seahorse - en to sr translation catalogue (537 entries)

en: %s (%d bit)
sr: %s (%d бита)

en: %s — Private key
sr: %s — приватни кључ

en: %s — Public key
sr: %s — јавни кључ

en: (Unknown)
sr: (Непознат)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
sr: (Нечитљив кључ безбедне шкољке)

en: (and %d other) | (and %d others)
sr[0]: (и %d друга ставка)
sr[1]: (и %d друге ставке)
sr[2]: (и %d других ставки)
sr[3]: (и једна друга ставка)

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: 1024 bits
sr: 1024 бита

en: 256 bits
sr: 256 бита

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
sr[0]: <b>%d кључ је изабран за усаглашавање</b>
sr[1]: <b>%d кључа су изабрана за усаглашавање</b>
sr[2]: <b>%d кључева је изабрано за усаглашавање</b>
sr[3]: <b>Један кључ је изабран за усаглашавање</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
sr: <big><b>Фотографија је превише велика</b></big>
    Препоручена величина фотографије на вашем кључу је %d × %d тачака.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
sr: <i>Неформално:</i> значи да сте урадили неформалну проверу да кључ поседује особа која тврди да је њен. На пример, можете да очитате отисак кључа власнику, преко телефона.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
sr: <i>Нипошто:</i> значи да верујете да кључ поседује особа која тврди да јој припада, али не можете или нисте проверили да је ово истина.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
sr: <i>Врло пажљиво:</i> Изаберите ово једино ако сте у потпуности сигурни да је овај кључ оригиналан.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
sr: ПГП кључ вам омогућава да шифрујете ел. пошту или датотеке које шаљете другим људима.

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
sr: Кључ безбедне шкољке (SSH) вам омогућава да се безбедно повежете на друге рачунаре.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
sr: Привезак који бива самостално откључан приликом пријављивања

en: A keyring used to store passwords
sr: Привезак који се користи за чување лозинки

en: Access a network share or resource
sr: Приступите садржају дељеном на мрежи или ресурсима

en: Access a website
sr: Приступите веб страници

en: Add
sr: Додај

en: Add Key Server
sr: Додај сервер кључева

en: Add Password
sr: Додајте лозинку

en: Add User ID
sr: Додај ИБ корисника

en: Add a new key or item
sr: Додајте нови кључ или ставку

en: Add a photo to this key
sr: Додајте фотографију овом кључу

en: Add keyserver
sr: Додај сервер кључева

en: Add new items
sr: Додајте нове ставке

en: Add password keyring
sr: Додај привезак за кључеве

en: Add subkey to %s
sr: Додај подкључ за %s

en: Add user ID
sr: Додај ИБ корисника

en: Add user ID to %s
sr: Додај ИБ корисника у %s

en: Algorithm
sr: Алгоритам

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
sr: Непознат

en: All JPEG files
sr: Све ЈПЕГ датотеке

en: All files
sr: Све датотеке

en: All image files
sr: Све слике

en: All key files
sr: Све датотеке кључева

en: Allows accessing this computer remotely
sr: Дозвољава удаљени приступ овом рачунару

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
sr[0]: Да ли сигурно желите да избришете %d лозинку?
sr[1]: Да ли сигурно желите да избришете %d лозинке?
sr[2]: Да ли сигурно желите да избришете %d лозинки?
sr[3]: Да ли сигурно желите да избришете лозинку?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да избришете %u кључ безбедне шкољке?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да избришете %u кључ безбедне шкољке?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да избришете %u кључева безбедне шкољке?
sr[3]: Да ли сигурно желите трајно да избришете %u кључ безбедне шкољке?

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
sr: Да ли сигурно желите да обришете „%s“ привезак?

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
sr: Да ли сигурно желите да избришете лозинку „%s“?

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
sr: Да ли сигурно желите трајно да избришете кључ безбедне шкољке „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d уверење?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d уверења?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d уверења?
sr[3]: Да ли сигурно желите трајно да обришете једно уверење?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
sr[0]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d кључ?
sr[1]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d кључа?
sr[2]: Да ли сигурно желите трајно да обришете %d кључева?
sr[3]: Да ли сигурно желите трајно да обришете један кључ?

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sr: Да ли сигурно желите трајно да уклоните %s?

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
sr: Да ли сигурно желите трајно да обришете подкључ „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните ИБ корисника „%s“?

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните тренутну слику из вашег кључа?

en: Armored PGP keys
sr: Оклопљени ПГП кључеви

en: Authenticate
sr: Потврди идентитет

en: Auto publish keys
sr: Самостално објављуј кључеве

en: Auto retrieve keys
sr: Самостално добављај кључеве

en: Automatically retrieve keys from _key servers
sr: Аутоматски преузми кључеве са сервера _кључева

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
sr: Аутоматски усагласи _измењене кључеве са серверима кључева

en: Back
sr: Назад

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
sr: Потписивањем указујете ваше поверење да овај кључ припада:

en: C_hange
sr: _Измени

en: C_reate
sr: _Направи

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot delete
sr: Не могу да обришем

en: Can’t import key
sr: Не могу да увезем кључ

en: Certificate
sr: Уверење

en: Certificate request
sr: Захтев уверења

en: Certificates
sr: Уверења

en: Certificates (DER encoded)
sr: Уверења (ДЕР шифрована)

en: Certify
sr: Провери

en: Change Passphrase
sr: Промените лозинку

en: Change _Passphrase
sr: Промени _лозинку

en: Change _Password
sr: Измени _лозинку

en: Change _passphrase
sr: Промени _лозинку

en: Change expiration date
sr: Измените датум истека

en: Change expiry date
sr: Измените датум истека

en: Change password
sr: Промени лозинку

en: Choose Photo to Add to Key
sr: Изаберите слику за придодавање кључу

en: Clipboard text
sr: Текст из оставе

en: Comment
sr: Коментар

en: Compromised
sr: Компромитован

en: Con_firm Passphrase:
sr: По_тврди лозинку:

en: Configure Key for Secure Shell…
sr: Подеси кључ безбедне шкољке (SSH)…

en: Configuring Secure Shell Keys…
sr: Подешавам кључеве безбедне шкољке…

en: Confirm new passphrase
sr: Потврдите нову лозинку

en: Confirm:
sr: Потврди:

en: Connecting to: %s
sr: Повезујем се на: %s

en: Contributions:
sr: Доприносиоци:

en: Copy
sr: Копирај

en: Copy public key to clipboard
sr: Копирај јавни кључ у оставу

en: Copy secret
sr: Копирај тајну

en: Couldn’t add item
sr: Не могу да додам ставку

en: Couldn’t add keyring
sr: Не могу да додам привезак

en: Couldn’t add photo
sr: Не могу да додам слику

en: Couldn’t add user ID
sr: Не могу да додам ИБ корисника

en: Couldn’t change authorization for key.
sr: Не могу да променим овлашћење за овај кључ.

en: Couldn’t change expiry date
sr: Не могу да променим датум истека

en: Couldn’t change keyring password
sr: Не могу да променим лозинку привеска кључева

en: Couldn’t change passphrase for key.
sr: Не могу да променим лозинку за кључ.

en: Couldn’t change password.
sr: Не могу да променим лозинку.

en: Couldn’t change primary photo
sr: Не могу да променим примарну слику

en: Couldn’t change primary user ID
sr: Не могу да променим ИБ основног корисника

en: Couldn’t communicate with %s: %s
sr: Не могу да се повежем са „%s“: %s

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
sr: Не могу да подесим кључеве безбедне шкољке на удаљеном рачунару.

en: Couldn’t create certificate request
sr: Не могу да направим захтев уверења

en: Couldn’t delete
sr: Не могу да обришем

en: Couldn’t delete photo
sr: Не могу да избришем слику

en: Couldn’t delete subkey
sr: Не могу да обришем подкључ

en: Couldn’t delete user ID
sr: Не могу да уклоним ИБ корисника

en: Couldn’t export data
sr: Не могу да извезем податке

en: Couldn’t export key
sr: Не могу да извезем кључ

en: Couldn’t export keys
sr: Не могу да извезем кључеве

en: Couldn’t generate PGP key
sr: Не могу да створим ПГП кључ

en: Couldn’t generate Secure Shell key
sr: Не могу да направим кључ безбедне шкољке

en: Couldn’t generate private key
sr: Не могу да створим лични кључ

en: Couldn’t import key: %s
sr: Не могу да увезем кључ: %s

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
sr: Не могу да учитам новостворени кључ безбедне шкољке

en: Couldn’t lock
sr: Не могу да закључам

en: Couldn’t prepare photo
sr: Не могу да припремим фотографију

en: Couldn’t publish keys to server
sr: Не могу да објавим кључеве на сервер

en: Couldn’t rename key.
sr: Не могу да преименујем кључ.

en: Couldn’t resolve address %s
sr: Не могу да разрешим адресу „%s“

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
sr: Не могу да преузмем кључеве са сервера: %s

en: Couldn’t revoke subkey
sr: Не могу да опзовем подкључ

en: Couldn’t save certificate request
sr: Не могу да сачувам захтев уверења

en: Couldn’t set default keyring
sr: Не могу да поставим основни привезак кључева

en: Couldn’t set description.
sr: Не могу да поставим опис.

en: Couldn’t sign key
sr: Не могу да потпишем кључ

en: Couldn’t unlock
sr: Не могу да откључам

en: Couldn’t unlock keyring
sr: Не могу да откључам привезак

en: Create
sr: Направи

en: Create a certificate request file for this key
sr: Направи датотеку захтева уверења за овај кључ

en: Create a certificate request file.
sr: Направите датотеку зхтева уверења.

en: Create a new private key
sr: Направите нови лични кључ

en: Create the new user ID
sr: Направи нови ИБ корисника

en: Created
sr: Направљен

en: Created on
sr: Датум настанка

en: Creating Secure Shell Key
sr: Стварам кључ безбедне шкољке

en: Custom
sr: Прилагођено

en: DSA
sr: ДСА

en: DSA (sign only)
sr: ДСА (само потпис)

en: DSA ElGamal
sr: ДСА Елгамал

en: Data to be imported
sr: Подаци који ће бити увезени

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
sr: Дешифровање није успело. Вероватно немате кључ за дешифровање.

en: Delete
sr: Избриши

en: Delete Password
sr: Обриши лозинку

en: Delete subkey
sr: Обришите подкључ

en: Delete this certificate or key
sr: Обришите ово уверење или кључ

en: Description
sr: Опис

en: Details
sr: Детаљи

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
sr: Кликните два пута на кључ да бисте га испитали или кликните на дугме за увоз да бисте увезли кључ на локални привезак.

en: Dropped text
sr: Убачени текст

en: ECDSA
sr: ЕЦДСА

en: ED25519
sr: ЕД25519

en: E_xpiration Date
sr: Датум _истека

en: ElGamal
sr: ЕлГамал

en: ElGamal (encrypt only)
sr: ЕлГамал (само шифровање)

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Encryption _Type
sr: _Врста шифровања

en: Encryption key password
sr: Лозинка кључа шифровања

en: Enter Key Passphrase
sr: Унесите лозинку кључа

en: Enter PIN or password for: %s
sr: Унесите ПИН или лозинку за: %s

en: Enter new passphrase
sr: Унесите нову лозинку

en: Enter new passphrase for “%s”
sr: Унесите нову лозинку за „%s“

en: Enter passphrase
sr: Унесите лозинку

en: Enter passphrase for “%s”
sr: Унесите лозинку за „%s“

en: Enter the date directly
sr: Унесите датум директно

en: Enter the new passphrase again: %s
sr: Поново унесите нову лозинку: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
sr: Унесите нову лозинку за: %s

en: Enter the old passphrase for: %s
sr: Унесите стару лозинку за: %s

en: Enter the passphrase for your new key twice.
sr: Двапут унесите лозинку за нови кључ.

en: Enter your Secure Shell passphrase:
sr: Унесите вашу лозинку за безбедну шкољку:

en: Error changing password
sr: Грешка при промени лозинке

en: Error deleting the SSH key.
sr: Грешка при брисању ССХ кључа.

en: Error deleting the password.
sr: Грешка при брисању лозинке.

en: Expiration Date
sr: Датум истека

en: Expires
sr: Истиче

[ctx: Expires]
en: Never
sr: Никада

en: Expiry: %s
sr: Истиче: %s

en: Export
sr: Извези

en: Export _public key
sr: И_звези јавни кључ

en: Export _secret key
sr: _Извези тајни кључ

en: Export the certificate
sr: Извезите у уверење

en: Exporting data
sr: Извозим податке

en: Export…
sr: Извези…

en: Failed to export certificate
sr: Нисам успео да извезем уверење

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter items:
sr: Филтрирај ставке:

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
sr: Филтрирање ставки за приказ. Ако је празно, приказаће се све ставке, ако је „personal“ (лично) приказаће се лични кључеви, ако је „trusted“ (проверено) приказаће се проверено кључеви.

en: Find Remote Keys
sr: Пронађите удаљене кључеве

en: Fingerprint
sr: Отисак

en: Full _Name
sr: Име и _презиме

en: GNOME Online Accounts password
sr: Лозинка Гномових налога на мрежи

en: GNOME Web password
sr: Лозинка Гномовог Веба

en: GPG key
sr: ГПГ кључ

en: Generate a new key
sr: Направите нови кључ

en: Generate a new subkey
sr: Направите нови подкључ

en: Generating key
sr: Стварам кључ

en: Give a trust level to the owner of this key
sr: Дајте ниво поверења власнику овог кључа

en: GnuPG keys
sr: ГнуПГ кључеви

en: GnuPG: default keyring directory
sr: ГнуПГ: основни директоријум привеска

en: Go to next photo
sr: Идите на следећу слику

en: Go to previous photo
sr: Идите на претходну слику

en: Google Chrome password
sr: Лозинка Гугл Хромијума

en: HTTP Key Server
sr: ХТТП сервер кључева

en: HTTPS Key Server
sr: ХТТПС сервер кључева

en: Height (in pixels) of the window.
sr: Висина (у пикселима) прозора.

en: Height of the window
sr: Висина прозора

en: Host:
sr: Домаћин:

en: How carefully have you checked this key?
sr: Колико сте пажљиво проверили овај кључ?

en: How others will see this signature:
sr: Како ће други видети овај потпис:

en: I believe “%s” is the owner of this key
sr: Мислим да је „%s“ власник овог кључа

en: I can _revoke this signature at a later date.
sr: Могу _опозвати овај потпис касније.

en: I no longer trust that “%s” owns this key
sr: Више не верујем да „%s“ поседује овај кључ

en: I trust signatures from this key on other keys
sr: Верујем потписима са овог кључа на другим кључевима

en: I understand that all items will be permanently deleted.
sr: Схватам да ће све ставке бити трајно обрисане.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
sr: Схватам да ће овај кључ бити трајно обрисан.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
sr: Схватам да ће овај кључ тајне бити трајно обрисан.

en: IM account password for
sr: Лозинка ТП налога за

en: If key never expires
sr: Ако кључ никад не истиче

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
sr: Ако постоји рачунар са којим желите да користите овај кључ, можете да подесите тај рачунар да препознаје ваш нови кључ.

en: Import
sr: Увези

en: Import Key
sr: Увезите кључ

en: Import failed
sr: Увоз није успео

en: Import from file…
sr: Увези из датотеке…

en: Importing data
sr: Увозим податке

en: Importing key. Enter passphrase
sr: Увозим кључ. Унесите лозинку

en: Importing key: %s
sr: Увозим кључ: %s

en: Instant messaging password
sr: Лозинка тренутних порука

en: Invalid URI: %s
sr: Неисправна путања: %s

en: Invalid expiry date
sr: Неисправан датум истека

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
sr: Неисправни подаци кључа (недостају ЈИД-ови). Ово се може десити ако је датум на рачунару подешен унапред или ако недостаје самопотпис.

en: Item Properties
sr: Својства ставке

en: Key
sr: Кључ

en: Key Co_mment
sr: Ко_ментар кључа

en: Key Data
sr: Подаци кључа

en: Key ID
sr: ИБ кључа

en: Key Length
sr: Дужина кључа

en: Key Name
sr: Назив кључа

en: Key Server Type:
sr: Врста сервера кључева:

en: Key Synchronization
sr: Усаглашавање кључа

en: Key _Length
sr: _Дужина кључа

en: Key _Strength (bits)
sr: _Јачина кључа (битова)

en: Key _Strength (bits):
sr: _Јачина кључа (битова):

en: Key _Type
sr: _Врста кључа

en: Key _Type:
sr: _Врста кључа:

en: Key has been compromised
sr: Кључ је компромитован

en: Key has been superseded
sr: Кључ је превазиђен

en: Key import succeeded
sr: Увоз кључа је успешан

en: Key is no longer used
sr: Кључ није више у употреби

en: Key storage password
sr: Лозинка кључа складиштења

en: Keyring is locked
sr: Привезак је закључан

en: Keyring password
sr: Лозинка привеска

en: Keyring properties
sr: Својства привеска

en: Keys
sr: Кључеви

en: Keys used to connect securely to other computers
sr: Кључеви коришћени за безбедно повезивање на друге рачунаре

en: Keyservers
sr: Сервери кључева

en: LDAP Key Server
sr: ЛДАП сервер кључева

[ctx: Label]
en: Unknown
sr: Непознато

en: Label:
sr: Натпис:

en: Last key server search pattern
sr: Последњи шаблон претраге сервера кључева

en: Last key servers used
sr: Последње коришћени сервери кључева

en: Length of Key
sr: Дужина кључа

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
sr[0]: Учитао сам %d кључ
sr[1]: Учитао сам %d кључа
sr[2]: Учитао сам %d кључева
sr[3]: Учитао сам један кључ

en: Location
sr: Место

en: Login
sr: Пријави се

en: Make _primary
sr: Учини _главним

en: Make this photo the primary photo
sr: Постави ову слику за главну слику

en: Manage your passwords and encryption keys
sr: Уредите ваше лозинке и кључеве шифровања

en: Multiple Keys
sr: Вишеструки кључеви

en: Must be at least 5 characters long
sr: Мора бити дужине бар 5 знакова

en: Name
sr: Назив

en: Name (CN):
sr: Назив (ЦН):

en: Name must be at least 5 characters long.
sr: Назив мора бити дугачак барем 5 знакова.

en: Ne_ver Expires
sr: Ника_да не истиче

en: Network Credentials
sr: Пуномоћства мреже

en: Network Manager secret
sr: Тајне управника мреже

en: Network connection secret
sr: Тајна мрежне везе

en: Network password
sr: Лозинка за мрежу

en: Never E_xpires
sr: Никада не _истиче

en: Never expires
sr: Никада не истиче

en: New Key Passphrase
sr: Нова лозинка кључа

en: New Keyring Name:
sr: Назив новог привеска:

en: New PGP key
sr: Нови ПГП кључ

en: New Secure Shell Key
sr: Нови кључ безбедне шкољке

en: New _Passphrase:
sr: Нова _лозинка:

en: New private key
sr: Нови приватни кључ

en: No keys usable for signing
sr: Нема кључева употребљивих за потписивање

en: No longer in use.
sr: Више није у употреби.

en: No private key file is available for this key.
sr: Ниједан приватни кључ није доступан за овај кључ.

en: No public key file is available for this key.
sr: Ниједан јавни кључ није доступан за овај кључ.

en: No reason
sr: Нема разлога

en: No reason for revoking key
sr: Нема разлога за опозивање кључа

en: No signatures available
sr: Нема доступних потписа

en: None: Don’t publish keys
sr: Ништа: немој објављивати кључеве

en: Not Used
sr: Није коришћен

en: Old Key Passphrase
sr: Стара лозинка кључа

en: Only display the signatures of people I trust
sr: Приказуј само потписе људи којима верујем

en: Only trusted
sr: Само поверљиве

en: OpenSSH keys
sr: Кључеви отворене безбедне шкољке (OpenSSH)

en: OpenSSH: %s
sr: Отворена безбедна шкољка (OpenSSH): %s

en: Optional comment describing key
sr: Необавезна примедба за опис кључа

en: Optional description of revocation
sr: Необавезан опис за повлачење

en: Optional email address
sr: Необавезна адреса ел. поште

en: Override owner trust
sr: Премости поверење власника

en: Owner trust
sr: Поверење власника

en: PEM encoded request
sr: ПЕМ шифровани захтев

en: PGP Keys
sr: ПГП кључеви

en: PGP key
sr: ПГП кључ

en: PGP keys
sr: ПГП кључеви

en: PGP keys are for encrypting email or files
sr: ПГП кључеви се користе за шифровање ел. поште и датотека

en: Passphrase
sr: Лозинка

en: Passphrase for New PGP Key
sr: Лозинка за нови ПГП кључ

en: Passphrase for New Secure Shell Key
sr: Лозинка за нови кључ безбедне шкољке

en: Password
sr: Лозинка

en: Password keyring
sr: Привезак за лозинке

en: Password or Secret
sr: Лозинка или тајна

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Passwords
sr: Лозинке

en: Passwords and Keys
sr: Лозинке и кључеви

en: Passwords and Keys is a GNOME application for managing encryption keys.
sr: Лозинке и кључеви су Гномов програм за управљање кључевима за шифровање.

en: Personal PGP key
sr: Лични ПГП кључ

en: Personal SSH key
sr: Лични кључ безбедне шкољке (SSH)

en: Personal certificate
sr: Лично уверење

en: Personal certificate and key
sr: Лично уверење и кључ

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
sr: Изаберите назив новог привеска. Биће вам затражена лозинка за откључавање.

en: Preferences
sr: Поставке

en: Private key
sr: Приватни кључ

en: Properties
sr: Својства

en: Public Key
sr: Јавни кључ

en: Public SSH keys
sr: Јавни кључеви безбедне шкољке (SSH)

en: Publish keys to this key server
sr: Објави кључеве на овај сервер кључева

en: RSA
sr: РСА

en: RSA (encrypt only)
sr: РСА (само шифровање)

en: RSA (sign only)
sr: РСА (само потпис)

en: Re_voke
sr: _Опозови

en: Reason for revoking the key
sr: Разлог за повлачење кључа

en: Remote Host Password
sr: Лозинка удаљеног рачунара

en: Remote access
sr: Удаљени приступ

en: Remote keys
sr: Удаљени кључеви

en: Remote keys containing “%s”
sr: Удаљени кључеви који садрже „%s“

en: Remove this photo from this key
sr: Уклони ову слику из овог кључа

en: Request Certificate
sr: Захтевај уверење

en: Resolving server address: %s
sr: Разрешавам адресу сервера: %s

en: Retrieving data
sr: Преузимам податке

en: Revoke
sr: Опозови

en: Revoke key
sr: Опозови кључ

en: Revoke key signature
sr: Опозовите потпис кључа

en: Revoke subkey
sr: Опозовите подкључ

en: Revoke: %s
sr: Опозови: %s

en: SSH Key
sr: Кључ безбедне шкољке (SSH)

en: SSH Key Properties
sr: Особине ССХ кључа

en: SSH key
sr: Кључ безбедне шкољке (SSH)

en: Safely store a password or secret
sr: Безбедно чува лозинке или тајне

en: Save
sr: Сачувај

en: Save certificate request
sr: Сачувај захтев уверења

en: Save changes for this item?
sr: Да сачувам измене ове ставке?

en: Saved password or login
sr: Сачувана лозинка или пријава

en: Seahorse Project Homepage
sr: Страница пројекта Морског коњића

en: Search for a key or password
sr: Потражи кључ или лозинку

en: Secret SSH keys
sr: Тајни кључеви безбедне шкољке (SSH)

en: Secure Shell
sr: Безбедна шкољка

en: Secure Shell Key
sr: Кључ безбедне шкољке

en: Secure Shell key
sr: Кључ безбедне шкољке (SSH)

en: Select the date from a calendar
sr: Изаберите датум из календара

en: Sending data
sr: Шаљем податке

en: Server
sr: Сервер

en: Set Up
sr: Подешавње

en: Set Up Computer for SSH Connection
sr: Подесите рачунар за везу безбедне шкољке (SSH)

en: Set as default
sr: Подеси као подразумевани

en: Show _trusted
sr: Прикажи по_верљиве

en: Show an_y
sr: Прикажи било ко_ји

en: Show expiry column
sr: Прикажи колону истицања

en: Show keyrings sidebar
sr: Прикажи страничник са привесцима

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
sr: Прикажи страничник са привесцима у Морском коњићу.

en: Show p_ersonal
sr: Прикажи личн_е

en: Show trust column
sr: Прикажи колону поверења

en: Show type column
sr: Прикажи колону врсте

en: Show validity column
sr: Прикажи колону валидности

en: Show/Hide password
sr: Прикажи/сакриј лозинку

en: Sign
sr: Потпиши

en: Sign Key
sr: Потпишите кључ

en: Sign key
sr: Потпишите кључ

en: Sign key as:
sr: Потпиши кључ као:

en: Signature trust
sr: Поверење потписа

en: Signatures
sr: Потписи

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
sr: Наведите колону по којој ће Морски коњић ређати кључеве у главном прозору. Колоне су: “name” (назив), “id” (иб), “validity” (валидност), “expires” (истицање), “trust” (поверење), and “type” (врста). Ставите знак „-“ испред назива колоне за ређање по опадајућем редоследу.

en: Stored at:
sr: Сачуван:

en: Stored note
sr: Сачувана белешка

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
sr: Сачуване личне лозинке, уверења и тајне

en: Subkey %d of %s
sr: Подкључ %d од %s

en: Subkey has expired
sr: Подкључ је истекао

en: Subkey is disabled
sr: Подкључ је искључен

en: Subkey was revoked
sr: Подкључ је опозван

en: Subkeys
sr: Подкључеви

en: Superseded
sr: Превазиђен

en: Sync Keys
sr: Усагласите кључеве

en: Synchronizing keys…
sr: Усаглашавам кључеве…

en: Telepathy password
sr: Лозинка Интернет писмоноше

en: The GNOME Project
sr: Гном пројекат

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
sr: УРИ-ји привезака изабраних у страничнику.

en: The column to sort the Seahorse keys by
sr: Колона по којој треба ређати кључеве у Морском коњићу

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
sr: Општи назив (ЦН) постављен у захтеву уверења.

en: The default width of the side pane.
sr: Подразумевана ширина страничника.

en: The expiry date must be in the future
sr: Датум истека мора бити у будућности

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
sr: Не могу да учитам датотеку. Могуће да је у неодговарајућем формату.

en: The host name or address of the server.
sr: Назив удаљеног рачунара или адреса сервера.

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
sr: Сервер кључева на који треба објављивати ПГП кључеве. Оставити празно за потискивање објављивања ПГП кључева.

en: The keyrings chosen
sr: Изабрани привесци

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
sr: Последњи сервер кључева који је тражен или празно за све сервере кључева.

en: The last search pattern searched for against a key server.
sr: Последњи шаблон претраге који је коришћен за тражење сервера кључева.

en: The operation was cancelled
sr: Радња је отказана

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
sr: Власник кључа је опозвао кључ. Не би требало више да се користи.

en: The port to access the server on.
sr: Прикључник преко кога се може приступити серверу.

en: The search for keys failed.
sr: Није успела претрага за кључевима.

en: This collection seems to be empty
sr: Изгледа да је ова збирка празна

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
sr: Ова датотека није слика, или је непрепозната врста слике. Покушајте да користите ЈПЕГ слику.

en: This key expired on %s
sr: Овај кључ је истекао %s

en: This key was already signed by
    “%s”
sr: Овај кључ је већ потписао
    „%s“

en: This subkey can be used for authentication
sr: Овај подкључ се може користити за потврђивање идентитета

en: This subkey can be used for encryption
sr: Овај подкључ се може користити за шифровање

en: This subkey can be used to create certificates
sr: Овај подкључ се може користити за стварање уверења

en: This subkey can be used to create data signatures
sr: Овај подкључ се може користити за стварање потписа података

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
sr: Ово је трећи пут да сте унели погрешну лозинку. Покушајте поново.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
sr: Ова опција ће пронаћи кључеве за друге на Интернету. Ове кључеве можете затим да увезете у ваш привезак кључева.

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
sr: Ова опција ће објавити кључеве у ваш привезак, тако да ће бити доступни другима на коришћење. Такође, добићете измене које су направили други од када сте примили њихове кључеве.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
sr: Ова опција ће преузети све измене које су други направили од када сте примили њихове кључеве. Ниједан сервер кључева није изабран за објављивање, тако да ваши кључеви неће бити доступни другима.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
sr: Да бисте користили кључ безбедне шкољке (SSH) на другом рачунару који користи исту, морате већ на њему имати пријавни налог.

en: Trust
sr: Поверење

en: Type
sr: Врста

en: Unable to change trust
sr: Не могу да променим поверење

en: Unavailable
sr: Недоступно

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown date
sr: Непознат датум

en: Unknown key type!
sr: Није позната врста кључа!

en: Unknown type
sr: Није позната врста

en: Unlock
sr: Откључај

en: Unlocks a PGP key
sr: Откључајте ПГП кључ

en: Unlocks a Secure Shell key
sr: Откључајте кључ безбедне шкољке

en: Unnamed
sr: Неиманован

en: Unnamed private key
sr: Неименовани лични кључ

en: Usages
sr: Употреба

en: Use
sr: Употреби

en: Used to access other computers
sr: Користи се за повезивање на друге рачунаре

en: Used to encrypt emails and files
sr: Користи се за шифровање ел. поште и датотека

en: Used to request a certificate
sr: Користи се за захтевање уверења

en: Used to store application and network passwords
sr: Користи се за чување лозинки програма и мреже

en: User IDs
sr: ИБ-ови корисника

[ctx: Validity]
en: Disabled
sr: Искључен

[ctx: Validity]
en: Full
sr: Потпуно

[ctx: Validity]
en: Fully
sr: Потпуно

[ctx: Validity]
en: Marginal
sr: Површно

[ctx: Validity]
en: Marginally
sr: Површно

[ctx: Validity]
en: Never
sr: Никада

[ctx: Validity]
en: Revoked
sr: Повучен

[ctx: Validity]
en: Ultimate
sr: Безусловнo

[ctx: Validity]
en: Ultimately
sr: Безусловнo

[ctx: Validity]
en: Unknown
sr: Непознато

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
sr: Приликом стварања кључа морамо да произведемо много
    насумичних података и потребна нам је ваша помоћ.
    Пожељно је да обављате неке друге радње као што је
    куцање на тастатури, померање миша, коришћење програма.
    То ће систему обезебедити потребне насумичне податке.

en: Where to search:
sr: Где тражити:

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
sr: Да ли треба самостално добављати кључеве са сервера кључева.

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
sr: Да ли треба самостално објављивати промењене кључеве.

en: Which items to show
sr: Које ставке приказати

en: Wi-Fi password
sr: Бежична лозинка

en: Width (in pixels) of the window.
sr: Ширина (у пикселима) прозора.

en: Width of the side pane
sr: Ширина страничника

en: Width of the window
sr: Ширина прозора

en: With Passwords and Keys you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
sr: Са лозинкама и кључевима можете стварати и управљати ПГП кључевима, кључевима безбедне шкољке (SSH), можете објављивати и довлачити кључеве са сервера кључева, сачувати вашу лозинку да је не бисте куцали стално и правити резерве ваших кључева и привеска кључева.

en: Wrong passphrase.
sr: Погрешна лозинка.

en: Wrong password
sr: Погрешна лозинка

en: X.509 certificates and related keys
sr: Икс.509 уверења и одговарајући кључеви

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
sr: Можете употребити одређивање идентитета фотографијом која се тешко фалсификује (као што је пасош)
    да бисте лично проверили да ли је име на кључу тачно. Такође би требало да искористите ел. пошту да проверите да ли адреса ел. поште припада власнику.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
sr: Немате личних ПГП кључева који би се могли искористити да укажу на ваше поверење овом кључу.

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
sr: Адреса ваше ел. поште или подсетник за који је овај кључ.

en: Your trust of this key
sr: Ваше поверење за овај кључ

en: _About Passwords and Keys
sr: _О Лозинкама и кључевима

en: _Add subkey
sr: _Додај подкључ

en: _Advanced key options
sr: _Напредне опције кључа

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Casually
sr: Н_еформално

en: _Comment
sr: _Коментар

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete SSH Key
sr: О_бриши ССХ кључ

en: _Description
sr: _Опис

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Don’t Resize
sr: _Немој мењати величину

en: _Email Address
sr: Адреса _ел. поште

en: _Export
sr: _Извези

en: _Find remote keys…
sr: _Нађи удаљене кључеве…

en: _Generate
sr: Напра_ви

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Import
sr: _Увези

en: _Key Servers
sr: Сервери _кључева

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на _тастатури

en: _Keyring:
sr: _Привезак:

en: _Lock
sr: _Закључај

en: _Login name:
sr: _Име пријављивања:

en: _Never expires
sr: _Никад не истиче

en: _Not at all
sr: Н_ипошто

en: _OK
sr: У _реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Others may not see this signature
sr: _Други не могу видети овај потпис

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Publish keys to:
sr: _Објави кључеве на:

en: _Reason:
sr: _Разлог:

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: _Revoke
sr: _Опозови

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Search
sr: _Потражи

en: _Search for keys containing:
sr: _Тражи кључеве који садрже:

en: _Server address:
sr: _Адреса сервера:

en: _Set as default
sr: _Постави као основно

en: _Sign
sr: _Потпиши

en: _Sign key
sr: _Потпиши кључ

en: _Signer:
sr: _Потписник:

en: _Sync
sr: _Усагласи

en: _Sync and publish keys…
sr: У_склади и објави кључеве…

en: _Unlock
sr: _Откључај

en: _Very Carefully
sr: _Врло пажљиво

en: eg: fileserver.example.com:port
sr: нпр.: fileserver.example.com:прикључник

en: initial temporary item
sr: почетна привремена ставка

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;gpg;pgp;
sr: привезак кључева;шифровање;безбедност;приступ;безбедна шкољка;ссх;гпг;пгп;keyring;encryption;security;sign;ssh;gpg;pgp;

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name
sr: Назив

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
sr: Направи нову ставку

[ctx: shortcut window]
en: Help
sr: Помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
sr: Увези ставку из датотеке

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sr: Навигација

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sr: Отвори изборник

[ctx: shortcut window]
en: Overview
sr: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Излаз

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
sr: Изабери следећи привезак

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
sr: Изабери претходни привезак

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
sr: Списак пречица

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
sr: Прикажи садржај привеска (на малим екранима)

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
sr: Прикажи страничник (на малим екранима)
