gvfs - en to sr translation catalogue (401 entries)

en:  (invalid encoding)
sr:  (неисправно кодирање)

en: %s (jailbreak)
sr: %s (бекство из затвора)

en: %s Encrypted
sr: %s је шифровано

en: %s File System Service
sr: Услуга %s система датотека

en: %s Possibly Encrypted
sr: %s је можда шифрован

en: %s Volume
sr: %s диска

en: %s can be safely unplugged
    Device can be removed.
sr: Можете безбедно да искључите „%s“
    Можете уклонити уређај.

en: %s for %s on %s
sr: „%s“ за корисника „%s“ на %s

en: %s has been unmounted
sr: „%s“ је откачен

en: %s on %s
sr: %s на %s

en: %s on %s%s
sr: %s на %s%s

en: %s unmounted
    Filesystem has been disconnected.
sr: „%s“ је откачен
    Веза са системом датотека је прекинута.

en: %s: %d: Directory or file exists
sr: %s: %d: Директоријум или датотека већ постоје

en: %s: %d: Invalid filename
sr: %s: %d: Неисправан назив датотеке

en: %s: %d: No such file or directory
sr: %s: %d: Не постоји таква датотека или директоријум

en: %s: %d: Not Supported
sr: %s: %d: Није подржано

en: / in %s
sr: / у „%s“

en: / on %s
sr: / на „%s“

en: A passphrase is required to access the volume
sr: Потребна је лозинка за приступ диску

en: Accessing application icons on device failed
sr: Није успело приступање иконицама програма на уређају

en: Accounts are unsupported
sr: Налози нису подржани

en: An invalid username was provided.
sr: Обезбеђено је неисправно корисничко име.

en: An operation is already pending
sr: Једна радња је већ заказана

en: Ancestor directory doesn’t exist
sr: Родитељски директоријум не постоји

en: Apple Filing Protocol Service
sr: Еполова услуга протокола подношења

en: Apple Mobile Device
sr: Еплов преносни уређај

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
sr: Еплов преносни уређај, Џејлброукен

en: Audio CD File System Service
sr: Услуга система датотека звучног диска

en: Audio Disc
sr: Звучни диск

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Пропусна реч је потребна за приступ шифрованим подацима на „%s“.

en: Authentication Required
    A passphrase is needed to access encrypted data on “%s”.
    The volume might be a VeraCrypt volume as it contains random data.
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Пропусна реч је потребна за приступ шифрованим подацима на „%s“.
    Волумен може бити Веракрипт волумен јер садржи насумичне податке.

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s” on “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите пропусну реч за безбедни кључ за „%s“ на „%s“:

en: Authentication Required
    Enter passphrase for secure key for “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите пропусну реч за безбедни кључ за „%s“:

en: Authentication Required
    Enter password for share “%s” on “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите лозинку за дељење „%s“ на „%s“:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s” on “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите лозинку за „%s“ на „%s“:

en: Authentication Required
    Enter password for “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите лозинку за „%s“:

en: Authentication Required
    Enter proxy password:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите лозинку посредника:

en: Authentication Required
    Enter user and password for share “%s” on “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите корисника и лозинку за дељење „%s“ на „%s“:

en: Authentication Required
    Enter user and password for “%s”:
sr: Потребно је потврђивање идентитета
    Унесите корисника и лозинку за „%s“:

en: Authentication is required to perform file operations
sr: Потребно је потврђивање идентитета да бисте обавили радње над датотеком

en: Authentication is required to run gvfsd-admin daemon
sr: Потребно је потврђивање идентитета да бисте покренули gvfsd-admin демона

en: Automount failed: %s
sr: Није успело самостално качење: %s

en: Backend currently unmounting
sr: Позадински програм откачиње уређај

en: Backup file creation failed
sr: Није успела израда резервне датотеке

en: Backup file creation failed: %s
sr: Није успело прављење резервне копије: %s

en: Backups not supported
sr: Резерве нису подржане

en: Burn
sr: Резач

en: CD/DVD Creator
sr: ЦД/ДВД Творац

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel Login
sr: Откажи пријаву

en: Cannot allocate new file to append to
sr: Не могу да пронађем нову датотеку за додавање

en: Cannot create gphoto2 context
sr: Не могу да направим ГФото2 контекст

en: Cannot create gudev client
sr: Не могу да направим гудев клијент

en: Cannot find drive %s
sr: Не могу да нађем уређај %s

en: Cannot get data of file to append to
sr: Не могу да добијем податке о датотеци за додавање

en: Cannot make directory in this location
sr: Не могу да направим директоријум на овом месту

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
sr: Не могу да отворим везу до података. Можда је укључена мрежна баријера?

en: Cannot read file to append to
sr: Не могу да прочитам датотеку за додавање

en: Cannot write to this location
sr: Не могу да пишем на ово место

en: Can’t copy directory over directory
sr: Не могу да умножим директоријум преко директоријума

en: Can’t copy file over directory
sr: Не могу да умножим датотеку преко директоријума

en: Can’t eject file
sr: Не могу да избацим датотеку

en: Can’t find metadata file %s
sr: Не могу да нађем датотеку са метаподацима %s

en: Can’t handle version %d of GVfsIcon encoding
sr: Не могу да радим са издањем %d кодирања Гвфс иконице

en: Can’t merge directories
sr: Не могу да стопим директоријуме

en: Can’t monitor file or directory.
sr: Не могу да надгледам датотеку или директоријум.

en: Can’t mount file
sr: Не могу да прикачим датотеку

en: Can’t move a shared directory into the Trash
sr: Не могу да преместим дељени директоријум у Смеће

en: Can’t move directory into one of its descendants
sr: Не могу да преместим директоријум у онај који је у њему

en: Can’t move directory over directory
sr: Не могу да преместим директоријум преко директоријума

en: Can’t move file over directory
sr: Не могу да преместим датотеку преко директоријума

en: Can’t move over directory
sr: Не могу да преместим преко директоријума

en: Can’t move sharepoint into a shared directory
sr: Не могу да преместим тачку дељења у дељени директоријум

en: Can’t open directory
sr: Не могу да отворим директоријум

en: Can’t open mountable file
sr: Не могу да отворим прикачиву датотеку

en: Can’t poll file
sr: Не могу да упитам датотеку

en: Can’t recursively copy directory
sr: Не могу да умножим директоријум и његов садржај

en: Can’t recursively move directory
sr: Не могу да преместим директоријум рекурзивно

en: Can’t rename file, filename already exists
sr: Не могу да преименујем датотеку, назив датотеке већ постоји

en: Can’t rename volume
sr: Не могу да преименујем волумен

en: Can’t send host identity confirmation
sr: Не могу да пошаљем потврду идентитета домаћина

en: Can’t send password
sr: Не могу да пошаљем лозинку

en: Can’t start drive
sr: Не могу да покренем уређај

en: Can’t stop drive
sr: Не могу да зауставим уређај

en: Can’t unmount file
sr: Не могу да откачим датотеку

en: Can’t write to directory
sr: Не могу да упишем у директоријум

en: Channel blocked
sr: Канал је блокиран

en: Computer
sr: Рачунар

en: Connection failed
sr: Не могу да се повежем

en: Connection refused by server
sr: Сервер је одбио везу

en: Connection unexpectedly went down
sr: Веза је неочекивано прекинута

en: Could not create request
sr: Не могу да направим захтев

en: Could not find an enclosing directory
sr: Не могу да нађем приложени директоријум

en: Could not find enclosing mount
sr: Не могу да нађем приложену тачку монтирања

en: Could not parse response
sr: Не могу да обрадим одговор

en: Couldn’t find matching udev device.
sr: Не могу да нађем одговарајући уређај удев-а.

en: Couldn’t get stream file descriptor
sr: Не могу да добавим описника датотеке тока

en: Couldn’t load %s on %s
sr: Не могу да учитам „%s“ на %s

en: Data connection closed
sr: Затворена је веза до података

en: Device Locked
    The device “%s” is locked.
    
    Enter the passcode on the device and click “Try again”.
sr: Уређај је закључан
    Уређај „%s“ је закључан.
    
    Унесите пропусни код и кликните на „Покушај поново“.

en: Device not found
sr: Нисам нашао уређај

en: Didn’t get stream file descriptor
sr: Нисам добавио описника датотеке тока

en: Digital Camera (%s)
sr: Дигитални фотоапарат (%s)

en: Directory doesn’t exist
sr: Директоријум не постоји

en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

en: Directory notification not supported
sr: Није подржано обавештавање о директоријуму

en: Directory “%s” is not empty
sr: Директоријум „%s“ није празан

en: Dns-SD
sr: Днс-СД

en: Documents on %s
sr: Документи на „%s“

en: Documents on Apple Mobile Device
sr: Документи на Епловом мобилном уређају

en: Don’t start fuse.
sr: Не покрећи фусе.

en: Drive %s does not contain audio files
sr: Уређај %s не садржи звучне датотеке

en: Eject Anyway
sr: Ипак избаци

en: Empty response
sr: Празан одговор

en: Enable debug output.
sr: Укључује излаз прочишћавања.

en: Encryption passphrase for %s
sr: Лозинка шифровања за %s

en: End of stream
sr: Крај тока

en: Enter verification code for %s
sr: Унесите потврдни код за %s

en: Enter verification code for %s on %s
sr: Унесите потврдни код за %s на %s

en: Error creating backup file: %s
sr: Не могу да направим резервну копију: %s

en: Error creating camera
sr: Грешка приликом прављења фотоапарата

en: Error creating directory
sr: Грешка у стварању датотеке

en: Error creating file object
sr: Не могу да направим објекат датотеке

en: Error deleting directory
sr: Грешка при брисању директоријума

en: Error deleting file
sr: Грешка при брисању датотеке

en: Error deleting file: %s
sr: Грешка при брисању датотеке: %s

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
sr: Грешка брисања неисправне лозинке из привеска (%s)

en: Error from “paranoia” on drive %s
sr: Грешка у програму „paranoia“ на уређају %s

en: Error getting data from file
sr: Грешка при добијању података из датотеке

en: Error getting device information
sr: Грешка при добијању података о уређају

en: Error getting file
sr: Грешка при добијању датотеке

en: Error in stream protocol: %s
sr: Грешка у протоколу тока: %s

en: Error initializing Avahi resolver
sr: Грешка покретања Авахи решавача

en: Error initializing Avahi: %s
sr: Грешка при покретању Авахија: %s

en: Error initializing camera
sr: Грешка при покретању фотоапарата

en: Error loading device information
sr: Грешка при читању података о уређају

en: Error looking up device information
sr: Грешка при тражењу података о уређају

en: Error moving file/folder
sr: Грешка премештања датотеке/фасцикле

en: Error moving file: %s
sr: Грешка премештања датотеке: %s

en: Error occurred when validating the certificate.
sr: Дошло је до грешке приликом провере уверења.

en: Error removing target file: %s
sr: Грешка уклањања циљне датотеке: %s

en: Error renaming directory
sr: Грешка у преименовању директоријума

en: Error renaming file
sr: Грешка у преименовању датотеке

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
sr: Грешка у решавању „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“

en: Error resolving “%s” service “%s” on domain “%s”. One or more TXT records are missing. Keys required: “%s”.
sr: Грешка у решавању „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“. Недостаје један или више текстуалних записа. Потребан је кључ: „%s“.

en: Error seeking in stream
sr: Грешка премотавања у току

en: Error seeking in stream on camera %s
sr: Не могу да премотам ток са фотоапарата %s

en: Error seeking in stream on drive %s
sr: Не могу да премотам ток са уређаја %s

en: Error setting file metadata: %s
sr: Грешка подешавања метаподатака датотеке: %s

en: Error setting up camera communications port
sr: Грешка у успостављању везе са фотоапаратом

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
sr: Грешка чувања лозинке у привеску (%s)

en: Error while getting mount info: %s
sr: Грешка у прикупљању података качења: %s

en: Error writing file
sr: Грешка при упису датотеке

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Failed to create active FTP connection.
sr: Не могу да направим ФТП везу.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
sr: Не могу да направим ФТП везу. Можда ово није подржано од стране вашег усмеривача?

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
sr: Нисам успео да избацим медиј; један или више волумена на медију је заузет.

en: Failed to get file list
sr: Не могу да добијем списак датотека

en: Failed to get folder list
sr: Не могу да добијем списак фасцикли

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
sr: Нисам успео да добавим „орг.гном.Налози-на-мрежи.Датотеке“ за %s

en: Failed to mount Windows share: %s
sr: Не могу да прикачим Виндоуз дељење: %s

en: Failed to retrieve share list from server: %s
sr: Не могу да добијем списак дељења са сервера: %s

en: Failure
sr: Неуспех

en: File Sharing
sr: Размена датотека

en: File System
sr: Систем датотека

en: File doesn’t exist
sr: Датотека не постоји

en: File exists
sr: Датотека постоји

en: File is directory
sr: Датотека је директоријум

en: File is locked by another user
sr: Датотеку је закључао неки други корисник

en: File is not a regular file
sr: Датотека није обична датотека

en: File is not open for read access
sr: Датотека није отворена за приступ читања

en: File is not open for write access
sr: Датотека није отворена за приступ писања

en: File not found
sr: Нисам нашао датотеку

en: File system is busy
sr: Систем датотека је заузет

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
sr[0]: Систем датотека је заузет: отворена је %d датотека
sr[1]: Систем датотека је заузет: отворене су %d датотеке
sr[2]: Систем датотека је заузет: отворено је %d датотека
sr[3]: Систем датотека је заузет: отворена је једна датотека

en: Filename contains invalid characters.
sr: Име датотеке садржи неисправне знаке.

en: Filesystem is read-only
sr: Систем датотека је само за читање

en: GVFS Daemon
sr: Услужни програм за ГВФС

en: GVFS Metadata Daemon
sr: Услужни програм за метаподатке

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
sr: Пратилац диска ГВфс УДиск2

en: Generic libmtp error
sr: Општа грешка либмтп-а

en: Got EOS
sr: Добих ЕОС

en: Got error “%s” from server
sr: Добих грешку „%s“ са сервера

en: Got unexpected end of stream
sr: Неочекиван крај тока

en: Got unknown error code %d from server
sr: Добих непознати код грешке %d са сервера

en: HTTP Client Error: %s
sr: Грешка ХТТП клијента: %s

en: HTTP Error: %s
sr: ХТТП грешка: %s

en: Host closed connection
sr: Домаћин је затворио везу

en: Host key verification failed
sr: Није успела провера кључа домаћина

en: Hostname not known
sr: Назив домаћина није познат

en: Identification not found.
sr: Није пронађено поистовећивање.

en: Identity Verification Failed
    %s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
sr: Провера идентитета није успела
    %s
    
    %s
    
    Да ли заиста желите да наставите?

en: Identity Verification Failed
    The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Провера идентитета није успела
    Кључ удаљеног рачунара за „%s“ се разликује од кључа са ИП адресе „%s“
    Уколико желите да будете потпуно сигурни да је безбедно да наставите, контактирајте администратора система.

en: Identity Verification Failed
    Verifying the identity of “%s” failed, this happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Провера идентитета није успела
    Не могу да проверим идентитет за „%s“, до овога долази када се први пут пријавите на рачунар.
    
    Идентитет који је послао удаљени рачунар је „%s“. Уколико желите да будете потпуно сигурни да је безбедно да наставите, ступите у везу са администратором система.

en: Insufficient permissions
sr: Недовољна овлашћења

en: Internal Apple File Control error
sr: Унутрашња грешка Епловог контролера датотека

en: Internal Error (%s)
sr: Унутрашња грешка (%s)

en: Internal error: %s
sr: Унутрашња грешка: %s

en: Internal error: Unknown Error
sr: Унутрашња грешка: Непозната грешка

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
sr: Наисправна АФЦ путања: мора бити написана у облику afc://uuid:број-порта

en: Invalid Apple File Control data received
sr: Примљени су неисправни подаци са Епловог контролера датотека

en: Invalid attribute type
sr: Неисправна врста особине

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
sr: Није исправна врста особине („uint32“ је очекивано)

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
sr: Није исправна врста особине („uint64“ је очекивано)

en: Invalid credentials for %s
sr: Неисправна пуномоћства за %s

en: Invalid dbus message
sr: Неисправна порука дсабирнице

en: Invalid file info format
sr: Неисправан формат података о датотеци

en: Invalid filename
sr: Неисправан назив датотеке

en: Invalid filename %s
sr: Неисправно име датотеке %s

en: Invalid mount spec
sr: Неисправна одредница качења

en: Invalid reply
sr: Неисправан одговор

en: Invalid reply received
sr: Добијен је неисправан одговор

en: Invalid return value from %s
sr: Неисправна повратна вредност од %s

en: Items in the trash may not be modified
sr: Ставке из смећа не могу бити измењене

en: Listing applications installed on device failed
sr: Није успело исписивање програма инсталираних на уређају

en: Local Network
sr: Локална мрежа

en: Location is already mounted
sr: Ово место је већ прикачено

en: Location is not mountable
sr: Место се не може прикачити

en: Lockdown Error: Invalid Argument
sr: Грешка у закључавању: Неисправан аргумент

en: Log In Anyway
sr: Ипак ме пријави

en: Login dialog cancelled
sr: Прозорче за пријаву је затворено

en: Main daemon for GVFS
sr: Главни услужни програм за ГВФС

en: Malformed DNS-SD encoded_triple “%s”
sr: Лоша ДНС-СД шифрована тројка „%s“

en: Malformed icon identifier “%s”
sr: Лош одредник иконице „%s“

en: Malformed input data for GVfsIcon
sr: Лоши улазни подаци за Гвфс иконицу

en: Metadata daemon for GVFS
sr: ГВФС услужни програм за метаподатке

en: Mount point does not exist
sr: Тачка качења не постоји

en: Name already exists
sr: Назив већ постоји

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Location Monitor
sr: Места на мрежи

en: New name too long
sr: Нови назив је предугачак

en: No
sr: Не

en: No MTP devices found
sr: Нисам пронашао МТП уређаје

en: No camera specified
sr: Није изабран фотоапарат

en: No device specified
sr: Није одређен уређај

en: No drive specified
sr: Није одређен уређај

en: No hostname specified
sr: Није одређено име домаћина

en: No medium in the drive
sr: Нема медијума у уређају

en: No mount type specified
sr: Није наведена врста качења

en: No outstanding mount operation
sr: Нема неодрађених радњи качења

en: No route to host
sr: Нема путање до домаћина

en: No space left on server
sr: Нема више простора на серверу

en: No such file
sr: Не постоји таква датотека

en: No such file %s on drive %s
sr: Датотека %s не постоји на уређају %s

en: No such file or directory
sr: Не постоји таква датотека или директоријум

en: No thumbnail for entity “%s”
sr: Нема сличице за целину „%s“

en: No volume specified
sr: Није одређен волумен

en: Not a WebDAV enabled share
sr: Ово није ВебДАВ дељење

en: Not a directory
sr: Није фасцикла

en: Not a mountable file
sr: Датотека се не може прикачити

en: Not a regular file
sr: Није обична датотека

en: Not enough space on volume
sr: Нема довољно простора на волумену

en: Not supported (not same directory)
sr: Није подржано (није исти директоријум)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
sr: Није подржано (извор је директоријум, али одредиште је постојећа датотека)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
sr: Није подржано (и извор и одредиште су директоријуми)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
sr: Није подржано (извор је датотека, али одредиште је директоријум)

en: Object being moved doesn’t exist
sr: Премештени објекат не постоји

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
sr: Премештени објекат је означен као непреименљив (Спречено преименовање)

en: Object with that name already exists
sr: Објекат са овим именом већ постоји

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
sr: Неки програм(и) не допуштају откачињање уређаја.

en: Operation failed
sr: Радња није успела

en: Operation not supported
sr: Радња није подржана

en: Operation not supported by backend
sr: Радња није подржана позадинским програмима

en: Operation not supported, files on different mounts
sr: Радња није подржана, датотеке су на различитим местима

en: Operation was cancelled
sr: Радња је отказана

en: Page type unknown
sr: Није позната врста странице

en: Password dialog cancelled
sr: Прозорче за лозинку је затворено

en: Perform file operations
sr: Обавите радње над датотеком

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: Permission denied.
sr: Приступ је одбијен.

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
sr: Овлашћење је одбијено: Можда овај домаћин није дозвољен или је потребан прикључник са повластицама

en: Protocol error
sr: Грешка у протоколу

en: Range lock conflict exists
sr: Постоји сукоб закључавања опсега

en: Recent
sr: Скорашње

en: Remote Login
sr: Удаљена пријава

en: Replace old daemon.
sr: Замени стари услужни програм.

en: Response invalid
sr: Неисправан одговор

en: Seek not supported on stream
sr: Није подржано премотавање тока

en: Server doesn’t support the FPCopyFile operation
sr: Сервер не подржава радњу „ФП умножи датотеку“

en: Shared drives
sr: Дељени дискови

en: Shared with me
sr: Дељено са мном

en: Show program version.
sr: Исписује издање програма.

en: Source file and/or destination directory doesn’t exist
sr: Изворна датотека и/или одредишни директоријум не постоји

en: Source file is a directory
sr: Изворна датотека је директоријум

en: Storage (%X)
sr: Складиште (%X)

en: Symlinks not supported by backend
sr: Симболичке везе нису подржане позадинским програмом

en: Target directory already exists
sr: Циљни директоријум већ постоји

en: Target file already exists
sr: Циљна датотека већ постоји

en: Target file exists
sr: Циљна датотека већ постоји

en: Target file is a directory
sr: Циљна датотека је директоријум

en: Target file is not a regular file
sr: Циљна датотека није обична датотека

en: Target file is open
sr: Циљна датотека је отворена

en: Target is a directory
sr: Циљ је директоријум

en: Target object doesn’t exist
sr: Циљни објекат не постоји

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
sr: Циљни објекат је означен као необрисив (Спречено брисање)

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
sr: Циљни објекат је означен као непреименљив (Спречено преименовање)

en: Target object is not a directory
sr: Циљни објекат није директоријум

en: The FTP server is busy. Try again later
sr: ФТП сервер је заузет. Покушајте касније

en: The certificate does not match the identity of the site.
sr: Уверење се не поклапа са подацима о власнику сајта.

en: The certificate has been revoked.
sr: Уверење је опозвано.

en: The certificate has expired.
sr: Уверење је истекло.

en: The certificate’s activation time is in the future.
sr: Време почетка важења уверења почиње у будућности.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
sr: Алгоритам уверења се сматра несигурним.

en: The command is not supported by the server.
sr: Сервер не подржава ову наредбу.

en: The connection is closed
sr: Веза је затворена

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
sr: Веза је затворена (главни процес безбедне шкољке је завршио)

en: The connection is not opened
sr: Веза није отворена

en: The connection was interrupted
sr: Веза је прекинута

en: The device did not respond
sr: Уређај не даје одзив

en: The device is password protected
sr: Уређај је заштићен лозинком

en: The file does not exist or isn’t an audio track
sr: Датотека не постоји или није звучни запис

en: The file is not a directory
sr: Датотека није директоријум

en: The file was externally modified
sr: Датотека је измењена спољним програмом

en: The given drive was not found
sr: Нисам нашао дати уређај

en: The given mount was not found
sr: Нисам нашао дато место качења

en: The given volume was not found
sr: Нисам нашао дати волумен

en: The password prompt was cancelled.
sr: Прозорче за лозинку је затворено.

en: The recent folder may not be deleted
sr: Скорашња фасцикла не може бити обрисана

en: The server doesn’t support passwords longer than %d character. | The server doesn’t support passwords longer than %d characters.
sr[0]: Сервер не подржава лозинке дуже од %d знака.
sr[1]: Сервер не подржава лозинке дуже од %d знака.
sr[2]: Сервер не подржава лозинке дуже од %d знакова.
sr[3]: Сервер не подржава лозинке дуже од једног знака.

en: The server “%s” doesn’t support anonymous access.
sr: Сервер „%s“ не подржава безимени приступ.

en: The signing certificate authority is not known.
sr: Власник потписаног уверења није познат.

en: The specified location is not mounted
sr: Изабрано место није прикачено

en: The specified location is not supported
sr: Изабрано место није подржано

en: The trash folder may not be deleted
sr: Фасцикла за смеће не може бити обрисана

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
sr: Неоткључани уређај нема познатих система датотека на себи

en: The user has not trusted this computer
sr: Корисник није поверовао овом рачунару

en: Timed out resolving “%s” service “%s” on domain “%s”
sr: Истекло је време приликом разрешавања „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“

en: Timed out running command-line “%s”
sr: Истекло је време за покретање наредбе „%s“

en: Timed out when logging in
sr: Истекло је време приликом пријављивања

en: Too many authentication failures
sr: Превише неуспеха потврђивања идентитета

en: Too many files open
sr: Превише датотека је отворено

en: Trash
sr: Смеће

en: Truncate not supported on stream
sr: Сасецање није дозвољено над током

en: Try again
sr: Покушај поново

en: Try “%s --help” for more information.
sr: Покрените „%s --help“ за више података.

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
sr: Не могу да доделим меморију док откривам МТП уређаје

en: Unable to connect
sr: Не могу да се повежем

en: Unable to connect to MTP device
sr: Не могу да се повежем са МТП уређајем

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
sr: Не могу да се повежем са сервером „%s“ уз дату лозинку.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
sr: Не могу да се повежем са сервером „%s“. Дошло је до неприлика у саопштавању.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
sr: Не могу да се повежем са сервером „%s“. Није пронађен одговарајући поступак потврђивања идентитета.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn’t support AFP version 3.0 or later.
sr: Не могу да се повежем са сервером „%s“. Сервер не подржава АФП издање 3.0 или касније.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
sr: Не могу да се повежем са сервером. Дошло је до неприлика у саопштавању.

en: Unable to create temporary directory
sr: Не могу да направим привремени директоријум

en: Unable to create temporary file
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en: Unable to create temporary file (%s)
sr: Не могу да направим привремену датотеку (%s)

en: Unable to disconnect from the server.
sr: Не могу да прекинем везу са сервером.

en: Unable to find supported SSH command
sr: Не могу да нађем подржане наредбе безбедне шкољке

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
sr: Не могу да се пријавим на сервер „%s“ уз дату лозинку.

en: Unable to move metadata keys
sr: Не могу да преместим кључеве са метаподацима

en: Unable to open MTP device “%03u,%03u”
sr: Не могу да отворим МТП уређај „%03u,%03u“

en: Unable to open source file for reading
sr: Не могу да отворим изворну датотеку за читање

en: Unable to remove metadata keys
sr: Не могу да уклоним кључеве са метаподацима

en: Unable to set metadata key
sr: Не могу да поставим кључ са метаподацима

en: Unable to spawn SSH program
sr: Не могу да изродим програм безбедне шкољке

en: Unable to spawn SSH program: %s
sr: Не могу да изродим програм безбедне шкољке: %s

en: Unable to unset metadata key
sr: Не могу да уклоним кључ са метаподацима

en: Unexpected end of stream
sr: Неочекиван крај тока

en: Unexpected reply from server
sr: Неочекиван одговор са сервера

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
sr: Непоправљива грешка Епловог контролера датотека (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
sr: Непоправљива грешка у закључавању (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
sr: Непоправљива грешка биб_непокретног_уређаја (%d)

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Unmount Anyway
sr: Ипак демонтирај

en: Unmounting %s
    Disconnecting from filesystem.
sr: Откачињем „%s“
    Прекидам везу са системом датотека.

en: Unmounting %s
    Please wait
sr: Откачињем „%s“
    Сачекајте тренутак

en: Unnamed Drive
sr: Неименовани уређај

en: Unnamed Drive (%s)
sr: Неименовани уређај (%s)

en: Unsupported authentication method for %s
sr: Неподржан начин потврђивања идентитета за %s

en: Unsupported network protocol
sr: Неподржан мрежни протокол

en: Unsupported seek type
sr: Није подржана врста премотавања

en: Untrusted Device
    The device “%s” is not trusted yet.
    
    Select “Trust” on the device and click “Try again”.
sr: Неповерљив уређај
    Уређај „%s“ још није поверљив.
    
    Изаберите „Веруј“ на уређају и кликните на „Покушај поново“.

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
sr: Употреба: %s --spawner путања_објекта иб-дсабирнице

en: Usage: %s key=value key=value …
sr: Употреба: %s кључ=вредност кључ=вредност …

en: User refused to trust this computer
sr: Корисник је одбио да верује овом рачунару

en: Value out of range, sftp only supports 32bit timestamps
sr: Вредност је ван опсега, сфтп подржава само 32-битне временске жигове

en: Volume
sr: Диск

en: Volume doesn’t exist
sr: Диск не постоји

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
sr: Диск је заузет
    Неки програм(и) користе овај диск.

en: Volume is flat and doesn’t support directories
sr: Волумен је раван и не подржава директоријуме

en: Volume is read-only
sr: Волумен је само за читање

en: WebDAV share
sr: ВебДАВ дељење

en: Windows Network
sr: Виндоуз мрежа

en: Windows Network File System Service
sr: Услуга система датотека Виндоуз мреже

en: Windows Shares File System Service
sr: Услуга система датотека Виндоуз дељења

en: Windows shares on %s
sr: Виндоуз дељења на %s

en: Writing data to %s
    Device should not be unplugged.
sr: Уписујем податке у „%s“
    Немојте да искључујете уређај док не завршим.

en: Yes
sr: Да

en: Your password has expired.
sr: Ваша лозинка је истекла.

en: Your password needs to be changed.
sr: Морате да измените вашу лозинку.

en: can’t get metadata proxy
sr: не могу да дообијем посредника за метаподатке

en: can’t open metadata tree
sr: не могу да отворим стабло метаподатака

en: cdda mount on %s
sr: cdda је монтиран у %s

en: error starting mount daemon
sr: грешка покретања демона качења

en: gphoto2 mount on %s
sr: ГФото2 уређај монтиран на %s

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
sr: Грешка библиотеке непокретног уређаја (libimobiledevice): Неисправан аргумент

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
sr: Грешка унутар биб_непокретног_уређаја: Није пронађен уређај. Проверите да ли је мешач_усб_уређаја (usbmuxd) исправно подешен.

en: libmtp error: %s
sr: Грешка либмтп-а: %s

en: mountpoint for %s already running
sr: већ је покренута тачка качења за %s

en: values must be string or list of strings
sr: вредности морају бити низ или списак низа знакова
