gnome-control-center - en to sr translation catalogue (550 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
sr[0]: %2$s. Преостао вам је још %1$u покушај
sr[1]: %2$s. Преостала су вам још %1$u покушаја
sr[2]: %2$s. Преостаоло вам је још %1$u покушаја
sr[3]: %2$s. Преостао вам је још %1$u покушај

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати
sr[3]: Један сат

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута
sr[3]: Један минут

en: %s Requires Authentication
sr: „%s“ захтева потврђивање идентитета

en: %s of UPS backup power remaining
sr: Преостало је још %s резервног напајања

en: A connected device is low on power
sr: Повезаном уређају су ослабиле батерије

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
sr: Повезаном уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Повезаном уређају је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Повезаном уређају је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
sr: Речник „XSETTINGS“ за преписивање

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
sr: Списак ниски које представљају ГТК+ модуле који ће бити учитани, обично као додатак онима који су условно и насилно онемогућени.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
sr: Списак ниски које представљају ГТК+ модуле који неће бити учитани, чак и ако су по основи омогућени у њиховим подешавањима.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
sr: Списак ниски које представљају прикључке којима је допуштено да буду учитани (основно: „all“ — сви). Ово се процењује само на почетку.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr: Множилац убрзања за покрет миша. Вредност „-1“ је системски подразумевана.

en: Access denied
sr: Приступ је забрањен

en: Action Cancelled
sr: Радња је отказана

en: Airplane mode disabled
sr: Режим у авиону је искључен

en: Airplane mode enabled
sr: Режим у авиону је укључен

en: Antialiasing
sr: Умекшавање ивица

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr: Преостаје вам приближно још %s капацитета резервног напајања (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr: Преостаје вам приближно још %s капацитета резервног напајања (%.0f%%). Укључите рачунар на мрежно напајање да избегнете губитак података.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
sr: Преостаје вам приближно још %s (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
sr: Батерија прикљученог рачунара је скоро празна

en: Attached computer is low on power
sr: Прикљученом рачунару је ослабила батерија

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
sr: Прикљученом рачунару је ослабила батерија (%.0f%%)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Прикљученом рачунару је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Прикљученом рачунару је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Audio device battery low
sr: Батерија аудио уређаја је скоро празна

en: Audio device is low on power
sr: Аудио уређају су ослабиле батерије

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
sr: Аудио уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Аудио уређају је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Аудио уређају је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену ОЛЕД слике за Ваком таблицу

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену осветљења преносног рачунара

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
sr: Потребно је потврђивање идентитета за промену ЛЕД осветљења Ваком таблице

en: Automatic hibernation
sr: Самостално замрзавање

en: Automatic logout
sr: Самостално одјављивање

en: Automatic suspend
sr: Самостално обустављање

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
sr: Самостално укључује профил „power-saver“ користећи позадинца профила напајања ако је батерија полупразна.

en: Battery critically low
sr: Батерија је критично празна

en: Battery is critically low
sr: Батерија је критично празна

en: Battery is low
sr: Батерија је скоро празна

en: Battery low
sr: Батерија је скоро празна

en: Binding
sr: Увезивање

en: Binding for power button.
sr: Пречица за дугме напајања.

en: Binding for the custom binding
sr: Пречица произвољног увезивања

en: Binding for the magnifier to zoom in
sr: Пречица за укључивање лупе

en: Binding for the magnifier to zoom out
sr: Пречица за искључивање лупе

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка прозора у бележницу.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка области у бележницу.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка у бележницу.

en: Binding to cycle the screen brightness.
sr: Пречица за промену осветљености екрана.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
sr: Пречица за смањење осветљености тастатуре.

en: Binding to decrease the screen brightness.
sr: Пречица за смањивање осветљености екрана.

en: Binding to decrease the text size
sr: Пречица за смањивање величине текста

en: Binding to eject an optical disc.
sr: Пречица за избацивање оптичког диска.

en: Binding to hibernate the machine.
sr: Пречица за замрзавање рада рачунара.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
sr: Пречица за повећавање осветљености тастатуре.

en: Binding to increase the screen brightness.
sr: Пречица за повећавање осветљености екрана.

en: Binding to increase the text size
sr: Пречица за увећавање величине текста

en: Binding to launch GNOME Settings.
sr: Пречица за покретање подешавања Гнома.

en: Binding to launch the calculator.
sr: Пречица за покретање калкулатора.

en: Binding to launch the email client.
sr: Пречица за покретање програма за е-пошту.

en: Binding to launch the help browser.
sr: Пречица за покретање прегледача помоћи.

en: Binding to launch the media player.
sr: Пречица за покретање програма за звук и видео.

en: Binding to launch the search tool.
sr: Пречица за покретање програма за претрагу.

en: Binding to launch the web browser.
sr: Пречица за покретање интернет претраживача.

en: Binding to lock the screen.
sr: Пречица за закључавање екрана.

en: Binding to log out.
sr: Пречица за одјављивање са система.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
sr: Пречица за утишавање звука са већом тачношћу.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
sr: Пречица за утишавање звука без емитовања звучног дејства.

en: Binding to lower the volume.
sr: Пречица за утишавање звука система.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
sr: Пречица за искључивање и укључивање звука система.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
sr: Пречица за искључивање и укључивање звука без емитовања звука дејства.

en: Binding to mute/unmute the volume.
sr: Пречица за искључивање и укључивање звука система.

en: Binding to open the Home folder.
sr: Пречица за отварање личне фасцикле.

en: Binding to pause playback.
sr: Пречица за паузирање музике/филма.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
sr: Пречица за појачавање звука са већом тачношћу.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
sr: Пречица за појачавање звука без емитовања звучног дејства.

en: Binding to raise the volume.
sr: Пречица за појачавање звука система.

en: Binding to record a short video of the screen
sr: Свеза за бележење кратког снимка екрана

en: Binding to show current battery status.
sr: Пречица за приказивање тренутног стања батерије.

en: Binding to show the on-screen keyboard
sr: Пречица за приказивање тастатуре на екрану

en: Binding to show the screen magnifier
sr: Пречица за приказивање лупе

en: Binding to skip backward in current track.
sr: Пречица за прескакање уназад у текућој нумери.

en: Binding to skip forward in current track.
sr: Пречица за прескакање унапред у текућој нумери.

en: Binding to skip to next track.
sr: Пречица за прелазак на наредну нумеру.

en: Binding to skip to previous track.
sr: Пречица за прелазак на претходну нумеру.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
sr: Пречица за пуштање музике/филма (или пуштање/паузу).

en: Binding to start the screen reader
sr: Пречица за укључивање читача екрана

en: Binding to stop playback.
sr: Пречица за заустављање музике/филма.

en: Binding to suspend the machine.
sr: Пречица за обустављање рада рачунара.

en: Binding to switch the touchpad off.
sr: Пречица за искључивање додирне табле.

en: Binding to switch the touchpad on.
sr: Пречица за укључивање додирне табле.

en: Binding to take a screenshot of a window.
sr: Пречица за снимање прозора.

en: Binding to take a screenshot of an area.
sr: Пречица за снимање области.

en: Binding to take a screenshot.
sr: Пречица за снимање екрана.

en: Binding to toggle airplane mode.
sr: Пречица за окидање режима у авиону.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
sr: Пречица за окидање самосталног усмерења екрана.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
sr: Пречица за окидање Блутут режима у авиону.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
sr: Пречица за окидање насумичног режима пуштања у програму за пуштање медија.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
sr: Пречица за окидање режима понављања у програму за пуштање медија.

en: Binding to toggle the interface contrast
sr: Пречица за укључивање контраста сучеља

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
sr: Пречица за окидање осветљености тастатуре.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
sr: Пречица за укључивање/искључивање додирне табле.

en: Bluetooth RF kill
sr: РФ убијање Блутута

en: Bluetooth device battery low
sr: Батерија блутут уређаја је скоро празна

en: Bluetooth device is low on power
sr: Блутут уређају су ослабиле батерије

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
sr: Блутут уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Блутут уређају је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Блутут уређају је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Bluetooth disabled
sr: Блутут је искључен

en: Bluetooth enabled
sr: Блутут је укључен

en: Button label for OLED display.
sr: Натпис дугмета за ОЛЕД екране.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
sr: Сам израчунава времена изласка и заласка Сунца, из текућег места.

en: Camera battery low
sr: Батерија фото-апарата је скоро празна

en: Camera is low on power
sr: Фото-апарату су ослабиле батерије

en: Camera is low on power (%.0f%%)
sr: Фото-апарату су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Фото-апарату је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Фото-апарату је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cell phone battery low
sr: Батерија мобилног телефона је скоро празна

en: Cell phone is low on power
sr: Мобилном телефону су ослабиле батерије

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
sr: Мобилном телефону су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Мобилном телефону су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Мобилном телефону су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Color
sr: Боја

en: Color calibration device added
sr: Уређај подешавања боје је додат

en: Color calibration device removed
sr: Уређај подешавања боје је уклоњен

en: Command
sr: Наредба

en: Command to run when the binding is invoked
sr: Наредба која ће бити покренута приликом позивања пречице

en: Configuring new printer
sr: Подешавам нов штампач

en: Connected device battery is low
sr: Батерија повезаног уређаја је скоро празна

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sr: Умножава снимак прозора у бележницу

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sr: Умножава снимак области у бележницу

en: Copy a screenshot to clipboard
sr: Умножава снимак у бележницу

en: Cover open
sr: Отворен је поклопац

en: Credentials required in order to print
sr: Потребна су пуномоћства за штампање

en: Custom keybindings
sr: Произвољне пречице

en: Date & Time Settings
sr: Подешавања датума и времена

en: Decrease text size
sr: Смањивање величине текста

en: Delay between repeats in milliseconds.
sr: Застој између понављања у милисекундама.

en: Dim the screen after a period of inactivity
sr: Затамњење екрана након периода неактивности

en: Disable touchpad while typing
sr: Искључивање додирне табле приликом куцања

en: Disk Space
sr: Простор на диску

en: Distance before a drag is started.
sr: Растојање пре почетка превлачења.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Растојање у пикселима које показивач мора да пређе пре него се активира убрзани покрет миша. Вредност „-1“ је системски подразумевана.

en: Door open
sr: Отворена су вратанца

en: Double click time
sr: Време дуплог клика

en: Drag threshold
sr: Праг превлачења

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
sr: Или је неки од ваших постојећих уређаја поново прикључен или је прикључен нови. Ако ви нисте то урадили, проверите има ли на вашем систему каквих сумњивих уређаја.

en: Eject
sr: Избацивање медијума

en: Empty Trash
sr: Испразни корпу

en: Enable horizontal scrolling
sr: Укључивање хоризонталног клизања

en: Enable mouse clicks with touchpad
sr: Укључивање клика на додирној табли

en: Enable power-saver profile when battery is low
sr: Укључује профил штедише напајања када је батерија полупразна

en: Enable the ALS sensor
sr: Укљученост АЛС сензора

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
sr: Омогућите ово за померање курсора када корисник додирује таблицу.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
sr: Укључите ово да скупите област Ваком таблице да одговара односу размере излаза.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
sr: Омогућите ово да подесите таблицу за апсолутни режим.

en: Enable touchpad
sr: Укључивање додирне табле

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
sr: Омогућава емулацију средњег тастера миша кроз истовремени клик левог и десног тастера.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
sr: Упишите ПИН да откључате вашу СИМ картицу

en: Enter PUK to unlock your SIM card
sr: Упишите ПУК да откључате вашу СИМ картицу

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
sr: Упишите нови ПИН да откључате вашу СИМ картицу

en: Examine
sr: Испитај

en: File name of the bell sound to be played.
sr: Назив датотеке звука звона за пуштање.

en: Free percentage notify threshold
sr: Праг обавештења о проценту слободног простора

en: Free space notify threshold
sr: Праг обавештења о слободном простору

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
sr: Додатак боје услужног програма подешавања Гнома

en: Game controller battery low
sr: Играчком контролеру батерија је скоро празна

en: Game controller is low on power
sr: Играчком контролеру је ослабила батерија

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
sr: Играчком контролеру је ослабила батерија (%.0f%%)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Играчком контролеру је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Играчком контролеру је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Hardware Airplane Mode
sr: Хардверски режим у авиону

en: Headphones are low on power
sr: Слушалицама су ослабиле батерије

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
sr: Слушалицама су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Слушалицама је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Слушалицама је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Headphones battery low
sr: Батерија слушалица је скоро празна

en: Headset battery low
sr: Батерија слушалица са микрофоном је скоро празна

en: Headset is low on power
sr: Слушалицама са микрофоном су ослабиле батерије

en: Headset is low on power (%.0f%%)
sr: Слушалицама са микрофоном су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Слушалицама са микрофоном је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Слушалицама са микрофоном је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Hibernate button
sr: Дугме замрзавања

en: Hibernating soon unless plugged in.
sr: Убрзо ће се замрзнути уколико га не прикључите на мрежно напајање.

en: Hinting
sr: Дотеривање

en: Home folder
sr: Отварање личне фасцикле

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
sr: ДА ли је укључена функција сензора светла окружења.

en: If the night light mode is enabled
sr: Укљученост ноћног режима

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
sr: Да ли екран треба да се затамни како би се сачувала енергија приликом мировања рачунара.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Incorrect password
sr: Неисправна лозинка

en: Increase text size
sr: Увећавање величине текста

en: Initial Key Repeat Delay
sr: Почетни застој понављања тастера

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
sr: Почетни застој понављања тастера у милисекундама.

en: Key Repeat Interval
sr: Интервал понављања тастера

en: Key combination for the custom action
sr: Комбинација тастера за произвољну радњу

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
sr: Комбинације кључева за произвољну радњу додирног прстена или додирне траке

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr: Произвољни назив датотеке звона тастатуре

en: Keyboard battery low
sr: Батерија тастатуре је скоро празна

en: Keyboard brightness down
sr: Смањује осветљај тастатуре

en: Keyboard brightness toggle
sr: Окидач осветљаја тастатуре

en: Keyboard brightness up
sr: Повећава осветљај тастатуре

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
sr: Натпис ће бити исцртан на ОЛЕД екран који припада дугмету

en: Launch calculator
sr: Покретање калкулатора

en: Launch email client
sr: Покретање програм за ел. пошту

en: Launch help browser
sr: Покретање прегледача помоћи

en: Launch media player
sr: Покретање програма за звук и филмове

en: Launch settings
sr: Подешавања покретања

en: Launch web browser
sr: Покретање Интернет прегледника

en: Length of a double click in milliseconds.
sr: Трајање дуплог клика у милисекундама.

en: Lid has been closed
sr: Поклопац је спуштен

en: Lid has been opened
sr: Поклопац је подигнут

en: List of custom keybindings
sr: Списак произвољних пречица

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
sr: Списак изричито онемогућених ГТК+ модула

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
sr: Списак изричито омогућених ГТК+ модула

en: List of plugins that are allowed to be loaded
sr: Списак прикључака који могу бити учитани

en: Lock screen
sr: Закључавање екрана

en: Log out
sr: Одјављивање са система

en: Low Disk Space
sr: Мало простора на диску

en: Low Disk Space on “%s”
sr: Мало простора на диску „%s“

en: Magnifier zoom in
sr: Увећавање лупе

en: Magnifier zoom out
sr: Умањивање лупе

en: Marker supply low
sr: Понестаје мастила

en: Maximum length of screen recordings
sr: Најдуже трајање снимања екрана

en: Media player battery low
sr: Батерија медијског уређаја је скоро празна

en: Media player is low on power
sr: Медијском уређају су ослабиле батерије

en: Media player is low on power (%.0f%%)
sr: Медијском уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Медијском уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Медијском уређају су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Microphone mute/unmute
sr: Искључивање и укључивање микрофона

en: Middle button emulation
sr: Емулација средњег дугмета

en: Minimum notify period for repeated warnings
sr: Најмањи период обавештавања за понављана упозорења

en: Missing printer driver
sr: Недостаје управљачки програм штампача

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
sr: Измени ОЛЕД слику за Ваком таблицу

en: Modify the laptop brightness
sr: Измените осветљење преносног рачунара

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
sr: Измени ЛЕД осветљења за Ваком таблицу

en: Motion Threshold
sr: Осетљивост покрета

en: Mount paths to ignore
sr: Путање за монтирање које треба занемарити

en: Mouse battery low
sr: Батерија миша је скоро празна

en: Mouse button orientation
sr: Усмерење дугмета миша

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
sr: Дугме емулације точкића миша. 0 за искључивање функције.

en: Name
sr: Назив

en: Name of the custom binding
sr: Назив произвољног увезивања

en: Natural scrolling
sr: Природно клизање

en: New PIN for SIM
sr: Нови ПИН за СИМ картицу

en: New USB device
sr: Нови УСБ уређај

en: New device detected
sr: Откривен је нови уређај

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
sr: Нови уређај је откривен док сесија није закључана. Ако нисте прикључили ништа, проверите има ли на вашем систему каквих сумњивих уређаја.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
sr: Нови уређај је откривен док нисте били присутни. Блокиран је јер је активна УСБ заштита.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
sr: Нови уређај је откривен док нисте били присутни. Искључите и поново прикључите уређај да почнете да га користите.

en: Next track
sr: Пуштање наредне нумере

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
sr: Режим ноћног светла мења температуру боје вашег екрана када сунце зађе или у садaшњим временима.

en: No connection to phone
sr: Нема везе са телефоном

en: No driver for this printer.
sr: Нема управљачког програма за овај штампач.

en: No printer driver for %s.
sr: Нема управљачког програма за „%s“.

en: Not connected?
sr: Није повезан?

en: On AC power
sr: Напајање са мреже

en: On battery power
sr: Напајање са батерије

en: On which connections the service is enabled
sr: На којим везама је укљчена услуга

en: Operation not allowed
sr: Радња није дозвољена

en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

en: Out of a marker supply
sr: Нема више мастила

en: Out of paper
sr: Нема више папира

en: PDA battery low
sr: Батерија ПДА уређаја је скоро празна

en: PDA is low on power
sr: ПДА уређају су ослабиле батерије

en: PDA is low on power (%.0f%%)
sr: ПДА уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: ПДА уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: ПДА уређају су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Paper low
sr: Понестаје папира

en: Pause playback
sr: Паузирање нумере

en: Pen battery low
sr: Батерија оловке је скоро празна

en: Pen is low on power
sr: Оловци су ослабиле батерије

en: Pen is low on power (%.0f%%)
sr: Оловци су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Оловци је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Оловци је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
sr: Праг процената слободног простора при коме се исписују почетна упозорења о мало слободног простора на диску. Уколико проценат слободног простора падне испод ове вредности, упозорење ће бити приказано.

en: Phone failure
sr: Неуспех телефона

en: Play (or play/pause)
sr: Пуштање (или пуштање/паузирање)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
sr: Доставите нови ПИН за СИМ картицу „%s“

en: Please provide the PIN for SIM card %s
sr: Доставите ПИН за СИМ картицу „%s“

en: Please provide the PUK for SIM card %s
sr: Доставите ПУК за СИМ картицу „%s“

en: Please wait…
sr: Молим сачекајте…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
sr: Могуће вредности су „on“ (укључено), „off“ (искључено), и „custom“ (произвољно).

en: Power
sr: Напајање

en: Power button
sr: Дугме напајања

en: Power button action
sr: Радња дугмета напајања

en: Precise volume down
sr: Тачно утишавање звука

en: Precise volume up
sr: Тачно појачавање звука

en: Previous track
sr: Пуштање претходне нумере

en: Printer added
sr: Штампач је додат

en: Printer battery low
sr: Батерија штампача је скоро празна

en: Printer configuration error
sr: Грешка у подешавању штампача

en: Printer error
sr: Грешка штампача

en: Printer is low on power
sr: Штампачу су ослабиле батерије

en: Printer is low on power (%.0f%%)
sr: Штампачу су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Штампачу је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Штампачу је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Printer off-line
sr: Штампач је ван мреже

en: Printer report
sr: Извештај штампача

en: Printer warning
sr: Упозорење штампача

en: Printer “%s” has no toner left.
sr: Нема више тонера у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is currently off-line.
sr: Штампач „%s“ је тренутно ван мреже.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
sr: Преостало је мало мастила у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is low on paper.
sr: Преостало је мало папира у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is low on toner.
sr: Тонер је скоро празан у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
sr: Нема више мастила у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” is out of paper.
sr: Нема више папира у штампачу „%s“.

en: Printer “%s” may not be connected.
sr: Штампач „%s“ можда није повезан.

en: Printer “%s”: “%s”.
sr: Штампач „%s“: „%s“.

en: Printers
sr: Штампачи

en: Quiet volume down
sr: Тихо утишавање звука

en: Quiet volume mute/unmute
sr: Тихо искључивање и укључивање звука

en: Quiet volume up
sr: Тихо појачавање звука

en: RF kill
sr: РФ убија

en: RGBA order
sr: Редослед РГБА

en: Recalibrate now
sr: Поново подеси сада

en: Recalibration required
sr: Потребно је поновно подешавање

en: Reconnect USB device
sr: Поново прикљичите УСБ уређај

en: Record a short video of the screen
sr: Бележи кратак снимак екрана

en: Remember NumLock state
sr: Памти стање за „NumLock“

en: Remote battery low
sr: Батерија даљинског је скоро празна

en: Remote is low on power
sr: Даљинском су ослабиле батерије

en: Remote is low on power (%.0f%%)
sr: Даљинском су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Даљинском је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Даљинском је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: SIM PIN required
sr: Потребан је СИМ ПИН

en: SIM PIN2 required
sr: Потребан је СИМ ПИН2

en: SIM PUK required
sr: Потребан је СИМ ПУК

en: SIM PUK2 required
sr: Потребан је СИМ ПУК2

en: SIM busy
sr: СИМ картица је заузета

en: SIM failure
sr: Несупех СИМ картице

en: SIM not inserted
sr: СИМ картица није убачена

en: SIM wrong
sr: СИМ картица је погрешна

en: Scanner battery low
sr: Батерија скенера је скоро празна

en: Scanner is low on power
sr: Скенеру су ослабиле батерије

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
sr: Скенеру су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Скенеру је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Скенеру је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Screen brightness cycle
sr: Мења осветљеност екрана

en: Screen brightness down
sr: Смањује осветљеност екрана

en: Screen brightness up
sr: Повећава осветљеност екрана

en: Screencast from %d %t.webm
sr: Запис екрана са %d %t.webm

en: Screenshot from %s
sr: Снимак екрана из „%s“

en: Search
sr: Претрага

en: Select the touchpad scroll method
sr: Бирање режима клизања по додирној табли

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
sr: Изаберите режим клизања по додирној табли. Дозвољене вредности су: „disabled“ (искључено клизање), „edge-scrolling“ (клизање ивицом додирне табле) и „two-finger-scrolling“ (клизање са два прста).

en: Set
sr: Постави

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
sr: Штиклирајте ово ако имате проблема са случајним дотицањем додирне табле приликом куцања.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
sr: Штиклирајте ово да дозволите хоризонтално клизање на исти начин као што је изабрано кључем „scroll_method“.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
sr: Штиклирајте ово да бисте били у могућности да извршавате кликове миша на додирној табли.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
sr: Штиклирајте ово да укључите све додирне табле.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
sr: Штиклирајте ово да укључите природно (обрнуто) премицање за додирне табле.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
sr: Поставите на „none“ (ништа), „lock-screen“ (закључај екран) или „force-logout“ (приморај одјављивање). Радња ће бити извршена када паметна картица коришћена за пријављивање буде уклоњена.

en: Set this to the logical button mapping.
sr: Поставите ово за мапирање логичког дугмета.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
sr: Поставите ово на вредност притиска при којој ће бити генерисан догађај клика оловке.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
sr: Поставите ово на вредност притиска при којој ће бити генерисан догађај клика брисача.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
sr: Поставите ово на x1, y1 и x2, y2 области коју користе алати.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
sr: Поставите ово на x1, y1 и x2, y2 криве притиска која се примењује на брисач.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
sr: Поставите ово на x1, y1 и x2, y2 криве притиска која се примењује на оловку.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
sr: Поставите ово на „none“, „cw“ — за 90 степени у смеру казаљке на сату, „half“ — за 180 степени и „ccw“ — за 90 степени супротно смеру казаљке на сату.

en: Settings
sr: Подешавања

en: Show battery status
sr: Приказује стање батерије

en: Shutting down soon unless plugged in.
sr: Убрзо ће се угасити уколико га не прикључите на мрежно напајање.

en: Single Click
sr: Један клик

en: Size of the volume step for each volume change
sr: Величина корака јачине звука за сваку промену јачине звука

en: Size of volume step
sr: Величина корака јачине звука

en: Skip backward in current track
sr: Прескаче уназад у текућој нумери

en: Skip forward in current track
sr: Прескаче унапред у текућој нумери

en: Sleep timeout computer when on AC
sr: Временски рок за успављивање рачунара прикљученог на мрежу

en: Sleep timeout computer when on battery
sr: Временски рок за успављивање рачунара када ради на батерији

en: Smartcard removal action
sr: Радња уклањања паметне картице

en: Speaker battery low
sr: Батерија звучника је скоро празна

en: Speaker is low on power
sr: Звучнику су ослабиле батерије

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
sr: Звучнику су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Звучнику је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Звучнику је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
sr: Изаберите списак монтираних путања које треба занемарити ако им преостане мало слободног простора.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
sr: Одредите време у минутима. Накнадна упозорења за волумен се неће појављивати пре овог периода.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
sr: Одредите величину у гигабајтима. Упозорења се неће приказивати уколико је слободан простор већи од ове вредности.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
sr: Одредите за колико процената треба слободан простор да се умањи пре објављивања накнадног упозорења.

en: Static binding for power button.
sr: Статичка пречица за дугме напајања.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
sr: Статичка пречица за промену осветљености екрана.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
sr: Статичка пречица за смањење осветљености тастатуре.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
sr: Статичка пречица за смањивање осветљености екрана.

en: Static binding to eject an optical disc.
sr: Статичка пречица за избацивање оптичког диска.

en: Static binding to hibernate the machine.
sr: Статичка пречица за замрзавање рада рачунара.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
sr: Статичка пречица за повећавање осветљености тастатуре.

en: Static binding to increase the screen brightness.
sr: Статичка пречица за повећавање осветљености екрана.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
sr: Статичка пречица за покретање поставки Гнома.

en: Static binding to launch the calculator.
sr: Статичка пречица за покретање дигитрона.

en: Static binding to launch the email client.
sr: Статичка пречица за покретање програма за е-пошту.

en: Static binding to launch the media player.
sr: Статичка пречица за покретање програма за звук и видео.

en: Static binding to launch the search tool.
sr: Статичка пречица за покретање програма за претрагу.

en: Static binding to launch the web browser.
sr: Статичка пречица за покретање интернет претраживача.

en: Static binding to lock the screen.
sr: Статичка пречица за закључавање екрана.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
sr: Статичка пречица за утишавање звука са већом тачношћу.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
sr: Статичка пречица за утишавање звука без емитовања звучног дејства.

en: Static binding to lower the volume.
sr: Статичка пречица за утишавање звука система.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
sr: Статичка пречица за искључивање и укључивање микрофона.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
sr: Статичка пречица за искључивање и укључивање звука система.

en: Static binding to open the Home folder.
sr: Статичка пречица за отварање личне фасцикле.

en: Static binding to pause playback.
sr: Статичка пречица за паузирање музике/филма.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
sr: Статичка пречица за повећање звука са већом тачношћу.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
sr: Статичка пречица за повећавање звука без емитовања звучног дејства.

en: Static binding to raise the volume.
sr: Статичка пречица за појачавање звука система.

en: Static binding to show current battery status.
sr: Статичка пречица за приказивање тренутног стања батерије.

en: Static binding to skip backward in current track.
sr: Статичка пречица за прескакање уназад у текућој нумери.

en: Static binding to skip forward in current track.
sr: Статичка пречица за прескакање унапред у текућој нумери.

en: Static binding to skip to next track.
sr: Статичка пречица за прелазак на наредну нумеру.

en: Static binding to skip to previous track.
sr: Статичка пречица за прелазак на претходну нумеру.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
sr: Статичка пречица за пуштање музике/филма (или пуштање/паузу).

en: Static binding to stop playback.
sr: Статичка пречица за заустављање музике/филма.

en: Static binding to suspend the machine.
sr: Статичка пречица за обустављање рада рачунара.

en: Static binding to switch the touchpad off.
sr: Статичка пречица за искључивање додирне табле.

en: Static binding to switch the touchpad on.
sr: Статичка пречица за укључивање додирне табле.

en: Static binding to toggle airplane mode.
sr: Статичка пречица за окидање режима у авиону.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
sr: Статичка пречица за окидање самосталног усмерења екрана.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
sr: Статичка пречица за окидање Блутут режима у авиону.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
sr: Статичка пречица за окидање насумичног режима пуштања у програму за пуштање медија.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
sr: Статичка пречица за окидање режима понављања у програму за пуштање медија.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
sr: Статичка пречица за окидање осветљености тастатуре.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
sr: Статичка пречица за укључивање/искључивање додирне табле.

en: Stop playback
sr: Заустављање репродукције

en: Subsequent free space percentage notify threshold
sr: Праг накнадног обавештења о проценту слободног простора

en: Suspend button
sr: Дугме обустављања

en: Suspending soon because of inactivity.
sr: Убрзо ће се обуставити рад због нерада.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
sr: Размењује лево и десно дугме миша за мишеве намењене леворукима са „left“, „right“ за десноруке, „mouse“ за праћење подешавања миша.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
sr: Размењује лево и десно дугме миша за мишеве намењене леворукима.

en: Switch touchpad off
sr: Искључује додирну таблу

en: Switch touchpad on
sr: Укључује додирну таблу

en: Tablet battery low
sr: Батерија таблице је скоро празна

en: Tablet is low on power
sr: Таблици су ослабиле батерије

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
sr: Таблици су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Таблици су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Таблици су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Take a screenshot
sr: Прави снимак екрана

en: Take a screenshot of a window
sr: Прави снимак прозора

en: Take a screenshot of an area
sr: Прави снимак области

en: Temperature of the display when enabled
sr: Температура екрана када је укључен

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
sr: Радња која ће се обавити приликом притиска на системско дугме напајања. Ова радња је укодирана (а подеђавање се занемарује) на виртуелним машинама (искључивање) и табличним уређајима (обустављање).

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
sr: Колико времена у секундама треба да буде неактиван рачунар повезан на ел. мрежу пре него што се успава. 0 значи никада.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
sr: Колико времена у секундама треба да буде неактиван рачунар који се напаја из батерије пре него што се успава. 0 значи никада.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити замрзнут.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити угашен.

en: The brightness of the screen when idle
sr: Осветљеност екрана када мирује

en: The cover is open on printer “%s”.
sr: Отворен је поклопац на штампачу „%s“.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
sr: Екран „%s“ треба бити ускоро поново подешен.

en: The door is open on printer “%s”.
sr: Вратанца су отворена на штампачу „%s“.

en: The duration a display profile is valid
sr: Трајање профила екрана је исправно

en: The duration a printer profile is valid
sr: Трајање профила штампача је исправно

en: The end time
sr: Време краја

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
sr: Пречица тастатуре која ће бити проузрокована када је притиснуто дугме за произвољне радње.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
sr: Пречице тастатуре које ће бити проузроковане када се користи додирни прстен или додирна трака за произвољне радње (горе за којим следи доле).

en: The last detected position
sr: Последњи откривени положај

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
sr: Списак веза Управника мреже (свака представљена својим УЈИБ-ом) на којима је ова услуга укључена и покренута.

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
sr: Највећа дужина једног снимљеног снимка екрана у секундама или 0 за неограничено

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
sr: Нови прикључени уређај је блокиран јер је активна УСБ заштита.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
sr: Редослед елемената за дотеривање испод пиксела на ЛЦД екрану. Користи се само када је умекшавање ивица постављено на „rgba“. Могуће вредности су: „rgb“ — за црвену слева (најкоришћеније), „bgr“ — за зелену слева, „vrgb“ — за црвену одозго и „vbgr“ — за црвену одоздо.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
sr: Штампач „%s“ треба бити ускоро поново подешен.

en: The start time
sr: Време покретања

en: The type of action triggered by the button being pressed.
sr: Врста радње коју ће извршавати дугме које је притиснуто.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
sr: Врста умекшавања ивица приликом исцртавања словних ликова. Дозвољене вредности су: „none“ — за искључивање умекшавања, „grayscale„ — за стандардно умекшавање у сивим тоновима и „rgba„ — за дотеривање испод пиксела (само за ЛЦД екране).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
sr: Врста наговештаја за коришћење приликом исцртавања словних ликова. Могуће вредности су: „none“ без наговештаја и „slight“ за испуну само до Y-осе као Мајкрософтов „ClearType“, „DirectWrite“ и Адобов погон исцртавања власничког словног лика. Занемарује изворно наговештавање унутар словног лика, стварајући наговештаје алгоритамски. На Убунтуу се користи по основи. Препоручено. Значење за „medium“ и „full“ зависи од записа словног лика (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) и инсталираног издања „FreeType“-а. Обично покушавају да испуне глифове и до X и до Y осе (изузев за „.otf“: само Y). Ово може довести до изобличења и/или непостојности исцртавања у зависности од квалитета словног лика, записа словног лика и стања погона словног лика „FreeType“-а.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
sr: Врста спавања која треба да се обави када је рачунар неактиван.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
sr: Диск „%s“ има само %s преосталог простора.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Волумен „%s“ има само %s преосталог простора на диску.  Можете да ослободите нешто простора пражњењем корпе.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
sr: Недостаје филтер штампе за штампач „%s“.

en: There is a problem on printer “%s”.
sr: Дошло је до проблема на штампачу „%s“.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr: Овај рачунар има само %s преосталог простора.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Овај рачунар има само %s преосталог простора на диску.  Можете да ослободите нешто простора пражњењем корпе.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
sr: Овај речник мапира „XSETTINGS“ називе за преписивање вредности. Вредности морају бити или ниске, потписане „int32s“ или (у случају боја), 4-торке „uint16“ (црвена, зелена, плава, алфа; 65535 је потпуно непрозирно).

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
sr: Ово је осветљеност екрана преносног рачунара која се користи када је сесија у мировању.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
sr: Ово је број дана након којег се профил боје екрана сматра неисправним.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
sr: Ово је број дана након којег се профил боје штампача сматра неисправним.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
sr: Ова температура у Келвинима се користи за промену тонова екрана када је укључен режим ноћног светла. Више вредности су плавље, ниже су црвеније.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
sr: Временска зона је подешена на %s (%s)

en: Toggle automatic screen orientation
sr: Окида самостално усмерење екрана

en: Toggle contrast
sr: Укључивање контраста

en: Toggle magnifier
sr: Укључивање лупе

en: Toggle on-screen keyboard
sr: Укључивање тастатуре на екрану

en: Toggle random playback mode
sr: Окида насумичан режим пуштања

en: Toggle repeat playback mode
sr: Окида режим понављања пуштања

en: Toggle screen reader
sr: Укључивање читача екрана

en: Toggle touchpad on/off
sr: Укључује/искључује додирну таблу

en: Toner empty
sr: Нема више тонера

en: Toner low
sr: Тонер је скоро празан

en: Touchpad battery low
sr: Батерија додирне табле је скоро празна

en: Touchpad button orientation
sr: Усмерење дугмета додирне табле

en: Touchpad is low on power
sr: Додирној табли су ослабиле батерије

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
sr: Додирној табли су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Додирној табли је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
sr: Додирној табли је остало врло мало напајања. Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: UPS Discharging
sr: Пражњење резервног напајања

en: UPS critically low
sr: Резервно напајање је критично празно

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити замрзнут.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити угашен.

en: UPS low
sr: Резервно напајање је скоро празно

en: USB Protection
sr: УСБ заштита

en: USB device blocked
sr: УСБ уређај је блокиран

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
sr: Преостала је непозната количина резервног напајања

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: Unlock
sr: Откључај

en: Unlock SIM card
sr: Откључајте СИМ картицу

en: Use the sunrise and sunset
sr: Користи свитање и смркавање

en: User was not logged in with smartcard.
sr: Корисник није пријављен паметном картицом.

en: Volume down
sr: Утишавање звука

en: Volume mute/unmute
sr: Искључивање и укључивање звука

en: Volume up
sr: Појачавање звука

en: Wacom button action type
sr: Врста радње дугмета Вакома

en: Wacom eraser button mapping
sr: Мапирање дугмета Ваком брисача

en: Wacom eraser pressure curve
sr: Крива притиска Ваком брисача

en: Wacom eraser pressure threshold
sr: Праг притиска Ваком брисача

en: Wacom stylus absolute mode
sr: Апсолутни режим Ваком оловке

en: Wacom stylus button mapping
sr: Мапирање дугмета Ваком оловке

en: Wacom stylus pressure curve
sr: Крива притиска Ваком оловке

en: Wacom stylus pressure threshold
sr: Праг притиска Ваком оловке

en: Wacom tablet area
sr: Област Ваком таблице

en: Wacom tablet aspect ratio
sr: Однос размере Ваком таблице

en: Wacom tablet rotation
sr: Ротација Ваком таблице

en: Wacom touch feature
sr: Функција Ваком додира

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
sr: Када су доступне услуге места ово представља последње откривено место. Основна вредност је неисправна вредност како би се осигурало ажурирање приликом покретања.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
sr: Када је изабрано, Гном ће памтити стање лампице „NumLock“ између сесија.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
sr: Када је искључено „night-light-schedule-automatic“, користиће ово време краја у часовима од поноћи.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
sr: Када је искључено „night-light-schedule-automatic“, користиће ово време почетка у часовима од поноћи.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
sr: Да ли је усмерење таблице закључано, или самостално окренуто.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
sr: Да ли да се замрзне, обустави или ништа када је неактиван

en: Wireless keyboard is low on power
sr: Бежичној тастатури су ослабиле батерије

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
sr: Бежичној тастатури су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичној тастатури су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичној тастатури су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Wireless mouse is low on power
sr: Бежичном мишу су ослабиле батерије

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
sr: Бежичном мишу су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичном мишу су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичном мишу су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: You have %u try left | You have %u tries left
sr[0]: Преостао вам је још %1$u покушај
sr[1]: Преостала су вам још %1$u покушаја
sr[2]: Преостаоло вам је још %1$u покушаја
sr[3]: Преостао вам је још један покушај

en: You will soon log out because of inactivity.
sr: Ускоро ћете бити одјављени због нерада.

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати
sr[3]: сат

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
sr: Посао „%s“ на штампачу „%s“

[ctx: print job state]
en: Printing
sr: Штампам

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
sr: Штампање је прекинуто

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
sr: Штампање је отказано

[ctx: print job state]
en: Printing completed
sr: Штампање је завршено

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
sr: Штампање је заустављено
