gnome-games - en to ug translation catalogue (186 entries)

en: %1$s (%2$s) - Chess
ug: %1$s (%2$s) - شاھمات

en: 30 minutes
ug: 30 مىنۇت

en: 3_D Chess View
ug: 3D شاھمات كۆرۈنۈشى(_D)

en: A flag to enable 3D mode
ug: 3D نى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable board numbering
ug: تاختا نومۇرىنى كۆرسىتىشنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable maximized mode
ug: ئەڭ چوڭ قىلىش ھالىتىنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable move hints
ug: يۆتكەشكە بېشارەت بېرىشنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable the move history browser
ug: يۆتكىلىش خاتىرىسى كۆرگۈسىنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to enable the toolbar
ug: قورال بالداقنى ئىناۋەتلىك قىلىدىغان تاللانما

en: A flag to smooth (anti-alias) the 3D display
ug: 3D كۆرسىتىشنى سىلىق قىلىدىغان تاللانما

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىل %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىل %2$s دىكى ئاق ئاتنى يەيدۇ

en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىل %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىل %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىل %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
ug: قارا پىل %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى ئاق ئات يەيدۇ

en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black king moves from %1$s to %2$s
ug: قارا شاھ %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا ئات %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا ئات %2$s دىكى ئاق ئاتنى يەيدۇ

en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا ئات %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا ئات %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا ئات %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black knight moves from %1$s to %2$s
ug: قارا ئات %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىچكا %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىچكا %2$s دىكى ئاق ئاتنى يەيدۇ

en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىچكا %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىچكا %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پىچكا %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
ug: قارا پىچكا %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پەرزىن %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پەرزىن %2$s دىكى ئاق ئاتنى يەيدۇ

en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پەرزىن %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پەرزىن %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا پەرزىن %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black queen moves from %1$s to %2$s
ug: قارا پەرزىن %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا توپ %2$s دىكى ئاق پىلنى يەيدۇ

en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا توپ %2$s دىكى ئاق ئاتنى يەيدۇ

en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا توپ %2$s دىكى ئاق پىچكىنى يەيدۇ

en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا توپ %2$s دىكى ئاق پەرزىننى يەيدۇ

en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
ug: %1$s دىكى قارا توپ %2$s دىكى ئاق توپنى يەيدۇ

en: Black rook moves from %1$s to %2$s
ug: قارا توپ %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: Black wins
ug: قارا ئۇتتى

en: Board Orientation:
ug: تاختىنىڭ يۆنىلىشى:

en: Changes will take effect for the next game.
ug: ئۆزگىرىش كېيىنكى ئويۇندا كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: Chess
ug: شاھمات

en: Claim _Draw
ug: تەڭ بولسۇن(_D)

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Difficulty of the opponent chess engine
ug: رەقىب بولغۇچى شاھمات ماتورىنىڭ قىيىنلىقى

en: Difficulty:
ug: قىيىنلىقى:

en: Failed to open game: %s
ug: ئويۇننى ئېچىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to save game: %s
ug: ئويۇننى ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Fancy
ug: نەپىس

en: Five minutes
ug: بەش مىنۇت

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: Game
ug: ئويۇن

en: Game Duration:
ug: ئويۇن ۋاقتى:

en: Game Start
ug: ئويۇن باشلاش

en: Game is drawn
ug: تەڭ بولدى

en: Load Chess Game
ug: شاھمات ئويۇنىنى ئوقۇ(_E)

en: Move Format:
ug: مېڭىش پىچىمى:

en: Neither player can cause checkmate (insufficient material)
ug: ھېچكىم شاھ مات دېيەلمىدى

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

en: No limit
ug: چەك يوق

en: No piece has been taken or pawn moved in the last fifty moves
ug: ئالدىنقى 50 قېتىملىق مېڭىشتا بىرەر ئۇرۇق يېيىلمىدى ياكى بىرەر پىچكا يۆتكەلمىدى

en: One hour
ug: بىر سائەت

en: One minute
ug: بىر مىنۇت

en: One of the players has died
ug: بىر تەرەپ ئۆلدى

en: Opponent cannot move (stalemate)
ug: رەقىب ماڭالمايدۇ(پات)

en: Opponent has run out of time
ug: رەقىبنىڭ مۆھلىتى(ۋاقتى) توشتى

en: Opponent is in check and cannot move (checkmate)
ug: رەقىبىنى ماڭالماس قىلىپ قويدى(مات)

en: Opposing Player:
ug: قارشى تەرەپ:

en: PGN files
ug: PGN ھۆججەتلىرى

en: Piece Style:
ug: ئۇرۇق ئۇسلۇبى:

en: Play as:
ug: ئاق ياكى قارا:

en: Play the classic two-player boardgame of chess
ug: كلاسسىك ئىككى كىشىلىك شاھمات ئويۇنىنى پروگراممىسى

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Resign
ug: بويسۇنۇش

en: Rewind to the game start
ug: بېشىغىچە يانىدۇ

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: '%s --help' ئىجرا قىلىنسا بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسىنىڭ تولۇق تىزىمى كۆرۈنىدۇ.

en: Save Chess Game
ug: شاھمات ئويۇنىنى ساقلا

en: Save this game before starting a new one?
ug: يېڭىسىنى باشلاشتىن بۇرۇن ھازىرقىسىنى ساقلامسىز؟

en: Show _History
ug: ئىزلارنى كۆرسەت(_H)

en: Show _Toolbar
ug: قورال بالداقنى كۆرسەت(_T)

en: Show release version
ug: نەشرىنى كۆرسەت

en: Show the current move
ug: ھازىرقى مېڭىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the next move
ug: كېيىنكى مېڭىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the previous move
ug: ئالدىنقى مېڭىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Simple
ug: ئاددىي

en: Start a new game
ug: يېڭى ئويۇندىن بىرنى باشلا

en: The 2D/3D chess game for GNOME. 
    
    GNOME Chess is a part of GNOME Games.
ug: گىنوم(GNOME) نىڭ 2D/3D شاھمات ئويۇنى.
    
    گىنوم شاھمات بولسا گىنوم(GNOME) ئويۇنلىرىنىڭ بىرىدۇر.

en: The black player has resigned
ug: قارا تەرەپ بويسۇندى

en: The directory to open the load game dialog in
ug: ئويۇننى ئوقۇيدىغان چاغدا ئاچىدىغان مۇندەرىجە

en: The directory to open the save game dialog in
ug: ئويۇننى ساقلايدىغان چاغدا ئاچىدىغان مۇندەرىجە

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
ug: ئويۇننىڭ ۋاقتى(بىرلىكى سېكۇنت، 0 بولسا چەك يوق)

en: The format to display moves in
ug: ئۇرۇقلارنىڭ مېڭىشىنى ئىپادىلەيدىغان ئىپادە

en: The game has been abandoned
ug: ئويۇن توختىتىلدى

en: The height of the main window in pixels.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى.

en: The height of the window
ug: كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكى

en: The opponent player
ug: رەقىب ئوينىغۇچى

en: The piece theme to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئۇرۇق ئۆرنىكى

en: The same board state has occurred three times (three fold repetition)
ug: ئوخشاش ھالەت ئۇچ قېتىم تەكرارلاندى

en: The white player has resigned
ug: ئاق تەرەپ بويسۇندى

en: The width of the main window in pixels.
ug: ئاساسىي كۆزنەكنىڭ پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى.

en: The width of the window
ug: كۆزنەكنىڭ كەڭلىكى

en: Undo Move
ug: يېنىۋېلىش

en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىل %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىل %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىل %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىل %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىل %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White bishop moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق پىل %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق شاھ %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق شاھ %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق شاھ %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق شاھ %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق شاھ %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White king moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق شاھ %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق ئات %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White knight moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق ئات %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىچكا %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىچكا %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىچكا %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىچكا %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پىچكا %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White pawn moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق پىچكا  %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پەرزىن %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پەرزىن %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پەرزىن %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پەرزىن %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق پەرزىن %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White queen moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق پەرزىن %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق توپ %2$s دىكى قارا پىلنى يەيدۇ

en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق توپ %2$s دىكى قارا ئاتنى يەيدۇ

en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق توپ %2$s دىكى قارا پىچكىنى يەيدۇ

en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق توپ %2$s دىكى قارا پەرزىننى يەيدۇ

en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
ug: %1$s دىكى ئاق توپ %2$s دىكى قارا توپنى يەيدۇ

en: White rook moves from %1$s to %2$s
ug: ئاق توپ %1$s دىن %2$s غا ماڭىدۇ

en: White wins
ug: ئاق ئۇتتى

en: [FILE] - Play Chess
ug: [FILE] - شاھمات ئويۇنى

en: _Abandon game
ug: ئويۇننى بولدى قىل(_A)

en: _Appearance
ug: قىياپەت(_A)

en: _Bishop
ug: پىل(_B)

en: _Board Numbering
ug: تاختا نومۇرى(_B)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Game
ug: ئويۇن(_G)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Knight
ug: ئات(_K)

en: _Move Hints
ug: بېشارەت بەر(_M)

en: _Queen
ug: پەرزىن(_Q)

en: _Resign
ug: بويسۇن(_R)

en: _Rook
ug: توپ(_T)

en: _Save game for later
ug: كېيىنلىكنى ئويلاپ ئويۇننى ساقلا(_S)

en: _Settings
ug: تەڭشەك(_S)

en: _Smooth Display
ug: سىيلىق كۆرسەت(_S)

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

[ctx: chess-move-format]
en: Figurine
ug: باش ھەيكىلى

[ctx: chess-move-format]
en: Human
ug: ئىنسان

[ctx: chess-move-format]
en: Long Algebraic
ug: ئۇزۇن ئالگېبرالىق

[ctx: chess-move-format]
en: Standard Algebraic
ug: ئۆلچەملىك ئالگېبرالىق

[ctx: chess-opponent]
en: Human
ug: ئىنسان

[ctx: chess-player]
en: Black
ug: قارا

[ctx: chess-player]
en: White
ug: ئاق

[ctx: chess-side]
en: Black Side
ug: قارا تەرەپ

[ctx: chess-side]
en: Current Player
ug: ھازىرقى ئوينىغۇچى

[ctx: chess-side]
en: Face to Face
ug: يۈزمۇيۈز

[ctx: chess-side]
en: Human Side
ug: ئادەم

[ctx: chess-side]
en: White Side
ug: ئاق تەرەپ

[ctx: difficulty]
en: Easy
ug: دەسلەپكى

[ctx: difficulty]
en: Hard
ug: تەس

[ctx: difficulty]
en: Normal
ug: نورمال

en: game;strategy;
ug: game;strategy;ئويۇن;تەدبىر‏;

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: second | seconds
ug[0]: سېكۇنت

en: true if the human player is playing white
ug: بۇ true بولسا، ئادەم ئاقنى ئوينايدۇ
