja tekst obaveštenja

en: Set the parent window to attach to
sr: Postavlja roditeljski prozor na koji se prikačinje

en: Set the text font
sr: Postavlja tekst za unos

en: Set the width
sr: Postavlja širinu

en: Set the window icon
sr: Određuje ikonicu prozora

en: Show calendar options
sr: Prikazuje opcije kalendara

en: Show color selection options
sr: Prikazuje opcije izbora boje

en: Show error options
sr: Prikazuje opcije greške

en: Show file selection options
sr: Prikazuje opcije izbora datoteke

en: Show forms dialog options
sr: Prikazuje opcije prozorčeta obrazaca

en: Show general options
sr: Prikazuje opšte opcije

en: Show info options
sr: Prikazuje opcije informacija

en: Show list options
sr: Prikazuje opcije spiska

en: Show miscellaneous options
sr: Prikazuje ostale opcije

en: Show notification icon options
sr: Prikazuje opcije ikonice obaveštenja

en: Show password dialog options
sr: Prikazuje opcije prozorčeta za izbor lozinke

en: Show progress options
sr: Prikazuje opcije napretka

en: Show question options
sr: Prikazuje opcije upita

en: Show scale options
sr: Prikazuje opcije razmere

en: Show text entry options
sr: Prikazuje opcije unosa teksta

en: Show text information options
sr: Prikazuje opcije tekstualnog obaveštenja

en: Show the columns header
sr: Prikazuje zaglavlje kolona

en: Show the palette
sr: Prikazuje paletu

en: Show warning options
sr: Prikazuje opcije upozorenja

en: Suppress OK and Cancel buttons
sr: Sakrij „U redu“ i „Otkaži“ dugmad

en: TEXT
sr: TEKST

en: TIMEOUT
sr: VREMENSKI ROK

en: TITLE
sr: NASLOV

en: Text View
sr: Tekstualni prikaz

en: Text entry options
sr: Opcije unosa teksta

en: Text information options
sr: Opcije tekstualnog obaveštenja

en: This option is not available. Please see --help for all possible usages.
sr: Ova opcija nije dostupna. Molim pogledajte „--help“ za sve opcije korišćenja.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU Lesser General Public License for more details.
sr: Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez primenjene garancije TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Pogledajte Gnuovu manju opštu javnu licencu za više detalja.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili menjati pod uslovima Gnuove manje opšte javne licence kako je objavljuje Zadužbina slobodnog softvera; bilo izdanja 2 te licence, ili (prema vašem mišljenju) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: Time remaining: %lu:%02lu:%02lu
sr: Preostalo vreme: %lu:%02lu:%02lu

en: Two or more dialog options specified
sr: Prosleđene su dve ili više opcija prozorčeta

en: Type your password
sr: Upišite vašu lozinku

en: Type your username and password
sr: Upišite vaše korisničko ime i lozinku

en: URL
sr: ADRESA

en: Unknown hint name. Skipping.
sr: Nepoznat naziv uputa. Preskačem.

en: Unsupported hint. Skipping.
sr: Nepodržan uput. Preskačem.

en: Use an image for the first column
sr: Koristi sliku za prvu kolonu

en: Use check boxes for the first column
sr: Koristi kućice za štikliranje za prvu kolonu

en: Use radio buttons for the first column
sr: Koristi radio dugmad za prvu kolonu

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: VALUE
sr: VREDNOST

en: Value out of range.
sr: Vrednost je izvan opsega.

en: WIDTH
sr: ŠIRINA

en: WINDOW
sr: PROZOR

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning options
sr: Opcije upozorenja

en: YEAR
sr: GODINA

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
sr: Morate odrediti vrstu prozorčeta. Za detalje pogledajte „zenity --help‟

en: You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove manje opšte javne licence uz ovaj program; ako niste, pišite Zadužbini slobodnog softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: You should use only one List dialog type.
sr: Treba da koristite samo jednu vrstu prozorčeta spiska.

en: Zenity notification
sr: Obaveštenje Zenita

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Enter new text:
sr: _Unesite novi tekst:

en: _No
sr: _Ne

en: _OK
sr: _U redu

en: _Yes
sr: _Da
