gnome-applets - en to sr translation catalogue (214 entries)

en: %.1f miles
sr: %.1f миља

en: %.3f atm
sr: %.1f атмосфера

en: %0.1f knots
sr: %0.1f чвора

en: %H∶%M
sr: %H:%M

en: %a, %b %d / %H∶%M
sr: %a, %b %d / %H:%M

en: ('', 'KNYC', nothing)
sr: ('Belgrade', 'LYBE', nothing)

en: Beaufort force
sr: Снага по Бофору

en: Beaufort force %.1f
sr: Снага по Бофору %.1f

en: Blowing dust
sr: Разарајућа прашина

en: Blowing sand
sr: Разарајући песак

en: Blowing snowfall
sr: Разарајући снег

en: Blowing sprays
sr: Разарајуће запрашено

en: Broken clouds
sr: Разбијени облаци

en: Calm
sr: Мирно

en: Clear sky
sr: ведро небо

en: Default location
sr: Основно место

en: Distance unit
sr: Јединица растојања

en: Drifting dust
sr: Прашина се лагано премешта

en: Drifting sand
sr: Песак се лагано премешта

en: Drifting snow
sr: Снег се лагано премешта

en: Drizzle
sr: Ромињање

en: Dust
sr: Прашина

en: Dust whirls
sr: Ковитлаци прашине

en: Dust whirls in the vicinity
sr: Ковитлаци прашине у близини

en: Duststorm
sr: Вртлог од прашине

en: Duststorm in the vicinity
sr: Вртлог од прашине у близини

en: East
sr: Источни

en: East — Northeast
sr: источни-североисточни

en: East — Southeast
sr: Источни-југоисточни

en: Few clouds
sr: Местимично облачно

en: Fog
sr: Магла

en: Fog in the vicinity
sr: Магла у близини

en: Freezing drizzle
sr: Ледено ромињање

en: Freezing fog
sr: Ледена магла

en: Freezing rain
sr: Ледена киша

en: Funnel cloud
sr: Левкасти облак

en: Hail
sr: Гра̏д

en: Hail showers
sr: Пљусак гра̏да

en: Hailstorm
sr: Олујни гра̏д

en: Haze
sr: Сумаглица

en: Heavy drizzle
sr: Јако ромињање

en: Heavy duststorm
sr: Јак вртлог од прашине

en: Heavy rain
sr: Јака киша

en: Heavy sandstorm
sr: Јака пешчана олуја

en: Heavy sleet
sr: Јака суснежица

en: Heavy snow
sr: Јак снег

en: Heavy snow grains
sr: Јаке трунке снега

en: Ice crystals
sr: Леденице

en: Light drizzle
sr: Слабо ромињање

en: Light rain
sr: Кишица

en: Light snow
sr: Слаб снег

en: Light snow grains
sr: Слабе трунке снега

en: Little sleet
sr: Слаба суснежица

en: Mist
sr: Измаглица

en: Moderate drizzle
sr: Умерено ромињање

en: Moderate rain
sr: Умерена киша

en: Moderate sleet
sr: Умерена суснежица

en: Moderate snow
sr: Умерен снег

en: Moderate snow grains
sr: Умерене трунке снега

en: North
sr: Северни

en: North — Northeast
sr: северни-североисточни

en: North — Northwest
sr: Северно-северозападни

en: Northeast
sr: Североисточни

en: Northwest
sr: Северозападни

en: Overcast
sr: Облачно

en: Partial fog
sr: Местимична магла

en: Patches of fog
sr: Трагови магле

en: Pressure unit
sr: Јединица притиска

en: Rain
sr: Киша

en: Rain showers
sr: Пљусак

en: Retrieval failed
sr: Није успело добављање података

en: Sand
sr: Песак

en: Sandstorm
sr: Пешчана олуја

en: Sandstorm in the vicinity
sr: Пешчана олуја у близини

en: Scattered clouds
sr: Распирени облаци

en: Shallow fog
sr: Слабашна магла

en: Showers of sleet
sr: Пљусак са суснежицом

en: Showers of small hail
sr: Пљускови слабијег гра̏да

en: Sleet
sr: Суснежица

en: Sleet storm
sr: Олујна суснежица

en: Small hail
sr: Мањи гра̏д

en: Small hailstorm
sr: Слабији олујни гра̏д

en: Smoke
sr: Смог

en: Snow
sr: Снег

en: Snow grains
sr: Трунке снега

en: Snow showers
sr: Снежни пљусак

en: Snowstorm
sr: Снежна олуја

en: South
sr: Јужни

en: South — Southeast
sr: Југо-југоисточни

en: South — Southwest
sr: Југо-југозападни

en: Southeast
sr: Југоисточни

en: Southwest
sr: Југозападни

en: Speed unit
sr: Јединица брзине

en: Squall
sr: Удар ветра

en: Temperature unit
sr: Јединица температуре

en: The default location for the weather applet. The first field is the name that will be shown. If empty, it will be taken from the locations database. The second field is the METAR code for the default weather station. It must not be empty and must correspond to a <code> tag in the Locations.xml file. The third field is a tuple of (latitude, longitude), to override the value taken from the database. This is only used for sunrise and moon phase calculations, not for weather forecast.
sr: Основно место за програмче временских прилика. Прво поље представља назив који ће бити приказан. Ако је празно, биће узет из базе података места. Друго поље представља метереолошки код основне метереолошке станице. Не сме бити празно и мора да одговара ознаци „кода“ из датотеке „Locations.xml“. Треће поље представља уређену двојку (географска ширина, географска дужина), којом се преписује вредност узета из базе података. Ово се користи само за прорачуне изласка сунца и месечевих мена, а не за прогнозирање времена.

en: The unit of distance used for showing weather (for example for visibility or for distance of important events). Valid values are “meters”, “km” and “miles”.
sr: Јединица растојања која се користи за приказивање временских прилика (на пример за видљивост или за удаљеност важних догађаја). Исправне вредности су „meters“, „km“ и „miles“.

en: The unit of pressure used for showing weather. Valid values are “kpa” (kilopascal), “hpa” (hectopascal), “mb” (millibar, mathematically equivalent to 1 hPa but shown differently), “mm-hg” (millimeters of mercury), “inch-hg” (inches of mercury), “atm” (atmospheres).
sr: Јединица притиска која се користи за приказивање временских прилика. Исправне вредности су „kpa“ (килопаскал), „hpa“ (хектопаскал), „mb“ (милибар, математички једнак 1 hPa али приказан другачије), „mm-hg“ (милиметар живиног стуба), „inch-hg“ (инчи живиног стуба), „atm“ (атмосфере).

en: The unit of speed used for showing weather (for example for wind speed). Valid values are “ms” (meters per second), “kph” (kilometers per hour), “mph” (miles per hour), “knots” and “bft” (Beaufort scale).
sr: Јединица брзине која се користи за приказивање временских прилика (на пример за брзину ветра). Исправне вредности су „ms“ (метара у секунди), „kph“ (километара на сат), „mph“ (миља на сат), „knots“ (чворова) и „bft“ (Бофорова скала).

en: The unit of temperature used for showing weather. Valid values are “kelvin”, “centigrade” and “fahrenheit”.
sr: Јединица температуре која се користи за приказивање временских прилика. Исправне вредности су „kelvin“, „centigrade“ и „fahrenheit“.

en: Thunderstorm
sr: Пљусак са грмљавином

en: Tornado
sr: Торнадо

en: Unknown observation time
sr: Непознато време посматрања

en: Unknown precipitation
sr: Непознате падавине

en: Variable
sr: Променљив

en: Volcanic ash
sr: Вулкански пепео

en: Weather data from the <a href="https://openweathermap.org">Open Weather Map project</a>
sr: Временски подаци са <a href="https://openweathermap.org">пројекта карте отвореног времена (Open Weather Map)</a>

en: Weather data from the <a href="https://www.met.no/">Norwegian Meteorological Institute</a>.
sr: Временски подаци са <a href="https://www.met.no/">норвешког метеоролошког института</a>.

en: West
sr: Западни

en: West — Northwest
sr: Западни-северозападни

en: West — Southwest
sr: Западно-југозападни

en: blowing dust
sr: разарајућа прашина

en: blowing sand
sr: разарајући песак

en: blowing snowfall
sr: разарајући снег

en: blowing sprays
sr: разарајуће запрашено

en: broken clouds
sr: разбијени облаци

en: clear sky
sr: ведро небо

[ctx: dew]
en: Unknown
sr: Непознато

en: drifting dust
sr: прашина се лагано премешта

en: drifting sand
sr: песак се лагано премешта

en: drifting snow
sr: снег се лагано премешта

en: drizzle
sr: ромињање

en: dust
sr: прашина

en: dust whirls
sr: ковитлаци прашине

en: dust whirls in the vicinity
sr: ковитлаци прашине у близини

en: duststorm
sr: вртлог прашине

en: duststorm in the vicinity
sr: вртлог прашине у близини

en: east
sr: источни

en: east — northeast
sr: источни-североисточни

en: east — southeast
sr: источни-југоисточни

en: few clouds
sr: местимично облачно

en: fog
sr: магла

en: fog in the vicinity
sr: магла у близини

en: freezing drizzle
sr: ледено ромињање

en: freezing fog
sr: ледена магла

en: freezing rain
sr: ледена киша

en: funnel cloud
sr: левкасти облак

en: hail
sr: гра̏д

en: hail showers
sr: пљусак гра̏да

en: hailstorm
sr: олујни гра̏д

en: haze
sr: сумаглица

en: heavy drizzle
sr: јако ромињање

en: heavy duststorm
sr: јак вртлог прашине

en: heavy rain
sr: јака киша

en: heavy sandstorm
sr: јака пешчана олуја

en: heavy sleet
sr: јака суснежица

en: heavy snow
sr: јак снег

en: heavy snow grains
sr: јаке трунке снега

[ctx: humidity]
en: Unknown
sr: Непознато

en: ice crystals
sr: леденице

en: km/h
sr: км/ч

en: knots
sr: чворова

en: light drizzle
sr: слабо ромињање

en: light rain
sr: кишица

en: light snow
sr: слаб снег

en: light snow grains
sr: слабе трунке снега

en: little sleet
sr: слаба суснежица

en: m/s
sr: м/с

en: mist
sr: измаглица

en: moderate drizzle
sr: умерено ромињање

en: moderate rain
sr: умерена киша

en: moderate sleet
sr: умерена суснежица

en: moderate snow
sr: умерен снег

en: moderate snow grains
sr: умерене трунке снега

en: mph
sr: мпс

en: north
sr: северни

en: north — northeast
sr: северни-североисточни

en: north — northwest
sr: северно-северозападни

en: northeast
sr: североисточни

en: northwest
sr: северозападни

en: overcast
sr: облачно

en: partial fog
sr: местимична магла

en: patches of fog
sr: трагови магле

[ctx: pressure]
en: Unknown
sr: Непознато

en: rain
sr: киша

en: rain showers
sr: пљусак

en: sand
sr: песак

en: sandstorm
sr: пешчана олуја

en: sandstorm in the vicinity
sr: пешчана олуја у близини

en: scattered clouds
sr: распирени облаци

en: shallow fog
sr: слабашна магла

en: showers of sleet
sr: пљусак са суснежицом

en: showers of small hail
sr: пљускови слабијег гра̏да

[ctx: sky conditions]
en: Invalid
sr: Неисправно

[ctx: sky conditions]
en: Unknown
sr: Непознато

[ctx: sky conditions]
en: invalid
sr: неисправно

en: sleet
sr: суснежица

en: sleet storm
sr: олујна суснежица

en: small hail
sr: мањи гра̏д

en: small hailstorm
sr: слабији олујни гра̏д

en: smoke
sr: смог

en: snow
sr: снег

en: snow grains
sr: трунке снега

en: snow showers
sr: снежни пљусак

en: snowstorm
sr: снежна олуја

en: south
sr: јужни

en: south — southeast
sr: југо-југоисточни

en: south — southwest
sr: југо-југозападни

en: southeast
sr: југоисточни

en: southwest
sr: југозападни

en: squall
sr: удар ветра

[ctx: temperature]
en: Unknown
sr: Непознато

en: thunderstorm
sr: пљусак са грмљавином

en: tornado
sr: торнадо

en: unknown precipitation
sr: непознате падавине

en: variable
sr: променљив

[ctx: visibility]
en: Unknown
sr: Непознато

en: volcanic ash
sr: вулкански пепео

en: west
sr: западни

en: west — northwest
sr: западни-северозападни

en: west — southwest
sr: западно-југозападни

[ctx: wind direction]
en: Invalid
sr: Неисправно

[ctx: wind direction]
en: invalid
sr: неисправно

[ctx: wind speed]
en: Unknown
sr: Непознато
