eog - en to sr translation catalogue (314 entries)

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: %.1f (35mm film)
sr: %.1f (35mm филм)

en: %.1f (lens)
sr: %.1f (објектив)

en: %a, %d %B %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: %a, %d %B %Y  %X
sr: %A, %d. %B %Y. у %H:%M

en: %d / %d
sr: %d. од %d

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
sr[0]: %i × %i пиксел
sr[1]: %i × %i пиксела
sr[2]: %i × %i пиксела
sr[3]: %i × %i пиксел

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
sr[0]: %i × %i пиксел  %s    %i%%
sr[1]: %i × %i пиксела  %s    %i%%
sr[2]: %i × %i пиксела  %s    %i%%
sr[3]: %i × %i пиксел  %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
sr[0]: %lu секунда
sr[1]: %lu секунде
sr[2]: %lu секунди
sr[3]: једна секунда

en: <b>%f:</b> original filename
sr: <b>%f:</b> оригиналан назив датотеке

en: <b>%n:</b> counter
sr: <b>%n:</b> бројач

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
sr: Не могу да нађем корпу за „%s“. Да ли желите трајно да уклоните ову слику?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sr: Вредност већа од 0 одређује колико секунди слика остаје на екрану пре аутоматског приказа следеће. Нула искључује аутоматско разгледање.

en: Activate fullscreen mode with double-click
sr: Приказује преко целог екрана на двоструки клик мишем

en: Active plugins
sr: Покренути прикључци

en: All files
sr: Све датотеке

en: Allow zoom greater than 100% initially
sr: Дозвољава почетно увећање веће од 100%

en: Aperture
sr: Отвор бленде

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
sr[0]: Да ли заиста желите да преместите 
    %d изабрану слику у смеће?
sr[1]: Да ли заиста желите да преместите 
    %d изабране слике у смеће?
sr[2]: Да ли заиста желите да преместите 
    %d изабраних слика у смеће?
sr[3]: Да ли заиста желите да преместите 
    слику у смеће?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
sr: Да ли заиста желите да преместите 
    слику „%s“ у смеће?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
sr[0]: Да ли сте сигурни да желите трајно
    да уклоните %d изабрану слику?
sr[1]: Да ли сте сигурни да желите трајно
    да уклоните %d изабране слике?
sr[2]: Да ли сте сигурни да желите трајно
    да уклоните %d изабраних слика?
sr[3]: Да ли сте сигурни да желите трајно
    да уклоните изабрану слику?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно
    да уклоните „%s“?

en: As _background
sr: Као _позадина

en: As check _pattern
sr: Као _шаховски шаблон

en: As custom c_olor:
sr: Као произвољна б_оја:

en: As custom color:
sr: Као произвољна боја:

en: At least two file names are equal.
sr: Најмање два назива датотека су иста.

en: Automatic orientation
sr: Самостално усмерење

en: Background
sr: Позадина

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Both
sr: Обострано

en: Browse and rotate images
sr: Прегледајте и окрените слике

en: Bytes
sr: Тежина

en: C_enter:
sr: _Средина:

en: Camera
sr: Фотоапарат

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
sr: Измените видљивост површи збирке слика у текућем прозору

en: Choose a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Close main window without asking to save changes.
sr: Затвориће главни прозор а неће тражити да сачувате измене.

en: Color for Transparent Areas
sr: Боја за провидне површине

en: Could not display help for Image Viewer
sr: Не могу да прикажем помоћ за Прегледника слика

en: Could not load image “%s”.
sr: Не могу да учитам слику „%s“.

en: Could not save image “%s”.
sr: Не могу да сачувам слику „%s“.

en: Couldn’t access trash.
sr: Не могу да приступим смећу.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
sr: Не могу да доделим меморију за учитавање ЈПЕГ слике

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку за чување: %s

en: Couldn’t delete file
sr: Не могу да обришем датотеку

en: Couldn’t retrieve image file
sr: Не могу да довучем датотеку слике

en: Couldn’t retrieve image file information
sr: Не могу да довучем податке датотеке слике

en: Date
sr: Датум

en: Date in statusbar
sr: Датум у траци стања

en: Delay in seconds until showing the next image
sr: Застој у секундама пре приказа наредне слике

en: Details
sr: Детаљи

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
sr: Утврђује начин приказа провидних делова. Исправне вредности су: „CHECK_PATTERN“ (шаховница), „COLOR“ (боја) и „NONE“ (ништа). Ако је изабрана вредност „COLOR“, онда кључ „trans-color“ одређује која ће боја бити коришћена.

en: Disable image gallery
sr: Искључује приказ збирке слика

en: Do _not ask again during this session
sr: Не _питај поново током ове сесије

en: EXIF not supported for this file format.
sr: ЕХИФ за овај облик датотеке није подржан.

en: E_xpand images to fit screen
sr: _Рашири слику да покрије цео екран

en: East
sr: Исток

en: Enlarge the image
sr: Увећајте преглед слике

en: Error launching System Settings:
sr: Не могу да покренем системска подешавања:

en: Error on deleting image %s
sr: Грешка при брисању слике %s

en: Error printing file:
    %s
sr: Грешка при штампању датотеке:
    %s

en: Exposure
sr: Време излагања

en: Extrapolate Image
sr: Екстраполација слике

en: File Name Preview
sr: Преглед назива датотеке

en: File Path Specifications
sr: Одреднице путање датотека

en: File Size
sr: Величина датотеке

en: File format is unknown or unsupported
sr: Формат датотеке је непознат или неподржан

en: Fit the image to the window
sr: Уклопите величину слике у прозор

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Fullscreen with double-click
sr: Цео екран на двоструки клик

en: GNOME Image Viewer
sr: Гномов прегледник слика

en: GPS Data
sr: ГПС подаци

en: Go to the first image of the gallery
sr: Идите на прву слику из збирке

en: Go to the last image of the gallery
sr: Идите на последњу слику из збирке

en: Go to the next image of the gallery
sr: Идите на наредну слику из збирке

en: Go to the previous image of the gallery
sr: Идите на претходну слику из збирке

en: Hide sidebar
sr: Сакриј бочну површ

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: ISO
sr: ИСО

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sr: Уколико је укључено а ниједна слика није учитана у радном прозору, бирач датотека ће приказати слике из корисникове фасцикле користећи специјалне ХДГ директоријуме корисника. Уколико је искључено или није постављена фасцикла са сликама, приказаће тренутни радни директоријум.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sr: Уколико је укључено, Око Гнома неће тражити потврду приликом премештања слика у смеће. Међутим, још увек ће питати уколико неку од датотека неће моћи да премести у смеће, а која би уместо тога требала да буде обрисана.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sr: Ако кључ за подешавање провидности има вредност „COLOR“, онда овај кључ утврђује боју која ће бити коришћена за обележавање провидности.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sr: Уколико је укључено, боја постављена у кључу „background-color“ (боја позадине) ће бити коришћена да испуни област иза слике. Уколико овај кључ није постављен, биће коришћена боја из тренутне Гтк+ теме.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sr: Уколико није изабрано, мале слике неће бити развучене да би испуниле цео екран.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
sr: Уколико не сачувате, све измене ће бити изгубљене.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
sr: Ако не сачувате, ваше измене ће бити изгубљене.

en: Image
sr: Слика

en: Image Data
sr: Подаци о слици

en: Image Enhancements
sr: Побољшања слике

en: Image Prope_rties
sr: Сво_јства слике

en: Image Settings
sr: Подешавања слике

en: Image Taking Conditions
sr: Услови при снимању слике

en: Image View
sr: Преглед слике

en: Image Viewer
sr: Прегледач слика

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
sr: Прегледач слика такође омогућава прегледање слика у покретном приказу преко целог екрана или постављање неке слике за позадину радне површи. Чита ознаке фото-апарата да би сам окренуо ваше слике на праву страну.

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
sr: Прегледник слика не може да одреди подржани формат за упис датотеке на основу њеног имена.

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
sr: Прегледач слика је званични прегледач слика за Гномову радну површ. Сједињује се са Гномовим ГТК+ изгледом и угођајем, и подржава многобројне записе слика за њихово појединачно или групно прегледање.

en: Image Zoom
sr: Увећање слике

en: Image _Gallery
sr: _Галерија слика

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
sr: Положај површи за збирку слика. Дозвољене вредности су: 0 — доле, 1 — лево, 2 — горе или 3 — десно.

en: Image loading failed.
sr: Учитавање слике није успело.

en: Inches
sr: Инчи

en: Interpolate Image
sr: Интерполација слике

en: Leave fullscreen mode
sr: Напустите режим преко целог екрана

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
sr: Списак активираних додатака. Не садржи „Место“ активних додатака. Погледајте датотеку „.eog-plugin“ да сазнате где се налази одабрани додатак.

en: Loop through the image sequence
sr: Врти низ слика

en: Maker Note
sr: Белешка ствараоца

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sr: Сакри_ј

en: Metering
sr: Мерење светла

en: Millimeters
sr: Милиметри

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: Name
sr: Назив

en: No image loaded.
sr: Слика није учитана.

en: No images found in “%s”.
sr: Нису пронађене слике у „%s“.

en: None
sr: Ништа

en: North
sr: Север

en: Not Available
sr: Није доступно

en: Op_en With…
sr: Отвори _програмом…

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Open Image
sr: Отворите слику

en: Open _With…
sr: Отвори _са…

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
sr: Отвара у једном прозору, ако је отворено више прозора користи се први

en: Open in fullscreen mode
sr: Отвара преко целог екрана

en: Open in slideshow mode
sr: Отвара у режиму покретног приказа

en: Open with _Document Viewer
sr: Отвори у Прегледачу _докумената

en: Opening image “%s”
sr: Отварам слику „%s“

en: Options
sr: Опције

en: Other
sr: Остало

en: Page Setup
sr: Подешавање странице

en: Pause or resume the slideshow
sr: Паузирајте или наставите покретни приказ слика

en: Picture;Slideshow;Graphics;
sr: Picture;Slideshow;Graphics;слика;покретни приказ;графика;слајдшоу;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sr: Молим пробајте са другачијим проширењем као што је „.png“ или „.jpg“.

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Position
sr: Положај

en: Prefere_nces
sr: Пос_тавке

en: Preferences
sr: Поставке

en: Presenter
sr: Извођач

en: Preview
sr: Преглед

en: Prope_rties
sr: _Особине

en: Properties
sr: Особине

en: Reload Image
sr: Освежи слику

en: Reload current image
sr: Поново учитава текућу слику

en: Rename from:
sr: Преименуј од:

en: Rotate Counter_clockwise
sr: Окрени су_протно смеру казаљке на сату

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sr: Окрените слику за 90 степени улево

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sr: Окрените слику за 90 степени удесно

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: Покрените „%s --help“ да видите читав списак доступних опција линије наредби.

en: S_elect the images you want to save:
sr: _Изаберите слике које желите да сачувате:

en: S_ide Pane
sr: Бочна _површ

en: S_tatus Bar
sr: Трака _стања

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save Image
sr: Сачувајте слику

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save changes to image “%s” before closing?
sr: Да сачувам измене на слици „%s“ пре затварања?

en: Saving image locally…
sr: Чувам слику локално…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
sr: Чувам слику „%s“ (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
sr: Точкић на мишу увећава

en: Sequence
sr: Низ

en: Set as Wa_llpaper
sr: Постави као _позадину

en: Sho_w
sr: Прик_ажи

en: Show Containing _Folder
sr: Прикажи садржећу _фасциклу

en: Show Details
sr: Прикажи појединости

en: Show Presen_ter
sr: Прикажи и_звођача

en: Show the application’s version
sr: Исписује податке о издању програма

en: Show the current image in fullscreen mode
sr: Прикажите текућу слику преко целог екрана

en: Show the folder which contains this file in the file manager
sr: Прикажите фасциклу која садржи овај документ у управнику датотека

en: Show the image at its normal size
sr: Прикажите слику у њеној пуној величини

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
sr: Приказује/скрива дугмиће за листање у површи са збирком слика.

en: Show/Hide the image gallery pane.
sr: Приказује/скрива област са збирком слика.

en: Show/Hide the window side pane.
sr: Приказује/скрива бочну површ прозора.

en: Show/Hide the window statusbar.
sr: Приказује/скрива траку стања.

en: Shows the image date in the window statusbar
sr: Приказује датум у траци стања

en: Shrink or enlarge the current image
sr: Скупите или раширите текућу слику

en: Shrink the image
sr: Умањите преглед слике

en: Size
sr: Величина

en: Sli_deshow
sr: _Покретни приказ

en: Slideshow
sr: Покретни приказ

en: Smooth images when zoomed _in
sr: Изглади слику при у_већању

en: Smooth images when zoomed _out
sr: Изглади слику при у_мањењу

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sr: Неке од изабраних слика не могу да преместим у смеће, стога ће бити трајно уклоњене. Да ли желите да наставите?

en: South
sr: Југ

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sr: Отвара нови примерак програма уместо да користи већ постојећи

en: Supported image files
sr: Подржане датотеке слика

en: Tag
sr: Ознака

en: Taken on
sr: Сликано

en: Temporary file creation failed.
sr: Стварање привремене датотеке није успело.

en: The GNOME image viewer.
sr: Гномов прегледач слика.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sr: Боја која се користи за испуњавање области иза слике. Уколико није постављен кључ „use-background-color“ (користи боју позадине) иза слике ће бити приказана подразумевана боја из тренутне Гтк+ теме.

en: The given locations contain no images.
sr: Наведено место не садржи слике.

en: The image whose printing properties will be set up
sr: Слика чије ће поставке штампе бити подешене

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
sr: Слика „%s“ је измењена у спољном програму. Да ли желите да је поново учитате?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
sr: Слика „%s“ је постављена као позадина радне површине. Да ли желите да измените њен изглед?

en: The information for the page where the image will be printed
sr: Подаци о страници на којој ће слика бити штампана

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sr: Фактор множења који ће бити примењен када се точкић на мишу користи за увећање. Ова вредност одређује корак увећања или умањења који одговара сваком померају точкића. На пример, 0.05 ће резултирати увећањем од 5% при сваком померају точкића, а 1.00 ће резултирати увећањем од 100%.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: Постоји %d слика без сачуваних измена. Да их сачувам пре затварања?
sr[1]: Постоје %d слике без сачуваних измена. Да их сачувам пре затварања?
sr[2]: Постоји %d слика без сачуваних измена. Да их сачувам пре затварања?
sr[3]: Постоји слика без сачуваних измена. Да их сачувам пре затварања?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
sr: Ова слика садржи неколико страница. Прегледач слика може да прикаже само прву страницу.
    Да ли желите да отворите слику у Прегледачу докумената како би видели све странице?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
sr: Ова слика садржи неколико страница. Прегледач слика може да прикаже само прву страницу.
    Можете инсталирати Прегледач докумената како би видели све странице.

en: Time
sr: Време

en: To:
sr: у:

en: Transformation failed.
sr: Претварање није успело.

en: Transformation on unloaded image.
sr: Претварање на неучитаној слици.

en: Transparency color
sr: Боја провидности

en: Transparency indicator
sr: Обележивач провидности

en: Transparent Parts
sr: Провидни делови

en: Trash images without asking
sr: Слање слика у смеће без питања

en: Type
sr: Врста

en: Unknown
sr: Непознато

en: Use a custom background color
sr: Коришћење произвољне боје позадине

en: Value
sr: Вредност

en: Vertical
sr: Усправно

en: Viewing a slideshow
sr: Прегледање у покретном приказу

en: West
sr: Запад

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
sr: Да ли бирач датотека да прикаже фасциклу са сликама корисника уколико нису учитане слике.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
sr: Да ли површ збирке слика треба да буде променљиве величине.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sr: Да ли слика треба да буде екстраполирана приликом увећања. Таква слика изгледа мутније и учитава се спорије него слике без екстраполације.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sr: Да ли слика треба да буде интраполирана приликом увећања. Таква слика изгледа боље, али се учитава спорије него слике без интерполације.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sr: Да ли ће слика бити самостално окренута на основу ЕКСИФ записа.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sr: Да ли ће точкић на мишу бити коришћен за увећање приказа.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sr: Да ли ће низ слика бити приказиван без престанка.

en: XMP Exif
sr: ХМП Ехиф

en: XMP IPTC
sr: ХМП ИПТЦ

en: XMP Other
sr: ХМП Остало

en: XMP Rights Management
sr: ХМП Управљање правима

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
sr: Немате потребна овлашћења да сачувате датотеку.

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom multiplier
sr: Фактор увећања

en: [FILE…]
sr: [ДАТОТЕКА…]

en: _About Image Viewer
sr: _О прегледачу слика

en: _Automatic orientation
sr: _Самостално усмерење

en: _Best Fit
sr: _Најбоље уклапање

en: _Best fit
sr: _Најбоље уклапање

en: _Bottom:
sr: До_ле:

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Destination folder:
sr: _Одредишна фасцикла:

en: _Filename format:
sr: _Запис назива датотеке:

en: _First Image
sr: Пр_ва слика

en: _Height:
sr: _Висина:

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Image Gallery
sr: _Збирка слика

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на _тастатури

en: _Last Image
sr: По_следња слика

en: _Leave Fullscreen
sr: _Напусти цео екран

en: _Left:
sr: Ле_во:

en: _Loop sequence
sr: Врти _низ

en: _Next Image
sr: _Следећа слика

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open Background Preferences
sr: О_твори подешавања позадине

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: _Previous Image
sr: _Претходна слика

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: _Reload
sr: _Поново учитај

en: _Replace spaces with underscores
sr: _Замени размаке подвлакама

en: _Right:
sr: Де_сно:

en: _Rotate Clockwise
sr: Окрени у с_меру казаљке на сату

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Scaling:
sr: _Размера:

en: _Start counter at:
sr: _Покрени бројач на:

en: _Time between images:
sr: _Време између слика:

en: _Top:
sr: Го_ре:

en: _Unit:
sr: _Јединица:

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Yes
sr: _Да

en: _Zoom In
sr: У_већај

en: as is
sr: у тренутном стању

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
sr: Приказ стварне величине

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
sr: Најбоље уклапање

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
sr: Разгледање слика

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sr: Затвара све прозоре

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
sr: Затвара тренутни прозор

[ctx: shortcut window]
en: Common
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
sr: Копирање у оставу

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
sr: Трајно брисање слике

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
sr: Улази или напушта приказ преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
sr: Приказује преко целог екрана

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
sr: Одлазак на насумичну слику у фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
sr: Одлазак на прву слику у фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
sr: Одлазак на последњу слику у фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
sr: Одлазак на следећу слику у фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
sr: Одлазак на претходну слику у фасцикли

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
sr: Отвара датотеку са сликом

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
sr: Отвара упутство програма

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
sr: Паузира покретни приказ

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
sr: Штампа тренутну слику

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
sr: Окреће у смеру казаљке на сату

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
sr: Окреће супротно смеру казаљке на сату

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
sr: Заокренутост

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
sr: Чува слику

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
sr: Чува слику под новим називом датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
sr: Премицање надоле у великој слици

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
sr: Премицање налево у великој слици

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
sr: Премицање надесно у великој слици

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
sr: Премицање нагоре у великој слици

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
sr: Премицање

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
sr: Поставља слику као позадину на радној површи

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
sr: Приказује својства слике у бочној површи

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
sr: Прикажи извођача презентације са засебним контролама

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
sr: Скрива или приказује мени програма

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
sr: Приказује или скрива галерију слика

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
sr: Приказује или скрива бочну површ

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
sr: Покреће или зауставља покретни приказ

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sr: Опозови

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sr: Увеличавање

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увећавање

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањивање
