gnome-settings-daemon - en to tr translation catalogue (539 entries)

en: %2$s. You have %1$u try left | %2$s. You have %1$u tries left
tr[0]: %2$s. %1$u denemeniz kaldı

en: %i hour | %i hours
tr[0]: %i saat

en: %i minute | %i minutes
tr[0]: %i dakika

en: %s Requires Authentication
tr: %s Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor

en: %s Stopped
tr: %s Durduruldu

en: %s of UPS backup power remaining
tr: %s boyunca yetecek UPS yedek gücü kaldı

en: A connected device is low on power
tr: Bağlı aygıtın güç düzeyi düşük

en: A connected device is low on power (%.0f%%)
tr: Bağlı aygıtın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: A connected device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlı aygıtın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: A connected device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlı aygıtın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: A dictionary of XSETTINGS to override
tr: Geçersiz kılınacak XSETTINGS sözlüğü

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
tr: Yüklenecek GTK+ modüllerini temsil eden karakter katarlarını tutan liste; Genellikle ek olarak durumsal veya zorla kapatılmış olanları.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
tr: Yüklenmeyecek GTK+ modüllerini temsil eden karakter katarlarını tutan liste; kendi yapılandırmalarında öntanımlı olarak etkin hale getirilecek olsalar bile.

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: “all”). This is only evaluated on startup.
tr: Yüklenmesine izin verilen eklentileri temsil eden bir dizge listesi (öntanımlı: “all” [tümü]). Bu yalnızca başlangıçta değerlendirilir.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
tr: Fare hareketi için hız çarpanı. Öntanımlı sistem değeri -1 dir.

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Action Cancelled
tr: Eylem İptal Edildi

en: Airplane mode disabled
tr: Uçak kipi devre dışı

en: Airplane mode enabled
tr: Uçak kipi etkin

en: Antialiasing
tr: Yumuşatma

en: Application Stopped
tr: Uygulama Durduruldu

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
tr: Yaklaşık %s UPS güç beslemesi kaldı (%%%.0f)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
tr: Yaklaşık %s UPS gücü kaldı (%%%.0f). Veri kaybetmemek için AC gücü bilgisayarınıza yeniden sağlayın.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
tr: Yaklaşık %s kaldı (%%%.0f)

en: Attached computer battery low
tr: Bağlı bilgisayar pili zayıf

en: Attached computer is low on power
tr: Bağlı bilgisayarın güç düzeyi düşük

en: Attached computer is low on power (%.0f%%)
tr: Bağlı bilgisayarın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Attached computer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlı bilgisayarın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Attached computer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlı bilgisayarın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Audio device battery low
tr: Ses aygıtı pili zayıf

en: Audio device is low on power
tr: Ses aygıtının güç düzeyi düşük

en: Audio device is low on power (%.0f%%)
tr: Ses aygıtının güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Audio device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Ses aygıtının güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Audio device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Ses aygıtının güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Authentication is required to modify the OLED image for a Wacom tablet
tr: Wacom tablet için OLED resmini değiştirmek için kimlik doğrulama gerekli

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
tr: Dizüstü parlaklığını değiştirmek için kimlik doğrulama gerekir

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
tr: Wacom tablet için yanacak LED ışığını değiştirmek için kimlik doğrulama gerekli

en: Automatic hibernation
tr: Kendiliğinden derin uyku

en: Automatic logout
tr: Kendiliğinden oturum kapatma

en: Automatic suspend
tr: Kendiliğinden bekleme

en: Automatically enable the "power-saver" profile using power-profiles-daemon if the battery is low.
tr: Pil gücü düşükken power-profiles-daemon kullanarak "power-saver" (güç tutumu) profilini kendiliğinden etkinleştir.

en: Battery critically low
tr: Pil aşırı zayıf

en: Battery is critically low
tr: Pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: Battery is low
tr: Pil zayıf

en: Battery low
tr: Pil zayıf

en: Binding
tr: Kısayol

en: Binding for power button.
tr: Güç düğmesi için bağlama.

en: Binding for the custom binding
tr: Özel kısayol için kısayol

en: Binding for the magnifier to zoom in
tr: Büyüteci yakınlaştırmak için kısayol

en: Binding for the magnifier to zoom out
tr: Büyüteci uzaklaştırmak için kısayol

en: Binding to cycle the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığı döngüsü için bağlama.

en: Binding to decrease the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını azaltmak için bağlama.

en: Binding to decrease the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığını azaltmak için bağlama.

en: Binding to decrease the text size
tr: Metin boyutunu küçültmek için kısayol

en: Binding to eject an optical disc.
tr: Bir optik diski çıkarmak için gerekli kısayol.

en: Binding to hibernate the machine.
tr: Makineyi derin uykuya sokmak için bağlama.

en: Binding to increase the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını artırmak için bağlama.

en: Binding to increase the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığını artırmak için bağlama.

en: Binding to increase the text size
tr: Metin boyutunu büyütmek için kısayol

en: Binding to launch GNOME Settings.
tr: GNOME Ayarlar’ı başlatmak için bağlama.

en: Binding to launch the calculator.
tr: Hesap makinesini başlatmak için kısayol.

en: Binding to launch the email client.
tr: E-posta istemcisini başlatmak için kısayol.

en: Binding to launch the help browser.
tr: Yardım tarayıcısını başlatmak için kısayol.

en: Binding to launch the media player.
tr: Ortam yürütücüsünü başlatmak için kısayol.

en: Binding to launch the search tool.
tr: Arama aracını başlatmak için kısayol.

en: Binding to launch the web browser.
tr: Web tarayıcıyı başlatmak için kısayol.

en: Binding to lock the screen.
tr: Ekranı kilitlemek için kısayol.

en: Binding to log out.
tr: Çıkış için kısayol.

en: Binding to lower the volume with higher precision.
tr: Daha yüksek hassasiyetle sesi azaltmak için bağlama.

en: Binding to lower the volume without emitting a sound effect.
tr: Ses etkisi çıkarmadan sesi azaltmak için bağlama.

en: Binding to lower the volume.
tr: Sesi azaltmak için kısayol.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
tr: Mikrofonu kapatmak/açmak için kısayol.

en: Binding to mute/unmute the volume without emitting a sound effect.
tr: Ses etkisi çıkarmadan sesi kısma/sesi açmak için bağlama.

en: Binding to mute/unmute the volume.
tr: Sesi kapatmak/açmak için kısayol.

en: Binding to open the Home folder.
tr: Başlangıç klasörünü açmak için kısayol.

en: Binding to pause playback.
tr: Yürütmeyi duraklatmak için kısayol.

en: Binding to raise the volume with higher precision.
tr: Daha yüksek hassasiyetle sesi yükseltmek için bağlama.

en: Binding to raise the volume without emitting a sound effect.
tr: Ses etkisi çıkarmadan sesi yükseltmek için bağlama.

en: Binding to raise the volume.
tr: Sesi arttırmak için kısayol.

en: Binding to show current battery status.
tr: Geçerli pil durumunu göstermek için bağlama.

en: Binding to show the on-screen keyboard
tr: Ekran klavyesini göstermek için kısayol

en: Binding to show the screen magnifier
tr: Ekran büyütecini göstermek için kısayol

en: Binding to skip backward in current track.
tr: Geçerli parçada geri atlamak için bağlama.

en: Binding to skip forward in current track.
tr: Geçerli parçada ileri atlamak için bağlama.

en: Binding to skip to next track.
tr: Sonraki parçaya geçmek için kısayol.

en: Binding to skip to previous track.
tr: Önceki parçaya geçmek için kısayol.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
tr: Yürütmeyi başlatmak (veya yürütme/duraklatma arasında geçiş yapmak) için kısayol.

en: Binding to start the screen reader
tr: Ekran okuyucusunu başlatmak için kısayol

en: Binding to stop playback.
tr: Yürütmeyi durdurmak için kısayol.

en: Binding to suspend the machine.
tr: Makineyi bekletmek için bağlama.

en: Binding to switch the touchpad off.
tr: Dokunmatik yüzeyi kapatmak için bağlama.

en: Binding to switch the touchpad on.
tr: Dokunmatik yüzeyi açmak için bağlama.

en: Binding to toggle airplane mode.
tr: Uçak kipini değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle automatic screen orientation.
tr: Ekran yönelimini kendiliğinden değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle bluetooth airplane mode.
tr: Bluetooth uçak kipini değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle random playback mode in media player.
tr: Ortam yürütücüsündeki rastgele kayıttan yürütme kipini değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle repeat mode in media player.
tr: Ortam yürütücüsündeki yineleme kipini değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle the interface contrast
tr: Arayüz karşıtlığını açıp kapatmak için kısayol

en: Binding to toggle the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını değiştirmek için bağlama.

en: Binding to toggle the touchpad on/off.
tr: Dokunmatik yüzeyi açıp kapatmak için bağlama.

en: Bluetooth RF kill
tr: Bluetooth RF öldürme

en: Bluetooth device battery low
tr: Bluetooth aygıtı pili zayıf

en: Bluetooth device is low on power
tr: Bluetooth aygıtının güç düzeyi düşük

en: Bluetooth device is low on power (%.0f%%)
tr: Bluetooth aygıtının güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Bluetooth device is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bluetooth aygıtının güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Bluetooth device is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bluetooth aygıtının güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Bluetooth disabled
tr: Bluetooth devre dışı

en: Bluetooth enabled
tr: Bluetooth etkin

en: Button label for OLED display.
tr: OLED ekran için düğme etiketi.

en: Calculate the sunrise and sunset times automatically, from the current location.
tr: Geçerli konumdan gün doğum ve gün batış zamanlarını kendiliğinden hesapla.

en: Camera battery low
tr: Kamera pili zayıf

en: Camera is low on power
tr: Kameranın güç düzeyi düşük

en: Camera is low on power (%.0f%%)
tr: Kameranın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Camera is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kameranın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Camera is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kameranın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Cell phone battery low
tr: Cep telefonu pili zayıf

en: Cell phone is low on power
tr: Cep telefonunun güç düzeyi düşük

en: Cell phone is low on power (%.0f%%)
tr: Cep telefonunun güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Cell phone is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Cep telefonunun güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Cell phone is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Cep telefonunun güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Color
tr: Renk

en: Color calibration device added
tr: Renk düzeltme aygıtı eklendi

en: Color calibration device removed
tr: Renk düzeltme aygıtı kaldırıldı

en: Command
tr: Komut

en: Command to run when the binding is invoked
tr: Kısayol çağrıldığında çalıştırılacak komut

en: Configuring new printer
tr: Yeni yazıcı yapılandırılıyor

en: Connected device battery is low
tr: Bağlı aygıtın pili zayıf

en: Cover open
tr: Kapak açık

en: Credentials required in order to print
tr: Yazdırmak için kimlik bilgileri gerekiyor

en: Custom keybindings
tr: Özel kısayol tuşları

en: Date & Time Settings
tr: Tarih ve Saat Ayarları

en: Decrease text size
tr: Metin boyutunu küçült

en: Delay between repeats in milliseconds.
tr: Milisaniye türünden yinelemeler arası gecikme.

en: Device memory is nearly full. %s was using a lot of memory and was forced to stop.
tr: Aygıt belleği neredeyse dolu. %s çok fazla bellek kullanıyordu ve durduruldu.

en: Device memory is nearly full. An Application that was using a lot of memory and was forced to stop.
tr: Aygıt belleği neredeyse dolu. Bir uygulama çok fazla bellek kullanıyordu ve durduruldu.

en: Device memory is nearly full. Virtual Terminal processes were using a lot of memory and were forced to stop.
tr: Aygıt belleği neredeyse dolu. Sanal Uçbirim süreçleri çok fazla bellek kullanıyordu ve durduruldular.

en: Dim the screen after a period of inactivity
tr: Belirli bir hareketsizlikten sonra ekran parlaklığını azalt

en: Disable touchpad while typing
tr: Yazarken dokunmatik yüzeyi devre dışı bırak

en: Disk Space
tr: Disk Alanı

en: Distance before a drag is started.
tr: Bir sürükleme başlamadan önceki mesafe.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
tr: Hızlandırılmış fare hareketi aktifleşmeden önce imlecin sürüklenmesi gereken piksel uzaklığı. -1 değeri sistem öntanımlısıdır.

en: Door open
tr: Kapı açık

en: Double click time
tr: Çift tıklama süresi

en: Drag threshold
tr: Sürükleme eşiği

en: Either one of your existing devices has been reconnected or a new one has been plugged in. If you did not do it, check your system for any suspicious device.
tr: Ya var olan aygıtlarınızdan biri yeniden bağlandı ya da yenisi takıldı. Eğer bir şey yapmadıysanız, kuşkulu aygıt için sisteminizi gözden geçirin.

en: Eject
tr: Çıkar

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Enable horizontal scrolling
tr: Yatay kaydırmayı etkinleştir

en: Enable mouse clicks with touchpad
tr: Dokunmatik yüzey ile fare tıklamasını etkinleştir

en: Enable power-saver profile when battery is low
tr: Pil gücü düşükken güç tutum profilini etkinleştir

en: Enable the ALS sensor
tr: ALS algılayıcısını etkinleştir

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
tr: Kullanıcı tablete dokunduğunda imleci hareket ettirmek için bunu etkinleştirin.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
tr: Wacom tablet alanını çıktının en-boy oranına uyacak biçimde sınırlandırmak için bunu etkinleştirin.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
tr: Tableti mutlak kipe ayarlamak için bunu etkinleştirin.

en: Enable touchpad
tr: Dokunmatik yüzeyi etkinleştir

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
tr: Aynı anda sol ve sağ tıklama ile orta tıklanmış gibi davranmayı etkinleştirir.

en: Enter PIN to unlock your SIM card
tr: SIM kartınızın kilidini açmak için PIN girin

en: Enter PUK to unlock your SIM card
tr: SIM kartınızın kilidini açmak için PUK girin

en: Enter a New PIN to unlock your SIM card
tr: SIM kartınızın kilidini açmak için yeni PIN girin

en: Examine
tr: İncele

en: File name of the bell sound to be played.
tr: Oynatılacak zil sesi dosya adı.

en: Free percentage notify threshold
tr: Boş yüzdesi bildirme eşiği

en: Free space notify threshold
tr: Boş alan bildirim eşiği

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
tr: GNOME Ayarlar Servisi Renk Eklentisi

en: Game controller battery low
tr: Oyun denetçisinin pil güç düzeyi düşük

en: Game controller is low on power
tr: Oyun denetçisinin güç düzeyi düşük

en: Game controller is low on power (%.0f%%)
tr: Oyun denetçisinin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Game controller is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Oyun denetçisinin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Game controller is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Oyun denetçisinin güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Hardware Airplane Mode
tr: Donanımsal Uçak Kipi

en: Headphones are low on power
tr: Kulaklığın güç düzeyi düşük

en: Headphones are low on power (%.0f%%)
tr: Kulaklığın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Headphones are very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kulaklığın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Headphones are very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kulaklığın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Headphones battery low
tr: Kulaklık pili zayıf

en: Headset battery low
tr: Mikrofonlu kulaklık pili zayıf

en: Headset is low on power
tr: Mikrofonlu kulaklığın güç düzeyi düşük

en: Headset is low on power (%.0f%%)
tr: Mikrofonlu kulaklığın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Headset is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Mikrofonlu kulaklığın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Headset is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Mikrofonlu kulaklığın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Hibernate button
tr: Derin uyku düğmesi

en: Hibernating soon unless plugged in.
tr: Fişe takılmazsa çok kısa sürede derin uykuya alınacak.

en: Hinting
tr: Düzeltme

en: Home folder
tr: Başlangıç klasörü

en: If the ambient light sensor functionality is enabled.
tr: Ortam ışığı algılayıcısı işlevselliği etkinse.

en: If the night light mode is enabled
tr: Eğer gece lambası kipi etkinse

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle.
tr: Bilgisayar işlem yapmıyorken güç kazanımı için ekran karartılması.

en: Ignore
tr: Yok Say

en: Incorrect password
tr: Geçersiz parola

en: Increase text size
tr: Metin boyutunu büyüt

en: Initial Key Repeat Delay
tr: İlk Tuş Yineleme Gecikmesi

en: Initial key repeat delay in milliseconds.
tr: Milisaniye cinsinden ilk tuş yineleme gecikmesi.

en: Key Repeat Interval
tr: Tuş Yineleme Aralığı

en: Key combination for the custom action
tr: Özel eylem için tuş kombinasyonu

en: Key combinations for a touchring or touchstrip custom action
tr: Dokunmatik yüzük veya dokunmatik şerit özel eylemleri için tuş kombinasyonları

en: Keyboard Bell Custom Filename
tr: Klavye Çanı Özel Dosya Adı

en: Keyboard battery low
tr: Klavye pili zayıf

en: Keyboard brightness down
tr: Klavye parlaklığını azalt

en: Keyboard brightness toggle
tr: Klavye parlaklığını değiştir

en: Keyboard brightness up
tr: Klavye parlaklığını artır

en: Label will be rendered to OLED display belonging to the button
tr: Etiket düğmeye bağlı olarak OLED ekranda görüntülenecek

en: Launch calculator
tr: Hesap makinesini başlat

en: Launch email client
tr: E-posta istemcisini başlat

en: Launch help browser
tr: Yardım tarayıcıyı aç

en: Launch media player
tr: Ortam yürütücüsünü başlat

en: Launch settings
tr: Ayarları başlat

en: Launch web browser
tr: Web tarayıcıyı başlat

en: Length of a double click in milliseconds.
tr: Milisaniye türünden çift tıklama süresi.

en: Lid has been closed
tr: Kapak kapatıldı

en: Lid has been opened
tr: Kapak açıldı

en: List of custom keybindings
tr: Özel kısayol tuşları listesi

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
tr: Alenen devredışı bırakılmış GTK+ modüllerinin listesi

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
tr: Alenen etkinleştirilmiş GTK+ modüllerinin listesi

en: List of plugins that are allowed to be loaded
tr: Yüklenmesine izin verilmiş eklentilerin listesi

en: Lock screen
tr: Ekranı kilitle

en: Log out
tr: Çıkış

en: Low Disk Space
tr: Düşük Disk Alanı

en: Low Disk Space on “%s”
tr: “%s” Üzerinde Düşük Disk Alanı

en: Magnifier zoom in
tr: Büyüteci yakınlaştır

en: Magnifier zoom out
tr: Büyüteci uzaklaştır

en: Marker supply low
tr: Marker kaynağı az

en: Media player battery low
tr: Ortam oynatıcısı pili zayıf

en: Media player is low on power
tr: Ortam yürütücünün güç düzeyi düşük

en: Media player is low on power (%.0f%%)
tr: Ortam yürütücünün güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Media player is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Ortam yürütücünün güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Media player is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Ortam yürütücünün güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Microphone mute/unmute
tr: Mikrofonu kapat/aç

en: Middle button emulation
tr: Orta tık öykünümü

en: Minimum notify period for repeated warnings
tr: Yinelenen uyarılar için azami süre

en: Missing printer driver
tr: Yazıcı sürücüsü bulunamadı

en: Modify the OLED image for a Wacom tablet
tr: Wacom tablet için OLED resmini değiştir

en: Modify the laptop brightness
tr: Dizüstü parlaklığını değiştir

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
tr: Wacom tablet için yanacak LED ışığını değiştir

en: Motion Threshold
tr: Hareket Eşiği

en: Mount paths to ignore
tr: Yok sayılacak bağlama yolları

en: Mouse battery low
tr: Fare pili zayıf

en: Mouse button orientation
tr: Fare düğmesi yönelimi

en: Mouse wheel emulation button. 0 to disable the feature.
tr: Fare tekerleği öykünme düğmesi. Bu özelliği 0 ile kapatabilirsiniz.

en: Name
tr: Ad

en: Name of the custom binding
tr: Özel kısayolun adı

en: Natural scrolling
tr: Doğal kaydırma

en: New PIN for SIM
tr: SIM için yeni PIN

en: New USB device
tr: Yeni USB aygıtı

en: New device detected
tr: Yeni aygıt saptandı

en: New device has been detected while the session was not locked. If you did not plug anything, check your system for any suspicious device.
tr: Oturum kilitli değilken yeni aygıt saptandı. Eğer herhangi bir şey takmadıysanız, kuşkulu aygıt için sisteminizi gözden geçirin.

en: New device has been detected while you were away. It has been blocked because the USB protection is active.
tr: Siz uzaktayken yeni aygıt saptandı. USB koruma etkin olduğundan engellendi.

en: New device has been detected while you were away. Please disconnect and reconnect the device to start using it.
tr: Siz uzaktayken yeni aygıt saptandı. Aygıtı kullanabilmek için çıkarın ve yeniden bağlayın.

en: Next track
tr: Sonraki parça

en: Night light mode changes the color temperature of your display when the sun has gone down or at preset times.
tr: Gece lambası kipi, güneş battığında ya da belirlenen zamanlarda ekranınızın renk sıcaklığını değiştirir.

en: No connection to phone
tr: Telefona bağlantı yok

en: No driver for this printer.
tr: Bu yazıcı için yazıcı sürücüsü yok.

en: No printer driver for %s.
tr: %s için yazıcı sürücüsü yok.

en: Not connected?
tr: Bağlanmadı mı?

en: On AC power
tr: Adaptör ile çalışıyor

en: On battery power
tr: Pille çalışıyor

en: On which connections the service is enabled
tr: Servisin etkin olduğu bağlantılarda

en: Operation not allowed
tr: İşleme izin verilmedi

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Out of a marker supply
tr: Marker kaynağı tükenmiş

en: Out of paper
tr: Kağıt tükenmiş

en: PDA battery low
tr: PDA pili zayıf

en: PDA is low on power
tr: PDA’nın güç düzeyi düşük

en: PDA is low on power (%.0f%%)
tr: PDA’nın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: PDA is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: PDA’nın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: PDA is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: PDA’nın güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Paper low
tr: Kağıt az

en: Pause playback
tr: Oynatmayı duraklat

en: Pen battery low
tr: Kalemin güç düzeyi düşük

en: Pen is low on power
tr: Kalemin güç düzeyi düşük

en: Pen is low on power (%.0f%%)
tr: Kalemin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Pen is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kalemin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Pen is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kalemin güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
tr: İlk düşük disk alanı uyarısı için boş alan oranı (yüzde) eşiği. Eğer boş alan yüzdesi bu değerin altına düşerse, bir uyarı gösterilir.

en: Phone failure
tr: Telefon başarısızlığı

en: Play (or play/pause)
tr: Yürüt (veya yürüt/duraklat)

en: Please provide a new PIN for SIM card %s
tr: Lütfen %s SIM kartı için yeni PIN sağlayın

en: Please provide the PIN for SIM card %s
tr: Lütfen %s SIM kartı için PIN sağlayın

en: Please provide the PUK for SIM card %s
tr: Lütfen %s SIM kartı için PUK sağlayın

en: Please wait…
tr: Lütfen bekleyiniz…

en: Possible values are “on”, “off”, and “custom”.
tr: Olası değerler şunlardır: “on” (açık), “off” (kapalı) ve “custom” (özel).

en: Power
tr: Güç

en: Power button
tr: Güç düğmesi

en: Power button action
tr: Güç düğmesi eylemi türü

en: Precise volume down
tr: Hassas ses azaltma

en: Precise volume up
tr: Hassas ses yükseltme

en: Previous track
tr: Önceki parça

en: Printer added
tr: Yazıcı eklendi

en: Printer battery low
tr: Yazıcı pili zayıf

en: Printer configuration error
tr: Yazıcı yapılandırma hatası

en: Printer error
tr: Yazıcı hatası

en: Printer is low on power
tr: Yazıcının güç düzeyi düşük

en: Printer is low on power (%.0f%%)
tr: Yazıcının güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Printer is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Yazıcının güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Printer is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Yazıcının güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Printer off-line
tr: Yazıcı çevrim dışı

en: Printer report
tr: Yazıcı raporu

en: Printer warning
tr: Yazıcı uyarısı

en: Printer “%s” has no toner left.
tr: “%s” yazıcısının toneri tükenmiş.

en: Printer “%s” is currently off-line.
tr: “%s” yazıcısı şu anda çevrim dışı.

en: Printer “%s” is low on a marker supply.
tr: “%s” yazıcısının marker kaynaklarından biri azalmış.

en: Printer “%s” is low on paper.
tr: “%s” yazıcısında kağıt azalmış.

en: Printer “%s” is low on toner.
tr: “%s” yazıcısında toner az.

en: Printer “%s” is out of a marker supply.
tr: “%s” yazıcısının marker kaynaklarından biri tükenmiş.

en: Printer “%s” is out of paper.
tr: “%s” yazıcısında kağıt tükenmiş.

en: Printer “%s” may not be connected.
tr: “%s” yazıcısı bağlı olmayabilir.

en: Printer “%s”: “%s”.
tr: “%s” yazıcısı: “%s”.

en: Printers
tr: Yazıcılar

en: Quiet volume down
tr: Sessiz ses azaltma

en: Quiet volume mute/unmute
tr: Sessiz sesi kısma/sesi açma

en: Quiet volume up
tr: Sessiz sesi yükseltme

en: RF kill
tr: RF öldür

en: RGBA order
tr: RGBA sırası

en: Recalibrate now
tr: Şimdi yeniden düzelt

en: Recalibration required
tr: Yeniden düzeltme gerekiyor

en: Reconnect USB device
tr: USB aygıtı yeniden bağlayın

en: Remember NumLock state
tr: NumLock durumunu hatırla

en: Remote battery low
tr: Kumanda pili zayıf

en: Remote is low on power
tr: Kumandanın güç düzeyi düşük

en: Remote is low on power (%.0f%%)
tr: Kumandanın güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Remote is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kumandanın güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Remote is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Kumandanın güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: SIM PIN required
tr: SIM PIN gerekli

en: SIM PIN2 required
tr: SIM PIN2 gerekli

en: SIM PUK required
tr: SIM PUK gerekli

en: SIM PUK2 required
tr: SIM PUK2 gerekli

en: SIM busy
tr: SIM meşgul

en: SIM failure
tr: SIM hatası

en: SIM not inserted
tr: SIM yerleştirilmedi

en: SIM wrong
tr: SIM yanlış

en: Scanner battery low
tr: Tarayıcı pili zayıf

en: Scanner is low on power
tr: Tarayıcının güç düzeyi düşük

en: Scanner is low on power (%.0f%%)
tr: Tarayıcının güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Scanner is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Tarayıcının güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Scanner is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Tarayıcının güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Screen brightness cycle
tr: Ekran parlaklık döngüsü

en: Screen brightness down
tr: Ekran parlaklığını azalt

en: Screen brightness up
tr: Ekran parlaklığını artır

en: Search
tr: Arama

en: Select the touchpad scroll method
tr: Dokunmatik yüzey kaydırma yöntemini seçin

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: “disabled”, “edge-scrolling”, “two-finger-scrolling”.
tr: Dokunmatik yüzey kaydırma yöntemini seç. Desteklenen değerler: “disabled” (kapalı), “edge-scrolling” (kenar kaydırması), “two-finger-scrolling” (iki parmak kaydırması).

en: Set
tr: Belirle

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
tr: Eğer yazarken kazayla dokunmatik yüzeye dokunma sorunları yaşıyorsanız bunu DOĞRU olarak ayarlayın.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
tr: Eğer scroll_method anahtarında seçili yöntemle aynı biçimde yatay kaydırma istiyorsanız bunu doğru olarak atayın.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
tr: Dokunmatik yüzey üzerine vurarak fare tıklamaları göndermek istiyorsanız bunu TRUE olarak atayın.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
tr: Tüm dokunmatik yüzeyleri etkinleştirmek için bunu TRUE olarak ayarlayın.

en: Set this to TRUE to enable natural (reverse) scrolling for touchpads.
tr: Dokunmatik yüzeyler için doğal (ters) kaydırmayı etkinleştirmek için bunu TRUE olarak ayarlayın.

en: Set this to one of “none”, “lock-screen”, or “force-logout”. The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
tr: Bunu “none” (hiçbiri), “lock-screen” (ekranı kilitle) veya “force-logout” (çıkmaya zorla) seçeneklerinden birine ayarlayın. Giriş için kullanılan akıllı kart çıkartıldığında seçtiğiniz eylem gerçekleşecektir.

en: Set this to the logical button mapping.
tr: Bunu mantıksal düğme eşleştirmesi olarak ayarlayın.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
tr: Bunu bir staylus tıklaması olayı oluşturulması için gereken basınç değeri olarak girin.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
tr: Bunu bir silgi tıklaması olayı oluşturulması için gereken basınç değeri olarak girin.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
tr: Bunu, araçlar tarafından kullanılabilen alanın başlangıç ve bitiş noktası olarak ayarlayın.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
tr: Bunu silgiye uygulanan basınç eğrisi manasında x1,y1 ve x2,y2 olarak girin.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
tr: Bunu, stilusa uygulanan basınç eğrisinin başlangıç ve bitiş noktası olarak ayarlayın.

en: Set this to “none”, “cw” for 90 degree clockwise, “half” for 180 degree, and “ccw” for 90 degree counterclockwise.
tr: Bunu “hiçbiri”, saat yönünde 90 derece için “cw”, 180 derece için “half” ve saat yönünün tersinde 90 derece için “ccw” olarak işaretleyin.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show battery status
tr: Pil durumunu göster

en: Shutting down soon unless plugged in.
tr: Fişe takılmazsa çok kısa sürede kapanacak.

en: Single Click
tr: Tek Tık

en: Size of the volume step for each volume change
tr: Her ses değişikliği için ses basamağının boyutu

en: Size of volume step
tr: Ses basamağının boyutu

en: Skip backward in current track
tr: Geçerli parçada geri atla

en: Skip forward in current track
tr: Geçerli parçada ileri atla

en: Sleep timeout computer when on AC
tr: Prize bağlıyken bilgisayarı zaman aşımıyla uyut

en: Sleep timeout computer when on battery
tr: Prize bağlı değilken uyku zaman aşımı

en: Smartcard removal action
tr: Akıllı kart çıkartıldığında uygulanacak eylem

en: Speaker battery low
tr: Hoparlör pili zayıf

en: Speaker is low on power
tr: Hoparlörün güç düzeyi düşük

en: Speaker is low on power (%.0f%%)
tr: Hoparlörün güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Speaker is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Hoparlörün güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Speaker is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Hoparlörün güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
tr: Boş alanı düşük olduğunda gözardı edilecek bağlama yollarının listesini belirtin.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
tr: Dakika olarak bir süre belirleyin. Bir birim için birbirini izleyen uyarılar bu dönemden daha sık gösterilmeyecek.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
tr: GB türünden bir miktar belirtin. Eğer boş alan miktarı bu değerden daha fazla ise, hiçbir uyarı gösterilmez.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
tr: Bir sonraki uyarı öncesi boş alanın azalması gereken yüzdeyi belirtin.

en: Static binding for power button.
tr: Güç düğmesi için sabit bağlama.

en: Static binding to cycle the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığı döngüsü için sabit bağlama.

en: Static binding to decrease the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını azaltmak için sabit bağlama.

en: Static binding to decrease the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığını azaltmak için sabit bağlama.

en: Static binding to eject an optical disc.
tr: Optik diski çıkarmak için sabit bağlama.

en: Static binding to hibernate the machine.
tr: Makineyi derin uykuya sokmak için sabit bağlama.

en: Static binding to increase the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını artırmak için sabit bağlama.

en: Static binding to increase the screen brightness.
tr: Ekran parlaklığını artırmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch GNOME Settings.
tr: GNOME Ayarlar’ı başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch the calculator.
tr: Hesap makinesini başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch the email client.
tr: E-posta istemcisini başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch the media player.
tr: Ortam yürütücüsünü başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch the search tool.
tr: Arama aracını başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to launch the web browser.
tr: Web tarayıcıyı başlatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to lock the screen.
tr: Ekranı kilitlemek için sabit bağlama.

en: Static binding to lower the volume with higher precision.
tr: Sesi yüksek hassasiyetle azaltmak için sabit bağlama.

en: Static binding to lower the volume without emitting a sound effect.
tr: Ses etkisi çıkarmadan sesi azaltmak için sabit bağlama.

en: Static binding to lower the volume.
tr: Sesi azaltmak için sabit bağlama.

en: Static binding to mute/unmute the microphone.
tr: Mikrofonu kapatmak/açmak için sabit bağlama.

en: Static binding to mute/unmute the volume.
tr: Sesi kapatmak/açmak için sabit bağlama.

en: Static binding to open the Home folder.
tr: Başlangıç klasörünü açmak için sabit bağlama.

en: Static binding to pause playback.
tr: Yürütmeyi duraklatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to raise the volume with higher precision.
tr: Sesi yüksek hassasiyetle arttırmak için sabit bağlama.

en: Static binding to raise the volume without emitting a sound effect.
tr: Ses etkisi çıkarmadan sesi yükseltmek için sabit bağlama.

en: Static binding to raise the volume.
tr: Sesi artırmak için sabit bağlama.

en: Static binding to show current battery status.
tr: Geçerli pil durumunu göstermek için sabit bağlama.

en: Static binding to skip backward in current track.
tr: Geçerli parçada geri atlamak için sabit bağlama.

en: Static binding to skip forward in current track.
tr: Geçerli parçada ileri atlamak için sabit bağlama.

en: Static binding to skip to next track.
tr: Sonraki parçaya geçmek için sabit bağlama.

en: Static binding to skip to previous track.
tr: Önceki parçaya geçmek için sabit bağlama.

en: Static binding to start playback (or toggle play/pause).
tr: Yürütmeyi başlatmak (veya yürütme/duraklatma arasında geçiş yapmak) için sabit bağlama.

en: Static binding to stop playback.
tr: Yürütmeyi durdurmak için sabit bağlama.

en: Static binding to suspend the machine.
tr: Makineyi bekletmek için sabit bağlama.

en: Static binding to switch the touchpad off.
tr: Dokunmatik yüzeyi kapatmak için sabit bağlama.

en: Static binding to switch the touchpad on.
tr: Dokunmatik yüzeyi açmak için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle airplane mode.
tr: Uçak kipini değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle automatic screen orientation.
tr: Ekran yönelimini kendiliğinden değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle bluetooth airplane mode.
tr: Bluetooth uçak kipini değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle random playback mode in media player.
tr: Ortam yürütücüsündeki rastgele kayıttan yürütme kipini değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle repeat mode in media player.
tr: Ortam yürütücüsündeki yineleme kipini değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle the keyboard brightness.
tr: Klavye parlaklığını değiştirmek için sabit bağlama.

en: Static binding to toggle the touchpad on/off.
tr: Dokunmatik yüzeyi açıp kapatmak için sabit bağlama.

en: Stop playback
tr: Yürütmeyi durdur

en: Subsequent free space percentage notify threshold
tr: Ardışık boş alan yüzdesi bildirim eşiği

en: Suspend button
tr: Beklet düğmesi

en: Suspending soon because of inactivity.
tr: Hareketsizlik nedeniyle birazdan beklemeye alınacak.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice with “left”, “right” for right-handed, “mouse” to follow the mouse setting.
tr: “left” ile solak fareler için sağ ve sol fare düğmelerini değiştir,  sağ elli için “right”, fare ayarını takip etmek için “mouse”.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
tr: Solak fareler için fare sağ ve sol düğmelerini değiştirir.

en: Switch touchpad off
tr: Dokunmatik yüzeyi kapat

en: Switch touchpad on
tr: Dokunmatik yüzeyi aç

en: Tablet battery low
tr: Tablet pili zayıf

en: Tablet is low on power
tr: Tabletin güç düzeyi düşük

en: Tablet is low on power (%.0f%%)
tr: Tabletin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Tablet is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Tabletin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Tablet is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Tabletin güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Temperature of the display when enabled
tr: Etkinleştirildiğinde ekranın sıcaklığı

en: The action to take when the system power button is pressed. This action is hard-coded (and the setting ignored) on virtual machines (power off) and tablets (suspend).
tr: Sistem güç düğmesi basıldığında yapılacak eylem. Bu eylem sanal makinelerde (gücü kapat) ve tabletlerde (beklet) doğrudan kodlanmıştır.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
tr: AC güçte olan bilgisayarın uykuya geçmeden önce hareketsiz olması gereken sürenin saniye türünden değeri. 0 değeri asla demektir.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep. A value of 0 means never.
tr: Prize bağlı aktif olmayan bilgisayarın uykuya geçmeden önce saniye türünden bekleme süresi. 0’ın anlamı asladır.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: Pil gücü tehlikeli düzeyin altında ve bu bilgisayar derin uykuya geçmek üzere.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: Pil gücü tehlikeli düzeyin altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: The brightness of the screen when idle
tr: İşlem yapmıyorken ekran parlaklığı

en: The cover is open on printer “%s”.
tr: “%s” yazıcısının kapağı açık.

en: The display “%s” should be recalibrated soon.
tr: “%s” ekranının yakında yeniden düzeltilmesi gerekiyor.

en: The door is open on printer “%s”.
tr: “%s” yazıcısının kapısı açık.

en: The duration a display profile is valid
tr: Bir görüntü profilinin geçerli olacağı süre

en: The duration a printer profile is valid
tr: Bir yazıcı profilinin geçerli olacağı süre

en: The end time
tr: Bitiş zamanı

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
tr: Düğme özel eylemler için basıldığında oluşturulacak klavye kısayolu.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
tr: Özel eylemler için bir dokunmatik yüzük veya dokunmatik şerit kullanıldığında oluşturulacak klavye kısayolları (önce yukarı sonra aşağı).

en: The last detected position
tr: Saptanan son konum

en: The list of NetworkManager connections (each one represented with its UUID) on which this service is enabled and started.
tr: Bu servisin etkin ve başlatılmış olduğu NetworkManager bağlantılarının (her biri UUID ile temsil edilir) listesi.

en: The new inserted device has been blocked because the USB protection is active.
tr: Yeni yerleştirilen aygıt engellendi çünkü USB koruma etkin.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to “rgba”. Possible values are: “rgb” for red on left (most common), “bgr” for blue on left, “vrgb” for red on top, “vbgr” for red on bottom.
tr: LCD ekranında kullanılacak alt piksel öğelerinin sırası; yalnızca yumuşatma “rgba” olarak atandığında kullanılır. Geçerli değerler: “rgb” - kırmızı solda (en yaygın), “bgr” - mavi solda. “vrgb”- kırmızı yukarıda. “vbgr” - kırmızı aşağıda.

en: The printer “%s” should be recalibrated soon.
tr: “%s” yazıcısının yakında yeniden düzeltilmesi gerekiyor.

en: The start time
tr: Başlangıç zamanı

en: The type of action triggered by the button being pressed.
tr: Düğme basılınca tetiklenecek eylem türü.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no antialiasing, “grayscale” for standard grayscale antialiasing, and “rgba” for subpixel antialiasing (LCD screens only).
tr: Yazı tipleri taranırken kullanılacak yumuşatma türü. Geçerli değerler: “none” - yumuşatma yok. “grayscale” - standart gri ölçek yumuşatma ve “rgba” - alt piksel yumuşatma (yalnızca LCD ekranlar).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: “none” for no hinting and “slight” for fitting only to the Y-axis like Microsoft’s ClearType, DirectWrite and Adobe’s proprietary font rendering engine. Ignores native hinting within the font, generates hints algorithmically. Used on Ubuntu by default. Recommended. The meaning of “medium” and “full” depends on the font format (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) and the installed version of FreeType. They usually try to fit glyphs to both the X and the Y axis (except for .otf: Y-only). This can lead to distortion and/or inconsistent rendering depending on the quality of the font, the font format and the state of FreeType’s font engines.
tr: Yazı tipleri işlenirken kullanılacak düzeltmenin türü. Olası değerler şunlardır: düzeltme olmaması için “none”, Microsoft’un ClearType’ı, DirectWrite ve Adobe’un sahipli yazı tipi işleme motoru gibi yalnızca Y eksenine sığdırmak için “slight”. Yazı tipindeki yerli düzeltmeyi göz ardı eder, düzeltmeleri algoritmik olarak oluşturur. Ubuntu’da öntanımlı olarak kullanılır. Önerilir. “medium” ve “full”ün anlamı, yazı tipi biçimine (.ttf, .otf, .pfa/.pfb) ve kurulu FreeType sürümüne bağlıdır. Onlar genellikle glifleri X ve Y eksenlerinin ikisine de sığdırmayı denerler (.otf dışında: yalnızca Y). Bu; yazı tipinin niteliğine, yazı tipi biçimine ve FreeType’ın yazı tipi motorlarının durumuna bağlı olarak bozulmaya ve/veya tutarsız işlemeye yol açabilir.

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
tr: Bilgisayar aktif değilken gerçekleştirilmesi gereken uykunun türü.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.
tr: “%s” biriminde yalnızca %s disk alanı kaldı.

en: The volume “%s” has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
tr: “%s” biriminde yalnızca %s disk alanı kaldı.  Çöpü boşaltarak biraz yer açabilirsiniz.

en: There is a missing print filter for printer “%s”.
tr: “%s” yazıcısı için bir yazdırma süzgeci eksik.

en: There is a problem on printer “%s”.
tr: “%s” yazıcısında bir sorun var.

en: This computer has only %s disk space remaining.
tr: Bu bilgisayarda yalnızca %s disk alanı kaldı.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
tr: Bu bilgisayarda yalnızca %s disk alanı kaldı.  Çöpü boşaltarak biraz yer açabilirsiniz.

en: This dictionary maps XSETTINGS names to overrides values. The values must be either strings, signed int32s or (in the case of colors), 4-tuples of uint16 (red, green, blue, alpha; 65535 is fully opaque).
tr: Bu sözlük, XSETTINGS adlarını geçersiz kılma değerleriyle eşleştirir. Değerler dizge, işaretli (signed) int32 ya da (renkler için) uint16 4'lü demeti (kırmızı, yeşil, mavi, alfa; 65535 tümüyle ışıkgeçirmezdir) olabilir.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle.
tr: Oturum boştayken dizüstü ekranının parlaklığı.

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
tr: Bu sayı, ekran renk profilinin kaç gün sora geçersiz kabul edileceğini belirtir.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
tr: Bu sayı, yazıcı renk profilinin kaç gün sora geçersiz kabul edileceğini belirtir.

en: This temperature in Kelvin is used to modify the screen tones when night light mode is enabled. Higher values are bluer, lower redder.
tr: Kelvin türünden sıcaklık, gece lambası kipi etkinleştirildiğinde ekran tonlarını değiştirmek için kullanılır. Yüksek değerler daha mavi, düşük değerler daha kırmızıdır.

en: Time Zone Updated to %s (%s)
tr: Zaman Dilimi %s (%s) olarak güncellendi

en: Toggle automatic screen orientation
tr: Ekran yönelimini kendiliğinden değiştir

en: Toggle contrast
tr: Karşıtlığı aç veya kapat

en: Toggle magnifier
tr: Büyüteci aç veya kapat

en: Toggle on-screen keyboard
tr: Ekran klavyesini aç veya kapat

en: Toggle random playback mode
tr: Rastgele kayıttan yürütme kipini değiştir

en: Toggle repeat playback mode
tr: Yinelemeli kayıttan yürütme kipini değiştir

en: Toggle screen reader
tr: Ekran okuyucusunu aç veya kapat

en: Toggle touchpad on/off
tr: Dokunmatik yüzeyi aç/kapa

en: Toner empty
tr: Toner boş

en: Toner low
tr: Toner az

en: Touchpad battery low
tr: Dokunmatik düzey pili zayıf

en: Touchpad button orientation
tr: Dokunmatik yüzey düğmesi yönelimi

en: Touchpad is low on power
tr: Dokunmatik yüzeyin güç düzeyi düşük

en: Touchpad is low on power (%.0f%%)
tr: Dokunmatik yüzeyin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Touchpad is very low on power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Dokunmatik yüzeyin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: Touchpad is very low on power. The device will soon shutdown if not charged.
tr: Dokunmatik yüzeyin güç düzeyi çok düşük. Aygıt şarj edilmezse yakında kapanacak.

en: UPS Discharging
tr: UPS Boşalıyor

en: UPS critically low
tr: UPS aşırı zayıf

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: UPS gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar derin uykuya geçmek üzere.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: UPS gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: UPS low
tr: UPS zayıf

en: USB Protection
tr: USB Koruma

en: USB device blocked
tr: USB aygıtı engellendi

en: UTC%:::z
tr: UTC%:::3

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: Unknown amount of UPS backup power remaining
tr: Bilinmeyen miktarda UPS yedek gücü kaldı

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown time
tr: Bilinmeyen süre

en: Unlock
tr: Kilidi Aç

en: Unlock SIM card
tr: SIM kart kilidini aç

en: Use the sunrise and sunset
tr: Gün doğumu ve gün batımını kullan

en: User was not logged in with smartcard.
tr: Kullanıcı akıllı kartla oturum açmadı.

en: Virtual Terminal Stopped
tr: Sanal Uçbirim Durduruldu

en: Volume down
tr: Sesi azalt

en: Volume mute/unmute
tr: Sesi kapat/aç

en: Volume up
tr: Sesi arttır

en: Wacom button action type
tr: Wacom düğmesi eylemi türü

en: Wacom eraser button mapping
tr: Wacom silgi buton eşleşmesi

en: Wacom eraser pressure curve
tr: Wacom silgi basınç eğrisi

en: Wacom eraser pressure threshold
tr: Wacom silgi basınç eşiği

en: Wacom stylus absolute mode
tr: Wacom göreli olmayan stylus kipi

en: Wacom stylus button mapping
tr: Wacom stylus buton eşleştirmesi

en: Wacom stylus pressure curve
tr: Wacom stylus basınç eğrisi

en: Wacom stylus pressure threshold
tr: Wacom stylus basınç eşiği

en: Wacom tablet area
tr: Wacom tablet alanı

en: Wacom tablet aspect ratio
tr: Wacom tablet en-boy oranı

en: Wacom tablet rotation
tr: Wacom tablet rotasyonu

en: Wacom touch feature
tr: Wacom dokunma özelliği

en: When location services are available this represents the last detected location. The default value is an invalid value to ensure it is always updated at startup.
tr: Konum hizmetleri kullanılabilir olduğunda bu son saptanan konumu belirtir. Öntanımlı değer başlangıçta her zaman güncellendiğinden emin olmak adına geçersiz bir değerdir.

en: When set to true, GNOME will remember the state of the NumLock LED between sessions.
tr: Ayarlanmış ise GNOME oturumlar arası NumLock LED durumunu anımsayacak.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this end time in hours from midnight.
tr: “night-light-schedule-automatic” devre dışı bırakıldığında, gece yarısından itibaren saat türünden bu bitiş zamanını kullan.

en: When “night-light-schedule-automatic” is disabled, use this start time in hours from midnight.
tr: “night-light-schedule-automatic” devre dışı bırakıldığında, gece yarısından itibaren saat türünden bu başlangıç zamanını kullan.

en: Whether the tablet’s orientation is locked, or rotated automatically.
tr: Tabletin ekran yöneliminin kilitli veya kendiliğinden döndürme olması.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
tr: Aktif değilken hazırda bekleme, bekletme ya da hiçbir şey yapmama

en: Wireless keyboard is low on power
tr: Kablosuz klavyenin güç düzeyi düşük

en: Wireless keyboard is low on power (%.0f%%)
tr: Kablosuz klavyenin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Wireless keyboard is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz klavyenin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f).  Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Wireless keyboard is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz klavyenin güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Wireless mouse is low on power
tr: Kablosuz farenin güç düzeyi düşük

en: Wireless mouse is low on power (%.0f%%)
tr: Kablosuz farenin güç düzeyi düşük (%%%.0f)

en: Wireless mouse is very low on power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz farenin güç düzeyi çok düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: Wireless mouse is very low on power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz farenin güç düzeyi çok düşük. Bu aygıt şarj edilmezse yakında işlemeyecek.

en: You have %u try left | You have %u tries left
tr[0]: %u denemeniz kaldı

en: You will soon log out because of inactivity.
tr: Hareketsizlikten dolayı oturumunuz kısa süre içinde kapatılacak.

en: hour | hours
tr[0]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika

[ctx: print job]
en: “%s” on %s
tr: “%s”, %s yazıcısında

[ctx: print job state]
en: Printing
tr: Yazdırılıyor

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
tr: Yazdırma durduruldu

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
tr: Yazdırma iptal edildi

[ctx: print job state]
en: Printing completed
tr: Yazdırma tamamlandı

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
tr: Yazdırma durduruldu
