eog - en to tr translation catalogue (307 entries)

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

en: %d%%
tr: %%%d

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
tr[0]: %i × %i piksel

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
tr[0]: %i × %i piksel  %s    %i%%

en: %lu second | %lu seconds
tr[0]: %lu saniye

en: <b>%f:</b> original filename
tr: <b>%f:</b> özgün dosya adı

en: <b>%n:</b> counter
tr: <b>%n:</b> sayaç

en: A trash for “%s” couldn’t be found. Do you want to remove this image permanently?
tr: “%s” için çöp kutusu bulunamadı. Bu resmi kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
tr: 0’dan büyük değer, sonraki görüntülemeden önce resmin ekranda kalacağı süreyi saniye olarak belirler. Sıfır değeri kendiliğinden göz atmayı devre dışı bırakır.

en: Activate fullscreen mode with double-click
tr: Çift tıklama ile tam ekran kipini etkinleştir

en: Active plugins
tr: Etkin eklentiler

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Allow zoom greater than 100% initially
tr: Başlangıçta %100’den daha fazla yakınlaştırmaya izin ver

en: Aperture
tr: Diyafram Açıklığı

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
tr[0]: %d seçili resmi çöpe taşımak istediğinize
    emin misiniz?

en: Are you sure you want to move
    “%s” to the trash?
tr: “%s” dosyasını çöpe taşımak
    istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove
    the selected image permanently? | Are you sure you want to remove
    the %d selected images permanently?
tr[0]: Seçili %d resmi kalıcı olarak kaldırmak
    istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove
    “%s” permanently?
tr: “%s” dosyasını kalıcı olarak silmek
    istediğinizden emin misiniz?

en: As _background
tr: Arka plan _olarak

en: As check _pattern
tr: Satranç tahtası _deseni olarak

en: As custom c_olor:
tr: Özel _renk olarak:

en: As custom color:
tr: Özel renk olarak:

en: At least two file names are equal.
tr: En az iki dosya adı eşit.

en: Automatic orientation
tr: Kendiliğinden yönelme

en: Background
tr: Arka plan

en: Background Color
tr: Arka Plan Rengi

en: Both
tr: İkisi De

en: Browse and rotate images
tr: Resimleri tara ve çevir

en: Bytes
tr: Bayt

en: C_enter:
tr: _Merkez:

en: Camera
tr: Fotoğraf Makinesi

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
tr: Geçerli pencere içindeki resim galerisi panelinin görünürlüğünü değiştirir

en: Choose a folder
tr: Klasör seç

en: Close _without Saving
tr: Kaydetmeden _Kapat

en: Close main window without asking to save changes.
tr: Ana pencereyi değişikliklerin kaydetmeyi sormadan kapat.

en: Color for Transparent Areas
tr: Saydam Alanlar için Renk

en: Could not display help for Image Viewer
tr: Resim Görüntüleyici için yardım görüntülenemedi

en: Could not load image “%s”.
tr: “%s” resmi yüklenemedi.

en: Could not save image “%s”.
tr: “%s” resmi kaydedilemedi.

en: Couldn’t access trash.
tr: Çöpe erişilemedi.

en: Couldn’t allocate memory for loading JPEG file
tr: JPEG dosyası yüklemek için bellek ayrılamadı

en: Couldn’t create temporary file for saving: %s
tr: Kayıt için geçici dosya oluşturulamadı: %s

en: Couldn’t delete file
tr: Dosya silinemedi

en: Couldn’t retrieve image file
tr: Resim dosyası alınamadı

en: Couldn’t retrieve image file information
tr: Resim dosyası bilgisi alınamadı

en: Date
tr: Tarih

en: Date in statusbar
tr: Durum çubuğunda tarih

en: Delay in seconds until showing the next image
tr: Sonraki resmin görüntülenmesinden önce beklenecek saniye olarak süre

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
tr: Saydamlığın nasıl gösterileceğini belirler. Geçerli değerler CHECK_PATTERN, COLOR ve NONE’dır. Eğer COLOR seçilirse, trans-color anahtarı kullanılan renk değerini belirtir.

en: Disable image gallery
tr: Resim galerisini devre dışı bırak

en: Do _not ask again during this session
tr: _Bu oturum boyunca yeniden sorma

en: EXIF not supported for this file format.
tr: Bu dosya biçiminde EXIF desteklenmiyor.

en: E_xpand images to fit screen
tr: Resimleri ekrana uyması için _genişlet

en: East
tr: Doğu

en: Enlarge the image
tr: Resmi genişlet

en: Error launching System Settings:
tr: Sistem Ayarları başlatılırken Hata:

en: Error on deleting image %s
tr: %s resmini silerken hata oluştu

en: Error printing file:
    %s
tr: Dosya yazdırırken hata:
    %s

en: Exposure
tr: Pozlama

en: Extrapolate Image
tr: Resmi Aradeğerle

en: File Name Preview
tr: Dosya Adı Ön İzleme

en: File Path Specifications
tr: Dosya Yolu Belirtimleri

en: File Size
tr: Dosya Boyutu

en: File format is unknown or unsupported
tr: Dosya biçimi bilinmiyor ya da desteklenmiyor

en: Fit the image to the window
tr: Resmi pencereye uydur

en: Focal Length
tr: Odak Uzaklığı

en: Folder
tr: Klasör

en: Fullscreen with double-click
tr: Çift tıklama ile tam ekran

en: GNOME Image Viewer
tr: GNOME Resim Görüntüleyici

en: GPS Data
tr: GPS Verisi

en: Go to the first image of the gallery
tr: Galerideki ilk resme git

en: Go to the last image of the gallery
tr: Galerideki son resme git

en: Go to the next image of the gallery
tr: Galerideki bir sonraki resme git

en: Go to the previous image of the gallery
tr: Galerideki bir önceki resme git

en: Hide sidebar
tr: Kenar çubuğunu gizle

en: Horizontal
tr: Yatay

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user’s pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
tr: Eğer etkinse ve hiçbir resim etkin pencerede yüklü değilse, dosya seçici XDG özel kullanıcı dizinlerindeki resimler klasörünü gösterecek. Eğer etkin değilse ya da resimler klasörü atanmamış ise, geçerli çalışma dizinini gösterecek.

en: If activated, Eye of GNOME won’t ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
tr: Eğer etkinse; GNOME’un Gözü, resimleri çöpe taşırken onay istemeyecek. Dosyalardan biri çöpe taşınamaz ve silinecek olursa gene de onay ister.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
tr: Eğer saydamlık anahtarı, COLOR değerine sahip ise, bu anahtar saydamlığı ayarlamada kullanılan rengi belirler.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
tr: Eğer etkinse, resmin arkasındaki alanı doldurmada background-color anahtarınca belirlenen renk kümesi kullanılacak. Eğer belirtilmemişse, dolgu rengini geçerli GTK+ teması belirler.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
tr: Eğer FALSE olarak seçiliyse, küçük resimler öntanımlı olarak ekrana sığacak biçimde boyutlandırılmaz.

en: If you don’t save, all your changes will be lost.
tr: Eğer kaydetmezseniz, yaptığınız değişikliklerin tümü kaybolacak.

en: If you don’t save, your changes will be lost.
tr: Eğer kaydetmezseniz, yaptığınız değişiklikler kaybolacak.

en: Image
tr: Resim

en: Image Data
tr: Resim Verisi

en: Image Enhancements
tr: Resim Geliştirmeleri

en: Image Prope_rties
tr: Resim Özelli_kleri

en: Image Settings
tr: Resim Ayarları

en: Image Taking Conditions
tr: Resim Kayıt Koşulları

en: Image View
tr: Resim Görünümü

en: Image Viewer
tr: Resim Görüntüleyici

en: Image Viewer also allows to view the images in a fullscreen slideshow mode or set an image as the desktop wallpaper. It reads the camera tags to automatically rotate your images in the correct portrait or landscape orientation.
tr: Ayrıca Resim Görüntüleyici, resimleri tam ekran slayt gösterisi kipinde görüntülemeyi ve herhangi bir resmi masaüstü duvar kağıdı olarak ayarlamayı sağlar. Resimlerinizi uygun dikey ya da yatay yönelimde kendiliğinden döndürmek için fotoğraf makinesi etiketlerini okur.

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
tr: Resim görüntüleyici, dosya adına bakarak desteklenen yazılabilir dosya biçimi belirleyemedi.

en: Image Viewer is the official image viewer for the GNOME desktop. It integrates with the GTK look and feel of GNOME, and supports many image formats for viewing single images or images in a collection.
tr: Resim Görüntüleyici, GNOME masaüstünün resmî resim görüntüleyicisidir. GTK görünümüve GNOME hissinibirleştirir. Tek tek ya da koleksiyon olarak resim görüntülemede birçok görüntü biçimini destekler.

en: Image Zoom
tr: Resim Odaklaması

en: Image _Gallery
tr: Resim _Galerisi

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
tr: Resim galerisi panel konumu. Alt için 0, sol için 1, üst için 2, sağ için 3 olarak ayarlayın.

en: Image loading failed.
tr: Resim yüklemesi başarısız oldu.

en: Inches
tr: İnç

en: Interpolate Image
tr: Resmi Aradeğerle

en: Leave fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinden çık

en: List of active plugins. It doesn’t contain the “Location” of the active plugins. See the .eog-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
tr: Etkin eklentilerin listesi. Etkin eklentilerin “Konumunu” içermez. Eklentinin “Konumunu” öğrenmek için .eog-plugin dosyasını kullanabilirsiniz.

en: Loop through the image sequence
tr: Resim sıralamasında dön

en: Maker Note
tr: Yapımcı Notu

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
tr: _Gizle

en: Metering
tr: Ölçüm

en: Millimeters
tr: Milimetre

en: Move to _Trash
tr: Çöpe _Taşı

en: Name
tr: Ad

en: No image loaded.
tr: Resim yüklenmedi.

en: No images found in “%s”.
tr: “%s” içerisinde resim bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: North
tr: Kuzey

en: Not Available
tr: Yok

en: Op_en With…
tr: Birlikte A_ç…

en: Open Folder
tr: Klasör Aç

en: Open Image
tr: Resim Aç

en: Open _With…
tr: Birlikte _Aç…

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
tr: Tekil pencerede aç, eğer birden çok pencere açıksa ilk pencere kullanılır

en: Open in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde aç

en: Open in slideshow mode
tr: Slayt gösterisi kipinde aç

en: Open with _Document Viewer
tr: _Belge Görüntüleyici ile Aç

en: Opening image “%s”
tr: “%s” resmi açılıyor

en: Options
tr: Seçenekler

en: Other
tr: Diğer

en: Page Setup
tr: Sayfa Ayarı

en: Pause or resume the slideshow
tr: Slayt gösterisini duraklat ya da devam ettir

en: Picture;Slideshow;Graphics;
tr: Resim;Slayt Gösterisi;Grafikler;Görseller;

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
tr: Lütfen .png ya da .jpg gibi başka dosya uzantısı deneyin.

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Position
tr: Konum

en: Prefere_nces
tr: Ter_cihler

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Presenter
tr: Sunucu

en: Preview
tr: Ön İzleme

en: Prope_rties
tr: Ö_zellikler

en: Properties
tr: Özellikler

en: Reload Image
tr: Resmi Yeniden Yükle

en: Reload current image
tr: Geçerli resmi yeniden yükle

en: Rename from:
tr: Yeniden adlandır:

en: Rotate Counter_clockwise
tr: Saa_t Yönünün Tersine Döndür

en: Rotate the image 90 degrees to the left
tr: Resmi 90 derece sola çevir

en: Rotate the image 90 degrees to the right
tr: Resmi 90 derece sağa çevir

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
tr: Tüm komut satırı işlemlerini görmek için “%s --help” komutunu çalıştır.

en: S_elect the images you want to save:
tr: Kaydetmek istediğiniz resimleri s_eçin:

en: S_ide Pane
tr: Kenar Panel_i

en: S_tatus Bar
tr: _Durum Çubuğu

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: Save Image
tr: Resmi Kaydet

en: Save _As
tr: F_arklı Kaydet

en: Save _As…
tr: _Farklı Kaydet…

en: Save changes to image “%s” before closing?
tr: Kapatmadan önce değişiklikler “%s” resmine kaydedilsin mi?

en: Saving image locally…
tr: Resim yerel olarak kaydediliyor…

en: Saving image “%s” (%u/%u)
tr: “%s” resmi kaydediliyor (%u/%u)

en: Scroll wheel zoom
tr: Kaydırma tekerleği yakınlaştırması

en: Sequence
tr: Sıra

en: Set as Wa_llpaper
tr: Duvar Kağıdı Olarak Ayar_la

en: Sho_w
tr: Gö_ster

en: Show Containing _Folder
tr: Bulunduğu _Klasörü Aç

en: Show Details
tr: Ayrıntıları Göster

en: Show Presen_ter
tr: _Sunucuyu Göster

en: Show the application’s version
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: Show the current image in fullscreen mode
tr: Geçerli resmi tam ekran kipinde göster

en: Show the folder which contains this file in the file manager
tr: Bu dosyanın bulunduğu klasörü dosya yöneticisinde göster

en: Show the image at its normal size
tr: Resmi normal boyutunda göster

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
tr: Resim galerisi panelinde kaydırma düğmelerini göster/gizle.

en: Show/Hide the image gallery pane.
tr: Resim galerisi panelini göster/gizle.

en: Show/Hide the window side pane.
tr: Pencere kenar panelini göster/gizle.

en: Show/Hide the window statusbar.
tr: Pencere durum çubuğunu göster/gizle.

en: Shows the image date in the window statusbar
tr: Pencere durum çubuğunda resmin tarihini gösterir

en: Shrink or enlarge the current image
tr: Geçerli resmi daralt ya da genişlet

en: Shrink the image
tr: Resmi daralt

en: Size
tr: Boyut

en: Sli_deshow
tr: Slayt G_österisi

en: Slideshow
tr: Slayt Gösterisi

en: Smooth images when zoomed _in
tr: Yakınlaştırırken resimleri _yumuşat

en: Smooth images when zoomed _out
tr: Uzaklaştırırken resimleri y_umuşat

en: Some of the selected images can’t be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
tr: Seçtiğiniz bazı resimler çöp kutusuna taşınamıyor ve kalıcı olarak silinecek. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: South
tr: Güney

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
tr: Var olan oluşumu yeniden kullanmak yerine yeni oluşum başlat

en: Supported image files
tr: Desteklenen resim dosyaları

en: Tag
tr: Etiket

en: Taken on
tr: Çekildiği zaman

en: Temporary file creation failed.
tr: Geçici dosya oluşturması başarısız.

en: The GNOME image viewer.
tr: GNOME resim görüntüleyici.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
tr: Resmin arkasındaki alanı doldurmakta kullanılan renk. Eğer use-background-color anahtarı ayarlanmamışsa, etkin GTK+ teması tarafından belirlenir.

en: The given locations contain no images.
tr: Verilen konumlar hiçbir resim içermiyor.

en: The image whose printing properties will be set up
tr: Yazdırma özellikleri ayarlanacak resim

en: The image “%s” has been modified by an external application. Would you like to reload it?
tr: “%s” resmi dış uygulamaca değiştirilmiş. Yeniden yüklemek ister misiniz?

en: The image “%s” has been set as Desktop Background. Would you like to modify its appearance?
tr: “%s” resmi Masaüstü Arka Planı olarak ayarlandı. Görünümünü değiştirmek ister misiniz?

en: The information for the page where the image will be printed
tr: Resmin yazdırılacağı sayfa için bilgi

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
tr: Fare kaydırma tekerleğini yakınlaştırmada kullanırken uygulanacak çarpan. Bu değer her kaydırma eylemin kullanılacak adımı belirler. Örneğin, 0.05 her kaydırma eyleminde %5 yakınlaştırma ile sonuçlanır ve 1.00 %100 yakınlaştırma ile sonuçlanır.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
tr[0]: Yapılan değişiklikleri kaydedilmemiş %d resim var. Kapatmadan önce değişiklikler kaydedilsin mi?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    Do you want to open the image with the Document Viewer to see all pages?
tr: Bu görüntüde birden çok sayfa bulunuyor. Resim Görüntüleyici, sadece ilk sayfayı gösterir.
    Tüm sayfaları görmek için bu görüntüyü Belge Görüntüleyici ile açmak ister misiniz?

en: This image contains multiple pages. Image Viewer displays only the first page.
    You may want to install the Document Viewer to see all pages.
tr: Bu görüntüde birden çok sayfa bulunuyor. Resim Görüntüleyici, sadece ilk sayfayı gösterir.
    Tüm sayfaları görmek için Belge Görüntüleyici’yi kurmak isteyebilirsiniz.

en: Time
tr: Saat

en: To:
tr: Hedef:

en: Transformation failed.
tr: Dönüşüm başarısız oldu.

en: Transformation on unloaded image.
tr: Yüklenmemiş resim üzerinde dönüşüm.

en: Transparency color
tr: Saydamlık rengi

en: Transparency indicator
tr: Saydamlık belirteci

en: Transparent Parts
tr: Saydam Kısımlar

en: Trash images without asking
tr: Resimleri sormadan çöpe at

en: Type
tr: Tür

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Use a custom background color
tr: Özel arka plan rengi kullan

en: Value
tr: Değer

en: Vertical
tr: Dikey

en: Viewing a slideshow
tr: Slayt gösterisi görüntüleniyor

en: West
tr: Batı

en: Whether the file chooser should show the user’s pictures folder if no images are loaded.
tr: Eğer hiçbir resim yüklü değilse dosya seçicinin, kullanıcının resimler klasörünü gösterip göstermeyeceği.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
tr: Resim galerisi panelinin yeniden boyutlandırılabilir olup olmayacağı.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
tr: Yakınlaşma sırasında ara değerleme kullanılıp kullanılmayacağı. Bu özellik daha bulanık görüntü sağlar ve ara değerlenmemiş resimlerden daha yavaştır.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
tr: Uzaklaştırma sırasında ara değerleme kullanılıp kullanılmayacağı. Bu özellik daha kaliteli görüntü sağlar ancak görüntülemeyi biraz yavaşlatır.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
tr: Resmin EXIF yönelim bilgileri temel alınarak kendiliğinden yönlendirilmesi.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
tr: Yakınlaştırmada kaydırma tekerleğinin kullanılıp kullanılmayacağı.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
tr: Resim sırasındaki resimlerin sonsuz döngüde gösterilip gösterilmeyeceği.

en: XMP Other
tr: XMP Diğer

en: XMP Rights Management
tr: XMP Hak Yönetimi

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
tr: Dosyayı kaydetmek için gerekli izniniz yok.

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Zoom multiplier
tr: Yakınlaştırma çarpanı

en: [FILE…]
tr: [DOSYA…]

en: _About Image Viewer
tr: Resim Görüntüleyici _Hakkında

en: _Automatic orientation
tr: _Kendiliğinden yönelim

en: _Best Fit
tr: _Sığdır

en: _Best fit
tr: _En uygun

en: _Bottom:
tr: _Alt:

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Destination folder:
tr: _Hedef klasör:

en: _Filename format:
tr: _Dosya adı biçimi:

en: _First Image
tr: _İlk Resim

en: _Height:
tr: _Yükseklik:

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Image Gallery
tr: Res_im Galerisi

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _Last Image
tr: _Son Resim

en: _Leave Fullscreen
tr: _Tam Ekrandan Çık

en: _Left:
tr: _Sol:

en: _Loop sequence
tr: Döngü _sırası

en: _Next Image
tr: _Sonraki Resim

en: _Normal Size
tr: _Olağan Boyut

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open Background Preferences
tr: _Arka Plan Tercihlerini Aç

en: _Open…
tr: _Aç…

en: _Previous Image
tr: Ö_nceki Resim

en: _Print…
tr: _Yazdır…

en: _Reload
tr: _Yeniden Yükle

en: _Replace spaces with underscores
tr: Boşlukları alt çizgilerle değişti_r

en: _Right:
tr: S_ağ:

en: _Rotate Clockwise
tr: Saat Yönünde Döndü_r

en: _Save
tr: Kay_det

en: _Scaling:
tr: Ö_lçekleme:

en: _Start counter at:
tr: _Sayaç başlangıcı:

en: _Time between images:
tr: Resimler arasındaki s_üre:

en: _Top:
tr: Ü_st:

en: _Unit:
tr: _Birim:

en: _Width:
tr: _Genişlik:

en: _Yes
tr: _Evet

en: _Zoom In
tr: _Yakınlaştır

en: as is
tr: olduğu gibi

[ctx: shortcut window]
en: Actual size
tr: Gerçek boyut

[ctx: shortcut window]
en: Best fit
tr: En uygun

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Images
tr: Resimlerde Gezinme

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
tr: Tüm pencereleri kapat

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
tr: Geçerli pencereyi kapat

[ctx: shortcut window]
en: Common
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

[ctx: shortcut window]
en: Delete image permanently
tr: Resmi kalıcı olarak sil

[ctx: shortcut window]
en: Enter/Leave fullscreen
tr: Tam ekranı Aç/Kapat

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
tr: Tam ekran

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Go to a random image in the folder
tr: Klasördeki rasgele bir resme git

[ctx: shortcut window]
en: Go to the first image in the folder
tr: Klasördeki ilk resme git

[ctx: shortcut window]
en: Go to the last image in the folder
tr: Klasördeki son resme git

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next image in the folder
tr: Klasördeki bir sonraki resme git

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous image in the folder
tr: Klasördeki bir önceki resme git

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolları

[ctx: shortcut window]
en: Move to Trash
tr: Çöpe Taşı

[ctx: shortcut window]
en: Open an image file
tr: Resim dosyası aç

[ctx: shortcut window]
en: Open the application manual
tr: Uygulama el kitabını aç

[ctx: shortcut window]
en: Pause slideshow
tr: Slayt gösterisini duraklat

[ctx: shortcut window]
en: Print the current image
tr: Geçerli resmi yazdır

[ctx: shortcut window]
en: Rotate clockwise
tr: Saat yönünde döndür

[ctx: shortcut window]
en: Rotate counterclockwise
tr: Saat yönünün tersine döndür

[ctx: shortcut window]
en: Rotation
tr: Döndürme

[ctx: shortcut window]
en: Save the image
tr: Resmi kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Save the image with a new file name
tr: Resmi yeni dosya adıyla kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down in a large image
tr: Geniş resimde aşağı kaydır

[ctx: shortcut window]
en: Scroll left in a large image
tr: Geniş resimde sola kaydır

[ctx: shortcut window]
en: Scroll right in a large image
tr: Geniş resimde sağa kaydır

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up in a large image
tr: Geniş resimde yukarı kaydır

[ctx: shortcut window]
en: Scrolling
tr: Kaydırma

[ctx: shortcut window]
en: Set the image as desktop background
tr: Resmi masaüstü arka planı olarak ayarla

[ctx: shortcut window]
en: Show image properties in sidebar
tr: Resim özelliklerini kenar çubuğunda göster

[ctx: shortcut window]
en: Show presenter with separate controls
tr: Sunucuyu ayrı denetimlerle göster

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the application menu
tr: Uygulama menüsünü göster/gizle

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the image gallery
tr: Resim galerisini Göster/Gizle

[ctx: shortcut window]
en: Show/Hide the sidebar
tr: Kenar çubuğunu göster/gizle

[ctx: shortcut window]
en: Start/Stop slideshow
tr: Slayt gösterisini Başlat/Durdur

[ctx: shortcut window]
en: Undo
tr: Geri al

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
tr: Yakınlaştırma

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
tr: Uzaklaştır
