NetworkManager - en to sr translation catalogue (852 entries)

en: 
    The VPN connection “%s” disconnected because the network connection was interrupted.
sr: 
    Прекинута је ВПН веза „%s“ због прекида везе у мрежи.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because of invalid VPN secrets.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ због неисправних ВПН лозинки.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service did not start in time.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ јер ВПН сервис није покренут на време.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ зато што не могу да покренем ВПН сервис.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ због немогућности покретања ВПН сервиса.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service returned invalid configuration.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ јер је ВПН сервис послао неодговарајућа подешавања.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the VPN service stopped unexpectedly.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ због неочекиваног искључења ВПН сервиса.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the connection attempt timed out.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ јер је истекло време за повезивање.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because the network connection was interrupted.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ због прекида везе у мрежи.

en: 
    The VPN connection “%s” failed because there were no valid VPN secrets.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“ јер не постоје исправне ВПН лозинке.

en: 
    The VPN connection “%s” failed to start.
    
    %s
sr: 
    Не могу да покренем ВПН везу „%s“.
    
    %s

en: 
    The VPN connection “%s” failed.
sr: 
    Не могу да успоставим ВПН везу „%s“.

en: "vlan" + number
sr: „влан“ + број

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: пре %d дан
sr[1]: пре %d дана
sr[2]: пре %d дана
sr[3]: пре %d дан

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: пре %d сат
sr[1]: пре %d сата
sr[2]: пре %d сати
sr[3]: пре %d сат

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: пре %d минут
sr[1]: пре %d минута
sr[2]: пре %d минута
sr[3]: пре %d минут

en: %d month ago | %d months ago
sr[0]: пре %d месец
sr[1]: пре %d месеца
sr[2]: пре %d месеци
sr[3]: пре %d месец

en: %d year ago | %d years ago
sr[0]: пре %d године
sr[1]: пре %d године
sr[2]: пре %d година
sr[3]: пре %d године

en: %s (%s roaming)
sr: %s (%s роминг)

en: %s (roaming)
sr: %s (роминг)

en: %s (via “%s”)
sr: %s (путем „%s“)

en: %s connection
sr: %s веза

en: %s port %d
sr: %s прикључник %d

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
sr: „%s::%s“ није исправан назив својства; „%s“ није подврста Гобјекта

en: (none)
sr: (ништа)

en: 1 Gb/s
sr: 1 GB/s

en: 10 Gb/s
sr: 10 GB/s

en: 10 Mb/s
sr: 10 MB/s

en: 100 Mb/s
sr: 100 MB/s

en: 802.11 Wi-Fi (%s)
sr: 802.11 бежична (%s)

en: 802.1X Security
sr: Безбедност 802.1X

en: 802.1X authentication
sr: Потврђивање идентитета за 802.1X

en: 802.3ad
sr: 802.3ад

en: <b>_Peers</b>
sr: <b>_Парњаци</b>

en: A 32-bit fwmark for outgoing packets. Leave it to 'off' to disable fwmark.
sr: 32-битни знак прослеђивања за одлазне пакете. Оставите на „искључено“ да онемогућите знак прослеђивања.

en: A base64 preshared key generated by 'wg genpsk'. Optional, and may be omitted. Adds an additional layer of symmetric-key cryptography to be mixed into the already existing public-key cryptography, for post-quantum resistance.
sr: Предељени кључ основе64 кога је створио „wg genpsk“. Изборно, а може се изоставити. Додаје додатни слој шифровања симетричног кључа који ће се помешати са већ постојећим шифровањем јавног кључа, за постквантни отпор.

en: A base64 public key calculated by 'wg pubkey' from a private key.
sr: Јавни кључ основе 64 кога прорачунава „wg pubkey“ из приватног кључа.

en: A file named “%s” already exists.
sr: Већ постоји датотека „%s“.

en: A mask of 16 bits, each corresponding to a group address in the range from 01:80:C2:00:00:00 to 01:80:C2:00:00:0F that must be forwarded. The mask can’t have bits 0, 1 or 2 set because they are used for STP, MAC pause frames and LACP.
sr: Маска од 16 бита, свака одговара адреси групе у опсегу од 01:80:C2:00:00:00 до 01:80:C2:00:00:0F која мора бити прослеђена. Маска не може имати подешене битове 0, 1 или 2 јер се користе за кадрове СТП, МАК паузе и ЛАЦП.

en: A password is required to connect to “%s”.
sr: Потребна је лозинка за повезивање на „%s“.

en: A port to listen on. If set to 'automatic', the port will be chosen randomly when the interface comes up.
sr: Порт на коме ће се ослушкивати. Ако је постављено на „automatic“, порт ће бити изабран насумично када се појави сучеље.

en: ARP
sr: АРП

en: ARP (IPv4)
sr: АРП (ИПв4)

en: ARP _targets
sr: АРП _мете

en: Active backup
sr: Радна резерва

en: Active-Backup runner options
sr: Опције покретача активне резерве

en: Ad-hoc
sr: Ад-хок

en: Ad_vanced…
sr: _Напредно…

en: Adaptive load balancing
sr: Прилагодљиво уравнотежење учитавања

en: Adaptive transmit load balancing
sr: Прилагодљиво уравнотежење учитавања преноса

en: Add a new connection
sr: Додајте нову везу

en: Add peer _routes
sr: Додај _руту парњака

en: Additional DNS ser_vers
sr: Додатни _ДНС сервери

en: Additional s_earch domains
sr: Додатни домени _претраге

en: Additional static addresses
sr: Додатне статичке адресе

en: Address
sr: Адреса

[ctx: Address]
en: Unknown
sr: Непозната

en: Address (optional)
sr: Адреса (изборно)

en: Addresses
sr: Адресе

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced Network Configuration
sr: Напредно подешавање мреже

en: Advertise
sr: Обавести

en: All _users may connect to this network
sr: Сви _корисници могу да се повежу на ову мрежу

en: Allow _BSD data compression
sr: Дозволи _БСД паковање података

en: Allow _Deflate data compression
sr: Дозволи _Дефлејт паковање података

en: Allow _roaming if home network is not available
sr: Дозволи _роминг уколико нема домаће мреже

en: Allowed Authentication Methods
sr: Дозвољени начини потврђивања идентитета

en: Allowed IPs
sr: Дозвољени ИП-ови

en: Allowed _IPs
sr: Дозвољени _ИП-ови

en: Allowed methods
sr: Дозвољени начини

en: An IP address, or a comma-separated list of IP addresses, to look for when checking the link status.
sr: ИП адреса, или списак зарезом раздвојених ИП адреса, које ће бити потражене приликом провере стања везе.

en: An arbitrary name to assign to the newly created PPP interface.
sr: Произвољно име за додељивање новоствореном ППП сучељу.

en: An endpoint IP or hostname, followed by a colon, and then a port number.
sr: ИП крајње тачке или назив домаћина, за којим следи двотачка а затим број порта.

en: Any L3 protocol
sr: Неки Л3 протокол

en: Any L4 protocol
sr: Неки Л4 протокол

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
sr: Да ли да заиста обришем везу %s?

en: Attachment Unit Interface (AUI)
sr: Сучеље јединице прикачињања (АУИ)

en: Authenticate to delete the selected connection
sr: Пријавите се како би обрисали изабрану везу

en: Authenticate to edit the selected connection
sr: Пријавите се како би изменили изабрану везу

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
sr: Пријавите се како би сачували ову везу за све кориснике рачунара.

en: Authentication
sr: Потврђивање идентитета

en: Auto Ethernet
sr: Аутоматска жичана веза

en: Automatic
sr: Самостално

en: Automatic (DHCP)
sr: Самостално (ДХЦП)

en: Automatic (DHCP) addresses only
sr: Само самосталне (ДХЦП) адресе

en: Automatic (PPPoE)
sr: Самостално (ПППоЕ)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
sr: Само самосталне (ПППоЕ) адресе

en: Automatic (VPN)
sr: Самостално (ВПН)

en: Automatic (VPN) addresses only
sr: Само самосталне (ВПН) адресе

en: Automatic with manual DNS settings
sr: Аутоматски са ручним ДНС подешавањем

en: Automatic, DHCP only
sr: Аутоматски, само ДХЦП

en: Automatic, addresses only
sr: Аутоматски, само адресе

en: Automatically connect to _VPN
sr: Сам се повежи на _ВПН

en: Automatically unlock this device
sr: Самостално откључајте овај уређај

en: Available
sr: Доступно

en: BNC
sr: БНЦ

en: Ban_d
sr: _Опсег

en: Bandwidth
sr: Појасна ширина

en: Base Connection
sr: Веза основе

en: Basic
sr: Основнo

en: Bluetooth
sr: Блутут

en: Bluetooth Type
sr: Врста блутута

en: Bluetooth connection %d
sr: Блутут веза „%d“

en: Bond
sr: Веза

en: Bond connection %d
sr: Веза свезе %d

en: Bonded _connections
sr: Привезане _везе

en: Bridge
sr: Мост

en: Bridge Port
sr: Прикључник моста

en: Bridge connection %d
sr: Веза моста %d

en: Bridged _connections
sr: Премошћене _везе

en: Broadcast
sr: Емитовање

en: Broadcast Address
sr: Адреса за емитовање

en: By default, ARP requests are sent on active ports only. This option allows sending even on inactive ports.
sr: По основи, АРП захтеви се шаљу само на активним портовима. Ова опција омогућава слање чак и на неактивним портовима.

en: CDMA
sr: ЦДМА

en: CDMA (%s)
sr: ЦДМА (%s)

en: CHAP
sr: ЦХАП

en: C_AK
sr: К_ПП

en: C_HAP
sr: Ц_ХАП

en: C_KN
sr: Н_КП

en: C_hannel
sr: _Канал

en: C_laim interface
sr: _Захтевај уређај

en: C_loned MAC address
sr: _Клонирана МАК адреса

en: C_onnect
sr: _Повежи

en: C_reate…
sr: _Направи…

en: Cannot export VPN connection
sr: Не могу да извезем ВПН везу

en: Challenge Handshake Authentication Protocol
sr: Протокол за пријаву изазовним руковањем

en: Change…
sr: Измени…

en: Check
sr: Провери

en: Choose a Connection Type
sr: Изаберите врсту везе

en: Choose a VPN Connection Type
sr: Избор врсте ВПН везе

en: Client
sr: Клијент

en: Cloned MAC _address
sr: _Клонирана МАК адреса

en: Comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses with CIDR masks from which incoming traffic for this peer is allowed and to which outgoing traffic for this peer is directed.
sr: Зарезом раздвојен списак ИП (в4 или в6) адреса са ЦИДР маскама са којих долазни саобраћај за овог парњака је дозвољен и ка којима је одлазни саобраћај са овог парњака упућен.

en: Compression
sr: Сажимање

en: Configure _Methods…
sr: Подеси _начине…

en: Configuring Wi-Fi network connection “%s”…
sr: Подешавам везу преко бежичне мреже „%s“…

en: Configuring ethernet network connection “%s”…
sr: Подешавам везу преко жичане мрежу „%s“…

en: Configuring mobile broadband connection “%s”…
sr: Подешавам мобилну, широкопојасну везу „%s“…

en: Connect _automatically with priority
sr: Повежи се _сам са приоритетом

en: Connected
sr: Повезан

en: Connection Established
sr: Веза успостављена

en: Connection Information
sr: Подаци о вези

en: Connection _Information
sr: Пода_ци о вези

en: Connection _name
sr: Назив _везе

en: Connection activation failed
sr: Неуспело активирање везе

en: Connection add failed
sr: Није успело додавање везе

en: Connection cannot be deleted
sr: Веза не може бити обрисана

en: Connection cannot be modified
sr: Веза не може бити измењена

en: Connection delete failed
sr: Не могу да обришем везу

en: Connection failure
sr: Неуспело повезивање

en: Connection had no VPN setting
sr: Веза нема ВПН подешавање

en: Connection priority for automatic activation. Connections with higher numbers are preferred when selecting profiles for automatic activation. Default value is 0.
sr: Приоритет везе за самостално активирање. Везе са већим бројем имају предност приликом избора профила за самостално активирање. Основна вредност је 0.

en: Connection type not specified.
sr: Врста везе није наведена.

en: Controls whether IGMP snooping is enabled for this bridge. Note that if snooping was automatically disabled due to hash collisions, the system may refuse to enable the feature until the collisions are resolved.
sr: Контролише да ли је ИГМП њушкање укључено за овај мост. Знајте да ако је њушкање аутоматски искључено због сукоба хеша, систем може одбити да укључи ову функцију све док се сукоби не реше.

en: Controls whether Spanning Tree Protocol (STP) is enabled for this bridge
sr: Контролише да ли је Протокол стабла раширења (СТП) укључен за овај мост

en: Copyright © 2004-2017 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
sr: Ауторска права © 2004-2017 Ред Хет, Доо.
    Ауторска права © 2005-2008 Новел, Доо.
    и многи други сарадници заједнице и преводиоци

en: Could not create connection
sr: Не могу да направим везу

en: Could not create new connection
sr: Не могу да направим нову везу

en: Could not edit connection
sr: Не могу да уредим везу

en: Could not find VPN plugin for “%s”.
sr: Не могу да нађем ВПН прикључак за „%s“.

en: Could not load 802.1X Security user interface.
sr: Не могу да учитам безбедносно корисничко сучеље за 802.1X.

en: Could not load Bluetooth user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље блутута.

en: Could not load DCB user interface.
sr: Не могу да учитам ДЦБ корисничко сучеље.

en: Could not load DSL user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље за DSL.

en: Could not load General user interface.
sr: Не могу да учитам опште корисничко сучеље.

en: Could not load IP tunnel user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље ИП тунела.

en: Could not load IPv4 user interface.
sr: Не могу да учитам ИПв4 корисничко сучеље.

en: Could not load IPv6 user interface.
sr: Не могу да учитам ИПв6 корисничко сучеље.

en: Could not load InfiniBand user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље Инфини банда.

en: Could not load MACsec user interface.
sr: Не могу да учитам МАЦсец корисничко сучеље.

en: Could not load PPP user interface.
sr: Не могу да учитам ППП корисничко сучеље.

en: Could not load VPN user interface.
sr: Не могу да учитам ВПН корисничко сучеље.

en: Could not load Wi-Fi security user interface.
sr: Не могу да учитам безбедносно корисничко сучеље за бежичну мрежу.

en: Could not load Wi-Fi security user interface; missing Wi-Fi setting.
sr: Не могу да учитам безбедносно корисничко сучеље за бежичну мрежу; недостају подешавања бежичне мреже.

en: Could not load Wi-Fi user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље за бежичну мрежу.

en: Could not load WireGuard user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље Чувара жице.

en: Could not load bond user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље свезе.

en: Could not load bridge port user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље порта моста.

en: Could not load bridge user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље моста.

en: Could not load editor VPN plugin for “%s” (%s).
sr: Не могу да учитам ВПН прикључак уређивача за „%s“ (%s).

en: Could not load ethernet user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље за жичану мрежу.

en: Could not load mobile broadband user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље за мобилну, широкопојасну мрежу.

en: Could not load proxy user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље посредника.

en: Could not load team port user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље тимског порта.

en: Could not load team user interface.
sr: Не могу да учитам тимско корисничко сучеље.

en: Could not load vlan user interface.
sr: Не могу да учитам корисничко сучеље влан-а.

en: Create _New Wi-Fi Network…
sr: Направи _нову бежичну мрежу…

en: DCB
sr: ДЦБ

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sr: ДЕР, ПЕМ, или ПКЦС#12 лични кључеви (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DNS ser_vers
sr: _ДНС сервери

en: DSL authentication
sr: Потврђивање идентитета ДСЛ-а

en: DSL connection %d
sr: ДСЛ веза „%d“

en: DSL/PPPoE
sr: ДСЛ/ПППоЕ

en: D_HCP client ID
sr: _ИБ ДХЦП клијента

en: Datagram
sr: Датаграм

en: De_fault
sr: _Основно

en: Default
sr: Подразумевана

en: Default Route
sr: Подразумевана рута

en: Delay _before first send
sr: Застој _пре првог слања

en: Delete the selected connection
sr: Брише изабрану везу

en: Desired hardware address of new team device. Usual MAC address format is accepted.
sr: Жељена хардверска адреса новог тимског уређаја. Уобичајени запис МАК адресе је прихватљив.

en: Device disconnect failed
sr: Неуспело прекидање везе уређаја

en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
sr: Преговор везе уређаја. Ако је изабрано „Ручно“, вредности „Брзина“ и „Дуплекс“ биће приморани без провере погодности уређаја. Ако нисте сигурни, оставите овде „Занемари“ или изаберите „Самостално“.

en: Device name
sr: Назив уређаја

en: Device name + number
sr: Назив уређаја + број

en: Did not find a connection with UUID “%s”
sr: Нисам нашао везу која има УУИД „%s“

en: Disable VPN notifications
sr: Искључивање ВПН обавештења

en: Disable connected notifications
sr: Искључивање обавештења о повезивању

en: Disable disconnected notifications
sr: Искључивање обавештења о прекиду везе

en: Disabled
sr: Искључено

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Disconnect failure
sr: Неуспело прекидање везе

en: Disconnected
sr: Веза је прекинута

en: Do not unselect the port if a better one becomes available.
sr: Неће поништити избор порта ако неки бољи буде доступан.

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sr: Да ли желите да замените %s ВПН везом пре чувања?

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
sr: Домени за разрешење назива домаћина. Користите тачке да раздвојите више домена.

en: Don’t know how to create “%s” connections
sr: Не знам како да направим „%s“ везу

en: Don’t know how to import “%s” connections
sr: Не знам како да увезем „%s“ везу

en: Don’t show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: Driver
sr: Драјвер

en: Duple_x
sr: _Дуплекс

en: Duplex value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a duplex mode be sure your device supports it.
sr: Вредност дуплекса за преговор статичке везе, потребна само када нису изабране опције „Занемари“ и „Самостално“. Пре него што наведете режим дуплекса будите сигурни да је ваш уређај подржава.

en: Duplicate ports
sr: Умножи прикључнике

en: Dynamic WEP
sr: Динамички ВЕП

en: Dynamic WEP (802.1X)
sr: Динамички ВЕП (802.1X)

en: EAP
sr: ЕАП

en: EDGE
sr: ЕДГЕ

en: EVDO
sr: ЕВДО

en: Echo
sr: Ехо

en: Edit Connections…
sr: Уреди везе…

en: Edit WireGuard peer
sr: Уредите парњака чувара жице

en: Edit _JSON configuration
sr: Уреди _ЈСОН подешавање

en: Edit the selected connection
sr: Уређује податке за изабрану везу

en: Editing %s
sr: Уређујем %s

en: Editing IPv4 routes for %s
sr: Уређујем ИПв4 руте за %s

en: Editing IPv6 routes for %s
sr: Уређујем ИПв6 руте за %s

en: Editing PPP authentication methods for %s
sr: Уређујем ППП начине пријаве за %s

en: Editing un-named connection
sr: Уређујем неименовану везу

en: Editor initializing…
sr: Покретање уређивача…

en: Enable
sr: Укључи

en: Enable I_GMP snooping
sr: Укључи И_ГМП њушкање

en: Enable N_otifications
sr: _Прикажи обавештења

en: Enable _Mobile Broadband
sr: Омогући _мобилне везе

en: Enable _Networking
sr: Укључи _мрежне услуге

en: Enable _STP (Spanning Tree Protocol)
sr: Укључи _СТП (Протокол обухватног дрвета)

en: Enable _Wi-Fi
sr: Укључи _бежично мрежење

en: Enable or disable priority pause transmission for each User Priority.
sr: Укључите или искључите важност паузе преноса за сваку корисничку важност.

en: Enable or disable strict bandwidth for each user priority.
sr: Укључите или искључите изричиту појасну ширину за сваку корисничку важност.

en: Enabled (prefer public address)
sr: Укључено (првенство јавној адреси)

en: Enabled (prefer temporary address)
sr: Укључено (првенство привременој адреси)

en: Enhanced Open
sr: Побољшано отварање

en: Enter the allowed link bandwidth percent each Priority Group may use. The sum of all groups must total 100%.
sr: Упишите дозвољени проценат појасне ширине везе који свака група важности може да користи. Збир свих група мора бити 100%.

en: Enter the percentage of priority group bandwidth each user priority may use.
sr: Упишите проценат појасне ширине групе важности који свака корисничка важност може да користи.

en: Enter the priority group ID for each User Priority.
sr: Упишите ИБ групе важности за сваку корисничку важност.

en: Enter the traffic class for each user priority.
sr: Упишите разред саобраћаја за сваку корисничку важност.

en: Error creating connection
sr: Грешка приликом стварања везе

en: Error displaying connection information:
sr: Грешка при приказивању података о вези:

en: Error editing connection
sr: Грешка приликом уређивања везе

en: Error importing connection
sr: Грешка увоза везе

en: Error initializing editor
sr: Грешка у покретању уређивача

en: Error: file doesn’t contain a valid JSON configuration
sr: Грешка: датотека не садржи исправно ЈСОН подешавање

en: Ethernet
sr: Жичана веза

en: Ethernet (%s)
sr: Жичана мрежа (%s)

en: Ethernet Network
sr: Жичана мрежа

en: Ethernet Network (%s)
sr: Жичана мрежа (%s)

en: Ethernet Networks
sr: Жичане мреже

en: Ethernet Networks (%s)
sr: Жичане мреже (%s)

en: Ethernet connection %d
sr: Жичана веза %d

en: Ethernet device
sr: Уређај жичане везе

en: Ethernet network connection “%s” active
sr: Повезани сте преко жичане везе „%s“

en: Ethernet port state
sr: Стање жичаног порта

en: Export VPN connection…
sr: Извези ВПН везу…

en: Extensible Authentication Protocol
sr: Надоградив протокол за пријаву

en: FCoE
sr: ФЦоЕ

en: FIP
sr: ФИП

en: Fabric
sr: Састав

en: Failed to activate connection
sr: Нисам успео да активирам везу

en: Failed to add new connection
sr: Нисам успео да додам нову везу

en: Failed to add/activate connection
sr: Нисам успео да додам/активирам везу

en: Failed to write connection to VPN UI: %s (%d)
sr: Нисам успео да запишем везу на ВПН корисничко сучеље: %s (%d)

en: Failed to write connection to VPN UI: incomplete write
sr: Нисам успео да запишем везу на ВПН корисничко сучеље: непотпуно писање

en: Feature
sr: Функција

en: File Relabel
sr: Поновно означавање датотеке

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Firewall _zone
sr: Област _мрежне баријере

en: Fix
sr: Поправи

en: Flags
sr: Заставице

en: Flow Control
sr: Контрола тока

en: For browser only
sr: Само за прегледника

en: From active to team device
sr: Са активног на тимски уређај

en: From the active port
sr: Са активног порта

en: From the team device
sr: Са тимског уређаја

en: Full
sr: Потпуно

en: GPRS
sr: ГПРС

en: GRE
sr: ГРЕ

en: GSM
sr: ГСМ

en: GSM (%s)
sr: ГСМ (%s)

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: General
sr: Опште

en: Group Bandwidth
sr: Појасна ширина групе

en: Group ID
sr: ИБ групе

en: Group _forward mask
sr: Групиши маску _прослеђивања

en: HSDPA
sr: ХСДПА

en: HSPA
sr: ХСПА

en: HSPA+
sr: ХСПА+

en: HSUPA
sr: ХСУПА

en: HW address
sr: ХВ адреса

en: Half
sr: Пола

en: Hardware
sr: Хардвер

en: Hardware Address
sr: Хардверска адреса

en: Highest number of ports
sr: Највећи број портова

en: Highest priority
sr: Највећа хитност

en: Highest priority (stable)
sr: Највећа хитност (стабилно)

en: Home network
sr: Кућна мрежа

en: Home network (%s)
sr: Кућна мрежа (%s)

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into ARP request as source address.
sr: Назив домаћина који ће бити претворен у ИП адресу која ће бити попуњена у АРП захтеву као адреса извора.

en: Hostname to be converted to IP address which will be filled into request as destination address.
sr: Назив домаћина који ће бити претворен у ИП адресу која ће бити попуњена у захтеву као адреса одредишта.

en: Hotspot
sr: Врућа тачка

en: How often to send an authenticated empty packet to the peer for the purpose of keeping a stateful firewall or NAT mapping valid. This is optional and not recommended outside of specific setups.
sr: Колико често треба слати потврђени празан пакет парњаку ради одржавања постојаности заштитног зида или НАТ мапирања исправним. Ово је изборно и не препоручује се изван одређених поставки.

en: ID of queue which this port should be mapped to.
sr: ИБ реда на који овај порт треба бити мапиран.

en: IP
sr: ИП

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add an IP address.
sr: ИП адресе за препознавање вашег рачунара унутар мреже. Кликните на дугме „Додај“ за унос ИП адресе.

en: IP addresses identify your computer on the network. Click the “Add” button to add static IP address to be configured in addition to the automatic ones.
sr: ИП адресе за препознавање вашег рачунара унутар мреже. Кликните на дугме „Додај“ да додате статичку ИП адресу како би била подешена као додатак самосталној.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
sr: ИП адресе сервера домена за разрешење назива домаћина. Користите тачке да раздвојите више адреса.

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses. Link-local addresses will be automatically scoped to the connecting interface.
sr: ИП адресе сервера домена за разрешење назива домаћина. Користите зарезе да раздвојите више адреса сервера домена. Адресе месне везе биће самостално убачена у опсег уређаја за повезивање.

en: IP tunnel
sr: ИП тунел

en: IP tunnel connection %d
sr: ИП тунел веза %d

en: IP6GRE
sr: ИП6ГРЕ

en: IP6IP6
sr: ИП6ИП6

en: IPIP
sr: ИПИП

en: IPIP6
sr: ИПИП6

en: IPv4
sr: ИПв4

en: IPv4 DNS server “%s” invalid
sr: ИПв4 ДНС сервер „%s“ је неисправан

en: IPv4 Settings
sr: ИПв4 подешавања

en: IPv4 address netmask “%s” invalid
sr: ИПв4 мрежна маска адресе „%s“ је неисправна

en: IPv4 address “%s” invalid
sr: ИПв4 адреса „%s“ је неисправна

en: IPv4 gateway “%s” invalid
sr: ИПв4 мрежни пролаз „%s“ је неисправан

en: IPv6
sr: ИПв6

en: IPv6 DNS server “%s” invalid
sr: ИПв6 ДНС сервер „%s“ је неисправан

en: IPv6 Settings
sr: ИПв6 подешавања

en: IPv6 _privacy extensions
sr: Проширења ИПв6 _приватности

en: IPv6 address _generation mode
sr: Режим _стварања ИПв6 адресе

en: IPv6 address “%s” invalid
sr: ИПв6 адреса „%s“ је неисправна

en: IPv6 gateway “%s” invalid
sr: ИПв6 мрежни пролаз „%s“ је неисправан

en: IPv6 prefix “%s” invalid
sr: ИПв6 префикс „%s“ је неисправан

en: ISATAP
sr: ИСАТАП

en: If checked, LACPDU frames are sent along the configured links periodically. If not, it acts as “speak when spoken to”.
sr: Ако је изабрано, ЛАЦПДУ кадрови се шаљу повремено са подешеним везама. Ако није, делује као „говори када ти се обрате“.

en: If enabled, it makes the kernel generate a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address. This enhances privacy, but could cause problems in some applications. If set to "Default", the value from NetworkManager global configuration is used. If that is also unset, use the kernel default value read from file "/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr"
sr: Ако је омогућено, чини да кернел створи привремену ИПв6 адресу као додатак јавној створеној из МАК адресе. Ово побољшава приватност, али може довести до проблема у неким програмима. Ако је постављено на „Основно“, користи се вредност из општег подешавања Управника мреже. Ако ни то није постављено, користите основну вредност језгра која се чита из датотеке „/proc/sys/net/ipv6/conf/default/use_tempaddr“

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
sr: Уколико је укључено, ова веза никада неће бити у коришћена као подразумевана.

en: If selected, the connection will take exclusive control of the interface and it won’t be possible to activate another connection on it. Note that the option can only be used for Ethernet interfaces. nm-applet is able to activate the connection only if this option is selected.
sr: Ако је изабрано, веза ће преузети ексклузивну контролу над уређајем и неће бити могуће покренути још једну везу на њему. Знајте да се опција може користити само за Етернет уређаје. ум-програмче је у могућности да активира везу само ако је ова опција изабрана.

en: Ig_nore automatically obtained routes
sr: _Занемари аутоматски добијене руте

en: Ignore
sr: Занемари

en: Ignore invalid packets from _active ports
sr: Занемари неисправне пакете са _активних портова

en: Ignore invalid packets from i_nactive ports
sr: Занемари неисправне пакете са _неактивних портова

en: Im_port team configuration from a file…
sr: Увези тимско _подешавање из датотеке…

en: Import a saved VPN configuration…
sr: Увези сачувна ВПН подешавања…

en: Import script from a file…
sr: Увези скрипту из датотеке…

en: In most cases, the provider’s PPP servers will support all authentication methods. If connections fail, try disabling support for some methods.
sr: У већини случајева, ППП сервери добављача ће подржати све начине потврђивања идентитета. Ако веза не успе, покушајте да искључите подршку за неке начине.

en: In tenths of a second. Periodic interval between rebalancing.
sr: У десетим деловима секунде. Повремени интервал између поновног уравнотежавања.

en: InfiniBand
sr: Инфини банд

en: InfiniBand connection %d
sr: Инфини банд веза %d

en: Input key
sr: Улазни кључ

en: Insufficient privileges.
sr: Недовољна овлашћења.

en: Interface
sr: Уређај

en: Invalid setting %s: %s
sr: Неисправно подешавање %s: %s

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
sr: Овај програм није намењен за рад у линији наредби, већ је део Гномовог радног окружења.

en: Keys
sr: Тастери

en: LACP
sr: ЛАЦП

en: LACP port _key
sr: Кључ ЛАЦП _порта

en: LACP runner options
sr: Опције ЛАЦП покретача

en: LEAP
sr: ЛЕАП

en: LTE
sr: ЛТЕ

en: Last Used
sr: Употрбљена

en: Lin_k negotiation
sr: Преговор _везе

en: Link Watcher
sr: Осматрач везе

en: Link _down delay
sr: Застој _развезивања

en: Link _up delay
sr: Застој _повезивања

en: Link-Local
sr: Вежи-локално

en: Link-Local Only
sr: Само вежи-локално

en: List of fragment types (strings) which should be used for packet Tx hash computation.
sr: Списак врста одломака (ниски) које би требало да се користе за прорачун хеша Tx пакета.

en: Load balance
sr: Равнотежа учитавања

en: Local IP
sr: Месни ИП

en: MAC address
sr: МАЦ адреса

en: MAC address of the Bluetooth device. Example: 00:11:22:33:44:55
sr: МАК адреса Блутут уређаја. Пример: 00:11:22:33:44:55

en: MACSEC connection %d
sr: МАКСЕЦ веза %d

en: MACsec
sr: МАЦсец

en: MII (recommended)
sr: МИИ (препоручено)

en: MSCHAP
sr: МСЦХАП

en: MSCHAP v_2
sr: МСЦХАП в_2

en: MSCHAPv2
sr: МСЦХАПв2

en: MTU
sr: МТУ

en: M_VRP
sr: М_ВРП

en: M_ode
sr: _Режим

en: Ma_gic
sr: _Магично

en: Manage and change your network connection settings
sr: Управљајте и измените подешавања ваших мрежних веза

en: Manage your network connections
sr: Управљајте вашим везама мреже

en: Manual
sr: Ручно

en: Maximum number of missed replies. If this number is exceeded, link is reported as down.
sr: Највећи број пропуштених одговора. Ако се превазиђе овај број, веза се означава палом.

en: Media Independent Interface (MII)
sr: Сучеље независног медија (МИИ)

en: Method
sr: Метода

en: Metric
sr: Метрички

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol
sr: Мајкрософтов протокол за пријаву изазовним руковањем

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
sr: Мајкрософтов протокол за пријаву изазовним руковањем, 2. издање

en: Missing connection name
sr: Недостаје назив везе

en: Missing resources
sr: Недостају ресурси

en: Mobile Broadband
sr: Мобилна

en: Mobile Broadband (%s)
sr: Мобилна веза (%s)

en: Mobile Broadband network.
sr: Мобилна широкопојасна мрежа.

en: Mobile broadband connection “%s” active
sr: Повезани сте преко мобилне широкопојасне везе „%s“

en: Mobile broadband connection “%s” active: (%d%%%s%s)
sr: Повезани сте на мобилну широкопојасну везу „%s“: (%d%%%s%s)

en: Mobile broadband network password
sr: Лозинка мобилне широкопојасне мреже

en: Mode
sr: Режим

en: Monitoring _frequency
sr: Учесталост _праћења

en: More addresses
sr: Још адреса

en: Mul_ticast
sr: За _више

en: Multicast _rejoin interval
sr: _Интервал мултикаст придруживања

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
sr: Мој издавач користи Ц_ДМА технологије (нпр. 1xРТТ, ЕВДО)

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
sr: Мој издавач користи _ГСМ технологије (нпр. ГПРС, ЕДГЕ, УМТС, ХСДПА)

en: NDP (IPv6)
sr: НДП (ИПв6)

en: N_etwork ID
sr: _ИБ мреже

en: Name
sr: Назив

en: Name of active Tx balancer. Active Tx balancing is disabled by default.
sr: Назив активног Tx уравнотежавача. Активно Tx уравнотежавање је унапред искључено.

en: Name of runner to be used.
sr: Назив покретача за коришћење.

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Connections
sr: Везе са мрежом

en: Network connection “%s” active
sr: Повезани сте преко везе „%s“

en: NetworkManager
sr: Управник мреже

en: NetworkManager Applet
sr: Програмче управника мреже

en: NetworkManager Website
sr: Веб страница Управника мрежом

en: NetworkManager connection editor
sr: Уређивач веза управника мреже

en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore data usage should be restricted. Select which value (“Yes” or “No”) to indicate to applications, or “Automatic” to use a default value based on the connection type and other heuristics.
sr: Управник мреже показује програмима да ли се веза мери и стога коришћење података треба бити ограничено. Изаберите вредност (“Да“ или „Не“) за приказивање програмима, или „Аутоматски“ за коришћење основне вредности засноване на врсти везе и осталим хеуристикама.

en: NetworkManager is a system service for managing and configuring your network connections and devices.
sr: Управник мреже је системска услуга за управљање и подешавање мрежних веза и уређаја.

en: NetworkManager is not running…
sr: Управљач мрежом није покренут…

en: Networking disabled
sr: Умрежавање искључено

en: New Mobile Broadband connection…
sr: Нова мобилна, широкопојасна веза…

en: New PIN code:
sr: Нови ПИН кôд:

en: New connection…
sr: Нова веза…

en: No
sr: Не

en: No VPN plugins are installed.
sr: Нису инсталирани ВПН прикључци.

en: No VPN service type.
sr: Нема врсте ВПН услуге.

en: No network connection
sr: Нема мрежне везе

en: No network devices available
sr: Није пронађен ниједан мрежни уређај

en: No polkit authorization to perform the action
sr: Нема овлашћења полкита за обављање радње

en: No valid active connections found!
sr: Нема исправних, покренутих веза!

en: None
sr: Ништа

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
sr: Програмче обавештајне зоне за управљање мрежним уређајима и везама.

en: Nu_mber
sr: _Број

en: Number of bursts of multicast group rejoin requests sent after port is enabled or disabled.
sr: Број излива захтева за придруживање мултикаст групи након укључивања или искључивања порта.

en: Number of bursts of unsolicited NAs and gratuitous ARP packets sent after port is enabled or disabled.
sr: Број излива нежељених НАс и бесплатних АРП пакета који се шаљу након укључивања или искључивања порта.

en: Only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers this should be left blank.
sr: Покреће само сесије са концентраторима приступа који пружају одређену услугу. За већину провајдера то треба оставити празно.

en: Option specifies the rate at which our link partner is asked to transmit LACPDU packets. If checked, packets will be sent once per second. Otherwise they will be sent every 30 seconds.
sr: Опција одређује проток који се тражи од партнера наше везе за емитовање ЛАЦПДУ пакета. Ако је изабрано, пакети ће бити послати један у секунди. У супротном ће бити послати на сваких 30 секунди.

en: Options…
sr: Опције…

en: Output key
sr: Излазни кључ

en: PAC URL
sr: ПАЦ адреса

en: PAC script
sr: ПАЦ скрипта

en: PAP
sr: ПАП

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
sr: ПЕМ уверења (*.pem, *.crt, *.cer)

en: PIN code for SIM card “%s” on “%s”
sr: ПИН код за СИМ картицу „%s“ на „%s“

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
sr: Потребан је ПИН код за повезивање мобилног широкопојасног уређаја

en: PIN code required
sr: Потребан је ПИН кôд

en: PIN code:
sr: ПИН кôд:

en: PPP Settings
sr: ППП подешавања

en: PPP _interface
sr: ППП _уређај

en: PSK
sr: ПСК

en: PUK code:
sr: ПУК кôд:

en: P_IN
sr: _ПИН

en: P_arent interface
sr: _Родитељски уређај

en: Parameters
sr: Параметри

en: Parent device
sr: Родитељски уређај

en: Password
sr: Лозинка

en: Password Authentication Protocol
sr: Протокол за пријаву путем лозинке

en: Password used to authenticate with the PPPoE service.
sr: Лозинка коришћена за потврђивање идентитета са ПППоЕ услугом.

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Path _cost
sr: Трошак _путање

en: Peer _notification interval
sr: Интервал _обавештења парњака

en: Permanent
sr: Трајно

en: Persistent _keepalive
sr: Трајно _одржавај везу

en: Port _sticky
sr: _Лепљив порт

en: Port key according to LACP standard. It is only possible to aggregate ports with the same key.
sr: Кључ порта према ЛАЦП стандарду. Могуће је сјединити портове само са истим кључем.

en: Port priority
sr: Хитност порта

en: Port priority according to LACP standard. The lower number means higher priority.
sr: Хитност порта у складу са ЛАЦП стандардом. Мањи број значи већу хитност.

en: Port priority. The higher number means higher priority.
sr: Важност порта. Већи број значи већу хитност.

en: Ports “%s” and “%s” apply to different virtual ports (“%s” and “%s”) of the same physical device.
sr: Прикључници „%s“ и „%s“ се примењују на различите виртуелне прикључнике („%s“ и „%s“) истог физичког уређаја.

en: Ports “%s” and “%s” both apply to device “%s”
sr: Оба прикључника „%s“ и „%s“ се примењују на уређај „%s“

en: Pre_shared key
sr: Предељени _кључ

en: Prefix
sr: Префикс

en: Preparing Wi-Fi network connection “%s”…
sr: Припремам бежичну мрежну везу „%s“…

en: Preparing ethernet network connection “%s”…
sr: Припремам везу преко жичане мрежу „%s“…

en: Preparing mobile broadband connection “%s”…
sr: Припремам мобилну, широкопојасну везу „%s“…

en: Preparing network connection “%s”…
sr: Припремам мрежну везу „%s“…

en: Preserve
sr: Очувај

en: Primary DNS
sr: Први ДНС

en: Priority
sr: Важност

en: Priority Bandwidth
sr: Појасна ширина важности

en: Priority Flow Control
sr: Контрола тока важности

en: Priority Groups
sr: Групе важности

en: Private _key
sr: Лични _кључ

en: Proxy
sr: Посредник

en: Public key
sr: Јавни кључ

en: Random
sr: Насумично

en: Raw Configuration
sr: Сирово подешавање

en: Re-enter new PIN code:
sr: Поново унесите ПИН кôд:

en: Relabel
sr: Поново означи

en: Remote IP
sr: Удаљени ИП

en: Requesting a VPN address for “%s”…
sr: Захтевам ВПН мрежну адресу за „%s“…

en: Requesting a Wi-Fi network address for “%s”…
sr: Захтевам адресу бежичне мреже за „%s“…

en: Requesting a network address for “%s”…
sr: Захтевам мрежну адресу за „%s“…

en: Requesting an ethernet network address for “%s”…
sr: Захтевам адресу за жичану мрежу „%s“…

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
sr: Захтева ИПв_4 адресирање за успостављање везе

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
sr: Захтева ИПв_6 адресирање за успостављање везе

en: Roaming network
sr: Мрежа у ромингу

en: Roaming network (%s)
sr: Мрежа у ромингу (%s)

en: Round-robin
sr: Кружно мењање

en: Runner
sr: Покретач

en: SCTP
sr: СЦТП

en: SIM PIN Unlock Required
sr: Потребно је откључати СИМ ПИН

en: SIM PIN unlock required
sr: Потребно је откључати СИМ ПИН

en: SIM PUK Unlock Required
sr: Потребно је откључати СИМ ПУК

en: SIM PUK unlock required
sr: Потребно је откључати СИМ ПУК

en: SIT
sr: СИТ

en: SS_ID
sr: СС_ИД

en: STP forwarding delay, in seconds
sr: Застој СТП прослеђивања, у секундама

en: STP hello time, in seconds
sr: Време СТП поздрава, у секундама

en: STP maximum message age, in seconds
sr: Највеће трајање СТП поруке, у секундама

en: STP priority for this bridge. Lower values are “better”; the lowest priority bridge will be elected the root bridge.
sr: СТП приоритет за овај мост. Ниже вредности су „боље“; мост са нижим приоритетом биће изабран за корени мост.

en: S_earch domains
sr: Домени _претраге

en: S_ecurity
sr: Б_езбедност

en: S_end on inactive ports
sr: _Пошаљи на неактивним портовима

en: Save any changes made to this connection.
sr: Сачувај све промене у овој вези.

en: Secondary DNS
sr: Други ДНС

en: Security
sr: Безбедност

en: Security labels may prevent some files from being used with certificate authentication.
sr: Безбедносне ознаке могу спречити коришћење неких датотека са потврђивањем идентитета уверења.

en: Security not compatible with Ad-Hoc mode
sr: Безбедност није сагласна са ад-хок режимом

en: Select Mobile Broadband Provider Type
sr: Изаберите врсту мобилног широкопојасног издавача

en: Select a connection to delete
sr: Изаберите везу за брисање

en: Select a connection to edit
sr: Изаберите везу за уређивање

en: Select file to import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: Select the technology your mobile broadband provider uses. If you are unsure, ask your provider.
sr: Изаберите технологију коју користи ваш издавач мобилних широкопојасних услуга. Уколико нисте сигурни, питајте издавача.

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection. If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sr: Изаберите врсту ВПН везе коју желите да користите за нове везе. Уколико се врста ВПН везе коју желите да направите не појави на списку, можда немате инсталиран исправан ВПН прикључак.

en: Select the type of connection you wish to create.
    
    If you are creating a VPN, and the VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
sr: Изаберите врсту ВПН везе коју желите да направите.
    
    Ако правите ВПН везу, а иста се не појављује на списку, можда немате инсталиран исправан ВПН прикључак.

en: Select the type of the Bluetooth connection profile.
sr: Изаберите врсту профила блутут везе.

en: Send LACPDU frames _periodically
sr: ЛАЦПДУ кадрове пошаљи _повремено

en: Send PPP _echo packets
sr: Шаљи ППП _ехо пакете

en: Send _interval
sr: _Интервал слања

en: Send a LACPDU frame _every second
sr: ЛАЦПДУ кадар пошаљи _сваке секунде

en: Sending unlock code…
sr: Шаљем код за откључавање…

en: Set by master
sr: Подеси главним

en: Set this to true to disable notifications when Wi-Fi networks are available.
sr: Укључите ову опцију да искључите обавештења о доступности бежичних мрежа.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to a network.
sr: Укључите ову опцију да искључите обавештења када се повезујете на мрежу.

en: Set this to true to disable notifications when connecting to or disconnecting from a VPN.
sr: Укључите ову опцију да искључите обавештења када се повезујете на ВПН или када прекидате везу са њим.

en: Set this to true to disable notifications when disconnecting from a network.
sr: Укључите ову опцију да искључите обавештења када прекидате везу са мрежом.

en: Set to FALSE to disable displaying the applet in the notification area.
sr: Поништите избор да искључите приказивање програмчета у области обавештења.

en: Set to true to disable creation of adhoc networks when using the applet.
sr: Укључите ову опцију да искључите образовање адхок мрежа из Управника мрежама.

en: Shared to other computers
sr: Подељено са осталим рачунарима

en: Sho_w password
sr: Прикажи _лозинку

en: Sho_w passwords
sr: Прикажи _лозинке

en: Sho_w preshared key
sr: _Прикажи предељени кључ

en: Show PIN code
sr: Прикажи ПИН кôд

en: Show PIN/PUK codes
sr: Прикажи ПИН/ПУК кôдове

en: Show the applet in notification area
sr: Приказује програмче у области обавештења

en: Specifies how the CAK (Connectivity Association Key) for MKA (MACsec Key Agreement) is obtained. For the EAP mode, fill the parameters in the 802.1X security page
sr: Наводи како се добија ЦАК (кључ придруживања повезивости) за МКА (МАКсец сагласност кључа). За ЕАП режим, попуните параметре на безбедносној страници 802.1X

en: Specifies the minimum number of ports that must be active before asserting carrier in the master interface, value can be 1 – 255.
sr: Одређује најмањи број портова који морају бити активни пре потврђивања носача у главном сучељу, вредност може бити од 1—255.

en: Specifies the validation mode for incoming frames
sr: Наводи режим потврђивања за долазне кадрове

en: Speed
sr: Брзина

[ctx: Speed]
en: Unknown
sr: Непознато

en: Speed value for static link negotiation, required only when “Ignore” and “Automatic” options are not selected. Before specifying a speed value be sure your device supports it.
sr: Вредност брзине за преговор статичке везе, потребна само када нису изабране опције „Занемари“ и „Самостално“. Пре него што наведете вредност брзине будите сигурни да је ваш уређај подржава.

en: Stable
sr: Стабилно

en: Stable privacy
sr: Стабилна приватност

en: Stamp
sr: Печат

en: Starting VPN connection “%s”…
sr: Успостављам ВПН везу „%s“…

en: Strict
sr: Изричито

en: Strict Bandwidth
sr: Изричита појасна ширина

en: Subnet Mask
sr: Мрежна маска

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
sr: Непозната

en: Suppress networks available notifications
sr: Искључи обавештавања о доступним мрежама

en: System priority, value can be 0 – 65535.
sr: Хитност система, може бити од 0–65535.

en: TCP
sr: ТЦП

en: Team
sr: Тим

en: Team Advanced Options
sr: Напредне опције тима

en: Team Port
sr: Тимски порт

en: Team connection %d
sr: Тимска веза „%d“

en: Tertiary DNS
sr: Трећи ДНС

en: The 256 bit private key in base64 encoding
sr: 256-битни лични кључ у кодирању основе64

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer’s configuration. If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
sr: Одређивање ДХЦП програма вам дозвољава да управљате мрежама и прилагодите подешавања вашег рачунара. Уколико желите да користите ову могућност, унесите назив ДХЦП програма.

en: The Ethernet MAC address aging time, in seconds
sr: Време трајања Етернет МАК адресе, у секундама

en: The IP address identify your computer on the network and determines the address range distributed to other computers. Click the “Add” button to add an IP address. If no address is provided, range will be determined automatically.
sr: ИП адреса за препознавање вашег рачунара на мрежи и одређује опсег адресе која се додељује другим рачунарима. Кликните на дугме „Додај“ да додате ИП адресу. Ако није дата ниједна адреса, опсег се одређује самостално.

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on. This feature is known as MAC cloning or spoofing. Example: 00:11:22:33:44:55
sr: Унета МАК адреса се користи као адреса мрежног уређаја. Ова могућност се назива МАК клонирање или спуфинг. Пример: 00:11:22:33:44:55

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
sr: Програмче Управник мреже не може да пронађе неке потребне ресурсе („.ui“ датотека није пронађена).

en: The NetworkManager Developers
sr: Програмери управника мреже

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sr: Не могу да извезем ВПН везу „%s“ у %s.
    
    Грешка: %s.

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly:
sr: ВПН прикључак није успео исправно да увезе ВПН везу:

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
sr: Програм за уређивање веза не може да пронађе неке од потребних ресурса (није нађена „.ui“ датотека).

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
sr: Не могу да покренем прозорче за измену везе због непознате грешке.

en: The delay between link watch initialization and the first request being sent.
sr: Застој између покретања праћења везе и слања првог захтева.

en: The delay between the link coming up and the runner being notified about it.
sr: Застој између успостављања везе и обавештавања покретача о томе.

en: The delay between the link going down and the runner being notified about it.
sr: Застој између падања везе и обавештавања покретача о томе.

en: The following files are not labelled for use with certificate authentication. Do you wish to adjust the labels?
sr: Следеће датотеке нису означене за коришћење са потврђивањем идентитета уверења. Да ли желите да одрадите ознаке?

en: The interface name of the primary device. If set, this device will always be the active port when it is available.
sr: Назив сучеља примарног уређаја. Ако је постављено, овај уређај ће увек бити активан прикључник када је доступан.

en: The interface on which the PPP connection will be established.
sr: Сучеље на коме ће бити успостављена ППП веза.

en: The interval between requests being sent.
sr: Интервал између слања захтева.

en: The link watcher to be used.
sr: Осматрач везе који ће се користити.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PIN code before it can be used.
sr: Мобилни широкопојасни уређај „%s“ захтева СИМ ПИН код.

en: The mobile broadband device “%s” requires a SIM PUK code before it can be used.
sr: Мобилни широкопојасни уређај „%s“ захтева СИМ ПУК кôд.

en: The name of the MACsec device.
sr: Назив „MACsec“ уређаја.

en: The name of the wireguard interface to create.
sr: Назив сучеља чувара жице за стварање.

en: The network connection has been disconnected.
sr: Мрежна веза је прекинута.

en: The nm-connection-editor program works with NetworkManager to create and edit existing connection profiles for NetworkManager.
sr: Програм ум-уређивач-веза ради са Управником мреже да би направио и уредио постојеће профиле везе за Управника мреже.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACSEC interface should be created.
sr: Назив родитељског сучеља или УУИД родитељске везе са којих ово МАКСЕЦ сучеље треба да се направи.

en: The parent interface name or parent connection UUID from which this MACsec interface should be created
sr: Назив родитељског сучеља или УУИД родитељске везе са којих ово МАКсец сучеље треба да се направи

en: The port component of the SCI (Secure Channel Identifier)
sr: Састојак порта ОБК-а (одредник безбедног канала)

en: The pre-shared Connectivity Association Key
sr: Пред-дељени кључ придруживања повезивости

en: The pre-shared Connectivity-association Key Name
sr: Пред-дељени назив кључа придруживања повезивости

en: The zone defines the trust level of the connection. Default is not a regular zone, selecting it results in the use of the default zone set in the firewall. Only usable if firewalld is active.
sr: Област одређује ниво поузданости везе. Задата није уобичајена област, њено бирање доводи до коришћења задате области подешене у мрежној баријери. Може се користити само ако је покренут демон мрежне баријере (firewalld).

en: This defines the policy of how hardware addresses of team device and port devices should be set during the team lifetime.
sr: Ово одређује политику начина подешавања хардверских адреса тимског уређаја и уређаја порта за време трајања тима.

en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
sr: Ова опција додељује ову везу тачки бежичног приступа (АП) која је наведена овде унетим БССИД-ом. Нпр: 00:11:22:33:44:55

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “em1”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “em1 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sr: Ова опција додељује ову везу мрежном уређају који је одређен или својим називом или трајном МАК адресом или са оба. Нпр: „em1“, „3C:97:0E:42:1A:19“, „em1 (3C:97:0E:42:1A:19)“

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “ib0”, “80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65”, “ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)”
sr: Ова опција додељује ову везу мрежном уређају који је одређен или својим називом или трајном МАК адресом или са оба. Нпр: „ib0“, „80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65“, „ib0 (80:00:00:48:fe:80:00:00:00:00:00:00:00:02:c9:03:00:00:0f:65)“

en: This option locks this connection to the network device specified either by its interface name or permanent MAC or both. Examples: “wlan0”, “3C:97:0E:42:1A:19”, “wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)”
sr: Ова опција додељује ову везу мрежном уређају који је одређен или својим називом или трајном МАК адресом или са оба. Нпр: „wlan0“, „3C:97:0E:42:1A:19“, „wlan0 (3C:97:0E:42:1A:19)“

en: This program is a component of NetworkManager (https://networkmanager.dev).
sr: Овај програм је део Управника мреже (https://networkmanager.dev).

en: This selects the policy of how the aggregators will be selected.
sr: Ово бира политику начина избора сакупљача.

en: Traffic Class
sr: Разред саобраћаја

en: Transmission _balancing interval
sr: Интервал _уравнотежавања преноса

en: Twisted Pair (TP)
sr: Уплетени пар (ТП)

en: UDP
sr: УДП

en: UMTS
sr: УМТС

en: URL from where the PAC script is to be obtained.
sr: Адреса са које ће се узети ПАЦ скрипта.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error creating connection editor dialog.
sr: Непозната грешка стварања прозорчета за уређивање веза.

en: Unrecognized connection type
sr: Непозната врста везе

en: Unsupported mobile broadband connection type.
sr: Није подржана ова врста мобилне, широкопојасне мреже.

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Use 802.1_X security for this connection
sr: Користи 802.1_X безбедност за ову везу

en: Use TCP _header compression
sr: Користи _паковање ТЦП заглавља

en: Use _stateful MPPE
sr: Користи _речит МППЕ

en: Use the network menu to connect to a Wi-Fi network
sr: Користите изборник мреже да се повежете на бежичну мрежу

en: Use this proxy configuration for only browser clients/schemes.
sr: Користите ово подешавање посредника за само за клијенте/шеме прегледника.

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
sr: Ово одређује да ли треба превести подешавања на ново издање.

en: User authentication required for VPN connection “%s”…
sr: Потребна је пријава корисника за успостављање ВПН везе „%s“…

en: User authentication required for Wi-Fi network “%s”…
sr: Потребна је пријава корисника за успостављање бежичне везе „%s“…

en: User authentication required for ethernet network connection “%s”…
sr: Потребна је пријава корисника за успостављање жичане везе „%s“…

en: User authentication required for mobile broadband connection “%s”…
sr: Потребна је пријава корисника за повезивање у мобилној мрежи „%s“…

en: User authentication required for network connection “%s”…
sr: Потребна је пријава корисника за успостављање везе „%s“…

en: Username used to authenticate with the PPPoE service.
sr: Корисничко име коришћено за потврђивање идентитета са ПППоЕ услугом.

en: VLAN
sr: ВЛАН

en: VLAN _id
sr: _ИБ ВЛАН-а

en: VLAN connection %d
sr: ВЛАН веза %d

en: VLAN inter_face name
sr: Назив _ВЛАН уређаја

en: VN2VN
sr: ВН2ВН

en: VPN
sr: ВПН

en: VPN Banner
sr: ВПН банер

en: VPN Connection Failed
sr: Није успело повезивање на ВПН

en: VPN Gateway
sr: ВПН мрежни пролаз

en: VPN Login Message
sr: Порука за ВПН пријаву

en: VPN Type
sr: ВПН врста

en: VPN Username
sr: ВПН корисничко име

en: VPN connection %d
sr: ВПН веза %d

en: VPN connection active
sr: Повезани сте преко ВПН везе

en: VPN connection has been successfully established.
sr: ВПН веза је успешно успостављена.

en: VPN connection has been successfully established.
    
    %s
sr: ВПН веза је успешно успостављена.
    
    %s

en: VTI
sr: ВТИ

en: VTI6
sr: ВТИ6

en: Validate received ARP packets on active ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
sr: Проверава примљене АРП пакете на активним портовима. Ако ово није изабрано, сви долазећи АРП пакети ће се сматрати добрим одговором.

en: Validate received ARP packets on inactive ports. If this is not checked, all incoming ARP packets will be considered as a good reply.
sr: Проверава примљене АРП пакете на неактивним портовима. Ако ово није изабрано, сви долазећи АРП пакети ће се сматрати добрим одговором.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of multicast group rejoin requests.
sr: Вредност је позитиван број у милисекундама. Наводи интервал између излива захтева за придруживање мултикаст групи.

en: Value is positive number in milliseconds. Specifies an interval between bursts of notify-peer packets.
sr: Вредност је позитиван број у милисекундама. Наводи интервал између излива пакета обавештења о парњаку.

en: Virtual
sr: Виртуелно

en: WEP
sr: ВЕП

en: WEP 128-bit Passphrase
sr: ВЕП 128-битна лозинка

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sr: ВЕП 40/128-битни кључ (Хекс или АСКРИ)

en: WPA/WPA2
sr: ВПА/ВПА2

en: WPA/WPA2 Enterprise
sr: Пословни ВПА/ВПА2

en: WPA/WPA2/WPA3
sr: ВПА/ВПА2/ВПА3

en: WPA/WPA2/WPA3 Personal
sr: Лични ВПА/ВПА2/ВПА3

en: WPA3
sr: ВПА3

en: WPA3 Personal
sr: Лични ВПА3

en: Wake on LAN
sr: Пробуди на ЛАН-у

en: Wake-on-LAN password
sr: Пробуди са ЛАН лозинком

en: Wake-on-LAN password (an Ethernet MAC). It is only valid for magic packets.
sr: Пробуди-са-ЛАН лозинком (жичани МАК). Важи само за магичне пакете.

en: Warning: the connection contains some properties not supported by the editor. They will be cleared upon save.
sr: Упозорење: веза садржи нека својства која нису подржана од стране уређивача. Биће обрисана након чувања.

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
sr: При повезивању на ИПв4 кабловске мреже дозвољава успостављање везе уколико не раде ИПв6 подешавања, а раде ИПв4 подешавања.

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
sr: При повезивању на ИПв6 кабловске мреже дозвољава успостављање везе уколико не раде ИПв4 подешавања, а раде ИПв6 подешавања.

en: Whether the transmitted traffic must be encrypted
sr: Да ли пренесени саобраћај мора бити шифрован

en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges of the peers
sr: Да ли ће додати руте за опсеге дозвољених ИП-ова парњака

en: Wi-Fi
sr: Бежична

en: Wi-Fi Network | Wi-Fi Networks
sr[0]: Бежична мрежа
sr[1]: Бежичне мреже
sr[2]: Бежичне мреже
sr[3]: Бежична мрежа

en: Wi-Fi Network (%s)
sr: Бежична мрежа (%s)

en: Wi-Fi Networks (%s)
sr: Бежичне мреже (%s)

en: Wi-Fi Networks Available
sr: Доступне су бежичне мреже

en: Wi-Fi Security
sr: Бежична безбедност

en: Wi-Fi connection %d
sr: Бежична веза %d

en: Wi-Fi device
sr: Бежични уређај

en: Wi-Fi is disabled
sr: Бежична мрежа је искључена

en: Wi-Fi is disabled by hardware switch
sr: Бежична мрежа је искључена физичким прекидачем

en: Wi-Fi network connection “%s” active
sr: Повезани сте преко бежичне везе „%s“

en: Wi-Fi network connection “%s” active: %s (%d%%)
sr: Повезани сте преко бежичне везе „%s“ : %s (%d%%)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sr: Ништа

en: Willing
sr: Приправан

en: WireGuard
sr: Чувар жице

en: WireGuard connection %d
sr: Веза Чувара жице %d

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
sr: Погрешан ПИН код, контактирајте вашег провајдера.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
sr: Погрешан ПУК код, контактирајте вашег провајдера.

en: Yes
sr: Да

en: You are now connected to the Mobile Broadband network.
sr: Повезани сте мобилном широкопојасном мрежом.

en: You are now connected to the Wi-Fi network “%s”.
sr: Повезани сте на бежичну мрежу „%s“.

en: You are now connected to the ethernet network.
sr: Повезани сте на жичану мрежу.

en: You are now connected to the mobile broadband network.
sr: Повезани сте мобилном широкопојасном мрежом.

en: You are now connected to “%s”.
sr: Повезани сте на „%s“.

en: You are now registered on a roaming network.
sr: Сада сте регистровани на мрежу пребацивања.

en: You are now registered on the home network.
sr: Сада сте регистровани на кућну мрежу.

en: _APN
sr: _АПН

en: _About
sr: _О програму

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add a VPN connection…
sr: _Додај ВПН везу…

en: _Aggregator selection policy
sr: Политика избора _сакупљача

en: _Aging time
sr: Време _старења

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Arp
sr: _ПРА

en: _Available networks
sr: _Доступне мреже

en: _BSSID
sr: _БССИД

en: _Broadcast
sr: За _све

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Configure VPN…
sr: По_деси ВПН…

en: _Connect to Hidden Wi-Fi Network…
sr: _Повежи се на скривену бежичну мрежу…

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Device
sr: _Уређај

en: _Device name
sr: _Назив уређаја

en: _Dial-Up Network
sr: Мрежа _двојне парице

en: _Down delay
sr: Застој _примања

en: _EAP
sr: _ЕАП

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Encrypt
sr: _Шифруј

en: _Endpoint
sr: _Крајња тачка

en: _Export…
sr: _Извези…

en: _Fields for transmission hash
sr: _Поља за хеш преноса

en: _Forward delay
sr: Застој _прослеђивања

en: _Fwmark
sr: _Знак прослеђивања

en: _GVRP
sr: _ГВРП

en: _Hairpin mode
sr: _Режим укоснице

en: _Hardware Address
sr: _Хардверска адреса

en: _Hardware address policy
sr: Политика _хардверске адресе

en: _Hello time
sr: _Време поздрава

en: _Ignore
sr: _Занемари

en: _Interface name
sr: _Уређај

en: _LACP port priority
sr: _Хитност ЛАЦП порта

en: _Link Monitoring
sr: _Праћење свезе

en: _Link watcher
sr: Посматрач _везе

en: _Listen port
sr: _Порт ослушкивања

en: _Loose binding
sr: _Напусти свезивања

en: _MSCHAP
sr: _МСЦХАП

en: _MTU
sr: _МТУ

en: _Max age
sr: _Највеће време

en: _Maximum missed replies
sr: _Највише пропуштених одговора

en: _Metered connection
sr: _Мерена веза

en: _Method
sr: _Метод

en: _Minimum ports
sr: _Најмање портова

en: _Mode
sr: _Режим

en: _Multicast rejoin count
sr: _Број мултикаст придруживања

en: _Network name
sr: _Назив мреже

en: _New Connection
sr: _Нова веза

en: _OK
sr: У _реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _PAP
sr: _ПАП

en: _Parent device
sr: _Родитељски уређај

en: _Parent interface
sr: _Родитељски уређај

en: _Password
sr: _Лозинка

en: _Peer notification count
sr: Број обавештења _парњака

en: _Personal Area Network
sr: Мрежа _личног домена

en: _Phy
sr: _Физички

en: _Port
sr: _Порт

en: _Port priority
sr: _Хитност порта

en: _Primary
sr: _Примарни

en: _Priority
sr: _Важност

en: _Public key
sr: _Јавни кључ

en: _Queue ID
sr: _ИБ реда

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Relabel
sr: _Поново означи

en: _Reorder headers
sr: _Преуреди заглавља

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Require 128-bit encryption
sr: _Захтева 128-битно шифровање

en: _Routes…
sr: _Руте…

en: _Runner
sr: _Покретач

en: _SCI port
sr: _ОБК порт

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Service
sr: _Услуга

en: _Show private key
sr: Прикажи приватни _кључ

en: _Source host
sr: Домаћин _извора

en: _Speed
sr: _Брзина

en: _System priority
sr: Хитност _система

en: _Target host
sr: Домаћин _циља

en: _Teamed connections
sr: _Тимске везе

en: _Transmission balancer
sr: Уравнотежавач _преноса

en: _Transport mode
sr: Режим _преноса

en: _Unicast
sr: За _једну

en: _Unlock
sr: _Откључај

en: _Up delay
sr: Застој _слања

en: _Use Data Center Bridging (DCB) for this connection
sr: _Користи премошћавање центра података (ДЦБ) за ову везу

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
sr: _Користи шифровање „тачка-до-тачке“ (МППЕ)

en: _Use this connection only for resources on its network
sr: _Користи ову везу само за изворе на сопственој мрежи

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: _VPN Connections
sr: _ВПН везе

en: _Validation
sr: _Потврђивање

en: _Wake on LAN password
sr: _Пробуди са ЛАН лозинком

en: ad-hoc
sr: ад-хок

en: automatic
sr: аутоматски

en: bssid
sr: бссид

en: bytes
sr: бајта

en: can’t parse device name
sr: не могу да обрадим назив уређаја

en: cloned MAC
sr: клониран МАК

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
sr: својство творбе „%s“ за објекат „%s“ се не може поставити након творбе

en: default
sr: основно

en: device
sr: уређај

en: device not managed
sr: не могу да управљам уређајем

en: device not ready
sr: уређај није спреман

en: device not ready (firmware missing)
sr: уређај није спреман (недостаје фирмвер)

en: disconnected
sr: веза је прекинута

en: iSCSI
sr: иСЦСИ

en: ignored
sr: занемарено

en: infiniband device
sr: инфинибанд уређај

en: insecure.
sr: небезбедна.

en: invalid %s (%s)
sr: неисправно %s (%s)

en: invalid %s (%s)
sr: неисправно „%s“ (%s)

en: invalid %s (%s):
sr: неисправно „%s“ (%s):

en: invalid %s for %s (%s)
sr: неисправно %s за %s (%s)

en: invalid Bluetooth device (%s)
sr: неисправан Блутут уређај (%s)

en: invalid hardware address
sr: неисправна хардверска адреса

en: invalid interface-name (%s):
sr: неисправан назив сучеља (%s):

en: invalid interface-name for %s (%s):
sr: неисправан назив сучеља за %s (%s):

en: missing SSID
sr: недостаје ССИД

en: missing parent interface
sr: недостаје родитељски уређај

en: never
sr: никад

en: none
sr: ништа

en: not enabled
sr: није омогућено

en: not registered
sr: није регистрован

en: now
sr: сада

en: object class '%s' has no property named '%s'
sr: класа објекта „%s“ нема својство са називом „%s“

en: off
sr: искључено

en: primary
sr: примарни

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
sr: својство „%s“ класе објекта „%s“ није уписиво

en: registration denied
sr: регистрација је одбијена

en: roaming
sr: пребацивање

en: searching
sr: претражујем

en: seconds
sr: секунде

en: secure.
sr: безбед.а.

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
sr: не могу да поставим својство „%s“ врсте „%s“ из вредности врсте „%s“

en: unknown failure
sr: непознат неуспех

en: unspecified error
sr: непозната грешка

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
sr: вредност „%s“ врсте „%s“ није исправна или је ван опсега за својство „%s“ врсте „%s“

en: vlan parent
sr: влан надређени
