Evince - en to sr translation catalogue (422 entries)

en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sr:  (Ни један од словних ликова Стандардни 14)

en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sr:  (Један од словних ликова Стандардни 14)

en: %.2f × %.2f inch
sr: %.2f × %.2f инча

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
sr[0]: %d задужење чека у заказаним
sr[1]: %d задужења чекају у заказаним
sr[2]: %d задужења чекају у заказаним
sr[3]: Једно задужење чека у заказаним

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sr: %s%s
    Кодни распоред: %s
    %s

en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sr: %s%s
    Кодни распоред: %s
    %s
    Замењујем са <b>%s</b>
    (%s)

en: %s, Landscape (%s)
sr: %s, Положено (%s)

en: %s, Portrait (%s)
sr: %s, Усправно (%s)

en: (%d of %d)
sr: (%d од %d)

en: A clear, simple UI
sr: Једноставно, прегледно графичко сучеље

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sr: Прегледач докумената за Гномову површ. Можете гледати, претраживати или обележавати садржај докумената разних формата.

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.  Да ли желите да је замените?

en: Add bookmark
sr: Додај обележивач

en: Add highlight annotation
sr: Додај забелешку у боји

en: Add text annotation
sr: Додај забелешку

en: Adds support for reading DVI documents
sr: Додајте подршку за читање ДВИ докумената

en: Adds support for reading DjVu documents
sr: Додајте подршку за читање ДјВу докумената

en: Adds support for reading PDF Documents
sr: Додајте подршку за читање ПДФ докумената

en: Adds support for reading PostScript documents
sr: Додајте подршку за читање Пост скрипт докумената

en: Adds support for reading TIFF documents
sr: Додајте подршку за читање ТИФФ докумената

en: Adds support for reading XPS documents
sr: Додајте подршку за читање ИксПС докумената

en: Adds support for reading comic books
sr: Додајте подршку за читање стрипова

en: Advanced highlighting and annotation
sr: Напредно истицање и обележивање

en: All Documents
sr: Сви документи

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All fonts are either standard or embedded.
sr: Сви словни ликови су стандардни или угњеждени.

en: Allow links to change the zoom level.
sr: Омогућава везама да измнене ниво увеличања.

en: Annotate document
sr: Додај забелешке у документ

en: Annotate the document
sr: Додај забелешке у документ

en: Annotation Properties
sr: Особине забелешке

en: Annotation Properties…
sr: Особине забелешке…

en: Annotation _Properties…
sr: Особине за_белешке…

en: Annotations
sr: Забелешке

en: Archive is encrypted
sr: Архива је шифрована

en: Attachments
sr: Прилози

en: Author:
sr: Аутор:

en: Auto Rotate and Center
sr: Сам ротирај и центрирај

en: Auto_scroll
sr: Самостално _померај

en: Automatically reload the document
sr: Сам поново учитава документ

en: Back
sr: Назад

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: C_ancel
sr: О_ткажи

en: C_ase Sensitive
sr: Разликуј _величину слова

en: Can not get local path for archive
sr: Не могу да добавим месну путању за архиву

en: Cancel _print and Close
sr: Прекини штампање и _затвори

en: Circle
sr: Круг

en: Close
sr: Затворен

en: Close _after Printing
sr: Затвори _након штампе

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Collapse all tree
sr: Скупи сва стабла

en: Color:
sr: Боја:

en: Comic Books
sr: Стрипови

en: Comment
sr: Напомена

en: Contains Javascript:
sr: Садржи Јава скрипту:

en: Copy _Image
sr: Копирај _слику

en: Could not send current document
sr: Не могу да пошаљем текући документ

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sr: Не могу да пронађем пригодан формат за чување слике

en: Couldn’t open attachment “%s”
sr: Не могу да отворим прилог „%s“

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sr: Не могу да отворим прилог „%s“: %s

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sr: Не могу да сачувам прилог „%s“: %s

en: Created:
sr: Направљен:

en: Creator:
sr: Стваралац:

en: Cross
sr: Крстић

en: DEST
sr: ОДРЕДИШТЕ

en: DVI Documents
sr: ДВИ документи

en: DVI document has incorrect format
sr: ДВИ документ има неисправан облик

en: Delete the temporary file
sr: Обриши привремену датотеку

en: DjVu Documents
sr: ДјВу документи

en: DjVu document has incorrect format
sr: ДјВу документ има неисправан облик

en: Document
sr: Документ

en: Document License
sr: Лиценца докумената

en: Document View
sr: Преглед документа

en: Document Viewer
sr: Прегледач докумената

en: Document contains form fields that have been filled out.
sr: Документ садржи образац са пољима која су попуњена.

en: Document contains new or modified annotations.
sr: Документ садржи нове или измењене забелешке.

en: Document contains no annotations
sr: Документ не садржи забелешке

en: Document viewer for popular document formats
sr: Прегледач докумената за популарне записе докумената

en: Don’t show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: Downloading document (%d%%)
sr: Преузимам документ (%d%%)

en: Draw border around pages
sr: Црта ивицу око страница

en: Embedded
sr: Угњежден

en: Embedded subset
sr: Угњеждени подскуп

en: Enable caret navigation?
sr: Да укључим кретање уметком?

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sr: Крај презентације. Притисните Esc за излазак.

en: Enlarge the document
sr: Увећајте документ

en: Evince
sr: Евинс

en: Evince Document Viewer
sr: Евинс прегледач докумената

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
sr: Евинс је једноставан прегледач докумената за Гном

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sr: Прегледач докумената подржава документе у форматима ПДФ, ПС, ЕПС, ИксПС, ДјВу, ТИФФ, ДВИ (са СинкТеКСом), и архиве стрипова (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: Expand all tree
sr: Рашири сва стабла

en: Expand all under this element
sr: Рашири све испод овог дека

en: FD
sr: ОПИСНИК

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Failed to create a temporary directory: %s
sr: Нисам успео да направим привремени директоријум: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
sr: Нисам успео да направим привремену датотеку: %s

en: Failed to create thumbnail for page %d
sr: Нисам успео да направим сличицу за %d. страницу

en: Failed to load document “%s”
sr: Не могу да отворим документ „%s“

en: Failed to load remote file.
sr: Не могу да учитам удаљену датотеку.

en: Failed to print document
sr: Нисам успео да одштампам документ

en: Failed to print page %d: %s
sr: Нисам успео да одштампам страницу %d: %s

en: Failed to reload document.
sr: Не могу поново да учитам документ.

en: Failed to render page %d
sr: Нисам успео да исцртам %d. страницу

en: Failed to render page %d: %s
sr: Нисам успео да исцртам %d. страницу: %s

en: Failed to save document “%s”
sr: Не могу да сачувам документ „%s“

en: File descriptor of input file
sr: Описивач улазне датотеке

en: File descriptor of print settings file
sr: Описник датотеке подешавања штампања

en: File is corrupted
sr: Датотека је оштећена

en: File options
sr: Опције датотеке

en: File specifying print settings
sr: Датотека која наводи подешавања штампања

en: File type %s (%s) is not supported
sr: Врста датотеке %s (%s) није подржана

en: Find
sr: Тражи

en: Find a word or phrase in the document
sr: Пронађите реч или израз у документу

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећи израз у низу за претраживање

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходан израз у низу за претраживање

en: Finishing…
sr: Завршавам…

en: First Page
sr: Прва страница

en: Fit Pa_ge
sr: Испуни _страницу

en: Fit _Width
sr: Уклопи _ширину

en: Fit to Printable Area
sr: Уклопи у област за штампу

en: Font
sr: Словни лик

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Forget password _immediately
sr: _Одмах заборави лозинку

en: Format:
sr: Облик:

en: Forward
sr: Напред

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Further Information
sr: Још података

en: GNOME Document Previewer
sr: Гномов прегледач докумената

en: GNOME Document Viewer
sr: Гномов прегледач докумената

en: Gathering font information… %3d%%
sr: Прикупљам податке о словном лику… %3d%%

en: General
sr: Опште

en: Generating preview: page %d of %d
sr: Стварам преглед: страница бр. %d од %d

en: Go to %s on file “%s”
sr: Иди на %s датотеке „%s“

en: Go to file “%s”
sr: Иди на датотеку „%s“

en: Go to first page
sr: Идите на прву страну

en: Go to last page
sr: Идите на последњу страну

en: Go to next page
sr: Идите на следећу страну

en: Go to page
sr: Идите на страну

en: Go to page %s
sr: Иди на страну %s

en: Go to previous page
sr: Идите на претходну страну

en: Help
sr: Помоћ

en: Highlight
sr: Истакнуто

en: Highlight text
sr: Истакнути текст

en: History
sr: Историјат

en: Icon:
sr: Иконица:

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sr: Уколико затворите прозор, задужења која су на чекању неће бити одштампана.

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sr: Уколико не сачувате копију, измене ће бити трајно изгубљене.

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
sr: Ако поново учитате документ, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Initial window state:
sr: Почетно стање прозора:

en: Insert
sr: Уметни

en: Invalid document
sr: Неисправан документ

en: Invalid page selection
sr: Неисправан опсег страница

en: Jump to page:
sr: Скочи на страну:

en: Key
sr: Кључ

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: Last Page
sr: Последња страница

en: Launch %s
sr: Покрени %s

en: Layers
sr: Слојеви

en: Loading document from “%s”
sr: Учитавам документ из „%s“

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Location:
sr: Место:

en: MIME type of input file
sr: МИМЕ врста улазне датотеке

en: Markup type:
sr: Врста означавања:

en: Modified:
sr: Измењен:

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Named destination to display.
sr: Именовано одредиште за приказ.

en: Navigation
sr: Навигација

en: New Paragraph
sr: Нови пасус

en: New Window
sr: Нови прозор

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Next Page
sr: Следећа страница

en: Ni_ght Mode
sr: Ноћни режи_м

en: No
sr: Не

en: No files in archive
sr: Нема датотека у архиви

en: No name
sr: Без назива

en: No supported images in archive
sr: Нема подржаних слика у архиви

en: None
sr: Ништа

en: Not a comic book MIME type: %s
sr: Ово није МИМЕ врста стрипа: %s

en: Not embedded
sr: Није угњежден

en: Not found, click to change search options
sr: Није пронађено, кликните за више опција

en: Note
sr: Белешка

en: Note text
sr: Текст белешке

en: Number of Pages:
sr: Број страница:

en: Opacity:
sr: Непрозирност:

en: Open
sr: Отворен

en: Open Containing _Folder
sr: Отвори _садржајну фасциклу

en: Open Document
sr: Отвори документ

en: Open a C_opy
sr: Отвори к_опију

en: Open a new window.
sr: Отвори нови прозор.

en: Open an existing document
sr: Отворите постојећи документ

en: Open in New _Window
sr: Отвори у новом _прозору

en: Open…
sr: Отвори…

en: Optimized:
sr: Прилагођен:

en: Outline
sr: Контура

en: Override document restrictions
sr: Превазилази ограничења документа

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sr: Превазилази ограничења која документ садржи, као што је забрана умножавања или штампања.

en: PAGE
sr: СТРАНА

en: PDF Documents
sr: ПДФ документи

en: Page %d
sr: Страница %d

en: Page %s
sr: Страница %s

en: Page Handling
sr: Рад са страницама

en: Page Scaling:
sr: Развуци страницу:

en: Page cache size in MiB
sr: Величина оставе странице у MiB

en: Paper Size:
sr: Величина папира:

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Password Required
sr: Потребна је лозинка

en: Password for document %s
sr: Лозинка за документ „%s“

en: Password required
sr: Потребна је лозинка

en: PostScript Documents
sr: Пост скрипт документи

en: Preparing preview…
sr: Припремам преглед…

en: Preparing to print…
sr: Припремам за штампу…

en: Present as _Slideshow
sr: Прикажи као покретни прика_з

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sr: Притисак тастера F7 ће укључити/искључити преглед уметком. Ова могућност поставља курсор унутар Интернет страница и омогућава вам да листате садржај помоћу тастатуре. Да ли желите да укључите преглед са уметком?

en: Preview before printing
sr: Преглед пре штампања

en: Previous Page
sr: Претходна страница

en: Print
sr: Штампај

en: Print Preview
sr: Претпреглед штампе

en: Print this document
sr: Одштампајте овај документ

en: Printing job “%s”
sr: Штампам задужење „%s“

en: Printing page %d of %d…
sr: Штампам %d. страницу од %d…

en: Print…
sr: Штампај…

en: Producer:
sr: Произвођач:

en: Prop_erties
sr: Особин_е

en: Properties
sr: Особине

en: R_emove Annotation
sr: Уклони заб_елешку

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Reload document “%s”?
sr: Да поново учитам документ „%s“?

en: Reloading document from %s
sr: Изнова учитавам документ из %s

en: Remember _forever
sr: Запамти _заувек

en: Remember password until you _log out
sr: Запамти лозинку до _одјављивања

en: Remove Annotation
sr: Уклони забелешке

en: Remove bookmark
sr: Уклони обележивач

en: Requested format is not supported by this printer.
sr: Овај штампач не подржава захтевани запис.

en: Reset form
sr: Поврати образац

en: Reset zoom and make the page fit in the window
sr: Врати подразумевано стање увећаности и рашири страницу унутар прозора

en: Right to Left Document
sr: Са десна на лево документ

en: Ro_tate ⤵
sr: Заокрени ⤵

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sr: Окрените сваку страницу штампача, тако да буде иста оној унутар документа и поставља странице документа на средину папира за штампу.

en: Run evince as a previewer
sr: Покреће Евинс као прегледач

en: Run evince in fullscreen mode
sr: Покреће Евинс преко целог екрана

en: Run evince in presentation mode
sr: Покреће Евинс у режиму за презентацију

en: Running in presentation mode
sr: Покретање у режиму презентације

en: STRING
sr: НИСКА

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Save Attachment
sr: Сачувај прилог

en: Save Current Settings as Defa_ult
sr: Сачувај подешавања као ос_новна

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Save a _Copy
sr: _Сачувај примерак

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sr: Да сачувам примерак документа „%s“ пре затварања?

en: Saving attachment to %s
sr: Чувам прилог у %s

en: Saving document to %s
sr: Чувам документ у %s

en: Saving image to %s
sr: Чувам слику у %s

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sr: Развлачи странице документа тако да се уклопе у изабрану страницу штампача. Изаберите једно од приложених:
    
    • „Ништа“: Не развлачи странице документа.
    
    • „Умањи на област за штампу“: Умањује странице документа које су веће од области за штампу тако да се уклопе на папир штампача.
    
    • „Уклопи у област за штампу“: Смањује или повећава странице документа тако да се уклопе на папир штампача.

en: Scroll Down
sr: Клизај на доле

en: Scroll Up
sr: Клизај на горе

en: Scroll View Down
sr: Клизај један екран доле

en: Scroll View Up
sr: Клизај један екран горе

en: Search not available for this document
sr: Претрага за овај документ није доступна

en: Search options
sr: Опције за претрагу

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
sr: Безбедносно упозорење: овај документ је спречен да не отвори датотеку „%s“

en: Security:
sr: Безбедност:

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select or set the zoom level of the document
sr: Изаберите или подесите ниво увеличања за документ

en: Select page
sr: Изабери страницу

en: Select page or search in the index
sr: Изаберите страницу или потражите у индексу

en: Select page size using document page size
sr: Одреди величину странице на основу документа

en: Send To…
sr: Пошаљи у…

en: Set zoom level
sr: Подеси ниво увеличања

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sr: Приказује прозорче за потврђивање да корисник жели да покрене кретање уметком.

en: Shrink the document
sr: Умањите документ

en: Shrink to Printable Area
sr: Скупи на област за штампу

en: Side pane
sr: Бочна површ

en: Size:
sr: Величина:

en: Squiggly
sr: Изобличено

en: Strike out
sr: Прецртано

en: Subject:
sr: Тема:

en: Supported Image Files
sr: Подржане датотеке слика

en: TIFF Documents
sr: ТИФФ документи

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: Text License
sr: Текст лиценце

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sr: Путања последњег директоријума коришћеног за отварање или чување докуманта

en: The URI of the directory last used to save a picture
sr: Путања последњег директоријума коришћеног за чување слике

en: The attachment could not be saved.
sr: Не могу да сачувам прилог.

en: The document contains no pages
sr: Документ не садржи странице

en: The document contains only empty pages
sr: Документ садржи само празне странице

en: The document is automatically reloaded on file change.
sr: Документ бива сам поново учитан приликом измене датотеке.

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sr: Документ је састављен из неколико датотека. Не могу да приступим једној или више од ових датотека.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sr: Документ „%s“ је закључан и неопходна је лозинка да бисте могли да га отворите.

en: The file could not be saved as “%s”.
sr: Датотека није могла бити сачувана као „%s“.

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
sr: Датотека већ постоји у „%s“.  Уколико је замените преписаћете њен садржај.

en: The image could not be saved.
sr: Нисам могао да сачувам слику.

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sr: Највећа величина која ће бити коришћена за смештај исцртаних страница, ограничавајући највећи ниво увеличања.

en: The page label of the document to display.
sr: Натпис странице документа за приказивање.

en: The page number of the document to display.
sr: Број странице документа за приказивање.

en: The selected printer “%s” could not be found
sr: Не могу да пронађем штампач „%s“

en: The word or phrase to find in the document
sr: Реч или израз који ће бити пронађен у документу

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sr[0]: Имате %d активно задужење за штампу. Да сачекам док се не заврши штампање пре затварања?
sr[1]: Имате %d активна задужења за штампу. Да сачекам док се не заврше штампања пре затварања?
sr[2]: Имате %d активних задужења за штампу. Да сачекам док се не заврше штампања пре затварања?
sr[3]: Имате једно активно задужење за штампу. Да сачекам док се не заврши штампање пре затварања?

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sr: Овај документ садржи неугњеждене словне ликове који нису из словних ликова ПДФ стандарда 14. Ако заменски словни ликови које изабере подешавач словних ликова (fontconfig) нису исти као словни ликови који су коришћени за стварање ПДФ-а, исписивање може бити погрешно.

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sr: Овај документ је закључан и може се прочитати једино уз унос исправне лозинке.

en: This work is in the Public Domain
sr: Овај рад је у јавном домену

en: Thumbnails
sr: Умањени прикази

en: Title:
sr: Наслов:

en: Unable to open attachment
sr: Не могу да отворим прилог

en: Unable to open document “%s”.
sr: Не могу да отворим документ „%s“.

en: Unable to open external link
sr: Не могу да отворим спољну везу

en: Underline
sr: Подвучено

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown MIME Type
sr: Непозната МИМЕ врста

en: Unknown font type
sr: Непозната врста словног лика

en: Uploading attachment (%d%%)
sr: Шаљем прилог (%d%%)

en: Uploading document (%d%%)
sr: Шаљем документ (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
sr: Шаљем слику (%d%%)

en: Usage terms
sr: Услови коришћења

en: View multi-page documents
sr: Прегледајте вишестраничне документе

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sr: Да сачекам док се не одштампа задужење „%s“ пре затварања?

en: Warning
sr: Упозорење

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sr: Када је укључено, ивица ће бити исцртана око сваке странице.

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sr: Поставља величину сваке одштампане странице на величину странице у документу.

en: XPS Documents
sr: ИксПС документи

en: Yes
sr: Да

en: Your print range selection does not include any pages
sr: Задати опсег за штампу не садржи ни једну страницу

en: [FILE…]
sr: [ДАТОТЕКА…]

en: _About Document Viewer
sr: _О Прегледачу докумената

en: _Apply
sr: При_мени

en: _Automatic
sr: _Самостално

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Continuous
sr: _Непрекидно

en: _Copy
sr: _Копирај

en: _Copy Link Address
sr: _Копирај адресу везе

en: _Delete Bookmark
sr: О_бриши обележивач

en: _Dual
sr: По _две

en: _Enable
sr: _Укључи

en: _Go To
sr: _Иди на

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Highlight Selected Text
sr: _Истакни изабрани текст

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _Next Page
sr: _Следећа страна

en: _No
sr: _Не

en: _Odd Pages Left
sr: _Непарне странице с лева

en: _Open
sr: От_вори

en: _Open Attachment
sr: _Отвори прилог

en: _Open Bookmark
sr: _Отвори обележивач

en: _Open Link
sr: Отвори _везу

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Previous Page
sr: _Претходна страна

en: _Print
sr: Штам_пај

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Rename Bookmark
sr: _Преименуј обележивач

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Save As…
sr: _Сачувај као…

en: _Save Attachment As…
sr: _Сачувај прилог као…

en: _Save Image As…
sr: Сачувај слику _као…

en: _Unlock
sr: Откљ_учај

en: _Unlock Document
sr: _Откључај документ

en: _Whole Words Only
sr: Само целе _речи

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sr: Библиотеци „libarchive“ недостаје подршка за сажимање овог стрипа, обратите се вашем достављачу

en: of %d
sr: од %d

en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
sr: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;пдф;пс;пост-скрипт;дви;икспс;дежави;тифф;документ;презентација;приказивање;евинс;dokument;prezentacija;prikazivanje;evins;

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
sr: Додаје лепљиву белешку

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
sr: Додај обележивач

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
sr: Самостално увеличавање

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
sr: Затвара прозор текућег документа

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Затварање прозор

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
sr: Копира истакнути текст

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
sr: Својства документа

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
sr: Преглед документа и управљање

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
sr: Уђи у режим презентације

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
sr: Налажење текста

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
sr: Испуњавање странице

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
sr: Уклапање ширине

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
sr: Иде на следећу страницу

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
sr: Одлазак на следећу страну (брзо)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
sr: Одлазак на следеће посећену страну

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
sr: Иде на број странице

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
sr: Иде на претходну страницу

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
sr: Одлазак на претходну страну (брзо)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
sr: Одлазак на претходно посећену страну

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
sr: Иде на почетак документа

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
sr: Иде на почетак/крај странице

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
sr: Иде на крај документа

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
sr: Иде на следећи резултат претраге

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
sr: Иде на претходни резултат претраге

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
sr: Истицање текста

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице на тастатури

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
sr: Помера страницу унаоколо

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
sr: Помера страницу горе/доле неколико редова одједном

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
sr: Креће се кроз документ

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
sr: Отвара копију текућег документа

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sr: Отвара документ

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
sr: Отварање, затварање, чување и штампање

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sr: Режим презентације

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sr: Штампа текући документ

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
sr: Поново учитава документ

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
sr: Уклањање обележивача

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
sr: Окреће страницу за 90 степени у смеру казаљке

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
sr: Окреће страницу за 90 степени супротно смеру казаљке

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
sr: Окретање и увеличавање

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
sr: Чува копију текућег документа

[ctx: shortcut window]
en: Save current settings as default
sr: Чување тренутних подешавања као подразумевана

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
sr: Бира сав текст у документу

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
sr: Бирање и копирање текста

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
sr: Приказује траку претраге

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
sr: Промена стања црног екрана

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
sr: Кретање уметком

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
sr: Непрекидно прегледање

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
sr: Две стране

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sr: Цео екран

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
sr: Промена стања ноћног режима

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
sr: Непарне странице налево

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
sr: Окида примарни изборник

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
sr: Бочна површ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
sr: Промена стања белог екрана

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
sr: Покрети додирне табле

[ctx: shortcut window]
en: Window
sr: Прозор

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
sr: Увећај 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увећава

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
sr: Увећање (заменско)

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањује

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
sr: © 1996-2022 Творци Евинс прегледача докумената
