gnome-control-center - en to ug translation catalogue (1371 entries)

en: %a %l:%M %p
ug: %p%l:%M (%a)

en: %d Mb/s
ug: %d مېگابايت/s

en: %d of %d
ug: %d / %d

en: %d-bit
ug: %d-بىت

en: %i day ago | %i days ago
ug[0]: %i  كۈن ئىلگىرى

en: %i hour | %i hours
ug[0]: %i سائەت

en: %i minute | %i minutes
ug[0]: %i مىنۇت

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىمىنى كۆرۈڭ.

en: %s %d-bit
ug: %s %d-بىت

en: %s Active Jobs
ug: ئاكتىپ خىزمەت سانى %s

en: %s Camera
ug: %s كامېرا

en: %s Monitor
ug: %s ئېكران

en: %s Printer
ug: %s پرىنتېر

en: %s Scanner
ug: %s شويلىلىغۇچ

en: %s Webcam
ug: %s تور كامېراسى

en: %s is still logged in
ug: %s يەنىلا تىزىمدا بار

en: %s remaining
ug: قالغىنى %s

en: %s until fully charged
ug: تولۇق توكلىنىشقا %s بار

en: %u Input | %u Inputs
ug[0]: %u كىرگۈزۈلمە

en: %u Output | %u Outputs
ug[0]: %u چىقىرىلما

en: %u active | %u active
ug[0]: %u ئاكتىپ

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
ug: (خاتالىق: ۋ پ ن (VPN) باغلىنىش تەھرىرلىگۈچىنى ئوقۇغىلى بولمىدى)

en: - Settings
ug: - تەڭشەكلەر

en: 1 (Default)
ug: 1 (كۆڭۈلدىكى)

en: 1 Gb/s
ug: 1 گىگابايت/s

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: 1 minute
ug: %1 مىنۇت

en: 10 Gb/s
ug: 10 گىگابايت/s

en: 10 Mb/s
ug: 10 مېگابايت/s

en: 10 minutes
ug: 10 مىنۇت

en: 100 Mb/s
ug: 100 مېگابايت/s

en: 100 minutes
ug: 100 مىنۇت

en: 12 minutes
ug: 12 مىنۇت

en: 14 days
ug: 14 كۈن

en: 15 minutes
ug: 15 مىنۇت

en: 2 days
ug: 2 كۈن

en: 2 hours
ug: 2 سائەت

en: 2 minutes
ug: 2 مىنۇت

en: 24-hour
ug: 24 سائەت

en: 3 days
ug: 3 كۈن

en: 3 minutes
ug: 3 مىنۇت

en: 30 days
ug: 30 كۈن

en: 30 minutes
ug: 30 مىنۇت

en: 30 seconds
ug: 30 سېكۇنت

en: 4 days
ug: 4 كۈن

en: 4 minutes
ug: 4 مىنۇت

en: 40 minutes
ug: 40 مىنۇت

en: 45 minutes
ug: 45 مىنۇت

en: 5 days
ug: 5 كۈن

en: 5 minutes
ug: 5 مىنۇت

en: 6 days
ug: 6 كۈن

en: 7 days
ug: 7 كۈن

en: 8 minutes
ug: 8 مىنۇت

en: 80 minutes
ug: 80 مىنۇت

en: 802.1x _Security
ug: 802.1x بىخەتەرلىكى(_S)

en: 802.1x supplicant configuration failed
ug: 802.1x supplicant نى سەپلەش مەغلۇپ بولدى

en: 802.1x supplicant disconnected
ug: 802.1x supplicant ئۈزۈلدى

en: 802.1x supplicant failed
ug: 802.1x supplicant مەغلۇپ بولدى

en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
ug: كىملىك دەلىللەشتە 802.1x supplicant جىق ۋاقىت ئالدى

en: 90 minutes
ug: 90 مىنۇت

en: <Unknown Action>
ug: <نامەلۇم مەشغۇلات>

en: A file named "%s" already exists.
ug: «%s» ئاتلىق بىر ھۆججەت ئەزەلدىن مەۋجۇت.

en: A user with the username '%s' already exists
ug: ‹%s› ئاتلىق ئىشلەتكۈچىدىن بىرى مەۋجۇت

en: AM/PM
ug: چ ب/چ ك

en: A_cceptance delay:
ug: قوبۇل قىلىشچان كېچىكتۈرۈش(_C):

en: A_utomatic Login
ug: ئۆزلۈكىدىن تىزىمغا كىرىش(_U)

en: Acc_eptance delay:
ug: قوبۇل قىلىشچان كېچىكتۈرۈش(_E):

en: Account Information
ug: ھېساب ئۇچۇرى

en: Account _Type
ug: ھېسابات تىپ(_T)

[ctx: Account type]
en: Administrator
ug: باشقۇرغۇچى

[ctx: Account type]
en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Active Jobs
ug: ئاكتىپ خىزمەتلەر

en: Add
ug: قوش

en: Add Account
ug: ھېسابات قوشۇش

en: Add Device
ug: ئۈسكۈنە قوش

en: Add Folder
ug: قىسقۇچ قوشۇش

en: Add Input Source
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسى قوشۇش

en: Add Language
ug: تىل قوشۇش

en: Add Network Connection
ug: تور باغلىنىشى قوشۇش

en: Add New Printer
ug: يېڭى پرىنتېر قوش

en: Add Printer
ug: پرىنتېر قوشۇش

en: Add Region
ug: رايون قوشۇش

en: Add Shortcut
ug: قىسقا يول قوش

en: Add User Account
ug: ئىشلەتكۈچى  ھېساباتى قوشۇش

en: Add a New Printer
ug: بىر يېڭى پرىنتېر قوش

en: Add account
ug: ھېسابات قوش

en: Add an online account
ug: بىر تور ھېساباتى قوشۇش

en: Add new connection
ug: يېڭى باغلىنىش قوشۇش

en: Add or remove users
ug: ئىشلەتكۈچى قوشىدۇ ياكى ئۆچۈرىدۇ

en: Add profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت قوش

en: Adding an account allows your applications to access it for documents, mail, contacts, calendar, chat and more.
ug: تور ھېساباتى قوشۇلسا، پروگرامما تور ھېساباتىنىڭ پۈتۈكلىرىنى، ئېلخەت، ئالاقەداش، يىلنامە، سۆھبەت ۋە باشقىلارنى زىيارەت قىلالايدۇ.

en: Address
ug: ئادرېس

en: Address
    section
    goes
    here
ug: ئادرېس
    بۆلىكىنى
    بۇ يەرگە
    يېزىڭ

en: Adjust display resolution
ug: كۆرسىتىش ئېنىقلىقىنى تەڭشەيدۇ

en: Administrator Password
ug: باشقۇرغۇچى ئىمى

en: Administrator _Name
ug: باشقۇرغۇچى ئاتى(_N)

en: Air_plane Mode
ug: ئايروپىلان ھالىتى(_P)

en: All Settings
ug: بارلىق تەڭشەكلەر

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Allow different sources for each window
ug: ھەر بىر كۆزنەكنىڭ ئايرىم-ئايرىم بولسۇن

en: Allow remote users to connect using the Secure Shell command:
    <a href="ssh %s">ssh %s</a>
ug: يىرىقتىكى ئىشلەتكۈچىنىڭ بىخەتەر Shell بۇيرۇقىنى ئىشلىتىپ باغلىنىشىغا ئىجازەت بېرىدۇ:
    <a href="ssh %s">ssh %s</a>

en: Allow remote users to view or control your screen by connecting to: <a href="vnc://%s">vnc://%s</a>
ug: يىرىقتىكى ئىشلەتكۈچىنىڭ باغلىنىپ ئېكراننى تىزگىنلىشىگە ئىجازەت بېرىدۇ: <a href="vnc://%s">vnc://%s</a>

en: Alternative Characters Key
ug: ئورنىغا ئىشلىتىدىغان ھەرپلەر كۇنۇپكىسى

en: An internal error occurred that could not be recovered.
ug: ئىچكى خاتالىق كۆرۈلۈپ، ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى.

en: An internal error occurred.
ug: ئىچكى خاتالىق يۈز بەردى.

en: Anony_mous identity
ug: ئاتسىز كىملىك(_M)

en: Anonymous
ug: ئاتسىز

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: Approve All Connections
ug: ھەممە باغلىنىشنى قوبۇل قىلسۇن

en: Approximate Time
ug: تەخمىنىي ۋاقىت

en: April
ug: ئۈمىد

en: Are you sure you want to remove the account?
ug: ھېساباتنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: As_k for this password every time
ug: بۇ ئىمنى ھەر ۋاقىت سورىسۇن(_K)

en: Ask what to do
ug: مەشغۇلاتنى سورا

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ug: قوشۇلما بۆلۈم ئارايۈزى(AUI)

en: Au_thentication
ug: كىملىك دەلىللەش(_T)

en: August
ug: تومۇز

en: Authenticate
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Authenticated
ug: سالاھىيىتى دەلىللەنگەن

en: Authentication Required
ug: سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈر

en: Authentication failed
ug: سالاھىيەت دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Authentication is required to change user data
ug: ئىشلەتكۈچى سانلىق-مەلۇماتىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈر

en: Authentication is required to enable or disable remote login
ug: يىراقتىن كىرىشنى ئىناۋەتلىك ۋە ئىناۋەتسىز قىلىش ئۈچۈن سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈردۇر

en: Authentication required
ug: سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈر

en: Auto Select
ug: ئۆزلۈكىدىن تاللا

en: AutoIP service error
ug: AutoIP مۇلازىمىتىدە خاتالىق كۆرۈلدى

en: AutoIP service failed
ug: AutoIP مۇلازىمىتى مەغلۇپ بولدى

en: AutoIP service failed to start
ug: AutoIP مۇلازىمىتىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatic (DHCP)
ug: ئاپتوماتىك(DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
ug: پەقەت ئاپتوماتىك(DHCP) ئادرېسلار

en: Automatic DNS
ug: ئاپتوماتىك DNS

en: Automatic Routes
ug: ئاپتوماتىك يوللار(Routes)

en: Automatic Screen _Lock
ug: ئېكراننى ئاپتوماتىك قۇلۇپلاش

en: Automatic Suspend
ug: ئاپتوماتىك توڭلىتىش

en: Automatic _Connect
ug: ئاپتوماتىك باغلانسۇن(_C)

en: Automatic, DHCP only
ug: ئاپتوماتىك، پەقەت DHCP

en: Automatically Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانىنى ئاپتوماتىك تازىلا(_T)

en: Automatically Purge Temporary _Files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنى ئاپتوماتىك تازىلا(_F)

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatically purge the Trash and temporary files to help keep your computer free of unnecessary sensitive information.
ug: ئەخلەتخانىنى ۋە ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنى تازىلاپ كومپيۇتېرىڭىزنى مۇھىم ئۇچۇرلاردىن خالىي قىلىپ تۇرىدۇ.

en: Available panels:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تاختىلار:

en: Back
ug: كەينى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Bark
ug: ئىتنىڭ قاۋىشى

en: Base system
ug: ئاساسى سىستېما

en: Batteries
ug: توكدانلار

en: Battery
ug: توكدان

[ctx: Battery name]
en: Extra
ug: قوشۇمچە

[ctx: Battery name]
en: Main
ug: ئاساس

[ctx: Battery power]
en: Caution
ug: دىققەت

[ctx: Battery power]
en: Charging
ug: توكلاۋاتىدۇ

[ctx: Battery power]
en: Empty
ug: بوش

[ctx: Battery power]
en: Fully charged
ug: تولۇق توكلاندى

[ctx: Battery power]
en: Good
ug: ياخشى

[ctx: Battery power]
en: Low
ug: تۆۋەن

en: Beep on Caps and Num Lock
ug: Caps ۋە Num Lock كۇنۇپكىلىرىنى ئىشلەتكەندە ئاۋاز چىقارسۇن

en: Beep when a _modifer key is pressed
ug: ئۆزگەرتىش كۇنۇپكىسى بېسىلسا ئاۋاز چىقار(_M)

en: Beep when a key is
ug: كۇنۇپكىسى ئىشلەتكەندە دۈت-دۈت ئاۋاز چىقار

en: Beep when a key is _rejected
ug: بىر كۇنۇپكا رەت قىلىنسا ئاۋاز چىقار(_R)

en: Blu-ray video disc
ug: كۆكنۇر سىن دىسكىسى

en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

en: Bluetooth Settings
ug: كۆكچىش تەڭشىكى

en: Bluetooth Sharing
ug: كۆكچىشتا ھەمبەھىرلەش

en: Bluetooth Sharing allows you to share files with other Bluetooth enabled devices
ug: كۆكچىشتا ھەمبەھىرلەش — ھۆججەتلەرنى كۆكچىش بار ئۈسكۈنىلەر ئارىسىدا ھەمبەھىرلەشكە ئىمكان يارىتىدۇ.

en: Bluetooth connection failed
ug: كۆكچىش باغلىنىشى مەغلۇپ بولدى

en: Bluetooth is disabled
ug: كۆكچىش ئىناۋەتسىز قىلىندى

en: Bluetooth is disabled by hardware switch
ug: كۆكچىش قاتتىق ئۈزچات تەرىپىدىن چەكلەنگەن

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Both
ug: ئىككىلىسى

en: Bottom Button #%d
ug: ئاستى توپچا #%d

en: Bottom Half
ug: ئاستىنقى يېرىمى

en: Bounce Keys
ug: سەكرىمە كۇنۇپكىلار

en: Bounce keys typing delay
ug: ‹سەكرىمە كۇنۇپكىلار›نى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Bridge
ug: كۆۋرۈك

en: Brightness:
ug: يورۇقلۇق:

en: British English
ug: ئەنگلىيە ئىنگلىزچە

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: Browse for more pictures
ug: تېخىمۇ كۆپ سۈرەتكە كۆز يۈگۈرت

en: Browse for more pictures…
ug: تېخىمۇ كۆپ سۈرەتكە كۆز يۈگۈرت…

en: Built-in
ug: ئىچكى

en: Built-in Webcam
ug: ئۆزىدىكى توركامېراسى

en: Button
ug: توپچا

en: CD _audio
ug: CD ئۈن(_A)

en: C_A certificate
ug: C_A گۇۋاھنامىسى

en: C_hoose a device for sound input:
ug: ئاۋاز كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى تاللاش(_H):

en: C_hoose a device for sound output:
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئۈسكۈنىسى تاللاش(_H):

en: C_hoose an alert sound:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئاۋازى تاللاڭ(_H):

en: C_ommand:
ug: بۇيرۇق(_O):

en: C_onfirm password
ug: ئىم جەزملە(_O)

en: C_ontinue
ug: داۋاملاشتۇر(_O)

en: C_reate…
ug: قۇر(_R)…

en: Cable unplugged
ug: كابېل چېتىلمىغان

en: Calculating…
ug: ھېسابلاش…

en: Calibrate the device
ug: ئۈسكۈنىنى تۈزەت

en: Calibrate…
ug: تۈزەت…

en: Calibration Device
ug: تەڭشەش ئۈسكۈنىسى

en: Calibration Quality
ug: تەڭشەش سۈپىتى

en: Calibration failed!
ug: تەڭشەش مەغلۇپ بولدى!

[ctx: Calibration quality]
en: High
ug: يۇقىرى

[ctx: Calibration quality]
en: Low
ug: تۆۋەن

[ctx: Calibration quality]
en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Cancel Print Job
ug: بېسىشتىن ۋاز كېچىش

en: Cannot automatically join this type of domain
ug: بۇ تىپتىكى دائىرىگە ئاپتوماتىك كىرگىلى بولمايدۇ

en: Cannot export VPN connection
ug: ۋ پ ن (VPN)  باغلىنىشىنى ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى

en: Cannot import VPN connection
ug: VPN باغلىنىشىنى ئىمپورت قىلالمىدى

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ug: %s سۈپىتىدە دائىرە %s غا كىرگىلى بولمىدى

en: Caution: %s remaining
ug: دىققەت: قالغىنى %s

en: Cellphone
ug: يانفون

en: Ch_ange
ug: ئۆزگەرت_A)

en: Change keyboard settings
ug: ھەرپتاختا تەڭشىكىنى ئۆزگەرت

en: Change printer settings
ug: پرىنتېر تەڭشىكىنى ئۆزگەرت

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ug: كۆزەتكۈچ ۋە پرويېكتورنىڭ ئېنىقلىق ۋە ئورنىنى ئۆزگەرت

en: Change sound volume and event sounds
ug: ئاۋاز چوڭلۇقى ۋە ھادىسىنىڭ ئاۋازلىرىنى ئۆزگەرتىش

en: Change system time and date settings
ug: سىستېمىنىڭ ۋاقىت ۋە چېسلا تەڭشىكىنى ئۆزگەرت

en: Change the background
ug: تەگلىكنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Change your region and language settings
ug: رايون ۋە تىل تەڭشىكىڭىزنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Changes throughout the day
ug: بىر كۈن ئىچىدە ئۈزلۈكسىز ئالماشتۇرىدۇ

en: Changing password for
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Changing photo for:
ug: سۈرەت ئۆزگەرت:

en: Charging
ug: توكلاۋاتىدۇ

en: Checking for Updates
ug: يېڭىلانمىلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: China
ug: جۇڭگو

en: Chinese (simplified)
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Choose CA Certificate
ug: CA گۇۋاھنامىسى تاللا

en: Choose a Certificate Authority certificate...
ug: بىر گۇۋاھنامە تەكشۈرۈش گۇۋاھنامىسى تاللا...

en: Choose a Folder
ug: قىسقۇچ تاللاڭ

en: Choose a PAC file...
ug: PAC ھۆججىتىنى تاللاڭ…

en: Choose a picture that will be shown at the login screen for this account.
ug: تىزىمغا كىرىش كۆزنىكىدە مەزكۇر ھېسابات بىلەن بىللە كۆرۈنىدىغان سۈرەتتىن بىرنى تاللاڭ.

en: Choose password at next login
ug: كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە تاللا

en: Choose your personal certificate...
ug: خۇسۇسىي گۇۋاھنامىڭىزنى تاللاڭ...

en: Choose your private key...
ug: شەخسىي ئاچقۇچىڭىزنى تاللاڭ:

en: Cl_ear Recent History
ug: يېقىنقى تارىخنى تازىلا(_E)

en: Clock;Timezone;Location;
ug: سائەت;ۋاقىت رايونى;ئورۇن;

en: Close
ug: ياپ

en: Closed Captioning
ug: تاقالغان خەتلىك چۈشەندۈرۈش

en: Color
ug: رەڭ

en: Color Effects
ug: رەڭ ئۈنۈملىرى

en: Color Effects:
ug: رەڭ ئۈنۈملىرى:

en: Color management settings
ug: رەڭ باشقۇرۇش تەڭشىكى

en: Color:
ug: رەڭ:

en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
ug: رەڭ;ICC;سەپلىمە ھۆججەت;تۈزىتىش;پرىنتېر;ئېكران;

en: Colors
ug: رەڭلەر

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ug: كۆڭۈلدىكى CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ug: كۆڭۈلدىكى كۈلرەڭلىك

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ug: كۆڭۈلدىكى RGB

en: Colorspace:
ug: رەڭ بوشلۇق:

en: Complete!
ug: تامام!

en: Compose Key
ug: Compose كۇنۇپكىسى

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Computer Name
ug: كومپيۇتېر ئاتى

en: Configuration failed
ug: سەپلەش مەغلۇپ بولدى

en: Configure Bluetooth settings
ug: كۆكچىش تەڭشىكىنى تەڭشەش

en: Connect _automatically
ug: ئاپتوماتىك باغلان(_A)

en: Connected
ug: باغلاندى

en: Connected Devices
ug: باغلانغان ئۈسكۈنىلەر

en: Connecting
ug: باغلىنىۋاتىدۇ

en: Connection
ug: باغلىنىش

en: Connection dependency failed
ug: باغلىنىشقا كېرەكلىك ئۈسكۈنە تەييار بولمىدى

en: Connection disappeared
ug: باغلىنىش غايىب بولدى

en: Connection failed
ug: باغلىنىش مەغلۇپ بولدى

en: Contrast:
ug: سېلىشتۇرما دەرىجە:

en: Control Center
ug: باشقۇرۇش مەركىزى

en: Control how you appear on the screen and the network.
ug: ئېكران ۋە توردا قانداق كۆرۈنىدىغانلىقىنى تىزگىنلەيدۇ

en: Control the pointer using the keypad
ug: نۇربەلگىنى كۇنۇپكا تاختىدا تىزگىنلىسۇن

en: Control the pointer using the video camera.
ug: نۇربەلگىنى سىن كامېرادا تىزگىنلەيدۇ.

en: Convert to PS level 1
ug: PS دەرىجە 1 گە ئايلاندۇر

en: Convert to PS level 2
ug: PS دەرىجە 2 گە ئايلاندۇر

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Copy Settings
ug: تەڭشەكنى كۆچۈرۈش

en: Copy Settings…
ug: تەڭشەكنى كۆچۈرۈش…

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ug: بىر كۆزنەكنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ug: بىر دائىرىنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copy a screenshot to clipboard
ug: بىر ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Could not access '%s' device
ug: ‹%s› ئۈسكۈنىنى زىيارەت قىلالمىدى.

en: Could not access any fingerprint readers
ug: ھېچقانداق بارماق ئىزى ئوقۇغۇچ ئۈسكۈنىسى بىلەن ئالاقە قىلغىلى بولمىدى.

en: Could not detect displays
ug: كۆرسەتكۈچلەر بايقالمىدى

en: Could not get screen information
ug: ئېكران ئۇچۇرىغا ئېرىشكىلى بولمىدى

en: Could not load VPN plugins
ug: ۋ پ ن(VPN) قىستۇرمىلىرىنى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Could not load ui: %s
ug: كۆرۈنمەيۈزنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Could not save the monitor configuration
ug: كۆزەتكۈچ تەڭشەكلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Could not start finger capture on '%s' device
ug: ‹%s› ئۈسكۈنىسىدە بارماق ئىزىغا ئېرىشىشنى باشلىغىلى بولمىدى.

en: Couldn't connect to the %s domain: %s
ug: دائىرە %s غا باغلانغىلى بولمىدى: %s

en: Create a color profile for the selected device
ug: تاللانغان ئۈسكۈنە ئۈچۈن بىر رەڭ سەپلىمە ھۆججىتى قۇرىدۇ

en: Create a user account
ug: بىر ئىشلەتكۈچى ھېساباتى قۇرىدۇ

en: Crosshairs
ug: كرېست

en: Crosshairs:
ug: كرېست:

en: Currency
ug: پۇل

en: Current _password
ug: نۆۋەتتىكى ئىم(_P)

en: Current background
ug: نۆۋەتتىكى تەگلىك

en: Cursor Blinking
ug: نۇربەلگىنىڭ لىپىلدىشى

en: Cursor _blinks in text fields
ug: تېكىست رايونىدا نۇربەلگىسى لىپىلدىسۇن(_B)

en: Cursor blink speed
ug: سىنبەلگە لىپىلداش سۈرئىتى

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Custom Shortcut
ug: ئىختىيارى تېزلەتمە

en: Custom Shortcuts
ug: ئىختىيارى تېزلەتمە

en: D50 (Printing and publishing)
ug: D50 (باسمىچىلىق ۋە نەشرىيات)

en: D65 (Photography and graphics)
ug: D65 (سۈرەتچىلىك ۋە گرافىك)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ug: DER ياكى PEM گۇۋاھنامىسى(der.*، pem.*، crt.*، cer.*)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
ug: DER، PEM ياكى PKCS#12 شەخسىي ئاچقۇچلار(*.der، *.pem،*.p12)

en: DHCP client error
ug: DHCP خېرىدارىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: DHCP client failed
ug: DHCP خېرىدارى مەغلۇپ بولدى

en: DHCP client failed to start
ug: DHCP خېرىدارىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: DNS
    section
    goes
    here
ug: DNS
    بۆلىكىنى
    بۇ يەرگە
    يېزىڭ

en: D_elay:
ug: كېچىكتۈر(_E):

en: Date & Time
ug: چېسلا & ۋاقىت

en: Date and Time preferences panel
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت مايىللىق تاختىسى

en: Dates
ug: چېسلا

en: Day
ug: كۈن

en: December
ug: كۆنەك

en: Decrease text size
ug: تېكىستنى كىچىكلەت

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Default Applications
ug: كۆڭۈلدىكى پروگراممىلار

en: Default Route
ug: كۆڭۈلدىكى يېتەكلىگۈ

en: Default:
ug: كۆڭۈلدىكى:

en: Delay
ug: كېچىكتۈر

en: Delete Address
ug: ئادرېسلارنى ئۆچۈرۈش

en: Delete DNS Server
ug: DNS مۇلازىمېتىرنى ئۆچۈرۈش

en: Delete Route
ug: يولنى(Route) ئۆچۈرۈش

en: Delete registered fingerprints?
ug: خەتلەنگەن بارماق ئىزلىرىنى ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Delete the selected user account
ug: تاللانغان ئىشلەتكۈچى ھېساباتىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
ug: ئىشلەتكۈچى سىستېمىنى ئىشلىتىۋاتقان ئۇنى ئۆچۈرسە سىستېما مۇقىمسىز ھالەتكە كېلىپ قالىدۇ

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Device name
ug: ئۈسكۈنە ئاتى

en: Device type:
ug: ئۈسكۈنە تىپى:

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Dialing attempt failed
ug: نومۇر بېسىش مەغلۇپ بولدى

en: Dialing request timed out
ug: نومۇر بېسىشنىڭ قەرەلى توشتى

en: Disable image
ug: سۈرەتنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable this account
ug: بۇ ھېساباتنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable while _typing
ug: كىرگۈزۈۋاتقاندا ئىناۋەتسىز بولسۇن(_T)

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Discharging
ug: توكسىزلاۋاتىدۇ

en: Disconnecting
ug: ئۈزۈۋاتىدۇ

en: Disk
ug: دىسكا

en: Display Brightness
ug: ئېكران يورۇقلۇقى

en: Display Calibration
ug: ئېكراننى تەڭشەش

en: Display Mapping
ug: خەرىتە كۆرسەت

en: Display Type
ug: ئېكران تىپى

en: Display _full name in top bar
ug: ئۇستى بالداقتا تولۇق ئاتىنى كۆرسەتسۇن(_F)

en: Display a textual description of speech and sounds
ug: تەلەپپۇز ۋە ئاۋازنىڭ تېكىست چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسەت

en: Display full name in _lock screen
ug: قۇلۇپلانغان ئېكراندا تولۇق ئاتىنى كۆرسەتسۇن(_F)

en: Display language:
ug: كۆرۈنۈش تىلى:

en: Displays
ug: كۆرسەتكۈچلەر

[ctx: Distance]
en: Long
ug: ئۇزۇن

[ctx: Distance]
en: Short
ug: قىسقا

[ctx: Distance]
en: ¼ Screen
ug: ¼ ئېكران

[ctx: Distance]
en: ½ Screen
ug: ½ ئېكران

[ctx: Distance]
en: ¾ Screen
ug: ¾ ئېكران

en: Do not disturb the calibration device while in progress
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا تەڭشەيدىغان ئۈسكۈنىگە دەخلى قىلماڭ

en: Do nothing
ug: ھېچقانداق قىلما

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ug: خەتلەنگەن بارماق ئىزلىرىڭىزنى ئۆچۈرەمسىز؟ بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىش چەكلىنىدۇ

en: Do you want to keep %s's files?
ug: %s نىڭ ھۆججىتىنى ساقلاپ قالامسىز؟

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ug: سىز ساقلىغان %s نى VPN باغلىنىشىغا ئالماشتۇرامسىز؟

en: Domain Administrator Login
ug: دائىرە باشقۇرغۇچى كىرىش

en: Don't _warn me again
ug: مېنى يەنە ئاگاھلاندۇرما(_W)

en: Done
ug: تامام

en: Done!
ug: تامام!

en: Double click, middle button
ug: قوش چېكىش، ئوتتۇرا توپچا

en: Double click, primary button
ug: قوش چېكىش، ئاساسىي توپچا

en: Double click, secondary button
ug: قوش چېكىش، ئىككىنچى توپچا

en: Double-click timeout
ug: قوش چېكىش مۆھلىتى

en: Drag to change primary display.
ug: ئاساسىي كۆزەتكۈچ سۆرەپ تەڭشىلىدۇ.

en: Drip
ug: سۇنىڭ تامچىلىشى

en: Driver
ug: قوزغاتقۇچ

en: Dynamic WEP (802.1x)
ug: دىنامىكىلىق WEP (802.1x)

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ug: ھەر بىر ئۈسكۈنە رەڭ باشقۇرغۇچ ئارقىلىق رەڭ سەپلىمە ھۆججىتىنى يېڭىلاشقا ئېھتىياجلىق.

en: Eject
ug: چىقار

en: Embed GhostScript fonts only
ug: GhostScript خەت نۇسخىنىلا سىڭدۈر

en: Empty
ug: بوش

en: Enable
ug: قوزغات

en: Enable Fingerprint Login
ug: بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىشنى قوزغات

en: Enable by Keyboard
ug: ھەرپتاختىسى ئارقىلىق ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Enable color management for %s
ug: %s نىڭ نىسبەتەن رەڭ باشقۇرۇشىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable or disable remote login
ug: يىراقتىن كىرىشنى ئىناۋەتلىك ۋە ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Enable this account
ug: بۇ ھېساباتنى قوزغات

en: Enable verbose mode
ug: تەپسىلىي ھالەتنى قوزغات

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Enrolling fingerprints
ug: بارماق ئىزى تىزىملىنىۋاتىدۇ

en: Enter your username and password to view printers available on %s.
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىمنى كىرگۈزسىڭىز %s دىكى پرىنتېرلارنى كۆرەلەيسىز.

en: Enterprise
ug: كارخانا

en: Eraser Pressure Feel
ug: ئۆچۈرگۈچ بېسىم سەزگۈسى

en: Error creating account
ug: ھېسابات قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error logging into the account
ug: ھېساباتقا كىرىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error removing account
ug: ھېساباتنى چىقىرىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Estimated battery capacity: %s
ug: توكداننىڭ تەخمىنىي سىغىمى: %s

en: Examples
ug: مىساللار

en: Existing connection was assumed
ug: مەۋجۇت باغلىنىش دەپ قارايدۇ

en: Expired credentials. Please log in again.
ug: ئىسپاتنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن. قايتا كىرىڭ.

en: Export
ug: ئېكسپورت قىلىش

en: Export VPN connection...
ug: ۋ پ ن (VPN)  باغلىنىشىنى ئېكسپورت قىل...

en: FTP proxy port
ug: FTP ۋاكالەتچى ئېغىزى

en: Failed to add account
ug: ھېسابات قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to add new printer.
ug: يېڭى پرىنتېر قوشالمىدى.

en: Failed to apply configuration: %s
ug: سەپلىمىنى قوللىنالمىدى: %s

en: Failed to contact the accounts service
ug: ھېسابات مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقىلىشىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to delete user
ug: ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to join domain
ug: دائىرىگە قوشۇلۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to log into domain
ug: دائىرىگە كىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to register account
ug: ھېسابات خەتلىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to register with the requested network
ug: تەلەپ قىلىنغان تورغا خەتلىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to select the specified APN
ug: كۆرسىتىلگەن APN نى تاللاش مەغلۇپ بولدى

en: Fair
ug: ياخشىراق

en: February
ug: ھۇت

en: Firm
ug: قاتتىق

en: Firmware for the device may be missing
ug: مەزكۇر ئۈسكۈنىنىڭ مۇقىم دېتالى يوقتەك قىلىدۇ

en: Firmware missing
ug: مۇقىم دېتال كەم

en: Five clicks, GEGL time!
ug: بەش قېتىم چېكىلدى، GEGL ۋاقتى

en: Flash the entire screen
ug: پۈتۈن ئېكراننى چاقنات

en: Flash the window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسىنى چاقنات

en: Follow mouse cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگىگە ئەگىشىش

en: Forever
ug: مەڭگۈ

en: Format:
ug: فورمات:

en: Formats
ug: پىچىملار

en: Forward
ug: ئالدى

en: France
ug: فىرانسىيە

en: From theme
ug: ئۆرنەكتىن

en: Full Screen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: Full-screen display correction not possible with this profile
ug: بۇ profile دا تولۇق ئېكراننى تەڭشەشكە مۇمكىن بولمايدۇ

en: Fully charged
ug: تولۇق توكلاندى

en: Gallery
ug: سۈرەت يىغقۇچ

en: Gateway
ug: تور ئۆتكىلى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Generate a password
ug: ئىم ھاسىللاش

en: Germany
ug: گېرمانىيە

en: GhostScript pre-filtering
ug: GhostScript ئالدىن سۈزگۈچ

en: Glass
ug: ئەينەكنىڭ جىرىڭلىشى

en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;
ug: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;توردا;سۆزلىشىش;يىلنامە;خەت;ئالاقەداش;

en: Graphics
ug: گرافىك

en: Group Name
ug: گۇرۇپپا ئاتى

en: Group Password
ug: گۇرۇپپا ئىم

en: HD DVD video disc
ug: HD DVD سىن دىسكىسى :

en: HTTP proxy port
ug: HTTP ۋاكالەتچىنىڭ ئېغىزى

en: HTTPS proxy port
ug: HTTPS ۋاكالەتچى ئېغىزى

en: H_TTPS Proxy
ug: H_TTPS ۋاكالەتچى

en: Hardware
ug: قاتتىق دېتال

en: Hardware Address
ug: قاتتىق دېتال ئادرېسى

en: Hearing
ug: ئاڭلاش سېزىمى

en: Help
ug: ياردەم

en: Hibernate
ug: ئۈچەك

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: High Contrast
ug: يۇقىرى ئاق-قارىلىقى

en: High contrast on or off
ug: يۇقىرى پەرقنى ئاچ ياكى تاقا

en: History
ug: ئىز

en: Home
ug: ماكان

en: Home folder
ug: ماكان مۇندەرىجە

en: Hover Click
ug: لەيلىتىپ چەك

en: How to choose a strong password
ug: كۈچلۈك ئىمنى قانداق تاللاش كېرەك

en: IP Address
ug: ‍IP ئادرېس:

en: IP configuration expired
ug: IP سەپلەشنىڭ قەرەلى توشتى

en: IP configuration failed
ug: IP سەپلەش مەغلۇپ بولدى

en: IPv4 Address
ug: ‍‍IPv4 ئادرېس

en: IPv6 Address
ug: ‍IPv6 ئادرېس

en: I_dentity
ug: كىملىك(_I)

en: Identity
ug: سالاھىيەت

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
ug: ئەگەر سىزنىڭ سىمسىز توردىن باشقا ئىنتېرنېت باغلىنىشىڭىز بار بولسا، سىمسىز قىزىق نۇقتا قۇرۇپ، باغلىنىشىڭىزنى باشقىلار بىلەن ھەمبەھىر قىلالايسىز.

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ug: ئەگەر تېزلەتمىنى «%s»غا بەلگىلىسىڭىز،  «%s» نىڭ تېزلەتمە چەكلىنىدۇ.

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
ug: ئەگەر سىز بۇ ئۈسكىنىنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز،كىيىن ئىشلەتكەندە قايتا تەڭشەش زۆرۈر بولىدۇ.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Ignores fast duplicate keypresses
ug: تېز سۈرئەتتە تەكرار كۇنۇپكا بېسىشقا پەرۋا قىلما

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
ug: سۈرەت ھۆججەتنى بۇ كۆزنەككە سۆرەپ ئۈستىدىكى سۆز بۆلەكلىرىنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇرغىلى بولىدۇ.

en: Immediately
ug: دەرھال

en: Import File…
ug: ھۆججەت ئىمپورت قىلىش

en: Import from file…
ug: ھۆججەتتىن ئەكىر…

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be
    enrolled in the domain. Please have your network administrator
    type their domain password here.
ug: شىركەت كىرىشىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن، مەزكۇر كومپيۇتېرنى دائىرىگە خەتلىتىش كېرەك. تور باشقۇرغۇچىنىڭ دائىرىدە ئىشلىتىدىغان ئىمىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Increase text size
ug: تېكىستنى چوڭايت

en: InfiniBand device does not support connected mode
ug: InfiniBand ئۈسكۈنىسى باغلىنىش ھالىتىنى قوللىمايدۇ

en: Infrastructure
ug: قۇرۇلما

en: Ink Level
ug: سىياھ دەرىجىسى

en: Inner _authentication
ug: ئىچكى ئىسپات

en: Input
ug: كىرگۈز

en: Input Source Settings
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسى تەڭشىكى

en: Input Sources
ug: كىرگۈزۈش مەنبەلىرى

en: Input level:
ug: كىرىش دەرىجىسى:

en: Input source:
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسى

en: Install Updates
ug: يېڭىلاش قاچىلا

en: Invalid password, please try again
ug: ئىم خاتا، قايتا سىناڭ

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
ug: سىمسىز قىزىق نۇقتا ئاكتىپ ھالەتتە تۇرۇۋاتقاندا، سىمسىز تورىڭىز ئارقىلىق ئىنتېرنېتنى زىيارەت قىلالمايسىز.

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
ug: ئىشلەتكۈچى ھېساباتىنى ئۆچۈرگەندە ماكان مۇندەرىجە، ئېلخەت مۇندەرىجە ۋە ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ساقلاپ قېلىشقا بولىدۇ.

en: January
ug: قەھرىتان

en: Job State
ug: خىزمەت ھالىتى

en: Job Title
ug: خىزمەت ۋەزىپىسى

en: Jobs
ug: ۋەزىپىلەر

en: July
ug: چىللە

en: June
ug: سەپەر

en: Keep aspect ratio (letterbox):
ug: كەڭلىك ۋە ئېگىزلىكنىڭ نىسبىتى ئۆزگەرمىسۇن(letterbox):

en: Keep magnifier cursor centered
ug: چوڭايتقۇچنى ئوتتۇرىغا توغرىلايدۇ

en: Key presses _repeat when key is held down
ug: مەلۇم كۇنۇپكا بېسىپ تۇرۇلغاندا شۇ كۇنۇپكىنى تەكرارلا(_R)

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Keyboard Settings
ug: ھەرپتاختا تەڭشەكلىرى‏

en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Zoom;Screen Reader;text;font;size;AccessX;Sticky Keys;Slow Keys;Bounce Keys;Mouse Keys;
ug: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Zoom;Screen Reader;text;font;size;AccessX;Sticky Keys;Slow Keys;Bounce Keys;Mouse Keys;ھەرپتاختا;چاشقىنەك;ياردەمچى;چوڭلۇقى;چاپلاشقاق كۇنۇپكا;ئاستا كۇنۇپكا;چاشقىنەك كۇنۇپكىسى;

en: Landscape
ug: توغرا يۆنىلىش

en: Language
ug: تىل

en: Language;Layout;Keyboard;Input;
ug: Language;Layout;Keyboard;Input;تىل;ھەرپتاختا;كىرگۈزۈش;

en: Laptop Screen
ug: يان كومپيۇتېر ئېكرانى

en: Large Text
ug: چوڭ تېكىست

en: Last Login
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم كىرگەن ۋاقىت

en: Last Used
ug: ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكەن

en: Last Week
ug: ئۆتكەن ھەپتە

en: Last used
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكىنى

en: Launch calculator
ug: ھېسابلىغۇچنى قوزغات

en: Launch email client
ug: ئەخلەت ئوقۇغۇنى قوزغات

en: Launch help browser
ug: ياردەم قوزغاتقۇنى قوزغات

en: Launch media player
ug: ۋاسىتە قويغۇنى قوزغات

en: Launch web browser
ug: توركۆرگۈنى قوزغات

en: Launchers
ug: ئىجراچىلار

en: Layout Settings
ug: جايلاشتۇر تەڭشىكى

en: Learn more
ug: تەپسىلات بىلدۈرگۈسى

en: Learn more about color management
ug: رەڭ باشقۇرۇش ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: Left Alt
ug: سول Alt

en: Left Alt+Shift
ug: سول Alt+Shift

en: Left Button #%d
ug: سول توپچا #%d

en: Left Ctrl
ug: سول Ctrl

en: Left Ctrl+Shift
ug: سول Ctrl+Shift

en: Left Half
ug: سول يېرىمى

en: Left Mouse Button Click
ug: چاشقىنەك سول توپچىسىنىڭ چېكىلىشى

en: Left Ring
ug: سول نامسىز بارماق

en: Left Ring Mode #%d
ug: سول نامسىز بارماق ھالىتى #%d

en: Left Shift
ug: سول Shift

en: Left Touchring Mode Switch
ug: سول Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Left Touchstrip
ug: سول Touchstrip

en: Left Touchstrip Mode #%d
ug: سول Touchstrip ھالىتى #%d

en: Left Touchstrip Mode Switch
ug: سول Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Left little finger
ug: سول قول چىمچىلاق

en: Left middle finger
ug: سول قول ئوتتۇرا بارماق

en: Left ring finger
ug: سول قول نامسىز بارماق

en: Left thumb
ug: سول قول باش بارماق

en: Left+Right Alt
ug: سول+ئوڭ Alt

en: Left+Right Ctrl
ug: سول+ئوڭ Ctrl

en: Left+Right Shift
ug: سول+ئوڭ Shift

en: Left-Handed Orientation
ug: سول قول يۆنىلىش

en: Length:
ug: ئۇزۇنلۇق:

en: Line busy
ug: ئالاقە يولى ئالدىراش

en: Link speed
ug: ئۇلىنىش تېزلىكى

en: Link-Local Only
ug: پەقەت Link-Local

en: Link-local only
ug: پەقەت Link-Local

en: List possible panel names and exit
ug: تىزغىلى بولىدىغان تاختا(panel) ئاتلىرىنى تىزىپ ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: Loading drivers database...
ug: قوزغاتقۇلار ساندانىنى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Loading options…
ug: تاللانمىلارنى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Location
ug: ئورنى

en: Lock screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: Log in without a password
ug: ئىمسىز تىزىمغا كىرىدۇ

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Log out for changes to take effect
ug: ئۆزگىرىشلەرنى ئىناۋەتلىك قىلىش ئۈچۈن چىقىپ كەت

en: Logged in
ug: كىرگەن

en: Login Options
ug: تىزىمغا كىرىش تاللانمىسى

en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;
ug: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;تىزىمغا كىر;ئات;بارماق ئىزى;سىما;تۇغ;چىراي;ئىم;

en: Long Edge (Standard)
ug: ئۇزۇن يان (ئۆلچەملىك)

en: Low on a marker supply
ug: بەلگە سىياھ تەمىنلەش ئاز قالدى

en: Low on developer
ug: تەسۋىر روشەنلەشتۈرگۈچ ئاز قالدى

en: Low on paper
ug: قەغەز ئاز قالدى

en: Low on toner
ug: كۇكۇن ئاز قالدى

en: Lower Button
ug: تۆۋەندىكى توپچا

en: M_usic
ug: نەغمە(_U)

en: Magnification:
ug: چوڭايتىش:

en: Magnifier
ug: چوڭايتقۇچ

en: Magnifier Position:
ug: چوڭايتىش ئورنى:

en: Magnifier cursor moves with contents
ug: چوڭايتقۇچ نۇربەلگىسى مەزمۇنغا ئەگىشىپ يۆتكىلىدۇ

en: Magnifier cursor pushes contents around
ug: چوڭايتقۇچ نۇربەلگىسى مەزمۇنلارنى ئەتراپقا ئىتتىرىدۇ

en: Magnifier extends outside of screen
ug: چوڭايتقۇچنى ئېكران سىرتىغا كېڭەيتىدۇ

en: Make available to _other users
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەرمۇ ئىشلىتەلەيدىغان بولسۇن(_O)

en: Make available to other _users
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەرمۇ ئىشلىتەلەيدىغان بولسۇن(_U)

en: Make available to other users
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەرمۇ ئىشلىتەلەيدىغان بولسۇن

en: Manage notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلارنى باشقۇرۇش

en: Manage online accounts
ug: توردىكى ھېساباتلارنى باشقۇرۇش

en: Manage user accounts
ug: ئىشلەتكۈچى ھېساباتىنى باشقۇر

en: Manual
ug: قولدا

en: Manufacturer
ug: ياسىغۇچى سودىگەر

en: Manufacturer:
ug: ياسىغۇچى:

en: Map Buttons
ug: خەرىتە توپچىلار

en: Map Buttons…
ug: خەرىتە توپچىلار…

en: Map buttons to functions
ug: خەرىتە توپچىلار ئىقتىدارى

en: Map to Monitor…
ug: كۆزەتكۈچكە خەرىتىلەش…

en: Map to single monitor
ug: يەككە كۆزەتكۈچكە خەرىتىلە

en: March
ug: نەۋرۇز

en: May
ug: باھار

en: Measurement
ug: ئۆلچەم

en: Media Independent Interface (MII)
ug: ۋاسىتە مۇستەقىل ئارايۈزى(MII)

en: Media Sharing
ug: ۋاسىتە ھەمبەھىرلەش

en: Media player
ug: ۋاسىتە قويغۇ

en: Memory
ug: ئەسلەك

en: Middle Mouse Button Click
ug: چاشقىنەك ئوتتۇرا توپچىسىنىڭ چېكىلىشى

en: Mirrored Displays
ug: نۇسخىلانغان كۆرسەتكۈچلەر

en: Mis-click detected, restarting...
ug: خاتا چېكىش بايقالدى، قايتا قوزغىتىۋاتىدۇ…

en: Mode Switch #%d
ug: ھالەت ئۈزچاتى #%d

en: Model
ug: ئەندىزە

en: Model:
ug: تىپى:

en: Modem initialization failed
ug: مودېمنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Modem not found
ug: مودېم تېپىلمىدى

en: Monitor
ug: ئېكران

en: Month
ug: ئاي

en: Motion _threshold:
ug: ھەرىكەت بوسۇغا قىممىتى(_T):

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Mouse & Touchpad
ug: چاشقىنەك ۋە سەزگۈر تاختا

en: Mouse & Touchpad Settings
ug: چاشقىنەك ۋە سېزىمچان تاختا تەڭشىكى

en: Mouse Keys
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىلىرى

en: Mouse Preferences
ug: چاشقىنەك مايىللىقى

en: Mouse Settings
ug: چاشقىنەك تەڭشەكلىرى

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Move Input Source Down
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسىنى ئاستىغا يۆتكەش

en: Move Input Source Up
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسىنى ئۈستىگە يۆتكەش

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move your calibration device to the calibrate position and press 'Continue'
ug: تەڭشەيدىغان ئۈسكۈنىنى تەڭشەيدىغان ئورۇنغا يۆتكەپ ‹داۋاملاشتۇر› نى بېسىڭ

en: Move your calibration device to the surface position and press 'Continue'
ug: تەڭشەيدىغان ئۈسكۈنىنى سىرتقى يۈزدىكى ئورۇنغا يۆتكەپ ‹داۋاملاشتۇر› نى بېسىڭ

en: My Account
ug: ھېساباتىم

en: My Home Network
ug: ئۆيۈمدىكى تور

en: Name
ug: ئاتى

en: Name & Visibility
ug: ئاتى ۋە كۆرۈنۈشچانلىقى

en: Netmask
ug: تور ماسكىسى

en: Network
ug: تور

en: Network Name
ug: تور ئاتى

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
ug: تاللانغان تورنىڭ تەپسىلاتلىرى يەنى ئىم ۋە باشقا ئىختىيارىي سەپلىمە قاتارلار يوقىلىدۇ.

en: Network proxy
ug: تور ۋاكالەتچىسى

en: Network registration denied
ug: تورغا خەتلىتىش رەت قىلىندى

en: Network registration timed out
ug: تورغا خەتلىتىشنىڭ قەرەلى توشتى

en: Network settings
ug: تور تەڭشەك

en: Network;Wireless;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;Proxy;WAN;Broadband;Modem;Bluetooth;
ug: تور;سىمسىز تور;Wi-Fi;Wifi;IP;LAN;ۋاكالەتچى;WAN;يۆتكەلمە خەۋەرلىشىش;مودېم;كۆكچىش;

en: Never
ug: ھەرگىز

en: New Profile
ug: يېڭى سەپلىمە ھۆججەت

en: Next Week
ug: كېيىنكى ھەپتە

en: Next track
ug: كېيىنكى ئاۋاز يولى

en: Next week
ug: كېيىنكى ھەپتە

en: No
ug: ياق

en: No Action
ug: مەشغۇلات يوق

en: No Bluetooth adapters found
ug: كۆكچىش ماسلاشتۇرغۇچىسى تېپىلمىدى

en: No Certificate Authority certificate chosen
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقان ئورگان گۇۋاھنامىسىنى تاللىمىدى

en: No Desktop Background
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىك يوق

en: No application is currently playing or recording audio.
ug: نۆۋەتتە ئاۋاز قويىدىغان ياكى خاتىرىلەيدىغان پروگرامما يوق.

en: No applications found
ug: پروگرامما تېپىلمىدى

en: No carrier could be established
ug: توشۇغۇچىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: No dial tone
ug: نومۇر باسقاندىكى ئاۋاز يوق

en: No online accounts configured
ug: توردىكى ھېساباتلار سەپلەنمىگەن

en: No pre-filtering
ug: ئالدىن سۈزگۈچ يوق

en: No printers available
ug: پرىنتېر مەۋجۇت ئەمەس

en: No printers detected.
ug: پرىنتېر بايقالمىدى.

en: No shortcut set
ug: تېزلەتمە بەلگىلەنمىگەن

en: No such domain or realm found
ug: بۇنداق دائىرە ئاتى ياكى realm نى تاپقىلى بولمىدى

en: No suitable driver found
ug: مۇۋاپىق قوزغاتقۇ تېپىلمىدى

en: No supported way to authenticate with this domain
ug: مەزكۇر دائىرىدە كىملىك دەلىللەشتە قوللىمايدىغان ئۇسۇل

en: No tablet detected
ug: tablet بايقالمىدى

en: None
ug: يوق

en: Not calibrated
ug: تەڭشەلمىگەن

en: Not connected
ug: باغلانمىغان

en: Not searching for networks
ug: تورنى ئىزدىمىدى

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue Wi-Fi networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
ug: تەكشۈرۈش مەركىزى(CA)نىڭ گۇۋاھنامىسىنى ئىشلەتمەسلىك بىخەتەر بولمىغان، مۈجمەل سىمسىز تورغا(Wi-Fi) باغلاپ قويۇشى مۇمكىن. تەكشۈرۈش مەركىزىنىڭ گۇۋاھنامىسىنى تاللاشنى ئىستەمسىز؟

en: Note: may limit resolution options
ug: ئىزاھات: ئېنىقلىق نىسبىتى تاللانمىسىنى چەكلىمىگە ئۇچرىشى مۇمكىن

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;
ug: Notifications;Banner;Message;Tray;Popup;ئۇقتۇرۇش;ئۇچۇر;قونداق;سەكرىمە;

en: November
ug: ئوغلاق

en: Numbers
ug: سانلار

en: October
ug: ئوغۇز

en: Off
ug: تاقا

en: On
ug: ئوچۇق

en: On Screen Keyboard
ug: ئېكران ھەرپتاختىسى

en: On _Battery Power
ug: توكداندا ئىشلەۋاتقاندا(_B)

en: On screen keyboard
ug: ئېكران ھەرپتاختىسى

en: OnBoard
ug: تاختىدىكى

en: One Sided
ug: تاق تەرەپلىك

en: Online Accounts
ug: توردىكى ھېساباتلار

en: Only Receive From Trusted Devices
ug: ئىشەنچلىك ئۈسكۈنىلەردىنلا قوبۇل قىلسۇن

en: Only share with Trusted Devices
ug: ئىشەنچلىك ئۈسكۈنىلەر بىلەنلا ھەمبەھىر قىلسۇن

en: Open System
ug: ئوچۇق سىستېما

en: Open cover
ug: قاپقاقنى ئاچ

en: Open door
ug: ئىشىكنى ئاچ

en: Open folder
ug: قىسقۇچ ئاچ

en: Options
ug: تاللانما

en: Options…
ug: تاللانمىلار…

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Other
ug: باشقا

en: Other Accounts
ug: باشقا ھېساباتلار

en: Other Media
ug: باشقا ۋاسىتە

en: Other…
ug: باشقا…

en: Out of a marker supply
ug: بەلگە سىياھ تەمىنلەش تۈگەپ قالدى

en: Out of developer
ug: تەسۋىر روشەنلەشتۈرگۈچ تۈگەپ قالدى

en: Out of paper
ug: قەغەز يېتىشمىدى

en: Out of toner
ug: كۇكۇن تۈگەپ كەتتى

en: Output
ug: چىقار

en: Output Tray
ug: قەغەز چىقارغۇچ

en: Output:
ug: چىقار:

en: Overlaps mouse cursor
ug: چاشقىنەك نۇربەلگىسىنى قەۋەتلەيدۇ

en: Overview
ug: قىسقىچە بايان

en: PAC _file
ug: PAC ھۆججىتى(_F)

en: PAC files (*.pac)
ug: PAC ھۆججەتلىرى(*.pac)

en: PEAP _version
ug: PEAP نەشرى(_V)

en: PIN check failed
ug: PIN تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: PPP failed
ug: PPP مەغلۇپ بولدى

en: PPP service disconnected
ug: PPP مۇلازىمىتى ئۈزۈلدى

en: PPP service failed to start
ug: PPP مۇلازىمىتىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Pages per side
ug: ھەر يۈزىنىڭ بەت سانى

en: Paired
ug: جۈپلەنگەن

en: Panel to display
ug: كۆرسىتىدىغان تاختا

en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;
ug: تاختا;پرويېكتور;xrandr;ئېكران;ئېنىقلىق;يېڭىلا;

en: Paper Source
ug: قەغەز مەنبەسى

en: Paper Type
ug: قەغەز تىپى

en: Password
ug: ئىم

en: Password could not be changed
ug: ئىمنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
ug: ھېسابات چەكلەنگەن

[ctx: Password mode]
en: None
ug: يوق

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
ug: كېيىنكى قېتىم تىزىمغا كىرگەندە تەڭشە

[ctx: Password strength]
en: Fair
ug: ياخشىراق

[ctx: Password strength]
en: Good
ug: ياخشى

[ctx: Password strength]
en: Not good enough
ug: تازا ياخشى ئەمەس

[ctx: Password strength]
en: Strong
ug: كۈچلۈك

[ctx: Password strength]
en: Too short
ug: بەك قىسقا

[ctx: Password strength]
en: Weak
ug: ئاجىز

en: Passwords do not match
ug: ئىم ماس كەلمىدى

en: Pause Printing
ug: بېسىشنى ۋاقىتلىق توختىتىش

en: Pause playback
ug: ۋاقىتلىق توختات

en: Peak detect
ug: چوققا قىممەت بايقا

en: Personal File Sharing
ug: خۇسۇسىي ھۆججەت ھەمبەھىرى

en: Personal File Sharing allows you to share your Public folder with others on your current network using: <a href="dav://%s">dav://%s</a>
ug: شەخسىي ھۆججەت ھەمبەھىرلەشنى ئىشلىتىش ئارقىلىق، ئاممىۋى قىسقۇچلارنى <a href="dav://%s">dav://%s</a> نى ئىشلىتىپ باشقىلار بىلەن ھەمبەھىر قىلالايسىز

en: Personal digital assistant
ug: شەخسىي رەقەملىك ياردەمچى

en: Photograph
ug: فوتو سۈرەت

en: Picture CD
ug: سۈرەت CD

en: Pictures
ug: سۈرەتلەر

en: Place your calibration device over the square and press 'Start'
ug: تەڭشەيدىغان  ئۈسكۈنىنى تىك تۆتبۇلۇڭ ئۈستىگە قويۇپ ‹باشلا› نى بېسىڭ

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: Plasma
ug: پلازما

en: Play (or play/pause)
ug: چال(ياكى چال/ۋاقىتلىق توختات)

en: Please choose another password.
ug: باشقا ئىم تاللاڭ.

en: Please contact your system administrator for help.
ug: ياردەمگە ئېرىشىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
ug: AccountService توغرا ئورنىتىلىپ قوزغىتىلغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ug: Wacom tablet نى چېتىڭ ياكى توكىنى ئېچىڭ.

en: Please set the display to a brightness that is typical for you. Color management will be most accurate at this brightness level.
ug: سىز ماس كەلگەن يورۇقلۇقنى بەلگىلەڭ.  مۇشۇ يورۇقلۇق دەرىجىسىدە رەڭ باشقۇرۇش تېخىمۇ توغرا بولىدۇ.

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
ug: ئېكراندا كۆرۈنگەن نىشاننى چېكىپ تاختىنى توغرىلاڭ.

en: Please type your current password again.
ug: ھازىرقى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: Pointing and Clicking
ug: كۆرسىتىش ۋە چېكىش

en: Portrait
ug: بوي يۆنىلىش

en: PostScript Printer Description files (*.ppd, *.PPD, *.ppd.gz, *.PPD.gz, *.PPD.GZ)
ug: PostScript پرىنتېرىنىڭ چۈشەندۈرۈش ھۆججەتلىرى(*.ppd، *.PPD، *.ppd.gz، *.PPD.gz، *.PPD.GZ)

en: Power
ug: توك مەنبە

[ctx: Power]
en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

en: Power Saving
ug: توك تېجەش

en: Power management settings
ug: توك مەنبە باشقۇرۇش تەڭشىكى

en: Power off
ug: توكنى ئۈز

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Preferences;Settings;
ug: Preferences;Settings;مايىللىق;تەڭشەكلەر;

en: Prefix
ug: ئالدى قوشۇلغۇچى

en: Previous Week
ug: ئالدىنقى ھەپتە

en: Previous track
ug: ئالدىنقى ئاۋاز يولى

en: Primary _button
ug: ئاساسىي توپچا(_B)

en: Print _Test Page
ug: سىناق بەتنى باس(_T)

en: Printer Default
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن پرىنتېر

[ctx: Printer Option Group]
en: Advanced
ug: ئالىي

[ctx: Printer Option Group]
en: Color
ug: رەڭ

[ctx: Printer Option Group]
en: Finishing
ug: تامام

[ctx: Printer Option Group]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: Printer Option Group]
en: Image Quality
ug: سۈرەت سۈپىتى

[ctx: Printer Option Group]
en: Installable Options
ug: ئورناتقىلى بولىدىغان تاللانمىلار

[ctx: Printer Option Group]
en: Job
ug: ۋەزىپە

[ctx: Printer Option Group]
en: Page Setup
ug: بەت تەڭشەك

en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
ug: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;پرىنتېر;ئۆچىرەت;بېسىش;قەغەز;سىياھ;كۇكۇن;

en: Printers
ug: پرىنتېرلار

en: Privacy
ug: شەخسىيەت

en: Privacy settings
ug: شەخسىيەت تەڭشەكلىرى

en: Private _key
ug: شەخسىي ئاچقۇچ(_K)

en: Problems detected. The profile may not work correctly. <a href="">Show details.</a>
ug: مەسىلە بايقالدى. بۇ profile نورمال ئىشلىمىگەندەك قىلىدۇ. <a href="">تەپسىلاتى بۇ يەردە.</a>

en: Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Profile Name
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى

en: Profile Name:
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى:

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
ug: سۈپىتى يۇقىرى

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
ug: سۈپىتى تۆۋەن

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
ug: سۈپىتى نورمال

en: Profile successfully created!
ug: سەپلىمە ھۆججەت مۇۋەپپەقىيەتلىك ياسالدى.

en: Projector
ug: پرويېكتور

en: Protected EAP (PEAP)
ug: قوغدىلىدىغان EAP (PEAP)

en: Provide PPD File…
ug: PPD ھۆججەت تەمىنلەش…

en: Provider
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Proxy
ug: ۋاكالەتچى

en: Purge Trash & Temporary Files
ug: ئەخلەتخانىنى پاكىزلاش ۋە ۋاقىتلىق ھۆججەتلەر

en: Purge _After
ug: كۆرسىتىلگەن ۋاقىتتىن كېيىن تازىلا(_A)

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
ug: كۇنۇپكا بېسىلىپ قوبۇل قىلغىچە بولغان ئارىلىقتا كېچىكتۈرۈش ئورنات

en: Quality
ug: سۈپەت

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: R_otation
ug: چۆرگىلىتىش(_O)

en: Region & Language
ug: رايون ۋە تىل

en: Region and Language
ug: رايون ۋە تىل

en: Remembering your history makes things easier to find again. These items are never shared over the network.
ug: ئىزلارنى ساقلاپ قويۇپ كېيىن ئىزدەشكە قۇلايلىق يارىتىدۇ. بۇلار توردا ھەرگىز ھەمبەھىرلەنمەيدۇ.

en: Remote Control
ug: يىراقتا تىزگىنلەش

en: Remote Login
ug: يىراقتىن كىرىش

en: Remote View
ug: يىراقتا كۆرۈش

en: Removable Media
ug: چىقىرىۋېتىشكە بولىدىغان ۋاسىتە

en: Remove '%s' from the list of devices?
ug: ‹%s› نى ئۈسكۈنە تىزىمىدىن ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Remove Account
ug: ھېساباتنى چىقىرىۋېتىش

en: Remove Device
ug: ئۈسكۈنىنى چىقىرىۋەت

en: Remove Folder
ug: قىسقۇچ چىقىرىۋېتىش

en: Remove Input Source
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسىنى چىقىرىۋېتىش

en: Remove Printer
ug: پرىنتېر چىقىرىۋېتىش

en: Remove Region
ug: رايون چىقىرىۋېتىش

en: Remove Shortcut
ug: قىسقا يولنى چىقىرىۋەت

en: Remove User Account
ug: ئىشلەتكۈچى  ھېساباتى چىقىرىۋېتىش

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
ug: مەزكۇر تورغا مۇناسىۋەتلىك بولغان بارلىق تەپسىلاتلارنى ئۆچۈرىدۇ ۋە ئۇنىڭغا  ئاپتوماتىك ئۇلانمايدىغان بولىدۇ

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
ug: مەزكۇر تورغا مۇناسىۋەتلىك بولغان بارلىق تەپسىلاتلارنى ئۆچۈرىدۇ ۋە ئۇنىڭغا  ئاپتوماتىك ئۇلانمايدىغان بولىدۇ.

en: Remove profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت چىقىرىۋەت

en: Repeat Keys
ug: تەكرار كۇنۇپكا

en: Repeat keys speed
ug: تەكرار كۇنۇپكا سۈرئىتى

en: Require Password
ug: ئىم زۆرۈر

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
ug: مەزكۇر تورنىڭ تەڭشەكلىرىنى كۆڭۈلدىكى قىممەتلەرگە قايتۇرىدۇ، بىراق ئۇنى ئالدى بىلەن ئۇلىنىدىغان تور قىلىپ ئەستە تۇتىدۇ

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
ug: مەزكۇر تورنىڭ تەڭشەكلىرىنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ، بىراق ئۇنى ئالدى بىلەن ئۇلىنىدىغان تور قىلىپ ئەستە تۇتىدۇ

en: Resolution
ug: ئېنىقلىق

en: Resume
ug: داۋاملاشتۇر

en: Resume Printing
ug: بېسىشنى داۋاملاشتۇرۇش

en: Retain _History
ug: ئىزلارنى ساقلاپ قوي(_H)

en: Reverse landscape
ug: تەتۈر توغرا يۆنىلىش

en: Reverse portrait
ug: تەتۈر بوي يۆنىلىش

en: Right Alt
ug: ئوڭ Alt

en: Right Alt+Shift
ug: ئوڭ Alt+Shift

en: Right Button #%d
ug: ئوڭ توپچا #%d

en: Right Ctrl
ug: ئوڭ Ctrl

en: Right Ctrl+Shift
ug: ئوڭ Ctrl+Shift

en: Right Half
ug: ئوڭ يېرىمى

en: Right Mouse Button Click
ug: چاشقىنەك ئوڭ توپچىسىنىڭ چېكىلىشى

en: Right Ring
ug: ئوڭ نامسىز بارماق

en: Right Ring Mode #%d
ug: ئوڭ نامسىز بارماق ھالىتى #%d

en: Right Shift
ug: ئوڭ Shift

en: Right Touchring Mode Switch
ug: ئوڭ Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Right Touchstrip
ug: ئوڭ Touchstrip

en: Right Touchstrip Mode #%d
ug: ئوڭ Touchstrip ھالىتى #%d

en: Right Touchstrip Mode Switch
ug: ئوڭ Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Right little finger
ug: ئوڭ قول چىمچىلاق

en: Right middle finger
ug: ئوڭ قول ئوتتۇرا بارماق

en: Right ring finger
ug: ئوڭ قول نامسىز بارماق

en: Right thumb
ug: ئوڭ قول باش بارماق

en: Routes
ug: يوللار

en: Routes
    section
    goes
    here
ug: يېتەكچىلەر
    بۆلىكىنى
    بۇ يەرگە
    يېزىڭ

en: SIM Card not inserted
ug: SIM كارتىسى سېلىنمىغان

en: SIM Pin required
ug: SIM نىڭ Pin نومۇرى زۆرۈر

en: SIM Puk required
ug: SIM نىڭ Puk ئى زۆرۈر

en: SIM wrong
ug: SIM خاتا

en: S_ecurity
ug: بىخەتەرلىك(_E)

en: S_peed:
ug: سۈرئىتى(_P):

en: Save Profile
ug: Profile نى ساقلاش

en: Save Received Files to Downloads Folder
ug: قوبۇل قىلغان ھۆججەتلەرنى چۈشۈرۈلمىلەر قىسقۇچىغا ساقلىسۇن

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
ug: كۆزنەكنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى $PICTURES غا ساقلايدۇ

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
ug: رايوننىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى $PICTURES غا ساقلايدۇ

en: Save a screenshot to $PICTURES
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى $PICTURES غا ساقلايدۇ

en: Screen
ug: ئېكران

en: Screen Calibration
ug: ئېكراننى تەڭشەش

en: Screen Lock
ug: ئېكران قۇلۇپلاش

en: Screen Reader
ug: ئېكران ئوقۇغۇچ

en: Screen Sharing
ug: ئېكراننى ھەمبەھىر قىلىش

en: Screen Turns Off
ug: ئېكران تاقىلىدۇ

en: Screen part:
ug: ئېكران قىسمى:

en: Screenshots
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Scroll Down
ug: ئاستىغا سىيرىش

en: Scroll Left
ug: سولغا سۈر

en: Scroll Right
ug: ئوڭغا سۈر

en: Scroll Up
ug: ئۈستىگە سىيرىش

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search Locations
ug: ئورۇنلارنى ئىزدەش

en: Search for network printers or filter result
ug: تور پرىنتېرلىرىنى ئىزدەش ياكى نەتىجىنى سۈزۈش

en: Search for the string
ug: بۇ تېكىستنى ئىزدە

en: Search settings
ug: ئىزدەش تەڭشىكى

en: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;
ug: Search;Find;Index;Hide;Privacy;Results;ئىزدەش;تېپىش;ئىندېكس;يوشۇرۇش;شەخسىيەت;نەتىجىلەر;

en: Searching for preferred drivers…
ug: ئەڭ مۇۋاپىق قوزغاتقۇلارنى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Secondary click delay
ug: ئىككىنچى چېكىشنى كېچىكتۈرۈش

en: Secrets were required, but not provided
ug: بىخەتەرلىك ئۇچۇرلىرى كېرەك ئىدى، بىراق تەمىنلەنمەپتۇ

en: Section
ug: گۇرۇپپىسى

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: Security key
ug: بىخەتەرلىك ئاچقۇچى

en: Security type
ug: بىخەتەرلىك تىپى

en: Seeing
ug: كۆرۈش سېزىمى

en: Select
ug: تاللا

en: Select Background
ug: تەگلىك تاللا

en: Select ICC Profile File
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەتنى تاللايدۇ

en: Select Location
ug: ئورۇن تاللاش

en: Select PPD File
ug: PPD ھۆججىتىنى تاللاش

en: Select Printer Driver
ug: پرىنتېر قوزغاتقۇسىنى تاللاش

en: Select a display language
ug: كۆرسىتىلىدىغان تىلنى تاللايدۇ

en: Select a language
ug: تىل تاللا

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ug: كۆزەتكۈچتىن بىرنى تاللاپ خاسلىقى ئۆزگەرتىلىدۇ؛ سۆرەپ ئۇلارنىڭ ئورنى تەڭشىلىدۇ.

en: Select a region
ug: رايون تاللاڭ

en: Select a region (change will be applied the next time you log in)
ug: رايون تاللاڭ(ئۆزگىرىش كېيىنكى قېتىم كىرگەندە كۈچكە ئىگە)

en: Select an application for audio CDs
ug: ئۈن CD ئۈچۈن پروگرامما تاللاڭ

en: Select an application for software CDs
ug: يۇمشاق دېتال CD سى ئۈچۈن پروگرامما تاللاڭ

en: Select an application for video DVDs
ug: سىن CD ئۈچۈن پروگرامما تاللاڭ

en: Select an application to run when a camera is connected
ug: كامېرا باغلانغاندا ئىجرا بولىدىغان پروگراممىنى تاللايدۇ

en: Select an application to run when a music player is connected
ug: مۇزىكا قويغۇ باغلانغاندا ئىجرا بولىدىغان پروگراممىنى تاللايدۇ

en: Select an input source
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسىنى تاللاڭ

en: Select file to import
ug: ئىمپورت قىلىدىغان ھۆججەتنى تاللا

en: Select from database…
ug: سانداندىن تاللاش…

en: Select how media should be handled
ug: بىر تەرەپ قىلىنىدىغان ۋاسىتىنى تاللاڭ

en: Select how other media should be handled
ug: بىر تەرەپ قىلىنىدىغان باشقا ۋاسىتىنى تاللاڭ

en: Select keyboards or other input sources
ug: ھەرپ تاختا ياكى باشقا كىرگۈزۈش مەنبەسىنى تاللاڭ

en: Select the interface to use for the new service
ug: يېڭى مۇلازىمەتكە ئىشلىتىدىغان ئېغىزنى تاللاڭ

en: Select the sensor device you want to use for calibration.
ug: تەڭشەشتە ئىشلىتىدىغان سەزگۈچنى تاللاڭ.

en: Select the type of display that is connected.
ug: چېتىلغان كۆرسەتكۈچنىڭ تىپىنى تاللاڭ.

en: Selecting finger
ug: تاللانغان بارماق

en: Send Files…
ug: ھۆججەت يوللاش…

en: September
ug: مىزان

en: Server
ug: مۇلازىمېتىر

en: Set Up New Device
ug: يېڭى ئۈسكۈنە تەڭشىكى

en: Set a password now
ug: ھازىر ئىم تەڭشە

en: Set for all users
ug: ھەممە ئىشلەتكۈچىنىڭ تەڭشىكى

en: Set the time one hour ahead.
ug: ۋاقىتنى بىر سائەت ئىلگىرى تەڭشەيدۇ.

en: Set the time one hour back.
ug: ۋاقىتنى بىر سائەت كېيىن تەڭشەيدۇ.

en: Set the time one minute ahead.
ug: ۋاقىتنى بىر مىنۇت ئىلگىرى تەڭشەيدۇ.

en: Set the time one minute back.
ug: ۋاقىتنى بىر مىنۇت كېيىن تەڭشەيدۇ.

en: Set this profile for all users on this computer
ug: كومپيۇتېردىكى بارلىق ئىشلەتكۈچىدە مۇشۇ profile نى ئىشلەتسۇن

en: Set your Wacom tablet preferences
ug: Wacom tablet نىڭ مايىللىقىنى تەڭشەيدۇ

en: Set your mouse and touchpad preferences
ug: چاشقىنەك ۋە سېزىمچان تاختا مايىللىقىنى تەڭشەيدۇ

en: Setting new driver…
ug: يېڭى قوزغاتقۇنى تەڭشەۋاتىدۇ…

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Settings for the selected device:
ug: تاللىغان ئۈسكۈنىنىڭ تەڭشىكى:

en: Share Media On This Network
ug: مەزكۇر توردا ۋاسىتىلەرنى ھەمبەھىر قىلسۇن

en: Share Music, Photos and Videos with others on the current network.
ug: مەزكۇر توردا مۇزىكا، سۈرەت ۋە سىنلارنى باشقىلار بىلەن ھەمبەھىر قىلىپ ئىشلىتىدۇ.

en: Share Public Folder
ug: ئاممىۋى قىسقۇچنى ھەمبەھىرلە

en: Share Public Folder On This Network
ug: مەزكۇر توردا ئاممىۋى قىسقۇچنى ھەمبەھىر قىلسۇن

en: Shared Folders
ug: ھەمبەھىرلەنگەن قىسقۇچلار

en: Shared Key
ug: ھەمبەھىرلەنگەن ئاچقۇچ

en: Shared connection service failed
ug: ھەمبەھىر باغلىنىش مۇلازىمىتى مەغلۇپ بولدى

en: Shared connection service failed to start
ug: ھەمبەھىر باغلىنىش مۇلازىمىتىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Shared with other computers
ug: باشقا كومپيۇتېرلار بىلەن ھەمبەھىرلەنگەن

en: Sharing
ug: ھەمبەھىر

en: Sho_w key
ug: ئاچقۇچنى كۆرسەت(_W)

en: Sho_w password
ug: ئىمنى كۆرسەت(_W)

en: Short Edge (Flip)
ug: قىسقا يان (ئۆرۈ)

en: Shortcut Settings
ug: تېزلەتمە تەڭشىكى

en: Shortcut;Repeat;Blink;
ug: Shortcut;Repeat;Blink;قىسقا يول;تەكرارلاش;چاقناش;

en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

en: Show Keyboard Layout
ug: ھەرپ تاختا ئورۇنلاشتۇرۇشىنى كۆرسىتىش

en: Show P_assword
ug: ئىم كۆرسەت(_A)

en: Show Password
ug: ئىم كۆرسەت

en: Show Pop Up Banners
ug: سەكرەپ چىقىدىغان لەۋھەلەرنى كۆرسەت

en: Show _Jobs
ug: ۋەزىپىلەرنى كۆرسەت(_J)

en: Show _Notifications
ug: ئۇقتۇرۇش كۆرسەت(_N)

en: Show color profiles for %s
ug: %s نىڭ رەڭ profiles نى كۆرسەت

en: Show help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show in Lock Screen
ug: قۇلۇپ ئېكراندا كۆرسىتىش

en: Show the overview
ug: ئۈزۈندىنى كۆرسەت

en: Shut the laptop lid
ug: يان كومپيۇتېرنىڭ قېپىنى يېپىڭ

en: Signal Strength
ug: سىگنال كۈچلۈكلۈكى

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ug: ناھايىتى ياخشى

[ctx: Signal strength]
en: Good
ug: ياخشى

[ctx: Signal strength]
en: None
ug: يوق

[ctx: Signal strength]
en: Ok
ug: تامام

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ug: ئاجىز

en: Simulated Secondary Click
ug: تەقلىدلىك ئىككىنچى چېكىش

en: Single click, middle button
ug: يەككە چېكىش، ئوتتۇرا توپچا

en: Single click, primary button
ug: يەككە چېكىش، ئاساسىي توپچا

en: Single click, secondary button
ug: يەككە چېكىش، ئىككىنچى توپچا

en: Slow Keys
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار

en: Slow keys typing delay
ug: ئاستا كۇنۇپكىلارنىڭ كېچىكىش ۋاقتى

en: Socks proxy port
ug: Socks ۋاكالەتچى ئېغىزى

en: Soft
ug: يۇمشاق

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Some services are disabled because of no network access.
ug: تور بولمىغاچقا بىر قىسىم مۇلازىمەتلەر ئىناۋەتسىز قىلىندى.

en: Sonar
ug: سونار

en: Sorry! The system printing service
    doesn't seem to be available.
ug: كەچۈرۈڭ! سىستېما بېسىش مۇلازىمىتىنى ئىشلەتكىلى بولمايدىغاندەك تۇرىدۇ.

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Sound Effects
ug: ئاۋاز ئۈنۈمى

en: Sound Preferences
ug: ئاۋاز مايىللىقى

en: Sound Settings
ug: ئاۋاز تەڭشەكلىرى‏

en: Sound and Media
ug: ئاۋاز ۋە ۋاسىتە

en: Spain
ug: ئىسپانىيە

en: Spanish
ug: ئىسپانچە

en: Speaker Testing for %s
ug: %s نىڭ ياڭراتقۇسىنى سىناش

en: Standard Space
ug: ئۆلچەملىك بوشلۇق

en: Start
ug: باشلاش

en: Status unknown
ug: ھالىتى نامەلۇم

en: Status unknown (missing)
ug: ھالىتى نامەلۇم (يوقالدى)

en: Sticky Keys
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار

en: Stop
ug: توختا

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ug: قىزىق نۇقتىنى توختىتىپ، ھەر قانداق ئىشلەتكۈچىنى ئۈزەمدۇ؟

en: Stop playback
ug: توختات

en: Stylus
ug: قەلەم

en: Subwoofer
ug: ئۇلترا تۆۋەن ئاۋاز ياڭراتقۇ

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: Super Video CD
ug: ئالاھىدە سىن CD

en: Supply
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Supply Level
ug: تەمىنلەش دەرىجىسى

en: Supported ICC profiles
ug: قوللايدىغان ICC سەپلىمە ھۆججەتلەر

en: Suspend & Power Off
ug: توڭلات ۋە توكنى ئۈز

en: Switch Modes
ug: ئالماشتۇرۇش ھالىتى

en: Switch between AM and PM.
ug: چۈشتىن بۇرۇن بىلەن چۈشتىن كېيىن ئارىسىدا ئالماشتۇرىدۇ.

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
ug: Wi-Fi تورىغا باغلىنىشنى يېپىش

en: Switch to next source
ug: كېيىنكى مەنبەگە ئالماشتۇر

en: Switch to previous source
ug: ئالدىنقى مەنبەگە ئالماشتۇر

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
ug: سىمسىز قىزىق نۇقتىغا ئالماشسىڭىز <b>%s</b> بىلەن بولغان باغلىنىش ئۈزۈلىدۇ.

en: System
ug: سىستېما

en: System Information
ug: سىستېما ئۇچۇرى

en: System Sounds
ug: سىستېما ئاۋازى

en: System Up-To-Date
ug: سىستېما ئەڭ يېڭى ھالەتتە

en: System policy prohibits use as a Hotspot
ug: سىستېما سىياسىتى بويىچە Hotspot قىلىپ ئىشلىتىش چەكلەنگەن

en: System settings
ug: سىستېما تەڭشەكلىرى

en: Tablet
ug: سەزگۈر تاختا

en: Tablet (absolute)
ug: Tablet (مۇتلەق)

en: Tablet Preferences
ug: Tablet مايىللىقى

en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
ug: Tablet;Wacom;قەلەم;ئۆچۈرگۈچ;چاشقىنەك;

en: Take a photograph
ug: فوتو سۈرەتكە تارت

en: Take a photo…
ug: سۈرەت تارتىش…

en: Tap to _click
ug: بېسىلسا چېكىلسۇن(_C)

en: Test
ug: سىنا

en: Test Profile
ug: سىناق سەپلىمە ھۆججەت(Profile)

en: Test Your _Settings
ug: تەڭشىكىمنى سىناپ كۆرەي(_S)

en: Test page
ug: سىناق بەت

en: Test profile:
ug: سىناق سەپلىمە ھۆججەت:

en: Testing event sound
ug: ھادىسە ئاۋازىنى سىناۋاتىدۇ

en: The Screen Lock protects your privacy when you are away.
ug: ئېكران قۇلۇپلاش — سىز ئورنىڭىزدا يوق ۋاقىتتا سىزنىڭ شەخسىيىتىڭىزنى قوغدايدۇ.

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ug: ۋ پ ن(VPN) باغلىنىشى ‹%s› نى %s گە ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى.
    
    خاتالىق: %s

en: The current password is not correct
ug: نۆۋەتتىكى ئىم خاتا

en: The device is already in use.
ug: ئۈسكۈنە ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.

en: The device type is not currently supported.
ug: بۇ خىل ئۈسكۈنە تىپىنى نۆۋەتتە قوللىمايدۇ.

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ug: ‹%s› ھۆججىتىنى ئوقۇيالمىدى ياكى تونۇلغان VPN باغلىنىش ئۇچۇرىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان
    
    خاتالىق: %s.

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings.
ug: كىرىش ئېكرانى، سىستېما ھېساباتى ۋە يېڭى ئىشلەتكۈچى ھېساباتلىرى مەزكۇر سىستېما مىقياسىدىكى رايون ۋە تىل تەڭشىكىنى ئىشلىتىدۇ.

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings. You may change the system settings to match yours.
ug: كىرىش ئېكرانى، سىستېما ھېساباتى ۋە يېڭى ئىشلەتكۈچى ھېساباتلىرى مەزكۇر سىستېما مىقياسىدىكى رايون ۋە تىل تەڭشىكىنى ئىشلىتىدۇ. سىز ئۆزىڭىزگە مەست كېلىدىغان قىلىپ تەڭشىسىڭىز بولىدۇ.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ug: تەكشۈرىدىغان چالغۇ پرىنتېر سەپلىمە ھۆججىتىنى قوللىمايدۇ.

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ug: تەكشۈرىدىغان چالغۇ بايقالمىدى. ئۇنىڭ ئېچىلىپ توغرا باغلانغانلىقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: The new password does not contain enough different characters
ug: يېڭى ئىم يېتەرلىك پەرقلىق ھەرپلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: The new password has already been used recently.
ug: يېڭى ئىم يېقىندا ئىشلىتىلگەن.

en: The new password is not strong enough
ug: يېڭى ئىم تازا پۇختا ئەمەس

en: The new password is too short
ug: يېڭى ئىم بەك قىسقا

en: The new password is too simple
ug: يېڭى ئىم بەك ئاددىي

en: The new password must contain numeric or special characters
ug: يېڭى ئىم چوقۇم  سان ياكى ئالاھىدە ھەرپلەرنى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى لازىم

en: The old and new passwords are the same
ug: كونا ۋە يېڭى ئىم ئوخشاش

en: The old and new passwords are too similar
ug: يېڭى ئىم بىلەن كونا ئىم ئوخشىشىپ قالىدىكەن

en: The optical photo conductor is near end of life
ug: نۇر سەزگۈچنىڭ ئۆمرى ئاز قالدى

en: The optical photo conductor is no longer functioning
ug: نۇر سەزگۈچ خىزمەت قىلالمايدۇ

en: The passwords do not match
ug: ئىم ماسلاشمىدى

en: The profile could not be generated.
ug: بۇ profile نى قۇرغىلى بولمىدى.

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ug: تاللىغان شەخسىي ئاچقۇچ بىر ئىم تەرىپىدىن قوغدالمىغاندەك قىلىدۇ. بۇ سىزنىڭ بىخەتەرلىك ئىسپاتنامىڭىزگە تەسىر قىلىدۇ. بىر ئىم تاللاپ شەخسىي ئاچقۇچىڭىزنى قوغداڭ.(شەخسىي ئاچقۇچىڭىزنى openssl ئارقىلىق ئىملىق قوغدىيالايسىز)

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ug: تېزلەتمە «%s» ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، چۈنكى ئۇنى ئىشلەتكەندە كىرگۈزگىلى بولمايدۇ، بىرلا ۋاقىتتا Control ، Alt ياكى Shift نى ئىشلىتىشنى سىناڭ.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ug: «%s» تېزلەتمە «%s» غا ئىشلىتىلگەن

en: The system network services are not compatible with this version.
ug: سىستېمىنىڭ تور مۇلازىمىتى بۇ نەشرىدىكى تور باشقۇرغۇچ بىلەن ماسلاشمايدۇ.

en: The target whitepoint was not obtainable.
ug: نىشاندىكى ئاق نۇقتىغا ئېرىشكىلى بولمايدۇ.

en: The username cannot start with a '-'
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى '-' ھەرپتىن باشلانمايدۇ

en: The username is too long
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى بەك ئۇزۇن

en: The username must only consist of:
     ➣ letters from the English alphabet
     ➣ digits
     ➣ any of the characters '.', '-' and '_'
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىنىڭ تەركىبىدە بولىدىغىنى:
      ئىنگلىزچە ئېلىپبەدىكى ھەرپلەر ➣
      رەقەملەر ➣ 
      "-" خالىغان ھەرپ "."، "_"  ۋە ➣

en: Thickness:
ug: قېلىنلىقى:

en: This Week
ug: بۇ ھەپتە

en: This hint may be displayed at the login screen.  It will be visible to all users of this system.  Do <b>not</b> include the password here.
ug: بۇ ئەسكەرتىش تىزىمغا كىرىش كۆزنىكىدە كۆرۈنۈشى مۇمكىن. ئۇنى سىستېمىدىكى ھەممە ئىشلەتكۈچى كۆرەلەيدۇ. ئىمنى بۇ جايغا <b>يازماڭ</b>.

en: This is not recommended for untrusted public networks.
ug: ئىشەنچسىز ئاممىۋى تورغا نىسبەتەن بۇنداق قىلىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ.

en: This profile may no longer be accurate
ug: مەزكۇر profile ئەمدى توغرا بولماسلىقى مۇمكىن

en: This will not remove the account on the server.
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىكى ھېساباتنى چىقىرىۋەتمەيدۇ.

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Times
ug: ۋاقىت

en: Tip Pressure Feel
ug: قەلەم ئۇچىنىڭ بېسىش سېزىمى

en: Tip: Enterprise domain or realm name
ug: ئەسكەرتىش: شىركەت دائىرە ئاتى ياكى realm ئاتى

en: To change time or date settings, you need to authenticate.
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا تەڭشىكى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈردۇر

en: To create a user account,
    click the * icon first
ug: ئىشلەتكۈچى ھېساباتى قۇرۇش ئۈچۈن،
    ئالدى بىلەن * سىنبەلگىسىنى چېكىڭ

en: To delete the selected user account,
    click the * icon first
ug: تاللانغان ئىشلەتكۈچى ھېساباتىنى ئۆچۈرۈش ئۈچۈن،
    ئالدى بىلەن * سىنبەلگىسىنى چېكىڭ

en: To edit a shortcut, click the row and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ug: تېزلەتمىنى تەھرىرلەشتە، مۇناسىپ قۇرنى تاق چېكىپ ئاندىن يېڭى تېزلەتمە كىرگۈزۈلىدۇ ياكى backspace ئۆچۈرۈش كۇنۇپكىسىدا تازىلىنىدۇ.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ug: بارماق ئىزى ئارقىلىق تىزىمغا كىرىشنى قوزغىتىش ئۈچۈن، «%s» ئۈسكۈنىسى ئارقىلىق بىر بارمىقىڭىزنىڭ ئۇچۇرىنى ساقلىشىڭىز كېرەك.

en: To make changes,
    click the * icon first
ug: ئۆزگەرتىشتە،
    ئالدى بىلەن * سىنبەلگىنى چېكىڭ

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Toner Level
ug:  كۇكۇن دەرىجىسى

en: Tools required for calibration are not installed.
ug: تەڭشەشكە زۆرۈر بولغان قوراللار ئورنىتىلماپتۇ.

en: Top Button
ug: ئۈستى توپچا

en: Top Button #%d
ug: ئۈستى توپچا #%d

en: Top Half
ug: ئۈستۈنكى يېرىمى

en: Touchpad
ug: سېزىمچان تاختا

en: Touchpad (relative)
ug: سېزىمچان تاختا (نىسپىي)

en: Tracking Mode
ug: ئىزلاش ھالىتى

en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;
ug: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;سەزگۈر تاختا;ئىسترېلكا;چەك;نوقۇ;قوش;توپچا;ئىزلاش شارچىسى;

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
ug: بىر تىزىق ئۆزگەرتىلگەن كۇنۇپكىنى بىرىكمە كۇنۇپكا قىلىدۇ

en: Trigger a click when the pointer hovers
ug: ئىسترېلكا لەيلەپ توختىغاندا چېكىش مەشغۇلاتىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
ug: چاشقىنەك ئاساسىي توپچىسىنى قويۇۋەتمىگەندە ئىككىنچى چېكىشنى قوزغات

en: Try clicking, double clicking, scrolling
ug: چېكىش، قوش چېكىش، سىيرىشنى سىناپ كۆرۈڭ

en: Tunneled TLS
ug: تونىل TLS

en: Turn VPN connection off
ug: ۋ پ ن(VPN) باغلىنىشىنى ئەت

en: Turn Wi-Fi off
ug: Wi-Fi نى ئەت

en: Turn accessibility features on and off using the keyboard
ug: ياردەمچى ئىقتىدارلارنى ھەرپتاختىسى ئارقىلىق ئىناۋەتلىك ياكى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Turn device off
ug: ئۈسكۈنىنى ئەت

en: Turn on or off:
ug: ئاچ ياكى ياپ

en: Turn on-screen keyboard on or off
ug: ئېكران ھەرپتاختىنى ئاچ ياكى تاقا

en: Turn screen reader on or off
ug: ئېكران ئوقۇغۇچنى ئاچ ياكى تاقا

en: Turn zoom on or off
ug: ئېكران چوڭايت كىچىكلەتنى ئاچ ياكى تاقا

en: Twisted Pair (TP)
ug: قوش پىلاستىك لىنىيە (TP)

en: Two Sided
ug: قوش يۈزلۈك

en: Two _finger scroll
ug: ئىككى بارماقتا سىيرىسۇن(_F)

en: Two-sided
ug: قوش يۈزلۈك

en: Type
ug: تىپى

en: Typing
ug: كىرگۈزۈۋاتىدۇ

en: Unable to detect any devices that can be color managed
ug: رەڭ باشقۇرىدىغان ھېچقانداق ئۈسكۈنىنى بايقىمىدى

en: Unable to open connection editor
ug: باغلىنىش تەھرىرلىگۈچىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: Unavailable
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Unencrypted private keys are insecure
ug: شىفىرلانمىغان شەخسىي ئاچقۇچلار بىخەتەر ئەمەس

en: Uninterruptible power supply
ug: ئۈزۈلمەس توك مەنبەسى

en: United States
ug: ئامېرىكا قوشما شتاتلىرى

en: Universal Access
ug: ئۇنىۋېرسال زىيارەت

en: Universal Access Preferences
ug: ئۇنىۋېرسال زىيارەت مايىللىقى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Unknown time
ug: نامەلۇم

en: Unmanaged
ug: باشقۇرۇلمىغان

en: Usage & History
ug: ئىشلىتىلىش ئەھۋالى ۋە ئىز

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئاۋازى يۈز بەرسە كۆرۈنمە ئەسكەرتىشنى كۆرسەت

en: Use the same source for all windows
ug: ھەممە كۆزنەكلەرگە ئوخشاش مەنبەنى ئىشلەتسۇن

en: Used by %s
ug: %s ئىشلەتكەن

en: User Icon
ug: ئىشلەتكۈچى سىنبەلگىسى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: VPN Type
ug: VPN تىپى

en: Vendor supplied factory calibration data
ug: ياسىغۇچى ئورۇن تەمىنلىگەن ئەسلىدىكى تەڭشەش سانلىق-مەلۇماتلار

en: Version %s
ug: نەشر %s

en: Version 0
ug: نەشرى 0

en: Version 1
ug: نەشرى 1

en: Video CD
ug: سىن CD

en: Video Mouse
ug: سىن چاشقىنەك

en: View details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Virtualization
ug: مەۋھۇملاشتۇرۇش

en: Visibility
ug: كۆرۈشچانلىقى

en: Visibility of “%s”
ug: «%s» نىڭ كۆرۈنۈشچانلىقى

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Visual Alerts
ug: كۆرۈنمە ئاگاھلاندۇرۇش

en: Volume down
ug: ئاۋازنى كىچىكلەت

en: Volume mute
ug: ئۈنسىزلە

en: Volume up
ug: ئاۋازنى چوڭايت

en: WEP 128-bit Passphrase
ug: WEP 128 بىتلىق شىفىر

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ug: WEP 40/128 بىتلىق ئاچقۇچ(16لىك ياكى ASCII)

en: WEP inde_x
ug: WEP ئىندېكسى(_X)

en: WPA & WPA2 Enterprise
ug: WPA ۋە WPA2 كارخانا نۇسخىسى

en: WPA & WPA2 Personal
ug: WPA ۋە WPA2 كىشىلىك نۇسخىسى

[ctx: Wacom action-type]
en: None
ug: يوق

[ctx: Wacom action-type]
en: Send Keystroke
ug: كۇنۇپكا بېسىلىشىنى يوللاش

[ctx: Wacom action-type]
en: Show On-Screen Help
ug: ئېكران ئۈستى ياردىمىنى كۆرسەت

[ctx: Wacom action-type]
en: Switch Monitor
ug: ئېكران ئالماشتۇرۇش

[ctx: Wacom tablet button]
en: Down
ug: ئاستى

[ctx: Wacom tablet button]
en: Up
ug: ئۈستى

en: Wallpaper;Screen;Desktop;
ug: Wallpaper;Screen;Desktop;تام قەغىزى;ئېكران;ئۈستەلئۈستى;

en: Wallpapers
ug: تام قەغەزلىرى

en: Waste receptacle almost full
ug: ئەخلەت قاچىسى توشۇپ قالاي دېدى

en: Waste receptacle full
ug: ئەخلەت قاچىسى توشۇپ قالدى

en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
ug: سەپلەنگەن URL تەمىنلەنمىگەن بولسا تور ۋاكالەتچىسىنى ئۆزلۈكىدىن بايقاپ ئىشلىتىدۇ.

en: When Battery Power is _Critical
ug: توكداننىڭ توكى تۆۋەنلەپ خەتەرلىك ھالەتكە كەلگەندە(_C)

en: When _idle
ug: بوش ۋاقىتتا(_I)

en: When on battery power
ug: توكداندا ئىشلەۋاتقاندا

en: When plugged in
ug: توك مەنبەسى ئۇلانغاندا

en: White on black:
ug: ئاقە ۋە قارا

en: Wi-Fi Hotspot
ug: Wi-Fi قىزىق نۇقتىسى

[ctx: Wi-Fi Network]
en: _Forget
ug: ئۇنتۇپ كەت(_F)

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ug: يوق

[ctx: Wifi security]
en: None
ug: يوق

en: Windows software
ug: ۋىندوۋس يۇمشاق دېتاللىرى

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ug: سىمسىز ئۈسكۈنە Hotspot ھالىتىنى قوللىمايدىكەن

en: Wireless keyboard
ug: سىمسىز ھەرپتاختا

en: Wireless mouse
ug: سىمسىز چاشقىنەك

en: Wrong password
ug: ئىم خاتا

en: Year
ug: يىل

en: Yes
ug: ھەئە

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ug: سىزنىڭ بۇ ئۈسكۈنىنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوقكەن. سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: You can remove the calibration device.
ug: تەڭشەيدىغان ئۈسكۈنىنى چىقىرىۋەتسىڭىز بولمايدۇ.

en: You cannot delete your own account.
ug: ئۆزىڭىزنىڭ ھېساباتىنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You need to confirm the password
ug: ئىمنى جەزملىشىڭىز زۆرۈر

en: You need to enter a new password
ug: يېڭى ئىم كىرگۈزۈشىڭىز زۆرۈر

en: You need to enter your current password
ug: نۆۋەتتىكى ئىمنى كىرگۈزۈشىڭىز زۆرۈر

en: You will not be able to use your computer while calibration takes place.
ug: تەڭشەش ئېلىپ بېرىۋاتقان چاغدا سىز باشقا مەشغۇلاتلارنى قىلالمايسىز.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ug: بارماق ئىزىڭىز مۇۋەپپەقىيەتلىك ساقلاندى. ئەمدى بارماق ئىزى ئوقۇغۇچىڭىز ئارقىلىق تىزىمغا كىرەلەيسىز.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ug: تۇنجى قېتىم سالاھىيەت تەكشۈرتكىنىڭىزدىن بۇيان ئىم ئۆزگەرتىلدى!

en: Your settings
ug: تەڭشىكىڭىز

en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

en: Zoom Options
ug: چوڭايتىش تاللانمىلىرى

en: Zoom in
ug: چوڭايت

en: Zoom in:
ug: كېڭەيت:

en: Zoom out
ug: كىچىكلەت

en: Zoom out:
ug: تارايت:

en: _Action
ug: مەشغۇلات(_A)

en: _Action:
ug: مەشغۇلات(_A):

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Add Profile…
ug: سەپلىمە ھۆججەت قوش(_A)…

en: _Addresses
ug: ئادرېسلار(_A)

en: _Alert volume:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئاۋاز مىقدارى(_A):

en: _Apply
ug: قوللان(_A)

en: _Automatic Suspend
ug: ئاپتوماتىك توڭلات(_A)

en: _BSSID
ug: BSSID (_B):

en: _Balance:
ug: ھېساباتتىكى پۇل(_B):

en: _Blank Screen
ug: قۇرۇق ئەركان(_B)

en: _Bluetooth
ug: كۆكچىش(_B)

en: _Calendar
ug: يىلنامە(_C)

en: _Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر(_C)

en: _City:
ug: شەھەر(_C):

en: _Cloned Address
ug: كۇلونلانغان ئادرېس(_C):

en: _Cloned MAC Address
ug: كۇلونلانغان MAC ئادرېسلار(_C)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Configuration URL
ug: سەپلىمە URL (_C)

en: _Connect to Hidden Network…
ug: يوشۇرۇن تورغا باغلا(_C)…

en: _DVD video
ug: _DVD سىن

en: _Default
ug: كۆڭۈلدىكى(_D)

en: _Delay:
ug: كېچىكتۈر(_D):

en: _Delete Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈر(_D)

en: _Delete Fingerprints
ug: بارماق ئىزلىرىنى ئۆچۈر (_D)

en: _Detect Displays
ug: كۆرسەتكۈچلەرنى بايقا(_D)

en: _Dim Screen when Inactive
ug: ئاكتىپ ئەمەس ۋاقتىدا ئېكراننى سۇس قىل(_D)

en: _Disable if two keys are pressed together
ug: ئەگەر ئىككى كۇنۇپكا بىرلا ۋاقىتتا بېسىلسا چەكلە(_D)

en: _Domain
ug: دائىرە(_D)

en: _Double-click
ug: قوش چېكىش(_D)

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانا تازىلا(_E)

en: _Enterprise Login
ug: شىركەت ھېساباتى(_E)

en: _FTP Proxy
ug: _FTP ۋاكالەتچى

en: _Fade:
ug: سۇسلاشتۇر(_F):

en: _Fingerprint Login
ug: بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىش(_F)

en: _Forget
ug: ئۇنتۇپ كەت(_F)

en: _Full name
ug: تولۇق ئاتى(_F):

en: _Generate a password
ug: ئىم ھاسىللا(_G)

en: _HTTP Proxy
ug: _HTTP ۋاكالەتچى

en: _Hint
ug: يىپ ئۇچى(_H)

en: _History
ug: ئىز(_H)

en: _Ignore Hosts
ug: كومپيۇتېرلارغا پەرۋا قىلما(_I)

en: _Ignore automatically obtained routes
ug: ئاپتوماتىك ئېرىشكەن route لارنى نەزەرگە ئالمىسۇن(_I)

en: _Import
ug: ئىمپورت قىل(_I)

en: _Inner authentication
ug: ئىچكى ئىسپات(_I)

en: _Input volume:
ug: كىرىش ئاۋاز مىقدارى(_I):

en: _Interface
ug: ئارايۈز(_I)

en: _Keep Files
ug: ھۆججەتنى ساقلاپ قال(_K)

en: _Key
ug: ئاچقۇچ(_K)

en: _Language
ug: تىل(_L)

en: _Left index finger
ug: سول قول كۆرسەتكۈچ بارماق(_L)

en: _Local Account
ug: يەرلىك ھېسابات(_L)

en: _Log In
ug: تىزىمغا كىر(_L)

en: _Login Name
ug: كىرىش ئاتى(_L)

en: _MAC Address
ug: MAC ئادرېس(_M)

en: _Mail
ug: خەت(_M)

en: _Method
ug: ئۇسۇل(_M)

en: _Mirror displays
ug: نۇسخىلانغان كۆرسەتكۈچلەر(_M)

en: _Mobile Broadband
ug: كۆچمە كەڭ بەلۋاغ(_M)

en: _Music player
ug: نەغمە چالغۇچ(_M)

en: _Name
ug: ئاتى(_N)

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Network Time
ug: تور ۋاقتى(_N):

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ug: ۋاسىتە قىستۇرۇلغاندا ھەرگىز ئەسكەرتمە ياكى پروگرامما قوزغاتما(_N)

en: _New password
ug: يېڭى ئىم(_N)

en: _Options
ug: تاللانما(_O)

en: _Options…
ug: تاللانمىلار(_O)…

en: _Other Media…
ug: باشقا ۋاسىتە(_O)…

en: _Other finger:
ug: باشقا بارماق(_O):

en: _Output volume:
ug: ئاۋاز مىقدارى(_O):

en: _Password
ug: ئىم(_P)

en: _Photos
ug: سۈرەتلەر(_P)

en: _Plugged In
ug: قىستۇرۇلدى(_P)

en: _Pointer speed
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ تېزلىكى(_P)

en: _Private key password
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ئىمى(_P)

en: _Profile:
ug: سەپلىمە ھۆججەت(_P):

en: _Purge Temporary Files
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتلەرنى تازىلا(_F)

en: _Reassign
ug: قايتا تەيىنلە(_R)

en: _Recently Used
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەنلىرى(_R)

en: _Region:
ug: رايون(_R):

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: _Resolution
ug: ئېنىقلىقى(_R)

en: _Right index finger
ug: ئوڭ قول كۆرسەتكۈچ بارماق(_R)

en: _SSID
ug: SSID (_S):

en: _Screen Brightness
ug: ئېكران يورۇقلۇقى(_S)

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: _Show password
ug: ئىم كۆرسەت(_S)

en: _Socks Host
ug: SOCKS مۇلازىمېتىر

en: _Software
ug: يۇمشاق دېتال(_S)

en: _Speed:
ug: سۈرئەت(_S):

en: _Stop Hotspot
ug: قىزىق نۇقتىنى توختات(_S)

en: _Subwoofer:
ug: ئۇلترا تۆۋەن ئاۋاز(_S):

en: _Test Speakers
ug: ياڭراتقۇ سىنا(_T)

en: _Test flash
ug: چاقناشنى سىنا(_T)

en: _Turn On
ug: ئاچ(_T)

en: _Type
ug: تىپى(_T)

en: _Type:
ug: تىپى(_T):

en: _Use as Hotspot…
ug: قىزىق نۇقتا سۈپىتىدە ئىشلەت(_U)…

en: _User certificate
ug: ئىشلەتكۈچى ئىسپاتنامىسى(_U)

en: _Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U)

en: _Video
ug: سىن(_V)

en: _Web
ug: تور(_W)

en: accepted
ug: قوشۇلغان

en: audio DVD
ug: ئۈن DVD

en: automatic
ug: ئاپتوماتىك

[ctx: background, style]
en: Center
ug: مەركەز

[ctx: background, style]
en: Fill
ug: تولدۇر

[ctx: background, style]
en: Scale
ug: نىسبىتى

[ctx: background, style]
en: Span
ug: ئارىلىق

[ctx: background, style]
en: Tile
ug: ياي

[ctx: background, style]
en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

[ctx: balance]
en: Front
ug: ئالدى

[ctx: balance]
en: Left
ug: سول

[ctx: balance]
en: Maximum
ug: ئەڭ چوڭ

[ctx: balance]
en: Minimum
ug: ئەڭ كىچىك

[ctx: balance]
en: Rear
ug: ئارقا تەرەپ

[ctx: balance]
en: Right
ug: ئوڭ

en: blank Blu-ray disc
ug: قۇرۇق كۆكنۇر دىسكىسى

en: blank CD disc
ug: قۇرۇق CD دىسكىسى

en: blank DVD disc
ug: قۇرۇق DVD دىسكىسى

en: blank HD DVD disc
ug: قۇرۇق HD DVD دىسكىسى

en: bytes
ug: بايت

[ctx: category]
en: Hardware
ug: قاتتىق دېتال

[ctx: category]
en: Personal
ug: شەخسىي

[ctx: category]
en: System
ug: سىستېما

en: column
ug: ئىستونلار

en: details
ug: تەپسىلاتلار

en: device;system;information;memory;processor;version;default;application;fallback;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;
ug: device;system;information;memory;processor;version;default;application;fallback;preferred;cd;dvd;usb;audio;video;disc;removable;media;autorun;ئۈسكۈنە;سىستېما;ئۇچۇر;ئەسلەك;بىر تەرەپ قىلغۇچ;نەشرى;كۆڭۈلدىكى;ئەپ;زاپاس;ئارقىغا قايتۇر;مايىللىق;cd;dvd;usb;ئۈن;سىن;ئوپتىك دىسكا;نۇر دىسكا;دىسكا;كۆچمە;ۋاسىتە;تاراتقۇ;ئۆزلۈكىدىن ئىجرا قىل;

[ctx: display panel, rotation]
en: 180 Degrees
ug: 180 گرادۇس

[ctx: display panel, rotation]
en: Clockwise
ug: سائەت يۆنىلىشى

[ctx: display panel, rotation]
en: Counterclockwise
ug: سائەت يۆنىلىشىگە قارشى

[ctx: display panel, rotation]
en: Normal
ug: نورمال

en: e-book reader
ug: ئې-كىتاب ئوقۇغۇ

en: hardware
ug: قاتتىق دېتال

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: identity
ug: سالاھىيەت، كىملىك

[ctx: keybinding]
en: Search
ug: ئىزدە

[ctx: keyboard, delay]
en: Long
ug: ئۇزۇن

[ctx: keyboard, delay]
en: Short
ug: قىسقا

[ctx: keyboard, speed]
en: Fast
ug: تېز

[ctx: keyboard, speed]
en: Slow
ug: ئاستا

en: label
ug: ئەن

[ctx: measurement format]
en: Imperial
ug: ئىمپېرىئال

[ctx: measurement format]
en: Metric
ug: مېترىك

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

[ctx: mouse, left button as primary]
en: _Left
ug: سول(_L)

[ctx: mouse, right button as primary]
en: _Right
ug: ئوڭ(_R)

[ctx: mouse, speed]
en: Fast
ug: تېز

[ctx: mouse, speed]
en: Slow
ug: ئاستا

en: multiple sizes
ug: كۆپ خىل چوڭلۇق

[ctx: network parameters]
en: Metric
ug: مېترىك

en: never
ug: ھەرگىز

[ctx: notifications]
en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

[ctx: notifications]
en: Show Details in Banners
ug: لەۋھەلەردە تەپسىلاتلارنى كۆرسەت

[ctx: notifications]
en: Show Details in Lock Screen
ug: تەپسىلاتلارنى قۇلۇپ ئېكراندا كۆرسىتىش

[ctx: notifications]
en: Show Popup Banners
ug: سەكرىمە لەۋھەلەرنى كۆرسەت

[ctx: notifications]
en: Sound Alerts
ug: ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇشلار

[ctx: notifications]
en: View in Lock Screen
ug: قۇلۇپ ئېكراندا كۆرۈش

en: page 1
ug: 1-بەت

en: page 2
ug: 2-بەت

en: page 3
ug: بەت 3

en: pressed
ug: بېسىلغان

[ctx: print job]
en: Aborted
ug: توختىتىلدى

[ctx: print job]
en: Canceled
ug: قالدۇرۇۋېتىلدى

[ctx: print job]
en: Completed
ug: تاماملاندى

[ctx: print job]
en: Held
ug: تۇتۇپ تۇردى

[ctx: print job]
en: Pending
ug: كۈتۈۋاتىدۇ

[ctx: print job]
en: Processing
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ

[ctx: print job]
en: Stopped
ug: توختىدى

[ctx: printer state]
en: Configuring
ug: سەپلەۋاتىدۇ

[ctx: printer state]
en: Does not accept jobs
ug: ۋەزىپىنى قوبۇل قىلمايدۇ

[ctx: printer state]
en: Installing
ug: ئورنىتىۋاتىدۇ

[ctx: printer state]
en: Offline
ug: توردا يوق

[ctx: printer state]
en: Processing
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ

[ctx: printer state]
en: Ready
ug: تەييار

[ctx: printer state]
en: Stopped
ug: توختىدى

[ctx: proxy method]
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

[ctx: proxy method]
en: Manual
ug: قولدا

[ctx: proxy method]
en: None
ug: يوق

en: rejected
ug: رەت قىلىنغان

en: reset
ug: ئەسلىگە قايتۇر

en: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;
ug: screen;lock;diagnostics;crash;private;recent;temporary;tmp;index;name;network;identity;ئېكران;قۇلۇپ;يېقىنقى;ۋاقىتلىق;ئاتى;تور;كىملىك;

[ctx: service is disabled]
en: Off
ug: تاقا

[ctx: service is enabled]
en: On
ug: ئوچۇق

en: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;bluetooth;obex;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;
ug: share;sharing;ssh;host;name;remote;desktop;bluetooth;obex;media;audio;video;pictures;photos;movies;server;renderer;ھەمبەھىر;يىراق;ئۈستەلئۈستى;كۆكچىش;ئۈن;سىن;سۈرەت;رەسىم;كىنو;مۇلازىمېتىر;

en: today
ug: بۈگۈن

[ctx: universal access, brightness]
en: High
ug: يۇقىرى

[ctx: universal access, brightness]
en: Low
ug: تۆۋەن

[ctx: universal access, color]
en: Full
ug: تامامەن

[ctx: universal access, color]
en: None
ug: يوق

[ctx: universal access, contrast]
en: High
ug: يۇقىرى

[ctx: universal access, contrast]
en: High/Inverse
ug: يۇقىرى/ئەكسى

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
ug: تۆۋەن

[ctx: universal access, contrast]
en: Normal
ug: نورمال

[ctx: universal access, delay]
en: Long
ug: ئۇزۇن

[ctx: universal access, delay]
en: Short
ug: قىسقا

[ctx: universal access, text size]
en: Large
ug: چوڭ

[ctx: universal access, text size]
en: Larger
ug: چوڭراق

[ctx: universal access, text size]
en: Normal
ug: نورمال

[ctx: universal access, text size]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: universal access, thickness]
en: Thick
ug: توم

[ctx: universal access, thickness]
en: Thin
ug: نېپىز

[ctx: universal access, threshold]
en: Large
ug: چوڭ

[ctx: universal access, threshold]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: universal access, zoom]
en: Zoom
ug: كېڭەيت-تارايت

[ctx: volume]
en: Unamplified
ug: چوڭايتىلمىغان

en: yesterday
ug: تۈنۈگۈن
