file-roller - en to tr translation catalogue (301 entries)

en: %d file remaining | %'d files remaining
tr[0]: %'d dosya kaldı

en: %s Properties
tr: %s Özellikleri

en: A file named “%s” already exists.
    
    %s
tr: “%s” adında dosya zaten var.
    
    %s

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
tr: “%s” adında dosya zaten var.  Bu dosya ile değiştirmek ister misiniz?

en: A folder named “%s” already exists.
    
    %s
tr: “%s” adında klasör zaten var.
    
    %s

en: ARCHIVE
tr: ARŞİV

[ctx: Action]
en: Add Files
tr: Dosya Ekle

[ctx: Action]
en: Extract
tr: Çıkar

[ctx: Action]
en: Open
tr: Aç

[ctx: Action]
en: _Extract
tr: _Çıkar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Add
tr: Ekle

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
tr: Dosyaları, adını sorduğun arşive ekle ve programdan çık

en: Add files to the specified archive and quit the program
tr: Dosyaları belirtilen arşive ekle ve programdan çık

en: Add only if _newer
tr: _Yalnızca yeniyse ekle

en: Adding the files to “%s”
tr: Dosyalar “%s” arşivine ekleniyor

en: Adding “%s”
tr: “%s” ekleniyor

en: All archives
tr: Tüm arşivler

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: An archive manager for GNOME.
tr: GNOME için arşiv yöneticisi.

en: An error occurred while adding files to the archive.
tr: Arşive dosya eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
tr: Arşivden dosyalar silinirken hata oluştu.

en: An error occurred while extracting files.
tr: Dosyalar çıkarılırken hata oluştu.

en: An error occurred while loading the archive.
tr: Arşiv yüklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while renaming the files.
tr: Dosyalar yeniden adlandırılırken hata oluştu.

en: An error occurred while saving the archive.
tr: Arşiv kaydedilirken hata oluştu.

en: An error occurred while testing archive.
tr: Arşiv sınanırken hata oluştu.

en: An error occurred while updating the files.
tr: Dosyalar güncellenirken hata oluştu.

en: An error occurred.
tr: Hata oluştu.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
tr: “%s” içinde aynı adda dosya zaten var.

en: Archive Manager
tr: Arşiv Yöneticisi

en: Archive Manager (also known as File Roller) is the default GNOME application for opening, creating, and modifying archive and compressed archive files.
tr: Arşiv Yöneticisi (File Roller olarak da bilinir) arşiv ve sıkıştırılmış arşiv dosyalarını açmak, oluşturmak ve değiştirmek için öntanımlı GNOME uygulamasıdır.

en: Archive Manager supports a wide range of different archive files, including:
tr: Arşiv Yöneticisi, şunlar gibi çok sayıda arşiv dosyasını destekler:

en: Archive not found
tr: Arşiv bulunamadı

en: Archive size:
tr: Arşiv boyutu:

en: Archive type not supported.
tr: Arşiv türü desteklenmiyor.

en: C_ommand Line Output:
tr: K_omut Satırı Çıktısı:

en: C_reate
tr: _Oluştur

en: Change password visibility
tr: Parola görünürlüğünü değiştir

en: Command exited abnormally.
tr: Komut hatalı biçimde sonlandı.

en: Command not found.
tr: Komut bulunamadı.

en: Compress
tr: Sıkıştır

en: Compression level
tr: Sıkıştırma oranı

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
tr: Arşive dosya eklerken kullanılan sıkıştırma düzeyi. Olası değerler: very-fast (çok hızlı), fast (hızlı), normal, maximum (en yüksek).

en: Compression ratio:
tr: Sıkıştırma oranı:

en: Content size:
tr: İçerik boyutu:

en: Contents
tr: İçindekiler

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copying the extracted files to the destination
tr: Çıkarılan dosyalar hedefe kopyalanıyor

en: Copying the files from “%s” to “%s”
tr: Dosyalar “%s”den “%s”e kopyalanıyor

en: Copying the files to add to “%s”
tr: “%s” arşivine eklenecek dosyalar kopyalanıyor

en: Copyright © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.
tr: Telif Hakkı © 2001–2014 Free Software Foundation, Inc.

en: Could not add the files to the archive
tr: Dosyalar arşive eklenemedi

en: Could not create the archive
tr: Arşiv oluşturulamadı

en: Could not create the destination folder: %s.
tr: Belirtilen hedef klasör oluşturulamadı: %s.

en: Could not delete the old archive.
tr: Eski arşiv silinemedi.

en: Could not display help
tr: Yardım görüntülenemedi

en: Could not display the folder “%s”
tr: “%s” klasörü görüntülenemedi

en: Could not find the volume: %s
tr: Birim bulunamadı: %s

en: Could not load the location
tr: Konum yüklenemedi

en: Could not open this file type
tr: Bu dosya türü açılamadı

en: Could not open “%s”
tr: “%s” açılamadı

en: Could not perform the operation
tr: İşlem gerçekleştirilemedi

en: Could not rename the file
tr: Dosya yeniden adlandırılamadı

en: Could not rename the folder
tr: Klasör yeniden adlandırılamadı

en: Could not save the archive “%s”
tr: “%s” arşivi kaydedilemedi

en: Create _Archive
tr: Arşiv _Oluştur

en: Create _Folder
tr: Klasör _Oluştur

en: Create and modify an archive
tr: Arşiv oluştur ve değiştir

en: Create destination folder without asking confirmation
tr: Onay almadan hedef klasörü oluştur

en: Creating “%s”
tr: “%s” oluşturuluyor

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: Cut
tr: Kes

en: D_eselect All
tr: _Tüm Seçimi Kaldır

en: Decompressing archive
tr: Arşiv açılıyor

en: Default folder to use for the “--add” and “--extract” commands
tr: “--add” ve “--extract” komutları için kullanılacak öntanımlı klasör

en: Default volume size
tr: Öntanımlı birim boyutu

en: Delete
tr: Sil

en: Deleting files from archive
tr: Arşivden dosyalar siliniyor

en: Deleting the files from “%s”
tr: Dosyalar “%s” arşivinden siliniyor

en: Dese_lect All
tr: _Seçimi Kaldır

en: Destination folder “%s” does not exist.
    
    Do you want to create it?
tr: “%s” hedef klasörü yok. 
    
    Oluşturmak istiyor musunuz?

en: Display path
tr: Yolu görüntüle

en: Display size
tr: Boyutu görüntüle

en: Display the path column in the main window.
tr: Ana pencerede yol sütununu görüntüle.

en: Display the size column in the main window.
tr: Ana pencerede boyut sütununu görüntüle.

en: Display the time column in the main window.
tr: Ana pencerede zaman sütununu görüntüle.

en: Display the type column in the main window.
tr: Ana pencerede tür sütununu görüntüle.

en: Display time
tr: Zamanı görüntüle

en: Display type
tr: Türü görüntüle

en: Do not _overwrite newer files
tr: Yeni dosyaların _üzerine yazma

en: Do not overwrite newer files
tr: Yeni dosyaların üzerine yazma

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
tr: Bu dosyayı var olan arşive eklemek istiyor musunuz yoksa onu yeni arşiv olarak mı açacaksınız?

en: Do you want to create a new archive with these files?
tr: Bu dosyalarla yeni arşiv oluşturmak istiyor musunuz?

en: E_xclude files:
tr: D_ışlanan dosyalar:

en: Editors
tr: Düzenleyiciler

en: Encrypt the archive header
tr: Arşiv başlığını şifrele

en: Enter a password for “%s”
tr: “%s” için parola gir

en: Extract Here
tr: Buraya Çıkar

en: Extract To…
tr: Çıkar…

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
tr: Dosyaları, adını sorduğun hedef klasörüne çıkar ve programdan çık

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
tr: Dosyaları belirtilen klasöre çıkar ve programdan çık

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
tr: Arşivlerin içeriklerini arşiv klasöründe çıkar ve programdan çık

en: Extract the selected archive
tr: Seçili arşivi çıkar

en: Extract the selected archive to the current position
tr: Seçilen arşivi geçerli konuma çıkar

en: Extracting the files from “%s”
tr: Dosyalar “%s” arşivinden çıkarılıyor

en: Extracting “%s”
tr: “%s” çıkarılıyor

en: Extraction completed successfully
tr: Çıkarma başarıyla tamamlandı

en: Extraction not performed
tr: Çıkarma işlemi gerçekleştirilemedi

en: FOLDER
tr: KLASÖR

[ctx: File]
en: Location
tr: Konum

[ctx: File]
en: Modified
tr: Değiştirildi

[ctx: File]
en: Name
tr: Ad

[ctx: File]
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: File]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: File]
en: Type
tr: Tür

en: Find files by name
tr: Dosyaları ada göre bul

en: Folder
tr: Klasör

en: Folders
tr: Klasörler

en: Getting the file list
tr: Dosya listesi alınıyor

en: Go to the home location
tr: Ev konumuna git

en: Go to the next visited location
tr: Sonraki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go to the previous visited location
tr: Önceki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go up one level
tr: Bir düzey yukarı git

en: How to sort files
tr: Dosyalar nasıl sıralanır

en: Include _files:
tr: _İçerilen dosyalar:

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Last Output
tr: Son Çıktı

en: Last modified:
tr: Son değiştirilme:

en: List Mode
tr: Liste Kipi

en: List of applications entered in the “Open File” dialog and not associated with the file type.
tr: “Dosya Aç” iletişim penceresinde girilen ve dosya türüyle ilişkilendirilmemiş uygulamaların listesi.

en: Load Options
tr: Seçenekleri Yükle

en: Loading “%s”
tr: “%s” yükleniyor

en: Location
tr: Konum

en: Location:
tr: Konum:

en: Moving the files from “%s” to “%s”
tr: Dosyalar “%s”den “%s”e taşınıyor

en: Name column width
tr: Ad sütununun genişliği

en: Name “%s” is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
tr: “%s” adı şu karakterlerden en az birini içerdiği için geçersizdir: %s; lütfen başka ad yazın.

en: New Archive
tr: Yeni Arşiv

en: New name is the same as old one, please type other name.
tr: Yeni ad eskisiyle aynı; lütfen başka ad yazın.

en: New name is void, please type a name.
tr: Yeni ad geçersiz, lütfen ad yazın.

en: Number of files:
tr: Dosya sayısı:

en: Open _Item Location
tr: Öge _Konumunu Aç

en: Open, modify and create compressed archive files
tr: Sıkıştırılmış arşiv dosyalarını aç, değiştir ve oluştur

en: Operation completed
tr: İşlem tamamlandı

en: Pass_word…
tr: Paro_la…

en: Password required for “%s”
tr: “%s” için parola gerekli

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste Selection
tr: Seçimi Yapıştır

en: Please use a different name.
tr: Lütfen başka ad kullanın.

en: Please wait…
tr: Lütfen bekleyin…

en: Properties
tr: Özellikler

en: Reading “%s”
tr: “%s” okunuyor

en: Recompressing archive
tr: Arşiv yeniden sıkıştırılıyor

en: Recreate the folders stored in the archive
tr: Arşivde saklanan klasörleri yeniden oluştur

en: Removing “%s”
tr: “%s” kaldırılıyor

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Renaming the files in “%s”
tr: “%s” içindeki dosyalar yeniden adlandırılıyor

en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: Replace _Nothing
tr: _Hiçbirini Değiştirme

en: Replace file “%s”?
tr: “%s” dosyası değiştirilsin mi?

en: Reset Options
tr: Seçenekleri Sıfırla

en: S_elect the files you want to update:
tr: Güncellemek istediğiniz _dosyaları seçin:

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Options
tr: Seçenekleri Kaydet

en: Save _As…
tr: _Farklı Kaydet…

en: Saving “%s”
tr: “%s” kaydediliyor

en: Set Pass_word…
tr: _Parola Belirle…

en: Show Hidden Files
tr: Gizli Dosyaları Göster

en: Show version
tr: Sürümü göster

en: Show/hide the extra options
tr: Ek seçenekleri göster/gizle

en: Side_bar
tr: Kenar _Çubuğu

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Sort type
tr: Sıralama türü

en: Split into _volumes of
tr: Şuncacık _bölümlere ayır

en: Start as a service
tr: Hizmet olarak başlat

en: Test Result
tr: Sınama Sonucu

en: Testing “%s”
tr: “%s” sınanıyor

en: The default size for volumes.
tr: Öntanımlı birim boyutu.

en: The default width of the name column in the file list.
tr: Dosya listesindeki ad sütununun öntanımlı genişliği.

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
tr: "%s" adında bir dosya zaten var.  Onun yerine koymak, dosya içeriğinin üzerine yazacak.

en: The file has been modified with an external application. If you don’t update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %d files have been modified with an external application. If you don’t update the files in the archive, all of your changes will be lost.
tr[0]: %d dosya dış uygulamaca değiştirilmiş. Eğer arşivdeki sürümünü güncellemezseniz tüm değişiklikleriniz yitecek.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
tr: %s dosyaları için kurulu komut yok.
    Bu dosyayı açmak için komut aramak ister misiniz?

en: There was an internal error trying to search for applications:
tr: Uygulamalarda arama yapılırken iç hata oluştu:

en: This archive type cannot be modified
tr: Bu arşiv türü değiştirilemiyor

en: Type:
tr: Tür:

en: Update Files
tr: Dosyaları Güncelle

en: Update the file “%s” in the archive “%s”?
tr: “%s” dosyasının “%s” arşivindeki hali güncellensin mi?

en: Update the files in the archive “%s”?
tr: “%s” arşivindeki dosyalar güncellensin mi?

en: Updating the files in “%s”
tr: “%s” içindeki dosyalar güncelleniyor

en: Use the notification system to notify the operation completion
tr: İşlemin tamamlandığını bildirmek için bildirim sistemini kullan

en: Use “all-files” to view all the files in the archive in a single list, use “as-folder” to navigate the archive as a folder.
tr: Arşivdeki tüm dosyaları tek bir listede görüntülemek için “all-files”, arşivi bir klasör olarak gezinmek için “as-folder” kullanın.

en: View All _Files
tr: Tü_m Dosyaları Görüntüle

en: View as a F_older
tr: Klas_ör Olarak Görüntüle

en: View the sidebar
tr: Kenar çubuğunu göster

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
tr: Dosyaları sıralarken hangi kıstasın kullanılması gerektiği. Olası değerler: name, size, type, time, path.

en: Whether to display the sidebar.
tr: Kenar çubuğunun gösterilmesi.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
tr: Arşiv başlığının şifrelenip şifrelenmeyeceği. Eğer başlık şifrelenirse, arşiv içeriğini listelemek için de parola gerekecek.

en: Whether to show other options. If set the extra options will be shown.
tr: Diğer seçeneklerin gösterilip gösterilmeyeceği. Eğer seçilirse, ek seçenekler gösterilecektir.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
tr: Büyükten küçüğe ya da küçükten büyüğe doğru sıralanacağı. Olası değerler: ascending, descending.

[ctx: Window title]
en: Add Files
tr: Dosya Ekle

[ctx: Window title]
en: Extract
tr: Çıkar

[ctx: Window title]
en: Extract archive
tr: Arşivi çıkar

[ctx: Window title]
en: Load Options
tr: Seçenekleri Yükle

[ctx: Window title]
en: Open
tr: Aç

[ctx: Window title]
en: Save Options
tr: Seçenekleri Kaydet

en: Wrong password.
tr: Yanlış parola.

en: You can’t add an archive to itself.
tr: Bir arşivi kendisine ekleyemezsiniz.

en: You don’t have permission to create an archive in this folder
tr: Bu klasör içinde arşiv oluşturmaya izniniz yok

en: You don’t have the right permissions to extract archives in the folder “%s”
tr: Dosyaları “%s” klasörüne çıkarmak için yeterli izniniz yok

en: You don’t have the right permissions to read files from folder “%s”
tr: “%s” klasöründe bulunan dosyaları okumak için yeterli izniniz yok

en: You don’t have the right permissions.
tr: Doğru izinleriniz yok.

en: You have to specify an archive name.
tr: Arşiv adı belirtmelisiniz.

en: [read only]
tr: [salt okunur]

en: _About
tr: _Hakkında

en: _About Archive Manager
tr: Arşiv Yöneticisi _Hakkında

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Add Files…
tr: Dosyaları _Ekle…

en: _All files
tr: _Tüm dosyalar

en: _Apply
tr: _Uygula

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete Files…
tr: Dosyaları _Sil…

en: _Destination folder:
tr: _Hedef klasör:

en: _Edit
tr: D_üzenle

en: _Encrypt the file list
tr: Dosya listesini _şifrele

en: _Encrypt the file list too
tr: _Dosya listesini de şifrele

en: _Exclude folders:
tr: _Dışlanan klasörler:

en: _Extract
tr: _Çıkar

en: _Extract Files…
tr: Dosyaları _Çıkar…

en: _Extract…
tr: _Çıkar…

en: _File
tr: _Dosya

en: _Filename:
tr: _Dosya adı:

en: _Files:
tr: _Dosyalar:

en: _Find
tr: _Bul

en: _Follow symbolic links
tr: Simgesel bağlantıları _izle

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Keep directory structure
tr: Dizin yapısını _koru

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _Location:
tr: _Konum:

en: _New Archive…
tr: _Yeni Arşiv…

en: _New file name:
tr: _Yeni dosya adı:

en: _New folder name:
tr: _Yeni klasör adı:

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open With…
tr: Birlikte _Aç…

en: _Open the Archive
tr: Arşivi _Aç

en: _Open…
tr: _Aç…

en: _Options
tr: _Seçenekler

en: _Options Name:
tr: _Seçenek Adı:

en: _Other Options
tr: _Diğer Seçenekler

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Rename
tr: _Yeniden Adlandır

en: _Rename…
tr: _Yeniden Adlandır…

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Save As…
tr: _Farklı Kaydet…

en: _Search Command
tr: _Komut Ara

en: _Select All
tr: Tümünü _Seç

en: _Selected files
tr: _Seçilen dosyalar

en: _Show the Files
tr: Do_syaları Göster

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Test Integrity
tr: Tümlüğü _Sına

en: _Update
tr: _Güncelle

en: _View
tr: _Görüntüle

en: bzip archives (.tar.bz, .tbz)
tr: bzip arşivleri (.tar.bz, .tbz)

en: example: *.o; *.bak
tr: örnek: *.o, *.bak

en: example: *.txt; *.doc
tr: örnek: *.txt, *.doc

en: gzip archives (.tar.gz, .tgz)
tr: gzip arşivleri (.tar.gz, .tgz)

[ctx: shortcut window]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: shortcut window]
en: Close window
tr: Pencereyi kapat

[ctx: shortcut window]
en: Common
tr: Ortak

[ctx: shortcut window]
en: Create new archive
tr: Yeni arşiv oluştur

[ctx: shortcut window]
en: Delete files or folders from an archive
tr: Arşivden dosya veya klasör sil

[ctx: shortcut window]
en: Deselect all
tr: Tüm seçimi kaldır

[ctx: shortcut window]
en: Display the tree view of the folders in the side pane
tr: Kenar bölmede klasörlerin ağaç görünümünü göster

[ctx: shortcut window]
en: Extract an archive
tr: Arşiv çıkar

[ctx: shortcut window]
en: Find
tr: Bul

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolları

[ctx: shortcut window]
en: Open an archive
tr: Arşiv aç

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: shortcut window]
en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: shortcut window]
en: Rename file or folder in an archive
tr: Arşivdeki dosya veya klasörü yeniden adlandır

[ctx: shortcut window]
en: Save with another name
tr: Başka adla kaydet

[ctx: shortcut window]
en: Select all
tr: Tümünü seç

[ctx: shortcut window]
en: Show help
tr: Yardımı göster

[ctx: shortcut window]
en: Stop the operation
tr: İşlemi durdur

[ctx: shortcut window]
en: View
tr: Gör

[ctx: shortcut window]
en: View archive properties
tr: Arşiv özelliklerini gör

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a folder structure
tr: Arşivin içeriğini klasör yapısı olarak gör

[ctx: shortcut window]
en: View the content of an archive as a list of files
tr: Arşivin içeriğini dosya listesi olarak gör

en: xz archives (.tar.xz)
tr: xz arşivleri (.tar.xz)

en: zip archives (.zip)
tr: zip arşivleri (.zip)

en: zip;tar;extract;unpack;
tr: zip;tar;aç;çıkart;ayıkla;

en: — Create and modify an archive
tr: — Arşiv oluştur ve değiştir

en: “%s” created successfully
tr: “%s” başarıyla oluşturuldu
