gnome-settings-daemon - en to ug translation catalogue (569 entries)

en: %i hour | %i hours
ug[0]: %i سائەت

en: %i minute | %i minutes
ug[0]: %i مىنۇت

en: %s %s remaining
ug: %s %s قالدى

en: %s %s until charged
ug: توكلىنىشقا %s %s قالدى

en: %s of UPS backup power remaining
ug: UPS دا يەنە %s زاپاس توك بار

en: %u Input | %u Inputs
ug[0]: %u كىرگۈزۈلمە

en: %u Output | %u Outputs
ug[0]: %u چىقىرىلما

en: A battery in your computer may have been recalled by %s and you may be at risk.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى توكداندا مەسىلە بولغانلىقى ئۈچۈن %s يىغىۋالماقچى. سىز ھازىر خەتەر ئىچىدە تۇرغان بولۇشىڭىز مۇمكىن.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will be loaded, usually in addition to conditional and forcibly disabled ones.
ug: يۈكلىنىدىغان GTK+ بۆلىكىنى ئىپادىلەيدىغان تېكىستلەرنىڭ تىزىمى. ئادەتتە شەرتلىك ۋە مەجبۇرىي چەكلەيدىغان بىر قىسىم بۆلەكلەر قوشۇلىدۇ.

en: A list of strings representing the GTK+ modules that will not be loaded, even if enabled by default in their configuration.
ug: يۈكلەنمەيدىغان GTK+ بۆلىكىنى ئىپادىلەيدىغان تېكىستلەرنىڭ تىزىمى(سەپلىمىدە كۆڭۈلدە ئىناۋەتلىك قىلىنغان بولسىمۇ تەقدىردىمۇ.)

en: A list of strings representing the plugins that are allowed to be loaded (default: 'all'). The plugins still need to be marked as active to get loaded. This is only evaluated on startup.
ug: ئوقۇشقا رۇخسەت قىلىنغان قىستۇرمىلارنى ئىپادىلەيدىغان تېكىستلەرنىڭ تىزىمى(كۆڭۈلدىكى قىممىتى:‹ھەممىسى›). قىستۇرما ئاكتىپ دەپ بەلگە قويۇلغاندا ئاندىن ئوقۇغىلى بولىدۇ. بۇنى قوزغالغاندىلا تەكشۈرۈپ كۆرىدۇ.

en: A previous update was unfinished.
ug: ئالدىنقى يېڭىلاش تاماملانمىغان.

en: A software update is available. | Software updates are available.
ug[0]: يېڭىلانما(لار) بار.

en: A transaction that cannot be interrupted is running
ug: ئۈزگىلى بولمايدىغان بىر ھادىسە ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: AC adapter | AC adapters
ug[0]: ئۆزگىرىشچان توك ماسلاشتۇرغۇچ

en: Accessibility Keyboard
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارلىق ھەرپتاختا

en: Accessibility keyboard plugin
ug: ھەرپتاختا قىستۇرمىسىنىڭ قوشۇمچە ئىقتىدارى

en: Accessibility settings
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار تەڭشىكى

en: Accessibility settings plugin
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار تەڭشەك قىستۇرمىسى

[ctx: Action type]
en: None
ug: يوق

[ctx: Action type]
en: Send Keystroke %s
ug: كۇنۇپكا بېسىلىشى %s نى يوللاش

[ctx: Action type]
en: Show On-Screen Help
ug: ئېكران ئۈستى ياردىمىنى كۆرسەت

[ctx: Action type]
en: Switch Monitor
ug: ئېكران ئالماشتۇرۇش

en: Activation of this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئاكتىپلاش

en: Additional firmware is required to make hardware in this computer function correctly.
ug: قاتتىق دېتالنىڭ بۇ كومپيۇتېردا نورمال ئىشلىشى ئۈچۈن قوشۇمچە firmware زۆرۈر.

en: Additional firmware required
ug: قوشۇمچە firmware زۆرۈر

en: Additional software was installed
ug: قوشۇمچە يۇمشاق دېتال ئورنىتىلغان.

en: An important OS update failed to be installed.
ug: مۇھىم بىر OS يېڭىلانمىسىنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى.

en: An important OS update has been installed. | Important OS updates have been installed.
ug[0]: مۇھىم OS يېڭىلانمىسى(ىلىرى) ئورنىتىلدى.

en: An important software update is available | Important software updates are available
ug[0]: مۇھىم يېڭىلانما بار

en: An offline update was requested but no packages required updating.
ug: تورسىز ھالەتتە يېڭىلاش ئىلتىماسى كەلدى، بىراق يېڭىلايدىغان بوغچا يوق.

en: An update failed to install correctly.
ug: بىر يېڭىلانمىنى توغرا ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: An update was not signed in the correct way.
ug: بىر دانە يېڭىلانمىغا ئىمزا توغرا قويۇلماپتۇ.

en: Antialiasing
ug: ھەرە چىشىغا قارشى

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ug: UPS زاپاس توكداندىكى قالغان توك تەخمىنەن %s يېتىدۇ، ئومۇمىي توك (%.0f%%)

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ug: UPS زاپاس توكداندىكى قالغان توك تەخمىنەن %s يېتىدۇ، ئومۇمىي توك (%.0f%%). سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ يوقاپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ.

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ug: قالغىنى تەخمىنەن %s  (%.0f%%)

en: Ask the user if additional firmware should be installed
ug: قوشۇمچە firmware ئورنىتىش كېرەكمۇ ئىشلەتكۈچىدىن سورىسۇن

en: Ask the user if additional firmware should be installed if it is available.
ug: ئەگەر بار بولسا، قوشۇمچە firmware ئورنىتىش كېرەكمۇ ئىشلەتكۈچىدىن سورىسۇن

en: Attached computer battery low
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Authentication is required to modify the laptop brightness
ug: يان كومپيۇتېرنىڭ يورۇقلۇقىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن سالاھىيەت دەلىللەش زۆرۈر

en: Authentication is required to modify the lit LED for a Wacom tablet
ug: Wacom سەزگۈر تاختا يورۇغان LED نى تۈزىتىش ھوقۇق دەلىللەشنى تەلەپ قىلىدۇ

en: Automatic hibernation
ug: ئاپتوماتىك ئۈچەك

en: Automatic logout
ug: ئاپتوماتىك چىقىش

en: Automatic suspend
ug: ئاپتوماتىك توڭلىتىش

en: Automatically download updates in the background without confirmation
ug: جەزملىمەيلا يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك چۈشۈر

en: Automatically download updates in the background without confirmation. Updates will be auto-downloaded when using wired network connnections, and mobile broadband if 'connection-use-mobile' is enabled.
ug: جەزملىمەيلا يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك چۈشۈرىدۇ. سىملىق  تور ئىشلىتىلگەن بولسا ۋە يۆتكەلمە تور(«باغلىنىشتا يۆتكەلمەتور ئىشلەت») قوزغىتىلغان بولسا، يېڭىلانمىلار ئاپتوماتىك چۈشۈرۈلىدۇ.

en: Battery Status
ug: توكدان ھالىتى

en: Battery critically low
ug: توكداندا توك تۈگەي دېدى

en: Battery is critically low
ug: توكداننىڭ توكى بەكلا ئاز

en: Battery is low
ug: توكداننىڭ توكى ئاز

en: Battery low
ug: توكداننىڭ توكى ئاز

en: Battery may be recalled
ug: توكدان چاقىرتىۋېلىنغان بولۇشى مۇمكىن

en: Binding
ug: باغلاق

en: Binding for the custom binding
ug: ئىختىيارى باغلاقنىڭ باغلىقى

en: Binding for the magnifier to zoom in
ug: چوڭايتىشقا باغلانغان

en: Binding for the magnifier to zoom out
ug: كىچىكلىتىشكە باغلانغان

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
ug: بىر كۆزنەكنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈشنى باغلايدۇ.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
ug: بىر دائىرىنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈشنى باغلايدۇ

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
ug: بىر ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرۈش بىلەن باغلايدۇ.

en: Binding to decrease the text size
ug: تېكىست چوڭلۇقىنى كىچىكلىتىشكە باغلانغان

en: Binding to eject an optical disc.
ug: نۇر دىسكىسىنى چىقىرىشقا باغلانغان.

en: Binding to increase the text size
ug: تېكىست چوڭلۇقىنى چوڭايتىشقا باغلانغان

en: Binding to launch the calculator.
ug: ھېسابلىغۇچنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان.

en: Binding to launch the email client.
ug: ئېلخەت خېرىدارنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان.

en: Binding to launch the help browser.
ug: ياردەم كۆرگۈسىنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان.

en: Binding to launch the media player.
ug: ۋاسىتە قويغۇچنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان

en: Binding to launch the search tool.
ug: ئىزدەش قورالىنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان.

en: Binding to launch the web browser.
ug: توركۆرگۈنى ئىجرا قىلىشقا باغلانغان.

en: Binding to lock the screen.
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاشقا باغلانغان.

en: Binding to log out.
ug: تىزىمدىن چىقىشقا باغلانغان.

en: Binding to lower the system volume.
ug: ئۈننى پەسلىتىشكە باغلانغان.

en: Binding to mute the system volume.
ug: ئۈننى ئۈنسىزلەشكە باغلانغان.

en: Binding to open the Home folder.
ug: ماكان قىسقۇچنى ئېچىشقا باغلانغان.

en: Binding to pause playback.
ug: قويۇشنى ۋاقىتلىق توختىتىشقا باغلانغان.

en: Binding to raise the system volume.
ug: ئۈننى يۇقىرىلىتىشقا باغلانغان

en: Binding to show the on-screen keyboard
ug: ئېكران ھەرپتاختىسىنى كۆرسىتىشكە باغلانغان.

en: Binding to show the screen magnifier
ug: ئېكران چوڭايتقۇچنى كۆرسىتىشكە باغلانغان

en: Binding to skip to next track.
ug: كېيىنكى ناخشىغا ئاتلاشقا باغلانغان.

en: Binding to skip to previous track.
ug: ئالدىنقى ناخشىغا ئاتلاشقا باغلانغان.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ug: قويۇشنى باشلاشقا باغلانغان(قويۇش/ۋاقىتلىق توختىتىش نى ئالماشتۇرۇشقا)

en: Binding to start the screen reader
ug: ئېكران ئوقۇغۇچنى باشلاشقا باغلانغان

en: Binding to stop playback.
ug: قويۇشنى توختىتىشقا باغلانغان.

en: Binding to take a screenshot of a window.
ug: بىر كۆزنەكنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشى بىلەن باغلايدۇ.

en: Binding to take a screenshot of an area.
ug: بىر دائىرىنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشى بىلەن باغلايدۇ.

en: Binding to take a screenshot.
ug: بىر ئېكران كۆرۈنۈشىگە باغلايدۇ

en: Binding to toggle the interface contrast
ug: كۆرۈنۈش ئاق-قارىلىقىنى ئالماشتۇرىدىغان كۇنۇپكا باغلىنىشى

en: Bottom Button #%d
ug: ئاستى توپچا #%d

en: Brightness Down
ug: يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

en: Brightness Up
ug: تېخىمۇ يورۇق

en: Capacity:
ug: سىغىمى:

en: Cell phone | Cell phones
ug[0]: يانفون

en: Cell phone battery low
ug: يانفون توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Cell phone is charged
ug: يانفون توكلاندى

en: Cell phone is charging
ug: يانفون توكلىنىۋاتىدۇ

en: Cell phone is discharging
ug: يانفون توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Cell phone is empty
ug: يانفون بوش

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ug: يانفون توكى ئاز (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: يانفوننىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Charge rate:
ug: توكلاش نىسبىتى:

en: Charge time:
ug: توكلاش ۋاقتى:

en: Charged
ug: توكلاندى

en: Charging
ug: توكلاۋاتىدۇ

en: Check for updates when running on battery power
ug: توكداندا ئىشلەۋاتقاندا يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك تەكشۈرسۇن

en: Check for updates when running on battery power.
ug: توكداندا ئىشلەۋاتقاندا يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك تەكشۈرىدۇ.

en: Clipboard
ug: چاپلاش تاختىسى

en: Clipboard plugin
ug: چاپلاش تاختىسى قىستۇرمىسى

en: Color
ug: رەڭ

en: Color calibration device added
ug: رەڭ تەڭشەش ئۈسكۈنىسى قوشۇلدى

en: Color calibration device removed
ug: رەڭ تەڭشەش ئۈسكۈنىسى چىقىرىۋېتىلدى

en: Color plugin
ug: رەڭ قىستۇرمىسى

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Command to be run when a device is added or removed. An exit value of 1 means that the device will not be handled further by gnome-settings-daemon.
ug: بۇيرۇق ئۈسكۈنە قوشۇلغان ياكى چىقىرىۋېتىلگەندە ئىجرا بولىدۇ. ئاخىرلىشىش قىممىتى 1 بولسا، مەزكۇر ئۈسكۈنىنى gnome-settings-daemon بۇنىڭدىن كېيىن باشقۇرمايدۇ.

en: Command to run when the binding is invoked
ug: باغلاق ئويغىتىلغاندا ئىجرا بولىدىغان بۇيرۇق

en: Computer | Computers
ug[0]: كومپيۇتېر

en: Computer is charged
ug: كومپيۇتېر توكلاندى

en: Computer is charging
ug: كومپيۇتېر توكلىنىۋاتىدۇ

en: Computer is discharging
ug: كومپيۇتېر توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Computer is empty
ug: كومپيۇتېر بوش

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا ئۈچەك ھالىتىگە كىرىدۇ.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا تاقىلىدۇ.

en: Computer will suspend very soon because of inactivity.
ug: ھېچقانداق مەشغۇلات قىلمىغانلىقىڭىز ئۈچۈن بىردەمدىن كېيىن توڭلىتىلىدۇ.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا ئېسىپ قويۇش ھالىتىگە كىرىدۇ.

en: Configuring new printer
ug: يېڭى پرىنتېرنى سەپلەش

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
ug: بىر كۆزنەكنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
ug: بىر دائىرىنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copy a screenshot to clipboard
ug: بىر ئېكران كۆرۈنۈشىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ug: ئېكراننىڭ ساقلانغان سەپلىمىسىنى قوللانغىلى بولمىدى

en: Could not enable mouse accessibility features
ug: چاشقىنەك قوشۇمچە ئىقتىدارىنى قوزغىتالمىدى

en: Could not refresh the screen information: %s
ug: ئېكران ئۇچۇرلىرىنى يېڭىلىيالمىدى: %s

en: Could not restore the display's configuration
ug: ئېكراننىڭ سەپلىمىسىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ug: زاپاستىن ئېكراننىڭ سەپلىمىسىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

en: Could not switch the monitor configuration
ug: ئېكران سەپلىمىسىنى ئالماشتۇرغىلى بولمىدى

en: Cover open
ug: قاپنى ئاچ

en: Current charge:
ug: نۆۋەتتىكى توكلاش:

en: Cursor
ug: نۇربەلگە

en: Custom keybindings
ug: ئىختىيارى كۇنۇپكا بىرىكمىسى

en: Decrease text size
ug: تېكىستنى كىچىكلەت

en: Design charge:
ug: توكلاش لايىھە:

en: Detailed errors from the package manager follow:
ug: بوغچا باشقۇرغۇدىن كەلگەن تەپسىلىي خاتالىقلار تۆۋەندىكىچە:

en: Device hotplug custom command
ug: ئۈسكۈنىنى قىزىق چېتىپ ئۈزگەندىكى ئۆزلەشتۈرگەن بۇيرۇق

en: Devices that should be ignored
ug: پەرۋا قىلمايدىغان ئۈسكۈنىلەر

en: Devices that should be ignored, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ug: پەرۋا قىلمايدىغان ئۈسكۈنىلەر پەش بىلەن ئايرىلىپ يېزىلىدۇ. تەركىبىدە '*' ۋە '?'  ھەرپلەر بولسىمۇ بولۇۋېرىدۇ.

en: Disable animations on remote displays
ug: يىراقتىكى كۆرسەتكۈچلەردىكى جانلاندۇرۇملارنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Disable touchpad while typing
ug: كۇنۇپكىدىن كىرگۈزۈۋاتقاندا سېزىمچان تاختىنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Discharge time:
ug: توكسىزلاش ۋاقتى:

en: Discharging
ug: توكسىزلاۋاتىدۇ

en: Disk space
ug: دىسكا بوشلۇقى

en: Distance before a drag is started.
ug: سۆرەشنى باشلىغۇچە بولغان ئارىلىق.

en: Distribution upgrades available
ug: تارقىتىش نەشرىنىڭ يېڭىلىنىشىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Do not show me this again
ug: بۇنى قايتا كۆرسەتمە

en: Does the display look OK?
ug: ئېكراننىڭ كۆرۈنۈشى نورمالمۇ؟

en: Don't show any warnings again
ug: ئەمدى ھېچقانداق ئاگاھلاندۇرۇش چىقارما

en: Don't show any warnings again for this file system
ug: بۇ ھۆججەت سىستېمىسىغا نىسبەتەن، ئەمدى ھېچقانداق ئاگاھلاندۇرۇش چىقارما

en: Door open
ug: ئىشىك ئوچۇق

en: Double click time
ug: قوش چېكىش ۋاقتى

en: Drag threshold
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Dummy
ug: مەۋھۇم

en: Dummy plugin
ug: مەۋھۇم قىستۇرما

en: EDID information of monitor to map tablet to. Must be in the format [vendor, product, serial]. ["","",""] disables mapping.
ug: ئېكراننى سەزگۈر تاختىغا توغرىلايدىغان EDID ئۇچۇرلىرى. فورماتى [vendor، product، serial] بولۇشى كېرەك. [""،""،""] توغرىلاشنى چەكلەيدۇ.

en: Eject
ug: چىقار

en: Empty
ug: بوش

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Enable horizontal scrolling
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى سىيرىغۇچ بالداقنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable mouse clicks with touchpad
ug: سېزىمچان تاختىدا چاشقىنەك چېكىلىشىنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable this to move the cursor when the user touches the tablet.
ug: ئىشلەتكۈچى سەزگۈر تاختىغا تەگسە نۇربەلگىسىنى يۆتكىلىدىغان قىلىش ئۈچۈن، بۇنى ئىناۋەتلىك قىلىڭ.

en: Enable this to only report stylus events when the tip is pressed.
ug: قەلەم ئۇچى بېسىلغاندا بۇ ئاكتىپ پائالىيەت دوكلاتىنى قوزغىتىدۇ.

en: Enable this to restrict the Wacom tablet area to match the aspect ratio of the output.
ug: بۇ چىقىرىشنىڭ كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتى بىلەن Wacom سەزگۈر تاختىسىنىڭ كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى ماسلاشتۇرۇش ئارىلىق Wacom سەزگۈر تاختىسىنىڭ دائىرىسىگە چەكلىمە قويىدۇ.

en: Enable this to set the tablet to absolute mode.
ug: بۇ ئىناۋەتلىك قىلىنسا سەزگۈر تاختا مۇتلەق ھالەت قىلىپ بەلگىلىنىدۇ.

en: Enable touchpad
ug: سېزىمچان تاختىنى قوزغات

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
ug: ئوتتۇرا توپچا ھالىتىنى قوزغىتىدۇ، چاشقىنەكنىڭ ئوڭ سول كۇنۇپكىسى بېسىلىپ ئوتتۇرا توپچا ھالىتىگە تەقلىد قىلىنىدۇ.

en: Examine
ug: تەكشۈر

en: Examine…
ug: تەكشۈر…

en: Excellent
ug: ناھايىتى ياخشى

en: Exit after a time (for debugging)
ug: بىردەمدىن كېيىن چېكىن - سازلاش ئۈچۈن

en: Failed To Update
ug: يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Fair
ug: ياخشىراق

en: File for default configuration for RandR
ug: RandR نىڭ كۆڭۈلدىكى سەپلىمە ھۆججىتى

en: Firmware files that should not be searched for
ug: ئىزدىمەيدىغان Firmware ھۆججەتلىرى

en: Firmware files that should not be searched for, separated by commas. These can include '*' and '?' characters.
ug: پەش بىلەن ئايرىلغان، ئىزدىمەيدىغان Firmware ھۆججەتلىرى. بۇلارنىڭ تەركىبىدە «*»، ۋە «?» ھەرپلىرى بولسىمۇ بولىدۇ.

en: For more information visit the battery recall website.
ug: تەپسىلىي ئۇچۇرلارنى مۇناسىۋەتلىك تورتۇرادىن كۆرۈڭ.

en: Forward
ug: ئالدى

en: Free percentage notify threshold
ug: بوسۇغا قىممەت ئۇقتۇرۇشىنىڭ بوش پىرسەنتى

en: Free space notify threshold
ug: بىكار بوشلۇق ئۇقتۇرۇشىنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: GNOME Settings Daemon
ug: گىنوم تەڭشەك مۇئەككىلى

en: GNOME Settings Daemon Color Plugin
ug: گىنوم تەڭشەك مۇئەككىلى رەڭ قىستۇرمىسى

en: Good
ug: ياخشى

en: Hibernate
ug: ئۈچەك

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ug: Ctrl نى بېسىپ قويۇۋەتكەن چاغدىكى چاشقىنەك ئورنىنى يورۇتامدۇ يوق.

en: Hinting
ug: مىكرو تەڭشەك

en: Home folder
ug: ماكان مۇندەرىجە

en: How often to check for distribution upgrades
ug: سىستېما نەشرىنىڭ يېڭىلانمىسىنى قانچىلىك ۋاقىتتا تەكشۈرىدۇ

en: How often to check for distribution upgrades. Value is in seconds.
ug: سىستېما نەشرىنىڭ يېڭىلانمىسىنى قانچىلىك ۋاقىتتا تەكشۈرىدۇ. بىرلىكى سېكۇنت.

en: How often to check for updates
ug: يېڭىلانمىلارنى قانچىلىك ۋاقىتتا تەكشۈرىدۇ

en: How often to check for updates. Value is in seconds. This is a maximum amount of time that can pass between a security update being published, and the update being automatically installed or the user notified.
ug: يېڭىلاش تەكشۈرۈش ئارىلىقى. قىممىتى سېكۇنتنى بىرلىك قىلىدۇ. بۇ قىممەت بىخەتەرلىك يېڭىلىنىشى ئېلان قىلىنغان ۋە بۇ يېڭىلاشنى ئىشلەتكۈچى ئورناتقان ياكى ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرتىدىغان ئەڭ ئۇزۇن ۋاقىت ئارىلىقىدۇر.

en: How often to notify the user that non-critical updates are available
ug: جىددىي بولمىغان يېڭىلانمىلار بار بولغاندا، ئىشلەتكۈچىنى قانچىلىك ۋاقىتتا ئۇقتۇرىدۇ.

en: How often to refresh the package cache
ug: بوغچا غەملىكىنى قانچىلىك ۋاقىتتا يېڭىلايدۇ

en: How often to refresh the package cache. Value is in seconds.
ug: بوغچا غەملىكىنى قانچىلىك ۋاقىتتا يېڭىلايدۇ. بىرلىكى سېكۇنت.

en: How often to tell the user there are non-critical updates. Value is in seconds. Security update notifications are always shown after the check for updates, but non-critical notifications should be shown a lot less frequently.
ug: جىددىي بولمىغان يېڭىلىنىش بولسا ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرتىدىغان ۋاقىت ئارىلىقى. قىممىتى سېكۇنتنى بىرلىك قىلىدۇ، يېڭىلاشنى تەكشۈرگەندىن كېيىن بىخەتەرلىك يېڭىلىنىشىنىڭ ئەسكەرتىشى ھەمىشە كۆرۈنىدۇ، جىددىي بولمىغان يېڭىلىنىش تېخىمۇ قىسقا ۋاقىت ئارىلىقىدا كۆرۈنىدۇ.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ug: ۋاقىت ئاساسىدىكى ئۇقتۇرۇش ئىشلىتەمدۇ يوق. ئەگەر بۇ تەڭشەك false (يالغان) غا تەڭشەلسە ئۇنداقتا پىرسەنت بىلەن ئۆزگىرىشنى ئىپادىلەيدۇ، بۇنداق بولغاندا بەزى مەسىلە بار ACPI BIOS نى تۈزىتەلىشى مۇمكىن.

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery
ug: مەسىلە كۆرۈلگەن توكدانغا نىسبەتەن توكداننى يىغىۋېلىش ئۇقتۇرۇشى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: If we should show the recalled battery warning for a broken battery. Set this to false only if you know your battery is okay.
ug: مەسىلە كۆرۈلگەن توكدانغا نىسبەتەن توكداننى يىغىۋېلىش ئۇقتۇرۇشى كۆرسىتەمدۇ يوق. ئەگەر توكدانىڭىزنىڭ ياخشى ئىكەنلىكىنى بىلسىڭىز بۇ تەڭشەكنى false (يالغان) غا تەڭشەڭ.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Ignore devices
ug: ئۈسكۈنىلەرگە پەرۋا قىلما

en: Increase text size
ug: تېكىستنى چوڭايت

en: Install firmware
ug: firmware ئورنات

en: Install updates
ug: يېڭىلانمىلارنى ئورنات

en: Key combination for the custom action
ug: ئىختىيارى مەشغۇلاتنىڭ بىرىكمە كۇنۇپكىسى

en: Keyboard | Keyboards
ug[0]: ھەرپتاختا

en: Keyboard Brightness Down
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقىنى تۆۋەنلەت

en: Keyboard Brightness Toggle
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقىنى ئالماشتۇرۇش

en: Keyboard Brightness Up
ug: ھەرپتاختا يورۇقلۇقىنى ئۆرلەت

en: Keyboard battery low
ug: ھەرپتاختا توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Keyboard is charged
ug: ھەرپتاختا توكلاندى

en: Keyboard is charging
ug: ھەرپتاختا توكلىنىۋاتىدۇ

en: Keyboard is discharging
ug: ھەرپتاختا توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Keyboard is empty
ug: ھەرپتاختا بوش

en: Keyboard plugin
ug: ھەرپتاختا قىستۇرمىسى

en: Laptop battery | Laptop batteries
ug[0]: يان كومپيۇتېر توكدانى

en: Laptop battery critically low
ug: يان كومپيۇتېر توكدانىدىكى توك تۈگەي دېدى

en: Laptop battery is charged
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى توكلاندى

en: Laptop battery is charging
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى توكلىنىۋاتىدۇ

en: Laptop battery is discharging
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Laptop battery is empty
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى بوش

en: Laptop battery is waiting to charge
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى توكلاشنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: Laptop battery is waiting to discharge
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى توكسىزلاشنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: Laptop battery low
ug: يان كومپيۇتېرنىڭ توكى ئاز

en: Laptop battery not present
ug: يان كومپيۇتېر توكدانى قىستۇرۇلمىغان

en: Last full charge:
ug: ئاخىرقى لىق توكلانغىنى:

en: Launch calculator
ug: ھېسابلىغۇچنى قوزغات

en: Launch email client
ug: ئەخلەت ئوقۇغۇنى قوزغات

en: Launch help browser
ug: ياردەم قوزغاتقۇنى قوزغات

en: Launch media player
ug: ۋاسىتە قويغۇنى قوزغات

en: Launch web browser
ug: توركۆرگۈنى قوزغات

en: Lead acid
ug: قوغۇشۇن كىسلاتاسى

en: Leave Off
ug: توختا

en: Leave On
ug: ئايرىل

en: Left Button #%d
ug: سول توپچا #%d

en: Left Ring
ug: سول نامسىز بارماق

en: Left Ring Mode #%d
ug: سول نامسىز بارماق ھالىتى #%d

en: Left Touchring Mode Switch
ug: سول Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Left Touchstrip
ug: سول Touchstrip

en: Left Touchstrip Mode #%d
ug: سول Touchstrip ھالىتى #%d

en: Left Touchstrip Mode Switch
ug: سول Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Length of a double click in milliseconds.
ug: قوش چېكىش ۋاقتى(بىرلىكى مىللىسېكۇنت)

en: Lid has been closed
ug: كومپيۇتېر قاتلاندى(تۇۋىقى)

en: Lid has been opened
ug: كومپيۇتېر ئېچىلدى(تۇۋىقى)

en: List of custom keybindings
ug: ئىختىيارى كۇنۇپكا بىرىكمىسىنىڭ تىزىمى

en: List of explicitly disabled GTK+ modules
ug: ئېنىق چەكلەنگەن GTK+ بۆلەكلىرىنىڭ تىزىمى

en: List of explicitly enabled GTK+ modules
ug: ئېنىق قوزغىتىلغان GTK+ بۆلەكلىرىنىڭ تىزىمى

en: List of plugins that are allowed to be loaded
ug: ئوقۇش ئىجازىتى بېرىلگەن قىستۇرمىلار تىزىمى

en: Lithium Ion
ug: لىتىي ئىئون

en: Lithium Iron Phosphate
ug: لىتىي تۆمۈر فوسفات

en: Lithium Polymer
ug: لىتىي پولىمىر

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاش

en: Lock screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Low Disk Space
ug: دىسكىدىكى بوشلۇق ئاز

en: Low Disk Space on "%s"
ug: «%s» دا دىسكا بوشلۇقى ئاز

en: Magnifier zoom in
ug: چوڭايت

en: Magnifier zoom out
ug: كىچىكلەت

en: Manage X Settings
ug: X تەڭشىكى باشقۇرۇش

en: Marker supply low
ug: رەڭ ئاز

en: Media keys
ug: ۋاسىتە كۇنۇپكىلىرى

en: Media keys plugin
ug: ۋاسىتە كۇنۇپكىلىرى قىستۇرمىسى

en: Media player | Media players
ug[0]: ۋاسىتە قويغۇچ

en: Media player battery low
ug: ۋاسىتە قويغۇ توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Media player is charged
ug: ۋاسىتە قويغۇچ توكلاندى

en: Media player is charging
ug: ۋاسىتە قويغۇچ توكلىنىۋاتىدۇ

en: Media player is discharging
ug: ۋاسىتە قويغۇچ توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Media player is empty
ug: ۋاسىتە قويغۇچ بوش

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ug: ۋاسىتە قويغۇنىڭ توكى ئاز(%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: ۋاسىتە قويغۇچنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Microphone Mute
ug: مىكروفون ئۈنسىز

en: Middle button emulation
ug: ئوتتۇرا توپچا تەقلىد

en: Minimum notify period for repeated warnings
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئۇقتۇرۇشىنى تەكرارلاشنىڭ ئەڭ كىچىك ئىنتېرۋالى

en: Missing
ug: يوقالغان

en: Missing printer driver
ug: پرىنتېر قوزغاتقۇسى يوق

en: Mode %d: %s
ug: ھالەت: %d: %s

en: Mode Switch #%d
ug: ھالەت ئۈزچاتى #%d

en: Model:
ug: تىپى:

en: Modify the laptop brightness
ug: يان كومپيۇتېر يورۇقلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Modify the lit LED for a Wacom tablet
ug: Wacom سەزگۈر تاختا يورۇغان LED نى تۈزىتىش

en: Monitor | Monitors
ug[0]: ئېكران

en: More information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: Mount paths to ignore
ug: پەرۋا قىلمايدىغان ئېگەرلەش يولى

en: Mouse | Mice
ug[0]: چاشقىنەك

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
ug: چاشقىنەك قوشۇمچە ئىقتىدارى سىستېمىڭىزغا Mousetweaks ئورنىتىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Mouse battery low
ug: چاشقىنەك توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Mouse is charged
ug: چاشقىنەك توكلاندى

en: Mouse is charging
ug: چاشقىنەك توكلىنىۋاتىدۇ

en: Mouse is discharging
ug: چاشقىنەك توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Mouse is empty
ug: چاشقىنەك بوش

en: Mouse plugin
ug: چاشقىنەك قىستۇرمىسى:

en: NSS security system could not be initialized
ug: NSS بىخەتەرلىك سىستېمىسىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: Name
ug: ئاتى

en: Name of the custom binding
ug: ئىختىيارى باغلاقنىڭ ئاتى

en: Network access was required but not available.
ug: تور باغلىنىشى زۆرۈر بىراق باغلىنىشى يوق.

en: Next track
ug: كېيىنكى ئاۋاز يولى

en: Nickel Cadmium
ug: نىكىل كادمىي

en: Nickel metal hydride
ug: نىكىل مېتال ھىدرىد

en: No driver for this printer.
ug: بۇ پرىنتېرنىڭ قوزغاتقۇسى يوق.

en: No printer driver for %s.
ug: «%s» نىڭ پرىنتېر قوزغاتقۇسى يوق.

en: No space was left on the drive.
ug: دىسكىدا بوشلۇق قالماپتۇ.

en: Not connected?
ug: باغلانمىدىمۇ؟

en: Notify the user when distribution upgrades are available
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرمىسى بار بولغاندا ئىشلەتكۈچىگە خەۋەر قىل

en: Notify the user when distribution upgrades are available.
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرمىسى بار بولغاندا ئىشلەتكۈچىگە خەۋەر قىلىدۇ.

en: OK
ug: تامام

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Orientation plugin
ug: يۆنىلىش قىستۇرمىسى

en: Out of a marker supply
ug: بەلگە سىياھ تەمىنلەش تۈگەپ قالدى

en: Out of paper
ug: قەغەز يېتىشمىدى

en: PDA battery low
ug: PDA توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: PDA is charged
ug: PDA توكلاندى.

en: PDA is charging
ug: PDA توكلىنىۋاتىدۇ

en: PDA is discharging
ug: PDA توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: PDA is empty
ug: PDA بوش

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ug: PDA نىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: PDA نىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Paper low
ug: قەغەز ئاز

en: Pause playback
ug: ۋاقىتلىق توختات

en: Percentage action is taken
ug: قانچە پىرسەنت قالغاندا بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالايدۇ

en: Percentage charge:
ug: توكلاش پىرسەنتى:

en: Percentage considered critical
ug: قانچە پىرسەنت قالغاندا توكدان ئىشلىتىلىپ تۈگەيدۇ

en: Percentage considered low
ug: قانچە پىرسەنت قالغاندا توكدان توكى تۆۋەن بولىدۇ

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
ug: دىسكا بوشلۇقى ئاز قالغاندا دەسلەپتە ئۇقتۇرۇش قىلىشتا ئىشلىتىدىغان بىكار بوشلۇقنىڭ پىرسەنتىنىڭ بوسۇغا قىممىتى. بىكار بوشلۇق بۇنىڭدىن كىچىك بولسا ئاگاھلاندۇرۇش ئۇقتۇرۇشى چىقىدۇ.

en: Play (or play/pause)
ug: چال(ياكى چال/ۋاقىتلىق توختات)

en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ…

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ug: ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسىنى چېتىپ سانلىق-مەلۇماتلىرىڭىزنىڭ يوقاپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىڭ.

en: Poor
ug: ناچار

en: Power
ug: توك مەنبە

en: Power Off
ug: توكنى ئۈز

en: Power plugin
ug: توك مەنبە قىستۇرمىسى

en: Previous track
ug: ئالدىنقى ئاۋاز يولى

en: Print-notifications
ug: بېسىش - ئۇقتۇرۇشلار

en: Print-notifications plugin
ug: بېسىش - ئۇقتۇرۇشلار قىستۇرمىسى

en: Printer '%s' has no toner left.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ كۇكۇنى قالمىغان.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ug: پرىنتېر «%s» توكقا چېتىلمىغان.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ سىياھى ئاز قالدى.

en: Printer '%s' is low on paper.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ قەغىزى قالمىغان.

en: Printer '%s' is low on toner.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ كۇكۇنى ئاز.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ سىياھى تۈگەپ كەتتى.

en: Printer '%s' is out of paper.
ug: ‹%s› پرىنتېردا قەغەز كەم.

en: Printer '%s' may not be connected.
ug: پرىنتېر «%s» باغلانمىغاندەك قىلىدۇ.

en: Printer '%s': '%s'.
ug: پرىنتېر ‹%s› : ‹%s›

en: Printer added
ug: پرىنتېر قوشۇلدى

en: Printer configuration error
ug: پرىنتېر سەپلىمىسى خاتالىقى

en: Printer error
ug: پرىنتېردا خاتالىق بار

en: Printer off-line
ug: پرىنتېر ئۆچۈرۈلگەن

en: Printer removed
ug: پرىنتېر چىقىرىۋېتىلدى

en: Printer report
ug: پرىنتېر مەلۇماتى

en: Printer warning
ug: پرىنتېر ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Printers
ug: پرىنتېرلار

en: Priority to use for this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئىشلىتىشنىڭ مەرتىۋىسى

en: Priority to use for this plugin in gnome-settings-daemon startup queue
ug: gnome-settings-daemon نىڭ قوزغىلىش ئۆچىرىتىدىكى مەزكۇر قىستۇرمىنىڭ مەرتىۋىسى

en: Product:
ug: مەھسۇلات:

en: RGBA order
ug: RGBA تەرتىپى

en: Random Play
ug: ئىختىيارىي قويۇش

en: Recalibrate now
ug: ھازىرلا قايتا تەڭشە

en: Recalibration required
ug: قايتا تەڭشەش زۆرۈر

en: Remote Display
ug: يىراقتىكى كۆرسەتكۈچ

en: Repeat
ug: قايتىلا

en: Replace existing daemon
ug: مەۋجۇت مۇئەككەلنى ئالماشتۇر

en: Review
ug: تەكشۈر

en: Rewind
ug: كەينىگە

en: Right Button #%d
ug: ئوڭ توپچا #%d

en: Right Ring
ug: ئوڭ نامسىز بارماق

en: Right Ring Mode #%d
ug: ئوڭ نامسىز بارماق ھالىتى #%d

en: Right Touchring Mode Switch
ug: ئوڭ Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Right Touchstrip
ug: ئوڭ Touchstrip

en: Right Touchstrip Mode #%d
ug: ئوڭ Touchstrip ھالىتى #%d

en: Right Touchstrip Mode Switch
ug: ئوڭ Touchstrip ھالەت ئالماشتۇرغۇچ

en: Rotate Screen
ug: ئېكراننى چۆرگىلىتىش

en: Screensaver Proxy
ug: ئېكران قوغدىغۇچ ۋاكالەتچى

en: Screenshot from %s
ug: %s دىن ئېلىنغان ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Screenshot taken
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتۇلدى

en: Search
ug: ئىزدە

en: Select the touchpad scroll method
ug: سېزىمچان تاختىنىڭ سىيرىلىش ئۇسۇلىنى تاللاش

en: Select the touchpad scroll method. Supported values are: "disabled", "edge-scrolling", "two-finger-scrolling".
ug: سېزىمچان تاختىنىڭ سىيرىلىش ئۇسۇلىنى تاللاش. ئىشلىتىشكە بولىدىغان قىممەتلەر: «چەكلەنگەن»، «گىرۋەكتە سىيرىش»،«ئىككى بارماقتا سىيرىش»

en: Serial number:
ug: تەرتىپ نومۇرى:

en: Set this to 'none', 'cw' for 90 degree clockwise, 'half' for 180 degree, and 'ccw' for 90 degree counterclockwise.
ug: بۇنى 'none' (يوق)، 'cw' (سائەت ئىسترېلكا يۆنىلىشىدە 90 گرادۇس)، 'half' (180 گرادۇس) ۋە 'ccw' (سائەت ئىسترېلكىسىغا قارشى 90 گرادۇس) قىلىپ تەڭشەشكە بولىدۇ.

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ug: ئەگەر كىرگۈزۈۋاتقاندا ئېھتىياتسىزلىقتىن قولىڭىز سېزىمچان تاختىغا تېگىپ كېتىپ قۇلايسىزلىق كەلتۈرگەن بولسا بۇ يەرنى TRUE غا تەڭشەپ قويۇڭ.

en: Set this to TRUE to allow horizontal scrolling by the same method selected with the scroll_method key.
ug: بۇ TRUE گە تەڭشەلسە، توغرىسىغا سىيرىپ scroll_method كۇنۇپكا قىممىتىنى تاللىغاندىكى ئوخشاش ئۇسۇلدا ئىشلىتىدۇ.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ug: سېزىمچان تاختا ئارقىلىق چاشقىنەكنىڭ چېكىلىشىنى ئەمەلگە ئاشۇرماقچى بولسىڭىز، بۇ يەرنى TRUE غا تەڭشەپ قويۇڭ.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
ug: بۇ TRUE بولسا بارلىق سېزىمچان تاختىلار ئىناۋەتلىك قىلىنىدۇ.

en: Set this to one of "none", "lock-screen", or "force-logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
ug: بۇ يەرنى «يوق»، «ئېكراننى قۇلۇپلاش»،«مەجبۇرى تىزىمدىن چىقىش» نىڭ خالىغان بىرىگە تەڭشەڭ. smartcard نى تارتىپ چىقىرىۋەتكەندە، تاللىغان مەشغۇلات ئىجرا بولىدۇ.

en: Set this to the logical button mapping.
ug: لوگىكىلىق توپچا تەسۋىر تەڭشىكى.

en: Set this to the pressure value at which a stylus click event is generated.
ug: قەلەم چېكىش يۈز بەرگەندە بۇ بېسىم قىممىتى تەڭشىلىدۇ.

en: Set this to the pressure value at which an eraser click event is generated.
ug: ئۆچۈرگۈچ چېكىش يۈز بەرگەندە بۇ بېسىم قىممىتى تەڭشىلىدۇ.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the area usable by the tools.
ug: بۇنى قوراللار ئىشلىتىدىغان يۈزدىكى y1،x1 ۋە  y2،x2 گە توغرىلاڭ.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the eraser.
ug: بۇ قىممەت x1، y1 ۋە x2، y2 غا تەڭشىلىپ ئۆچۈرۈش بېسىم سىزىقىغا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Set this to x1, y1 and x2, y2 of the pressure curve applied to the stylus.
ug: بۇ قىممەت x1، y1 ۋە x2، y2 غا تەڭشىلىپ قەلەم بېسىم سىزىقىغا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Set up screen size and rotation settings
ug: ئېكران چوڭلۇقى ۋە ئايلاندۇرۇش تەڭشىكىنى تەڭشەش

en: Show details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Show/hide cursor on tablet devices
ug: سەزگۈر تاختا ئۈسكۈنىسىدىكى نۇربەلگىنى كۆرسىتىدۇ/يوشۇرىدۇ

en: Sleep
ug: ئۇخلات

en: Slow Keys Turned Off
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار تاقالدى

en: Slow Keys Turned On
ug: ئاستا كۇنۇپكىلار ئېچىلدى

en: Smartcard plugin
ug: Smartcard قىستۇرمىسى

en: Smartcard removal action
ug: Smartcard چىرىش مەشغۇلاتى

en: Software Update Installed | Software Updates Installed
ug[0]: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرى ئورنىتىلدى

en: Software Updates
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرى

en: Software Updates Failed
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرى مەغلۇپ بولدى

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Sound Sample Cache plugin
ug: ئۈن نۇسخىنىڭ غەملەك قىستۇرمىسى

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ug: دىسكىدا بوشلۇق ئاز قالغاندا ئېگەرلىمەيدىغان يوللارنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىڭ

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ug: مىنۇتنى بىرلىك قىلىپ ۋاقىت بەلگىلىنىدۇ. مۇشۇ دەۋرىيلىكتە مەلۇم دىسكىنىڭ كېيىنكى ئاگاھلاندۇرۇشىنى كۆپ قېتىم كۆرسەتمەيدۇ.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
ug: مىقدارىنى گىگابايت(GB) دا كۆرسىتىدۇ. بوشلۇق بۇنىڭدىن چوڭ بولسا ئاگاھلاندۇرۇش كۆرسىتىلمەيدۇ.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
ug: كېيىنكى ئاگاھلاندۇرۇشنى تارقىتىشتىن ئىلگىرى، كېمىيىدىغان ئەركىن دىسكا بوشلۇقىنىڭ پىرسەنتى بەلگىلىنىدۇ.

en: Status:
ug: ھالىتى:

en: Sticky Keys Turned Off
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار تاقالدى

en: Sticky Keys Turned On
ug: يېپىشقاق كۇنۇپكىلار ئېچىلدى

en: Stop playback
ug: توختات

en: Subsequent free space percentage notify threshold
ug: قوزغىتىش ئۇقتۇرۇشىنىڭ ئەڭ تۆۋەن كېيىنكى ئەركىن بوشلۇقنىڭ پىرسەنتى

en: Suspend
ug: توڭلات

en: System Sounds
ug: سىستېما ئاۋازى

en: Tablet | Tablets
ug[0]: سەزگۈر تاختىلار

en: Tablet battery low
ug: سەزگۈر تاختىنىڭ توكى ئاز

en: Tablet is charged
ug: سەزگۈر تاختا توكلاندى

en: Tablet is charging
ug: سەزگۈر تاختا توكلىنىۋاتىدۇ

en: Tablet is discharging
ug: سەزگۈر تاختا توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: Tablet is empty
ug: سەزگۈر تاختا قۇرۇق

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ug: سەزگۈر تاختىنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: سەزگۈر تاختىنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Take a screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئال

en: Take a screenshot of a window
ug: كۆزنەكنىڭ كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئالىدۇ

en: Take a screenshot of an area
ug: بىر دائىرىنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشىنى تۇتىدۇ

en: Technology:
ug: تېخنىكا:

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
ug: XRandR قىستۇرما بۇ تۈردە بەلگىلەنگەن ھۆججەتتە كۆڭۈلدىكى سەپلىمىنى ئىزدەيدۇ. ئادەتتە بۇ ماكان مۇندەرىجىسى(~/.config/monitors.xml)دە ساقلانغاندا ئوخشاش. ئەگەر ئىشلەتكۈچىنىڭ بۇ خىل ھۆججىتى بولمىسا ياكى ئىشلەتكۈچى كۆزەتكۈچىگە ماس كەلمەيدىغان بىر تەڭشىكى بولسا ئاندىن بۇ تۈردە بەلگىلەنگەن ھۆججەت ئالماشتۇرۇلىدۇ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، كومپيۇتېر ئۈچەككە كىرىدۇ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، كومپيۇتېر تاقىلىدۇ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ug: توكدان توك مىقدارى خەتەرلىك ھالەتتىن تۆۋەن بولغاچقا، كومپيۇتېر ۋاقىتلىق توختىتىلماقچى. <b>ئىزاھات:</b> كومپيۇتېر ۋاقىتلىق توختاش ھالىتىدە بولۇش ئۈچۈن توكداندا ئاز مىقداردا توك بولۇشى كېرەك.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، توكداننىڭ توكى پۈتۈنلەي تۈگىگەندە كومپيۇتېر <b>تاقا</b>لىدۇ.

en: The cover is open on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ قاپقىقى ئوچۇق.

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ug: كۆرسەتكۈچ ‹%s› پات ئارىدا قايتا تەڭشىلىشى كېرەك.

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
ug[0]: ئېكران سەپلىمىسى %d سېكۇنت ئىچىدە ئەسلىگە قايتۇرۇلىدۇ

en: The door is open on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ ئىشىكى ئوچۇق.

en: The duration a display profile is valid
ug: كۆرسىتىش profile نىڭ ئىناۋەتلىك مۇددىتى

en: The duration a printer profile is valid
ug: پرىنتېر profile نىڭ ئىناۋەتلىك مۇددىتى

en: The filenames on removable media that designate it a software source.
ug: چىقىرىۋېتىشكە بولىدىغان ۋاسىتىدىكى ھۆججەت ئاتى يۇمشاق دېتالنىڭ مەنبەسىنى بەلگىلەيدۇ.

en: The keyboard shortcut generated when the button is pressed for custom actions.
ug: كۇنۇپكا تېزلەتمىسى كۇنۇپكا ئىختىيارى مەشغۇلاتتا بېسىلغاندا پەيدا بولىدۇ.

en: The keyboard shortcuts generated when a touchring or touchstrip is used for custom actions (up followed by down).
ug: ئىختىيارى مەشغۇلاتتا touchstrip ياكى touchring ئىشلىتىلگەن ۋاقىتتا كۇنۇپكا تېزلەتمىسى ھاسىل بولىدۇ(بېسىلىپ قويۇۋېتىلگەندە)

en: The last time we notified the user about non-critical updates. Value is in seconds since the epoch, or zero for never.
ug: جىددىي بولمىغان يېڭىلانما ھەققىدە ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكۈچىگە خەۋەر قىلغان ۋاقىت. بىرلىكى سېكۇنت. 0 خەۋەر قىلىنىپ باقمىغان.

en: The last time we told the user about non-critical notifications
ug: جىددىي بولمىغان يېڭىلانما ھەققىدە ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئىشلەتكۈچىگە خەۋەر قىلغان ۋاقىت

en: The offline update failed in an unexpected way.
ug: تورسىز ھالەتتە يېڭىلاش ئويلىمىغان يەردىن مەغلۇپ بولدى.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ug: LCD ئېكراندىكى تارماق پىكسېلنىڭ تەرتىپى؛ ھەرە چىشىغا قارشى "rgba" غا تەڭشەلگەندىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: "bgr" قىزىل سول تەرەپتە، ئەڭ كۆپ ئۇچرايدىغان قىممىتى. "vrgb" كۆك سول تەرەپتە. "vbgr" قىزىل ئاستىدا.

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ug: توكدان توكى تۈگىگەنلىكىنى بىلدۈرگەندىكى توك مىقدارى پىرسەنتى. پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى false (يالغان) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ug: توكدان توكى ئازلىقىنى بىلدۈرگەندىكى توك مىقدارى پىرسەنتى. پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى false (يالغان) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ug: توكدان توكى تۈگىگەنلىك مەشغۇلاتىنى بېجىرىدىغان توك مىقدارى پىرسەنتى. پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى false (يالغان) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ug: پرىنتېر ‹%s› پات ئارىدا قايتا تەڭشىلىشى كېرەك.

en: The selected configuration for displays could not be applied
ug: ئېكراننىڭ تاللانغان سەپلىمىسىنى قوللانغىلى بولمىدى

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ug: توكدان توكى تۈگىگەنلىك مەشغۇلاتىنى بېجىرىشكە قالغان ۋاقىت. پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى true (راست) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ug: توكدان توكى تۈگەيدۇ دەپ قاراشقا قالغان ۋاقىت(سېكۇنت). پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى true (راست) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ug: توكدان توكى تۆۋەن دەپ قاراشقا قالغان ۋاقىت(سېكۇنت). پەقەت use-time-for-policy نىڭ قىممىتى true (راست) بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: The time remaining when action is taken
ug: ئالدىن بەلگىلەنگەن مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىشقا قالغان ۋاقىت

en: The time remaining when critical
ug: توك تۈگەيدۇ دەپ قاراشقا قالغان ۋاقىت

en: The time remaining when low
ug: توكدان توكى تۆۋەن دەپ قاراشقا قالغان ۋاقىت

en: The type of action triggered by the button being pressed.
ug: بۇ تىپتىكى مەشغۇلاتنى بېسىلىپ قالغان كۇنۇپكا كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ug: خەت نۇسخىسىنى رەڭلىگەندە ئىشلىتىدىغان ھەرە چىشقا قارشى تىپى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: "none" (يوق) ھەرە چىشقا قارشىسى يوق. "grayscale" (كۈلرەڭلىكى) ئۆلچەملىك كۈلرەڭ ھەر چىشقا قارشى، "rgba" تارماق پىكسېل ھەرە چىشقا قارشى (LCD ئېكران ئۈچۈنلا).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ug: خەت نۇسخىسىنى رەڭلىگەندە روشەنلەشتۈرۈش تىپى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: "none" روشەنلەشتۈرۈش يوق، "slight" ئوتتۇراھال ۋە "full" تولۇق (ئىمكانقەدەر كۆپ روشەنلەشتۈرۈلسە خەت نۇسخىسىنىڭ تولغىنىپ كېتىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن).

en: The update could not be completed.
ug: يېڭىلاش تاماملانمىدى.

en: The update was cancelled.
ug: يېڭىلاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ug: دىسكا «%s» دا ئاران %s بوشلۇق قالدى.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ug: دىسكا «%s» دا ئاران %s بوشلۇق قالدى. ئەخلەتخانىنى تازىلاڭ.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ بېسىش سۈزگۈچى يوق.

en: There is a problem on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېردا مەسىلە بار.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ug: كومپيۇتېردا ئاران %s بوشلۇق قالدى.

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ug: كومپيۇتېردا ئاران %s بوشلۇق قالدى. ئەخلەتخانىنى تازىلاڭ

en: This is the number of days after which the display color profile is considered invalid.
ug: بۇ كۆرسىتىش رەڭ profile نىڭ قانچە كۈندىن كېيىن ئىناۋەتسىز بولىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدىغان ساندۇر.

en: This is the number of days after which the printer color profile is considered invalid.
ug: بۇ پرىنتېرنىڭ رەڭ profile نىڭ قانچە كۈندىن كېيىن ئىناۋەتسىز بولىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدىغان ساندۇر.

en: Toggle contrast
ug: ئاق-قارىلىقنى ئالماشتۇر

en: Toggle magnifier
ug: لوپا ئەينەك ئالماشتۇر

en: Toggle on-screen keyboard
ug: ئېكران ھەرپتاختىسىغا ئالماشتۇر

en: Toggle screen reader
ug: ئېكران ئوقۇغۇچقا ئالماشتۇر

en: Toner empty
ug: كۇكۇن قۇتىسى بوش

en: Toner low
ug: كۇكۇن ئاز

en: Top Button #%d
ug: ئۈستى توپچا #%d

en: Touchpad Off
ug: سېزىمچان تاختا ئېتىك

en: Touchpad On
ug: سېزىمچان تاختا ئوچۇق

en: Touchpad toggle
ug: سېزىمچان تاختا‪ ئالماشتۇرۇش

en: Try again
ug: قايتا سىنا

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ug: ئېكران سەپلىمىسىنى ئالماشتۇرۇۋېرىدۇ.

en: Turn Off
ug: تاقا

en: Turn On
ug: ئاچ

en: UPS Discharging
ug: UPS توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: UPS critically low
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى،  كومپيۇتېر ئۈچەككە كىرىدۇ.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى،  كومپيۇتېر تاقىلىدۇ.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى، UPS توكى پۈتۈنلەي تۈگىگەندە كومپيۇتېر <b>تاقا</b>لىدۇ.

en: UPS is charged
ug: UPS توكلاندى

en: UPS is charging
ug: UPS توكلىنىۋاتىدۇ

en: UPS is discharging
ug: UPS توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: UPS is empty
ug: UPS بوش

en: UPS low
ug: UPS توكى ئاز

en: Unable to access software updates
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرىنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Unable to capture a screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى تۇتالمايدۇ

en: Universal Access
ug: ئۇنىۋېرسال زىيارەت

en: Unknown technology
ug: نامەلۇم تېخنىكا

en: Unknown time
ug: نامەلۇم

en: Update | Updates
ug[0]: يېڭىلانمىلار

en: Updates
ug: يېڭىلانمىلار

en: Updates plugin
ug: يېڭىلانما قىستۇرمىسى

en: Use mobile broadband connections
ug: يۆتكەلمەتور باغلىنىشى ئىشلەت

en: Use mobile broadband connections such as GSM and CDMA to check for updates.
ug: يېڭىلانمىلارنى تەكشۈرۈشتە يۆتكەلمەتور(GSM ۋە CDMA) باغلىنىشى ئىشلىتىدۇ.

en: Vendor:
ug: زاۋۇت:

en: Video Out
ug: سىن چىقىرىش

en: Visit recall website
ug: چاقىرتىۋېلىش تور بېكىتىنى زىيارەت

en: Volume down
ug: ئاۋازنى كىچىكلەت

en: Volume mute
ug: ئۈنسىزلە

en: Volume up
ug: ئاۋازنى چوڭايت

en: Wacom button action type
ug: Wacom كۇنۇپكىنىڭ مەشغۇلات تىپى

en: Wacom display mapping
ug: Wacom كۆرسىتىش دائىرىسى

en: Wacom eraser button mapping
ug: Wacom ئۆچۈرگۈچ تۈگمە خەرىتىلەش

en: Wacom eraser pressure curve
ug: Wacom ئۆچۈرگۈچ بىسىم ئەگرى سىزىقى

en: Wacom eraser pressure threshold
ug: Wacom ئۆچۈرگۈچ بىسىم بوسۇغا قىممىتى

en: Wacom plugin
ug: Wacom قىستۇرمىسى

en: Wacom stylus absolute mode
ug: Wacom قەلەم مۇتلەق مودېلى

en: Wacom stylus button mapping
ug: Wacom قەلەم تۈگمە خەرىتىلەش

en: Wacom stylus pressure curve
ug: Wacom قەلەم بىسىم ئەگرى سىزىقى

en: Wacom stylus pressure threshold
ug: Wacom قەلەم بىسىم بوسۇغا قىممىتى

en: Wacom tablet PC feature
ug: Wacom سەزگۈر تاختىنىڭ ئىقتىدارى

en: Wacom tablet area
ug: Wacom سەزگۈر تاختا يۈزى

en: Wacom tablet aspect ratio
ug: Wacom سەزگۈر تاختىسىنىڭ كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى

en: Wacom tablet rotation
ug: Wacom سەزگۈر تاختىسىنىڭ چۆرگىلىشى

en: Wacom touch feature
ug: Wacom سېزىش ئىقتىدارى

en: Waiting to charge
ug: توكلاشنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: Waiting to discharge
ug: توكسىزلاشنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: When removable media is inserted, it is checked to see if it contains any important filenames in the root directory. If the filename matches, then an updates check is performed. This allows post-install disks to be used to update running systems.
ug: چىقىرىۋېتىشكە بولىدىغان ۋاسىتە قىستۇرۇلغان ھامان، ئۇنىڭ غول مۇندەرىجىسىدە مۇھىم ھۆججەتلەر بارمۇ يوق تەكشۈرىدۇ. ئەگەر بار بولسا، يېڭىلانمىلارنى تەكشۈرۈش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارىدۇ. بۇ ئارقىلىق سىستېمىنى يېڭىلاشقا بولىدۇ.

en: Whether the tablet's orientation is locked, or rotated automatically.
ug: سەزگۈر تاختىنىڭ يۆنىلىشى قۇلۇپلانغانمۇ ياكى ئاپتوماتىك چۆرگىلەمدۇ

en: Whether this plugin would be activated by gnome-settings-daemon or not
ug: مەزكۇر قىستۇرما gnome-settings-daemon ئارقىلىق ئاكتىپلىنامدۇ يوق

en: Whether to turn off specific monitors after boot
ug: قوزغالغاندىن كېيىن بەزى كۆرسەتكۈچلەرنى ئېتەمدۇ يوق

en: Whether to use time-based notifications
ug: ۋاقىت ئاساسىدىكى ئۇقتۇرۇش ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ug: سىمسىز ھەرپتاختىنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: سىمسىز ھەرپتاختىنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ug: سىمسىز چاشقىنەكنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ug: سىمسىز چاشقىنەكنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: X Settings
ug: X تەڭشىكى

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش، ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى سىرتقى دىسكىغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش، ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى باشقا دىسكا ياكى رايونغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ug: ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى سىرتقى دىسكىغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ug: ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى باشقا دىسكا ياكى رايونغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز Shift كۇنۇپكىسىنى 8 سېكۇنت بېسىپ تۇردىڭىز. بۇ كېچىكتۈرۈش كۇنۇپكا ئىقتىدارىنىڭ تېزلەتمىسى، بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز بايا Shift كۇنۇپكىسىنى 5 قېتىم باستىڭىز. بۇ يېپىشقاق كۇنۇپكىلارنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى. بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ug: سىز بايا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى كۇنۇپكا باستىڭىز ياكى Shift كۇنۇپكىسىنى 5 قېتىم باستىڭىز. بۇ يېپىشقاق كۇنۇپكىلارنىڭ تېزلەتمە كۇنۇپكىسى. بۇ ھەرپتاختىڭىزنىڭ خىزمەت ئۇسۇلىغا تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: You will need to remove and then reinsert the hardware before it will work correctly.
ug: بۇ قاتتىق دېتالنى نورمال ئىشلىسۇن دېسىڭىز ئۇنى چىقىرىپ قايتا سېلىڭ

en: You will need to restart this computer before the hardware will work correctly.
ug: قاتتىق دېتالنى نورمال ئىشلىسۇن دېسىڭىز كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىڭ

en: You will soon log out because of inactivity.
ug: ھېچقانداق مەشغۇلات قىلمىغانلىقىڭىز ئۈچۈن بىردەمدىن كېيىن چىقىسىز.

en: Your hardware has been set up and is now ready to use.
ug: قاتتىق دېتال نورمال تەڭشەلدى ھەم ئىشلىتىشكە تەييار بولدى.

en: _Keep This Configuration
ug: بۇ سەپلىمە بويىچە تۇرۇۋەرسۇن(_K)

en: _Restore Previous Configuration
ug: ئالدىنقى سەپلىمىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: could not watch for incoming card events - %s
ug: كىرگەن كارتا ھادىسىسىنى كۆزىتەلمەيدۇ - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ug: ئىدراكلىق كارتا ھادىسىسىنى كۈتۈۋاتقاندا تاسادىپىي خاتالىققا يولۇقتى

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: no suitable smartcard driver could be found
ug: مۇۋاپىق smartcard قوزغاتقۇسى تېپىلمىدى

[ctx: print job]
en: "%s" on %s
ug: %2$s دىكى "%1$s"

[ctx: print job state]
en: Printing
ug: بېسىش

[ctx: print job state]
en: Printing aborted
ug: بېسىش توختىتىلدى

[ctx: print job state]
en: Printing canceled
ug: بېسىش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

[ctx: print job state]
en: Printing completed
ug: بېسىش تاماملاندى

[ctx: print job state]
en: Printing stopped
ug: پرىنتېر توختىتىلدى

en: provides %s battery runtime
ug: %s توكداننى تەمىنلەيدىغان ۋاقىت

en: provides %s laptop runtime
ug: %s يان كومپيۇتېرنى تەمىنلەيدىغان ۋاقىت

en: received error or hang up from event source
ug: ھادىسە مەنبەسىدىن خاتالىق ياكى ئېسىپ قويۇشنى تاپشۇرۇۋالدى

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ug: smartcard قوزغاتقۇسى «%s» نى ئوقۇغىلى بولمىدى
