gnome-disk-utility - en to ug translation catalogue (685 entries)

en: %2.1f%% (%s) of the data on the device “%s” was unreadable and replaced with zeroes in the created disk image file. This typically happens if the medium is scratched or if there is physical damage to the drive
ug: سانلىق-مەلۇماتنىڭ %2.1f%% (%s) قىسمىنى (ئۈسكۈنە «%s» دىكى) ئوقۇغىلى بولمىدى، شۇڭا ياسالغان دىسكا تەسۋىر ھۆججىتىدە نۆل قىلىۋېتىلدى. بۇ ئاساسلىقى ۋاسىتە سىزىلىپ كەتكەن ياكى فىزىكىلىق زەخىملەنگەن ئەھۋالدا كۆرۈلىدۇ.

en: %d Disk | %d Disks
ug[0]: %d دىسكا

en: %d _Device Selected (%s) | %d _Devices Selected (%s)
ug[0]: %d دانە ئۈسكۈنە تاللانغان(%s)(_D)

en: %d day | %d days
ug[0]: %d كۈن

en: %d disk | %d disks
ug[0]: %d دىسكا

en: %d disk is missing | %d disks are missing
ug[0]: %d دىسكا تېپىلمىدى

en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

en: %d milli-second | %d milli-seconds
ug[0]: %d مىللىسېكۇنت

en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

en: %d month | %d months
ug[0]: %d ئاي

en: %d sample | %d samples
ug[0]: %d ئەۋرىشكە

en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

en: %d sector | %d sectors
ug[0]: %d سېكتور

en: %d year | %d years
ug[0]: %d يىل

en: %s <span size="smaller">(Read-Only)</span>
ug: %s <span size="smaller">(ئوقۇشقىلا بولىدىغان)</span>

en: %s ago
ug: %s بۇرۇن

en: %s of %s each
ug: %s (سىغىمى: %s)

en: %s of %s – %s
ug: %s / %s – %s

en: %s unreadable (replaced with zeroes)
ug: %s ئوقۇغىلى بولمىدى (نۆلگە ئالماشتۇرۇلدى)

en: %s — %s free (%.1f%% full)
ug: %s — %s بىكار (%.1f%% ئىشلىتىلگەن)

en: --format-device must be specified when using --xid
ug: --xid ئىشلىتىلگەندە چوقۇم --format-device كۆرسىتىلىشى كېرەك

en: --format-device must be used together with --block-device
ug: --format-device بىلەن --block-device بىرگە ئىشلىتىلىشى كېرەك

en: /etc/crypttab configuration data is malformed
ug: ھۆججەت etc/crypttab دىكى سەپلىمە سانلىق-مەلۇماتلىرى بۇزۇق ئىكەن

en: 10 minutes
ug: 10 مىنۇت

en: 15 minutes
ug: 15 مىنۇت

en: 3 hours
ug: 3 سائەت

en: 5 minutes
ug: 5 مىنۇت

en: <b>Tip</b>: If you are planning to recycle, sell or give away your old computer or disk, you should use a more thorough erase type to keep your private information from falling into the wrong hands
ug: <b>ئەسكەرتىش</b>: ئەگەر كونا كومپيۇتېرىڭىزنى بىر تەرەپ قىلماقچى ياكى سېتىۋەتمەكچى بولسىڭىز، كومپيۇتېردىكى شەخسىي ئۇچۇرلىرىڭىزنىڭ يامان نىيەتلىك كىشىلەرنىڭ قولىغا چۈشۈپ كېتىشتىن  ساقلىنىش ئۈچۈن، چوقۇم تېخىمۇ تولۇق ئۆچۈرىدىغان ئۇسۇلنى ئىشلىتىڭ.

en: <b>WARNING</b>: The Secure Erase command may take a very long time to complete, can’t be canceled and may not work properly with some hardware. In the worst case, your drive may be rendered unusable or your system may crash or lock up. Before proceeding, please read the article about <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> and make sure you understand the risks
ug: <b>ئاگاھلاندۇرۇش</b>: بىخەتەر ئۆچۈرۈش(Secure Erase) بۇيرۇقىنىڭ تاماملىنىشى ئۈچۈن ئىنتايىن كوپ ۋاقىت كېتىدۇ، ئارىلىقتا ئۇنى ئەمەلدىن قالدۇرۇشقا بولمايدۇ، ھەم بەزى بىر قاتتىق دېتاللاردا نورمال ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن. ھەتتا، دىسكىنى ئىشلەتكىلى بولمايدىغان قىلىپ قويۇشى ياكى سىستېمىنى قۇلۇپلاپ قويۇشىمۇ مۇمكىن. مەشغۇلاتنى باشلاشتىن ئاۋۋال <a href='https://ata.wiki.kernel.org/index.php/ATA_Secure_Erase'>ATA Secure Erase</a> دېگەن ماقالىنى ئوقۇپ، يۈز بېرىش ئېھتىماللىقى بولغان خەتەرلەر ھەققىدە چۈشىنىش ھاسىل قىلىڭ.

en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
ug: ئاتى «%s» بولغان ھۆججەت مەۋجۇت. قاپلىۋېتەمسىز؟

en: A flag used by the Platform bootloader to determine where the OS should be loaded from. Sometimes the partition with this flag set is referred to as the <i>active</i> partition
ug: سىستېمىنى قوزغىتىشتا، سىستېمىنى قايسى رايوندىن قوزغىتىدىغانلىقىنى ئىپادىلەيدىغان بەلگە. بەزى ۋاقىتلاردا بۇنداق بەلگىسى بار رايونلار ئادەتتە <i>ئاكتىپ</i> دەپمۇ ئىپادىلىنىدۇ.

en: AAM Level
ug: AAM دەرىجىسى

en: APM Level
ug: APM دەرىجىسى

en: ATA Enhanced Secure Erase
ug: ئالىي ئىقتىدارلىق ATA بىخەتەر ئۆچۈرۈش

en: ATA Secure Erase
ug: ATA بىخەتەر ئۆچۈرۈش

en: Access Time
ug: زىيارەت ۋاقتى

en: Activate the swap space
ug: سۋاپ(swap) بوشلۇقىنى ئاكتىپلا

en: Activation of this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئاكتىپلاش

en: Airflow Temperature
ug: ھاۋا ئېقىمى تېمپېراتۇرىسى

en: Airflow temperature of the drive
ug: قوزغاتقۇچنىڭ ھاۋا ئېقىمى تېمپېراتۇرىسى

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All data on the disk will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار ئۆچۈرۈلىدۇ، بىراق سانلىق-مەلۇمات ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتىنى ئىشلەتسە ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ

en: All data on the disk will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار قاپلىنىپ يېزىلىدۇ ۋە سانلىق-مەلۇمات ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتىنى ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ

en: All data on the partition will be lost
ug: رايوندىكى بارلىق سانلىق-مەلۇمات يوقىلىدۇ

en: All data on the selected disks will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار يوقىلىدۇ، بىراق ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتى ئارىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولۇشىمۇ مۇمكىن.

en: All data on the selected disks will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار قاپلىنىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتى ئارىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: All data on the volume will be lost but may still be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار ئۆچۈرۈلىدۇ، بىراق سانلىق-مەلۇمات ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتىنى ئىشلەتسە ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولىدۇ

en: All data on the volume will be overwritten and will likely not be recoverable by data recovery services
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار قاپلىنىپ يېزىلىدۇ ۋە سانلىق-مەلۇمات ئەسلىگە كەلتۈرۈش مۇلازىمىتىنى ئارقىلىق ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ

en: All existing data will be lost
ug: بار بولغان بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار يوقىلىدۇ

en: Allocating Disk Image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى تەقسىملەۋاتىدۇ

en: Allow writing to the image
ug: تەسۋىرگە يېزىشقا ئىجازەت

en: Amount of high current used to spin up the drive
ug: قوزغاتقۇچنى قوزغىتىدىغان يۇقىرى توك ئېقىم مىقدارى(توك كۈچى)

en: Amplitude of heads trembling (GMR-head) in running mode
ug: باش (GMR-باش) ئىجرا ھالىتىدە تەۋرىنىش دەرىجىسى

en: An error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when adding a disk to the RAID Array
ug: بىر دىسكىنى RAID تىزىقىغا قوشۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when removing a disk from the RAID Array
ug: بىر دىسكىنى RAID تىزىقىدىن چىقىرىۋېتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when requesting data redundancy check
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ redundancy نى تەكشۈرۈشنى ئىلتىماس قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when trying to put the drive into standby mode
ug: قوزغاتقۇنى تەييارلىق باسقۇچىغا كىرگۈزۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when trying to wake up the drive from standby mode
ug: قوزغاتقۇنى تەييارلىق باسقۇچىدىن چىقىرىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: An error occurred when trying toggle whether SMART is enabled
ug: SMART نى ئىناۋەتلىك قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Apply Advanced Power Management Settings
ug: ئالىي مەنبە باشقۇرۇش(APM) تەڭشەكلىرىنى قوللان

en: Apply Automatic Acoustic Management Settings
ug: Automatic Acoustic Management(AAM) تەڭشەكلىرىنى قوللان

en: Apply Standby Timeout Settings
ug: تەييارلىق ھالەت مۆھلەت تەڭشەكلىرىنى قوللان

en: Apply Write Cache Settings
ug: يېزىش غەملىكى تەڭشەكلىرىنى قوللان

en: Approximately %s
ug: تەخمىنەن %s

en: Are you sure you want to delete the partition?
ug: بۇ رايوننى ئۆچۈرمەمسىز؟

en: Are you sure you want to erase the disks?
ug: دىسكىلارنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to format the disk?
ug: بۇ دىسكىنى راستلا پىچامسىز؟

en: Are you sure you want to format the volume?
ug: بۇ دىسكىنى راستلا پىچامسىز؟

en: Are you sure you want to power off the drives?
ug: راستلا دىسكىلارنىڭ توكىنى ئۈزەمسىز؟

en: Are you sure you want to use the disks for a RAID array?
ug: راستلا دىسكىلارنى RAID قىلىپ ئىشلىتەمسىز؟

en: Are you sure you want to write the disk image to the device?
ug: راستلا دىسكا تەسۋىرىنى ئۈسكۈنىگە يازامسىز؟

en: Assessment
ug: باھا

en: At least %s
ug: ئەڭ ئاز دېگەندە %s

en: Attach Disk _Image…
ug: دىسكا تەسۋىرىنى قات(_I)…

en: Attach and mount one or more disk image files.
ug: بىر ياكى بىر قانچە دىسكا تەسۋىرى ھۆججىتىنى قاتىدۇ ۋە ئېگەرلەيدۇ.

en: Attribute
ug: خاسلىق

en: Auto-clear
ug: ئاپتوماتىك تازىلا

en: Average Access Time
ug: ئوتتۇرىچە زىيارەت ۋاقتى

en: Average Read Rate
ug: ئوتتۇرىچە ئوقۇش تېزلىكى

en: Average Write Rate
ug: ئوتتۇرىچە يېزىش تېزلىكى

en: Average efficiency of operations while positioning
ug: ئورۇننى بېكىتىش مەشغۇلاتىنىڭ ئوتتۇرىچە ئۈنۈمى

en: Average efficiency of the disk
ug: دىسكىنىڭ ئوتتۇرىچە ئۈنۈمى

en: Backing File
ug: ھۆججەتنى زاپاسلاۋاتىدۇ

en: Benchmark
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ

en: Benchmark Settings
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ تەڭشىكى

en: Benchmarking involves measuring the transfer rate on various area of the device as well as measuring how long it takes to seek from one random area to another. Please back up important data before using the write benchmark.
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچنى ئۆلچەش مەشغۇلاتىدا ئۈسكۈنىنىڭ ھەر خىل رايونلىرىنىڭ ئوقۇش-يېزىش سۈرىتىنى ۋە شۇنداقلا، بىر رايوندىن يەنە بىر رايونغا ئۆتكەندە كېتىدىغان ۋاقىت قاتارلىقلارنى ئۆلچەيدۇ. يېزىش ئاساسىي كۆرسەتكۈچنى ئۆلچەش مەشغۇلاتىنى ئېلىپ بېرىشتىن ئاۋۋال مۇھىم سانلىق-مەلۇماتلارنى زاپاس قىلىۋېلىڭ.

en: Benchmarking the write-rate of a disk requires exclusive access to the disk (e.g. the disk or its partitions cannot be mounted or in use) and involves reading data and then writing it back. As a result, the contents of the disk is not changed.
    
    If not checked, the write-part of the benchmark will not be done but on the other hand exclusive access to the device is not needed (e.g. the disk or device can be in use).
ug: دىسكىنىڭ يېزىش ئىقتىدارىنى ئۆلچەشتە دىسكىنى ئوزىلا زىيارەت قىلىدۇ (دىسكا ياكى ئۇنىڭ رايونلىرىنى ئېگەرلىگىلى ياكى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ) شۇنداقلا دىسكىدىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوقۇپ ئۇنى يەنە ئوز جايىغا يازىدۇ. نەتىجىدە دىسكىنىڭ مەزمۇنىدا ئۆزگىرىش بولمايدۇ.
    
    ئەگەر تاللانمىسا، يېزىش ئىقتىدارىنى ئۆلچەش مەشغۇلاتىنى ئېلىپ بارمايدۇ، شۇڭا دىسكىنى ئوزىلا زىيارەت قىلىشنىڭمۇ ھاجىتى قالمايدۇ (دىسكا ياكى ئۈسكۈنىنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ).

en: Benchmark…
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچنى ئۆلچەش…

en: Bitmap
ug: بىتلىق تەسۋىر

en: Block device is empty
ug: بۆلەك(Block) ئۈسكۈنە قۇرۇق

en: C_hange
ug: ئۆزگەرت(_H)

en: C_onfirm Passphrase
ug: ئىم جەزملە(_O)

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: C_reate…
ug: قۇر(_R)…

en: Calibration Retry Count
ug: دىسكا بېشى توغرىلاشنى قايتا سىناش قېتىم سانى

en: Cannot create a new partition. There are already four primary partitions.
ug: يېڭى دىسكا رايونى قۇرغىلى بولمىدى. ئاللىقاچان 4 دانە رايون بار ئىكەن.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
ug: ‹%s› نى ئاچقىلى بولمىدى - دىسكا ئېگەرلەنمىگەندەك قىلامدۇ نېمە؟

en: Cannot restore image of size 0
ug: چوڭلۇقى 0 بولغان سۈرەتنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ

en: Change Filesystem Label
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ ئەنىنى ئۆزگەرتىش

en: Change Passphrase
ug: ئىمنى ئۆزگەرتىش

en: Change Passphrase…
ug: ئىمنى ئۆزگەرتىش…

en: Changing the passphrase for this device, will also update the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file
ug: مەزكۇر ئۈسكۈنىنىڭ ئىمى ئۆزگەرسە، <i>/etc/crypttab</i> پايدىلىنىۋاتقان ئىممۇ ئۆزگىرىدۇ.

en: Check this box to see the passphrases entered above
ug: يۇقىرىقى كۆزنەكچىگە كىرگۈزگەن ئىمنى كۆرمەكچى بولسىڭىز بۇ يېرىنى چېكىڭ

en: Chunk _Size
ug: كاللەك(chunk)نىڭ چوڭلۇقى(_S)

en: Click to force re-reading SMART data from the hard disk
ug: چەكسىڭىز قاتتىق دىسكىدىن SMART سانلىق-مەلۇماتلىرىنى مەجبۇرىي ئوقۇيدۇ

en: Click to select multiple disks to perform operations on
ug: بىر دىسكىغا مەشغۇلات قىلىش ئۈچۈن، دىسكىدىن بىر ياكى بىر قانچىنى تاللاڭ

en: Click to start a SMART self-test
ug: چەكسىڭىز SMART ئۆزىنى سىناش باشلىنىدۇ

en: Click to stop the SMART self-test currently in progress
ug: چەكسىڭىز ھازىر ئىجرا قىلىنىۋاتقان SMART ئۆزىنى سىناش توختايدۇ

en: Click to toggle whether SMART is enabled for the hard disk
ug: چەكسىڭىز قاتتىق دىسكىنىڭ SMART ئىقتىدارىنى ئىناۋەتلىك ياكى ئىناۋەتسىز بولىدۇ

en: Compatible with Linux systems
ug: لىنۇكىس سىستېمىلىرىدا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Compatible with all systems and devices
ug: بارلىق ئۈسكۈنە ۋە سىستېمىلاردا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Compatible with modern systems and hard disks > 2TB
ug: سىغىمى 2TB تىن چوڭ بولغان،نۆۋەتتىكى ئەڭ يېڭى سىستېمىلار ۋە قاتتىق دىسكىلاردا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Compatible with most systems
ug: خېلى كۆپ سىستېمىلاردا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Confirm passphrase entered above
ug: يۇقىرىقى كۆزنەكچىگە كىرگۈزگەن ئىمنى جەزملەڭ

en: Connected to another seat
ug: باشقا ئورۇندۇققا باغلاندى

en: Contents
ug: مەزمۇنلار

en: Conveyance
ug: توشۇش

en: Copyright © 2008-2013 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2008-2013 David Zeuthen
ug: نەشر ھوقۇقى © 2008-2012 Red Hat، Inc غا تەۋە.
    نەشر ھوقۇقى © 2008-2012 David Zeuthen غا تەۋە.

en: Count of remapped sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks the sector as “reallocated” and transfers data to a special reserved area (spare area)
ug: قايتا تەقسىملەنگەن سېكتور سانى. قاتتىق دىسكىغا يېزىش/ئوقۇشنى تەكشۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلسە، خاتالىق كۆرۈنگەن سېكتورغا ‹قايتا تەقسىملەنگەن› بەلگىسى قويۇپ قويىدۇ ۋە سانلىق-مەلۇماتلارنى ئالاھىدە تەييارلاپ قويغان رايون(زاپاس رايون)غا يەتكۈزۈپ بېرىدۇ

en: Create Disk Image
ug: دىسكا تەسۋىرى قۇرۇش

en: Create Disk Image…
ug: دىسكا تەسۋىرى قۇرۇش…

en: Create Partition
ug: دىسكا رايونى قۇرۇش

en: Create RAID
ug: RAID قۇرۇش

en: Create RAID Array
ug: RAID تىزىقى قۇرۇش

en: Create a new partition
ug: يېڭى رايون قۇرىدۇ

en: Creating Disk Image
ug: دىسكا تەسۋىرى قۇرۇۋاتىدۇ

en: Curr_ent Passphrase
ug: نۆۋەتتىكى ئىم(_E)

en: Current Pending Sector Count
ug: ھازىر تېخى بىر تەرەپ قىلىنمىغان سېكتور سانى

en: Current internal temperature of the drive
ug: قوزغاتقۇچنىڭ ھازىرقى تېمپېراتۇرىسى

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: DISK IS LIKELY TO FAIL SOON
ug: دىسكىڭىز ئۇزۇنغا قالماي بۇزۇلىدىغاندەك قىلىدۇ!!!!!!!!!!!

en: Data Address Mark Errors
ug: سانلىق-مەلۇمات ئادرېس بەلگىسى خاتالىقلىرى(DAM)

en: Deactivate the swap space
ug: سۋاپ(swap) بوشلۇقىنى ئاكتىپسىزلا

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs
ug: «دىسكا تەسۋىرىنى قۇرۇش/ ئەسلىگە كەلتۈرۈش» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى

en: Default location for the Create/Restore disk image dialogs. If blank the ~/Documents folder is used.
ug: «دىسكا تەسۋىرىنى قۇرۇش/ ئەسلىگە كەلتۈرۈش» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى. قۇرۇق قالدۇرۇلسا ~/پۈتۈكلەر قىسقۇچى ئىشلىتىلىدۇ.

en: Delete partition
ug: دىسكا رايونىنى ئۆچۈرۈش

en: Destination
ug: نىشان

en: Detach Loop Device
ug: Loop ئۈسكۈنىسىنى ئايرىۋېتىش

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Device is size 0
ug: ئۈسكۈنە چوڭلۇقى 0

en: Disable Write Cache
ug: يېزىش غەملىكىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disk Drives
ug: دىسكا قوزغاتقۇچلار

en: Disk Image Mounter
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئېگەرلىگۈچ

en: Disk Image of %s (%s).img
ug: دىسكا تەسۋىرى %s (%s).img

en: Disk Images (*.img, *.iso)
ug: دىسكا تەسۋىرلىرى (*.img، *.iso)

en: Disk Shift
ug: دىسكا ئېغىشى

en: Disk image copying complete
ug: دىسكا تەسۋىرىنى كۆچۈرۈش تاماملاندى

en: Disk image read error
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Disk is OK
ug: دىسكا نورمال

en: Disk is OK, one attribute failed in the past | Disk is OK, %d attributes failed in the past
ug[0]: دىسكا نورمال، بۇرۇن %d خاسلىقتا خاتالىق كۆرۈلۈپتۇ

en: Disk is OK, one bad sector | Disk is OK, %d bad sectors
ug[0]: دىسكا نورمال، %d دانە بۇزۇق سېكتور باركەن

en: Disk is OK, one failing attribute is failing | Disk is OK, %d attributes are failing
ug[0]: دىسكا نورمال، %d خاتالىق خاسلىقىدا خاتالىق باركەن

en: Disk or Device
ug: دىسكا ياكى ئۈسكۈنە

en: Disks
ug: دىسكىلار

en: Disks Problem Monitor
ug: دىسكا مەسىلىسىنى كۆزەتكۈ

en: Display _Name
ug: كۆرسىتىش ئاتى(_N)

en: Do Not _Automount
ug: ئاپتوماتىك ئېگەرلىمىسۇن(_A)

en: Done
ug: تامام

en: Don’t overwrite existing data
ug: بار بولغان سانلىق-مەلۇماتلارنى قاپلىۋەتمە

en: Drive Settings
ug: قوزغاتقۇ تەڭشىكى

en: Drive Settings…
ug: قوزغاتقۇچ تەڭشىكى…

en: Drive’s seek performance during offline operations
ug: تورسىز مەشغۇلات ۋاقتىدا دىسكىنىڭ يول ئىزدەش ئۈنۈمى

en: Edit Encryption Options…
ug: شىفىرلاش تەڭشىكىنى تەھرىرلەش…

en: Edit Filesystem…
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى تەھرىرلەش…

en: Edit Mount Options…
ug: ئېگەرلەش تەڭشىكىنى تەھرىرلەش…

en: Edit Partition
ug: دىسكا رايوننى تەھرىرلەش

en: Edit Partition…
ug: دىسكا رايونىنى تەھرىرلەش…

en: Eject the media
ug: ۋاسىتىنى چىقار

en: Eject the medium in the drive
ug: ۋاسىتىلەرنى قوزغاتقۇچتىن چىقىرىش

en: Empty
ug: بوش

en: Enable Write Cache
ug: يېزىش غەملىكىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Encrypted, compatible with Linux systems
ug: شىفىرلانغان بولۇپ، لىنۇكىس سىستېمىلىرىدا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Encryption Options
ug: شىفىرلاش تاللانمىلىرى

en: Endurance Remaining
ug: قالغان چىدامچانلىقى

en: Enter Standby After
ug: بۇ ۋاقىتتىن كېيىن تەييارلىق باسقۇچىغا كىرسۇن

en: Enter current passphrase used to protect the data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى قوغداشقا ئىشلىتىلىدىغان نۆۋەتتىكى ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter filesystem type
ug: ھۆججەت سىستېمىسى تىپىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter new passphrase used to protect the data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى قوغداشقا ئىشلىتىلىدىغان ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter passphrase to unlock
ug: قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Enter passphrase used to protect the data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى قوغداشقا ئىشلىتىلىدىغان ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Erase Multiple Disks
ug: بىر قانچە دىسكىنى ئۆچۈرۈش

en: Erase _Type
ug: ئۆچۈرۈش تىپى(_T)

en: Error aborting SMART self-test
ug: SMART ئۆزىنى سىناشتا خاتالىق كۆرۈلۈپ توختىدى

en: Error adding /etc/crypttab entry
ug: ھۆججەت /etc/crypttab غا كىرگۈلەرنى قوشۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error adding new /etc/fstab entry
ug: ھۆججەت /etc/fstab غا يېڭى كىرگۈلەرنى قوشۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error allocating space for disk image file:
ug: دىسكا تەسۋىر ھۆججىتىگە بوشلۇق تەقسىملەشتە خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error attaching disk image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى قېتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
ug: دىسكا تەسۋىرىنى قېتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s (%s، %d)

en: Error canceling job
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەتنى ئەمەلدىن قالدۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error changing passphrase
ug: ئىمنى ئۆزگەرتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
ug: udisks مۇئەككەل باغلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s (%s، %d)

en: Error creating RAID array
ug: RAID تىزىقى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error creating disk image
ug: دىسكا تەسۋىرى قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error creating partition
ug: رايون قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error deleting loop device
ug: ئۈسكۈنە loop نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Error deleting partition
ug: رايون ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error determing size of file
ug: ھۆججەتنىڭ چوڭلۇقىنى ئېنىقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error determining size of device:
ug: ئۈسكۈنىنىڭ چوڭلۇقىنى بىلىشتە خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Error ejecting media
ug: ۋاسىتىنى چىقىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error erasing device %s
ug: ئۈسكۈنە %s نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error formatting disk
ug: دىسكىنى پىچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error formatting partition
ug: دىسكا رايونى پىچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error formatting volume
ug: دىسكىنى پىچىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error locking device
ug: ئۈسكۈنىنى قۇلۇپلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error locking encrypted device
ug: شىفىرلانغان ئۈسكۈنىنى قۇلۇپلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error looking up block device for %s
ug: بۆلەك ئۈسكۈنە (block device)  %s نى ئىزدەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error mounting filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error opening %s: %s
ug: %s نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error opening `%s': %m
ug: ‹%s› نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %m

en: Error opening file for reading
ug: ھۆججەتنى ئوقۇيدىغان قىلىپ ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error opening file for writing
ug: يازىدىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error powering off drive
ug: دىسكىنىڭ توكىنى ئۈزۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error refreshing SMART data
ug: SMART سانلىق-مەلۇماتلىرىنى يېڭىلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error removing /etc/crypttab entry
ug: ھۆججەت /etc/crypttab دىكى كىرگۈلەرنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error removing old /etc/fstab entry
ug: ھۆججەت /etc/fstab دىكى كونا كىرگۈلەرنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error restoring disk image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error retrieving configuration data
ug: سەپلىمە ھۆججەتلەر سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting autoclear flag
ug: autoclear بەلگىسىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting bitmap for the RAID array
ug: RAID تىزىقىنىڭ بىتماپ(bitmap) نى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting configuration
ug: سەپلىمىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting label
ug: ئەننى بەلگىلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting partition flags
ug: رايون بەلگىسىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting partition name
ug: رايون ئاتىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error setting partition type
ug: رايون تىپىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error starting RAID array
ug: RAID تىزىقىنى قوزغىتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error starting SMART self-test
ug: SMART ئۆزىنى سىناشتا  خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error starting swap
ug: swap نى باشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error stopping RAID array
ug: RAID تىزىقىنى باشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error stopping swap
ug: swap نى توختىتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error unlocking encrypted device
ug: شىفىرلانغان ئۈسكۈنىنى قۇلۇپسىزلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error unmounting filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرسىزلەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error updating /etc/crypttab
ug: ھۆججەت /etc/crypttab نى يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Error updating /etc/crypttab entry
ug: ھۆججەت /etc/crypttab دىكى كىرگۈلەرنى يېڭىلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error updating /etc/fstab entry
ug: ھۆججەت /etc/fstab دىكى كىرگۈلەرنى يېڭىلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Existing content on the devices will be erased
ug: دىسكىدىكى بارلىق مەزمۇنلار ئۆچۈپ كېتىدۇ

en: Extended
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Extended partition
ug: كېڭەيتىلگەن رايون

en: FAILING
ug: ئۆتەلمىدى

en: F_ilesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسى(_I)

en: Failed in the past
ug: بۇرۇن مەغلۇپ بولغان

en: Filesystem _Type
ug: ھۆججەت سىستېمىسى تىپى(_T)

en: Flying Height
ug: دىسكا بېشى ئايلىنىش ئېگىزلىكى

en: For example, “My Files” or “Backup Data”
ug: مەسىلەن: «My Files» ياكى «Backup Data»

en: For example, “My RAID Array” or “Backup Data”
ug: مەسىلەن:«مېنىڭ RAID تىزىقىم» ياكى «زاپاس سانلىق-مەلۇمات»

en: For logical partitions
ug: لوگىكىلىق رايون ئۈچۈن

en: Format Disk
ug: دىسكىنى پىچىش

en: Format Volume
ug: دىسكىنى پىچىش

en: Format selected device
ug: تاللانغان ئۈسكۈنىنى پىچىش

en: Format…
ug: پىچىش…

en: Free Space _Following
ug: كەينىدىكى بىكار بوشلۇق (_F)

en: Frequency of errors while positioning
ug: ئورۇننى بېكىتىشتە كۆرۈلگەن خاتالىقنىڭ تەكرارلىقى

en: Frequency of errors while reading from the disk
ug: دىسكىدىن ئوقۇشتا كۆرۈلگەن خاتالىقنىڭ چاستوتىسى

en: Frequency of errors while reading raw data from the disk. A non-zero value indicates a problem with either the disk surface or read/write heads
ug: دىسكىدىن خام سانلىق-مەلۇماتنى ئوقۇۋاتقاندا كۆرۈلگەن خاتالىقنىڭ تەكرارلىقى. بۇ قىممەت 0 بولمىسا دىسكىدا ياكى ئوقۇش-يېزىش بېشىدا مەسىلە بارلىقىنى بىلدۈرىدۇ

en: Frequency of mistakes as a result of impact loads
ug: سوقۇلۇش يۈز بېرىپ كېلىپ چىققان خاتالىق نىسبىتى

en: G-sense Error Rate
ug: G-sense نىڭ خاتالىق نىسبىتى

en: GB
ug: گىگابايت

en: GMR Head Amplitude
ug: GMR باش ئامپلىتۇدا

en: General time for loading in a drive
ug: قوزغاتقۇچ يۈكلەشكە كەتكەن ئادەتتىكى ۋاقىت

en: GiB
ug: گىگابايت

en: Good Block Rate
ug: ياخشى بۆلەك نىسبىتى

en: H_idden
ug: يوشۇرۇن(_I)

en: Hardware ECC Recovered
ug: قاتتىق دېتال ECC ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى

en: Head Flying Hours
ug: ماگنىتلىق باش ئايلىنىش سائىتى

en: Height of heads above the disk surface
ug: ئوقۇش-يېزىش بەشىنىڭ دىسكا يۈزىدىن ئېگىزلىكى

en: High Fly Writes
ug: دىسكا بېشى يۇقىرى سۈرئەتتە ئايلانغاندىكى يېزىش مەشغۇلاتى

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: I_dentify As
ug: دەپ قارا(_D)

en: Icon Na_me
ug: سىنبەلگە ئاتى(_M)

en: If Available, Slow
ug: ئىشلەتكىلى بولسا، ئاستا

en: If checked, additional authorization is required to mount the device [x-udisks-auth]
ug: ئەگەر تاللانسا، ئۈسكۈنىنى ئېگەرلەش ئۈچۈن كىملىك دەلىللەش زۆرۈر بولىدۇ [x-udisks-auth]

en: If checked, additional authorization is required to unlock the device [x-udisks-auth]
ug: ئەگەر تاللانسا، ئۈسكۈنىنى قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن كىملىك دەلىللەش زۆرۈر بولىدۇ [x-udisks-auth]

en: If checked, the device is always shown in the user interface no matter what its directory is [x-gvfs-show]
ug: ئەگەر تاللانسا، ئۈسكۈنىنىڭ مۇندەرىجىسى قانداق بولۇشتىن قەتئىي نەزەر، ئۈسكۈنە ھەمىشە ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىدە كۆرسىتىلىدۇ [x-gvfs-show]

en: If checked, the device will be mounted at startup [!noauto]
ug: ئەگەر تاللانسا، قوزغالغاندا ئۈسكۈنە ئېگەرلىنىدۇ !noauto]

en: If checked, the device will be unlocked at startup [!noauto]
ug: تاللانسا، قوزغالغاندا قۇلۇپسىزلىنىدۇ [!noauto]

en: If checked, the loop device will be read-only. This is useful if you don’t want the underlying file to be modified
ug: ئەگەر تاللانسا، loop ئۈسكۈنىسىنى ئوقۇشقىلا بولىدۇ. دىسكىدىكى ھۆججەتلەرنى ئۆزگەرتمەيدىغان قىلىشتا بۇ بەكمۇ قۇلايلىق.

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
ug: ئەگەر تاللانسا، ئوقۇشقىلا قىلىپ ئېگەرلىنىدۇ. دىسكا تەسۋىرىنىڭ ئۆزگەرتىلىشىدىن ساقلانماقچى بولغاندا، بۇ ئىقتىدار بەكمۇ ئەسقاتىدۇ.

en: If set, some OSes may hide the contents of the partition in their user interfaces
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، بەزى مەشغۇلات سىستېمىلىرى رايون ئىچىدىكى بارلىق مەزمۇنلارنى يوشۇرۇپ، ئارايۈزدە كۆرسەتمەيدۇ.

en: If set, some OSes may mount or use the contents of the partition as read-only instead of read-write
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، بەزى مەشغۇلات سىستېمىلىرى رايون ئىچىدىكى بارلىق مەزمۇنلارنى ئوقۇشقىلا بولىدىغان، يازغىلى بولمايدىغان قىلىپ ئېگەرلەيدۇ.

en: If set, some OSes may not automount the contents of the partition
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، بەزى مەشغۇلات سىستېمىلىرى رايون ئىچىدىكى مەزمۇنلارنى ئاپتوماتىك ئېگەرلىمەيدۇ.

en: If set, the name of the icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-icon=]
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، مەزكۇر ئۈسكۈنە ئۈچۈن ئىشلەتكەن بۇ سىنبەلگە ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىدە ئىشلىتىلىدۇ[x-gvfs-icon=]

en: If set, the name of the symbolic icon to use in the device in the user interface [x-gvfs-symbolic-icon=]
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، بەلگىسىمان سىنبەلگىنىڭ ئاتى كۆرۈنمە يۈزدىكى ئۈسكۈنىدە ئىشلىتىلىدۇ [x-gvfs-symbolic-icon=]

en: If set, the name to use for the device in the user interface [x-gvfs-name=]
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، مەزكۇر ئۈسكۈنە ئۈچۈن ئىشلەتكەن بۇ ئات ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىدە ئىشلىتىلىدۇ [x-gvfs-name=]

en: Job
ug: ۋەزىپە

en: KiB
ug: كىلوبايت

en: Last Benchmarked
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىمقى ئاساسىي كۆرسەتكۈچ

en: Legacy BIOS Bootable. This is equivalent to Master Boot Record <i>bootable</i> flag. It is normally only used for GPT partitions on MBR systems
ug: كونا BIOS دا قوزغاتقىلى بولىدۇ. بۇ ئاساسىي قوزغىتىش خاتىرىسى(Master Boot Record) دە <i>قوزغاتقىلى بولىدۇ</i> دېگەن تاللانما بىلەن ئوخشاش. بۇ MBR ئاساسىدىكى سىستېمىلارنىڭ GPT رايونلىرىدىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Legacy BIOS _Bootable
ug: كونا BIOS دا قوزغاتقىلى بولىدۇ(_B)

en: Load Friction
ug: يۈك سۈركىلىشى

en: Load on drive caused by friction in mechanical parts of the store
ug: ساقلاش مېخانىك بۆلىكىنىڭ سۈركىلىشى كەلتۈرۈپ چىقارغان قارشىلىق

en: Load-in Time
ug: يۈكلەش ۋاقتى

en: Load/Unload Cycle Count
ug: دىسكا بېشىنى ئۆرلىتىش تۆۋەنلىتىش سانى

en: Load/Unload Retry Count
ug: دىسكا بېشىنى ئۆرلىتىش تۆۋەنلىتىشنى قايتا سىناش قېتىم سانى

en: Loaded Hours
ug: يۈكلەش ۋاقتى

en: Loading on drive caused by numerous recurrences of operations, like reading, recording, positioning of heads, etc
ug: كۆپ مىقداردىكى تەكرار مەشغۇلات كەلتۈرۈپ چىقارغان قوزغاتقۇچ يۈكلەش، مەسىلەن، ئوقۇش، خاتىرىلەش، دىسكا بېشىنى ئورۇن بەلگىلەش قاتارلىق

en: Location
ug: ئورنى

en: Lock the encrypted device
ug: شىفىرلانغان ئۈسكۈنىنى قۇلۇپلا

en: Loop device is empty
ug: Loop ئۈسكۈنىسى قۇرۇق

en: Loud (Fast)
ug: يۇقىرى (تېز)

en: MB
ug: مېگابايت

en: Manage Drives and Media
ug: قوزغاتقۇچ ۋە ۋاسىتىلەرنى باشقۇرۇش

en: Margin of a channel while reading data.
ug: سانلىق-مەلۇمات ئوقۇۋاتقاندىكى قانال گىرۋەك ئارىلىقى.

en: Matches any device with the given label
ug: كۆرسىتىلگەن ئەندىكى بارلىق ئۈسكۈنىلەرگە ماس كېلىدۇ

en: Matches partition %d of any device connected at the given port or address
ug: كۆرسىتىلگەن ئېغىز ۋە ئادرېسقا باغلانغان ئۈسكۈنىدىكى %d رايونغا ماس كېلىدۇ

en: Matches partition %d of the device with the given vital product data
ug: كۆرسىتىلگەن مۇھىم مەھسۇلات سانلىق-مەلۇماتلارنى ئىشلەتكەن ئۈسكۈنىدىكى %d رايونغا ماس كېلىدۇ

en: Matches the device with the given UUID
ug: كۆرسىتىلگەن UUID دىكى بارلىق ئۈسكۈنىلەرگە ماس كېلىدۇ

en: Matches the given device
ug: كۆرسىتىلگەن ئۈسكۈنىلەرگە ماس كېلىدۇ

en: Matches the whole disk of any device connected at the given port or address
ug: كۆرسىتىلگەن ئېغىز ۋە ئادرېسقا باغلانغان ئۈسكۈنىدىكى پۈتكۈل دىسكىغا ماس كېلىدۇ

en: Matches the whole disk of the device with the given vital product data
ug: كۆرسىتىلگەن مۇھىم مەھسۇلات سانلىق-مەلۇماتلارنى ئىشلەتكەن ئۈسكۈنىدىكى پۈتكۈل دىسكىغا ماس كېلىدۇ

en: Media
ug: ۋاسىتە

en: MiB
ug: مېگابايت

en: Mirror
ug: ئەينەك

en: Model
ug: ئەندىزە

en: More actions
ug: تېخىمۇ كۆپ مەشغۇلاتلار

en: Mount Disk Images
ug: دىسكا تەسۋىرلىرىنى ئېگەرلەش

en: Mount Opt_ions
ug: ئېگەرلەش تاللانمىلىرى(_I)

en: Mount Options
ug: ئېگەرلەش تاللانمىلىرى

en: Mount _Point
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى(_P)

en: Mount at _startup
ug: قوزغالغاندا ئېگەرلىسۇن(_S)

en: Mount the filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلە

en: Name
ug: ئاتى

en: Never
ug: ھەرگىز

en: New _Passphrase
ug: يېڭى ئىم(_P)

en: No Media
ug: ۋاسىتە يوق

en: No description for attribute %d
ug: خاسلىق %d نىڭ چۈشەندۈرۈشى يوق

en: No partitioning
ug: رايون يوق

en: None
ug: يوق

en: Normalized
ug: نورماللاشتۇرۇلغان قىممىتى

en: Number of CRC errors during UDMA mode
ug: UDMA ھالەتتە كۆرۈلگەن CRC خاتالىقىنىڭ سانى

en: Number of Data Address Mark (DAM) errors (or) vendor-specific
ug: سانلىق-مەلۇمات ئادرېس بەلگىسى (DAM) خاتالىق سانى (ياكى) تەمىنلىگۈچى بەلگىلىگەن مەنىسى

en: Number of Disks
ug: دىسكا سانى

en: Number of ECC errors
ug: ECC خاتالىق سانىECC خاتالىق سانى

en: Number of ECC on-the-fly errors
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقاندا كۆرۈلگەن ECC خاتالىق سانى

en: Number of S_amples
ug: ئەۋرىشكە سانى(_A)

en: Number of Sampl_es
ug: ئەۋرىشكە سانى(_E)

en: Number of Thermal Asperity Rate errors
ug: تېمپېراتۇرا بەك يۇقىرى بولۇپ كېلىپ چىققان خاتالىق سانى

en: Number of attempts to calibrate the device
ug: ئۈسكۈنىنى تەكشۈرۈشنى  سىناش قېتىم سانى

en: Number of available reserved blocks as a percentage of the total number of reserved blocks
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان قالدۇرۇلغان بۆلەك سانى پۈتكۈل قالدۇرۇلغان بۆلەك سانىدا ئىگىلىگەن پىرسەنتى

en: Number of buzz routines to spin up the drive
ug: كۈندىلىك قوزغاتقۇچنى قوزغاتقاندا پەيدا بولغان غوڭۇلداش قېتىم سانى

en: Number of cycles into landing zone position
ug: دىسكا بېشىنىڭ ئورنىغا كىرىپ چىقىشىنىڭ دەۋرىيلىك سانى

en: Number of errors as a result of impact loads as detected by a shock sensor
ug: تەۋرىنىشنى سەزگۈچ سوقۇلۇش ئۇرۇلۇشنى بايقاش خاتالىقىنىڭ قېتىم سانى

en: Number of errors corrected by software ECC
ug: يۇمشاق دېتال ECC ئارىلىق تۈزىتىلگەن خاتالىق سانى

en: Number of errors that could not be recovered using hardware ECC
ug: قاتتىق دېتال ECC دا ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدىغان خاتالىق سانى

en: Number of errors while reading from a disk
ug: دىسكىدىن ئوقۇۋاتقاندا چىققان خاتالىق سانى

en: Number of errors while writing to disk (or) multi-zone error rate (or) flying-height
ug: دىسكىغا يېزىۋاتقاندىكى خاتالىق سانى (ياكى) كۆپ رايون خاتالىق نىسبىتى (ياكى) دىسكا بېشى ئايلىنىش ئېگىزلىكى

en: Number of hours elapsed in the power-on state
ug: جەمئىي توكقا ئۇلاقلىق تۇرغان ۋاقتى

en: Number of hours in general operational state
ug: ئادەتتىكى ئايلىنىش ھالىتىدە خىزمەت قىلالايدىغان سائەت سانى

en: Number of off-track errors
ug: ماگنىت يولىدىن چەتنەش خاتالىق سانى

en: Number of physical erase cycles completed on the drive as a percentage of the maximum physical erase cycles the drive supports
ug: پىرسەنت بويىچە ئىپادىلەنگەن قوزغاتقۇچ تېخى ئىشلەتمىگەن فىزىكىلىق ئۆچۈرۈش دەۋرىيلىك قېتىم سانى

en: Number of power-off or emergency retract cycles
ug: توك ئۈزۈلگەن ياكى جىددىي قايتۇرۇۋالغان قېتىم سانى

en: Number of power-off retract events
ug: توك ئۈزۈلۈپ ئورنىغا قايتىش ھادىسە سانى

en: Number of power-on events
ug: توك چېتىش ھادىسە قېتىم سانى

en: Number of remapping operations. The raw value of this attribute shows the total number of (successful and unsuccessful) attempts to transfer data from reallocated sectors to a spare area
ug: قايتا خەرىتىلەش قېتىم سانى. بۇ خاسلىقنىڭ ئەسلى قىممىتى (مۇۋەپپەقىيەتلىك ۋە مەغلۇپ بولغان) قايتا تەقسىملەنگەن سېكتوردىكى سانلىق-مەلۇماتنى زاپاس رايونغا يۆتكىگەن قېتىم سانىنى ئىپادىلەيدۇ

en: Number of retry attempts to spin up
ug: قوزغىلىشنى قايتا سىناش قېتىم سانى

en: Number of samples. Bigger number produces a more accurate picture of access time patterns but takes more time.
ug: ئەۋرىشكە سانى. بۇ سان قانچە چوڭ بولسا، ئېنىقلىقى شۇنچە ياخشى بولىدۇ، بىراق كېتىدىغان ۋاقىتمۇ كوپ بولىدۇ.

en: Number of samples. Bigger number produces more smooth graphs but the benchmark will take more time.
ug: ئەۋرىشكىلەرنىڭ سانى. سانى كوپ بولسا ئىنتايىن ياخشى گرافىك ھاسىل بولىدۇ، بىراق ۋاقىت جىق كېتىدۇ.

en: Number of sectors waiting to be remapped. If the sector waiting to be remapped is subsequently written or read successfully, this value is decreased and the sector is not remapped. Read errors on the sector will not remap the sector, it will only be remapped on a failed write attempt
ug: قايتا خەرىتىلەشنى كۈتۈۋاتقان سېكتور سانى. ئەگەر سېكتور قايتا تەقسىملەشنى كۈتۈۋاتقاندا مۇۋەپپەقىيەتلىك ئوقۇپ يېزىلسا، بۇ قىممەت ئازىيىدۇ ھەمدە بۇ سېكتور قايتىدىن خەرىتىلەنمەيدۇ. سېكتور ئوقۇش خاتالىقى سېكتورنى قايتا خەرىتىلەشنى كەلتۈرۈپ چىقارمايدۇ، پەقەت يازالمىغاندىلا ئاندىن قايتا خەرىتىلەيدۇ

en: Number of spindle start/stop cycles
ug: ئاساسىي ئوقنىڭ قوزغىلىش توختاش ئايلىنىش قېتىم سانى

en: Number of times a recording head is flying outside its normal operating range
ug: يېزىش بېشى ئايلىنىۋاتقاندا ئادەتتىكى مەشغۇلات ئارىلىقىدىن ئارتىپ كەتكەن قېتىم سانى

en: Number of uncorrectable ECC errors
ug: تۈزەتكىلى بولمايدىغان ECC خاتالىق سانى

en: OK
ug: تامام

en: Offline
ug: توردا يوق

en: Offline Seek Performance
ug: تورسىز يول ئىزدەش ئۈنۈمى

en: Online
ug: توردا

en: Only the passphrase referenced by the <i>/etc/crypttab</i> file will be changed. To change the on-disk passphrase, use <i>Change Passphrase…</i>
ug: پەقەتلا <i>/etc/crypttab</i> ھۆججىتى تەرىپىدىن پايدىلانغان ئىم ئۆزگىرىدۇ. دىسكىنىڭ ئىمىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن <i>ئىمنى ئۆزگەرتىش…</i> نى ئىشلىتىڭ.

en: Opt_ions
ug: تاللانمىلار(_I)

en: Options to use when unlocking the device
ug: ئۈسكۈنىنى قۇلۇپسىزلاشتا ئىشلىتىدىغان تاللانمىلار

en: Other Devices
ug: باشقا ئۈسكۈنىلەر

en: Overall Assessment
ug: ئومۇمىي باھا

en: Overwrite existing data with zeroes
ug: مەۋجۇت سانلىق-مەلۇماتلارنى 0 بىلەن قاپلىسۇن

en: PB
ug: پېتابايت

en: Parent window XID for the format dialog
ug: پىچىش سۆزلەشكۈسىنىڭ ئاتا كۆزنىكىنىڭ كىملىكى(XID)

en: Partition Type
ug: رايون تىپى

en: Partition _Size
ug: دىسكا رايونى چوڭلۇقى(_S)

en: Partitioning
ug: رايون قۇرۇلمىسى

en: Passphrase File
ug: ئىم ھۆججىتى

en: Passphrase of the device or empty to request from user when setting up the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئىمى. قۇرۇق بولسا ئۈسكۈنىنى ئورناتقان چاغدا ئىشلەتكۈچىنىڭ كىرگۈزۈشىنى تەلەپ قىلىدۇ.

[ctx: Password strength]
en: Fair
ug: ياخشىراق

[ctx: Password strength]
en: Good
ug: ياخشى

[ctx: Password strength]
en: Strong
ug: كۈچلۈك

[ctx: Password strength]
en: Weak
ug: ئاجىز

en: Perform Better
ug: تېخىمۇ ياخشى

en: Perform _write-benchmark
ug: يېزىش ئىقتىدارىنى ئۆلچە(_W)

en: Performance is increased by enabling write caching, but leaves the system susceptible to data loss in the event of a power failure
ug: يېزىش غەملىكىنى ئىناۋەتلىك قىلسا، سىستېمىنىڭ تېزلىكى ئاشىدۇ، بىراق توك مەنبەسىدە مەسىلە كۆرۈلگەندە، سىستېما ئوڭاي تەسىرگە ئۇچرايدۇ.

en: PiB
ug: پېتابايت

en: Power Cycle Count
ug: توك مەنبە ئۈزچات قېتىم سانى

en: Power Off…
ug: توكنى ئۈزۈش…

en: Power off the drive
ug: دىسكىنىڭ توكىنى ئۈز

en: Power-On Hours
ug: توكقا ئۇلانغان ۋاقتى

en: Power-off Retract Count
ug: توك ئۈزگەندە دىسكا بېشىنى قايتۇرۇش قېتىم سانى

en: Powered On
ug: توكقا ئۇلاندى

en: Priority to use for this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئىشلىتىشنىڭ مەرتىۋىسى

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
ug: gnome-settings-daemon نىڭ قوزغىلىش ئۆچىرىتىدىكى مەزكۇر قىستۇرمىنىڭ مەرتىۋىسى

en: Quantity efforts of the rotating moment of a drive
ug: قوزغاتقۇچ ئايلىنىش كۈچ مومىنتىنىڭ كۈچ ئاشۇرۇش قېتىم سانى

en: Quick
ug: تېز

en: Quiet (Slow)
ug: جىمجىت(ئاستا)

en: RAID Arrays
ug: RAID تىزىقلىرى

en: RAID Disks
ug: RAID دىسكىلىرى

en: RAID Disks…
ug: RAID دىسكىلىرى…

en: RAID Level
ug: RAID دەرىجىسى

en: RAID _Level
ug: RAID دەرىجىسى(_L)

en: RAID array is not running
ug: RAID تىزىقى ئىجرا قىلىنمىغان

en: Read Channel Margin
ug: قانال گىرۋىكىنى ئوقۇ

en: Read Error Rate
ug: ئوقۇش خاتالىق نىسبىتى

en: Read Error Retry Rate
ug: ئوقۇش خاتالىقىنى تەكرارلاش نىسبىتى

en: Reallocated Sector Count
ug: قايتا تەقسىملەنگەن سېكتور سانى

en: Reallocation Count
ug: قايتا تەقسىملەش سانى

en: Reported Uncorrectable Errors
ug: مەلۇم قىلىنغان تۈزەتكىلى بولمايدىغان خاتالىقلار

en: Require additional authori_zation to mount
ug: ئېگەرلەش ئۈچۈن يەنە كىملىك دەلىللىسۇن(_Z)

en: Require additional authori_zation to unlock
ug: قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن يەنە كىملىك دەلىللىسۇن(_Z)

en: Restore Disk Image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Restore Disk Image…
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش…

en: Restoring Disk Image
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

en: Retrieving DVD keys
ug: DVD ئاچقۇچىنى ئېلىۋاتىدۇ

en: Run Out Cancel
ug: ئىجرا قىلىپ بولۇپ بىكار قىل

en: SELF-TEST FAILED
ug: ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى

en: SMART Data & Self-Tests
ug: SMART سانلىق-مەلۇماتى ۋە ئۆزىنى سىناش

en: SMART Data & Self-Tests…
ug: SMART سانلىق-مەلۇمات ۋە ئۆزىنى تەكشۈرۈش…

en: SMART _Attributes
ug: SMART نىڭ خاسلىقلىرى(_A)

en: SMART is not enabled
ug: SMART ئىناۋەتسىز ئىكەن

en: SMART is not supported
ug: SMART نى قوللىمايدۇ

en: S_etting
ug: تەڭشەك(_S)

en: S_ymbolic Icon Name
ug: بەلگىسىمان سىنبەلگە ئاتى(_Y)

en: Sample S_ize (MiB)
ug: ئەۋرىشكە چوڭلۇقى(مېگابايت)(_I)

en: Sample Size
ug: ئەۋرىشكە چوڭلۇقى

en: Save Power
ug: توك تېجەش

en: Save in _Folder
ug: قىسقۇچقا ساقلا(_F)

en: Seek Error Rate
ug: ئىزدەش خاتالىق نىسبىتى

en: Seek Timer Performance
ug: ئىزدەش ئۈنۈمى

en: Select Disk Image to Attach
ug: قاتىدىغان دىسكا تەسۋىرىنى تاللاڭ

en: Select Disk Image to restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان  دىسكا تەسۋىرى تاللاڭ

en: Select Disk Image(s) to Mount
ug: ئېگەرلەيدىغان دىسكا تەسۋىرى(لىرى)نى تاللاڭ

en: Select a Folder
ug: قىسقۇچ تاللاڭ

en: Select a device
ug: ئۈسكۈنە تاللاڭ

en: Select device
ug: ئۈسكۈنە تاللاش

en: Self-assessment
ug: ئۆز-ئۆزىنى باھالاش

en: Self-test Result
ug: ئۆزىنى سىناش نەتىجىسى

en: Self-test in progress
ug: ئۆزىنى سىناۋاتىدۇ

en: Serial Number
ug: تەرتىپ نومۇرى

en: Set up _read-only loop device
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان loop ئۈسكۈنىنى بەلگىلىسۇن(_R)

en: Set up _read-only mount
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان قىلىپ ئېگەرلىسۇن(_R)

en: Shift of disk is possible as a result of strong shock loading in the store, as a result of falling (or) temperature
ug: دىسكا ئېغىش ساقلاۋاتقاندا قاتتىق ئۇرۇلغانلىقتىن كېلىپ چىققان بولۇشى مۇمكىن، غۇلاپ چۈشۈش (ياكى) تېمپېراتۇرا سەۋەبىدىن بولۇشى مۇمكىن

en: Sho_w Passphrases
ug: ئىملارنى كۆرسەت(_W)

en: Sho_w in user interface
ug: ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىدە كۆرسەتسۇن(_W)

en: Sho_w passphrase
ug: ئىمنى كۆرسەت(_W)

en: Short
ug: قىسقا

en: Show help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Slow
ug: ئاستا

en: Soft ECC correction
ug: يۇمشاق ECC تۈزىتىش

en: Soft Read Error Rate
ug: يۇمشاق ئوقۇش خاتالىق نىسبىتى

en: Soft read error rate
ug: يۇمشاق ئوقۇش خاتالىق نىسبىتى

en: Source
ug: مەنبە

en: Spin Buzz
ug: ئايلىنىشنىڭ غوڭۇلدىشى

en: Spin High Current
ug: قوزغىلىشنىڭ يۇقىرى قۇۋۋەتلىك توك ئېقىمى

en: Spinup Retry Count
ug: قوزغىلىشنى قايتا سىناش قېتىم سانى

en: Spinup Time
ug: قوزغىلىش ۋاقتى

en: Standby Now
ug: ھازىرلا تەييارلىق باسقۇچىغا ئۆت

en: Start Data Scrubbing…
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى سۈرتۈشنى باشلاش…

en: Start RAID Array
ug: RAID تىزىقىنى باشلاش

en: Start/Stop Count
ug: قوزغىلىش توختاش سانى

en: State
ug: ھالەت

en: Stop Data Scrubbing
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى سۈرتۈشنى توختىتىش

en: Stop RAID Array
ug: RAID تىزىقىنى توختىتىش

en: Switch off <i>Automatic Encryption Options</i> to manage encryption options and passphrase for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/crypttab</b> file
ug: ئۈسكۈنىنىڭ شىفىرلاش تاللانمىلىرىنى ۋە ئىمىنى باشقۇرۇش ئۈچۈن، <i>ئاپتوماتىك شىفىرلاش تاللانمىلىرى</i> نى ئەتىپ قويۇڭ. بۇ تاللانما <b>/etc/crypttab</b> دېگەن ھۆججەتتىكى بىر كىرگۈگە ماس كېلىدۇ.

en: Switch off <i>Automatic Mount Options</i> to manage mount point and mount options for the device. The options correspond to an entry in the <b>/etc/fstab</b> file
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئېگەرلەش نۇقتىسى ۋە ئېگەرلەش تاللانمىسىنى باشقۇرۇش ئۈچۈن <i>ئاپتوماتىك ئېگەرلەش تاللانمىلىرى</i> نى ئەتىپ قويۇڭ.

en: TB
ug: تېرابايت

en: Temperature
ug: تېمپېراتۇرا

en: Temperature of the drive
ug: قوزغاتقۇچنىڭ تېمپېراتۇرىسى

en: The <b>special device file</b> - use symlinks in the <b>/dev/disk</b> hierarchy to control the scope of the entry
ug: <b>ئالاھىدە ئۈسكۈنە ھۆججىتى</b> - بولسا <b>/dev/disk</b> نىڭ ئىچىدىكى قاتلاملىق بەلگىلىك ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىپ كىرگۈنىڭ دائىرىسىنى كونترول قىلىدۇ

en: The custom filesystem type to create e.g. <i>btrfs</i>, <i>xfs</i> or <i>swap</i>
ug: قۇرماقچى بولغان ئىختىيارى ھۆججەت سىستېمىسى. مەسىلەن: <i>btrfs</i>، <i>xfs</i> ۋە <i>swap</i>

en: The custom filesystem type to create e.g. btrfs, xfs or swap
ug: قۇرماقچى بولغان ئىختىيارى ھۆججەت سىستېمىسى. مەسىلەن: btrfs، xfs ياكى swap

en: The directory to mount the device in
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرلەيدىغان مۇندەرىجە

en: The disk image is %s bigger than the target device
ug: تاللانغان دىسكا تەسۋىرى نىشان ئۈسكۈنىدىن %s چوڭ

en: The disk image is %s smaller than the target device
ug: تاللانغان دىسكا تەسۋىرى نىشان ئۈسكۈنىدىن %s كىچىك

en: The encryption passphrase was retrieved from the keyring
ug: شىفىرلاش ئىمى ئاچقۇچ ھالقىسىدىن ئوقۇلدى

en: The file already exists in “%s”.  Replacing it will overwrite its contents.
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ ئىچىدە بار. ئالماشتۇرۇلسا ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: The filesystem type to use
ug: ئىشلىتىدىغان ھۆججەت سىستېمىسى تىپى

en: The free space following the partition, in megabytes
ug: دىسكا رايونىنىڭ ئارقىسىدىكى بىكار بوشلۇق، بىرلىكى مېگابايت

en: The mount options stored in the <b>/etc/fstab</b> file
ug: ئېگەرلەش تاللانمىلىرى <b>/etc/fstab</b> دېگەن ھۆججەتتە

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the /dev/disk/by-label directory
ug: ھۆججەت سىستېمىسىغا ئىشلەتكەن ئات. ئەگەر ھۆججەت سىستېمىسىنى /dev/disk/by-label مۇندەرىجىدىكى بەلگىلىك ئۇلانما ئارقىلىق كۆرمەكچى بولسىڭىز، بۇ بەك قۇلايلىق.

en: The name to use for the filesystem. This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-label</b> directory
ug: ھۆججەت سىستېمىسىغا ئىشلەتكەن ئات. ئەگەر ھۆججەت سىستېمىسىنى <b>/dev/disk/by-label</b> مۇندەرىجىدىكى بەلگىلىك ئۇلانما ئارقىلىق كۆرمەكچى بولسىڭىز، بۇ بەك قۇلايلىق.

en: The name to use for the unlocked device - the device is set up as the name prefixed with <b>/dev/mapper</b>/
ug: قۇلۇپسىزلانغان ئۈسكۈنە ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان ئات - ئۈسكۈنە ئاتى <b>/dev/mapper</b>/ بىلەن باشلانغان بولىدۇ.

en: The number of MiB (1048576 bytes) to read/write for each sample. Big sample sizes tend to produce more accurate benchmarks at the cost of the benchmark taking more time.
ug: ھەر بىر ئەۋرىشكىدە ئوقۇيدىغان/يازىدىغان مېگابايتنىڭ سانى. بۇ سان چوڭ بولسا ئۆلچەش نەتىجىسى شۇنچە توغرا بولىدۇ، بىراق جىق ۋاقىت كېتىدۇ.

en: The partition name (up to 36 unicode characters). This is useful if you want to refer to the device via a symlink in the <b>/dev/disk/by-partlabel</b> directory
ug: رايون ئاتى(ئەڭ كوپ بولغاندا 36 دانە يۇنىكود ھەرپى). بۇنى ئىشلەتكەندە ئۈسكۈنىنى <b>/dev/disk/by-partlabel</b> دىكى بەلگىلىك ئۇلانما ئارقىلىق كۆرگىلى بولىدۇ.

en: The partition type as a 8-bit unsigned integer
ug: رايون تىپى ئادەتتە 8 بىتلىق ئالامەتسىز پۈتۈن سان

en: The partition type represented as a 32-bit <i>GUID</i>
ug: رايون تىپى 32 بىتلىق <i>GUID</i> سۈپىتىدە ئىپادىلەنگەن

en: The size of the partition to create, in megabytes
ug: قۇرۇلىدىغان دىسكا رايونىنىڭ چوڭلۇقى، بىرلىكى مېگابايت.

en: The special device file - use symlinks in the /dev/disk hierarchy to control the scope of the entry
ug: ئالاھىدە ئۈسكۈنە ھۆججىتى - بولسا <b>/dev/disk</b> نىڭ ئىچىدىكى قاتلاملىق بەلگىلىك ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىپ كىرگۈنىڭ دائىرىسىنى كونترول قىلىدۇ

en: The strength of the passphrase
ug: ئىمنىڭ كۈچلۈكلۈكى

en: The system may not work correctly if this entry is modified or removed.
ug: ئەگەر بۇ مەزمۇن ئۆزگەرتىلسە ياكى ئۆچۈرۈلسە سىستېما نورمال ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن.

en: The total number of uncorrectable errors when reading/writing a sector. A rise in the value of this attribute indicates defects of the disk surface and/or problems in the mechanical subsystem
ug: بىر سېكتورغا ئوقۇش/يېزىش مەشغۇلاتى قىلغاندا كۆرۈلگەن، تۈزەتكىلى بولمىغان جەمئىي خاتالىق سانى. بۇ قىممەت چوڭايسا دىسكا ياكى دىسكىنىڭ مېخانىك قىسمىدا قۇسۇر بارلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Thermal Asperity Rate
ug: تېمپېراتۇرا بەك يۇقىرى بولۇش نىسبىتى

en: This is the last primary partition that can be created.
ug: بۇ سىز قۇرالايدىغان ئەڭ ئاخىرقى ئاساسىي دىسكا رايونى بولۇپ ھېسابلىنىدۇ.

en: This operation will prepare the system for the following drives to be powered down and removed.
ug: مەزكۇر مەشغۇلاتتا سىستېما تۆۋەندىكى ئۈسكۈنىلەرنىڭ توكىنى ئۈزۈپ ئۇنى چىقىرىشقا تەييارلىق قىلىدۇ.

en: Threshold
ug: بوسۇغا قىممىتى

en: Threshold exceeded
ug: بوسۇغىدىن ئېشىپ كەتتى

en: Threshold not exceeded
ug: بوسۇغىدىن ئېشىپ كەتمىدى

en: Throughput Performance
ug: ئېقىم ئىقتىدارى

en: TiB
ug: تېرابايت

en: Time needed to spin up the disk
ug: دىسكا قوزغىلىشقا كېتىدىغان ۋاقىت

en: Time while head is positioning
ug: ماگنىتلىق باشنىڭ ئورۇن بەلگىلەشكە كېتىدىغان ۋاقىت

en: Torque Amplification Count
ug: تولغىنىش مومىنتىنىڭ ئارتىش سانى

en: Total number of load cycles
ug: يۈك ئايلىنىش ئومۇمى سانى

en: Transfer Rate
ug: يوللاش سۈرئىتى

en: Turn on to configure AAM at startup and when the disk is connected
ug: قوزغالغاندا AAM نى تەڭشەش ئۈچۈن، توك ئۆتكەندە دىسكا ئۇلانغان بولۇشى كېرەك.

en: Turn on to configure APM at startup and when the disk is connected
ug: قوزغالغاندا APM نى تەڭشەش ئۈچۈن، توك ئۆتكەندە دىسكا ئۇلانغان بولۇشى كېرەك.

en: Turn on to configure Standby Timeout at startup and when the disk is connected
ug: قوزغالغاندا تەييارلىق ھالەت مۆھلىتىنى تەڭشەش ئۈچۈن، توك ئۆتكەندە دىسكا ئۇلانغان بولۇشى كېرەك.

en: Turn on to configure Write Cache setting at startup and when the disk is connected
ug: قوزغالغاندا يېزىش غەملىكىنى تەڭشەش ئۈچۈن، توك ئۆتكەندە دىسكا ئۇلانغان بولۇشى كېرەك."

en: Type
ug: تىپى

en: UDMA CRC Error Rate
ug: UDMA CRC خاتالىق نىسبىتى

en: Unallocated Space
ug: تەقسىملەنمىگەن بوشلۇق

en: Uncorrectable ECC Count
ug: تۈزەتكىلى بولمايدىغان ECC خاتالىق سانى

en: Uncorrectable Sector Count
ug: تۈزەتكىلى بولمايدىغان سېكتورنىڭ سانى

en: Unlock the encrypted device
ug: شىفىرلانغان ئۈسكۈنىنى قۇلۇپسىزلا

en: Unmount the filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرسىزلە

en: Unrecoverable read errors while creating disk image
ug: دىسكا تەسۋىرى قۇرۇشتا ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدىغان ئوقۇش خاتالىقلىرى كۆرۈلدى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Updates
ug: يېڭىلانمىلار

en: Usable Size
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان چوڭلۇقى

en: Used to indicate that the partition and its contents are required for the OS/Platform to function. Special care should be taken to not delete or overwrite the contents
ug: بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ نورمال خىزمەت قىلىشى ئۈچۈن زۆرۈر بولغان رايون بولۇپ، ئۇنىڭ ئىچىدىكى مەزمۇنلارنى ئۆچۈرۈش، ئۆزگەرتىش ياكى قاپلىۋېتىشتىن قاتتىق ساقلىنىش كېرەك.

en: Value
ug: قىممەت

en: Vendor Recommended
ug: ئىشلىگۈچى شىركەتنىڭ تەۋسىيىسى

en: View, modify and configure disks and media
ug: دىسكىلار ۋە ۋاسىتىلەرنى كۆرۈش، تۈزىتىش ۋە سەپلەش

en: Wake-Up from Standby
ug: تەييارلىق باسقۇچىدىن ئويغان

en: Warns about problems with disks and storage devices
ug: دىسكىلار ۋە ساقلاش ئۈسكۈنىلىرىدىكى مەسىلىلەر ھەققىدە ئاگاھلاندۇرىدۇ

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
ug: مەزكۇر قىستۇرما gnome-settings-daemon ئارقىلىق ئاكتىپلىنامدۇ يوق

en: Will be created
ug: قۇرۇلىدۇ

en: Will be deleted
ug: ئۆچۈرۈلىدۇ

en: World Wide Name
ug: دۇنياۋى ئات

en: Worst
ug: ناچار

en: Wr_ite Cache
ug: يېزىش غەملىكى(_I)

en: Write Error Rate
ug: يېزىش خاتالىق نىسبىتى

en: _Abort Benchmark
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ توختات(_A)

en: _About Disks
ug: دىسكىلار ھەققىدە(_A)

en: _Attach
ug: قات(_A)

en: _Automatic Encryption Options
ug: ئاپتوماتىك شىفىرلاش تاللانمىلىرى(_A)

en: _Automatic Mount Options
ug: ئاپتوماتىك ئېگەرلەش تاللانمىلىرى(_A)

en: _Bootable
ug: قوزغىلىشچان(_B)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Delete Disk Image File
ug: دىسكا تەسۋىر ھۆججىتىنى ئۆچۈر(_D)

en: _Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر(_D)

en: _Erase
ug: ئۆچۈر(_E)

en: _Erase…
ug: ئۆچۈر(_E)…

en: _Format
ug: پىچ(_F)

en: _Format…
ug: پىچ(_F)…

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Image to Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان تەسۋىر(_I)

en: _Label
ug: ئەن(_L)

en: _Mount
ug: ئېگەرلە(_M)

en: _Name
ug: ئاتى(_N)

en: _Partitioning
ug: رايونغا ئايرىش(_P)

en: _Passphrase
ug: ئىم (_P)

en: _Power Off
ug: توكىنى ئۇز(_P)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Read-Only
ug: پەقەتلا ئوقۇش(_R)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Standby
ug: تەييار تۇر(_S)

en: _Start Benchmarking…
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچنى ئۆلچەشنى باشلا(_S)…

en: _Start Benchmark…
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچنى ئۆلچەشنى باشلا(_S)…

en: _Start Creating…
ug: قۇرۇشنى باشلا(_S)…

en: _Start Restoring…
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى باشلا(_S)…

en: _Start Self-test
ug: ئۆزىنى تەكشۈرۈش باشلا(_S)

en: _Stop Self-test
ug: ئۆزىنى سىناشنى توختات(_S)

en: _System partition
ug: سىستېما رايونى(_S)

en: _Type
ug: تىپى(_T)

en: _Unlock
ug: قۇلۇپسىزلا(_U)

en: _Unlock at startup
ug: قوزغالغاندا قۇلۇپسىزلىسۇن(_U)

en: _Volumes
ug: دىسكىلار(_V)

[ctx: aam-level]
en: 0 (Disabled)
ug: 0 (ئىناۋەتسىز قىلىنغان)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down not permitted)
ug: %d  (Spin-down غا ئىجازەت يوق)

[ctx: apm-level]
en: %d (Spin-down permitted)
ug: %d  (Spin-down غا ئىجازەت)

[ctx: apm-level]
en: 255 (Disabled)
ug: 255 (ئىناۋەتسىز قىلىنغان)

[ctx: benchmark-access-time]
en: %.2f msec
ug: %.2f مىللىسېكۇنت

[ctx: benchmark-graph]
en: %d MB/s
ug: %d مېگابايت/s

[ctx: benchmark-updated]
en: %s (%s ago)
ug: %s (%s بۇرۇن)

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring access time (%2.1f%% complete)…
ug: زىيارەت تېزلىكىنى ئۆلچەۋاتىدۇ (%2.1f%% تاماملاندى)…

[ctx: benchmark-updated]
en: Measuring transfer rate (%2.1f%% complete)…
ug: يوللاش تېزلىكىنى ئۆلچەۋاتىدۇ (%2.1f%% تاماملاندى)…

[ctx: benchmark-updated]
en: No benchmark data available
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ سانلىق-مەلۇماتلىرى يوق

[ctx: benchmark-updated]
en: Opening Device…
ug: ئۈسكۈنىنى ئېچىۋاتىدۇ…

[ctx: benchmarking]
en: An error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error getting page size: %m
ug: بەت چوڭلۇقىنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error getting size of device: %m
ug: ئۈسكۈنە چوڭلۇقىنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error pre-reading %lld bytes from offset %lld
ug: %lld بايتنى ئېغىش %lld دىن ئالدىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %lld bytes from offset %lld
ug: %lld بايتنى ئېغىش %lld دىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error reading %s from offset %s
ug: %s نى ئېغىش %s دىن ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld
ug: ئېغىش %lld نىڭغا يۆتكىلىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %lld: %m
ug: ئېغىش %lld نىڭغا يۆتكىلىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %m

[ctx: benchmarking]
en: Error seeking to offset %s
ug: ئېغىش %s غا يۆتكىلىش(seek) تە خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: benchmarking]
en: Error syncing (at offset %lld): %m
ug: قەدەمداشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى(ئېغىش %lld): %m

[ctx: benchmarking]
en: Error writing %lld bytes at offset %lld: %m
ug: %lld بايتنى ئېغىش %lld غا يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %m

[ctx: benchmarking]
en: Expected to write %lld bytes, only wrote %lld: %m
ug: ئەسلى %lld بايت يازغا ئىدى، بىراق %lld بايتلا يېزىلىپتۇ: %m

en: bytes
ug: بايت

[ctx: confirmation-list-of-devices]
en: Affected Devices
ug: تەسىرگە ئۇچرايدىغان ئۈسكۈنىلەر

[ctx: create-inhibit-message]
en: Copying device to disk image
ug: ئۈسكۈنىدىن دىسكا تەسۋىرىگە كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;
ug: disk;drive;volume;harddisk;hdd;disc;cdrom;dvd;partition;iso;image;backup;restore;benchmark;raid;luks;encryption;S.M.A.R.T.;smart;دىسكا;قوزغاتقۇچ;قاتتىق دىسكا;زاپاس;تەسۋىر;شىفىرلاش;

[ctx: duration]
en: Less than a minute
ug: بىر مىنۇتتىن ئاز

[ctx: duration-day-to-month]
en: %s and %s
ug: %s ۋە %s

[ctx: duration-hour-to-day]
en: %s and %s
ug: %s ۋە %s

[ctx: duration-minute-to-hour]
en: %s and %s
ug: %s ۋە %s

[ctx: duration-months-to-year]
en: %s and %s
ug: %s ۋە %s

[ctx: duration-year-to-inf]
en: %s, %s and %s
ug: %s، %s ۋە %s

[ctx: job-remaining]
en: %s remaining
ug: قالغىنى %s

[ctx: job-remaining-with-rate]
en: %s remaining (%s/sec)
ug: قالغىنى %s (%s/سېكۇنت)

en: kB
ug: كىلوبايت

[ctx: md-raid-tree-primary]
en: %s RAID Array
ug: %s RAID تىزىقى

[ctx: md-raid-tree-primary]
en: RAID Array
ug: RAID تىزىقى

[ctx: md-raid-window]
en: %s RAID Array
ug: %s RAID تىزىقى

[ctx: md-raid-window]
en: RAID Array
ug: RAID تىزىقى

[ctx: mdraid]
en: %s (local to %s)
ug: %s (%s غا يەرلىك)

[ctx: mdraid]
en: %s, %s
ug: %s، %s

[ctx: mdraid]
en: ARRAY IS DEGRADED
ug: تىزىقنىڭ دەرىجىسى تۆۋەنلىتىلگەن

[ctx: mdraid]
en: Not running
ug: ئىجرا قىلىنمىغان

[ctx: mdraid-add]
en: No disks of suitable size available
ug: چوڭلۇقى مۇۋاپىق بولغان دىسكىلار يوق

[ctx: mdraid-add]
en: Select disk to add
ug: تاللىغان دىسكىنى قوش

[ctx: mdraid-disks]
en: All existing data on the disk will be lost
ug: دىسكىدىكى بارلىق سانلىق-مەلۇمات يوقىلىدۇ

[ctx: mdraid-disks]
en: Are you sure you want to add the disk to the array?
ug: راستلا دىسكىنى تىزىققا قوشامسىز؟

[ctx: mdraid-disks]
en: Are you sure you want to remove the disk?
ug: راستلا دىسكىنى چىقىرىۋېتەمسىز؟

[ctx: mdraid-disks]
en: Disk
ug: دىسكا

[ctx: mdraid-disks]
en: Errors
ug: خاتالىق

[ctx: mdraid-disks]
en: Position
ug: ئورنى

[ctx: mdraid-disks]
en: Removing a disk from a RAID array may degrade it
ug: دىسكىنى RAID دىن چىقىرىۋەتسە، RAID نىڭ دەرىجىسى تۆۋەنلەپ كېتىشى مۇمكىن

[ctx: mdraid-disks]
en: State
ug: ھالەت

[ctx: mdraid-disks]
en: _Add
ug: قوش(_A)

[ctx: mdraid-disks]
en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

[ctx: mdraid-disks-and-chunk-size]
en: %s, %s Chunk
ug: %s، %s كاللەك

[ctx: mdraid-disks-state]
en: Blocked
ug: توسۇلغان

[ctx: mdraid-disks-state]
en: FAILED
ug: بۇزۇق

[ctx: mdraid-disks-state]
en: In Sync
ug: قەدەمداشلاۋاتىدۇ

[ctx: mdraid-disks-state]
en: Recovering
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: mdraid-disks-state]
en: Spare
ug: زاپاس

[ctx: mdraid-disks-state]
en: Unknown (%s)
ug: نامەلۇم (%s)

[ctx: mdraid-disks-state]
en: Write-mostly
ug: writemostly

[ctx: mdraid-scrub-dialog]
en: Data Scrubbing
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى سۈرتۈش

[ctx: mdraid-scrub-dialog]
en: _Repair mismatched blocks, if possible
ug: ئەگەر مۇمكىن بولسا، ماسلاشمىغان بۆلەكلەرنى رېمونت قىلسۇن(_R)

[ctx: mdraid-scrub-dialog]
en: _Start
ug: باشلا(_S)

[ctx: mdraid-state]
en: Data Scrubbing
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى سۈرتۈش

[ctx: mdraid-state]
en: Data Scrubbing and Repair
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى سۈرتۈش ۋە رېمونت قىلىش

[ctx: mdraid-state]
en: Frozen
ug: توڭلىتىلغان

[ctx: mdraid-state]
en: Not running
ug: ئىجرا قىلىنمىغان

[ctx: mdraid-state]
en: Recovering
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: mdraid-state]
en: Resyncing
ug: قەدەمداشلاۋاتىدۇ

[ctx: mdraid-state]
en: Running
ug: ئىجرادا

[ctx: mdraid-sync-op]
en: %s remaining (%s/sec)
ug: قالغىنى %s (%s/سېكۇنت)

[ctx: multi-disk-menu]
en: No _Devices Selected
ug: ئۈسكۈنە تاللانمىغان(_D)

[ctx: notify-mdraid]
en: A RAID array is degraded.
ug: بىر RAID تىزىقىنىڭ دەرىجىسى تۆۋەنلىتىلدى.

[ctx: notify-mdraid]
en: Examine
ug: تەكشۈر

[ctx: notify-mdraid]
en: RAID Problems Detected
ug: RAID مەسىلىسى بايقالدى

[ctx: notify-smart]
en: A hard disk is likely to fail soon.
ug: بىر قاتتىق دىسكا پات ئارىدا بۇزۇلىدىغاندەك قىلىدۇ.

[ctx: notify-smart]
en: Examine
ug: تەكشۈر

[ctx: notify-smart]
en: Hard Disk Problems Detected
ug: قاتتىق دىسكىدا مەسىلە بايقالدى

[ctx: partition type]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: partitioning]
en: Unknown (%s)
ug: نامەلۇم (%s)

[ctx: raid-split-brain]
en: RAID ARRAY IS MISCONFIGURED
ug: RAID تىزىقى توغرا سەپلەنمىگەن

[ctx: restore-inhibit-message]
en: Copying disk image to device
ug: دىسكا تەسۋىرىنى ئۈسكۈنىگە كۆچۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test completed successfully
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش غەلىبىلىك تاماملاندى

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test did not complete
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش تاماملانمىدى

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (electrical)
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى(electrical)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (handling)
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى(handling)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (read)
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى(read)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test failed (servo)
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش مەغلۇپ بولدى(servo)

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was aborted
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش توختىتىلدى

[ctx: smart-self-test-result]
en: Last self-test was interrupted
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزىنى سىناش ئوتتۇرىدا ئۈزۈۋېتىلدى

[ctx: smart-self-test-result]
en: Self-test in progress — %d%% remaining
ug: ئۆزىنى سىناۋاتىدۇ —  قالغىنى %d%%

[ctx: smart-self-test-result]
en: Unknown (%s)
ug: نامەلۇم (%s)

[ctx: standby-value]
en: Never
ug: ھەرگىز

[ctx: standby-value]
en: Reserved
ug: قالدۇرۇلغان

[ctx: standby-value]
en: Vendor-defined
ug: زاۋۇت بەلگىلىگەن

[ctx: volume-content-fs]
en: Filesystem Root
ug: ھۆججەت سىستېمىسى غولى

[ctx: volume-content-fs]
en: Mounted at %s
ug: %s غا ئېگەرلەنگەن

[ctx: volume-content-fs]
en: Not Mounted
ug: ئېگەرلەنمىگەن

[ctx: volume-content-luks]
en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

[ctx: volume-content-luks]
en: Unlocked
ug: قۇلۇپسىزلانغان

[ctx: volume-content-swap]
en: Active
ug: ئاكتىپ

[ctx: volume-content-swap]
en: Not Active
ug: ئاكتىپ ئەمەس

[ctx: volume-contents-msdos-ext]
en: Extended Partition
ug: كېڭەيتىلگەن رايون

[ctx: volume-contents-raid]
en: Go To Array
ug: تىزىققا يۆتكىلىش

[ctx: volume-grid]
en: %s [local to %s]
ug: %s [%s غا يەرلىك]

[ctx: volume-grid]
en: Extended Partition
ug: كېڭەيتىلگەن رايون

[ctx: volume-grid]
en: Filesystem
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

[ctx: volume-grid]
en: Free Space
ug: بىكار بوشلۇق

[ctx: volume-grid]
en: Partition %d
ug: رايون %d

[ctx: volume-grid]
en: Partition %d: %s
ug: رايون %d: %s
